Civilní obrana EP: Scénář

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Civilní obrana EP: 4. 13. Scénář"

Transkript

1 Civilní obrana EP: Scénář ALEX RUBIT & MIKE COAKLEY DATUM VYSÍLÁNÍ: 6. března 2008 ČESKY: 6. června Beyond the Horizon Productions Ve spolupráci s GateWorld.net Stargate, Stargate SG-1 a Stargate: Atlantis jsou vlastnictvím MGM/UA. Tento scénář byl napsán výhradně pro zábavní účely, nepřinesl žádný zisk. Nebylo zamýšleno žádné porušení vlastnických práv. Tento materiál nesmí být reprodukován bez souhlasu jeho autorů. StargateHorizon.com je oficiálním členem sítě GateWorld Network. Překlad Cra ker Překlad vznikl se souhlasem a vědomím autora. Korekce Anna

2 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 2 FADE IN: TEASER REKAPITULACE EPIZODY "CO DOKÁŽE STRACH" EXT. VELITELSTVÍ MEZINÁRODNÍHO VÝBORU - DEN Uváděcí záběr na budovu, kterou jsme viděli v první části. Cesta vede směrem k budově a po stranách silnice jsou rozmístěny různé státní vlajky. INT. MEZINÁRODNÍ VÝBOR - CHODBA - DEN DANIEL je na chodbě mimo konferenční sál během přestávky v zasedání. Vidíme několik dalších PŘEDSTAVITELŮ přecházejících po chodbě, všichni jsou zaneprázdněni vzájemnou konverzací. Daniel některým z nich věnuje přátelské kývnutí. Pak ze vstupní haly přijde CALLEN. CALLEN: Stále nic nového? DANIEL: Ne... A abych řekl pravdu, nevypadá to, že v brzké době udělají nějaké rozhodnutí. Mám pocit, že o tom budou diskutovat ještě hodně dlouho. CALLEN: No - myslím, že jsem v této věci udělal vše, co bylo v mých silách. Doufejme jen, že to bylo dost, aby to mělo nějaký přínos. DANIEL: Rozhodně jste je přiměl k přemýšlení. (pauza) Už jen kvůli tomu to za to stálo. Já, uh... uvědomuji si, že jste to v poslední době slyšel mnohokrát, ale... opravdu si všichni ceníme vaší pomoci tady. Vážně si myslím, že mít tady někoho, kdo představuje vorianský úhel pohledu, je už samo o sobě velkým přínosem. CALLEN: Voriana a Země jsou spojenci, doktore. Nic si navzájem nedlužíme a obě strany poskytují svou pomoc dobrovolně. Daniel potvrzuje. Pak zamyšleně potřese hlavou. DANIEL: Je to svým způsobem ironie. (z Callenova pohledu) Na jedné straně jsme schopni udržovat mírové intergalaktické spojenectví..., ale když dojde na národy Země, tak je všechno jinak. CALLEN: To je tím, že mezi Vorianou a Zemí nebylo v minulosti období nepřátelství a nedůvěry... Zjistil jsem, že velmi často je nejhorší překonat právě tyto záležitosti. Daniel mírně přikývne, rozhodně souhlasí s tímto názorem. Pak ZAZVONÍ Danielův mobil. Vytáhne ho z kapsy a přijme hovor: DANIEL: Haló.

3 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 3 GRANTŮV HLAS (z telefonu): Ahoj, to jsem já. Jak to jde tam u vás? DANIEL: No, slyšeli jsme mnoho různých názorů, ale... ani v nejmenším to nevypadá na dosažení nějaké dohody. Výbor právě teď diskutuje o tom, jak pokračovat dál. (ke Callenovi, tiše) To je Grant. PROKLÁDÁNO S: EXT. I.S.G.C. VELITELSTVÍ - SVÍTÁNÍ Uváděcí záběr na budovu velitelství I.S.G.C. v Houstonu. Vidíme komplex budov, který vypadá podobně jako ředitelství NASA, zatímco slyšíme: GRANTŮV HLAS: No, začíná to vypadat tak, že je to všechno daleko víc komplikované. INT. I.S.G.C. POZOROVACÍ MÍSTNOST GRANT mluví s Danielem přes mobil. GRANT: Právě jsem získal nějaké nové informace od podezřelé osoby. DANIEL: Myslíte toho Ivanova... GRANT: Jo... (znepokojeně) Danieli, podle něho je do toho zapojený někdo z vlády. DANIEL (zaskočeně): Co?... Z naší vlády? GRANT: Ano. Zkrátka, potřebuji mluvit s prezidentem. Daniel reaguje na Grantova znepokojivá slova. DANIEL: V pořádku. Řeknu mu to. GRANT: Díky, Danieli. Poté co oba zavěsí, ještě chvíli DRŽÍME ZÁBĚR na Daniela. Callen vidí jeho znepokojenou reakci. CALLEN: Špatné zprávy? DANIEL (ponuře): Myslím, že to je velmi zdrženlivé vyjádření. A z tohoto mrzutého momentu, my... KONEC TEASERU FADE OUT.

4 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 4 FADE IN: AKT 1 (POZNÁMKA: Přes úvodní scénu běží titulky.) EXT. BÍLÝ DŮM - RÁNO Velmi důvěrně známý pohled na Bílý dům za slunného rána. INT. PREZIDENTSKÝ BUNKR - CONNELLYHO KANCELÁŘ Je tady PREZIDENT CONNELLY a s ním Daniel, Callen, Grant, CHRISTINE a KEVIN SUMMERS. Místnost je spoře osvětlena a nikomu není příliš do řeči. GRANT: Podle Ivanova lidé, kteří za tím stojí, nemají zájem o to, aby se hvězdná brána přesunula na ruskou půdu. To je jen část hry. Jejich skutečným cílem je vyvolat co možná největší občanské nepokoje a nakonec využít veřejnost k tomu, aby donutila I.S.G.C. zastavit Program hvězdné brány. DANIEL (ustaraně): Tohle všechno mi připadá jako důvěrně známé... Christine ví, kam Daniel míří. CHRISTINE: Myslíš, že zatím stojí Koalice Phoenix. DANIEL: Pokusit se zastavit Program hvězdné brány by mohla být jejich práce. GRANT: Souhlasím. Connelly o tom chvíli uvažuje. CONNELLY: Říkáte, že někdo z mé administrativy je do toto nějak zapojený, plukovníku? Nejsem si jist, jestli tomu rozumím. GRANT: Ano, pane, někdo z vašeho blízkého okolí zjevně podporuje tyto lidi. Jen tak se mohli dostat k asgardské transportní technologii. Connelly to odmítá přijmout. CONNELLY: Jak může Ivanov říkat, že je to někdo z mé administrativy a přitom tvrdit, že neví, kdo to je? To mi připadá trochu podezřelé. GRANT: Neřekli mu tuto informaci, pane. Jediné, co pochytil, že to je někdo z Bílého domu. Někdo, kdo s vámi těsně spolupracuje. Následuje pauza, během které si vymění pohledy. V místnosti je chvilku ticho.

