Základní škola a Mateřská škola Pohádka, Hradec Králové, Mandysova 1434 ŠKOLNÍ ROK 2011/2012

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Základní škola a Mateřská škola Pohádka, Hradec Králové, Mandysova 1434 ŠKOLNÍ ROK 2011/2012"

Transkript

1 Základní škola a Mateřská škola Pohádka, Hradec Králové, Mandysova 1434 ŠKOLNÍ ROK 2011/2012

2 Letošní školní rok byl zahájen ve čtvrtek 1.září Všichni žáci se již tradičně shromáždili se svými třídními učiteli před školou, poté odcházeli do budovy školy. Nejzvědavější byli jako vždy prvňáčci, kteří přišli se svými rodiči i prarodiči. Ti vešli do školy jako první, slavnostní nástup uzavřeli opět žáci 9.tříd. 2.září strávili žáci čtyři vyučovací hodiny se svými třídními učiteli a dostali první důležité informace. I.stupeň 1.A p.linhartová 1.B p. Marečková 2.A p.samková 2.B p.berková 3.A p.hartmanová 3.B p.černá 4.A p.záňová 5.A p.grygerová Letošní třídy a třídní učitelé Netřídní učitelky: Jitka Comorková - ZŘŠ, Marie Bartošová, Školní družina: paní vychovatelky Helena Malá, Helena Štefková, Marie Bartošová, Kateřina Kutíková a Lydie Bayerová

3 II.stupeň 6.A p. Krajáková 6.B p. Kosinová 7.A p.součková 7.B p.strnadová 8.A p.hejcmanová 8.B p.hušek 9.A p.vychopeňová Na 2. stupni vyučovali také ředitel školy pan Jan Faltýnek, zástupkyně 2. stupně paní Renata Vychopeňová a paní učitelky Milada Růžičková, Daniela Toulová a Zdeňka Floriánová. Žáci i letos užívali zasloužené prázdniny Prázdniny: podzimní a vánoční pololetní jarní velikonoční Třídní schůzky se konaly a Na 2. stupni se také konaly již zaběhnuté konzultace.

4 Metodické orgány MS 1.třídy p.linhartová MS 2.třídy p.samková MS 3.třídy p.hartmanová MS 4.třídy p. Záňová MS 5.třídy p.grygerová PK Čj p.krajáková Cj p.kosinová Ch-Př p.floriánová Pč p.bartošová M-F-Inf p.růžičková (Vychopeňová) TV p.hušek Z - D p.strnadová Ov-Rv p.hejcmanová Hv-Vv p.toulová Kabinety a sbírky: I.stupeň: Čj M Př,Vl Pč,Vv,Hv TV II.stupeň: Čj Cj Ov Z M Př Ch,F Hv Vv Pč-dílny -pozemky Tv Vp Ck-Rv Av-centrum Av-sklad ŠD D-Z p.berková p.bartošová p.hartmanová p.štefková p.linhartová p.krajáková p.kosinová p.hejcmanová p.strnadová p.růžičková p.hušek p.floriánová p.toulová p.toulová p.vychopeňová p.bartošová p.růžičková p.hejcmanová p.hejcmanová p.vychopeňová p.samková p.kutíková p.strnadová

5 Inventarizační komise: vedoucí p.kutíková Funkce učitelů Školní pozemek p.bartošová Školní hřiště p.růžičková Tělocvičny p.hušek Sklad CO, preventista PO p.trnka technik BOZP Žákovská knihovna I.st. p.linhartová II.st. p.součková Výzdoba ZŠ p.hartmanová, Toulová, Malá Zdravotník I.st.,II.st. p.růžičková MaK, šk. potřeby p.záňová Učebnice I.st. p.grygerová II.st. vedoucí předmětových komisí Metodické příručky I.st.p.Berková Kronika p.součková Zápisy z porad p.součková Péče o květiny U 1 p.bartošová U 2 +hala p.bartošová Koordinátor prevence soc.pat.jevů p.hejcmanová Koordinátor EVVO p.hušek Sběr p.rozdoslká Koordinátorky ŠVP p.berková, Součková Koordinátorka ICT p.vychopeňová Odborné učebny + místnosti Chemie Fyzika Přírodopis Počítačová učebna Hudební výchova I. a II. Jazyková učebna 2.p. U2 Interaktivní učebna 1 Interaktivní učebna 2 Cvičná kuchyň Herny ŠD Sborovna-velká p.floriánová p.floriánová p.hušek p.vychopeňová p.štefková, Toulová p.kosinová p. Comorková p. Krajáková p.krajáková vychovatelky ŠD p.štefková

6 -malá p.samková Keramická dílna p.malá Vv učebna p.toulová Zeměpis p. Strnadová M učebna p. Růžičková Čj učebny P. Hejcmanová, p.součková Z učebna p. Strnadová

