Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "www.pokladnisystemy.cz"

Transkript

1 Začněte číst zde! Gratulujeme, Že jste si vybrali tiskárnu štítků Citizen. Věnujte prosím chvilku přečtení této příručky, která vás seznámí s tiskárnou a jejím provozem. Tento produkt je sofistikovaná, ale snadno použitelná tiskárna štítků, se snadnou výměnou štítků a rychlým připojením společně s mocným VuePrint konfiguračním nástrojem. Provedeme vás rozbalením této tiskárny z krabice, připojením k počítači, založením tiskového média, včetně rychlého tiskového testu, pro potvrzení funkčnosti tiskárny. Bezpečnost Pokud jste tak ještě neudělal, přečtěte si pečlivě bezpečnostní instrukce ze začátku této příručky a detailnější návod přibalený na CD-ROM. Nepřečtení bezpečnostních upozornění může vést k těžkému zranění nebo poškození majetku. Rozbalování vaší nové tiskárny a. Opatrně rozbalte vaší novou tiskárnu a ujistěte se, že obsahuje vše co je na připojeném obrázku. Občas může Citizen nebo váš dodavatel do balení přidat další věci, jako například manuály, další CD-ROM či kabel. b. Pokud máte nějaké otázky nebo vám v balení něco chybí, tak se obraťte na svého dodavatele. Kontaktní informace pro regionální zastoupení společnosti Citizen na zadní straně této příručky c. Tiskárna je dodávána s lepicí páskou, která přidržuje horní kryt tiskárny na místě. Jednoduše odstraňte tuto lepenku. Následně zvedněte víko a překlopte ho dozadu. d. Další lepicí páska, která musí být odstraněna, přidržuje vnitřní mechaniku pro přepravu. Pásku a připojený papír odstraníte opatrným odloupnutím z plastového obalu. Obsah krabice Toto příslušenství je přibalené jen k modelům CL-S621 a CL-S631: Následující příslušenství je ve všech baleních:

2 Připojení Připojení k elektrické síti. a. Zkontrolujte, jestli je vypínač přístroje v poloze OFF b. Připojte napájecí kabel do konektoru v tiskárně a následně do elektrické zástrčky.

3 Připojení k počítači Tento produkt může být připojen pomocí sériového portu (RS232C) a pomocí USB (USB 1.1). Tiskárnu lze dodatečně doplnit o možnost připojení pomocí Ethernetu, IEE1284 paralelního portu či pomocí Wi-Fi. a. Vypněte počítač i tiskárnu. b. Připojte jeden konec kabelu do konektoru v tiskárně, druhý do konektoru v počítači a zajistěte západkami či šroubky, pokud jsou k dispozici.

4 Instalace média Instalujeme médium a. Zmáčkněte velké modré tlačítko pro uvolnění hlavy a tu pak zdvihněte nahoru. V případě CL- S621 a CL-S631 také musíte zvednout senzor zatažením. CL-S521 toto dělá automaticky.

5 b. Nejdříve spojte dvě části držáku na tiskové médium c. Nasuňte médium na držák d. Vložte držák do tiskárny a papír povytáhněte pro pozdější umístění. e. Roli posuňte na levou stranu krytu a černý vodič média následně posuňte tak, aby se dotýkal role po pravé straně. Neupevňujte médium příliš pevně, mohlo by dojít k zaseknutí tiskárny. f. Možná bude třeba upravit nastavení senzorů. Záleží na typu média. Návod najdete v příslušné sekci této příručky.

6 g. Nastavte médium podle levého pevného vodiče, pak nastavte pravý podle média a nakonec zaklapněte rameno se senzorem. h. Zaklapněte tiskovou hlavu a pomocí regulačních koleček nastavte sílu a šířku tiskového média. i. Spusťte tiskárnu a pomocí tlačítka FEED posunete médium na další startovací pozici tisku.

7 Instalace tiskové pásky (Jen model CL-S621 a CL-S631) a. Zkontrolujte typ pásky b. Nasuňte novou pásku a papírový tubus na držáky. c. Držák s páskou zasuňte na zadní pozici

8 d. Odklopte tiskovou hlavu a protáhněte tiskovou pásku pod ní. e. Pomocí lepicí pásky přidělejte pásku k tubusu

9 f. Zacvakněte tubus do přední pozice a otáčením kolečka pásku napněte.

