PRVNÍ ČESKÁ FILMOVÁ REALITY SHOW

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PRVNÍ ČESKÁ FILMOVÁ REALITY SHOW"

Transkript

1 PRVNÍ ČESKÁ FILMOVÁ REALITY SHOW PRESS KIT PR kontakt: Jiří Sedlák: Silvie Marková: V případě zájmu o další informace, fotografie či rozhovory nás, prosím, kontaktujte, rádi vám vyjdeme vstříc.

2 PRVNÍ ČESKÁ FILMOVÁ REALITY SHOW ZÁKLADNÍ INFORMACE Český sen vstoupí do kin 3. června 2004 První česká filmová reality show ČESKÝ SEN vstoupí 3. června 2004 do českých kin. Slavnostní premiéra se uskuteční 31. května přesně rok poté, kdy několik tisíc koupěchtivých spoluobčanů přijelo na zelenou louku, kde se místo s nákupním centrem ČESKÝ SEN setkali s obří filmovou kulisou představující průčelí snového hypermarketu. Vít Klusák a Filip Remunda, studenti pražské FAMU, ve filmu vystupují ve dvojí roli: jako režiséři, kteří se odborníky na image nechali proměnit v top-manažery a v tomto přestrojení si u proslulé reklamní agentury objednali masivní kampaň na slavnostní otevření fiktivního hypermarketu. Kampaň tehdy zahrnovala televizní i rozhlasové spoty, 400 pražských citylightů, letáků s vlastní výrobkovou řadou, reklamní píseň z pera Tomáše Hanáka, internetové stránky a inzerci v novinách i časopisech. Na předpremiéru filmu 29. května autoři zvou zdarma všechny účastníky loňského slavnostního otevření. Distribuční společnost SPI International uvede ČESKÝ SEN kromě České republiky (12 kopií) na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. O film se dále ucházejí distribuční společnosti v USA, Velké Británii, Francii, Německu a Rusku. Ačkoliv film nebyl ještě dokončen, byli jeho tvůrci v průběhu roku 2003 pozváni na několik zahraničních festivalů a přehlídek (např. Sunny Side of the Docs Marseille, B&B exhibition London, Shadow Film Festival Amsterdam, Urban festival Zagreb, 16beavergroup NEW YORK). O film projevili zájem organizátoři BERLINALE, NEW YORK TRIBEKA FESTIVAL a CANNES. Během festivalu Finále Plzeň byl ČESKÝ SEN promítnut selektorům zahraničních festivalů. Výsledkem je pozvání na prestižní LONDON FILM FESTIVAL a na přehlídku autorských filmů do chorvatského Motovunu. O vysílání ČESKÉHO SNU jednají autoři prostřednictvím britského koproducenta, společností Taskovski Films, s německo-francouzskou ZDF/ARTE, rakouskou ORF, nizozemskou HOS, belgickou VRT, finskou YLE, britskými BBC a CHANNEL 4. Zajímavosti Za účelem natáčení byla postavena obří kulisa hypermarketu 10 x 100 metrů. Plachtu představující průčelí věšelo 24 horolezců. Zřízenci ČESKÉHO SNU napočítali v den slavnostního otevření hypermarketu (31. května 2003) cca 4280 zákazníků. Ještě v osm večer se na parkovišti otáčelo každou minutu zhruba šest aut. Zákazníky, kteří se 31. května 2003 vydali do Letňan hledat hypermarket ČESKÝ SEN, natáčelo 11 filmových štábů. Agentura TNS FACTUM provedla výzkum veřejného mínění, ve kterém bylo prokázáno, že z tisíce dotázaných si 18% populace dodnes myslí, že ČESKÝ SEN je hypermarket. O projektu bylo v období publikováno 195 článků. Z hlediska etičnosti posuzovala kampaň ČESKÉHO SNU Rada pro reklamu, která se usnesla, že ČESKÝ SEN není reklama, protože nic neprodává.

