Reklama. Vzdělávací program SPOTŘEBITELSKÁ GRAMOTNOST Téma č.3

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Reklama. Vzdělávací program SPOTŘEBITELSKÁ GRAMOTNOST Téma č.3"

Transkript

1 Reklama Vzdělávací program SPOTŘEBITELSKÁ GRAMOTNOST Téma č.3

2 Obtěžují Vás reklamy, vysílané během televizních pořadů? Co děláte nejčastěji, když jsou v televizi během pořadu reklamy? Necháte se aktivně ovlivnit reklamou? Máte oblíbenou reklamu? Která reklama vám vadí?

3 Jak funguje reklama? Zkusili jste někdy něco prodat například přes inzerát? Co jste pro to museli udělat? Jak jste objekt popisovali? Lhali jste o skutečném stavu, přikrášlovali jste skutečnost, zatajovali jste skutečný stav věci? Jestli ano, proč? Jestli ne, proč?

4 Reklama = Manipulace potenciálních zákazníků za účelem dosažení stanoveného cíle

5 Reklama a emoce Nejlepší reklama měla vždy emocionální stránku. Nejsilnější a nejoblíbenější emocionální aspekty v reklamě jsou : humor sex strach

6 Reklama a emoce - humor Čistič prstů. https://www.youtube.com/watch?v=ugo7y2lrsxc

7 Reklama a emoce - sex Zmrzliny Mrož.

8 Reklama a emoce - strach Nemyslíš zaplatíš.

9 Klady a zápory reklamy Má informativní povahu určuje ceny výrobků v prodeji, místo prodeje výrobku apod., čímž usnadňují rozhodování zákazníka. Podporuje soutěžení a posiluje konkurenci (firmy pak nemají tak velkou tržní sílu). Možnost nově vzniklých firem přilákat zákazníky. X Ovlivňuje racionální chování spotřebitele a jeho preference (má víc psychologický než informativní charakter). Nelze rozpoznat kvalitu výrobku, navozuje u spotřebitelů klamné představy. Omezuje soutěžení přesvědčuje, že prezentovaný výrobek se zásadně liší od těch konkurenčních, čímž u spotřebitele vytváří neelastickou poptávku.

10 Manipulace Snaha ovlivnit jedince. Úzce souvisí s klamáním. Cílem je sdělit, předat, vnutit adresátovi nepravdu. 1. Aktivní forma klamání Projev, čin, nátlak na jinou představu o skutečnosti 2. Pasivní forma klamání Záměrné a vědomé neinformování, zatajování skutečností

11 Aktivní forma klamání

12 Aktivní forma klamání

13 Aktivní forma klamání

14 Aktivní forma klamání

15 Pasivní forma klamání

16 Pasivní forma klamání Nová ŠKODA Fabia již od Kč.

17 Reklamní kampaň - cíle Konečnými cíli reklamní kampaně mohou být: zvýšení nebo udržení obratu, zisku a tržního podílu, zavedení nového či inovovaného produktu či služby, zlepšení image značky, produktu nebo služby, snaha o větší známost značky či produktu, zlepšení a upevnění pověsti firmy.

18 Reklamní kampaň Stanovení cíle RK Určení cílové skupiny Formulace poselství Výběr médií Stanovení rozpočtu Realizace RK Kontrola výsledků - zvýšení prodeje či známosti značky, korekce image značky atd. - konkrétní zaměření kampaně a její podrobná charakteristika. - informace, které chceme cílové skupině sdělit a jak, aby zprávě porozuměla a správně ji interpretovala. - oslovení konkrétní cílové skupiny, jejich kombinace a návaznost. - financování kampaně. - výsledky RK ve vztahu ke splnění daných cílů.

19 Reklama podle způsobu distribuce Televize. Internet. Rozhlasové spoty. Tiskoviny letáky. Noviny. Billboardy. Veřejné vystoupení.

