Praktický průvodce Praktický průvodce Praktický průvodce Praktický průvodce Praktický průvodce

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Praktický průvodce Praktický průvodce Praktický průvodce Praktický průvodce Praktický průvodce"

Transkript

1 Praktický průvodce Praktický průvodce Praktický průvodce Praktický průvodce Praktický průvodce Jak se účinně zbavit bolestí hlavy i když "na to není čas" a kromě plného nasazení v práci musíte zvládat ještě mnoho dalších povinností a nároků běžného života? Bolesti hlavy, jsou jedním z nejčastějších zdravotních problémů, který během života nepostihl jen minimální procento lidí. Když se totiž rozhlédnete kolem sebe, uvidíte nemálo těch, kteří s bolestmi hlavy zápasili, zápasí a možná ještě zápasit budou. Pravděpodobně jste s bolestmi hlavy někdy bojovali i vy sami. A možná jste zvítězili i díky radě některého ze známých, kterému "to pomohlo". Možná ale rada známého nebyla tak účinná a nepomohla Vám tak, jak jste čekali. Obrátili jste se na lékaře a ten Vám doporučil zaručeně účinný lék... Každý, kdo se snaží vítězit nad bolestmi hlavy jen hledáním univerzálních "superléků", ale dělá velkou chybu. Proč?

2 Oblast bolestí hlavy je totiž velmi široká a příčin, které můžou bolest hlavy způsobovat je velmi mnoho. Místo hledání univerzálního "superléku" máte vyjímečnou příležitost odhalit několik účinných postupů, jak odstranit příčinu Vašich bolestí. Zůstává rozhodující otázka, jestli i nadále chcete zůstat jen v péči svého lékaře nebo být odkázáni jen na omezené zkušenosti svých známých a vlastní experimenty? Anebo využijete možnosti odhalit jednoduché účinné postupy, které Vás navíc nebudou téměř nic stát a odstranit tak pravé příčiny právě těch Vašich bolestí hlavy? Pokud ano, pak bude pro Vás tento praktický průvodce naším zdravím "Bolesti hlavy a jak nad nimi zvítězit", který pro Vás sestavil Ramon C. Gelabert, skutečnou pomocí! A nebudete se možná stačit divit, jaké výsledky Vám to přinese... Slyšeli jste například o tom, jak jednoduše a během několika minut můžete odstranit tenzní bolesti hlavy a znovu se tak soustředit na svou započatou práci? Znáte postup, jak můžete přírodní cestou předejít záchvatům migrény a nedat se nadále terorizovat tímto záludným nepřítelem? A pomohlo by vám několika malými změnami zvýšit svůj příjem až o několik set korun měsíčně? Příručka je ve svých doporučeních velmi vyvážená, i ve Vašem případě se tento sen může stát realitou!

3 Hned v úvodu se tak například dozvíte: 6 konkrétních situací, kdy je nutné obrátit se na lékaře 3 případy, kdy je potřeba přímo navštívit nemocnici a také jaké základní chyby se dopouští mnoho lidí, kteří trpí migrénou a jaké jsou možnosti jak tuto chybu včas napravit a zabránit tak například zhoršení studijních výsledků dítěte a ovlivnit tak celý jeho budoucí život. Díky doporučením Ramon C. Gelaberta můžete minimalizovat negativní vlivy migrény a zůstane Vám více energie pro běžný život a budování vztahů s Vašimi blízkými, zůstane Vám většina naplánovaných aktivit a nebudete je muset tak často rušit, zůstane Vám více času na práci, který byste jinak strávili v pracovní neschopnosti. Aplikováním jednoduchých a účinných principů se Vám v konečném důsledku zlepší Váš příjem za v průměru až deset odpracovaných dní ročně zkvalitní se Váš intimní vztah s životním partnerem vztahy s Vašimi příbuznými a přáteli zlepší se Vaše vnitřní pohoda, nebudete se tolik cítit frustrováni. Seznámíte se rovněž s 9 příčinami tenzních bolestí hlavy s 5 osvědčenými pravidly jak předcházet migréně a bolestem hlavy s tím, jak Vám uvedené informace pomohou zvolit účinný způsob léčby a co nejvíce zkrátit Vaše utrpení. Ve dvou třetinách knihy také objevíte účinné léčebné procedury, jejichž cílem je bolest jednak zmírnit, a jednak jí včas předcházet. Základem těchto léčebných metod je holistický (celostní) přístup, který člověka pojímá jako komplexní bytost, jejíž zdraví závisí na stránce tělesné, duševní, sociální a duchovní. Z toho důvodu není při léčbě bolesti hlavy vždy nutné užívat léky. Velmi často je plně dostačující, když na bolest hlavy aplikujeme některý z přírodních léčebných prostředků, jako jsou například dietoterapie, fytoterapie, fyzioterapie, hydroterapie a psychoterapie.

