Tradiční turnaj učitelů vsetínských škol Valašský kantor 2012

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Tradiční turnaj učitelů vsetínských škol Valašský kantor 2012"

Transkript

1 Tradiční turnaj učitelů vsetínských škol Valašský kantor 2012 Kdy? 23.listopadu 2012 Kde? v tělocvičnách SPŠS Vsetín a Kostka škola O co šlo? Tento turnaj, který letos oslavil již svůj 23. ročník, se konal ještě v rámci oslav 80. výročí založení SPŠS Vsetín, hlavním organizátorem akce byl náš kamarád a pedagog Mgr. Zdeněk Drga. Ten také svolal celkem osm družstev složených z pedagogů vsetínských středních i základních škol, aby změřili své síly ve volejbalovém turnaji smíšených družstev. Naši školu reprezentovali tito hráči: Ivo Mrnuštík, Svatopluk Merta, Libor Kůra, Anna Kůrová, Zdeněk Drga a Martina Trčková. Družstva byla rozdělena do dvou skupin a v nich se systémem každý s každým utkaly týmy ve dvou setech do 20 bodů. Finále a zápas o třetí místo se pak hrál na dva vítězné sety. Náš tým rozhodně neudělal ostudu, postoupil snadno mezi čtyři nejlepší týmy, nakonec však prohrál těsně s Kostkou školou a SPŠS Vsetín tedy v turnaji obsadila celkové 4. místo. Zde jsou další účastníci a konečné výsledky: 1. místo - Základky mladší 2. místo - Základky starší 3. místo - Kostka škola 4. místo - SPŠS Vsetín místo - Střední zdravotnická škola, SOU Josefa Sousedíka, MG Vsetín, WOCO

2 Akce Domova mládeže Tvoříme z fima Kdy? 8. listopadu 2012 Kde? vestibul Domova mládeže O co šlo? Další akcí, kterou v měsíci listopadu organizoval náš Domov mládeže, bylo kreativní tvoření z materiálu zvaného fimo. Rukodělná činnost, které se zúčastnili nejenom žáci naší školy, ale všichni ti, kteří jsou na internátu ubytováni, akce je zaujala, a proto přišli, zabavila žáky na celé odpoledne. Dokonce se přišel podívat a aktivně se zapojil i bývalý žák SPŠS Vsetín, který přivedl i svoji dceru. (Jméno těchto osob však zpravodajci z internátu zapomněli zapisovatelce těchto aktualit jaksi sdělit, ale určitě to byl někdo významný ). Nicméně podařilo se nám zjistit, že tuto bohulibou činnost zorganizovaly vychovatelky p. Obrová a p. Lysáková, akce proběhla za finanční spoluúčasti ASKa a dále to, že žáci inspirovaní internetem tvořili například šperky, lžičky, figurky apod. Tak tohle je fimo.

3 Odborná exkurze žáků do vsetínských firem Kdy? Kam? do firem PROMET FOUNDRY a.s. a TES VSETÍN s.r.o. Kdo? žáci třídy 2.A a 2.B O co šlo? Dne se uskutečnila odborná exkurze žáků druhých ročníků do dvou významných vsetínských firem - PROMET FOUNDRY a.s. a TES VSETÍN s.r.o. Ve firmě PROMET FOUNDRY a.s. měli žáci možnost se seznámit s výrobními provozy slévárny, kde zhlédli strojní i ruční výrobu slévárenských forem, provoz kuplovny, odlévání a úpravu odlitků. Ve firmě TES VSETÍN s.r.o. žáci postupně navštívili provozy obrobny, lisovny a nástrojárny. Jako pedagogický dozor se této akce zúčastnili vyučující: Ing. Miroslav Václavík, Ing. Romana Rodková, Svatopluk Merta a Ing. Dagmar Václavíková. Žáci získali kromě orientace v odborných záležitostech také informace, které jim v budoucnu můžou pomoci k vlastnímu uplatnění na trhu práce. Třída 2.B s Ing. Romanou Rodkovou před firmou PROMET FOUNDRY a.s.

4 Třída 2.B se svým třídním Ing. Miroslavem Václavíkem před firmou TES VSETÍN s.r.o.

5 Akce Domova mládeže florbalový turnaj Kdy? Kde? tělocvična SPŠS Vsetín O co šlo? Ani Domov mládeže nezůstává pozadu v organizování zábavných aktivit pro naše ubytované žáky. Již minulý měsíc se konal turnaj v badmintonu, chystají se různé činnosti související s blížícími se vánočními svátky apod. Rovněž se odehrávají soutěže a sportovní klání mezi jednotlivými internáty. A právě turnaj ve florbalu je jednou z takovýchto akcí. Turnaj byl spolufinancován z prostředků Fondu mládeže a tělovýchovy Zlínského kraje, ceny věnovala i SPŠS Vsetín. Akce, která pro velký úspěch slaví již svůj 3. ročník, přivítala reprezentanty 5 týmů: DM SPŠS Vsetín 2 družstva (pod názvy DM SPŠS Paras, DM SPŠS Kosty) DM Kostka Vsetín DM Vizovice DM Rožnov pod Radhoštěm. Hrálo se 2x7min, způsobem každý s každým, rozhodoval počet bodů, vzájemný zápas, celkové skóre a větší počet vstřelených gólů. Konečné pořadí : 1.místo DM Rožnov pod Radhoštěm 2.místo DM SPŠS Kosty 3.místo DM SPŠS Paras Zúčastněným se akce líbila a těší se na další ročník. Zde malá ukázka z bojů o hodnotné ceny.

6

7 Projekt Film a škola - Člověk proti zkáze Kdy? Kde? Kino Vatra, Vsetín Kdo? žáci 4. ročníků O co šlo? V rámci projektu Film a škola navštívili kino Vatra tentokrát žáci 4. ročníků. V hodinách českého jazyka, literatury a umění se seznámili již dříve s pojmem pátečníci a osobností a dílem Karla Čapka. Nyní tedy zhlédli životopisný film Člověk proti zkáze, kde si své poznatky ze školy mohli přiměřeně upevnit. Ve filmu byly kromě fragmentů ze života slavného spisovatele použity i ukázky z jeho divadelních her. Studenti i pedagogové akci hodnotili kladně, všichni věříme, že film byl pro budoucí maturanty přínosem i inspirací.

8 Týden sportu na SPŠS Kdy? listopadu 2012 O co šlo? V rámci oslav 80. výročí založení Střední průmyslové školy strojnické se konala řada akcí. Oslavám bude věnována na webových stránkách školy zvláštní pozornost, zde tedy jen informace o sportovních akcích: úterý První sportovní akcí byl turnaj žáků ve florbalu. V úterním odpoledni se sešlo 5 družstev. Po lítých bojích vzešlo vítězně družstvo ve složení: Šulák A., Mynarčík, Polášek. Na druhém místě skončili Seewald, Horák, Chrobák, Chovanec a třetí příčku obsadili Valc, Nohavica, Přikryl a Vraj. Turnaje se ještě zúčastnili Zmeškal, Šulák O., Polanský a Bednařík, Haša, Pařenica. Všichni se ale mohli těšit z dárkových ovocných košů, které věnovala Nadace školy. středa Konal se přátelský miniturnaj ve volejbalu mezi žáky a kantory. Protože se na průmce" nedostává žen, museli si hoši pozvat na pomoc do sestavy několik dívek z Kostka školy. Při počtu tří družstev nakonec vyhráli kantoři a své žáky odsunuli na druhé a třetí místo. Družstvo kantorů tvořili Ivo Mrnuštík, Miroslav Václavík, Martina Trčková, Zdenek Drga a dva Kostkáči" Petra Hrubá a Pavel Psík. Účastníci se shodli, že šlo o kvalitní hru a všichni si dobře zahráli. čtvrtek Společné družstvo SPŠS a Kostky se zúčastnilo pod vedením Zdenka Drgy a Pavla Psíka tradičního turnaje ve volejbalu, které pořádá již mnoho let MG Vsetín k výročí 17. listopadu. Sešlo se 6 smíšených družstev. Nakonec naše "jednička" turnaj vyhrála a "dvojka" obsadila 4.místo. Mezi ně se vklínily celky Gymnázia Val. Meziříčí a SOŠ J. Sousedíka. Poslední příčky obsadila družstva MG Vsetín. pátek V toto páteční odpoledne si v naší tělocvičně dali dostaveníčko bývalí absolventi průmyslovky, aby změřili síly v sálové kopané. Sešla se nakonec 3 družstva, která mezi sebou hrála tříkolově každý s každým. Zvítězilo družstvo kapitána Mikuška, druhé obsadilo družstvo kapitána Maliňáka a třetí skončili absolventi vedení kapitánem Únarem. Všichni aktéři se shodli na tom, že taková akce by se měla pořádat častěji. Poslední sportovní akcí v rámci 80. výročí školy bude již 23. ročník Vsetínského kantora ve volejbalu, který proběhne v tělocvičnách SPŠS a Kostky.