20 Reklama podle určení Plošná reklama Typ reklamy zameřený na širokou veřejnost. Segmentová reklama Typ reklamy zaměřený na konkrétní cílovou skupinu. Reklama na pojištění. Reklama automobily. Reklama na potraviny. Reklama na služby. Reklama na Vysokou školu. Reklama na přípravek pro zlepšení erekce. Reklama na stroje.

21 Televizní reklama Nejsilnější reklamní médium v ČR. Trh s TV reklamou ovládají Nova a Prima, kterým patří dohromady přibližně 90 % všech příjmů z TV reklamy. Česká televize má objem reklamy zákonem omezen na minimum, klasickou spotovou reklamu může umísťovat jen na kanály ČT2 a ČT Sport, ovšem v omezeném rozsahu.

22 Televizní reklama Podíly na sledovanosti v cílové skupině dospělých 15+ byly v roce 2013 rozděleny následovně: skupina Nova 31,17 % (Nova, Nova Cinema, Fanda, Smíchov, Telka), Česká televize 29,84 % (ČT1, ČT2, ČT24, ČT Sport, ČT:D, ČT art), skupina Prima 22,44 % (Prima family, Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom).

23 Televizní reklama - nejsledovanější pořady v TV Televizní noviny, hlavní zpravodajská relace TV Nova 2,3 mil. diváků starších 15 let Ordinace v růžové zahradě Dlouhodobě cca 2,0 mil. diváků starších 15 let po dobu 8 let Doktoři z Počátků 1,6-1,7 mil. diváků starších 15 let Štědrovečerní pohádka - Sůl nad zlato 2,2 mil. diváků starších 15 let Seriál Sanitka 2, soutěž StarDance 1,6 mil. diváků starších 15 let

24 Televizní reklama - nejsledovanější pořady v TV pořad kanál datum začátek Projekce (tis.) Televizní noviny Nova : Doktoři z Počátků Nova : Sůl nad zlato ČT : Ordinace v růžové zahradě 2 Nova : Sněžný drak ČT : StarDance VI když hvězdy tančí Rozhodnutí ČT : Počasí Nova : Sportovní noviny Nova : Tři oříšky pro Popelku Nova : Jak dostat tatínka do polepšovny ČT : Pelíšky ČT : Anděl Páně ČT : Jak vytrhnout velrybě stoličku ČT : Sanitka 2 ČT : Prezidentská debata Nova : rok 2013

25 Televizní reklama - ceny Cena TV reklamy se odvozuje od počtu zasažených diváků starších patnácti let. To znamená, že se platí za oslovení 1 % dospělých 15+ (čili za diváků). Jinými slovy, k placení reklamy je potřeba znát sledovanost TV, kterou poskytují elektronické TV metry (dříve peoplemetry).

26 Televizní reklama - elektronické TV metry Měření sledovanosti TV v ČR (pro rok ) provádí Mediaresearch Pomocí TV metru. Přístroj zaznamenává jak televizi sledují jednotliví členové domácnosti. Přenos dat naměřených TV metry do ústředí Mediaresearch se odehrává průběžně prostřednictvím komunikace GSM a má podobu zpráv SMS. Naměřená data jsou uživatelům k dispozici následující den ráno. TV metr má 1850 televizních domácností, což má odpovídat 4470 jednotlivcům. Denně jsou garantována data z minimálně 1650 domácností.

27 Televizní reklama - ceny Reklama na TV Nova:

28 Televizní reklama - ceny Cena odvysílané reklamy: Kč To je cena půlminutové reklamy v hlavním vysílacím čase na Nově. Hlavní vysílací čas = mezi TN a seriálem ve 20:20

29 Televizní reklama omezení vysílání pro ČR Kvantitativní: Komerční stanice 12 minut za hodinu (komerční). Veřejnoprávní kanály (ČT2 a ČT) Sport nesmí přesáhnout 0,5 % denního vysílacího času Od hodin do hodin nesmí překročit 6 minut v průběhu jedné vysílací hodiny. Na ostatních programech nesmí provozovatel ze zákona reklamu zařazovat s výjimkou reklamy, která je přímo spojena s vysíláním kulturní či sportovní události. Kvalitativní: Je zakázána reklama na tabákové výrobky, zbraně, léky, drogy a sex. Je zakázána reklama skrytá, klamavá a podprahová.

