Civilní obrana EP: Scénář

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Civilní obrana EP: 4. 13. Scénář"

Transkript

1 Civilní obrana EP: Scénář ALEX RUBIT & MIKE COAKLEY DATUM VYSÍLÁNÍ: 6. března 2008 ČESKY: 6. června Beyond the Horizon Productions Ve spolupráci s GateWorld.net Stargate, Stargate SG-1 a Stargate: Atlantis jsou vlastnictvím MGM/UA. Tento scénář byl napsán výhradně pro zábavní účely, nepřinesl žádný zisk. Nebylo zamýšleno žádné porušení vlastnických práv. Tento materiál nesmí být reprodukován bez souhlasu jeho autorů. StargateHorizon.com je oficiálním členem sítě GateWorld Network. Překlad Cra ker Překlad vznikl se souhlasem a vědomím autora. Korekce Anna

2 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 2 FADE IN: TEASER REKAPITULACE EPIZODY "CO DOKÁŽE STRACH" EXT. VELITELSTVÍ MEZINÁRODNÍHO VÝBORU - DEN Uváděcí záběr na budovu, kterou jsme viděli v první části. Cesta vede směrem k budově a po stranách silnice jsou rozmístěny různé státní vlajky. INT. MEZINÁRODNÍ VÝBOR - CHODBA - DEN DANIEL je na chodbě mimo konferenční sál během přestávky v zasedání. Vidíme několik dalších PŘEDSTAVITELŮ přecházejících po chodbě, všichni jsou zaneprázdněni vzájemnou konverzací. Daniel některým z nich věnuje přátelské kývnutí. Pak ze vstupní haly přijde CALLEN. CALLEN: Stále nic nového? DANIEL: Ne... A abych řekl pravdu, nevypadá to, že v brzké době udělají nějaké rozhodnutí. Mám pocit, že o tom budou diskutovat ještě hodně dlouho. CALLEN: No - myslím, že jsem v této věci udělal vše, co bylo v mých silách. Doufejme jen, že to bylo dost, aby to mělo nějaký přínos. DANIEL: Rozhodně jste je přiměl k přemýšlení. (pauza) Už jen kvůli tomu to za to stálo. Já, uh... uvědomuji si, že jste to v poslední době slyšel mnohokrát, ale... opravdu si všichni ceníme vaší pomoci tady. Vážně si myslím, že mít tady někoho, kdo představuje vorianský úhel pohledu, je už samo o sobě velkým přínosem. CALLEN: Voriana a Země jsou spojenci, doktore. Nic si navzájem nedlužíme a obě strany poskytují svou pomoc dobrovolně. Daniel potvrzuje. Pak zamyšleně potřese hlavou. DANIEL: Je to svým způsobem ironie. (z Callenova pohledu) Na jedné straně jsme schopni udržovat mírové intergalaktické spojenectví..., ale když dojde na národy Země, tak je všechno jinak. CALLEN: To je tím, že mezi Vorianou a Zemí nebylo v minulosti období nepřátelství a nedůvěry... Zjistil jsem, že velmi často je nejhorší překonat právě tyto záležitosti. Daniel mírně přikývne, rozhodně souhlasí s tímto názorem. Pak ZAZVONÍ Danielův mobil. Vytáhne ho z kapsy a přijme hovor: DANIEL: Haló.

3 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 3 GRANTŮV HLAS (z telefonu): Ahoj, to jsem já. Jak to jde tam u vás? DANIEL: No, slyšeli jsme mnoho různých názorů, ale... ani v nejmenším to nevypadá na dosažení nějaké dohody. Výbor právě teď diskutuje o tom, jak pokračovat dál. (ke Callenovi, tiše) To je Grant. PROKLÁDÁNO S: EXT. I.S.G.C. VELITELSTVÍ - SVÍTÁNÍ Uváděcí záběr na budovu velitelství I.S.G.C. v Houstonu. Vidíme komplex budov, který vypadá podobně jako ředitelství NASA, zatímco slyšíme: GRANTŮV HLAS: No, začíná to vypadat tak, že je to všechno daleko víc komplikované. INT. I.S.G.C. POZOROVACÍ MÍSTNOST GRANT mluví s Danielem přes mobil. GRANT: Právě jsem získal nějaké nové informace od podezřelé osoby. DANIEL: Myslíte toho Ivanova... GRANT: Jo... (znepokojeně) Danieli, podle něho je do toho zapojený někdo z vlády. DANIEL (zaskočeně): Co?... Z naší vlády? GRANT: Ano. Zkrátka, potřebuji mluvit s prezidentem. Daniel reaguje na Grantova znepokojivá slova. DANIEL: V pořádku. Řeknu mu to. GRANT: Díky, Danieli. Poté co oba zavěsí, ještě chvíli DRŽÍME ZÁBĚR na Daniela. Callen vidí jeho znepokojenou reakci. CALLEN: Špatné zprávy? DANIEL (ponuře): Myslím, že to je velmi zdrženlivé vyjádření. A z tohoto mrzutého momentu, my... KONEC TEASERU FADE OUT.

4 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 4 FADE IN: AKT 1 (POZNÁMKA: Přes úvodní scénu běží titulky.) EXT. BÍLÝ DŮM - RÁNO Velmi důvěrně známý pohled na Bílý dům za slunného rána. INT. PREZIDENTSKÝ BUNKR - CONNELLYHO KANCELÁŘ Je tady PREZIDENT CONNELLY a s ním Daniel, Callen, Grant, CHRISTINE a KEVIN SUMMERS. Místnost je spoře osvětlena a nikomu není příliš do řeči. GRANT: Podle Ivanova lidé, kteří za tím stojí, nemají zájem o to, aby se hvězdná brána přesunula na ruskou půdu. To je jen část hry. Jejich skutečným cílem je vyvolat co možná největší občanské nepokoje a nakonec využít veřejnost k tomu, aby donutila I.S.G.C. zastavit Program hvězdné brány. DANIEL (ustaraně): Tohle všechno mi připadá jako důvěrně známé... Christine ví, kam Daniel míří. CHRISTINE: Myslíš, že zatím stojí Koalice Phoenix. DANIEL: Pokusit se zastavit Program hvězdné brány by mohla být jejich práce. GRANT: Souhlasím. Connelly o tom chvíli uvažuje. CONNELLY: Říkáte, že někdo z mé administrativy je do toto nějak zapojený, plukovníku? Nejsem si jist, jestli tomu rozumím. GRANT: Ano, pane, někdo z vašeho blízkého okolí zjevně podporuje tyto lidi. Jen tak se mohli dostat k asgardské transportní technologii. Connelly to odmítá přijmout. CONNELLY: Jak může Ivanov říkat, že je to někdo z mé administrativy a přitom tvrdit, že neví, kdo to je? To mi připadá trochu podezřelé. GRANT: Neřekli mu tuto informaci, pane. Jediné, co pochytil, že to je někdo z Bílého domu. Někdo, kdo s vámi těsně spolupracuje. Následuje pauza, během které si vymění pohledy. V místnosti je chvilku ticho.

5 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 5 KEVIN: Ale proč by někdo v Bílém domě riskoval, že půjde do vězení za zradu, jenom pro pokus o zastavení Programu hvězdné brány? Jestli je tento údajný špion z vlády, musí přece vědět, že vláda nikdy nedá souhlas k terorismu. GRANT: Prozatím ještě neznáme takové detaily. Myslím ale, že Ivanov ví víc, než nám doposud řekl. Connelly uvažuje o této nové informaci, jeho výraz je ponurý. Mezitím se Callen obrátí na Granta. CALLEN: Říkal jste, že vám Ivanov dal jména jeho kompliců? GRANT (přikývne): A jeden z nich je bývalý ruský generál. (ke Connellymu) Pane prezidente, jestli mohu. Connelly přikývne. Grant vykročí a chvíli pracuje s LAPTOPEM na prezidentově stole. Pak... ÚHEL ZAHRNUJÍCÍ NÁSTĚNNOU OBRAZOVKU kde se objeví zobrazení z laptopu. Vidíme fotografii slavnostně oblečeného ruského generála, šedesátníka. Fotografie byla zřejmě pořízena během nějaké veřejné události. GRANT (pokr.): Toto je generál Chapovsky. Odešel z činné služby zhruba před třemi měsíci. Poté zmizel - nikdo neví, kde je. CONNELLY: Co o něm víme? GRANT: Byl to vysoce postavený generál. Sloužil v ruské armádě více než čtyřicet let. Je důležité říci, že během několika posledních let neustále vyjadřoval svůj nesouhlas s Programem hvězdné brány. KEVIN: Prosazoval, aby byla brána na ruské půdě? GRANT: Ne. Chtěl, aby se Program hvězdné brány na neurčitou dobu přerušil - do té doby, než bude Země připravena na hrozby, které jsou venku. Prezident Zukov s tím nesouhlasil. DANIEL (chápe): Protože Zukov chce s Programem hvězdné brány pokračovat, ale aby byla brána umístěna na ruské půdě. GRANT: Nikdy mezi nimi nebyla veřejná názorová konfrontace, ale... podle Ivanova, Chapovskyho nesouhlas se Zukovem přispěl k jeho rozhodnutí odejít z činné služby do důchodu. CONNELLY: A pokračováním tohoto předpokladu je, že generál Chapovsky je hlavním organizátorem těchto teroristických útoků? GRANT: Jedním z nich, pane.

