České vysoké učení technické. Fakulta dopravní. Vztah Čechů k zahraničním studentům

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "České vysoké učení technické. Fakulta dopravní. Vztah Čechů k zahraničním studentům"

Transkript

1 České vysoké učení technické Fakulta dopravní Semestrální práce z předmětu statistika Téma Vztah Čechů k zahraničním studentům Autoři Abramova Karina Zhakupova Altynay Praha

2 Úvod My jsme si vybrali téma «Vztah čechů k zahraničním studentům», protože si myslíme, že je to aktualně. A také kvůli tomu, že jsme sami přijeli do České Republiky studovat a zajímalo by nas jaký pohled májí na to rezidenty republiky. Praha plná lidmi ze všeho světa, spojených touhou nových zážitků a kvalitního vzdělání. Vymysleli jsme otázky tak, aby co nejvíce informace získat. A předpokládame následující závěr: Třeba, část mladých lidí má na to pozitivní pohled. Protože májí šance se seznamit s novými kulturami a praktikovat ználosti cizích jázýků, a při tom zůstávat doma. Avšak, jsou dotázováné, kdo má zkušenosti, na které by nechtěli vzpominat. Co se týká starší generace s konzervativními názory, některé nemájí radi spoustu nezodpovědných přijíždějících. Ale, určitý podíl počítá s tím, že jsou (studenti) nějákým přinosem pro stát. I historické faktory mohou někdy ovlivnit tu či jinou odpověd. Takže, nemůžeme zapomenout ten fakt, že někdo bude vidět svou budoucnost tady a bude chtít založit vlastní rodinu. Zase někdo považuje za normální smíšené manželství, protože češi jsou stárnoucím národem, což je v Evropě není vyjimkou, a nové lidé také cesta k vyvijení státu. Jako vždycky jsou ti, kdo proti tomu, aby cizinci se stávali tuzemci a za to, že by se zvětšoval počet pravých čechů. Líde z pedagogické činnosti mohou vidět v cizích studentech i plusy, je to zkušenost ale i minusy, že tvořejí konkurence místní mládeží a studují na státní penize. Pracující v pravnícké sfeře si všimají i toho, že ne všichni ochotné ctit zákony a podřizovat se obecným pravidlům, a takovýchto určitě nemájí rádi. Výsledky tohoto výzkumu můzou být uzitecné jak pro všechny zahranični studenty, a to pro snadnejší adaptaci a integraci v České Republice, tak i pro češi, komunikující v multikulturním prostředi. A dokonce k vzájemnému porozumění obou stran, což je nepodcenitelné. 1. Váš věk? V jaké sfeře studujete (pracujete)? Pedagogická Technická Lekářská ekonomická IT Pravnická Jiná 3. Jste z Prahy? Ano Otázky s příslušnými varianty odpovědi Ne 4. Nevadilo by Vám přijíždění studentů ze zahraničí do ČR? Nevadí Raději bych je tady neviděl/a 5. Jak podle Vás je třeba omezit přítok studentů?

3 Omezit přítok ze SNS (Společenství nezávislých států) Dovolit studium na VŠ jenom studentům ze států EU Musejí studovat v češtině Podmínkou studia je vracení do své země po výuce Zvýšit požadavky k žadatelům o studentské vízum Omezení není tak nutné 6. Jste proti tomu aby zůstávali tady a pracovali, zakládali rodiny? Nejsem, pokud budou platit daně a respektovat zákony Rozhodně ne Jsem proti, nechci aby se zvětšoval počet cizinců Rozhodně ano 7. Máte nepříznivé zážítky spojené se zahraničními studenty? Mám několik Nemám Ne se studenty, ale s cizinci obecně 8. Jaký máte pohled na to, že studují za státní peniže a místo nich by mohli studovat češi? Cizinci musejí platit za studium Je mi to jedno Se zvýšením konkurence zvýšuje se vycvičnost abiturientů 9. Myslíte si, že kvůli cizím studentům se zvýšuje úroveň nebezpečí? Ano Ne 10. Ohodnot te imigrační politiku státu vůči zahraničním studentům (1-10) Nedostatečná, třeba je změnit Nedokonalá Dostatečná a efektivní 1. Věk dotázováných Diagramy ke každé otázce 4% 7% 5% %. Je vidět, že drtivý podíl případá na mládež od 18 do 25, je to kvůli tomu, že převážná část respondentů jsou studenti. 2. Tady je rozdělení dotazováných podle jejich činnosti

4 22% 3% Pedagogická Technická 2% 5% 10% 3% 55% Lekářská Ekonomická IT Pravnická Jiná Technický obor převládá, protože většinou odpovídajících byli studenty ČVUT. 3. Podíl pražáků a obyvatelů jíných měst. 60% 40% ano ne Můžeme řict, že obyvatele hlávního města tvořejí menší čast respondentů. 4. My jsme se ptáli jestli občanům vádí, že jejich stát přitahuje spoustu studentů ze zahraničí a jaký oni mají na to vztah. 9% Nevadí Raději bych je tady neviděl/a 91%. Jenom 9% by radší neviděli tady cizí studenty, ale většině by to nevadílo. 5. Otázka zněla Jak podle Vás je třeba omezit přítok studentů?

5 0% 3% 36% Omezit přítok ze SNS (Společenství nezávislých států) Dovolit studium na VŠ jenom studentům ze států EU Musejí studovat v češtině 50% 5% 6% Podmínkou studia je vracení do své země po výuce Zvýšit požadavky k žadatelům o studentské vízum Omezení není tak nutné Podle poloviny odpovídájícíh není nutné omezovat přijíždění cizích studentů. Ale druhý větší podíl tvoří skupina podle které cizinci by měli studovat v češtině. 6. Poměry odpovědí podle pohledu na to jestli po výuce zůstanou tady 11% 1% 16% Nejsem, pokud budou platit daně a respektovat zákony Rozhodně ne 72% Jsem proti, nechci aby se zvětšoval počet cizinců Rozhodně ano. Větší podíl nemá nic proti. 7. Existence nepříznivých zážítků spojených se zahraničními studenty, ptáme se jestli je někdo má nebo ne 13% 11% Mám několik Nemám Ne se studenty, ale s cizinci obecně 76%. Skoro 80% žadné špatné zážítky nemá.

6 8. Mínění o tom, že nezáleží na občánství studenta aby stát platíl mu za studium. Cizinci musejí platit za studium 33% 34% Je mi to jedno 33% Skoro stejný podíl případá na vše varianty odpovědí. 9. Zvyšuje se uroveň nebezpečí kvůli cizím studentům? Se zvýšením konkurence zvýšuje se vycvičnost abiturientů. 10% ano ne 90% Většina nepokládá, že nějak to ovlivňujou. 10. Hodnocení politiky státu ohledně studentů z jíných států 39% 10% 1-3 -Nedostatečná, třeba je změnit Nedokonalá 51% Dostatečná a efektivní. Více než půlka respondentů považuje státní opatření za nedokonalé. Diagramy při kombinace otázek, zda si navzajem ovlivňujou nebo ne 1. Odpovědi na otázku Nevadilo by Vám přijíždění studentů ze zahraničí do ČR? těch, kdo má nepříznivé zážítky spojené se zahraničními studenty.

7 15% Nevadí 85% Raději bych je tady neviděl/a Takže můžeme řici, že existence u člověka nepříznivých zážítků spojených se zahraničními studenty není přičinou pro to, aby člověk nechtěl je tu vůbec vidět. Odpovědi na otázku Jste proti tomu aby zůstávali tady a pracovali, zakládali rodiny? těch, kdo má nepříznivé zážítky spojené se zahraničními studenty. 8% 8% Rozhodně ano Rozhodně ne 60% 24% Jsem proti, nechci aby se zvětšoval počet cizinců Nejsem, pokud budou platit daně a respektovat zákony Existence nepříznivých zážítků spojených se zahraničními studenty ovlivnilo skoro čtvrt kdo by nechtěl zvětšování počtu cizinců ve statu, ale stejně většina není proti, pokud oni budou respektovat zákony. 2. Odpovědi pražáků na otázku Máte nepříznivé zážítky spojené se zahraničními studenty?. 11% 17% Mám několik 82% Ne se studenty, ale s cizinci obecně Nemám Můžeme být spokojeny s tím, protože větší podíl odpovídájících nemá nepříznivé zážítky.

