Červená rolnička. Šípková Růženka aneb možná to bylo trochu jinak...

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Červená rolnička. Šípková Růženka aneb možná to bylo trochu jinak..."

Transkript

1 Nastává čas loučení se školním rokem 2013/2014, protože svá dvířka už nám pomaloučku polehoučku otvírají letní PRÁZDNINY. Užijte si příjemné počteníčko v našem posledním předprázdninovém vydání Kašpárka. A jak se s naší mateřinkou U DIVADLA rozloučit? Co třeba pohádkou? Je sice trochu zvláštní a možná i popletená, ale určitě vtipná. Červená rolnička Veršovaná pohádka o princezničce, co nechtěla ráno vstávat Šípková Růženka aneb možná to bylo trochu jinak... Dnes jako včera či předloni královský budík zazvoní, ať už jsi klouček nebo kmet, celičké království vstává v pět. Každý den s pláčem otvírá víčka i naše Růženka princeznička. Ač jinak milá je, veselá, zdravá, tak brzo ráno nerada vstává. K tetičce víle chodívá s prosíkem: Udělej něco s tím hrozným budíkem! Ty přece umíš čarovat, zařiď, ať můžu dlouho spát. Tak hezky prosí, až tetička povolí a sešle kouzlo na hrad a okolí. Královský budík teď místo v pět zazvoní jim až za sto let.

2 Balíme na prázdniny Prázdninová dobrodružství na ostrově

3 Modrá rolnička Humor v povídce Dovolená samá voda aneb může být i hůř Ještě žádná naše společná rodinná dovolená neproběhla ve znamení tepla, slunce a vody. Tedy vody ano. I letos jsme vyrazili k vodě. Slapská přehrada zamrkala vodní hladinou a rozevřela před námi svou nevlídně prochladlou náruč. Takže vodu okusil jen malý model požárního člunu řízený vysílačkou. Následující dny jsme obšťastnili návštěvou dvoje známé a zámek Konopiště. To já bysem taky chtěl mít takovéhle pokoje, povzdechl si náš Martin uprostřed komnat. Živě jsem si představila, jak by hodinu po obydlení vypadaly. A proč zastřelili tolik zvířat? V zámeckých oknech se proplétaly provazy deště a děti okouzleně pozorovaly skleněné lustry, malované skříně, obrazy, zbraně a lovecké trofeje na chodbě. A tenhle medvěd je živej? Ten je přece vycpanej. A neobživne? Jak by mohl, když má v sobě piliny. A proč je tenhle placatej? To je jen kůže. A mámo, princové chodili na nočník i jako velký? Několik studentů začalo věnovat viditelně větší pozornost našim trojčatům než výkladu průvodce. A venku zatím přestalo pršet. Pětimístná buňka v autokempu Skalka se na týden proměnila v náš domov. Mravenci nám tu padají do čaje, ze skříně se prodírá vůně přeuzených buřtů a táta vymýšlí další způsoby, jak spolehlivě zahubit zdejší klíšťata, která jsme po sobě posbírali. Prší. Ne, musí se říkat svítí sluníčko, aby nepršelo. Jé, to mám šťastnou kartu. Máš eso? Ne, mám horníka. Hm, to já mám jenom dolníka. Karetní hra prší okouzlila děti svou novostí, jen názvy spodek a svršek se ještě nevžily. Konečně alespoň jeden den vytáhl roletu mraků a pustil ke slovu sluníčko. Vydolovali jsme plavky ze dna kufru, nafoukli dětem člun a přinesli na vodu náš windsurfing.

4 Táta se projel a pak mi přivezl prkno ke břehu. Chtě nechtě jsem musela vlézt u kraje do vody, abych se mohla vyšplhat na prkno. Chvíli jsem přemýšlela, zda je vratší prkno či moje nohy, a pak jsem poodjela od břehu za bóje. Představa, že spadnu do ledové vody, mě děsila. Já už nechci dál, já chci zpátky na břeh, dožadovala jsem se pomoci. Jarda se tedy posadil do malého člunu a pak už jsem slyšela jen dětský smích, když se i s člunem propadl pod hladinu. No, to je teda k smíchu! Víte, jak mám teď studených plavky? Znovu jsem se chopila plachty a jakýmsi záhadným způsobem domanévrovala téměř až k dřevěnému můstku. Přestoupila jsem na pevnější suchou plošinu s přesvědčením, že už jsem si užila vodních sportů až až. Počasí bylo stejného názoru, proto jsme příště dali přednost lesu před vodní hladinou. Houby kupodivu rostly hlavně lišky a babky. Jen Hanka, která jindy vidí sáček bonbónů i v neprůhledné tašce, tu byla raněna slepotou a v rámci hledání rozšlápla několik hub. V den odjezdu se slunce vyhouplo v plné kráse a my s tichou rezignací vyklidili místo. Aspoň, že nás doma čeká děda a babička s dobrým obědem a po týdnu i teplá sprcha. Nabídka knížek Bajky z pole i tůňky - Kobulejová Hana Karolina V deseti příbězích na vás čeká mnoho překvapujících situací, se kterými se potýkají a vždy je důmyslně vyřeší. Setkáte se s včeličkou, která létala tak pomalu, že nestihala svůj roj. Zjistíte, jak ptáčci s jezevcem pomohli zapomnětlivé sýkorce. Dozvíte se, proč se nepřátelily mouchy a berušky na jedné zahradě, a jak nakonec vše dopadlo. Příběhy, se kterými se setkáte v této knížce, vás na chvíli zavedou do pohádkového světa. Bajky z lesa i louky - Kobulejová Hana Karolina, Kalinová Iveta Knížka je složená z deseti příběhů zvířátek, která myslí jako lidé. Zvířecí svět je plný nevšedních i všedních dobrodružství, díky kterým se děti čtivou formou seznamují nejen s okolními zvířaty, ale také se učí, jak s důvtipem zvládnout životní nesnáze. A aby se děti mohly z pohádek skutečně něco naučit, z každého příběhu vždy plyne poučení. Hustej Internet - Lucie Seifertová, Eckertová Lenka Kniha Vás velmi vtipnou formou provede úskalími a nebezpečími, které číhají na internetu na Vás a Vaše děti. Lucie Seifertová je autorkou nejúspěšnější knihy o české historii Dějiny udatného českého národa a Lenka Eckertová je největší popularizátorkou bezpečného internetu a autorkou knihy Bezpečnost dětí na Internetu. Průšvihy Billa Madlafouska - Laňka David Oblíbený hrdina dětské knihy Dobrodružství Billa Madlafouska a jeho přátelé Madla, Bedna a Bůček se vracejí v nové knize. Jsou o rok starší, a jako čtvrťáci už se cítí náležitě dospělí. Stejně jako první díl, tak i Průšvihy Billa Madlafouska jsou provázeny hravými ilustracemi Markéty Vydrové.