3 Miroslav Grebeníček si u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání stěžoval na účast České televize v projektu. ODS a Julius Meinl zneužili leták a logo ČESKÉHO SNU pro účely vlastní propagace. Naleznete na: Text hyperhymny šťastných spotřebitelů napsal Tomáš Hanák. Hudbu zkomponoval Hynek Schneider, zpívá Linda Finková a velký dětský sbor Sedmihlásek. Hyperhymna ke stažení: Proč vznikl ČESKÝ SEN? V Čechách vyrostlo za posledních pět let 125 hypermarketů, tolik jich v Holandsku stavěli dvacet roků. Češi si nakupování zamilovali: výhradně v hypermarketu nakupuje takřka 40% populace. Celé rodiny místo na chaty vyrážejí o víkendu nakupovat a nejen to hypermarkety nabízejí mnohem víc! Lidé v nich jedí, sportují, soutěží, odkládají děti do dětských koutků, konzumují filmy, vzájemně se ztrácejí a u pokladen se zase všichni najdou. Novináři situaci začali glosovat: Česko zažívá příval chrámů konzumu, Hypermarkety rostou jako houby po dešti, Nákupní střediska mění sociální návyky obyvatelstva ČR... Mezi obchodníky zuří boj o zákazníka: reklamní slogany křičí z každého rohu. Nejen televize, rádia, noviny, tramvaje a billboardy, ale i lavičky a vzducholodě přinášejí reklamu. Není místa, kde by reklamy nebylo a někdo vynalézavý ji začal prodávat i na veřejných toaletách. ČESKÝ SEN, 126. český hypermarket se zrodil jako reakce na zvláštní historické údobí, ve kterém žijeme. ČESKÝ SEN, film o hypermarketu, který nebyl, vypráví s humorem o tématu, které je blízké nám všem. O reklamě na snové nakupování, jejích tvůrcích, obětech a dvou filmařích, kteří se rozhodli podvést tisíce lidí, aby jim dali film, po kterém tuhne úsměv na rtech. Rozpočet ČESKÉHO SNU Rozpočet filmu zahrnující výrobu české a mezinárodní celovečerní verze (35 mm, 93 minut) a české a mezinárodní televizní verze (DIGIBETACAM, 57 minut) dosahuje výše necelých 19 milionů korun, což odpovídá nákladům na výrobu běžného celovečerního českého filmu. ČESKÝ SEN byl financován z vkladu společnosti HYPERMARKET FILM s. r. o., (kterou Vít Klusák a Filip Remunda založili výhradně pro natočení ČESKÉHO SNU) a dále z vkladů ČESKÉ TELEVIZE, společnosti STUDIO MIRAGE, FAMU, dvou návratných půjček Státního fondu ČR na podporu a rozvoj české kinematografie (1 milion Kč na výrobu a 500 tisíc Kč na distribuci), dále pak vkladem distributora, kterým je zmíněná společnost SPI INTERNATIONAL. Upoutávka pro kina a televizi byla vyrobena ve společnosti BISTRO FILMS Petry Ondřejové a Jiřího Ptáčka. Zadržené honoráře Většina členů filmového štábu ČESKÉHO SNU pracovala za takzvané zadržené honoráře ty jim mohou být vyplaceny až z případných zisků. (stránky filmu) (stránky hypermarketu)