8 Odpovědi nepražáků na otázku Máte nepříznivé zážítky spojené se zahraničními studenty?. 10% 10% Mám několik Ne se studenty, ale s cizinci obecně Nemám 80% Skoro stejný podíl nemájících nepříznívé zážítky jako u pražáků. Takže existence nepříznívých zážítků nezavísí na městě s kterého pochází respodent. Hodnoсení imigrační politiky státu vůči zahraničním studentům pražáky (1-10 bodů). 37% 17% Nedostatečná, třeba je změnit Nedokonalá 46% Dostatečná a efektivní Většina, a je to skoro 50% pokládá, že poliitika vůči zahraničním studentům není tak dokonalá. Hodnoсení imigrační politiky státu vůči zahraničním studentům nepražáky (1-10 bodů). 3% 54% 43% Nedostatečná, třeba je změnit Nedokonalá Dostatečná a efektivní Více než polovina nepražáků spokojená s politikou vůči zahraničním studentům a si myslí, že dostatečná a dokonalá. Častějií pražáky nesouhlasejí s politikou, protože proti 17% pražáků, kdo by chtěl změny politiky, jsou jenom 3% respondentů pochazejících z jíných měst.

9 3. Odpovědí těch, kdo pokládá, že cizinci by měli studovat v češtině na otázku Jaký máte pohled na to, že studují za státní peniže a místo nich by mohli studovat češi? 26% Cizinci musejí platit za studium 41% Se zvýšením konkurence zvýšuje se vycvičnost abiturientů Je mi to jedno 33% Pokud dáme to dohromady tak je vidět, že zahraniční studenty musejí platít za studium a studovat v češtině. Ti, co myslějí, že není nějak nutné omezovat přitok studentů ze zahraniči na tu samou otázku (Jaký máte pohled na to, že studují za státní peniže a místo nich by mohli studovat češi?) odpověděli takto 29% Cizinci musejí platit za studium 40% Se zvýšením konkurence zvýšuje se vycvičnost abiturientů Je mi to jedno 31% Z toho plyne, že větsině je to celkem jedno jestli stát utrací na výsokoškolské vzdělání za občana ČR nebo příslušníka jíného státu. 4. Respondenty, kteří přesvědčení, že kvůli cizím studentům se zvýšuje úroveň nebezpečí odpovídali na otázku Jste proti tomu aby zůstávali tady a pracovali, zakládali rodiny?, a tak to dopadlo 50% 50% Nejsem, pokud budou platit daně a respektovat zákony Jsem proti, nechci aby se zvětšoval počet cizinců Takže můžeme řici, že zvyšující se uroveň nebezpečí, podle dotazováných, velice ovlivnila jejich odpovědi, protože je vidět, že půlka z nich je proti. Ale převládající část přece nepovažuje, že cizí studenty mohou ovlivnit uroveň nebezpečí.

10 5. Technící na otázku o tom, že stát proplací studium i občanům i ostatním 31% 28% Cizinci musejí platit za studium Je mi to jedno 41% Se zvýšením konkurence zvýšuje se vycvičnost abiturientů Takže pro ti, co dělají techniku nevadí kdo studuje na státní výsoké škole. Lidí z ostatních oboru pokladájí takto 35% 42% Cizinci musejí platit za studium Je mi to jedno 23% Se zvýšením konkurence zvýšuje se vycvičnost abiturientů Větší část netechníků si myslí, že cizi studenty by měli platit za výuku na VŠ. Vidíme, že jestli u techníků se odpověd Je mi to jedno vyskytuje nečástejí, tak u ostatních ona nění tak rozšířená. Ale procentní podíl těch kdo považuje, že se zvýšením konkurence zvýšuje se vycvičnost abiturientů neliší se moc mezi technící a představiteli jíných oboru. Statistické zpracování dat 1. Nevadilo by Vám přijíždění studentů ze zahraničí do ČR? Nevadí - hodnota 1: P(N)=105/116=0,905 Raději bych je tady neviděl/a - hodnota 0 : P(R)=11/116=0,095 µ= P(x i )x i =P(N) 1+P(R) 0=0, ,095 0=0,905 σ 2 = P(x i ) ( x i - µ) 2 =0,905 (1-0,905) 2 +0,095 (0-0,095) 2 =0, ,000857=0, σ= σ 2 =0,095

11 = 0,905 σ 2 y = 0,009027/116=0, σ y =0,0088 Y(0,905;0, )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,905)/0,0088 Y=0,0088Z+0,905 Y 1 =0,0088*1,645+0,905=0,919 Y 2 =0,0088*(-1,645)+0,905=0, Jak podle Vás je třeba omezit přítok studentů? Omezení není tak nutné P(O)=58/116=0,5 Musejí studovat v češtině P(M)=42/116=0,362 Podmínkou studia je vracení do své země po výuce P(P)=7/116=0,06 Zvýšit požadavky k žadatelům o studentské vízum P(Z)=6/116=0,052 Dovolit studium na VŠ jenom studentům ze států EU P(D)=3/116=0,026 Omezit přítok ze SNS (Společenství nezávislých států) P(S) =0/116=0 I. P(O) - 1 P(M), P(S), P(D), P(Z), P(P) 0 µ= P(x i )x i =P(O) 1+[P(M) +P(S) +P(D) +P(Z) +P(P) ] 0=0,5 1+0,5 0=0,5 σ 2 =0,5(1-0,5) 2 =0,25 σ= σ 2 =0,5 = 0, 5 σ 2 y = 0,25/116=0,0022 σ y =0,047 Y(0,5;0,047 2 )... Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,5)/0,047 Y=0,047Z+0,5 Y 1 =0,047*1,645+0,5=0,5773 Y 2 =0,047*(-1,645)+0,5=0,4226 II. P(M) hodnota 1 P(O),P(S),P(D),P(Z),P(P) 0 µ= P(x i )x i =P(M) 1+[P(O) +P(S) +P(D) +P(Z) +P(P) ] 0=0, ,5 0=0,362 σ 2 =0,362(1-0,362) 2 =0,147 σ= σ 2 =0,383

12 Pro n=116 µ Y = 0, 362 σ 2 y = 0,147/116=0,00126 σ y =0,0355 Y(0,362;0, )... Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,362)/0,0355 Y=0,0355Z+0,362 Y 1 =0,0355*1,645+0,362=0,4204 Y 2 =0,0355*(-1,645)+0,362=0, Jste proti tomu aby zůstávali tady a pracovali, zakládali rodiny? Nejsem, pokud budou platit daně a respektovat zákony P(N)=83/116=0,716 Rozhodně ne P(RN)=19/116=0,164 Jsem proti, nechci aby se zvětšoval počet cizinců P(P)=13/116=0,112 Rozhodně ano P(RA)=1/116=0,0086 I. P(N) hodnota 1 P(RA), P(RN), P(P)- hodnota 0 µ= P(x i )x i =P(N) 1+[P(RA) +P(RN) +P(P)] 0=0, ,2846 0=0,716 σ 2 =0,716(1-0,716) 2 =0,0577 σ= σ 2 =0,24 = 0, 716 σ 2 y = 0,0577/116=0, σ y =0,0222 Z(0;1)=(Y-0,716)/0,0222 Y=0,0222Z+0,716 Y 1 =0,0222*1,645+0,716=0,7525 Y 2 =0,0222*(-1,645)+0,716=0,679 I. P(RN) hodnota 1 P(N), P(RN), P(P) hodnota 0 µ= P(x i )x i =P(RN) 1+[P(N) 0 +P(RN) +P(P)] 0=0, ,8366 0=0,164 σ 2 =0,164(1-0,164) 2 =0,115 σ= σ 2 =0,339 = 0,164 σ 2 y = 0,115/116=0,00099 σ y =0,0314 Y(0,164;0, )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,164)/0,0314 Y=0,0314Z+0,164

