AUKCE - SÁL MINCE - ANTIKA

Download "AUKCE - SÁL MINCE - ANTIKA"

1 MINCE - ZLATÉ 1 Bojové, 2.pol.3.stol.-1.pol.2.stol.př.n.l., duhovka - statér, typ Athéna / Athéna-Alkis (typ Plumlov), 15,5 mm, 8,045 g, Paulsen.48-51, R, rysky -1/ Rakousko, František Josef I Dukát 1885 b.zn. 0/ Dukát 1889 b.zn. 0/ Dukát 1901 b.zn. -0/ Dukát 1915 b.zn. 0/ K 1909, Schwartz, nep. rysky 0/ USA 6 A 10 dolar 1856 S, San Francisko, dr.rys. 1/ B 10 dolar 1908, dr.rys. 1/ MINCE - ANTIKA Řím, Marcus Antonius př.n.l 6 C AR Denár, orel mezi standartami, nápis / galéra a opis ANT.AVG.III.VIR.R.P.C., Crawford.544 2/ Řím, Constatius Gallus ( ) AE 19 SISCIA, jezdec probodává vojáka, vylomený kraj 3/ Honorius ( ) Ag SILIQUA - rv. VOT/MULTI/---/minc. CONSTANTINOPOLIS -1/ ŘECKO: 2. až 1. století před Kristem, neurčené bronzy, cca 11, 14 a 19 mm, opisy nečitel. 3 ks 4/ Řím, Constantius I. ( ) stř. Follis, panovník / voják sráží jezdce 2/ Constantinus II. ( ) panovník/voják sráží jezdce, maiorina 21x17 mm, staré sražení hran, Kank 7-2/ Maximianus ( ) bronz. antoninian, panovník/císař a Jupiter s Viktorií, pórovitý střížek, prasklý ražbou na okraji, asi Kank 5 2/ Seldžukovci, bronz neurčený cca 14 mm, nedoražený -1/ Bulharsko, litý bronz prům. 24,5 neurčený, kontramarka, jezdec s koňským spřežením/opis, pozdější ražba? -2/-1 50 MINCE - ČECHY - MORAVA - SLEZKO Vratislav II A Denár, Cach 350, nep.vyštíplý 1/1 900 Vladislav II B Denár, Cach 608-1/ Cheb 14 C Fenik b.l. ( ), Hás. nezná 1/ D Fenik b.l. ( ), Hás. nezná, nedoraž. 1/ Jan Lucemburský , AUKCE - SÁL 15 parvus, blíže neurčený -3/ Pražský groš, blíže neurčený, nedoraž. 3/ Pražský groš, blíže neurčený, nedoraž., kor. av. -2/ Pražský groš, blíže neurčený, nedoraž., kor. av. -2/ A Pražský groš, Cn.36, nep.ned., nep.dvojráz 2/2 800 Václav (IV.) III , 19 Pražské groše, blíže neurčené, nedoraž. 4 ks A fenik pro Českou Falc, typ poprsí s liliovou korunou mezi E-W, rubní poprsí, Erlangen, blíže neurčeno -2/

