Červená rolnička. Šípková Růženka aneb možná to bylo trochu jinak...

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Červená rolnička. Šípková Růženka aneb možná to bylo trochu jinak..."

Transkript

1 Nastává čas loučení se školním rokem 2013/2014, protože svá dvířka už nám pomaloučku polehoučku otvírají letní PRÁZDNINY. Užijte si příjemné počteníčko v našem posledním předprázdninovém vydání Kašpárka. A jak se s naší mateřinkou U DIVADLA rozloučit? Co třeba pohádkou? Je sice trochu zvláštní a možná i popletená, ale určitě vtipná. Červená rolnička Veršovaná pohádka o princezničce, co nechtěla ráno vstávat Šípková Růženka aneb možná to bylo trochu jinak... Dnes jako včera či předloni královský budík zazvoní, ať už jsi klouček nebo kmet, celičké království vstává v pět. Každý den s pláčem otvírá víčka i naše Růženka princeznička. Ač jinak milá je, veselá, zdravá, tak brzo ráno nerada vstává. K tetičce víle chodívá s prosíkem: Udělej něco s tím hrozným budíkem! Ty přece umíš čarovat, zařiď, ať můžu dlouho spát. Tak hezky prosí, až tetička povolí a sešle kouzlo na hrad a okolí. Královský budík teď místo v pět zazvoní jim až za sto let.

2 Balíme na prázdniny Prázdninová dobrodružství na ostrově

3 Modrá rolnička Humor v povídce Dovolená samá voda aneb může být i hůř Ještě žádná naše společná rodinná dovolená neproběhla ve znamení tepla, slunce a vody. Tedy vody ano. I letos jsme vyrazili k vodě. Slapská přehrada zamrkala vodní hladinou a rozevřela před námi svou nevlídně prochladlou náruč. Takže vodu okusil jen malý model požárního člunu řízený vysílačkou. Následující dny jsme obšťastnili návštěvou dvoje známé a zámek Konopiště. To já bysem taky chtěl mít takovéhle pokoje, povzdechl si náš Martin uprostřed komnat. Živě jsem si představila, jak by hodinu po obydlení vypadaly. A proč zastřelili tolik zvířat? V zámeckých oknech se proplétaly provazy deště a děti okouzleně pozorovaly skleněné lustry, malované skříně, obrazy, zbraně a lovecké trofeje na chodbě. A tenhle medvěd je živej? Ten je přece vycpanej. A neobživne? Jak by mohl, když má v sobě piliny. A proč je tenhle placatej? To je jen kůže. A mámo, princové chodili na nočník i jako velký? Několik studentů začalo věnovat viditelně větší pozornost našim trojčatům než výkladu průvodce. A venku zatím přestalo pršet. Pětimístná buňka v autokempu Skalka se na týden proměnila v náš domov. Mravenci nám tu padají do čaje, ze skříně se prodírá vůně přeuzených buřtů a táta vymýšlí další způsoby, jak spolehlivě zahubit zdejší klíšťata, která jsme po sobě posbírali. Prší. Ne, musí se říkat svítí sluníčko, aby nepršelo. Jé, to mám šťastnou kartu. Máš eso? Ne, mám horníka. Hm, to já mám jenom dolníka. Karetní hra prší okouzlila děti svou novostí, jen názvy spodek a svršek se ještě nevžily. Konečně alespoň jeden den vytáhl roletu mraků a pustil ke slovu sluníčko. Vydolovali jsme plavky ze dna kufru, nafoukli dětem člun a přinesli na vodu náš windsurfing.