4 Většinu přírodních léčebných procedur lze aplikovat velmi snadno. Navíc můžete způsoby léčby uvedené v této knize využít, aniž by se předem museli radit s lékařem. Nicméně na stránkách knihy najdete též popis léčby s pomocí léků; ty je ovšem možné užívat jen na lékařský předpis. V oddílu Medikace najdete běžné způsoby dávkování a podávání léků, jakož i obvyklou délku léčby při užívání různých druhů léků. Přírodní léčba, třebaže může být pouze doplňkem medikamentózní léčby, vždy přispívá k obnově zdraví nemocného člověka a lze ji využít ve většině případů, protože přírodní léčebné prostředky (sluneční svit, voda, odpočinek, tělesné cvičení, výživa apod.) obvykle nemají nežádoucí vedlejší účinky. Žádná z metod, kterou popisuje, nevyžaduje velkou investici. Žádná Vám nezabere více času, než jste dříve strávili v bolestech. A žádná po vás ani nechce další desítky hodin úmorné námahy. Dovíte se zde například, Proč tvoří vyvážená strava základ léčby bolestí hlavy a jak třeba udělat, aby se bolest hlavy vůbec nespustila, zmírnila, nebo aby byl její průběh snesitelnější. Naučíte se rozpoznávat, kterých potravin byste měli jíst více, kterých méně, které potraviny vynechat úplně, nebo které do svého jídelníčku naopak zařadit a proč. které nápoje Vám při řešení bolestí hlavy spíše pomáhají které Vám naopak škodí. Seznámíte se se speciálními látkami, které jsou pro naše tělo velmi důležité, látky, které tělo potřebuje k tomu, aby bylo schopné využít energii, kterou obsahují živiny, a také ke tvorbě a správnému fungování buněk, tkání a orgánů. Naopak nedostatek těchto látek může vést k rozvoji různých onemocnění, z nichž některá mohou být dokonce smrtelná. Poznáte, jak jednoduše a levně můžete udržovat jejich optimální hladinu ve svém organismu a prožít tak úlevu, které se dostalo už mnohým, kteří tyto informace získali a uvedli do praxe.

5 Během 12týdenní studie praktikovala polovina z 81 pacientů trpících migrénou doporučení této knihy. Po devíti týdnech se výskyt migrény snížil u 41 % z nich! Navíc těmto pacientům byly sníženy dávky léků proti migréně. V knize najdete podrobnosti, abyste mohli také prožít podobnou zkušenost, jako tito lidé postiženi problémy podobnými těm Vašim. Záleží však jen na Vašem rozhodnutí! Kniha se Vám může stát bezpečným průvodcem na cestě a pomůže Vám prakticky například v tom, jak zjistit, které potraviny právě ve Vašem případě vyvolávají migrénu jak pomocí konkrétního plánu tyto potraviny nejen odhalit ale také opět získáte zcela konkrétní rady, jak tyto potraviny chutně nahradit stravou, která je vhodná nejen pro lidi trpící bolestmi hlavy. že 36 potravin a přísad, které mohou vyvolat migrénu máte v knize přehledně seřazeny sestupně podle míry škodlivosti. Nejrizikovější nahoře, takže nebudete muset žádnou z nich dlouho hledat. V další části této praktické příručky se dozvíte, jak se vyhnout nemírné spotřebě výrobků farmaceutického průmyslu, a získat a používat účinné látky pro léčbu bolestí hlavy přímo. jak se vyhnout vedlejším negativním účinkům běžně doporučovaných farmaceutických přípravků. proč jsou tyto přírodní léčebné prostředky vhodnější alternativou oproti farmaceutickým přípravkům. Dále se v této části prakticky seznámíte s nejjednodušším způsobem podávání těchto přírodních léčebných prostředků s detailním složením a praktickou přípravou jednotlivých prostředků a jejich výběrem pro Vaše konkrétní potíže tak, aby Vám mohly účinně pomáhat předcházet a zmírňovat bolesti hlavy. to vše jednoduše, rychle a účinně. Navíc se dovíte o užitečné (fintě), jak si přípravu a užívání těchto přírodních léčebných prostředků ještě více zjednodušit.