4 PRVNÍ ČESKÁ FILMOVÁ REALITY SHOW PODROBNÉ INFORMACE Celovečerní, 93 minut, formát: 35 mm REŽIE VÍT KLUSÁK A FILIP REMUNDA V HLAVNÍCH ROLÍCH OBYVATELÉ ČESKÉ REPUBLIKY SCÉNÁŘ VÍT KLUSÁK A FILIP REMUNDA KAMERA VÍT KLUSÁK PRODUKCE FILIP ČERMÁK STŘIH ZDENĚK MAREK VÝTVARNÍK ŠTĚPÁN MALOVEC HUDBA HYNEK SCHNEIDER ZVUK DAVID HYSEK PRODUCENT HYPERMARKET FILM s. r. o. DISTRIBUTOR SPI INTERNATIONAL SLAVNOSTNÍ PREMIÉRA V ČR: 31. května 2004 (kino Světozor) DISTRIBUČNÍ PREMIÉRA V ČR: 3. června 2004 (12 kopií) Distribuce v ČR, Maďarsku, Polsku a na Slovensku: SPI INTERNATIONAL World Sales: Taskovski Films Ltd. Velká Británie PRODUCENT HYPERMARKET FILM S. R. O. KOPRODUCENTI ČESKÁ TELEVIZE, STUDIO MIRAGE, FAMU VE SPOLUPRÁCI SE SPOLEČNOSTÍ SPI INTERNATIONAL TASKOVSKI FILMS ZA PŘISPĚNÍ Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie ČESKÝ SEN ve světě Světová média Projekt ČESKÉHO SNU vzbudil v zahraničí značný zájem. O otevírání fiktivního českého hypermarketu informovaly přední světové deníky, filmové časopisy, mj.

5 Screen International, nebo Variety, několik rozhlasových stanic včetně BBC a bezpočet internetových serverů. Prezentace projektu Ačkoliv film nebyl ještě dokončen, byli jeho tvůrci v průběhu roku 2003 pozváni na několik zahraničních festivalů a přehlídek: 6/03 Sunny Side of the Docs Marseille 9/03 B&B exhibition London 11/03 Shadow Film Festival Amsterdam 12/03 Urban festival Zagreb 12/03 16beavergroup NEW YORK Festivaly O film projevili zájem organizátoři BERLINALE, NEW YORK TRIBEKA FESTIVAL a CANNES. Letošní uzávěrky jsme díky stavu rozpracovanosti nestihli. Během festivalu Finále Plzeň byl ČESKÝ SEN promítnut selektorům zahraničních festivalů. Výsledkem je pozvání na prestižní LONDON FILM FESTIVAL a na přehlídku autorských filmů do chorvatského Motovunu. Televize O vysílání ČESKÉHO SNU jednáme prostřednictvím britského koproducenta, společností TASKOVSKI FILMS, s německo - francouzskou ZDF / ARTE, rakouskou ORF, nizozemskou HOS, belgickou VRT, finskou YLE, britskými BBC a CHANNEL 4. Kinodistribuce Distribuční společnost SPI INTERNATIONAL uvede ČESKÝ SEN kromě České republiky na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. O film se dále ucházejí distribuční společnosti v USA, Velké Británii, Francii, Německu a Rusku. Předpremiéra pro účastníky slavnostního otevření hypermarketu Autoři filmu se domluvili s distributorem, společností SPI INTERNATIONAL, že účastníky slavnostního otevření hypermarketu z 31. května loňského roku pozvou na projekci filmu ZDARMA. Autoři chápou toto gesto jako první krok k usmíření. Slavnostní předpremiéra se bude konat 29. května Kde? Sledujte

