Tradiční turnaj učitelů vsetínských škol Valašský kantor 2012

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Tradiční turnaj učitelů vsetínských škol Valašský kantor 2012"

Transkript

1 Tradiční turnaj učitelů vsetínských škol Valašský kantor 2012 Kdy? 23.listopadu 2012 Kde? v tělocvičnách SPŠS Vsetín a Kostka škola O co šlo? Tento turnaj, který letos oslavil již svůj 23. ročník, se konal ještě v rámci oslav 80. výročí založení SPŠS Vsetín, hlavním organizátorem akce byl náš kamarád a pedagog Mgr. Zdeněk Drga. Ten také svolal celkem osm družstev složených z pedagogů vsetínských středních i základních škol, aby změřili své síly ve volejbalovém turnaji smíšených družstev. Naši školu reprezentovali tito hráči: Ivo Mrnuštík, Svatopluk Merta, Libor Kůra, Anna Kůrová, Zdeněk Drga a Martina Trčková. Družstva byla rozdělena do dvou skupin a v nich se systémem každý s každým utkaly týmy ve dvou setech do 20 bodů. Finále a zápas o třetí místo se pak hrál na dva vítězné sety. Náš tým rozhodně neudělal ostudu, postoupil snadno mezi čtyři nejlepší týmy, nakonec však prohrál těsně s Kostkou školou a SPŠS Vsetín tedy v turnaji obsadila celkové 4. místo. Zde jsou další účastníci a konečné výsledky: 1. místo - Základky mladší 2. místo - Základky starší 3. místo - Kostka škola 4. místo - SPŠS Vsetín místo - Střední zdravotnická škola, SOU Josefa Sousedíka, MG Vsetín, WOCO

2 Akce Domova mládeže Tvoříme z fima Kdy? 8. listopadu 2012 Kde? vestibul Domova mládeže O co šlo? Další akcí, kterou v měsíci listopadu organizoval náš Domov mládeže, bylo kreativní tvoření z materiálu zvaného fimo. Rukodělná činnost, které se zúčastnili nejenom žáci naší školy, ale všichni ti, kteří jsou na internátu ubytováni, akce je zaujala, a proto přišli, zabavila žáky na celé odpoledne. Dokonce se přišel podívat a aktivně se zapojil i bývalý žák SPŠS Vsetín, který přivedl i svoji dceru. (Jméno těchto osob však zpravodajci z internátu zapomněli zapisovatelce těchto aktualit jaksi sdělit, ale určitě to byl někdo významný ). Nicméně podařilo se nám zjistit, že tuto bohulibou činnost zorganizovaly vychovatelky p. Obrová a p. Lysáková, akce proběhla za finanční spoluúčasti ASKa a dále to, že žáci inspirovaní internetem tvořili například šperky, lžičky, figurky apod. Tak tohle je fimo.

3 Odborná exkurze žáků do vsetínských firem Kdy? Kam? do firem PROMET FOUNDRY a.s. a TES VSETÍN s.r.o. Kdo? žáci třídy 2.A a 2.B O co šlo? Dne se uskutečnila odborná exkurze žáků druhých ročníků do dvou významných vsetínských firem - PROMET FOUNDRY a.s. a TES VSETÍN s.r.o. Ve firmě PROMET FOUNDRY a.s. měli žáci možnost se seznámit s výrobními provozy slévárny, kde zhlédli strojní i ruční výrobu slévárenských forem, provoz kuplovny, odlévání a úpravu odlitků. Ve firmě TES VSETÍN s.r.o. žáci postupně navštívili provozy obrobny, lisovny a nástrojárny. Jako pedagogický dozor se této akce zúčastnili vyučující: Ing. Miroslav Václavík, Ing. Romana Rodková, Svatopluk Merta a Ing. Dagmar Václavíková. Žáci získali kromě orientace v odborných záležitostech také informace, které jim v budoucnu můžou pomoci k vlastnímu uplatnění na trhu práce. Třída 2.B s Ing. Romanou Rodkovou před firmou PROMET FOUNDRY a.s.

4 Třída 2.B se svým třídním Ing. Miroslavem Václavíkem před firmou TES VSETÍN s.r.o.

5 Akce Domova mládeže florbalový turnaj Kdy? Kde? tělocvična SPŠS Vsetín O co šlo? Ani Domov mládeže nezůstává pozadu v organizování zábavných aktivit pro naše ubytované žáky. Již minulý měsíc se konal turnaj v badmintonu, chystají se různé činnosti související s blížícími se vánočními svátky apod. Rovněž se odehrávají soutěže a sportovní klání mezi jednotlivými internáty. A právě turnaj ve florbalu je jednou z takovýchto akcí. Turnaj byl spolufinancován z prostředků Fondu mládeže a tělovýchovy Zlínského kraje, ceny věnovala i SPŠS Vsetín. Akce, která pro velký úspěch slaví již svůj 3. ročník, přivítala reprezentanty 5 týmů: DM SPŠS Vsetín 2 družstva (pod názvy DM SPŠS Paras, DM SPŠS Kosty) DM Kostka Vsetín DM Vizovice DM Rožnov pod Radhoštěm. Hrálo se 2x7min, způsobem každý s každým, rozhodoval počet bodů, vzájemný zápas, celkové skóre a větší počet vstřelených gólů. Konečné pořadí : 1.místo DM Rožnov pod Radhoštěm 2.místo DM SPŠS Kosty 3.místo DM SPŠS Paras Zúčastněným se akce líbila a těší se na další ročník. Zde malá ukázka z bojů o hodnotné ceny.

6

7 Projekt Film a škola - Člověk proti zkáze Kdy? Kde? Kino Vatra, Vsetín Kdo? žáci 4. ročníků O co šlo? V rámci projektu Film a škola navštívili kino Vatra tentokrát žáci 4. ročníků. V hodinách českého jazyka, literatury a umění se seznámili již dříve s pojmem pátečníci a osobností a dílem Karla Čapka. Nyní tedy zhlédli životopisný film Člověk proti zkáze, kde si své poznatky ze školy mohli přiměřeně upevnit. Ve filmu byly kromě fragmentů ze života slavného spisovatele použity i ukázky z jeho divadelních her. Studenti i pedagogové akci hodnotili kladně, všichni věříme, že film byl pro budoucí maturanty přínosem i inspirací.

8 Týden sportu na SPŠS Kdy? listopadu 2012 O co šlo? V rámci oslav 80. výročí založení Střední průmyslové školy strojnické se konala řada akcí. Oslavám bude věnována na webových stránkách školy zvláštní pozornost, zde tedy jen informace o sportovních akcích: úterý První sportovní akcí byl turnaj žáků ve florbalu. V úterním odpoledni se sešlo 5 družstev. Po lítých bojích vzešlo vítězně družstvo ve složení: Šulák A., Mynarčík, Polášek. Na druhém místě skončili Seewald, Horák, Chrobák, Chovanec a třetí příčku obsadili Valc, Nohavica, Přikryl a Vraj. Turnaje se ještě zúčastnili Zmeškal, Šulák O., Polanský a Bednařík, Haša, Pařenica. Všichni se ale mohli těšit z dárkových ovocných košů, které věnovala Nadace školy. středa Konal se přátelský miniturnaj ve volejbalu mezi žáky a kantory. Protože se na průmce" nedostává žen, museli si hoši pozvat na pomoc do sestavy několik dívek z Kostka školy. Při počtu tří družstev nakonec vyhráli kantoři a své žáky odsunuli na druhé a třetí místo. Družstvo kantorů tvořili Ivo Mrnuštík, Miroslav Václavík, Martina Trčková, Zdenek Drga a dva Kostkáči" Petra Hrubá a Pavel Psík. Účastníci se shodli, že šlo o kvalitní hru a všichni si dobře zahráli. čtvrtek Společné družstvo SPŠS a Kostky se zúčastnilo pod vedením Zdenka Drgy a Pavla Psíka tradičního turnaje ve volejbalu, které pořádá již mnoho let MG Vsetín k výročí 17. listopadu. Sešlo se 6 smíšených družstev. Nakonec naše "jednička" turnaj vyhrála a "dvojka" obsadila 4.místo. Mezi ně se vklínily celky Gymnázia Val. Meziříčí a SOŠ J. Sousedíka. Poslední příčky obsadila družstva MG Vsetín. pátek V toto páteční odpoledne si v naší tělocvičně dali dostaveníčko bývalí absolventi průmyslovky, aby změřili síly v sálové kopané. Sešla se nakonec 3 družstva, která mezi sebou hrála tříkolově každý s každým. Zvítězilo družstvo kapitána Mikuška, druhé obsadilo družstvo kapitána Maliňáka a třetí skončili absolventi vedení kapitánem Únarem. Všichni aktéři se shodli na tom, že taková akce by se měla pořádat častěji. Poslední sportovní akcí v rámci 80. výročí školy bude již 23. ročník Vsetínského kantora ve volejbalu, který proběhne v tělocvičnách SPŠS a Kostky.

