Tradiční turnaj učitelů vsetínských škol Valašský kantor 2012

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Tradiční turnaj učitelů vsetínských škol Valašský kantor 2012"

Transkript

1 Tradiční turnaj učitelů vsetínských škol Valašský kantor 2012 Kdy? 23.listopadu 2012 Kde? v tělocvičnách SPŠS Vsetín a Kostka škola O co šlo? Tento turnaj, který letos oslavil již svůj 23. ročník, se konal ještě v rámci oslav 80. výročí založení SPŠS Vsetín, hlavním organizátorem akce byl náš kamarád a pedagog Mgr. Zdeněk Drga. Ten také svolal celkem osm družstev složených z pedagogů vsetínských středních i základních škol, aby změřili své síly ve volejbalovém turnaji smíšených družstev. Naši školu reprezentovali tito hráči: Ivo Mrnuštík, Svatopluk Merta, Libor Kůra, Anna Kůrová, Zdeněk Drga a Martina Trčková. Družstva byla rozdělena do dvou skupin a v nich se systémem každý s každým utkaly týmy ve dvou setech do 20 bodů. Finále a zápas o třetí místo se pak hrál na dva vítězné sety. Náš tým rozhodně neudělal ostudu, postoupil snadno mezi čtyři nejlepší týmy, nakonec však prohrál těsně s Kostkou školou a SPŠS Vsetín tedy v turnaji obsadila celkové 4. místo. Zde jsou další účastníci a konečné výsledky: 1. místo - Základky mladší 2. místo - Základky starší 3. místo - Kostka škola 4. místo - SPŠS Vsetín místo - Střední zdravotnická škola, SOU Josefa Sousedíka, MG Vsetín, WOCO

2 Akce Domova mládeže Tvoříme z fima Kdy? 8. listopadu 2012 Kde? vestibul Domova mládeže O co šlo? Další akcí, kterou v měsíci listopadu organizoval náš Domov mládeže, bylo kreativní tvoření z materiálu zvaného fimo. Rukodělná činnost, které se zúčastnili nejenom žáci naší školy, ale všichni ti, kteří jsou na internátu ubytováni, akce je zaujala, a proto přišli, zabavila žáky na celé odpoledne. Dokonce se přišel podívat a aktivně se zapojil i bývalý žák SPŠS Vsetín, který přivedl i svoji dceru. (Jméno těchto osob však zpravodajci z internátu zapomněli zapisovatelce těchto aktualit jaksi sdělit, ale určitě to byl někdo významný ). Nicméně podařilo se nám zjistit, že tuto bohulibou činnost zorganizovaly vychovatelky p. Obrová a p. Lysáková, akce proběhla za finanční spoluúčasti ASKa a dále to, že žáci inspirovaní internetem tvořili například šperky, lžičky, figurky apod. Tak tohle je fimo.

3 Odborná exkurze žáků do vsetínských firem Kdy? Kam? do firem PROMET FOUNDRY a.s. a TES VSETÍN s.r.o. Kdo? žáci třídy 2.A a 2.B O co šlo? Dne se uskutečnila odborná exkurze žáků druhých ročníků do dvou významných vsetínských firem - PROMET FOUNDRY a.s. a TES VSETÍN s.r.o. Ve firmě PROMET FOUNDRY a.s. měli žáci možnost se seznámit s výrobními provozy slévárny, kde zhlédli strojní i ruční výrobu slévárenských forem, provoz kuplovny, odlévání a úpravu odlitků. Ve firmě TES VSETÍN s.r.o. žáci postupně navštívili provozy obrobny, lisovny a nástrojárny. Jako pedagogický dozor se této akce zúčastnili vyučující: Ing. Miroslav Václavík, Ing. Romana Rodková, Svatopluk Merta a Ing. Dagmar Václavíková. Žáci získali kromě orientace v odborných záležitostech také informace, které jim v budoucnu můžou pomoci k vlastnímu uplatnění na trhu práce. Třída 2.B s Ing. Romanou Rodkovou před firmou PROMET FOUNDRY a.s.

4 Třída 2.B se svým třídním Ing. Miroslavem Václavíkem před firmou TES VSETÍN s.r.o.

5 Akce Domova mládeže florbalový turnaj Kdy? Kde? tělocvična SPŠS Vsetín O co šlo? Ani Domov mládeže nezůstává pozadu v organizování zábavných aktivit pro naše ubytované žáky. Již minulý měsíc se konal turnaj v badmintonu, chystají se různé činnosti související s blížícími se vánočními svátky apod. Rovněž se odehrávají soutěže a sportovní klání mezi jednotlivými internáty. A právě turnaj ve florbalu je jednou z takovýchto akcí. Turnaj byl spolufinancován z prostředků Fondu mládeže a tělovýchovy Zlínského kraje, ceny věnovala i SPŠS Vsetín. Akce, která pro velký úspěch slaví již svůj 3. ročník, přivítala reprezentanty 5 týmů: DM SPŠS Vsetín 2 družstva (pod názvy DM SPŠS Paras, DM SPŠS Kosty) DM Kostka Vsetín DM Vizovice DM Rožnov pod Radhoštěm. Hrálo se 2x7min, způsobem každý s každým, rozhodoval počet bodů, vzájemný zápas, celkové skóre a větší počet vstřelených gólů. Konečné pořadí : 1.místo DM Rožnov pod Radhoštěm 2.místo DM SPŠS Kosty 3.místo DM SPŠS Paras Zúčastněným se akce líbila a těší se na další ročník. Zde malá ukázka z bojů o hodnotné ceny.

6

7 Projekt Film a škola - Člověk proti zkáze Kdy? Kde? Kino Vatra, Vsetín Kdo? žáci 4. ročníků O co šlo? V rámci projektu Film a škola navštívili kino Vatra tentokrát žáci 4. ročníků. V hodinách českého jazyka, literatury a umění se seznámili již dříve s pojmem pátečníci a osobností a dílem Karla Čapka. Nyní tedy zhlédli životopisný film Člověk proti zkáze, kde si své poznatky ze školy mohli přiměřeně upevnit. Ve filmu byly kromě fragmentů ze života slavného spisovatele použity i ukázky z jeho divadelních her. Studenti i pedagogové akci hodnotili kladně, všichni věříme, že film byl pro budoucí maturanty přínosem i inspirací.