13 Y 1 =0,0314*1,645+0,164=0,216 Y 2 =0,0314*(-1,645)+0,164=0, Máte nepříznivé zážítky spojené se zahraničními studenty? Nemám P(N)=88/116=0,759 Ne se studenty, ale s cizinci obecně P(C)=15/116= 0,129 Mám několik P(M)= 13/116=0,112 I. P(N) hodnota 1 P(C), P(M) hodnota 0 µ= P(x i )x i =P(N) 1+[P(C)+P(M)] 0=0, ,241 0=0,759 σ 2 =0,759(1-0,759) 2 =0,044 σ= σ 2 =0,21 = 0, 759 σ 2 y = 0,044/116=0,00038 σ y =0,019 Y(0,759;0,019 2 )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,759)/0,019 Y=0,019Z+0,759 Y 1 =0,019*1,645+0,759=1,072 Y 2 =0,019*(-1,645)+0,759=0,728 II. P(C) hodnota 1 P(N), P(M) - hodnota 0 µ= P(x i )x i =P(N) 1+[P(C)+P(M)] 0=0, ,871 0=0,129 σ 2 =0,129(1-0,129) 2 =0,098 σ= σ 2 =0,313 = 0,129 σ 2 y = 0,098/116=0, σ y =0,029 Y(0,129;0,029 2 )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,129)/0,029 Y=0,029Z+0,129 Y 1 =0,029*1,645+0,129=0,177 Y 2 =0,029*(-1,645)+0,129=0, Jaký máte pohled na to, že studují za státní peniže a místo nich by mohli studovat češi?

14 Cizinci musejí platit za studium Je mi to jedno Se zvýšením konkurence zvýšuje se vycvičnost abiturientů I. P(P) hodnota 1 P(J), P(Z) hodnota 0 P(P)=40/116=0,345 P(J)=38/116=0,328 P(Z)=38/116=0,328 µ= P(x i )x i =P(P) 1+[P(J) +P(Z)] 0=0, ,656 0=0,345 σ 2 =0,345(1-0,345) 2 =0,148 σ= σ 2 =0,385 = 0,345 σ 2 y = 0,148/116=0,0013 σ y =0,036 Y(0,345;0,036 2 )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,345)/0,036 Y=0,036Z+0,345 Y 1 =0,036*1,645+0,345=0,404 Y 2 =0,036*(-1,645)+0,345=0,286 II. P(J) hodnota 1 P(P), P(Z) hodnota 0 µ= P(x i )x i =P(Z) 1+[P(P)+P(J)] 0=0, ,673 0=0,328 σ 2 =0,328(1-0,328) 2 =0,148 σ= σ 2 =0,385 = 0,328 σ 2 y = 0,148/116=0,00127 σ y =0,036 Y(0,328;0,036 2 )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,328)/0,036 Y=0,036Z+0,328 Y 1 =0,036*1,645+0,328=0,387 Y 2 =0,036*(-1,645)+0,328=0, Myslíte si, že kvůli cizím studentům se zvýšuje úroveň nebezpečí? Ano P(A)=12/116=0,103 Ne P(N)=104/116=0,09 P(A) hodnota 1 P(N) hodnota 0 µ= P(x i )x i =P(A) 1+P(N) 0=0, ,09 0=0,103

15 σ 2 =0,103(1-0,103) 2 =0,083 σ= σ 2 =0,288 = 0,103 σ 2 y = 0,083/116=0, σ y =0,027 Y(0,103;0,027 2 )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,103)/0,027 Y=0,027Z+0,103 Y 1 =0,027*1,645+0,103=0,147 Y 2 =0,027*(-1,645)+0,103=0, Ohodnot te imigrační politiku státu vůči zahraničním studentům (1-10 bodů) 4-6 Nedokonalá P(ND)= 59/115=0, Dostatečná a efektivní P(D)=45/115=0, Nedostatečná, třeba je změnit P(N)= 11/115=0,096 I. P(ND) hodnota 1 P(D), P(N) hodnota 0 µ= P(x i )x i =P(ND) 1+[P(D) +P(N)] 0=0, ,487 0=0,513 σ 2 =0,513(1-0,513) 2 =0,122 σ= σ 2 =0,349 = 0,513 σ 2 y = 0,122/116=0,00106 σ y =0,0324 Y(0,513;0, )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,513)/0,0324 Y=0,0324Z+0,513 Y 1 =0,0324*1,645+0,513=0,566 Y 2 =0,0324*(-1,645)+0,513=0,459 II. P(D) hodnota 1 P(ND), P(N) hodnota 0 µ= P(x i )x i =P(D) 1+[P(ND) +P(N)] 0=0, ,609 0=0,391 σ 2 =0,391(1-0,391) 2 =0,145 σ= σ 2 =0,380

16 = 0,391 σ 2 y = 0,145/116=0,00125 σ y =0,035 Y(0,391;0,035 2 )...Z(0;1) Z(0;1)=(Y-0,391)/0,035 Y=0,035Z+0,391 Y 1 =0,035*1,645+0,391=0,449 Y 2 =0,035*(-1,645)+0,391=0,333 Závěr Měli jsme dotázník s celým počtem otázek rovnému desetí. Po dotázování jsme zjistili, že máme celkem 116 respondentů. Využitím internetu i Microsoft aplikací, a také pomocí základních ználosti statistiky, všichni ty jejich odpovědí máme zpacovane. Můžeme řici, že výsledky se celkem shodujou s našimi předpoklady na začátku. Ze souhrnu plyne, že občany republiky májí zcela pozitivní vztah ke studentům, přijíždějícím z různých zemí celého světa. My jsme se snažili vymyslet otázky a varianty odpovědí k nim tak, aby co nejpřesnějí vyjadřovali mínění dotázováných. Avšak nepodářilo se nam uplně stanovit názor starší generace na záležitost přijiždejicích ze zahraničí studentů jak jsme prohlasili na začatku nášeho výzkumu z důvodu nedostatečného počtu odpovědí.

Zpráva z dotazníkového šetření: povědomí o programu mobility vysokoškolských studentů Erasmus a o pracovních stážích v programu Erasmus.

Zpráva z dotazníkového šetření: povědomí o programu mobility vysokoškolských studentů Erasmus a o pracovních stážích v programu Erasmus. Zpráva z dotazníkového šetření: povědomí o programu mobility vysokoškolských studentů Erasmus a o pracovních stážích v programu Erasmus. 1. Úvod: krátké shrnutí šetření Dotazníkové šetření probíhalo prostřednictvím

Více

Morálka politiků očima veřejnosti - březen 2015

Morálka politiků očima veřejnosti - březen 2015 pd15002 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel.: 286 80 129 E-mail: nadezda.cadova@soc.cas.cz Morálka politiků očima veřejnosti - březen

Více

Názor na devizové intervence České národní banky

Názor na devizové intervence České národní banky TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel./fax: 286 840 129 E-mail: martin.durdovic@soc.cas.cz Názor na devizové intervence České národní

Více

ps80502 TISKOVÁ ZPRÁVA Politická kultura

ps80502 TISKOVÁ ZPRÁVA Politická kultura ps8050 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská, Praha Tel./fax: 86 840 9 E-mail: marketa.skodova@soc.cas.cz Politická kultura Technické parametry Výzkum:

Více

Migrace cizinců ze třetích zemí do ČR za účelem studia. Ľubomíra Zajíčková doc. Ing. arch. Vladimíra Šilhánková, Ph.D. 1

Migrace cizinců ze třetích zemí do ČR za účelem studia. Ľubomíra Zajíčková doc. Ing. arch. Vladimíra Šilhánková, Ph.D. 1 Migrace cizinců ze třetích zemí do ČR za účelem studia Ľubomíra Zajíčková doc. Ing. arch. Vladimíra Šilhánková, Ph.D. 1 Cíl a předpokládaný výstup Cílem příspěvku je analyzovat dlouhodobou migraci cizinců