5 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 5 KEVIN: Ale proč by někdo v Bílém domě riskoval, že půjde do vězení za zradu, jenom pro pokus o zastavení Programu hvězdné brány? Jestli je tento údajný špion z vlády, musí přece vědět, že vláda nikdy nedá souhlas k terorismu. GRANT: Prozatím ještě neznáme takové detaily. Myslím ale, že Ivanov ví víc, než nám doposud řekl. Connelly uvažuje o této nové informaci, jeho výraz je ponurý. Mezitím se Callen obrátí na Granta. CALLEN: Říkal jste, že vám Ivanov dal jména jeho kompliců? GRANT (přikývne): A jeden z nich je bývalý ruský generál. (ke Connellymu) Pane prezidente, jestli mohu. Connelly přikývne. Grant vykročí a chvíli pracuje s LAPTOPEM na prezidentově stole. Pak... ÚHEL ZAHRNUJÍCÍ NÁSTĚNNOU OBRAZOVKU kde se objeví zobrazení z laptopu. Vidíme fotografii slavnostně oblečeného ruského generála, šedesátníka. Fotografie byla zřejmě pořízena během nějaké veřejné události. GRANT (pokr.): Toto je generál Chapovsky. Odešel z činné služby zhruba před třemi měsíci. Poté zmizel - nikdo neví, kde je. CONNELLY: Co o něm víme? GRANT: Byl to vysoce postavený generál. Sloužil v ruské armádě více než čtyřicet let. Je důležité říci, že během několika posledních let neustále vyjadřoval svůj nesouhlas s Programem hvězdné brány. KEVIN: Prosazoval, aby byla brána na ruské půdě? GRANT: Ne. Chtěl, aby se Program hvězdné brány na neurčitou dobu přerušil - do té doby, než bude Země připravena na hrozby, které jsou venku. Prezident Zukov s tím nesouhlasil. DANIEL (chápe): Protože Zukov chce s Programem hvězdné brány pokračovat, ale aby byla brána umístěna na ruské půdě. GRANT: Nikdy mezi nimi nebyla veřejná názorová konfrontace, ale... podle Ivanova, Chapovskyho nesouhlas se Zukovem přispěl k jeho rozhodnutí odejít z činné služby do důchodu. CONNELLY: A pokračováním tohoto předpokladu je, že generál Chapovsky je hlavním organizátorem těchto teroristických útoků? GRANT: Jedním z nich, pane.

6 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 6 Grant stiskne klávesu na laptopu a obraz na nástěnné obrazovce se změní z Chapovského na amerického civilistu. Je to čtyřicátník ve vycházkovém obleku. GRANT (pokr.): Toto je Howard Decker, úspěšný obchodník ze San Franciska. Byl úzce spjat s Jamesem Edmundsem. CHRISTINE: To jméno mi zní povědomě. DANIEL (vzpomene si): Nebyl Edmunds ten, kdo byl zodpovědný za krizi, kterou jsme měli před dvěma lety? CHRISTINE (přikývne): Spolupracoval s Enoly při inscenování útoku na Zemi. Tvrdil, že Enoly by nezaútočili, pokud bychom zavřeli Program hvězdné brány. DANIEL: Taková pitomost. CHRISTINE: To nepotřebuje komentář. Connelly se podívá na Granta. Grant přikývne. CONNELLY: Mohu předpokládat, že místo pobytu tohoto Howarda Deckera je také neznámé? GRANT: Ano, pane. Podle Ivanova, on a Chapovsky pracují společně. Kevin ohledně toho stále ještě pochybuje. KEVIN: A jak s tím souvisí ten špion uvnitř administrativy? Grant chvilku váhá. GRANT: Nevím..., ale souhlasím, že to je část, která doposud nedává smysl. (ke Connellymu) Navrhuji, pane, abychom se zaměřili na vystopování a dopadení těchto dvou mužů..., předtím, než budou moci provést další útok. CONNELLY: Máme nějaká vodítka? Grant si bere chvilku, aby zvážil jeho slova. GRANT: Jak jsem říkal, myslím, že Ivanov ví víc, než nám doposud řekl. Rád bych ho znovu vyslechl. CONNELLY: Proč si myslíte, že bude právě teď ochotný poskytnout vám více informací? GRANT: Možná na to budeme muset tentokráte jít... trochu jinak.

7 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 7 Pauza. CONNELLY: Navrhujete, abychom toho muže mučili, plukovníku? GRANT: Ne, pane. Mám jiný nápad. A jak Connelly na plukovníka zvědavě hledí... EXT. VELITELSTVÍ I.S.G.C. - DEN Vidíme velitelství I.S.G.C. v Houstonu, jako předtím. INT. I.S.G.C. ZADRŽOVACÍ MÍSTNOST - DEN BORIS IVANOV sedí u stolu. Grant stojí před ním a znovu se ho vyptává. Ivanov v tuto chvíli vypadá trochu frustrovaně, když promluví s jeho silným ruským přízvukem: IVANOV: Už jsem vám řekl všechno, co vím, plukovníku. Nerozumím, proč mě pořád zadržujete - myslel jsem, že máme dohodu. Grant klidně hledí na ruského inženýra. GRANT: To je pravda. Udělali jsme dohodu. Ale dohoda byla, že nám řeknete pravdu. IVANOV (ostře): Řekl jsem vám pravdu. Byl jsem najat generálem Chapovskym, abych instaloval asgardský transportér. To je všechno. GRANT: Věřím vám. (z jeho pohledu) Jenom si myslím, že jste nám neřekl všechno, co víte. (nakloní se k němu) Chci vědět, kde má Chapovsky operační základnu. Místo, odkud byly transportovány bomby použité při útocích. Ivanov na něho pronikavě pohlédne. IVANOV: Já nevím. Pauza. Grant chvíli uvažuje. GRANT: V pořádku. Doufal jsem, že se tomu budeme moci vyhnout. Ale nedáváte mi jinou možnost. Grant se obrátí směrem k dvoucestnému zrcadlu a promluví k někomu, kdo sleduje jejich konverzaci z pozorovací místnosti. GRANT (pokr.): Můžete vstoupit dovnitř. Ivanov je trochu zmatený, ale také rozrušený. IVANOV: Nemůžete mě stále vyslýchat. Porušujete dohodu, kterou mám s vaším prezidentem. GRANT (bezstarostně): Myslím, že prezident to pochopí.

