na základě požadavku místostarosty JUDr. Pánka, probíhá jednání s firmou JAW o zřízení optického vlákna na Mezné, pro příjem internetu.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "na základě požadavku místostarosty JUDr. Pánka, probíhá jednání s firmou JAW o zřízení optického vlákna na Mezné, pro příjem internetu."

Transkript

1 MĚSÍČNÍK OÚ HŘENSKO 02/2013 ÚNOR 2013

2 2 Vážení přátelé, jak jsme předem plánovali, finance v naší pokladně se pomalu snižují. Příjmy nejsou, naopak výdaje jsou stále. Mimo běžných výdajů, např.: doplatky za ukončení r.2012, odvody státu, zimní údržba, průběžné opravy veřejného osvětlení, zálohy na energii, nájem parkoviště,,u vodopádu za 4/4 2012, DPH za 4/4 2012, příspěvek školám za naše děti za 2/ atd. Včetně předpokládaných příjmů do zahájení sezony, máme nyní v naší pokladně cca Kč. již máme dokončenu projektovou dokumentaci na rekonstrukci parkoviště na Mezní louce, včetně stavebního povolení. Nyní již,,pouze získat dotaci na tuto akci. děkujeme p. Stanislavu Křížkovi za zpracování návrhu nového povodňového plánu. Tento musí odsouhlasit Povodí Ohře a Povodí Labe a následně pak odbor životního prostředí. jelikož dochází k častým poruchám na veřejném osvětlení, připraví elektrikář p. Majer návrh postupných oprav ve Hřensku, na Mezné a na Horním Hřensku. jistě jste si všimli, že minimarket při vstupu do Hřenska, byl již odstraněn. Uvažuje se tam o zřízení,,klidové zóny parku. na základě požadavku místostarosty JUDr. Pánka, probíhá jednání s firmou JAW o zřízení optického vlákna na Mezné, pro příjem internetu. zpracování nových webových stránek bylo zadáno, ale zhotovitel pracuje velice pomalu a to je pro naši obec neúnosné. Hledáme nové a rychlé řešení. od , je možné zvýšit občanům poplatky za likvidaci komunálního odpadu. Zastupitelstvo obce rozhodlo, že poplatky se zvyšovat nebudou. neustálá zasedání Zastupitelstva obce, přímo souvisí s koncem roku 2012 a navazujícími, zákonem danými termíny. Jedná se hlavně o rozpočtové změny, srubovou stavbu v Soutěskách apod. probíhá také množství časově velice náročných jednání, která se týkají přípravy na nadcházející sezonu. Pozor! Zimní spánek pomalu končí a proto přeji všem silné nervy při přípravě na sezonu. Jan Havel