6 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 6 Grant stiskne klávesu na laptopu a obraz na nástěnné obrazovce se změní z Chapovského na amerického civilistu. Je to čtyřicátník ve vycházkovém obleku. GRANT (pokr.): Toto je Howard Decker, úspěšný obchodník ze San Franciska. Byl úzce spjat s Jamesem Edmundsem. CHRISTINE: To jméno mi zní povědomě. DANIEL (vzpomene si): Nebyl Edmunds ten, kdo byl zodpovědný za krizi, kterou jsme měli před dvěma lety? CHRISTINE (přikývne): Spolupracoval s Enoly při inscenování útoku na Zemi. Tvrdil, že Enoly by nezaútočili, pokud bychom zavřeli Program hvězdné brány. DANIEL: Taková pitomost. CHRISTINE: To nepotřebuje komentář. Connelly se podívá na Granta. Grant přikývne. CONNELLY: Mohu předpokládat, že místo pobytu tohoto Howarda Deckera je také neznámé? GRANT: Ano, pane. Podle Ivanova, on a Chapovsky pracují společně. Kevin ohledně toho stále ještě pochybuje. KEVIN: A jak s tím souvisí ten špion uvnitř administrativy? Grant chvilku váhá. GRANT: Nevím..., ale souhlasím, že to je část, která doposud nedává smysl. (ke Connellymu) Navrhuji, pane, abychom se zaměřili na vystopování a dopadení těchto dvou mužů..., předtím, než budou moci provést další útok. CONNELLY: Máme nějaká vodítka? Grant si bere chvilku, aby zvážil jeho slova. GRANT: Jak jsem říkal, myslím, že Ivanov ví víc, než nám doposud řekl. Rád bych ho znovu vyslechl. CONNELLY: Proč si myslíte, že bude právě teď ochotný poskytnout vám více informací? GRANT: Možná na to budeme muset tentokráte jít... trochu jinak.

7 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 7 Pauza. CONNELLY: Navrhujete, abychom toho muže mučili, plukovníku? GRANT: Ne, pane. Mám jiný nápad. A jak Connelly na plukovníka zvědavě hledí... EXT. VELITELSTVÍ I.S.G.C. - DEN Vidíme velitelství I.S.G.C. v Houstonu, jako předtím. INT. I.S.G.C. ZADRŽOVACÍ MÍSTNOST - DEN BORIS IVANOV sedí u stolu. Grant stojí před ním a znovu se ho vyptává. Ivanov v tuto chvíli vypadá trochu frustrovaně, když promluví s jeho silným ruským přízvukem: IVANOV: Už jsem vám řekl všechno, co vím, plukovníku. Nerozumím, proč mě pořád zadržujete - myslel jsem, že máme dohodu. Grant klidně hledí na ruského inženýra. GRANT: To je pravda. Udělali jsme dohodu. Ale dohoda byla, že nám řeknete pravdu. IVANOV (ostře): Řekl jsem vám pravdu. Byl jsem najat generálem Chapovskym, abych instaloval asgardský transportér. To je všechno. GRANT: Věřím vám. (z jeho pohledu) Jenom si myslím, že jste nám neřekl všechno, co víte. (nakloní se k němu) Chci vědět, kde má Chapovsky operační základnu. Místo, odkud byly transportovány bomby použité při útocích. Ivanov na něho pronikavě pohlédne. IVANOV: Já nevím. Pauza. Grant chvíli uvažuje. GRANT: V pořádku. Doufal jsem, že se tomu budeme moci vyhnout. Ale nedáváte mi jinou možnost. Grant se obrátí směrem k dvoucestnému zrcadlu a promluví k někomu, kdo sleduje jejich konverzaci z pozorovací místnosti. GRANT (pokr.): Můžete vstoupit dovnitř. Ivanov je trochu zmatený, ale také rozrušený. IVANOV: Nemůžete mě stále vyslýchat. Porušujete dohodu, kterou mám s vaším prezidentem. GRANT (bezstarostně): Myslím, že prezident to pochopí.

8 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 8 Během tohoto uslyšíme, jak někoho zadává kód k odemknutí dveří a jak se dveře otvírají... NOVÝ ÚHEL kdy uvidíme VCHÁZET SIVEU. Má na sobě svou uniformu a připojuje se ke Grantovi. Ivanov je tím naprosto zaskočený. GRANT (pokr., k Ivanovovi): Toto je velitelka Sivea Ve'nal. Možná jste o ní již slyšel. IVANOV: Co je to...? GRANT: Dovolil jsem si kontaktovat Horizont a požádal jsem velitelku Ve'nal, aby se k nám připojila. (k Sivei) Mimochodem, děkuji. Sivea hledí na Ivanova, zatímco potvrzuje. SIVEA: Žádný problém. GRANT (k Ivanovovi): Podívejte, Borisi, možná jste o tom již slyšel... Sivea má schopnost vstoupit do mysli jiné osoby a tímto způsobem od ní získat informace. Již jsem ji viděl to dělat a... je to docela působivé. Ve skutečnosti to může být trochu znepokojivé vědět, co je schopná udělat. (pauza) Jak jsem říkal, doufal jsem, že se k tomu nebude muset uchýlit, ale... opravdu nám nedáváte jinou možnost. Grant to záměrně zveličuje, pokouší se Ivanova vylekat a z Ivanovovy reakce můžeme usoudit, že to zabírá. IVANOV: Já... řekl jsem vám všechno, co vím. GRANT: Dobře, v tom případě jsem si jist, že vám nebudete vadit, když si to Sivea zkontroluje. SIVEA (hraje hru): Plukovníku. Řekl jste mu, že pro netelepata to bude velmi bolestivé, když budu jeho myslí procházet násilně? GRANT ("zapomněl na to"): Ne, ačkoli ve skutečnosti jsem... rád, že jste se o tom zmínila. SIVEA: Ve skutečnosti je to tak nehumánní, že někteří Voriané v našem světě to považují za nelegální. GRANT: Slyšel jste to, Borisi? IVANOV (znepokojeně se zavrtí): Tohle nemůžete udělat... SIVEA: Ale mohu. Grant hledí na Ivanova s "ohromnou lítostí".

9 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 9 GRANT: Borisi, je mi to líto... (z Ivanovova pohledu) Mohlo to pro vás být o mnoho snadnější. Ale právě teď... se vystavujete riziku trvalého psychického poškození. Grant kývne na Siveu. Sivea přistoupí blíž k Ivanovovi, který vyskočí ze židle, evidentně z ní má strach. IVANOV: Zastavte to! (ke Grantovi) Toto není správné! Porušíte naši dohodu! GRANT: Měl byste být rád, že jsem se rozhodl udělat to takto. Protože další alternativa je předat vás Rusům a něco mi říká, že prezident Zukov by nebyl ochotný vám to prominout. Ivanov se znovu podívá na Siveu. IVANOV: Vy si myslíte, že to nevím? Blafujete... SIVEA: Myslím, že se to právě teď chystáme zjistit. Ivanov si uvědomí, že to Sivea myslí vážně. IVANOV (neklidně): Vy mi nerozumíte..., jestli Chapovsky zjistí, že jsem vám dal tuto informaci..., jsem mrtvý muž. GRANT: Možná, ale na to jste měl myslet předtím, než jste se s ním zapletl. (chce pokračovat) Siveo. Sivea se chystá začít. Podívá se na Ivanova s velmi klidným soustředěním. Ivanov odskočí zpátky. IVANOV: Ne!! Sivea přestane. IVANOV (pokr.): Musíte mi rozumět - tito lidé jsou příliš mocní, než abyste mne před nimi mohli opravdu ochránit. Jakmile mě pustíte, budou schopni mě vystopovat, kamkoli půjdu. GRANT: No, možná, že byste se měl chopit vaší šance, Borisi, protože my se k těm informacím dostaneme tak jako tak. Ivanov se dlouhou chvíli dívá na Granta a Siveu. Uvažuje, chápe, že plukovník má pravdu. IVANOV: V pořádku..., v pořádku, pokud chcete abych vám řekl, kde je Chapovsky..., (k Sivei) chci ujištění od Vorianů, že mne budou chránit. Grant a Sivea jsou mírně překvapeni, ale okamžitě si uvědomí, kam tím míří. IVANOV (pokr.): Jak jsem řekl - tady na Zemi nebudu nikde v bezpečí. Ale pokud by Voriané souhlasili a mohl bych se usadit na některém z jejich

10 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 10 koloniálních světů, opustil bych tuto planetu... a věci by vypadaly trochu jinak. Grant chvíli uvažuje. GRANT: To je zajímavý požadavek. IVANOV: Myslím, že je to rozumné..., vzhledem k tomu, co jsem vám právě řekl. Grant pozoruje Ivanova a ví, že ruský muž sdílení informací myslí vážně. Grant se obrátí na Siveu. GRANT: Co si o tom myslíte? SIVEA: Budu to muset probrat s Velící radou. Ale... jestli opravdu promluví..., uděláme, co bude v našich silách. Pak se podívá na Ivanova. SIVEA (pokr., s varováním): Ale raději nám nelžete. Ivanov stísněně přikývne. Je ze Sivei trochu vystrašený. IVANOV: Ne. (ujišťuje) Nejsem hlupák. Jediné, co mě zajímá, aby můj život byl v bezpečí. Následuje pauza, během které ho Grant a Sivea pozorují. GRANT: Tak začněte mluvit. Ivanovovy rysy vyjadřují jeho zneklidnění, ale chystá se promluvit. A z tohoto momentu... INT. PREZIDENTSKÝ BUNKR - HLAVNÍ CHODBA Christine prochází chodbou rychlým krokem, směrem k jednomu z výtahů, když vtom zaslechne hlas: EVAN (mimo obr.): Chris? Zastaví se a když se obrátí uvidí, jak EVAN PARKE vystupuje z přítmí. Jeho rysy jsou trochu potemnělé. Christine s ním nechce mluvit. CHRISTINE: Podívej, právě teď nemám čas. Odcházím - EVAN (přeruší ji): Musím se tě na něco zeptat. Christine to chvíli zvažuje. Evan přistoupí blíž a tiše promluví, jako by se chtěl ujistit, že je nikdo jiný neuslyší. EVAN (pokr., rezervovaně): Co to tady děje? CHRISTINE (ostře): Došlo k teroristickému útoku v Coloradu. Přes šest set lidí je mrtvých - to se tady děje. Hledí na ni, vstřebává její nepřátelské chování.

