České vysoké učení technické. Fakulta dopravní. Vztah Čechů k zahraničním studentům

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "České vysoké učení technické. Fakulta dopravní. Vztah Čechů k zahraničním studentům"

Transkript

1 České vysoké učení technické Fakulta dopravní Semestrální práce z předmětu statistika Téma Vztah Čechů k zahraničním studentům Autoři Abramova Karina Zhakupova Altynay Praha

2 Úvod My jsme si vybrali téma «Vztah čechů k zahraničním studentům», protože si myslíme, že je to aktualně. A také kvůli tomu, že jsme sami přijeli do České Republiky studovat a zajímalo by nas jaký pohled májí na to rezidenty republiky. Praha plná lidmi ze všeho světa, spojených touhou nových zážitků a kvalitního vzdělání. Vymysleli jsme otázky tak, aby co nejvíce informace získat. A předpokládame následující závěr: Třeba, část mladých lidí má na to pozitivní pohled. Protože májí šance se seznamit s novými kulturami a praktikovat ználosti cizích jázýků, a při tom zůstávat doma. Avšak, jsou dotázováné, kdo má zkušenosti, na které by nechtěli vzpominat. Co se týká starší generace s konzervativními názory, některé nemájí radi spoustu nezodpovědných přijíždějících. Ale, určitý podíl počítá s tím, že jsou (studenti) nějákým přinosem pro stát. I historické faktory mohou někdy ovlivnit tu či jinou odpověd. Takže, nemůžeme zapomenout ten fakt, že někdo bude vidět svou budoucnost tady a bude chtít založit vlastní rodinu. Zase někdo považuje za normální smíšené manželství, protože češi jsou stárnoucím národem, což je v Evropě není vyjimkou, a nové lidé také cesta k vyvijení státu. Jako vždycky jsou ti, kdo proti tomu, aby cizinci se stávali tuzemci a za to, že by se zvětšoval počet pravých čechů. Líde z pedagogické činnosti mohou vidět v cizích studentech i plusy, je to zkušenost ale i minusy, že tvořejí konkurence místní mládeží a studují na státní penize. Pracující v pravnícké sfeře si všimají i toho, že ne všichni ochotné ctit zákony a podřizovat se obecným pravidlům, a takovýchto určitě nemájí rádi. Výsledky tohoto výzkumu můzou být uzitecné jak pro všechny zahranični studenty, a to pro snadnejší adaptaci a integraci v České Republice, tak i pro češi, komunikující v multikulturním prostředi. A dokonce k vzájemnému porozumění obou stran, což je nepodcenitelné. 1. Váš věk? V jaké sfeře studujete (pracujete)? Pedagogická Technická Lekářská ekonomická IT Pravnická Jiná 3. Jste z Prahy? Ano Otázky s příslušnými varianty odpovědi Ne 4. Nevadilo by Vám přijíždění studentů ze zahraničí do ČR? Nevadí Raději bych je tady neviděl/a 5. Jak podle Vás je třeba omezit přítok studentů?

3 Omezit přítok ze SNS (Společenství nezávislých států) Dovolit studium na VŠ jenom studentům ze států EU Musejí studovat v češtině Podmínkou studia je vracení do své země po výuce Zvýšit požadavky k žadatelům o studentské vízum Omezení není tak nutné 6. Jste proti tomu aby zůstávali tady a pracovali, zakládali rodiny? Nejsem, pokud budou platit daně a respektovat zákony Rozhodně ne Jsem proti, nechci aby se zvětšoval počet cizinců Rozhodně ano 7. Máte nepříznivé zážítky spojené se zahraničními studenty? Mám několik Nemám Ne se studenty, ale s cizinci obecně 8. Jaký máte pohled na to, že studují za státní peniže a místo nich by mohli studovat češi? Cizinci musejí platit za studium Je mi to jedno Se zvýšením konkurence zvýšuje se vycvičnost abiturientů 9. Myslíte si, že kvůli cizím studentům se zvýšuje úroveň nebezpečí? Ano Ne 10. Ohodnot te imigrační politiku státu vůči zahraničním studentům (1-10) Nedostatečná, třeba je změnit Nedokonalá Dostatečná a efektivní 1. Věk dotázováných Diagramy ke každé otázce 4% 7% 5% %. Je vidět, že drtivý podíl případá na mládež od 18 do 25, je to kvůli tomu, že převážná část respondentů jsou studenti. 2. Tady je rozdělení dotazováných podle jejich činnosti

4 22% 3% Pedagogická Technická 2% 5% 10% 3% 55% Lekářská Ekonomická IT Pravnická Jiná Technický obor převládá, protože většinou odpovídajících byli studenty ČVUT. 3. Podíl pražáků a obyvatelů jíných měst. 60% 40% ano ne Můžeme řict, že obyvatele hlávního města tvořejí menší čast respondentů. 4. My jsme se ptáli jestli občanům vádí, že jejich stát přitahuje spoustu studentů ze zahraničí a jaký oni mají na to vztah. 9% Nevadí Raději bych je tady neviděl/a 91%. Jenom 9% by radší neviděli tady cizí studenty, ale většině by to nevadílo. 5. Otázka zněla Jak podle Vás je třeba omezit přítok studentů?

5 0% 3% 36% Omezit přítok ze SNS (Společenství nezávislých států) Dovolit studium na VŠ jenom studentům ze států EU Musejí studovat v češtině 50% 5% 6% Podmínkou studia je vracení do své země po výuce Zvýšit požadavky k žadatelům o studentské vízum Omezení není tak nutné Podle poloviny odpovídájícíh není nutné omezovat přijíždění cizích studentů. Ale druhý větší podíl tvoří skupina podle které cizinci by měli studovat v češtině. 6. Poměry odpovědí podle pohledu na to jestli po výuce zůstanou tady 11% 1% 16% Nejsem, pokud budou platit daně a respektovat zákony Rozhodně ne 72% Jsem proti, nechci aby se zvětšoval počet cizinců Rozhodně ano. Větší podíl nemá nic proti. 7. Existence nepříznivých zážítků spojených se zahraničními studenty, ptáme se jestli je někdo má nebo ne 13% 11% Mám několik Nemám Ne se studenty, ale s cizinci obecně 76%. Skoro 80% žadné špatné zážítky nemá.

6 8. Mínění o tom, že nezáleží na občánství studenta aby stát platíl mu za studium. Cizinci musejí platit za studium 33% 34% Je mi to jedno 33% Skoro stejný podíl případá na vše varianty odpovědí. 9. Zvyšuje se uroveň nebezpečí kvůli cizím studentům? Se zvýšením konkurence zvýšuje se vycvičnost abiturientů. 10% ano ne 90% Většina nepokládá, že nějak to ovlivňujou. 10. Hodnocení politiky státu ohledně studentů z jíných států 39% 10% 1-3 -Nedostatečná, třeba je změnit Nedokonalá 51% Dostatečná a efektivní. Více než půlka respondentů považuje státní opatření za nedokonalé. Diagramy při kombinace otázek, zda si navzajem ovlivňujou nebo ne 1. Odpovědi na otázku Nevadilo by Vám přijíždění studentů ze zahraničí do ČR? těch, kdo má nepříznivé zážítky spojené se zahraničními studenty.

7 15% Nevadí 85% Raději bych je tady neviděl/a Takže můžeme řici, že existence u člověka nepříznivých zážítků spojených se zahraničními studenty není přičinou pro to, aby člověk nechtěl je tu vůbec vidět. Odpovědi na otázku Jste proti tomu aby zůstávali tady a pracovali, zakládali rodiny? těch, kdo má nepříznivé zážítky spojené se zahraničními studenty. 8% 8% Rozhodně ano Rozhodně ne 60% 24% Jsem proti, nechci aby se zvětšoval počet cizinců Nejsem, pokud budou platit daně a respektovat zákony Existence nepříznivých zážítků spojených se zahraničními studenty ovlivnilo skoro čtvrt kdo by nechtěl zvětšování počtu cizinců ve statu, ale stejně většina není proti, pokud oni budou respektovat zákony. 2. Odpovědi pražáků na otázku Máte nepříznivé zážítky spojené se zahraničními studenty?. 11% 17% Mám několik 82% Ne se studenty, ale s cizinci obecně Nemám Můžeme být spokojeny s tím, protože větší podíl odpovídájících nemá nepříznivé zážítky.