9 SPŠS jako organizátor charitativní sbírky pro Diakonii Broumov Kdy? Kde? SPŠS Vsetín Kdo? žáci SPŠS Vsetín pod vedením Mgr. Marie Frydrychové O co šlo? Stejně jako v loňském roce i letos se Střední průmyslová škola strojnická ve Vsetíně připojila k charitativní akci, kdy se vybíralo šatstvo, obuv, textil apod. pro Diakonii Broumov. Vybraný materiál je posléze odvezen potřebným - buď sociálně slabším občanům, nebo se dále užije k dalšímu zpracování v chráněných dílnách. Jsme moc rádi, že se do bohulibé akce zapojili nejenom žáci a učitelé naší školy, ale také široká veřejnost. Věříme, že naše spolupráce s diakonií bude pokračovat i další roky. Hlavní koordinátorkou a styčným důstojníkem celé akce byla Mgr. Marie Frydrychová. Všem dobrým lidem děkujeme! Sběrné místo v Broumově - centrála, kde se vybrané šatstvo třídí a rozděluje potřebným.

10 Školní kolo olympiády v českém jazyce Kdy? Kde? SPŠS Vsetín, učebna 414 Kdo? žáci SPŠS Vsetín, hlavní organizátorka Mgr. Martina Trčková O co šlo? Každoročně naše škola bojuje i o nejlepšího znalce českého jazyka. Soutěž vyhlašuje prostřednictvím Zlínského kraje MŠMT, dva nejlepší žáci z každé střední školy pak postupují do okresního kola, které se bude konat na začátku příštího roku, odtud pak další vítězové postoupí případně do krajského a celorepublikového kola. I když na naši školu nastupují spíše žáci orientovaní na přírodovědné a technické předměty, máme radost, že ani v češtině na tom nejsme špatně. Zde jsou výsledky našeho školního češtinářského klání, celkově se dalo získat 30 bodů: 1. místo Jakub Schweda (20 bodů) 2. místo Lukáš Tatýrek (19 bodů) místo Jiří Tkadlec Pavel Štícha (oba získali 16 bodů) 5. místo Milan Melichařík (14 bodů) 6. místo Radek Nohavica (13 bodů) Dále se zúčastnili Patrik Seevald (12 bodů), Václav Mrnuštík (10 bodů), Josef Bednařík (10 bodů), Aleš Korečko (8 bodů), Jakub Haša (8 bodů), Jakub Horák (7 bodů), Martin Fusek (7 bodů), Štěpán Borovička (6 bodů), Martin Vonášek (6 bodů), Tomáš Volek (5 bodů), Marek Konvičný (5 bodů), Michal Čada (4 body) a Radek Herman (1 bod).

11 Šachové Grand Prix školní mládeže 2012 Kdy? Kde? Valašské Meziříčí Kdo? šachové družstvo SPŠS Vsetín ve složení Josef Bednařík, Marek Chromela, Michal Výchopeň, Štěpán Holec, Vít Kolínek, Mirek Demko a Ladislav Strnad pedagogický dohled Ing. Ivo Mrnuštík O co šlo? Dne se šachové družstvo SPŠS Vsetín zúčastnilo prvního kola šestého ročníku Šachové Grand Prix školní mládeže. Družstvo usilovně bojovalo na šachovnicích SVČ Domeček Valašské Meziříčí proti soupeřům z MG Vsetín, SPŠS Valašské Meziříčí, ISS-COP Valašské Meziříčí a třem družstvům ze SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín. Skvěle bojoval a nejvíce ve svých partiích bodoval Josef Bednařík (viz obrázek) na první šachovnici, zahanbit se nedali ani ostatní hráči, na druhé šachovnici Marek Chromela, na třetí Michal Výchopeň a na čtvté šachovnici se střídali v lítých šachových soubojích Štěpán Holec a Vít Kolínek. Mirek Demko a Ladislav Strnad nesebrali odvahu zasáhnout do bojů a tak aspoň posilovali týmového ducha a povzbuzovali ostatní. Po tomto klání je Šachové Grand Prix školní mládeže 2012 teprve v poločase a druhé závěrečné a rozhodující a kolo se odehraje v Karolince. Držme tedy našim šachistům v prosinci palce, ať jim to pálí a posunou se z poločasového třetího místa na postupové druhé místo, které jim zaručí účast v krajském kole. Spoustu dalších úspěchů přeje našim šachistům jejich osobní šofér a doprovod na turnaji Ivo Mrnuštík.

12 Mistrovství škol v piškvorkách PIŠQWORKY 2012 Kdy? Kde? SPŠS Vsetín Hlavní organizátoři žáci třídy 2. A Lukáš Valc, Daniel Vraj a Radek Nohavica O co šlo? pišqworky jsou týmovým mistrovstvím škol v logické hře piškvorky. Zahrát si může každý středoškolák, osmák či deváťák. Hru piškvorky zná skoro každý, k hraní je potřeba jenom papír, tužka a bystrá mysl. A právě to dělá soutěž pišqworky jednoduchou a přístupnou úplně pro všechny bez ohledu na věk, pohlaví či známky. pišqworky se za své čtyři roky existence staly učiteli vyhledávanou a studenty milovanou soutěží. Minulý rok hrálo pišqworky neuvěřitelných studentů ze 444 škol po celé České republice. Naše škola samozřejmě již několik let patří mezi organizátory této akce a ani letošní rok nebyl výjimkou. V oblastním kole, které SPSŠ Vsetín zařídila a na své škole pořádala, se utkalo celkem 15 týmů, z toho první 2 nejlepší týmy s názvem Jantar team a Jumbsinth postupují do bojů v krajském turnaji. Naši zástupci se bohužel do dalších kol neprobojovali. Všechny další informace včetně rozsáhlé fotogalerie a jmény všech účastníků zájemci naleznou na oficiálních stránkách soutěže zde jen drobná ochutnávka: Kontrola regulérnosti soutěže

13 Dohled a hlavní organizátoři Boje na život a na smrt

14 Pro piškvorkové klání jsme zabrali i naši technickou učebnu 312 Naši reprezentanti žáci třídy 3.B

15 Setkání s ředitelkou školy Ing. Mgr. Jarmilou Minaříkovou Čekání na výsledky

16 Mezinárodní spolupráce volejbalový turnaj VOSR Kdy? 30. října 2012 Kde? Povážská Bystrica - Slovensko O co šlo? SPŠS Vsetín již velkou řádku let spolupracuje s průmyslovou školou z Povážské Bystrice. Zástupci pedagogických sborů se pravidelně setkávají při různých sportovních, kulturních i vzdělávacích akcích, vazby a vztahy se nenarušily ani po rozdělení ČR. Proto i letos naše škola přijala s nadšením pozvání slovenských přátel na účast ve volejbalovém turnaji slovenských středních škol a vyslala svá žhavá želízka do bitvy o nejlepší volejbalový tým. Ačkoli naši sportovně nadaní pedagogové do boje vlétli jako uragán a celkem snadno porazili papírově silné soupeře, v dalších utkáních se patrně zalekli možnosti, že by mohli turnaj vyhrát a nechali se dvakrát za sebou celkem nepochopitelně porazit. Nakonec i díky přepočítání vzájemného skóre skončili na zcela zaslouženém 5. místě ze šesti týmů. Z Moravy na Slovensko jeli naši školu reprezentovat: Zdeněk Drga, Ivo Mrnuštík, Lubomír Dočkal, Svatopluk Merta a Martina Trčková.

17 Matematická olympiáda Kdy? říjen 2012 leden 2013 Kde? SPŠS Vsetín O co jde? I letos se naše škola účastní soutěže v matematice, kterou vyhlašuje celorepublikově MŠMT ČR. Studenti všech ročníků již od října řeší v rámci domácího kola olympiády nelehké úkoly kategorie A, B, a C, tato část soutěže bude pak vyhodnocena a ukončena v lednu příštího roku. V rámci tohoto projektu se rovněž dne 18. října 2012 pět žáků 4. ročníku zúčastnilo Semináře pro řešitele matematické olympiády, který pořádala Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Účastníci výše zmíněného semináře: Petr Fluxa (4.B), Pavla Tesaříková (4.D), Jakub Trefil (4.D), Josef Kocurek (4.D) a David Surovčák (4.D). Logická olympiáda Kdy? 29. října 2012 Kde? Česká republika, Zlínský kraj O co šlo? Žáci naší školy se pod vedením učitelů přírodovědné sekce tento školní rok zapojili do soutěže Logická olympiáda a právě teď na konci října přišly na náš ústav dlouho očekávané výsledky základního (nominačního) a krajského kola soutěže. Celkem se v kategorii C (studenti středních škol poslední 4. ročník studia) do soutěže zapojilo 6402 řešitelů, z toho ve Zlínském kraji to bylo 398 žáků. Mezi 75% úspěšných řešitelů základního kola se dostal i žák naší školy Petr Fluxa, zde jsou jeho výsledky: Pořadí (škola) Pořadí (kraj) Celkové pořadí Příjmení, jméno Kvantil (kraj) Kvantil Fluxa, Petr 64.70