8 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 8 Během tohoto uslyšíme, jak někoho zadává kód k odemknutí dveří a jak se dveře otvírají... NOVÝ ÚHEL kdy uvidíme VCHÁZET SIVEU. Má na sobě svou uniformu a připojuje se ke Grantovi. Ivanov je tím naprosto zaskočený. GRANT (pokr., k Ivanovovi): Toto je velitelka Sivea Ve'nal. Možná jste o ní již slyšel. IVANOV: Co je to...? GRANT: Dovolil jsem si kontaktovat Horizont a požádal jsem velitelku Ve'nal, aby se k nám připojila. (k Sivei) Mimochodem, děkuji. Sivea hledí na Ivanova, zatímco potvrzuje. SIVEA: Žádný problém. GRANT (k Ivanovovi): Podívejte, Borisi, možná jste o tom již slyšel... Sivea má schopnost vstoupit do mysli jiné osoby a tímto způsobem od ní získat informace. Již jsem ji viděl to dělat a... je to docela působivé. Ve skutečnosti to může být trochu znepokojivé vědět, co je schopná udělat. (pauza) Jak jsem říkal, doufal jsem, že se k tomu nebude muset uchýlit, ale... opravdu nám nedáváte jinou možnost. Grant to záměrně zveličuje, pokouší se Ivanova vylekat a z Ivanovovy reakce můžeme usoudit, že to zabírá. IVANOV: Já... řekl jsem vám všechno, co vím. GRANT: Dobře, v tom případě jsem si jist, že vám nebudete vadit, když si to Sivea zkontroluje. SIVEA (hraje hru): Plukovníku. Řekl jste mu, že pro netelepata to bude velmi bolestivé, když budu jeho myslí procházet násilně? GRANT ("zapomněl na to"): Ne, ačkoli ve skutečnosti jsem... rád, že jste se o tom zmínila. SIVEA: Ve skutečnosti je to tak nehumánní, že někteří Voriané v našem světě to považují za nelegální. GRANT: Slyšel jste to, Borisi? IVANOV (znepokojeně se zavrtí): Tohle nemůžete udělat... SIVEA: Ale mohu. Grant hledí na Ivanova s "ohromnou lítostí".

9 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 9 GRANT: Borisi, je mi to líto... (z Ivanovova pohledu) Mohlo to pro vás být o mnoho snadnější. Ale právě teď... se vystavujete riziku trvalého psychického poškození. Grant kývne na Siveu. Sivea přistoupí blíž k Ivanovovi, který vyskočí ze židle, evidentně z ní má strach. IVANOV: Zastavte to! (ke Grantovi) Toto není správné! Porušíte naši dohodu! GRANT: Měl byste být rád, že jsem se rozhodl udělat to takto. Protože další alternativa je předat vás Rusům a něco mi říká, že prezident Zukov by nebyl ochotný vám to prominout. Ivanov se znovu podívá na Siveu. IVANOV: Vy si myslíte, že to nevím? Blafujete... SIVEA: Myslím, že se to právě teď chystáme zjistit. Ivanov si uvědomí, že to Sivea myslí vážně. IVANOV (neklidně): Vy mi nerozumíte..., jestli Chapovsky zjistí, že jsem vám dal tuto informaci..., jsem mrtvý muž. GRANT: Možná, ale na to jste měl myslet předtím, než jste se s ním zapletl. (chce pokračovat) Siveo. Sivea se chystá začít. Podívá se na Ivanova s velmi klidným soustředěním. Ivanov odskočí zpátky. IVANOV: Ne!! Sivea přestane. IVANOV (pokr.): Musíte mi rozumět - tito lidé jsou příliš mocní, než abyste mne před nimi mohli opravdu ochránit. Jakmile mě pustíte, budou schopni mě vystopovat, kamkoli půjdu. GRANT: No, možná, že byste se měl chopit vaší šance, Borisi, protože my se k těm informacím dostaneme tak jako tak. Ivanov se dlouhou chvíli dívá na Granta a Siveu. Uvažuje, chápe, že plukovník má pravdu. IVANOV: V pořádku..., v pořádku, pokud chcete abych vám řekl, kde je Chapovsky..., (k Sivei) chci ujištění od Vorianů, že mne budou chránit. Grant a Sivea jsou mírně překvapeni, ale okamžitě si uvědomí, kam tím míří. IVANOV (pokr.): Jak jsem řekl - tady na Zemi nebudu nikde v bezpečí. Ale pokud by Voriané souhlasili a mohl bych se usadit na některém z jejich

10 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 10 koloniálních světů, opustil bych tuto planetu... a věci by vypadaly trochu jinak. Grant chvíli uvažuje. GRANT: To je zajímavý požadavek. IVANOV: Myslím, že je to rozumné..., vzhledem k tomu, co jsem vám právě řekl. Grant pozoruje Ivanova a ví, že ruský muž sdílení informací myslí vážně. Grant se obrátí na Siveu. GRANT: Co si o tom myslíte? SIVEA: Budu to muset probrat s Velící radou. Ale... jestli opravdu promluví..., uděláme, co bude v našich silách. Pak se podívá na Ivanova. SIVEA (pokr., s varováním): Ale raději nám nelžete. Ivanov stísněně přikývne. Je ze Sivei trochu vystrašený. IVANOV: Ne. (ujišťuje) Nejsem hlupák. Jediné, co mě zajímá, aby můj život byl v bezpečí. Následuje pauza, během které ho Grant a Sivea pozorují. GRANT: Tak začněte mluvit. Ivanovovy rysy vyjadřují jeho zneklidnění, ale chystá se promluvit. A z tohoto momentu... INT. PREZIDENTSKÝ BUNKR - HLAVNÍ CHODBA Christine prochází chodbou rychlým krokem, směrem k jednomu z výtahů, když vtom zaslechne hlas: EVAN (mimo obr.): Chris? Zastaví se a když se obrátí uvidí, jak EVAN PARKE vystupuje z přítmí. Jeho rysy jsou trochu potemnělé. Christine s ním nechce mluvit. CHRISTINE: Podívej, právě teď nemám čas. Odcházím - EVAN (přeruší ji): Musím se tě na něco zeptat. Christine to chvíli zvažuje. Evan přistoupí blíž a tiše promluví, jako by se chtěl ujistit, že je nikdo jiný neuslyší. EVAN (pokr., rezervovaně): Co to tady děje? CHRISTINE (ostře): Došlo k teroristickému útoku v Coloradu. Přes šest set lidí je mrtvých - to se tady děje. Hledí na ni, vstřebává její nepřátelské chování.