30 Product placement umístění reklamy ve filmu Umístění produktu Forma skryté reklamy. Umísťována ve filmech, seriálech, zábavných pořadech atd. V České republice skrytá reklama zakázána zákonem o regulaci reklamy. (r. 2009) od 1. června 2010, povolena.

31 Product placement Evropské právo Product placement upravuje na evropské úrovni směrnice 2007/65/ES o audiovizuálních mediálních službách, která ho odlišuje od klasické televizní reklamy, teleshoppingu a sponzorování. Product placement je směrnicí obecně zakázán v pořadech pro děti. Diváci musí být o jeho existenci v daném díle předem informováni. Členské státy EU mohou podmínky product placementu zpřísnit nebo naopak zmírnit.

32 Product placement Ukázky film Casino Royale film Star Trek mobilní telefony Nokia, pivo Budweiser hodinky Omega film Trosečník zásilková služba FedEx film Matrix mobilní telefon Nokia film Vratné lahve Obchodní řetězec Albert Pivo Pilsner Urquel film Účastníci zájezdu Show Jana Krause Minerální voda Matoni autobusy Vega Tour, přípravek na erekci ArginMax film Rafťáci Tuzemský rum Rádio Evropa 2 Oděv Dominator

33 Product placement Ukázky Film Čtyřlístek ve službách krále: Lízátka Chupa Chups. Dětské šampaňské Robby Bubble. Pribináček. Pribináček.

34 Product placement Ukázky Pánské obleky BANDI v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2

35 Product placement Zisky Cena 10 sekundového reklamního spotu v televizi Nova a Prima Kč Cena pasivního * product placementu v seriálech a pořadech Kč Cena aktivního **product placementu v seriálech a pořadech Kč

36 Reklama McDonalds Klamavá reklama?

37 Reklama McDonalds

38 Reklama McDonalds

39 Zajímavost nejdražší reklamní kampaň Poločas amerického Super Bowlu nejprestižnějším vysílacím časem pro reklamy. 111 milionů diváků. Cena za klasický 30 sekundový spot USD.

40 Virální marketing Marketingová technika využívající sociálních sítí a u. Svou povahou motivuje příjemce k roli šířitele. Zpravidla jde o šíření vírálních videí či fotografií. Počet shlédnutí Počet shlédnutí

41 Virální marketing Česká republika Reklamní kampaň společnosti T-mobile. Počet shlédnutí ;

42 Reklama na internetu Portál denní návštěvnost až přístupů.

43 Reklama na internetu Portál denní návštěvnost až přístupů.

44 Reklama na internetu Portál denní návštěvnost až přístupů.

45 Reklama na internetu Portál denní návštěvnost až přístupů.

46 Cena reklamy na internetu Podle velikosti. Podle místa zobrazení. Podle dne v týdnu. Podle měsíce. Seznam.cz Kč za zobrazení. Centrum.cz Kč za zobrazení. idnes.cz Kč za zobrazení.

47 Cena reklamy na internetu Youtube.com Největší a nejpopulárnější video platforma na světě. V ČR YouTube navštíví 5,1 mil. unikátních uživatelů měsíčně. Je tak největší videoplatformou v České republice. Cena od cca do Kč / den. Fakta o českém YouTube: 98 % české online populace zná YouTube alespoň podle jména. 21 % české populace navštíví YouTube denně, 46 % týdně, 56 % měsíčně. 80 % české online populace má o značce YouTube pozitivní mínění.