3 3 Volební čísla - Pražané jsou váhaví střelci, Sudety nerozhodly Volební data Českého statistického úřadu ukázala, že mezi slabší místa Karla Schwarzenberga ve druhém kole poněkud překvapivě patřila Praha. Naopak pohraničí, jehož údajným ohrožením při zpochybnění Benešových dekretů neprůkazně argumentovali Zemanovi zastánci, výrazný nárůst Zemanovy podpory ve druhém kole nezaznamenalo. Portál idnes.cz porovnal volební v ý s l e d k y o b o u k a n d i d á t ů v jednotlivých krajích podle toho, jak velkého přírůstku hlasů oproti prvnímu kolu dosáhli. Ze srovnání vyplývá, že zvolený prezident Miloš Zeman dokázal v absolutních číslech nejvíc "rozmnožit" řady svých voličů v Moravskoslezském kraji, kde mezi prvním a druhým kolem získal přes 200 tisíc dalších voličů. Karel Schwarzenberg získal v Praze i ve Středočeském kraji po 130 tisících dalších voličů, když ale srovnáme jeho výsledky v hlavním městě v prvním a druhém kole, je vidět proti jiným krajům značný výkyv: kandidát TOP 09 zde získal pouze 1,49krát více hlasů než v kole prvním. Lze to vykládat i tak, že svůj voličský potenciál v hlavním městě Schwarzenberg strhl na svou stranu už v prvním kole a ve druhém už nebylo moc pozic, které by mohl získávat. Ale podle průzkumu agentury Median také každý čtvrtý až pátý volič ODS dal svůj hlas Miloši Zemanovi. Hlasy pro kandidáty ve 2. kole v závorce násobek kola prvního Zeman Schwrzenberg Zeman Schwarzenberg Středočeský (2,11x) (1,78x) Praha (1,94x) (1,49x) Jihomoravský (2,17x) (1,46x) Moravskoslezský (2,28x) (2,16x) Ústecký (2,32x) (2,07x) Jihočeský (2,18x) (1,87x) Olomoucký (2,27x) (2,11x) Zlínský (2,14x) (2,14x) Královehradecký (2,34x) (1,98x) Vysočina (1,95x) (2,05) Plzeňský (2,24x) (1,87x) Pardubický (2,28x) (2,03x) Liberecký (2,34x) (1,98x) Karlovarský (2,29x) (2,09x) Kraje jsou seřazeny podle celkového počtu hlasů odevzdaných ve druhém kole. (převzato ze severu idnes.cz)

4 4 Snímek Českého Švýcarska je mezi favority prestižní soutěže České Švýcarsko, Fotografie krajiny Českého Švýcarska vysoutěžila zlato v mezinárodní soutěži Evropský profesionální fotograf roku 2012 pořádané Asociací evropských fotografů FEP[1]. Pořídil ji finalista soutěže a fotograf Správy Národního parku České Švýcarsko Václav Sojka[2]. Snímek zachycuje Růžovský vrch vystupující z ranní mlhy za východu slunce a prosadil se v konkurenci fotografií, které do soutěže zaslali autoři z 28 zemí světa. Při fotografování krajiny je napínavé zejména to, že není nikdy jisté, jakou tvář Vám právě ukáže, dobrý záběr může být výsledkem dlouhých týdnů čekání,nebo jediného šťastného okamžiku, říká Václav Sojka, fotograf Správy Národního parku České Švýcarsko, a dodává: Jsem ale především velmi rád, že se naše krásná krajina ve světové konkurenci neztratí. Soutěž Evropský profesionální fotograf pořádá Asociace evropských fotografů každoročně, k jejím hlavním cílům patří zvyšování standardů v oblasti profesionální fotografie. Autor oceněné fotografie se soutěže letos účastnil poprvé. Výsledky soutěže[3] asociace oznámila 9. ledna Poznámky: [1] Federation of European Photographers, [2] Václav Sojka (*1963) pracuje v ochraně přírody od roku 1992, krajinářské fotografii se věnuje od roku Jako profesionální fotograf působí u Správy Národního parku České Švýcarsko od jejího vzniku v roce Od roku 2005 je držitelem certifikátu QEP (Qualified European Photographer). Působí zejména na domácí půdě a s jeho fotografiemi se čtenáři mohou setkat v řadě publikací o Českém Švýcarsku. [3] Odkaz viz níže, kategorie LANDSCAPE GOLD AWARDS: -for-single-images-gallery Kontakty: Tomáš Salov, tiskový mluvčí a vztahy s veřejností, tel.: Václav Sojka, fotograf a vztahy s veřejností, tel.: SAMOSTATNÁ BRIGÁDA NÁŠ KULTURÁK DALŠÍ JUBILANT V NAŠÍ OBCI. V měsíci lednu oslavil pan Jiří Havlák své životní jubileum. Na radnici si jej pozval starosta obce Jan Havel, aby mu jménem obce poblahopřál a předal pozornost v podobě dárkového koše.