10 g. Zacvakněte tiskovou hlavu do těla tiskárny h. Pokud jsou na pásce nějaké nerovnosti, stiskněte klávesu FEED. Testovací tisk a nastavení tiskárny Testovací tisk Testovací tisk slouží ke snadnému ověření nastavení a kvality tisku. Nejdříve je však třeba nainstalovat médium a tiskovou pásku. Štítková média Spusťte tiskárnu, mezitím co držíte stisknuté tlačítko FEED. Až začne dioda PRINT pomalu blikat, tak pusťte tlačítko FEED Papírové kotouče Spusťte tiskárnu, mezitím co držíte stisknuté tlačítko FEED. Až začne dioda PRINT rychle blikat, tak pusťte tlačítko FEED. Tiskárna vypíše testovací informace a zastaví se. Pro opakování stiskněte znova FEED a pro ukončení tiskárnu vypněte. Nastavení médií Za pomocí testovacího tisku můžete nastavit sílu (síla přítlaku tiskové hlavy) a šířku média. Regulátory jsou umístěné na straně tiskové hlavy a doplněné popisem. První příklad ukazuje nesprávně nastavenou sílu média. Pro standardní štítkové médium nastavte modrý regulátor na pozici 0.

11 Druhý příklad ukazuje špatně nastavenou šířku média. Pro standardní 4 palcový nebo 100mm médium je vhodné nastavení 9 na modrém regulátoru. Výše zmíněné nastavení se hodí pro standardní média, u specializovaných, se může nastavení lišit. Konfigurační nabídka Jestliže je tiskárna spuštěna se stisknutým tlačítkem MODE/REPEAT, tak tiskárna vstoupí do konfiguračního módu, kde pomocí VuePrint Menu můžete změnit nastavení. V tomto módu svítí dioda CONDITION. Tiskové médium musí být pro funkci VuePrint nainstalováno.

12 Funkce jednotlivých kláves PAUSE Ano: při stisku vybírá aktuální nabídku nebo ukládá nastavení, po kterém přejde do další nabídky. STOP Změnit/Ne: Stisknutí tohoto tlačítka v nabídce přejde na další položku, ale neuloží stávající. V hlavní nabídce přechází do následujícího menu. FEED kurzor: V některých nabídkách je možné změnit více než jeden znak. Tato klávesa v takovém případě přepíná kurzor na další znak. MODE/REPEAT konec: Ukončí aktuální nabídku nebo VuePrint nabídku Níže je ukázána nabídka VuePrint menu systém. Tento konkrétní příklad zobrazuje změnu rychlosti tisku a odstínu. Dále je zobrazený zbytek nabídky Print Setup Výstup je vertikálně otočený a to díky způsobu jakým tiskárna vypisuje nabídku. Podívejte se na příklad, jak výstup vypadá. Komentář [TU1]: Doskenovat menu Upozornění Pokud ukládáte nastavení pomocí klávesy PAUSE - yes, tiskárna krátce zabliká. V tento okamžik tiskárnu nevypínejte, protože můžete zapříčinit její nefunkčnost. Pokud dojde k vypnutí nedopatřením, tak jako první nastavte tiskárnu do továrního nastavení. Nastavení senzorů pro speciální média Pro nestandardní tvary a velikosti médií, se může hodit zněna nastavení senzorů z jejich obvyklé pozice. Pro detekci mezer mezi štítky použijte transparentní senzor a. Nejdříve posuňte spodní senzor do středu média nebo proti dírce/zářezu v médiu. b. Následně posuňte značku horního senzoru k značce toho dolního, tak jako je ukázáno na diagramu. c. Pro rychlé srovnání senzorů/nastavení do výchozí pozice, posuňte oba senzory co nejvíce na pravou stranu.

13 Pro média s černou značkou použijte reflexní senzor. a. V módu reflexního senzoru je aktivní pouze dolní senzor. b. Upravte pozici dolního senzoru tak, aby byla ve středu černé oblasti c. Horní senzor je nadále zaklopený, aby pomáhal vést médium.

