Základní škola ve Václavovicích Vám představuje školní časopis. 4.číslo školní rok: 2013/2014

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Základní škola ve Václavovicích Vám představuje školní časopis. 4.číslo školní rok: 2013/2014"

Transkript

1 Základní škola ve Václavovicích Vám představuje školní časopis 4.číslo školní rok: 2013/2014 Milé děti, rodiče a přátelé školy. Je tady druhé číslo našeho časopisu v tomto školním roce. Měsíce nám utíkají jako voda a za pár dní se ani nenadějeme a dáme škole zase na chvíli sbohem. Ať nám to rychleji uteče, shrneme si události, které proběhly na naší škole a připomeneme si akce, které nás ještě čekají. Tak vzhůru do čtení a ať máte příjemné pobavení Krátce z obsahu Zápis nových žáčků do 1.třídy Výsledky recitační soutěže Dny zdraví na naší škole Okénka do tříd Úspěchy našich žáků Ještě nás čeká těšíme se na prázdniny!

2 V úterý se ve 13 hodin otevřely dveře naší školy pro budoucí prvňáčky. Hned u vchodu je uvítaly jejich starší spolužačky, které jim daly upomínkovou knížečku. Putování dětí za zvířátky do pohádky začalo zvoněním na pohádkový zvoneček. Děti čekala čtyři stanoviště, která prověřila jejich dovednosti v sebeobsluze, kreslení postavy, poznávání barev, čísel a geometrických tvarů, uspořádání příběhu, orientaci na stránce, logické myšlení. Každý splněný úkol byl odměněn sladkostí a razítkem. U p.ředitelky se děti pochlubily básničkou a písničkou a odnesly si čokoládku a malý dáreček - papírovou sovu. Těšíme se na rozzářené tváře našich prvňáčků v novém školním roce. Na nové žáčky se těší p.uč. Ivana Bertová, která také letos přivítá v 1.třídě nemálo dětí. Do lavic usedne asi 25 žáků. Na nové kamarády se budeme těšit a v malé předpremiéře je přivítáme v květnu tohoto školního roku u stávajících prvňáčků, kde budou budoucí prvňáčci plnit malé školní úkoly za pomoci kamarádů.

3 Maminčin dar František Hrubín Když narodí se maličký, dar vidění má pod víčky, dar slyšení má v něžném oušku, dar doteku má v prstíčkách, dar chuti pozná v prvním doušku, dar vůně v jarních kytičkách. Maminko, ty k těm darům vkrátku dar řeči přidáš nemluvňátku. Ve čtvrtek proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže. V této soutěži jsou vybráni zástupci tříd, kteří soutěží v těchto kategoriích: 1. kategorie 1. třída 2. kategorie 2. a 3. třída 3. kategorie 4. a 5. třída. Zvláště pro ty nejmladší je to velká událost, protože poprvé ukazují své dovednosti před celou školou a to není jenom tak. Zvlášť tréma dokáže udělat divy. Proto jsme začali od těch nejstarších, kde se nám v 3. kategorii představili žáci 4.třídy Ferdinand Buchta, Jan Vašík, Marie Janšová; 5.třída Nikola Malíková, Veronika Tmějová, Pavel Kunc. V 2. kategorii se představili za 2.třídu Amálie Jasioková, Adriana Šlostýsková, Matěj Novotný; 3.třída Lenka Kovaříková, Victoria Hurábová, Nikola Farkašová. V 1. kategorii bylo vybráno více zástupců, jelikož pro děti to byla první velká soutěž a nemohli jsme vybrat pouze tři zástupce Daniel Revenda, Alexandr Sibinský, Tereza Haladová, Tereza Šplíchalová, Tereza

4 Šelongová, Barbora Murasová, Klaudie Motlochová, Denis Kamba, Sofie Bradáčová. A výsledek? 1.kategorie 1.místo Sofinka Bradáčová 2.místo Terezka Šplíchalová 3.místo Terezka Haladová 2.kategorie 1.místo Nikolka Farkašová 2.místo Adrianka Šoltýsková 3.místo Amálka Jasioková 3.kategorie 1.místo Pavel Kunc 2.místo Veronika Tmějová 3.místo Ferda Buchta Tito žáci, kteří se umístili ve školním kole, nás v měsíci březnu reprezentovali v recitační soutěži v Šenově. Letos jsme nebyli tak úspěšní jako v minulých letech, ale podařilo se získat první místo v nejmladší kategorii a to Sofinka Bradáčová z 1.třídy. Za tento velký úspěch moc děkujeme a gratulujeme!