11 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 11 EVAN: Dobře víš, že tohle jsem nemyslel. (pauza) Proslýchá se, že u Connellyho bylo nějaké tajné setkání. Christine ví, že Evan se pokouší z ní dostat informace. EVAN (pokr.): Chris, jde tady o něco, o čem bych měl vědět? CHRISTINE: Lituji, já nevím, o čem to mluvíš. Proč se nezeptáš prezidenta? A s tím se chystá vstoupit do výtahu, zatímco Evan promluví nahlas. Nyní to vypadá, jako když opravdu chce, aby všichni poblíž slyšeli co říká: EVAN (záměrně hlasitě): Skvělé, děláš ze mě záporňáka. Možná jsi zapomněla, že já mám větší autoritu v této administrativě než ty, Chris. Ale jestli nechceš, tak nechej být, mám jiné způsoby, jak se dostat k tomu, co potřebuji vědět. Christine přistoupí blíž. Evidentně je naštvaná. CHRISTINE: Tohle nemá nic společného s tím, co se mezi námi stalo. A ty to zatraceně dobře víš. (pauza) Proč se přes to prostě nepřeneseš? EVAN (uštěpačně): Tvrdá jako ocel. (z jejího pohledu) Už to není ta plachá holčička, se kterou jsem chodíval randit, že?? CHRISTINE (s odporem): Jdi do hajzlu. Znovu se chystá odejít, když: EVAN: Mohl bych. Ale předtím, než to udělám... potřebuji s tebou ještě o něčem mluvit. Nyní opět promluví tiše. EVAN (pokr.): Má to co dělat se všemi oblíbeným šéfem personálu. Christine nechce, ale znovu se zastaví. Tentokrát k němu zůstává obrácená zády. EVAN (pokr., přistoupí blíž): Vím, že jste spolu měli malou diskuzi. A mám pocit, že ti nelhal... Podařilo se ti přimět ho k rozumu? Christine neodpoví. EVAN (pokr.): Myslím, že ne. Dobře, pak je tady něco, co ti musím ukázat..., něco o něm... a státní bezpečnosti. Christine se obrátí a znovu se na něj podívá, pokouší se zjistit, jakou hru hraje.

12 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 12 EVAN (pokr.): Ale ne tady. Co kdyby ses dneska později zastavila u mně? Pauza. Christine mu nevěří. Evan se mírně zaculí, když ji "ujišťuje": EVAN (pokr.): Není třeba se obávat. Není to proto, abych se s tebou znovu vyspal. Tím posledním komentářem její trpělivost přetekla. Nezvýší hlas, ale je evidentní, že zuří. CHRISTINE (varuje ho): Už na mě nemluv. A myslím to vážně - nebo toho budeš litovat. Během následující napjaté chvíle stojí proti sobě. A potom Christine NASTOUPÍ do výtahu. EVAN (záměrně nahlas zakřičí): Myslím, že bys neměla dělat takovéto sexuální návrhy v Bílém domě. Lidé by k tobě mohli ztratit úctu. Když skupina úředníků procházejících kolem uslyší tento komentář, věnují Christine opovržlivý pohled. Evan se lehce zazubí. ZBLÍZKA NA EVANA I přes úlisný úsměv jeho pohled zůstává zastřený. Díváme se do jeho přimhouřených oči, ale není možné odhadnout, co se mu honí hlavou. INT. VÝTAH Jakmile se dveře výtahu zavřou a Christine je sama, na chvíli se zamyslí. Otázku, která se jí honí hlavou, má napsanou ve tváři - co by to mohlo být, co jí Evan chtěl ukázat? A ze znepokojených rysů Christine, my... KONEC AKTU 1 FADE OUT.

13 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 13 FADE IN: AKT 2 INT. VELITELSTVÍ MEZINÁRODNÍHO VÝBORU - DEN Znovu vidíme velký komplex budov. Cesta, která k němu vede, je po obou stranách lemována státními vlajkami. INT. MEZINÁRODNÍ VÝBOR - CHODBA - DEN Connelly právě PŘICHÁZÍ z konferenčního sálu. Jde chodbou, když - WOOLSEY (mimo obr.): Pane prezidente? Connelly se obrátí a uvidí, jak k němu přichází WOOLSEY. Prezident není příliš nadšený, když ho vidí. Pokračuje v chůzi a Woolsey se ho snaží dohonit. CONNELLY: Pane Woolsey. Co pro vás mohu udělat? WOOLSEY: Pane, rád bych s vámi chvíli mluvil, pokud vám to nevadí. CONNELLY: Ve skutečnosti, vadí. WOOLSEY: Pane prezidente - prosím. Connelly se nakonec zastaví. CONNELLY: Jestli mě hledáte proto, abyste mi řekl, ať neberu osobně to, co tady děláte - nedělejte si s tím starosti. Uvědomuji si, že vaše role tady není jednoduchá. Nyní stojí proti sobě. Woolsey zvažuje slova, evidentně je mu to nepříjemné. WOOLSEY: Pane, musíte chápat, že moje pozice zde vyžaduje, abych byl úplně nezaujatý. Není to vůbec o tom, co považuji za nejlepší. Connelly ho chvíli jenom pozoruje. WOOLSEY (pokr.): Ale už se stalo... Chci jen, abyste věděl, pane prezidente, že kdyby bylo po mém..., toto setkání by se vůbec neuskutečnilo. Myslím, že hvězdná brána by měla zůstat tam, kde teď je. Avšak... z důvodu mého postavení v Mezinárodním výboru, nemohu si pomoci, ale... rozumím názoru jiných národů. Connelly další chvíli hledí na Woolseyho. Pak - PREZIDENTOVA POBOČNICE (mimo obr.): Pane prezidente. Oba se obrátí a uvidí přicházet PREZIDENTOVU POBOČNICI.

14 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 14 PREZIDENTOVA POBOČNICE (pokr.): Pane, mám pro vás na telefonu plukovníka Granta. Connelly potvrzuje a obrátí se na Woolseyho. CONNELLY: Omluvte mě, pane Woolsey. A prezident odejde. DRŽÍME ZÁBĚR NA WOOLSEYHO který se dívá za Connellym, možná s určitými stopami lítosti. WOOLSEY (tiše): Ano, jistě, pane prezidente. NOVÝ ÚHEL jak se Connelly zastaví kousek dál na chodbě a vezme si mobil od své pobočnice. CONNELLY: Ano, Johne. Co pro mě máte? GRANTV HLAS (z telefonu): Pane prezidente, vypadá to, že jsme měli pravdu. Ivanov ví, kde se nachází Chapovsky. CONNELLY: Předpokládám, že vám to řekl. PROKLÁDÁNO S: INT. I.S.G.C. POZOROVACÍ MÍSTNOST Grant stojí u dvousměrného okna a dívá se do výslechové místnosti, kde Ivanov nervózně popochází. GRANT: Ano, pane, řekl. Chapovsky není na Zemi. Koalice Phoenix má v držení enolyjský křižník. Nejspíše se nacházejí někde ve sluneční soustavě. Ivanov jim pomohl se zamaskováním energetické stopy lodě, takže zůstávají skryti před našimi dálkovými senzory. Connelly je překvapený. CONNELLY: Jak se jen Koalici Phoenix podařilo získat do rukou enolyjský křižník? GRANT: Podle Ivanova ho získali během doby, kdy se spikli s Enoly. Pane, dává to smysl - tím by se vysvětlilo, jak se jim podařilo zakódovat signál jejich transportéru, aby nebylo možné zjistit odkud přenesli bombu. Connelly chvíli uvažuje. CONNELLY: Už dorazil Bellerophon?

15 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 15 GRANT: Ano, pane. A mám tady taky zbytek mého týmu. Chystáme se odejít na Bellerophon a začít s hledáním křižníku. Connellymu se uleví, když uslyší, že udělali takový pokrok. Oba zavěsí. CONNELLY: V pořádku..., dobrá práce, Johne. Pokračujte. GRANT: Děkuji vám, pane prezidente. ZBLÍZKA NA GRANTA jak se plukovník dívá do zadržovací místnosti a pozoruje Ivanova. Pak - CHRISTINE (mimo obr.): Johne... Grant se obrátí a uvidí VCHÁZET Christine. GRANT: Ahoj... Jsi v pořádku? Vypadáš trochu rozrušeně. Christine v pořádku evidentně není. Pravda je, že toho má hodně na mysli. Vypadá hodně ustaraně; má zvláštní, instinktivní pocit, že se stane něco špatného. Chvíli váhá. CHRISTINE: Myslím, že možná máme další problém. GRANT: O čem to mluvíš? CHRISTINE: Předtím, než jsem odešla z Washingtonu, mluvila jsem s Evanem Parkem... Řekl něco, co mi dělá starosti. (pauza) Chce mi ukázat něco o Kevinovi. GRANT: Ukázat ti něco o Kevinovi? CHRISTINE: Nevím. Grant potřese hlavou. GRANT: Nerozumím. CHRISTINE: Já také ne... Ale přemýšlím o tom, že se vrátím a promluvím s ním. Grant se nad tím chvilku pozastaví. GRANT: Abych řekl pravdu, Chris... Tenhle Evan Parke, není zrovna chlápek, který na mě působí důvěryhodně. CHRISTINE: Já vím... (pokouší se to vysvětlit) Z nějakého důvodu jen mám... špatný pocit.