8 Odpovědi nepražáků na otázku Máte nepříznivé zážítky spojené se zahraničními studenty?. 10% 10% Mám několik Ne se studenty, ale s cizinci obecně Nemám 80% Skoro stejný podíl nemájících nepříznívé zážítky jako u pražáků. Takže existence nepříznívých zážítků nezavísí na městě s kterého pochází respodent. Hodnoсení imigrační politiky státu vůči zahraničním studentům pražáky (1-10 bodů). 37% 17% Nedostatečná, třeba je změnit Nedokonalá 46% Dostatečná a efektivní Většina, a je to skoro 50% pokládá, že poliitika vůči zahraničním studentům není tak dokonalá. Hodnoсení imigrační politiky státu vůči zahraničním studentům nepražáky (1-10 bodů). 3% 54% 43% Nedostatečná, třeba je změnit Nedokonalá Dostatečná a efektivní Více než polovina nepražáků spokojená s politikou vůči zahraničním studentům a si myslí, že dostatečná a dokonalá. Častějií pražáky nesouhlasejí s politikou, protože proti 17% pražáků, kdo by chtěl změny politiky, jsou jenom 3% respondentů pochazejících z jíných měst.

9 3. Odpovědí těch, kdo pokládá, že cizinci by měli studovat v češtině na otázku Jaký máte pohled na to, že studují za státní peniže a místo nich by mohli studovat češi? 26% Cizinci musejí platit za studium 41% Se zvýšením konkurence zvýšuje se vycvičnost abiturientů Je mi to jedno 33% Pokud dáme to dohromady tak je vidět, že zahraniční studenty musejí platít za studium a studovat v češtině. Ti, co myslějí, že není nějak nutné omezovat přitok studentů ze zahraniči na tu samou otázku (Jaký máte pohled na to, že studují za státní peniže a místo nich by mohli studovat češi?) odpověděli takto 29% Cizinci musejí platit za studium 40% Se zvýšením konkurence zvýšuje se vycvičnost abiturientů Je mi to jedno 31% Z toho plyne, že větsině je to celkem jedno jestli stát utrací na výsokoškolské vzdělání za občana ČR nebo příslušníka jíného státu. 4. Respondenty, kteří přesvědčení, že kvůli cizím studentům se zvýšuje úroveň nebezpečí odpovídali na otázku Jste proti tomu aby zůstávali tady a pracovali, zakládali rodiny?, a tak to dopadlo 50% 50% Nejsem, pokud budou platit daně a respektovat zákony Jsem proti, nechci aby se zvětšoval počet cizinců Takže můžeme řici, že zvyšující se uroveň nebezpečí, podle dotazováných, velice ovlivnila jejich odpovědi, protože je vidět, že půlka z nich je proti. Ale převládající část přece nepovažuje, že cizí studenty mohou ovlivnit uroveň nebezpečí.

10 5. Technící na otázku o tom, že stát proplací studium i občanům i ostatním 31% 28% Cizinci musejí platit za studium Je mi to jedno 41% Se zvýšením konkurence zvýšuje se vycvičnost abiturientů Takže pro ti, co dělají techniku nevadí kdo studuje na státní výsoké škole. Lidí z ostatních oboru pokladájí takto 35% 42% Cizinci musejí platit za studium Je mi to jedno 23% Se zvýšením konkurence zvýšuje se vycvičnost abiturientů Větší část netechníků si myslí, že cizi studenty by měli platit za výuku na VŠ. Vidíme, že jestli u techníků se odpověd Je mi to jedno vyskytuje nečástejí, tak u ostatních ona nění tak rozšířená. Ale procentní podíl těch kdo považuje, že se zvýšením konkurence zvýšuje se vycvičnost abiturientů neliší se moc mezi technící a představiteli jíných oboru. Statistické zpracování dat 1. Nevadilo by Vám přijíždění studentů ze zahraničí do ČR? Nevadí - hodnota 1: P(N)=105/116=0,905 Raději bych je tady neviděl/a - hodnota 0 : P(R)=11/116=0,095 µ= P(x i )x i =P(N) 1+P(R) 0=0, ,095 0=0,905 σ 2 = P(x i ) ( x i - µ) 2 =0,905 (1-0,905) 2 +0,095 (0-0,095) 2 =0, ,000857=0, σ= σ 2 =0,095

11 = 0,905 σ 2 y = 0,009027/116=0, σ y =0,0088 Y(0,905;0, )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,905)/0,0088 Y=0,0088Z+0,905 Y 1 =0,0088*1,645+0,905=0,919 Y 2 =0,0088*(-1,645)+0,905=0, Jak podle Vás je třeba omezit přítok studentů? Omezení není tak nutné P(O)=58/116=0,5 Musejí studovat v češtině P(M)=42/116=0,362 Podmínkou studia je vracení do své země po výuce P(P)=7/116=0,06 Zvýšit požadavky k žadatelům o studentské vízum P(Z)=6/116=0,052 Dovolit studium na VŠ jenom studentům ze států EU P(D)=3/116=0,026 Omezit přítok ze SNS (Společenství nezávislých států) P(S) =0/116=0 I. P(O) - 1 P(M), P(S), P(D), P(Z), P(P) 0 µ= P(x i )x i =P(O) 1+[P(M) +P(S) +P(D) +P(Z) +P(P) ] 0=0,5 1+0,5 0=0,5 σ 2 =0,5(1-0,5) 2 =0,25 σ= σ 2 =0,5 = 0, 5 σ 2 y = 0,25/116=0,0022 σ y =0,047 Y(0,5;0,047 2 )... Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,5)/0,047 Y=0,047Z+0,5 Y 1 =0,047*1,645+0,5=0,5773 Y 2 =0,047*(-1,645)+0,5=0,4226 II. P(M) hodnota 1 P(O),P(S),P(D),P(Z),P(P) 0 µ= P(x i )x i =P(M) 1+[P(O) +P(S) +P(D) +P(Z) +P(P) ] 0=0, ,5 0=0,362 σ 2 =0,362(1-0,362) 2 =0,147 σ= σ 2 =0,383

12 Pro n=116 µ Y = 0, 362 σ 2 y = 0,147/116=0,00126 σ y =0,0355 Y(0,362;0, )... Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,362)/0,0355 Y=0,0355Z+0,362 Y 1 =0,0355*1,645+0,362=0,4204 Y 2 =0,0355*(-1,645)+0,362=0, Jste proti tomu aby zůstávali tady a pracovali, zakládali rodiny? Nejsem, pokud budou platit daně a respektovat zákony P(N)=83/116=0,716 Rozhodně ne P(RN)=19/116=0,164 Jsem proti, nechci aby se zvětšoval počet cizinců P(P)=13/116=0,112 Rozhodně ano P(RA)=1/116=0,0086 I. P(N) hodnota 1 P(RA), P(RN), P(P)- hodnota 0 µ= P(x i )x i =P(N) 1+[P(RA) +P(RN) +P(P)] 0=0, ,2846 0=0,716 σ 2 =0,716(1-0,716) 2 =0,0577 σ= σ 2 =0,24 = 0, 716 σ 2 y = 0,0577/116=0, σ y =0,0222 Z(0;1)=(Y-0,716)/0,0222 Y=0,0222Z+0,716 Y 1 =0,0222*1,645+0,716=0,7525 Y 2 =0,0222*(-1,645)+0,716=0,679 I. P(RN) hodnota 1 P(N), P(RN), P(P) hodnota 0 µ= P(x i )x i =P(RN) 1+[P(N) 0 +P(RN) +P(P)] 0=0, ,8366 0=0,164 σ 2 =0,164(1-0,164) 2 =0,115 σ= σ 2 =0,339 = 0,164 σ 2 y = 0,115/116=0,00099 σ y =0,0314 Y(0,164;0, )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,164)/0,0314 Y=0,0314Z+0,164

