Investiční životní pojištění PERSPEKTIVA 4BN. Vývoj investičních fondů Měsíční verze: září 2008

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Investiční životní pojištění PERSPEKTIVA 4BN. Vývoj investičních fondů Měsíční verze: září 2008"

Transkript

1 Investiční životní pojištění PERSPEKTIVA 4BN Vývoj investičních fondů Měsíční verze: září 2008

2 V investičním životním pojištění je ideálně spojeno pojištění s výhodnou investicí volných finančních prostředků. PERSPEKTIVA je vysoce variabilní produkt, kde si klient sám volí aktuální výši pojistné ochrany a spořící složky pojištění. Zároveň může přesouvat pojistné na jednotlivá rizika, která jsou pro něj v dané životní situaci aktuální. Klient může prostřednictvím investičního životního pojištění PERSPEKTIVA investovat do několika druhů podílových fondů společnosti Erste Sparinvest, Conseq nebo C-Quadrat. Druhy fondů, které se prostřednictvím PERSPEKTIVA nakupují, jsou fondy fondů. Složení portfolia jednotlivých fondů je velmi rozmanité a reaguje na momentální situaci na světových trzích. Výhodou těchto fondů je rozložení rizika - měnového, odvětvového a regionálního - po celém světě. Jednotlivé investiční strategie se navzájem liší podle poměru rozložení investic do akciových a dluhopisových fondů. Vhodným výběrem investiční strategie si volí takovou míru rizika a výnosnosti, která je pro něj nejpřijatelnější. Vývoj na trzích v minulém měsíci Minulý týden Průměrná mzda ve 2. čtvrtletí činila Kč. Průměrná nominální mzda v ekonomice tak meziročně vzrostla o 8,0 %. To představuje v porovnání s prvním kvartálem zpomalení meziročního růstu o více než 2 procentní body. Na druhou stranu mzdy stále rostou rychleji než před rokem. Abychom však mohli objektivně posoudit, kolik si mohli zaměstnanci za své mzdy skutečně koupit, musíme vzít v úvahu růst mezd očištěný o inflaci - tedy reálné mzdy. R. Takto pomalý růst mezd česká ekonomika v tomto tisíciletí ještě nezažila. V pondělí 1. září zveřejní MF emisní kalendáře státních dluhopisů a pokladničních poukázek na čtvrté čtvrtletí. Zároveň bude zveřejněn státní rozpočet ke konci srpna. Ve středu proběhne aukce desetiletých státních dluhopisů se splatností v roce 2017 v objemu 7 miliard korun. Aukce bude velmi zajímavá, protože ukáže, jak moc se čeká pokles úrokových sazeb.očekáváme průměrnou poptávku. Koruna k Euru Z pondělních hodnot kolem 24,35 CZK/EUR koruna oslabila až na pátečních 24,75 CZK/EUR. Kurz se tak dostal k nejslabším hodnotám od počátku června. Oslabující tendence jsme přitom mohli sledovat po celý měsíc. V pozadí oslabení stál vývoj na okolních trzích, nikoli data z české ekonomiky. Tempo růstu mezd bylo ignorováno, protože nezměnilo obrázek ekonomiky. Všechny středoevropské měny reagovaly na problémy Německa, kde byl zveřejněn velmi nízký index podnikatelského klimatu Ifo. Dluhopisy a sazby IRS Výnosy dluhopisů se splatností nad 1 rok za poslední týden v průměru vzrostly o necelé 2 body. Sazby IRS na tom byly podobně. Trh tak reagoval na oslabující kurz koruny. Výhled na měsíc Za měsíc očekáváme pětiletou sazbu IRS kolem 3,80 % a desetiletou sazbu kolem 4,2 %.