Více

Které faktory Vás motivují, nebo by Vás motivovaly, ke studiu technického oboru na SŠ, popř. v budoucnu na VŠ? 10% 41% 18% 33%

Které faktory Vás motivují, nebo by Vás motivovaly, ke studiu technického oboru na SŠ, popř. v budoucnu na VŠ? 10% 41% 18% 33% ANALÝZA POTŘEB ŽÁKŮ STŘEDNÍCH ŠKOL Analýza potřeb žáků SŠ uvádí přehled vyhodnocení vybraných otázek z dotazníkového šetření provedeného u žáků SŠ technického směru a všeobecných gymnázií v Moravskoslezském

Více

JAK HOSPODAŘÍ ČESKÉ DOMÁCNOSTI

JAK HOSPODAŘÍ ČESKÉ DOMÁCNOSTI TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 1/13 VYDÁNO DNE 13.2. 13 JAK HOSPODAŘÍ ČESKÉ DOMÁCNOSTI Téměř polovina dotázaných občanů (46 ) je z hlediska úspor a půjček v plusu, třetina (34 ) má bilanci vyrovnanou

Více

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. ANALÝZA POTŘEB STUDENTŮ VYSOKÉ ŠKOLY BÁŇSKÉ TECHNICKÉ UNIVERZITY OSTRAVA Analýza potřeb studentů VŠ uvádí přehled vyhodnocení vybraných otázek z dotazníkového šetření provedeného u studentů VŠ technického

Více

Názory občanů sídla DOBŘEJICE

Názory občanů sídla DOBŘEJICE Názory občanů sídla DOBŘEJICE II. díi Zpracovali : Spojené ateliéry KA, M. A. A. T. Odborný garant: Ing. arch. Jirovský Martin, Ph. D. Počet dotazovaných osob pro sídlo Dobřejice: osob z celkového počtu

Více

JAK HOSPODAŘÍ ČESKÉ DOMÁCNOSTI

JAK HOSPODAŘÍ ČESKÉ DOMÁCNOSTI TISKOVÁ INFORMACE Z VÝZKUMU STEM TRENDY 1/214 VYDÁNO DNE 17.2. 214 JAK HOSPODAŘÍ ČESKÉ DOMÁCNOSTI Mírně nadpoloviční většina dotázaných občanů je z hlediska úspor a půjček v plusu, téměř třetina má bilanci

Více

TISKOVÁ KONFERENCE 24. 3. 2015

TISKOVÁ KONFERENCE 24. 3. 2015 TISKOVÁ KONFERENCE 24. 3. 2015 Jediná celostátní edukačně-náborová kampaň zaměřená na pěstounskou péči POMOC OHROŽENÝM DĚTEM Nadační fond J&T pomáhá již od roku 2004 především ohroženým dětem a rodinám.

Více

Názory občanů na sociální zabezpečení v ČR listopad 2013

Názory občanů na sociální zabezpečení v ČR listopad 2013 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská, Praha Tel./fax: 86 840 9 E-mail: jana.novakova@soc.cas.cz Názory občanů na sociální zabezpečení v ČR listopad

Více

Fungování demokracie a lidská práva v ČR únor 2015

Fungování demokracie a lidská práva v ČR únor 2015 pd10312a TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel.: 28 840 129 E-mail: nadezda.cadova@soc.cas.cz Fungování demokracie a lidská práva v ČR

Více

Občanské sdružení MAS KRAJINA SRDCE. Výsledky anketního šetření názorů mladých lidí činných na území MAS KRAJINA SRDCE

Občanské sdružení MAS KRAJINA SRDCE. Výsledky anketního šetření názorů mladých lidí činných na území MAS KRAJINA SRDCE Občanské sdružení MAS KRAJINA SRDCE Výsledky anketního šetření názorů mladých lidí činných na území MAS KRAJINA SRDCE 1 Obsah 1. Základní údaje o šetření... 3 2. Hodnocení odpovědí na jednotlivé otázky...

Více

výstupy z dotazníků DFGJK

výstupy z dotazníků DFGJK výstupy z dotazníků DFGJK GV škola DFGJK, GV Vektor 14 Modul 4 Jak Vás bavily hodiny uvedených předmětů ve 3. ročníku? Matematika Český jazyk Anglický jazyk Německý jazyk Zeměpis Dějepis ZSV Informatika

Více

INSTITUT DĚTÍ A MLÁDEŽE Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy PROFIL A MOTIVACE DOBROVOLNÝCH PRACOVNÍKŮ VĚNUJÍCÍCH SE PRÁCI S DĚTMI A MLÁDEŽÍ

INSTITUT DĚTÍ A MLÁDEŽE Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy PROFIL A MOTIVACE DOBROVOLNÝCH PRACOVNÍKŮ VĚNUJÍCÍCH SE PRÁCI S DĚTMI A MLÁDEŽÍ INSTITUT DĚTÍ A MLÁDEŽE Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy PROFIL A MOTIVACE DOBROVOLNÝCH PRACOVNÍKŮ VĚNUJÍCÍCH SE PRÁCI S DĚTMI A MLÁDEŽÍ PROSINEC 2002 Úvodem SVČ a občanská sdružení se ve své

Více

Vyhodnocení dotazníkového šetření - Gymnázium Mimoň 1. a 2. ročník

Vyhodnocení dotazníkového šetření - Gymnázium Mimoň 1. a 2. ročník Vyhodnocení dotazníkového šetření - Gymnázium Mimoň 1. a 2. ročník Přednášky, semináře a závěrečného Dne D se zúčastnilo 24 žáků 1. a 2. ročníku Gymnázia v Mimoni. 1. ročník 5 dívek a 2 chlapci 2. ročník

Více

výstupy z dotazníků DFGJK

výstupy z dotazníků DFGJK výstupy z dotazníků DFGJK G4 Škola: DFGJK, typ: G4 Vektor 14 Modul 1 Podle čeho jste se především rozhodoval(a) při výběru SŠ, kterou navštěvujete?(vyberte i více z níže uvedených možností) 9 9 Moje vlastní

Více

ilit Česká republika v číslech Česká republika - hodnocení různých ukazatelů druhý ročník, seminář ze zeměpisu

ilit Česká republika v číslech Česká republika - hodnocení různých ukazatelů druhý ročník, seminář ze zeměpisu Téma aktivity: Předmět: Česká republika - hodnocení různých ukazatelů Doporučený věk studentů: 14-18 let Vazba na ŠVP: druhý ročník, seminář ze zeměpisu Cíle: Studenti samostatně hledají různá data o své

Více

školní léta?... užít si zábavu a najít nové kamarády?... nebo vás nepřijali na vysokou školu?

školní léta?... užít si zábavu a najít nové kamarády?... nebo vás nepřijali na vysokou školu? Chcete si prodloužit školní léta?... užít si zábavu a najít nové kamarády?... nebo vás nepřijali na vysokou školu? pomaturitní studium 2010/2011 Studium je [KU:L] anglický jazyk Přípravné kurzy na VŠ Nultý

Více

Volba střední školy jak to vidí osmáci

Volba střední školy jak to vidí osmáci Volba střední školy jak to vidí osmáci Studie občanského sdružení Než zazvoní 2. června 2014 Studie o výběru školy Tento dokument je veřejnou součástí širší dlouhodobé studie občanského sdružení Než zazvoní,

Více

Názory podnikatelů na moderní metody řízení společnosti

Názory podnikatelů na moderní metody řízení společnosti 1. Výsledky průzkumu č. 1 AMSP ČR Názory podnikatelů na moderní metody řízení společnosti Zadání průzkumu Průzkum se zaměřil na tři hlavní oblasti: 1) Hodnocení konkurenceschopnosti českých firem a bariér

Více

Vyhodnocení dotazníku a závěry:

Vyhodnocení dotazníku a závěry: DOTAZNÍKOVÉ ŠETŘENÍ: KARIÉRNÍ PORADENSTVÍ NA GYMNÁZIU A SOŠ RÁJEC-JESTŘEBÍ. V průběhu ledna 2010 proto proběhlo dotazníkové šetření za účelem zmapování vnímání kariérního poradenství studenty maturitních

Více

Občanské sdružení MAS KRAJINA SRDCE. Výsledky anketního šetření názorů seniorů žijících v obcích zapojených do území MAS KRAJINA SRDCE

Občanské sdružení MAS KRAJINA SRDCE. Výsledky anketního šetření názorů seniorů žijících v obcích zapojených do území MAS KRAJINA SRDCE Občanské sdružení MAS KRAJINA SRDCE Výsledky anketního šetření názorů seniorů žijících v obcích zapojených do území MAS KRAJINA SRDCE 2014 1 Obsah 1. Základní údaje o šetření... 3 2. Hodnocení odpovědí

Více

Zjišťování potřeb uživatelů v oblasti poskytování sociálních služeb na území Jihomoravského kraje ČÍSLO DOTAZNÍKU..