4 Táta se projel a pak mi přivezl prkno ke břehu. Chtě nechtě jsem musela vlézt u kraje do vody, abych se mohla vyšplhat na prkno. Chvíli jsem přemýšlela, zda je vratší prkno či moje nohy, a pak jsem poodjela od břehu za bóje. Představa, že spadnu do ledové vody, mě děsila. Já už nechci dál, já chci zpátky na břeh, dožadovala jsem se pomoci. Jarda se tedy posadil do malého člunu a pak už jsem slyšela jen dětský smích, když se i s člunem propadl pod hladinu. No, to je teda k smíchu! Víte, jak mám teď studených plavky? Znovu jsem se chopila plachty a jakýmsi záhadným způsobem domanévrovala téměř až k dřevěnému můstku. Přestoupila jsem na pevnější suchou plošinu s přesvědčením, že už jsem si užila vodních sportů až až. Počasí bylo stejného názoru, proto jsme příště dali přednost lesu před vodní hladinou. Houby kupodivu rostly hlavně lišky a babky. Jen Hanka, která jindy vidí sáček bonbónů i v neprůhledné tašce, tu byla raněna slepotou a v rámci hledání rozšlápla několik hub. V den odjezdu se slunce vyhouplo v plné kráse a my s tichou rezignací vyklidili místo. Aspoň, že nás doma čeká děda a babička s dobrým obědem a po týdnu i teplá sprcha. Nabídka knížek Bajky z pole i tůňky - Kobulejová Hana Karolina V deseti příbězích na vás čeká mnoho překvapujících situací, se kterými se potýkají a vždy je důmyslně vyřeší. Setkáte se s včeličkou, která létala tak pomalu, že nestihala svůj roj. Zjistíte, jak ptáčci s jezevcem pomohli zapomnětlivé sýkorce. Dozvíte se, proč se nepřátelily mouchy a berušky na jedné zahradě, a jak nakonec vše dopadlo. Příběhy, se kterými se setkáte v této knížce, vás na chvíli zavedou do pohádkového světa. Bajky z lesa i louky - Kobulejová Hana Karolina, Kalinová Iveta Knížka je složená z deseti příběhů zvířátek, která myslí jako lidé. Zvířecí svět je plný nevšedních i všedních dobrodružství, díky kterým se děti čtivou formou seznamují nejen s okolními zvířaty, ale také se učí, jak s důvtipem zvládnout životní nesnáze. A aby se děti mohly z pohádek skutečně něco naučit, z každého příběhu vždy plyne poučení. Hustej Internet - Lucie Seifertová, Eckertová Lenka Kniha Vás velmi vtipnou formou provede úskalími a nebezpečími, které číhají na internetu na Vás a Vaše děti. Lucie Seifertová je autorkou nejúspěšnější knihy o české historii Dějiny udatného českého národa a Lenka Eckertová je největší popularizátorkou bezpečného internetu a autorkou knihy Bezpečnost dětí na Internetu. Průšvihy Billa Madlafouska - Laňka David Oblíbený hrdina dětské knihy Dobrodružství Billa Madlafouska a jeho přátelé Madla, Bedna a Bůček se vracejí v nové knize. Jsou o rok starší, a jako čtvrťáci už se cítí náležitě dospělí. Stejně jako první díl, tak i Průšvihy Billa Madlafouska jsou provázeny hravými ilustracemi Markéty Vydrové.

5 Žlutá rolnička Tentokrát tu máme přání nejen pro květnové a červnové oslavence, ale zároveň přejeme i všem letňáčkům, narozeným o prázdninách. Vodníci: Filip Rosický, Ema Herinková, Nikola Houdková, Antonie Belanová, Sofie Henklová, Eliška Marinová, Václav Šulgán, Jan Bletterbauer, Filip Dragoun Trpaslíci: Jaroslava Hovorková, Eliška Hrstková, Marek Karnold, Theodora Papadopolu, Clara Schejbalová, Gabriela Trnková, Jan Brabec Princezny: Jakub Hýka, Matěj Široký, Tereza Myšáková, Jůlie Suchopárková, Vladimír Charouz, Šimon Jirásek, Dominik Lavička, Anna Palánová, Sofie Vágnerová, Radim Lukeš Čarodějové: Nela Kaiserová, Vít Kejla, David Rosický, Tadeáš Oplatek, Sebastian Vágner, Roman Kovář Obři: Daryna Savenko, Petr Dygrýn, Lukáš Fiala, Isabela Filipovská, Aneta Kadeřábková, Matěj Čeri Draci: Marie Beznosková, Daniel Tesař, Elen Vágnerová, Jana Šámalová, Matěj Vejmelka, Matyáš Brožovský, Adam Chmel, Matěj Myšák

6 Zelená rolnička Smějeme se u Princezny: Který pták je největší? Olinka - Žirafa Jaké znáte nebezpečné, třeba i jedovaté zvíře? Anička P. - Muchomůrka Anička P. podruhé Renato, ty máš nohy obráceně? (na vysvětlenou: dovolila jsem si na chvilku sednout a dát si nohu přes nohu A co když má nakonec pravdu? ) Perličky od Obra: Pěťa H. Já nevidím, slunce mi krade voči! Kuba Š. - Jano, mě už chce spadnout zub! Jak se jmenuje mládě od prasátka? Šimon - Pepř, vlastně čuňátko! Péťa H. Já na Martiny nevěřím. (myslel Marťany) Lukáš Tam to znám, to je u té mávací kašny. (Slaný pramen) S Vodníkem je pořád veselo: Tak děti, jak se asi lidé na celém světě zdraví, když se potkávají? Jarmilka (nadšeně) Jaro, léto, podzim, zima. V Africe žije zvířátko, které můžeme vídat i u nás, žije na souši, má čtyři nožky, kůži jako had, dlouhý ocásek, který doroste, pokud o něj zvířátko přijde (celé ráno jsem vyráběla šablonky) a ptali jste se mě co to je? Tak, kdopak to bude? Odpovědi - Žralok? Delfín? Medvěd? ( A co Vy dospěláci, znáte odpověď? ) Oranžová rolnička Co prožíváme před prázdninami? Zprávičky od Draka: V květnu jsme pozvali maminky na oslavu jejich svátku. Připravili jsme si pro ně několik básniček, písniček a taneček. Skončilo divadelní předplatné poslední pohádkou O medvědu Ondřejovi. Vyslechli jsme si povídání o dětech v Africe. Zakoupením zvířátek vyrobených z korálků, jsme přispěli na nákup hraček do jedné africké mateřské školky.