3 Prodejní ceny podílových jednotek fondů a aktuální výnosnost fondů (ke dni ) Absolutní výnosnost Název fondu Ceny podílových jednotek Za měsíc Za 3 měsíce Za 6 měsíců Za rok p.a. Za 2 roky Od založení fondu Konzervativní 3 260,66 Kč B 3,81 % A -4,46 % A -5,38 % A -14,02 % A -9,42 % A -5,78 % Dynamický 3 333,51 Kč B 2,51 % A -9,85 % A -10,11 % A -21,08 % A -14,20 % A -5,41 % Progresivní 3 185,20 Kč B 3,38 % A -11,46 % A -13,41 % A -29,27 % A -22,54 % A -8,52 % C-Quadrat Balanced 3 152,72 Kč B 3,48 % A -2,14 % A -3,88 % A -12,26 % A -9,12 % A -1,17 % C-Quadrat Dynamic 3 412,15 Kč B 4,76 % A -2,62 % A -4,47 % A -15,03 % A -8,93 % B 6,96 % Conseq Vyvážené portfolio 0,88 Kč B 0,96 % A -2,13 % A -2,90 % A -10,58 % A -5,70 % B 16,35 % Conseq Dynamické portfolio 0,82 Kč A -0,56 % A -8,12 % A -9,30 % A -18,37 % A -8,84 % B 24,10 % Conseq Horizont Invest 10 0,70 Kč B 1,14 % A -11,28 % A -12,86 % A -28,94 % A -23,07 % B 1,35 % Conseq Horizont Invest 11 0,67 Kč A -0,65 % A -12,68 % A -14,55 % A -32,00 % A -25,86 % A -0,83 % Vývoj investičních fondů (měsíční zpráva k ) Fondy Erste Sparinvest KAGmbH Komentář portfoliomanažera Erste-Sparinvest KAGmbH Akcie I v červenci byly akciové trhy pod vlivem finanční krize a rostoucích obav o hospodářský růst. Po masivním výprodeji na počátku měsíce se sice akcie zotavily, z měsíčního pohledu však přesto zůstal výsledek negativní (MSCI World -1,6 %). Přes převážně pozitivní podnikové výsledky za třetí čtvrtletí (62 % amerických podniků překročilo očekávané výsledky) se trvalé zlepšení stavu finančních trhu nezdá v dohledné době příliš reálné. V portfoliu bylo vzhledem k napjaté situaci na mezinárodních akciových trzích nadále zachováno neutrální umístění na 50 % zainvestovanosti (v šířce pásma 0 % %). Na regionální úrovni se rozmístění portfolio až na převážení japonského akciového trhu na úkor trhu Hongkongu a Singapuru příliš nezměnilo. Na straně měn bylo sníženo relativní riziko strategií a dodatečně byly měnově plně zajištěny pozice kanadského, hongkongského a singapurského dolaru vůči japonskému jenu, popř. zajištěny pozice v USD vůči EUR ze 75 %. Dluhopisy Velký pokles komoditních trhů (index CRB klesl o více než 10 %) snižoval inflační tlaky. Podporu dluhopisu poskytovaly i zhoršené vyhlídky ekonomického růstu. Index evropských státních dluhopisů (EFFAS EURO) zaznamenal první pozitivní výsledek za pět měsíců. Dluhopisový segment portfolia významně přispěl k celkové výkonnosti. Defenzivní základní zaměření a nízké pozice v podnikových dluhopisech způsobily mírně nižší výkon v porovnání s benchmarkem. Alternativní investice V segmentu alternativního investování jsou těžištěm komoditní fondy a fondy více strategií (multi-strategy), které na základě investičního záběru nabízejí vysokou diverzifikaci portfolia.

4 Graf výnosnosti fondů v Kč (hodnota fondů k = 100%) Fondy C-Quadrat Arts Komentář portfoliomanažera C-QUADRAT ARTS Total Return Balanced je obhospodařován v rámci velmi flexibilních investičních limitů. Fond může investovat až 50 % majetku do akciových fondů a až 100 % do fondů dluhopisových a fondů penežního trhu. Při investování je kladen vysoký důraz na přístup na základě tzv. celkové návratnosti (Total Return). K tomu management fondu využívá unikátní technický obchodní systém orientovaný na střednědobé trendy. Jednotlivé fondy, které na krátkodobém až střednědobém horizontu vykazují pozitivní trend, jsou v portfoliu nejvíce převažovány. Investicní strategie se neorientuje na žádný benchmark, ale naopak na dlouhodobém horizontu usiluje o dosažení kladné výkonnosti pri jakémkoli vývoji trhu. C-QUADRAT ARTS Total Return Dynamic je obhospodařován v rámci velmi flexibilních investičních limitů. Fond může investovat až 100 % majetku do fondů akciových, dluhopisových a do fondů penežního trhu. Při investování je kladen vysoký důraz na přístup na základe tzv. celkové návratnosti (Total Return). K tomu management fondu využívá unikátní technický obchodní systém orientovaný na střednědobé trendy. Jednotlivé fondy, které na krátkodobém až střednědobém horizontu vykazují pozitivní trend, jsou v portfoliu nejvíce převažovány. Investiční strategie se neorientuje na žádný benchmark, ale naopak na dlouhodobém horizontu usiluje o dosažení kladné výkonnosti při jakémkoli vývoji trhu.