14 2. Instalace ovladačů v systému Windows 2.1. Citizen Dodává ovladače a nástroje pro navrhování štítků pro širokou škálu operačních systémů Windows včetně XP, 2003, Vista, 2008 a Windows 7; jsou obsaženy na CD, které je přibaleno k tiskárně Nejnovější verze ovladačů je zdarma dostupná na stránkách společnosti Citizen (http://citizen-systems.com) Poslední verze Windows často automaticky detekují přítomnost tiskárny. Proto je doporučené, instalovat ovladače ještě před připojením tiskárny 2.4. Během instalace ovladače se počítač může zeptat na vybrání tiskárny z nabídky. Je potřeba kliknout na tlačítko have disk a říct počítači umístění ovladačů. Obvykle se jedná o soubor Citizen.Inf. Váš dodavatel vám dodá správné ovladače a programy, které jsou kompatibilní s vaším počítačem, pokud nepoužíváte Windows.

B6200/B6300. uživatelská příručka

B6200/B6300. uživatelská příručka B6200/B6300 uživatelská příručka PŘEDMLUVA Vynaložili jsme maximální úsilí, aby informace v tomto dokumentu byly kompletní, přesné a platné. Výrobce nemá žádnou zodpovědnost za následky chyb, které jsou

Více

ML5720/ML5721/ML5790/ML5791

ML5720/ML5721/ML5790/ML5791 ML5720/ML5721/ML5790/ML5791 Předmluva Vyvinuli jsme maximální úsilí, aby byly informace uvedené v tomto dokumentu úplné, přesné a aktuální. Výrobce neodpovídá za důsledky chyb, které nemůže ovlivnit. Výrobce

Více

Řada X46x Uživatelská příručka Únor 2009 www.lexmark.com

Řada X46x Uživatelská příručka Únor 2009 www.lexmark.com Řada X46x Uživatelská příručka Únor 2009 www.lexmark.com Typ(y) přístroje: 7014, 4569, 4570 Model(y): 431, 636, 63W, n01, n02, g01, g02, n11, n12, g11, g12, hn1, hn2, wh1, wh2 Obsah Bezpečnostní informace...15

Více

Průvodce obecnými nastaveními

Průvodce obecnými nastaveními Provozní pokyny Průvodce obecnými nastaveními 1 2 3 4 5 6 7 Začínáme Činnosti kombinovaných funkcí Nástroje uživatele (Systémová nastavení) Odstraňování problémů Jiné funkce Zabezpečení Specifikace Před

Více

Termotransfer tiskárna. A2 Gemini. Uživatelská příručka

Termotransfer tiskárna. A2 Gemini. Uživatelská příručka Termotransfer tiskárna A2 Gemini Uživatelská příručka CopyRight by cab / 900 8239 / M16 /1 Překlad VVV Systém s.r.o. V Podhájí 776 / 30 Ústí nad Labem 2 Cab ProduktTechnik GmbH & Co KG A2 Gemini Termotransfer

Více

LabelManager Wireless PnP

LabelManager Wireless PnP LabelManager Wireless PnP UŽIVATELSKÝ MANUÁL dymo.com Copyright 2013 Newell Rubbermaid Europe, LLC. Všechna práva vyhrazena. Žádná část tohoto dokumentu ani software nesmí být reprodukovány nebo přenášeny

Více

Lenovo. Uživatelská příručka. Před používáním počítače si přečtěte bezpečnostní upozornění a důležité rady v dodaných příručkách.

Lenovo. Uživatelská příručka. Před používáním počítače si přečtěte bezpečnostní upozornění a důležité rady v dodaných příručkách. Lenovo Uživatelská příručka Před používáním počítače si přečtěte bezpečnostní upozornění a důležité rady v dodaných příručkách. Poznámky Před používáním výrobku si přečtěte Příručka s bezpečnostními a

Více

Tiskárna HP Officejet Pro série K550. Uživatelská příručka

Tiskárna HP Officejet Pro série K550. Uživatelská příručka Tiskárna HP Officejet Pro série K550 Uživatelská příručka Tiskárna HP Officejet Pro série K550 Uživatelská příručka Informace o copyrightu 2005 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Vydání

