Občanské sdružení Občanská inspirace. Sídlo sdružení: Kučerova 14/ Praha 9 Tel.: , Kontaktní osoba: PhDr.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Občanské sdružení Občanská inspirace. Sídlo sdružení: Kučerova 14/768 198 00 Praha 9 Tel.: 281918473, 776046112 Kontaktní osoba: PhDr."

Transkript

1 Občanské sdružení Občanská inspirace Sídlo sdružení: Kučerova 14/ Praha 9 Tel.: , Kontaktní osoba: PhDr. Dana Oujezdská Pobočka: Centrum inspirace a tvořivosti Charlese de Gaulla 18 (budova MŠ) Praha 6 Tel.: Kontaktní osoba: PhDr. Helena Vostradovská IČO: Číslo účtu: /0100 Komerční banka, a.s.

2 Sdružení Občanská inspirace bylo založeno v roce 1998 několika ženami, jejichž snahou bylo vytvořit malé, aktivní komunitní centrum pro obyvatele tehdy nového pražského sídliště Černý Most II. Během let se aktivity i působnost sdružení rozrostly, od roku 2002 provozujeme kromě komunitního centra na Černém Mostě také pobočku Centrum inspirace a tvořivosti v Praze 6 Bubenči. Sdružení Občanská inspirace v roce 2006 realizovalo programy: tyto projekty a Bezplatná sociálně právní poradna pro občany v obtížných životních situacích Projekt Inspirace pro rovné šance Programy volnočasových aktivit pro děti i dospělé pravidelné zájmové aktivity a otevřené jednorázové akce ve Studiu Inspirace na Černém Mostě a v Centru inspirace a tvořivosti v Bubenči program Rodina integrační program aktivit pro rodiče s malými dětmi Ekovýchovný program pro děti ekologické hry, soutěže, globální výchova pro děti zejména předškolního a mladšího školního věku projekt Minigalerie Inspirace stálý prodej výrobků handicapovaných lidí z chráněných dílen, pořádání výstav a prezentací těchto výrobků, popularizace a podpora práce lidí s postižením Projekty uskutečněné v roce 2006 a v prvních měsících 2007 Sociálně právní poradna pro občany v obtížných životních situacích Bezplatné sociálně právní poradenství poskytujeme od roku 2001 zejména občanům, kteří se dostali do krizové situace v rodině či s bydlením, řeší pracovněprávní nebo majetkoprávní problémy. Bezplatná sociálně právní poradna je v provozu v kanceláři sdružení na Černém Mostě, Kučerova 14 a dle potřeby v kanceláři v Praze 6 - Břevnově Šlikova ulice.

3 Na obě místa se lze objednat telefonicky - tel nebo mobil: , případně v kanceláři sdružení na Černém Mostě. Smyslem a cílem poradny je zpřístupnit bezplatně odbornou pomoc i občanům, jejichž sociální nebo zdravotní situace limituje možnosti jejich uplatnění a orientaci ve společnosti. Informace poskytují pracovnice sdružení přímo nebo klienty objednáváme k právníkům, kteří s námi spolupracují, na osobní konzultace. Nejčastějšími klienty poradny jsou ženy s partnerskými, finančními a pracovně právními problémy, dále mladší občané s existenčními problémy (exekuce), nezaměstnaní a senioři s problémy s bydlením. Stále více klientů vyhledává právní pomoc kvůli pracovně právním problémům a druhotným jevům nezaměstnanosti (zejména finanční tísni, neplacení plateb za bydlení, půjčky ad.). V roce 2006 přišlo na osobní konzultaci 580 klientů, další dotazy vyřizují pracovnice sdružení telefonicky. Bezplatné právní konzultace pro občany z Prahy a okolí zajišťuje naše sdružení díky finanční podpoře MHMP a MPSV ČR. Inspirace pro rovné šance Tento dvouletý projekt zaměřený na rodiče, zejména ženy, které se snaží o úspěšné sladění rodinného a profesního života, zahájilo sdružení Občanská inspirace v roce Připravili jsme tyto aktivity: Cyklus deseti workshopů a přednášek tématům: Jak uspět při hledání nového zaměstnání po MD, RD; Sebeprosazení a osobní motivace při hledání zaměstnání; Rodina a zaměstnání ženy psychologické aspekty. Workshopů a dotazníkových šetření se účastnilo v roce 2006 cca 100 účastníků. Dále jsme připravili bezplatné poradenství pro ženy k pracovně právní problematice na Černém Mostě.