5 Od pondělí do pátku probíhal na naší škole projekt - Dny zdraví, které byly zaměřeny na zimní sporty, se nesly v duchu zimních olympijských her. Naše motto znělo: Pohybem ke zdraví - Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! Projektový týden pro žáky začal návštěvou zaměstnanců Červeného kříže, kteří dětem přišli ukázat první pomoc při různých zraněních. Žáci dle věkových skupin pracovali a povídali si s těmito zaměstnanci o zdravotních problémech a mohli si sami vyzkoušet základní první pomoc při ošetření zraněného. V dalších dnech žáci zpracovávali téma Zimní olympijské hry v Soči. Olympijské hry všichni žáci bedlivě sledovali, fandili a nosili o tomto tématu spoustu zajímavých věcí a informací. Žáci 1. třídy ztvárnili symboliku olympijských her olympijské kruhy, seznámili se s jednotlivými sportovci, hráči ledního hokeje, kreslili obrázky. Děti z druhé třídy měly za úkol zjistit jednotlivé disciplíny na hrách a vytvořit jejich piktogramy. Také nám z potravin vytvořily olympijské kruhy, které vypadaly lákavě a nejedno dítko na ně mělo chuť. Žáci 3. třídy vytvořili obrázky k disciplínám, nakreslily hokejový stadion, slalomy k lyžování a měli připraveny důležité informace k jednotlivým sportovcům v těchto disciplínách. Žáci 4. a 5. třídy věnovali přípravě informací ze zimních olympijských her asi nejvíce. V těchto třídách vznikaly nádherné medailonky o různých sportovcích Lukáš Bauer, Martina Sáblíková, Eva Samková, popis přímo o místě konání her. Děti ze 4.třídy nám také z potravin vyrobily sáňkaře, na které se nám sbíhaly sliny. Všem žákům děkujeme za úžasné zpracování tohoto tématu, jde vidět, že sport je dětem velice blízký a věnuje se mu spousta dětí. Poslední den tohoto projektu, jsme chtěli věnovat hrám na sněhu, ale počasí nás tak trochu zradilo, proto jsme program museli pozměnit a v pátek jsme se s dětmi věnovali pohybu v naší tělocvičně. Děti ve smíšených skupinách plnily tři úkoly

6 vědomostní a tři úkoly sportovní. Z vědomostních uveďme zapamatování čísel, skládání puzzle, kvíz s otázkami týkajícími se her a ze sportovních soutěží rychlobruslení, jízda na bobech, slalomové obíhání s hokejkou a pukem. Vůbec není důležité, která skupina vyhrála Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se - užili jsme si spoustu legrace a příjemně jsme pohybem strávili páteční dopoledne.

7 Nahlédněme do 4.třídy, kde žáci v rámci českého jazyka slohu, měli napsat příběh na volné téma. CESTA DO STŘEDOVĚKU V jedné malé chatrči bydlí malý kluk. Jmenuje se John.Jednoho dne se rozhodl že vezme deník jeho dědy.jak vzal deník do ruky a otevřel ho, najednou se ocitl ve středověku.náhle uviděl pravěké lidi.najednou mu došlo, že asi proto mu nikdy nechtěl dědeček půjčit ani dát ten deník.tak se šel za těmi středověkými lidmi podívat.dobrý den, řekl,ale jak promluvili oni, tak jim vůbec nerozuměl.náhle nad nim lítali modří ptáčci a jeden z těch ptáčků mu přiletěl přímo na rameno.najednou mu ten ptáček ukazoval cestu k nějakému pokladu.john neváhal a hned šel za ním.a jak šel a šel,najednou uviděl ten poklad. Potom mu to došlo- ten poklad byl ten deník.najednu se ocitl doma.

