Na lanškrounské radnici uvažují o stavbě parkhausu.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Na lanškrounské radnici uvažují o stavbě parkhausu."

Transkript

1 Únor Dne proběhl na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v Lanškrouně již 9. ročník Kalibr Cupu, tentokrát na téma Egypt. Na hlavách, tvářích i nehtech modelek postupně vznikaly pod rukama mladých tvůrců extravagantní kreace. Egyptské královny se topily v záplavě zlaté a zdobily je doplňky. Soutěžili zde finalisté školních kol odborných dovedností třetích ročníků oboru Kadeřník kadeřnice a Kosmetička. Jednotlivá družstva byla složena ze soutěžící a modelky v soutěžních kategoriích Vlasová tvorba, Make-up a Nail-art. Program moderovala Vendy Vaníčková agentura Autentik Praha. V kategorii Kosmetičky Make-up zúčastnilo se 33 soutěžících ze 25 škol, Kosmetičky Nail-art zúčastnilo se 22 soutěžících ze 17 škol. Kadeřnice zúčastnilo se 33 soutěžících ze 33 škol. Z našich soutěžících se nejlépe umístila v oboru kadeřnice Tobišková Lucie a to na druhém místě. Lanškrounská soutěž je jedinečná tím, že je postupová, Prvních deset z kategorií Vlasová tvorba a Make-up postupuje do Prahy na soutěž pořádanou u příležitosti Mezinárodního veletrhu kosmetiky, kadeřnictví a zdravého životního stylu World of beauty a Spa. Chystá se výstavba zbrusu nové skautské klubovny v Lanškrouně. Pro zhruba 180 členů je potřeba nového zázemí. Malý domeček v centru města v ulici 5. května je nevyhovující a velká prvorepubliková vila v Žižkově ulici je předmětem probíhající restituce. Nová klubovna by měla stát na okraji Lanškrouna směrem na Nepomuky v ulici Na Větru. Investorem je město Lanškroun. Zástupci skautského střediska se aktivně zapojili do navrhování podoby budoucí klubovny, nákresy vytvořil městský architekt Přemysl Kokeš vernisáž výstavy Lanškroun jako na dlani -fotografie Jany Vokálové v galerii muzea. Krásné a nápadité fotografie pořízené na různých místech našeho města z ptačí perspektivy. Obdivovali jsme výkon Jany. Vylézt na komín bývalé kotelny vysoký 106 metrů a fotografovat noční město není jistě jednoduché, zvláště pro dívku. Ve vstupní hale lanškrounského muzea vystavuje své známky pan Vladislav Jurčák. Valašský písmák, muzikant a kmocháček pro své kamarády vytváří již řadu let originální známky s jejich podobiznami. Vystavuje kolekci několika stovek těchto výtvorů. Zajímavá výstava. V Rudolticích dne při příležitosti vítání občánků vyhlásili 1501 obyvatele. K nárůstu obyvatel jim pomohla nová bytová výstavba v lokalitě pod Zámečkem. Do sídliště několikrát denně zajíždí autobusová linka. Obchodní společnost KONZUM obyvatelům zřídila u obytných domů malou prodejnu.