13 Y 1 =0,0314*1,645+0,164=0,216 Y 2 =0,0314*(-1,645)+0,164=0, Máte nepříznivé zážítky spojené se zahraničními studenty? Nemám P(N)=88/116=0,759 Ne se studenty, ale s cizinci obecně P(C)=15/116= 0,129 Mám několik P(M)= 13/116=0,112 I. P(N) hodnota 1 P(C), P(M) hodnota 0 µ= P(x i )x i =P(N) 1+[P(C)+P(M)] 0=0, ,241 0=0,759 σ 2 =0,759(1-0,759) 2 =0,044 σ= σ 2 =0,21 = 0, 759 σ 2 y = 0,044/116=0,00038 σ y =0,019 Y(0,759;0,019 2 )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,759)/0,019 Y=0,019Z+0,759 Y 1 =0,019*1,645+0,759=1,072 Y 2 =0,019*(-1,645)+0,759=0,728 II. P(C) hodnota 1 P(N), P(M) - hodnota 0 µ= P(x i )x i =P(N) 1+[P(C)+P(M)] 0=0, ,871 0=0,129 σ 2 =0,129(1-0,129) 2 =0,098 σ= σ 2 =0,313 = 0,129 σ 2 y = 0,098/116=0, σ y =0,029 Y(0,129;0,029 2 )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,129)/0,029 Y=0,029Z+0,129 Y 1 =0,029*1,645+0,129=0,177 Y 2 =0,029*(-1,645)+0,129=0, Jaký máte pohled na to, že studují za státní peniže a místo nich by mohli studovat češi?

14 Cizinci musejí platit za studium Je mi to jedno Se zvýšením konkurence zvýšuje se vycvičnost abiturientů I. P(P) hodnota 1 P(J), P(Z) hodnota 0 P(P)=40/116=0,345 P(J)=38/116=0,328 P(Z)=38/116=0,328 µ= P(x i )x i =P(P) 1+[P(J) +P(Z)] 0=0, ,656 0=0,345 σ 2 =0,345(1-0,345) 2 =0,148 σ= σ 2 =0,385 = 0,345 σ 2 y = 0,148/116=0,0013 σ y =0,036 Y(0,345;0,036 2 )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,345)/0,036 Y=0,036Z+0,345 Y 1 =0,036*1,645+0,345=0,404 Y 2 =0,036*(-1,645)+0,345=0,286 II. P(J) hodnota 1 P(P), P(Z) hodnota 0 µ= P(x i )x i =P(Z) 1+[P(P)+P(J)] 0=0, ,673 0=0,328 σ 2 =0,328(1-0,328) 2 =0,148 σ= σ 2 =0,385 = 0,328 σ 2 y = 0,148/116=0,00127 σ y =0,036 Y(0,328;0,036 2 )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,328)/0,036 Y=0,036Z+0,328 Y 1 =0,036*1,645+0,328=0,387 Y 2 =0,036*(-1,645)+0,328=0, Myslíte si, že kvůli cizím studentům se zvýšuje úroveň nebezpečí? Ano P(A)=12/116=0,103 Ne P(N)=104/116=0,09 P(A) hodnota 1 P(N) hodnota 0 µ= P(x i )x i =P(A) 1+P(N) 0=0, ,09 0=0,103

15 σ 2 =0,103(1-0,103) 2 =0,083 σ= σ 2 =0,288 = 0,103 σ 2 y = 0,083/116=0, σ y =0,027 Y(0,103;0,027 2 )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,103)/0,027 Y=0,027Z+0,103 Y 1 =0,027*1,645+0,103=0,147 Y 2 =0,027*(-1,645)+0,103=0, Ohodnot te imigrační politiku státu vůči zahraničním studentům (1-10 bodů) 4-6 Nedokonalá P(ND)= 59/115=0, Dostatečná a efektivní P(D)=45/115=0, Nedostatečná, třeba je změnit P(N)= 11/115=0,096 I. P(ND) hodnota 1 P(D), P(N) hodnota 0 µ= P(x i )x i =P(ND) 1+[P(D) +P(N)] 0=0, ,487 0=0,513 σ 2 =0,513(1-0,513) 2 =0,122 σ= σ 2 =0,349 = 0,513 σ 2 y = 0,122/116=0,00106 σ y =0,0324 Y(0,513;0, )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,513)/0,0324 Y=0,0324Z+0,513 Y 1 =0,0324*1,645+0,513=0,566 Y 2 =0,0324*(-1,645)+0,513=0,459 II. P(D) hodnota 1 P(ND), P(N) hodnota 0 µ= P(x i )x i =P(D) 1+[P(ND) +P(N)] 0=0, ,609 0=0,391 σ 2 =0,391(1-0,391) 2 =0,145 σ= σ 2 =0,380

16 = 0,391 σ 2 y = 0,145/116=0,00125 σ y =0,035 Y(0,391;0,035 2 )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,391)/0,035 Y=0,035Z+0,391 Y 1 =0,035*1,645+0,391=0,449 Y 2 =0,035*(-1,645)+0,391=0,333 Závěr Měli jsme dotázník s celým počtem otázek rovnému desetí. Po dotázování jsme zjistili, že máme celkem 116 respondentů. Využitím internetu i Microsoft aplikací, a také pomocí základních ználosti statistiky, všichni ty jejich odpovědí máme zpacovane. Můžeme řici, že výsledky se celkem shodujou s našimi předpoklady na začátku. Ze souhrnu plyne, že občany republiky májí zcela pozitivní vztah ke studentům, přijíždějícím z různých zemí celého světa. My jsme se snažili vymyslet otázky a varianty odpovědí k nim tak, aby co nejpřesnějí vyjadřovali mínění dotázováných. Avšak nepodářilo se nam uplně stanovit názor starší generace na záležitost přijiždejicích ze zahraničí studentů jak jsme prohlasili na začatku nášeho výzkumu z důvodu nedostatečného počtu odpovědí.

Členství České republiky v Evropské unii očima veřejnosti

Členství České republiky v Evropské unii očima veřejnosti TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR Jilská 1, Praha 1 Tel./fax: 286 840 129 E-mail: nadezda.cadova@soc.cas.cz Členství České republiky v Evropské unii očima veřejnosti

Více

Morálka politiků očima veřejnosti - březen 2015

Morálka politiků očima veřejnosti - březen 2015 pd15002 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel.: 286 80 129 E-mail: nadezda.cadova@soc.cas.cz Morálka politiků očima veřejnosti - březen

Více

Migrace cizinců ze třetích zemí do ČR za účelem studia. Ľubomíra Zajíčková doc. Ing. arch. Vladimíra Šilhánková, Ph.D. 1

Migrace cizinců ze třetích zemí do ČR za účelem studia. Ľubomíra Zajíčková doc. Ing. arch. Vladimíra Šilhánková, Ph.D. 1 Migrace cizinců ze třetích zemí do ČR za účelem studia Ľubomíra Zajíčková doc. Ing. arch. Vladimíra Šilhánková, Ph.D. 1 Cíl a předpokládaný výstup Cílem příspěvku je analyzovat dlouhodobou migraci cizinců