6 Z doporučení v části, která se zabývá zvýšením svalového tonusu a zlepšení krevního oběhu, poznáte, jak je možné účinně a přitom zajímavě a pohodlně zamezit kontrakcím krčních a zádových svalů, a tím rovněž zmírnit bolesti hlavy. Konkrétně se dovíte, několik způsobů, jak si nenáročnými pohybovými aktivitami zpestřit běžný pracovní den ale i několik tipů, jak tuto oblast prožít romanticky a netradičně! Uvítali byste vyřešení svých bolestí hlavy, ale máte sedavé zaměstnání a tuto okolnost nemůžete nebo nechcete změnit? Pak se naučíte jak s pomocí speciálních technik účinně zmírnit svalové napětí vznikající v důsledku špatného držení těla. Budete si moct vybrat z celkem 13 procedur a praktických tipů, které Vám pomohou zabránit kontrakcím krčních svalů a následným bolestem hlavy. Slyšeli jste o procedurách, které účinně řeší jak tenzní bolesti hlavy, tak zmírňují průběh migrén i cluster headache? V knize naleznete 6 těchto procedur, které stimulují organismus, zlepšují krevní oběh a uvolňují svalstvo a navíc speciální doporučení v této oblasti věnované dětem. Tyto speciální procedury mohou bezpečně nahradit kávu či čaj, pokud v časných odpoledních hodinách potřebujete stimulaci! Protože stres je jednou z hlavních příčin bolestí hlavy, naučíte se díky této knize 5 účinných technik, jak stres během běžného života odbourávat. Jednotlivé techniky jsou v knize prakticky a detailně popsány, takže je stačí jednoduše použít. Pro úplnost jsou v knize představeny možnosti včetně kladů a záporů léčby chemickými léky. Když už je člověk donucen okolnostmi, aby chemické léky začal brát, je tato část příručky velmi vhodná pro získání přehledu o Vašich možnostech využití tohoto způsobu léčby, jeho rizicích a nedostatcích, ale také výhodách, které má. Pro lepší orientaci v textu a některých použitých odborných výrazech je příručka doplněna praktickým Slovníčkem odborných termínů a samozřejmě Obecným rejstříkem. Co se stane, když si tuto pro celou domácnost užitečnou příručku objednáte? Kromě všech výše zmíněných předností je potřeba ještě vzpomenout finanční stránku věci.