2 Při zimní vycházce na Zámeček jsme viděli, že na zadní straně věže bylo namontováno lešení a začaly se po dlouhých letech opravovat komíny, které naposledy prošly opravou roku Zámecká věž má nové ne moc vzhledné, ale účelné protipožární kovové hlavní dveře na sále lanškrounského zámku uvedla agentura Harlekýn Praha komedii Neila Simona: Vstupte. Lidský příběh starých herců, v obsazení známých herců z televize Petra Nárožného, Ladislava Mrkvičky, Jana Čenského a Libuše Švormové. Na lanškrounské radnici uvažují o stavbě parkhausu. Aut neustále přibývá, nikoliv však míst na parkování. A tak je i v centru Lanškrouna problém v dopravní špičce zaparkovat. Radnice se začala zabývat myšlenkou, jak krizi v budoucnu vyřešit: v centru by se mohl postavit parkovací dům. Během pracovní doby jsou parkovací místa kolem náměstí vytížená. Kdo nenajde místo, případně se mu nechce platit za parkování, může zastavit třeba na Pivovarském náměstí. Od radnice a obchodů v centru přitom řidiče dělí jen jeden kopeček a pár minut chůze. Pivovarské náměstí bylo otevřeno v roce Podle starosty Martina Košťála tato parkovací místa pomohla řešit problém s parkováním ve středu města Na Pivovarském náměstí je přibližně stovka parkovacích míst, upřesňuje. Protože se zatím ještě stále jedná o bezplatné parkování, je využíváno takřka na sto procent. Bohužel velkou část míst zabírají automobily, které tam parkují trvale. Městský architekt už navrhl několik variant možného umístění parkovacího domu, starostovi by se osobně nejvíce zamlouvala lokalita stávající městské tržnice nebo prostor před poliklinikou. Otázkou zůstává, kdo bude investorem. Orlický deník, (úryvek z článku) Jak to bylo se Společenským domem. Společenský dům byl do majetku města Lanškroun nabyt na základě kupní smlouvy uzavřené se společností Integra Service, a.s., se sídlem v Liberci v říjnu r Před uzavřením vlastní kupní smlouvy muselo město vynaložit nemalé úsilí k tomu, aby SD byl očištěn od zástavních práv, kterými byly zajištěny pohledávky různých věřitelů vůči bývalým majitelům této nemovitosti. Město si vzalo na nákup SD úvěr od České spořitelny. V této době již SD provozovala společnost Gurman Lanškroun, s.r.o., která měla se společností Integra Service, a.s., uzavřenou nájemní smlouvu přibližně od poloviny roku Na základě smlouvy o uzavření budoucí kupní smlouvy se město zavázalo prodat společnosti Gurman nemovitosti tvořící areál SD po splnění dvou podmínek společnosti Gurman, a to: 1. po úplném zaplacení kupní ceny 2. po provedení rekonstrukce sálu včetně jeviště.

3 Smlouva nájemní měla zajistit provoz tohoto areálu na úrovni, kterou v té době provozovny Gurman vykazovaly. Neplnění podmínek smlouvy o budoucí kupní smlouvě spočívající v neplacení splátek kupní ceny společností Gurman, neplnění závazků vyplývajících z nájemní smlouvy (neplacení nájemného) a nízká úroveň provozu areálu SD byly podněty k výpovědi nájemní smlouvy ke dni Tomuto radikálnímu rozhodnutí rady města předcházely několikeré výzvy k zaplacení dlužných částek a pokusy ze strany vedení města o vzniklé situaci se společností Gurman jednat a hledat oboustranně přijatelná řešení, vždy bez výsledku. Některé pohledávky města ze společností Gurman jsou předmětem soudního sporu. RM hledala nového nájemce, který by provoz SD zajistil. Jako jediný si žádost o pronájem podal pan Tomáš Lepin, který má podle získaných referencí zkušenosti v dané oblasti, je pořadatelem různých společenských akcí v Letohradě a okolí. RM rozhodla pronajmout mu sál, restauraci a další související prostory v přízemí SD. S ohledem na stav, v jakém byl SD předán společností Gurman a převzat městem, s přihlédnutím ke skutečnosti, že od února 2009 jsou zde naplánovány plesy a další společenské akce byl SD do konce ledna uzavřen z důvodu provádění oprav a udržovacích prací. Novému nájemci bude předán Společenský dům nově vymalovaný a po generálním úklidu. Pan Tomáš Lepin zajišťuje vybavení interiéru sálu, obou přísálí a restaurace novým nábytkem. Zástupci Gurmánu tvrdili, že staré zařízení bylo zničeno, oni ho vyměnili a to nové si tedy nyní odvezli. Chybí vybavení kuchyně, barový pult apod. Dle sdělení finančního odboru MÚ Lanškroun činily pohledávky po splatnosti společnosti Gurman k 23. lednu 2009 celkem ,18 Kč. Z toho splátky na prodej SD činí Kč, splátky nájemného Kč, smluvní pokuty ve spojitosti se SD ,98 Kč. Dne byl podepsán protokol o předání a převzetí přízemí Společenského domu mezi městem a novým nájemcem. Uvedení nebytového prostoru do provozuschopného stavu si vyžádalo náklady města ve výši ,- Kč. Náklady jsou v rozpočtu města kryty předem kalkulovanými finančními prostředky v závazném ukazateli s názvem Opravy a havárie budov. Část vynaložených nákladů bude předmětem jednání o jejich vypořádání s bývalým nájemcem. V souvislosti se společností GURMAN Lanškroun, s.r.o., byla řešena i problematika záboru veřejného prostranství k umístění restaurační zahrádky na náměstí J.M.Marků. Pro rok 2009 rada města neudělila souhlas s povolením záboru veřejného prostranství. Zahrádka bude muset být odstraněna. Lanškrounské Listy č. 2. a (úryvky z článku) Výtěžek z adventních koncertů a vánočního koncertu ve výši ,-Kč bude použit na svoz handicapovaných dětí a dopravu seniorů.