2 20 Husité , peníz jednostranný - nedoražený 1-/ Jiří z Poděbrad , kruhový peníz se lvem kruhový peníz se lvem z let , Rad. I/21 3 ks 100 Vladislav II. Jagelonský , 23 bílý peníz jednostr. nedoraž. nep. dole 1/ bílý peníz jednostr. nedoraž. v části opisu bílý peníz jednostr. nedoraž. vpravo od lva bílý peníz nednostr. nedoraž. vlevo od lva, prasklý ražbou bílý peníz jednostr. Nech 52/I, nedoraž z 1/3 2 ks Pražský groš, Chaura 494-2/ Pražský groš, Hás. 12e/6. nedoraž. v koruně lva +2/ Ludvík Jagelonský černý peníz, prasklý ražbou v dolní části, SM 57 2+/- 100 Ferdinand I bílý peníz 1564 Praha MKČ 39 1-/ bílý peníz b.l., z 1/2 nedoraž. 1-/ Tolar b.l., Jáchymov, Krause, zn. jen v RV, král má na prsou Řád zl. rouna MKČ 100-2/ bílý peníz 1563, Praha, MKČ 39, pěkný 1-/ bílý peníz 1563, Praha, MKČ 39-1/- 300 Maxmilián II bílý groš b.l. České Budějovice - Gebhart. MKČ 263 Chaurova zn., nep. nedor. 1/ Rudolf II bílý peníz jednostr b.zn, K. Hora, MKČ / bílý peníz 1581, K.H., Šťastný, nedor. lev, MKČ / A malý groš 1584, Jáchymov-Hofmann, HN.6 (opis 7c) 1/ B malý groš 1597, Praha-Erckerová, HN.38b (opis 7a) 1/ početní groš 1586, otvor pro zavěšení -1/ Ferdinand II krejcar 1624, Praha, J. Suttner, rýha, ned. 2/ krejcar 1627 Praha, B. Hübner +2/ A 3 krejcar 1628, Olomouc-Fritsch, MKČ 928 2/ B 3 krejcar 1630, Praha-du Bois, MKČ 760-1/ C 3 krejcar 1633, Kutná Hora-Prunz, MKČ 810-1/ krejcar 163?(5), Praha, T. Schuster, nedor. 2/ A 3 krejcar 1636, Praha, T. Schuster, MKČ 763 1/ krejcar 1636, Praha, T. Schuster, MKČ / A 3 krejcar 1637, Praha, Schusterová, MKČ 763 2/ krejcar 1637, Praha, B. Wolker, MKČ 763, nep. nech. pěkný +1/ krejcar 1624, Brno, K. Wonsiedler +2/ krejcar 1626, Olomouc, M. Fritsch, opis pěkný -2/ krejcar 1625, Vratislav, zn. minc. nečitelná, nep. v opisu nedor., prohnutý -1/-1 75 Ferdinand III krejcar 1629 Kladsko, P. Hema, vada stř. na rv, pěkný 1/ A 3 krejcar 1643, Praha, Wolker, MKČ / B 3 krejcar 1645, Praha, Wolker, MKČ /1 500 Leopold I. 49 XV. krejcar 1662 GH, Vratislav, J. Hübner, Nech 675, MKČ 1595, nep. nedor. -1/

3 50 VI. krejcar 1665, Vratislav, SH, Šalamoun Hammerschmidt, MKČ 1605, opis pěkný 2/ kr. 1661, Vratislav, 6H, J. Hübner, Nech 721-1/ kr. 1696, Břeh, CB, Kryštof Brettschneider, Nech 935-1/ krejcar 1698, Břeh, CB, Kristian Brettschneider, ale opis na av. končí.he.b.rex, rv. typ jako 1704 MKČ, Hal. nezn. -1/ grešle 1686 Břeh, patina +2/ krejcar 1697, Opolí, b.zn. jako č. MKČ / kr.1697, b.zn. Opolí (M.M.Wackerl) Nech 825, vada na av -2/ kr. 1698, Vratislav, M.M.Wackerl, Nech 763 1/ kr. 1698, Břeh, CB, Kryštof Brettschneider, Nech 952, MKČ 1706, prasklý ražbou dole -1/ grešle 1669 b.zn. Opolí, Ehinger, MKČ / grešle 1697 b.zn. Opolí, Wackerl, MKČ /-1 85 Josef I krejcar 1706, Praha, Egerer, MKČ / krejcar 1710 Vratislav, F. Nowak téměř 0/0 280 Karel VI A 3 krejcar 1732, Praha, Scharf, MKČ / Slezko - knížectví Würtemberg - Olešnice, Christian Ulrich krejcar 1668 C B, Kryštof Brettschneider, mělká ražba, nep. nedoražený -1/ Břeh - Volava, Christian 63 3 krejc CB, K. Brettschneider, ryska, nep.škráb. téměř 0/ Olešnice - grešle 1701 C L -1/2 70 Marie Terezie A 10 krejcar 1764, Praha-Erdmann, MKČ / B 3 krejcar 1762, Praha, Edrmann, MKČ / František I. Štěpán Lotrinský C 20 krejcar 1756, Praha, Erdmann, MKČ / D 7 krejcar 1762, Praha, Erdmann, MKČ / František II krejcar 1830 C, na av. škráb. -1/ krejcar 1830 C, na av. škráb. -2/ krejcar 1834 C, poškrábaný -1/ krejcar 1833 C, vada střížku -2/ krejcar 1800 C, Cu, čištěný, kor. -1/1 80 Ferdinand V krejcar 1842 C, vada stř. nep. téměř 0/ krejcar 1843 C téměř 0/ krejcar 1840 C, na av. nep. skvrna, škráb. -1/ krejcar 1843 C, nep. černá tečka na av -1/ krejcar 1844 C -1/ krejcar 1845 C 2/ krejcar 1846 C, patina 2/ krejcar 1848 C téměř 0/ A 6 krejcar 1848 C, nep.rys. 1/ krejcar 1839 C 1/ krejcar 1838 C 3/ František Josef I krejcar 1849 C +2/ krejcar 1849 C -1/