5 Žlutá rolnička Tentokrát tu máme přání nejen pro květnové a červnové oslavence, ale zároveň přejeme i všem letňáčkům, narozeným o prázdninách. Vodníci: Filip Rosický, Ema Herinková, Nikola Houdková, Antonie Belanová, Sofie Henklová, Eliška Marinová, Václav Šulgán, Jan Bletterbauer, Filip Dragoun Trpaslíci: Jaroslava Hovorková, Eliška Hrstková, Marek Karnold, Theodora Papadopolu, Clara Schejbalová, Gabriela Trnková, Jan Brabec Princezny: Jakub Hýka, Matěj Široký, Tereza Myšáková, Jůlie Suchopárková, Vladimír Charouz, Šimon Jirásek, Dominik Lavička, Anna Palánová, Sofie Vágnerová, Radim Lukeš Čarodějové: Nela Kaiserová, Vít Kejla, David Rosický, Tadeáš Oplatek, Sebastian Vágner, Roman Kovář Obři: Daryna Savenko, Petr Dygrýn, Lukáš Fiala, Isabela Filipovská, Aneta Kadeřábková, Matěj Čeri Draci: Marie Beznosková, Daniel Tesař, Elen Vágnerová, Jana Šámalová, Matěj Vejmelka, Matyáš Brožovský, Adam Chmel, Matěj Myšák

6 Zelená rolnička Smějeme se u Princezny: Který pták je největší? Olinka - Žirafa Jaké znáte nebezpečné, třeba i jedovaté zvíře? Anička P. - Muchomůrka Anička P. podruhé Renato, ty máš nohy obráceně? (na vysvětlenou: dovolila jsem si na chvilku sednout a dát si nohu přes nohu A co když má nakonec pravdu? ) Perličky od Obra: Pěťa H. Já nevidím, slunce mi krade voči! Kuba Š. - Jano, mě už chce spadnout zub! Jak se jmenuje mládě od prasátka? Šimon - Pepř, vlastně čuňátko! Péťa H. Já na Martiny nevěřím. (myslel Marťany) Lukáš Tam to znám, to je u té mávací kašny. (Slaný pramen) S Vodníkem je pořád veselo: Tak děti, jak se asi lidé na celém světě zdraví, když se potkávají? Jarmilka (nadšeně) Jaro, léto, podzim, zima. V Africe žije zvířátko, které můžeme vídat i u nás, žije na souši, má čtyři nožky, kůži jako had, dlouhý ocásek, který doroste, pokud o něj zvířátko přijde (celé ráno jsem vyráběla šablonky) a ptali jste se mě co to je? Tak, kdopak to bude? Odpovědi - Žralok? Delfín? Medvěd? ( A co Vy dospěláci, znáte odpověď? ) Oranžová rolnička Co prožíváme před prázdninami? Zprávičky od Draka: V květnu jsme pozvali maminky na oslavu jejich svátku. Připravili jsme si pro ně několik básniček, písniček a taneček. Skončilo divadelní předplatné poslední pohádkou O medvědu Ondřejovi. Vyslechli jsme si povídání o dětech v Africe. Zakoupením zvířátek vyrobených z korálků, jsme přispěli na nákup hraček do jedné africké mateřské školky.

7 Některé děti vystoupily na vernisáži výstavy dětských kreseb, které jsou vystavené v naší MŠ. Naše třída vyhrála první místo, za společnou práci Zeměkoule. Vydali jsme se na celodenní výlet do Mirakula v Milovicích, kde se nám moc líbilo. Navštívili jsme také hasičskou stanici, kde jsme se seznámili s prací hasičů. Na zahradě jsme se všichni společně vyfotili. Byli jsme na posledním tvoření na Ostrově. Vytvářeli jsme koníčky ze slámy. Soutěžemi a velkou legrací jsme oslavili Den dětí. Na školní zahradě jsme viděli ukázku výcviku psa Berinky. Máme za sebou také výlet do skanzenu v Třebízi a navštívili jme i naši bývalou paní kuchařku Fandu, po které se nám moc stýská. V červnu nás ještě čeká divadelní představení Zlatá husa. Některé děti pojedou na školu v přírodě do Jánských Lázní v Krkonoších složí všichni předškoláci závěrečnou maturitu a odpoledne se s nimi a jejich rodiči rozloučíme v obřadní síni Městského úřadu. Těšíme se na výlet do továrny LEGO. Předškoláky čeká ještě dobrodružná výprava zakončená spaním ve školce. Se všemi dětmi se před prázdninami rozloučíme zmrzlinou v kavárně Wilson. Všem dětem, které půjdou po prázdninách do školy, přejeme mnoho studijních úspěchů a jejich rodičům pevné nervy. Markéta a Jiřka Zprávičky od Čaroděje: Čarodějové se zaměřovali na poznávání okolí našeho města, zlepšovali si kondici tak, aby dobře zvládali i delší vzdálenosti. Hezké odpoledne jsme si užili společně s maminkami a babičkami při oslavě jejich svátku. Krásné počasí a spousta nových zážitků na nás čekala na Čabárně. Na "Ostrově" jsme si doplnili poznatky o živé i neživé přírodě. Měli jsme možnost pozorovat a pohrát si se zvířátky, která zde mají. Prohlédli jsme si práce dětí na výstavách v "Troubě" a na ZŠ, kde jsme si připomněli známé pohádky. Na princezny a rytíře jsme se proměňovali na zámku Radič. Se zájmem jsme pozorovali ukázku práce s vycvičeným psem Berinkou. Kdyby tak uměly poslouchat děti... Těšíme se na školu v přírodě v Janských lázních. Slavnostní rozloučení na Městském úřadu čeká na děti, které budou odcházet do školy. Celý školní rok zakončíme Čarodějovou zkouškou a spaním s Čarodějem (spaní se týká pouze dětí, které odcházejí do školy). DĚKUJEME VŠEM RODIČŮM ZA CELOROČNÍ SPOLUPRÁCI A PŘEJEME JIM I DĚTEM HODNĚ VESELÉ PRÁZDNINY SE SPOUSTOU NOVÝCH ZÁŽITKŮ A DOBRÉ NÁLADY. Jarka a Ola Zprávičky od Trpaslíka: Měli jsme opravdu,,napilno". Poslední dubnový den jsme si báječně užili v kouzelné vesničce Úherce. Během cesty po vesničce jsme se potkali s vodnickým čarodějem, s čarodějnicí na kole a s velkou čerodějnou rodinkou. Výlet se nám moc líbil, ale už jsme se těšili na další.

8 Dalším naším společným výletem byl zámek Berchtold. Na zámku nás čekalo mnoho dobrodružství. Největším dobrodružstvím bylo podzemní peklo, kam se vydalo jen pár odvážlivců. Velkou oslavou,,u Trpaslíčků" byl DEN MAMINEK. Po velkých přípravách jsme ukázali maminkám a babičkám, jak jsme šikovní a moc jsme si tento den všichni užili. Další oslavou byl u nás Mezinárodní den dětí, který jsme oslavili na školní zahradě a i počasí nám opravdu přálo. Děti si mohly vyzkoušet soutěže všeho druhu. Za splnění všech soutěží byly děti odměněny dárečkem a sladkou dobrůtkou. V červnu se ještě můžeme těšit na velkou procházku směrem Boží hrob, kde se podíváme na krásně rozkvetlé zahrádky a užijeme si plno legrace. Další návštěvu plánujeme do městské hvězdárny. Na závěr bychom chtěli poděkovat všem rodičům za spolupráci během školního roku a všem přejeme krásné prázdniny plné zábavy a dobrodružství. Lucka a Ivana a Jolana Zprávičky od Obra: Během měsíce května i června se u Obra pořád něco dělo. Oslavili jsme spolu s maminkami jejich svátek tentokrát velkou pohádkou, ve které se i zpívalo. Děti tradičně podarovaly své maminky vlastnoručně ušitým srdíčkem a dalšími dárečky a přáníčky, které pro ně ve školce s láskou vyrobily navštívila školku paní zapojená do projektu Tenge Nenge, která jezdí pomáhat dětem do Afriky. Našim dětem pak vyprávěla a na fotografiích ukázala, jak žijí jejich afričtí vrstevníci. V tento den se také odpoledne konala Vernisáž 20. ročníku Výtvarné výstavy se soutěží. Děkujeme touto cestou naší úspěšné recitátorce Anetce Kadeřábkové, která před otevřením výstavy přednesla básničku, se kterou se umístila na 1. místě v recitační soutěži Slánka. Je to velká šikulka! Po otevření výstavy pan starosta slavnostně přestřihl pásku u našeho nového hřiště na zahradě a od té chvíle mají děti na zahradě ještě více sportovního vyžití. O dva dny později jsme navštívili výstavu hospodářských zvířat, kde jsme viděli různé druhy drůbeže, králíků, holubů i akvarijních rybiček nás opět pozval DDM Ostrov do jejich dílny, abychom se u nich naučili malovat na břidlici. V úterý naše třída vyrazila na celodenní výlet, tentokrát na zámek Radič. Zámkem nás prováděla princezna, která dávala dětem v jednotlivých komnatách různé úkoly. V jedné místnosti se například skládalo obří puzzle podle obrázku na stropě, v jiné si děvčata na posteli s dvaceti matracemi, pod kterými se skrýval hrášek, zkoušela, zda jsou také opravdické princezny. Asi se budete divit, ale vážně máme ve třídě jen opravdové princezny! Nejtěžší úkol pro kluky bylo navléknout pro princeznu korále, které se jí roztrhaly. A naopak snadné se zdálo otvírat všechna dvířka a dveře a najít ty, za kterými se skrývá poklad. Celou prohlídku jsme si skvěle užili a na závěr nám princezna otevřela kouzelnou komnatu se spoustou oblečení a zbroje. Všichni se tak v mžiku proměnili ve dvorní dámy, princezny, královny, a nebo rytíře, stráže a prince. Na závěr jsme si při hudbě v historických oděvech i zatančili. Po prohlídce zámku si děti na zámecké zahradě pochutnaly na výborných řízcích, ještě jsme si trochu začarovali počasí a pak hajdy domů. Dva dny po výletě Obři zavítali do hvězdárny. Paní Trnková nám pustila vzdělávací pohádku o sluníčku a pak nás zavedla do kopule, kde se každý podíval do opravdického dalekohledu.