4 Ve vstupní hale knihovny je instalovaná výstava fotografií, pohlednic a listin týkajících se historie i současnosti Zámečku u Rudoltic. Většinu fotografií zhotovila kastelánka Zámečku paní Krasava Šerkopová. K vidění jsou zde i keramické a skleněné střepy, či železné hřebíky, které se našly v okolí Zámečku Masopust začal ve hodin průvodem masek a Lanškroun ovládly maškary, s nimi obžerství a radovánky. Poddaní, slibuji vám rovnou nulaprocentní daň, zrušíme poplatky za psy, popelnice! sliboval z kočáru Bakchus, král lanškrounského masopustu. Se svou početnou družinou masek v sobotu prošel městem a poveselil se v hospodách. Na náměstí J.M.Marků odpoledne převzal klíč od města od starosty Martina Košťála a s ním nadvládu nad Lanškrounem, která skončila sobotní půlnocí. I když starosta nabízel celý týden, že prý mají zastupitelstvo... Pokud nepustíte k lizu opozici, která by rozdala úplně všechno, nebránil se týdenní nadvládě s nadsázkou Martin Košťál. Lanškrounský masopust byl ve znamení dobré zábavy, jídla i pití. Program na náměstí, kterému přihlížely desítky lidí, obohatilo vystoupení skupiny historického šermu a dalších souborů. Nejlepší maskou byl vyhodnocen Mrazík, ale vydařené byly i další postavy historické, pohádkové i z říše zvířat. Poslední dny masopustu, fašank, byly už v minulosti svátkem obžerství a radovánek, kdy se lidé snažili dosyta najíst. Popeleční středou (letos 25.2.) totiž začíná čtyřicetidenní půst před Velikonocemi. Orlický deník, slavnostní vyhodnocení ankety Mládež reprezentuje město. Oceněny byly děti a kolektivy za sportovní i nesportovní úspěchy, které získaly na okresních, krajských či celostátních soutěžích na sále lanškrounského zámku se konal koncert Libora Janečka Kytarový recitál. Repertoár Libora Janečka zahrnuje skladby různých slohových období se zaměřením na hudbu barokní, španělskou a jihoamerickou na sále lanškrounského zámku se představil Divadelní soubor E.Vojana Brněnec se svojí hrou od Leonarda Gershe: Motýli. Co je víc? Milovat, nebo být volný jako motýl? Love story plná humoru a nečekaných poznání. O tom, že obcházet daňovou povinnost se skutečně nevyplácí, se přesvědčil muž z Lanškrouna. V přiznání k dani z příjmů právnických osob za rok 2006 totiž nepřiznal část výnosů. Svoji daňovou povinnost si tak zkrátil o bezmála 650 tisíc korun. Ze zpravodajství Policie ČR