48 Cena reklamy v novinách BLESK PRÁVO MF DNES LIDOVÉ NOVINY Kč (pouze Severní Morava) Kč Kč Kč Uvedené ceny za jednu celou stranu. Ceny výrazně ovlivňuje: a) den vydání, b) velikost, c) umístění.

49 Remarketing Využívá data, která o sobě dobrovolně sdělíte při procházení webových stránek. metoda cílené reklamy Oslovení cílové skupiny, která už jednou přišla na stránky zadavatele. Princip - přivádění návštěvníků zpět na již navštívený web za účelem dokončení požadovaného cíle. Zpravidla je za cíl považován nákup.

50 Jak funguje remarketing Návštěvník přichází na webové stránky prodejce vozů BMW. Označení návštěvníka pomocí cookies je prováděno automaticky vygenerovaným kódem ze strany navštíveného webu. Zadavatel reklamy má vytvořenou speciální reklamu pouze pro tyto návštěvníky. Reklama se začne zobrazovat návštěvníkům na jiných webových stránkách. Návštěvník přichází zpět na webové stránky prodejce vozů BMW. Návštěvník dokončuje požadované cíle stránek (z návštěvníka se stává zákazník).

51 Zajímavost Ratnerova blamáž Gerald Ratner vybudoval největší britský řetězec luxusních prodejen s klenoty. Přesvědčil upřímnou reklamou miliony zákazníků. 23. Dubna 1991 na slavnostní večeři Institutu ředitelů pronesl proslov se dvěma vtipy v úvodu. Řeč byla o sadě sklenic na sherry. Lidi se mně ptají, jak jim můžu prodávat tak lacino. Protože to zboží stojí všechno za hovno Sál řval smíchy. Noviny a bulvár nafouknul vtip jako vyhlášení třídní války. Škoda: liber, cca Kč.

Digitalizace tel. vysílání

Digitalizace tel. vysílání Media systém v ČR 1 Media systém v ČR Duální systém veřejnoprávní a soukromé subjekty Veřejnoprávní subjekty: - Česká televize - Český rozhlas - Česká tisková kancelář - Koncesionářské poplatky: (45,-

Více

Mezinárodní marketingová komunikační politika Vzdělávací materiál ke kurzu Mezinárodní marketing Slezská univerzita v Opavě Okresní hospodářská

Mezinárodní marketingová komunikační politika Vzdělávací materiál ke kurzu Mezinárodní marketing Slezská univerzita v Opavě Okresní hospodářská Mezinárodní marketingová komunikační politika Vzdělávací materiál ke kurzu Mezinárodní marketing Slezská univerzita v Opavě Okresní hospodářská komora Karviná 2010-2013 1 Výukový materiál je výstupem projektu

Více

Marketingová komunikace

Marketingová komunikace Marketingová komunikace Ing. Růžena Vorlová Zlín 2014 Registrační číslo projektu: Název projektu Název a číslo globálního grantu: Datum zahájení realizace projektu: 20. 8. 2012 Datum ukončení realizace

Více

Význam a principy spolupráce firmy s médii

Význam a principy spolupráce firmy s médii Vysoká škola hotelová v Praze Diplomová práce Bc. Egor Komarov Význam a principy spolupráce firmy s médii Studijní obor: Marketingové komunikace ve sluţbách Vedoucí práce: Ing. Eva Klánová Datum odevzdání

Více

Obsah. ELPOD Marketing v prostředí internetu, možnosti, aplikace, technologie, analýzy 1

Obsah. ELPOD Marketing v prostředí internetu, možnosti, aplikace, technologie, analýzy 1 Obsah 1. Úvod... 3 2. Marketing... 4 2.1 Průzkum trhu... 4 2.2 Marketingový mix... 5 Výrobek... 5 Cena výrobku... 7 Propagace výrobku... 7 Distribuce výrobku... 8 2.3 Návrh plánu komunikace - systém SOSTAC...