6 Životopisy autorů Vít Klusák (1980) pracuje jako režisér, kameraman a producent. Na střední grafické škole studoval fotografii. Dvakrát samostatně vystavoval. V letech byl ústředním fotografem Taneční sezóny. V říjnu 2002 pořádal pro sdružení SOS Praha protestní happening s rozsáhlým kulturním programem Cirkus na křižovatce proti výstavbě mimoúrovňové křižovatky na Letenské pláni v Praze. Nyní je v 5. ročníku katedry dokumentární tvorby na FAMU. V roce 2001 natočil film Ocet o svém otci hudebníku Emilu Viklickém zcela bez jeho účasti. Ten s ním totiž komunikoval pouze podpisy na složenkách s alimenty. Když Klusák otci nabídl, že se poznají alespoň tak, že o něm natočí film, Viklický odmítl. Klusák si tedy dal do novin inzerát s otcovou fotografií a natáčel s dvojníkem. Jan Gogola, dramaturg ČT, o Octu napsal: Mohutný rozměr filmu odpovídá například záběru, v němž se Klusák nechá plošinou vyzvednout k oknu otce-dvojníka, s nímž zde vede jakoby standardní domácký rozhovor. Intimní východisko filmu postupně přerůstá v úvahu nad vztahem mezi osobní a veřejnou lidskou identitou. (Právo, ) Z filmografie: Začátek světa (silvestrovská moralita, 1999) Mráz po zádech (hezký horror, 1999) Digestive (angažovaná nechutnost, 1999) Ocet (portrét bez portrétovaného Emila Viklického, 2001) Vlast a Burian (mrtvý film, 2003) ČESKÝ SEN (filmová reality show, 2004) Často spolupracuje s výraznými kolegy režiséry jako kameraman: S Vítem Janečkem: Máme NATO? S Martinem Marečkem: Domov můj..., celovečerní esej AUTO-MAT (ve fázi realizace) S Filipem Remundou: A.B.C.D.T.O.P.O.L. Filip Remunda (1973) pracuje jako režisér, kameraman a producent. V roce 1990 absolvoval střední průmyslovou školu elektrotechnickou obor sdělovací technika. Po maturitě příležitostně pracoval v zahraničí a cestoval. Své první filmy natáčel osmimilimetrovou kamerou na cestě do Indie a Íránu. Fascinován blikajícími obrazy amatérského filmu začal v roce 1997 studovat Katedru dokumentární tvorby FAMU. Během studia natočil několik tématicky rozmanitých filmů od reportáže ze zájezdu cestovní kanceláře za českými krajany do zapadlých vesnic rumunských hor, přes portrét anarchistky Hilary a marxisty Chrise, kalifornských muzikantů, kteří utekli před Amerikou do jihočeského Tábora, až po film vyprávěný Jaroslavem Třískou, amatérským filmařem z Blšan, který se rozhodl natočit film O nejmenší obci na světě, kde se hraje prvoligový fotbal.... Film Obec B. získal na Mezinárodním festivalu v Karlových Varech 2002 a na Festivalu FAMU 2003 cenu za nejlepší dokument, Don Quijote Award na Art Filmu Trenčianské Teplice 2003 a několik dalších ocenění na festivalech v Evropě i USA. Petr Kubica, dramaturg Jihlavského festivalu o filmu napsal: Dokument nevzniká prostým spojováním dvou pohledů, nýbrž jejich vzájemným působením, napětím. Scéna rozborky a sborky luxusního vysavače patří k intenzivním okamžikům českého dokumentu. Trapnost a stud se spolu se soucitem vlévají do okamžiku, který lze postavit vedle podobně konzistentních vhledů do české domácnosti jakými byly výjevy v dávném Passerově

7 Intimním osvětlení. Ostatně odkaz české nové vlny, především její závažná lehkost a probouzení významu všednosti, rezonuje v šíři celého filmu. Filip Remunda byl v průběhu studia na stáži v Sam Spiegel Film and Television School Jerusalem a na Zellig Film School Bolzano. Je spoluzakladatelem Institutu dokumentárního filmu, který pomáhá prosazení českého filmu v zahraničí. Filmografie 1999 Z Čech do Svaté Heleny, 16mm, 15 min, FAMU 1999 Nová jména pro staré kamarády, Betacam, 40 min, What Ever! 1999 Hilary a Chris na Cestě, 16mm, 16 min, FAMU, ČT 2000 Městečko Andělů, Betacam, 25 min, FAMU, Sam Spiegel Film and TV School Jerusalem 2001 Sběratelé obrazů našeho světa, Betacam, 28 min, ČT 2002 Obec B., 35mm, 30 min, FAMU, ČT, YLE Finsko, ARTE Francie - Německo 2003 A.B.C.D.T.O.P.O.L., Betacam, 73 min, Simply Cinema, ČT 2004 ČESKÝ SEN, 35mm, 93 min, Hypermarket Film, ČT, Studio Mirage, FAMU Výňatek z titulkové listiny V ČESKÉM SNU vystoupili: Manažeři ČESKÉHO SNU Vít Klusák a Filip Remunda V manažery je proměnil umělecký fotograf Jadran Šetlík A oblékl manažer prodejny HUGO BOSS Tomáš Havlůj Logo a kulisu ČESKÉHO SNU navrhl Štepán Malovec Fotografie pro kampaň zhotovil Jan Všetečka Obaly ČESKÉHO SNU navrhla Michaela Prokešová Kreativní tým MARK BBDO vedl Martin Přikryl Account manager Ivana Šantručková Copywriter Jan Riedl Art director Hadji Moussa Inzerát přečetl hlasatel Alexandr Hemala Konkurz vedla psycholožka nákupního chování