5 V průběhu měsíce zpřístupnilo město digitální mapu regionu. Na konci února přišlo naposledy do práce 202 dělníků a 16 techniků lanškrounské firmy AVX. Není to málo, ale v této firmě pamatují před lety i hromadný odchod dvou tisíc lidí. Podle odborářky Marie Hubálkové neprovázejí propouštění protesty. Očekávali jsme problémy, ale nepřišly. Hodně se hlásili ti, co mají dva roky do důchodu, a úplně obráceně reagovali Poláci, kterých je kolem stovky. Ti měli radost, že dostanou pětiměsíční odstupné. MF DNES Pardubický kraj, 27. února 2009 (úryvek) byly v lanškrounském evangelickém kostele uvedeny první hudební nešpory. První ze čtyř plánovaných. Slavnost uvedl čtením z Bible farář českobratrské církve evangelické Daniel Tomeš. Pěkný výběr čtení z Bible s krátkým výkladem měl i uprostřed koncertu. Vše s ohledem i na přítomnost členů i jiných církví. Byly to tedy ekumenické bohoslužby. Účinkovali lanškrounští umělci. Pěvkyně Hana Švobová za doprovodu klavíru Lenky Jansové a houslí Tomáše Krejči.

Roční zápis do kroniky

Roční zápis do kroniky Roční zápis do kroniky Rok 2010 1 Obsah Úvod... 2 Veřejné události... 2 Politický život ve městě Lanškroun... 3 Zprávy o činnosti některých odborů městského úřadu... 4 Partnerská města... 6 Chronologický

Více

LISTY LANŠKROUNSKA. Aktuality na www.lanskroun.eu. 6/XIII BŘEZEN 2013 CENA 12 Kč

LISTY LANŠKROUNSKA. Aktuality na www.lanskroun.eu. 6/XIII BŘEZEN 2013 CENA 12 Kč LISTY LANŠKROUNSKA 6/XIII BŘEZEN 2013 CENA 12 Kč Jigme Tenzin (vlevo) drží v ruce nádobku, ve které se připravuje tradiční tibetský čaj. Vpravo Mgr. Karin Majerová z M.O.S.T., o.s., které podporuje chudé

Více

27. května 2004 Ročník X. Číslo 5 Vydává Město Dvůr Králové nad Labem Zdarma

27. května 2004 Ročník X. Číslo 5 Vydává Město Dvůr Králové nad Labem Zdarma 27. května 2004 Ročník X. Číslo 5 Vydává Město Dvůr Králové nad Labem Zdarma Představujeme Městský úřad Dvůr Králové nad Labem (I. díl) V únorovém čísle Novin královédvorské radnice jsme seznámili čtenáře

Více

19 / X. 8. října 2010 Listy Lanškrounska - regionální noviny Cena 12 Kč OTÁZKY PRO VOLEBNÍ LÍDRY:

19 / X. 8. října 2010 Listy Lanškrounska - regionální noviny Cena 12 Kč OTÁZKY PRO VOLEBNÍ LÍDRY: 19 / X. 8. října 2010 Listy Lanškrounska - regionální noviny Cena 12 Kč REKORDNÍ Lanškroun má otevřeno! - str. 3 MARIONETY s.r.o. Nová premiéra studentského divadelního spolku Škeble - str. 13 SPOLEČENSKÁ

Více

Městský úřad Klimkovice Prosinec 2011

Městský úřad Klimkovice Prosinec 2011 Městský úřad Klimkovice Prosinec 2011 Z obsahu tohoto čísla: 1. Slovo starosty 2. Informace z RM a ZM 4. Kanalizace, Sběrný dvůr 5. Smog, Kultura, ZŠ 6. ZŠ exkurze 7. Setkání, ZUŠ 8. Blahopřejeme, Chovatelé

Více

BRODSKÝ ZPRAVODAJ. Cenu města získal Jiří Rosenfeld V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Podrobné výsledky komunálních a senátních voleb v Uherském Brodě

BRODSKÝ ZPRAVODAJ. Cenu města získal Jiří Rosenfeld V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Podrobné výsledky komunálních a senátních voleb v Uherském Brodě V y d á v á m ě s t o U h e r s k ý B r o d ř í j e n 2 0 0 6 č í s l o 2 1 5 K č w w w. u b. c z BRODSKÝ ZPRAVODAJ V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Cenu města získal Jiří Rosenfeld Podrobné výsledky komunálních

Více

LISTY LANŠKROUNSKA. Aktuality na www.lanskroun.eu. Požár galvanovny způsobil škodu za 200 miliónů. Foto: R. Lepka