16 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 16 GRANT (po pauze): O čem to mluvíš? CHRISTINE: Kevin a já, jsme mezi sebou měli... určité neshody. Vyjadřuje jisté politické názory, které mě znepokojují. Následuje tichá pauza, během níž Christine chvilku hledí do výslechové místnosti a sleduje Ivanova chodícího sem a tam. Pauza. GRANT (chápe): Chris, nemyslíš, že by to mohl být ten špion v Connellyově administrativě. CHRISTINE: Doufám, že ne. (pauza) Ale znám Evana dost dobře na to, abych poznala, že je do něčeho zapletený... Jsem pravděpodobně jeden z mála lidí, který to z něj může dostat. (dospěje k rozhodnutí) Rozhodně si s ním potřebuji promluvit... a zjistit, o co tady jde. Grant mírně přikývne, ale zároveň také jeho rysy začnou vyjadřovat obavy. A z tohoto momentu... EXT. BÍLÝ DŮM - DEN Opět uváděcí záběr Bílého domu. INT. PREZIDENTSKÝ BUNKR - OPERAČNÍ MÍSTNOST Na hlavní obrazovce opět běží různé ZPRÁVY jak o krizi v Coloradu, tak o útoku v Malajsii. Několik ČLENŮ ŠTÁBU stojí v pozadí, zatímco my spatříme Evana stojícího u stolu, jak mluví k neznámé osobě do mobilu. EVAN: Jo, dobře, Co na to říct? Kéž bychom měli jinou možnost, ale toto je příliš naléhavé na to, abychom se zastavili a přemýšleli. (pauza) Není v tom žádný rozdíl - chci, aby to proběhlo. Jen pak si Evan všimne - CHRISTINE která VSTUPUJE do místnosti. Evan přeruší telefonní hovor. EVAN (pokr.): A hele, podívejme se, zrovna jsem ti chtěl zavolat. Zavěsí telefon a jde směrem k Christine. EVAN (pokr.): No - nemyslel jsem si, že tě uvidím tak brzo. Když se před ní zastaví, chvíli na ni hledí. EVAN (pokr.): Myslel jsem, že budeš na Bellerophonu, pátrat po enolyjské lodi.

17 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 17 Christine se podívá na Evana. Je to evidentně poslední osoba, se kterou právě teď chce mluvit. Ale přinutí se říct následující slova: CHRISTINE: Řekl jsi, že máš něco, co mi chceš ukázat. EVAN: Pravda. A ty jsi mi dala jasně najevo, že nemáš zájem. CHRISTINE: Podívej Evane, ty a já se nemusíme mít zrovna v oblibě. Ale jestli je tady opravdu něco ohledně bezpečnosti této země, o čem se mnou potřebuješ mluvit..., musíš mi říct, co to je. Evan o tom chvíli uvažuje. Souhlasí. EVAN: Budiž. Ale, Chris, věř mi, když říkám..., nebude se ti to líbit. Christine se pokusí skrýt její špatný pocit. CHRISTINE: To je v pořádku. EVAN: Tak dobře. Nenápadně se rozhlédne po místnosti a pak na ni znovu pohlédne. EVAN (pokr.): Pojďme. A jak se chystá k odchodu... DRŽÍME ZÁBĚR NA CHRISTINE která ho sleduje a není si jistá, co z toho nakonec vzejde. A z podezíravého pohledu v jejích očích... EXT. VESMÍR - BELLEROPHON Vidíme BELLEROPHON obíhající okolo Země. Jeho zbraně jsou v pohotovosti, po jeho stranách vidíme vysunuté výbojové zbraně, které vypadají jako malá křídla. INT. BELLEROPHON - CHODBA Výtahové dveře se otevřou a Grant a PLUKOVNÍK MACKENZIE LOGANOVÁ vstoupí do chodby. Grant má na sobě stále ještě vycházkovou uniformu, zatímco Loganová má svou obvyklou uniformu Bellerophonu. Vidíme několik ČLENŮ POSÁDKY procházejících kolem, zatímco Grant a Loganová mluví během chůze. LOGANOVÁ: Nechala jsem nadporučíka Percivala provést sken sluneční soustavy senzory dalekého dosahu. Jeho výsledky jenom potvrdily, co už víme z hloubkové vesmírné telemetrie provedené z Marsu a ze skenů provedených ze Země - tam venku nejsou žádné stopy po lodi.

18 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 18 GRANT: Mac, věř mi - vím, že Ivanov mluvil pravdu. Ta loď tam venku někde je. LOGANOVÁ: V pořádku, fajn. Jestli tam někde je, najdeme ji. GRANT: Čím dříve, tím lépe. Loganová sdílí Grantovo znepokojení. LOGANOVÁ: Jo, vidím to tak, že jim nic nebrání v tom, aby transportovali další bomby prakticky na kterékoli místo na Zemi. Proč doposud jen dva útoky? GRANT: Myslím, že dokud je jejich cílem zastrašování, omezují útoky na minimum. LOGANOVÁ: Téměř tisíc mrtvých lidí, většina z nich civilisté - pěkné minimum. GRANT:... Jo. Když dojdou ke vstupu na můstek, Loganová se zastaví. Pohlédne na Granta s pochmurným výrazem. LOGANOVÁ: Johne, předtím, než vyrazíme, chci, abys něco věděl. (z jeho pohledu) Uvědomuji si, že cílem je dostat Chapovskyho živého, ale... pokud si to okolnosti vynutí, nebudu mít problém s tím, že budeme muset zničit jeho loď, jestli rozumíš, co tím chci říct. Grant se na ni podívá, cítí její touhu po pomstě. Nemůže popřít, že jedna jeho část sdílí její pocit. GRANT: Souhlasím. Následuje pauza, po které Loganová odchází na můstek. Držíme záběr na Granta, na jeho zadumaný výraz. A potom plukovník následuje Loganovou do... INT. BELLEROPHON - MŮSTEK Když Grant VSTOUPÍ na můstek, tak zjistí, že už je tady Sivea. Jsou zde také DAVID a TOM. Loganová stojí uprostřed můstku s NADPORUČÍKY PERCIVALEM a AMAREM, kteří sedí u jejich konzolí pro kormidlování a navigaci. Percival podává hlášení: PERCIVAL: Všechny paluby jsou připraveny k odletu, plukovníku. LOGANOVÁ: Velmi dobře, nadporučíku. Signalizujte všem palubám všeobecnou pohotovost. (k Amarovi) Zvedněte štíty a připravte všechny zbraně. AMARO (nadšeně provádí): Ano, paní. Podle očekávání přejdou světla na tmavý bojový odstín. LOGANOVÁ: Příprava je napůl vyhraná bitva.

19 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 19 SIVEA: Starosti mi dělá, že zatímco my je nebudeme moci sledovat, oni budou bez problémů pozorovat náš přílet na svých senzorech. DAVID: Nemohli bychom se pokusit zamaskovat obraz našich senzorů? TOM: To by trvalo příliš dlouho, uvážíme-li, že nevíme, jak enolyjské senzory fungují. GRANT (s rozhodnutím): Musíme se pokusit to udělat. LOGANOVÁ: Sama bych to neřekla lépe. Loganová se posadí do kapitánského křesla. LOGANOVÁ (pokr., k Percivalovi): Vezměte nás z oběžné dráhy. A jak Percival pracuje s jeho ovládacími prvky... EXT. VESMÍR - BELLEROPHON Díváme se shora na Bellerophon, v pozadí pod bitevním křižníkem vidíme Zemi. Bellerophon se začne natáčet a my ho následujeme jak vyráží do otevřeného prostoru. Sledujeme Bellerophon, jak odlétá pryč, aby začal pátrání... STŘIH NA: EXT. WASHINGTON D.C. - NÁJEMNÍ DŮM - DEN Vidíme nájemní dům kdesi na předměstí Washingtonu. Několik aut projde po ulici před ním. INT. EVANŮV BYT - DEN Je to malý byt, zahalený v šeru. Všechno je úhledné a čisté. Je zde několik stolů pokrytých PAPÍRY, SLOŽKAMI a LAPTOPY. V jednom rohu, blízko jediného okna se zataženými žaluziemi, je malý prostor s pohovkou. Evidentně je to domov svobodného mládence. ZABEREME dveře, které se otevřou a Christine s Evanem VSTOUPÍ dovnitř. Evan zavře dveře a hodí klíč na blízký stůl. EVAN: No, tak jsme tady. Vím, že to tady nijak zvlášť nevypadá, ale v poslední době nebývám doma příliš často. Odchází do blízké kuchyně, zatímco Christine se rozhlíží kolem. Viditelně je jí to nepříjemné. Evan zavolá z kuchyně. EVAN (pokr.): Nedáš si něco k pití? Mám vodu a... no, něco, co by mohlo vypadat jako džus. Christine pohlédne jeho směrem, ale neodpoví. Po chvíli Evan vyjde z kuchyně s láhví vody v ruce.

20 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 20 EVAN (pokr.): Ano? Ne? Možná? Neslyšel jsem tvoji odpověď. CHRISTINE (po chvíli): Ne... díky. EVAN (pokrčí rameny): Dělej, jak chceš. Trochu se napije vody. Christine začíná být trochu netrpělivá. CHRISTINE: Opravdu tady máš něco, co mi chceš ukázat? EVAN: Jenom jsem si myslel, že bych se mohl pokusit uvolnit určité napětí. CHRISTINE: Tak dobře - zřejmě to nakonec asi není tak důležité. Vychutnej si svoji vodu. A chystá se odejít, když Evan ukáže na blízký stůl. EVAN: V pořádku, promiň... Je to támhle. Christine se zastaví. Evan dojde ke stolu, na kterém je LAPTOP. Evan laptop zapne. EVAN (pokr.): Všechny ty soubory mám tady. Christine chvíli nedůvěřivě uvažuje o tom, co řekl, ale pak přistoupí blíž a připojí se k němu u stolu. CHRISTINE: O jakých souborech to mluvíme? EVAN: Raději ti je ukážu. Následuje tichá pauza, během které počítač startuje. Evan se chvíli dívá na Christine. EVAN (pokr.): Víš, nikdy jsem neměl příležitost ti poblahopřát. (z jejího pohledu) Během uplynulých tří a půl let jsi zpracovala úchvatný materiál. Christine potřese hlavou, když to uslyší. Evan si toho všimne. EVAN (pokr.): Co? CHRISTINE (ostře): O co přesně se tady pokoušíš?! (z jeho pohledu) Celou tu dobu jsi se choval jako blázen a teď jsi "ohromený" tím, co jsem udělala?! EVAN: Nikdy jsi nestála o komplimenty. CHRISTINE (tvrdě): Ty jsi ta poslední osoba, od které bych chtěla slyšet komplimenty. Jsem tady, protože jsi mi řekl, že mi ukážeš něco důležitého - to je všechno. Mimo toho nemám, co bych ti řekla. Evan vypadá, jako kdyby na to chtěl odpovědět, ale přinutí se to neudělat. Jenom s přimhouřenýma očima hledí na laptop, zatímco ho Christine pozoruje. Pak začne hledat soubory.

