Kalendář Termíny Události Pranostiky

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Kalendář 2008. Termíny Události Pranostiky"

Transkript

1 Kalendář 2008 Termíny Událoi Pranoiky

2 Leden 2008 Provádíme zimní řez romů a keřů. Pomalu se uštíme do řezání roubů pro jarní šlechtění, ukládáme je do písku... a končí chrutí divokých prasat. 1. a 2. týden Termíny Událoi Pranoiky 31 Silver 7 Vilma Připravujeme dklady pro Střební daň Zelená nafta nárok z roku Nový rok 8 Čemír Dle zákona o zemědělví, dojde-li ke změně v evidenci půdy, je nutné ohlásit do 15 dnů MZe a prové aktualizaci. 2 Karina 9 Vladan 3 Radmila 10 Břetislav 4 Diana 11 Bohdana 5 6 Dalimil Tři králové Pravoslav Edita Mnoho sněhů v lednu, mnoho hřibů v srpnu. V lednu silný led, v květnu bujný med. Ju-li v lednu na ceách tlué ledy, daří se výborně zelí. Když krtek ryje v lednu, končí zima v květnu.

3 Leden 2008 Opravujeme nářadí, roje, technologie. Je čas pro zakládání teplých pařenišť... a začíná houkat výr. 3. a 4. týden Termíny Událoi Pranoiky 14 Radovan 21 Běla do Střební daň Zelená nafta nárok z roku Podání daňového přiznání k DPH. 15 Alice 22 Slavomír 16 Ctirad 23 Zdeněk 17 Drahoslav 24 Milena 18 Vladislav 25 Miloš Doubravka Ilona Zora Ingrid Když v lednu deště lijí, to má sedlák naději. V lednu sníh a bláto, v únoru tuhé mrazy za to. V lednu málo vody mnoho vína, mnoho vody málo vína. Když červík v lednu ze země leze, zima až do května se veze.

4 Leden Únor 2008 V závisloi na časí zvolna zahajujeme jarní práce. Vyséváme semena do pařeniště... a začínají kvé sněženky. 5. a 6. týden Termíny Událoi Pranoiky 28 Otýlie 4 Jarmila Žádo o navýšení / přidělení individuálního refer. množví mléka z čái rezervy pro příslušný kvótový rok Zdislava Robin 5 6 Dobromila Vanda do Daňové přiznání k silniční dani. Daňové přiznání k dani z movitoi. Dle NV 79/2007 i dle 242/2004 Žádo o snížení zařazené výměry Ples Agrární komory ČR v Praze. 31 Marika 7 Veronika 1 Hyk 8 Milada 2 3 Hromnice / Nela Blažej 9 10 Alena Mojmír Svítí-li slunce na Hromnice, hojno žita i pšenice. Když na Hromnice ze řech teče, zima dlouho se vleče. Leží-li kočka v únoru na slunci, jiě v březnu leze za kamna. V únoru, když skřivan zpívá, velká zima tom bývá.

5 Únor 2008 Pokud země rozmrzla, přesazujeme dřeviny, prořezáváme zději kvetoucí romy, keře... a odlétají havrani. 7. a 8. týden Termíny Událoi Pranoiky 11 Božena 18 Gizela Žádo o dotaci ZSV pro rok 2007 HRDP. V uvisloi s PUZČ žádo o skytnutí dotace. 12 Slavěna 19 Patrik Dle zákona o zemědělví, dojde-li ke změně v evidenci půdy, je nutné ohlásit do 15 dnů MZe a prové aktualizaci. 13 Věnceslav 20 Oldřich 14 Valentýn 21 Lenka / Eleonora 15 Jiřina 22 Petr Ljuba Miloslava Svatopluk Matěj V únoru prudký severníček hojné úrody bývá slíček. Co si únor zazelená březen si hájí; co si duben zazelená květen mu to slí. Svítí-li slunce na bláznivé mapuní dni, bude pěkná pšenice i žito. Když únor vodu spuí, ledem ji březen zahuí.

6 Únor Březen 2008 Sázíme a přesazujeme trvalky, keře a romy ovocné i okrasné. Vláčení a válení prospívá p jetelovinám a jařinám... a jezevec se probouzí ze zimního snku. 9. a 10. týden Termíny Událoi Pranoiky Liliana Dorota 3 4 Kamil Stela do do Střební daň Zelená nafta. Dle zákona o zemědělví, dojde-li ke změně v evidenci půdy, je nutné ohlásit do 15 dnů MZe a prové aktualizaci. Podání daňového přiznání k DPH. 27 Alexandr 5 Kazimír 28 Lumír 6 Miroslav 29 Horymír 7 Tomáš 1 2 Bedřich Ažka 8 9 Gabriela Františka Kolik březnových mlh, tolik lijavců v roce. V březnu prach a v dubnu bláto sedlákovi roe zlato. Skřivan si v březnu musí vrznout, i kdyby mněl zmrznout. O svatém Tomáši sníh břed na kaši.