5 O Z N Á M E N Í 5 DNE BUDE PROVEDEN JARNÍ SVOZ NEBEZPEČNÉHO A VELKOOBJEMOVÉHO ODPADU.

6 6 Z Bloku obecní policie, období od do Dne 5.ledna hlídka obecní policie Hřensko zajišťovala pořádek při bourání bývalé tržnice v místě vnitřního Hřenska, kde vietnamská komunita se snažila z bouraného objektu zachránit stavební prvky, které sem při výstavbě nainvestovala z důvodu zkvalitnit a zvýšit užitkovost stavby, která sloužila k stánkovému prodeji. Jednalo se o zaneřádění povrchu vozovky hřebíky a šrouby, které se oddělovaly při demontáži větších celků.hlídka obecní policie bývalým prodejcům v místě učinila výzvu k okamžitému úklidu vozovky, což bylo bez zbytečných průtahů provedeno a takto se dělo i v následujících dnech v uvedeném prostoru. Dne 5.ledna hlídka obecní policie Hřensko zajistila odklizení vozidla parkující pod hotelem Praha v zátopové zóně a které bylo ohrožováno stoupající povodňovou vodou za stále stoupající řeky Kamenice. Dne 7.ledna hlídka obecní policie Hřensko provedla kontrolu chatové oblasti osady Mezná. Žádné poškození ani vniknutí do objektů nebylo zjištěno. Dne 8.ledna požádal hlídku obecní policie Hřensko stavbyvedoucí likvidované bývalé tržnice v místě vnitřního Hřenska ve věci podezření ze zcizování nabouraného materiálu z bývalé tržnice. Staviteli byla hlídkou obecní policie doporučena lepší organizace práce v místě bourání a to po nabourání materiál ještě ten den odvézt na předem určené bezpečné depo, kde bude materiál jistěji uložen proti jeho rozkradení. Dne 9.ledna hlídka obecní policie Hřensko zjistila, že na parkovišti u vodopádu je značný nepořádek, který odkryl tající sníh v podobě prázdných pivních lahví, plyšového medvěda a dalšího drobného nepořádku.prostřednictvím úklidové čety obce Hřensko byl nepořádek po turistech zlikvidován. Dne 10.ledna bylo hlídce obecní policie Hřensko oznámeno, že se ztratil černý pes slyšící na jméno Colwyn. Jakékoliv informace ohledně hledaného psa bylo domluveno sdělit na poskytnuté telefonní číslo Dne 18.ledna hlídka obecní policie Hřensko řešila přestupky neukázněných řidičů jedoucích v protisměru jednosměrné ulice po vozovce vnitřního Hřenska a to na místě v blokovém řízení. S uloženou blokovou pokutou řidiči souhlasili. Dne 19.ledna hlídka obecní policie Hřensko ve spolupráci s pořádkovou jednotkou policie ČR pátrala po hledaném J.J., který je podezřelý ze spáchání několika přečinů. Dne 26.ledna hlídka obecní policie Hřensko byla opakovaně požádána Policií ČR o pomoc při pátrání po osobě J.J. Dne 28.ledna byla hlídkou obecní policie Hřensko zjištěno, že na vozovce vnitřního Hřenska parkují dvě vozidla prodejců. Jejich řidiči byli hlídkou OP zjištěni a poté bylo zajištěno přeparkování vozidel na jiná vhodná místa. Dne 29.ledna byla hlídce obecní policie Hřensko nahlášena ztráta dvou psů rasy labrador černé a bílé barvy. Majitel psů z Prahy zanechal na služebně obecní policie kontaktní telefonní čísla pro případ jejich nálezu. sepsal:str. Šárovec Vlastimil

7 7 Jubilea V měsíci únoru oslaví své jubileum tito občané : Jarmila Hrušková Anna Bejšovcová Anna Černá Šárka Fabiánová Herbert Sallmann Alena Černá František Křivák Jiřina Podhradská Veronika Alešová Jiří Touš Marta Vrabcová Pavel Frömmel Vladislava Buryánková Všem jubilantům srdečně blahopřejeme.