Scénář ukázkového testu Přetištěno z knihy Nenuťte uživatele přemýšlet! 2010 Steve Krug

Scénář ukázkového testu Přetištěno z knihy Nenuťte uživatele přemýšlet! 2010 Steve Krug Scénář ukázkového testu Přetištěno z knihy Nenuťte uživatele přemýšlet! 2010 Steve Krug Ve webovém prohlížeči by měla být načtení nějaká neutrální stránka, například Google. Dobrý den. Jmenuji se a budu

Více

EU Děti Online II (31/03/2010) Věk 9-10 LET

EU Děti Online II (31/03/2010) Věk 9-10 LET ZKOPÍRUJTE IDENTIFIKČNÍ ČÍSLO Z KONTKTNÍHO LISTU ČÍSLO ZEMĚ ČÍSLO STRTOVNÍH O BODU ČÍSLO DRESY JMÉNO TZTELE ČÍSLO DRES PSČ TELEFONNÍ ČÍSLO EU Děti Online II (31/03/2010) JK VYPLNIT TUTO ČÁST DOTZNÍKU Věk

Více

Extrémní opatření COLIN SANDERSON. DATUM VYSÍLÁNÍ: 27. března 2008

Extrémní opatření COLIN SANDERSON. DATUM VYSÍLÁNÍ: 27. března 2008 Extrémní opatření EP: 4. 16 Scénář COLIN SANDERSON DATUM VYSÍLÁNÍ: 27. března 2008 ČESKY: 18. července 2010 2006 Beyond the Horizon Productions Ve spolupráci s GateWorld.net Stargate, Stargate SG-1 a Stargate:

Více

Reagujete ukvapeně, nebo promyšleně?

Reagujete ukvapeně, nebo promyšleně? Reagujete Co byste v podobných situacích řekli a udělali vy? Když nebudete svoje reakce procvičovat, nikdy se nezměníte. Váš kolega prezentuje projekt, který jste spolu zrovna dokončili. Čekáte, až se

Více

Kdyby svět byl dokonalý, žádné omluvy bychom nepotřebovali, protože však dokonalý není, bez omluv se neobejdeme. Kdy je potřeba mluvit o omluvě?

Kdyby svět byl dokonalý, žádné omluvy bychom nepotřebovali, protože však dokonalý není, bez omluv se neobejdeme. Kdy je potřeba mluvit o omluvě? Kdyby svět byl dokonalý, žádné omluvy bychom nepotřebovali, protože však dokonalý není, bez omluv se neobejdeme. Kdy je potřeba mluvit o omluvě? Za napětím v manželství bývá často neochota se omluvit.

Více

Asertivita 5.5 ASERTIVNÍ PRÁVA

Asertivita 5.5 ASERTIVNÍ PRÁVA 5.5 ASERTIVNÍ PRÁVA Kaţdý má právo mít a vyjádřit své vlastní názory, jeţ se mohou lišit od ostatních lidí. Má právo být vyslechnut a brán váţně. Můţe s námi nesouhlasit. Má právo vyjádřit hněv, přiznat

Více

I. JAK SI MYSLÍM, ŽE MOHU BÝT PRO TÝM PROSPĚŠNÝ:

I. JAK SI MYSLÍM, ŽE MOHU BÝT PRO TÝM PROSPĚŠNÝ: Test týmových rolí Pokyny: U každé otázky (I - VII), rozdělte 10 bodů mezi jednotlivé věty podle toho, do jaké míry vystihují vaše chování. V krajním případě můžete rozdělit těchto 10 bodů mezi všechny

Více

ALEX RUBIT. DATUM VYDÁNÍ: 16. prosince 2004

ALEX RUBIT. DATUM VYDÁNÍ: 16. prosince 2004 POVSTÁNÍ ASCHENŮ EP: 1.07 Scénář ALEX RUBIT DATUM VYDÁNÍ: 16. prosince 2004 ČESKY: 15. října 2005 2004 HORIZON PRODUCTIONS Stargate, Stargate SG-1 a Stargate: Atlantis jsou vlastnictvím MGM/UA Double Secret

Více

Asertivní komunikace

Asertivní komunikace Asertivní komunikace Kde se vzalo, tu se vzalo Autorem metody tréninku asertivity je Američan Andrew Salter. Své žáky učil spontánním reakcím, přiměřenému projevu emocí a umění stát si za svým. dovednost

Více

JAK ZVLÁDNOUT TELEFONNÍ POHOVOR???

JAK ZVLÁDNOUT TELEFONNÍ POHOVOR??? Informační příručka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 JAK ZVLÁDNOUT TELEFONNÍ POHOVOR??? Projekt "Podpora uživatelů drog při uplatnění na trhu práce" Tento projekt je financován Evropským sociálním fondem - Operačním

Více

KNIHA O PĚSTOUNSKÉ PÉČI PRO DĚTI

KNIHA O PĚSTOUNSKÉ PÉČI PRO DĚTI KNIHA O PĚSTOUNSKÉ PÉČI PRO DĚTI Když nemůžeš zůstat doma se svou vlastní rodinou, je stát odpovědný za to, aby o Tebe bylo řádně postaráno a abys měl/a všechny věci, které potřebuješ ke svému životu.

Více

Je důležité umět rozpoznat, které věci jsou zbytečné.

Je důležité umět rozpoznat, které věci jsou zbytečné. Každá myšlenka, kterou si naše mysl vytvoří, většinou vytvoří i tu činnost, o které jsme přemýšleli. Všechno, co vyprodukuje naše mysl, chce produkovat i naše tělo. Je to automatický proces, který má většina

Více

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Určitě sami dobře víte, že lidé neradi dávají doporučení na finanční zprostředkovatele.

Více

Nemáte Žádné Reference?

Nemáte Žádné Reference? Nemáte Žádné Reference? Pak mám pro vás dobrou zprávu. Každý začíná s tím, že žádné nemá. Všichni ale musíme odněkud začít. Z vlastní zkušenosti se mi nesčetněkrát potvrdilo, že když umístíte reference,

Více

STRÁNKA BY NEMĚLA BÝT POUZE VIZITKOU, ALE MĚLA BY BÝT PRODEJCEM

STRÁNKA BY NEMĚLA BÝT POUZE VIZITKOU, ALE MĚLA BY BÝT PRODEJCEM Dnes se prakticky podíváme na to, co všechno musí letos vaše stránky umět, aby fungovaly a vydělávaly. STRÁNKA BY NEMĚLA BÝT POUZE VIZITKOU, ALE MĚLA BY BÝT PRODEJCEM Toto je první věc, která je velmi

Více

Habermaaß-hra 5589. Klasické kostky Kravička Karla

Habermaaß-hra 5589. Klasické kostky Kravička Karla CZ Habermaaß-hra 5589 Klasické kostky Kravička Karla Vážení rodiče, gratulujeme k zakoupení hry z cyklu "Moje první hra - Farma". Učinili jste správné rozhodnutí a umožnili svému dítěti učit se prostřednictvím

Více

Zachování rodu ALEX RUBIT. DATUM VYSÍLÁNÍ: 30. listopadu 2006

Zachování rodu ALEX RUBIT. DATUM VYSÍLÁNÍ: 30. listopadu 2006 Zachování rodu EP: 3. 05 Scénář ALEX RUBIT DATUM VYSÍLÁNÍ: 30. listopadu 2006 ČESKY: 24. listopadu 2007 2006 Beyond the Horizon Productions Ve spolupráci s GateWorld.net Stargate, Stargate SG-1 a Stargate:

Více

Třída: III. A Vyučující: Mgr. Hana Lipková

Třída: III. A Vyučující: Mgr. Hana Lipková Projekt EduČas příprava na hodinu Datum: 15. 5. 2012 Předmět: ČaS Učivo: Vesmír Třída: III. A Vyučující: Mgr. Hana Lipková Cíle hodiny: Pro žáky: Žák si připomene dosavadní znalosti o vesmíru (úvodní hodina)

Více

Abraham Hicks Jak přichází Donald Trump na své myšlenky?

Abraham Hicks Jak přichází Donald Trump na své myšlenky? Abraham Hicks Jak přichází Donald Trump na své myšlenky? Host: Mnoho z těchto věcí je pro mě nových, hodně je starých. Takto jdu svým životem a je to úžasné. A teď jsem ve svém životě na místě, kde se

Více

Den kdy se vrátí láska k nám

Den kdy se vrátí láska k nám Den kdy se vrátí láska k nám obsazení: Tereza Petra Göbelová Petra Tereza Agelová 1. scéna pohoda Proslov DJ karaoke party hard repertoár Podvod, Holky z naší školky, Pohoda, Den kdy se vrátí láska k nám

Více

Jak koupit nemovitost

Jak koupit nemovitost Jak koupit nemovitost Bezpečně? Co nejlépe? Bez starostí a stresu? Část 1. www.alisen.cz Proč vznikla tato kniha? Koupě nemovitosti bývá pro většinu z nás životní investicí. Vydáváme velké, často půjčené

Více

Kde mohou pracovat lidé s postižením?

Kde mohou pracovat lidé s postižením? Kde mohou pracovat lidé s postižením? 30 Chráněné dílny Lidé s postižením pracují v chráněných dílnách. Většina lidí, kteří pracují v chráněných dílnách jsou lidé s postižením. V chráněné dílně ale také

Více

Paprsky světla létají úžasnou rychlostí. Když dorazí do našich očí, donesou

Paprsky světla létají úžasnou rychlostí. Když dorazí do našich očí, donesou SVĚTLO Paprsky světla létají úžasnou rychlostí. Když dorazí do našich očí, donesou nám mnoho informací o věcech kolem nás. Vlastnosti světla mohou být ukázány na celé řadě zajímavých pokusů. Uvidíš svíčku?