Zjišťování potřeb uživatelů v oblasti poskytování sociálních služeb na území Jihomoravského kraje ČÍSLO DOTAZNÍKU.. Individuální projekt Jihomoravského kraje reg. číslo CZ.1.04/3.1.00/05.00027 s názvem Podpora plánování rozvoje sociálních sluţeb v Jihomoravském kraji Zjišťování potřeb uživatelů v oblasti poskytování

Více

t-test, Studentův párový test Ing. Michael Rost, Ph.D.

t-test, Studentův párový test Ing. Michael Rost, Ph.D. Testování hypotéz: dvouvýběrový t-test, Studentův párový test Ing. Michael Rost, Ph.D. Úvod do problému... Již známe jednovýběrový t-test, při kterém jsme měli k dispozici pouze jeden výběr. Můžeme se

Více

Občané o ekonomické situaci svých domácností

Občané o ekonomické situaci svých domácností eu00 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská, Praha Tel./fax: 0 E-mail: jan.cervenka@soc.cas.cz Občané o ekonomické situaci svých domácností Technické

Více

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY.

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. ANALÝZA POTŘEB ŽÁKŮ STŘEDNÍCH ŠKOL MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE Vyhodnocení dotazníkového šetření provedeného v rámci realizace projektu TechIN Propojení studia a praxe. Okresní hospodářská komora Karviná květen

Více

Klima školy - Dotazník pro rodiče žáků

Klima školy - Dotazník pro rodiče žáků 27. 07. 2014 19:47:43 Statistika respondentů 448 442 2 4 Počet návštěv Počet dokončených Počet nedokončených Pouze zobrazení 98,66% Celková úspěšnost Historie návštěv (21. 05. 2014-01. 07. 2014) Počet

Více

MAPA ŠKOLY PRO ZŠ 2014 SOUHRNNÉ VÝSLEDKY PRO RODIČE

MAPA ŠKOLY PRO ZŠ 2014 SOUHRNNÉ VÝSLEDKY PRO RODIČE Škola: Obec: Název: EHIO1 ZŠ a MŠ, Čs. armády 1026 73581 Bohumín-Nový Bohumín MAPA ŠKOLY PRO ZŠ 2014 SOUHRNNÉ VÝSLEDKY PRO RODIČE Tento list se stručným souhrnem výsledků z šetření Mapa školy 2013/14 je

Více

MANAŽERSKÁ ETIKA A ZÍSKÁVÁNÍ PRACOVNÍKŮ APLIKOVANÉ V RÁMCI VÝCHODOČESKÉHO REGIONU

MANAŽERSKÁ ETIKA A ZÍSKÁVÁNÍ PRACOVNÍKŮ APLIKOVANÉ V RÁMCI VÝCHODOČESKÉHO REGIONU MANAŽERSKÁ ETIKA A ZÍSKÁVÁNÍ PRACOVNÍKŮ APLIKOVANÉ V RÁMCI VÝCHODOČESKÉHO REGIONU MARTINA KORNFELDOVÁ ZDENĚK BRODSKÝ Abstrakt Problematika získávání pracovníků je nedílnou a velmi důležitou součástí řízení

Více

VÝSLEDKY PRŮZKUMU MEZI MLADÝMI LIDMI

VÝSLEDKY PRŮZKUMU MEZI MLADÝMI LIDMI VÝSLEDKY PRŮZKUMU MEZI MLADÝMI LIDMI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ, KTEŘÍ SE ÚČASTNILI FESTIVALU OUT OF HOME Realizace průzkumu: Vteřina poté Analýza dat: Mgr. Jan Klusáček, výzkumný pracovník Lumos, jan.klusacek@lumos.org.uk

Více

Trvalý pobyt pro cizince na území Čr

Trvalý pobyt pro cizince na území Čr CZ Trvalý pobyt pro cizince Čr CZ Trvalý pobyt pro cizince ČR Trvalý pobyt je pobytový status pro cizince, který splní zákonné podmínky. Může být umožněn na základě: Povolení k pobytu pro občany ze zemí

Více

SLADĚNÍ RODINNÉHO A PROFESNÍHO ŽIVOTA ŽEN PŮSOBÍCÍCH VE VĚDĚ A VÝZKUMU

SLADĚNÍ RODINNÉHO A PROFESNÍHO ŽIVOTA ŽEN PŮSOBÍCÍCH VE VĚDĚ A VÝZKUMU SLADĚNÍ RODINNÉHO A PROFESNÍHO ŽIVOTA ŽEN PŮSOBÍCÍCH VE VĚDĚ A VÝZKUMU Citované výsledky vycházejí ze tří výzkumných akcí uskutečněných STEM v rámci projektu "Postavení žen ve vědě a výzkumu" spolufinancovaného

Více

Půjčovat si peníze nebo pořizovat věci na dluh je. vždy rizikem. půjčovat si peníze nebo pořizovat věci na dluh je v dnešní době přirozenou

Půjčovat si peníze nebo pořizovat věci na dluh je. vždy rizikem. půjčovat si peníze nebo pořizovat věci na dluh je v dnešní době přirozenou TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel./fax: 86 840 19 E-mail: jana.novakova@soc.cas.cz Názory obyvatel na přijatelnost půjček leden 014

Více

OBSAH. Hodnocení školní jídelny

OBSAH. Hodnocení školní jídelny EIMT1 OBSAH Otázka Text otázky Strana HODNOCENÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY J/1 Typ respondenta 01 J/2 Do jídelny chodím (chodí moje dítě) 01 J/3 Polévka ve školní jídelně mi chutná 02 J/4 Hlavní jídlo, které si vyberu,

Více

Spokojenost s životem červen 2015

Spokojenost s životem červen 2015 ov150730 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1 Tel.: 286 840 129 E-mail: jan.cervenka@soc.cas.cz Spokojenost s životem červen 2015 Technické

Více

Připravte se s Tutorem na život!

Připravte se s Tutorem na život! Studium je [ ku:l ] > > Školní rok 2012/2013 Připravte se s Tutorem na život! Proč Tutor Největší vzdělávací společnost zaměřená na studenty středních škol a zároveň největší jazyková škola pro veřejnost

Více

Statistika. Semestrální projekt

Statistika. Semestrální projekt Statistika Semestrální projekt 18.5.2013 Tomáš Jędrzejek, JED0008 Obsah Úvod 3 Analyzovaná data 4 Analýza dat 6 Statistická indukce 12 Závěr 15 1. Úvod Cílem této semestrální práce je aplikovat získané

Více

Z činnosti sociální a zdravotní komise

Z činnosti sociální a zdravotní komise Z činnosti sociální a zdravotní komise Ustavující schůze a zahájení činnosti dne 30.1.2007. Plán práce na rok 2007 Provedení analýzy současného stavu v sociální a zdravotní oblasti v obci. Organizace přednáškové

Více

Česká veřejnost o tzv. Islámském státu únor 2015

Česká veřejnost o tzv. Islámském státu únor 2015 pm50 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská, Praha Tel.: +40 86 840 9 E-mail: jan.cervenka@soc.cas.cz Česká veřejnost o tzv. Islámském státu únor 05