8 Týden sportu na SPŠS Kdy? listopadu 2012 O co šlo? V rámci oslav 80. výročí založení Střední průmyslové školy strojnické se konala řada akcí. Oslavám bude věnována na webových stránkách školy zvláštní pozornost, zde tedy jen informace o sportovních akcích: úterý První sportovní akcí byl turnaj žáků ve florbalu. V úterním odpoledni se sešlo 5 družstev. Po lítých bojích vzešlo vítězně družstvo ve složení: Šulák A., Mynarčík, Polášek. Na druhém místě skončili Seewald, Horák, Chrobák, Chovanec a třetí příčku obsadili Valc, Nohavica, Přikryl a Vraj. Turnaje se ještě zúčastnili Zmeškal, Šulák O., Polanský a Bednařík, Haša, Pařenica. Všichni se ale mohli těšit z dárkových ovocných košů, které věnovala Nadace školy. středa Konal se přátelský miniturnaj ve volejbalu mezi žáky a kantory. Protože se na průmce" nedostává žen, museli si hoši pozvat na pomoc do sestavy několik dívek z Kostka školy. Při počtu tří družstev nakonec vyhráli kantoři a své žáky odsunuli na druhé a třetí místo. Družstvo kantorů tvořili Ivo Mrnuštík, Miroslav Václavík, Martina Trčková, Zdenek Drga a dva Kostkáči" Petra Hrubá a Pavel Psík. Účastníci se shodli, že šlo o kvalitní hru a všichni si dobře zahráli. čtvrtek Společné družstvo SPŠS a Kostky se zúčastnilo pod vedením Zdenka Drgy a Pavla Psíka tradičního turnaje ve volejbalu, které pořádá již mnoho let MG Vsetín k výročí 17. listopadu. Sešlo se 6 smíšených družstev. Nakonec naše "jednička" turnaj vyhrála a "dvojka" obsadila 4.místo. Mezi ně se vklínily celky Gymnázia Val. Meziříčí a SOŠ J. Sousedíka. Poslední příčky obsadila družstva MG Vsetín. pátek V toto páteční odpoledne si v naší tělocvičně dali dostaveníčko bývalí absolventi průmyslovky, aby změřili síly v sálové kopané. Sešla se nakonec 3 družstva, která mezi sebou hrála tříkolově každý s každým. Zvítězilo družstvo kapitána Mikuška, druhé obsadilo družstvo kapitána Maliňáka a třetí skončili absolventi vedení kapitánem Únarem. Všichni aktéři se shodli na tom, že taková akce by se měla pořádat častěji. Poslední sportovní akcí v rámci 80. výročí školy bude již 23. ročník Vsetínského kantora ve volejbalu, který proběhne v tělocvičnách SPŠS a Kostky.

9 SPŠS jako organizátor charitativní sbírky pro Diakonii Broumov Kdy? Kde? SPŠS Vsetín Kdo? žáci SPŠS Vsetín pod vedením Mgr. Marie Frydrychové O co šlo? Stejně jako v loňském roce i letos se Střední průmyslová škola strojnická ve Vsetíně připojila k charitativní akci, kdy se vybíralo šatstvo, obuv, textil apod. pro Diakonii Broumov. Vybraný materiál je posléze odvezen potřebným - buď sociálně slabším občanům, nebo se dále užije k dalšímu zpracování v chráněných dílnách. Jsme moc rádi, že se do bohulibé akce zapojili nejenom žáci a učitelé naší školy, ale také široká veřejnost. Věříme, že naše spolupráce s diakonií bude pokračovat i další roky. Hlavní koordinátorkou a styčným důstojníkem celé akce byla Mgr. Marie Frydrychová. Všem dobrým lidem děkujeme! Sběrné místo v Broumově - centrála, kde se vybrané šatstvo třídí a rozděluje potřebným.

10 Školní kolo olympiády v českém jazyce Kdy? Kde? SPŠS Vsetín, učebna 414 Kdo? žáci SPŠS Vsetín, hlavní organizátorka Mgr. Martina Trčková O co šlo? Každoročně naše škola bojuje i o nejlepšího znalce českého jazyka. Soutěž vyhlašuje prostřednictvím Zlínského kraje MŠMT, dva nejlepší žáci z každé střední školy pak postupují do okresního kola, které se bude konat na začátku příštího roku, odtud pak další vítězové postoupí případně do krajského a celorepublikového kola. I když na naši školu nastupují spíše žáci orientovaní na přírodovědné a technické předměty, máme radost, že ani v češtině na tom nejsme špatně. Zde jsou výsledky našeho školního češtinářského klání, celkově se dalo získat 30 bodů: 1. místo Jakub Schweda (20 bodů) 2. místo Lukáš Tatýrek (19 bodů) místo Jiří Tkadlec Pavel Štícha (oba získali 16 bodů) 5. místo Milan Melichařík (14 bodů) 6. místo Radek Nohavica (13 bodů) Dále se zúčastnili Patrik Seevald (12 bodů), Václav Mrnuštík (10 bodů), Josef Bednařík (10 bodů), Aleš Korečko (8 bodů), Jakub Haša (8 bodů), Jakub Horák (7 bodů), Martin Fusek (7 bodů), Štěpán Borovička (6 bodů), Martin Vonášek (6 bodů), Tomáš Volek (5 bodů), Marek Konvičný (5 bodů), Michal Čada (4 body) a Radek Herman (1 bod).