18 Okrskové kolo v kopané na umělé trávě Kdy? 18. října 2012 Kde? u SPSŠ Vsetín O co šlo? V tento den naše škola uspořádala okrskové kolo v kopané, tentokrát na umělé trávě. Zúčastnily se družstva tří středních škol, každé mužstvo odehrálo dva zápasy. Po složité bodové matematice bylo rozhodnuto, že vítězem se stane tým SOŠ J. Sousedíka. Naši chlapci ovšem neudělali ostudu a nakonec obsadili druhé místo. Na posledním místě tentokrát skončili zástupci Kostka školy. SPŠS Vsetín na okrskovém kole v basketbalu Kdy? 16. října 2012 Kde? v tělocvičně O co šlo? V tento den se družstvo chlapců naší školy zúčastnilo okrskového kola v basketbalu. I když většinou míváme ve sportovních kláních úspěchy, tentokrát se naššim reprezentantům příliš nedařilo a skončili ze čtyř účastníků na posledním místě. Zvítězili zástupci Kostky školy. Celkové pořadí: 1. místo Kostka škola 2. místo SOŠ Josefa Sousedíka 3. místo MG Vsetín 4. místo SPSŠ Vsetín

19 Exkurze - Bystřice pod Hostýnem - TON, Hostýn - větrná elektrárna Kdy? Kdo? třída 3.B pedagogický dohled Ing. Rudolf Mostecký a RNDr. Miroslava Pospíšiliková O co šlo? Celodenní exkurze začala brzy ráno, kdy účastníci vyrazili vlakem do Bystřice. Slunce svítilo a neopustilo nás celý den. V 9 hodin průmyslovka zahájila prohlídku výrobního procesu firmy TON, a.s., továrny na ohýbaný nábytek. Odborný pracovník firmy studenty prováděl výrobní halou a vysvětloval jednotlivé pracovní postupy. Hoši sledovali způsoby tepelné přípravy dřeva napařováním a mikrovlnným ohřevem, jeho ohýbání strojové a ruční, montáž výrobků a jejich úpravu jako leštění, lakování a natírání, případně čalounění. Srdce průmyslováka zaplesalo, když třeťáci viděli uplatnění CNC strojů ve výrobě. Prohlídka končila ukázkou posledních modelů židlí a stolů, připravených k prodeji zákazníkům. Po obědové pauze jsme vyrazili autobusem na Hostýn. U větrné elektrárny nás očekával její správce, který podal základní informace o provozu a výkonu elektrárny. Poté někteří seběhli z Hostýna dolů na vlakové nádraží, kde se setkali s ostatními, kteří zvolili cestu prostřednictvím autobusu. Následoval přesun domů. Účastníci byli podle vlastních slov obohaceni o poznatky z exkurze a plni dojmů z krásného podzimního dne. Na Hostýně

20 Pedagogický dohled u rozhledny Sbíhání schodů z Hostýna

21 Třída 3.B před areálem firmy

22 Exkurze - PVE Dlouhé Stráně Kdy? Kdo? třída 3. A a 3.B (technické lyceum) pedagogický dohled Ing. Martin Baričák a RNDr. Miroslava Pospíšiliková O co šlo? Na prohlídku přečerpávací vodní elektrárny účastníci vyrazili objednaným autobusem. Cesta trvala bezmála 3 hodiny. Cestou vyzvedli průvodce a spolu s ním dojeli v 11 hodin k dolní nádrži elektrárny. Elektrárna leží v katastru obce Loučná nad Desnou v okrese Šumperk. Nejprve žáci vyslechli základní informace o výstavbě a provozu elektrárny a zhlédli film o vodních dílech v ČR. Poté se vydali na prohlídku kaverny, kde jsou umístěna obě soustrojí elektrárny. Diváci doslova žasli nad obrovskými prostory elektrárny vybudovanými hluboko v podzemí. Následovala krátká zastávka u dolní nádrže a pak výjezd k horní nádrži. Průmyslovka měla štěstí na počasí, svítilo slunce a podzimní den nabízel nádhernou viditelnost, takže na výletníky čekaly krásné scenérie např. pohled na Praděd a celé širé okolí. Samotná nádrž byla zrovna vypuštěná, a tak třeťáci mohli výjimečně sledovat i několik údržbářů v akci. Většina žáků si nádrž oběhla kolem dokola, na vlastní oči se všichni přesvědčili, jak unikátní technická stavba se v Jeseníkách vyskytuje. Poté následovala cesta domů. Exkurze se povedla, splnila všechna očekávání i cíle. Horní nádrž PVE Dlouhé Stráně

23 Společné foto 3.A Pohled na Praděd

24 Pauza na přečerpávačce Přednáška v informačním centru PVE Dlouhé Stráně

25 Kdy? Kulturně historická exkurze do Prahy Kdo? třída 4.D pod vedením své třídní Bc. Kristýny Kramolišové O co šlo? Další třída, která se byla schopna domluvit a díky své třídní i zařídit a zorganizovat tuto náročnou exkurzi, byla třída 4.D. Bylo rozhodnuto, že do Prahy odjedou až po úterním vyučování a stráví zde čas do pátku. Dobu strávenou v Praze využili všichni účastníci maximálně hned v úterý navštívili Neviditelnou výstavu, prošli Národní třídu, viděli Tančící dům i Resslovu ulici, absolvovali prohlídku večerní Prahy. Následující dny je čekala mimo jiné prohlídka areálu Pražského hradu, muzeum miniatur, muzeum mučících nástrojů či Královská cesta. A večer představení Mocná Afrodité v Divadle na Vinohradech. Na další dva dny byly připraveny prohlídky Židovského muzea a Stavovského divadla nebo slavný hřbitov na Vyšehradě. Jedinou kaňkou na kráse jinak skvělé akce byl zánět zubu účastníka Pepy Bělašky, který si i díky neuvěřitelně neprofesionálnímu a těžko pochopitelnému přístupu pražských zubařů Prahu doslova protrpěl. Nicméně všechno zlé je pro něco dobré, takže i tato nemilá událost kolektiv nesmírně sblížila nejen mezi sebou navzájem, ale ukázaly se opět i úžasné vztahy, které žáci měli a mají se svou třídní. Dobrá práce, Kristýnko!:)

26 Před Pražským hradem Na židovském hřbitově

27 Neviditelná výstava aneb Jak se žije nevidomým Pepa Bělaška a jeho zákeřný zub

28 Projekt Commenius Kdy? Kde? Turecko Istanbul Kdo? žáci Petr Slováček (3.A) a Jan Juřica (2.A) pedagogický dozor Mgr. Michaela Orságová a Mgr. Zdeněk Drga Výše zmínění se zúčastnili ve dnech října schůzky v rámci projektu Commenius Eat Better to Live Better All Your Life Long v Istanbulu. Šlo o první schůzku projektu, během které jsme se setkali s partnery z Německa, Bulharska, Polska, Itálie. Naši žáci byli ubytováni v rodinách, a měli tedy možnost poznat životní styl Turků zevnitř. Obě rodiny byly velmi přátelské a moc hezky se o ně staraly. Na schůzce jsme naplánovali práci na prvních aktivitách projektu krátký slovníček obsahující základní fráze, noviny zaměřené na zdravotní styl a web projektu. Měli jsme také možnost vidět nejkrásnější památky Istanbulu jako je Hagia Sofia, Modrá Mešita nebo sultánský palác Topkapi. Byli jsme také na plavbě po Bosporu, a viděli slavný most, který rozděluje Evropu od Asie. Následuje pár fotografií:

29

30 Země, které se spolupodílejí na projektu

31 Ekologická olympiáda středoškoláků - Krajské kolo EO Zlínského kraje Kdy? Kde? Valašské Klobouky Kdo? žáci třídy 3.B Milan Melichařík, Petr Olejníček a Jiří Zbranek, doprovázející pedagog RNDr. Miroslava Pospíšilíková O co šlo? Hoši plnili rozmanité úkoly teoretické a praktické, součástí soutěže byla např. recesní scénka na téma Nech brouka žít, tvorba domku pro hmyz a jeho umístění v krajině, výroba plakátu k ochraně hmyzu a jeho prezentace, poznávání různých druhů hmyzu. Některé úkoly žáci plnili se svou paní učitelkou. Jeden večer mohli strávit rukodělnou činností v příjemném prostředí valašské chaloupky na Kosence. Na závěr olympiády se mohli soutěžící zapojit do výsadby stromů v prostoru bývalé skládky u Valašských Klobouk (zapojila se paní učitelka ). V závěrečném hodnocení neobsadili sice žádné z prvních míst (v silné konkurenci gymnázií obsadili 8. místo z 9), neboť charakter úkolů jim nedovolil rozvinout všechny své schopnosti a dovednosti, ale důležitá byla spolupráce s ostatními studenty a lidmi, které zajímá ochrana přírody, zajímavé zážitky a informace a nová přátelství. Dílo SPŠS Vsetín Domeček pro hmyz bylo oceněno zvláštní cenou poroty