7 Příklad návratnosti investice: Kolikrát, ročně, měsíčně, týdně... Vás bolest hlavy omezuje, týrá, zotročuje? Kdybyste prožívali bolesti hlavy třeba 2 krát týdně. Měsíčně by to bylo asi 8 záchvatů. To máme 96 záchvatů ročně. Spočítali jste si někdy Vaše náklady na léčbu jednoho takového bolení hlavy? Je možné, že s návštěvou lékaře a lékárny za recept a doplatek za léky Vás jediná záležitost bolestí hlavy vyjde i s cestovným možná na více než 200,- Kč - a s nejistým výsledkem? Na kolik by Vás přišla investice do informací, které Vám pomohou podstatně zmírnit nebo dokonce se zcela zbavit tohoto tyrana, kterým bolesti hlavy bezesporu jsou? Nyní můžete praktickou příručku Bolesti hlavy a jak nad nimi zvítězit", kterou pro Vás sestavil Ramon C. Gelabert, získat za skutečně výhodnou cenu 218,- Kč s DPH! Přepočteno na jeden záchvat bolestí hlavy by Vaše investice byla pouze méně než 3,- Kč! V případě, že míváte záchvaty bolestí hlavy častěji, pak by tato částka byla ještě menší. Což je částka, která je za takto kvalitně zpracovanou a kompletní příručku skutečně symbolická. Klikněte prosím na následující tlačítko, vyplňte a odešlete vaši objednávku a už za 72 hodin budete mít v ruce příručku, kterou můžete nejen vyřešit svůj problém bolestí hlavy, ale zvýšit tak kvalitu svého života i zdraví a to všem svým blízkým! Bonus navíc klikněte na objednací tlačítko a vyberte si doručení do vlastních rukou ZDARMA! Jak je na internetu zvykem, k ceně za objednané zboží je potřeba započítat částku za balné a dopravné, která ovšem v některých e-shopech už dnes při větším nákupu bývá nulová. DOPRAVNÉ A BALNÉ Není však potřeba, abyste si objednávali desítky kusů této skvělé příručky (používat ji přece můžete opakovaně :-), abyste rovněž mohli mít doručení své objednávky zdarma až do domu! Objednejte si řešení svých bolestí ještě dnes a využijte bezplatné doručení do vlastních rukou! Zpět na

Jak dál po léčbě lymfomu. Informační příručka pro pacienty

Jak dál po léčbě lymfomu. Informační příručka pro pacienty Jak dál po léčbě lymfomu Informační příručka pro pacienty Kolektiv autorů, pacientské sdružení Lymfom Help, 2010 Jak dál po léčbě lymfomu Informační příručka pro pacienty Kolektiv autorů, pacientské sdružení

Více

NÁVOD NA POUŽITÍ ČESKÉHO ZDRAVOTNICTVÍ V ROCE 2008

NÁVOD NA POUŽITÍ ČESKÉHO ZDRAVOTNICTVÍ V ROCE 2008 NÁVOD NA POUŽITÍ ČESKÉHO ZDRAVOTNICTVÍ V ROCE 2008 OBSAH I. JAK DŮLEŽITÉ JE NAŠE ZDRAVÍ? 4 aneb kapitola o tom, jak rádi Češi utrácejí, kolik stojí zdravotní péče a k čemu jsou dobré poplatky II. NAPLÁNUJTE

Více

Jak zlepšit fyzickou kondici? PRŮVODCE PŘI ZLEPŠOVÁNÍ FYZICKÉ KONDICE U OSOB S PSYCHICKÝM ONEMOCNĚNÍM

Jak zlepšit fyzickou kondici? PRŮVODCE PŘI ZLEPŠOVÁNÍ FYZICKÉ KONDICE U OSOB S PSYCHICKÝM ONEMOCNĚNÍM Být aktivní Jak zlepšit fyzickou kondici? PRŮVODCE PŘI ZLEPŠOVÁNÍ FYZICKÉ KONDICE U OSOB S PSYCHICKÝM ONEMOCNĚNÍM Autoři: Davis Carless, Ph.D. a Kitrina Douglas, Ph.D. Tato publikace byla vytvořena díky

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA PLZEŇ FAKULTA ZDRAVOTNICKÝCH STUDIÍ

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA PLZEŇ FAKULTA ZDRAVOTNICKÝCH STUDIÍ ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA PLZEŇ FAKULTA ZDRAVOTNICKÝCH STUDIÍ BAKALÁŘSKÁ PRÁCE 2012 Petra Rupertová FAKULTA ZDRAVOTNICKÝCH STUDIÍ Studijní program: Ošetřovatelství B 5341 Petra Rupertová Studijní obor: Všeobecná