7 ZÁŘÍ Třídní schůzky Hned na začátku školního roku předávali učitelé první informace o všem potřebném na prvních třídních schůzkách.v úterý 6.9. se sešli rodiče dětí 1. tříd a ve čtvrtek 8.9. rodiče ostatních dětí 1. i 2. stupně. V tento den proběhlo též první jednání Klubu přátel školy o.s. Mistrovství Evropy se v Chorvatsku uskutečnilo mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu. Naše žákyně se v rámci týmu juniorek umístily na 4.místě se skladbou Pekelný rej. Gratulujeme Kateřině Mikešové, Michaele Poláčkové a Karolíně Doubkové. Cycling Cup V pátek jsme se zúčastnili cyklistických závodů na stadionu v Malšovicích. Od školy jsme odjeli všichni na kolech za doprovodu Městské policie. Za vydatné pomoci učitelů byli závodníci seřazeni do pětic a odjeli kvalifikaci. V každé kategorii startovali 2 kluci a 2 děvčata Nejúspěšnější si pak zazávodili o kvalitní ceny. Z naší školy do finále postoupili Míša Krausová, Johanka Bernardová, Kristýna Pavlová, Vojta Nosek, Natálka Krieschová. Velká pochvala patří všem zúčastněným - od nejmenších: Barbora Suchá, Matěj

8 Střihavka, Karolína Součková, Kristýna Hejcmanová, René Štrof, Matěj Jedlička, Filip Cermánek, Veronika Kotizová, Veronika Samková, Dana Paličková, Marek Šimák, Vojta Jedlička, Tereza Holá, Jakub Minář, Patrik Karlíček, Jiří Masařík a Tomáš Repák. Kino se ŠD navštívily děti s družinou filmové představení V peřině. Představení se všem moc líbilo.

9 13.sportovně pracovní den Již po třinácté si děti ze druhého stupně místo sešitů a učebnic vzali do školy sportovní a pracovní oblečení. Babí léto umožnilo hladký průběh již tradiční akce. Cílem sportovně pracovního dne bylo opět trochu práce a moře sportu a zábavy. Žáci deváté třídy se chopili organizace, kluci a holky ze šestých, sedmých a osmých tříd si 120 minut zasportovali v jiných kolektivech než při tělesné výchově, nabídka sportů byla pestrá - kopaná, volejbal, basketbal, přehazovaná a brandball. Pracovní část pak tvořilo 60 minut práce.

10 Sběr elektrozařízení I letos se po celý rok na škole sbíralo drobné elektrozařízení. Sběrné kontejnery byly přistaveny po celou dobu sběru u vchodu do jídelny a do školky. Jednorázově pak vypsala firma ASEKOL soutěžní akci, při níž škola mohla odevzdávat i větší elektroniku, včetně elektroniky bílé ( kuchyňské ). Nasbírané kilogramy byly převedeny na body a z katalogu následně vyměněny za učební pomůcky. ŘÍJEN ŠD na dětském hřišti I prvňáčci a druháci si chodili hrát se školní družinou na krásné nové hřiště u MŠ Pohádka. Moc se jim tam líbilo.

11 Přespolní běh Chtěli jsme vyhrát a vyhráli jsme. Za krásného počasí se v úterý uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu. Závod se běžel již tradičně v lesoparku u ZŠ Horákova. V kategorii 6.-7.třída hoši - jsme obhajovali první místo a podařilo se. Nastoupili kluci Honza Gebrt, Martin Bartoš, Michal Volánek, Vojta Jedlička a Daniel Karlík. Potěšující je, že se nám podařilo obsadit všechny kategorie, hlavně dívčí. Michaela Krausová navíc dosáhla krásného úspěchu - doběhla na druhém místě. Sbíráme kaštany a žaludy V termínu od do přinášely děti žaludy a kaštany, které během podzimu nasbíraly. I letos si jich myslivci odvezli několik pytlů. V zimě pak tyto plody poslouží jako krmení pro lesní zvěř. Prodloužené podzimní prázdniny Protože vyhlásil ředitel školy na dny volné dny, prodloužily se žákům podzimní prázdniny na celý týden, a to od do

12 Děti dětem Žáci naší školy se pod vedením p.uč. Mgr. Jany Součkové "podíleli" na Expedici do severního Japonska poničeného vlnou tsunami. Účast žáků spočívala ve vytvoření balíčku pro děti v Japonsku. Balíčky od českých žáků obsahovaly hračku, školní potřeby, fotografii a vzkaz dětem. Během dvou dnů navštívila celosvětová humanitární služba Oneness-Heart-Tears and Smiles 6 škol a jedno provizorní ubytování ve třech městech v prefektuře Miyagi, kde malé dárky od českých dětí předala.

13 LISTOPAD Volby do Školské rady Ve čtvrtek se konaly volby do školské rady. Z řad rodičů byli zvoleni pan Karel Hofman a Ing. Jan Pospíšil. Z pedagogických pracovníků Mgr. Jana Krajáková a Mgr. Alena Samková. Testování SCIO Žáci devátého ročníku byli přihlášeni k online testování z předmětů český jazyk, anglický jazyk, matematika a obecné studijní předpoklady. V pondělí 14. listopadu 2011 proběhlo od 8:00 hodin testování z českého jazyka a obecných studijních předpokladů. V úterý 15. listopadu 2011 pak testy z anglického jazyka a matematiky. Všichni žáci se do testování zapojili s plným nasazením, protože testování SCIO hodně napoví před přijímacími zkouškami.