32 Naši úspěšní reprezentanti při instalaci vyrobeného domečku Sobotní výsadba stromků

33 Soutěžní úkol výroba plakátu na téma Ochrana hmyzu

34 Kdy? úterý pátek Kdo? třída 4.A Kulturně historická exkurze do Prahy pedagogický dohled Ing. Lubomír Dočkal a Mgr. Martina Trčková O co šlo? Žáci pod vedením třídního učitele a své češtinářky akci plánovali již od třetího ročníku. Proto byli všichni rádi, že se exkurze podařila nejen po stránce organizační, ale vyšlo i nádherné počasí. Cílem bylo navštívit řadu kulturních památek, které hlavní město skýtá, ale také utužit třídní kolektiv, nacvičit orientaci ve velkoměstě či absolvovat divadelní představení v opravdovém divadle. Vypisovat všechny zážitky a program jednotlivých dnů by bylo příliš zdlouhavé, tak snad jen namátkou navštívili jsme netradiční Neviditelnou výstavu na Novoměstské radnici, kde jsme spolu s nevidomými průvodci prostřednictvím interaktivní prohlídky zakusili úskalí života člověka, který přišel o zrak, probádali jsme Národní technické muzeum Praha, muzeum tortury, muzeum miniatur, židovské muzeum, prošli jsme areál Pražského hradu, Chrám svatého Víta a Zlatou uličku, vyšplhali na Petřín i Staroměstskou radnici, prohlédli si Národní divadlo, Památník heydrichiády, Národní třídu i Václavské náměstí, zastavili se na Vyšehradě i Nuselském mostě, fotili se ve Františkánské zahradě i na Žižkově. Viděli jsme střídání stráží i vojenskou přehlídku na Hradě, poslechli si zvonění Lorety, našli rodný dům Jana Nerudy. Večer jsme kromě noční prohlídky Královské cesty absolvovali i představení Křižíkovy fontány na Výstavišti a pobavili se při komedii Habaďůra v divadle Na Fidlovačce. Tedy ještě jednou exkurze splnila naše očekávání a opravdu se vydařila. Národní třída a setkání s Patrikem Vrbovským alias Rytmusem.

35 Areál Pražského hradu 3. nádvoří U baziliky svatého Jiří

36 Diskuze s členem motorizované jednotky hradní stráže Ano, prošli jsme i Karlův most

37 A tady jsme na Starém Městě, konkrétně na židovském hřbitově Petřín a zábava v Zrcadlovém bludišti

38 4.A na Vyšehradě

39 Návštěva vsetínské hvězdárny Kdy? středa Kde? hvězdárna Vsetín O co šlo? akce domova mládeže SPŠS Vsetín Dne po setmění se skupina 17 žáků a studentů, ubytovaných v DM, zúčastnila přednášky a večerního pozorování noční oblohy. I přes to, že v současné době mládež získává informace modernějšími způsoby, bylo zajímavé odhalovat tajemství vesmíru pomocí hvězdářského dalekohledu. Procházkou po noční obloze nás velmi poutavě provedl pan Pavel Svozil. Měli jsme možnost vidět vesmírné útvary jako hvězdy, hvězdokupy nebo mlhoviny. K popularizaci astronomie přispěl i neformální přístup, účastníci se v průběhu nebáli zeptat na vše, co je zajímalo. Zapsala P. Prokopová.

40 Kdy? středa Kdo? žáci 2. a 3. ročníku Kde? kino Vatra, Vsetín Projekt Film a škola film Občanský průkaz O co jde? Naše škola se již několik let účastní projektu Film a škola ve spolupráci s kinem Vatra ve Vsetíně. Studenti jednotlivých ročníků se několikrát do roka v rámci výuky účastní filmových projekcí, kdy zhlédnou filmy, které doplňují probíranou látku ve škole. Rovněž ve svém osobním volnu mohou navštěvovat filmy zařazené do projektu, či se stát členy Filmového klubu. Hořká komedie na motivy stejnojmenné knihy Petra Šabacha sleduje osudy čtveřice dospívajících mladíků v 70. letech 20. století. Každý po svém i společně se snaží neztratit v totalitním státě zdravý rozum a smysl pro humor, ale také nezadat si s režimem. Prožívají řadu epizod s nádechem absurdní grotesky. Tento film naše škola navštívila již loni, a protože ohlasy našich žáků byly velmi kladné, zprostředkujeme zážitek i dalším studentům. Kdy? Kde? Valašské Meziříčí Středoškolský pohár v atletice O co šlo? Tento týden naši sportovci reprezentovali SPŠS Vsetín v atletice. Zvítězilo družstvo Gymnázia Valašské Meziříčí. Naše škola obsadila nakonec 3. místo, se ztrátou 9. bodů na druhé místo. Kostka škola se umístila na 4. místě. To jsou všechny informace, které se podařilo získat od trenéra a vedoucího našeho týmu Mgr. Zdeňka Drgy. Kdo se umístil na druhém místě, kolik škol se celkem účastnilo klání, či jakého bodového hodnocení jsme nakonec dosáhli, ponecháme na fantazii čtenářů. :) SPŠS Vsetín reprezentovali: Ondřej Pavlíček (4.B), Jakub Těšický (4.C), Jiří Tkadlec (3.A), Alois Šulák (4.A), Petr Ručka (3.A), Lukáš Slovák (4.B), Radek Chmela (3.B), Hynek Rafaja (3.A), Radim Bártek (3.A), David Pohůnek (4.A)

41 Kdy? Adaptační kurz pro první ročník- druhá skupina Kdo? celkem 38 žáků ze tříd 1.B a 1.C, učitelé Ing. Romana Rodková, Ing. Ivo Mrnuštík a Bc. Jan Martinů Kde? Rajnochovice O co šlo? Stejně jako u předcházející skupiny žáků prvních ročníků i třídy 1.B a 1.C měly možnost zúčastnit se adaptačního kurzu s cílem poznat lépe sebe, svou třídu a své třídní učitele. Celý pobyt proběhl v krásném horském prostředí za účasti instruktorů organizace Duha Dlažka Jirky, Martina a Jardy, nakonec i počasí relativně přálo, i když většina účastníků se shodla, že díky zimě nad ránem vstávali všichni včetně třídní Romany Rodkové jako jeden zmrzlý muž Žáci byli ubytováni v chatkách, na programu byly týmové soutěže, seznamovací hry, sport (fotbal, volejbal, softbal, ringo, nohejbal) a táborák. Na rozdíl od 1.A si žáci nevařili sami, ale potravu zajišťovala paní kuchařka a aby sportovci nezemdleli, měli jídlo neustále k dispozici volně v jídelně. Podle zúčastněných se pobyt vydařil, z akce existuje rozsáhlá fotodokumentace i filmový záznam, takže zde jen malá ochutnávka Společná fotografie účastníků

42 Hra aktivity (nahoře), hra lano (dole)

43 Ranní rozcvička noční trojka

44 Ringo (nahoře), slovní hra (dole)

45 Adaptační kurz pro první ročník Kdy? Kdo? Třída 1.A Kde? Huslenky, Ozdravovna Kychová O co šlo? Letos zavedla SPŠS Vsetín pro žáky prvních ročníků novinku na začátku školního roku absolvují zájemci se svým třídním a dalším pedagogickým doprovodem adaptační kurzy. Cíl akce - utužení kolektivu třídy, snadnější navázání přátelství a zlepšení vzájemného poznávání mezi žáky navzájem a mezi třídním učitelem a žáky byl úspěšně realizován a to formou pestrého programu obsahující pohybové aktivity, týmové hry a soutěže se závěrečným hodnocením, sociogramem třídy a Belbinovým testem o roli jedince v týmu pod vedením zkušených instruktorů z Asociace TOM ČR. S třídním učitelem RNDr. Jiřím Homolkou se akce zúčastnila RNDr. Miroslava Pospíšilíková. Žáci projevili týmového ducha a jejich chování a přístup k programu si zaslouží výrazné kladné ocenění. V současné době jsou na adaptačním kurzu i třídy 1.B a 1.C pod vedením svých třídních Ing. Ivo Mrnuštíka a Ing. Romany Rodkové.

46

47

48 Vodácký kurz v červnu 2012 aneb ohlédnutí za úspěšnou sportovní akcí Kdy? (třída 2. A) (třída 2. B) Kde? Jižní Čechy úsek Vyšší Brod Zlatá Koruna O co šlo? Je již tradicí, že žáci druhých ročníků se na konci školního roku účastní sportovního kurzu s cílem nejen naučit se základním vodáckým dovednostem, ale také poznat přírodní i historické krásy okolí řeky Vltavy. Žáci zdolali daný úsek řeky ve třech etapách, mimo jiné si prohlédli hrad Rožmberk, město i zámek Český Krumlov či večer utužovali kolektiv hraním společenských her a hudebním preludováním trampských písní u táboráku. Za zorganizování této úspěšné akce je třeba pochválit hlavně naše tělocvikáře Mgr. Zdeňka Drgu a Mgr. Karla Stančíka. Děkujeme a letošním druhákům tuto akci velmi doporučujeme!!!