8 Jitka Vysekalová TV konkurzu se zúčastnili Kudrnovi Kmoškovi Bryndovi Mihalovičovi Erbanovi Vítěznou rodinu v TESCU přivítali Eva Williams a Josef Suran Hyperhymnu složil Hynek Schneider Dětský sbor Sedmihlásek vedli Hana a Vít Homérovi Hyperhymnu zazpívala Linda Finková TV reklamu natočil Dan Růžička Výzkum oční kamerou provedli Ondřej Herink a Petra Rubánková Do hlavy si nechala nahlédnout Vladimíra Lewingerová Webové stránky ČS naprogramoval Jan Havlíček Nad reklamou ČESKÉHO SNU se pohádali Anna a Václav Štruplovi Na otázku neodpověděl premiér Vladimír Špidla Slavnostní otevření moderoval Dan Šváb Generální mediální partner filmu JC DECAUX, Městský mobiliář s. r. o. Hlavní mediální partner filmu RENCAR Praha, a. s. Mediální partneři LIDOVÉ NOVINY TÝDEN INSTINKT NEDĚLNÍ SVĚT

Výroční zpráva. Česká filmová komora, o.p.s. Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika

Výroční zpráva. Česká filmová komora, o.p.s. Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika Výroční zpráva Česká filmová komora, o.p.s 2008 Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika T: +420 221 105 209 F: +420 221 105 303 E: info@filmovakomora.cz www.filmovakomora.cz

Více

Bionaut Films uvádí dokumentární film Martina Marečka

Bionaut Films uvádí dokumentární film Martina Marečka Bionaut Films uvádí dokumentární film Martina Marečka Základní informace o filmu Scénář a režie Producent Kamera Střih Hudba Animace Zvuk Koproducent Výroba Ve spolupráci s Film vznikl za přispění Distribuce

Více

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI Ostrava 2015 Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI úvod Ostrava je město, kde se kultura nejen konzumuje, ale kde také vzniká. V Ostravě vyrůstají, studují, žijí a tvoří

Více

Zpráva o činnosti. Česká filmová komora, o.p.s. Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika

Zpráva o činnosti. Česká filmová komora, o.p.s. Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika Zpráva o činnosti Česká filmová komora, o.p.s 2006 Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika T: +420 221 105 209 F: +420 221 105 303 E: info@filmovakomora.cz www.filmovakomora.cz

Více

České a slovenské dokumentární filmy na dvd pro školy, univerzity, knihovny a další vzdělávací instituce

České a slovenské dokumentární filmy na dvd pro školy, univerzity, knihovny a další vzdělávací instituce České a slovenské dokumentární filmy na dvd pro školy, univerzity, knihovny a další vzdělávací instituce ojedinělá nabídka filmové galanterie Terryho ponožky, která se zaměřuje na studenta humanitních

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. Česká filmová komora, o.p.s. T: +420 221 105 209 Národní 28, 110 00 Praha 1 F: +420 221 105 303. www.filmovakomora.