14 Florbal - kluci 6.-7.třída Dlouhodobá práce slavila úspěch, kluci ze 6.a 7.tříd postoupili na turnaji do okresního finále. O postup se zasloužili David Košťál, Vojta Jedlička, Martin Bartoš, Michal Zvolánek, Tomáš Skibík, Radek Lhotka a Lukáš Štěpán. Florbal dlouhodobě patří k úspěšným sportům na naší škole. Vysoká výkonnost díky kroužkům ŠSK a úzké spolupráci s florbalovým oddílem FBC HK nám umožňuje být obávaným soupeřem na každém florbalovém turnaji v každé věkové kategorii. Florbal kluci 6.-7.tř. - 3.místo v okrese Hradec Králové Ani v okresním kole, které se konalo v Předměřicích, se naši kluci neztratili. Jejich výkon charakterizoval pan Martin Hušek, učitel a trenér v jedné osobě, slovy klasika : "Jak lvové bijem " ne o mříže, ale o bránu. Mandyska si zajistila třetí místo v turnaji. Družstvo hrálo ve složení Radek Lhotka, Lukáš Štěpán, Tomáš Skibík, Michal Zvolánek, Martin Bartoš, Jan Rychtecký, Marek Šimák, Vojta Jedlička. Naším nejlepším hráčem byl golman Radek Lhotka.

15 První zápis nanečisto Ve čtvrtek se konal první zápis nanečisto - Koulelo se, koulelo...

16 Draci - dinosauři 22. listopadu byla v hale základní školy zahájena výstava Draci - dinosauři, Děti od mateřské školy vyráběly draky z keramiky, papíru nebo je kreslily či malovaly. Nejlepší práce byly vyhodnoceny a oceněny.

17 Nečekaný a krásný úspěch Ve čtvrtek se na Základní škole Milady Horákové konal turnaj ve florbalu - Orion cup. Dívky 8. a 9. tř. vyhrály a postoupily do krajského kola, které se uskuteční v Jičíně. Društvo hrálo ve složení: Tereza Holá, Barbora Blažková, Hana Rejzková, Lenka Jirušová, Michaela Krausová, Nikola Bělová, Pavlína Podzimková, Is Zorigt a Lucie Hofmanová. Výsledky školního kola dějepisné olympiády 30. listopadu se žáci 8. a 9. tříd zúčastnili školního kola dějepisné olympiády, která prověřila znalosti z historie nejen české. Žákům se dařilo. 1.místo obsadila Hana Rejzková z 9.A a postoupila do okresního kola. Na 2.místě skončil David Kremeník z 8.B, 3.-4.místo obsadili Lenka Jirušová a Jan Stejskal z 9.A.

18 PROSINEC Den otevřených dveří a vánoční výstava Ve čtvrtek se od 8.00 do hodin konal na naší škole již tradiční a oblíbený Den otevřených dveří. A tak již od půl osmé přicházeli rodiče, aby využili příležitost a podívali se, jak se jejich děti snaží při výuce ve třídách. Po celý den probíhala v hale školy vánoční prodejní výstava prací žáků.

19 Zápis nanečisto - O Popelce Součástí Dne otevřených dveří a vánoční výstavy byl také další Zápis nanečisto. Tentokrát se budoucí prvňáčci ocitli v pohádce O Popelce. Pythagoriáda Na začátku prosince se konalo školní kolo Pythagoriády. Celkem soutěžilo 6 dětí pátých tříd, 22 ze šestých tříd, 11 žáků ze sedmých a 10 z osmých tříd. Postup do okresního kola byl dán počtem získaných bodů. Postoupili: Jan Pospíšil s 12 body, Kristýna Hofmanová s 10 body, Vilém Koleček s 9 body a Jana Kubíčková s 11 body.

20 Olympiáda v českém jazyce Ve školním kole Olympiády v českém jazyce prokazovalo své znalosti a důvtip 14 žáků 9. tříd. Nejvíce bodů získala Monika Věříšová z 9.A, na druhém místě skončila Veronika Janečková rovněž z 9.A. Obě dívky postoupily do okresního kola. Vánoční turnaj V sobotu se sešli někteří žáci a jejich rodiče, aby se utkali ve stolním tenise. Boj to byl urputný. Absolutními vítězi vánočního turnaje se stali Jakub a Miloš Hrdinovi. Pohádkové leporelo Žáci 2.A a 2.B se ve školní družině zapojili do výtvarné soutěže o nejhezčí pohádkové leporelo. Dne proběhlo v muzeu Východních Čech vyhlášení vítězů a odměnou bylo loutkové představení O Zlatovlásce.

21 Vánoce 2011

22 LEDEN Den otevřených dveří Ve čtvrtek se konal na naší škole den otevřených dveří pro rodiče a děti budoucích prvních tříd. Od 16 hodin byl pro děti připraven poslední Zápis nanečisto.