7 Březen 2008 Upravujeme záhony, hnojíme trávníky. Do volné půdy vyséváme zeleninu a některé květiny... a setkáváme se s mladými zajíčky. 11. a 12. týden Termíny Událoi Pranoiky 10 Viktorie 17 Vlaimil do Splatno zálohy z daně z příjmů. Připravit dklady pro přiznání k dani z příjmů. 11 Anděla 18 Eduard Dle zákona o zemědělví, dojde-li ke změně v evidenci půdy, je nutné ohlásit do 15 dnů MZe a prové aktualizaci. 12 Řehoř 19 Josef 13 Růžena 20 Světlana 14 R / Matylda 21 Radek 15 Ida 22 Leona 16 Elena / Herbert 23 Velikonoční děle / Ivona Velký tek deštivý dělá rok žíznivý. Svatého Josefa vítr z Moravy bude hodně trávy; a když z lské rany bude zrní i slámy.

8 Březen Duben 2008 Rozsazujeme trvalky, sejeme hrách a letničky. Opakovaně provádíme řik ovocných romů před rozkvětem... a přilétá čáp bílý. 13. a 14. týden Termíny Událoi Pranoiky 24 Velikonoční ndělí / Gabriel 31 Kvido do do Střební daň Zelená nafta. Podání daňového přiznání k DPH. 25 Marián 1 Hugo do Přiznání k dani z příjmů ročník MOBIL SALON, Výaviště v Českých Budějovicích. 26 Emanuel 2 Erika Dle zákona o zemědělví, dojde-li ke změně v evidenci půdy, je nutné ohlásit do 15 dnů MZe a prové aktualizaci. 27 Dita 3 Richard 28 Soňa 4 Ivana Taťána Arnošt 5 6 Miroslava Vendula Sníh v březnu škodí osení i vinné révě. V březnu vítr, v dubnu déšť pak jiě úrodný rok je. Kolik mlh v březnu k bi ou, tolik bude ještě mrazů Velikonocích.

9 Duben 2008 Za teplého časí sázíme na záhony salát, kedlubny, ykošťáloviny... a hnízdí lžičák perý. 15. a 16. týden Termíny Událoi Pranoiky 7 8 Heřman / Hermína Ema Vincenc Anaázie do Záloha na silniční daň Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola Tábor řádá Celoátní utěž v Agrodnikání. Dle zákona o zemědělví dojde-li ke změně v evidenci půdy, je nutné ohlásit do 15 dnů MZe a prové aktualizaci. 9 Dušan 16 Irena 10 Darja 17 Rudolf 11 Izabela 18 Valérie Julius Aleš Roislav Marcela Sníh dubnový jako mrva hnojí. Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy. Jak hluboko v dubnu namok, tak hluboko v máji vysch. V dubnu hrom bojí se mrazu rom.

10 Duben Květen 2008 Provádíme ožděné výsevy, plejeme, okováme záhony... a přilétají rorývé ỵ 17. a 18. týden Termíny Událoi Pranoiky 21 Alexandra 28 Vlaislav do do Střební daň Zelená nafta. Podání daňového přiznání k DPH Evženie Vojtěch Jiří Marek Robert Blahoslav Svátek práce Zikmund do Žádo o dotace na péči a náhradu HRDP Lesnictví, žádo o snížení zařazené výměry, změna biosu, v rámci zalesňování zem. půdy dat žádo o dotaci na péči, žádo o skytnutí náhrady. Dle NV 505/2000 žádo o skytnutí dotace Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola Tábor řádá Den země utěž pro základní školy SOŠ veterinární mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem átní jazykové zkoušky České Budějovice řádá utěže zemědělských škol Den Partrví škol den otevřených dveří pro žáky základních škol (setkání partrů školy, kde udenti vykonávají praxi). 26 Oto 3 Alexej 27 Jaroslav 4 Květoslav Když je na svatého Jiří mráz, bude i d křovím oves. Po teplém Marku se čao ochlazuje. Mokrý duben přislibuje dobrou sklizeň.

11 Květen 2008 Po 15. květnu zasadíme zbývající zeleninu, jzději celer a rajčata. Rozjíždí se sklizeň pícnin... a první lety chrouů. 19. a 20. týden Termíny Událoi Pranoiky Květnové vání / Klaudie Radoslav Stanislav Den osvobození Pankrác Servác Bonifác Žofie do Jednotná platba na plochu SAPS, platba v LFA oblaech a oblaech Natura Platba pro pěování ergetických plodin. Žádo o zařazení do AEO, žádo o skytnutí dotace na AEO. Roční prohlášení o přímých prodejích mléka za uplynulý kvótový rok. Specifikace meziplodin pro příslušný kalendářní rok. Nákupčí doručí SZIF smlouvu erg. plodiny. Žádo o dotaci na péči zalesňování, žádo o náhradu za ukončení zem. činnoi Jarní výava květin v Chotovinách Písek Cup Ctibor Blažena Svatava Přemysl Ata Nataša ročník HOBBY, Výaviště v Českých Budějovicích Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola Tábor řádá utěž Ekologie v zemědělské praxi Střední odborné učiliště, Táboritská 941, Třeboň řádá Mezinárodní utěž v rybářských vědomoech a dovednoech s účaí rybářských škol z ČR, Slovenska, Polska, Maďarska. Jeli v máji prší, červen to dovrší. Pankrác, Servác, Bonifác pro sadaře ju zlí chlapci. Pohoda na svatodušní ndělí slibuje úrodu.

