P R O S T I J O V S K Y N O V I N K E

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "P R O S T I J O V S K Y N O V I N K E"

Transkript

1 Plesová sezóna datum místo pořadatel sobota Sokolský ples Sokolovna Určice TJ Sokol Určice Ples OV KSČM Prostějov U Tří bříz OV KSČM Prostějov Maškarní ples Sokolovna Smržice TJ Sokol Smržice neděle Dětské Šibřinky Sokolovna Kralice n/h TJ Sokol Kralice n/h Kino Metro 70 pondělí : Splněná přání bijásek Slídil Padesát odstínů šedi úterý : Splněná přání bijásek Slídil Padesát odstínů šedi středa : Slídil Padesát odstínů šedi čtvrtek : Sedmý syn 3D Kobry a užovky pátek : Kobry a užovky Žena v černém 2: Anděl smrti sobota : Kobry a užovky Žena v černém 2: Anděl smrti neděle : Sedmý syn 3D Kobry a užovky Městské divadlo GRAFFOVO KVARTETO kdy: pondělí 16. února, 19:00 kde: přednáškový sál předplatné: abonentní koncerty hrají: Štěpán Graffe (housle), Lukáš Bednařík (housle), Lukáš Cybulski (viola), Michal Hreňo (violoncello) a Jan Řezníček (viola; člen Janáčkova kvarteta) Uslyšíte skladby Josef Suk: Meditace na staročeský chorál "Svatý Václave" Bohuslav Martinů: Smyčcový kvartet č. 5 Antonín Dvořák: Smyčcový kvintet Es dur pro dvoje housle, dvě violy a violoncello, op. 97 "Americký" Ulice plná kouzel (představení pro školy) kdy: středa 18. a čtvrtek 19. února, 9:00, 11:00 uvede: Černé divadlo Františka Kratochvíla Praha Jeden obyčejný den a jeden možná trochu obyčejný život prožijí diváci s hlavním hrdinou představení pražského Černého divadla Františka Kratochvíla. Toto divadlo používá originální celosvětově patentovanou techniku oživlé kresby, kterou na konci představení odtajní. Magické představení černého divadla nabízí svět fantazie, smíchu a dobré nálady.

2 Astronomické oddělení Muzea a galerie v Prostějově Hvězdárna Astronomická pozorování Pozorování Slunce se konají každé pracovní pondělí, čtvrtek a pátek, a během astronomického víkendu, od do Večerní a noční pozorování hvězdné oblohy dalekohledy se konají každé pracovní pondělí, čtvrtek a pátek, a během astronomického víkendu, od do 19.30; středeční pozorování noční oblohy (mimo středu 31. prosince) od do 18.30; Tato pozorování se konají pouze a jen za předpokladu bezmračné oblohy a jsou doprovázena výkladem. Pozorování jsou určena jednotlivcům i malým skupinám do dvaceti osob. V případě špatného počasí je připraven náhradní program. Nepřehlédněte: na oba druhy pozorování mají poslední návštěvníci vstup 30 minut před koncem otevírací doby. Vstupné dospělí 20 Kč; děti, studenti do 26 let, senioři a invalidé 10 Kč. Výstavy Z dějin prostějovské astronomie Vesmírný domov pro děti Strhující snímky z vesmíru Od Sputniku po raketoplán Výstavy Vesmírný domov pro děti, Od Sputniku po raketoplán a Strhující snímky z vesmíru také zdarma zapůjčujeme. Výstavy jsou přístupné na začátku astronomických pozorování a v tom případě jsou jejich součástí a po domluvě i kdykoliv jindy. V takovém případě je vstupné dospělí 20 Kč; děti, studenti do 26 let, senioři a invalidé 10 Kč. Pohádkové středy pro děti kdy: každou středu v hodin (kromě Silvestra a svátků) únorová pohádka Kolik je sluníček - Báseň Františka Hrubína o Slunci, Zemi, Měsíci a hvězdách, doplněná obrázky dětí z mateřských prostějovských škol. Vstupné dospělí 20 Kč, děti, studenti do 26 let, senioři a invalidé 10 Kč. Kulturní klub DUHA Kinoklub DUHA sobota 21. února Povídání o pejskovi a kočičce (pásmo pohádek, vstupné 20 Kč) Zloba : Královna černé magie (americké dobrodružné fantasy) - vstupné 40,- Kč Pojedeme k moři (česká rodinná komedie) Výstavy Výstava 4 absolventů GJW kdy: 12. února března Výstava je otevřena denně od 9.00 do hodin, při filmových projekcích a večerních klubových akcích dle programu v klubu. Prohlídku výstavy je možné dohodnout i mimo uvedenou dobu na telefonu