Více

UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE

UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE FAKULTA SOCIÁLNÍCH VĚD Institut komunikačních studií a žurnalistiky Katedra marketingové komunikace a public relations Jan Páv Mediální plánování na trhu spotřebitelských půjček.

Více

SZZ 2012 - MAŘÍ. Pozn. ŠEDIVÉ PÍSMO ČI ŠEDIVÉ PODBARVENÍ JE JEN PRO INFO.

SZZ 2012 - MAŘÍ. Pozn. ŠEDIVÉ PÍSMO ČI ŠEDIVÉ PODBARVENÍ JE JEN PRO INFO. Pozn. ŠEDIVÉ PÍSMO ČI ŠEDIVÉ PODBARVENÍ JE JEN PRO INFO. OBSAH: 1. INFORMAČNÍ POTŘEBA, KOMUNIKAČNÍ PROCES, KOMUNIKAČNÍ MODELY 1 3. PUBLIC RELATIONS, PUBLICITA, VZTAH K VEŘEJNOSTI, IMAGE, MASMÉDIA 7 4.

Více

Modul Screen media. Projekt: Tvorba komplexního vzdělávacího programu v oblasti moderních trendů v marketingových dovednostech

Modul Screen media. Projekt: Tvorba komplexního vzdělávacího programu v oblasti moderních trendů v marketingových dovednostech Modul Screen media Projekt: Tvorba komplexního vzdělávacího programu v oblasti moderních trendů v marketingových dovednostech Registrační číslo projektu: CZ.1.07/3.2.11/03.0072 Specifikace: Přehled možných

Více

Marketingová komunikace 1/2

Marketingová komunikace 1/2 Marketingová komunikace 1/2 Ing. Aleš Marek, Ph.D. (za přispění dalších autorů) 6.4.2013 Představení Ing. Aleš Marek, Ph.D. 2010-dosud 2009-2010 Ferrero 2009 Kraft Foods (Opavia-Lu) 2007-2009 Coordinfo

Více

NÍZKOROZPOČTOVÁ KOMUNIKAČNÍ KAMPAŇ. Michal Kratochvíl

NÍZKOROZPOČTOVÁ KOMUNIKAČNÍ KAMPAŇ. Michal Kratochvíl NÍZKOROZPOČTOVÁ KOMUNIKAČNÍ KAMPAŇ Michal Kratochvíl Bakalářská práce 2013 UTB ve Zlíně, Fakulta multimediálních komunikací 2 UTB ve Zlíně, Fakulta multimediálních komunikací 3 UTB ve Zlíně, Fakulta multimediálních

Více

TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI FAKULTA TEXTINÍ MARKETINGOVÁ STRATEGIE INTERNETOVÉHO OBCHODU MARKETING STRATEGY OF E-SHOP

TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI FAKULTA TEXTINÍ MARKETINGOVÁ STRATEGIE INTERNETOVÉHO OBCHODU MARKETING STRATEGY OF E-SHOP TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI FAKULTA TEXTINÍ Obor B3107 Textilní marketing Katedra hodnocení textilií MARKETINGOVÁ STRATEGIE INTERNETOVÉHO OBCHODU MARKETING STRATEGY OF E-SHOP Roman Kopecký KHT 575 Vedoucí

Více

Vyhledávání, zadávání a interpretace výsledků výzkumů v oblasti cestovního ruchu

Vyhledávání, zadávání a interpretace výsledků výzkumů v oblasti cestovního ruchu Vyhledávání, zadávání a interpretace výsledků výzkumů v oblasti cestovního ruchu Ing. David Humenčák Ing.Radek Pažout Realizátor: SPORTIGO s.r.o. Šumavská 31a 602 00 Brno e-mail: info@sportigo.cz www.sportigo.cz