9 SPŠS jako organizátor charitativní sbírky pro Diakonii Broumov Kdy? Kde? SPŠS Vsetín Kdo? žáci SPŠS Vsetín pod vedením Mgr. Marie Frydrychové O co šlo? Stejně jako v loňském roce i letos se Střední průmyslová škola strojnická ve Vsetíně připojila k charitativní akci, kdy se vybíralo šatstvo, obuv, textil apod. pro Diakonii Broumov. Vybraný materiál je posléze odvezen potřebným - buď sociálně slabším občanům, nebo se dále užije k dalšímu zpracování v chráněných dílnách. Jsme moc rádi, že se do bohulibé akce zapojili nejenom žáci a učitelé naší školy, ale také široká veřejnost. Věříme, že naše spolupráce s diakonií bude pokračovat i další roky. Hlavní koordinátorkou a styčným důstojníkem celé akce byla Mgr. Marie Frydrychová. Všem dobrým lidem děkujeme! Sběrné místo v Broumově - centrála, kde se vybrané šatstvo třídí a rozděluje potřebným.

10 Školní kolo olympiády v českém jazyce Kdy? Kde? SPŠS Vsetín, učebna 414 Kdo? žáci SPŠS Vsetín, hlavní organizátorka Mgr. Martina Trčková O co šlo? Každoročně naše škola bojuje i o nejlepšího znalce českého jazyka. Soutěž vyhlašuje prostřednictvím Zlínského kraje MŠMT, dva nejlepší žáci z každé střední školy pak postupují do okresního kola, které se bude konat na začátku příštího roku, odtud pak další vítězové postoupí případně do krajského a celorepublikového kola. I když na naši školu nastupují spíše žáci orientovaní na přírodovědné a technické předměty, máme radost, že ani v češtině na tom nejsme špatně. Zde jsou výsledky našeho školního češtinářského klání, celkově se dalo získat 30 bodů: 1. místo Jakub Schweda (20 bodů) 2. místo Lukáš Tatýrek (19 bodů) místo Jiří Tkadlec Pavel Štícha (oba získali 16 bodů) 5. místo Milan Melichařík (14 bodů) 6. místo Radek Nohavica (13 bodů) Dále se zúčastnili Patrik Seevald (12 bodů), Václav Mrnuštík (10 bodů), Josef Bednařík (10 bodů), Aleš Korečko (8 bodů), Jakub Haša (8 bodů), Jakub Horák (7 bodů), Martin Fusek (7 bodů), Štěpán Borovička (6 bodů), Martin Vonášek (6 bodů), Tomáš Volek (5 bodů), Marek Konvičný (5 bodů), Michal Čada (4 body) a Radek Herman (1 bod).

11 Šachové Grand Prix školní mládeže 2012 Kdy? Kde? Valašské Meziříčí Kdo? šachové družstvo SPŠS Vsetín ve složení Josef Bednařík, Marek Chromela, Michal Výchopeň, Štěpán Holec, Vít Kolínek, Mirek Demko a Ladislav Strnad pedagogický dohled Ing. Ivo Mrnuštík O co šlo? Dne se šachové družstvo SPŠS Vsetín zúčastnilo prvního kola šestého ročníku Šachové Grand Prix školní mládeže. Družstvo usilovně bojovalo na šachovnicích SVČ Domeček Valašské Meziříčí proti soupeřům z MG Vsetín, SPŠS Valašské Meziříčí, ISS-COP Valašské Meziříčí a třem družstvům ze SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín. Skvěle bojoval a nejvíce ve svých partiích bodoval Josef Bednařík (viz obrázek) na první šachovnici, zahanbit se nedali ani ostatní hráči, na druhé šachovnici Marek Chromela, na třetí Michal Výchopeň a na čtvté šachovnici se střídali v lítých šachových soubojích Štěpán Holec a Vít Kolínek. Mirek Demko a Ladislav Strnad nesebrali odvahu zasáhnout do bojů a tak aspoň posilovali týmového ducha a povzbuzovali ostatní. Po tomto klání je Šachové Grand Prix školní mládeže 2012 teprve v poločase a druhé závěrečné a rozhodující a kolo se odehraje v Karolince. Držme tedy našim šachistům v prosinci palce, ať jim to pálí a posunou se z poločasového třetího místa na postupové druhé místo, které jim zaručí účast v krajském kole. Spoustu dalších úspěchů přeje našim šachistům jejich osobní šofér a doprovod na turnaji Ivo Mrnuštík.

12 Mistrovství škol v piškvorkách PIŠQWORKY 2012 Kdy? Kde? SPŠS Vsetín Hlavní organizátoři žáci třídy 2. A Lukáš Valc, Daniel Vraj a Radek Nohavica O co šlo? pišqworky jsou týmovým mistrovstvím škol v logické hře piškvorky. Zahrát si může každý středoškolák, osmák či deváťák. Hru piškvorky zná skoro každý, k hraní je potřeba jenom papír, tužka a bystrá mysl. A právě to dělá soutěž pišqworky jednoduchou a přístupnou úplně pro všechny bez ohledu na věk, pohlaví či známky. pišqworky se za své čtyři roky existence staly učiteli vyhledávanou a studenty milovanou soutěží. Minulý rok hrálo pišqworky neuvěřitelných studentů ze 444 škol po celé České republice. Naše škola samozřejmě již několik let patří mezi organizátory této akce a ani letošní rok nebyl výjimkou. V oblastním kole, které SPSŠ Vsetín zařídila a na své škole pořádala, se utkalo celkem 15 týmů, z toho první 2 nejlepší týmy s názvem Jantar team a Jumbsinth postupují do bojů v krajském turnaji. Naši zástupci se bohužel do dalších kol neprobojovali. Všechny další informace včetně rozsáhlé fotogalerie a jmény všech účastníků zájemci naleznou na oficiálních stránkách soutěže zde jen drobná ochutnávka: Kontrola regulérnosti soutěže

13 Dohled a hlavní organizátoři Boje na život a na smrt

14 Pro piškvorkové klání jsme zabrali i naši technickou učebnu 312 Naši reprezentanti žáci třídy 3.B

15 Setkání s ředitelkou školy Ing. Mgr. Jarmilou Minaříkovou Čekání na výsledky

16 Mezinárodní spolupráce volejbalový turnaj VOSR Kdy? 30. října 2012 Kde? Povážská Bystrica - Slovensko O co šlo? SPŠS Vsetín již velkou řádku let spolupracuje s průmyslovou školou z Povážské Bystrice. Zástupci pedagogických sborů se pravidelně setkávají při různých sportovních, kulturních i vzdělávacích akcích, vazby a vztahy se nenarušily ani po rozdělení ČR. Proto i letos naše škola přijala s nadšením pozvání slovenských přátel na účast ve volejbalovém turnaji slovenských středních škol a vyslala svá žhavá želízka do bitvy o nejlepší volejbalový tým. Ačkoli naši sportovně nadaní pedagogové do boje vlétli jako uragán a celkem snadno porazili papírově silné soupeře, v dalších utkáních se patrně zalekli možnosti, že by mohli turnaj vyhrát a nechali se dvakrát za sebou celkem nepochopitelně porazit. Nakonec i díky přepočítání vzájemného skóre skončili na zcela zaslouženém 5. místě ze šesti týmů. Z Moravy na Slovensko jeli naši školu reprezentovat: Zdeněk Drga, Ivo Mrnuštík, Lubomír Dočkal, Svatopluk Merta a Martina Trčková.

17 Matematická olympiáda Kdy? říjen 2012 leden 2013 Kde? SPŠS Vsetín O co jde? I letos se naše škola účastní soutěže v matematice, kterou vyhlašuje celorepublikově MŠMT ČR. Studenti všech ročníků již od října řeší v rámci domácího kola olympiády nelehké úkoly kategorie A, B, a C, tato část soutěže bude pak vyhodnocena a ukončena v lednu příštího roku. V rámci tohoto projektu se rovněž dne 18. října 2012 pět žáků 4. ročníku zúčastnilo Semináře pro řešitele matematické olympiády, který pořádala Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Účastníci výše zmíněného semináře: Petr Fluxa (4.B), Pavla Tesaříková (4.D), Jakub Trefil (4.D), Josef Kocurek (4.D) a David Surovčák (4.D). Logická olympiáda Kdy? 29. října 2012 Kde? Česká republika, Zlínský kraj O co šlo? Žáci naší školy se pod vedením učitelů přírodovědné sekce tento školní rok zapojili do soutěže Logická olympiáda a právě teď na konci října přišly na náš ústav dlouho očekávané výsledky základního (nominačního) a krajského kola soutěže. Celkem se v kategorii C (studenti středních škol poslední 4. ročník studia) do soutěže zapojilo 6402 řešitelů, z toho ve Zlínském kraji to bylo 398 žáků. Mezi 75% úspěšných řešitelů základního kola se dostal i žák naší školy Petr Fluxa, zde jsou jeho výsledky: Pořadí (škola) Pořadí (kraj) Celkové pořadí Příjmení, jméno Kvantil (kraj) Kvantil Fluxa, Petr 64.70

18 Okrskové kolo v kopané na umělé trávě Kdy? 18. října 2012 Kde? u SPSŠ Vsetín O co šlo? V tento den naše škola uspořádala okrskové kolo v kopané, tentokrát na umělé trávě. Zúčastnily se družstva tří středních škol, každé mužstvo odehrálo dva zápasy. Po složité bodové matematice bylo rozhodnuto, že vítězem se stane tým SOŠ J. Sousedíka. Naši chlapci ovšem neudělali ostudu a nakonec obsadili druhé místo. Na posledním místě tentokrát skončili zástupci Kostka školy. SPŠS Vsetín na okrskovém kole v basketbalu Kdy? 16. října 2012 Kde? v tělocvičně O co šlo? V tento den se družstvo chlapců naší školy zúčastnilo okrskového kola v basketbalu. I když většinou míváme ve sportovních kláních úspěchy, tentokrát se naššim reprezentantům příliš nedařilo a skončili ze čtyř účastníků na posledním místě. Zvítězili zástupci Kostky školy. Celkové pořadí: 1. místo Kostka škola 2. místo SOŠ Josefa Sousedíka 3. místo MG Vsetín 4. místo SPSŠ Vsetín