5 Graf výnosnosti fondů v Kč (hodnota fondů k = 100%) Conseq Investment Management Komentář portfoliomanažera Conseq Investment Management, a.s. Ačkoliv tomu výkonnost hlavních akciových indexů (S&P500-0,99%; DJ STOXX600-1,95%; NIKKEI225-0,78%) nenasvědčovala, prošly trhy v červenci poměrně dynamickým vývojem. První polovina měsíce byla ovlivněna nervozitou před výsledkovou sezónou v USA. Jejíž průběh vyzněl poměrně pozitivně, což se, spolu se schválením vládního plánu pro pomoc americkým polostátním institucím Fannie Mae a Freddie Mac, přeneslo do výkonností vyspělých akciových trhů. Na rozvíjejících se akciových trzích (MSCI Emerging Markets -4,16%) stále probíhala korekce, způsobená klesající cenou ropy a ostatních komodit. Ve středoevropském regionu se dařilo polským a maďarským akciím (WIG20 +6,2%, BUX +8,9%). Polským akciím pomohly dobré výsledky řady společností za druhé čtvrtletí. Českému indexu (PX -0,8%) v růstu zabránila větší váha titulů, exponovaných na ceny energií (ČEZ, NWR). Nejvýkonnějšími fondy v portfoliu byly Conseq Invest Akciový +6,38% a Parvest Turkey +28,62%, těžící z politického uklidnění v Turecku, přeneseném na tamní akciové trhy. Nadprůměrně turbulentní ale také úspěšný měsíc zaznamenaly české dluhopisy. První polovinu měsíce česká koruna dále silně posilovala, což vyprovokovalo ČNB k razantní verbální intervenci týkající se možného snížení úrokových sazeb. Takový obrat v měnověpolitické rétorice byl, samozřejmě, živou vodou pro ceny dluhopisů, jež vyrazily prudce vzhůru. Index GPRI1+ si tak za uplynulý měsíc připsal k dobru 3,6%. Dluhopisy zbylých středoevropských zemí (výkonnost v českých korunách -Bloomberg Effas Poland 6,9%, Bloomberg Effas Hungary 5,8%, ML Turkey Gov. 14,4%) si připsaly ještě vyšší zhodnocení. Hlavními důvody byla nižší inflační dynamika v daných zemích a příznívý vývoj měnových kurzů oproti české koruně. Toho dokázaly nejlépe využít Conseq Invest Dluhopisový +4,11% a Conseq Invest Dluhopisový Nové Evropy +6,18%.

6 Graf výnosnosti fondů v Kč (hodnota fondů k = 100%) Garantovaný fond Garantovaný fond od Kooperativy kopíruje zhodnocení kapitálového životního pojištění, který respektuje všechny zásady investování jako investování rezerv životního pojištění. Garantovaný růst ceny podílové jednotky je 2,4 % ročně. Ročně je připisováno zhodnocení ve formě podílu na zisku. Tento fond je vhodný pro velmi konzervativní investory anebo investory, kteří chtějí zabránit kapitálovým ztrátám. Právní upozornění Jakékoliv odhady výnosů nebo údaje o minulých výnosech slouží pouze pro informační účely a nejsou zárukou budoucích výnosů. Hodnota investice v čase kolísá a není-li uvedeno jinak, není zaručena návratnost investice. Za jakoukoliv ztrátu, která by investorovi mohla vzniknout použitím informací uvedených v této zprávě, nelze uplatňovat nároky na náhradu případné ztráty anebo škody.

Investiční oddělení ZPRÁVA Z FINANČNÍCH TRHŮ. Srpen 2008 MAKROEKONOMICKÝ VÝVOJ. Česká republika

Investiční oddělení ZPRÁVA Z FINANČNÍCH TRHŮ. Srpen 2008 MAKROEKONOMICKÝ VÝVOJ. Česká republika Investiční oddělení Srpen 2008 ZPRÁVA Z FINANČNÍCH TRHŮ MAKROEKONOMICKÝ VÝVOJ Česká republika Hrubý domácí produkt české ekonomiky ve druhém čtvrtletí letošního roku vzrostl o 4,5 procenta meziročně po