3 Pokračovací taneční kurzy kdy: středa 18. února, Lektorem kurzu je Jan Halíř. Děti pirátů a Ztracený ostrov kdy: úterý 17. a středa 18. února, 9.00 a V přístavu, doma i na moři se odehrává příběh Malého Jacka a Báry Kudly. Ti dva se po vzoru svých otců, kapitánů pirátských lodí, vydali na moře hledat potopený ostrov s Městem pirátů. Podle legendy tam jsou ukryty největší poklady světa. Na dobrodružné cestě musí překonávat různé překážky, aby nakonec pochopili, že nad všechny poklady světa je přátelství a možnost mít někoho rád. Uvede divadlo emillion, Větrný Jeníkov. předplatné Duhová kulička 1. a 2. skupina - úterý 17. února předplatné Duhová kulička 3. a 4. skupina - středa 18. února Vítání občánků kdy: čtvrtek 19. února, 9.20 a Se zápisem do pamětní knihy města Prostějova (obřadní síň prostějovské radnice). Kulturní program zajišťuje ZŠ Palackého. Akademie třetího věku Kouzlo jihu Srí Lanky kdy: čtvrtek 19. února, 9.30 Nevlídné zimní období si zpříjemníme výpravou až na konec světa. Paní Zlatuše Knollová nás znovu pozve na čarokrásný ostrov Srí Lanku, tentokrát na jeho jih. A sál provoní i kvalitní čaj Vstupné: pololetní průkazka 75 Kč, bez pololetní průkazky 30 Kč. Divadlo POINT Rezervace míst: Petra Martinková (produkční), telefon: nebo Baskervillská bestie (A. C. Doyle, Aleš Procházka a kol.) kdy: čtvrtek 19. února v 19 hodin Sherlock Holmes a doktor Watson na straně dobra. Proti nim stojí záhadná bestie, která uprostřed ponuré krajiny plné močálů terorizuje rod Baskervillů. Dokáže si doktor Watson poradit s metodou dedukční a převleky slavného detektiva? Komediálně laděná inscenace na motivy románu A. C. Doyla představí proslulé vyšetřovatele v poněkud jiném světle. hrají: J. Šprynar, O. Krátký, L. Kadlčík, J. Hyndrich, L. Hejlová, V. Lužný, K. Vejmělková, L. Kameníček, D. Krchňavý, J. Krátký, J. Mojžíš Krejčí, M. Nevrlá, A. Mlčochová, A. Daněčková a další režie: Aleš Procházka Ekocentrum IRIS Keramika (tvořivá dílna) kdy: pondělí 16. února, od 16:00 do 18:00 kde: Kovárna Ekocentra Iris, Husovo nám. 67, Prostějov Pracovní oblečení s sebou. Poplatek 100 Kč za osobu na 2 pracovní hodiny.

4 Výroba ptačích budek na Hloučelu (tvořivá dílna) kdy: pátek 20. února, 16:00-18:00 kde: Kovárna Ekocentra Iris, Husovo nám. 67, Prostějov Tvořivá stolařská dílna, ve které vyrobíme několik typů hnízdních budek pro ptactvo především sýkorníky a špačníky. Materiál na výrobu budek bude k dispozici. Autoři si mohou svou budku jakkoliv ozdobit, natřít či jinak výtvarně upravit. Budky budou následně vyvěšeny v biokoridoru Hloučela. Účastníkům bude nabídnuta možnost adopce jimi zhotovené budky, to znamená, že začátkem jara se zúčastní jejího vyvěšení a následně se mohou o budku starat, pravidelně ji čistit a pozorovat její obyvatele. Městská knihovna v Prostějově Po celý únor mohou děti vyrábět karnevalové masky, ať už doma nebo přímo v knihovně, a přinášet je do Knihovny pro děti a mládež (Vápenice 9) k vystavení. Může jít o masky, které děti využijí přímo při Karnevalu v knihovně (13. 2.), nebo vyrobené jen tak pro radost. Tvůrce každé masky odměníme malým dárkem. Láska na první větu: literární výstava Jak je pro vás důležitá první věta knížky? Některé jsou nezapomenutelné, jiné se staly klasikou či dokonce slavným citátem. Naše unikátní výstava stovky prvních románových vět zahrnuje současné autory i klasiky, české i zahraniční. Každou z citovaných knížek v knihovně najdete. Pokud vás tedy její úvodní věta zaujme, stačí si ji vypůjčit. Výstava potrvá od do v Galerii Na Půdě knihovny. Muzeum a galerie v Prostějově INVENTURA kdy: 6. února - 5. dubna 2015, vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 5. února v 17 hodin kde: výstavní sály Špalíčku, Uprkova 18 Výstava pořádaná ve spolupráci se ZUŠ Vladimíra Ambrose u příležitosti 125. výročí založení školy. K vidění budou práce současných i bývalých žáků. Rudolf Štěpančík - Krása hor kdy: 6. února - 5. dubna 2015, vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 5. února v 17 hodin kde: výstavní sály Špalíčku, Uprkova 18 Fotografie zahrnují období posledních deseti let, kdy autor přešel na digitální fotografii. Hory a jejich květy fotí už přes 40 let a za tu dobu pořídil skoro 7 tisíc diapozitivů z celého světa. Akademie seniorů Akademie seniorů (Tetín 1, Prostějov) nabízí všem zájemcům příjemná a zajímavá setkání února ve se koná přednáška Procházka Prostějovem na starých fotografií s Mgr. Janou Hanusovou. Pokud jste s námi byli v červnu na procházce prostějovským náměstím, teď se budete moci podívat, jak naše město vypadalo v minulých dobách na starých fotografiích. Sraz všech zájemců se koná ve 14 hodin před budovou muzea.