49 Lucka mistryní Evropy! Kdy: září 2012 Kde: Reiden -Kreuth, Německo O co šlo? V těchto dnech se v Německu konalo Mistrovství Evropy Paintů (jezdectví na určitém plemeni koně). Naši republiku reprezentovala studentka 4. ročníku Technického lycea Lucie Burdíková se svou klisnou Smiling Sunny Day. Lucka je velmi úspěšná a i letos dokázala, že je právem mezi evropskou elitou. Jakého umístění dosáhla? European Paint Horse Championship 2012 Gold European Champion Youth Trail Gold European Champion Youth Hunter Hack Gold European Champion Novice Youth W.Horsemanship Gold European Champion Novice Youth Hunt Seat Equitation Silver European Champion Novice Youth Hunter Under Saddle (Pro méně zdatné-> 4x mistr Evropy, 1x vicemistr ;) ) Lucce z celého srdce blahopřejeme a ona sama vzkazuje: Chtěla bych strašně moc poděkovat rodičům za obrovskou podporu, jak finanční, tak psychickou a za obrovskou obětavost, trpělivost a nervy, zkrátka za vše hrozně moc děkuji! "

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

Nejlepší záměry? Správa fotografií ve firmách, vývoz medu a zábavná jazyková škola Vyvrcholil sedmý ročník soutěže Nejlepší podnikatelský záměr

Nejlepší záměry? Správa fotografií ve firmách, vývoz medu a zábavná jazyková škola Vyvrcholil sedmý ročník soutěže Nejlepší podnikatelský záměr Zlín, 25. dubna 2014 Nejlepší záměry? Správa fotografií ve firmách, vývoz medu a zábavná jazyková škola Vyvrcholil sedmý ročník soutěže Nejlepší podnikatelský záměr Webová aplikace umožňující správu a

Více

Beseda s polárníkem Miroslavem Jakešem

Beseda s polárníkem Miroslavem Jakešem Beseda s polárníkem Miroslavem Jakešem Kdy? 19. prosince 2013 Kde? aula SPŠS Vsetín O co šlo? Ve čtvrtek dne 19.12.2013 se zúčastnili žáci 1. a 2. ročníku besedy s českým polárníkem Miroslavem Jakešem

Více

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142)

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) Be SUstainable to SUstain the WORLD ŠVÉDSKO 11. 11. - 17. 11. 2013 ÚČASTNÍCI ZA GYMNÁZIUM KADAŇ Vyučující Mgr. Darina Kováčová (vedoucí exkurze)

Více

Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2006 07

Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2006 07 Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2006 07 Letní poznávací tábor 2006 Vloženo v 07:57, 07.09.2006 Také letos se před zahájením školního roku sešli zájemci o studium

Více

Schůzka projektu Comenius

Schůzka projektu Comenius Schůzka projektu Comenius Kdy? 4. - 10. února 2013 Kde? SPŠS Vsetín Kdo? Studenti a učitelé SPŠS Vsetín spolu s partnerskými školami projektu Comenius Eat Better to Live Better All Your Life Long Celý

Více

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 25. číslo léto 2015. Hurá na prázdniny!

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 25. číslo léto 2015. Hurá na prázdniny! Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov 25. číslo léto 2015 Hurá na prázdniny! 1 Slovo úvodem Rok se s rokem sešel a už se zase blíží obávaná doba vysvědčení

Více

McDONALD S CUP - turnaj v minifotbalu ZŠ

McDONALD S CUP - turnaj v minifotbalu ZŠ Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol, několikanásobně oceněný UEFA jako nejlepší projekt grassroots. Ve dvou věkových kategoriích do turnaje každoročně nastupuje téměř 85 tisíc chlapců a

Více

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu.

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu. FOTBAL Dnes dne 20.dubna se na Hradištském hřišti se odehrál fotbalový zápas mezi třídami ZŠ Hradištko.Všichni hráli moc dobře ale vítěz je jen jedan( 1.A > 1.B-2 Mod=2. Oran-3.=4.-6.

Více

Účast na první kole 1. Goalballové ligy dospělých v sezóně 2013 2014. Po prvním kole náš tým se dvěma výhrami a dvěma porážkami drží druhou příčku.

Účast na první kole 1. Goalballové ligy dospělých v sezóně 2013 2014. Po prvním kole náš tým se dvěma výhrami a dvěma porážkami drží druhou příčku. GOALBALL 1. Období leden až červen 2013 pravidelné tréninky každé úterý od 18 do 19 hodin na Základní škole genpor. Františka Peřiny v Praze na tento pronájem nám přispěla Nadace Českého rozhlasu účast

Více

Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima)

Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima) Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima) Informace pro žáky budoucích 1. ročníků čtyřletého (1.A) a osmiletého

Více

NAŠE ŠKOLA OSLAVILA 80. NAROZENINY K TÉTO PŘÍLEŽITOSTI BYLY USPOŘÁDÁNY DVĚ AKCE: ŠKOLNÍ AKADEMIE DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

NAŠE ŠKOLA OSLAVILA 80. NAROZENINY K TÉTO PŘÍLEŽITOSTI BYLY USPOŘÁDÁNY DVĚ AKCE: ŠKOLNÍ AKADEMIE DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NAŠE ŠKOLA OSLAVILA 80. NAROZENINY K TÉTO PŘÍLEŽITOSTI BYLY USPOŘÁDÁNY DVĚ AKCE: ŠKOLNÍ AKADEMIE DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ Dne 25. 5. 2015 se uskutečnila akademie k 80. výročí naší školy. Všechny třídy se zúčastnily

Více

Ekologické aktivity, exkurze, praxe. EKO GYMNÁZIUM Praha má svůj mírový strom

Ekologické aktivity, exkurze, praxe. EKO GYMNÁZIUM Praha má svůj mírový strom Ekologické aktivity, exkurze, praxe 2. 9. Prima až 4. ročník program Ornity Desatero sov 8. 10. Exkurze do Botanické zahrady, septima - Ing. Mgr. H. Kadlecová 9. 10. Porada k projektu ENERSOL 2015 - RNDr.

Více

Rychlý přehled základních bodů výroční zprávy o činnosti Gymnázia, Český Krumlov za školní rok 2013/2014

Rychlý přehled základních bodů výroční zprávy o činnosti Gymnázia, Český Krumlov za školní rok 2013/2014 Rychlý přehled základních bodů výroční zprávy o činnosti Gymnázia, Český Krumlov za školní rok 2013/2014 V následujícím přehledu jsou uvedené některé podstatné body výroční zprávy. Pět největších úspěchů

Více

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem provázeli budoucí prvňáčky žáci 5. tříd, kteří si připravili pro děti pohádkové úkoly. Letos

Více

již 5. ročník regionální soutěže pro studenty a učitele Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství)

již 5. ročník regionální soutěže pro studenty a učitele Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství) 5. ročník regionální soutěže pro studenty a učitele Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství) Dne 2. března 2012 se na Střední průmyslové škole strojnické v Olomouci uskutečnil

Více

Š kolní kolo chemicke olympiá dy

Š kolní kolo chemicke olympiá dy Š kolní kolo chemicke olympiá dy Během měsíce ledna proběhlo školní kolo chemické olympiády kategorie D, které obsahovalo domácí část, kontrolní test a praktickou část v chemické laboratoři. Olympiády

Více

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PRO RODIČE A DĚTI V AZYLOVÉM DOMĚ, NA LIŠČINĚ 2, OSTRAVA HRUŠOV 15. 1. 2014 SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE VE SPOLEČENSKÝCH HRÁCH Děti s rodiči a se zaměstnanci Azylového domu strávili příjemné

Více

P R O P O Z I C E. národního finále náborových soutěží házené žáků a žákyň. NOVINÁŘSKÝ KALAMÁŘ 2014 43. ročník. Všeobecné a technické informace:

P R O P O Z I C E. národního finále náborových soutěží házené žáků a žákyň. NOVINÁŘSKÝ KALAMÁŘ 2014 43. ročník. Všeobecné a technické informace: P R O P O Z I C E národního finále náborových soutěží házené žáků a žákyň NOVINÁŘSKÝ KALAMÁŘ 2014 43. ročník Všeobecné a technické informace: 1. Propozice k národnímu finále NK v házené vycházejí z manuálu

Více

Evropa na dosah - závěrečná zpráva. projektu Evropa otevřená všem, škola otevřená všem, na ZŠ ulice Míru Rokycany

Evropa na dosah - závěrečná zpráva. projektu Evropa otevřená všem, škola otevřená všem, na ZŠ ulice Míru Rokycany Evropa na dosah - závěrečná zpráva projektu Evropa otevřená všem, škola otevřená všem, na ZŠ ulice Míru Rokycany Dne 9.května 2013 se na naší škole uskutečnil celoškolní projektový den pod názvem Evropa

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více

Coca-Cola Školský pohár VŠEOBECNÉ INFORMACE

Coca-Cola Školský pohár VŠEOBECNÉ INFORMACE Coca-Cola Školský pohár VŠEOBECNÉ INFORMACE Název soutěže: Coca-Cola Školský pohár Vyhlašovatel a organizátor: Coca-Cola Services n.v. Partneři soutěže: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České

Více

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová Již 7. ročníkem 10 dní florbalu v České Třebové se mohli pyšnit organizátoři z florbalového klubu FbK Orlicko Třebovsko. Během celého týdne

Více

6. ročník regionální soutěže Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství).