12 Květen Červen a hnízdí lelek lesní ỵ 21. a 22. týden Termíny Událoi Pranoiky 19 Ivo 26 Filip do do Střební daň Zelená nafta. Podání daňového přiznání k DPH Zbyšek Monika Emil Valdemar Vilém Maxmilián / Maxim do Ohlašovací vinno pro pěitele máku a konopí. Daň z movitoi platníků provozující zemědělskou výrobu ani chov ryb. Roční daň z movitoi (do 5000 Kč). Dle NV 242/2004 a 79/2007, zapravení meziplodiny a výsev hlavní plodiny, založení travního rou, zatravnění, osít biosy TOURPROPAG A EUROREGIONPROPAG Písek Otevírání letní turiické sezóny ab Cipískoviště Písek. 23 Vladimír 30 Ferdinand Šrámkův Písek Pochod Kapra Jakuba hádkovým lesem Písek. 24 Jana 31 Kamila 25 Viola 1 Laura Když se v máji blýská, sedlák si výská. V květnu-li hrom se ozývá, v červnu zřídka mrholívá. Ju-li májové hřiby červivé, bude suché léto.

13 Červen a 24. týden y... a jelení laně kladou kolouchy Termíny Událoi Pranoiky 2 3 Jarmil Tamara 9 10 Stanislava Gita do do Dle NV 242/2004 dat Oznámení o zahájení pavy. Splatno zálohy daně z příjmů. Kosení trvale dmáčené a rašelinné louky. Nákupčí oznámí SZIF mío zpracování ergetických plodin. Poslední termín pro zahájení paevního období. 4 Dalibor 11 Bruno Slavnoi piva, Výaviště v Českých Budějovicích Vyhlášení vítězů 2. ročníku Chutná hezky jihočesky na Výavišti v Českých Budějovicích. 5 6 Dobroslav Norbert Antonie Antonín Mirovví ČR mažoretek Písek Pořádá Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola Tábor Den zájmů ukázky práce jednotlivých oborů, zaměření na Školním atku v Měšicích Měská slavno Písek. 7 Iveta / Slavoj 14 Roland 8 Medard 15 Vít Když prší na Medarda, namok každá brázda.v červnu deštivo a chladno způbí rok úrodný snadno. Jak červen teplem září, takový bude i měsíc září.

14 Červen 2008 Zaštipujeme obro na tvarovaných romech, hubíme plevel, plodonoše zkracujeme na tři liy za květem... a začíná ření medvědů. 25. a 26. týden Termíny Událoi Pranoiky 16 Zbyněk 23 Zdeňka do do Podání daňového přiznání k DPH. Střební daň Zelená nafta Adolf Milan Leoš Jan Ivan Adriana SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická a JŠ s právem SJZ České Budějovice řádá Den dovednoí utěže pro udenty ředních zemědělských škol v Jihočeském kraji (jízda zručnoi traktorem, výrobky udentů, utěže ročníkových prací udentů) Střední odborná škola veterinární mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem átní jazykové zkoušky České Budějovice řádá Srtovní den Slavnoi Zlaté ezky v Prachaticích. 20 Květa 27 Ladislav 21 Alois 28 Lubomír 22 Pavla 29 Petr a Pavel Červen-li více sucho ž mokro bývá, urodí se hojno dobrého vína. Jaká parna se v červnu doaví, tak se i prosincové mraky aví.

15 Červen Červec 2008 Češeme ovoce, zavařujeme, vyrábíme marmelády. Vybírají se rané brambory. Pilně okováme a zaléváme zahradu... a arší jeleni vytloukají paroží. 27. a 28. týden Termíny Událoi Pranoiky Šárka Jaroslava Patricie Bohuslava Nora Drahoslava do Přiznání k dani z příjmu (auditor, daňový radce). Dle NV 79/2007 pava suché epní trávníky 1. seč trvale dmáčené a rašelinné louky 1. seč mezofilní a vlhkomilné louky Dle zákona o zemědělví dojde-li ke změně v evidenci půdy, je nutné ohlásit do 15 dnů MZe a prové aktualizaci. Připravujeme dklady pro Střební daň Zelená nafta. 3 Radomír 10 Libuše / Amálie 4 Prokop 11 Olga 5 6 Cyril a Metoděj Mir Jan Hus Bořek Markéta Když d ubývá, horka přibývá. Co červec uvaří srpen dopeče. Na mokrý červec následuje bouře a krubití. V červenci do košile rozdělej se a v prosinci uši oděj se!

16 Červec 2008 Sklízíme cibuli a česk. Na volné záhony sejeme ředkev, hrášek, nízké fazole, hlávkový salát... a probíhá chrutí jezevců. 29. a 30. týden Termíny Událoi Pranoiky Karolína Jindřich Vítězslav Magdaléna do do do Záloha na silniční daň. Sklizeň krycí plodiny zatravnění. Obnova travního rou dokončení. Podání daňového přiznání k DPH. Střební daň Zelená nafta. 16 Luboš 23 Libor Ukončení kosení trvale dmáčené a rašelinné louky ročník Křemežský veletrh. 17 Martina 24 Kriýna 18 Drahomíra 25 Jakub Čeněk Ilja Anna Věroslav Na svatého Jakuba, brambor prvá úroda. Kolik dní před svatým Jiřím se vrba rozzelení, tolik dní před svatou Annou začnou žně. Co červec končí, srpen začíná. Když červec pěkně hřeje, o Vánocích se zima zaskvěje.