5 Qítko Prostějov Vločkový náramek kdy: středa, 18. února od 17 hodin Na kurzu si vyrobíme náramek (šikovnější stihnou i náušnice) ze šitých vloček. Pracovat budeme s korálky Diabolo, Twin, rokailem a voskovými perličkami. Na výběr bude k dispozici mnoho barevných kombinací. Každý účastník kurzu obdrží přehledný návod a spoustu typů, jak zpracovávat šité šperky. Veškerý materiál i pomůcky jsou v ceně kurzu. Délka kurzu cca 3,5 hodiny. Lektorka: Marta Qítko Nevrlá Přihlásit se můžete na Max. počet účastníků: 8, cena 350 Kč. Základy korálkových technik kdy: pátek, 20. února od 17 hodin Na tomto kurzu si ukážeme základní techniky výroby šperků. Naučíme se pracovat s řetízkem, využívat základní komponenty, vyrábět různé druhy náušniček. V druhé části kurzu budeme pracovat s bižuterním lankem, které se také naučíme zpracovávat a zakončit tak, aby pod Vašima rukama vznikaly efektní šperky. Pomůcky i materiál jsou v ceně kurzu, hotové výrobky si odnesete domů. Kurz je určen pro začátečníky i děti. Délka kurzu cca 3-3,5 hodiny. Lektorka: Marta Qítko Nevrlá Přihlásit se můžete na Max. počet účastníků: 8, cena 350 Kč. Centrum podpory cizinců Multikulturní klub pro rodiče s dětmi Klub pro české rodiny i rodiny cizinců se koná každé pondělí a čtvrtek od 9.30 do v Centru podpory cizinců (Vrahovická 83). Pro děti (půl až čtyři roky) je vždy připraven krátký program pod vedením pedagogické pracovnice (česká říkadla, básničky, tanečky apod.), rodiče mohou s ostatními sdílet radosti i starosti. Ve čtvrtek jsou pro rodiče v přednáškové místnosti v přízemí připraveny přednášky, besedy, či tvořivé dílny 19. února na téma Fotografování (tvořivá dílna se S. Burdovou, DiS.). Multikulturní centrum Mozaika kde: Raisova 1159, Prostějov Multikulturní podvečery kdy: úterky února - Trabantem napříč Afrikou - promítání dokumentárního filmu 24. února - Co je a není super na životě v USA - beseda s J. Danihelem Čajovna kdy: čtvrtky Přijďte si posedět, poznat nové lidi, popovídat si nebo zahrát stolní hry. Centrum pro rodinu Prostějov o.s. kde: Centrum pro rodinu Prostějov, nám. J. V. Sládka 2, Prostějov - Krasice kontakt: telefon