11 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 11 EVAN: Dobře víš, že tohle jsem nemyslel. (pauza) Proslýchá se, že u Connellyho bylo nějaké tajné setkání. Christine ví, že Evan se pokouší z ní dostat informace. EVAN (pokr.): Chris, jde tady o něco, o čem bych měl vědět? CHRISTINE: Lituji, já nevím, o čem to mluvíš. Proč se nezeptáš prezidenta? A s tím se chystá vstoupit do výtahu, zatímco Evan promluví nahlas. Nyní to vypadá, jako když opravdu chce, aby všichni poblíž slyšeli co říká: EVAN (záměrně hlasitě): Skvělé, děláš ze mě záporňáka. Možná jsi zapomněla, že já mám větší autoritu v této administrativě než ty, Chris. Ale jestli nechceš, tak nechej být, mám jiné způsoby, jak se dostat k tomu, co potřebuji vědět. Christine přistoupí blíž. Evidentně je naštvaná. CHRISTINE: Tohle nemá nic společného s tím, co se mezi námi stalo. A ty to zatraceně dobře víš. (pauza) Proč se přes to prostě nepřeneseš? EVAN (uštěpačně): Tvrdá jako ocel. (z jejího pohledu) Už to není ta plachá holčička, se kterou jsem chodíval randit, že?? CHRISTINE (s odporem): Jdi do hajzlu. Znovu se chystá odejít, když: EVAN: Mohl bych. Ale předtím, než to udělám... potřebuji s tebou ještě o něčem mluvit. Nyní opět promluví tiše. EVAN (pokr.): Má to co dělat se všemi oblíbeným šéfem personálu. Christine nechce, ale znovu se zastaví. Tentokrát k němu zůstává obrácená zády. EVAN (pokr., přistoupí blíž): Vím, že jste spolu měli malou diskuzi. A mám pocit, že ti nelhal... Podařilo se ti přimět ho k rozumu? Christine neodpoví. EVAN (pokr.): Myslím, že ne. Dobře, pak je tady něco, co ti musím ukázat..., něco o něm... a státní bezpečnosti. Christine se obrátí a znovu se na něj podívá, pokouší se zjistit, jakou hru hraje.

12 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 12 EVAN (pokr.): Ale ne tady. Co kdyby ses dneska později zastavila u mně? Pauza. Christine mu nevěří. Evan se mírně zaculí, když ji "ujišťuje": EVAN (pokr.): Není třeba se obávat. Není to proto, abych se s tebou znovu vyspal. Tím posledním komentářem její trpělivost přetekla. Nezvýší hlas, ale je evidentní, že zuří. CHRISTINE (varuje ho): Už na mě nemluv. A myslím to vážně - nebo toho budeš litovat. Během následující napjaté chvíle stojí proti sobě. A potom Christine NASTOUPÍ do výtahu. EVAN (záměrně nahlas zakřičí): Myslím, že bys neměla dělat takovéto sexuální návrhy v Bílém domě. Lidé by k tobě mohli ztratit úctu. Když skupina úředníků procházejících kolem uslyší tento komentář, věnují Christine opovržlivý pohled. Evan se lehce zazubí. ZBLÍZKA NA EVANA I přes úlisný úsměv jeho pohled zůstává zastřený. Díváme se do jeho přimhouřených oči, ale není možné odhadnout, co se mu honí hlavou. INT. VÝTAH Jakmile se dveře výtahu zavřou a Christine je sama, na chvíli se zamyslí. Otázku, která se jí honí hlavou, má napsanou ve tváři - co by to mohlo být, co jí Evan chtěl ukázat? A ze znepokojených rysů Christine, my... KONEC AKTU 1 FADE OUT.

13 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 13 FADE IN: AKT 2 INT. VELITELSTVÍ MEZINÁRODNÍHO VÝBORU - DEN Znovu vidíme velký komplex budov. Cesta, která k němu vede, je po obou stranách lemována státními vlajkami. INT. MEZINÁRODNÍ VÝBOR - CHODBA - DEN Connelly právě PŘICHÁZÍ z konferenčního sálu. Jde chodbou, když - WOOLSEY (mimo obr.): Pane prezidente? Connelly se obrátí a uvidí, jak k němu přichází WOOLSEY. Prezident není příliš nadšený, když ho vidí. Pokračuje v chůzi a Woolsey se ho snaží dohonit. CONNELLY: Pane Woolsey. Co pro vás mohu udělat? WOOLSEY: Pane, rád bych s vámi chvíli mluvil, pokud vám to nevadí. CONNELLY: Ve skutečnosti, vadí. WOOLSEY: Pane prezidente - prosím. Connelly se nakonec zastaví. CONNELLY: Jestli mě hledáte proto, abyste mi řekl, ať neberu osobně to, co tady děláte - nedělejte si s tím starosti. Uvědomuji si, že vaše role tady není jednoduchá. Nyní stojí proti sobě. Woolsey zvažuje slova, evidentně je mu to nepříjemné. WOOLSEY: Pane, musíte chápat, že moje pozice zde vyžaduje, abych byl úplně nezaujatý. Není to vůbec o tom, co považuji za nejlepší. Connelly ho chvíli jenom pozoruje. WOOLSEY (pokr.): Ale už se stalo... Chci jen, abyste věděl, pane prezidente, že kdyby bylo po mém..., toto setkání by se vůbec neuskutečnilo. Myslím, že hvězdná brána by měla zůstat tam, kde teď je. Avšak... z důvodu mého postavení v Mezinárodním výboru, nemohu si pomoci, ale... rozumím názoru jiných národů. Connelly další chvíli hledí na Woolseyho. Pak - PREZIDENTOVA POBOČNICE (mimo obr.): Pane prezidente. Oba se obrátí a uvidí přicházet PREZIDENTOVU POBOČNICI.

14 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 14 PREZIDENTOVA POBOČNICE (pokr.): Pane, mám pro vás na telefonu plukovníka Granta. Connelly potvrzuje a obrátí se na Woolseyho. CONNELLY: Omluvte mě, pane Woolsey. A prezident odejde. DRŽÍME ZÁBĚR NA WOOLSEYHO který se dívá za Connellym, možná s určitými stopami lítosti. WOOLSEY (tiše): Ano, jistě, pane prezidente. NOVÝ ÚHEL jak se Connelly zastaví kousek dál na chodbě a vezme si mobil od své pobočnice. CONNELLY: Ano, Johne. Co pro mě máte? GRANTV HLAS (z telefonu): Pane prezidente, vypadá to, že jsme měli pravdu. Ivanov ví, kde se nachází Chapovsky. CONNELLY: Předpokládám, že vám to řekl. PROKLÁDÁNO S: INT. I.S.G.C. POZOROVACÍ MÍSTNOST Grant stojí u dvousměrného okna a dívá se do výslechové místnosti, kde Ivanov nervózně popochází. GRANT: Ano, pane, řekl. Chapovsky není na Zemi. Koalice Phoenix má v držení enolyjský křižník. Nejspíše se nacházejí někde ve sluneční soustavě. Ivanov jim pomohl se zamaskováním energetické stopy lodě, takže zůstávají skryti před našimi dálkovými senzory. Connelly je překvapený. CONNELLY: Jak se jen Koalici Phoenix podařilo získat do rukou enolyjský křižník? GRANT: Podle Ivanova ho získali během doby, kdy se spikli s Enoly. Pane, dává to smysl - tím by se vysvětlilo, jak se jim podařilo zakódovat signál jejich transportéru, aby nebylo možné zjistit odkud přenesli bombu. Connelly chvíli uvažuje. CONNELLY: Už dorazil Bellerophon?