9 Děti i paní učitelky se také dozvěděli něco nového o minerálech drahých kamenech. Moc děkujeme za pěknou prohlídku! se u Obrů slavilo. Svátek dětem zpříjemnila paní Ducháčová, která napekla pro všechny výborné muffiny. Každé dítko si v tento den mohlo zaťukat na naší narozeninově-svátkovou kouzelnou krabičku, která pro každého skrývala malý dáreček nás pobavil i poučil mimořádně šikovný a mnohými soutěžemi protřelý pes Bereta. Spolu se svou paničkou naší paní uklízečkou Irenou, nám ukázali, že se my lidé máme od věrných, poslušných, pozorných, hravých a šikovných pejsků co učit jsme zavítali na exkurzi k hasičům, kde děti viděly auta a jejich vybavení a prošli si nový autobus, který pomáhá při hromadných neštěstích například při povodních. Pak si nás odvedl vedoucí hasičů do úplně nové učebny Hasíka, kde se děti dozvěděly o tom, co je bezpečné a co ne a jak mohou předcházet požárům a ostatním tragédiím. Do konce roku nás ještě čeká spousta akcí, na které se všichni moc těšíme. Shlédneme pohádku od divadelní společnosti, 11 dětí vycestuje na týden do hor, vydáme se na Čabárnu, budeme maturovat, na MÚ se slavnostně rozloučíme s předškoláky, pokud něco ulovíme na výpravě za mamutem, tak si to upečeme a sníme, užijeme si Indiánský den a všichni se budeme těšit na spaní v MŠ. A na závěr trocha sentimentu. Milí rodiče a Obříci! Bylo nám s Vámi celý školní rok (s některými z Vás dokonce 3 roky) opravdu krásně. Myslíme si, že jsme jako učitelky měly obrovské štěstí pracovat právě s Vašimi dětmi, které nám přirostly k srdci. Nepamatujeme si, že by nastal nějaký vážný neřešitelný problém, naopak, vždy jsme svorně sledovali společný cíl spokojené děti, které domácí výchova a předškolní vzdělávání posune o kousek dál k samostatnosti a touze po poznání. A jelikož děti jsou nejlepší učitelé, také my, jsme díky nim o něco moudřejší. Děkujeme Vám za to z celého srdce! Jana a Janka Zprávičky od Princezny: Měsíc lásky MÁJ jsme v naší mateřince oslavili při příležitosti jejich svátku s tím vůbec největším pokladem, svou maminkou. Na již tradiční školkové výstavě jsme vyhráli 1. cenu za kolektivní práci s legračním, ale vtipným názvem Kurník a v jednotlivcích se náš Oliver umístil ve své kategorii na krásném 2. místě tudíž 2x HURÁ! Na vernisáži výstavy vystoupila navíc naše Eliška se svojí krásnou písničkou o kočičce, se kterou nás i úspěšně reprezentovala v soutěži Skřivánek. Babička Jakuba Hýky připravila pro všechny děti v MŠ (a že nás tam je) poučné povídání o životě dětí v Africe. Za zvířátky jsme zašli k modelářskému středisku na výstavu drobného domácího zvířectva a v rámci probíraného téma Zvířata v ZOO jsme ještě zaběhli na náměstí do obchodu akvaristika teraristika mrknout na obřího hada i ostatní zvířátka. Podpořit a zároveň se také inspirovat jsme byli výstavu dětí z Ledců v galerii v Troubě pod názvem Poznáváme svět. Celodenní výlet do Mirakula v Milovicích (u Lysé nad Labem) se obzvlášť vydařil. Počasí bylo téměř letní a nabízené atrakce zaujaly nejen děti, ale i nás dospěláky. Domů jsme se vraceli s přesvědčením, že se sem rozhodně ještě musíme podívat.

10 Naštěstí na nás v brzké době čekala další prima akce, a to oslava našeho svátku Dne dětí, kdy jsme si za hezkého počasí zasoutěžili na školní zahradě v různých sportovních disciplínách o drobné ceny. Na konci května jsme se stihli ještě vyfotit na společnou fotografii třídy. V červnu jsme se už stihli vydat do doby dinosaurů a v čase jsme se přenesli také do pravěku a jako báječní dobrodruhové jsme prozkoumávali tamní svět. V naší dobrodružné Cestě do pravěku bylo nezbytné dokázat co vše už umíme a známe, abychom si svou šikovností zasloužili tajemný zkamenělý poklad. A co náš ještě čeká? Pokusíme se zdolat Slánskou horu. Zajdeme si zamlsat do kavárny Wilson (děkujeme rodičům Aničky Šmehlíkové za poukázku na pohár). Těšíme se na návštěvu k Jiráskovým (moc děkujeme za pozvání), kde si vyzkoušíme tenis, petang i jiné sportovní disciplíny a společně se tak rozloučíme se školním rokem 2013/2014. Takže všem přejeme krásné prázdniny plné sluníčka a nevšedních zážitků a děkujeme za spolupráci, pomoc, ochotu a vstřícnost, čehož se nám v průběhu celého roku velkou měrou dostávalo. Těšíme se po prázdninách na viděnou v prostorách naší mateřinky a všem, teď už velkým Princeznám a Princům, kteří se po prázdninách pohádkově promění v Draky přejeme hodně úspěchů a jen samý úsměv ve tváři v předškolní třídě. Mějte se pohádkově! Renáta a Iva a Eva Zprávičky od Vodníka: Užili jsme si báječný výlet na zámek Berchtold, kde jsme si prohlédli miniatury hradů a zámků, nahlédli čertům do pekla a prošli naučnou stezku po okolí. Všichni jsme zvládli cestu autobusem, někteří dokonce jeli poprvé někam sami bez maminky a tatínka, ale zvládli jsme to na jedničku s hvězdičkou. V DDM Ostrov jsme si " zamluvili " pana Tichého a paní Libovickou a společně jsme si užili dopoledne při výrobě ptačí budky a povídání o přírodě u nás a její ochraně. Věřte, nevěřte, ale zatlouct svůj první hřebík v životě je leckdy velký zážitek. Ptačí budku zavěsíme v našem koutě zahrady a budeme čekat, kdo se nastěhuje. Na svých cestách po Slaném jsme se zastavili i ve škole na Palackého náměstí, kde jsme si užili výstavu s názvem " Z pohádky, do pohádky" a děti ze školy nám předvedli krátké pásmo pohádek. Na oplátku jsme jim "zahráli" naši pohádku " O šípkové Růžence". A ještě jsme si zasoutěžili o sladké odměny. Bylo to příjemné dopoledne. Maminkám jsme přichystali Růženkovo šípkové odpoledne. Dárečky jsme vlastnoručně vyrobili a zabalili, písničku jsme zazpívali, a pak jsme maminkám vykvetli z růžových poupátek pro radost a abychom jim i netradičně dali vědět, že je máme moooc rádi. Protože maminka je ten nejdůležitější člověk pro každého z nás. Náš záhonek před školkou vzkvétá a roste, kdo půjdete kolem, klidně si utrhněte meduňku, mátu, levanduli nebo pažitku. Zaléváme pravidelně a pečlivě. A pod lípou jsou nové skalničky a je tam tak krásně, že se nám pod pamětní deskou zabydlel i ježek. Ve třídě prožíváme cestovně letní týdny, ráno "odjíždíme, odlétáme, nebo odplouváme" KOUZELNÝM AUTOBUSEM do dalekých krajin radosti a zábavy a užíváme si na různých

