SKUPINOVÉ CVIČENÍ ZDRAVÁ ZÁDA

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "SKUPINOVÉ CVIČENÍ ZDRAVÁ ZÁDA"

Transkript

1 brozura_final_sestava :03 Stránka 1 SKUPINOVÉ CVIČENÍ ZDRAVÁ ZÁDA Aby záda a krční páteř nebolela

2 brozura_final_sestava :03 Stránka 2 Chcete aktivně pracovat na svém zdraví a fyzické pohodě? Chcete se protáhnout po práci, nabít se novou energií, sejít se s přáteli a přitom si zacvičit? Přijďte mezi nás a vyberte si z nabídky skupinových cvičení vedených našimi fyzioterapeuty.

3 brozura_final_sestava :03 Stránka 3

4 brozura_final_sestava :03 Stránka 4

5 brozura_final_sestava :03 Stránka 5 VÝHODY CVIČENÍ U NÁS l Všechna skupinová cvičení jsou odborně vedena vysokoškolsky vzdělanými fyzioterapeuty l Cvičení probíhá v malé skupince 5 10 osob l Přivítáme vás v novém, moderně vybaveném cvičebním sále l Po cvičení se můžete osprchovat v komfortních sprchách

6 brozura_final_sestava :03 Stránka 6 ZDRAVÁ ZÁDA (pokud vás občas bolí záda) Zaměřuje se na odstranění pohybových potíží vznikajících ze sedavé práce, fyzicky namáhavé nebo jednostranně zatěžující práce. Je vhodná i po rehabilitaci jako docvičení - dokončení léčebného procesu. Při této skupinové terapii kombinujeme více fyzioterapeutických technik a využíváme Flowin, Bosu, SM systém, TRX. FYZIO-JÓGA (pro všechny věkové skupiny) Skupinové cvičení vycházející z jógy v kombinaci s moderními fyzioterapeutickými technikami, které je účinné na mnoho svalových nerovnováh. Zaměřuje se na protažení, celkovou stabilizaci a zpevnění těla. CVIČENÍ PRO ŽENY (terapie pánevního dna, s využitím metody L. Mojžíšové) Cvičení v malé skupině je určené pro ženy, které chtějí řešit problematiku malé pánve - funkční gynekologické obtíže, bolestivou menstruaci, inkontinenci, časté záněty, snaha o otěhotnění. CVIČENÍ PRO SENIORY (cvičení pro aktivní seniory, kteří chtějí pracovat na svém zdraví) Kurz je zaměřený na zlepšení rovnováhy, udržení pohyblivosti v kloubech, posílení svalů, rozvoj jemné motoriky a smyslového vnímání. Cílem kurzu je zlepšení koordinace pohybů, pohybových návyků a držení těla. Součástí jsou i dechová a relaxační cvičení.

7 brozura_final_sestava :03 Stránka 7 CVIČENÍ PRO DĚTI POHYB HROU (pro děti ve věku: 5-7 let, 8-11 let, let) Skupinové cvičení a hry zaměřené na rozvoj pohybových a koordinačních schopností dětí v různých věkových kategoriích. Formou týmových her se děti zábavným způsobem učí novým koordinačním dovednostem a správným pohybovým návykům. Děti se naučí lézt po boulderingové stěně, chodit po slackline, trénovat rovnováhu na bosu, skákat přes překážky, hrát koordinační hry s míčem. Cílem kurzu je podporovat u dětí správný motorický vývoj a rozvíjet jejich rychlost, hbitost, rovnováhu a pohybovou šikovnost. MLADÝ SPORTOVEC Pro mladé sportovce, kteří trénují i několikrát týdně. Má-li být sport prospěšný pro vývoj dítěte, musí obsahovat kompenzační terapii k prevenci vzniku zdravotních obtíží z přetížení. Nejdůležitější je začít s terapií včas. Vhodné je začít preventivně cvičit již od 8 let, ale nezbytné je i pro starší děti a mládež. Cílené kompenzační cvičení by mělo být součástí pohybového režimu každého sportovce. Pokud nedojde k odstranění chybných návyků včas, dochází k prohloubení svalových nerovnováh a ve věku kolem 13 let k prvním poraněním kloubů. Pokud se správně nastaví funkce pohybového aparátu, výsledkem je, vedle zdraví, také zvýšení výkonnosti. SM SYSTÉM (kondiční cvičení s mírnou náročností) Terapie dle MUDr. Smíška s využitím pružných lan k aktivaci spirálních pohybových řetězců. Cvičení je cílené na uvolnění a posílení zablokovaných částí páteře a kloubů horních a dolních končetin. Pomáhá při bolestech zad, celkově zpevňuje tělo. SM systém cvičí lidé od 10 do 100 let.

8 brozura_final_sestava :03 Stránka 8 Jednotlivé skupiny a kurzy otevíráme průběžně - každý měsíc vypisujeme nové termíny, takže se můžete přidat kdykoliv. Cena lekce: 150 Kč Aktuální termíny naleznete na nebo vám je rádi sdělíme telefonicky na čísle či osobně na naší adrese Nerudova 1668, Pardubice Jsme tu pro vás každý pracovní den mezi 7:00-19:00.