11 Šachové Grand Prix školní mládeže 2012 Kdy? Kde? Valašské Meziříčí Kdo? šachové družstvo SPŠS Vsetín ve složení Josef Bednařík, Marek Chromela, Michal Výchopeň, Štěpán Holec, Vít Kolínek, Mirek Demko a Ladislav Strnad pedagogický dohled Ing. Ivo Mrnuštík O co šlo? Dne se šachové družstvo SPŠS Vsetín zúčastnilo prvního kola šestého ročníku Šachové Grand Prix školní mládeže. Družstvo usilovně bojovalo na šachovnicích SVČ Domeček Valašské Meziříčí proti soupeřům z MG Vsetín, SPŠS Valašské Meziříčí, ISS-COP Valašské Meziříčí a třem družstvům ze SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín. Skvěle bojoval a nejvíce ve svých partiích bodoval Josef Bednařík (viz obrázek) na první šachovnici, zahanbit se nedali ani ostatní hráči, na druhé šachovnici Marek Chromela, na třetí Michal Výchopeň a na čtvté šachovnici se střídali v lítých šachových soubojích Štěpán Holec a Vít Kolínek. Mirek Demko a Ladislav Strnad nesebrali odvahu zasáhnout do bojů a tak aspoň posilovali týmového ducha a povzbuzovali ostatní. Po tomto klání je Šachové Grand Prix školní mládeže 2012 teprve v poločase a druhé závěrečné a rozhodující a kolo se odehraje v Karolince. Držme tedy našim šachistům v prosinci palce, ať jim to pálí a posunou se z poločasového třetího místa na postupové druhé místo, které jim zaručí účast v krajském kole. Spoustu dalších úspěchů přeje našim šachistům jejich osobní šofér a doprovod na turnaji Ivo Mrnuštík.

12 Mistrovství škol v piškvorkách PIŠQWORKY 2012 Kdy? Kde? SPŠS Vsetín Hlavní organizátoři žáci třídy 2. A Lukáš Valc, Daniel Vraj a Radek Nohavica O co šlo? pišqworky jsou týmovým mistrovstvím škol v logické hře piškvorky. Zahrát si může každý středoškolák, osmák či deváťák. Hru piškvorky zná skoro každý, k hraní je potřeba jenom papír, tužka a bystrá mysl. A právě to dělá soutěž pišqworky jednoduchou a přístupnou úplně pro všechny bez ohledu na věk, pohlaví či známky. pišqworky se za své čtyři roky existence staly učiteli vyhledávanou a studenty milovanou soutěží. Minulý rok hrálo pišqworky neuvěřitelných studentů ze 444 škol po celé České republice. Naše škola samozřejmě již několik let patří mezi organizátory této akce a ani letošní rok nebyl výjimkou. V oblastním kole, které SPSŠ Vsetín zařídila a na své škole pořádala, se utkalo celkem 15 týmů, z toho první 2 nejlepší týmy s názvem Jantar team a Jumbsinth postupují do bojů v krajském turnaji. Naši zástupci se bohužel do dalších kol neprobojovali. Všechny další informace včetně rozsáhlé fotogalerie a jmény všech účastníků zájemci naleznou na oficiálních stránkách soutěže zde jen drobná ochutnávka: Kontrola regulérnosti soutěže

13 Dohled a hlavní organizátoři Boje na život a na smrt

14 Pro piškvorkové klání jsme zabrali i naši technickou učebnu 312 Naši reprezentanti žáci třídy 3.B

15 Setkání s ředitelkou školy Ing. Mgr. Jarmilou Minaříkovou Čekání na výsledky

16 Mezinárodní spolupráce volejbalový turnaj VOSR Kdy? 30. října 2012 Kde? Povážská Bystrica - Slovensko O co šlo? SPŠS Vsetín již velkou řádku let spolupracuje s průmyslovou školou z Povážské Bystrice. Zástupci pedagogických sborů se pravidelně setkávají při různých sportovních, kulturních i vzdělávacích akcích, vazby a vztahy se nenarušily ani po rozdělení ČR. Proto i letos naše škola přijala s nadšením pozvání slovenských přátel na účast ve volejbalovém turnaji slovenských středních škol a vyslala svá žhavá želízka do bitvy o nejlepší volejbalový tým. Ačkoli naši sportovně nadaní pedagogové do boje vlétli jako uragán a celkem snadno porazili papírově silné soupeře, v dalších utkáních se patrně zalekli možnosti, že by mohli turnaj vyhrát a nechali se dvakrát za sebou celkem nepochopitelně porazit. Nakonec i díky přepočítání vzájemného skóre skončili na zcela zaslouženém 5. místě ze šesti týmů. Z Moravy na Slovensko jeli naši školu reprezentovat: Zdeněk Drga, Ivo Mrnuštík, Lubomír Dočkal, Svatopluk Merta a Martina Trčková.

17 Matematická olympiáda Kdy? říjen 2012 leden 2013 Kde? SPŠS Vsetín O co jde? I letos se naše škola účastní soutěže v matematice, kterou vyhlašuje celorepublikově MŠMT ČR. Studenti všech ročníků již od října řeší v rámci domácího kola olympiády nelehké úkoly kategorie A, B, a C, tato část soutěže bude pak vyhodnocena a ukončena v lednu příštího roku. V rámci tohoto projektu se rovněž dne 18. října 2012 pět žáků 4. ročníku zúčastnilo Semináře pro řešitele matematické olympiády, který pořádala Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Účastníci výše zmíněného semináře: Petr Fluxa (4.B), Pavla Tesaříková (4.D), Jakub Trefil (4.D), Josef Kocurek (4.D) a David Surovčák (4.D). Logická olympiáda Kdy? 29. října 2012 Kde? Česká republika, Zlínský kraj O co šlo? Žáci naší školy se pod vedením učitelů přírodovědné sekce tento školní rok zapojili do soutěže Logická olympiáda a právě teď na konci října přišly na náš ústav dlouho očekávané výsledky základního (nominačního) a krajského kola soutěže. Celkem se v kategorii C (studenti středních škol poslední 4. ročník studia) do soutěže zapojilo 6402 řešitelů, z toho ve Zlínském kraji to bylo 398 žáků. Mezi 75% úspěšných řešitelů základního kola se dostal i žák naší školy Petr Fluxa, zde jsou jeho výsledky: Pořadí (škola) Pořadí (kraj) Celkové pořadí Příjmení, jméno Kvantil (kraj) Kvantil Fluxa, Petr 64.70