Více

VÝROBCE STAVEBNÍCH PROFILŮ KATALOG VÝROBKŮ

VÝROBCE STAVEBNÍCH PROFILŮ KATALOG VÝROBKŮ VÝROBCE STAVEBNÍCH PROFILŮ KATALOG VÝROBKŮ OBJEDNACÍ KÓD P4A201 - P4A202 Ochranné rohy 50 ks Zakončovací profil s okapničkou a tkaninou OBJEDNACÍ KÓD P7D201 - P7D202 OBJEDNACÍ KÓD P4A101 - P4A102 Rohová

Více

ps80502 TISKOVÁ ZPRÁVA Politická kultura

ps80502 TISKOVÁ ZPRÁVA Politická kultura ps8050 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská, Praha Tel./fax: 86 840 9 E-mail: marketa.skodova@soc.cas.cz Politická kultura Technické parametry Výzkum:

Více

Které faktory Vás motivují, nebo by Vás motivovaly, ke studiu technického oboru na SŠ, popř. v budoucnu na VŠ? 10% 41% 18% 33%

Které faktory Vás motivují, nebo by Vás motivovaly, ke studiu technického oboru na SŠ, popř. v budoucnu na VŠ? 10% 41% 18% 33% ANALÝZA POTŘEB ŽÁKŮ STŘEDNÍCH ŠKOL Analýza potřeb žáků SŠ uvádí přehled vyhodnocení vybraných otázek z dotazníkového šetření provedeného u žáků SŠ technického směru a všeobecných gymnázií v Moravskoslezském

Více

Vztah k životnímu prostředí a chování domácností květen 2014

Vztah k životnímu prostředí a chování domácností květen 2014 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská, Praha Tel./fax: 286 80 29 E-mail: jana.novakova@soc.cas.cz Vztah k životnímu prostředí a chování domácností květen

Více

Názor na devizové intervence České národní banky

Názor na devizové intervence České národní banky TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel./fax: 286 840 129 E-mail: martin.durdovic@soc.cas.cz Názor na devizové intervence České národní

Více

ČVUT FAKULTA DOPRAVNÍ

ČVUT FAKULTA DOPRAVNÍ ČVUT FAKULTA DOPRAVNÍ 2011-2012 STATISTICKÝ PROJEKT STATISTICKÉ ZPRACOVÁNÍ DOTAZNÍKU 2 40 ROMAN VOKÁČ VALERIYA SIMBAEVA Obsah 1. Úvod...1 2. Plány studentů po maturitě...2 3. Volba vysoké školy...3 4.

Více

Zpráva z dotazníkového šetření: povědomí o programu mobility vysokoškolských studentů Erasmus a o pracovních stážích v programu Erasmus.

Zpráva z dotazníkového šetření: povědomí o programu mobility vysokoškolských studentů Erasmus a o pracovních stážích v programu Erasmus. Zpráva z dotazníkového šetření: povědomí o programu mobility vysokoškolských studentů Erasmus a o pracovních stážích v programu Erasmus. 1. Úvod: krátké shrnutí šetření Dotazníkové šetření probíhalo prostřednictvím

Více

INSTITUT DĚTÍ A MLÁDEŽE Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy PROFIL A MOTIVACE DOBROVOLNÝCH PRACOVNÍKŮ VĚNUJÍCÍCH SE PRÁCI S DĚTMI A MLÁDEŽÍ

INSTITUT DĚTÍ A MLÁDEŽE Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy PROFIL A MOTIVACE DOBROVOLNÝCH PRACOVNÍKŮ VĚNUJÍCÍCH SE PRÁCI S DĚTMI A MLÁDEŽÍ INSTITUT DĚTÍ A MLÁDEŽE Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy PROFIL A MOTIVACE DOBROVOLNÝCH PRACOVNÍKŮ VĚNUJÍCÍCH SE PRÁCI S DĚTMI A MLÁDEŽÍ PROSINEC 2002 Úvodem SVČ a občanská sdružení se ve své

Více

Tisková zpráva. Veřejnost o speciálních školách a inkluzivním vzdělávání září 2016

Tisková zpráva. Veřejnost o speciálních školách a inkluzivním vzdělávání září 2016 Tisková zpráva Veřejnost o speciálních školách a inkluzivním vzdělávání září 01 Naprostá většina dotázaných podporuje vytváření následujících typů škol v rámci povinné školní docházky. Nejméně podpory

Více

Nezaměstnanost z pohledu veřejného mínění

Nezaměstnanost z pohledu veřejného mínění TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR Jilská 1, Praha 1 Tel./fax: 286 840 129 E-mail: nadezda.horakova@soc.cas.cz Nezaměstnanost z pohledu veřejného mínění Technické

Více

Názory občanů na vybraná opatření v rodinné politice listopad 2012

Názory občanů na vybraná opatření v rodinné politice listopad 2012 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel./fax: 286 840 129 E-mail: martin.durdovic@soc.cas.cz Názory občanů na vybraná opatření v rodinné

Více

Pražská sídliště 2010 - závěrečná zpráva

Pražská sídliště 2010 - závěrečná zpráva Pražská sídliště 2010 - závěrečná zpráva (Švorcová, Makovcová, Mach) Úvod: Naše práce je jednou z částí většího projektu výzkumu sídlišť, v jehož rámci byli dotazováni obyvatelé sídlišť Petrovice, Barrandov,

Více

Veřejnost a obnovitelné zdroje energie

Veřejnost a obnovitelné zdroje energie Veřejnost a obnovitelné zdroje energie 3. května 2011 Zpráva z výzkumu realizovaného společností Factum Invenio Obsah Základní informace o projektu Hlavní zjištění Detailní analýza Náklady spojené s výrobou

Více

Bleskový výzkum SC&C pro Českou televizi

Bleskový výzkum SC&C pro Českou televizi Bleskový výzkum SC&C pro Českou televizi Prezident Václav Havel Praha 22. prosinec 2011 Marketingový a sociologický výzkum Držitel certifikátu ISO 9001:2001 - člen ESOMAR www.scac.cz SC & C Marketing &

Více

Postoje české veřejnosti k cizincům březen 2014

Postoje české veřejnosti k cizincům březen 2014 ov1 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel.: 286 80 129 E-mail: nadezda.cadova@soc.cas.cz Postoje české veřejnosti k cizincům březen 201

Více

Existují dnes ještě gentlemani

Existují dnes ještě gentlemani Gentlemani Co je sonda? Jedná se o jednoduchý a rychlý on-line/cati/papi výzkum na panelu respondentů, který se vztahuje k aktuálním otázkám. Nemá ambice plně reprezentativního a vysoce kvalitního výzkumu

Více

Česká veřejnost o nezaměstnanosti červen 2015

Česká veřejnost o nezaměstnanosti červen 2015 eu22 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel.: 28 80 12 E-mail: nadezda.cadova@soc.cas.cz Česká veřejnost o nezaměstnanosti červen 201

Více

Průzkum názoru blanenské veřejnosti na úklid sněhu v Blansku

Průzkum názoru blanenské veřejnosti na úklid sněhu v Blansku Průzkum názoru blanenské veřejnosti na úklid sněhu v Blansku Kritika na údržbu komunikací a veřejných prostranství města Blanska v zimních časech to je téma, které jsme v letošní zimě slyšeli ze všech

Více

volejte +420 733122911 nebo SK zákazníci: +421 44 3240181

volejte +420 733122911 nebo SK zákazníci: +421 44 3240181 P105259 P105359 P105368 P105389 P105399 P105501 P105504 P105506 P105555 P105564 P1056 P1056/1 P1056/1X P105629 P105703 P105961 P1059X P106 P106-HD P106032 P106137 P106270 P106287 P106375 P1064 P106508

Více

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. ANALÝZA POTŘEB STUDENTŮ VYSOKÉ ŠKOLY BÁŇSKÉ TECHNICKÉ UNIVERZITY OSTRAVA Analýza potřeb studentů VŠ uvádí přehled vyhodnocení vybraných otázek z dotazníkového šetření provedeného u studentů VŠ technického

Více

Veřejná vysoká škola se zřizuje a zrušuje zákonem. Zákon též stanoví její název a sídlo.