8 Po velmi úrodném prosinci na výjezdy, měli hasiči v naší obci téměř celý leden klid. V noci z 30. na 31.ledna takzvaně hlídali Kamenici, která u hotelu Praha vystoupala na úroveň chodníku. To je hranice 2. stupně povodňové aktivity. Řeka se naštěstí vrátila do koryta a bylo vyhráno. Hned ráno je však zvedla siréna k odstranění padlého smrku na vozovku pod Pravčickou bránou. Po nočním větrném poryvu to byl jen zázrak, že se jednalo pouze o jediný strom na silnici. St. KŘÍŽEK Měsíčník obecního úřadu Hřensko reg.číslo MK ČR E Vydavatel : obec Hřensko, Hřensko 71, IČ: Místo vydání : obec Hřensko Den vydání : Redakční rada : redaktor Josef Král jk, Kateřina Horáková kh, Vlasta Hrušková vh, Věra Zárubová vz, Robert Mareš rm Kontakt: Tel DALŠÍ UZÁVĚRKA ZPRAVODAJE BUDE

KDYBY BYLO O CO, BUDU SE HÁDAT STR. 08 10. měsíčník Městské části Praha 14. www.praha14.cz UVNITŘ NAJDETE ZVLÁŠTNÍ NÁHODY V KAUZE COCA-COLA STR.

KDYBY BYLO O CO, BUDU SE HÁDAT STR. 08 10. měsíčník Městské části Praha 14. www.praha14.cz UVNITŘ NAJDETE ZVLÁŠTNÍ NÁHODY V KAUZE COCA-COLA STR. měsíčník Městské části Praha 14 NEPRODEJNÉ UVNITŘ NAJDETE ZVLÁŠTNÍ NÁHODY V KAUZE COCA-COLA STR. 04 05 ZAJÍMAVOST NOVÁ AUTA DO ZÁSUVKY STR. 07 U NÁS PŘED DOMEM NA LEHOVEC SE VRÁTÍ OBCHODY STR. 20 ROZHOVOR

Více

měsíčník Roztok a Žalova 11/2014

měsíčník Roztok a Žalova 11/2014 11/2014 Ustavující zasedání nového zastupitelstva (str. 3) Jak jsme volili v Roztokách (str. 10) Linka č. 359: problém nebo výhra? (str. 17) Společné zpívání u vánočního stromu (str. 20) V Roztokách se

Více

Pomůže ministr s domovem pro seniory?

Pomůže ministr s domovem pro seniory? informační Zpravodaj Městského obvodu Plzeň2 Slovany XIX. ročník číslo 2 duben 2011 NEJDE O REKLAMNÍ TISKOVINU ZDARMA j Bezpečné Slovany nejenom na papíře - str.3 j Kam za odpočinkem a rekreací? Na Božkovský

Více

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Kronika obce Radotína 2010 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Slavnostního otevření jihozápadní části okruhu 20. září se vedle ministra dopravy Víta Bárty a pražského primátora Pavla Béma zúčastnil i prezident

Více

měsíčník Roztok a Žalova 2/2014

měsíčník Roztok a Žalova 2/2014 měsíčník Roztok a Žalova 2/2014 Zimní stavební ruch v Roztokách (str. 9) O mateřských školách bez emocí (str. 13) Nádražní mýty a polopravdy (str. 15) Bohuslav Brauner zpět v Roztokách příběh návratu (str.

Více

Co se dûlá z vytfiídûn ch plastû? roãník 16, ãíslo. ãerven 2007

Co se dûlá z vytfiídûn ch plastû? roãník 16, ãíslo. ãerven 2007 roãník 16, ãíslo ãerven 2007 6 cena 10 Kã Co se dûlá z vytfiídûn ch plastû? Odpověď na otázku se můžete dozvědět na výstavce, která byla instalována u Chrámu Pokoje. V rámci projektu Intenzifikace tříděného