Více

Uživatelská příručka - Joybook série A52/C41

Uživatelská příručka - Joybook série A52/C41 Uživatelská příručka - Joybook série A52/C41 Autorská práva Copyright 2007 BenQ Corporation. Všechna práva vyhrazena. Žádná část této publikace nesmí být reprodukována, přenášena, přepisována, ukládána

Více

Uživatelská příručka. Uživatelská příručka 2013. 5 A63N-9560-01J - 1 -

Uživatelská příručka. Uživatelská příručka 2013. 5 A63N-9560-01J - 1 - Uživatelská příručka 2013. 5 A63N-9560-01J - 1 - Obsah 1 Informace o bezpečnosti... 10 2 Informace o tiskárně... 14 Vyhledání informací o tiskárně... 14 Výběr umístění tiskárny... 15 3 Dodatečná příprava

Více

Fiskální tiskárna OK PRINT 080 Uživatelská příručka

Fiskální tiskárna OK PRINT 080 Uživatelská příručka Fiskální tiskárna OK PRINT 080 Uživatelská příručka - 1 - Obsah: I. Úvod...3 II. III. IV. II.1 II.2 II.3 III.1 III.2 III.3 III.4 IV.1 IV.2 Začínáme...3 Před použitím tiskárny...3 Části fiskální tiskárny...3

Více

Příručka pro hardware

Příručka pro hardware Příručka pro hardware Oznámení o ochranných známkách TSP100: Star Micronics Co., Ltd. Oznámení Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části této příručky jakoukoliv formou je bez výslovného povolení

Více

Notebook Acer TravelMate série 200 Uživatelská příručka

Notebook Acer TravelMate série 200 Uživatelská příručka Notebook Acer TravelMate série 200 Uživatelská příručka Copyright 2000. Acer Incorporated. Všechna práva vyhrazena. Uživatelská příručka k notebooku TravelMate série 200 Původní vydání: Červen 2000 Informace

Více

Multifunkční laserová tiskárna SP1100SF Aficio SP1100SF

Multifunkční laserová tiskárna SP1100SF Aficio SP1100SF TELECOM Multifunkční laserová tiskárna SP1100SF Aficio SP1100SF Provozní pokyny Než začnete přístroj používat, přečtěte si pečlivě tuto příručku a uchovejte ji pro pozdější použití. Než začnete přístroj

Více

Skener i2900. Uživatelská příručka. A-61778_cs 5K2484

Skener i2900. Uživatelská příručka. A-61778_cs 5K2484 Skener i2900 Uživatelská příručka A-61778_cs 5K2484 Bezpečnost Bezpečnostní opatření uživatele Skener umístěte na pevnou a rovnou pracovní plochu, která unese zátěž 20,4 kg (45 lb) a po všech stranách

Více

HP LaserJet řady P1000 a P1500 Uživatelská příručka

HP LaserJet řady P1000 a P1500 Uživatelská příručka HP LaserJet řady P1000 a P1500 Uživatelská příručka HP LaserJet řady P1000 a P1500 Uživatelská příručka Autorská práva a licence 2007 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Reprodukce, úpravy

Více

Kombi Kompakt HRE 24/18 HRE 28/24 HRE 36/30 HRE 36/39. Návod pro instalaci, obsluhu a údržbu

Kombi Kompakt HRE 24/18 HRE 28/24 HRE 36/30 HRE 36/39. Návod pro instalaci, obsluhu a údržbu Kombi Kompakt HRE 24/18 HRE 28/24 HRE 36/30 HRE 36/39 Návod pro instalaci, obsluhu a údržbu Před instalací a uvedením zařízení do provozu si prosím pečlivě přečtěte tento návod k montáži. Uchovávejte tento

Více

Digitální videorekordéry Movitec

Digitální videorekordéry Movitec Digitální videorekordéry Movitec Verze 2014.04-04 Veškerá práva vyhrazena. Publikování, šíření nebo kopírování jakékoli části této příručky bez předchozího souhlasu MOVIBIO s.r.o. je zakázáno. 1. Bezpečnostní