23 Lyžák ve Vítkovicích

24 Zápis dětí do 1.tříd V pátek a v sobotu proběhl na naší škole zápis dětí do prvních tříd. Naše škola nabízí vedle příjemného prostředí a prostorných tříd řadu dalších výhod. Nízký počet žáků ve třídách umožňuje individuální přístup k dětem, intenzivně se věnujeme mimořádně nadaným dětem a žákům s poruchami učení. Od prvního ročníku mají děti ve škole hodinu anglického jazyka a etické výchovy. Do široké nabídky mimoškolních aktivit patří kroužky keramiky, sportovních her, florbalu, aerobiku, výtvarný a hudební kroužek. Přímo v areálu školy je tartanový atletický ovál a krásné travnaté hřiště. Součástí školy je mateřská škola Pohádka. Zaměstnané maminky ocení otevírací dobu školní družiny od 6:00 do 17:00 hodin. Vysvědčení V úterý dostávali žáci pololetní vysvědčení. Asi nejvíce nemohly tento den dospat děti v prvních třídách. Svá první vysvědčení očekávali někteří s obavou, někteří s radostí. Všichni se ale určitě těšili na pololetní prázdniny, které vyšly tento rok na pátek

25 ÚNOR Přijímačky nanečisto z matematiky Ve čtvrtek proběhly na naší škole přijímačky nanečisto z matematiky. Žáci měli možnost prověřit své znalosti a do těch skutečných přijímacích zkoušek doplnit, co ještě neumí. Nejúspěšnější byla Veronika Janečková, která získala 37 bodů z 49 možných. Sbírka školních potřeb pro africké školáčky I na naší škole proběhla tato sbírka a to pod záštitou paní vychovatelky Lydie Řehořové

26 Dějepisná olympiáda - okresní kolo 10.února se uskutečnilo okresní kolo Dějepisné olympiády. Naši školu reprezentovala žákyně 9.A Hanka Rezková, která získala 3.místo a bude naši školu reprezentovat v krajském kole této soutěže. Zeměpisná olympiáda Školní kolo se konalo 10.února a zúčastnilo se ho 34 žáků ve třech kategoriích. V kategorii 6. tříd našlo odvahu soutěžit 8 žáků, v kategorii 7. tříd také 8 žáků a nejpočetnější byla kategorie 8.a 9. tříd, kde změřilo své znalosti 18 žáků. 1.místo v jednotlivých kategoriích získali: Tomáš Tengler, Jan Gebrt a Jana Kubíčková a postupují do okresního kola.

27 A opět přijímačky nanečisto Tentokrát z českého jazyka. Proběhly pro zájemce z řad žáků 9.A a zúčastnilo se jich 18 žáků. Přihlášení si sami zvolili jednu z variant, která měla prověřit jejich znalosti. Varianta A byla náročnější, varianta B jednodušší. Nejúspěšnějšími řešiteli varianty A se stali Jakub Šoltys, Monika Věříšová, a Tomáš Repák. Variantu B s nejvyšším bodovým ohodnocením absolvovali Pavlína Podzimková, Danilel Dostálek a Nikola Bělová. Podpora EVVO projektů na škole V měsíci únoru dočerpala naše škola finanční prostředky z grantu města Hradec Králové, odboru životního prostředí. Finanční prostředky mířily na údržbu venkovního areálu - projekty Park uprostřed sídliště a K opeřencům jsme přátelští, pomáhaly rozvíjet návyky v oblasti třídění odpadů a šetření energií - projekt EKO dveře a materiálně byl připraven jarní projekt pro děti z první třídy - Školka stromů. V neposlední řadě byla dopřána odborná údržba sadě školních mikroskopů.

28 BŘEZEN Biologická olympiáda - školní kolo kategorie 6.-7.třída Celkem šest žáků se opřelo do jednotlivých úkolů biologické olympiády. Účastníky čekal teoretický test, poznávání živočichů, rostlin a hub a laboratorní práce, ve které se důkladně seznámili s 5 předloženými plody. Na prvním místě se umístil Jan Gebrt ze 7.B s úspěšností 96%, na druhém místě Zuzana Špásová z 6.B s úspěšností 63% a třetí místo obsadila Kristýna Doležalová z 6.A, úspěšnost 50%. Honza se Zuzkou postupili do okresního kola. Florbal - chlapci 6.-9.tříd Družstvo ve složení Tomáš Repák, Jan Masařík, Michal Šumbera, Adam Staněk, Michal Šmied, Radek Svoboda, Martin Vírava, Martin Bartoš a Radek Lhotka se utkali 7.3. O POHÁR MINISTRA ŠKOLSTVÍ. Turnaj byl pro nás sice vydařený po herní stránce, ale bohužel méně vydařený po stránce výsledků. Přesto si všichni zahráli a odjížděli s heslem není důležité zvítězit, ale

29 Jarní zpívání - první stupeň Nebylo náhodou, že děti prvního stupně vítaly jaro právě první jarní den. Sešly se v hudebně školy, aby si zazpívaly spoustu písniček nejen o jaru. Sbírka pro africké školáčky V pátek děti ze ŠD navštívily ordinaci paní doktorky MUDr. Řehořkové, kde jí předaly velké množství sesbíraných školních aktovek, baťohů, brašen, sešitů, papírů, pravítek, vodových barev, štětců, omalovánek, desek, penálů, pastelek, tužek, propisek, kříd.. Paní doktorka dětem vyprávěla o škole a o dětech, ke kterým vybrané školní potřeby poputují. Poutavé vyprávění doplnila promítáním fotografií. Děti se dozvěděly v jakých podmínkách africké děti žijí, kolik zpravidla mívají sourozenců, s jakými nemocemi se potýkají a jak je to s úrovní tamější zdravotní péče, jaké je poslání humanitárních lékařů, kdo jsou to šamani apod. Mohly si také prohlédnout hračky afrických dětí, vyrobené z rákosu a semen různých plodů, které jim paní doktorka přinesla ukázat. Hračky - tak jak je známe my - africké děti vůbec neznají. Například místo míče používají na kopání smotané hadry.