8 Špagát a Nagát Scénář: Jan Javůrek a Šimon Lipina V jedné malé vesnici v perníkové ulici žili dva kloučci. Jeden se jmenoval Špagát a ten druhý Nagát Byli to bratři. Jednou se jejich otec probudil a rozhodl se, že je vezme do mlejna. Jeli kočárem, moc se jim tam líbilo, cestou zpátky jeli kolem temného lesa a dělali blbiny. A tak vypadli z kočáru přímo do temného lesa.

9 Otec poslouchal místní muzikanty, takže si toho nevšiml. V temném lese se ztratili. A potkali zlobra, který jim nabídl, že jim řekne cestu domů, ale museli najít poklad draka Elendora. Tak šli cestou necestou a potkali medvědí klan. Naštěstí jim zlobr dal Excalibur [Ekskalibr]. Už byli u dračí jeskyně. Jak Špagát viděl draka omdlel, ale Nagát vzal Excalibur a břink a prásk a bůům a bylo po drakovi! Viděli cestu domů, tak vzali poklad a nechali Zlobra být. ZÁHADA STRAŠIDELNÉHO HRADU Skautský tábor šel na výlet. Když procházeli lesem, zabloudili. Šli dlouho a už se začalo stmívat, všichni už byli unavení a uřícení. Došli až na kopec, kde byla zřícenina hradu. Poslali čtyři chlapce, aby ho prozkoumali, jestli nenajdou někoho, kdo by jim mohl pomoci dostat se ven z lesa. Nenašli tam nikoho. Ale slyšeli strašidelné výkřiky, vrzání dveří a na zemi viděli blátivé stopy. Utíkali ven. Mezi tím ostatní postavili stany a rozdělali oheň. Ten nejmladší zahlédl, jak se někdo prodírá křovím. Všem to řekl, ale nikdo mu nevěřil.

10 Jen jeden vedoucí to taky viděl, ale překonal svůj strach a šel se tam podívat. Našel ale jenom blátivé otisky. Všichni šli spát. Během noci někdo vykřikl a všichni se probudili a šli se podívat, kdo to křičel. Byl to ten nejmladší kluk, ten samý, který předtím zahlédl stín. Když viděli, jak je vystrašený, tak jeden vedoucí mu řekl, že to oni dělali blátivé tápoty a vřískali, aby je vystrašili. Všichni se tomu zasmáli. A ten nejmenší řekl, že se tak nikdy nebál. Napsali: Ferdinand Buchta a Honza Poláček Charlieho záhada Probudit se v 5 hodin ráno není nic příjemného, ale když vidíš utíkat zloděje s tvým rádiem, je ještě nepříjemnější. Zahlédl jsem ho a hned jsem za ním utíkal. Vtom jsem si uvědomil, že je to můj. Kapitola 2 No super! Hon na zloděje se nezdařil. A tu jsem si všiml, že zloděj zanechal stopy. Šel jsem po stopách, prodíral jsem se křovím. A našel jsem starou chalupu. Překonal jsem svůj strach a vešel dovnitř. Vešel jsem a uviděl jsem chlapa v černé kápi jako měl můj zloděj. Zařval jsem Našel jsem tě! Vtom se můj zloděj otočil a namířil na mě zbraň. Řekl mi, abych šel do sklepa. Naštěstí jsem měl u sebe mobil a zavolal policii. Ta ho dopadla a já mu strhl kápi a udiveně jsem řekl: Vždyť ty jsi můj bratr.