4 Proběhlo dotazníkové šetření jako podklad pro připravovaný sborník Inspirace pro rovné šance. Ve spolupráci s Ateliérem filmové a televizní grafiky VŠUP v roce 2006 vznikl animovaný film Inspirace pro rovné šance. V roce 2007 pokračujeme v přípravě workshopů nyní na téma Žena a rodina proběhly workshopy o posilování psychické odolnosti rodiny a zvláště dětí. V rámci projektu také připravujeme sborník Inspirace pro rovné šance, který by mě pokrýt problematiku, kterou se zabýváme na našich workshopech a setkáních se ženami, dotazníkové šetření na téma Rodina časosběrný deník. Sborník bude vydán v závěru roku 2007 a k dispozici bude díky projektu zdarma. Projekt Inspirace pro rovné šance byl podpořen Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Ekovýchovný program pro děti Ekovýchovný program učí děti vnímat a ovlivňovat životní prostředí v němž žijí. V jeho rámci se snažíme dětem přiblížit živou i neživou přírodu, vztahy mezi jednotlivými organismy, působení člověka na přírodu, včetně poznávání důsledků lidských činností atd. Součástí programu jsou hry a soutěže s přírodovědnou tematikou rozvíjející schopnost spolupráce, komunikace, schopnost naslouchat a tvořit. V neposlední řadě se snažíme pracovat s přírodními materiály a průběžně děti seznamujeme se starými řemesly. Pro mladší školní a předškolní děti na Černém Mostě jsme v roce 2006 pořádali jednou týdně bezplatný Ekokroužek. Pro starší školní děti jednou týdně Ekoklub, vše určené neorganizovaným dětem. Kroužky jsou vedeny studentkami přírodovědných oborů a každého kroužku se týdně účastní cca dětí. Jako každým rokem jsme uspořádali pro děti i rodiče z Černého Mostu a okolí jarní EKODEN (10. června ) a podzimní EKODEN (14. října). V Bubenči jsme pro předškolní děti připravili cyklus hodinových aktivit s tematikou ekologie a poznávání přírody program Ekoškolka.

5 V roce 2007 pokračujeme v tomto programu - 9. června bude jarní Ekoden na Černém Mostě, plánujeme výlet ke Dni Země, Zahradní slavnost v Bubenči a další akce. Ekologické aktivity pro děti byly realizovány s podporou MHMP odboru městské zeleně a Městská část Praha 14 (EKODEN pro děti) Program Rodina Realizaci integračního programu rodičů s malými dětmi jsme zahájili v roce 2002 na pracovišti v Praze Bubenči. Cílem dlouhodobého projektu je aktivní podpora rodičů na mateřské dovolené, vytváření zázemí pro vrstevnické skupiny, inspirační pedagogická a osvětová činnost pro rodiče malých dětí. Rodiče a jejich děti mají možnost navštěvovat dopolední i odpolední programy v Centru inspirace a tvořivosti (hraní, zpívání, říkadla, tancování, výtvarné činnosti). Děti od 3 let mohou některé programy navštěvovat bez přítomnosti rodičů. Jedná se zvláště o děti, které dosud nenavštěvují školku nebo se do školky nedostaly. Připravujeme i programy, které jsou určeny celým rodinám (keramické soboty, koledování,svatomartinský lampiónový průvod, řada předvánočních akcí, atd.) Na podzim jsme zprovoznili hernu, kam mohou přicházet děti a jejich rodiče bez ohledu na to, zda jsou přihlášeni v některém z programů. Projekt můžeme úspěšně hodnotit narůstající návštěvností, v roce 2006 to bylo cca 350 osob týdně. Také v roce 2007 pokračujeme v těchto aktivitách, přehled uskutečněných a plánovaných akcí je v příloze. Program je podpořen dotací MPSV ČR, MHMP a Městskou částí Praha 6.