19 Exkurze - Bystřice pod Hostýnem - TON, Hostýn - větrná elektrárna Kdy? Kdo? třída 3.B pedagogický dohled Ing. Rudolf Mostecký a RNDr. Miroslava Pospíšiliková O co šlo? Celodenní exkurze začala brzy ráno, kdy účastníci vyrazili vlakem do Bystřice. Slunce svítilo a neopustilo nás celý den. V 9 hodin průmyslovka zahájila prohlídku výrobního procesu firmy TON, a.s., továrny na ohýbaný nábytek. Odborný pracovník firmy studenty prováděl výrobní halou a vysvětloval jednotlivé pracovní postupy. Hoši sledovali způsoby tepelné přípravy dřeva napařováním a mikrovlnným ohřevem, jeho ohýbání strojové a ruční, montáž výrobků a jejich úpravu jako leštění, lakování a natírání, případně čalounění. Srdce průmyslováka zaplesalo, když třeťáci viděli uplatnění CNC strojů ve výrobě. Prohlídka končila ukázkou posledních modelů židlí a stolů, připravených k prodeji zákazníkům. Po obědové pauze jsme vyrazili autobusem na Hostýn. U větrné elektrárny nás očekával její správce, který podal základní informace o provozu a výkonu elektrárny. Poté někteří seběhli z Hostýna dolů na vlakové nádraží, kde se setkali s ostatními, kteří zvolili cestu prostřednictvím autobusu. Následoval přesun domů. Účastníci byli podle vlastních slov obohaceni o poznatky z exkurze a plni dojmů z krásného podzimního dne. Na Hostýně

20 Pedagogický dohled u rozhledny Sbíhání schodů z Hostýna

21 Třída 3.B před areálem firmy

22 Exkurze - PVE Dlouhé Stráně Kdy? Kdo? třída 3. A a 3.B (technické lyceum) pedagogický dohled Ing. Martin Baričák a RNDr. Miroslava Pospíšiliková O co šlo? Na prohlídku přečerpávací vodní elektrárny účastníci vyrazili objednaným autobusem. Cesta trvala bezmála 3 hodiny. Cestou vyzvedli průvodce a spolu s ním dojeli v 11 hodin k dolní nádrži elektrárny. Elektrárna leží v katastru obce Loučná nad Desnou v okrese Šumperk. Nejprve žáci vyslechli základní informace o výstavbě a provozu elektrárny a zhlédli film o vodních dílech v ČR. Poté se vydali na prohlídku kaverny, kde jsou umístěna obě soustrojí elektrárny. Diváci doslova žasli nad obrovskými prostory elektrárny vybudovanými hluboko v podzemí. Následovala krátká zastávka u dolní nádrže a pak výjezd k horní nádrži. Průmyslovka měla štěstí na počasí, svítilo slunce a podzimní den nabízel nádhernou viditelnost, takže na výletníky čekaly krásné scenérie např. pohled na Praděd a celé širé okolí. Samotná nádrž byla zrovna vypuštěná, a tak třeťáci mohli výjimečně sledovat i několik údržbářů v akci. Většina žáků si nádrž oběhla kolem dokola, na vlastní oči se všichni přesvědčili, jak unikátní technická stavba se v Jeseníkách vyskytuje. Poté následovala cesta domů. Exkurze se povedla, splnila všechna očekávání i cíle. Horní nádrž PVE Dlouhé Stráně

23 Společné foto 3.A Pohled na Praděd

24 Pauza na přečerpávačce Přednáška v informačním centru PVE Dlouhé Stráně

25 Kdy? Kulturně historická exkurze do Prahy Kdo? třída 4.D pod vedením své třídní Bc. Kristýny Kramolišové O co šlo? Další třída, která se byla schopna domluvit a díky své třídní i zařídit a zorganizovat tuto náročnou exkurzi, byla třída 4.D. Bylo rozhodnuto, že do Prahy odjedou až po úterním vyučování a stráví zde čas do pátku. Dobu strávenou v Praze využili všichni účastníci maximálně hned v úterý navštívili Neviditelnou výstavu, prošli Národní třídu, viděli Tančící dům i Resslovu ulici, absolvovali prohlídku večerní Prahy. Následující dny je čekala mimo jiné prohlídka areálu Pražského hradu, muzeum miniatur, muzeum mučících nástrojů či Královská cesta. A večer představení Mocná Afrodité v Divadle na Vinohradech. Na další dva dny byly připraveny prohlídky Židovského muzea a Stavovského divadla nebo slavný hřbitov na Vyšehradě. Jedinou kaňkou na kráse jinak skvělé akce byl zánět zubu účastníka Pepy Bělašky, který si i díky neuvěřitelně neprofesionálnímu a těžko pochopitelnému přístupu pražských zubařů Prahu doslova protrpěl. Nicméně všechno zlé je pro něco dobré, takže i tato nemilá událost kolektiv nesmírně sblížila nejen mezi sebou navzájem, ale ukázaly se opět i úžasné vztahy, které žáci měli a mají se svou třídní. Dobrá práce, Kristýnko!:)

26 Před Pražským hradem Na židovském hřbitově

27 Neviditelná výstava aneb Jak se žije nevidomým Pepa Bělaška a jeho zákeřný zub

28 Projekt Commenius Kdy? Kde? Turecko Istanbul Kdo? žáci Petr Slováček (3.A) a Jan Juřica (2.A) pedagogický dozor Mgr. Michaela Orságová a Mgr. Zdeněk Drga Výše zmínění se zúčastnili ve dnech října schůzky v rámci projektu Commenius Eat Better to Live Better All Your Life Long v Istanbulu. Šlo o první schůzku projektu, během které jsme se setkali s partnery z Německa, Bulharska, Polska, Itálie. Naši žáci byli ubytováni v rodinách, a měli tedy možnost poznat životní styl Turků zevnitř. Obě rodiny byly velmi přátelské a moc hezky se o ně staraly. Na schůzce jsme naplánovali práci na prvních aktivitách projektu krátký slovníček obsahující základní fráze, noviny zaměřené na zdravotní styl a web projektu. Měli jsme také možnost vidět nejkrásnější památky Istanbulu jako je Hagia Sofia, Modrá Mešita nebo sultánský palác Topkapi. Byli jsme také na plavbě po Bosporu, a viděli slavný most, který rozděluje Evropu od Asie. Následuje pár fotografií:

29

30 Země, které se spolupodílejí na projektu

31 Ekologická olympiáda středoškoláků - Krajské kolo EO Zlínského kraje Kdy? Kde? Valašské Klobouky Kdo? žáci třídy 3.B Milan Melichařík, Petr Olejníček a Jiří Zbranek, doprovázející pedagog RNDr. Miroslava Pospíšilíková O co šlo? Hoši plnili rozmanité úkoly teoretické a praktické, součástí soutěže byla např. recesní scénka na téma Nech brouka žít, tvorba domku pro hmyz a jeho umístění v krajině, výroba plakátu k ochraně hmyzu a jeho prezentace, poznávání různých druhů hmyzu. Některé úkoly žáci plnili se svou paní učitelkou. Jeden večer mohli strávit rukodělnou činností v příjemném prostředí valašské chaloupky na Kosence. Na závěr olympiády se mohli soutěžící zapojit do výsadby stromů v prostoru bývalé skládky u Valašských Klobouk (zapojila se paní učitelka ). V závěrečném hodnocení neobsadili sice žádné z prvních míst (v silné konkurenci gymnázií obsadili 8. místo z 9), neboť charakter úkolů jim nedovolil rozvinout všechny své schopnosti a dovednosti, ale důležitá byla spolupráce s ostatními studenty a lidmi, které zajímá ochrana přírody, zajímavé zážitky a informace a nová přátelství. Dílo SPŠS Vsetín Domeček pro hmyz bylo oceněno zvláštní cenou poroty

32 Naši úspěšní reprezentanti při instalaci vyrobeného domečku Sobotní výsadba stromků

33 Soutěžní úkol výroba plakátu na téma Ochrana hmyzu

34 Kdy? úterý pátek Kdo? třída 4.A Kulturně historická exkurze do Prahy pedagogický dohled Ing. Lubomír Dočkal a Mgr. Martina Trčková O co šlo? Žáci pod vedením třídního učitele a své češtinářky akci plánovali již od třetího ročníku. Proto byli všichni rádi, že se exkurze podařila nejen po stránce organizační, ale vyšlo i nádherné počasí. Cílem bylo navštívit řadu kulturních památek, které hlavní město skýtá, ale také utužit třídní kolektiv, nacvičit orientaci ve velkoměstě či absolvovat divadelní představení v opravdovém divadle. Vypisovat všechny zážitky a program jednotlivých dnů by bylo příliš zdlouhavé, tak snad jen namátkou navštívili jsme netradiční Neviditelnou výstavu na Novoměstské radnici, kde jsme spolu s nevidomými průvodci prostřednictvím interaktivní prohlídky zakusili úskalí života člověka, který přišel o zrak, probádali jsme Národní technické muzeum Praha, muzeum tortury, muzeum miniatur, židovské muzeum, prošli jsme areál Pražského hradu, Chrám svatého Víta a Zlatou uličku, vyšplhali na Petřín i Staroměstskou radnici, prohlédli si Národní divadlo, Památník heydrichiády, Národní třídu i Václavské náměstí, zastavili se na Vyšehradě i Nuselském mostě, fotili se ve Františkánské zahradě i na Žižkově. Viděli jsme střídání stráží i vojenskou přehlídku na Hradě, poslechli si zvonění Lorety, našli rodný dům Jana Nerudy. Večer jsme kromě noční prohlídky Královské cesty absolvovali i představení Křižíkovy fontány na Výstavišti a pobavili se při komedii Habaďůra v divadle Na Fidlovačce. Tedy ještě jednou exkurze splnila naše očekávání a opravdu se vydařila. Národní třída a setkání s Patrikem Vrbovským alias Rytmusem.