Více

www.milionoveimperium.cz

www.milionoveimperium.cz www.milionoveimperium.cz David Kirš, autor Miliónového impéria a EmailAcademy uvádí ebook WEB MILIONÁŘE A KRUH BOHATSTVÍ Tento ebook (dokument) můžete šířit a přeposílat dále, ale pouze jako celek. Není

Více

Tato příbalová informace vysvětluje, jak National Health Service (NHS), práce v

Tato příbalová informace vysvětluje, jak National Health Service (NHS), práce v National Health Service Tato příbalová informace vysvětluje, jak National Health Service (NHS), práce v UK. Národní zdravotní služba poskytuje zdravotní péči ve Velké Británii a je financován zdanění.

Více

17. listopad DEN BOJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII

17. listopad DEN BOJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII 17. listopad DEN BOJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII 17. listopad patří mezi jeden z nejvýznamnějších dnů v dějinách České republiky. V roce 1939 nacisté brutálně zakročili proti vysokoškolským studentům. O padesát

Více

JANA HOCHMANNOVÁ. Román o krizi středního věku

JANA HOCHMANNOVÁ. Román o krizi středního věku JANA HOCHMANNOVÁ Román o krizi středního věku 12 Novinka Přijíždím domů z práce a manžel sedí u kávy. Spokojeně popíjí nápoj a šibalsky se na mě dívá. Neříká nic, jen mě pozoruje. Nevím, co si o tom mám

Více

PASIVNĚ AGRESIVNÍ MRCHA

PASIVNĚ AGRESIVNÍ MRCHA PASIVNĚ AGRESIVNÍ MRCHA Pasivně agresivní mrcha prožívá vnitřní konflikt. Na jedné straně je přesvědčená, že by měla být k lidem milá. Na druhé straně je velmi soupeřivá. Výsledkem sváru těchto protikladných

Více

Medvídek Teddy barvy a tvary

Medvídek Teddy barvy a tvary CZ Habermaaß-hra 5878 Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary První umísťovací hra pro 1 až 4 malé medvídky od 2 let. Autor: Christiane Hüpper Ilustrace:

Více

MULTICOM 112. Průvodce programem

MULTICOM 112. Průvodce programem MULTICOM 112 Průvodce programem Cíl Cílem projektu MULTICOM112 CD-ROM je zvýšit a rozšířit základní jazykové schopnosti techniků operačních středisek do takové míry, že budou schopni rozpoznat cizí jazyk

Více

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi!

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi! JEŽÍŠ UČITEL Když začal Ježíš kázat, učil lidi, co mají dělat, aby byli dobří, a aby jim za to Pán Bůh žehnal. Říkal lidem: Máte v nebi dobrého Otce. Mějte ho rádi a takto se k němu modlete: Otče náš,

Více

Efektivní komunikace II.

Efektivní komunikace II. Efektivní komunikace II. KOMUNIKAČNÍ DOVEDNOSTI Co musíme vědět ještě předtím, než budeme začínat komunikaci? Co nám říká řeč těla - nonverbální komunikace Komunikační asertivita Efektivní komunikace uvnitř

Více

Návod na vytvoření vlastního videa. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Návod na vytvoření vlastního videa. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Návod na vytvoření vlastního videa Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Sami nejlépe víte, že trh s finančními poradci je přesycen.každý poradce se snaží odlišit od ostatních, být nejlepší

Více

Technika pohovorů a komunikace. s dětmi a jejich vztažnými osobami

Technika pohovorů a komunikace. s dětmi a jejich vztažnými osobami Technika pohovorů a komunikace s dětmi a jejich vztažnými osobami Úvod do techniky pohovorů Spontání otevřený informační pohovor Interview Terapeutický pohovor Spontání otevřený informační pohovor V případě

Více

Být člověkem před zákonem

Být člověkem před zákonem Vaše občanská práva Být člověkem před zákonem Inclusion Europe Zpráva Inclusion Europe společně se svými 49 členskými organizacemi v 36 zemích usiluje o odstranění diskrimance : Anglie Belgie Bulharsko

Více

Kurz Sociální a komunikační dovednosti

Kurz Sociální a komunikační dovednosti Kurz Sociální a komunikační dovednosti Lektorka, autorka materiálů: Mgr. Kateřina Obsah kurzu: 1. Pravidla a cíle kurzu 2. Seznamovací rozhovory teorie a nácvik, témata vhodná k vedení rozhovoru seznamovacího,

Více

Projekt Odyssea, www.odyssea.cz

Projekt Odyssea, www.odyssea.cz Projekt Odyssea, www.odyssea.cz Příprava na vyučování s cíli osobnostní a sociální výchovy Téma oborové Vzdělávací obor Ročník Časový rozsah Práce s textem Český jazyk a literatura 1. ročník 2 hodiny Hlavní

Více

ODVAHU! Knížka o přežití. Okamžitá pomoc při strachu, úzkosti a panice

ODVAHU! Knížka o přežití. Okamžitá pomoc při strachu, úzkosti a panice Dr. med. Claudia Croos-Müller ODVAHU! Knížka o přežití Okamžitá pomoc při strachu, úzkosti a panice 12 a ½ cvičení pro okamžitou pomoc pro získání klidu a odvahy V této knize najdeš následující cvičení:

Více

Asertivita. MUDr. Mgr. Petra Elizabeth Teslíková

Asertivita. MUDr. Mgr. Petra Elizabeth Teslíková Asertivita MUDr. Mgr. Petra Elizabeth Teslíková Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Mládežníků 1115 Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0410 Číslo šablony: 1 Název materiálu: Asertivita Ročník:

Více

ODPOVĚDI Z TICHA. Kapitola 1 PRÁCE A POVOLÁNÍ. Tvým velkým povoláním je být lidskou bytostí. To je tvé prvořadé a jediné pravé povolání.

ODPOVĚDI Z TICHA. Kapitola 1 PRÁCE A POVOLÁNÍ. Tvým velkým povoláním je být lidskou bytostí. To je tvé prvořadé a jediné pravé povolání. Kapitola 1 PRÁCE A POVOLÁNÍ Tvým velkým povoláním je být lidskou bytostí. To je tvé prvořadé a jediné pravé povolání. 23 Jeffrey Chappel PENÍZE Kdy se dočkám finančního zajištění? Peníze nejsou žádná jistota.

Více

VÍŠ, CO JE TO BANKA?

VÍŠ, CO JE TO BANKA? VÍŠ, CO JE TO BANKA? Plán vyučovací hodiny (č. 5) TÉMA VYUČOVACÍ HODINY: Víš, co je to banka? VĚK ŽÁKŮ: využití podle úrovně žáků (doporučení 6. až 8. třída) ČASOVÁ DOTACE: 45 minut POTŘEBNÉ MATERIÁLY:

Více

Metodika podpory sociálních dovedností

Metodika podpory sociálních dovedností 1 Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice, o.s. Metodika podpory sociálních dovedností Aneb jak připravit a vést kurzy sociálních dovedností pro lidi s mentálním postižením

Více

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 SLOVO ÚVODEM Je tady průběh dalšího týdne a s ním přichází i náš bulvár. Opět jsme si pro Vás připravili drby z našich Vávrovických hasičských řad a nově i slibovaný

Více

Projekt Odyssea, www.odyssea.cz

Projekt Odyssea, www.odyssea.cz Projekt Odyssea, www.odyssea.cz Příprava na vyučování s cíli osobnostní a sociální výchovy Název lekce (téma) Časový rozsah lekce Věková skupina (ročník) Vzdělávací obor (dle RVP) Travelling s použitím

Více

Smlouva o poskytnutí sociální služby

Smlouva o poskytnutí sociální služby DOMOV POD HRADEM ŽAMPACH, IČ: 00854271 Informace pro uživatele Smlouva o poskytnutí sociální služby 28.3.2009 Výtah obsahu smlouvy o poskytnutí sociální služby srozumitelný uživateli služby; zpracoval:

Více

Klíčové kompetence vedoucího pracovníka v procesu řízení školy

Klíčové kompetence vedoucího pracovníka v procesu řízení školy Název projektu: Reg. č. projektu: Rozvoj klíčových kompetencí zástupců ředitele na školách a školských zařízeních CZ.1.07/1.3.49/01.0002 Modul : Klíčové kompetence vedoucího pracovníka v procesu řízení

Více

5 + 1 věc, kterou potřebuje každý dobrý marketingový příběh

5 + 1 věc, kterou potřebuje každý dobrý marketingový příběh 5 + 1 věc, kterou potřebuje každý dobrý marketingový příběh 2014 Michal Garšic Tato publikace, ani žádná její část nesmí být kopírována, rozmnožována, ani poskytována třetím osobám. Také nesmí být šířena

Více

Internet a autorský zákon (pracovní list)

Internet a autorský zákon (pracovní list) Zvyšování kvality výuky v přírodních a technických oblastech CZ.1.07/1.128/02.0055 Označení: EU-Inovace-Inf-7-04 Předmět: Informatika Cílová skupina: 7. třída Autor: Jana Čejková Časová dotace: 1 vyučovací

Více

Udělejte skvělé fotky

Udělejte skvělé fotky Udělejte skvělé fotky Teď když víte, jak svůj fotoaparát ovládat, můžete začít s fotografováním. Třeba běžnými momentkami. Nicméně pokud se budete chtít dostat od obyčejných momentek dál k opravdu skvělým

Více

Stav affiliate marketingu v České a Slovenské republice

Stav affiliate marketingu v České a Slovenské republice mariorozensky.cz Stav affiliate marketingu v České a Slovenské republice Možná jste již zaslechli mé oblíbené tvrzení, že pouze 2 % obchodníků využívají affiliate marketing. Affiliate trh sice neustále

Více

Diskriminacebolí! Inclusion Europe. ProEvropubezdiskriminace. Inclusion Europe. Inclusion Europe. Zpráva

Diskriminacebolí! Inclusion Europe. ProEvropubezdiskriminace. Inclusion Europe. Inclusion Europe. Zpráva Inclusion Europe Evropskáasociacelidísmentálním postiženímajejichrodinnýchpříslušníků InclusionEuropezastupujeosoby smentálnímpostiženímajejichrodiny. ČlenskýmiorganizacemiInclusionEurope jsouorganizacesebeobhájcůarodičovské

Více

TVOŘIVÉ MYŠLENKY. Žijte odvážně!