11 Kapitola 3 Přišel jsem domů po celé té události úplně udivený, tak jsem si šel lehnout. Za 5 minut jsem usnul.konec Trick or Dead Zdenda.F & Danda.T (v pozadí Dan.Š) Jeden den,jako vždy na Halloween, John a Chris šli koledovat. Ale už byli větší, a tak chtěli udělat něco lepšího jako je koledovaní. Budeme házet vajíčka po domech, napadlo Johna. Ok, řekl Chris. A tak šli a šli a šli. Jak už skoro všechna vajíčka doházeli, John svěřil Chrisovi, co viděl. Viděl, jak se v jednom domě prochází člověk,člověk s NOŽEM! Chris se Johnovi posmíval, že má jen halucinace. Všechny vajíčka už doházeli. Už bylo pozdě, chtěli jít domů, a tak šli. Chrisovi stále vrtalo hlavou, co vlastně John viděl v tom okně. Nechtělo se mu z toho spát. Ale nakonec usnul. Když se probudil, na jeho nočním stolku ležel vzkaz: Přijdi si pro svého kamaráda, ve staré nemocnici. Chris měl dost depresivní náladu, ale rodičům nic nechtěl říct. Musel rychle běžet, ať už není pozdě. Běžel, dost rychle. U staré nemocnice ho ale čekalo překvápko. Zdi a vstupní brána byly zarostlé uschlými růžemi. Nakonec se musel prodírat křovím, které tam bylo. Ale před samotnými dveřmi stála zeď, po chvilce ji nakonec překonal. Otevřel dveře. Ale čekalo ho něco dost hrůzného. Na stěnách byly krvavé stopy rukou, na zemi stopy bot. Šel po stopách do pokoje 666. V pokoji nebylo nic jiného než Johnovo tělo. Byl pověšen na stropě, kolem krku měl provaz,no byl prostě mrtvý.

12 Na provazu byl pověšen vzkaz: Najdi si mě HAHAHAHAHAHA. Najednou uslyšel smích. Přišel k pokoji, ze kterého se smích ozýval. Vypadalo to, že je to normální člověk pod dekou. Odkryl deku Potom už nikdy..nic neviděl. Jaro přijde k nám Klára Homolová, Magda Novotná, Dominika Kubinová Jaro přišlo k nám, já ti něco zazpívám. Pro Honzíka, Janičku, přineslo nám kytičku. K jaru máme taky klíč, krásný žlutý petrklíč. Jaro už je skoro tu, přineslo nám trumpetu. To je konec básničky, pro kluky a holčičky. Máme rádi jaro Klára Homolová, Magda Novotná, Dominika Kubinová Máme rádi jaro, řeklo nám to samo. Rostou tady kytičky, konvalinky, macešky. Tahle krátká básnička pro Nanynku, Františka a pro vás jarní písnička.

13 ZAJÍMÁ VÁS LEGO? Lego je legendární stavebnice. Víte, že lego je největší výrobce pneumatik celosvětově? Každoročně vyrobí 380 miliónů pneumatik, ale lego pneumatik. To je dvakrát víc než druhý největší výrobce pneumatik. Lego je rozděleno na : pro nejmenší lego duplo, pro holky tu mají lego friends, pro kluky tu mají lego creator, pro už větší lego city,a mají i něco pro největší - lego technik. Lego je řada stavebnicových produktů vyráběných rodinnou dánskou společností LEGO Group. Vlajkovým produktem společnosti je původní série stavebnic obsahující tak zvaně Lego bricks, malé legové kostičky, které se dají libovolně skládat dohromady. Z Lega lze postavit model prakticky čehokoli automobilů, letounů, vlaků, domů, hradů a zámků, soch, vesmírných plavidel a dokonce i funkčních robotů. Napsal: Honza Poláček Určitě tento zájem schvalujeme, protože KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ!