Více

Daně z pohledu veřejného mínění listopad 2014

Daně z pohledu veřejného mínění listopad 2014 ev22 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská, Praha Tel.: 286 80 29 E-mail: jan.cervenka@soc.cas.cz Daně z pohledu veřejného mínění listopad 20 Technické

Více

Motivace a očekávání studentů prvních ročníků na MU 2007

Motivace a očekávání studentů prvních ročníků na MU 2007 Motivace a očekávání studentů prvních ročníků na MU 2007 Zpráva z průzkumu V roce 2007 bylo na Masarykově univerzitě uskutečněno celouniverzitní dotazníkové šetření s názvem Motivace a očekávání studentů

Více

Vzdělávání sociálních pracovníků Anketa

Vzdělávání sociálních pracovníků Anketa Společnost sociálních pracovníků ČR Vzdělávání sociálních pracovníků Anketa Rok: 2008 Zpracovala: Mgr. Jana Rybaříková A KETA Členové výboru Společnosti sociálních pracovníků ČR se rozhodli, že podají

Více

Průzkum k distančním volbám

Průzkum k distančním volbám STEM - Středisko empirických výzkumů, Chlumčanského 5, 1 Praha 8 Průzkum k distančním volbám Zpráva z výzkumu STEM pro KDU-ČSL V Praze dne 29. ledna 15 I. Údaje o výzkumu Typ výzkumu: Věcné zaměření výzkumu:

Více

Česká veřejnost o tzv. Islámském státu březen 2015

Česká veřejnost o tzv. Islámském státu březen 2015 pm TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská, Praha Tel.: + E-mail: jan.cervenka@soc.cas.cz Česká veřejnost o tzv. Islámském státu březen 05 Technické parametry

Více

ZÁŽITKY PRO FIRMY ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY. užijte si. ...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem?

ZÁŽITKY PRO FIRMY ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY. užijte si. ...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem? ZÁŽITKY PRO FIRMY užijte si vztahy se svými klienty, je to pro Vás jediná spolehlivá investice, která se Vám stonásobně vrátí...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem? ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY vznikla

Více

Pěstounská péče názory veřejnosti a pěstounských rodin

Pěstounská péče názory veřejnosti a pěstounských rodin Pěstounská péče názory veřejnosti a pěstounských rodin Tisková konference nadačního fondu Rozum a cit 1.12.2005 Základní informace o prezentovaných zjištěních Prezentované výsledky vycházejí ze dvou samostatných

Více

50+ v Evropě SHARE A Písemný dotazník POBÍRAJÍCÍ DŮCHOD

50+ v Evropě SHARE A Písemný dotazník POBÍRAJÍCÍ DŮCHOD poř.č. domácnosti - - osob. č.-. Datum rozhovoru Tazatel č.: Křestní jméno respondenta: 50+ v Evropě SHARE A Písemný dotazník POBÍRAJÍCÍ DŮCHOD SHARE 2013 Jak má být dotazník vyplněn? Většinu otázek můžete

Více

Občané o ekonomické situaci svých domácností duben 2009

Občané o ekonomické situaci svých domácností duben 2009 eu0 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská, Praha Tel./fax: 0 E-mail: jan.cervenka@soc.cas.cz Občané o ekonomické situaci svých domácností duben 00 Technické

Více

Kongresové dny Asociace výchovného poradenství 9-10. 9. 2014 Brno. Vyhodnocení části c - Kariérové poradenství, otázky č. 13-21

Kongresové dny Asociace výchovného poradenství 9-10. 9. 2014 Brno. Vyhodnocení části c - Kariérové poradenství, otázky č. 13-21 Kongresové dny Asociace výchovného poradenství 9-10. 9. 2014 Brno - dílčí vyhodnocení dotazníkového šetření Vyhodnocení části c - Kariérové poradenství, otázky č. 13-21 Dotazník byl vypracován pro účely

Více

Komunitní plánování sociálních služeb v Plzni. Anketa. pro rodiče dětí od 1 do 3 let. Vyhodnocení

Komunitní plánování sociálních služeb v Plzni. Anketa. pro rodiče dětí od 1 do 3 let. Vyhodnocení Komunitní plánování sociálních služeb v Plzni Anketa pro rodiče dětí od 1 do 3 let Vyhodnocení Vyhodnocení zpracovalo: CpKP západní Čechy Americká 29 301 38 Plzeň Tel./fax: +420 / 377 329 558 Mobil: +420

Více

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 SLOVO ÚVODEM Je tady průběh dalšího týdne a s ním přichází i náš bulvár. Opět jsme si pro Vás připravili drby z našich Vávrovických hasičských řad a nově i slibovaný

Více

Metodické postupy: Nástroje ke zvýšení finanční dostupnosti bydlení za cílem pozitivně ovlivnit demografické chování mladé generace

Metodické postupy: Nástroje ke zvýšení finanční dostupnosti bydlení za cílem pozitivně ovlivnit demografické chování mladé generace Metodické postupy: Nástroje ke zvýšení finanční dostupnosti bydlení za cílem pozitivně ovlivnit demografické chování mladé generace Tomáš Kostelecký, Jana Vobecká tomas.kostelecky@soc.cas.cz jana.vobecka@soc.cas.cz

Více

VŠ a šetření uplatnitelnosti absolventů

VŠ a šetření uplatnitelnosti absolventů VŠ a šetření uplatnitelnosti absolventů IPN KREDO Doplňkový úkol č. VIII (KA 03) Alena Hanzelková Workshop KA05, Olomouc, 12. 5. 2015 www.kredo.reformy-msmt.cz Cíl doplňkového úkolu č. VIII Zjistit, do

Více

Hodnocení týmové práce z dotazníků kursu IT_115

Hodnocení týmové práce z dotazníků kursu IT_115 Hodnocení týmové práce z dotazníků kursu IT_115 V tomto dokumentu jsou shrnuty údaje z dotazníků, které jsme dávali po zkoušce studentům kursu IT_115 na konci letního semestru 2005/06. Jsou to výsledky

Více

Co si o své budoucnosti myslí mladí Češi?

Co si o své budoucnosti myslí mladí Češi? Co si o své budoucnosti myslí mladí Češi? Výsledky nejrozsáhlejšího průzkumu generace Y Financial Times a Telefónica Praha, 20. června 2013 Metodologie Region / Země Severní Amerika Latinská Amerika Západní

Více

ANALÝZA POTŘEB STŘEDNÍCH ŠKOL V OBLASTI SPOLUPRÁCE S VYSOKOŠKOLSKÝMI PORADENSKÝMI CENTRY

ANALÝZA POTŘEB STŘEDNÍCH ŠKOL V OBLASTI SPOLUPRÁCE S VYSOKOŠKOLSKÝMI PORADENSKÝMI CENTRY ANALÝZA POTŘEB STŘEDNÍCH ŠKOL V OBLASTI SPOLUPRÁCE S VYSOKOŠKOLSKÝMI PORADENSKÝMI CENTRY Závěrečná zpráva Zpracovala: Jana Čihounková Brno 2010 1. Úvod Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR svými

Více

Evropské výběrové šetření o zdravotním stavu v ČR - EHIS CR Základní charakteristiky zdraví

Evropské výběrové šetření o zdravotním stavu v ČR - EHIS CR Základní charakteristiky zdraví Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Praha 12. 8. 2009 40 Evropské výběrové šetření o zdravotním stavu v ČR - EHIS CR Základní charakteristiky zdraví European

Více

PROJEKTOVÉ ŘÍZENÍ VE VEŘEJNÉ SPRÁVĚ

PROJEKTOVÉ ŘÍZENÍ VE VEŘEJNÉ SPRÁVĚ PROJEKTOVÉ ŘÍZENÍ VE VEŘEJNÉ SPRÁVĚ MINISTERSTVO VNITRA Ing. Martin Páral ředitel Odboru programového řízení Odbor programového řízení MV Koordinace a projektové řízení projektů ministerstva vnitra policie