Více

!!!!!! Martin Adámek!!!! Reklamy na doplňky stravy a jejich etičnost!!! Bakalářská práce!!!!!!!!!!! 2014

!!!!!! Martin Adámek!!!! Reklamy na doplňky stravy a jejich etičnost!!! Bakalářská práce!!!!!!!!!!! 2014 VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S. R. O. Martin Adámek Reklamy na doplňky stravy a jejich etičnost Bakalářská práce 2014 Reklamy na doplňky stravy a jejich etičnost Bakalářská práce Martin Adámek

Více

Informačně-komunikační strategie malé firmy v internetovém prostředí

Informačně-komunikační strategie malé firmy v internetovém prostředí Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Vyšší odborná škola informačních služeb v Praze Jiří Čermák Informačně-komunikační strategie malé firmy v internetovém prostředí (Bakalářská

Více

MARKETINGOVÁ KOMUNIKACE

MARKETINGOVÁ KOMUNIKACE MARKETINGOVÁ KOMUNIKACE PRO DESTINACI Ing.Petr Kratochvíl Ing.Radek Pažout Realizátor MMC Ing.Petr Kratochvíl kratochvil@mtw.cz Tento vzdělávací program je financován Evropským sociálním fondem a státním

Více

Marketingová komunikace Centrum dopravního výzkumu

Marketingová komunikace Centrum dopravního výzkumu Marketingová komunikace Centrum dopravního výzkumu TOTO VZDĚLÁVÁNÍ JE FINANCOVÁNO Z PROSTŘEDKŮ ESF PROSTŘEDNICTVÍM OPERAČNÍHO PROGRAMU VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY

Více

TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI. Ing. Otakar Ungerman, Ph.D. VYUŽITÍ SOCIÁLNÍCH MÉDIÍ MALÝMI A STŘEDNÍMI PODNIKY V KOMUNIKACI SE SPOTŘEBITELEM

TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI. Ing. Otakar Ungerman, Ph.D. VYUŽITÍ SOCIÁLNÍCH MÉDIÍ MALÝMI A STŘEDNÍMI PODNIKY V KOMUNIKACI SE SPOTŘEBITELEM TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI Ekonomická fakulta Katedra marketingu a obchodu Ing. Otakar Ungerman, Ph.D. VYUŽITÍ SOCIÁLNÍCH MÉDIÍ MALÝMI A STŘEDNÍMI PODNIKY V KOMUNIKACI SE SPOTŘEBITELEM Liberec 2014

Více

Marketing 3 - reklama, PR, věrnostní bonusy, zavážky do domů apod. PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců

Marketing 3 - reklama, PR, věrnostní bonusy, zavážky do domů apod. PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců Marketing 3 - reklama, PR, věrnostní bonusy, zavážky do domů apod. PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců TOTO VZDĚLÁVÁNÍ JE FINANCOVÁNO Z PROSTŘEDKŮ ESF PROSTŘEDNICTVÍM OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE

Více

ÚČINNOST A ÚČELNOST ONLINE MARKETINGOVÉ KOMUNIKACE

ÚČINNOST A ÚČELNOST ONLINE MARKETINGOVÉ KOMUNIKACE Masarykova univerzita Ekonomicko-správní fakulta Studijní obor: Podniková informatika ÚČINNOST A ÚČELNOST ONLINE MARKETINGOVÉ KOMUNIKACE Efficiency and effectiveness of online marketing communication Bakalářská

Více

Efektivní využití nástrojů podpory prodeje v maloobchodě se zaměřením na loterie, soutěže a věrnostní programy. Bohumila Měsíčková

Efektivní využití nástrojů podpory prodeje v maloobchodě se zaměřením na loterie, soutěže a věrnostní programy. Bohumila Měsíčková Efektivní využití nástrojů podpory prodeje v maloobchodě se zaměřením na loterie, soutěže a věrnostní programy Bohumila Měsíčková Bakalářská práce 2012 ABSTRAKT Předmětem této bakalářské práce je zjištění