14

15 Úspěchy našich žáků Letos jsme se sklízeli úspěchy jak na vlastní půdě školy, tak na jiných školách. Vzpomeňme, na vánoční vystoupení našich žáků, které bylo ohodnoceno velice kladně a děkujeme za maily, které jste nám vy rodiče zaslali jako poděkování. Velice nás to potěšilo a motivovalo k další práci. Děkujeme. Také letos se někteří žáci zúčastnili vědomostního testování na prestižní škole PORG v Ostravě, kde si sami ověřili, že studování není jen tak. Nejvíce nás asi těší výsledky v recitační soutěži, jak na naší škole protože stále více se hlásí zástupců chlapecké populace, nevím, proč si někteří mysleli, že tato soutěž je jen pro holky ale hlavně výsledky další,v Šenově, kde získala 1.místo Sofinka Bradáčová z 1.třídy. A čerstvý úspěch ve vybíjené, kde se zúčastnilo 9 škol a naše škola získala skvělé 2.místo! A co nás ještě čeká? Duben Den Země s místními hasiči Květen Pro celou školu zajímavý výlet do ZOO s programem Červen školní výlety v jednotlivých třídách a pak.?

16 NO PŘECE PRÁZDNINY!!! Na prázdniny Jarmila Křížová Už se těším na prázdniny, každý rok je trochu jiný. Do tábora s kamarády, poznat nové zámky, hrady, nové kraje, nové tváře kolem ohně, při kytaře. Nebo moře, s vodou slanou? Po prázdninách na shledanou! Děkuji všem, kteří se podíleli na tvorbě a tisku dalšího čísla školního časopisu, za jejich příspěvky a názory. V tomto školním roce je to poslední číslo, budu se na Vás těšit zase po prázdninách, kde zkusíme dát našemu časopisu novou tvář. Mějte se hezky, držím Vám palce při závěrečných písemkách, páťákům, kteří se hlásí na gymnázia, aby jim to vyšlo a pak už Vám všem hlavně krásné a slunné prázdniny, ať si je užijete podle svých představ. Za všechny zdraví Lucie Čermáková

V tomto čísle nepřehlédněte:

V tomto čísle nepřehlédněte: Den ptačího zpěvu 195 Školní setkání krtků 199 Energetické nápoje? 201 V tomto čísle nepřehlédněte: -193- Osmáci v Praze 204 Co se zlobivci? 206 Znáte školu? 214 Malý, ale stojí zato! Co všechno víte o

Více

Základní škola ve Václavovicích Vám představuje školní časopis 3.číslo školní rok 2013/2014

Základní škola ve Václavovicích Vám představuje školní časopis 3.číslo školní rok 2013/2014 Základní škola ve Václavovicích Vám představuje školní časopis 3.číslo školní rok 2013/2014 Milé děti, rodiče, dostává se Vám do rukou další číslo našeho školního časopisu. I v tomto čísle se dočtete o

Více

Základní škola Březolupy ŠKOLÁK. Školní časopis ZŠ Březolupy 19. prosince 2014. Mikulášská družina

Základní škola Březolupy ŠKOLÁK. Školní časopis ZŠ Březolupy 19. prosince 2014. Mikulášská družina Základní škola Březolupy ŠKOLÁK Školní časopis ZŠ Březolupy 19. prosince 2014 Mikulášská družina Milé čtenářky a milí čtenáři, do rukou se Vám dostává další číslo našeho časopisu a věříme, že Vám přinese

Více

PÍŠÍ A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE

PÍŠÍ A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE Poškolák PÍŠÍ A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE Zamyšlení na závěr školního roku Vážení rodiče, učitelé a žáci. Máme tu závěr školního roku 2014/15. Že nám to rychle uteklo? Ani tento rok nebyl

Více

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice ROSÍK Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO rosického občasníku žáků ZŠ Rosice * 27. 10. 2009 * ročník VII * školní rok 2009/2010 * cena 15 Kč * Obsah: Akce, které se uskutečnily

Více

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice ROSÍK Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO rosického občasníku žáků ZŠ Rosice * 22. 10. 2007 * ročník V * školní rok 2007/2008 * cena 15 Kč * Obsah: Akce, které se uskutečnily

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje beseda s paní TISCHLER, dámou, která přežila 3 koncentrační tábory ze školních kronik pohřeb Karla Hynka Máchy rozhovor Ing. Vlasta Lišková zástupkyně

Více

Milé děti, vážení rodiče a prarodiče!