Více

CZ DLOUHODOBÉ POBYTY

CZ DLOUHODOBÉ POBYTY DLOUHODOBÉ POBYTY DLOUHODOBÉ POBYTY POVINNÉ PODMÍNKY ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ SOCIÁLNÍ POJIŠTĚNÍ DŮCHODOVÉ NEMOCENSKÉ POJIŠTĚNÍ PRACOVNÍ POVOLENÍ ŽIVNOSTENSKÝ LIST S JAKÝMI ÚŘADY SE CIZINEC S DLOUHODOBÝM POBYTEM

Více

VÝSLEDKY VÝZKUMU ÚVOD ZPRÁVY Z VÝZKUMU. Hana Poštulková. 62 // AULA roč. 19, 03-04/2011

VÝSLEDKY VÝZKUMU ÚVOD ZPRÁVY Z VÝZKUMU. Hana Poštulková. 62 // AULA roč. 19, 03-04/2011 Hana Poštulková V období od 1. října 2010 do 31. listopadu 2010 probíhal na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava výzkum zaměřený na měření spokojenosti uživatelů s Learning

Více

Rezerva = 1. zadní vrátka

Rezerva = 1. zadní vrátka Rezerva = 1. zadní vrátka Mnoha lidmi podceňovaná, mnoha přeceňovaná, ale všeobecně se ví, že je potřebná. Rezerva. Troufám si říct, že bez kvalitně vybudované rezervy není možné tvořit mnohem větší a

Více

Vzdělávací kurz pro přípravu vůdčích osobností

Vzdělávací kurz pro přípravu vůdčích osobností Vzdělávací kurz pro přípravu vůdčích osobností Plánování zaměřené na člověka 3. část 10. listopadu 2013 Obsah kurzu Co jsme se naučili u domácích úkolů? Nástroje plánování zaměřeného na člověka: Příběh,

Více

PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS. Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2002/2003

PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS. Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2002/2003 PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2002/2003 Vyplněnou Závěrečnou zprávu je potřeba doručit v elektronické podobě (e-mail) na zahraniční oddělení rektorátu

Více

Výstupní hodnocení projektu pracovníků OU a PrŠ. Podpora studia pomocí E-learngových aplikací CZ. 1.07/1.2.03/02.0017

Výstupní hodnocení projektu pracovníků OU a PrŠ. Podpora studia pomocí E-learngových aplikací CZ. 1.07/1.2.03/02.0017 Výstupní hodnocení projektu pracovníků OU a PrŠ Podpora studia pomocí E-learngových aplikací CZ. 1.07/1.2.03/02.0017 Obsah 1 Úvod... 3 2 Anketa... 4 2.1 Průběh ankety... 4 2.1.1 Příprava anketních otázek

Více

Informační výuka VŠ studentů a pedagogů

Informační výuka VŠ studentů a pedagogů Informační výuka VŠ studentů a pedagogů Ing. Jiří Potáček, CSc. Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně 29. května 2009 VYSOKÁ ŠKOLA - UNIVERZITA PEDAGOGOVÉ S T U D E N T I VLASTNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Více

ING Bank Svět spoření. Praha 12.11.2013 www.vseosporeni.cz

ING Bank Svět spoření. Praha 12.11.2013 www.vseosporeni.cz ING Bank Svět spoření Praha 12.11.2013 www.vseosporeni.cz Obsah prezentace Úvod ING Bank Index úspor domácností ING Bank Potenciál spoření Každá koruna se počítá Shrnutí www.vseosporeni.cz 2 Co je ING

Více

SFSN vyhodnocení analytických dotazníků. E. Vavřichová, H. Hudečková, T. Včelová, I. Kalbáčová

SFSN vyhodnocení analytických dotazníků. E. Vavřichová, H. Hudečková, T. Včelová, I. Kalbáčová SFSN vyhodnocení analytických dotazníků E. Vavřichová, H. Hudečková, T. Včelová, I. Kalbáčová 1 Charakteristika projektu SO Far So Near Podprojekt So far so near je realizován v rámci projektu Praha 3

Více

Ý ý Č ž ý ž ů ď ý ů ů Ýú ž ž ý ž ý ů ý Š ž Ř ý Š ý ý ý ů ý ů ý ž ý ž Ř Š Š ý ž ý ý Š ý ú ý ů ý ž ý Š ý ý ý ý ů ž ý ú ý ůž ň ůž Š ů Č ž ý ž ý ů ů ý ž ž ý ů ý Ů ý ů ý Ů ý ů ů ý ů ů ú ž Ž Š Č ú ýž ý ž ý ý

Více

Vzdělání 2001. Vzdělání 2001. 1 of 5 12.02.2013 19:59. Poměrné zastoupení různých stupňů vzdělání v regionech, v populaci nad 15 let:

Vzdělání 2001. Vzdělání 2001. 1 of 5 12.02.2013 19:59. Poměrné zastoupení různých stupňů vzdělání v regionech, v populaci nad 15 let: 1 of 5 12.02.2013 19:59 Vzdělání 2001 Poměrné zastoupení různých stupňů vzdělání v regionech, v populaci nad 15 let: Relativní zastoupení v regionech (Barvy jsou roztažené tak, aby bylo vidět, kde je největší

Více

Interkulturni komunikace.qxd 26.2.2007 8:45 StrÆnka 1

Interkulturni komunikace.qxd 26.2.2007 8:45 StrÆnka 1 Interkulturni komunikace.qxd 26.2.2007 8:45 StrÆnka 1 Interkulturni komunikace.qxd 26.2.2007 8:45 StrÆnka 4 Ivan Nový, Sylvia Schroll-Machl, 2007 Cover design Petr Foltera, 2007 Všechna práva vyhrazena

Více

ZŠ Ostrožská Nová Ves. Gymnázium Romaina Rollanda Drážďany

ZŠ Ostrožská Nová Ves. Gymnázium Romaina Rollanda Drážďany VÝMĚNNÝ POBYT ŽÁKŮ ZŠ Ostrožská Nová Ves a Gymnázium Romaina Rollanda Drážďany 13. 21. března 2014 Být jiný neznamená být špatný. Nebojme se jinakosti, zahoďme předsudky, pojďme poznat sebe a svět okolo

Více

Copyright c R.Fučík FJFI ČVUT Praha, 2008

Copyright c R.Fučík FJFI ČVUT Praha, 2008 funkcí funkcí funkce Copyright c R.Fučík FJFI ČVUT Praha, 2008 funkcí Polynom p(x) = x 4 10x 3 + 35x 2 50x + 24 funkce funkcí Polynom p(x) = x 4 10x 3 + 35x 2 50x + 24 T 0 (x) = 24 funkce funkcí Polynom

Více

Metody výběru ve výzkumech veřejného mínění

Metody výběru ve výzkumech veřejného mínění Metody výběru ve výzkumech veřejného mínění Populace (základní soubor) Soubor jednotek, o nichž předpokládáme, že jsou pro ně závěry výzkumu platné Někdy se rozlišuje: Cílová populace - všechny jednotky

Více

Názor na důchodový systém a jeho reformu prosinec 2012

Názor na důchodový systém a jeho reformu prosinec 2012 TISKOVÁ ZPRÁVA Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská, Praha Tel./fax: 286 80 29 E-mail: martin.durdovic@soc.cas.cz Názor na důchodový systém a jeho reformu prosinec

Více

Vyhodnocení dotazníkového šetření Střední uměleckoprůmyslová škola Kamenický Šenov 3. a 4. ročník

Vyhodnocení dotazníkového šetření Střední uměleckoprůmyslová škola Kamenický Šenov 3. a 4. ročník Vyhodnocení dotazníkového šetření Střední uměleckoprůmyslová škola Kamenický Šenov 3. a 4. ročník Dotazníkového šetření se zúčastnilo 15 žáků z toho 13 dívek a 2 chlapci. 3. ročník celkem 8 žáků z toho

Více

Výsledky testování Evaluace na SŠ Praha

Výsledky testování Evaluace na SŠ Praha Výsledky testování Evaluace na SŠ Praha V červnu 2008 se studenti našeho druhého ročníku zúčastnili testování projektu Evaluace na SŠ. Firma SCIO díky podpoře pražského magistrátu zdarma otestovala třídy

Více

Prava a povinnosti cizinců na českém. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.