7 Některé děti vystoupily na vernisáži výstavy dětských kreseb, které jsou vystavené v naší MŠ. Naše třída vyhrála první místo, za společnou práci Zeměkoule. Vydali jsme se na celodenní výlet do Mirakula v Milovicích, kde se nám moc líbilo. Navštívili jsme také hasičskou stanici, kde jsme se seznámili s prací hasičů. Na zahradě jsme se všichni společně vyfotili. Byli jsme na posledním tvoření na Ostrově. Vytvářeli jsme koníčky ze slámy. Soutěžemi a velkou legrací jsme oslavili Den dětí. Na školní zahradě jsme viděli ukázku výcviku psa Berinky. Máme za sebou také výlet do skanzenu v Třebízi a navštívili jme i naši bývalou paní kuchařku Fandu, po které se nám moc stýská. V červnu nás ještě čeká divadelní představení Zlatá husa. Některé děti pojedou na školu v přírodě do Jánských Lázní v Krkonoších složí všichni předškoláci závěrečnou maturitu a odpoledne se s nimi a jejich rodiči rozloučíme v obřadní síni Městského úřadu. Těšíme se na výlet do továrny LEGO. Předškoláky čeká ještě dobrodružná výprava zakončená spaním ve školce. Se všemi dětmi se před prázdninami rozloučíme zmrzlinou v kavárně Wilson. Všem dětem, které půjdou po prázdninách do školy, přejeme mnoho studijních úspěchů a jejich rodičům pevné nervy. Markéta a Jiřka Zprávičky od Čaroděje: Čarodějové se zaměřovali na poznávání okolí našeho města, zlepšovali si kondici tak, aby dobře zvládali i delší vzdálenosti. Hezké odpoledne jsme si užili společně s maminkami a babičkami při oslavě jejich svátku. Krásné počasí a spousta nových zážitků na nás čekala na Čabárně. Na "Ostrově" jsme si doplnili poznatky o živé i neživé přírodě. Měli jsme možnost pozorovat a pohrát si se zvířátky, která zde mají. Prohlédli jsme si práce dětí na výstavách v "Troubě" a na ZŠ, kde jsme si připomněli známé pohádky. Na princezny a rytíře jsme se proměňovali na zámku Radič. Se zájmem jsme pozorovali ukázku práce s vycvičeným psem Berinkou. Kdyby tak uměly poslouchat děti... Těšíme se na školu v přírodě v Janských lázních. Slavnostní rozloučení na Městském úřadu čeká na děti, které budou odcházet do školy. Celý školní rok zakončíme Čarodějovou zkouškou a spaním s Čarodějem (spaní se týká pouze dětí, které odcházejí do školy). DĚKUJEME VŠEM RODIČŮM ZA CELOROČNÍ SPOLUPRÁCI A PŘEJEME JIM I DĚTEM HODNĚ VESELÉ PRÁZDNINY SE SPOUSTOU NOVÝCH ZÁŽITKŮ A DOBRÉ NÁLADY. Jarka a Ola Zprávičky od Trpaslíka: Měli jsme opravdu,,napilno". Poslední dubnový den jsme si báječně užili v kouzelné vesničce Úherce. Během cesty po vesničce jsme se potkali s vodnickým čarodějem, s čarodějnicí na kole a s velkou čerodějnou rodinkou. Výlet se nám moc líbil, ale už jsme se těšili na další.