17 Červec Srpen 2008 Sklízíme a zavařujeme ovoce, které se uskladňuje. Plody též nakládáme, sušíme... a odlétá rorýs obecný. 31. a 32. týden Termíny Událoi Pranoiky Viktor Marta Bořivoj Dominik Kriián Oldřiška do do seč mezofilní a vlhkomilné louky (LPIS). 1. seč horské a suchomilné louky (LPIS). 1. seč trvale dmáčené a rašelinné louky (LPIS). 1. seč ptačí lokality bahňák. Ukončení 1. seče (kud ní anoveno jinak). TOP-UP chov přežvýkavců dat žádo. Rozhodný termín pro výčet intenzity chovu hosdářských zvířat. 31 Ingnác 7 Lada 1 Oskar 8 Soběslav 2 Guav 9 Roman 3 Miluše 10 Vavřic Mlhy na lukách, tocích a řekách v srpnu zvěují trvalé časí. Když v srpnu moc hřímá, bude na sníh bohatá zima.

18 Srpen 2008 k y... a odlétá ťuhýk obecný. 33. a 34. týden Termíny Událoi Pranoiky 11 Zuzana 18 Helena od termín pro přepasení louky. Dle NV 242/2004 zahájit 1. seč bo pavu ptačí lokality Klára Alena Ludvík Bernard Mezinárodní folklorní feival Písek ročník Země žívitelka v Českých Budějovicích Dudácký feival Strakonice. 14 Alan / Sylva 21 Johana 15 Hana 22 Bohuslav 16 Jáchym 23 Sandra 17 Petra 24 Bartoloměj Co červec upeče, to již srpnu uteče. Srpen a únor tepla a zimy úmor. V srpnu, když půlnoční vítr věje, bez deště slunéčko hřeje.

19 Srpen Září 2008 Uvolněné záhony přihnojujeme komem bo chlévskou mrvou. Ve vinicích začíná sběr u ranějších odrůd... a padají žaludy. 35. a 36. týden Termíny Událoi Pranoiky 25 Radim 1 Linda / Samuel do do Podání daňového přiznání k DPH. Střební daň Zelená nafta. 26 Luděk 2 Adéla do Splatno daně z movitoi u platníků provozující zemědělskou výrobu a chov ryb. Ukončení kosení trvale dmáčené a rašelinné louky. 27 Otakar 3 Bronislav Po och DOBRÉHO VOJÁKA ŠVEJKA Písek. 28 Auguýn 4 Jindřiška 29 Evelína 5 Boris Vladěna Pavlína 6 7 Boleslav Regína V září mnoho žárů bývá, proto se obloha rdívá. Teplé září dobře se ovoci i vínu daří. Na dešti v září rolníků moc záleží. Ozve-li se v září hrom, bude v zimě zavát každý rom.

20 Září 2008 Sklízíme ovoce a zeleninu. Množíme řízky angreštu a některé okrasné keře... a odlétá včelojed lesní. 37. a 38. týden Termíny Událoi Pranoiky 8 Mariana 15 Jolana do Deklarace chovu koní. Záloha daně z příjmů. 9 Daniela 16 Ludmila CARTOON MEETING POINT Písek. Dle zákona o zemědělví, dojde-li ke změně v evidenci půdy, je nutné ohlásit do 15 dnů MZe a prové aktualizaci. 10 Irma 17 Naděžda 11 Denisa 18 Kryštof 12 Marie 19 Zita Lubor Radka Oleg Matouš Září, na léto jde áří. Bouřka v září sníh v prosinci. Pěkné růže v zahrádkách věští pěkný dzimek a zdní zimu. Bouřky v druhé lovině září přinášejí mnoho větrů. Divoké husy na odletu koc i babímu létu.

21 Září Říjen a 40. týden Ve vinicích začíná sběr raných odrůd... a odlétá kukačka obecná Termíny Událoi Pranoiky 22 Darina 29 Michal do do Střební daň Zelená nafta. Podání daňového přiznání k DPH Berta Jaromír Zlata Jeroným Igor Olívie / Oliver / Galina do Ukončena pava suché epní trávníky (LPIS). Ukončit 1. seč pro horské a suchomilné louky (LPIS). Ukončit 1. seč trvale dmáčené a rašelinné louky (LPIS). Ukončit 1. seč ptačí lokality chřáal lní Termín pro zahájení obnovy travního rou Den zemědělce okresu Tábor na Školním atku Měšice. 26 Andrea 3 Bohumil 27 Jonáš 4 František 28 Den české átnoi / Václav 5 Eliška Po teplém září zle se říjen tváří. Září víno vaří, a co dovaří, říjen dopeče. Čím déle vlaštovky u nás v říjnu prodlévají, tím déle pěkné a jasné dny trvají.

22 Říjen a 42. týden Koncem měsíce naává čas sklizně ořechů... a přitahují kvíčaly a cvrčaly Termíny Událoi Pranoiky 6 Hanuš 13 Renáta do do Dle NV 242/2004 ukončit setí meziplodin. Záloha na silniční daň. 7 8 Juýna Věra Agáta Tereza SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická a JŠ s právem SJZ České Budějovice řádá Výavu ovoce a zároveň den otevřených dveří pro žáky základních škol. Výava je příupná veřejnoi ročník HOBBY, Výaviště v Českých Budějovicích. 9 Štefan / Sára 16 Havel 10 Marina 17 Hedvika Andrej Marcel Lukáš Michaela Je-li říjen velmi zelený, bude zato leden hodně udený. Bouřka v říjnu třebas malá, tva na to zima álá. V říjnu mráz a větry leden, únor teplý. Vějou-li v říjnu severní větry, zdaří se obilí.