Více

ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB S DUŠEVNÍM ONEMOCNĚNÍM

ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB S DUŠEVNÍM ONEMOCNĚNÍM ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB S DUŠEVNÍM ONEMOCNĚNÍM Praktické informace a tipy pro zaměstnavatele www.prah-brno.cz 3 5 5 7 9 9 11 12 ÚVOD 1. KROK DO NEZNÁMA ANEB DUŠEVNÍ ONEMOCNĚNÍ Co je duševní onemocnění? Předsudky

Více

JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE

JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE Ve spolupráci zpracovaly AXIAL PERSONNEL AGENCY, s. r. o. & Fond dalšího vzdělávání, p. o. MPSV 2 OBSAH 1. ÚVOD...4 2. ZPŮSOBY HLEDÁNÍ

Více

OBEZITA A NADVÁHA JAK S NÍ ZATOČIT?

OBEZITA A NADVÁHA JAK S NÍ ZATOČIT? P r ů v o d c e z d r a v ý m ž i v o t n í m s t y l e m 2 0 1 0 SUPPLEMENTUM OBEZITA A NADVÁHA JAK S NÍ ZATOČIT? ANEB PROČ A JAK SE PUSTIT DO BOJE S PŘEBYTEČNÝMI KILOGRAMY JEŠTĚ DNES Vyrobeno ve spolupráci

Více

magazín pro skutečný život Dan Millman

magazín pro skutečný život Dan Millman magazín pro skutečný život BRIAN TRACY SANDRA EPSTEIN MARIAN JELÍNEK PETR KADLEC JAN MŰHLFEIT DAVID DEIDA DAGMAR HAVLOVÁ IVO TOMAN ELVÍRA CHADIMOVÁ PETR KOUKAL VÁCLAV MERTIN 4 Dan Millman Trauma nemusí

Více

Hledání životní vize

Hledání životní vize BUDOUCNOST PRO SAMUELA, CZ.1.07/1.2.00/14.0108 Hledání životní vize Učební materiál pro pedagogy 2012 Důvěrné D Ě T S K Ý D O M O V A Š K O L N Í J Í D E L N A, C H O M U T O V, Č E L A K O V S K É H O

Více

VYSOKÁ ŠKOLA FINANČNÍ A SPRÁVNÍ, o.p.s. Fakulta ekonomických studií katedra řízení podniku. 3. Vytváření a analýza pracovních míst

VYSOKÁ ŠKOLA FINANČNÍ A SPRÁVNÍ, o.p.s. Fakulta ekonomických studií katedra řízení podniku. 3. Vytváření a analýza pracovních míst VYSOKÁ ŠKOLA FINANČNÍ A SPRÁVNÍ, o.p.s. Fakulta ekonomických studií katedra řízení podniku 3. Vytváření a analýza pracovních míst 1.Pojetí, úkoly, terminologie Vytváření a analýza pracovních míst je svým

Více

léčba v hotelu dvořák geriatrický léčebný program To je vaše geriatrická lázeňská

léčba v hotelu dvořák geriatrický léčebný program To je vaše geriatrická lázeňská geriatrický léčebný program geriatrický léčebný program O procesu stárnutí existují nesčetné teorie: Vědci se zabývali telomerázou, melatoninem, podkalorickou výživou, poškozením buněk, opotřebováním,

Více

PhytoChi ("energie z bylin") PhytoChi - skutečný, nefalšovaný výživový doplněk

PhytoChi (energie z bylin) PhytoChi - skutečný, nefalšovaný výživový doplněk PhytoChi ("energie z bylin") Neobsahuje žádný kofein ani chemické látky na bázi amfetamínu, jako jsou např. efedrin (z mahuangu) nebo synefrin (z hořkých pomerančů) atd. Výraz "energie" je často chybně

Více

Ján Praško JAK ZVLÁDNOUT GENERALIZOVANOU ÚZKOSTNOU PORUCHU

Ján Praško JAK ZVLÁDNOUT GENERALIZOVANOU ÚZKOSTNOU PORUCHU Ján Praško JAK ZVLÁDNOUT GENERALIZOVANOU ÚZKOSTNOU PORUCHU Ján Praško JAK ZVLÁDNOUT GENERALIZOVANOU ÚZKOSTNOU PORUCHU Ján Praško JAK ZVLÁDNOUT GENERALIZOVANOU ÚZKOSTNOU PORUCHU Autor doc. MUDr. Ján Praško,