6 Programy volnočasových aktivit pro děti i dospělé Nabídku pravidelných zájmových aktivit a otevřených jednorázových akcí připravujeme každoročně pro obě školní pololetí ve Studiu Inspirace na Černém Mostě i v Centru inspirace a tvořivosti v Bubenči. Program kroužků připravujeme podle zájmu veřejnosti, v roce 2006 převažovaly výtvarné tvořivé aktivity pro předškolní a mladší školní děti, skupinová výuka na hudební nástroje a výuka angličtiny dospělých zaměřená na maminky na MD a RD. Galerie chráněných dílen Minigalerie Inspirace Kučerova 14, Černý Most prezentuje výtvarné a řemeslné výrobky z chráněných dílen a terapeutických pracovišť z celé ČR i výrobky sociálně a zdravotně hendikepovaných jednotlivců. Zaměřujeme se na sortiment tradičních hraček pro děti, textilní potřeby a doplňky pro děti do školy a školky, dále ubrusy, polštářky, šité tašky, keramiku, svíčky a spoustu dalších originálních výrobků vyrobených lidmi s postižením. V roce 2006 jsme na Černém Mostě uskutečnili ve dnech výstavu na téma Vánoční světýlka. Výstavy se zúčastnilo deset chráněných dílen a stacionářů z celé ČR. Výstavu výrobků chráněných dílen jsme v roce 2006 pořádali s grantovou podporou MK ČR. Dále jsme ve spolupráci s firmou Microsoft uskutečnili dvě charitativní prodejní výstavy výrobků chráněných dílen. 26. května pod názvem Jarní Inspirace s Microsoftem a Vánoční inspirace. Kalendář akcí v roce 2006 LEDEN Den otevřených dveří Bubeneč Workshop Inspirace pro rovné šance - Bubeneč ÚNOR Workshop Inspirace pro rovné šance Černý Most (ČM) BŘEZEN Velikonoční tvoření v Inspiraci Jarní tradice - zvykoslovný ekoateliér na ČM Ekoškolka Zvířátka v zimě Workshop Inspirace pro rovné šance - Bubeneč

7 DUBEN Svatojiřská pout - účast na akci pořádané MČ Praha 14 Workshop Inspirace pro rovné šance KVĚTEN Jarní inspirace s Microsoftem charitativní prodejní výstava Ekoškolka výlet na Toulcův Dvůr ČERVEN Výstava Malujeme přírodu Workshop Inspirace pro rovné šance Sebeprosazení ve výběrovém řízení Jarní EKODEN Zahradní slavnost pro děti a rodiče Bubeneč Závěrečná přehrávka pro rodiče - ČM ČERVENEC Výtvarné dílny ve Stromovce SRPEN Letní opakovací kurzy angličtiny pro maminky ČM EKoléto pro sídlištní děti týdenní celodenní program aktivit ZÁŘÍ Drakiáda ČM Ladronka výtvarné dílny Den otevřených dveří Bubeneč ŘÍJEN EKOškolka - Voda pro život; Podzimní vítr Pojďte s námi pouštět draky Bubeneč Podzimní EKODEN Výlet Ekoklubu na ekofarmu Workshop Inspirace pro rovné šance Jak uspět při hledání vhodného zaměstnání Týden zdravé šestky LISTOPAD Tvořivé dílničky na Černém Mostě Výroba svítících dýní Bubeneč EKOškolka Na farmě Svatomartinský průvod v Bubenči Keramická sobota Bubeneč Výroba adventních věnců Bubeneč Workshop Inspirace pro rovné šance Jak uspět při hledání vhodného zaměstnání