23 Říjen Liopad 2008 Uvolněné záhony přihnojujeme komem bo chlévskou mrvou... a začíná říje jelena siky. 43. a 44. týden Termíny Událoi Pranoiky 20 Vendelín 27 Šarlota / Zoe do do Střební daň Zelená nafta. Podání daňového přiznání k DPH Brigita Sabina Státní svátek Silvie do od Dle NV 79/2007 a 75/2007 dokončena 2. seč. Kočný termín pro spasení paviny, druhově bohaté paviny. Dle NV 242/2004 končí paevní období a končí 2. seč. Dle NV 505/2000 ČP o splnění dmík týká se lesnictví. Nesmí být ro TTP vyšší ž 30 cm. 23 Teodor 30 Tadeáš 24 Nina 31 Štěnka Beáta Erik 1 2 Felix Památka zesnulých O Všech svatých větry-li ju, znamenají zimu proměnlivou. Padá-li lií v liopadu, jiě brzy přijde led, ale dlouho bude. Mrazy v říjnu hezky v lednu; krásný říjen udený leden.

24 Liopad 2008 Práce na lích, v sadech i zahradách spějí ke konci. Hluboko přerýváme záhony a vybíráme kořenový ýplevel... a ředně aří srnci shazují paroží. 45. a 46. týden Termíny Událoi Pranoiky 3 Hubert 10 Evžen do Ukončení slední seče ptačí lokality bahňák. Dle NV 505/2000 vyúování prací. 4 Karel 11 Martin Dle zákona o zemědělví dojde-li ke změně v evidenci půdy, je nutné ohlásit do 15 dnů MZe a prové aktualizaci. 5 Miriam 12 Bedikt 6 Liběna 13 Tibor 7 Saskie 14 Sáva 8 9 Bohumír Bohdan Leold Otmar Čím dříve lií opad, tím úrodnější příští rok. Když se táhnou ptáci blízko k avení, bude tuhá zima. Na svatého Otmara uvidíš komára. Přijede-li Martin na bílém koni, metelice za metelicí se honí.

25 Liopad 2008 Kmeny dřevin chráníme proti ohryzu zvěře, ovocné romy obrýváme a vápníme... a jezevci se ukládají k zimnímu snku. 47. a 48. týden Termíny Událoi Pranoiky 17 Den boje udentů / Mahulena 24 Emílie do do Dle NV 242/2004 odevzdat paevní deník. Střební daň Zelená nafta Romana Alžběta Kateřina Artur do do Podání daňového přiznání k DPH. Doložit množví sklizené plodiny EP. Splatno daně z movitoi. Nákupčí předá SZIF informace k EP. Dle NV 239/2007 žádo o dotaci na zalesnění. 20 Nikola 27 Xenie 21 Albert 28 René Cecílie Klement Zina Ondřej Počasí o svaté Alžbětě vídá, jak bude v létě. Sníh na svatou Kateřinu věští vyké obilí. Má-li Ondřej na romech kapky, bude příští rok hodně ovoce. Jeliže sníh liopadový dlouho zůa, více ž hnůj lím prospěje.

26 Prosic 2008 ý... a probíhá kamzičí říje. 49. a 50. týden Termíny Událoi Pranoiky Iva Blanka Svatoslav Květoslava Vratislav Julie SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická a JŠ s právem SJZ České Budějovice řádá Vánoční výavu udenti oboru Zahradnictví vyavují své exnáty. Výava je otevřena pro veřejno. Začíná advent, ladíme domácí vánoční atmosféru, pečeme cukroví a chyáme dárky. 4 Barbora 11 Dana 5 Jitka 12 Simona 6 7 Mikuláš Ambrož / Benjamín Lucie Lýdie Má-li svatá Barbora bílou záěru, bude hodně trávy. Mrazy, které v prosinci brzy ochabnou, znamenají zimu mírnou. Jaký prosic, takové jaro. Je-li prosic deštivý, mírný a proměnlivý, ní se kruté zimy třeba báti.

27 Prosic a 52. týden Dobří hosdáři sklízejí a rozdávají vlídno, moudro, lásku a koru Termíny Událoi Pranoiky Radana / Radan Albína Šimon Vlaa do do Záloha na silniční daň. Záloha daně z příjmů. Prohlášení o sklizni EP, nákupčí předá SZIF informace o EP (cukr, řepa). Střební daň Zelená nafta. 17 Daniel 24 Štědrý den / Adam a Eva 18 Miloslav sv. vánoční / Boží hod 19 Eer sv. vánoční / Štěn Dagmar Natálie Žata Bohumila Prosic se sněhem na pěšině, žitko je na každé výšině. Pošmourný prosic, dobré je znamení pro sady, lučiny i všechno osení. Na Štědrý večer hvězdičky u vajíčka slepičky. Vítr na Štědrý den od půlnoční rany, raduj se, rok bude plodný a úrodný.

28 Prosic 2008 Užíváme vegetačního klidu... a dáváme si dobrá předsevzetí Termíny Událoi Pranoiky Judita David do do Podání daňového přiznání k DPH. Ohlašovací vinno pro pěitele máku a konopí, dle NV 79/2007 minimální termín pro vedení z. p. v LPIS (kromě meziplodiny a biosy). 31 Silver Po udeném prosinci bývá úrodný rok. Když v prosinci hrom ještě hučí, rok příští ále vítr fučí. Je-li o Silveru v noci vítr a jasno, bude dobrého vína řídku. Mléčná dráha v prosinci jasná, bude v příštím roce úroda krásná.