6 Tvořivá dílna kdy: každé pondělí od Je určena pro všechny děti, rodiče a ostatní tvůrčí zájemce. Pracuje se s různými materiály a výtvarnými technikami: keramickou hlínou, papírem, voskem, Fimem, textilem, hedvábím aj. První školička kdy: každý čtvrtek od 8.30 do hodin (je nutné se přihlásit předem) Dopolední kroužek typu miniškolky, určený rodinám s dětmi od 2 do 4 roků. Usnadňuje přípravu na nástup do MŠ, připravuje na separaci od rodičů a navazování vztahů s vrstevníky v malé skupině a bezpečném prostředí. Příprava dětí na školu kdy: každou středu od 17 do hodin. Kroužek pro předškoláky, zaměřený na rozvoj jemné a hrubé motoriky, na grafomotoriku, logopedii, rozvoj slovní zásoby a komunikačních schopností. Křesťanské mateřské centrum matky Markéty kdy: každé dopoledne od pondělí do pátku 9-12 hod. Pro děti je připravena vybavená herna a další zázemí knihy, hudební nástroje, kreativní materiál. Maminkám nabízíme společenství v přátelském prostředí. Informační centrum pro mládež Den internetu zdarma Světový den sociální spravedlnosti U příležitosti Světového dne sociální spravedlnosti (20. února) pro vás ICM Prostějov připravuje na pátek 20. února 2015 Den internetu zdarma. Přijít můžete od do hod. (a to na max. 1 hodinu). Také pro vás bude připravena tematická nástěnka se zajímavými informacemi. Výstavy Galerie U Hanáka Jiří Steiger "Na cestách mobilem" - výstava potrvá do 24. února Helena Pirohová "Ochutnávka" - výstava potrvá do 17. března Výstavy jsou přístupné v galerii na Školní 24 v Prostějově, v úterý a ve čtvrtek od do Galerie Regionálního informačního centra Výstava fotografií Tondy Melichara Kudy chodím, tudy fotím - výstava potrvá do 28. února. Výstava je přístupná v prostorách RIC na Pernštýnském náměstí 8 (zámek) v Prostějově ve všední dny , o víkendech Galerie Linka INVENTURA - výstava ZUŠ Vladimíra Ambrose u příležitosti 125. výročí založení školy pořádaná ve spolupráci s Muzeem Prostějovska. K vidění budou práce současných i bývalých žáků. Výstava se koná do 5. dubna 2015 ve výstavních sálech ve Špalíčku, Uprkova 18. Výstava Stroje, strojky na - oceněné práce z okresní soutěže. Výstava je přístupná v únoru v Základní umělecké škole Vladimíra Ambrose v Kravařově ulici.

7 ArtMoravia - Kavárna Galerie v Národním domě 5. února - 8. dubna - Kateřina Žlebková, Olbramice, kresby a obrazy Výstava je přístupná v prostorách Národního domu na Vojáčkově nám. 1 v Prostějově. Galerie N7 Autorská výstava sochaře, řezbáře, scénografa Tomiše Zedníka, uznávaného kamenosochaře a restaurátora. Představí své plastiky ze dřeva, které nepostrádají svěží nápady a humor. Kombinuje rovněž dřevo s kovem či jinými materiály, láká ho spojení dřevo-sklo. Výstava probíhá v Galerii N7 (nám. Svat. Čecha 3, Prostějov, za Zlatou bránou). Výstava potrvá do 28. února. Art-Kavárna AVATARKA Výstava obrazů Lucie Brančíkové: Pod mými víčky - prodejní výstava kreseb a maleb potrvá do neděle 8. března. Výstavy jsou přístupné v galerii na nám. T. G. Masaryka 20 v Prostějově, od pondělí do soboty od 9.00 do 20.00, v neděli od do Sousedská posezení pro dříve narozené Setkávání u písničky, ručních prací, malování, zajímavých besed, společenských her nebo kvízů, posezení u dobrých nápojů, na jaře vycházky a sportovní vyžití. Každé úterý a čtvrtek od 15 do 17 hodin. Přijďte se inspirovat do domečku, budova Sportcentra - DDM ve dvoře vpravo, Vápenice 9, Prostějov. Pro všechny, kteří mají rádi moučníky, pořádáme soutěž: Bábovkování. Upečte bábovku a s receptem ji přineste v úterý v 15 hodin. Nejlepší odměníme. Uvítáme recepty pro diabetiky a bezlepkovou dietu. Akce pořádá Občanské sdružení KOKTEJL a podporuje město Prostějov. Přednáška Povídání o prostějovské nemocnici Klub historický a státovědný v Prostějově zve v úterý 17. února v 17 hodin do výstavního sálu Státního okresního archivu Prostějov v Třebízského ulici na další pravidelný podvečer, na kterém vystoupí pan Hubert Grmela, sběratel a majitel soukromého muzea automobilů Praga v nedalekém Dobrochově. Během povídání nazvaném Moji veteráni ve filmu nás Hubert Grmela seznámí s účastí svých veteránů při filmovém natáčení, z nichž asi nejznámější je populární seriál Četnické humoresky. Přednáška Alpské řeky Moravsko-slezská akademie Vás srdečně zve na přednášku Alpské řeky, kterou přednesou plk. Václav Adam a Ing. Hanuš Šamánek. Přednáška se uskuteční ve středu 18. února v v budově Cyrilometodějského gymnázia, Komenského 17 v Prostějově. Přednáška se uskuteční za finanční podpory statutárního města Prostějova. Tvořivé workshopy v ECHU Ve čtvrtek 19. února od můžete navštívit kurz voskové batika za studena a přesvědčit se, že batikovat jde i jednoduše. Vyrobit si můžete tričko, šátek, prostírání nebo polštářek s originálním vzorem. Klidně si můžete přinést i své oblíbené bílé bavlněné tričko a odnesete si originální umělecký výtvor.