8 Čertovské radovánky Bubeneč Čertovské radovánky pro děti ČM PROSINEC Ekokroužek v pražské ZOO Prehistorický park Mikulášská pro děti zaměstnanců Microsoftu Vánoční inspirace charitativní výstava v Microsoftu Předvánoční výstava chráněných dílen Výroba svícnů a svícínků ČM Koledování s muzikou ČM a Bubeneč Workshop Inspirace pro rovné šance Jak uspět při hledání vhodného zaměstnání Výroba vánočních vrkočů Vánoční zvoneček Bubeneč Předvánoční besídky pro jednotlivé kroužky v Bubenči a na Černém Mostě Vánoční přehrávka a tombola na Černém Mostě Vánoční trhy ve stanu na Černém Mostě - účast na akci pořádané MČ Praha 14 (prosinec) Tým sdružení Občanská inspirace, orgány sdružení a členská základna V roce 2006 tvořili základní pracovní tým a pracovali na projektech sdružení jako zaměstnanci: PhDr. Helena Vostradovská, PhDr. Dana Oujezdská, Stanislava Šťastná, Mgr. Tereza Vošahlíková, Tereza Vostradovská, Kateřina Bezdičková, Gabriela Weigertová, Iveta Nováčková Právní poradna : JUDr.Julie Janatová, Mgr. Daniel Hovorka, Mgr. Šárka Klápštová Ekonomika a účetnictví organizace: Ing.Pavlína Novotná Další spolupracovníci a lektoři: Radka Poskočilová, Jakub Lukáš, Alice Langhammerová, Eva Staňková, Anna Malá, Bohuslava Zajícová, Milan Březovský, Vendula Vadašová, Andrea Hlavová, Eva Totková, Jarmila Pivoňková, Marie Šilhánová, Lenka Brenkusová, Anna Vlčková, Iva Havelková, Tereza Indráková,

9 Emilie Strejčková,Michaela Doláková, Zuzana Kratochvílová,Jana Budská, Jonáš Koukl,Jaroslava Kittelová, Ivan Mrvík, Michal Fencl, Pavla Mlejnková, Diana Ondrušová, Lenka Fialová, Jakub Janda, Barbora Vostradovská, Lukáš Nedbal, Marie Martinů, Elena Turnovská, Alena Snášelová, Hana Maříková, Jaroslav Mlejnek, Kateřina Malá,Lukáš Novák, Dora Čančíková, Klára Lichá, Kristýna Makešová, Zuzana Bukovinská, Veronika Bakošová, Irena Brunhoferová, Bára Dlouhá, Edita Krausová, Martin Polák, Eva Dohnalová, Lucie Štamfestová, Jakub Kudláč,J iřina Pěčová V souladu se stanovami sdružení řídila jeho činnost rada sdružení v tomto složení: PhDr. Helena Vostradovská, statutární zástupkyně sdružení PhDr. Dana Oujezdská, jednatelka sdružení JUDr. Julie Janatová, členka rady sdružení Ing. Pavlína Novotná, členka rady sdružení Mgr. Tereza Vošahlíková, členka rady sdružení. Sdružení mělo v roce 2006 celkem 21 řádných členů a zhruba 500 volných členů spolupracovníků a účastníků aktivit sdružení.

V roce 2012 jsme v Centru inspirace a tvořivosti realizovali tyto projekty a programy:

V roce 2012 jsme v Centru inspirace a tvořivosti realizovali tyto projekty a programy: V červnu roku 2012 oslavilo rodinné a komunitní Centrum inspirace a tvořivosti desáté výročí své existence. Centrum bylo založeno sdružením Občanská inspirace v roce 2002 a od svých počátků se orientuje

Více

Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonek@centrum.cz

Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonek@centrum.cz Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonek@centrum.cz VÝROČNÍ 2011 ZPRÁVA 1 KONTAKTNÍ A IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE ORGANIZACE Název občanského sdružení:

Více

Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonekpraha@seznam.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013

Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonekpraha@seznam.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonekpraha@seznam.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 KONTAKTNÍ A IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE ORGANIZACE Název občanského sdružení:

Více

Komunikace. Aktivita. Otevřenost. Naděje. Nepočítej své nepřátele tvůj čas je nesmírně vzácný. Počítej své přátele a pak s nimi počítej.