18 Okrskové kolo v kopané na umělé trávě Kdy? 18. října 2012 Kde? u SPSŠ Vsetín O co šlo? V tento den naše škola uspořádala okrskové kolo v kopané, tentokrát na umělé trávě. Zúčastnily se družstva tří středních škol, každé mužstvo odehrálo dva zápasy. Po složité bodové matematice bylo rozhodnuto, že vítězem se stane tým SOŠ J. Sousedíka. Naši chlapci ovšem neudělali ostudu a nakonec obsadili druhé místo. Na posledním místě tentokrát skončili zástupci Kostka školy. SPŠS Vsetín na okrskovém kole v basketbalu Kdy? 16. října 2012 Kde? v tělocvičně O co šlo? V tento den se družstvo chlapců naší školy zúčastnilo okrskového kola v basketbalu. I když většinou míváme ve sportovních kláních úspěchy, tentokrát se naššim reprezentantům příliš nedařilo a skončili ze čtyř účastníků na posledním místě. Zvítězili zástupci Kostky školy. Celkové pořadí: 1. místo Kostka škola 2. místo SOŠ Josefa Sousedíka 3. místo MG Vsetín 4. místo SPSŠ Vsetín

19 Exkurze - Bystřice pod Hostýnem - TON, Hostýn - větrná elektrárna Kdy? Kdo? třída 3.B pedagogický dohled Ing. Rudolf Mostecký a RNDr. Miroslava Pospíšiliková O co šlo? Celodenní exkurze začala brzy ráno, kdy účastníci vyrazili vlakem do Bystřice. Slunce svítilo a neopustilo nás celý den. V 9 hodin průmyslovka zahájila prohlídku výrobního procesu firmy TON, a.s., továrny na ohýbaný nábytek. Odborný pracovník firmy studenty prováděl výrobní halou a vysvětloval jednotlivé pracovní postupy. Hoši sledovali způsoby tepelné přípravy dřeva napařováním a mikrovlnným ohřevem, jeho ohýbání strojové a ruční, montáž výrobků a jejich úpravu jako leštění, lakování a natírání, případně čalounění. Srdce průmyslováka zaplesalo, když třeťáci viděli uplatnění CNC strojů ve výrobě. Prohlídka končila ukázkou posledních modelů židlí a stolů, připravených k prodeji zákazníkům. Po obědové pauze jsme vyrazili autobusem na Hostýn. U větrné elektrárny nás očekával její správce, který podal základní informace o provozu a výkonu elektrárny. Poté někteří seběhli z Hostýna dolů na vlakové nádraží, kde se setkali s ostatními, kteří zvolili cestu prostřednictvím autobusu. Následoval přesun domů. Účastníci byli podle vlastních slov obohaceni o poznatky z exkurze a plni dojmů z krásného podzimního dne. Na Hostýně

20 Pedagogický dohled u rozhledny Sbíhání schodů z Hostýna

21 Třída 3.B před areálem firmy

22 Exkurze - PVE Dlouhé Stráně Kdy? Kdo? třída 3. A a 3.B (technické lyceum) pedagogický dohled Ing. Martin Baričák a RNDr. Miroslava Pospíšiliková O co šlo? Na prohlídku přečerpávací vodní elektrárny účastníci vyrazili objednaným autobusem. Cesta trvala bezmála 3 hodiny. Cestou vyzvedli průvodce a spolu s ním dojeli v 11 hodin k dolní nádrži elektrárny. Elektrárna leží v katastru obce Loučná nad Desnou v okrese Šumperk. Nejprve žáci vyslechli základní informace o výstavbě a provozu elektrárny a zhlédli film o vodních dílech v ČR. Poté se vydali na prohlídku kaverny, kde jsou umístěna obě soustrojí elektrárny. Diváci doslova žasli nad obrovskými prostory elektrárny vybudovanými hluboko v podzemí. Následovala krátká zastávka u dolní nádrže a pak výjezd k horní nádrži. Průmyslovka měla štěstí na počasí, svítilo slunce a podzimní den nabízel nádhernou viditelnost, takže na výletníky čekaly krásné scenérie např. pohled na Praděd a celé širé okolí. Samotná nádrž byla zrovna vypuštěná, a tak třeťáci mohli výjimečně sledovat i několik údržbářů v akci. Většina žáků si nádrž oběhla kolem dokola, na vlastní oči se všichni přesvědčili, jak unikátní technická stavba se v Jeseníkách vyskytuje. Poté následovala cesta domů. Exkurze se povedla, splnila všechna očekávání i cíle. Horní nádrž PVE Dlouhé Stráně

23 Společné foto 3.A Pohled na Praděd

24 Pauza na přečerpávačce Přednáška v informačním centru PVE Dlouhé Stráně

25 Kdy? Kulturně historická exkurze do Prahy Kdo? třída 4.D pod vedením své třídní Bc. Kristýny Kramolišové O co šlo? Další třída, která se byla schopna domluvit a díky své třídní i zařídit a zorganizovat tuto náročnou exkurzi, byla třída 4.D. Bylo rozhodnuto, že do Prahy odjedou až po úterním vyučování a stráví zde čas do pátku. Dobu strávenou v Praze využili všichni účastníci maximálně hned v úterý navštívili Neviditelnou výstavu, prošli Národní třídu, viděli Tančící dům i Resslovu ulici, absolvovali prohlídku večerní Prahy. Následující dny je čekala mimo jiné prohlídka areálu Pražského hradu, muzeum miniatur, muzeum mučících nástrojů či Královská cesta. A večer představení Mocná Afrodité v Divadle na Vinohradech. Na další dva dny byly připraveny prohlídky Židovského muzea a Stavovského divadla nebo slavný hřbitov na Vyšehradě. Jedinou kaňkou na kráse jinak skvělé akce byl zánět zubu účastníka Pepy Bělašky, který si i díky neuvěřitelně neprofesionálnímu a těžko pochopitelnému přístupu pražských zubařů Prahu doslova protrpěl. Nicméně všechno zlé je pro něco dobré, takže i tato nemilá událost kolektiv nesmírně sblížila nejen mezi sebou navzájem, ale ukázaly se opět i úžasné vztahy, které žáci měli a mají se svou třídní. Dobrá práce, Kristýnko!:)