29 Důležité kontakty Regionální agrární komora Jihočeského kraje RAK JK Krajské informační ředisko pro rozvoj zemědělví a venkova Jihočeského kraje KIS JK Jihočeský kraj Miniervo zemědělví Poznámky Uzornění Všechny termíny a událoi uvedeny k Aktuální informace nalezte na uvedených webových ránkách. Text RAK JK, fotografie archiv. Regionální agrární komora Jihočeského kraje, 2007.

Veronika Jašíková, 10 let LEDEN 2008

Veronika Jašíková, 10 let LEDEN 2008 1 Út 2 St 3 Čt 4 Pá 5 So 6 Ne 7 Po 8 Út 9 St 10 Čt 11 Pá 12 So 13 Ne 14 Po 15 Út 16 St 17 Čt 18 Pá 19 So 20 Ne 21 Po 22 Út 23 St 24 Čt 25 Pá 26 So 27 Ne 28 Po 29 Út 30 St 31 Čt Veronika Jašíková, 10 let

Více

Rodinný plánovací kalendář. Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu

Rodinný plánovací kalendář. Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu Rodinný plánovací kalendář Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu Lenka Šilerová Leden 2014 1 2 3 4 5 6 10 11 12 13 14 15 16 1 1 1 20 21 22 23 24 25 26 2 2 2 30 31 Nový rok Karina/Vasil Radmila/Radomil

Více

Řepkový olej v kuchyni

Řepkový olej v kuchyni Řepkový olej v kuchyni KAMPAŇ FINANCOVANÁ Z PROSTŘEDKŮ EVROPSKÉ UNIE A ČESKÉ REPUBLIKY Řepkový olej všestranný kuchyňský pomocník O řepkovém oleji se dá bez nadsázky říct, že je vhodný pro přípravu jakéhokoli

Více

prosinec 2014 /leden 2015

prosinec 2014 /leden 2015 stopy histor ie v Libereckém kraji Týdenní poznámkový kalendář Foto Milan Drahoňovský 0 LIBERECKÝ KRAJ XII I II vrtek Nový rok Den obnovy samostatného českého státu Karina Světový den míru Radmila Diana

Více

ŘEMESLA NA ROŽĎALOVICKU

ŘEMESLA NA ROŽĎALOVICKU ŘEMESLA NA ROŽĎALOVICKU Naše město se od pradávna vyvíjelo jako soběstačný celek. Původně byly soběstačné i domácnosti a rodiny, ale později se začala rozvíjet dělba práce a začínalo se podnikat. Řemeslníci,

Více

RODINNÝ KALENDÁŘ LANŠKROUNSKA INFOROČENKA

RODINNÝ KALENDÁŘ LANŠKROUNSKA INFOROČENKA RODINNÝ KALENDÁŘ LANŠKROUNSKA INFOROČENKA INFOROČENKA 2014 RODINNÝ KALENDÁŘ LANŠKROUNSKA Inforočenku vydává: Jesenické nakladatelství Reklamní agentura, Hlavní třída 3, 787 01, Šumperk za přispění města

Více

Jako doma. Studené pohoštění pro slavnostní chvíle. Kolektiv autorů Cesta domů. Zakoupením publikace. Děkujeme. jste pomohli.

Jako doma. Studené pohoštění pro slavnostní chvíle. Kolektiv autorů Cesta domů. Zakoupením publikace. Děkujeme. jste pomohli. Jako doma Studené pohoštění pro slavnostní chvíle Kolektiv autorů Cesta domů Zakoupením publikace jste pomohli. Děkujeme. Kalendář 2010 Jako doma. Kalendář 2010 Kalendářní rok, který opakovaně rámuje naše

Více

ROČNÍK 34, ČÍSLO 202 LISTOPAD

ROČNÍK 34, ČÍSLO 202 LISTOPAD ROÍK, ÍLO 0 LITOAD 00 Město Mníšek pod Brdy ZDARMA městečka pod kalkou BUĎ DOBRÝ ROK TE ŘÍŠTÍ! obota. prosince 00, od.00 hod. Vánoční KOFLÍKOVÝ TRH Kulturní program - MŠ, ZŠ, Rorejs, Křoví, vernisáž vánočních

Více

Původ a historie jmen

Původ a historie jmen Původ a historie jmen Datum Jméno Původ jména Historie jména 1.1. Nový rok - 2.1. Karina řecký 3.1. Radomila slovanský 4.1. Diana latinský 5.1. Dalimil slovanský 1.lednem (Januarius) začíná rok od roku

Více

Listopad/prosinec 08. Amagram. Gita a Roman Hassmannovi Nový Ředitelský diamantový VPA Nový Zakladatelský diamantový VPA AMWAY ČESKÁ REPUBLIKA

Listopad/prosinec 08. Amagram. Gita a Roman Hassmannovi Nový Ředitelský diamantový VPA Nový Zakladatelský diamantový VPA AMWAY ČESKÁ REPUBLIKA Amagram ČASOPIS PRO VLASTNÍKY PODNIKÁNÍ AMWAY A PRIVILEGOVANÉ ZÁKAZNÍKY PLUS Listopad/prosinec 08 Gita a Roman Hassmannovi Nový Ředitelský diamantový VPA Nový Zakladatelský diamantový VPA AMWAY ČESKÁ REPUBLIKA

Více

Časopis nejen pro klienty Domova pro seniory Klatovy

Časopis nejen pro klienty Domova pro seniory Klatovy Z OBSAHU: FOTOGALERIE str. 2,19,20 INFORMUJEME PŘIPRAVUJEME str. 3 str. 4 STOLETÝ KALENDÁŘ III. ČÁST str. 5-8 LÉČIVÁ MOC OVOCE A ZELENINY str. 9-10 Časopis nejen pro klienty Domova pro seniory Klatovy

Více

OBSAH. Pár vět úvodem str. 2. Historie školství na Zákupsku str. 3. Školství na Zákupsku do roku 1918 a německé školství do roku 1945 str.