30 Okresní kolo - zeměpisná olympiáda Soutěže se účastnilo 22 žáků a naši žáci se neztratili a byli velmi úspěšní. V kategorii 6.tříd se Jana Kubíčková ze 6.B umístila na 2.místě a postoupila do krajského kola. Viktorie Haitová ze 6.A skončila na pěkném šestém místě v konkurenci 17 žáků. V kategorii 7.tříd Jan Gebrt ze 7.B obsadil 1.místo a též postoupil do krajského kola, výborného umístění dosáhl i Radek Lhotka ze 7.B, který skončil na 3.místě. V kategorii 8. a 9.tříd soutěžilo 25 žáků a naši zástupci Tomáš Tengler skončil na 9.místě, Tomáš Berger na 24.místě. Návštěva ze Slovenska Ve dnech 15.a 16. března jsme v naší škole přivítali návštěvu ze slovenské školy Jozefa Gregora Tajovského z Banské Bystrice, se kterou bychom v budoucnosti rádi navázali bližší spolupráci.

31 Okresní kolo Pythagoriády 27. března se konalo na ZŠ Milady Horákové okresní kolo Pythagoriády žáků 5.tříd. Žáci naší V.A byli velmi úspěšní. Honza Pospíšil a Vilém Koleček se umístili v čele na 1-5.místě. Jediná dívka Kristýna Hofmanová byla čtrnáctá. DUBEN Klokan V úterý se žáci a žákyně naší školy účastnili matematické soutěže Klokan. Soutěž byla rozdělena do několika kategorií. Kategorie Cvrček měla 31 zájemců, Klokánek 16, Benjamín 31 a Kadet 12. Nejúspěšnější v nejmladší kategorii byli Řečínská, Udžal a Kraus ze 3. třídy, v Klokánku Pospíšil, Koleček a Hofmanová z 5. třídy, Benjamíni Gebrt, Lhotka a Perglerová ze 7.třídy, v Kadetu se mezi Jedličku a Repáka dostal na druhé místo osmák Samek. Noc s Andersenem Noc s Andersenem je oslavou Mezinárodního dne dětské knihy, který se slaví 2. dubna, v den narození známého dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena a koná se za

32 účelem podpory dětského čtenářství. Ta letošní byla již dvanáctá a proběhla v pátek 30. března I naši žáci prožili ve školní družině noc strávenou s knížkami a pohádkami. A jak ta naše kouzelná pohádková noc vypadala? Prohlédněte si fotografie a posuďte sami.

33 Velikonoční turnaj - florbal Kluci z druhých až pátých tříd navštívili florbalový turnaj, který pořádala ZŠ Kukleny.Mandyska byla pořadatelem Vánočního turnaje, ZŠ Kukleny nás na oplátku pozvala na turnaj Velikonoční. Kopaná - COCA COLA CUP Družstvo ve složení Dan Dostálek, Tomáš Repák, Adam Staněk, Míša Krausová, Tomáš Berger, Michal Šmied, Vojta Šubrt, David Kremeník, Radek Lhotka, Martin Vírava, Martin Bartoš, Vojta Jedlička, Owis Alkorbani a Michal Zvolánek se po dvouleté odmlce opět zúčastnili turnaje v kopané pro žáky 6.-9.tříd - COCA COLA CUP. Potěšující bylo, že jsme na škole dokázali postavit celou jedenáctku z profesionálů. Biologická olympiáda - okresní kolo Výrazný úspěch reprezentantů Mandysky Letos se stala biologická olympiáda obsahově nejtěžší olympiádou. Každý účastník okresního kola musel úspěšně vyplnit teoretický test, poznat 15 rostlin a 15 živočichů. Praktickou a teoretickou dovednost prezentovat během laboratorní práce a předem vypracovat teoretický úkol. Naše reprezentace byla velmi úspěšná. Honza Gebrt ze 7.třídy se stal celkovým vítězem. Vysokých bodů dosahoval ve všech částech olympiády. Naprosto dominoval v poznávání rostlin a živočichů. Na 15.místě z 34 účastníků se umístila Zuzana Špásová z šesté třídy.