11 světadílech to nejlepší, co nám poskytuje. Zejména Indiáni jsou vážně hodně zajímaví, ale taková africká divočina a rituální tance na pohodu ve třídě má také cosi kouzelného. A to ještě nevíte, že naše Markétka má chameleona, a že k nám přišel na návštěvu, a že mění barvu a je krásný, a že bychom ho chtěli mít ve třídě pořád. Ale asi to nepůjde, protože budou ty prázdniny a byl by tam sám. A ještě, to vám musíme povědět, Irena, to je naše paní uklízečka hodná, nám přivedla do školky svojí psí kamarádku Beretu a předvedla nám, jak umí krásně poslouchat, a hledat a pomáhat. Berinka byla chvílemi poslušnější než všechny děti najednou i zvlášť. Myslíme, že je toho ještě hodně, co jsme zažili a prožili, jen se to už asi do Kašpárka nevejde, a tak si o tom někdy třeba jen tak povíme, až se potkáme, jo. A závěrem chceme všem našim rodičům a prarodičům poděkovat za pomoc, podporu, laskavé úsměvy ráno i odpoledne. Chceme popřát krásné prázdninové dny plné letní pohody a dobré nálady a budeme se na vás a vaše dětičky těšit zase v září. Ája a Míla a Jiřinka Fialová rolnička Na prázdniny se úkoly přeci nedávají. Tím jediným úkolem je užít si pohádkové prázdniny se spoustou legrace a dobrodružství, o kterých si po prázdninách budeme moci ve školce společně povídat. A naším prázdninovým přáním je to, abyste se nikde nezranili a aby se Vám vyhýbaly i všechny nemoci. Vám, všem školákům, přejeme co nejvíce krásných známek, co nejvíce úspěchů, co nejvíce úsměvů, co nejvíce příjemných zážitků a co nejvíce pohody ve školních lavicích. A někdy se na nás určitě přijďte podívat. Tak ahoj v novém školním roce 2014/2015 Váš Kašpárek a také Vaše paní učitelky, Vaše paní uklízečky a Vaše paní kuchařky

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Slavnostní zahájení 3.9. Jičín město pohádky Růžovo-oranžový den Krakonošův trojboj 13.9. Jičín - město pohádky Na tento

Více

Trutnodráček březen 2015

Trutnodráček březen 2015 Trutnodráček březen 2015 MÍŠA OSLAVIL JEDENÁCTÉ NAROZENINY Jedenácté narozeniny jsme oslavili dortem, písničkou a milými dárečky. Přejeme Míšovi vše nejlepší do života, především pak stálou vnitřní radost.

Více

PLÁN AKCÍ NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY 2015/2016 ZÁŘÍ 2015

PLÁN AKCÍ NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY 2015/2016 ZÁŘÍ 2015 PLÁN AKCÍ NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY 2015/2016 ZÁŘÍ 2015 Divadlo v MŠ divadlo Silesia Ostrava pohádka Byla jednou koťata 2.9.2015 v 9:00 hod. všechny třídy MŠ Schůze výboru KPŠ 8.9.2015 v 15:00 hod. Výbor KPŠ

Více

Informace pro rodiče

Informace pro rodiče Informace pro rodiče časopis MŠ Brouček leden 2015 Vydává: Mateřská škola Brouček Prackovice nad Labem Tel: 416 539 112 http://www.msbroucek.eu e-mail: msbroucek@seznam.cz Platby v MŠ Platbu inkasem provedeme

Více

22. Základní škola Plzeň. Až já budu velká. Třída: 7. B. Datum: 8. 12. 2008. Jméno: Kamila Šilhánková

22. Základní škola Plzeň. Až já budu velká. Třída: 7. B. Datum: 8. 12. 2008. Jméno: Kamila Šilhánková 22. Základní škola Plzeň Až já budu velká Třída: 7. B Datum: 8. 12. 2008 Jméno: Kamila Šilhánková V pěti letech jsem onemocněla zánětem ledvin a ležela jsem v nemocnici u svatého Jiří. Byla tam veliká

Více

VÝLET VLAKEM LÁSKA ZAČÍNÁ DOMA

VÝLET VLAKEM LÁSKA ZAČÍNÁ DOMA DEN MATEK V neděli 10.května jsme oslavili Den matek. K příležitosti svátků všech maminek jsme si společně s dětmi připravili krátká vystoupení. Děti ze třídy Berušek vystoupily pro maminky s částí nazvanou

Více

Školní vzdělávací program pro přípravnou třídu Základní školy Marie Curie-Sklodowské a mateřské školy Jáchymov, okres Karlovy Vary

Školní vzdělávací program pro přípravnou třídu Základní školy Marie Curie-Sklodowské a mateřské školy Jáchymov, okres Karlovy Vary Školní vzdělávací program pro přípravnou třídu Základní školy Marie Curie-Sklodowské a mateřské školy Jáchymov, okres Karlovy Vary 1. Identifikační údaje Oficiální název : Školní vzdělávací program pro

Více

PODZIM - září říjen listopad

PODZIM - září říjen listopad ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLNÍ DRUŽINY PŘI ZŠ A MŠ ŘEČANY N. L. VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014 Příloha 2 Ve školním roce 2013/2014 bylo ve školní družině zapsáno celkem 50 dětí z 1. 4. třídy. Otevřena byla 2 oddělení.

Více

KURANĎÁČEK č. 38. květen 2015 MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA 5 BARRANDOV KURANDOVÉ 669. Pracujeme v programu

KURANĎÁČEK č. 38. květen 2015 MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA 5 BARRANDOV KURANDOVÉ 669. Pracujeme v programu KURANĎÁČEK č. 38 květen 2015 MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA 5 BARRANDOV KURANDOVÉ 669 Pracujeme v programu www.mskurandove.cz info@mskurandove.cz Tel: 251 819 468, 724 341 771 Fax: 251 814 39 Vážení rodiče, ve dnech

Více

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní Úkoly předškoláčka, jsou pro nás hračka.. Než půjdu do školy -" minimum předškoláka". Vyzkoušejte si Předškoláci převzato www.predskolaci.cz Písničky a říkanky ze školky Další říkadla, popěvky... na doma

Více

Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6. Brechtík. Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová

Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6. Brechtík. Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová Číslo: 6 Listopad Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6 Brechtík Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová Vážení rodiče, držíte v rukou nové vydání školního časopisu, který je určen Vám i Vašim dětem. Tento časopis

Více

Augustínek. MŠ a ZŠ sv. Augustina: Škola všemi smysly, rozumem a srdcem

Augustínek. MŠ a ZŠ sv. Augustina: Škola všemi smysly, rozumem a srdcem Augustínek MŠ a ZŠ sv. Augustina: Škola všemi smysly, rozumem a srdcem Letní tábor ve Sv. Dobrotivé, 2012 Školní družina 2 Augustínek, 2012 VYCHOVÁVAT MÁ BÝT RADOST! Milí rodiče a přátelé naší školy sv.