8 Dalším naším společným výletem byl zámek Berchtold. Na zámku nás čekalo mnoho dobrodružství. Největším dobrodružstvím bylo podzemní peklo, kam se vydalo jen pár odvážlivců. Velkou oslavou,,u Trpaslíčků" byl DEN MAMINEK. Po velkých přípravách jsme ukázali maminkám a babičkám, jak jsme šikovní a moc jsme si tento den všichni užili. Další oslavou byl u nás Mezinárodní den dětí, který jsme oslavili na školní zahradě a i počasí nám opravdu přálo. Děti si mohly vyzkoušet soutěže všeho druhu. Za splnění všech soutěží byly děti odměněny dárečkem a sladkou dobrůtkou. V červnu se ještě můžeme těšit na velkou procházku směrem Boží hrob, kde se podíváme na krásně rozkvetlé zahrádky a užijeme si plno legrace. Další návštěvu plánujeme do městské hvězdárny. Na závěr bychom chtěli poděkovat všem rodičům za spolupráci během školního roku a všem přejeme krásné prázdniny plné zábavy a dobrodružství. Lucka a Ivana a Jolana Zprávičky od Obra: Během měsíce května i června se u Obra pořád něco dělo. Oslavili jsme spolu s maminkami jejich svátek tentokrát velkou pohádkou, ve které se i zpívalo. Děti tradičně podarovaly své maminky vlastnoručně ušitým srdíčkem a dalšími dárečky a přáníčky, které pro ně ve školce s láskou vyrobily navštívila školku paní zapojená do projektu Tenge Nenge, která jezdí pomáhat dětem do Afriky. Našim dětem pak vyprávěla a na fotografiích ukázala, jak žijí jejich afričtí vrstevníci. V tento den se také odpoledne konala Vernisáž 20. ročníku Výtvarné výstavy se soutěží. Děkujeme touto cestou naší úspěšné recitátorce Anetce Kadeřábkové, která před otevřením výstavy přednesla básničku, se kterou se umístila na 1. místě v recitační soutěži Slánka. Je to velká šikulka! Po otevření výstavy pan starosta slavnostně přestřihl pásku u našeho nového hřiště na zahradě a od té chvíle mají děti na zahradě ještě více sportovního vyžití. O dva dny později jsme navštívili výstavu hospodářských zvířat, kde jsme viděli různé druhy drůbeže, králíků, holubů i akvarijních rybiček nás opět pozval DDM Ostrov do jejich dílny, abychom se u nich naučili malovat na břidlici. V úterý naše třída vyrazila na celodenní výlet, tentokrát na zámek Radič. Zámkem nás prováděla princezna, která dávala dětem v jednotlivých komnatách různé úkoly. V jedné místnosti se například skládalo obří puzzle podle obrázku na stropě, v jiné si děvčata na posteli s dvaceti matracemi, pod kterými se skrýval hrášek, zkoušela, zda jsou také opravdické princezny. Asi se budete divit, ale vážně máme ve třídě jen opravdové princezny! Nejtěžší úkol pro kluky bylo navléknout pro princeznu korále, které se jí roztrhaly. A naopak snadné se zdálo otvírat všechna dvířka a dveře a najít ty, za kterými se skrývá poklad. Celou prohlídku jsme si skvěle užili a na závěr nám princezna otevřela kouzelnou komnatu se spoustou oblečení a zbroje. Všichni se tak v mžiku proměnili ve dvorní dámy, princezny, královny, a nebo rytíře, stráže a prince. Na závěr jsme si při hudbě v historických oděvech i zatančili. Po prohlídce zámku si děti na zámecké zahradě pochutnaly na výborných řízcích, ještě jsme si trochu začarovali počasí a pak hajdy domů. Dva dny po výletě Obři zavítali do hvězdárny. Paní Trnková nám pustila vzdělávací pohádku o sluníčku a pak nás zavedla do kopule, kde se každý podíval do opravdického dalekohledu.

9 Děti i paní učitelky se také dozvěděli něco nového o minerálech drahých kamenech. Moc děkujeme za pěknou prohlídku! se u Obrů slavilo. Svátek dětem zpříjemnila paní Ducháčová, která napekla pro všechny výborné muffiny. Každé dítko si v tento den mohlo zaťukat na naší narozeninově-svátkovou kouzelnou krabičku, která pro každého skrývala malý dáreček nás pobavil i poučil mimořádně šikovný a mnohými soutěžemi protřelý pes Bereta. Spolu se svou paničkou naší paní uklízečkou Irenou, nám ukázali, že se my lidé máme od věrných, poslušných, pozorných, hravých a šikovných pejsků co učit jsme zavítali na exkurzi k hasičům, kde děti viděly auta a jejich vybavení a prošli si nový autobus, který pomáhá při hromadných neštěstích například při povodních. Pak si nás odvedl vedoucí hasičů do úplně nové učebny Hasíka, kde se děti dozvěděly o tom, co je bezpečné a co ne a jak mohou předcházet požárům a ostatním tragédiím. Do konce roku nás ještě čeká spousta akcí, na které se všichni moc těšíme. Shlédneme pohádku od divadelní společnosti, 11 dětí vycestuje na týden do hor, vydáme se na Čabárnu, budeme maturovat, na MÚ se slavnostně rozloučíme s předškoláky, pokud něco ulovíme na výpravě za mamutem, tak si to upečeme a sníme, užijeme si Indiánský den a všichni se budeme těšit na spaní v MŠ. A na závěr trocha sentimentu. Milí rodiče a Obříci! Bylo nám s Vámi celý školní rok (s některými z Vás dokonce 3 roky) opravdu krásně. Myslíme si, že jsme jako učitelky měly obrovské štěstí pracovat právě s Vašimi dětmi, které nám přirostly k srdci. Nepamatujeme si, že by nastal nějaký vážný neřešitelný problém, naopak, vždy jsme svorně sledovali společný cíl spokojené děti, které domácí výchova a předškolní vzdělávání posune o kousek dál k samostatnosti a touze po poznání. A jelikož děti jsou nejlepší učitelé, také my, jsme díky nim o něco moudřejší. Děkujeme Vám za to z celého srdce! Jana a Janka Zprávičky od Princezny: Měsíc lásky MÁJ jsme v naší mateřince oslavili při příležitosti jejich svátku s tím vůbec největším pokladem, svou maminkou. Na již tradiční školkové výstavě jsme vyhráli 1. cenu za kolektivní práci s legračním, ale vtipným názvem Kurník a v jednotlivcích se náš Oliver umístil ve své kategorii na krásném 2. místě tudíž 2x HURÁ! Na vernisáži výstavy vystoupila navíc naše Eliška se svojí krásnou písničkou o kočičce, se kterou nás i úspěšně reprezentovala v soutěži Skřivánek. Babička Jakuba Hýky připravila pro všechny děti v MŠ (a že nás tam je) poučné povídání o životě dětí v Africe. Za zvířátky jsme zašli k modelářskému středisku na výstavu drobného domácího zvířectva a v rámci probíraného téma Zvířata v ZOO jsme ještě zaběhli na náměstí do obchodu akvaristika teraristika mrknout na obřího hada i ostatní zvířátka. Podpořit a zároveň se také inspirovat jsme byli výstavu dětí z Ledců v galerii v Troubě pod názvem Poznáváme svět. Celodenní výlet do Mirakula v Milovicích (u Lysé nad Labem) se obzvlášť vydařil. Počasí bylo téměř letní a nabízené atrakce zaujaly nejen děti, ale i nás dospěláky. Domů jsme se vraceli s přesvědčením, že se sem rozhodně ještě musíme podívat.