Více

Pod Čerťákem se točily kolotoče

Pod Čerťákem se točily kolotoče 2006 červenec Pod Čerťákem se točily kolotoče Ve sváteční dny prvního červencového víkendu bylo na travnaté ploše běžeckého areálu, rozkládajícího se mezi dolní stanicí lanové dráhy a hotelem Skicentrum,

Více

Zpravodaj města Stráž pod Ralskem

Zpravodaj města Stráž pod Ralskem Zpravodaj města Stráž pod Ralskem www.strazpr.cz ROČNÍK XIX KVĚTEN 201 0 cena 6 Kč SLOVO STAROSTKY Konečně jsme se dočkali krásného počasí. Příroda se probudila, zahrádky lákají k jarním pracím. Jarní

Více

roudnické vinobraní navštívilo deset tisíc lidí J

roudnické vinobraní navštívilo deset tisíc lidí J Měsíčník pro Roudnici nad Labem a okolní obce Roudnické noviny říjen 2014 Do poštovních schránek zdarma / v infocentru a v knihovně 15 Kč roudnické vinobraní navštívilo deset tisíc lidí J ako každoročně

Více

S lo vo st aros ty S lo vo t aj emn ic e

S lo vo st aros ty S lo vo t aj emn ic e Vážení občané, Slovo starosty úvodem bych chtěl poděkovat za vaši účast v uplynulých komunálních volbách a rovněž za to, že vám není vývoj města lhostejný a že se touto formou podílíte na jeho rozvoji.

Více

www.chrudim-city.cz www.chrudim.eu

www.chrudim-city.cz www.chrudim.eu XI. ROČNÍK www.chrudim-city.cz www.chrudim.eu LEDEN 2008 Slovo starosty k Novému roku Vážení spoluobčané, dovolte mi, abych úvodem vyjádřil přesvědčení, že jste adventní čas, svátky vánoční i konec roku

Více

Vážení spoluobčané, Leden 2009/číslo 1 Ročník VII. (Králicko XIX.) Cena 10 Kč

Vážení spoluobčané, Leden 2009/číslo 1 Ročník VII. (Králicko XIX.) Cena 10 Kč Leden 2009/číslo 1 Ročník VII. (Králicko XIX.) Cena 10 Kč Vážení spoluobčané, opět stojíme na začátku nového roku, hodnotíme rok uplynulý a dáváme si předsevzetí do roku následujícího. Ani v životě města

Více

HAVLOVICKÉ NOVINY ÚNOR 2011

HAVLOVICKÉ NOVINY ÚNOR 2011 HAVLOVICKÉ NOVINY ÚNOR 2011 Vážení spoluobčané, sešel se rok s rokem a opět tu máte Vaše noviny. Přinášejí Vám pohled do života naší obce v minulém roce, řadu informací o Vašich právech a povinnostech

Více

www.prostejov.eu Radnièní listy ZDARMA Kulturní měsíčník na stranách 13-24 Foto: Archiv Magistrátu města Prostějova

www.prostejov.eu Radnièní listy ZDARMA Kulturní měsíčník na stranách 13-24 Foto: Archiv Magistrátu města Prostějova Radnièní listy www.prostejov.eu Ročník Ročn Ro R čník ík 1 13 3 číslo čís íslo lo 1 10 0 31. 2012 3. října 31 říjn j a 20 012 ZDARMA ZD ZDAR ARMA MA Kulturní měsíčník na stranách 13-24 Hradby ve Školní

Více

Jasný vítěz voleb v Říčanech

Jasný vítěz voleb v Říčanech VĚSTNÍK MĚSTA A MĚSTSKÉHO ÚŘADU ŘÍČANY listopad / 2014 Hlavní téma: Jasný vítěz voleb v Říčanech Sdružení nezávislých kandidátů Klidné město úspěšně obhájilo vítězství ve volbách Slovo úvodem Vladimír

Více

V dubnu oslaví svá malá i velká jubilea celkem 85 našich občanů i občánků ve věku od 2 do 83 let.