Více

UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE 3. LÉKAŘSKÁ FAKULTA Ústav zdraví dětí a mládeže Jana Nedbalová Kvalita základních škol z hlediska podpory zdraví Quality primary schools from standpoints supports health Bakalářská

Více

Příručka o výživě. u nemocných cystickou fibrózou

Příručka o výživě. u nemocných cystickou fibrózou Příručka o výživě u nemocných cystickou fibrózou 1 eea financial mechanism norway norwegian financial mechanism grants Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu

Více

PŘÍRUČKA JAK SE UČIT NA STŘEDNÍ ŠKOLE

PŘÍRUČKA JAK SE UČIT NA STŘEDNÍ ŠKOLE Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a rozpočtem České Republiky. PŘÍRUČKA JAK SE UČIT NA STŘEDNÍ ŠKOLE PRO VŠECHNY ŽÁKY, KTEŘÍ CHTĚJÍ VĚDĚT, JAK SE EFEKTIVNĚ UČIT NÁRODNÍ ÚSTAV ODBORNÉHO

Více

Příběhy ze špatné čtvrti. aneb jak pracovat s tématem segregace nejen ve školství

Příběhy ze špatné čtvrti. aneb jak pracovat s tématem segregace nejen ve školství Příběhy ze špatné čtvrti aneb jak pracovat s tématem segregace nejen ve školství Příběhy ze špatné čtvrti aneb jak pracovat s tématem segregace nejen ve školství Tomáš Nikolai (ed.) EDITOR: Mgr. Tomáš

Více

Vydání publikace bylo finančně podpořeno z programu MATRA/KAP vyslanectví Nizozemského království v Praze

Vydání publikace bylo finančně podpořeno z programu MATRA/KAP vyslanectví Nizozemského království v Praze Vydání publikace bylo finančně podpořeno z programu MATRA/KAP vyslanectví Nizozemského království v Praze 1 ZUZANA ŠTROMEROVÁ MOŽNOST VOLBY Kde mohu přivést své děťátko na svět? Vydalo nakladatelství Argo,

Více

Ján Praško, Hana Prašková. OBSEDANTNĚ- -KOMPULZIVNÍ PORUCHA a jak ji zvládat

Ján Praško, Hana Prašková. OBSEDANTNĚ- -KOMPULZIVNÍ PORUCHA a jak ji zvládat Ján Praško, Hana Prašková OBSEDANTNĚ- -KOMPULZIVNÍ PORUCHA a jak ji zvládat Ján Praško, Hana Prašková OBSEDANTNĚ- -KOMPULZIVNÍ PORUCHA A JAK JI ZVLÁDAT Ján Praško, Hana Prašková OBSEDANTNĚ- -KOMPULZIVNÍ

Více

VNITŘNÍ CVIKY PRO ZDRAVÍ

VNITŘNÍ CVIKY PRO ZDRAVÍ VNITŘNÍ CVIKY PRO ZDRAVÍ Vnitřní orgány dokážou to, co nedokážou sebelépe pěstované svaly: ochránit organizmus před stárnutím a nemocí. ugonika 2005 Dr. Stephen T. Chang VNITŘNÍ CVIKY PRO ZDRAVÍ Czech

Více

Spolehlivé tipy pro váš e-shop. Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost?