Více

2004 Výroční zpráva. Investiční společnost České spořitelny, a. s.

2004 Výroční zpráva. Investiční společnost České spořitelny, a. s. 2004 Výroční zpráva Investiční společnost České spořitelny, a. s. ZÁLOŽKA S KLÍČOVÝMI ÚDAJI > Koncem roku 2004 Investiční společnost České spořitelny, a. s. obhospodařovala těchto dvanáct otevřených podílových

Více

ZPRÁVA O VÝVOJI FINANČNÍHO TRHU V ROCE 2012

ZPRÁVA O VÝVOJI FINANČNÍHO TRHU V ROCE 2012 ZPRÁVA O VÝVOJI FINANČNÍHO TRHU V ROCE 2012 květen 2013 OBSAH Shrnutí vývoje v roce 2012... 3 1. Makroekonomická situace a vnější vztahy... 5 1.1. Makroekonomická situace... 5 1.2. Devizový trh... 7 2.

Více

Investiční oddělení ZPRÁVA Z FINANČNÍCH TRHŮ. Srpen 2010 MAKROEKONOMICKÝ VÝVOJ

Investiční oddělení ZPRÁVA Z FINANČNÍCH TRHŮ. Srpen 2010 MAKROEKONOMICKÝ VÝVOJ Investiční oddělení Srpen 2010 ZPRÁVA Z FINANČNÍCH TRHŮ MAKROEKONOMICKÝ VÝVOJ Česká republika Domácí ekonomika vykázala ve druhém čtvrtletí letošního roku meziroční růst o 2,4 procenta, což je o 0,2 procenta

Více

Vital Invest. Výkonnost Vašeho investičního pojištění v roce 2010

Vital Invest. Výkonnost Vašeho investičního pojištění v roce 2010 Vital Invest Výkonnost Vašeho investičního pojištění v roce 2010 Vážení klienti, dovolte mi, abych Vám poděkoval za důveru, kterou jste ve vztahu ke Komerční pojišťovně projevili, a to nejen v uplynulém

Více

Komentáře k trhům regionu CEE za říjen 2010

Komentáře k trhům regionu CEE za říjen 2010 Komentáře k trhům regionu CEE za říjen 2010 Akcie Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v rostoucím trendu a přidávaly tak ještě k silným zářijovým ziskům. Zejména první polovina měsíce byla velmi

Více

I. Shrnutí. 1. Prognózy a skutečnost

I. Shrnutí. 1. Prognózy a skutečnost I. Shrnutí 1. Prognózy a skutečnost Veličina II/01 III/01 IV/01 skuteč. progn. skuteč. progn. skuteč. Spotřebitelské ceny r/r, % 4,0 4,0 4,1 4,3 4,6 m/m, % 0,0 0,0 0,1 0,1 0,4 Čistá inflace r/r, % 2,9

Více

Allianz zajištěné produkty

Allianz zajištěné produkty Allianz zajištěné produkty Výkonnost hlavních indexů Dow Jones Industrial Average 4,58 % /7,52 % NASDAQ Composite 5,40%/13,40% PX 50 (Česká republika) -4,51%/-4,28% DJ Eurostoxx 50-2,46%/1,20% Russian

Více

4 FINANČNÍ SEKTOR 48 4 FINANČNÍ SEKTOR

4 FINANČNÍ SEKTOR 48 4 FINANČNÍ SEKTOR 48 4 FINANČNÍ SEKTOR 4 FINANČNÍ SEKTOR Globální finanční krize započatá v létě 7 se v průběhu roku 8 dále prohloubila a projevila se i pádem několika významných finančních institucí. Za jeden z vrcholů

Více

Ekonomické výhledy. 2014: Spotřebitelům pomůže nulová inflace. EKONOMICKÝ A STRATEGICKÝ VÝZKUM 24. října 2013

Ekonomické výhledy. 2014: Spotřebitelům pomůže nulová inflace. EKONOMICKÝ A STRATEGICKÝ VÝZKUM 24. října 2013 EKONOMICKÝ A STRATEGICKÝ VÝZKUM 24. října 213 Čtvrtletní zpráva a report Ekonomické výhledy 214: Spotřebitelům pomůže nulová inflace Jan Vejmělek (42) 222 8 568 jan_vejmelek@kb.cz Jiří Škop (42) 222 8

Více

Pohled dlouhodobého investora 1997-2011

Pohled dlouhodobého investora 1997-2011 Pohled dlouhodobého investora 1997-2011 Autoři: Ing. Tomáš Tyl Schválil: Ing. Vladimír Fichtner 28. únor 2012 Pohled dlouhodobého investora ukazuje důležité poradenské principy, se kterými pečujeme o naše