V dubnu oslaví svá malá i velká jubilea celkem 85 našich občanů i občánků ve věku od 2 do 83 let. č. 3/2014 vydáno dne 04.04.2014 Vydavatel Obec Bulovka, se sídlem Bulovka č.p.101, 464 01 Frýdlant, IČ 00262692. Místo vydání Bulovka č.p.101, 464 01 Frýdlant Vydáváno 1x měsíčně. Tel./fax: 482 343 006,

Více

Únor 2015/číslo 2 Ročník XIII. (Králicko XXV.) Cena 12 Kč

Únor 2015/číslo 2 Ročník XIII. (Králicko XXV.) Cena 12 Kč Únor 2015/číslo 2 Ročník XIII. (Králicko XXV.) Cena 12 Kč AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ - DOMNĚNKY A FAKTA Stejně jako mnozí z Vás, také já jsem si kladl v souvislosti s aktuálním stavem autobusového nádraží (AN)

Více

Leden 2011 PF 2011. ročník dvacátý OBSAH: ZDARMA. Ze dubských středních škol... Půlnoční mše VIVAjump byla úspěšná Pozvánka na veselici sportovců

Leden 2011 PF 2011. ročník dvacátý OBSAH: ZDARMA. Ze dubských středních škol... Půlnoční mše VIVAjump byla úspěšná Pozvánka na veselici sportovců Leden 2011 ročník dvacátý ZDARMA PF 2011 OBSAH: Slovo starosty Rozpočet města na rok 2011 Poplatková povinnost Zápisy do 1. tříd ZŠ MP informuje... SMM informuje... Ceník inzerce Prezentace města Dubí

Více

ADAMOVSKÝ ZPRAVODAJ ROČNÍK XII ČÍSLO 4 DUBEN 2014 ZDARMA. 4. ples města Adamova

ADAMOVSKÝ ZPRAVODAJ ROČNÍK XII ČÍSLO 4 DUBEN 2014 ZDARMA. 4. ples města Adamova ADAMOVSKÝ ZPRAVODAJ ROČNÍK XII ČÍSLO 4 DUBEN 2014 ZDARMA 4. ples města a Poslední únorový den patřil masopustu. A z fotografií je zřejmé, že se vydařil. 6.4. - 15.4. Pavel Dvorský - vědecká ilustrace,

Více

BOLATICKÝ ZPRAVODAJ. Uplynulé dva měsíce jsme prožili většinou

BOLATICKÝ ZPRAVODAJ. Uplynulé dva měsíce jsme prožili většinou Inzerce 28 Restaurace a penzion U Fontány v Bolaticích Vám nabízí své prostory: Restaurace - polední menu - kuřácká a nekuřácká část - bezbariérový přístup - WIFI připojení k internetu zdarma Společenský

Více

5 Květen 2004. Koncept Územního plánu velkého územního celku kraje Vysočina OBSAH. Cvičení Integrovaného záchranného systému HORIZONT 2004.

5 Květen 2004. Koncept Územního plánu velkého územního celku kraje Vysočina OBSAH. Cvičení Integrovaného záchranného systému HORIZONT 2004. 5 Květen 2004 Koncept Územního plánu velkého územního celku kraje Vysočina OBSAH (výber) Začíná veřejné projednávání konceptu řešení Územního plánu velkého územního celku kraje Vysočina. Krajský úřad kraje

Více

Zemědělství už zase přitahuje

Zemědělství už zase přitahuje Vydává Městský úřad v Hrádku nad Nisou číslo 10 ročník 14 cena 10 Kč říjen 2005 V MŠ Oldřichovská je logopedická poradna Smutným, ale prokázaným faktem poslední doby je, že neustále přibývá dětí s vadami

Více

Jihlavský sborový festival sklidil vysoká hodnocení

Jihlavský sborový festival sklidil vysoká hodnocení Koncerty dechové hudby na Masarykově náměstí 8. 8. v 16.00 ZUBERSKÁ ŠESTKA Promenádní koncert dechové hudby ze Zubří 15. 8. v 16.00 BOHEMIA JIRKY PRAJERA Promenádní koncert dechové hudby z Českých Budějovic