OBSAH. Pár vět úvodem str. 2. Historie školství na Zákupsku str. 3. Školství na Zákupsku do roku 1918 a německé školství do roku 1945 str. OBSAH Pár vět úvodem str. 2 Historie školství na Zákupsku str. 3 Školství na Zákupsku do roku 1918 a německé školství do roku 1945 str. 3 České školství v Zákupech do roku 1938 str. 4 Školství v Zákupech

Více

FOTOHÁDANKY. dní v Praze. zima 2010/11. volný čas a kultura. tipy, kalendář, soutěže, informace

FOTOHÁDANKY. dní v Praze. zima 2010/11. volný čas a kultura. tipy, kalendář, soutěže, informace zima 2010/11 NA STARÉM RYNKU GENIÁLNÍ ČECH volný čas a kultura tipy, kalendář, soutěže, informace kalendář MUZIKÁLOVÁ A OPERETNÍ KLASIKA V PROSINCI 2010! Vstupenky v síti TicketArt a CK Čedok, v obvyklých

Více

ZPRAVODAJ ČESKÉHO ZAHRÁDKÁŘSKÉHO SVAZU ČÍSLO 1 /201 4. V Pardubicích zasedala republiková rada ČZS. Zpravodaj nahradil původní Věstník

ZPRAVODAJ ČESKÉHO ZAHRÁDKÁŘSKÉHO SVAZU ČÍSLO 1 /201 4. V Pardubicích zasedala republiková rada ČZS. Zpravodaj nahradil původní Věstník ČÍSLO 1 /201 4 ZPRAVODAJ ČESKÉHO ZAHRÁDKÁŘSKÉHO SVAZU přednesení mnoha diskusních příspěvků, odhlasovala republihlavním tématem ková rada, že se podzimní zasedání konat nebude a současní jednání, jenž

Více

ČÍSLO 2/2009. 1. DOTOVANÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU ZAHRÁDKÁŘ pro ZO a ÚS ČZS

ČÍSLO 2/2009. 1. DOTOVANÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU ZAHRÁDKÁŘ pro ZO a ÚS ČZS ČÍSLO 2/2009 1. DOTOVANÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU ZAHRÁDKÁŘ pro ZO a ÚS ČZS Český zahrádkářský svaz již přes 40 let vydává svůj časopis Zahrádkář. Časopis obsahuje převahu odborných informací, které by měly

Více

75 let nové školy. Nový Hradec Králové

75 let nové školy. Nový Hradec Králové 75 let nové školy Nový Hradec Králové 1930-2005 Motto: Napodobujeme tedy nebeské slunce, které osvětluje, zahřívá a oživuje celou zemi, aby vše, cokoli může žíti, zelenati se, kvést a nésti ovoce žilo,

Více

Výroční zpráva Arcibiskupského gymnázia školní rok 2004/2005

Výroční zpráva Arcibiskupského gymnázia školní rok 2004/2005 Výroční zpráva Arcibiskupského gymnázia školní rok 004/005 OBSAH Základní údaje 1 Studenti Ocenění studenti 18 Přijímací zkoušky 1 Maturity 6 Zaměstnanci 3 Studijní program 38 Duchovní aktivity 4 Společenské

Více

ROČENKA 2009-2010. SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky KONTAKTY:

ROČENKA 2009-2010. SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky KONTAKTY: ROČENKA 2009-2010 SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky KONTAKTY: Telefon: 387 924 111 Internet: http://www.soscb.cz E-mail: kabele@sosvaz.cz 1 Úvodní

Více

VA ŠE EN. Skupina ČEZ Výroční zpráva 2013 ER GIE

VA ŠE EN. Skupina ČEZ Výroční zpráva 2013 ER GIE VA ŠE EN Skupina ČEZ Výroční zpráva 2013 ER GIE Je mi 25 let Jmenuji se Petr Jsem 25 PN blogger Novák Jsme elektřina plyn teplo mobil lidé DĚ KU JE ME Děkujeme všem našim zákazníkům za společně sdílenou

Více

Fotografie dětí v KZ z dětského karnevalu ze dne 22.3

Fotografie dětí v KZ z dětského karnevalu ze dne 22.3 MĚSÍČNÍK MĚSTA KOUŘIM DUBEN 2009 Č.4 CENA 14,- Kč Fotografie dětí v KZ z dětského karnevalu ze dne 22.3 Ve Středočeském kraji k dnešnímu dni chybí mnoho policistů. Město nemá ale problém, vyrůstá mu již

Více

duben 2009 Tereza HONZA Michal Lukáš Nikola Josef Janků VII.D, Miroslav Černý VIII.C, Michal Novotný IX.A, Jan Bugoš IX.A, Kateřina Lauová 2.