6. ročník regionální soutěže Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství). 6. ročník regionální soutěže Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství) Dne 8. 3. 2013 se na Střední průmyslové škole strojnické v Olomouci uskutečnil již 6. ročník regionální soutěže

Více

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost Cesta do Zagarola Město Zagarolo, které je partnerským městem obce Nelahozeves, pozvalo zastupitele naší obce a ţáky nelahozeveské školy na návštěvu. Zastupitelé zde byli na oficiální návštěvě. Ţáci byli

Více

Pondělí 3.11. Projekt 9.A 8.00 11.40 SŠLCH Mgr. Šimlík. Úterý 4.11

Pondělí 3.11. Projekt 9.A 8.00 11.40 SŠLCH Mgr. Šimlík. Úterý 4.11 Pondělí 3.11. Projekt 9.A 8.00 11.40 SŠLCH Mgr. Šimlík Úterý 4.11 SCIO TESTY Mgr.Švehla 1.+2.vyuč.hodina 9.B Matematika 8.00-9.40 4.+5.vyuč.hodina 9.A Český jazyk 10.55-12.40 KL Prolhané národní obrození

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

7:00 8:30 Registrace hráčů u hostesek v restauraci GC Mstětice 7:15 8:30 Snídaně formou bufetového stolu v prostorách restaurace a příprava na hru

7:00 8:30 Registrace hráčů u hostesek v restauraci GC Mstětice 7:15 8:30 Snídaně formou bufetového stolu v prostorách restaurace a příprava na hru Středoškolský pohár 2012 GC Mstětice 10.5. 2012 Organizační pokyny Program dne: Příjezd na hřiště 7:00 8:30 Registrace hráčů u hostesek v restauraci GC Mstětice 7:15 8:30 Snídaně formou bufetového stolu

Více

PB STŘEDOŠKOLSKÝ POHÁR 12. 10. května 2012

PB STŘEDOŠKOLSKÝ POHÁR 12. 10. května 2012 PB STŘEDOŠKOLSKÝ POHÁR 12 10. května 2012 Obsah Představení projektu Program Propozice Herní struktura Kvalifikace Ceny pro soutěžící Pořadatel Promotér Místo konání PB Středoškolský pohár 2012 Šestý ročník

Více

Hry IV. olympiády dětí a mládeže 2009. 23. 27. června 2009 Tábor

Hry IV. olympiády dětí a mládeže 2009. 23. 27. června 2009 Tábor Hry IV. olympiády dětí a mládeže 2009 23. 27. června 2009 Tábor Vítejte v Táboře Město Tábor bylo založeno husity v roce 1420. Leží 90 km od hlavního města České republiky a je druhým největším jihočeským

Více

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické.

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1 Školáček Z Á Ř Í Motto školy Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Je třeba si je zasloužit. Například slušným chováním. Školní rok 2014/2015 Nový

Více

Výroční zpráva 2014. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů

Výroční zpráva 2014. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů Výroční zpráva 2014 Štěpánkovická fotbalová liga - spolek amatérských hráčů Úvodní slovo Vážení přátelé, předkládáme Vám výroční zprávu o činnosti amatérských hráčů za uplynulý rok 2014. Štěpánkovické

Více

ŠKOLICÍ STŘEDISKO NÁCHOD

ŠKOLICÍ STŘEDISKO NÁCHOD ŠKOLICÍ STŘEDISKO NÁCHOD zpráva o činnosti v roce 2013 Duha Školicí středisko Náchod je organizace, která pořádá vzdělávací programy především pro instruktory, vedoucí, lektory, ale i mládež a dospělé

Více

Školní časopis 3/1.ročník

Školní časopis 3/1.ročník Školní časopis 3/1.ročník 6.6.2013 Obsah NAŠE ŠKOLA Schůze Školního parlamentu 1 Interiéry tříd I. stupně 2 Fotosoutěž 3 Rekonstrukce školy 4 PŘÍRODA Kur domácí 5 SPORT A ZDRAVÍ Fotbal 6 KULTURA Verše

Více

7. vydání - listopad 2007

7. vydání - listopad 2007 7. vydání - listopad 2007. Ve druhém kole soutěžilo 13 žáků. Čekaly na ně příklady z učiva 6. třídy, násobení, sčítání, zaokrouhlování, slovní úloha a jeden úkol z geometrie. Většina z nich prokázala velmi

Více

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme!

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme! Fokus divadlo 2014 Pod tímto názvem Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě vyhlásila na podzim 1. ročník soutěže o nejlepší divadelní recenzi a kritiku. Jelikož se v literárním semináři

Více

Výroční zpráva školy

Výroční zpráva školy Výroční zpráva školy školní rok 2008/2009 1 Výroční zpráva Základní školy a mateřské školy Mořina školní rok 2008/2009 Název a sídlo školy Základní škola a mateřská škola Mořina, Mořina 57, 267 17 Zřizovatel

Více

Univerzita třetího věku má za sebou další rok

Univerzita třetího věku má za sebou další rok Kdy? 7. června 2013 Univerzita třetího věku má za sebou další rok Kdo? posluchači Univerzity 3. věku ve Zlíně O co šlo? Dnem 15. května 2013 byl zakončen další ročník Univerzity 3. věku při SPŠS ve Vsetíně,

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

STROJÍRENSKÁ 6 591 71 ŽĎÁR NAD SÁZAVOU PROPOZICE KOVO JUNIOR UČEBNÍ A STUDIJNÍ OBORY ZAMĚŘENÉ NA STROJNÍ OBRÁBĚNÍ KOVŮ SOUSTRUŽENÍ FRÉZOVÁNÍ

STROJÍRENSKÁ 6 591 71 ŽĎÁR NAD SÁZAVOU PROPOZICE KOVO JUNIOR UČEBNÍ A STUDIJNÍ OBORY ZAMĚŘENÉ NA STROJNÍ OBRÁBĚNÍ KOVŮ SOUSTRUŽENÍ FRÉZOVÁNÍ STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ ŽĎÁR NAD SÁZAVOU STROJÍRENSKÁ 6 591 71 ŽĎÁR NAD SÁZAVOU PROPOZICE 6. ROČNÍKU SOUTĚŽE ZRUČNOSTI ŽÁKŮ STŘEDNÍCH ŠKOL KOVO JUNIOR UČEBNÍ A STUDIJNÍ OBORY ZAMĚŘENÉ NA STROJNÍ OBRÁBĚNÍ

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800 ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800 www.zspelechovska.cz skola@zspelechovska.cz V letošním roce vyučujeme 172 žáků v 9 ročnících, máme 15 učitelů a dvě vychovatelky školní družiny. O bezproblémový

Více

Bedřich Ščerban 27. 7. 2015

Bedřich Ščerban 27. 7. 2015 Bedřich Ščerban 27. 7. 2015 Prezentace HC Dukla Jihlava,s.r.o. Historie Od roku 1956, kdy vzniklo hokejové mužstvo HC DUKLA JIHLAVA, uběhlo mnoho let. Převážnou část z této doby patřilo naše mužstvo mezi

Více

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Za výborné výkony ji získali: ročník 2004 Tomáš Trunda 1. místo ročník 2003 Vojta Procházka 3. místo Tomáš Strachota 2. místo Honza Trunda

Více

FAČR PODPORUJE FOTBAL VE ŠKOLÁCH

FAČR PODPORUJE FOTBAL VE ŠKOLÁCH FAČR PODPORUJE FOTBAL VE ŠKOLÁCH Vážení sportovní přátelé, V Praze dne 1. 9. 2014 současný svět nabízí dětem mnoho možností, jak trávit svůj volný čas. Bohužel už je pryč doba, kdy jsme na každém hřišti

Více

PŘEHLED AKCÍ PRO SENIORY 2014

PŘEHLED AKCÍ PRO SENIORY 2014 PŘEHLED AKCÍ PRO SENIORY 2014 15. 2. a 26. 2. 2014 TVOŘIVÉ ODPOLEDNE PRO SENIORY Pro seniory DPS Hladnovská, Ostrava Muglinov a DPS Heřmanická, Slezská Ostrava jsme přichystali tvořivé odpoledne, ve kterém

Více

Výroční zpráva 2013. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů

Výroční zpráva 2013. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů Výroční zpráva 2013 Štěpánkovická fotbalová liga - spolek amatérských hráčů Úvodní slovo Vážení přátelé, předkládáme Vám výroční zprávu o činnosti amatérských hráčů za uplynulý rok 2013. Štěpánkovické

Více

Memoriál Rosti Čtvrtlíka. II. ročník soutěžní přehlídky mladých recitátorů. Čtvrtlístek IČ : 7274620

Memoriál Rosti Čtvrtlíka. II. ročník soutěžní přehlídky mladých recitátorů. Čtvrtlístek IČ : 7274620 II. ročník soutěžní přehlídky mladých recitátorů Čtvrtlístek IČ : 7274620 IČO : 22757490 Akce je spolufinancována z projektu CZ.1.07/1.1.00/14.0143 1 Propozice soutěžní přehlídky mladých recitátorů Čtvrtlístek

Více

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014 Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014 V pátek 24. 1. se na naší škole konalo školní kolo konverzační soutěže v angličtině. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích: IIB (1.-2. ročník) a IIIA (3.-5.

Více

Základní škola a mateřská škola, Dolní Branná, okres Trutnov. PROJEKT ŽIVOT V POHYBU Reg. císlo projektu: CZ.1.07/1.1.20/02.0057

Základní škola a mateřská škola, Dolní Branná, okres Trutnov. PROJEKT ŽIVOT V POHYBU Reg. císlo projektu: CZ.1.07/1.1.20/02.0057 Základní škola a mateřská škola, Dolní Branná, okres Trutnov PROJEKT ŽIVOT V POHYBU Reg. císlo projektu: CZ.1.07/1.1.20/02.0057 EXKURZE PO STOPÁCH BRATŘÍ ČAPKŮ 19. 9. 2013 Realizační tým v rámci projektu

Více

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013 1 Úvodník Tak je tady červen a do konce školního roku zbývá už jenom měsíc. To znamená, že zanedlouho přijdou letní prázdniny, na které se těší každý z nás. Nejen děti, ale i učitelé si určitě rádi odpočinou.