10 Naštěstí na nás v brzké době čekala další prima akce, a to oslava našeho svátku Dne dětí, kdy jsme si za hezkého počasí zasoutěžili na školní zahradě v různých sportovních disciplínách o drobné ceny. Na konci května jsme se stihli ještě vyfotit na společnou fotografii třídy. V červnu jsme se už stihli vydat do doby dinosaurů a v čase jsme se přenesli také do pravěku a jako báječní dobrodruhové jsme prozkoumávali tamní svět. V naší dobrodružné Cestě do pravěku bylo nezbytné dokázat co vše už umíme a známe, abychom si svou šikovností zasloužili tajemný zkamenělý poklad. A co náš ještě čeká? Pokusíme se zdolat Slánskou horu. Zajdeme si zamlsat do kavárny Wilson (děkujeme rodičům Aničky Šmehlíkové za poukázku na pohár). Těšíme se na návštěvu k Jiráskovým (moc děkujeme za pozvání), kde si vyzkoušíme tenis, petang i jiné sportovní disciplíny a společně se tak rozloučíme se školním rokem 2013/2014. Takže všem přejeme krásné prázdniny plné sluníčka a nevšedních zážitků a děkujeme za spolupráci, pomoc, ochotu a vstřícnost, čehož se nám v průběhu celého roku velkou měrou dostávalo. Těšíme se po prázdninách na viděnou v prostorách naší mateřinky a všem, teď už velkým Princeznám a Princům, kteří se po prázdninách pohádkově promění v Draky přejeme hodně úspěchů a jen samý úsměv ve tváři v předškolní třídě. Mějte se pohádkově! Renáta a Iva a Eva Zprávičky od Vodníka: Užili jsme si báječný výlet na zámek Berchtold, kde jsme si prohlédli miniatury hradů a zámků, nahlédli čertům do pekla a prošli naučnou stezku po okolí. Všichni jsme zvládli cestu autobusem, někteří dokonce jeli poprvé někam sami bez maminky a tatínka, ale zvládli jsme to na jedničku s hvězdičkou. V DDM Ostrov jsme si " zamluvili " pana Tichého a paní Libovickou a společně jsme si užili dopoledne při výrobě ptačí budky a povídání o přírodě u nás a její ochraně. Věřte, nevěřte, ale zatlouct svůj první hřebík v životě je leckdy velký zážitek. Ptačí budku zavěsíme v našem koutě zahrady a budeme čekat, kdo se nastěhuje. Na svých cestách po Slaném jsme se zastavili i ve škole na Palackého náměstí, kde jsme si užili výstavu s názvem " Z pohádky, do pohádky" a děti ze školy nám předvedli krátké pásmo pohádek. Na oplátku jsme jim "zahráli" naši pohádku " O šípkové Růžence". A ještě jsme si zasoutěžili o sladké odměny. Bylo to příjemné dopoledne. Maminkám jsme přichystali Růženkovo šípkové odpoledne. Dárečky jsme vlastnoručně vyrobili a zabalili, písničku jsme zazpívali, a pak jsme maminkám vykvetli z růžových poupátek pro radost a abychom jim i netradičně dali vědět, že je máme moooc rádi. Protože maminka je ten nejdůležitější člověk pro každého z nás. Náš záhonek před školkou vzkvétá a roste, kdo půjdete kolem, klidně si utrhněte meduňku, mátu, levanduli nebo pažitku. Zaléváme pravidelně a pečlivě. A pod lípou jsou nové skalničky a je tam tak krásně, že se nám pod pamětní deskou zabydlel i ježek. Ve třídě prožíváme cestovně letní týdny, ráno "odjíždíme, odlétáme, nebo odplouváme" KOUZELNÝM AUTOBUSEM do dalekých krajin radosti a zábavy a užíváme si na různých