Veřejná vysoká škola se zřizuje a zrušuje zákonem. Zákon též stanoví její název a sídlo. 5. Vysoké školy Vysoké školy představují nejvyšší článek vzdělávací soustavy. Nabízejí akreditované studijní programy a programy celoživotního vzdělávání. Typ vysokoškolské vzdělávací činnosti je určen

Více

školní léta?... užít si zábavu a najít nové kamarády?... nebo vás nepřijali na vysokou školu?

školní léta?... užít si zábavu a najít nové kamarády?... nebo vás nepřijali na vysokou školu? Chcete si prodloužit školní léta?... užít si zábavu a najít nové kamarády?... nebo vás nepřijali na vysokou školu? pomaturitní studium 2010/2011 Studium je [KU:L] anglický jazyk Přípravné kurzy na VŠ Nultý

Více

výstupy z dotazníků DFGJK

výstupy z dotazníků DFGJK výstupy z dotazníků DFGJK G4 Škola: DFGJK, typ: G4 Vektor 14 Modul 1 Podle čeho jste se především rozhodoval(a) při výběru SŠ, kterou navštěvujete?(vyberte i více z níže uvedených možností) 9 9 Moje vlastní

Více

VŠ a šetření uplatnitelnosti absolventů

VŠ a šetření uplatnitelnosti absolventů VŠ a šetření uplatnitelnosti absolventů IPN KREDO Doplňkový úkol č. VIII (KA 03) Alena Hanzelková Workshop KA05, Olomouc, 12. 5. 2015 www.kredo.reformy-msmt.cz Cíl doplňkového úkolu č. VIII Zjistit, do

Více

ŠKoLNí LÉTA?... užít si zábavu a najít nové kamarády?... nebo vás nepřijali na vysokou školu?

ŠKoLNí LÉTA?... užít si zábavu a najít nové kamarády?... nebo vás nepřijali na vysokou školu? CHCETE SI PRODLOUŽIT ŠKoLNí LÉTA?... užít si zábavu a najít nové kamarády?... nebo vás nepřijali na vysokou školu? ANGLiČTiNA a ŠPANĚLŠTiNA přípravné KurZy na VŠ NULTÝ ročník PoMATUriTNí STUDiUM 2011/2012

Více

ps Kvóty: 1/[20] Jilská 1, Praha 1 Tel.:

ps Kvóty: 1/[20] Jilská 1, Praha 1 Tel.: ps1607 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel.: +40 86 840 1 E-mail: milan.tucek@soc.cas.cz Spokojenost se stavem ve vybraných oblastech

Více

Volba střední školy jak to vidí osmáci

Volba střední školy jak to vidí osmáci Volba střední školy jak to vidí osmáci Studie občanského sdružení Než zazvoní 2. června 2014 Studie o výběru školy Tento dokument je veřejnou součástí širší dlouhodobé studie občanského sdružení Než zazvoní,

Více

Vyhodnocení ankety Projekt Školka v obci Trubín

Vyhodnocení ankety Projekt Školka v obci Trubín Vyhodnocení ankety Projekt Školka v obci Trubín Zpracoval: Simona Zárybnická, Alena Nováková 1 Obsah 1. Cíl ankety (dotazníkového šetření) 3 2. Metoda dotazníkového šetření 4 3. Vyhodnocení dotazníků 5

Více

JAK HOSPODAŘÍ ČESKÉ DOMÁCNOSTI

JAK HOSPODAŘÍ ČESKÉ DOMÁCNOSTI TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 1/13 VYDÁNO DNE 13.2. 13 JAK HOSPODAŘÍ ČESKÉ DOMÁCNOSTI Téměř polovina dotázaných občanů (46 ) je z hlediska úspor a půjček v plusu, třetina (34 ) má bilanci vyrovnanou

Více

Občané o ekonomické situaci svých domácností

Občané o ekonomické situaci svých domácností eu00 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská, Praha Tel./fax: 0 E-mail: jan.cervenka@soc.cas.cz Občané o ekonomické situaci svých domácností Technické

Více

Projekt. Spokojenost občanů s restauračními službami. Třída: Ht 2.A

Projekt. Spokojenost občanů s restauračními službami. Třída: Ht 2.A Projekt Spokojenost občanů s restauračními službami Třída: Ht 2.A Znojmo 23.6.2010 1 Město Znojmo nabízí vysoký sortiment hotelových a restauračních zařízení. Široký počet restaurací se nachází v centru

Více

Situace v krajích. Bleskový výzkum SC&C pro Českou televizi. Česká televize. Praha 1. dubna 2012

Situace v krajích. Bleskový výzkum SC&C pro Českou televizi. Česká televize. Praha 1. dubna 2012 1 Česká televize Situace v krajích Bleskový výzkum SC&C pro Českou televizi Praha 1. dubna 2012 SC & C spol. s r.o. Marketingový a sociologický výzkum Držitel certifikátu ISO 9001:2009 Člen ESOMAR a Hospodářské

Více

Názory občanů na státní maturitu září 2012

Názory občanů na státní maturitu září 2012 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel./fax: 286 840 129 E-mail: milan.tucek@soc.cas.cz Názory občanů na státní maturitu září 2012 Technické

Více

Názory občanů na sociální zabezpečení v ČR listopad 2013

Názory občanů na sociální zabezpečení v ČR listopad 2013 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská, Praha Tel./fax: 86 840 9 E-mail: jana.novakova@soc.cas.cz Názory občanů na sociální zabezpečení v ČR listopad

Více

Demokracie, lidská práva a korupce mezi politiky

Demokracie, lidská práva a korupce mezi politiky TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR V Holešovičkách 41, Praha 8 Tel./fax: 02/86 84 0129, 0130 E-mail: cervenka@soc.cas.cz Demokracie, lidská práva a korupce mezi

Více

A. VYSOKÁ ŠKOLA Otázka č. 13: Spolupracuje Vaše fakulta s podniky technického zaměření při zabezpečování praktické stránky studia?

A. VYSOKÁ ŠKOLA Otázka č. 13: Spolupracuje Vaše fakulta s podniky technického zaměření při zabezpečování praktické stránky studia? ANALÝZA SITUACE V OBLASTI SPOLUPRÁCE MEZI ŠKOLAMI A PODNIKY V rámci projektu TechIN Propojení studia a praxe bylo provedeno v prvním čtvrtletí roku 2009 rozsáhlé dotazníkové šetření, které mělo, mimo jiné,

Více

Učitelé matematiky a CLIL

Učitelé matematiky a CLIL ŠULISTA Marek. Učitelé matematiky a CLIL. Učitel matematiky. Jednota českých matematiků a fyziků, 2014, roč. 23, č. 1, s. 45-51. ISSN 1210-9037. Učitelé matematiky a CLIL Úvod V České republice došlo v

Více

České vysoké učení technické v Praze Fakulta dopravní

České vysoké učení technické v Praze Fakulta dopravní České vysoké učení technické v Praze Fakulta dopravní Statistika (11SIS) Semestrální práce Akademický rok 2012/2013 Vypracovali: Veronika Kratochvilová, Antonín Volný skupina 2 36 Obsah Téma... 2 Grafická

Více

TISKOVÁ KONFERENCE 24. 3. 2015

TISKOVÁ KONFERENCE 24. 3. 2015 TISKOVÁ KONFERENCE 24. 3. 2015 Jediná celostátní edukačně-náborová kampaň zaměřená na pěstounskou péči POMOC OHROŽENÝM DĚTEM Nadační fond J&T pomáhá již od roku 2004 především ohroženým dětem a rodinám.