4 RODOVÉ RAŽBY Albrecht z Valdsteina A 3 Krejcar 1627, Jičín, Reick, Nech.27 2/2 900 MINCE - ČSR - ČSSR - ČSFR - ČR Československo I. rep haléř 1923,24,25 3 ks 1/ haléř , 10 hal. 1922,23,27,28,32,36,37,38 10 ks 1/ ČSR - 5 haléř 1924, novoražka, sig. L. Charvát -0/ hal. 1921,22,24,26,27,28,30,31,37,38, 10 ks hal 1921,22,24,25,"R" (2/-1) 26 "RR" (-1/-1) 1927 "R" (-1/-1) 1931 (0/0) 7 ks Kč 1922,23,24,25R,30R,37,38 8 ks 0/ Kč 1922 Cu? Více mědi ve střížku 1/ Kč 1925 (nep. rysky) ks 1/ Kč 1927 RR, skvrnka, nep. rysky - vada mat. 1/ Kč 1928 dlouhé vlnovky, skvr. na av. i rv. 0/ Kč 1928, 28 var., dva typy, krátké a dlouhé vlnovky 2 ks 1/ Kč 1929, av. nep.rysky 0/ Kč 1929, nep., rysky, nep. ďubka Bj Kč 1930, nep. rysky 0/ Kč 1930, nep. rysky, nep. skvr. téměř 0/ Kč 1931, nep. rysky -1/ Kč 1932, nep. rysky -0/ Kč 1932, nep. rysky -1/ Kč 1930 (1/1), ks téměř 0/ Kč 1930, 31, 32 3 ks 1/ Kč 1933,34, nep. rysky 2 ks Bj Kč 1933,34 Bj Kč 1928, 10. výročí vzniku rep., 20 Kč 1937, k úmrtí prez. rep. 2 ks -0/ dtto, 10 Kč 1928, 20 Kč ks téměř -0/ Čechy a Morava hal. 1940, 41, 43, 20 hal. 1940, 41, 42, 43, 50 hal. 1940, 41, 1 K 1942, 43, 44, 12 ks -1/ Slovensko ( ) haléř 1942 "R" 1/ hal. 1939, ks 1/ hal. 1940"R", 41"R",42"RR" 3 ks 1/ hal. Al. 1942,43 2 ks 1/ hal. CuN1 1941, 43 Al, 44 "R" 3 ks 1/ Ks 1940, 41, 42, 44 R, 45, vše kr. 5 ks 0/ Ks A. Hlinka 1939, oba typy 2 ks +1/ Ks 1939, Dr. Jozef Tiso, na zvolení prezidentem Bj Ks 1944 Jozef Tiso, 5. výročí rep. Bj Ks 1941 Cyril a Metoděj Bj Ks 1941 dtto, ale var. dvojkříž na kapličce, nep. hr. 0/ Ks 1944, Kníže Pribina s křížkem téměř 0/ Ks 1944, dtto, ale bez křížku na kostelíku, nep. rysky 1/1 60 4