35 Areál Pražského hradu 3. nádvoří U baziliky svatého Jiří

36 Diskuze s členem motorizované jednotky hradní stráže Ano, prošli jsme i Karlův most

37 A tady jsme na Starém Městě, konkrétně na židovském hřbitově Petřín a zábava v Zrcadlovém bludišti

38 4.A na Vyšehradě

39 Návštěva vsetínské hvězdárny Kdy? středa Kde? hvězdárna Vsetín O co šlo? akce domova mládeže SPŠS Vsetín Dne po setmění se skupina 17 žáků a studentů, ubytovaných v DM, zúčastnila přednášky a večerního pozorování noční oblohy. I přes to, že v současné době mládež získává informace modernějšími způsoby, bylo zajímavé odhalovat tajemství vesmíru pomocí hvězdářského dalekohledu. Procházkou po noční obloze nás velmi poutavě provedl pan Pavel Svozil. Měli jsme možnost vidět vesmírné útvary jako hvězdy, hvězdokupy nebo mlhoviny. K popularizaci astronomie přispěl i neformální přístup, účastníci se v průběhu nebáli zeptat na vše, co je zajímalo. Zapsala P. Prokopová.

40 Kdy? středa Kdo? žáci 2. a 3. ročníku Kde? kino Vatra, Vsetín Projekt Film a škola film Občanský průkaz O co jde? Naše škola se již několik let účastní projektu Film a škola ve spolupráci s kinem Vatra ve Vsetíně. Studenti jednotlivých ročníků se několikrát do roka v rámci výuky účastní filmových projekcí, kdy zhlédnou filmy, které doplňují probíranou látku ve škole. Rovněž ve svém osobním volnu mohou navštěvovat filmy zařazené do projektu, či se stát členy Filmového klubu. Hořká komedie na motivy stejnojmenné knihy Petra Šabacha sleduje osudy čtveřice dospívajících mladíků v 70. letech 20. století. Každý po svém i společně se snaží neztratit v totalitním státě zdravý rozum a smysl pro humor, ale také nezadat si s režimem. Prožívají řadu epizod s nádechem absurdní grotesky. Tento film naše škola navštívila již loni, a protože ohlasy našich žáků byly velmi kladné, zprostředkujeme zážitek i dalším studentům. Kdy? Kde? Valašské Meziříčí Středoškolský pohár v atletice O co šlo? Tento týden naši sportovci reprezentovali SPŠS Vsetín v atletice. Zvítězilo družstvo Gymnázia Valašské Meziříčí. Naše škola obsadila nakonec 3. místo, se ztrátou 9. bodů na druhé místo. Kostka škola se umístila na 4. místě. To jsou všechny informace, které se podařilo získat od trenéra a vedoucího našeho týmu Mgr. Zdeňka Drgy. Kdo se umístil na druhém místě, kolik škol se celkem účastnilo klání, či jakého bodového hodnocení jsme nakonec dosáhli, ponecháme na fantazii čtenářů. :) SPŠS Vsetín reprezentovali: Ondřej Pavlíček (4.B), Jakub Těšický (4.C), Jiří Tkadlec (3.A), Alois Šulák (4.A), Petr Ručka (3.A), Lukáš Slovák (4.B), Radek Chmela (3.B), Hynek Rafaja (3.A), Radim Bártek (3.A), David Pohůnek (4.A)

41 Kdy? Adaptační kurz pro první ročník- druhá skupina Kdo? celkem 38 žáků ze tříd 1.B a 1.C, učitelé Ing. Romana Rodková, Ing. Ivo Mrnuštík a Bc. Jan Martinů Kde? Rajnochovice O co šlo? Stejně jako u předcházející skupiny žáků prvních ročníků i třídy 1.B a 1.C měly možnost zúčastnit se adaptačního kurzu s cílem poznat lépe sebe, svou třídu a své třídní učitele. Celý pobyt proběhl v krásném horském prostředí za účasti instruktorů organizace Duha Dlažka Jirky, Martina a Jardy, nakonec i počasí relativně přálo, i když většina účastníků se shodla, že díky zimě nad ránem vstávali všichni včetně třídní Romany Rodkové jako jeden zmrzlý muž Žáci byli ubytováni v chatkách, na programu byly týmové soutěže, seznamovací hry, sport (fotbal, volejbal, softbal, ringo, nohejbal) a táborák. Na rozdíl od 1.A si žáci nevařili sami, ale potravu zajišťovala paní kuchařka a aby sportovci nezemdleli, měli jídlo neustále k dispozici volně v jídelně. Podle zúčastněných se pobyt vydařil, z akce existuje rozsáhlá fotodokumentace i filmový záznam, takže zde jen malá ochutnávka Společná fotografie účastníků

42 Hra aktivity (nahoře), hra lano (dole)

43 Ranní rozcvička noční trojka

44 Ringo (nahoře), slovní hra (dole)

45 Adaptační kurz pro první ročník Kdy? Kdo? Třída 1.A Kde? Huslenky, Ozdravovna Kychová O co šlo? Letos zavedla SPŠS Vsetín pro žáky prvních ročníků novinku na začátku školního roku absolvují zájemci se svým třídním a dalším pedagogickým doprovodem adaptační kurzy. Cíl akce - utužení kolektivu třídy, snadnější navázání přátelství a zlepšení vzájemného poznávání mezi žáky navzájem a mezi třídním učitelem a žáky byl úspěšně realizován a to formou pestrého programu obsahující pohybové aktivity, týmové hry a soutěže se závěrečným hodnocením, sociogramem třídy a Belbinovým testem o roli jedince v týmu pod vedením zkušených instruktorů z Asociace TOM ČR. S třídním učitelem RNDr. Jiřím Homolkou se akce zúčastnila RNDr. Miroslava Pospíšilíková. Žáci projevili týmového ducha a jejich chování a přístup k programu si zaslouží výrazné kladné ocenění. V současné době jsou na adaptačním kurzu i třídy 1.B a 1.C pod vedením svých třídních Ing. Ivo Mrnuštíka a Ing. Romany Rodkové.

46

47

48 Vodácký kurz v červnu 2012 aneb ohlédnutí za úspěšnou sportovní akcí Kdy? (třída 2. A) (třída 2. B) Kde? Jižní Čechy úsek Vyšší Brod Zlatá Koruna O co šlo? Je již tradicí, že žáci druhých ročníků se na konci školního roku účastní sportovního kurzu s cílem nejen naučit se základním vodáckým dovednostem, ale také poznat přírodní i historické krásy okolí řeky Vltavy. Žáci zdolali daný úsek řeky ve třech etapách, mimo jiné si prohlédli hrad Rožmberk, město i zámek Český Krumlov či večer utužovali kolektiv hraním společenských her a hudebním preludováním trampských písní u táboráku. Za zorganizování této úspěšné akce je třeba pochválit hlavně naše tělocvikáře Mgr. Zdeňka Drgu a Mgr. Karla Stančíka. Děkujeme a letošním druhákům tuto akci velmi doporučujeme!!!

49 Lucka mistryní Evropy! Kdy: září 2012 Kde: Reiden -Kreuth, Německo O co šlo? V těchto dnech se v Německu konalo Mistrovství Evropy Paintů (jezdectví na určitém plemeni koně). Naši republiku reprezentovala studentka 4. ročníku Technického lycea Lucie Burdíková se svou klisnou Smiling Sunny Day. Lucka je velmi úspěšná a i letos dokázala, že je právem mezi evropskou elitou. Jakého umístění dosáhla? European Paint Horse Championship 2012 Gold European Champion Youth Trail Gold European Champion Youth Hunter Hack Gold European Champion Novice Youth W.Horsemanship Gold European Champion Novice Youth Hunt Seat Equitation Silver European Champion Novice Youth Hunter Under Saddle (Pro méně zdatné-> 4x mistr Evropy, 1x vicemistr ;) ) Lucce z celého srdce blahopřejeme a ona sama vzkazuje: Chtěla bych strašně moc poděkovat rodičům za obrovskou podporu, jak finanční, tak psychickou a za obrovskou obětavost, trpělivost a nervy, zkrátka za vše hrozně moc děkuji! "

Okresní kolo středních škol v šachu

Okresní kolo středních škol v šachu Okresní kolo středních škol v šachu Kdy? 7. prosinec2015 Kde? SPŠS Vsetín O co šlo? V pondělí dne 7. prosince 2015 se na naší škole uskutečnilo okresní kolo středních škol v šachu. Zprávu o průběhu podal

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

Ekologická exkurze pedagogů

Ekologická exkurze pedagogů Ekologická exkurze pedagogů Kdy? 24. březen 2016 Kde? Zlín O co šlo? Dne 24.3.2016, v den, kdy žáci mají velikonoční prázdniny, se učitelský sbor vsetínské průmyslovky zúčastnil exkurze s ekologickou tématikou.