Více

Fungování demokracie a lidská práva v ČR únor 2015

Fungování demokracie a lidská práva v ČR únor 2015 pd10312a TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel.: 28 840 129 E-mail: nadezda.cadova@soc.cas.cz Fungování demokracie a lidská práva v ČR

Více

Názory občanů na přínos cizinců pro ČR březen 2013

Názory občanů na přínos cizinců pro ČR březen 2013 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel./fax: 286 840 9 E-mail: anezka.pribenska@soc.cas.cz Názory občanů na přínos cizinců pro ČR březen

Více

Moravská zemská knihovna očima veřejnosti. Výsledky průzkumu veřejného mínění

Moravská zemská knihovna očima veřejnosti. Výsledky průzkumu veřejného mínění Moravská zemská knihovna očima veřejnosti Výsledky průzkumu veřejného mínění 201 4 Hypotéza č. 1 Většina lidí v Brně vůbec neví o existenci MZK. Většina respondentů (83,3 %) odpověděla, že o M ZK (M oravské

Více

MAPA ŠKOLY PRO ZŠ 2014 SOUHRNNÉ VÝSLEDKY PRO RODIČE

MAPA ŠKOLY PRO ZŠ 2014 SOUHRNNÉ VÝSLEDKY PRO RODIČE Škola: Obec: Název: EHIO1 ZŠ a MŠ, Čs. armády 1026 73581 Bohumín-Nový Bohumín MAPA ŠKOLY PRO ZŠ 2014 SOUHRNNÉ VÝSLEDKY PRO RODIČE Tento list se stručným souhrnem výsledků z šetření Mapa školy 2013/14 je

Více

Pilotní průzkum informační gramotnosti vysokoškolských studentů

Pilotní průzkum informační gramotnosti vysokoškolských studentů Odborná komise pro informační vzdělávání a informační gramotnost na vysokých školách Pilotní průzkum informační gramotnosti vysokoškolských studentů v České republice Ludmila Tichá, ČVUT v Praze Fakulta

Více

republiku: 1 ov9101 Úvodem byla lidem položena otázka, nakolik se cítí být hrdí na Českou Graf 1: Hrdost na Českou republiku

republiku: 1 ov9101 Úvodem byla lidem položena otázka, nakolik se cítí být hrdí na Českou Graf 1: Hrdost na Českou republiku TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel./fax: 86 80 19 E-mail: michal.veselsky@soc.cas.cz Vztah a pocit hrdosti na příslušnost k ČR Technické

Více

Postoje české veřejnosti k cizincům

Postoje české veřejnosti k cizincům TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel./fax: 286 840 129 E-mail: jan.cervenka@soc.cas.cz Postoje české veřejnosti k cizincům Technické

Více

Dotazník specifických potřeb. Komunitní plánování rozvoje sociálních služeb ve městě Ostrava

Dotazník specifických potřeb. Komunitní plánování rozvoje sociálních služeb ve městě Ostrava Dotazník specifických potřeb Komunitní plánování rozvoje sociálních služeb ve městě Ostrava 1. Řekl byste o sobě, že máte vše, co potřebujete ke spokojenému životu? Určitě ano 1 Spíše ano 2 Spíše ne 3

Více

es /[6] Jilská 1, Praha 1 Tel.:

es /[6] Jilská 1, Praha 1 Tel.: es17 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel.: 0 1 E-mail: milan.tucek@soc.cas.cz Názory české veřejnosti na sociální zabezpečení listopad

Více

TISKOVÁ ZPRÁVA. Centrum pro výzkum veřejného mínění, Sociologický ústav

TISKOVÁ ZPRÁVA. Centrum pro výzkum veřejného mínění, Sociologický ústav TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel.: +42 286 84 129 E-mail: jan.cervenka@soc.cas.cz Hodnocení ekonomické situace a materiálních životních

Více

ps Kvóty: 1/[14] Jilská 1, Praha 1 Tel.:

ps Kvóty: 1/[14] Jilská 1, Praha 1 Tel.: ps150305 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel.: +420 286 840 129 E-mail: jan.cervenka@soc.cas.cz Spokojenost se stavem ve vybraných

Více

Cíle výzkumu. Výzkumné otázky:

Cíle výzkumu. Výzkumné otázky: Klíčové faktory ovlivňující inkluzi dětí a mládeže se specifickými vzdělávacími potřebami do zájmového a neformálního vzdělávání" Realizátor: NIDM a GAC, spol. s.r.o. duben říjen 2009 Cíle výzkumu Výzkumné

Více

50+ v Evropě SHARE A Písemný dotazník POBÍRAJÍCÍ DŮCHOD

50+ v Evropě SHARE A Písemný dotazník POBÍRAJÍCÍ DŮCHOD poř.č. domácnosti - - osob. č.-. Datum rozhovoru Tazatel č.: Křestní jméno respondenta: 50+ v Evropě SHARE A Písemný dotazník POBÍRAJÍCÍ DŮCHOD SHARE 2013 Jak má být dotazník vyplněn? Většinu otázek můžete

Více

Češi k prezidentským volbám v USA

Češi k prezidentským volbám v USA TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel./fax: 286 840 129 E-mail: jan.cervenka@soc.cas.cz Češi k prezidentským volbám v USA Technické parametry

Více

Anketa mezi uživateli osobní asistence

Anketa mezi uživateli osobní asistence Vyhodnocení ankety Anketa mezi uživateli osobní asistence Projekt: Komunitní plán sociálních služeb ORP Strakonice Registrační číslo projektu: CZ.1.04/3.1.03/45.00079 Tato anketa byla určena pro komunitní

Více

velmi dobře spíše dobře spíše špatně velmi špatně neví

velmi dobře spíše dobře spíše špatně velmi špatně neví TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel.: 86 840 19 E-mail: milan.tucek@soc.cas.cz Názory občanů na úroveň sociální zabezpečení v ČR a

Více

Zpracoval: Jan Červenka Centrum pro výzkum veřejného mínění, Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Tel.: ;

Zpracoval: Jan Červenka Centrum pro výzkum veřejného mínění, Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Tel.: ; Tisková zpráva Česká veřejnost o dění na Ukrajině říjen O vývoj situace na Ukrajině se v současnosti zajímá již jen necelá třetina českých občanů. Aktuální zájem o dění na Ukrajině je nejnižší za celé

Více

výstupy z dotazníků DFGJK

výstupy z dotazníků DFGJK výstupy z dotazníků DFGJK GV škola DFGJK, GV Vektor 14 Modul 4 Jak Vás bavily hodiny uvedených předmětů ve 3. ročníku? Matematika Český jazyk Anglický jazyk Německý jazyk Zeměpis Dějepis ZSV Informatika

Více

Průzkum k distančním volbám

Průzkum k distančním volbám STEM - Středisko empirických výzkumů, Chlumčanského 5, 1 Praha 8 Průzkum k distančním volbám Zpráva z výzkumu STEM pro KDU-ČSL V Praze dne 29. ledna 15 I. Údaje o výzkumu Typ výzkumu: Věcné zaměření výzkumu:

Více

Dotazník pro úředně oprávněné zeměměřické inženýry (ÚOZI) za účelem inovace studijních programů Geodézie a kartografie na VUT v Brně - vyhodnocení -

Dotazník pro úředně oprávněné zeměměřické inženýry (ÚOZI) za účelem inovace studijních programů Geodézie a kartografie na VUT v Brně - vyhodnocení - Dotazník pro úředně oprávněné zeměměřické inženýry (ÚOZI) za účelem inovace studijních programů Geodézie a kartografie na VUT v Brně - vyhodnocení - Projekt OPVK CZ.1.07/2.2.00/15.0144 Inovace studijních

Více

Vztah a pocit hrdosti na příslušnost k ČR

Vztah a pocit hrdosti na příslušnost k ČR TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel./fax: 286 840 129 E-mail: jan.cervenka@soc.cas.cz Vztah a pocit hrdosti na příslušnost k ČR Technické

Více

Strategie řešení multikulturality na VŠE

Strategie řešení multikulturality na VŠE Strategie řešení multikulturality na VŠE Výzkumná otázka Jaká je připravenost studentů FMV na práci v multikulturním týmu v závislosti na tom, absolvovali-li výměnný pobyt, zahraniční stáž, předmět zaměřený

Více

Názory veřejnosti na usazování cizinců v ČR - březen 2016

Názory veřejnosti na usazování cizinců v ČR - březen 2016 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel.: 6 40 19 E-mail: nadezda.cadova@soc.cas.cz Názory veřejnosti na usazování cizinců v ČR - březen

Více

SEMESTRÁLNÍ PRÁCE Z PŘEDMĚTU STATISTIKY

SEMESTRÁLNÍ PRÁCE Z PŘEDMĚTU STATISTIKY ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ FAKULTA DOPRAVNÍ SEMESTRÁLNÍ PRÁCE Z PŘEDMĚTU STATISTIKY Facebook vs. studium Vypracovali: Martina Grivalská Nikola Karkošiaková Barbora Brůhová Obsah 1. Úvod 2. Dotazník 3.