VÝROČNÍ ZPRÁVA. Česká filmová komora, o.p.s. T: +420 221 105 209 Národní 28, 110 00 Praha 1 F: +420 221 105 303. www.filmovakomora. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2004 Česká filmová komora, o.p.s. T: +420 221 105 209 Národní 28, 110 00 Praha 1 F: +420 221 105 303 Česká republika E: info@filmovakomora.cz www.filmovakomora.cz OBSAH 1. ÚVOD.......................................................

Více

Výroční zpráva. Česká filmová komora, o.p.s. Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika

Výroční zpráva. Česká filmová komora, o.p.s. Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika Výroční zpráva Česká filmová komora, o.p.s 2009 Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika T: +420 221 105 209 F: +420 221 105 303 E: info@filmovakomora.cz www.filmovakomora.cz

Více

Zpráva o činnosti Českého filmového centra a Czech Film Commission 2011. pro Ministerstvo kultury České republiky

Zpráva o činnosti Českého filmového centra a Czech Film Commission 2011. pro Ministerstvo kultury České republiky Zpráva o činnosti Českého filmového centra a Czech Film Commission 2011 pro Ministerstvo kultury České republiky www.filmcenter.cz www.filmcommission.cz předkládá: Česká filmová komora, o.p.s. Národní

Více

Zpráva o činnosti Českého filmového centra a Czech Film Commission 2011. pro Ministerstvo kultury České republiky

Zpráva o činnosti Českého filmového centra a Czech Film Commission 2011. pro Ministerstvo kultury České republiky Zpráva o činnosti Českého filmového centra a Czech Film Commission 2011 pro Ministerstvo kultury České republiky www.filmcenter.cz www.filmcommission.cz předkládá: Česká filmová komora, o.p.s. Národní

Více

2010 POČÍTÁ ME S VÁ MI V ČESKÉ

2010 POČÍTÁ ME S VÁ MI V ČESKÉ 2010 POČÍTÁ ME S VÁ MI V ČESKÉ TELE V I Z I ČESKÁ TELEVIZE 2010 Milé divačky, milí diváci, s velkým potěšením vám představuji tradiční propagační brožuru České televize. V roce 2010 klademe důraz na vysílání

Více

Závěrečná zpráva FNŘ 2010 Písek 30. 7. - 5. 8. 2010 (25. 8. 2010)

Závěrečná zpráva FNŘ 2010 Písek 30. 7. - 5. 8. 2010 (25. 8. 2010) Závěrečná zpráva FNŘ 2010 Písek 30. 7. - 5. 8. 2010 (25. 8. 2010) Heart of Europe Media s.r.o. Paťanka 2613/9 160 00 Praha 6 Tel/Fax: +420 233 310 951 Mobil: +420 603 516 374 www.festivalnadrekou.cz DIČ/VAT

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28, 110 00 Praha 1 Česká republika

VÝROČNÍ ZPRÁVA. Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28, 110 00 Praha 1 Česká republika VÝROČNÍ ZPRÁVA 2003 Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28, 110 00 Praha 1 Česká republika T: +420 221 105 209 F: +420 221 105 303 E: info@filmovakomora.cz www.filmovakomora.cz Obsah 1. Úvod... 4 2. Zpráva

Více

PŘÍLIŠ HORKÝ SRPEN 1968

PŘÍLIŠ HORKÝ SRPEN 1968 Nový český film PŘÍLIŠ HORKÝ SRPEN 1968 Režie: Vladimír Drha Premiéra: 13.11. 2008 Producenti: First Film (Pavel Melounek, David Prudký), Česká televize (Ivan Hubač, Jaroslav Kučera), MMG Koproducenti:

Více

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009 Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009 0 Obsah 1 Poslání organizace 4 2 Základní informace 5 Řídící orgány společnosti Ředitel společnosti 7 Zaměstnanci

Více

Rozhovor s Richardem Winterem, prezidentem POPAI. HLAVNÍ TÉMA O lepkavém marketingu s Grantem Leboffem str. 20