15 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 15 GRANT: Ano, pane. A mám tady taky zbytek mého týmu. Chystáme se odejít na Bellerophon a začít s hledáním křižníku. Connellymu se uleví, když uslyší, že udělali takový pokrok. Oba zavěsí. CONNELLY: V pořádku..., dobrá práce, Johne. Pokračujte. GRANT: Děkuji vám, pane prezidente. ZBLÍZKA NA GRANTA jak se plukovník dívá do zadržovací místnosti a pozoruje Ivanova. Pak - CHRISTINE (mimo obr.): Johne... Grant se obrátí a uvidí VCHÁZET Christine. GRANT: Ahoj... Jsi v pořádku? Vypadáš trochu rozrušeně. Christine v pořádku evidentně není. Pravda je, že toho má hodně na mysli. Vypadá hodně ustaraně; má zvláštní, instinktivní pocit, že se stane něco špatného. Chvíli váhá. CHRISTINE: Myslím, že možná máme další problém. GRANT: O čem to mluvíš? CHRISTINE: Předtím, než jsem odešla z Washingtonu, mluvila jsem s Evanem Parkem... Řekl něco, co mi dělá starosti. (pauza) Chce mi ukázat něco o Kevinovi. GRANT: Ukázat ti něco o Kevinovi? CHRISTINE: Nevím. Grant potřese hlavou. GRANT: Nerozumím. CHRISTINE: Já také ne... Ale přemýšlím o tom, že se vrátím a promluvím s ním. Grant se nad tím chvilku pozastaví. GRANT: Abych řekl pravdu, Chris... Tenhle Evan Parke, není zrovna chlápek, který na mě působí důvěryhodně. CHRISTINE: Já vím... (pokouší se to vysvětlit) Z nějakého důvodu jen mám... špatný pocit.

16 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 16 GRANT (po pauze): O čem to mluvíš? CHRISTINE: Kevin a já, jsme mezi sebou měli... určité neshody. Vyjadřuje jisté politické názory, které mě znepokojují. Následuje tichá pauza, během níž Christine chvilku hledí do výslechové místnosti a sleduje Ivanova chodícího sem a tam. Pauza. GRANT (chápe): Chris, nemyslíš, že by to mohl být ten špion v Connellyově administrativě. CHRISTINE: Doufám, že ne. (pauza) Ale znám Evana dost dobře na to, abych poznala, že je do něčeho zapletený... Jsem pravděpodobně jeden z mála lidí, který to z něj může dostat. (dospěje k rozhodnutí) Rozhodně si s ním potřebuji promluvit... a zjistit, o co tady jde. Grant mírně přikývne, ale zároveň také jeho rysy začnou vyjadřovat obavy. A z tohoto momentu... EXT. BÍLÝ DŮM - DEN Opět uváděcí záběr Bílého domu. INT. PREZIDENTSKÝ BUNKR - OPERAČNÍ MÍSTNOST Na hlavní obrazovce opět běží různé ZPRÁVY jak o krizi v Coloradu, tak o útoku v Malajsii. Několik ČLENŮ ŠTÁBU stojí v pozadí, zatímco my spatříme Evana stojícího u stolu, jak mluví k neznámé osobě do mobilu. EVAN: Jo, dobře, Co na to říct? Kéž bychom měli jinou možnost, ale toto je příliš naléhavé na to, abychom se zastavili a přemýšleli. (pauza) Není v tom žádný rozdíl - chci, aby to proběhlo. Jen pak si Evan všimne - CHRISTINE která VSTUPUJE do místnosti. Evan přeruší telefonní hovor. EVAN (pokr.): A hele, podívejme se, zrovna jsem ti chtěl zavolat. Zavěsí telefon a jde směrem k Christine. EVAN (pokr.): No - nemyslel jsem si, že tě uvidím tak brzo. Když se před ní zastaví, chvíli na ni hledí. EVAN (pokr.): Myslel jsem, že budeš na Bellerophonu, pátrat po enolyjské lodi.

17 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 17 Christine se podívá na Evana. Je to evidentně poslední osoba, se kterou právě teď chce mluvit. Ale přinutí se říct následující slova: CHRISTINE: Řekl jsi, že máš něco, co mi chceš ukázat. EVAN: Pravda. A ty jsi mi dala jasně najevo, že nemáš zájem. CHRISTINE: Podívej Evane, ty a já se nemusíme mít zrovna v oblibě. Ale jestli je tady opravdu něco ohledně bezpečnosti této země, o čem se mnou potřebuješ mluvit..., musíš mi říct, co to je. Evan o tom chvíli uvažuje. Souhlasí. EVAN: Budiž. Ale, Chris, věř mi, když říkám..., nebude se ti to líbit. Christine se pokusí skrýt její špatný pocit. CHRISTINE: To je v pořádku. EVAN: Tak dobře. Nenápadně se rozhlédne po místnosti a pak na ni znovu pohlédne. EVAN (pokr.): Pojďme. A jak se chystá k odchodu... DRŽÍME ZÁBĚR NA CHRISTINE která ho sleduje a není si jistá, co z toho nakonec vzejde. A z podezíravého pohledu v jejích očích... EXT. VESMÍR - BELLEROPHON Vidíme BELLEROPHON obíhající okolo Země. Jeho zbraně jsou v pohotovosti, po jeho stranách vidíme vysunuté výbojové zbraně, které vypadají jako malá křídla. INT. BELLEROPHON - CHODBA Výtahové dveře se otevřou a Grant a PLUKOVNÍK MACKENZIE LOGANOVÁ vstoupí do chodby. Grant má na sobě stále ještě vycházkovou uniformu, zatímco Loganová má svou obvyklou uniformu Bellerophonu. Vidíme několik ČLENŮ POSÁDKY procházejících kolem, zatímco Grant a Loganová mluví během chůze. LOGANOVÁ: Nechala jsem nadporučíka Percivala provést sken sluneční soustavy senzory dalekého dosahu. Jeho výsledky jenom potvrdily, co už víme z hloubkové vesmírné telemetrie provedené z Marsu a ze skenů provedených ze Země - tam venku nejsou žádné stopy po lodi.