LISTY LANŠKROUNSKA. Aktuality na www.lanskroun.eu. Požár galvanovny způsobil škodu za 200 miliónů. Foto: R. Lepka LISTY LANŠKROUNSKA 9/XIV KVĚTEN 2014 CENA 12 Kč Požár galvanovny způsobil škodu za 200 miliónů Foto: R. Lepka 3: KULTURÁK PRO 250 DIVÁKŮ SE NEVEJDE VŠUDE 4: OHEŇ ZPŮSOBILA ZÁVADA NA PŘÍVODNÍM KABELU 12-13:

Více

LISTY LANŠKROUNSKA. 3: Obce rozšiřují nabídku, v Lanškrouně nastanou změny 12-13: PŘES ZIMU JSME V PRÁCI SKORO FURT

LISTY LANŠKROUNSKA. 3: Obce rozšiřují nabídku, v Lanškrouně nastanou změny 12-13: PŘES ZIMU JSME V PRÁCI SKORO FURT LISTY LANŠKROUNSKA 3/XV ÚNOR 2015 CENA 12 Kč Hala Forea otevřela ve velkém stylu, str. 6 Foto: F. Teichmann 3: Obce rozšiřují nabídku, v Lanškrouně nastanou změny 12-13: PŘES ZIMU JSME V PRÁCI SKORO FURT

Více

nejen kvalitní bydlení pro studenty, ale také bydlení a služby pro obyvatele městského obvodu. (Pokračování na str. 2)

nejen kvalitní bydlení pro studenty, ale také bydlení a služby pro obyvatele městského obvodu. (Pokračování na str. 2) Váš čas je omezený. Nepromrhejte ho tak, že budete žít cizí život. Steve Jobs V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Hledá se největší sympaťák obvodu str. 3 Mariánských Hor a Hulvák Zdarma do každé domácnosti a firem

Více

zpravodaj STAROSTY JUDR. FRANTIŠKA MIKEŠE říjen 2006 náklad 6 100 ks ZDARMA do poslanecké sněmovny vybírat ty, kdo za nás a

zpravodaj STAROSTY JUDR. FRANTIŠKA MIKEŠE říjen 2006 náklad 6 100 ks ZDARMA do poslanecké sněmovny vybírat ty, kdo za nás a zpravodaj města Král Kambodže navštívil Č. Krumlov Ve středu 20. září odpoledne přiletěl do Č. Krumlova 53letý král Kambodže, Jeho Veličenstvo Norodom Sihamoni. Jeho návštěva byla velkou událostí i proto,

Více

Broumovský zpravodaj. Richard Kahler. leden 2005

Broumovský zpravodaj. Richard Kahler. leden 2005 Broumovský zpravodaj leden 2005 Richard Kahler Obsah... V historickém okénku... str. 3 Zprávy z radnice... str. 4 5 Spol. jednání zastupitelstev obcí Br....str. 4 Společenská kronika... str. 6 Co je nového

Více

Novoměstský zpravodaj

Novoměstský zpravodaj Novoměstský zpravodaj 5 květen 2013 Foto: František Prouza zpravodaj@novemestonm.cz www.novemestonm.cz Otázky pro starostu Ve středu 17. dubna 2013 byly ve foyeru sálu Zastupitelstva Královéhradeckého

Více

Vrcholem oslav je nová kniha o dějinách Litomyšle

Vrcholem oslav je nová kniha o dějinách Litomyšle Zpravodaj Města Litomyšle 4. prosince 2009 Ročník XIX. 12 17. listopad po dvaceti letech Tak zněl název besedy, na které se 17. listopadu 2009 debatovalo o Sametové revoluci v Litomyšli. MUDr. František

Více

Lidé si na Sibiři váží i obyčejného paneláku

Lidé si na Sibiři váží i obyčejného paneláku LL 22 / 2008 STRANA 1 22 LISTY LANŠKROUNSKA ČTRNÁCTIDENÍK REGIONU Ročník VIII. 21. listopadu 2008 Cena 12 Kč Rekonstrukce silnice do Tatenice zahájena str. 5 Lidé si na Sibiři váží i obyčejného paneláku

Více

Mladá Smetanova Litomyšl - multikulturní

Mladá Smetanova Litomyšl - multikulturní Zpravodaj Města Litomyšle 10 6. října 2008 Ročník XVIII. Mladá Smetanova Litomyšl - multikulturní Již 35. festival Hudební mládeže ČR s názvem Mladá Smetanova Litomyšl proběhl ve dnech 18. až 21. září.