Více

Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády

Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády Koncem února proběhla školní kola biologické olympiády i na naší škole. Zejména o kategorii B byl mimořádný zájem. Studenti tradičně změřili své síly v testu

Více

Obchodná akadémia, Tajovského 25, Banska Bystrica. Mezinárodní projektové setkání na Slovensku

Obchodná akadémia, Tajovského 25, Banska Bystrica. Mezinárodní projektové setkání na Slovensku Projekt: ERASMUS+: Fiktivní obchodování mezi českou a slovenskou školou, číslo smlouvy 2015-1-CZ01-KA219-013831_1 Datum: 20. 11. 2016 26. 11. 2016 Místo: Název akce: Obchodná akadémia, Tajovského 25, Banska

Více

Archiv novinek WWW stránek za školní rok 2008-2009

Archiv novinek WWW stránek za školní rok 2008-2009 Archiv novinek WWW stránek za školní rok 2008-2009 SŠP a VOŠ, s. r. o. pracoviště Kroměříž 03.07.09 - Krásné prázdniny! Přejeme všem krásné prázdniny! Úřední hodiny v době prázdnin: - v pracovní dny 8.00

Více

KVĚTEN Vrchol sportovních her 4x4 za účasti našich žáků, výměnné pobyty s partnerskými školami z německého Mellendorfu a Wittenbergu nebo další z barevných dnů v 1.A... To je jen ochutnávka aktivit naší

Více

Každá kategorie soutěžila ve třech kolech obtížnosti. Potěšující je, že se náš žák Phong Tran ze 6.B stal vítězem v kategorii 6.tříd. Blahopřejeme!

Každá kategorie soutěžila ve třech kolech obtížnosti. Potěšující je, že se náš žák Phong Tran ze 6.B stal vítězem v kategorii 6.tříd. Blahopřejeme! Květen 2007 Turnaj v sudoku Dne 3. května se konal na Základní škole U Vršovického nádraží turnaj v sudoku. Účastnili se ho žáci 2.stupně ze tří základních škol. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích podle

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

Sportovní aktivity - 23-

Sportovní aktivity - 23- Sportovní aktivity Na škole pracuje Školní sportovní klub v čele s předsedou a absolventem školy Mgr. Šimonem Lánským. Počet členů je 42. Celoročně pracuje v rámci tohoto klubu volejbalový kroužek studentek.

Více

STRANA 7 MŠ: Sluníčkové podzimní zpravodajství Podzim už rozvěsil zlaté listí, vítr je lehounce houpá. Kdo chodí mezi nás do školky, ten brzy pozná, že není na hry, zábavu a učení skoupá. Adaptace nově

Více

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY A EVROPSKÝ DEN BEZ AUT

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY A EVROPSKÝ DEN BEZ AUT EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY A EVROPSKÝ DEN BEZ AUT 2012 Statutární město Karlovy Vary Statutární město Karlovy Vary se v letošním roce již tradičně zapojilo do kampaní Evropský týden mobility a Evropský den

Více

S gratulacemi vítězi a úspěšnému kolektivu Mgr. Pavel Kváš

S gratulacemi vítězi a úspěšnému kolektivu Mgr. Pavel Kváš Již tradicí se stala naše účast v republikovém finále zeměpisné soutěže EUROREBUS. I tentokrát jsme se vydali se skupinkou studentů 5.C Matějem Vaňkem, Albertem Štěrbou a Terezou Weismanovou o den dříve

Více

Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2006 07

Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2006 07 Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2006 07 Letní poznávací tábor 2006 Vloženo v 07:57, 07.09.2006 Také letos se před zahájením školního roku sešli zájemci o studium

Více

Zpráva z pracovní cesty

Zpráva z pracovní cesty Zpráva z pracovní cesty Projekt: Erasmus +, 2015-1-CZ01-KA219-013831_1 Datum: 6. 2. 10. 2. 2017 Místo: Obchodní akademie, SOŠ a JŠ Hradec Králové Název akce: mezinárodní vzdělávací aktivita v Česku V týdnu

Více

Daniela Zábojníková a Patrik Bída

Daniela Zábojníková a Patrik Bída Staronový král a nová královna V loňském roce se ve spolupráci Šachového oddílu Kunovice a obou kunovických škol uskutečnil první ročník turnaje nazvaného O šachového krále a královnu Kunovických škol.

Více

Ekologické aktivity, exkurze, praxe. EKO GYMNÁZIUM Praha má svůj mírový strom

Ekologické aktivity, exkurze, praxe. EKO GYMNÁZIUM Praha má svůj mírový strom Ekologické aktivity, exkurze, praxe 2. 9. Prima až 4. ročník program Ornity Desatero sov 8. 10. Exkurze do Botanické zahrady, septima - Ing. Mgr. H. Kadlecová 9. 10. Porada k projektu ENERSOL 2015 - RNDr.

Více

SLUNCE JE VŠUDE - přeshraniční projekt ZŠ LÁZNĚ LIBVERDA a ZŠ BOLESLAWIEC

SLUNCE JE VŠUDE - přeshraniční projekt ZŠ LÁZNĚ LIBVERDA a ZŠ BOLESLAWIEC SLUNCE JE VŠUDE - přeshraniční projekt ZŠ LÁZNĚ LIBVERDA a ZŠ BOLESLAWIEC Na počátku roku 2012 nás oslovili zástupci Základní školy z polského Boleslawiece a nabídli nám spolupráci na přeshraničním projektu

Více

Rychlý přehled základních bodů výroční zprávy o činnosti Gymnázia, Český Krumlov za školní rok 2013/2014

Rychlý přehled základních bodů výroční zprávy o činnosti Gymnázia, Český Krumlov za školní rok 2013/2014 Rychlý přehled základních bodů výroční zprávy o činnosti Gymnázia, Český Krumlov za školní rok 2013/2014 V následujícím přehledu jsou uvedené některé podstatné body výroční zprávy. Pět největších úspěchů

Více

Nejlepší záměry? Správa fotografií ve firmách, vývoz medu a zábavná jazyková škola Vyvrcholil sedmý ročník soutěže Nejlepší podnikatelský záměr

Nejlepší záměry? Správa fotografií ve firmách, vývoz medu a zábavná jazyková škola Vyvrcholil sedmý ročník soutěže Nejlepší podnikatelský záměr Zlín, 25. dubna 2014 Nejlepší záměry? Správa fotografií ve firmách, vývoz medu a zábavná jazyková škola Vyvrcholil sedmý ročník soutěže Nejlepší podnikatelský záměr Webová aplikace umožňující správu a

Více

Stručné zhodnocení akce MIKROKLIMA 2011

Stručné zhodnocení akce MIKROKLIMA 2011 Stručné zhodnocení akce MIKROKLIMA 2011 Dne 31. 5. 2011 proběhla na Náměstí OSN tradiční akce s názvem Mikroklima 2011. Protože OSN vyhlásilo rok 2011 "Mezinárodním rokem lesů", zvolili jsme za hlavní

Více

SPŠS Vsetín v projektu Studenti čtou a píší noviny

SPŠS Vsetín v projektu Studenti čtou a píší noviny SPŠS Vsetín v projektu Studenti čtou a píší noviny Kdy? říjen - listopad 2015 O co jde? Projekt Studenti čtou a píší noviny probíhá osmým rokem a každoročně se do něj zapojuje přes 400 škol a více než

Více

Mezinárodní den seniorů: Dárek k svátku rozezpíval celý Domov

Mezinárodní den seniorů: Dárek k svátku rozezpíval celý Domov Mezinárodní den seniorů: Dárek k svátku rozezpíval celý Domov Začátek října patří dříve narozeným. Ti v neděli, 1. 10., oslavili svůj společný svátek, Mezinárodní den seniorů. A co by to bylo za oslavu

Více

Přehled plánovaných akcí pro rodiče dětí, žáků a ostatní veřejnost období: duben červen Základní školy

Přehled plánovaných akcí pro rodiče dětí, žáků a ostatní veřejnost období: duben červen Základní školy Přehled plánovaných akcí pro rodiče dětí, žáků a ostatní veřejnost období: duben červen 2016 Základní školy Základní škola J. A. Komenského a Mateřská škola, Přerov - Předmostí, Hranická 14 Školní olympiáda

Více

Finálový turnaj o přeborníka mladších žáků OFS Vsetín sezóny 2014/2015

Finálový turnaj o přeborníka mladších žáků OFS Vsetín sezóny 2014/2015 Finálový turnaj o přeborníka mladších žáků OFS Vsetín sezóny 2014/2015 Termín: sobota 20.6.2015 Místo konání: Účastníci: fotbalové hřiště TJ Sokol Podlesí TJ Sokol Podlesí FC Lhota u Vsetína TJ Sokol Hošťálková

Více

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme!