18 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 18 GRANT: Mac, věř mi - vím, že Ivanov mluvil pravdu. Ta loď tam venku někde je. LOGANOVÁ: V pořádku, fajn. Jestli tam někde je, najdeme ji. GRANT: Čím dříve, tím lépe. Loganová sdílí Grantovo znepokojení. LOGANOVÁ: Jo, vidím to tak, že jim nic nebrání v tom, aby transportovali další bomby prakticky na kterékoli místo na Zemi. Proč doposud jen dva útoky? GRANT: Myslím, že dokud je jejich cílem zastrašování, omezují útoky na minimum. LOGANOVÁ: Téměř tisíc mrtvých lidí, většina z nich civilisté - pěkné minimum. GRANT:... Jo. Když dojdou ke vstupu na můstek, Loganová se zastaví. Pohlédne na Granta s pochmurným výrazem. LOGANOVÁ: Johne, předtím, než vyrazíme, chci, abys něco věděl. (z jeho pohledu) Uvědomuji si, že cílem je dostat Chapovskyho živého, ale... pokud si to okolnosti vynutí, nebudu mít problém s tím, že budeme muset zničit jeho loď, jestli rozumíš, co tím chci říct. Grant se na ni podívá, cítí její touhu po pomstě. Nemůže popřít, že jedna jeho část sdílí její pocit. GRANT: Souhlasím. Následuje pauza, po které Loganová odchází na můstek. Držíme záběr na Granta, na jeho zadumaný výraz. A potom plukovník následuje Loganovou do... INT. BELLEROPHON - MŮSTEK Když Grant VSTOUPÍ na můstek, tak zjistí, že už je tady Sivea. Jsou zde také DAVID a TOM. Loganová stojí uprostřed můstku s NADPORUČÍKY PERCIVALEM a AMAREM, kteří sedí u jejich konzolí pro kormidlování a navigaci. Percival podává hlášení: PERCIVAL: Všechny paluby jsou připraveny k odletu, plukovníku. LOGANOVÁ: Velmi dobře, nadporučíku. Signalizujte všem palubám všeobecnou pohotovost. (k Amarovi) Zvedněte štíty a připravte všechny zbraně. AMARO (nadšeně provádí): Ano, paní. Podle očekávání přejdou světla na tmavý bojový odstín. LOGANOVÁ: Příprava je napůl vyhraná bitva.

19 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 19 SIVEA: Starosti mi dělá, že zatímco my je nebudeme moci sledovat, oni budou bez problémů pozorovat náš přílet na svých senzorech. DAVID: Nemohli bychom se pokusit zamaskovat obraz našich senzorů? TOM: To by trvalo příliš dlouho, uvážíme-li, že nevíme, jak enolyjské senzory fungují. GRANT (s rozhodnutím): Musíme se pokusit to udělat. LOGANOVÁ: Sama bych to neřekla lépe. Loganová se posadí do kapitánského křesla. LOGANOVÁ (pokr., k Percivalovi): Vezměte nás z oběžné dráhy. A jak Percival pracuje s jeho ovládacími prvky... EXT. VESMÍR - BELLEROPHON Díváme se shora na Bellerophon, v pozadí pod bitevním křižníkem vidíme Zemi. Bellerophon se začne natáčet a my ho následujeme jak vyráží do otevřeného prostoru. Sledujeme Bellerophon, jak odlétá pryč, aby začal pátrání... STŘIH NA: EXT. WASHINGTON D.C. - NÁJEMNÍ DŮM - DEN Vidíme nájemní dům kdesi na předměstí Washingtonu. Několik aut projde po ulici před ním. INT. EVANŮV BYT - DEN Je to malý byt, zahalený v šeru. Všechno je úhledné a čisté. Je zde několik stolů pokrytých PAPÍRY, SLOŽKAMI a LAPTOPY. V jednom rohu, blízko jediného okna se zataženými žaluziemi, je malý prostor s pohovkou. Evidentně je to domov svobodného mládence. ZABEREME dveře, které se otevřou a Christine s Evanem VSTOUPÍ dovnitř. Evan zavře dveře a hodí klíč na blízký stůl. EVAN: No, tak jsme tady. Vím, že to tady nijak zvlášť nevypadá, ale v poslední době nebývám doma příliš často. Odchází do blízké kuchyně, zatímco Christine se rozhlíží kolem. Viditelně je jí to nepříjemné. Evan zavolá z kuchyně. EVAN (pokr.): Nedáš si něco k pití? Mám vodu a... no, něco, co by mohlo vypadat jako džus. Christine pohlédne jeho směrem, ale neodpoví. Po chvíli Evan vyjde z kuchyně s láhví vody v ruce.

20 HVĚZDNÁ BRÁNA: HORIZONT Civilní obrana 20 EVAN (pokr.): Ano? Ne? Možná? Neslyšel jsem tvoji odpověď. CHRISTINE (po chvíli): Ne... díky. EVAN (pokrčí rameny): Dělej, jak chceš. Trochu se napije vody. Christine začíná být trochu netrpělivá. CHRISTINE: Opravdu tady máš něco, co mi chceš ukázat? EVAN: Jenom jsem si myslel, že bych se mohl pokusit uvolnit určité napětí. CHRISTINE: Tak dobře - zřejmě to nakonec asi není tak důležité. Vychutnej si svoji vodu. A chystá se odejít, když Evan ukáže na blízký stůl. EVAN: V pořádku, promiň... Je to támhle. Christine se zastaví. Evan dojde ke stolu, na kterém je LAPTOP. Evan laptop zapne. EVAN (pokr.): Všechny ty soubory mám tady. Christine chvíli nedůvěřivě uvažuje o tom, co řekl, ale pak přistoupí blíž a připojí se k němu u stolu. CHRISTINE: O jakých souborech to mluvíme? EVAN: Raději ti je ukážu. Následuje tichá pauza, během které počítač startuje. Evan se chvíli dívá na Christine. EVAN (pokr.): Víš, nikdy jsem neměl příležitost ti poblahopřát. (z jejího pohledu) Během uplynulých tří a půl let jsi zpracovala úchvatný materiál. Christine potřese hlavou, když to uslyší. Evan si toho všimne. EVAN (pokr.): Co? CHRISTINE (ostře): O co přesně se tady pokoušíš?! (z jeho pohledu) Celou tu dobu jsi se choval jako blázen a teď jsi "ohromený" tím, co jsem udělala?! EVAN: Nikdy jsi nestála o komplimenty. CHRISTINE (tvrdě): Ty jsi ta poslední osoba, od které bych chtěla slyšet komplimenty. Jsem tady, protože jsi mi řekl, že mi ukážeš něco důležitého - to je všechno. Mimo toho nemám, co bych ti řekla. Evan vypadá, jako kdyby na to chtěl odpovědět, ale přinutí se to neudělat. Jenom s přimhouřenýma očima hledí na laptop, zatímco ho Christine pozoruje. Pak začne hledat soubory.