Více

roãník 23, ãíslo duben 2014 cena 12 Kã

roãník 23, ãíslo duben 2014 cena 12 Kã roãník 23, ãíslo duben 2014 cena 12 Kã 3 4 Promûny hrádeck ch hfibitovû Místa posledního odpočinku našich bližních si zaslouží pravidelnou péči a údržbu. V Hrádku nad Nisou se v posledních letech každým

Více

BRODSKÝ ZPRAVODAJ. Výstavba bytů nad nádražím se rozbíhá V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Novinky v CPA Delfín. Setkání Brodů podeváté. Pozvánka do knihovny

BRODSKÝ ZPRAVODAJ. Výstavba bytů nad nádražím se rozbíhá V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Novinky v CPA Delfín. Setkání Brodů podeváté. Pozvánka do knihovny V y d á v á m ě s t o U h e r s k ý B r o d ř í j e n 2 0 0 5 č í s l o 1 9 5 K č w w w. u b. c z BRODSKÝ ZPRAVODAJ V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Novinky v CPA Delfín Výstavba bytů nad nádražím se rozbíhá Setkání

Více

SeFoKl se představil v archivu

SeFoKl se představil v archivu Ročník XVI. číslo 2 Pátek 29. února 2008 Informační měsíčník občanů Semilska Cena 10 Kč Co najdete v tomto čísle SN: Z jednání rady města... 3 Velikonoční koncert Kruhu přátel hudby... 15 Za tajemstvím

Více

Revitalizace náměstí pokračuje

Revitalizace náměstí pokračuje 2012 květen Revitalizace náměstí pokračuje Ž i v n o s t e n s k ý ú ř a d OZNÁMENÍ OBČANŮM I PŘES REVITALIZACI NÁMĚSTÍ SVOBODY A PŘILEHLÝCH ULIC VŠECHNY OBCHODY, RESTAURA- CE A PROVOZOVNY ZŮSTÁVAJÍ OTEVŘENY

Více

! Inzerce. Inzerce. 2 Přeloučský ROŠT

! Inzerce. Inzerce. 2 Přeloučský ROŠT ! Inzerce Inzerce 2 Přeloučský ROŠT Zprávy z radnice! Rada města Přelouče V pondělí 7. února zasedala rada města na své 57. schůzi. Radní se podrobně seznámili s návrhem na odpis pohledávek, který je pravidelně

Více

3: O.K. KLUB SE STĚHUJE DO VĚTŠÍCH PROSTOR 4-5: CO SE DĚLO NA PŘELOMU ROKU VE MĚSTĚ? 10: POČTY ŽÁKŮ STŘEDNÍCH ŠKOL KLESAJÍ 12-13: JAKÝ BYL ROK 2012

3: O.K. KLUB SE STĚHUJE DO VĚTŠÍCH PROSTOR 4-5: CO SE DĚLO NA PŘELOMU ROKU VE MĚSTĚ? 10: POČTY ŽÁKŮ STŘEDNÍCH ŠKOL KLESAJÍ 12-13: JAKÝ BYL ROK 2012 LISTY LANŠKROUNSKA 1/XIII LEDEN 2013 CENA 12 Kč Herci Divadla Ve středu se zhostili Tříkrálové hry, s. 5 Foto: K.Kokešová 3: O.K. KLUB SE STĚHUJE DO VĚTŠÍCH PROSTOR 4-5: CO SE DĚLO NA PŘELOMU ROKU VE MĚSTĚ?

Více

Jankovská ročenka. rok 2011

Jankovská ročenka. rok 2011 Jankovská ročenka rok 2011 Vážení spoluobčané, dovolte mi, abych vás přivítal na stránkách nové Jankovské ročenky. Máme tu zimní období, venku je ještě velký nečas, a proto je vhodné zbilancovat si předešlý

Více

LANŠKROUN PO MNICHOVU O historii města v pohnutých okamžicích 20. století více čtěte na straně 11.