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme! Fokus divadlo 2014 Pod tímto názvem Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě vyhlásila na podzim 1. ročník soutěže o nejlepší divadelní recenzi a kritiku. Jelikož se v literárním semináři

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více

Náš třídní výlet do Jeseníků - 9.A

Náš třídní výlet do Jeseníků - 9.A Náš třídní výlet do Jeseníků - 9.A 9.5.2016 v pondělí ráno jsme se sešli spolu s našimi učitelkami R. Svobodovou a J. Hanzlíkovou ve vestibulu Hlavního nádraží města Brna. Až jsme se všichni sešli, přesunuli

Více

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Slavnostní zahájení 3.9. Jičín město pohádky Růžovo-oranžový den Krakonošův trojboj 13.9. Jičín - město pohádky Na tento

Více

Hodnocení ročníku. Níže naleznete všechny výsledky.

Hodnocení ročníku. Níže naleznete všechny výsledky. Hodnocení ročníku V pátek 11. 11. 2016 se v hale základní školy konal již 6. ročník tohoto turnaje žáků a žákyň základních škol. V letošním ročníku jsme evidovali celkem osm základních škol, které reprezentovaly

Více

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické.

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1 Školáček Z Á Ř Í Motto školy Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Je třeba si je zasloužit. Například slušným chováním. Školní rok 2014/2015 Nový

Více

INFORMAČNÍ LIST č. 11 - OBEC HORNÍ KNĚŽEKLADY. ORANŽOVÝ ROK 2014 - Generální sponzor akcí je SKUPINA ČEZ.

INFORMAČNÍ LIST č. 11 - OBEC HORNÍ KNĚŽEKLADY. ORANŽOVÝ ROK 2014 - Generální sponzor akcí je SKUPINA ČEZ. INFORMAČNÍ LIST č. 11 - OBEC HORNÍ KNĚŽEKLADY Vážení spoluobčané, přestože se na základě rozhodnutí Vlády ČR dostavba Jaderné elektrárny Temelín de-facto zastavila, Skupina ČEZ v podpoře regionu pokračuje

Více

Druhý ročník se opět povedl

Druhý ročník se opět povedl Druhý ročník se opět povedl Zprávy z naší školy www.facebook.cz číslo 6 květen-červen 2015 Bylo to podruhé, a opět nezapomeneutelné! Přišlo také víc lidí než vloni. Sportovní odpoledne, na jehož konci

Více

Comenius meeting Dánsko Svendborg. Finsko Itálie Island Dánsko Česká republika

Comenius meeting Dánsko Svendborg. Finsko Itálie Island Dánsko Česká republika Comenius meeting Dánsko Svendborg Finsko Itálie Island Dánsko Česká republika Sobota 5. září 2009 Kodaň Svendborg Neděle 6. září 2009 Ostrov Strynø Pondělí 7. září 2009 Ostrov Strynø Svendborg Úterý

Více

Leden 2012 CHOVÁM, CHOVÁŠ, CHOVÁME

Leden 2012 CHOVÁM, CHOVÁŠ, CHOVÁME Leden 2012 CHOVÁM, CHOVÁŠ, CHOVÁME Na začátku roku jsme se rozhodli, že vás provedeme naším školním chovákem. O jeho chod se stará parta nadšených dobrovolníků z různých tříd. Scházejí se zde nejen o přestávkách,

Více

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 25. číslo léto 2015. Hurá na prázdniny!

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 25. číslo léto 2015. Hurá na prázdniny! Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov 25. číslo léto 2015 Hurá na prázdniny! 1 Slovo úvodem Rok se s rokem sešel a už se zase blíží obávaná doba vysvědčení

Více

Matě j Vaně k na podzimní Expědici Eurorěbus

Matě j Vaně k na podzimní Expědici Eurorěbus Matě j Vaně k na podzimní Expědici Eurorěbus Matěj Vaněk, student 6. C, se na podzim zúčastnil v rámci svojí výhry v zeměpisné soutěži EUROREBUS akce Expedice EUROREBUS, pořádané organizátorem soutěže

Více

STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA, NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ SOUTOK INFORMAČNÍ BROŽURA

STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA, NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ SOUTOK INFORMAČNÍ BROŽURA STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA, NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ SOUTOK INFORMAČNÍ BROŽURA PROSINEC 2016 NÁVŠTĚVA HOKEJOVÉHO UTKÁNÍ Žáci internátu z Opočna navštívili na místním zimním stadionu hokejové utkání mužů

Více

Dne se konala brigáda na sázení stromků. Dne proběhl v naší obci sběr starého železa. Náš sbor má 50 členů. Z toho je 19 žen a 31 mužů.

Dne se konala brigáda na sázení stromků. Dne proběhl v naší obci sběr starého železa. Náš sbor má 50 členů. Z toho je 19 žen a 31 mužů. 2007 Náš sbor má 50 členů. Z toho je 19 žen a 31 mužů. Dne 10. 3. se konala brigáda na sázení stromků. Dne 31. 3. proběhl v naší obci sběr starého železa. - 1 - Dne 1. 5. proběhlo na sportovním areálu

Více

Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod.

Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod. Základní škola, Mládežnická 536, TRUTNOV 4 Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod. pavilon 1. stupně Základní škola, Mládežnická 536, Trutnov 4 Základní škola, Mládežnická

Více

McDONALD S CUP - turnaj v minifotbalu ZŠ

McDONALD S CUP - turnaj v minifotbalu ZŠ Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol, několikanásobně oceněný UEFA jako nejlepší projekt grassroots. Ve dvou věkových kategoriích do turnaje každoročně nastupuje téměř 85 tisíc chlapců a

Více

Číslo projektu Číslo a název šablony klíčové aktivity Tematická oblast Autor Ročník Obor CZ.1.07/1.5.00/34.0514 III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Regionální kultura, vy_32_inovace_ma_34_13

Více

Dolnobrannský zpravodaj. Rekonstrukce mostu u papírny

Dolnobrannský zpravodaj. Rekonstrukce mostu u papírny Dolnobrannský zpravodaj Strana 2 Číslo 10 Kronika současnosti Rekonstrukce mostu u papírny V úterý 7. dubna 2009 začala rekonstrukce mostu u papírny. Původní kamenný most z roku 1876 už dosluhoval a bránil

Více

ÚDAJE O PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ

ÚDAJE O PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ ÚDAJE O PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ ŽÁCI PŘIHLÁŠENÍ KE STUDIU Počet přihlášek STR SLE STA LYT LYE MAN Celkem 1. kolo 62 83 86 63 69-363 Celkem 62 83 86 63 69-363 ŽÁCI PŘIJATÍ KE STUDIU Počet přijatých STR SLE STA

Více

Výsledky Grand Prix školní mládeže kategorie A

Výsledky Grand Prix školní mládeže kategorie A Výsledky Grand Prix školní mládeže 2012 - kategorie A Valašské Meziříčí 6. 11. 2012 a Karolinka 12. 12. 2012 Kolo 1 1 1 ZŠ Vsetín-Rokytnice 0 : 4 ZŠ Jablůnka 6 2 2 ZŠ Karolinka 1,5 : 2,5 ZŠ Integra Vsetín

Více

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 V letošním školním roce se naše ZŠW Pardubice s podporou Magistrátu města Pardubic stala organizátorem tradičních olympijských her pro žáky pátých

Více

ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během září a plán akcí na říjen 2014.

ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během září a plán akcí na říjen 2014. Vážení rodiče, ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během září a plán akcí na říjen 2014. Informace www.gtmskola.cz Dvě první třídy a Mravenečci V letošním školním roce

Více

Školní časopis, 2015/2016 LÉTO

Školní časopis, 2015/2016 LÉTO Základní škola Ostrava, Gajdošova 9, p.o. Školní časopis, 2015/2016 LÉTO TAK, DĚCKA, PRÁZDNINY SE BLÍŽÍ. PĚKNĚ SI ODPOČIŇTE A DÁVEJTE NA SEBE POZOR. TŘI, DVA, JEDNA, START. 1 Obsah Pozvánka na rozloučení

Více

Konverzační soutěž v angličtině 2016 školní kolo

Konverzační soutěž v angličtině 2016 školní kolo Konverzační soutěž v angličtině 2016 školní kolo V úterý 26. 1. proběhlo školní kolo tradiční anglické konverzační soutěže kategorií II.B (nižší gymnázia) a III.A (střední školy). Letos se setkalo celkem

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM pro obor vzdělávání základní škola speciální

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM pro obor vzdělávání základní škola speciální ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM pro obor vzdělávání základní škola speciální zpracovaný podle RVP pro obor vzdělávání žáků se středně těžkým mentálním postižením Dětský domov a Základní škola Vizovice Masarykovo

Více

Program hlavních sletových dnů

Program hlavních sletových dnů 1. července 2012 neděle Program hlavních sletových dnů 1. 6. července 2012 10:00 13:00 Sletový průvod Prahou Václavské nám, 28. října, Národní tř. Smetanovo nábř. Křižovnická, nám. J. Palacha, Široká,

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

6. ročník regionální soutěže Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství).