8 Za pěkného počasí budou workshopy probíhat v příjemném prostředí naší zahrádky na Kostelecké ulici č. 39 (slepá ul. k panelákům naproti restaurace U Chmelu). Vstupné je dobrovolné, plus úhrada za použitý materiál a energie. Tato akce vznikla za finanční podpory Statutárního města Prostějova. Více informací najdete na facebook.com/sound.of.echo. Workshopy probíhají v Nezávislém prostoru ECHO na Kostelecké ulici č. 39 (slepá ul. k panelákům naproti restaurace U Chmelu). Vstupné je dobrovolné, plus úhrada za použitý materiál a energie. Tato akce vznikla za finanční podpory Statutárního města Prostějova. Více informací najdete na facebook.com/sound.of.echo. Jednodenní lyžařské zájezdy SPORTCENTRUM Dům dětí a mládeže pořádá pro děti, mládež a dospělé jednodenní lyžování s výukou. Lyžování se koná ve ski aréně R3 v Ramzové vždy v sobotu 21. února 2015 (přihlášky do ) 7. března 2015 (přihlášky do ) 14. března 2015 (přihlášky do ) Doprava: vlakem z hl. nádraží, sraz v 7.00, doprava lyží a zavazadel doprovodným vozidlem (návrat na hl. nádraží do Prostějova). Pedagogický dozor zajištěn po celou dobu konání zájezdu. Výuka lyžování a snowboardingu pro děti proběhne v dopoledních hodinách pod vedením instruktorů (výuka lyžování je v ceně zájezdu). Cena zájezdu je 400 Kč/osoba (zahrnuje dopravu vlakem, skipas v areálu ski aréna R3, služby instruktora) Informace a přihlášky: Mgr. Tereza Zajíčková ( , , Loutkové divadlo Loutkové divadlo při TJ Sokol I Prostějov zve na loutkové představení pro děti. Představení se konají vždy v neděli ve v sokolovně na Skálově náměstí. Vstupné 20Kč Program: neděle 22. února - Čertovská podkova neděle 1., 8. a 15. března - Drak neděle 22. a 29. března - Perníková chaloupka

P R O S T I J O V S K Y N O V I N K E

P R O S T I J O V S K Y N O V I N K E Kino Metro 70 pondělí 25. 5. 2015: 14.00 Tři bratři Bijásek 17.30 Den blbec 20.00 Země zítřka úterý 26. 5. 2015: 14.00 Tři bratři Bijásek 17.30 Den blbec 20.00 Země zítřka středa 27. 5. 2015: 17.30 Den

Více

20 Miniuni Svět miniatur. 21 Knihovna města Ostravy, 24 Janáčkova filharmonie Ostrava,

20 Miniuni Svět miniatur. 21 Knihovna města Ostravy, 24 Janáčkova filharmonie Ostrava, 1 Ostravské muzeum, příspěvková organizace 2 Galerie výtvarného umění v Ostravě, příspěvková organizace 3 Radnice města Ostravy 4 Český rozhlas Ostrava 5 Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava,

Více

Novoměstský zpravodaj

Novoměstský zpravodaj Novoměstský zpravodaj 5 květen 2013 Foto: František Prouza zpravodaj@novemestonm.cz www.novemestonm.cz Otázky pro starostu Ve středu 17. dubna 2013 byly ve foyeru sálu Zastupitelstva Královéhradeckého

Více

Kam v Jihlavě - leden 2010 Jihlavské podzemí Otevřeno: Vstupné: ZOO Vstupné: Permanentní vstupenky Jihlavská radnice

Kam v Jihlavě - leden 2010 Jihlavské podzemí Otevřeno: Vstupné: ZOO Vstupné: Permanentní vstupenky Jihlavská radnice Kam v Jihlavě - leden 2010 Jihlavské podzemí, Hluboká 1, Jihlava, tel. 567 167 887 záznamník, od 1. 4. do 31. 10. 2009 (hlavní sezóna) objednávky hromadných výprav, e-mail: jpodzemi@seznam.cz, www.agricola.cz.