TVOŘIVÉ MYŠLENKY. Žijte odvážně! TVOŘIVÉ MYŠLENKY Žijte odvážně! Pardubice 2011 Postupy, které vás posunou dál Věnováno všem, kteří se nebojí žít. ÚVOD Žijeme ve společnosti, která si hraje na jistotu a zabezpečení. Uvěřili jsme, že neustálou

Více

Metodika poradenství. Vypracovali: Jiří Šupa Edita Kremláčková

Metodika poradenství. Vypracovali: Jiří Šupa Edita Kremláčková Metodika poradenství Vypracovali: Jiří Šupa Edita Kremláčková Úvod V následujícím textu je popsán způsob vedení rozhovoru s klientem, jehož cílem je pomoci klientovi prozkoumat jeho situaci, která ho přivedla

Více

Velké a malé příběhy moderních dějin

Velké a malé příběhy moderních dějin Gabriela Juříčková Zpovídaní mé babičky Boženy Žižkové, narozené v roce 1939 Autorka: Gabriela Juříčková Už by nechtěla vrátit komunisty, přitom všude jinde pořád slyším, jak prý tehdy bylo líp. Datum

Více

Časopis všech chytrých holčiček a kluků Základní školy bratří Fričů v Ondřejově ČASOPIS PĚTILÍSTEK. 8. ročník 2014/2015. 1. stupeň

Časopis všech chytrých holčiček a kluků Základní školy bratří Fričů v Ondřejově ČASOPIS PĚTILÍSTEK. 8. ročník 2014/2015. 1. stupeň Časopis všech chytrých holčiček a kluků Základní školy bratří Fričů v Ondřejově ČASOPIS PĚTILÍSTEK 8. ročník 2014/2015 1. stupeň TÉMA: VesmírTříd 1. A - návštěva planetária v Praze Jednou z komet ve velkém

Více

Já mám práva, ty máš práva, on/ona/ono má práva... Na úvod k právům dítěte

Já mám práva, ty máš práva, on/ona/ono má práva... Na úvod k právům dítěte Já mám práva, ty máš práva, on/ona/ono má práva... Na úvod k právům dítěte Každý má práva. A co víc, jsi-li chlapec nebo dívka a je ti méně než 18 let, máš jistá specifická práva. Všechna tato práva byla

Více

Doporučujeme vyhnout se komunikaci, která je: příliš složitá nepoužívejte dlouhé, komplikované věty

Doporučujeme vyhnout se komunikaci, která je: příliš složitá nepoužívejte dlouhé, komplikované věty PŘÍRUČKA PRO SNADNĚJŠÍ POROZUMĚNÍ S CIZINCEM Tato příručka vznikla s cílem usnadnit komunikaci mezi Vámi a cizincem. Konkrétními ukázkami komunikace s cizincem se snažíme předejít zbytečným neporozuměním.

Více

KONFERENCE Poznámky pro účastníky

KONFERENCE Poznámky pro účastníky PROZKOUMEJTE velké životní otázky KONFERENCE pro účastníky Brno, Česká republika 13. 14. ledna 2012 SETKÁNÍ 1 Vize pro službu mladým lidem SETKÁNÍ 2 Co je Alfa pro mládež? Kurz Alfa pro mládež představuje

Více

Titul: TV_1461_Výnimočná láska a nesmierna múdrosť žijúceho Majstra_III Zdravím, Mistryně. bojovaly

Titul: TV_1461_Výnimočná láska a nesmierna múdrosť žijúceho Majstra_III Zdravím, Mistryně. bojovaly Zdravím, Mistryně. bojovaly Koncept Zdravím! Dnes jsou na Supreme Master Television Letmé zprávy o tom, jak mohou nové informace pomoc ukončit válku v Afghánistánu. Proto, Mistryně, obecněji, proč vznikají

Více

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků?

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Ovládni svou konkurenci Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Jak získat zákazníky tvé konkurence i když je už zavedená a ty teprve začínáš? 2 Udělej svou konkurenci nezajímavou Když začínáš

Více

Obrázek 10.1: Stránky pro stahování softwaru Slunečnice.cz

Obrázek 10.1: Stránky pro stahování softwaru Slunečnice.cz 10. ICQ a Skype V kapitole věnované komunikaci na internetu jsme si řekli, že existuje spousta možností, jak být v kontaktu s ostatními lidmi. Naučili jsme se již používat e-mail a Facebook. Teď je před

Více

ASPERGERŮV SYNDROM CO TO JE?

ASPERGERŮV SYNDROM CO TO JE? ASPERGERŮV SYNDROM CO TO JE? Brožura pro dospívající s Aspergerovým syndromem PhDr. Lucie Bělohlávková Dostal jsem diagnózu Aspergerův syndrom. V hlavě mi běží řada myšlenek a otázek... Je to některá z

Více

Emoce a škola. Jméno a Příjmení lektora Etická výchova, o.p.s. datum

Emoce a škola. Jméno a Příjmení lektora Etická výchova, o.p.s. datum Emoce a škola Jméno a Příjmení lektora Etická výchova, o.p.s. datum Člověk není rozumná bytost, která má emoce, ale emocionální bytost, která občas myslí. (F.Koukolík) Základní charakteristika Emočně inteligentní

Více

Obsah. 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2. 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4. 3. KROK: Využíváte finančního trhu?...

Obsah. 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2. 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4. 3. KROK: Využíváte finančního trhu?... Obsah 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4 3. KROK: Využíváte finančního trhu?... 5 4. Nechejte si poradit od odborníka... 6 www.anekamickova.cz 1 Zdravím

Více

1. PASIVNÍ KOMUNIKAČNÍ STYL PŘÍKLAD: Libor slíbil, že pojede do Brna svou služební dodávkou a sveze svého kamaráda, který potřeboval z Brna odvézt

1. PASIVNÍ KOMUNIKAČNÍ STYL PŘÍKLAD: Libor slíbil, že pojede do Brna svou služební dodávkou a sveze svého kamaráda, který potřeboval z Brna odvézt 1. PASIVNÍ KOMUNIKAČNÍ STYL zakoupené zboží. Mezitím se situace změnila. Libor do Brna Libor trpí, má výčitky svědomí, přece to slíbil. Cítí povinnost kamaráda svézt, přestože se mu to nehodí. Naznačí

Více

Systém CPA (Care Programme Approach, Programový přístup k péči)

Systém CPA (Care Programme Approach, Programový přístup k péči) Systém CPA (Care Programme Approach, Programový přístup k péči) care plan Co je systém CPA? Systém CPA Plan Programovému přístupu k péči se jinak říká také systém CPA. Systém CPA se stará o to, abyste

Více

Projekt pro školu. Naše planeta potřebuje pomoc

Projekt pro školu. Naše planeta potřebuje pomoc Projekt pro školu Naše planeta potřebuje pomoc Nezáleží na tom, ve které části světa žijete, stačí poslouchat zprávy nebo číst noviny, abyste si uvědomili, že naše planeta je v nebezpečí. Znečištěná voda,

Více

Jak kriticky myslet? Kamil Gregor @kamilgregor

Jak kriticky myslet? Kamil Gregor @kamilgregor Jak kriticky myslet? Kamil Gregor @kamilgregor Inspirace Petr Ludwig Zlin.barcamp.cz Dva díly Jak se to nemá dělat (tinyurl.com/gregor-plzen) Jak se to má dělat 2 min Jak na to? Tvrzení Základem je správná

Více

Jazyk poskytování služeb

Jazyk poskytování služeb Jazyk poskytování služeb Principy poskytování služeb Nezapomenutelné příjemné zážitky vznikají, pokud pacienti/zákazníci cítí: že jsou vítaní je jim projevováno uznání, cítí se důležití mohou důvěřovat

Více

Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování.

Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování. Registrace a nastavení účtů do Vodafone OneNet Samoobsluhy, Vodafone evyúčtování. Úvod: Pro správu a přehled aktivovaných služeb slouží Vodafone OneNet Samoobsluha. Pro veškeré sledování vyúčtování (různé

Více

Název školy: 2. Znáš ve svém okolí někoho, kdo šikanuje jiné děti? a) ano b) ne

Název školy: 2. Znáš ve svém okolí někoho, kdo šikanuje jiné děti? a) ano b) ne PŘÍLOHA č. 1 DOTAZNÍK PRO ŽÁKY Název školy: Třída: Jsem: chlapec - dívka 1. Co podle tebe znamená výraz šikana? a) opakované posmívání a zesměšňování b) bití c) braní a poškozování věcí d) vymáhání věcí

Více

Zaručený návod, jak mít

Zaručený návod, jak mít Zaručený návod, jak mít jistou práci a mzdu Rady k nezaplacení 1. Jak získat práci a začít vydělávat peníze 2. Že vám agentura práce najde práci za vás 3. Co říkají lidé, kteří pracují pro agenturu práce

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

Psychomotorický vývoj dítěte - 10. měsíc

Psychomotorický vývoj dítěte - 10. měsíc Psychomotorický vývoj dítěte - 10. měsíc CO BY MĚLO DĚŤÁTKO UMĚT Znovu opakuji to, co v textu k minulým měsícům. Je třeba zdůraznit, že každé miminko je jiné. Následující řádky jsou pro vás informací,

Více

Lidé si začínají vybírat zaměstnání podle šéfa rozhovor s Petrou Grabmayer

Lidé si začínají vybírat zaměstnání podle šéfa rozhovor s Petrou Grabmayer Lidé si začínají vybírat zaměstnání podle šéfa rozhovor s Petrou Grabmayer 30.09.2013 Radim Koštial Zodpovědná péče o svoji osobní značku, nebo tomu raději říkejme postaru vlastní reputaci a dobrou pověst,

Více

Patronus 15/05. Školní hřiště od Veni

Patronus 15/05. Školní hřiště od Veni Patronus 15/05 Školní hřiště od Veni Rozhovor s profesorem Severusem Snapem (Ředitel klubového Zmijozelu) 1) Jak moc jste si podobní s knižním Snapeem? Jaký na něj vůbec máte svůj názor? S knižním Severusem

Více

ŠEST ŽEN, ŠEST CITACÍ

ŠEST ŽEN, ŠEST CITACÍ aktivita ŠEST ŽEN, ŠEST CITACÍ ANOTACE: Žáci se prostřednictvím skutečných příběhů židovských žen za druhé světové války seznámí s problematikou holocaustu a diskutují na dané téma. VZDĚLÁVACÍ OBLASTI

Více

jakým si myslí, že je správné.

jakým si myslí, že je správné. Když se změní vědomí lidí Ano, ano. Dobrá. a lidé budou mít odvahu vidět co je správné dělat, pak se i špatná vláda změní v dobrou, ano, špatní vůdci se změní v dobré nebo budou nahrazeni, automaticky.