6. ročník regionální soutěže Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství). 6. ročník regionální soutěže Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství) Dne 8. 3. 2013 se na Střední průmyslové škole strojnické v Olomouci uskutečnil již 6. ročník regionální soutěže

Více

{jathumbnail off} V kategorii Společenské vědy, humanitní obory a kultura ocenění NF GB získala kvintánka

{jathumbnail off} V kategorii Společenské vědy, humanitní obory a kultura ocenění NF GB získala kvintánka Na Staré radnici v Broumově se 24. listopadu se sešli Správní rada Nadačního fondu Gymnázia Broumov, studenti, vedení školy, sponzoři, rodiče a další přátelé školy u příležitosti předávání Ocenění NF GB

Více

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2011/2012

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2011/2012 Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2011/2012 Září 29. 8. 31. 8. GO KURZ třídy 1. A 31. 8. 2. 9. GO KURZ třídy 1. C 1. 9. zahájení nového školního roku 5. 9. 11. 9. poznávací zájezd do Anglie

Více

Š kolní kolo chemicke olympiá dy

Š kolní kolo chemicke olympiá dy Š kolní kolo chemicke olympiá dy Během měsíce ledna proběhlo školní kolo chemické olympiády kategorie D, které obsahovalo domácí část, kontrolní test a praktickou část v chemické laboratoři. Olympiády

Více

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 26. číslo podzim 2015. foto Daniela Lebedová

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 26. číslo podzim 2015. foto Daniela Lebedová Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov 26. číslo podzim 2015 foto Daniela Lebedová 1 A je tu zase podzim Léto uteklo jako voda. Letos bylo obzvláště žhavé,

Více

SBORNÍK SOŠ A SOU MŠP LETOVICE A JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

SBORNÍK SOŠ A SOU MŠP LETOVICE A JIHOMORAVSKÉHO KRAJE SBORNÍK SOŠ A SOU MŠP LETOVICE A JIHOMORAVSKÉHO KRAJE ENERSOL 2006 Co o této soutěži víme a jak probíhala? ENERSOL 2006 je soutěž, která byla vyhlášena MŠMT. Regionálním vzdělávacím centrem (RVC) pro obnovitelné

Více

Rybářské slavnosti 2006

Rybářské slavnosti 2006 Rybářské slavnosti 2006 Druhý ročník Rybářských slavností Třeboň se uskutečnil ve dnech 25.-27.8.2006. Pořadatelem těchto slavností byla MAS Třeboňsko o.p.s., partnerem Rybářství Třeboň a.s. a spoluorganizátorem

Více

TEMATICKÉ SOUSTŘEDĚNÍ I.

TEMATICKÉ SOUSTŘEDĚNÍ I. Pozvánka na TEMATICKÉ SOUSTŘEDĚNÍ I. Milí přátelé, studenti, pedagogové, srdečně Vás zveme na zajímavé víkendové soustředění, které pořádají Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. a Krajská hvezdáreň v Ţiline

Více

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová Již 7. ročníkem 10 dní florbalu v České Třebové se mohli pyšnit organizátoři z florbalového klubu FbK Orlicko Třebovsko. Během celého týdne

Více

již 5. ročník regionální soutěže pro studenty a učitele Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství)

již 5. ročník regionální soutěže pro studenty a učitele Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství) 5. ročník regionální soutěže pro studenty a učitele Olomouckého kraje v CAD programech (konstruování ve strojírenství) Dne 2. března 2012 se na Střední průmyslové škole strojnické v Olomouci uskutečnil

Více

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2012/2013

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2012/2013 Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2012/2013 Září 3. 9. zahájení školního roku 3. 5. 9. GO KURZ třídy 1. A 5. 7. 9. GO KURZ třídy 1. C 5. 7. 9. zájezd do Berlína 7. 9. výstava hub v MFC

Více

ASTROSTÁŽ - SPOLEČNÉ HVĚZDNÉ NEBE-II

ASTROSTÁŽ - SPOLEČNÉ HVĚZDNÉ NEBE-II Pozvánka na netradiční vzdělávací a poznávací akci ASTROSTÁŽ - SPOLEČNÉ HVĚZDNÉ NEBE-II Milí přátelé, srdečně Vás zveme na netradiční vzdělávací a poznávací akci, kterou pořádají Hvězdárna Valašské Meziříčí,

Více

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu.

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu. FOTBAL Dnes dne 20.dubna se na Hradištském hřišti se odehrál fotbalový zápas mezi třídami ZŠ Hradištko.Všichni hráli moc dobře ale vítěz je jen jedan( 1.A > 1.B-2 Mod=2. Oran-3.=4.-6.

Více

Základní škola, Rýmařov, Školní náměstí 1. Školáček 2. číslo. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické.

Základní škola, Rýmařov, Školní náměstí 1. Školáček 2. číslo. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Základní škola, Rýmařov, Školní náměstí 1 Školáček 2. číslo Motto školy Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Je třeba si je zasloužit. Například slušným chováním. Školní rok 2015/2016

Více

15.6. jsme byli na výletě. Celý nám propršel, ale stejně to bylo fajn. Hrad Pernštejn náš útok vydržel.

15.6. jsme byli na výletě. Celý nám propršel, ale stejně to bylo fajn. Hrad Pernštejn náš útok vydržel. 15.6. jsme byli na výletě. Celý nám propršel, ale stejně to bylo fajn. Hrad Pernštejn náš útok vydržel. 3.6. Vyhráli jsme :-)) Jako odměnu jsme dostali nanukové dorty :-))) 1.červen Dnešek byl dnem, kdy

Více

Milí přátelé, turisté a milovníci přírody, Tomíci,

Milí přátelé, turisté a milovníci přírody, Tomíci, Milí přátelé, turisté a milovníci přírody, Tomíci, dostává se Vám do rukou první oficiální zpravodaj 10. Mezinárodní olympiády TOM, který jsme v návaznosti na legendu o vzniku našeho města nazvali Paví

Více

Výroční zpráva Občanského sdružení Bezva prázdniny za rok 2010

Výroční zpráva Občanského sdružení Bezva prázdniny za rok 2010 Občanské sdružení Bezva prázdniny IČO: 270 55 175 www.bezvaprazdniny.cz info@bezvaprazdniny.cz Výroční zpráva Občanského sdružení Bezva prázdniny za rok 2010 1. Vznik Občanského sdružení Bezva prázdniny

Více

Ekologické aktivity, exkurze, praxe

Ekologické aktivity, exkurze, praxe Ekologické aktivity, exkurze, praxe 10. 9. Kvinta, sexta, 3. ročník návštěva výstavy Ligy proti rakovině Každý svého zdraví strůjcem Mgr. M. Šverma 10. 10. Porada k projektu ENERSOL 2014 - RNDr. H. Pokorná,

Více

ČESKÝ VOLEJBALOVÝ SVAZ CZECH VOLLEYBALL FEDERATION ZŠ T. G. MASARYKA TŘEBÍČ

ČESKÝ VOLEJBALOVÝ SVAZ CZECH VOLLEYBALL FEDERATION ZŠ T. G. MASARYKA TŘEBÍČ ČESKÝ VOLEJBALOVÝ SVAZ CZECH VOLLEYBALL FEDERATION ve spolupráci se ZŠ T. G. MASARYKA TŘEBÍČ pořádá 31. května - 1. června 2007 7. ročník REPUBLIKOVÉHO FINÁLE srovnávací soutěže základních škol se zaměřením

Více

..vydáno ke dni 25. 3. 2014...

..vydáno ke dni 25. 3. 2014... ..vydáno ke dni 25. 3. 2014... I. ročník, II. číslo Čeho se v tomto čísle můžete dočíst? Nové logo Nová zapisovatelka Nová koordinátorka Vícedenní zasedání MPM Články delegátů Fotografie delegátů Vizitky

Více

ARS Poetica Puškinův památník

ARS Poetica Puškinův památník ARS Poetica Puškinův památník 50. ročník Je to k nevíře, ale v pátek 8. 4. 2016 v Bohumíně proběhl již 50. ročník krajské přehlídky ARS Poetica Puškinův památník. Jubilejního ročníku se zúčastnilo téměř

Více

S B Í R K A INTERNÍCH AKTŮ ŘÍZENÍ GENERÁLNÍHO ŘEDITELE HASIČSKÉHO ZÁCHRANNÉHO SBORU ČESKÉ REPUBLIKY. Část I.

S B Í R K A INTERNÍCH AKTŮ ŘÍZENÍ GENERÁLNÍHO ŘEDITELE HASIČSKÉHO ZÁCHRANNÉHO SBORU ČESKÉ REPUBLIKY. Část I. S B Í R K A INTERNÍCH AKTŮ ŘÍZENÍ GENERÁLNÍHO ŘEDITELE HASIČSKÉHO ZÁCHRANNÉHO SBORU ČESKÉ REPUBLIKY Ročník: 2013 V Praze dne 25. září 2013 Částka: 44 O B S A H : Část I. 44. Rozkaz generálního ředitele

Více

KLOKAN. Blahopřejeme. za PK matematiky : Zuzana Římanová

KLOKAN. Blahopřejeme. za PK matematiky : Zuzana Římanová KLOKAN Mezinárodní soutěž Klokan je mezi našimi studenty velmi oblíbená, o čemž svědčí už tradiční masová účast. Letos se jí zúčastnilo 149 studentů, 78 v kategorii Kadet, 38 v kategorii Junior a 33 v

Více

Základní škola Pravlov škola rodinného typu

Základní škola Pravlov škola rodinného typu Základní škola Pravlov škola rodinného typu Kreativní škola V příjemném prostředí a tvořivé atmosféře, moderními metodami, kreativním vzděláváním rozvíjíme osobnost a schopnosti všech žáků na jejich maximální

Více

Předvánoční návštěva kina

Předvánoční návštěva kina Předvánoční návštěva kina Kdy? 22. prosinec 2015 Kde? Kino Vatra Vsetín O co šlo? Poslední vyučovací den v tomto kalendářním roce byla na naší škole speciální výuka. V rámci tohoto projektového dne byl

Více

Aktuality. Zápis do kroužků ALCEDA na školní rok 2014/2015. Milí čtenáři,

Aktuality. Zápis do kroužků ALCEDA na školní rok 2014/2015. Milí čtenáři, Aktuality Milí čtenáři, Nový školní rok jsme zahájili opravdu na plno! Instruktoři realizují jeden pobytový program za druhým, proběhly dva běhy adaptačních programů pro 160 studentů SOŠ J. Sousedíka.