Rozhovor s Richardem Winterem, prezidentem POPAI. HLAVNÍ TÉMA O lepkavém marketingu s Grantem Leboffem str. 20 Čerstvé potraviny. Co to vlastně je? str. 16 Sponzoring B2C a B2B str. 18 Tiskovou reklamu nakupujeme zásadně sami str. 34 ZAKLADATEL 2011, číslo 165, ročník XIX HLAVNÍ TÉMA O lepkavém marketingu s Grantem

Více

Zpráva o situaci národnostních menšin v České republice za rok 2010

Zpráva o situaci národnostních menšin v České republice za rok 2010 Zpráva o situaci národnostních menšin v České republice za rok 2010 Úřad vlády České republiky Sekretariát Rady vlády pro národnostní menšiny Praha 2011 Zpráva o situaci národnostních menšin v České republice

Více

SPIKESASIA 09. www.idirekt.cz OZVĚNY KONFERENCE UVNITŘ PŘÍLOHA. NOVÝ server pro direct a digital marketing. Robert Haas, Symbio

SPIKESASIA 09. www.idirekt.cz OZVĚNY KONFERENCE UVNITŘ PŘÍLOHA. NOVÝ server pro direct a digital marketing. Robert Haas, Symbio ČASOPIS PRO DIRECT MARKETING NEPRODEJNÝ VÝTISK ŘÍJEN 2009 ČÍSLO 8 Robert Haas, Symbio UVNITŘ PŘÍLOHA Rory Sutherland, Ogilvy Milan Rumler, Ahold SPIKESASIA 09 McCann Erickson pro GMP Ogilvy & Mather pro

Více

3/2003 Internetová verze Místní kultury: www.ipos-mk.cz/casopis E-mail: redakce@ipos-mk.cz

3/2003 Internetová verze Místní kultury: www.ipos-mk.cz/casopis E-mail: redakce@ipos-mk.cz ROČNÍK XIII 3/2003 Internetová verze Místní kultury: www.ipos-mk.cz/casopis E-mail: redakce@ipos-mk.cz Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech Z OBSAHU 3/2003 2 Stálé rubriky Obecná problematika

Více

Vydal Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové Náklad 1 000 výtisků Praha 2011

Vydal Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové Náklad 1 000 výtisků Praha 2011 Zpráva o činnosti Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové za rok 2010 Textová část: Milena Černá Jazyková a redakční korektura: Irena Šatavová a Monika Granja Autoři kreseb: Jáchym a Marianna Cindrovi Grafický

Více

NOVINY. Dnes v listě: Zpěváci Iron Maiden v Pelhřimově! Z Besídek Divadla Sklep Světoznámá opera zazní v kině Filmy a adrenalin Běh města se vydařil

NOVINY. Dnes v listě: Zpěváci Iron Maiden v Pelhřimově! Z Besídek Divadla Sklep Světoznámá opera zazní v kině Filmy a adrenalin Běh města se vydařil Číslo 18 Ročník XIV Zdarma 19. října 2012 Pelhřimovské NOVINY Zpravodaj Městského úřadu Pelhřimov, kulturních zařízení a technických služeb e-mail: noviny@kzpe.cz, telefon: 565/322 123, 777/012 396, www.pelhrimovsko.cz

Více

Vzdělávací pořady ve vysílání České televize v roce 2013

Vzdělávací pořady ve vysílání České televize v roce 2013 Vzdělávací pořady ve vysílání České televize v roce 2013 17.1. 2014 OBSAH Úvod 3 Vzdělávání ve vysílání ČT1..4-6 Vzdělávání ve vysílání ČT2 7-12 Vzdělávání ve vysílání ČT24 a ČT sport a Nová média. 13-14

Více

Získali jsme akreditaci programu MPA. Další ročník soutěže GMC začíná Simulace strategie řízení společnosti. Vysoká škola finanční a správní