Více

ročník XXII. říjen 2013 příloha Tišnovských novin číslo 10 Kam v Tišnově 10/2013

ročník XXII. říjen 2013 příloha Tišnovských novin číslo 10 Kam v Tišnově 10/2013 ročník XXII. říjen 2013 příloha Tišnovských novin číslo 10 vyšlo 1. 10. 2013 www.tisnov.cz Kam v Tišnově 10/2013 Městské kulturní středisko Kapela Čechomor a vítězové Tigalsongu Pátek 4. října v 19.00

Více

Kam v Tišnově 2/2014. Luboš Pospíšil a 5P. KPH Musica Dolce Vita Klenoty české hudby. Městské kulturní středisko

Kam v Tišnově 2/2014. Luboš Pospíšil a 5P. KPH Musica Dolce Vita Klenoty české hudby. Městské kulturní středisko ročník XXIV. únor 2014 příloha Tišnovských novin číslo 2 vyšlo 30. 1. 2014 www.tisnov.cz Kam v Tišnově 2/2014 Městské kulturní středisko Luboš Pospíšil a 5P 8. února ve 20.00, velký sál MěKS Vstupné 120/90

Více

12 /2012. advent na sedmičce vánoční dárky, které pomůžou i potěší Profil: ewan mclaren. Zdarma, vydává mč Praha 7. Časopis o životě na Sedmičce

12 /2012. advent na sedmičce vánoční dárky, které pomůžou i potěší Profil: ewan mclaren. Zdarma, vydává mč Praha 7. Časopis o životě na Sedmičce 12 /2012 Časopis o životě na Sedmičce Zdarma, vydává mč Praha 7 advent na sedmičce vánoční dárky, které pomůžou i potěší Profil: ewan mclaren inzerce VOLNÁ VSTUPENKA 16.12. JARMARK OnaDnes 7. - 16. 12.

Více

Leknín. Zpravodaj pro občany Heřmanoměstecka. 7 Pardubické. hudební jaro

Leknín. Zpravodaj pro občany Heřmanoměstecka. 7 Pardubické. hudební jaro Leknín Zpravodaj pro občany Heřmanoměstecka ZDARMA měsíčník duben 2015 3 4 Na kávu se starostou 7 Pardubické hudební jaro 8 Vítání ptačího zpěvu Milí občané, dovolte mi, abych Vás prostřednictvím zpravodaje

Více

MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE

MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE CHRUDIM HRAJE 2010 XiII. ROČNÍK MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE www.chrudim-city.cz, www.chrudim.eu turistický portál: www.navstevnik.cz LISTOPAD 2010 Složení nového Zastupitelstva města Chrudim Bude v listopadu

Více

Tradiční Velikonoce na svitavském náměstí

Tradiční Velikonoce na svitavském náměstí Březen 2013 / www.svitavy.cz SVITAVSKÉ VÝTVARNÉ NEBE BŘEZEN 11 13 14 15 MĚSÍC HRY BEZ ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ ČTENÁŘŮ HRANIC STYL Tradiční Velikonoce na svitavském náměstí Velikonoce ve Svitavách se uskuteční na

Více

KULTURA SPORT DĚTI A MLÁDEŽ OSTATNÍ

KULTURA SPORT DĚTI A MLÁDEŽ OSTATNÍ KALENDÁŘ AKCÍ Města Lomnice nad Popelkou DUBEN 2014 * ZDARMA * KULTURA SPORT DĚTI A MLÁDEŽ OSTATNÍ http://www.lomnicenadpopelkou.cz KIS ZÁMEK Mobil: 739 568 347 info@kislomnice.cz www.kislomnice.cz Středa

Více

Milé město Strážnice,

Milé město Strážnice, 1/2014 1 2 1/2014 Milé město Strážnice, p rávě začal další rok a v pomyslné kronice Tvé historie se tak děje již nejméně po sedmisetčtrnácté. Copak Ti asi přinese? Jakých bude těch 365 dnů všedních i svátečních?

Více

NOVINY. Pelhřimovské PELHŘIMOVSKÉ DOŽÍNKY

NOVINY. Pelhřimovské PELHŘIMOVSKÉ DOŽÍNKY Číslo 14 Ročník XIV Zdarma 24. srpna 2012 Pelhřimovské NOVINY Zpravodaj Městského úřadu Pelhřimov, kulturních zařízení a technických služeb e-mail: noviny@kzpe.cz, telefon: 565/322 123, 777/012 396, www.pelhrimovsko.cz

Více

RadniÇní list. Křeslo starosty nebude do voleb prázdné. Do říjnových komunálních voleb povede město Beroun Tomáš Havel

RadniÇní list. Křeslo starosty nebude do voleb prázdné. Do říjnových komunálních voleb povede město Beroun Tomáš Havel RadniÇní list 9 2010 měsíčník Královského města Berouna VIII. ročník září zdarma Křeslo starosty nebude do voleb prázdné Do říjnových komunálních voleb povede město Beroun Tomáš Havel Po šestnácti letech

Více

Pozvánky str. 13. Hrabalovo Kersko už po patnácté! Přátelé Hrabala, nenechte si ujít tradiční akci v sobotu 18. května!