Extrémní opatření COLIN SANDERSON. DATUM VYSÍLÁNÍ: 27. března 2008

Extrémní opatření COLIN SANDERSON. DATUM VYSÍLÁNÍ: 27. března 2008 Extrémní opatření EP: 4. 16 Scénář COLIN SANDERSON DATUM VYSÍLÁNÍ: 27. března 2008 ČESKY: 18. července 2010 2006 Beyond the Horizon Productions Ve spolupráci s GateWorld.net Stargate, Stargate SG-1 a Stargate:

Více

PROLOG STARGATE ODYSSEY: DELENDA EST. VERZE: POVÍDKA v 1,0 AUTOR: VLAD DRACUL, RAYNOR PŘEPIS: RAYNOR

PROLOG STARGATE ODYSSEY: DELENDA EST. VERZE: POVÍDKA v 1,0 AUTOR: VLAD DRACUL, RAYNOR PŘEPIS: RAYNOR STARGATE ODYSSEY: DELENDA EST VERZE: POVÍDKA v 1,0 AUTOR: VLAD DRACUL, RAYNOR PŘEPIS: RAYNOR "Nemusíte stát o válku, ale ona bude stát o vás" - Lev Trockij PROLOG Postarší muž v honosné fialové róbě sedí

Více

Chris Heath Feel (Cítit) http://robbiewilliams.webz.cz. Předtím Kapitola 1

Chris Heath Feel (Cítit) http://robbiewilliams.webz.cz. Předtím Kapitola 1 Předtím Kapitola 1 Yeah, I m star, but I ll fade (Jsem hvězda, ale vyblednu), zpívá. If you ain t sticking your knives in me, you will be eventually (Pokud do mě nazapíchnete nože teď, uděláte to později)

Více

JAMES REDFIELD CELESTINSKÉ PROROCTVÍ

JAMES REDFIELD CELESTINSKÉ PROROCTVÍ Pro Sarah Virginii Redfieldovou JAMES REDFIELD CELESTINSKÉ PROROCTVÍ Prozíraví budou zářit jako záře oblohy, a ti, kteří mnohým dopomáhají k spravedlnosti, jako hvězdy, navěky a navždy. a ty, Danieli,

Více

CLARK DARLTON Kybernetický špión Knihovnička Perry Rhodan 61

CLARK DARLTON Kybernetický špión Knihovnička Perry Rhodan 61 CLARK DARLTON Kybernetický špión Knihovnička Perry Rhodan 61 Přeložil Jaroslav Kuťák Když Atlan skončil své vyprávění, na muže z vlajkové lodi pozemské flotily DRUSUS dolehlo mlčení. Gigantický kulovitý

Více

Copyright 2014 by Rowan Coleman Translation 2015 by Zora Šíchová Cover design 2015 by DOMINO

Copyright 2014 by Rowan Coleman Translation 2015 by Zora Šíchová Cover design 2015 by DOMINO ROWAN COLEMAN 2015 Copyright 2014 by Rowan Coleman Translation 2015 by Zora Šíchová Cover design 2015 by DOMINO Veškerá práva vyhrazena. Žádná část tohoto díla nesmí být reprodukována ani elektronicky

Více

THE DA MA RON MARK: THE LOVERS

THE DA MA RON MARK: THE LOVERS WIST 2000 LSCS 165 B Damaronové: MILENCI Original title THE DA MA RON MARK: THE LOVERS Loveswept #908 Copyright Fayrene Preston, 1998 Published by arrangement with Bantam Books, a division of Bantam Doubleday

Více

Tajemství Shambhaly (hledání jedenáctého proroctví)

Tajemství Shambhaly (hledání jedenáctého proroctví) Tajemství Shambhaly (hledání jedenáctého proroctví) JAMES REDFIELD Tuto knihu věnuji Megan d Ielly, jejichž generace se musí rozvíjet vědomě. PODĚKOVÁNÍ V historii evoluce duchovního vědomí se setkáváme

Více

Grafické a textové podklady pro výukovou oporu Nebojme se trhu práce, i když neslyšíme. Autor: Mgr. Veronika Löffelmannová. V Ostravě 29. 8.

Grafické a textové podklady pro výukovou oporu Nebojme se trhu práce, i když neslyšíme. Autor: Mgr. Veronika Löffelmannová. V Ostravě 29. 8. Projekt: Příprava neslyšících žáků a absolventů SŠ ve Zlínském kraji pro lepší uplatnění na trhu práce číslo projektu CZ.1.07/1.2.08/02.0007 Grafické a textové podklady pro výukovou oporu Nebojme se trhu

Více

Následující příběh odehrává se převážně na cestě z vnitrozemí k moři, kam jedou hlavní postavy, z různých důvodů, které jsou z následujícího textu

Následující příběh odehrává se převážně na cestě z vnitrozemí k moři, kam jedou hlavní postavy, z různých důvodů, které jsou z následujícího textu Jedna ku padesáti Následující příběh odehrává se převážně na cestě z vnitrozemí k moři, kam jedou hlavní postavy, z různých důvodů, které jsou z následujícího textu zřejmé. Při pokusu o žánrové zařazení

Více

Počkejte až do chvíle, kdy negativní pocity vyjdou na povrch

Počkejte až do chvíle, kdy negativní pocity vyjdou na povrch 2 Počkejte až do chvíle, kdy negativní pocity vyjdou na povrch DALŠÍ SEMINÁŘ ZAČAL v neoficiálním duchu. Zatímco si sundávali kabáty, sdělovali si rodiče první zážitky. Věřili byste, že mi opravdu pomohlo

Více

WILLIAM EARL JOHNS BIGGLES ČERNÁ MASKA

WILLIAM EARL JOHNS BIGGLES ČERNÁ MASKA WILLIAM EARL JOHNS BIGGLES ČERNÁ MASKA T&M PRAHA 1999 W. E.Johns, 1964 Jacket Illustration Petr Barč, Zdeněk Burian Petr Barč, 1999 Zdeněk Burian dědicové, 1999 Illustrations Milan Fibiger, 1999 Translation

Více

David Seidler KRÁLOVA ŘEČ. Z anglického originálu THE KING S SPEECH přeložila Jitka Sloupová, 2012

David Seidler KRÁLOVA ŘEČ. Z anglického originálu THE KING S SPEECH přeložila Jitka Sloupová, 2012 David Seidler KRÁLOVA ŘEČ Z anglického originálu THE KING S SPEECH přeložila Jitka Sloupová, 2012 ******************************************* Text je autorským dílem, které podléhá ochraně podle autorského

Více

Přicházející krize David Gates

Přicházející krize David Gates Přicházející krize David Gates PAPEŽSTVÍ AMERIKA Příloha k časopisu Z RÁJE DO RÁJE 3-2011 Příloha k časopisu Z ráje do ráje 3-2011 Adresa redakce: Vydavatelství a nakladatelství Jurica Jaroslav - Ráj Lubenská