Více

Názor na Akademii věd České republiky a její financování leden 2016

Názor na Akademii věd České republiky a její financování leden 2016 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel./fax: 210 310 584 E-mail: lucie.cerna@soc.cas.cz Názor na Akademii věd České republiky a její financování

Více

Spokojenost s životem červen 2015

Spokojenost s životem červen 2015 ov150730 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel.: 286 840 129 E-mail: jan.cervenka@soc.cas.cz Spokojenost s životem červen 2015 Technické

Více

Vnímání přátelství na internetových sociálních sítích mezi žáky a učiteli z pohledů učitelů

Vnímání přátelství na internetových sociálních sítích mezi žáky a učiteli z pohledů učitelů Vnímání přátelství na internetových sociálních sítích mezi žáky a učiteli z pohledů učitelů Cíle: - zjistit, jak vnímají různí pedagogové přátelství na sociálních sítích a seznámit se s jejich osobními

Více

JAK HOSPODAŘÍ ČESKÉ DOMÁCNOSTI

JAK HOSPODAŘÍ ČESKÉ DOMÁCNOSTI TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 1/214 VYDÁNO DNE 17.2. 214 JAK HOSPODAŘÍ ČESKÉ DOMÁCNOSTI Mírně nadpoloviční většina dotázaných občanů je z hlediska úspor a půjček v plusu, téměř třetina má bilanci

Více

AUTOEVALUACE ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2014/2015

AUTOEVALUACE ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2014/2015 AUTOEVALUACE ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2014/2015 VÝSLEDKY A VYHODNOCENÍ Autor: Mgr. Rostislav Gromnica 2014 Obsah Úvod... 3 1 Hodnocení oblastí... 4 2 Výsledky dotazníku č.1 - průběh vzdělávacího procesu...

Více

Bleskový výzkum SC&C pro Českou televizi

Bleskový výzkum SC&C pro Českou televizi Bleskový výzkum SC&C pro Českou televizi Studenti středních a vysokých škol Praha 26. září 2011 Marketingový a sociologický výzkum Držitel certifikátu ISO 9001:2001 - člen ESOMAR www.scac.cz SC & C Marketing

Více

ZPRÁVA O DOTAZNÍKOVÉM ŠETŘENÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH PO STUDENTSKÝCH VOLBÁCH 2010 jaro David Procházka

ZPRÁVA O DOTAZNÍKOVÉM ŠETŘENÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH PO STUDENTSKÝCH VOLBÁCH 2010 jaro David Procházka ZPRÁVA O DOTAZNÍKOVÉM ŠETŘENÍ NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH PO STUDENTSKÝCH VOLBÁCH 2010 jaro 2010 27. 8. 2010 David Procházka 2 Pozadí výzkumu Společnost Člověk v tísni, o. p. s., pořádala před parlamentními volbami

Více

Faktory podmiňující vzdělanostní aspirace a vzdělanostní segregaci u dívek a chlapců v v českém vzdělávacím systému

Faktory podmiňující vzdělanostní aspirace a vzdělanostní segregaci u dívek a chlapců v v českém vzdělávacím systému Faktory podmiňující vzdělanostní aspirace a vzdělanostní segregaci u dívek a chlapců v v českém vzdělávacím systému Xxxxx, Tomáš Katrňák Úvod Většina až dosud provedených výzkumů ukazuje, že vzdělanostní

Více

Názory obyvatel k vnějším, zejména zahraničním vztahům Ústeckého kraje

Názory obyvatel k vnějším, zejména zahraničním vztahům Ústeckého kraje Názory obyvatel k vnějším, zejména zahraničním vztahům Ústeckého kraje PhDr. Oldřich Čepelka spolupracovník Euroconsultants, s. r. o. Ústí nad Labem, 25. 3. 2011 Ověřovali jsme několik domněnek - do zahraničí

Více

Zahraniční praxe AIESEC. Informace

Zahraniční praxe AIESEC. Informace Zahraniční praxe AIESEC Informace Co je součástí prezentace 1. Představení AIESEC 2. Typy a možnosti praxí 3. Výběrové řízení 4. Zapojení v AIESEC Olomouc 5. Podmínky, servis, cena 6. Otázky AIESEC je

Více

Preference dopravních prostředků

Preference dopravních prostředků Fakulta dopravní Ústav aplikované matematiky, K611 Semestrální práce ze Statistiky Preference dopravních prostředků sk. 2 40 Vraniaková Terézia Vrobelová Ester Žváčková Jitka Obsah 1) Úvod 3 2) Testování

Více

Příloha č. 4 Dotazník analýza výsledku průzkumu u Komerční banky, a.s.

Příloha č. 4 Dotazník analýza výsledku průzkumu u Komerční banky, a.s. Příloha č. 4 Dotazník analýza výsledku průzkumu u Komerční banky, a.s. Spokojenost zákazníka 1 Obsah 1 Základní údaje Náhled dotazníku 3 Statistika respondentů 4 Přehled odpovědí 1. Je pro Vás využití

Více

Výzkumná pilotní studie: Efektivita vysílání v rámci projektu ŠIK (shrnutí)

Výzkumná pilotní studie: Efektivita vysílání v rámci projektu ŠIK (shrnutí) Výzkumná pilotní studie: Efektivita vysílání v rámci projektu ŠIK (shrnutí) Autor výzkumu: ŠIK CZ, s.r.o. Realizace výzkumu: únor květen 2010 Výzkum proběhl pod dohledem pedagogů zapojených škol. Cíl výzkumného

Více

er150213 Jilská 1, Praha 1 Tel.: 286 840 129 E-mail: milan.tucek@soc.cas.cz

er150213 Jilská 1, Praha 1 Tel.: 286 840 129 E-mail: milan.tucek@soc.cas.cz er0 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská, Praha Tel.: 86 80 9 E-mail: milan.tucek@soc.cas.cz Názor na zadlužení obyvatel a státu leden 0 Technické

Více

STUDENT NAŠÍ ŠKOLY VYHRÁL ELEKTROTECHNICKOU OLYMPIÁDU

STUDENT NAŠÍ ŠKOLY VYHRÁL ELEKTROTECHNICKOU OLYMPIÁDU STUDENT NAŠÍ ŠKOLY VYHRÁL ELEKTROTECHNICKOU OLYMPIÁDU Strouhal Martin Student 2.D Martin je na naší škole něco přes rok a půl, přesto toho již stihl hodně. V roce 2014 se stal druhým nejlepším studentem

Více

Používání vybraných strategií učení studenty Biskupského gymnázia v Brně

Používání vybraných strategií učení studenty Biskupského gymnázia v Brně Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity v Brně Předmět: Základy pedagogické metodologie (JS 2003/04, přednáška) Vedoucí výzkumného šetření: Mgr. Kateřina Vlčková, KPd PdF MU Datum: 5. září 2004 Používání

Více

Bourání obcí za účelem rozšiřování uhelných dolů Zachování vs zrušení limitů těžby

Bourání obcí za účelem rozšiřování uhelných dolů Zachování vs zrušení limitů těžby Bourání obcí za účelem rozšiřování uhelných dolů Zachování vs zrušení limitů těžby Závěrečná zpráva Únor 2014, arnost.janecek@ipsos.com Agenda Souvislosti a cíle výzkumu Metodologie Informovanost a postoje

Více

Úroveň vzdělávání v ČR

Úroveň vzdělávání v ČR TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR Jilská 1, Praha 1 Tel./fax: 286 840 129 E-mail: klara.prochazkova@soc.cas.cz Úroveň vzdělávání v ČR Technické parametry Výzkum:

Více

Občané o ekonomické situaci svých domácností duben 2009

Občané o ekonomické situaci svých domácností duben 2009 eu0 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská, Praha Tel./fax: 0 E-mail: jan.cervenka@soc.cas.cz Občané o ekonomické situaci svých domácností duben 00 Technické

Více

Co pálí české sestry?