26 Před Pražským hradem Na židovském hřbitově

27 Neviditelná výstava aneb Jak se žije nevidomým Pepa Bělaška a jeho zákeřný zub

28 Projekt Commenius Kdy? Kde? Turecko Istanbul Kdo? žáci Petr Slováček (3.A) a Jan Juřica (2.A) pedagogický dozor Mgr. Michaela Orságová a Mgr. Zdeněk Drga Výše zmínění se zúčastnili ve dnech října schůzky v rámci projektu Commenius Eat Better to Live Better All Your Life Long v Istanbulu. Šlo o první schůzku projektu, během které jsme se setkali s partnery z Německa, Bulharska, Polska, Itálie. Naši žáci byli ubytováni v rodinách, a měli tedy možnost poznat životní styl Turků zevnitř. Obě rodiny byly velmi přátelské a moc hezky se o ně staraly. Na schůzce jsme naplánovali práci na prvních aktivitách projektu krátký slovníček obsahující základní fráze, noviny zaměřené na zdravotní styl a web projektu. Měli jsme také možnost vidět nejkrásnější památky Istanbulu jako je Hagia Sofia, Modrá Mešita nebo sultánský palác Topkapi. Byli jsme také na plavbě po Bosporu, a viděli slavný most, který rozděluje Evropu od Asie. Následuje pár fotografií:

29

30 Země, které se spolupodílejí na projektu

31 Ekologická olympiáda středoškoláků - Krajské kolo EO Zlínského kraje Kdy? Kde? Valašské Klobouky Kdo? žáci třídy 3.B Milan Melichařík, Petr Olejníček a Jiří Zbranek, doprovázející pedagog RNDr. Miroslava Pospíšilíková O co šlo? Hoši plnili rozmanité úkoly teoretické a praktické, součástí soutěže byla např. recesní scénka na téma Nech brouka žít, tvorba domku pro hmyz a jeho umístění v krajině, výroba plakátu k ochraně hmyzu a jeho prezentace, poznávání různých druhů hmyzu. Některé úkoly žáci plnili se svou paní učitelkou. Jeden večer mohli strávit rukodělnou činností v příjemném prostředí valašské chaloupky na Kosence. Na závěr olympiády se mohli soutěžící zapojit do výsadby stromů v prostoru bývalé skládky u Valašských Klobouk (zapojila se paní učitelka ). V závěrečném hodnocení neobsadili sice žádné z prvních míst (v silné konkurenci gymnázií obsadili 8. místo z 9), neboť charakter úkolů jim nedovolil rozvinout všechny své schopnosti a dovednosti, ale důležitá byla spolupráce s ostatními studenty a lidmi, které zajímá ochrana přírody, zajímavé zážitky a informace a nová přátelství. Dílo SPŠS Vsetín Domeček pro hmyz bylo oceněno zvláštní cenou poroty

32 Naši úspěšní reprezentanti při instalaci vyrobeného domečku Sobotní výsadba stromků

33 Soutěžní úkol výroba plakátu na téma Ochrana hmyzu

34 Kdy? úterý pátek Kdo? třída 4.A Kulturně historická exkurze do Prahy pedagogický dohled Ing. Lubomír Dočkal a Mgr. Martina Trčková O co šlo? Žáci pod vedením třídního učitele a své češtinářky akci plánovali již od třetího ročníku. Proto byli všichni rádi, že se exkurze podařila nejen po stránce organizační, ale vyšlo i nádherné počasí. Cílem bylo navštívit řadu kulturních památek, které hlavní město skýtá, ale také utužit třídní kolektiv, nacvičit orientaci ve velkoměstě či absolvovat divadelní představení v opravdovém divadle. Vypisovat všechny zážitky a program jednotlivých dnů by bylo příliš zdlouhavé, tak snad jen namátkou navštívili jsme netradiční Neviditelnou výstavu na Novoměstské radnici, kde jsme spolu s nevidomými průvodci prostřednictvím interaktivní prohlídky zakusili úskalí života člověka, který přišel o zrak, probádali jsme Národní technické muzeum Praha, muzeum tortury, muzeum miniatur, židovské muzeum, prošli jsme areál Pražského hradu, Chrám svatého Víta a Zlatou uličku, vyšplhali na Petřín i Staroměstskou radnici, prohlédli si Národní divadlo, Památník heydrichiády, Národní třídu i Václavské náměstí, zastavili se na Vyšehradě i Nuselském mostě, fotili se ve Františkánské zahradě i na Žižkově. Viděli jsme střídání stráží i vojenskou přehlídku na Hradě, poslechli si zvonění Lorety, našli rodný dům Jana Nerudy. Večer jsme kromě noční prohlídky Královské cesty absolvovali i představení Křižíkovy fontány na Výstavišti a pobavili se při komedii Habaďůra v divadle Na Fidlovačce. Tedy ještě jednou exkurze splnila naše očekávání a opravdu se vydařila. Národní třída a setkání s Patrikem Vrbovským alias Rytmusem.

35 Areál Pražského hradu 3. nádvoří U baziliky svatého Jiří

36 Diskuze s členem motorizované jednotky hradní stráže Ano, prošli jsme i Karlův most

37 A tady jsme na Starém Městě, konkrétně na židovském hřbitově Petřín a zábava v Zrcadlovém bludišti

38 4.A na Vyšehradě

39 Návštěva vsetínské hvězdárny Kdy? středa Kde? hvězdárna Vsetín O co šlo? akce domova mládeže SPŠS Vsetín Dne po setmění se skupina 17 žáků a studentů, ubytovaných v DM, zúčastnila přednášky a večerního pozorování noční oblohy. I přes to, že v současné době mládež získává informace modernějšími způsoby, bylo zajímavé odhalovat tajemství vesmíru pomocí hvězdářského dalekohledu. Procházkou po noční obloze nás velmi poutavě provedl pan Pavel Svozil. Měli jsme možnost vidět vesmírné útvary jako hvězdy, hvězdokupy nebo mlhoviny. K popularizaci astronomie přispěl i neformální přístup, účastníci se v průběhu nebáli zeptat na vše, co je zajímalo. Zapsala P. Prokopová.