34 Výtvarná soutěž "Se strážníkem ve městě, cítíme se bezpečně"

35 Mc Donald s cup - fotbal 1.-3.třída a 4.-5.třída Mladší kategorie sehrála svůj turnaj 17.4.na ZŠ Mandysova. Čekaly na nás tři zápasy. Naším nejlepším hráčem byl Matěj Jedlička. Družstvo hrálo ve složení Matěj Jedlička, Radek Zezulka, René Štrof, Marek Udržal, David Janča, Adam Řehák, Jan Maruščák, Marián Smolka, Jiří Střihavka. Starší kluci nastoupili na umělé trávě ZŠ Horákova. Na vytouženou bednu nakonec družstvo ve složení Jan Pospíšil, Jarda Bleha, Jan Tengler, Josef Kárník, Vojta Nosek, Michal Bouška, Jakub Weisser, Jakub Hrdina, Filip Hron, Michal Šmied vystoupilo. Krajské kolo zeměpisné olympiády Výborným úspěchem skončilo letošní krajské kolo zeměpisné olympiády, kdy oba naši žáci obsadili skvělá místa ve svých kategoriích. V kategorii 6.tříd - Jana Kubíčková ze 6.B získala 3.místo, v kategorii 7.tříd - Jan Gebrt ze 7.B získal 2.místo.

36 Florbal dívky, Jičín KVĚTEN Bánská Bystrica Ve dnech května 2012 proběhla návštěva partnerské školy v Bánské Bystrici. Schůzky zástupců obou škol byly směřovány k přípravě vzájemné návštěvy pedagogů a následného výměnného pobytu pro žáky.

37 Malá kopaná třída Družstvo chlapců ve složení Radek Lhotka, Martin Bartoš, Martin Vírava, Lukáš Štěpán, Michal Zvolánek, Marek Vávra, Owis Alkorbani, Vojta Jedlička se zúčastnilo okresní finále turnaje v Chlumci nad Cidlinou, kde obsadilo 2.místo. Sbíráme knoflíky! Naše škola se zapojila do soutěže, v níž šlo o to sesbírat co nejvíce knoflíků. Tato sbírka nebyla bezúčelná. Děti se při ní pobavily a také, a to bylo mnohem důležitější, pomohly handicapovaným dětem, pro které byl určen výtěžek z aukce zajímavých předmětů, do které různými věcmi přispěly i známé osobnosti. Atletika - pohár rozhlasu I letos jsme se zúčastnili tradičních a prestižních atletických závodů. Sestava družstva nás dovedla až ke třetímu místu v kategorii 6.-7.třída. Třetího místa dosáhl Honza Gebrt v běhu na jeden kilometr. Martin Vírava se umístil na druhém místě v závodě ve skoku za 479cm. Ve skoku vysokém 145cm pomohlo Christiánu Fišerovi k druhému místu.

38 Koncert pro maminky Již tradiční Koncert ke Dni matek se konal ve čtvrtek 17. května. Děti si opět připravily pro své maminky k jejich svátku plno písniček, básniček a jiných přání.

39 Plavání - Hradecké sportovní hry Naši žáci Johana Bernardová, Hana Rejzková, Kateřina Mikešová, Jana Kubíčková, Kateřina Hušková, Václav Jedlička, Tomáš Repák, Vojta Jedlička, Martin Bartoš se i letos zúčastnili Hradeckých sportovních her v plavání. V konkurenci 16 škol bylo naším cílem 10.místo...a byli jsme desátí. Již dávno je pryč doba, kdy jsme ve svém středu měli děti z hradeckého plaveckého oddílu. Našich 9 členů družstva však byly šikovné děti a do boje šly s nezměrnou bojovností a nasazením. ČERVEN Nádherný úspěch sedmáků Výborný výsledek v soutěži ODZNAK VŠESTRANNOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ poslal naše kluky a děvčata do krajského kola, kde jsme skončili na 2. místě a naši 3 kluci vystoupili na stupně vítězů v soutěži jednotlivců.

40 Pětiboj v pátek V pátek plnily děti ze tříd disciplíny ODZNAKU VŠESTRANNOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ. Kluci a děvčata z deváté třídy zorganizovali stejně jako vloni soutěže na našem školním hřišti v disciplínách trojskok, švihadlo, hod medicinbalem, lehy sedy a dribling. Nejlepší kluci a holky z každého ročníku čekala malá odměna.

41 Aktovky pro africké školáčky Sbírka školních a sportovních potřeb pro africké školáčky nekončí. Bude pokračovat i v novém školním roce. Rozloučení s devítkou V úterý 26. června 2012 proběhlo od hodin v areálu školy slavnostní rozloučení se žáky 9. ročníku a pasování předškoláků na školáky. Součástí akce bylo i vyhodnocení nejlepších žáků školy. Slavnostního rozloučení se zúčastnili žáci školy, učitelé a desítky rodičů. KONEČNĚ PRÁZDNINY

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka Výroční zpráva školní rok 2009-2010 Obsah 1. Základní údaje o škole... 4 Charakteristika školy... 5 Vybavení školy... 5 2. Obory vzdělání

Více

Výroční zpráva o činnosti

Výroční zpráva o činnosti Základní škola Háj ve Slezsku, okres Opava, příspěvková organizace Výroční zpráva o činnosti školní rok 2013/2014 Mgr. Ondřej Hubáček ředitel školy 1 OBSAH 1 OBSAH... 1 2 ZÁKLADNÍ ÚDAJE O ŠKOLE... 3 3

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZŠ KOLÍN V., MNICHOVICKÁ 62. za školní rok 2013 2014

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZŠ KOLÍN V., MNICHOVICKÁ 62. za školní rok 2013 2014 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZŠ KOLÍN V., MNICHOVICKÁ 62 za školní rok 2013 2014 Pedagogická rada schválila dne 1. 9. 2014 Školská rada schválila dne 5. 11. 2014 Obsah 1. Úvodní slovo... 1 2. Základní údaje o škole...