Více

Do I. třídy byly zakoupeny nové počítače, které se stanou pomocníky při vyučování, ale i ve školní družině.

Do I. třídy byly zakoupeny nové počítače, které se stanou pomocníky při vyučování, ale i ve školní družině. Září 2013 V pátek 27. září proběhla školní drakiáda. Děti s velkým nadšením pouštěly své draky a dráčky. Bylo velmi pěkné, slunečné, ale málo větrné počasí. Akce byla přesunuta na další týden. Do I. třídy

Více

třídní učitelky Mgr. Alice Pincová a Mgr. Pavlína Nepožitková ze ZŠ 28. října 1 Příbram VII

třídní učitelky Mgr. Alice Pincová a Mgr. Pavlína Nepožitková ze ZŠ 28. října 1 Příbram VII Poznáváme své děti V červnu 2014 jsme získaly finanční prostředky z dotace v oblasti výchovy a vzdělávání Městského úřadu v Příbrami na projekt s názvem Poznáváme své děti. V rámci této dotace na naší

Více

Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí. Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem. Září 2015

Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí. Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem. Září 2015 Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem Září 2015 O čem si přečtete: Zahájení školního roku 2015/2016 Plavání Návštěva útulku

Více

Projektové noviny. II.ročník 2.číslo 30.11.2005 Cena 5 Kč. Den otevřených dveří

Projektové noviny. II.ročník 2.číslo 30.11.2005 Cena 5 Kč. Den otevřených dveří Projektové noviny II.ročník 2.číslo 30.11.2005 Cena 5 Kč Den otevřených dveří 30.11.2005 Základní škola Masarykova 412, Kolín 3 ÚVOD 30.listopadu 2005 se konal Den otevřených dveří. Mohli se přijít podívat

Více

Divadelní žabka. Za účastníky napsala paní učitelka Tománková

Divadelní žabka. Za účastníky napsala paní učitelka Tománková 4 Březen / duben 2009 Naši milí čtenáři! Po delší odmlce vás znovu všechny vítám na stránkách školního časopisu Školáček. Je vidět, že se vám časopis zalíbil, neboť si jej chodíte stále víc a víc půjčovat.

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZAPSANÉHO SPOLKU ITY

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZAPSANÉHO SPOLKU ITY VÝROČNÍ ZPRÁVA ZAPSANÉHO SPOLKU ITY 2013 Cíle ITY Náš spolek tvoří tým speciálních pedagogů s dlouholetou praxí v edukaci osob s poruchou autistického spektra a mentálním postižením od předškolního věku

Více

Zprávičky ze školky listopad

Zprávičky ze školky listopad Zprávičky ze školky listopad Tématem měsíce listopadu byla historie, vynálezy a etiketa. Hned první týden jsme začali vznikem života, povídali jsme si o tom, jak lidé žili dříve a hráli jsme si na staré

Více

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ V úterý 10. června natáčela Česká televize v Dobříkově reportáž, která by měla být odvysílána v pořadu Toulavá kamera v průběhu července. Reportáž byla natáčena u sochy M. J.

Více

VŠEZNÁLKOVY NOVINY č. 1 Třídy 5.B MILÉ DĚTI, po krásných prázdninách jsou tady zase vaše noviny. Vítáme všechny prvňáčky a doufáme, že se vám naše noviny budou líbit. Můžete se těšit na básničku, křížovku,

Více

Doprovodné programy ke stálým expozicím

Doprovodné programy ke stálým expozicím Doprovodné programy ke stálým expozicím 1) historická expozice Rokycansko v minulosti : Výprava do pravěku (nástroje, činnosti, zbraně, šperky) Na návštěvě ve středověku (erby, rytíři a jejich zbroj, řemesla,

Více

FOGLIK. Květen 2009. Časopis žáků Základní školy v Hněvošicích

FOGLIK. Květen 2009. Časopis žáků Základní školy v Hněvošicích FOGLIK Květen 2009 Časopis žáků Základní školy v Hněvošicích MŠ MATEŘSKÁ ŠKOLA - školní rok 2008/2009 září - schůzka KRPŠ říjen - vánoční foto - beseda s Mgr. Zuzanou Pavelovou na téma Grafomotorické dovednosti

Více

Motto: Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými.

Motto: Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými. Celoroční projekt MŠ Sluníčko na rok 2010-2011 Motto: Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými. ŠVP usiluje v souladu RVP o vytváření klíčových kompetencí: - Kompetence k učení

Více

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MATEŘSKÁ ŠKOLA NOVÁ VES Je zpracován v souladu s Rámcovým programem pro předškolní vzdělávání. Každé podtéma TVP rozvíjí všech pět oblastí předškolního vzdělávání: biologickou,

Více

Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst.

Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst. Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst. Ještě a pár dnů a přijde změna. Konečně tu budou Tajenka 1) Nejlepší přítel člověka je...? 2) Co

Více

Časopis dětí z DD Opava. Dětský domováček

Časopis dětí z DD Opava. Dětský domováček Časopis dětí z DD Opava Dětský domováček Září 2015 0 Úvodník Stejně jako každý rok s pravidelnou nevyhnutelností přišel první měsíc školního roku září, tak se stejnou pravidelností vychází i váš dětský

Více

KVĚTEN Vrchol sportovních her 4x4 za účasti našich žáků, výměnné pobyty s partnerskými školami z německého Mellendorfu a Wittenbergu nebo další z barevných dnů v 1.A... To je jen ochutnávka aktivit naší

Více

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku.

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. Základní škola Ořech a její KFOŠ Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. V pondělí 17. prosince to ráno s naším vánočním výletem do Prahy nevypadalo moc dobře. Pršelo. Vyjeli jsme

Více

Byl jednou jeden princ. Janči se jmenoval. A ten princ Janči byl chudý. Nebydlel v zámku, ale ve vesnici

Byl jednou jeden princ. Janči se jmenoval. A ten princ Janči byl chudý. Nebydlel v zámku, ale ve vesnici Kašpárek (Vypravěč) Princ Janči Chůva (Babička) Žába Princezna Janička Král Čert Světnice Vesnice Komnata Podhradí Les Přídavné kulisy: studna Smrk Kašpárek nebo vypravěč: Byl jednou jeden princ. Janči

Více

Co by chtěli změnit na Očku?

Co by chtěli změnit na Očku? Letos tvoří Očko 8. třída jsme velice kreativní a zábavní a doufáme, že se vám to bude líbit. A to jsme my: Kristýna Menšíková Hana Staniszová Lucie Válková Anna Šamajová Tereza Niemczyková Martina Berešová

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA ŠKOLY M A T E Ř S K Á Š K O L A, N E P O L I S Y --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Č.j.: VÝROČNÍ ZPRÁVA ŠKOLY školní

Více

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. ÚVOD Odborný tým pracovníků Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, o. p. s. se na základě svých odborných

Více

Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím

Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím Středa a pátek byli v minulém týdnu u dopravního podniku ve znamení tajných výletů. Tajných a dobrodružných výletů pro školní

Více

Informace pro rodiče

Informace pro rodiče Informace pro rodiče časopis MŠ Brouček říjen 2012 Vydává: Mateřská škola Brouček Prackovice nad Labem Tel: 416 539 112 http://www.msbroucek.eu e-mail: msbroucek@seznam.cz Platby Platby stravného 16.10.

Více

Připravili jsme praktickou burzu letního oblečení pro děti i rodiče v Azylovém domě.