Více

Krajská dějepisná soutěž v Opavě

Krajská dějepisná soutěž v Opavě Krajská dějepisná soutěž v Opavě V pátek dne 27. ledna 2012 proběhl v budově Slezské univerzity v Opavě 6. ročník krajské dějepisné soutěže. Soutěž organizují Mendlovo a Slezské gymnázium v Opavě ve spolupráci

Více

XI. turnaj zdravotníků v malé kopané Sobota, 10. září 2005

XI. turnaj zdravotníků v malé kopané Sobota, 10. září 2005 XI. turnaj zdravotníků v malé kopané Sobota, 10. září 2005 Memoriál Jaroslava Valenty a Tomáše Poláčka Místo konání: SK Dynamo ZČE Plzeň Pořádají: Společnosti skupiny B. Braun Ú V O D N Í S L O V O Vážení

Více

Smolík Roman 66, Valoušek Matouš 71, Krejz Jan 36, Klusáček Jakub 41, Janíček Martin 70, Pytlík Michal 13

Smolík Roman 66, Valoušek Matouš 71, Krejz Jan 36, Klusáček Jakub 41, Janíček Martin 70, Pytlík Michal 13 Stupava 29-31.5.2009 Ve dnech 29-31.5.2009 odehráli miniţáci největší turnaj v sezóně 2008-2009 s názvem PLAYMINIHANBALL. Konal se na Slovensku ve Stupavě a byl to uţ druhý ročník tohoto turnaje. V minulém

Více

číslo 2 duben 2015 www.zahnasovice.cz zdarma

číslo 2 duben 2015 www.zahnasovice.cz zdarma Zpravodaj obce Zahnašovice číslo 2 duben 2015 www.zahnasovice.cz zdarma Krásné ȷarní dny Co nového se plánuȷe v letošním roce v obc? V těchto dnech obec obdržela vyjádření Povodí Moravy k manipulačnímu

Více

CHARITNÍ LISTY 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV CHARITY NOVÝ HROZENKOV. ročník 5 číslo 5 květen 2012

CHARITNÍ LISTY 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV CHARITY NOVÝ HROZENKOV. ročník 5 číslo 5 květen 2012 CHARITNÍ LISTY CHARITY NOVÝ HROZENKOV ročník 5 číslo 5 květen 2012 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV U příležitosti 20. výročí Vás dne 19. května 2012 srdečně zveme na prohlídku našich

Více

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142)

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) Be SUstainable to SUstain the WORLD ŠVÉDSKO 11. 11. - 17. 11. 2013 ÚČASTNÍCI ZA GYMNÁZIUM KADAŇ Vyučující Mgr. Darina Kováčová (vedoucí exkurze)

Více

V pondělí 3. října 2016 Karel IV. očima dětí Výherci v kategorii jednotlivců jsou: Výherci v kategorii kolektivů jsou:

V pondělí 3. října 2016 Karel IV. očima dětí Výherci v kategorii jednotlivců jsou: Výherci v kategorii kolektivů jsou: V pondělí 3. října 2016 v 11 hodin proběhlo v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě slavnostní vyhlášení výherců výtvarné soutěže Karel IV. očima dětí. A zároveň byla tak zahájena výstava k této

Více

Středisko výcviku vodicích psů

Středisko výcviku vodicích psů Středisko výcviku vodicích psů Ve čtvrtek 7. října 2010 jsme navštívili Středisko výcviku vodicích psů v Jinonicích. Tento den je Dnem nevidomých a slabozrakých, proto ve středisku probíhal den otevřených

Více

Duben oborový den

Duben oborový den Duben 2007 3.oborový den Dne 13.dubna se konal v pořadí už třetí oborový den. Je to příležitost pro žáky 2.stupně seznámit se hlouběji se zvolenou oblastí. První a druhý oborový den se konal v 1.pololetí.

Více

Účast na první kole 1. Goalballové ligy dospělých v sezóně 2013 2014. Po prvním kole náš tým se dvěma výhrami a dvěma porážkami drží druhou příčku.

Účast na první kole 1. Goalballové ligy dospělých v sezóně 2013 2014. Po prvním kole náš tým se dvěma výhrami a dvěma porážkami drží druhou příčku. GOALBALL 1. Období leden až červen 2013 pravidelné tréninky každé úterý od 18 do 19 hodin na Základní škole genpor. Františka Peřiny v Praze na tento pronájem nám přispěla Nadace Českého rozhlasu účast

Více

Iva a Honza Šnajderovi

Iva a Honza Šnajderovi B U L L E T I N 12/2015 Vážení rodiče, milí přátelé, dostalo se k Vám první číslo našeho malého bulletinu. Rádi bychom Vás informovali co je ve Filia klubu a Filiánku nového. Filia klub působí v Brně již

Více

NAŠE ŠKOLA OSLAVILA 80. NAROZENINY K TÉTO PŘÍLEŽITOSTI BYLY USPOŘÁDÁNY DVĚ AKCE: ŠKOLNÍ AKADEMIE DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

NAŠE ŠKOLA OSLAVILA 80. NAROZENINY K TÉTO PŘÍLEŽITOSTI BYLY USPOŘÁDÁNY DVĚ AKCE: ŠKOLNÍ AKADEMIE DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NAŠE ŠKOLA OSLAVILA 80. NAROZENINY K TÉTO PŘÍLEŽITOSTI BYLY USPOŘÁDÁNY DVĚ AKCE: ŠKOLNÍ AKADEMIE DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ Dne 25. 5. 2015 se uskutečnila akademie k 80. výročí naší školy. Všechny třídy se zúčastnily

Více

1.) Název realizovaného projektu: Zdravý život ve zdravém prostředí Základní školy Votice

1.) Název realizovaného projektu: Zdravý život ve zdravém prostředí Základní školy Votice 1.) Název realizovaného projektu: Zdravý život ve zdravém prostředí Základní školy Votice Základní škola Votice, tel 317813322, e-mail: zsvotice@centrum.cz Vedoucí programu: Mgr.Simona Korešová Datum vzniku

Více

Výroční zpráva ZŠ Jeneč za školní rok 2006/2007

Výroční zpráva ZŠ Jeneč za školní rok 2006/2007 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZŠ JENEČ školní rok 2006-2007 Výroční zpráva ZŠ Jeneč za školní rok 2006/2007 1. Základní údaje: Název: Základní škola a Mateřská škola Jeneč, okres Praha západ Sídlo: Jeneč, Lidická 265,

Více

MISTROVSTVÍ EVROPY - seniorů

MISTROVSTVÍ EVROPY - seniorů RYBAŘENÍ NA LETIŠTI 7. - 11. září se v polském městě Leszno, za účasti 13 států, konalo Mistrovství Evropy seniorů v rybolovné technice. ČR na ME vyslala dvě družstva, jedno mužů 6 členné a jedno žen 3

Více

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník Vychází s finanční podporou Sdružení rodičů a přátel žáků Základní školy Kostelec u Holešova Zahájení nového školního roku Akce ve škole Školní

Více

Trutnodráček březen 2015

Trutnodráček březen 2015 Trutnodráček březen 2015 MÍŠA OSLAVIL JEDENÁCTÉ NAROZENINY Jedenácté narozeniny jsme oslavili dortem, písničkou a milými dárečky. Přejeme Míšovi vše nejlepší do života, především pak stálou vnitřní radost.

Více

VELKÝ ÚSPĚCH JIŽNÍ MORAVY NA REPUBLIKOVÉM PŘEBORU ŠKOL

VELKÝ ÚSPĚCH JIŽNÍ MORAVY NA REPUBLIKOVÉM PŘEBORU ŠKOL VELKÝ ÚSPĚCH JIŽNÍ MORAVY NA REPUBLIKOVÉM PŘEBORU ŠKOL Historického úspěchu dosáhli reprezentanti našich škol na republikovém přeboru škol, když ve dvou kategoriích jsme dosáhli na medaile: v kategorii

Více

ROČNÍK 6 LISTOPAD 2015 ČÍSLO 11

ROČNÍK 6 LISTOPAD 2015 ČÍSLO 11 ROČNÍK 6 LISTOPAD 2015 ČÍSLO 11 TAKTICKÉ HASIČSKÉ CVIČENÍ V MALÉ BYSTŘICI Podobně jako v loňském roce se i letos naše jednotka dobrovolných hasičů zúčastnila taktického hasičského cvičení. A co víc, dokonce

Více

Setkání s rodiči. 14. listopadu 2013. Třídy: 1. AM, 2. AN, 3. AN, 4. AN

Setkání s rodiči. 14. listopadu 2013. Třídy: 1. AM, 2. AN, 3. AN, 4. AN Setkání s rodiči 14. listopadu 2013 Třídy: 1. AM, 2. AN, 3. AN, 4. AN Obsah setkání: Jazyková škola Výsledky klasifikace - první čtvrtletí Bodovací systém - vyhodnocení Akce školy a žáků Co nás čeká ve

Více