11 světadílech to nejlepší, co nám poskytuje. Zejména Indiáni jsou vážně hodně zajímaví, ale taková africká divočina a rituální tance na pohodu ve třídě má také cosi kouzelného. A to ještě nevíte, že naše Markétka má chameleona, a že k nám přišel na návštěvu, a že mění barvu a je krásný, a že bychom ho chtěli mít ve třídě pořád. Ale asi to nepůjde, protože budou ty prázdniny a byl by tam sám. A ještě, to vám musíme povědět, Irena, to je naše paní uklízečka hodná, nám přivedla do školky svojí psí kamarádku Beretu a předvedla nám, jak umí krásně poslouchat, a hledat a pomáhat. Berinka byla chvílemi poslušnější než všechny děti najednou i zvlášť. Myslíme, že je toho ještě hodně, co jsme zažili a prožili, jen se to už asi do Kašpárka nevejde, a tak si o tom někdy třeba jen tak povíme, až se potkáme, jo. A závěrem chceme všem našim rodičům a prarodičům poděkovat za pomoc, podporu, laskavé úsměvy ráno i odpoledne. Chceme popřát krásné prázdninové dny plné letní pohody a dobré nálady a budeme se na vás a vaše dětičky těšit zase v září. Ája a Míla a Jiřinka Fialová rolnička Na prázdniny se úkoly přeci nedávají. Tím jediným úkolem je užít si pohádkové prázdniny se spoustou legrace a dobrodružství, o kterých si po prázdninách budeme moci ve školce společně povídat. A naším prázdninovým přáním je to, abyste se nikde nezranili a aby se Vám vyhýbaly i všechny nemoci. Vám, všem školákům, přejeme co nejvíce krásných známek, co nejvíce úspěchů, co nejvíce úsměvů, co nejvíce příjemných zážitků a co nejvíce pohody ve školních lavicích. A někdy se na nás určitě přijďte podívat. Tak ahoj v novém školním roce 2014/2015 Váš Kašpárek a také Vaše paní učitelky, Vaše paní uklízečky a Vaše paní kuchařky

KAŠPÁREK. březen duben 2015. Slavíme narozeniny. Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme. zažili a co. Zprávičky. nás čeká Splň si úkol od Kašpárka

KAŠPÁREK. březen duben 2015. Slavíme narozeniny. Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme. zažili a co. Zprávičky. nás čeká Splň si úkol od Kašpárka KAŠPÁREK březen duben 2015 Slavíme narozeniny Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme Zprávičky zažili a co pro všechny dětičky Perličky, moudra, nás čeká Splň si úkol od Kašpárka rozhovory Když se ozve

Více

Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14

Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14 Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14 číslo 14 / ročník VII. / únor 2012 srpen 2012 1 Úvodní slovo Vážení přátelé, čtenářky a čtenáři našeho časopisu Staník! Možná se divíte, že až nyní držíte

Více

DOPIS Z AFRIKY. ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1

DOPIS Z AFRIKY. ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1 ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1 Nazdárek - kašpárek školáci. Nemožné se stalo skutkem a je tu již čtvrté číslo našeho školního půlročníku. Čtyři jsou třeba listy čtyřlístku,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy

VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy Základní škola a mateřská škola Žandov, okres Česká Lípa, příspěvková organizace Kostelní 200, 471 07 Žandov VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy za školní rok 2011/2012 V Žandově 15. října 2012 Zpracovala

Více

ZÁŘÍ, ŘÍJEN, LISTOPAD 2014 4. vydání

ZÁŘÍ, ŘÍJEN, LISTOPAD 2014 4. vydání ZÁŘÍ, ŘÍJEN, LISTOPAD 2014 4. vydání Mateřská škola Přeštice, ulice Dukelská 1 Vážení rodiče, letní prázdniny uplynuly jako voda v řece a my se opět setkáváme v novém školním roce. I nadále pro Vás budeme

Více

KAŠPÁREK. Leden Únor 2015. Slavíme narozeniny. Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme. zažili a co. Zprávičky. nás čeká Splň si úkol od Kašpárka