Připravili jsme praktickou burzu letního oblečení pro děti i rodiče v Azylovém domě. 13.7. 2012 Burza oblečení Připravili jsme praktickou burzu letního oblečení pro děti i rodiče v Azylovém domě. 17.7.2012 Setkání s paní psycholožkou a individuálně jim pomohla s jiným pohledem na problémy,

Více

Zpracovala Nová Milena - příběhy Čeháková Ludmila korektura Ing. Vlach

Zpracovala Nová Milena - příběhy Čeháková Ludmila korektura Ing. Vlach Celý měsíc se budeme seznamovat s pojmem láska. Musíme poznat co to slovo znamená. Před každým křesťanským kruhem si budeme vyprávět jeden mini příběh a vy samy děti určíte, zda je to láska a pohoda nebo

Více

Červen 2010. ročník devatenáctý

Červen 2010. ročník devatenáctý Červen 2010 ročník devatenáctý ZDARMA Cínovec OBSAH: Slovo starosty Výsledky voleb MP informuje... Z jednání RM... Zápis žáků do ZUŠ Dubí Veřejná služba Volné byty v DPS Školní rok v ZŠ Dubí 2 Nakládání

Více

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není odpad. Děti zjistily hravou formou, co to je separace odpadu a kompostování.

Více

Ozve-li se v září hrom,bude v zimě zavát každý strom. Divoké husy na odletu - konec i babímu létu. 1. oddělení. 2. oddělení

Ozve-li se v září hrom,bude v zimě zavát každý strom. Divoké husy na odletu - konec i babímu létu. 1. oddělení. 2. oddělení Ozve-li se v září hrom,bude v zimě zavát každý strom. Divoké husy na odletu - konec i babímu létu. 1. oddělení 2. oddělení 4. oddělení 5. oddělení 1. oddělení - Podzimní skřítek 1. odd. a 2. odd. Draci

Více

ČTVERO ROČNÍCH DOB 5.A

ČTVERO ROČNÍCH DOB 5.A ČTVERO ROČNÍCH DOB 5.A ZŠ Komenského nám. 35, Dobříš Dobříš 2012 JARO Když začíná jaro Když roztává sníh a slunce začíná hřát, prach už sedává na saních a sněhulák začíná tát. 3 Začínají kvést sněženky,

Více

Naší mateřské škole se říká:

Naší mateřské škole se říká: Naší mateřské škole se říká: Každá třída má svojí barevnou kombinaci, se kterou ladí výmalba tříd, barevné dekorace a doplňky. Barvě tříd odpovídají i pytle v šatnách na ukládání osobních věcí. U každé

Více

Iva a Honza Šnajderovi

Iva a Honza Šnajderovi B U L L E T I N 12/2015 Vážení rodiče, milí přátelé, dostalo se k Vám první číslo našeho malého bulletinu. Rádi bychom Vás informovali co je ve Filia klubu a Filiánku nového. Filia klub působí v Brně již

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2011. 1. září Jeřabinkový den Krakonošův trojboj Hraní bez bariér

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2011. 1. září Jeřabinkový den Krakonošův trojboj Hraní bez bariér Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2011 1. září Jeřabinkový den Krakonošův trojboj Hraní bez bariér 1. září - Hola, hola, škola volá!!! Příjemné a lenošivé prázdninové

Více

Základní škola a Mateřská škola Verneřice. Tel.: 412 559 063 Mírové náměstí 141, 407 25 Verneřice IČO: 71 01 25 24 e-mail: zsvernerice@volny.

Základní škola a Mateřská škola Verneřice. Tel.: 412 559 063 Mírové náměstí 141, 407 25 Verneřice IČO: 71 01 25 24 e-mail: zsvernerice@volny. Základní škola a Mateřská škola Verneřice Tel.: 412 559 063 Mírové náměstí 141, 407 25 Verneřice IČO: 71 01 25 24 e-mail: zsvernerice@volny.cz Číslo účtu:925864329/0800 V Ý R O Č N Í Z P R Á V A mateřské

Více

Autorem materiálu je Mgr. Renáta Lukášová, Waldorfská škola Příbram, Hornická 327, Příbram, okres Příbram Inovace školy Příbram, EUpenizeskolam.

Autorem materiálu je Mgr. Renáta Lukášová, Waldorfská škola Příbram, Hornická 327, Příbram, okres Příbram Inovace školy Příbram, EUpenizeskolam. Šablona č. 7, sada č. 1 Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Téma Člověk a jeho svět Člověk a jeho svět Rodina Příbuzenské vztahy v rodině, orientace v čase, život ve městě x vesnici Ročník

Více

2010/11 cena 5 Kč. Obsah. www.4zskolin.cz. Úvodník

2010/11 cena 5 Kč. Obsah. www.4zskolin.cz. Úvodník 2 2010/11 cena 5 Kč Úvodník V mimořádném čísle školního časopisu jsme připravili několik zajímavostí, fotografií a informací o tom, co jsme během školního roku ve vyučování Super Nature s našimi žáky prožili.

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

Exkurze do Želešic - 20.4.2010

Exkurze do Želešic - 20.4.2010 Exkurze do Želešic - 20.4.2010 Byli jsme pozváni na exkurzi do naší kmenové školy MŠ a ZŠ Želešice. Pan ředitel nás provedl celou velkou školu a ukázal nám všechny místnosti. Od tříd, učeben, kabinetů,

Více

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA ROUSÍNOV Květen červen 2008 Pravidelné schůzky se konají na adrese: Skálova 35 (nad Salonem Kleopatra) v tyto dny: Pondělí: 15:30 17:30 herna od května pouze za nepříznivého

Více

22. základní škola Plzeň

22. základní škola Plzeň 22. základní škola Plzeň Třída: 7. A Jméno: Lenka Hirmanová Datum:29. 11. 2008 1 Skoro každý měl ve školce stejný sen, co by chtěl dělat Jako malá jsem měla různé zájmy, i když některé se moc nezměnily.

Více

Zlatý Ámos Nejoblíbenější učitel roku 2011/2012

Zlatý Ámos Nejoblíbenější učitel roku 2011/2012 1 Zlatý Ámos Nejoblíbenější učitel roku 2011/2012 Navrhujeme našeho pana ředitele - učitele Jaroslava Ševčíka v anketě ZLATÝ ÁMOS o nejoblíbenějšího učitele České republiky. ( Základní škola a mateřská

Více

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník Vychází s finanční podporou Sdružení rodičů a přátel žáků Základní školy Kostelec u Holešova Zahájení nového školního roku Akce ve škole Školní

Více

Já hraji na klávesy - N. Matesová

Já hraji na klávesy - N. Matesová L. Šindlerová Já hraji na klávesy - N. Matesová Na klávesy hraju letos poprvé, ale už umím mnoho písniček, například Maličká su, Když jsem jel do Prahy, Vadí nevadí, Okoř a mnoho dalších písniček. Na klávesy

Více

PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI

PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI představuje letní adaptační kurz pro žáky z Vietnamu i z Čech PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI 11. 8. 15. 8. 2014 Jizerské hory penzion U Kačáka Obsah: 1. Cíl projektu 2. Realizace projektu Přípravná

Více

Korpus fikčních narativů

Korpus fikčních narativů 1 Korpus fikčních narativů prózy z 20. let Dvojí domov (1926) Vigilie (1928) Zeměžluč oddíl (1931) Letnice (1932) prózy z 30. let Děravý plášť (1934) Hranice stínu (1935) Modrá a zlatá (1938) Tvář pod

Více

Program na leden 2012

Program na leden 2012 Program na leden 2012 Po Čt 9.1. Setkání s klienty - diskuse s p. ředitelem - od 14.00 hod. na jídelně 12. 1. Vystoupení Církevní mateřské školy z Pacova - od 13.30 hod. na společ. místnosti Pá 6.1. Mše

Více

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PRO RODIČE A DĚTI V AZYLOVÉM DOMĚ, NA LIŠČINĚ 2, OSTRAVA HRUŠOV 15. 1. 2014 SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE VE SPOLEČENSKÝCH HRÁCH Děti s rodiči a se zaměstnanci Azylového domu strávili příjemné

Více

Nebojte, děti, nezapomněl jsem. Na začátku jsme se přeci domluvili, že se pořádně zamyslíte a napíšete, v čem se vaše Česká republika liší od

Nebojte, děti, nezapomněl jsem. Na začátku jsme se přeci domluvili, že se pořádně zamyslíte a napíšete, v čem se vaše Česká republika liší od Nebojte, děti, nezapomněl jsem. Na začátku jsme se přeci domluvili, že se pořádně zamyslíte a napíšete, v čem se vaše Česká republika liší od Ekvádoru? K tomu, co vymyslíte, můžete namalovat i obrázek.