Pozvánky str. 13. Hrabalovo Kersko už po patnácté! Přátelé Hrabala, nenechte si ujít tradiční akci v sobotu 18. května! Městský zpravodaj Informační měsíčník XXX Květen 2011 2013 ZDARMA Nymburk Aktuality str. 4 Kino Sokol čtvrt roku po digitalizaci Informace o provozu městského kina Sokol po modernizaci promítacích technologií.

Více

Začal předvánoční čas

Začal předvánoční čas Ročník VIII Číslo 12 prosinec 2007 6,- Kč V době, kdy budete číst stránky posledního čísla letošního Kojetínského zpravodaje, bude už před radnicí na Masarykově náměstí svítit ozdobený stříbrný smrk symbol

Více

Obchvat bude dokončen později

Obchvat bude dokončen později Čtvrtek 10. 9. / 4. ročník / JZ 18 / 2009 MÍSTNÍ ZPRAVODAJ ZDARMA DO VAŠICH SCHRÁNEK www.nasregion.cz Bubovice, Černošice, Dobříč, Dobřichovice, Dolní Roblín, Drahelčice, Holyně, Hostim, Choteč, Chrášťany,

Více

č.15 ČTRNÁCTIDENÍK MĚSTA ŽAMBERKA 16. září 2013 DNES V LISTECH: foto: M. Matyáš

č.15 ČTRNÁCTIDENÍK MĚSTA ŽAMBERKA 16. září 2013 DNES V LISTECH: foto: M. Matyáš ŽAMBERSKÉ 1 ČTRNÁCTIDENÍK MĚSTA ŽAMBERKA 16. září 2013 DNES V LISTECH: výměna řidičských průkazů zasedání zastupitelů soutěž ve sběru druhotných surovin Oslavy 50. výročí přátelství s německým Senftenbergem,

Více

Bližší informace se dozvíte na webových stránkách www.cekus. eu v záložce Kulturní akce pod heslem METROPOLITNÍ OPERA.

Bližší informace se dozvíte na webových stránkách www.cekus. eu v záložce Kulturní akce pod heslem METROPOLITNÍ OPERA. e-turistické NOVINY www.region-vysocina.cz zima 2014/2015 Z CHOTĚBOŘE PŘÍMO DO NEW YORKU! Přijměte pozvánku do Chotěboře na přímé přenosy z Metropolitní opery New York. V žádném jiném kulturním zařízení

Více

HORAŽĎOVICKÝ OBZOR ROČNÍK X V. ( X X XIII) V HOR A ŽĎOV ICÍCH DNE 27. Z Á ŘÍ 2012 ČÍSLO 9 NEPRODE JNÉ

HORAŽĎOVICKÝ OBZOR ROČNÍK X V. ( X X XIII) V HOR A ŽĎOV ICÍCH DNE 27. Z Á ŘÍ 2012 ČÍSLO 9 NEPRODE JNÉ HORAŽĎOVICKÝ OBZOR ZÁŘÍ 2012 V y b í r á m e z o b s a h u Charitativní hokejové utkání str. 3 Z radnice str. 5 VOLBY 2012 str. 6 m ě s í č n í k v ě n o v a n ý h o s p o d á ř s k é m u, k u l t u r

Více

LETOHRADSKÝ Z PRACOVNÍHO KALENDÁŘE STAROSTY MĚSTA

LETOHRADSKÝ Z PRACOVNÍHO KALENDÁŘE STAROSTY MĚSTA ZPRÁVY Z RADNICE SLOVO MÍSTOSTAROSTY Závěr školního roku se kvapem blíží. Školáci si vyzvednou svá vysvědčení, a sklidí tak ovoce za druhé pololetí školního roku. Někdo bude úspěšný více, někdo trochu

Více

1 1. 2013 ZPRÁVY Z OBVODU 1 13 MO

1 1. 2013 ZPRÁVY Z OBVODU 1 13 MO ZPRAVODAJ MĚSTSKÉHO OBVODU PLZEŇ 1 http://umo1.plzen.eu / ročník 21 / číslo 3 / červen / ZDARMA Lochotínské letní kino Promenádní koncerty v Centrálním parku Město her aneb prázdniny na Boleváku strana