Komunikace. Aktivita. Otevřenost. Naděje. Nepočítej své nepřátele tvůj čas je nesmírně vzácný. Počítej své přátele a pak s nimi počítej. Otevřenost Komunikace Naděje Aktivita Nepočítej své nepřátele tvůj čas je nesmírně vzácný. Počítej své přátele a pak s nimi počítej. Sri Chinmoy POSLÁNÍ A PROGRAM SDRUŽENÍ 3 STRUKTURA SDRUŽENÍ A KONTAKTY

Více

I. Úvodní slovo. II. Historie a současnost

I. Úvodní slovo. II. Historie a současnost VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 I. Úvodní slovo Julia Kristeva v rozhovoru s Pavlou Stańkovou Kőpplovou, (časopis Instinkt, říjen 2008) na otázku Co nejdůležitějšího může dát matka svým dětem? Možnost milovat. Možnost,

Více

OBSAH. (Stěhování do nových prostor)

OBSAH. (Stěhování do nových prostor) VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 OBSAH Úvodní slovo str. 3 Kdo jsme str. 3 Poslání a cíle str. 3 Historie str. 3 Bez lidí by nebylo Pexeso str. 3 Organizační struktura str. 5 Shrnutí roku 2011 str. 6 Výhled 2012 str.

Více

YMCA Praha o.s. Výbor YMCA Praha v roce 2009:

YMCA Praha o.s. Výbor YMCA Praha v roce 2009: výroční zpráva YMCA PRAHa 2009 YMCA Praha o.s. YMCA Praha je občanské sdružení, které má od r. 2001 samostatnou právní subjektivitu. Současně je kolektivním členem YMCA v ČR a patří tak do rodiny YMCA

Více

OBSAH 2000 Záměry organizace pro příští rok Finanční zpráva

OBSAH 2000 Záměry organizace pro příští rok Finanční zpráva OBSAH 2000 Obsah. Úvodní slovo..... Poslání, cíle a cílové skupiny sdružení...... Historie sdružení..... Orgány sdružení Přehled projektů realizovaných sdružením.... Zaměstnanci... Popis činnosti jednotlivých

Více

Otevřenost Komunikace Naděje Aktivita

Otevřenost Komunikace Naděje Aktivita Otevřenost Komunikace Naděje Aktivita Především pro osoby s handicapem a jejich rodiny Kdo dělá dobře jinému, dělá nejvíce dobrého samému sobě nikoli v tom smyslu, že dostane za to odměnu, nýbrž protože

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA PRO ROK 2010

VÝROČNÍ ZPRÁVA PRO ROK 2010 MATEŘSKÉ CENTRUM JABLÍČKO VÝROČNÍ ZPRÁVA PRO ROK 2010 E. Floriánové 8, 466 01 Jablonec nad Nisou Tel. 773 270 271, 724 050 492 IČO 270 50 432 jablickomc@seznam.cz http://jablickomc.rajce.idnes.cz www.jablicko.estranky.cz

Více

MATEŘSKÉ CENTRUM PALEČEK

MATEŘSKÉ CENTRUM PALEČEK MATEŘSKÉ CENTRUM PALEČEK Výroční zpráva za rok 2014 Vypracováno v souladu s pravidly stanovenými v rámci Social Reporting Standard SRS (verze 2012) Obsah: Část A 1. Předmět zprávy 1.1 Rozsah 1.2 Cyklus

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014. Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonekpraha@seznam.

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014. Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonekpraha@seznam. Mateřské centrum Klub maminek Balónek Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk www.mcbalonek.cz, mcbalonekpraha@seznam.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 vypracováno v souladu s pravidly stanovenými v rámci SRS (Social

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. MUM Rodinné centrum www.rcmum.cz

VÝROČNÍ ZPRÁVA. MUM Rodinné centrum www.rcmum.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012 MUM Rodinné centrum www.rcmum.cz 1 Slovo úvodem Rodinné centrum MUM je místem pro vzdělávání, inspiraci a porozumění pro všechny členy rodiny, pro všechny generace. Prioritou našich

Více

///////////////////////////// ///////////////////////////////////

///////////////////////////// /////////////////////////////////// poradna///////// pro///////////////////// integraci////// výroční//////////// zpráva///////////////////////////////// 2014///////////////////// ///////////////////////////// ///////////////////////////////////

Více

Vážení přátelé, příznivci a dárci Nové Trojky!