Více

JANOVSKÉ ZPRAVODAJ. RADNICE číslo 2/2010 ŘÍJEN 2010 OBECNÍ POLICIE JANOV NAD NISOU. Slovo starosty

JANOVSKÉ ZPRAVODAJ. RADNICE číslo 2/2010 ŘÍJEN 2010 OBECNÍ POLICIE JANOV NAD NISOU. Slovo starosty POLEMIKA x NÁZORY x POLEMIKA x NÁZORY Polemiky a kritiky aneb bouře ve sklenici vody Byl jsem pověřen, či spíše sám jsem se nabídl, že budu sledovat obecní návštěvní knihu a odpovídat na dotazy. Rozhodně

Více

Moravskokrumlovské noviny

Moravskokrumlovské noviny Moravskokrumlovské noviny Měsíčník Vydává Město Moravský Krumlov Ročník Číslo 5. 5. 008 ZDARMA do všech domácností v Moravském Krumlově, Polánce a Rokytné Informace z radnice, názory, diskuse, polemika,

Více

ZPRAVODAJ MĚSÍČNÍK MĚSTSKÉHO OBVODU LIBEREC VRATISLAVICE NAD NISOU

ZPRAVODAJ MĚSÍČNÍK MĚSTSKÉHO OBVODU LIBEREC VRATISLAVICE NAD NISOU VRATISLAVICKÝ 4 ZPRAVODAJ MĚSÍČNÍK MĚSTSKÉHO OBVODU LIBEREC VRATISLAVICE NAD NISOU 2013 PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2013 4 PROJEDNÁVÁNÍ ÚZEMNÍHO PLÁNU MĚSTA LIBERCE 4 BUDOUCNOST ZELENÉHO ÚDOLÍ 5 MODERNIZACE TRAMVAJOVÉ

Více

Hejtman Libereckého kraje na návštěvě v Semilech

Hejtman Libereckého kraje na návštěvě v Semilech Ročník XVII. číslo 1 Sobota 31. ledna 2009 Informační měsíčník občanů Semilska Co najdete v tomto čísle SN: Čistá Jizera... 2 Informace o odpadech... 8 Bez totálních endoprotéz nemocnice nepadá... 10 Na

Více

Základní škola Komenského 2, žáky 1. A vítá starostka města Dagmar Zvěřinová. dařit a školu si užijeme, doplnila Topinková.

Základní škola Komenského 2, žáky 1. A vítá starostka města Dagmar Zvěřinová. dařit a školu si užijeme, doplnila Topinková. ČÍSLO 2 / 2014 ROČNÍK 1 DO VŠECH DOMÁCNOSTÍ ZDARMA Základní škola Komenského 2, žáky 1. A vítá starostka města Dagmar Zvěřinová Foto: Nikola Adlerová PRVNÍHO ZÁŘÍ ŠKOLY I ŠKOLKY VE ŽĎÁŘE OPĚT OŽILY Jak

Více

měsíčník města říjen 2012 cena 10 Kč

měsíčník města říjen 2012 cena 10 Kč měsíčník města říjen 2012 cena 10 Kč Svatováclavská pouť (foto: Jaroslav Vála) Z obsahu Zasedání zastupitelstva str. 4 Schůze rady... str. 5 Z historie... str. 12 strana 1 Školství... str. 13 Kultura...

Více

Č. 5 DUBEN 2013 ZDARMA

Č. 5 DUBEN 2013 ZDARMA ZPRAVODAJ MORAVSKÁ NOVÁ VES Č. 5 DUBEN 2013 ZDARMA Reakce na otázky a podněty od občanů Dům s pečovatelskou službou nemá už nějakou dobu vedoucí a mluví se o tom, že by měl patřit pod Charitu Břeclav.

Více