Více

Vánoční pozvánky pro celou rodinu

Vánoční pozvánky pro celou rodinu 12 /2013 Časopis o životě na Sedmičce Zdarma, vydává mč Praha 7 Vánoční pozvánky pro celou rodinu Adventní akce základních škol Sedmičkový jarmark Profil: Wabi Daněk inzerce VESTAVĚNÉ SKŘÍNĚ ŠATNY NÁBYTEK

Více

A je tady podzim. listopad. Nové školní. Nový projekt. Seznam lékařů. hřiště str. 19 1. Coca-Coly str. 8. v Praze 14 str. 15 17

A je tady podzim. listopad. Nové školní. Nový projekt. Seznam lékařů. hřiště str. 19 1. Coca-Coly str. 8. v Praze 14 str. 15 17 Listy Prahy14 listopad měsíčník obyvatel Černého Mostu, Hloubětína, Kyjí a Hostavic 11/2011 A je tady podzim Nový projekt Seznam lékařů Nové školní Coca-Coly str. 8 v Praze 14 str. 15 17 hřiště str. 19

Více

Vamberecký. zpravodaj

Vamberecký. zpravodaj Vamberecký Vánoce jsou svátky klidu, nezkoušejte naší třídu. To jsme mívali napsáno na tabuli poslední týden před Vánocemi a, kupodivu, učitelé to respektovali. Klid byl, pokud jsme věřili na Ježíška.

Více

DNES V LISTU: ČÍSLO 8 ROČNÍK 11 ŘÍJEN 2005 ČASOPIS MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 15

DNES V LISTU: ČÍSLO 8 ROČNÍK 11 ŘÍJEN 2005 ČASOPIS MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 15 ČÍSLO 8 ROČNÍK 11 ŘÍJEN 2005 ZDARMA ČASOPIS MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 15 DNES V LISTU: Podzimní výstava na radnici Hornoměcholupští hasiči v metru Pomozte jírovcům Postřehy z Hostivaře Netrapte se bolestmi páteře

Více

AKTUÁLNÍ INFORMACE O KONANÝCH AKCÍCH OBDRŽÍTE V MĚSTSKÉM INFORMAČNÍM CENTRU A NA INTERNETOVÝCH STRÁNKÁCH STATUTÁRNÍHO MĚSTA KARVINÉ WWW.KARVINA.

AKTUÁLNÍ INFORMACE O KONANÝCH AKCÍCH OBDRŽÍTE V MĚSTSKÉM INFORMAČNÍM CENTRU A NA INTERNETOVÝCH STRÁNKÁCH STATUTÁRNÍHO MĚSTA KARVINÉ WWW.KARVINA. AKTUÁLNÍ INFORMACE O KONANÝCH AKCÍCH OBDRŽÍTE V MĚSTSKÉM INFORMAČNÍM CENTRU A NA INTERNETOVÝCH STRÁNKÁCH STATUTÁRNÍHO MĚSTA KARVINÉ WWW.KARVINA.CZ Městské informační centrum Masarykovo nám. 71, 733 01,

Více

Milevský. zpravodaj ZDARMA. Ročník: XIX. Volnočasové aktivity v Milevsku

Milevský. zpravodaj ZDARMA. Ročník: XIX. Volnočasové aktivity v Milevsku Milevský zpravodaj ZDARMA Ročník: XIX 9. 1. září 2011 Vden vydání tohoto čísla zpravodaje už budou letní prázdniny téměř minulostí. Pro většinu z nás to znovu znamená určitou změnu rytmu, končí doba dovolených,

Více

Radniční list. Starostův sloupek. Rekordní investice v rozpočtu města na rok 2015. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 2 (únor 2015)

Radniční list. Starostův sloupek. Rekordní investice v rozpočtu města na rok 2015. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 2 (únor 2015) Radniční list Měsíčník Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 2 (únor 2015) Starostův sloupek Necelé tři měsíce po komunálních volbách, poté co se adaptovala nová tvůrčí rada města, přichází doba ustanovení

Více

MĚSTSKÉ NOVINY TRUTNOVA. ROČNÍK 22 Březen 26. 3. 2014. Čeští i polští podnikatelé fandí obnovitelným zdrojům energie

MĚSTSKÉ NOVINY TRUTNOVA. ROČNÍK 22 Březen 26. 3. 2014. Čeští i polští podnikatelé fandí obnovitelným zdrojům energie Radniční listy MĚSTSKÉ NOVINY TRUTNOVA ROČNÍK 22 Březen 26. 3. 2014 Čeští i polští podnikatelé fandí obnovitelným zdrojům energie Obnovitelné energetické zdroje a úspora energií jsou témata, která trápí

Více