Vážení přátelé, příznivci a dárci Nové Trojky! Vážení přátelé, příznivci a dárci Nové Trojky! Je až neuvěřitelné, že opět nastal čas, abych ve výroční zprávě zhodnotila uplynulý rok. Ta rychlost, jakou uběhl, svědčí o tom, že jsme se v Nové Trojce

Více

pohodové dítě pohodoví rodiče fungující rodina spokojená společnost.

pohodové dítě pohodoví rodiče fungující rodina spokojená společnost. Rodičovské Centrum Domeček o.s. výroční zpráva za rok 2007 pohodové dítě pohodoví rodiče fungující rodina spokojená společnost. obsah: Úvodní slovo 4 Poslání a cíle 5 Zaměření činnosti Rodičovského Centra

Více

Obsah. 3 Komunitní centrum InBáze 15. 4 Komunitní centrum Rakovice 27. 5 Ethnocatering 31. 6 Multikulturní festival RefuFest 33

Obsah. 3 Komunitní centrum InBáze 15. 4 Komunitní centrum Rakovice 27. 5 Ethnocatering 31. 6 Multikulturní festival RefuFest 33 Obsah 1 Základní informace 5 2 Projekty v Čečensku 11 3 Komunitní centrum InBáze 15 4 Komunitní centrum Rakovice 27 5 Ethnocatering 31 6 Multikulturní festival RefuFest 33 7 Hospodaření InBáze Berkat,

Více

Informační centrum občanského sektoru Český Krumlov, o.s. (ICOS Český Krumlov, o.s.), Nám. Svornosti 2, 381 01 Č. Krumlov

Informační centrum občanského sektoru Český Krumlov, o.s. (ICOS Český Krumlov, o.s.), Nám. Svornosti 2, 381 01 Č. Krumlov Informační centrum občanského sektoru Český Krumlov, o.s. (ICOS Český Krumlov, o.s.), Nám. Svornosti 2, 381 01 Č. Krumlov Informační centrum občanského sektoru Český Krumlov, o.s. - ICOS Český Krumlov,

Více

Výroční zpráva 2011 Mateřské centrum Karlovy Vary, o.s. Kollárova 17, 360 09 Karlovy Vary

Výroční zpráva 2011 Mateřské centrum Karlovy Vary, o.s. Kollárova 17, 360 09 Karlovy Vary Výroční zpráva 2011 Mateřské centrum Karlovy Vary, o.s. Kollárova 17, 360 09 Karlovy Vary Obsah 1 Úvodní slovo 2 Kdo jsme 3 Naše služby 4 Historie sdružení 5-6 Významné události 7 Projekty, dotace 8 Víkendové

Více

Základní škola, Praha 4, Mendelova 550 VÝROČNÍ ZPRÁVA EVALUACE ŠKOLY

Základní škola, Praha 4, Mendelova 550 VÝROČNÍ ZPRÁVA EVALUACE ŠKOLY Základní škola, Praha 4, Mendelova 550 VÝROČNÍ ZPRÁVA EVALUACE ŠKOLY školní rok 2013/2014 1 1) Základní údaje o škole název školy dle zřizovací listiny ve znění platném k 31. 8. 2014: Základní škola, Praha

Více

DIECÉZNÍ CHARITA OSTRAVSKO-OPAVSKÁ. Výroční zpráva 2009

DIECÉZNÍ CHARITA OSTRAVSKO-OPAVSKÁ. Výroční zpráva 2009 DIECÉZNÍ CHARITA OSTRAVSKO-OPAVSKÁ Výroční zpráva 2009 Obsah Úvodní slovo ředitele...1 Profil Diecézní charity ostravsko-opavské...2 Přehled oblastních charit v rámci Diecézní charity ostravsko-opavské...3

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008. Klub maminek Balónek mateřské centrum Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk http://www.mcbalonek.cz/, mcbalonek@centrum.