Co pálí české sestry? Co pálí české sestry? Bc. Nina Müllerová Vedoucí oddělení ošetřovatelství a nelékařských povolání, odbor vzdělávání a vědy MZ ČR Co trápí naše zdravotní sestry a bratry ze všeho nejvíce? S novým zákonem

Více

Zpracovali: Ondřej Malina, Naděžda Čadová Centrum pro výzkum veřejného mínění, Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Tel.:

Zpracovali: Ondřej Malina, Naděžda Čadová Centrum pro výzkum veřejného mínění, Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Tel.: Tisková zpráva Hodnocení poměrů v České republice po listopadu 1989 říjen 2016 Názor, že poměry dnes jsou lepší než ty před rokem 1989, zastávají necelé dvě pětiny českých občanů (38 %), podle necelé pětiny

Více

VÝVOJ INVALIDITY V ČESKÉ REPUBLICE V ZÁVISLOSTI NA VĚKU SE ZAMĚŘENÍM NA GENERACI 50 PLUS

VÝVOJ INVALIDITY V ČESKÉ REPUBLICE V ZÁVISLOSTI NA VĚKU SE ZAMĚŘENÍM NA GENERACI 50 PLUS VÝVOJ INVALIDITY V ČESKÉ REPUBLICE V ZÁVISLOSTI NA VĚKU SE ZAMĚŘENÍM NA GENERACI 50 PLUS Rostislav Čevela, Libuše Čeledová MPSV Praha, Odbor posudkové služby X: 1 107, 2008 ISSN 1212-4117 Souhrn Počet

Více

Znáte nějaký rodinný podnik?

Znáte nějaký rodinný podnik? Příloha Dotazník 1. Znáte nějaký rodinný podnik? 2. Preferujete raději rodinný podnik, před podnikem nerodinným? 3. Proč byste preferoval/a rodinný podnik? 4. Jak často navštěvujete restaurační zařízení?

Více

Zjišťování potřeb uživatelů v oblasti poskytování sociálních služeb na území Jihomoravského kraje ČÍSLO DOTAZNÍKU..

Zjišťování potřeb uživatelů v oblasti poskytování sociálních služeb na území Jihomoravského kraje ČÍSLO DOTAZNÍKU.. Individuální projekt Jihomoravského kraje reg. číslo CZ.1.04/3.1.00/05.00027 s názvem Podpora plánování rozvoje sociálních sluţeb v Jihomoravském kraji Zjišťování potřeb uživatelů v oblasti poskytování

Více

Porovnání současných poměrů se situací před listopadem 1989

Porovnání současných poměrů se situací před listopadem 1989 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR Jilská 1, Praha 1 Tel./fax: 286 840 129 E-mail: nadezda.horakova@soc.cas.cz Porovnání současných poměrů se situací před listopadem

Více

FINANČNÍ ZAJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTÍ A OBAVY Z EKONOMICKÉHO

FINANČNÍ ZAJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTÍ A OBAVY Z EKONOMICKÉHO TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 1/213 VYDÁNO DNE 11. 2. 213 FINANČNÍ ZAJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTÍ A OBAVY Z EKONOMICKÉHO VÝVOJE CELKOVĚ BEZ VĚTŠÍCH ZMĚN. V uplynulém roce se třetina domácností (32 %) ocitla

Více

Srovnání poměrů dnes a před rokem 1989

Srovnání poměrů dnes a před rokem 1989 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR Jilská 1, Praha 1 Tel./fax: 286 840 129 E-mail: klara.prochazkova@soc.cas.cz Srovnání poměrů dnes a před rokem 1989 Technické

Více

TISKOVÁ ZPRÁVA. Centrum pro výzkum veřejného mínění CVVM, Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. III/2010. příliš mnoho, b) přiměřeně, c) příliš málo.

TISKOVÁ ZPRÁVA. Centrum pro výzkum veřejného mínění CVVM, Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. III/2010. příliš mnoho, b) přiměřeně, c) příliš málo. TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel./fax: 286 840 129 E-mail: jan.cervenka@soc.cas.cz Postoje české veřejnosti k cizincům březen 2010

Více

Hodnocení různých typů škol pohledem české veřejnosti - září 2015

Hodnocení různých typů škol pohledem české veřejnosti - září 2015 or151 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel.: 6 40 1 E-mail: milan.tucek@soc.cas.cz Hodnocení různých typů škol pohledem české veřejnosti

Více

Názory občanů sídla LÁNY

Názory občanů sídla LÁNY Názory občanů sídla LÁNY III. díi Zpracovali : Spojené ateliéry KA, M. A. A. T. Odborný garant: Ing. arch. Jirovský Martin, Ph. D. Počet dotazovaných osob pro sídlo Lány: 4 osob z celkového počtu 46 lidí

Více

50+ v Evropě SHARE B Písemný dotazník NEPOBÍRAJÍCÍ STAROBNÍ DŮCHOD

50+ v Evropě SHARE B Písemný dotazník NEPOBÍRAJÍCÍ STAROBNÍ DŮCHOD poř.č. domácnosti - - osob. č.-. Datum rozhovoru Tazatel č.: Křestní jméno respondenta: 50+ v Evropě SHARE B Písemný dotazník NEPOBÍRAJÍCÍ STAROBNÍ DŮCHOD SHARE 2013 Jak má být dotazník vyplněn? Většinu

Více

80% 60% 40% 20% 100% 80% 60% 40% 20% 100% 100% 80% 80% 60% 60% 40% 40% 20% 7% 100% 80% 60% 40% 20% 100% 80% 100% 60% 80% 40% 20% 100% 20% 80% 60% 20%

80% 60% 40% 20% 100% 80% 60% 40% 20% 100% 100% 80% 80% 60% 60% 40% 40% 20% 7% 100% 80% 60% 40% 20% 100% 80% 100% 60% 80% 40% 20% 100% 20% 80% 60% 20% Anketa HODNOCENÍ VYSOKÝCH ŠKOL z pohledu zaměstnavatelů VÝSTUPY Z DOTAZNÍKU PRO Úvod Výsledky hodnocení za jednotlivá kritéria: V první polovině roku 2008 proběhlo mezi členy Svazu u a dopravy ČR dotazníkové

Více

STEM Středisko empirických výzkumů, Sabinova 3, Praha 3 Žižkov. Národní park Šumava. Výzkum STEM pro Ministerstvo životního prostředí ČR

STEM Středisko empirických výzkumů, Sabinova 3, Praha 3 Žižkov. Národní park Šumava. Výzkum STEM pro Ministerstvo životního prostředí ČR STEM Středisko empirických výzkumů, Sabinova 3, 13 2 Praha 3 Žižkov Národní park Šumava Výzkum STEM pro Ministerstvo životního prostředí ČR 23. září 8 1. Údaje o výzkumu Typ výzkumu: reprezentativní výzkum

Více