Spolehlivé tipy pro váš e-shop. Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost? 2013 e-trend Spolehlivé tipy pro váš e-shop Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost? Editorial Obsah Trendy E-commerce 2013 pohledem Tomáše Hájka Zeptali jsme se Předních osobností

Více

proti praxi zdravotních pojišťoven je možná SOLIDARITU POTŘEBUJÍ VŠECHNY GENERACE Arnošt Goldflam rovný přístup Lidé s autismem a integrace

proti praxi zdravotních pojišťoven je možná SOLIDARITU POTŘEBUJÍ VŠECHNY GENERACE Arnošt Goldflam rovný přístup Lidé s autismem a integrace 3 září 2012 8. ročník ISSN 1801-8718 odborný čtvrtletník pro management ústavů sociální péče Financování sociálních služeb: rovný přístup 2 5 Arnošt Goldflam ČESKÝ DIVADELNÍK, SPISOVATEL A PEDAGOG SOLIDARITU

Více

Krátký intervenční program pro uživatele pervitinu a Terapeuticko-intervenční program pro uživatele pervitinu

Krátký intervenční program pro uživatele pervitinu a Terapeuticko-intervenční program pro uživatele pervitinu Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Krátký intervenční program pro uživatele pervitinu a Terapeuticko-intervenční program pro uživatele pervitinu

Více

Projekt ochrany práv uživatelů drog Závěrečná zpráva z pilotního projektu

Projekt ochrany práv uživatelů drog Závěrečná zpráva z pilotního projektu Projekt ochrany práv uživatelů drog Závěrečná zpráva z pilotního projektu Obsah Úvod... 2 Co je to POPUD?... 2 Cílové skupiny... 2 Cíl pilotního projektu... 3 Dlouhodobé cíle... 3 První kroky v pilotním

Více

Profil humanitárního pracovníka pohledem českých humanitárních organizací

Profil humanitárního pracovníka pohledem českých humanitárních organizací MASARYKOVA UNIVERZITA V BRNĚ FAKULTA SOCIÁLNÍCH STUDIÍ Katedra sociální politiky a sociální práce Profil humanitárního pracovníka pohledem českých humanitárních organizací Diplomová práce Autor: Jan Říkovský

Více

Klinické registry zrají jako víno jen je využít

Klinické registry zrají jako víno jen je využít Ročník VI Číslo 19 13. září 2010 Sešit C onkologie Pouze 286 Kč/ks (cena je včetně 10 % DPH) ONKOLOGIE HEMATOONKOLOGIE VÝŽIVA AKTUALIZOVANÉ A ROZŠÍŘENÉ VYDÁNÍ VYJDE V LISTOPADU 2010 Více informací naleznete

Více

5 Přijímající organizace str. 16. 6 Komu pomáhají dobrovolníci str. 20. 7 Zásady přístupu ke klientům str. 27

5 Přijímající organizace str. 16. 6 Komu pomáhají dobrovolníci str. 20. 7 Zásady přístupu ke klientům str. 27 1 1 Základní pojmy str. 3 2 Zásady pro chování dobrovolníka v organizaci str. 6 3 Práva a povinnosti dobrovolníků str. 9 4 Pravidla dobrovolnického programu str. 12 5 Přijímající organizace str. 16 6

Více

AUTISMUS A LIDSKÁ PRÁVA

AUTISMUS A LIDSKÁ PRÁVA AUTISMUS A LIDSKÁ PRÁVA CHARTA PRÁV OSOB S AUTISMEM Charta byla přijata na 4. kongresu AUTISM-EUROPE v Haagu dne 10. května 1992. Podpis připojila i delegátka občanského sdružení AUTISTIK Jako písemnou

Více

Jak přestat brát (drogy) Svépomocná příručka

Jak přestat brát (drogy) Svépomocná příručka Jak přestat brát (drogy) Svépomocná příručka Prim. MUDr. Karel Nešpor, CSc. Mgr. Marie Müllerová Páté rozšířené vydání vydalo sdružení FIT IN, nám. Svatopluka Čecha 11, 100 00 Praha 10 pro Ministerstvo

Více

Ján Praško, Hana Prašková, Katarína Vašková, Jana Vyskočilová. Panická porucha a jak ji zvládat

Ján Praško, Hana Prašková, Katarína Vašková, Jana Vyskočilová. Panická porucha a jak ji zvládat Ján Praško, Hana Prašková, Katarína Vašková, Jana Vyskočilová Panická porucha a jak ji zvládat Ján Praško, Hana Prašková, Katarína Vašková, Jana Vyskočilová Panická porucha a jak ji zvládat Ján Praško,

Více