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008. Klub maminek Balónek mateřské centrum Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk http://www.mcbalonek.cz/, mcbalonek@centrum. Klub maminek Balónek mateřské centrum Ke Kamýku 686/2, 142 00 Praha 4 Kamýk http://www.mcbalonek.cz/, mcbalonek@centrum.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008 FAMILY FRIENDLY SOCIETY KONTAKTNÍ A IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE KMB

Více

Zpráva o činnosti. občanského sdružení Eko-info centrum Ostrava. za rok 2013

Zpráva o činnosti. občanského sdružení Eko-info centrum Ostrava. za rok 2013 Chelčického 4, 702 00 Ostrava tel.: +420 737 505 288 email: info@eico.cz www.eico.cz Zpráva o činnosti občanského sdružení Eko-info centrum Ostrava za rok 2013 Slovo na úvod Vážení a milí přátelé a čtenáři

Více

Průběžná zpráva o naplňování

Průběžná zpráva o naplňování Průběžná zpráva o naplňování Střednědobé rozvojové koncepce sociálních služeb v Plzni Bilance období: březen 2008 duben 2009 K 31. 3. 2009 zpracoval: Úřad služeb obyvatelstvu Odbor sociálních služeb Obsah:

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA PRAHA 10 NAD PŘEHRADOU 469 www.zsnpr.cz, zsnpr@zsnpr.cz kontakt: 226 806 000, 226 806 001 ředitelka školy: Mgr.

ZÁKLADNÍ ŠKOLA PRAHA 10 NAD PŘEHRADOU 469 www.zsnpr.cz, zsnpr@zsnpr.cz kontakt: 226 806 000, 226 806 001 ředitelka školy: Mgr. ZÁKLADNÍ ŠKOLA PRAHA 10 NAD PŘEHRADOU 469 www.zsnpr.cz, zsnpr@zsnpr.cz kontakt: 226 806 000, 226 806 001 ředitelka školy: Mgr. Anna Běhunková 1. 12. 1999 VÝROČNÍ ZPRÁVA ŠK. ROK 2010/2011 ZŘIZOVATEL: MČ

Více

Zpráva o činnosti 2012

Zpráva o činnosti 2012 Zpráva o činnosti 2012 český západ o.s. Mít život ve svých rukou OBSAH Výlet pro předškoláky do Karlových Varů

Více

I. slovo úvodem...1. II. nahlédněte do našeho kalendáře 2006...2. III. poslání a cíle SPRP...3. IV. organizační struktura...3

I. slovo úvodem...1. II. nahlédněte do našeho kalendáře 2006...2. III. poslání a cíle SPRP...3. IV. organizační struktura...3 Obsah I. slovo úvodem..................................................................1 II. nahlédněte do našeho kalendáře 2006.............................................2 III. poslání a cíle SPRP..............................................................3

Více

Závěrečná práce posluchače kurzu Manažeři - kurz efektivního řízení 2008/2009

Závěrečná práce posluchače kurzu Manažeři - kurz efektivního řízení 2008/2009 Závěrečná práce posluchače kurzu Manažeři - kurz efektivního řízení 2008/2009 Název práce: Výroční zpráva organizace Centrum volného času Praha 9 Jméno a příjmení autora: Radka Nevosadová Rok: 2008/2009

Více

Kulturní a mateřské centrum Barrandov VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012

Kulturní a mateřské centrum Barrandov VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012 Kulturní a mateřské centrum Barrandov OBSAH ÚVODEM...2 PŮVOD MATEŘSKÝCH CENTER 3 NAŠE HSTORE...4 BARRANDOVSKÉ KULTURNÍ A MATEŘSKÉ... 5-7 NAŠE POSLÁNÍ...8 NAŠE CÍLE...8 LETEM ROKEM...9-11 SEZÓNNÍ AKCE...12-14

Více