KAŠPÁREK. Leden Únor 2015. Slavíme narozeniny. Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme. zažili a co. Zprávičky. nás čeká Splň si úkol od Kašpárka KAŠPÁREK Leden Únor 2015 Slavíme narozeniny Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme Zprávičky zažili a co pro všechny dětičky Perličky, moudra, nás čeká Splň si úkol od Kašpárka rozhovory Oděv chrání

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Milí čtenáři školního časopisu, léto a s ním i

Více

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2007-2008 1. Obsah Září...3 Slovo úvodem...4 Říjen...5 Závody na kolech a koloběžkách...6 Netradiční drakiáda...6 Malované pohádky...6 Pyžámkový den ve školní družině...7 Listopad...8 Dětský čin

Více

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz Občasník základní školy Olomouc, Heyrovského 33 školní rok 2014/15 Jaký by měl být učitel? Slohová práce úvaha Učitelská profese je sama o sobě dosti komplikovaná. Vždy jsem obdivovala, jak někteří učitelé

Více

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem šk. rok 2012 2013 / č. 41 / vydáno 15. listopadu 2012 Vážení rodiče, přinášíme další číslo Zpravodaje, ve kterém najdete nejdůležitější informace

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 Z Mateřské školy Vlčnov Můj den se čtvrťáky Je pondělí 6. ledna. Po čtrnáctidenním volnu se již těším na moje děti ze čtvrté třídy mateřské

Více

Samozřejmě se sportovalo, žáci vyšších ročníků se zúčastnili běhu O nejrychlejší dívku a chlapce Pardubic a přespolního běhu,

Samozřejmě se sportovalo, žáci vyšších ročníků se zúčastnili běhu O nejrychlejší dívku a chlapce Pardubic a přespolního běhu, 2 0 1 4 / 2 0 1 5 3/2014 Z OBSAHU ČÍSLA Stalo se u Veverků Už o prázdninách se uskutečnil skvělý školní tábor v Jizerských horách na chatě Zvonice. Celotáborová hra měla název Expedice Muhu aneb po stopách

Více

Petřkovice. Slovo starosty. zpravodaj. obsah čísla. městského LHOTKA obvodu LHOTKA PLESNÁ MARIÁNSKÉ HORY A HULVÁKY POLANKA NAD ODROU MARTINOV PORUBA

Petřkovice. Slovo starosty. zpravodaj. obsah čísla. městského LHOTKA obvodu LHOTKA PLESNÁ MARIÁNSKÉ HORY A HULVÁKY POLANKA NAD ODROU MARTINOV PORUBA KRÁSNÉ POLE zpravodaj městského obvodu Petřkovice Prosinec 2013 číslo 6 Zdarma Slovo starosty Vážení spoluobčané, dovolte, abych v tomto posledním čísle provedl malou rekapitulaci roku 2013 a nahlédl do

Více

ČÍSLO 39/2014 a BLATEŇÁČEK. 39. číslo 2014 MŠ Blatenská 21 45, Praha 4 OBSAH:

ČÍSLO 39/2014 a BLATEŇÁČEK. 39. číslo 2014 MŠ Blatenská 21 45, Praha 4 OBSAH: 39. číslo 2014 MŠ Blatenská 21 45, Praha 4 OBSAH: Velikonoční dílnička u Lvíčat V kině PONREPO Čarodějnický rej Návštěva knihovny O neobyčejných psech Výlet Broučků a Rybiček Besídka pro maminky u Broučků

Více

POROZUMĚNÍ číslo 43/2012 strana 2

POROZUMĚNÍ číslo 43/2012 strana 2 POROZUMĚNÍ číslo 43/2012 strana 2 číslo 43 červenec - listopad 2012 Denní centrum Mateřídouška, o.p.s. Milí čtenáři, při psaní těchto úvodních řádek jsem si uvědomil, že jsem zapomněl do krmítka nasypat

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje beseda s paní TISCHLER, dámou, která přežila 3 koncentrační tábory ze školních kronik pohřeb Karla Hynka Máchy rozhovor Ing. Vlasta Lišková zástupkyně

Více

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice ROSÍK Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO rosického občasníku žáků ZŠ Rosice * 22. 10. 2007 * ročník V * školní rok 2007/2008 * cena 15 Kč * Obsah: Akce, které se uskutečnily

Více

A je tu podzim. září říjen 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem

A je tu podzim. září říjen 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem A je tu podzim září říjen 2013 Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem Jen tak na okraj Po prázdninové pauze Vás opět vítáme u dalšího vydání Clicku. V naší redakci se tentokrát

Více

POROZUMĚNÍ Veronika K. To naše Porozumění, to je naše potěšení. S ním se krásně zasmějeme a srdce si s ním zahřejeme.