Více

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/21.O288 Šablona: III/2 č. materiálu: VY_32_INOVACE_57 Jméno autora: Pischová Třída/ročník: PVS 1

Více

Příprava k učební jednotce hodině prvouky v 2. ročníku ZŠ "Rozhodování o domácím mazlíčkovi"

Příprava k učební jednotce hodině prvouky v 2. ročníku ZŠ Rozhodování o domácím mazlíčkovi Příprava k učební jednotce hodině prvouky v 2. ročníku ZŠ "Rozhodování o domácím mazlíčkovi" Anotace Lekce představuje jednu z možností, jak integrovat zvolené téma do hodiny čtení a propojit práci s textem

Více

Lekce 12 Kupujeme oblečení a boty

Lekce 12 Kupujeme oblečení a boty Lekce 12 Kupujeme oblečení a boty 12.1 Struktury Potřebuju menší džíny. Vedle náměstí je obchod. Myslím, že.. Musím si je zkusit. Kde si je můžu zkusit? Podívejte se. Líbí se mi. Sluší ti/vám. Jakou máte

Více

Alícia Hamm. 2012: Čas rovnováhy 22.8.2012-9.9.2012

Alícia Hamm. 2012: Čas rovnováhy 22.8.2012-9.9.2012 Alícia Hamm 2012: Čas rovnováhy 22.8.2012-9.9.2012 ČAS ROVNOVÁHY (1) Možná bychom měli najít nové slovo pro "čas". Je tolik významů tohoto slova, že je vždy třeba vysvětlovat, co jsme měli na mysli, když

Více

nemusíte si půjčovat Myslím, abyste byli dobří,

nemusíte si půjčovat Myslím, abyste byli dobří, Nečekám, že budete nemusíte si půjčovat konali dobro. Existuje dělat něco dalšího. Protože nevím, zda můžete, víte? Situace každého je jiná. Proto nenutíme lidi, aby dělali dobré věci, i když je to dobré.

Více

Prodej to! Návod jak na to. Filip Novák, DiS.

Prodej to! Návod jak na to. Filip Novák, DiS. Prodej to! Návod jak na to Filip Novák, DiS. Obsah 1 1. Obsah 2. Lidé nakupují to, co potřebují, ale i to, pro co se nadchnou a nepotřebují 3. Neprodávejte produkt, ale celou zkušenost 4. Demonstrujte

Více

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce:

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Někteří se ptají, co by dělali s knihou. Já se spíš ptám, co bych dělal bez knihy. Ivo Ondráček SPgŠ Znojmo Jaro, léto, podzim, zima, číst si knížku

Více

Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren

Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Pro jednoduchou centralizovanou správu tiskáren a multifunkčních systémů ŘÍZENÍ PROVOZU SNADNÁ METODA PRO SPRÁVU VAŠICH TISKÁREN A MULTIFUNKČNÍCH SYSTÉMŮ Udržet

Více

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení:

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení: Hádanka Malý úkol na přemýšlení: Řídíš auto a udržuješ konstantní rychlost. Po tvé pravé straně je hluboký sráz. Nalevo od tebe jede obrovské požární vozidlo a udržuje stejnou rychlost jako ty. Před tebou

Více

Ahoj kamarádi, jste p emýšleli o tom, jestli ti dva povedení kokrhelové a trumberové, Tomáš a Jirka, nakonec do toho auta nastoupili?

Ahoj kamarádi, jste p emýšleli o tom, jestli ti dva povedení kokrhelové a trumberové, Tomáš a Jirka, nakonec do toho auta nastoupili? Ahoj kamarádi, určitě jste přemýšleli o tom, jestli ti dva povedení kokrhelové a trumberové, Tomáš a Jirka, nakonec do toho auta nastoupili? Jestli uvěřili tomu podivnému a podezřelému chlapíkovi a sedli

Více

TÉMA : drogy. Pocit z besedy Vedoucí besedy S názory vedoucího 1 14 1 22 Souhlas 17 2 8 2 Spíš souhlas 5 3 3 Nevím 4 4 Spíš nesouhlas 5 5 nesouhlas

TÉMA : drogy. Pocit z besedy Vedoucí besedy S názory vedoucího 1 14 1 22 Souhlas 17 2 8 2 Spíš souhlas 5 3 3 Nevím 4 4 Spíš nesouhlas 5 5 nesouhlas TŘÍDA : 8.A / 22 žáků 1 14 1 22 Souhlas 17 2 8 2 Spíš souhlas 5 3 3 Nevím Ano 22 Ano 21 Ano 14 Ne Ne Ne 7 nevím 1 Nevím 1 Beseda byla poučná 6x Dobře vše vysvětlila 7x Byla zajímavá 5x Ví, o čem mluví,

Více

Život na nikoho nečeká

Život na nikoho nečeká Život na nikoho nečeká Pardubice 2012 Nadechni se a skoč uvolni se a vychutnej si tu jedinečnou jízdu životem. Věnováno tobě, protože o nikoho jiného tu nejde. ÚVOD Tak, jako v mých jiných knihách, i zde

Více

ŽIVOT PO ŽIVOTĚ A BIBLE. Strašnice Středa 3.dubna 2013

ŽIVOT PO ŽIVOTĚ A BIBLE. Strašnice Středa 3.dubna 2013 ŽIVOT PO ŽIVOTĚ A BIBLE Strašnice Středa 3.dubna 2013 Univerzální vlastnosti lidstva VE VŠECH KULTURÁCH V KAŽDÉM ČLOVĚKU Touha po životě Obava z budoucna Strach ze smrti Tajemno co je po smrti? Je nějaká

Více

INFORMACE PRO ŽÁKY ZŠ Kostelec nad Černými lesy ke vzdělávací službě

INFORMACE PRO ŽÁKY ZŠ Kostelec nad Černými lesy ke vzdělávací službě 1 INFORMACE PRO ŽÁKY ZŠ Kostelec nad Černými lesy ke vzdělávací službě Strana 1 (celkem 8) http://www.pohadkovaskola.cz Pohádková škola je další pomůcka, která ti může pomoci s přípravou do školy. Obsahuje

Více

JAK SI NAJÍT PRÁCI???

JAK SI NAJÍT PRÁCI??? Informační příručka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 JAK SI NAJÍT PRÁCI??? Projekt "Podpora uživatelů drog při uplatnění na trhu práce" Tento projekt je financován Evropským sociálním fondem prostřednictvím OP LZZ

Více

Vážení spoluobčané, Zajisté vás zajímá co se vlastně děje, proč jsem učinil rozhodnutí vzdát se starostování, co bude dál. Žádné rozhodnutí nespadne

Vážení spoluobčané, Zajisté vás zajímá co se vlastně děje, proč jsem učinil rozhodnutí vzdát se starostování, co bude dál. Žádné rozhodnutí nespadne Vážení spoluobčané, Zajisté vás zajímá co se vlastně děje, proč jsem učinil rozhodnutí vzdát se starostování, co bude dál. Žádné rozhodnutí nespadne z nebe, většinou v nás zraje delší dobu. Po loňských

Více

JAK PROMĚNIT NÁVŠTĚVNÍKY V ZÁKAZNÍKY

JAK PROMĚNIT NÁVŠTĚVNÍKY V ZÁKAZNÍKY DRUHÁ STRATEGIE: KONVERZE V minulém videu jsem vám ukázal postup, díky kterému se velmi jednoduše dají zdvojnásobit zisky na každého zákazníka. Pokud jste toto video ještě neviděli, doporučuji se na něj

Více

SKLADBA SOUVĚTÍ. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje

SKLADBA SOUVĚTÍ. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje SKLADBA SOUVĚTÍ Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje duben 2010 Mgr. Domalípová Marcela, Mgr. Fořtová Jana 1 z 14 Obsah: vztahy mezi větami

Více

2. Svoje řešení pojmenujte podle čísel zadání úloh: uloha1. sgpbprj uloha4. sgpbprj

2. Svoje řešení pojmenujte podle čísel zadání úloh: uloha1. sgpbprj uloha4. sgpbprj Pokyny: 1. Řešení úloh ukládejte do složky, která se nachází na pracovní ploše počítače. Její název je stejný, jako je kód, který váš tým dostal přidělený (C05, C10 apod.). Řešení, uložené v jiné složce,

Více

EU Děti Online II (31/03/2010) Věk 11-16 let

EU Děti Online II (31/03/2010) Věk 11-16 let ZKOPÍRUJTE IDENTIFIKČNÍ ČÍSLO Z KONTKTNÍHO LISTU ČÍSLO ZEMĚ ČÍSLO STRTOVNÍH O BODU ČÍSLO DRESY JMÉNO TZTELE ČÍSLO DRES PSČ TELEFONNÍ ČÍSLO EU Děti Online II (31/03/2010) Věk 11-16 let JK VYPLNIT TUTO ČÁST

Více