Milé děti, vážení rodiče a prarodiče! Milé děti, vážení rodiče a prarodiče! Zas je rok za námi a nás čekají vytoužené prázdniny. Na rozloučenou si každá třída pro vás připravila malé ohlédnutí za školním rokem. Prožili jsme spolu mnoho pěkných

Více

Kvasnice číslo 24, vyšlo v prosinci 2010. Ze školních lavic

Kvasnice číslo 24, vyšlo v prosinci 2010. Ze školních lavic 24 2010 Ze školních lavic Ve čtvrtek 25. října jsme ve škole oslavili Halloween. Děti si přinesly do školy vydlabané dýně a strašidelné kostýmy. Během dopoledne jsme pořádali soutěže a hry. Nakonec jsme

Více

9/2014. Rubriky: Aktuality Památkový inspektor Okénko do devítky Zvíře Zábava Výročí 30 let založení Ležákovky a spoustu dalších.

9/2014. Rubriky: Aktuality Památkový inspektor Okénko do devítky Zvíře Zábava Výročí 30 let založení Ležákovky a spoustu dalších. Rubriky: 9/2014 Aktuality Památkový inspektor Okénko do devítky Zvíře Zábava Výročí 30 let založení Ležákovky a spoustu dalších. ŠÉFREDATOR Zdeňka Nováková REDATOŘI Tereza Vránová Radek Bříza Nicola Mrkvičková

Více

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ x xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

Vlaštovka. ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2007/2008

Vlaštovka. ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2007/2008 Vlaštovka ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2007/2008 F. M ag alh aes vy plu l na ces tu kolem světa a 5 loděmi a 250 muži. Po dvou letech dokončila cestu jen jediná z nich s 18 muži. Kdy

Více

Vydáno u příležitosti otevření školního hřiště

Vydáno u příležitosti otevření školního hřiště Vydáno u příležitosti otevření školního hřiště Děti prvního ročníku odpovídaly na otázky s tématem škola a pokusily se veršovat 1.Chodíš do školy rád? Dominika Elblová: Protože se tam hezky učíme. Anežka

Více

Rok: 2013 Číslo: 4. Karolína Hloušová, 8. A

Rok: 2013 Číslo: 4. Karolína Hloušová, 8. A Číslo: 4 Karolína Hloušová, 8. A Úvodník Rok 2013 Slovo šéfredaktorky Stránka 2 Čauko, to nám ten čas rychle utíká. Vánoce už klepou na dveře, a my jsme stále ve škole. Však si těch prázdnin užijeme dost!

Více

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32 Strana 1 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj

Více

Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14

Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14 Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14 číslo 14 / ročník VII. / únor 2012 srpen 2012 1 Úvodní slovo Vážení přátelé, čtenářky a čtenáři našeho časopisu Staník! Možná se divíte, že až nyní držíte

Více

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka Výroční zpráva školní rok 2009-2010 Obsah 1. Základní údaje o škole... 4 Charakteristika školy... 5 Vybavení školy... 5 2. Obory vzdělání

Více

Slovo šéfredaktora. Šéfredaktor Ondřej Adamec. Jaro - Tereza Vanclová

Slovo šéfredaktora. Šéfredaktor Ondřej Adamec. Jaro - Tereza Vanclová Slovo šéfredaktora Chtěl bych Vás pozdravit jménem celé redakční rady u druhého čísla našeho školního časopisu. V tomto čísle Vás opět zavedeme do vyučování na naší škole a do mimoškolních aktivit, které

Více

TISKNOU A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE

TISKNOU A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE Poškolák TISKNOU A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE Loňský rok jsme se rozhodli využít možnosti získat finanční prostředky z fondů Evropské unie, neboť tyto prostředky jsou často jediným zdrojem