40 Kdy? středa Kdo? žáci 2. a 3. ročníku Kde? kino Vatra, Vsetín Projekt Film a škola film Občanský průkaz O co jde? Naše škola se již několik let účastní projektu Film a škola ve spolupráci s kinem Vatra ve Vsetíně. Studenti jednotlivých ročníků se několikrát do roka v rámci výuky účastní filmových projekcí, kdy zhlédnou filmy, které doplňují probíranou látku ve škole. Rovněž ve svém osobním volnu mohou navštěvovat filmy zařazené do projektu, či se stát členy Filmového klubu. Hořká komedie na motivy stejnojmenné knihy Petra Šabacha sleduje osudy čtveřice dospívajících mladíků v 70. letech 20. století. Každý po svém i společně se snaží neztratit v totalitním státě zdravý rozum a smysl pro humor, ale také nezadat si s režimem. Prožívají řadu epizod s nádechem absurdní grotesky. Tento film naše škola navštívila již loni, a protože ohlasy našich žáků byly velmi kladné, zprostředkujeme zážitek i dalším studentům. Kdy? Kde? Valašské Meziříčí Středoškolský pohár v atletice O co šlo? Tento týden naši sportovci reprezentovali SPŠS Vsetín v atletice. Zvítězilo družstvo Gymnázia Valašské Meziříčí. Naše škola obsadila nakonec 3. místo, se ztrátou 9. bodů na druhé místo. Kostka škola se umístila na 4. místě. To jsou všechny informace, které se podařilo získat od trenéra a vedoucího našeho týmu Mgr. Zdeňka Drgy. Kdo se umístil na druhém místě, kolik škol se celkem účastnilo klání, či jakého bodového hodnocení jsme nakonec dosáhli, ponecháme na fantazii čtenářů. :) SPŠS Vsetín reprezentovali: Ondřej Pavlíček (4.B), Jakub Těšický (4.C), Jiří Tkadlec (3.A), Alois Šulák (4.A), Petr Ručka (3.A), Lukáš Slovák (4.B), Radek Chmela (3.B), Hynek Rafaja (3.A), Radim Bártek (3.A), David Pohůnek (4.A)

41 Kdy? Adaptační kurz pro první ročník- druhá skupina Kdo? celkem 38 žáků ze tříd 1.B a 1.C, učitelé Ing. Romana Rodková, Ing. Ivo Mrnuštík a Bc. Jan Martinů Kde? Rajnochovice O co šlo? Stejně jako u předcházející skupiny žáků prvních ročníků i třídy 1.B a 1.C měly možnost zúčastnit se adaptačního kurzu s cílem poznat lépe sebe, svou třídu a své třídní učitele. Celý pobyt proběhl v krásném horském prostředí za účasti instruktorů organizace Duha Dlažka Jirky, Martina a Jardy, nakonec i počasí relativně přálo, i když většina účastníků se shodla, že díky zimě nad ránem vstávali všichni včetně třídní Romany Rodkové jako jeden zmrzlý muž Žáci byli ubytováni v chatkách, na programu byly týmové soutěže, seznamovací hry, sport (fotbal, volejbal, softbal, ringo, nohejbal) a táborák. Na rozdíl od 1.A si žáci nevařili sami, ale potravu zajišťovala paní kuchařka a aby sportovci nezemdleli, měli jídlo neustále k dispozici volně v jídelně. Podle zúčastněných se pobyt vydařil, z akce existuje rozsáhlá fotodokumentace i filmový záznam, takže zde jen malá ochutnávka Společná fotografie účastníků

42 Hra aktivity (nahoře), hra lano (dole)

43 Ranní rozcvička noční trojka

44 Ringo (nahoře), slovní hra (dole)

45 Adaptační kurz pro první ročník Kdy? Kdo? Třída 1.A Kde? Huslenky, Ozdravovna Kychová O co šlo? Letos zavedla SPŠS Vsetín pro žáky prvních ročníků novinku na začátku školního roku absolvují zájemci se svým třídním a dalším pedagogickým doprovodem adaptační kurzy. Cíl akce - utužení kolektivu třídy, snadnější navázání přátelství a zlepšení vzájemného poznávání mezi žáky navzájem a mezi třídním učitelem a žáky byl úspěšně realizován a to formou pestrého programu obsahující pohybové aktivity, týmové hry a soutěže se závěrečným hodnocením, sociogramem třídy a Belbinovým testem o roli jedince v týmu pod vedením zkušených instruktorů z Asociace TOM ČR. S třídním učitelem RNDr. Jiřím Homolkou se akce zúčastnila RNDr. Miroslava Pospíšilíková. Žáci projevili týmového ducha a jejich chování a přístup k programu si zaslouží výrazné kladné ocenění. V současné době jsou na adaptačním kurzu i třídy 1.B a 1.C pod vedením svých třídních Ing. Ivo Mrnuštíka a Ing. Romany Rodkové.

46

47

48 Vodácký kurz v červnu 2012 aneb ohlédnutí za úspěšnou sportovní akcí Kdy? (třída 2. A) (třída 2. B) Kde? Jižní Čechy úsek Vyšší Brod Zlatá Koruna O co šlo? Je již tradicí, že žáci druhých ročníků se na konci školního roku účastní sportovního kurzu s cílem nejen naučit se základním vodáckým dovednostem, ale také poznat přírodní i historické krásy okolí řeky Vltavy. Žáci zdolali daný úsek řeky ve třech etapách, mimo jiné si prohlédli hrad Rožmberk, město i zámek Český Krumlov či večer utužovali kolektiv hraním společenských her a hudebním preludováním trampských písní u táboráku. Za zorganizování této úspěšné akce je třeba pochválit hlavně naše tělocvikáře Mgr. Zdeňka Drgu a Mgr. Karla Stančíka. Děkujeme a letošním druhákům tuto akci velmi doporučujeme!!!