Více

CHARITNÍ LISTY 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV CHARITY NOVÝ HROZENKOV. ročník 5 číslo 5 květen 2012

CHARITNÍ LISTY 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV CHARITY NOVÝ HROZENKOV. ročník 5 číslo 5 květen 2012 CHARITNÍ LISTY CHARITY NOVÝ HROZENKOV ročník 5 číslo 5 květen 2012 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV U příležitosti 20. výročí Vás dne 19. května 2012 srdečně zveme na prohlídku našich

Více

Fotbal Atletika Vybíjená Přehazovaná Streetball In-line biatlon

Fotbal Atletika Vybíjená Přehazovaná Streetball In-line biatlon 20.000 dětí 10.000 sportovců 70 základních škol 6 sportovních disciplín 80 rozhodčích 5 sportovních týdnů Slavnostní losování států 8 kvalifikačních dnů 1 velký finálový DEN Mediální podpora projektu Fotbal

Více

LIBEREC HANDBALL. ve spolupráci s partnerem turnaje CENTRUM BABYLON. a za podpory Města Liberec. pořádají

LIBEREC HANDBALL. ve spolupráci s partnerem turnaje CENTRUM BABYLON. a za podpory Města Liberec. pořádají LIBEREC HANDBALL ve spolupráci s partnerem turnaje CENTRUM BABYLON a za podpory Města Liberec pořádají 14. ROČNÍK TRADIČNÍHO TURNAJE PRO MINIŽÁKOVSKOU KATEGORII LIBEREC, 20.6. 22.6.2014 TURNAJOVÝ BULLETIN

Více

Pololetí. Prázdniny. Pedagogické rady pátek 28. srpna 2015 ve 12,00 hod. úterý 10. listopadu 2015 v 15.00 hod. Úterý 26. ledna 2016 v 15.

Pololetí. Prázdniny. Pedagogické rady pátek 28. srpna 2015 ve 12,00 hod. úterý 10. listopadu 2015 v 15.00 hod. Úterý 26. ledna 2016 v 15. Pololetí I. pololetí úterý 1. září 2015 - čtvrtek 28. ledna 2016 II. pololetí pondělí 1. února 2016 - čtvrtek 30. června 2016 Prázdniny Podzimní čtvrtek 29. října 2015 - pátek 30. října 2015 Vánoční 23.

Více

Občanské sdružení Bezva prázdniny

Občanské sdružení Bezva prázdniny Občanské sdružení Bezva prázdniny IČO: 270 55 175 www.bezvaprazdniny.cz info@bezvaprazdniny.cz Výroční zpráva Občanského sdružení Bezva prázdniny za rok 2007 1. Vznik Občanského sdružení Bezva prázdniny

Více

Rozpis krajského přeboru v minivolejbale pro soutěžní období 2015 2016

Rozpis krajského přeboru v minivolejbale pro soutěžní období 2015 2016 Středočeský krajský volejbalový svaz http://stc.cvf.cz e-mail: stc-vol@seznam.cz Rozpis krajského přeboru v minivolejbale pro soutěžní období 2015 2016 modrý, červený a žlutý volejbal chlapců, dívek a

Více

29. červen 2011 Burza učebnic od 14.00 hodin. 29. červen 2011 OČMU. 28. červen 2011 Sportovní den na gymnáziu

29. červen 2011 Burza učebnic od 14.00 hodin. 29. červen 2011 OČMU. 28. červen 2011 Sportovní den na gymnáziu V letech 2009 2011 realizujeme projekt S e-learningem k rozvoji klíčových kompetencí, který je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. 29. červen 2011 Burza učebnic od 14.00 hodin

Více

Závěrečná zpráva Jméno stážisty: Termín stáže : Místo stáže:

Závěrečná zpráva Jméno stážisty: Termín stáže : Místo stáže: Závěrečná zpráva Jméno stážisty: Bc. Markéta Jedličková Termín stáže : 9.3.-13.3.2015 Místo stáže: Mateřská škola Švantnerova se sídlem Švantnerova 1, 84101 Bratislava Dne 9.3.2015 jsem navštívila mateřskou

Více

Hledáme mladé technické talenty

Hledáme mladé technické talenty Hledáme mladé technické talenty OPVK: Hledáme mladé technické talenty Rozhodnutím Zastupitelstva Zlínského kraje ze dne 10.9.2008 byla pro tento projekt schválena dotace zopvk ve výši 8 777 030,60 Kč.

Více

třídní učitelky Mgr. Alice Pincová a Mgr. Pavlína Nepožitková ze ZŠ 28. října 1 Příbram VII

třídní učitelky Mgr. Alice Pincová a Mgr. Pavlína Nepožitková ze ZŠ 28. října 1 Příbram VII Poznáváme své děti V červnu 2014 jsme získaly finanční prostředky z dotace v oblasti výchovy a vzdělávání Městského úřadu v Příbrami na projekt s názvem Poznáváme své děti. V rámci této dotace na naší

Více

ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011

ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011 ZŠ Rudná ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011 Můj milý deníčku... 8. A na horách Autoři: Žactvo Korektor: Martin Isoz 8. června 2011 1 Pondělí 6. 6. 2011 1.1 MI & VI Pondělní den byl dnem úvodním. V osm hodin

Více

Název soutěže. v ústředním (celorepublikovém), příp. v mezinárodním kole. v okresním kole

Název soutěže. v ústředním (celorepublikovém), příp. v mezinárodním kole. v okresním kole Název školy Základní škola Opava, Boženy Němcové 2 - příspěvková organizace Přehled umístění žáků školy v soutěžích ve školním roce 2010/2011 umístění Název soutěže v okresním kole oblastním) (nebo Soutěže

Více

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě,

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, doprovázené promítáním filmů na interaktivní tabuli. Dvojice ochranářů ze společnosti

Více

Ekologické aktivity, exkurze, praxe

Ekologické aktivity, exkurze, praxe Ekologické aktivity, exkurze, praxe 10. 9. Kvinta, sexta, 3. ročník návštěva výstavy Ligy proti rakovině Každý svého zdraví strůjcem Mgr. M. Šverma 10. 10. Porada k projektu ENERSOL 2014 - RNDr. H. Pokorná,

Více

Soutěže ve školním roce 2011/2012

Soutěže ve školním roce 2011/2012 Soutěže ve školním roce 2011/2012 Termín Název soutěže Umístění 5. říjen Podzimní Kiosk 1. stupeň Výsledky: 1.třídy 1.místo: Stráněl Vojtěch 2.místo: Šmídová Michaela 2.třídy - 2.místo: Nesvadba Tomáš

Více

Střední škola a Základní škola Lipník nad Bečvou, Osecká 301

Střední škola a Základní škola Lipník nad Bečvou, Osecká 301 Střední škola a Základní škola Lipník nad Bečvou, Osecká 301 Dotační program na podporu vzdělávání v jazycích národnostních menšin a multikulturní výchovy v roce 2014 ( č.j. MŠMT 33220/2013 ) Projekt -

Více

RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014

RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, POLICE NAD METUJÍ RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 Porady, pedagogické rady, třídní schůzky Provozní porady 1. a 2. stupeň 1. pololetí 2. pololetí 09. 09. 2013 03.

Více

Známe vítěze jubilejního ročníku Dětského činu roku! Dětský čin roku 2014 vyvrcholil slavnostním oceněním vítězů

Známe vítěze jubilejního ročníku Dětského činu roku! Dětský čin roku 2014 vyvrcholil slavnostním oceněním vítězů Známe vítěze jubilejního ročníku Dětského činu roku! Dětský čin roku 2014 vyvrcholil slavnostním oceněním vítězů Brožíkova síň Staroměstské radnice v Praze patřila první prosincový čtvrtek dětským hrdinům,

Více

LETNÍ TÁBORY 2011 Vážení rodiče, milé děti! Dovolujeme si Vás pozvat na letní tábory, které jsme připravili v naší již 20.sezóně. Tábory pořádáme v rekreačním středisku Blaník (okr. Benešov), který je

Více

MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu

MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu V minulém týdnu se odehrálo Mistrovství České republiky v praktickém šachu mládeže a juniorů, které skončilo v sobotu 15.3.2014.