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

a) základní údaje o škole

a) základní údaje o škole Stránka 1 z 27 a) základní údaje o škole Název: Základní škola Dr. Miroslava Tyrše Děčín II, Vrchlického 630/5, příspěvková organizace Adresa: 405 02 Děčín II, Vrchlického 630/5 Právní forma: příspěvková

Více

Základní škola a mateřská škola Svitavy, Sokolovská 1

Základní škola a mateřská škola Svitavy, Sokolovská 1 1 Základní škola a mateřská škola Svitavy, Sokolovská 1 VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy ve školním roce 2012/2013 Zpracovala: Ing. Alena Vašáková 2 Úvod Základní škola Školní rok 2012/2013 byl zahájen

Více

Škola se specializací na estetiku a tvořivost

Škola se specializací na estetiku a tvořivost Základní škola Liberec, Aloisina výšina 642, příspěvková organizace Aloisina výšina 642/51, Liberec 15, 460 15; www.zs-aloisinavysina.cz Tel.: 482 751 233, e-mail: info@zs-aloisinavysina.cz Škola se specializací

Více

Výroční zpráva školní rok 2010/ 2011

Výroční zpráva školní rok 2010/ 2011 Výroční zpráva školní rok 2010/ 2011 Základní škola a Mateřská škola Brno, Milénova 14 1.0 Základní charakteristika školy 1.1 Název právnické osoby vykonávající činnost školy: Základní škola a Mateřská

Více

Výroční zpráva o činnosti

Výroční zpráva o činnosti Základní škola Háj ve Slezsku, okres Opava, příspěvková organizace Výroční zpráva o činnosti školní rok 2012/2013 Mgr. Ondřej Hubáček ředitel školy 1 OBSAH 1 OBSAH... 1 2 ZÁKLADNÍ ÚDAJE O ŠKOLE... 3 3

Více

ZA ŠKOLNÍ ROK 2013 2014

ZA ŠKOLNÍ ROK 2013 2014 Z á k l a d n í š k o l a T ř e m o š n i c e Výroční zpráva o činnosti školy ZA ŠKOLNÍ ROK 2013 2014 ZŠ Třemošnice, Internátní 217 zskola@tremosnice.cz OBSAH Činnost školy 3 Učební plán školního roku

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Základní škola Zdice, okres Beroun se sídlem Komenského 72, 267 51 Zdice www.zszdice.cz 1.st./Žižkova 589/email: zs1.zdice@zszdice.cz, tel. 311685158 2.st./Komenského 72/email: zs.zdice@zszdice.cz, tel.

Více

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo kolem 2 Číslo Občasník školy Ročník XXIV. Červen 2015 zš t. g. masaryka Vimperk 1. máje 268 www.zstgmvimperk.cz Milí deváťáci, začátek, tedy povinnou školní docházku máte za sebou, všechno jste zvládli.

Více

Výroční zpráva 2007/2008

Výroční zpráva 2007/2008 Výroční zpráva 2007/2008 Září 2008 Obsah: 1. CHARAKTERISTIKA ŠKOLY... 3 2. PŘEHLED UČEBNÍCH PLÁNŮ... 4 3. ÚDAJE O PRACOVNÍCÍCH ŠKOLY... 5 4. APROBOVANOST VÝUKY... 6 5. DALŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGICKÝCH PRACOVNÍKŮ...

Více

Výroční zpráva. školní rok 2007/2008. Mgr. Pavel Pacal ředitel školy

Výroční zpráva. školní rok 2007/2008. Mgr. Pavel Pacal ředitel školy Výroční zpráva školní rok 2007/2008 Mgr. Pavel Pacal ředitel školy Obsah: 1. Charakteristika školy 3 2. Vzdělávací program školy 5 3. Pracovníci školy...6 4. Výsledky kontrol školy 8 5. Poskytování informací

Více

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013/2014

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013/2014 Základní škola, Ostrava-Poruba, Dětská 915. Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013/2014 Mgr. Zuzana Škapová Základní škola, Ostrava-Poruba, Dětská 915. 1. CHARAKTERISTIKA ŠKOLY Název školy:

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy Základní škola Moravské Budějovice, Havlíčkova ul. 933, okres Třebíč Výroční zpráva o činnosti školy Školní rok 2012 2013 Hospodářský rok 2012 Moravské Budějovice 30.09.2013... František Dostál, ředitel

Více

Výroční zpráva základní školy

Výroční zpráva základní školy 1. Základní údaje o škole 1.1 Škola Název školy Základní škola Český Těšín Slezská 1740 okres Karviná Adresa školy Slezská 1740, Český Těšín Právní forma příspěvková organizace IČO 48004685 IZO 048004685