49 Lucka mistryní Evropy! Kdy: září 2012 Kde: Reiden -Kreuth, Německo O co šlo? V těchto dnech se v Německu konalo Mistrovství Evropy Paintů (jezdectví na určitém plemeni koně). Naši republiku reprezentovala studentka 4. ročníku Technického lycea Lucie Burdíková se svou klisnou Smiling Sunny Day. Lucka je velmi úspěšná a i letos dokázala, že je právem mezi evropskou elitou. Jakého umístění dosáhla? European Paint Horse Championship 2012 Gold European Champion Youth Trail Gold European Champion Youth Hunter Hack Gold European Champion Novice Youth W.Horsemanship Gold European Champion Novice Youth Hunt Seat Equitation Silver European Champion Novice Youth Hunter Under Saddle (Pro méně zdatné-> 4x mistr Evropy, 1x vicemistr ;) ) Lucce z celého srdce blahopřejeme a ona sama vzkazuje: Chtěla bych strašně moc poděkovat rodičům za obrovskou podporu, jak finanční, tak psychickou a za obrovskou obětavost, trpělivost a nervy, zkrátka za vše hrozně moc děkuji! "

Univerzita třetího věku má za sebou další rok

Univerzita třetího věku má za sebou další rok Kdy? 7. června 2013 Univerzita třetího věku má za sebou další rok Kdo? posluchači Univerzity 3. věku ve Zlíně O co šlo? Dnem 15. května 2013 byl zakončen další ročník Univerzity 3. věku při SPŠS ve Vsetíně,

Více

Očima dítěte beseda o holocaustu

Očima dítěte beseda o holocaustu Kdy? 20. a 27. květen 2014 Kde? SPŠS Vsetín učebna č. 212 Kdo: žáci 1.A, 1.B a 1.C Očima dítěte beseda o holocaustu O co šlo? Očima dítěte, očima 12leté Ilsy Eichnerové si žáci prvního ročníku připomínali

Více

Kronika školního roku 2011 2012

Kronika školního roku 2011 2012 Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Valašské Meziříčí Kronika školního roku 2011 2012 Junioři reprezentovali ČR v carvingu na mistrovství

Více

Ročenka 2011-2012. Integrovaná střední škola- Centrum odborné přípravy, Brno, Olomoucká 61

Ročenka 2011-2012. Integrovaná střední škola- Centrum odborné přípravy, Brno, Olomoucká 61 Ročenka 2011-2012 Integrovaná střední škola- Centrum odborné přípravy, Brno, Olomoucká 61 Milé studentky a studenti, vážení rodiče a přátelé školy, dámy a pánové, předkládáme Vám Ročenku školy, kterou

Více

2013/2014 www.vsps-su.cz

2013/2014 www.vsps-su.cz 2013/2014 dny otevřených dveří SPŠ pro výtvarné obory 20. 10. 23. 10. 2014, 9 17 hod. SPŠ ostatní obory 1. 12. 5. 12. 2014, 9 17. hod., pátek 9 12 hod. VOŠ 18. 3. 2015 9 17 hod. Výroční zpráva VOŠ a SPŠ

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

OBSAH 3. RÁMCOVÝ POPIS PERSONÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ ČINNOSTI ŠKOLY 14

OBSAH 3. RÁMCOVÝ POPIS PERSONÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ ČINNOSTI ŠKOLY 14 1 OBSAH 1. ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA ŠKOLY 4 2. VÝSLEDKY VÝCHOVY A VZDĚLÁVÁNÍ 9 2.1 Přehled výsledků za 1. pololetí 9 2.2 Přehled výsledků za 2. pololetí 10 2.3 Výsledky maturitních zkoušek 11 2.4 Výsledky

Více

Městský úřad STRÁŽNICE

Městský úřad STRÁŽNICE 1 2 2 4 Informace z městské rady Městský úřad STRÁŽNICE http://www.straznice-mesto.cz USNESENÍ ze 78. zasedání Rady města Strážnice konané dne 10. 3. Osobní údaje byly dle zákona č. 101/00 Sb. z textu

Více

Kronika přehled aktivit a činností. v školním roce 2013/2014.

Kronika přehled aktivit a činností. v školním roce 2013/2014. Kronika přehled aktivit a činností v školním roce 2013/2014. Září 2013 Od roku 1871, kdy naše gymnázium vzniklo (i když by se dalo říci, že se narodilo podruhé) už uběhlo drahně let a my druhého září,

Více

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví Základní škola Otokara Březiny Jihlava, Demlova 34 Waterproject Školní zpravodaj Veletrh zdraví Přehled vycházejících žáků školní rok 2012/2013 Ve školním roce 2012/2013 končí základní vzdělávání 57 žáků

Více

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY Vážení čtenáři, již podruhé Vás oslovujeme ročenkou naší školy, abyste s námi mohli sdílet radosti i strasti uplynulého školního roku. Je toho opravdu hodně, co u nás, mimo

Více

školní rok 2011/ 2012

školní rok 2011/ 2012 školní rok 2011/ 2012 ZA ODMĚNU DO KRASU 30. 8. jsme společně s kamarády z Ústavu sociální péče pro děti a mládež Kociánka vyrazili směrem na Křtiny, Jedovnice a Moravský Kras. Tento výlet měl být pro

Více

Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198

Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj 202 Fax

Více

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická v Plzni

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická v Plzni Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická v Plzni Výroční zpráva 2006-2007 Redakční rada : Jazyková korektura: Grafická sazba: Mgr. Jana Hošková, Ing. Karel Hajžman Mgr. Jana Műllerová

Více

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 UDĚLILI JSME CENY ŘEDITELKY ŠKOLY za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Ajdinu Naprelacovi za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Jiřímu Kosmákovi

Více

Ocenění města Slavičín v soutěži energeticky úsporných projektů

Ocenění města Slavičín v soutěži energeticky úsporných projektů KVĚTEN/2014 periodický tisk územního samosprávného celku Ročník XXXVIII zpravodaj SLAVIČÍNS KÝ Ocenění města Slavičín v soutěži energeticky úsporných projektů Není žádným tajemstvím, že město Slavičín

Více

Část I. Základní charakteristika školy

Část I. Základní charakteristika školy Část I. Základní charakteristika školy Základní škola Břeclav, Na Valtické 31 A, 691 41 Zřizovatel školy: Město Břeclav Ředitel školy: Mgr. Dagmar Krystíková Telefon: 519 334 211 e-mail: reditel@zsvalticka.cz