Prava a povinnosti cizinců na českém. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1. Prava a povinnosti cizinců na českém Time pracovním management trhu NÁCVIKOVÁ WORKSHOP LEKCE pracovní listy Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.00/34351)

Více

PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS. Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2001/2002

PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS. Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2001/2002 PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2001/2002 Tato zpráva musí být předána zahraničnímu oddělení Vaší domácí VŠ do 30 dnů po ukončení studijního pobytu. V

Více

Dovednosti dospělých v prostředí informačních technologií

Dovednosti dospělých v prostředí informačních technologií Mezinárodní výzkum dospělých Programme for the International Assessment of Adult Competencies Dovednosti dospělých v prostředí informačních technologií Lucie Kelblová PIAAC Mezinárodní výzkum vědomostí

Více

Co je Halas? zpracovává zpravodajskou i publicistickou. lze nalézt pestrou škálu rubrik a žánrů od zpravodajství a komentářů,

Co je Halas? zpracovává zpravodajskou i publicistickou. lze nalézt pestrou škálu rubrik a žánrů od zpravodajství a komentářů, Co je Halas? Halas je časopis studentů Fakulty sociálních studií. Jedná se o studentské nezávislé médium vydávané občanským sdružením Halas o.s., které tvoří studenti žurnalistiky a sociálních věd. Halas

Více

PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS. Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2002/2003

PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS. Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2002/2003 PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2002/2003 Vyplněnou Závěrečnou zprávu je potřeba doručit v elektronické podobě (e-mail) na zahraniční oddělení rektorátu

Více

BROADBANDOVÉ PŘIPOJENÍ vnímání jednotlivých technologií jako vzájemných substitutů na trhu rezidentních a firemních zákazníků

BROADBANDOVÉ PŘIPOJENÍ vnímání jednotlivých technologií jako vzájemných substitutů na trhu rezidentních a firemních zákazníků BROADBANDOVÉ PŘIPOJENÍ vnímání jednotlivých technologií jako vzájemných substitutů na trhu rezidentních a firemních zákazníků Závěrečná zpráva Únor 2014 Obsah Celkové výsledky průzkumu za všechny firmy

Více

PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS. Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2002/2003

PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS. Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2002/2003 PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2002/2003 Vyplněnou Závěrečnou zprávu je potřeba doručit v elektronické podobě (e-mail) na zahraniční oddělení rektorátu

Více

Dovednosti dospělých v prostředí informačních technologií

Dovednosti dospělých v prostředí informačních technologií Mezinárodní výzkum dospělých Programme for the International Assessment of Adult Competencies Dovednosti dospělých v prostředí informačních technologií Lucie Kelblová PIAAC Mezinárodní výzkum vědomostí

Více

A Ne. A Ne. B Omezení pro práci provázející hluk v neděli odpoledne. Žádné omezení. A Ano

A Ne. A Ne. B Omezení pro práci provázející hluk v neděli odpoledne. Žádné omezení. A Ano Na dotazník odpovědělo celkem 74 osob, z toho 41 požaduje vyhlášku za zbytečnou. otázka : Myslíte si, že je potřebné, aby město Šluknov přijalo vyhlášku, která omezuje hluk o víkendech? otázka : Jaké omezení

Více

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2005/2006

Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2005/2006 PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2005/2006 Vyplněnou Závěrečnou zprávu je potřeba doručit v elektronické podobě (e-mail) na Zahraniční oddělení rektorátu

Více

Vlhký vzduch a jeho stav

Vlhký vzduch a jeho stav Vlhký vzduch a jeho stav Příklad 3 Teplota vlhkého vzduchu je t = 22 C a jeho měrná vlhkost je x = 13, 5 g kg 1 a entalpii sv Určete jeho relativní vlhkost Řešení Vyjdeme ze vztahu pro měrnou vlhkost nenasyceného

Více

Trendy v (mobilní) Business Inteligence v ČR dotazníkové šetření

Trendy v (mobilní) Business Inteligence v ČR dotazníkové šetření Trendy v (mobilní) Business Inteligence v ČR dotazníkové šetření Vytvořil: Distribuce dokumentu: Česká asociace pro finanční řízení Controller Institut elektronicky na finanční a controllingové specialisty

Více

Měla jsem dvě pracovní povolení a dva živnostenské listy. Ty se mi navíc podařilo prodloužit. Oslavovala jsem.

Měla jsem dvě pracovní povolení a dva živnostenské listy. Ty se mi navíc podařilo prodloužit. Oslavovala jsem. únor 2008 Legálně v České republice: Byrokratická odysea jedné Američanky Abstrakt: Článek zachycuje osobní zkušenosti občanky USA žijící přes deset let v ČR. Autorka představuje jednotlivé etapy svého

Více

PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS. Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2003/2004

PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS. Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2003/2004 PROGRAM SOCRATES II./ERASMUS Závěrečná zpráva ze studijního pobytu Akademický rok 2003/2004 Vyplněnou Závěrečnou zprávu je potřeba doručit v elektronické podobě (e-mail) na zahraniční oddělení rektorátu

Více

ČSOB INVESTIČNÍ DOTAZNÍK

ČSOB INVESTIČNÍ DOTAZNÍK ČSOB INVESTIČNÍ DOTAZNÍK Pomůžeme vám stanovit investiční profil Vážená paní, vážený pane, před samotným investováním se Vám dostává do rukou investiční dotazník ČSOB, který nám pomůže nalézt pro Vás vhodné

Více

Cizinec, který vstupuje na území České republiky s úmyslem požádat o azyl, musí

Cizinec, který vstupuje na území České republiky s úmyslem požádat o azyl, musí Cizinec, který vstupuje na území České republiky s úmyslem požádat o azyl, musí svůj záměr sdělit policii, což může učinit na hraničním přechodu. Samotná azylová procedura začíná podáním návrhu na zahájení

Více

Politika zaměstnanosti I. (PZ, osoby se zdravotním postižením, portál MPSV)

Politika zaměstnanosti I. (PZ, osoby se zdravotním postižením, portál MPSV) Politika zaměstnanosti I. (PZ, osoby se zdravotním postižením, portál MPSV) Zpracoval: Bc. Jaroslav Mikšaník, Úřad práce ČR E-mail: Jaroslav.Miksanik@ol.mpsv.cz Olomouc, 12. 10. 2011 Obsah přednášky 1)

Více

český senior-cohousing v praxi

český senior-cohousing v praxi může být sousedské bydlení atraktivní pro české seniory? aneb český senior-cohousing v praxi diskuse o benefitech, které vytvářejí reálnou přidanou hodnotu v rezidenčním developmentu marketing = cena +

Více

Spolupráce? Umění vzájemného porozumění, respektu a tolerance.

Spolupráce? Umění vzájemného porozumění, respektu a tolerance. Spolupráce? Umění vzájemného porozumění, respektu a tolerance. Jitka Pešková (Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích) Příspěvek pro seminář Spolupráce? Spolupráce!, 24. 3. 2014, Moravské zemské muzeum

Více

MAPA ŠKOLY PRO ZŠ 2011/12 SOUHRNNÉ VÝSLEDKY PRO RODIČE

MAPA ŠKOLY PRO ZŠ 2011/12 SOUHRNNÉ VÝSLEDKY PRO RODIČE Škola: Obec: Název: EFHO ZŠ, Komenského 163/2 69301 Hustopeče MAPA ŠKOLY PRO ZŠ 2011/12 SOUHRNNÉ VÝSLEDKY PRO RODIČE Tento list se stručným souhrnem výsledků z šetření Mapa školy 2011/12 je určen rodičům

Více

Metropolitní univerzita Praha -

Metropolitní univerzita Praha - Metropolitní univerzita Praha - Škola bez bariér Praha, 7.11.2012 Petr Vyhnánek prorektor pro rozvoj a vnější vztahy Struktura příspěvku o Metropolitní univerzitě Praha vysokoškolské studium osob se zdravotním

Více