Více

Herr Shakespeare? Keine Angst

Herr Shakespeare? Keine Angst Herr Shakespeare? Keine Angst Delegace z české a německé školy společně vytvořily projekt s názvem Vorhang auf für Romeo und Julia im neuen Europa!, jenž byl uskutečněn díky programu Comenius. Hlavním

Více

CZ.1.07/1.1.34/01.0010

CZ.1.07/1.1.34/01.0010 Projekt MECHATRONIKA "Implementace prvků mechatroniky do výuky elektro-technických oborů SŠ" CZ.1.07/1.1.34/01.0010 Datum zahájení projektu: 1.3. 2012 Datum ukončení projektu: 28.2. 2014 Doba trvání projektu:

Více

TEMPLÁŘSKÉ SLAVNOSTI JSOU ZA DVEŘMI

TEMPLÁŘSKÉ SLAVNOSTI JSOU ZA DVEŘMI Tisková zpráva Dne: 9. srpna 2012 Místo: Vsetín Organizace: Město Vsetín a Muzeum regionu Valašsko, příspěvková organizace Zlínského kraje, Dům Kultury Vsetín, Agentura pro ekonomický rozvoj Vsetínska,

Více

OLDŘICHOVICKÝ ZPRAVODAJ

OLDŘICHOVICKÝ ZPRAVODAJ OLDŘICHOVICKÝ ZPRAVODAJ 4. čtvrtletí 2010 Zastupitelstvo obce Oldřichovice přeje všem spoluobčanům v roce 2011 mnoho pracovních i osobních úspěchů Volby do obecního zastupitelstva Ve dnech 15.-16. října

Více

..září / leden 2015..

..září / leden 2015.. ..září / leden 2015.. IV. ročník, 29. číslo Reportér P.E.S. strana 2 FOTOGALERIE strana 4 Den název otevřených článku dveří + stran strana 8 1 P. E. S. 2014 Každý školní rok začínáme oblíbenou akcí P.

Více

Výroční zpráva o činnosti školy ve školním roce 2012/2013

Výroční zpráva o činnosti školy ve školním roce 2012/2013 Výroční zpráva o činnosti školy ve školním roce 2012/2013 Charakteristika školy Škola vznikla v roce 1993 jako jedna z prvních soukromých škol v České republice. Od 1.9.2012 se škola přestěhovala na nábřeží

Více

V Y K Ř I Č N Í K. Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7

V Y K Ř I Č N Í K. Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7 V Y K Ř I Č N Í K Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7 Dětský aquatlon Čáslav 2015 Ve čtvrtek 30. dubna 2015 se v Čáslavi konal 1. ročník plavecko-běžeckého poháru škol

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VĚTŘNÍ

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VĚTŘNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VĚTŘNÍ Pedagogicko-organizační záměry a provozně technické zajištění školního roku 2015 2016 ZŠ I.stupeň II.stupeň Celkem Počet žáků k 15. 9. 2015 200 134 334 Počet tříd

Více

ODBORNÁ PRAXE OBOR: SOCIÁLNÍ ČINNOST

ODBORNÁ PRAXE OBOR: SOCIÁLNÍ ČINNOST ODBORNÁ PRAXE OBOR: SOCIÁLNÍ ČINNOST Zařízení pro děti a mládež SEZNAM NAVŠTÍVENÝCH SOCIÁLNÍCH ZAŘÍZENÍ PRO DĚTI A MLÁDEŽ: 09. 10. 2012 Jesle Londýnská, Londýnská 16, Praha 2 30. 10. 2012 Mateřské centrum

Více

Během jednoho školního roku prošli žáci všemi odděleními dané fiktivní firmy.

Během jednoho školního roku prošli žáci všemi odděleními dané fiktivní firmy. Studentské fiktivní firmy: Stavební činnost. Opravárenství. Výroba a prodej pečiva a květinových vazeb. Výroba a prodej cukrářských výrobků. Zahradnictví. Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.00/54.0006 Naše

Více

1.čtvrtletní pedagogická rada

1.čtvrtletní pedagogická rada Pondělí 4.11. Městská policie 5.B 10.00-11.40 Mgr.Holcová Pondělí 4.11. SCIO testy v 9.A + 9.B Městská policie 8.00-9.40 5.A ve třídě 5.A 10.00-11.40 5.B ve třídě 5.A, Okresní knihovna ŠD 13.30-14.30 Výlet

Více

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2012/2013

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2012/2013 Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2012/2013 Září 3. 9. zahájení školního roku 3. 5. 9. GO KURZ třídy 1. A 5. 7. 9. GO KURZ třídy 1. C 5. 7. 9. zájezd do Berlína 7. 9. výstava hub v MFC

Více

Z Á P I S z Výroční valné hromady okrsku Zahořany ve Staněticích 23.2.2013

Z Á P I S z Výroční valné hromady okrsku Zahořany ve Staněticích 23.2.2013 Program: 1) Zahájení: p. Dolejš 2) Volba návrhové komise p. Dolejš 3) Zpráva o činnosti okrsku p. Dolejš 4) Zpráva velitele okrsku p. Odvody 5) Zpráva hospodáře p. Kruml František 6) Zpráva strojníka p.

Více

Soutěž napájení sluncem Ostrava

Soutěž napájení sluncem Ostrava SPŠSE a VOŠ Liberec, Masarykova 3, 460 84, Liberec Cestovní zpráva - externí verze Soutěž napájení sluncem Ostrava V úterý 25. ledna 2011 se na Vysoké škole báňské Technické univerzitě v Ostravě konal

Více

Měsíční plán činností ZŠ Lipov

Měsíční plán činností ZŠ Lipov Měsíc: září Rok: 2014 1.9. všichni Slavnostní zahájení 24.9. 1. stupeň Koncert J. Uhlíře (Strážnice) 24.9. Šá + ž. Přespolní běh - okres (Hodonín) 29.9. Ve DVPP - ŠMP na škole (Hodonín) 30.9. Jv + 9. tř.

Více

Kermi hostilo krajské kolo Vědomostní olympiády CTI ČR

Kermi hostilo krajské kolo Vědomostní olympiády CTI ČR Kermi hostilo krajské kolo Vědomostní olympiády CTI ČR Do soutěže Vědomostní olympiáda 2014-2015 se přihlásilo 40 škol z 13 krajů ČR. Koná se pod záštitou Asociace krajů České republiky a Hospodářské komory

Více

ZPRÁVY Z ICM PRACHATICE 41/2011

ZPRÁVY Z ICM PRACHATICE 41/2011 ZPRÁVY Z ICM PRACHATICE 41/2011 Co chystáme tento týden? Opět realizujeme jeden z adaptačních kurzů. Tentokrát to bude pro Střední školu Vimperk. Žáků bude 27 a máme pro ně připraveny ledolamy, hry na

Více

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není odpad. Děti zjistily hravou formou, co to je separace odpadu a kompostování.

Více

Publicita školy Zpravodaj školství prosinec 2012

Publicita školy Zpravodaj školství prosinec 2012 Publicita školy Zpravodaj školství prosinec 2012 Publicita školy Publicita školy Zpravodaj školství prosinec 2012 Publicita školy Nové Přerovsko 23. 11. 2012 Publicita školy Publicita školy Nové Přerovsko

Více

Informace z Oddělení mládeže, sportu a RLZ

Informace z Oddělení mládeže, sportu a RLZ Informace z Oddělení mládeže, sportu a RLZ Otrokovice, 30. 4. 2013 Filip Pastuszek CENTRA VZDĚLÁVÁNÍ (připravovaný projekt) Projekt Zlínského kraje pro podporu přírodovědného a technického vzdělávání Zdroj:

Více

Gymnázium Havlíčkův Brod

Gymnázium Havlíčkův Brod Gymnázium Havlíčkův Brod TĚLESNÁ VÝCHOVA POHYBOVÉ A RELAXAČNÍ AKTIVITY SPORT Vyučující tělesné výchovy Richter Martin, Mgr. richter@ghb.cz Kučírková Gabriela, Mgr. kucirkova@ghb.cz Prchal Josef prchal@ghb.cz

Více

Propozice soutěže. celostátní soutěž škol ve florbale

Propozice soutěže. celostátní soutěž škol ve florbale 2010 2011 Propozice soutěže celostátní soutěž škol ve florbale kategorie III. - 6. a 7. třída ZŠ IV. - 8. a 9. třída ZŠ + odpovídající ročníky víceletých gymnázií Praha, srpen 2010 Základní informace o

Více

- 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B. - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř.

- 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B. - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř. - 1. 9. Slavnostní zahájení školního roku - 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř. - 10. 9. divadelní představení na

Více

ZPRÁVA O ČINNOSTI MATEŘSKÉ ŠKOLY LIPTAŇ

ZPRÁVA O ČINNOSTI MATEŘSKÉ ŠKOLY LIPTAŇ ZPRÁVA O ČINNOSTI MATEŘSKÉ ŠKOLY LIPTAŇ Školní rok 2011/2012 1. Vzdělávací program 1.1 Vzdělávací program pro MŠ Třemešná vzdělávací program platnost Rok plný pohádek do roku 2014 Mateřská škola pracovala

Více

FloorballGames 2013 PROPOZICE AKCE

FloorballGames 2013 PROPOZICE AKCE FloorballGames 2013 PROPOZICE AKCE ZÁKLADNÍ INFO Pro pravidelné účastníky nemusíme představovat - jedná se o tradiční florbalové posezónní setkání florbalistů v České Lípě s řadou doprovodných akcí a jedinečnou

Více

OLMA Národní finále mladších minižákyň

OLMA Národní finále mladších minižákyň INFORMAČNÍ BULLETIN OLMA Národní finále mladších minižákyň pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Bc. Lubomíra France Úvodní slovo Vážení hosté, účastníci, diváci, dovolte mi tímto Vás přivítat

Více