Více

Uživatelská příručka Modely: G6-70D, G6-70MD a další modely

Uživatelská příručka Modely: G6-70D, G6-70MD a další modely úsporná bezdrátová optická myš Uživatelská příručka Modely: G6-70D, G6-70MD a další modely www.a4tech.com Seznámení s myší 2.4GHz, dlouhý dosah Bezdrátová technologie v pásmu 2.4GHz RF poskytuje 16 přenosových

Více

Notebook Acer TravelMate série 220/260

Notebook Acer TravelMate série 220/260 Notebook Acer TravelMate série 220/260 Uživatelská příručka Copyright 2001. Acer Incorporated. Všechna práva vyhrazena. Uživatelská příručka k notebooku TravelMate série 220/260 Informace v této publikaci

Více

Horizon HD DVR Mediabox

Horizon HD DVR Mediabox Horizon HD DVR Mediabox ÚVOD Klíčové vlastnosti... 3 Boxy Horizon HD DVR a Horizon HD... 3 HORIZON HD DVR Obsah balení...4 Váš box Horizon HD DVR... 5 Dálkový ovladač Horizon představení...6 ZAČÍNÁME 1

Více

Uživatelská příručka zařízení 9500 Series All-In-One

Uživatelská příručka zařízení 9500 Series All-In-One Uživatelská příručka zařízení 9500 Series All-In-One 2007 www.lexmark.com Obsah Vyhledání informací o tiskárně...15 Vyhledání informací o tiskárně...15 Poznámka k operačnímu systému...19 Poznámka k operačnímu

Více

5400 Series All-In-One

5400 Series All-In-One 5400 Series All-In-One Uživatelská příručka Červenec 2006 www.lexmark.com Lexmark a Lexmark se znakem diamantu jsou ochranné známky společnosti Lexmark International, Inc., registrované ve Spojených státech

Více

TravelMate řady 370. Uživatelská příručka

TravelMate řady 370. Uživatelská příručka TravelMate řady 370 Uživatelská příručka Copyright 2003 Acer Incorporated. Všechna práva vyhrazena. Uživatelská příručka TravelMate řady 370 Původní vydání: říjen 2003 Pravidelné úpravy a revize informací

Více

2500 Series All-In-One

2500 Series All-In-One 2500 Series All-In-One Uživatelská příručka Prosinec 2006 www.lexmark.com Lexmark a Lexmark se znakem diamantu jsou ochranné známky společnosti Lexmark International, Inc., registrované ve Spojených státech

Více

Uživatelská příručka. HP Officejet 100

Uživatelská příručka. HP Officejet 100 Uživatelská příručka HP Officejet 100 Přenosná tiskárna HP Officejet Mobile Printer 100 (L411) Uživatelská prírucka Informace o autorských právech 2014 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P.

Více

Referenční příručka k hardwaru dc7800 Series v provedení Small Form Factor Kancelářské počítač HP Compaq

Referenční příručka k hardwaru dc7800 Series v provedení Small Form Factor Kancelářské počítač HP Compaq Referenční příručka k hardwaru dc7800 Series v provedení Small Form Factor Kancelářské počítač HP Compaq Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Uvedené informace mohou být bez předchozího

Více

Uživatelská příručka programu SmartSolutions

Uživatelská příručka programu SmartSolutions Uživatelská příručka programu SmartSolutions 2011 www.lexmark.com Obsah O programu SmartSolutions...4 Co je to SmartSolutions?...4 Doporučené systémové požadavky...5 Popis Střediska řešení...7 Popis Střediska

Více

Detekční rám TS1252. Před použitím si pečlivě přečtěte tento manuál.

Detekční rám TS1252. Před použitím si pečlivě přečtěte tento manuál. Před použitím si pečlivě přečtěte tento manuál. Detekční rám TS1252 Základní popis Tento detektor kovů by měl být připojen k ploché podložce (nebo zemi) z nekovového materiálu a jeho dvě desky by měly

Více

Referenční příručka k hardwaru. HP ProDesk 600 G1 Tower HP ProDesk 600 G1 Small Form Factor

Referenční příručka k hardwaru. HP ProDesk 600 G1 Tower HP ProDesk 600 G1 Small Form Factor Referenční příručka k hardwaru HP ProDesk 600 G1 Tower HP ProDesk 600 G1 Small Form Factor Copyright 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Informace v tomto dokumentu mohou být bez upozornění

Více