Více

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička Datum vydání: 18. června 2013 Číslo: 1/2013 Ročník: III Cena: 10,- Kč Nejdůležitější body: Průzkum k DÚ - strana 2 Věřte - nevěřte (o léku Pravopisoreversum) - strana 2 Co plánujete na prázdniny - strana

Více

Časopis žáků Základní školy, Bohumínská 72,Slezská Ostrava

Časopis žáků Základní školy, Bohumínská 72,Slezská Ostrava Časopis žáků Základní školy, Bohumínská 72,Slezská Ostrava Kameňákbřezen/2015 SOUTĚŽÍM SOUTĚŽÍŠ SOUTĚŽÍ SOUTĚŽÍME SOUTĚŽÍTE!?! SOUTĚŽIVOST JE PRÝ PŘIROZENÁ LIDSKÁ VLASTNOST. VĚTŠINOU JE PROSPĚŠNÁ A PŘINÁŠÍ

Více

Ročník: 2010 ČÍSLO 3 PLÁTEK. přeje mnoho úspěchů v novém školním roce. Nad pis ve dlejšíh o textu. Vít Zemánek

Ročník: 2010 ČÍSLO 3 PLÁTEK. přeje mnoho úspěchů v novém školním roce. Nad pis ve dlejšíh o textu. Vít Zemánek Nad pis ve dlejšíh o textu ČÍSLO 3 Ročník: 2010 PLÁTEK přeje mnoho úspěchů v novém školním roce Vít Zemánek AKTUÁLNĚ Několik řádků od šéfredaktora Stránka 2 Trocha politiky ze školního parlamentu Zdarec

Více

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406 PÁTOVINY Březen, duben Č. 2 /2015 Z OBSAHU ČÍSLA JAK NÁS VIDÍ NA NÁVŠTĚVĚ NAIVNÍHO DIVADLA JIRKA V PAPÍROVÉM SVĚTĚ PERNŠTEJNI NA TRŮNU V DENÍKU ČLENOVÉ REDAKCE PÁTOVIN, KTERÉ VYCHÁZEJÍ V RÁMCI VOLITELNÉHO

Více

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4 Uvnitř čísla: Úvodník 2 Ze života školy 3-4 PLÁTEK Rozhovory 5 Turistický kroužek 6 Rok 2011 Číslo 1 Adapťáky 7-12 Sport 13 Příběh 14 Křížovka 15 Zookoutek 16 Slunce svítí na noviny. Co to asi znamená?

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Evropský den jazyků. Návštěva z Francie a Itálie. Cesta do pravěku. Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou. Holky versus kluci.

Evropský den jazyků. Návštěva z Francie a Itálie. Cesta do pravěku. Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou. Holky versus kluci. Evropský den jazyků Návštěva z Francie a Itálie Cesta do pravěku Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou Holky versus kluci Mikulášský kvíz Představujeme stálé redaktory www.zsms.streliceubrna.cz skolnirevue@centrum.cz

Více

ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010)

ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010) ročník 3/ číslo 1(5) Základní škola Mokrá únor 2010 strana 1 Neuvěřitelné se opět stalo skutkem. Vyšlo to. A vyšlo další číslo časopisu. Tak na to koukněte, pěkně si počtěte. ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010)

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704. Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704. Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Z obsahu:: ~ Parllament školly a jeho zástupcii v redakčníí radě ~ rozhovor se starostou našeho města ~ rozhovor s učiitellem Valleriie Lažo a zumba

Více

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení.

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. Mnoho poutavých a napínavých příběhů, bajek i pohádek Křížovky, kvizy a rozhovory Příjemné počtení

Více

Projekt Děti učí děti mě velmi zaujal a získala jsem mnoho nových informací.

Projekt Děti učí děti mě velmi zaujal a získala jsem mnoho nových informací. Projekt Děti učí děti mě velmi zaujal a získala jsem mnoho nových informací. Přijde mi to jako velmi zajímavý nápad, je to jiná forma výuky a jsem názoru, že pro nás i jistě zajímavější než klasická výuka.

Více