Více

Jak pokárat, ale netrestat

Jak pokárat, ale netrestat 3. Jak pokárat, ale netrestat ČÁST I Všimli jste si, že když používáte metody k dosáhnutí spolupráce, vyžaduje to velké úsilí nevyslovit věci, které jste obyčejně říkávali? Když jsme vyrůstali, pro mnoho

Více

Marshall Shelley, Draci s dobrými úmysly (jak sloužit problémovým lidem v církvi)

Marshall Shelley, Draci s dobrými úmysly (jak sloužit problémovým lidem v církvi) Marshall Shelley, Draci s dobrými úmysly (jak sloužit problémovým lidem v církvi) Předmluva Jestli stojíte ve vedení nějakého sboru či farnosti, víte, že efektivní služba vyžaduje čas, tvořivost, trpělivost

Více

Vyškovský cedník 2010

Vyškovský cedník 2010 Vyškovský cedník 2010 Sborník oceněných prací literární soutěže pro děti a mládež Vyškovska Tři brány komunitní nadace pro vědění, umění a civilizaci Knihovna Karla Dvořáčka 2 Obsah Úvodní slovo ředitelky

Více

ŠLECHTA A KARDINÁLOVÉ 2. DÍL

ŠLECHTA A KARDINÁLOVÉ 2. DÍL ŠLECHTA A KARDINÁLOVÉ 2. DÍL V PRAZE 2011 ING. RADKO SÁBLÍK OBSAH OBSAH... 2 DESÁTÁ KAPITOLA... 3 JEDENÁCTÁ KAPITOLA... 30 DVANÁCTÁ KAPITOLA... 61 TŘINÁCTÁ KAPITOLA... 83 ČTRNÁCTÁ KAPITOLA... 113 PATNÁCTÁ

Více

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo Příběhy Třetí sféry: Temní mágové Jakub Jiří Rýdlo úvod Toto je teprve moje druhá knížka, tak možná bude obsahovat ještě relativně dost chyb a překlepů. Co je ale hlavní, pokusím se o skutečně kvalitní

Více

Kryon prostřednictvím Barbary Bessen

Kryon prostřednictvím Barbary Bessen Poselství od Kryona www.kryon-deutschland.com www.kryon.com www.sternenweisheit.de pro www.reiki-centrumpraha.cz překládá Lucka K. Kryon prostřednictvím Barbary Bessen Není to tak, jak to vypadá! Červenec/srpen

Více

Andrzej Batko. Umění persvaze. aneb jazyk ovlivňovaní a manipulace. Slova mohou být zbraní, působit jako droga, a přinést bohatství.

Andrzej Batko. Umění persvaze. aneb jazyk ovlivňovaní a manipulace. Slova mohou být zbraní, působit jako droga, a přinést bohatství. Andrzej Batko Umění persvaze aneb jazyk ovlivňovaní a manipulace Slova mohou být zbraní, působit jako droga, a přinést bohatství. Obsah O autorovi Předmluva Proč někteří obchodnici téměř pokaždé vydělají

Více

POSEL SMRTI. Zúčtování. Lukáš Konvalina

POSEL SMRTI. Zúčtování. Lukáš Konvalina POSEL SMRTI VI Zúčtování Lukáš Konvalina Není důležité, jak dlouhý život vedeme, ale jak ho prožijeme, neboť k čemu je žít navěky, když nevnímáme krásy života a nejsme šťastni? Obsah I Vrať se mi!...4

Více

LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1

LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 2 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 3 Melanie Milburneová LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ HARLEQUIN Čas jen pro mě Amsterdam Atény Budapešť Hamburk Londýn Madrid Milán New York Paříž Stockholm

Více

The World of Darknes

The World of Darknes Svět temnoty The World of Darknes Storytelling system rulebook verze 2. Toto jsou česká pravidla Systému vyprávění Světa temnoty sepsané na základě knihy The World of Darknes vydané společností White Wolf.

Více

Leden 2015 BEZPEČÍ!!! Rozhovor v tiché pracovně. Fotografka B Á SNĚNÍ. Ženy v první linii SVOBODA BOJÍTE SE??!

Leden 2015 BEZPEČÍ!!! Rozhovor v tiché pracovně. Fotografka B Á SNĚNÍ. Ženy v první linii SVOBODA BOJÍTE SE??! BEZPEČÍ!!! Leden 2015 Rozhovor v tiché pracovně Fotografka B Á SNĚNÍ SVOBODA Ženy v první linii BOJÍTE SE??! EDITORIAL Vítejte na stránkách Časoprostoru. Ve spolupráci s vedením školy a několika kolegy

Více

Poznámka - začátky jednotlivých kapitol jsou označeny #, začátky podkapitol * Obsah

Poznámka - začátky jednotlivých kapitol jsou označeny #, začátky podkapitol * Obsah Název: Nahlédnutí do života beze zraku, aneb Jak se vyhnout diskriminaci lidí se zrakovým postižením Autor: kolektiv autorů Nakladatelství: Okamžik, 2007 Stav: od nakladatele Tato kniha pochází z Knihovny

Více

Ale potom poznám plně

Ale potom poznám plně Ale potom poznám plně Petr Vlček Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne. 1.Korintským 13,12 Obsah: Předmluva

Více

SPOLEČNÝ PROJEKT. Harry Korman, M.D., SIKT Malmö (Švédsko)

SPOLEČNÝ PROJEKT. Harry Korman, M.D., SIKT Malmö (Švédsko) SPOLEČNÝ PROJEKT Harry Korman, M.D., SIKT Malmö (Švédsko) Zdroj: KORMAN, H. The common project. 2004. Dostupné na: Překlad: Leoš Zatloukal a Lenka Tkadlčíková ZAČÁTEK SEZENÍ Začínám

Více

Vztahový labyrint v náhradní rodině. Vlastní rodina přijatých dětí. Mgr. Veronika Uhlířová

Vztahový labyrint v náhradní rodině. Vlastní rodina přijatých dětí. Mgr. Veronika Uhlířová Vztahový labyrint v náhradní rodině Vlastní rodina přijatých dětí Mgr. Veronika Uhlířová Příručka vznikla za podpory Nadace Terezy Maxové dětem. Vydalo: Občanské sdružení Rozum a Cit, 2012 Kontaktní adresa:

Více

Okolnosti, za kterých paní Wrightová přichází na kliniku (protože to navrhlo vlivné Oddělení sociálních služeb) poskytují výborný základ pro zahájení

Okolnosti, za kterých paní Wrightová přichází na kliniku (protože to navrhlo vlivné Oddělení sociálních služeb) poskytují výborný základ pro zahájení Matka á la paní Wrightová: případ ze zákona Evan George, Chris Iveson and Harvey Ratner The Wright Sort of Mother: A Statutory Case. In: Problem to solution: Brief Therapy with Individuals and Families.

Více