Získali jsme akreditaci programu MPA. Další ročník soutěže GMC začíná Simulace strategie řízení společnosti. Vysoká škola finanční a správní Xadonia občasník studentů, pedagogů a příznivců vysoké školy finanční a správní 02 2012 Získali jsme akreditaci programu MPA Master of Public Administration Strana 04 Další ročník soutěže GMC začíná Simulace

Více

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 1.3.- 31.10.2014

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 1.3.- 31.10.2014 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 1.3.- 31.10.2014 Úvodní slovo Budova Nákladového nádraží Žižkov Městské části Praha 3 nepatří. Stojí však uprostřed klíčového rozvojového území na našem území. Její oživení po prohlášení

Více

Informace o činnosti divize Vývoje pořadů a programových formátů za 2. pololetí roku 2014 pro Radu České televize

Informace o činnosti divize Vývoje pořadů a programových formátů za 2. pololetí roku 2014 pro Radu České televize Informace o činnosti divize Vývoje pořadů a programových formátů za 2. pololetí roku 2014 pro Radu České televize Předkládá Jan Maxa, ředitel divize, dne 23. 3. 2015. Usnesení RČT č. 07/01/15 Strana 1

Více

16. a 17. června 2010 KINO ATLAS PRAHA POŘÁDÁ ČESKÁ TELEVIZE

16. a 17. června 2010 KINO ATLAS PRAHA POŘÁDÁ ČESKÁ TELEVIZE 16. a 17. června 2010 KINO ATLAS PRAHA POŘÁDÁ ČESKÁ TELEVIZE Vážení přátelé dokumentárního filmu, tak jako vloni i letos jsme připravili otevřenou přehlídku Český dokument, kde nabídneme filmy jak z naší

Více

Fotografické výstavy na Letních filmových školách v Uherském Hradišti

Fotografické výstavy na Letních filmových školách v Uherském Hradišti Fotografické výstavy na Letních filmových školách v Uherském Hradišti Marek Malůšek Slezská univerzita v Opavě Filozoficko - přírodovědecká fakulta Institut tvůrčí fotografie Opava, 2008 Fotografické výstavy

Více

Olomouc a Olšany. Věž. nová cyklos-učiteltezka. kostela. strana 7 strana 3. produkty. převzali ceny. na Šantovce. Ročník 14. Číslo 4 Duben 2015

Olomouc a Olšany. Věž. nová cyklos-učiteltezka. kostela. strana 7 strana 3. produkty. převzali ceny. na Šantovce. Ročník 14. Číslo 4 Duben 2015 Číslo 4 Duben 2015 Ročník 14 měsíčník občanů Olomouckého kraje Náklad 256.000 výtisků do schránek zdarma Ceny kultury Olomouckého kraje předány strana 8 Věž děkanského Regionální produkty kostela na Šantovce

Více

Přehled zpráv 5.11.2004-11.11.2004

Přehled zpráv 5.11.2004-11.11.2004 Přehled zpráv 5.11.2004-11.11.2004 Divadelní ústav Bittová a Kožená zpívaly Janáčka...4 5.11.2004 novinky.cz str. 0 Kultura Divadelní ústav Vladimír Říha,Právo Praha 10 bude zjišťovat potřeby a přání postižených

Více

George J. Klír čeští vědci, kteří nám scházejí Pro Republiku Vojtěch Preissig tvořil pro vlast

George J. Klír čeští vědci, kteří nám scházejí Pro Republiku Vojtěch Preissig tvořil pro vlast Seniorská míle a další zprávy ze Života 90 Dětem PVC škodí kupujte zdravé školní potřeby Soňa Červená netrpělivostí ke světovým úspěchům Lidová univerzita MKP podzimní přednášky a besedy George J. Klír

Více

MARKETINGSALESMEDIA 04

MARKETINGSALESMEDIA 04 MARKETINGSALESMEDIA 04 důležité čtení pro lidi z marketingu, obchodu a médií 20. 5. 2013 cena 65 Kč www.marketingsales.cz Našli jsme deset slov s magickou mocí zvýšit prodeje s. 18 9 771805 860007 21 HANA

Více