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy Základní škola a Mateřská škola Andělská Hora, okres Bruntál Andělská Hora č. 215. PSČ: 793 32. IČO: 70645558. DIČ: CZ70645558 Tel.: 554 737 031, 603 717 216. E-mail: zsandel@gmail.com Bankovní spojení:

Více

Školní zpravodaj ČERVEN 2015

Školní zpravodaj ČERVEN 2015 blíkf Školní zpravodaj ČERVEN 2015 Motto: Každý, s kým se v životě potkám, mě v něčem předstihuje. Tak se od něho učím. Letošní absolventi Ralph Waldo Emerson 9.A Marek BĚŤÁK, Filip ČABLÍK, Markéta ČERNOTOVÁ,

Více

LETOHRADSKÉ SOUKROMÉ GYMNÁZIUM

LETOHRADSKÉ SOUKROMÉ GYMNÁZIUM LETOHRADSKÉ SOUKROMÉ GYMNÁZIUM O.P.S. VÝROČNÍ ZPRÁVA za školní rok 2008/2009 1. vydání, zpracované dle zákona 561/2004 10 Výroční zprávy a vyhlášky 15/2005sb. Část 3. 7 Projednáno a schváleno Správní radou

Více

Obsah IX/01. Úvodník 3

Obsah IX/01. Úvodník 3 Obsah Úvodník 3 Ze života školy a parlamentu 4 Exkurze, výlety, školní akce 8 Projekty 17 Soutěže 21 Studenti a věda 22 Sport 24 Filmy, seriály, fandom 27 Příspěvky studentů 29 2 IX/01 Úvodník Abych se

Více

Ocelové sny Pavla Tasovského. ČÍSLO 6 / ROČNÍK XVI ČERVEN 2014 Cena 8 Kč. www.mesto-lipnik.cz

Ocelové sny Pavla Tasovského. ČÍSLO 6 / ROČNÍK XVI ČERVEN 2014 Cena 8 Kč. www.mesto-lipnik.cz www.mesto-lipnik.cz ČÍSLO 6 / ROČNÍK XVI ČERVEN 2014 Cena 8 Kč Detail plastiky Bojovník Pavla Tasovského, foto archiv autora Ocelové sny Pavla Tasovského Od středy 28. května je v přízemí galerie Konírna

Více

Číslo 5 ŠKOLNÍ TAMTAM 2004/2005 ŠKOLNÍ TAMTAM

Číslo 5 ŠKOLNÍ TAMTAM 2004/2005 ŠKOLNÍ TAMTAM Číslo 5 ŠKOLNÍ TAMTAM 2004/2005 ŠKOLNÍ TAMTAM ZAJÍMAVOSTI VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA PROJEKT MLÁDEŽ ČESKO POLSKO SLOVENSKO POSLEDNÍ BOJ SEDMIKRÁSKY SPORT ŠKOLNÍ TAMTAM SOUTĚŽE SOUTĚŽ PODLAHA CUP 2005 SOUTĚŽ DOVEDNOSTI

Více

MĚSÍČNÍK MĚSTA PŘÍBORA

MĚSÍČNÍK MĚSTA PŘÍBORA MĚSÍČNÍK MĚSTA PŘÍBORA Obsah F Město Příbor se prezentovalo na Vyšehradě Z jednání rady města a zastupitelstva Dědictví Příbora Obava z nové předsedkyně kontrolního výboru, nebo demonstrace politické moci?

Více

Název školy: Základní škola Vnorovy, okres Hodonín, příspěvková organizace Sídlo školy: Vnorovy, Hlavní 17 Ředitel školy: PhDr.

Název školy: Základní škola Vnorovy, okres Hodonín, příspěvková organizace Sídlo školy: Vnorovy, Hlavní 17 Ředitel školy: PhDr. I. Základní údaje o škole Název školy: Základní škola Vnorovy, okres Hodonín, příspěvková organizace Sídlo školy: Vnorovy, Hlavní 17 Ředitel školy: PhDr. Hana Tyllichová Právní forma: příspěvková organizace

Více

Novoměstský zpravodaj

Novoměstský zpravodaj Novoměstský zpravodaj 5 květen 2013 Foto: František Prouza zpravodaj@novemestonm.cz www.novemestonm.cz Otázky pro starostu Ve středu 17. dubna 2013 byly ve foyeru sálu Zastupitelstva Královéhradeckého

Více

Hodnocení MPP za školní rok 2013/2014

Hodnocení MPP za školní rok 2013/2014 Střední škola hotelová a služeb Kroměříž, Na Lindovce 1463, 76727 tel. 573 504 604, fax 573 337 015 www.hskm.cz Hodnocení MPP za školní rok 2013/2014 Dosáhnout cíle, který si neurčíte, je stejně obtížné

Více

ŠTÍTINSKÝ ZPRAVODAJ KVĚTEN 2015 ÚVODNÍ SLOVO STAROSTY ŠTÍTINSKÝ ZPRAVODAJ

ŠTÍTINSKÝ ZPRAVODAJ KVĚTEN 2015 ÚVODNÍ SLOVO STAROSTY ŠTÍTINSKÝ ZPRAVODAJ ŠTÍTINSKÝ ZPRAVODAJ OBSAH KVĚTEN 2015 Úvodní slovo starosty...1 Obsah...1 Z jednání zastupitelstva...2 Obecní úřad informuje...2 Cíle Zastupitelstva obce Štítina pro období 2015 2016 2 Závazné ukazatele

Více

Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace ROČENKA XVII. 2013-2014. Komenského 754, 749 01 Vítkov

Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace ROČENKA XVII. 2013-2014. Komenského 754, 749 01 Vítkov Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace ROČENKA XVII. 2013-2014 Komenského 754, 749 01 Vítkov Obsah Úvod... 2 1 Seznam žáků... 4 2 Seznam pracovníků... 11 3 Kalendář akcí... 13 4 Klub

Více

Obchodní akademie Vlašim školní rok 2012/2013

Obchodní akademie Vlašim školní rok 2012/2013 Výroční zpráva Obchodní akademie Vlašim školní rok / VÝROČNÍ ZPRÁVY O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK / pro střední školy a vyšší odborné školy Struktura vychází z 10 odst. 3 a 11 zákona č. 561/2004 Sb.,

Více