duben 2009 Tereza HONZA Michal Lukáš Nikola Josef Janků VII.D, Miroslav Černý VIII.C, Michal Novotný IX.A, Jan Bugoš IX.A, Kateřina Lauová 2. duben 2009 Základní škola speciální, Základní škola praktická a Praktická škola ul.j.palacha 1534, 434 01 Most tel. 476 700 000,, www.specmo.cz HONZA Tereza Lukáš Nikola Michal Josef Janků VII.D, Miroslav

Více

OTNICKÝ ZPRAVODAJ ČÍSLO OBČASNÍK OBECNÍHO ÚŘADU V OTNICÍCH. Květen 2005. Zpráva o činnosti zastupitelstva obce za rok 2004

OTNICKÝ ZPRAVODAJ ČÍSLO OBČASNÍK OBECNÍHO ÚŘADU V OTNICÍCH. Květen 2005. Zpráva o činnosti zastupitelstva obce za rok 2004 OTNICKÝ ZPRAVODAJ 21 ČÍSLO OBČASNÍK OBECNÍHO ÚŘADU V OTNICÍCH Květen 2005 Zpráva o činnosti zastupitelstva obce za rok 2004 předložená na veřejném zasedání ZO dne 3. 3. 2005 LEDEN ZO projednávalo poslední

Více

A co jsme pro toto číslo připravili? Kousek z historie obce

A co jsme pro toto číslo připravili? Kousek z historie obce Hvězdlický zpravodaj Číslo 3 Říjen 2004 Vážení spoluobčané. Je tu podzimní číslo Hvězdlického zpravodaje. Přichází trochu opožděně, protože poslední dobou je méně a méně času. Dalo by se říct: Nastal čas

Více

Jmenný seznam členů okrskové volební komise pro volby do Zastupitelstva městské části Praha 4 a Zastupitelstva hl. m. Prahy

Jmenný seznam členů okrskové volební komise pro volby do Zastupitelstva městské části Praha 4 a Zastupitelstva hl. m. Prahy Příjmení Jméno Číslo okrsku Název okrsku Adamcová Vladimíra 4024 LITERÁRNÍ AKADEMIE Adamec Jakub 4048 ZÁKLADNÍ ŠKOLA Bítovská Adámková Lenka 4087 ZÁKLADNÍ ŠKOLA U Krčského lesa Adámková Hana 4098 ZÁKLADNÍ

Více

MĚSÍČNÍK MĚSTA KOUŘIM LISTOPAD 2009 Č.11 CENA 14, 7. 11. Čekání na Martina na bílém koni.

MĚSÍČNÍK MĚSTA KOUŘIM LISTOPAD 2009 Č.11 CENA 14, 7. 11. Čekání na Martina na bílém koni. MĚSÍČNÍK MĚSTA KOUŘIM KOUŘIM LISTOPAD 2009 Č.1 Č.11 7. 11. Čekání na Martina na bílém koni. CENA 14, 14,- Kč S láskou pro své mazlíčky Náš další chovatel pan Charouzek je letitý myslivec a jeho mazlíčkové

Více

V dubnu oslaví svá malá i velká jubilea celkem 85 našich občanů i občánků ve věku od 2 do 83 let.

V dubnu oslaví svá malá i velká jubilea celkem 85 našich občanů i občánků ve věku od 2 do 83 let. č. 3/2014 vydáno dne 04.04.2014 Vydavatel Obec Bulovka, se sídlem Bulovka č.p.101, 464 01 Frýdlant, IČ 00262692. Místo vydání Bulovka č.p.101, 464 01 Frýdlant Vydáváno 1x měsíčně. Tel./fax: 482 343 006,

Více

ADAMOVSKÝ Z P R AV O D A J

ADAMOVSKÝ Z P R AV O D A J ADAMOVSKÝ Z P R AV O D A J ROČNÍK XIII ČÍSLO 4 DUBEN 2015 ZDARMA Hody hody doprovody Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný, nadáte-li malovaný, dejte aspoň bílý, slepička vám snese jiný. Panímámo

Více

Veselé Velikonoce. P O Z V Á N K A na VIII. ročník setkání obcí Dolany konané dne 21.6.2008 v Dolanech u Olomouce. Změna starosty

Veselé Velikonoce. P O Z V Á N K A na VIII. ročník setkání obcí Dolany konané dne 21.6.2008 v Dolanech u Olomouce. Změna starosty 1 2008 Změna starosty Dnem 31.3.2008 končí ve funkci starosty pan Vojtěch Pavlita z důvodu odchodu do důchodu. Bez pár měsíců byl ve funkci 10 let.tento čas plně věnoval obci a stačil naplnit hodně ze

Více

Zpravodaj městyse Krucemburk 1/2015

Zpravodaj městyse Krucemburk 1/2015 Zpravodaj městyse Krucemburk 1/2015 SLOVO STAROSTY Vážení spoluobčané, zima, která nás příliš nepotěšila sněhovou nadílkou, je za námi a dnes už se těšíme z jarního období, které nás znovu nabije svěží

Více

Přírůstkový seznam. Obecní knihovna Pomezí 03.04.2012

Přírůstkový seznam. Obecní knihovna Pomezí 03.04.2012 P.číslo Autor Název Přírůstkový seznam Obecní knihovna Pomezí 03.04.2012 Nakladatel, rok ISBN 11 Bass, Eduard Lidé z maringotek, 1958 K 13 Bernášková, Alena Cesta otevřená, 1951 K 21 Čapek, Karel Sloupkový

Více