Více

Metodická příručka pro výuku mediální výchovy

Metodická příručka pro výuku mediální výchovy Metodická příručka pro výuku mediální výchovy Projekt Regionálního centra mediální výchovy je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Metodická příručka pro výuku

Více

Západočeská univerzita v Plzni

Západočeská univerzita v Plzni Západočeská univerzita v Plzni FAKULTA EKONOMICKÁ BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Návrh marketingové komunikace pro Dům látek s. r. o. Dům látek Ltd. marketing sales promotion project Andrea Götzová Cheb 2012 Čestné

Více

Význam a využití reklamy a propagace ve vybrané firmě

Význam a využití reklamy a propagace ve vybrané firmě JIHOČESKÁ UVIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH Ekonomická fakulta Katedra řízení Studijní program: 6208 N Ekonomika a management Studijní obor: Obchodní podnikání Význam a využití reklamy a propagace ve vybrané

Více

7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích

7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích 7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích Miroslav Král Managing Partner společnosti market UP 1 Obsah Předmluva... 3 Webové stránky jako základ (nejen) online marketingu... 5 Správná homepage...

Více

Využití nástrojů marketingového mixu ve společnosti SPZ-Vysočina

Využití nástrojů marketingového mixu ve společnosti SPZ-Vysočina SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO s.r.o. Bakalářský studijní program: Ekonomika a management Studijní obor: Ekonomika veřejné správy a sociálních služeb Využití nástrojů marketingového mixu ve společnosti

Více

Komunikační strategie vybrané destinace

Komunikační strategie vybrané destinace Masarykova univerzita Ekonomicko-správní fakulta Studijní obor: Regionálni rozvoj a správa ^UOec o % *r 1í&ř\ ^77SHAS^ Komunikační strategie vybrané destinace diplomová práce Veronika Klaudová Vedoucí

Více

VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ V PRAZE FAKULTA MEZINÁRODNÍCH VZTAHŮ

VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ V PRAZE FAKULTA MEZINÁRODNÍCH VZTAHŮ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ V PRAZE FAKULTA MEZINÁRODNÍCH VZTAHŮ Obor: Mezinárodní obchod SPONZORING JAKO KOMERČNÍ KOMUNIKACE (bakalářská práce) Autor: Petr Mühlhans Vedoucí práce: Ing. Jiří Mikeš Prohlášení:

Více

VÝZNAM INTERNETOVÉ REKLAMY V ELEKTRONICKÉM OBCHODOVÁNÍ

VÝZNAM INTERNETOVÉ REKLAMY V ELEKTRONICKÉM OBCHODOVÁNÍ VÝZNAM INTERNETOVÉ REKLAMY V ELEKTRONICKÉM OBCHODOVÁNÍ Veronika Svatošová 1 1 Univerzita Pardubice, Fakulta ekonomicko-správní, Studentská 95, 532 10 Pardubice Email: Veronika.svatosova@student.upce.cz

Více

BAKALÁŘSKÁ PRÁCE. Internetový marketing. Internet marketing. Kristýna Váchová

BAKALÁŘSKÁ PRÁCE. Internetový marketing. Internet marketing. Kristýna Váchová BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Kristýna Váchová Unicorn College 2010 Unicorn College, V kapslovně 2767/2, Praha 3, 130 00 Název práce v ČJ: Název práce v AJ: Autor: Internetový Marketing Kristýna Váchová Akademický

Více

Reklama zaměřená na produkt propaguje konkrétní nabídku, činnost.

Reklama zaměřená na produkt propaguje konkrétní nabídku, činnost. STRATEGIE 5M Reklama je neosobní placená forma marketingové komunikace. Neziskové organizace mají možnost využít mediální sponzoring a publicitu, šíření informací prostřednictvím médií, aniž by za to musely

Více