Více

Výroční zpráva školní rok 2008-09

Výroční zpráva školní rok 2008-09 Výroční zpráva školní rok 2008-09 Základní škola Velké Poříčí, okres Náchod Náměstí 320 549 32 Velké Poříčí Obsah: 1 Základní údaje o škole 1.1 Základní údaje o škole 1.2 Součásti školy 2 Personální údaje

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy Základní škola a Mateřská škola Andělská Hora, okres Bruntál Andělská Hora č. 215. PSČ: 793 32. IČO: 70645558. DIČ: CZ70645558 Tel.: 554 737 031, 603 717 216. E-mail: zsandel@gmail.com Bankovní spojení:

Více

ZPRACOVAL: PaedDr. Ivan Truhlička, ředitel školy

ZPRACOVAL: PaedDr. Ivan Truhlička, ředitel školy ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, JIČÍN, 17. LISTOPADU 109 17. LISTOPADU 109, 506 01 JIČÍN VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY 2013/2014 ZPRACOVAL: PaedDr. Ivan Truhlička, ředitel školy 1 Obsah: 1. Základní

Více

Výroční zpráva ZŠ Kolín V., Mnichovická 62 za školní rok 2009-10 Pedagogická rada schválila dne 2. 9. 2010 Školská rada schválila dne 20. 10. 2010 Obsah: 1. Úvodní slovo 2. Základní údaje o škole (název,

Více

Základní škola a mateřská škola, Praha 3, nám. Jiřího z Lobkovic 22/121

Základní škola a mateřská škola, Praha 3, nám. Jiřího z Lobkovic 22/121 Základní škola a mateřská škola, Praha 3, nám. Jiřího z Lobkovic 22/121 Fakultní škola Pedagogické fakulty University Karlovy telefon : 267 310 706, e-mail: skola@lobkovicovo.cz, www.lobkovicovo.cz IČ:

Více

Název školy: Základní škola Vnorovy, okres Hodonín, příspěvková organizace Sídlo školy: Vnorovy, Hlavní 17 Ředitel školy: PhDr.

Název školy: Základní škola Vnorovy, okres Hodonín, příspěvková organizace Sídlo školy: Vnorovy, Hlavní 17 Ředitel školy: PhDr. I. Základní údaje o škole Název školy: Základní škola Vnorovy, okres Hodonín, příspěvková organizace Sídlo školy: Vnorovy, Hlavní 17 Ředitel školy: PhDr. Hana Tyllichová Právní forma: příspěvková organizace

Více

Výroční zpráva školní rok 2011/2012

Výroční zpráva školní rok 2011/2012 Výroční zpráva školní rok 2011/2012 Mgr. Andrea Byrtusová ředitelka školy Obsah: 1. Charakteristika školy. 3 2. Vzdělávací program školy. 5 3. Pracovníci školy........6 4. Výsledky kontrol školy.8 5. Poskytování

Více

Výroční zpráva o činnosti školy školní rok 2003/2004

Výroční zpráva o činnosti školy školní rok 2003/2004 Výroční zpráva o činnosti školy školní rok 2003/2004 1. Charakteristika školy Základní škola ve Starém Jičíně je základní školou se všemi ročníky.poskytuje úplné základní vzdělání, a to podle vzdělávacího

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA PRAHA 10 NAD PŘEHRADOU 469

ZÁKLADNÍ ŠKOLA PRAHA 10 NAD PŘEHRADOU 469 ZÁKLADNÍ ŠKOLA PRAHA 10 NAD PŘEHRADOU 469 1. 12. 1999 VÝROČNÍ ZPRÁVA ŠK. ROK 2009/2010 ZŘIZOVATEL: MČ PRAHA 15, BOLOŇSKÁ 478/1 VZDĚLÁVACÍ PROGRAM: ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM 394/2007 ZÁKLADNÍ ŠKOLA 16847/96-2

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2011/2012

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2011/2012 Základní škola Velké Pavlovice okres Břeclav, příspěvková organizace Náměstí 9.května 2, 691 06 Velké Pavlovice VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2011/2012 Zpracoval: RNDr. Ludvík Hanák, ředitel

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy Základní škola Brno, Masarova 11 příspěvková organizace Brno Líšeň Výroční zpráva o činnosti školy školní rok 2007/2008 Obsah : I. Základní charakteristika školy II. Údaje o pracovnících školy III. Výsledky

Více

Z P R Á V A o činnosti Základní školy Benešov, Dukelská 1818 ve šk. roce 2012/2013

Z P R Á V A o činnosti Základní školy Benešov, Dukelská 1818 ve šk. roce 2012/2013 V Ý R O Č N Í Z P R Á V A o činnosti Základní školy Benešov, Dukelská 1818 ve šk. roce 2012/2013 1 OBSAH : A) Základní údaje o škole, jimiž jsou název, sídlo, charakteristika školy, zřizovatel školy, údaje

Více

Školní rok 2013/2014

Školní rok 2013/2014 Září 2013 Extra třída - Pohádkový pochod Školní rok 2013/2014 V sobotu 29. září 2013 jsme opět jako pohádkové bytosti vodníci, víly, piráti, princezny, vlci a další, pomáhali při organizaci pohádkového

Více