POROZUMĚNÍ Veronika K. To naše Porozumění, to je naše potěšení. S ním se krásně zasmějeme a srdce si s ním zahřejeme. POROZUMĚNÍ číslo 41/2011-2012 strana 2 číslo 41 listopad 2011 - březen 2012 Denní centrum Mateřídouška, o.p.s. Divní lidé za zdí O lidech s mentálním postižením se říká, že jsou divní a nevyzpytatelní.

Více

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka Výroční zpráva školní rok 2009-2010 Obsah 1. Základní údaje o škole... 4 Charakteristika školy... 5 Vybavení školy... 5 2. Obory vzdělání

Více

V LEJBALOVÝ TURNAJ NA HORNÍM HRIŠTI

V LEJBALOVÝ TURNAJ NA HORNÍM HRIŠTI ČERVENEC - SRPEN 2015 MÍSTNÍ ZPRAVODAJ OBCE OUDOLEŇ POZVÁNKA TJ Sokol Oudoleň pořádá TRADIČNÍ V LEJBALOVÝ TURNAJ NA HORNÍM HRIŠTI SOBOTA 1. 8. 2015 Podmínka účasti: min. 2 dívky / ženy v družstvu Startovné:

Více

HARMONIE TŘETÍHO VĚKU

HARMONIE TŘETÍHO VĚKU Městská správa sociálních služeb v Mostě - příspěvková organizace HARMONIE TŘETÍHO VĚKU Číslo 48 Den dětí v Denním dětském rehabilitačním stacionáři, Středisku denní péče v ul. Františka Malíka 973 Naši

Více

ČÍSLO: 3. ROČNÍK: XXXI. DATUM VYDÁNÍ: 20. 6. 2013 Z Š P

ČÍSLO: 3. ROČNÍK: XXXI. DATUM VYDÁNÍ: 20. 6. 2013 Z Š P PAPRSEK ČÍSLO: 3. ROČNÍK: XXXI. DATUM VYDÁNÍ: 20. 6. 2013 Z Š P r a c h a t i c e, V o d ň a n s k á 2 8 7 KALENDÁŘ USKUTEČNĚNÝCH AKCÍ duben, květen, červen 1.4. Státní svátek duben 2.4. Cestička do školy

Více

Srdce pro Matýska (str. 19) www.astorieas.cz. ROČNÍK 3 ČÍSLO 1 29. 6. 2015 Časopis vychází díky podpoře společnosti ASTORIE a. s.

Srdce pro Matýska (str. 19) www.astorieas.cz. ROČNÍK 3 ČÍSLO 1 29. 6. 2015 Časopis vychází díky podpoře společnosti ASTORIE a. s. ROČNÍK 3 ČÍSLO 1 29. 6. 2015 Časopis vychází díky podpoře společnosti ASTORIE a. s. www.astorieas.cz Zpravodaj MŠ a ZŠ Brozany nad Ohří Srdce pro Matýska (str. 19) 1 5 6 8-9 10-11 14 18 20 21 22-23 STALO

Více

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4 Uvnitř čísla: Úvodník 2 Ze života školy 3-4 PLÁTEK Rozhovory 5 Turistický kroužek 6 Rok 2011 Číslo 1 Adapťáky 7-12 Sport 13 Příběh 14 Křížovka 15 Zookoutek 16 Slunce svítí na noviny. Co to asi znamená?

Více

ZPRAVODAJ. Českobrodský. Co nového Nové parkoviště na Klučovské. Ze společnosti Setkání pošemberských podnikatelů

ZPRAVODAJ. Českobrodský. Co nového Nové parkoviště na Klučovské. Ze společnosti Setkání pošemberských podnikatelů Ročník 54. / / ZDARMA / www.cesbrod.cz Českobrodský ZPRAVODAJ Co nového Nové parkoviště na Klučovské Ze společnosti Setkání pošemberských podnikatelů Ze sportu Memoriál prof. Jaroslava Pelikána Z historie

Více

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 UDĚLILI JSME CENY ŘEDITELKY ŠKOLY za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Ajdinu Naprelacovi za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Jiřímu Kosmákovi

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK ZŠ TGM Dolní Bousov Číslo 1 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 obrázek Matěj Říha Blíží se 24. prosince a všichni se začínají těšit na Vánoce. Před pár týdny jsem se koukala na jedno video. Video

Více

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2011-2012

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2011-2012 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, ALMANACH 2011-2012 Úvod... 4 Slovo úvodem... 5 Září 2011... 6 Slavnostní uvítání prvňáčků... 7 Adaptační kurz 1. ročníků... 7 Návštěva ze zahraničí... 8 Říjen 2011...

Více

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví Základní škola Otokara Březiny Jihlava, Demlova 34 Waterproject Školní zpravodaj Veletrh zdraví Přehled vycházejících žáků školní rok 2012/2013 Ve školním roce 2012/2013 končí základní vzdělávání 57 žáků

Více