Více

Erste Bank 2003 Přední poskytovatel finančních služeb ve střední Evropě

Erste Bank 2003 Přední poskytovatel finančních služeb ve střední Evropě Výroční zpráva 2003 Erste Bank 2003 Přední poskytovatel finančních služeb ve střední Evropě Vedoucí postavení: více než 11 milionů klientů Expanze: získání maďarské společnosti Postabank Integrace: Erste

Více

Allianz zajištěné produkty

Allianz zajištěné produkty Allianz zajištěné produkty Komentář červenec až září 2010 České dluhopisy i ve druhém kvartálu opět pokračovaly ve své spanilé jízdě. Komentář k vývoji na finančních trzích I třetí kvartál se nesl v znamení

Více

Allianz investiční produkty Allianz F1

Allianz investiční produkty Allianz F1 Allianz investiční produkty Allianz F1 Řecká nákaza se pomalu rozšířila i na ostatní státy Eurozóny. Komentář k vývoji na finančních trzích Úvod Napětí v Evropě a obavy ze zpomalení či zastavení globálního

Více

Ekonomický měsíčník LISTOPAD 2003

Ekonomický měsíčník LISTOPAD 2003 Ekonomický měsíčník LISTOPAD 23 ČNB ponechala úrokové sazby beze změny Bankovní rada snížila prognózu inflace. ČNB zmírnila své obavy z růstu retailových úvěrů. Centrální banka neklade překážky emisi dluhopisů

Více

Ministerstvo financí Odbor Finanční politika

Ministerstvo financí Odbor Finanční politika vnější prostředí, fiskální politika, měnová politika a úrokové sazby, směnné kurzy, strukturální politiky, demografie, hospodářský cyklus, kompozitní předstihový indikátor, konjunkturální indikátor, ekonomick

Více

4 FINANČNÍ SEKTOR. Graf IV.1. Graf IV.2. Tab. IV.1. Česká národní banka / Zpráva o finanční stabilitě 2011/2012

4 FINANČNÍ SEKTOR. Graf IV.1. Graf IV.2. Tab. IV.1. Česká národní banka / Zpráva o finanční stabilitě 2011/2012 59 Vývoj v roce 211 byl z pohledu českého finančního sektoru relativně příznivý. V oblasti úvěrového rizika, kapitálové přiměřenosti a ziskovosti si bankovní sektor jako celek udržuje dobrou výchozí pozici,

Více

EVROPSKÁ CENTRÁLNÍ BANKA VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝROČNÍ ZPRÁVA

EVROPSKÁ CENTRÁLNÍ BANKA VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝROČNÍ ZPRÁVA CS EVROPSKÁ CENTRÁLNÍ BANKA VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝROČNÍ ZPRÁVA V roce 2009 je na všech publikacích ECB vyobrazen motiv z bankovky 200. VÝROČNÍ ZPRÁVA Evropská centrální banka, 2009 Adresa Kaiserstrasse 29 60311

Více

Konvergenční program České republiky

Konvergenční program České republiky Konvergenční program České republiky leden 2010 Obsah: Úvod... 5 1 Hospodářská politika... 6 1.1 Fiskální politika... 6 1.2 Měnová politika... 7 1.3 Strukturální politiky... 7 2 Makroekonomický scénář...

Více

Investiční espresso - kde je ta recese?

Investiční espresso - kde je ta recese? Investiční espresso - kde je ta recese? 23.12.2011 Vydání č.4 Obsah Komentáře - strana 1 Makrodata - strana 2 4 Aktuální situace na trzích str.5 Naše portfolia v době krize Závěr Komentář k aktuální situaci

Více

Informace o finančních nástrojích a souvisejících rizicích

Informace o finančních nástrojích a souvisejících rizicích Informace o finančních nástrojích a souvisejících rizicích Obsah Úvod: Vytvoření investičního portfolia MIFID 1. Depozita a krátkodobé nástroje peněžního trhu 1.1. Fondy peněžního trhu 2. Dluhopisy a obdobné

Více

TÝDENNÍ PŘEHLED. 26. - 30. červenec 2010. Výhled na tento týden

TÝDENNÍ PŘEHLED. 26. - 30. červenec 2010. Výhled na tento týden TÝDENNÍ PŘEHLED 26. - 30. červenec 2010 Zavírací hodnota Týden (%) 3 měsíce (%) Začátek roku (%) Rok (%) Roční min Roční max PX 1,175 0.7-7.5 5.1 14.0 1,030 1,315 CZK/EUR 24.78 1.4 3.1 6.7 3.2 24.71 26.60