LANŠKROUN PO MNICHOVU O historii města v pohnutých okamžicích 20. století více čtěte na straně 11. LL 19 / 2008 STRANA 1 19 LISTY LANŠKROUNSKA ČTRNÁCTIDENÍK REGIONU Ročník VIII. 10. října 2008 Cena 12 Kč LANŠKROUN PO MNICHOVU O historii města v pohnutých okamžicích 20. století více čtěte na straně 11.

Více

NOVINY MĚSTSKÉ. Nejvýznamnější investice v roce 2009. XI. reprezentační ples města Česká Lípa. 5/březen/2009. Z bloku starostky

NOVINY MĚSTSKÉ. Nejvýznamnější investice v roce 2009. XI. reprezentační ples města Česká Lípa. 5/březen/2009. Z bloku starostky MĚSTSKÉ 5/březen/2009 NOVINY vydává město Česká Lípa - čtrnáctideník - distribuováno zdarma - neprodejné - vychází 13. března 2009 Nejvýznamnější investice v roce 2009 Pro rok 2009 je v rozpočtu města

Více

Leden 2011 PF 2011. ročník dvacátý OBSAH: ZDARMA. Ze dubských středních škol... Půlnoční mše VIVAjump byla úspěšná Pozvánka na veselici sportovců

Leden 2011 PF 2011. ročník dvacátý OBSAH: ZDARMA. Ze dubských středních škol... Půlnoční mše VIVAjump byla úspěšná Pozvánka na veselici sportovců Leden 2011 ročník dvacátý ZDARMA PF 2011 OBSAH: Slovo starosty Rozpočet města na rok 2011 Poplatková povinnost Zápisy do 1. tříd ZŠ MP informuje... SMM informuje... Ceník inzerce Prezentace města Dubí

Více

RECESE PŘIJÍŽDÍ DO LANŠKROUNA

RECESE PŘIJÍŽDÍ DO LANŠKROUNA LL 23 / 2008 STRANA 1 23 LISTY LANŠKROUNSKA ČTRNÁCTIDENÍK REGIONU Ročník VIII. 5. prosince 2008 Cena 12 Kč RECESE PŘIJÍŽDÍ DO LANŠKROUNA Historie Tejbnarova domu Str. 11 Více si přečtěte na straně 12 a

Více

Návštěva ministra Gandaloviče. Vinobraní s muzikou a filmem. 25. července 2007 ČÍSLO 14 ROČNÍK VIII ZDARMA

Návštěva ministra Gandaloviče. Vinobraní s muzikou a filmem. 25. července 2007 ČÍSLO 14 ROČNÍK VIII ZDARMA Z P R A V O D A J M Ě S T S K É H O Ú Ř A D U 25. července 2007 ČÍSLO 14 ROČNÍK VIII ZDARMA Začala "dílna" 07 Mikulovské výtvarné sympozium "dílna" 07 bylo v sobotu 21. 7. zahájeno a jeho účastníci začali

Více

Slavnostní shromáždění k 20. výročí listopadových událostí roku 1989

Slavnostní shromáždění k 20. výročí listopadových událostí roku 1989 Prosinec 2009/číslo 12 Ročník VII. (Králicko XIX.) Cena 10 Kč Slavnostní shromáždění k 20. výročí listopadových událostí roku 1989 Dne 16. 11. 2009 ve velkém sále Klubu Na Střelnici proběhla vzpomínková

Více

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Kronika obce Radotína 2005 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Základní umělecká škola po rekonstrukci 2 Obsah : Počasí 4 Události v České republice a ve světě 6 Místní úřad Radotín Správa věcí veřejných

Více

Informační zpravodaj Městské části Praha 13. Sníh dokáže potěšit i potrápit ÚNOR 2010

Informační zpravodaj Městské části Praha 13. Sníh dokáže potěšit i potrápit ÚNOR 2010 Informační zpravodaj Městské části Praha 13 Sníh dokáže potěšit i potrápit FOTO: DAN NOVOTNÝ ÚNOR 2010 Zprávy z Rady a Zastupitelstva MČ Praha 13 Kompletní seznam usnesení a jejich úplné znění najdete

Více