Více

PRÁZDNINY V TRÁVĚ. O čem vlastně celé prázdniny byly? Zpravodaj dětského centra a školky V trávě pro všechny naše příznivce.

PRÁZDNINY V TRÁVĚ. O čem vlastně celé prázdniny byly? Zpravodaj dětského centra a školky V trávě pro všechny naše příznivce. PRÁZDNINY V TRÁVĚ Zpravodaj dětského centra a školky V trávě pro všechny naše příznivce. Měsíce červenec a srpen obohatily především správné letní radovánky. Téměř každý týden jsme si užívali v trochu

Více

AŤ SE. 2. číslo 2011

AŤ SE. 2. číslo 2011 AŤ SE 2. číslo 2011 VÍ Úvodník Milí čtenáři a čtenářky časopisu Ať se ví! V tomto čísle na nás čeká spoustu nového. Dočtete se zde o turnaji ve florbale a přehazované. Dozvíte se, jak vypadalo vystoupení

Více

CO VYPRÁVĚJÍ KORUNY STROMŮ. aneb Barevné dny a eko-dny v mateřské škole

CO VYPRÁVĚJÍ KORUNY STROMŮ. aneb Barevné dny a eko-dny v mateřské škole CO VYPRÁVĚJÍ KORUNY STROMŮ aneb Barevné dny a eko-dny v mateřské škole Projekt pro školní rok 2011/2012 Charakteristika projektu: Projekt bude rozvíjet environmentální výchovu, v souvislosti se čtyřmi

Více

VŠERUBÁČEK. Školní časopis č. 32 pro žáky, rodiče a přátele školy. Leden květen 2016

VŠERUBÁČEK. Školní časopis č. 32 pro žáky, rodiče a přátele školy. Leden květen 2016 VŠERUBÁČEK Školní časopis č. 32 pro žáky, rodiče a přátele školy. Leden květen 2016 Ahoj moji kamarádi, letos naposledy se k Vám hlásím Máme tady jarní besídku, kde se s námi loučí naši páťáci. Byl to

Více

Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice. Odloučené pracoviště: Mateřská škola

Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice. Odloučené pracoviště: Mateřská škola Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice Odloučené pracoviště: Mateřská škola Tyršova 304 Tetčice 664 17 Názvy měsíčních tematických celků

Více

Školní vzdělávací program. Mateřská škola Chotusice. školní rok 2013/2014

Školní vzdělávací program. Mateřská škola Chotusice. školní rok 2013/2014 Školní vzdělávací program Mateřská škola Chotusice školní rok 2013/2014 Stránka 1 ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM Vychovat šťastné a spokojené dítě pro nás znamená vychovat zdravého, vyrovnaného člověka, který

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 Obsah: Slovo ředitele školy, akce v uplynulém měsíci, dětská tvorba, vyhodnocení sběru Červen 2008 TOCHOVICE 76 262

Více

První školní den. Od všech dostaly děti v 1. třídách i přípravné třídě k zahájení školního roku drobné dárečky.

První školní den. Od všech dostaly děti v 1. třídách i přípravné třídě k zahájení školního roku drobné dárečky. První školní den V pondělí 2. září 2013 nastal pro 58 prvňáčků slavnostní den. Před školou je kromě vedení školy a třídních učitelek přivítala Jana Trková, zástupkyně starosty MČ Prahy 15 a Jiří Pařízek,

Více

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

Ročník: 2003 Číslo: 17. Občasník obce Jakubov u Moravských Budějovic

Ročník: 2003 Číslo: 17. Občasník obce Jakubov u Moravských Budějovic Ročník: 2003 Číslo: 17 Občasník obce Jakubov u Moravských Budějovic 1 Prázdninový pozdrav Není ani jediný kdo by neznal prázdniny, Němci, Maďaři, Slováci a Češi, každý z nás se na ně těší Letní slunce,

Více

PROSINEC, LEDEN, ÚNOR 2016 8. vydání

PROSINEC, LEDEN, ÚNOR 2016 8. vydání PROSINEC, LEDEN, ÚNOR 2016 8. vydání Mateřská škola Přeštice, ulice Dukelská 1 Vážení rodiče, opět se společně s námi setkáváte díky časopisu Dukeláček, který Vám i nadále bude přinášet dění v naší mateřské

Více

PROJEKTOVÉ TÉMA: U BABKY KOŘENÁŘKY

PROJEKTOVÉ TÉMA: U BABKY KOŘENÁŘKY PROJEKTOVÉ TÉMA: U BABKY KOŘENÁŘKY Toto téma jsme si z nabídky projektů Malého zahradníka vybrali proto, že naše zahrada nabízí mnoho druhů rostlin, ať už na potěšení oka a nebo na léčení. S dětmi často

Více

PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com

PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com Ke konci roku jsme vyrazili na dva projektové dny. Ten první se vztahoval k výuce dějepisu. Učili jsme se totiž o pravěku, tak jsme vyrazili do Prahy do Národního muzea, kde probíhala výstava právě k pravěku.

Více

Exkurze do Galerie moderního umění v HK

Exkurze do Galerie moderního umění v HK Vážení čtenáři, jsme velice rádi, že držíte v rukou náš časopis. Vydáváme ho proto, abychom vás informovali o tom, co se v naší škole děje, a taky proto, že vás chceme pobavit v našich kvízech. Hodně jsme

Více

POČTENÍČKO PRO PŘEDŠKOLÁKY

POČTENÍČKO PRO PŘEDŠKOLÁKY POČTENÍČKO PRO PŘEDŠKOLÁKY a jejich rodiče Ahoj kamarádi, vítejte na palubě lodi Veselá plachta, jejímž cílem je Ostrov. Mé jméno je Tom a jsem na této lodi plavčíkem. Během plavby vás seznámím se životem

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 číslo: 20

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 číslo: 20 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 číslo: 20 Obsah: Slovo ředitele školy,projektový den, divadelní představení, Podzimní radovánky, výlet do Prahy, vyhodnocení

Více

Mozaika. Cirkus Berousek

Mozaika. Cirkus Berousek 1 Úvodník Loňští deváťáci nás ujišťovali, že nám devítka uteče jako voda. Teď už vidíme, že měli pravdu. Než jsme se rozkoukali, už máme za sebou první čtvrtletí. A co je neméně důležité, uplynulo i dalších

Více

Barevný podzim SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ SLABIKÁŘE

Barevný podzim SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ SLABIKÁŘE Barevný podzim Ve čtvrtek 30. října 2014 se uskutečnila akce s názvem Barevný podzim, které se mohly zúčastnit děti z prvního stupně. Barevný podzim spočívá v tom, že si děti mohly určit skupinky anebo

Více

Informace pro rodiče

Informace pro rodiče Informace pro rodiče časopis MŠ Brouček listopad 2014 Vydává: Mateřská škola Brouček Prackovice nad Labem Tel: 416 539 112 http://www.msbroucek.eu e-mail: msbroucek@seznam.cz Platby v MŠ Platbu inkasem

Více

PŘÍLOHA K VÝROČNÍ ZPRÁVĚ ZA ŠKOLNÍ ROK 2013/2014

PŘÍLOHA K VÝROČNÍ ZPRÁVĚ ZA ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 PŘÍLOHA K VÝROČNÍ ZPRÁVĚ ZA ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Nový školní rok byl slavnostně zahájen 2. září. Do školy nastoupilo 19 prvňáčků, celkem má škola 119 žáků. Již před zahájením školního roku vystupovali

Více

zůstatek pro šk.rok 2005/2006 268,- Matouš Ryška

zůstatek pro šk.rok 2005/2006 268,- Matouš Ryška Zůstatek ze šk.roku 2004/2005 0,- Příjmy: příspěvky žáků 4 440,- Sponzoři 2 800,- Zisky z akcí 1 388,- Obecní úřad + příspěvky na karneval 1 856,- 10 484,- výdaje: příspěvek na výlet (66 žáků) 1 650,-

Více

Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod.

Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod. Základní škola, Mládežnická 536, TRUTNOV 4 Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod. pavilon 1. stupně Základní škola, Mládežnická 536, Trutnov 4 Základní škola, Mládežnická

Více

MŠ Kostička. Kronika školka blízká přírodě

MŠ Kostička. Kronika školka blízká přírodě MŠ Kostička Kronika školka blízká přírodě Mateřská škola Kostička Ředitelka školky Bc. Jana Křišťanová Provozní doba školky 6:00-17:00 MŠ Kostička, příspěvková organizace, Milovice-Mladá, Tyršova 1500,

Více

ZÁŘÍ. 1.9. 2009 Opět začal nový školní rok. Prázdniny utekly jako voda a my jsme se opět sešli v naší škole.

ZÁŘÍ. 1.9. 2009 Opět začal nový školní rok. Prázdniny utekly jako voda a my jsme se opět sešli v naší škole. ZÁŘÍ 1.9. 2009 Opět začal nový školní rok. Prázdniny utekly jako voda a my jsme se opět sešli v naší škole. kol. Nejvíce se nám líbilo staré kolo pro zmrzlináře, ale i kola a koloběžky pro malé děti. Měli

Více

Mateřská škola Oáza v Praze 12. Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání

Mateřská škola Oáza v Praze 12. Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání Mateřská škola Oáza v Praze 12 Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání Název: Zvídálkovo putování Naše motto: JARO, LÉTO, PODZIM, ZIMA Jaro chystá radovánky, pro naše kluky i holky Léto sluncem

Více

TULIPÁNEK Jaro v ZŠ a MŠ Suchohrdly u Miroslavi 2013

TULIPÁNEK Jaro v ZŠ a MŠ Suchohrdly u Miroslavi 2013 ŽÁKOVSKÝ ČASOPIS TULIPÁNEK 30. O4. 2013-1 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA SUCHOHRDLY U MIROSLAVI VYDÁVAJÍ ŽÁKOVSKÝ ČASOPIS TULIPÁNEK Jaro v ZŠ a MŠ Suchohrdly u Miroslavi 2013 Chtěli jsme Vás informovat,

Více

Školní noviny. 6. a 7. číslo Duben a Květen 2015 Vydalo Žákovské shromáždění 1. stupně ZŠ Kladno, Norská

Školní noviny. 6. a 7. číslo Duben a Květen 2015 Vydalo Žákovské shromáždění 1. stupně ZŠ Kladno, Norská Školní noviny 6. a 7. číslo Duben a Květen 2015 Vydalo Žákovské shromáždění 1. stupně ZŠ Kladno, Norská Redakční rada, reportéři a technická podpora: Zaměstnanci školy: Paní učitelka Ludmila Fraňková Paní

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

PROSINEC. Z pohádky do pohádky. seznámení s lidovými zvyky a tradicemi (adventní období, sv. Mikuláš, sv. Lucie, Sv. Barbora, sv.

PROSINEC. Z pohádky do pohádky. seznámení s lidovými zvyky a tradicemi (adventní období, sv. Mikuláš, sv. Lucie, Sv. Barbora, sv. PROSINEC Z pohádky do pohádky seznámení s lidovými zvyky a tradicemi (adventní období, sv. Mikuláš, sv. Lucie, Sv. Barbora, sv. Štěpán) výroba vánočních předmětů přivítání zimy Prosinec je za vrátky, čekají

Více

KAMARÁD. Duben 2012. MŠ Týn nad Vltavou Hlinecká 729. Občasník pro děti a rodiče

KAMARÁD. Duben 2012. MŠ Týn nad Vltavou Hlinecká 729. Občasník pro děti a rodiče Duben 2012 MŠ Týn nad Vltavou Hlinecká 729 KAMARÁD Občasník pro děti a rodiče Přijímání žádostí do MŠ 19. - 20. 3. 2012 bylo v MŠ uskutečněno přijímání žádostí do MŠ Týn nad Vltavou. Všechna pracoviště

Více

Den bez ú razú 12. 6. 2015

Den bez ú razú 12. 6. 2015 Den bez ú razú 12. 6. 2015 V pátek 12. 6. se konal již 6. ročník akce Den bez úrazů na dětském dopravním hřišti v Říčanech. Akce je pořádána pod záštitou Zdravého města Říčany, hlavním realizátorem akce

Více

Časopis naší Mateřinky

Časopis naší Mateřinky Časopis naší Mateřinky Září Prosinec 2014 Co nového u nás v mateřince, aneb je tu další školní rok Začal nový školní rok a i v naší školce se udály mnohé změny. Podařilo se nám pořídit novou Interaktivní

Více

Kabát-Po čertech velkej koncert 2 - Daniel Křišík

Kabát-Po čertech velkej koncert 2 - Daniel Křišík N. Matesová Kabát-Po čertech velkej koncert 2 - Daniel Křišík V sobotu 13.9 jsme vyrazili na pražský Vypich. Konal se tam velký koncert na oslavu 25. výročí založení skupiny Kabát. Bylo tam obrovské podium

Více

Obchodní dům Labuť v novém kabátě a s novým názvem

Obchodní dům Labuť v novém kabátě a s novým názvem Obchodní Centrum KVĚTEN 2011 AKCE Obchodní dům Labuť v novém kabátě a s novým názvem Za kouzelným světem pohádek se lidé mohou nyní vydat do Strakonic. Ve čtvrtek 24. března tam začíná 46. ročník loutkářské

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSEF LADA ČESKÁ TELEVIZE

PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSEF LADA ČESKÁ TELEVIZE PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSE LADA ČESKÁ TELEVIZE blahopřání do obálky pohlednice balicí papíry dárkové tašky dárkové krabičky rozety a stuhy omalovánky pexesa vystřihovánky dopisní papíry diplomy lampiony

Více

Búřil. Venku sněží doma hřeje a my se u okna na zimu smějeme. Rýma kašel nás nezdolá počkáme si až jaro zavolá.

Búřil. Venku sněží doma hřeje a my se u okna na zimu smějeme. Rýma kašel nás nezdolá počkáme si až jaro zavolá. Búřil Venku sněží doma hřeje a my se u okna na zimu smějeme. Rýma kašel nás nezdolá počkáme si až jaro zavolá. U našeho krbíčku tam kde máme spoustu čajíčku. Langrová Fičí fouká fujavice, V lednu půjdu

Více

Následovala návštěva autobusového nádraží. Tento projekt město financovalo ze Společného regionálního operačního programu a rozpočtu města Votice.

Následovala návštěva autobusového nádraží. Tento projekt město financovalo ze Společného regionálního operačního programu a rozpočtu města Votice. 1. a 2.10. 2009 se v rámci projektu Vzdělaný venkov uskutečnila odborná exkurze do mikroregionu Džbány-Žebrák. Exkurzi připravily manažerky mikoregionu Nechanicko Jana Pečenková a Urbanické Brázdy Ing.

Více

Časopis MŠ. Říjen 2015

Časopis MŠ. Říjen 2015 Základní škola a Mateřská škola Ústí nad Labem, Jitřní 277, příspěvková organizace Časopis MŠ Říjen 2015 Vydává: Mateřská škola Ústí nad Labem Brná Sebuzínská 42 Tel: 475 541 175 Mobil: 720 619 239 http://www.zsamsbrna.cz/

Více