Více

Allianz investiční produkty Allianz F1

Allianz investiční produkty Allianz F1 Allianz investiční produkty Allianz F1 Výkonnost hlavních indexů Dow Jones Industrial Average 8,14 % /8,14 % NASDAQ Composite 18,67 %/18,67 % PX 50 (Česká republika) 6,80 %/6,80 % DJ Eurostoxx 50 6,94

Více

ERGO pojišťovna ZPRÁVA INVESTIČNÍHO MANAGERA ZA MĚSÍC

ERGO pojišťovna ZPRÁVA INVESTIČNÍHO MANAGERA ZA MĚSÍC 12/09 04/10 08/10 12/10 04/11 08/11 12/11 04/12 08/12 12/12 04/13 08/13 12/13 04/14 08/14 12/14 04/15 12/09 04/10 08/10 12/10 04/11 08/11 12/11 04/12 08/12 12/12 04/13 08/13 12/13 04/14 08/14 12/14 04/15

Více

2 RE LN EKONOMIKA 2 RE LN EKONOMIKA. 2.1 MAKROEKONOMICK PROSTÿEDÕ

2 RE LN EKONOMIKA 2 RE LN EKONOMIKA. 2.1 MAKROEKONOMICK PROSTÿEDÕ RE LN EKONOMIKA 13 RE LN EKONOMIKA.1 MAKROEKONOMICK PROSTÿEDÕ Zahraniční i domácí makroekonomický vývoj byl v roce příznivý. Silnou ekonomickou aktivitu neomezilo ani pokračující zpřísňování měnové politiky

Více

Srovnání penzijních fondů. Mária Mikušková

Srovnání penzijních fondů. Mária Mikušková Srovnání penzijních fondů Mária Mikušková VÚPSV Praha výzkumné centrum Brno 2006 Vydal Výzkumný ústav práce a sociálních věcí, Praha 2, Palackého náměstí 4 Vyšlo v roce 2006, 1. vydání, náklad 26 výtisků,

Více

pololetní zpráva Dlouhodobé vztahy se zákazníky a dalšími partnery patří k hlavním pilířům strategie Komerční banky Komerční banka, a.s.

pololetní zpráva Dlouhodobé vztahy se zákazníky a dalšími partnery patří k hlavním pilířům strategie Komerční banky Komerční banka, a.s. 2010 pololetní zpráva Dlouhodobé vztahy se zákazníky a dalšími partnery patří k hlavním pilířům strategie Komerční banky Komerční banka, a.s. 2 700 000 Počet zákazníků celé Skupiny KB dosáhl 2,7 milionu.

Více

Analýza vývoje ekonomiky ČR za rok 2013

Analýza vývoje ekonomiky ČR za rok 2013 Sekce průmyslu Odbor ekonomických analýz Květen 2014 Analýza vývoje ekonomiky ČR za rok 2013 O B S A H S H R N U T Í... 3 I. HLAVNÍ TENDENCE MAKROEKONOMICKÉHO VÝVOJE... 7 I.1 VÝKONNOST EKONOMIKY... 7 I.1.1

Více

Analýza vývoje ekonomiky ČR za 3. čtvrtletí 2013

Analýza vývoje ekonomiky ČR za 3. čtvrtletí 2013 Sekce průmyslu Odbor ekonomických analýz Leden 2014 Analýza vývoje ekonomiky ČR za 3. čtvrtletí 2013 O B S A H S H R N U T Í... 3 I. HLAVNÍ TENDENCE MAKROEKONOMICKÉHO VÝVOJE... 6 I.1 VÝKONNOST EKONOMIKY...

Více

Vývoj finančních trhů 1,55 1,45 USA (DJIA) 1,35 1,25 1,15 1,05 0,95 0,85 0,75. Vývoj ceny zlata a ropy. Ropa Brent Zlato (v pravo)

Vývoj finančních trhů 1,55 1,45 USA (DJIA) 1,35 1,25 1,15 1,05 0,95 0,85 0,75. Vývoj ceny zlata a ropy. Ropa Brent Zlato (v pravo) Michal Valentík, hlavní investiční stratég ČP INVEST Klíčové události Vývoj finančních trhů V nejkratším měsíci roku posunuly americké akciové indexy svá maxima Zlato stále v zajetí úzkého rozpětí 1,55

Více