5 SOUBOR SLOVENSKÝCH DROBNÝCH OBĚŽNÝCH MINCÍ hal (nep.kor.)(-1/-1), 10 hal (1/1), 20 hal (-0/-0) 20 hal. 1942, 43 Al (0-1) 50 hal 1941 (1/1), 44 (vada mat.)r, 1Ks 1940,41,42,45,(1/1) 12 ks -0/ Ks 1944, 44 var. kníže Pribina, nep. rysky 2 ks 0/ Ks 1941, jednoduchý kříž 2 ks Bj Ks 1939, X, 26,Dr. Tiso, na zvolení prez., škráb. 1/ Ks 1944, III., 14, Dr. Tiso, 5. výročí rep.plexietue Bj. 180 ČESKOSLOVENSKO Pamětní mince : 50 Kčs výročí SNP, 50 Kč výročí Praž. povstání, 100 Kčs výročí UK, 100 Kčs výročí vzniku ČSR, 100 Kčs let Jihlavská horní práva, 50 Kčs výročí nar. J.V.Stalina, 100 Kčs výročí nar. J.V.Stalina, 100 Kčs Klement Gottwald 8 ks Bj Kčs SNP, 50 Kčs Pražské povstání 2 ks Bj Kčs U.K., 100 Kčs let republiky 2 ks Bj Kčs Jihlavská horní práva 1949, 100 Kč Gottwald. 2 ks Bj Kčs 1949 a 100 Kčs J.V.Stalin 2 ks Bj hal 1951 (škr), 52, 53 "R" (-0/0) 3 ks 0/ Kčs 1953 Al, sbírkový kus "R" 0/ Kčs 1947, 1 Kčs ks 0/1 80 ČSR hal. 1953, vada střížku 0/ hal Bj hal "RR" 1/ hal "R" 1/ hal "RR" -1/ hal a, Leningrad, škr. 1/ hal (L+K), 3 hal, 5 hal., 25 hal téměř 0/0 120 PAMĚTNÍ MINCE ČSR Kčs a 25 Kčs SNP 2 ks 0/ Kčs a 25 Kčs SNP 2 ks Bj Kčs výročí osvobození Bj Kčs výročí osvobození, nep. pod opisem zašlé Bj Kčs a 25 Kčs výročí osvobození Bj Kčs výročí osvobození, var. b, plexi etue Bj Kčs výročí osvobození, var. a, plexi etue Bj Kčs 1955, 10. výročí osvobození,var. b Bj Kčs J.A.Komenský Bj Kčs Ch.J.Willenberg Bj. 70 ČSSR hal 1962 (1/1), 1963 (Bj.), 1964 (0/0) RR 3 ks 0/ hal 1963 s tečkami na letopočtu 1/ OBDOBÍ Kčs výročí SNP Bj Kčs výročí osvobození, nep. zašlá Bj Kčs výročí upálení J. Husa, nep. škr. 0/ Kčs výročí Velké Moravy Bj Kčs výročí založení Academie Istropolitany 0/ Kčs výročí pol. zákl. kamene ND Bj Kčs výročí zal NM v Praze 0/

6 Kčs výročí vzniku ČSR, plexi etue Bj Kčs plexi etue, skvrnka na rv. Bj Kčs výročí J.E.Purkyně, plexi etue 0/ Kčs výročí SNP, plexi etue Bj OBDOBÍ Kčs výročí SND, 1 nep. tečka 0/ Kčs výročí osvobození ČSR, nep. tečka 0/ Kčs výročí nar. V.I.Lenina., několik teček 0/1 85 OBDOBÍ Kčs výročí KSČ, několik teček 0/ Kčs výročí úmrtí J. Mánese Bj Kčs výročí úmrtí A. Sládkoviče, nep. skvrnka 0/ Kčs výročí úmrtí J.V.Myslbeka 0/ Kčs výročí tzv. vítězného února, nep. skvrnky 0/ Kčs výročí nar. Jos. Jungmana Bj Kčs výročí nar. Jána Jesenského, na rv. kol. opisu nep. zašlá Bj Kčs výročí úmrtí Janko Kráľa, u opisu nep. pat. Bj Kčs výročí úmrtí J. Kollára, nep. patina Bj Kčs výročí úmrtí J. Kollára, nep. Patina Bj Kčs výročí úmrtí V.Hollara Bj Kčs výročí úmrtí V.Hollara, nep.patina na rv. Bj Kčs výročí nar. Zd. Nejedlého 0/ Kčs výročí nar. Zd. Nejedlého Bj Kčs výročí nar. J. Fučíka 0/ Kčs výročí nar. J. Fučíka 0/ Kčs výr. mincovny v Kremnici, na rv. nep. patina v opisu 0/ Kčs výr. úmrtí Karla IV., nep. patina 0/ Kčs výr. úmrtí Karla IV., nep. patina Bj Kčs výročí IX. sjezdu KSČ Bj Kčs výročí IX. sjezdu KSČ Bj Kčs výročí IX. sjezdu KSČ, nep.patina Bj Kčs výročí IX. sjezdu KSČ Bj Kčs výročí nar. Jána Botta 0/ Kčs výročí nar. Jána Botta 0/ Kčs výročí nar. Petra Parléře 0/ Kčs výročí nar. Petra Parléře, nep. patina 0/ Kčs výročí nar. Petra Parléře, nep. patina 0/0 140 OBDOBÍ Kčs československá.spartakiáda 0/ Kčs československá.spartakiáda Bj Kčs československá.spartakiáda 0/ Kčs československá.spartakiáda, nep. Patina 0/ Kčs výročí nar. Boh. Šmerala 0/ Kčs výročí nar. Boh. Šmerala 0/ Kčs výročí nar. Boh. Šmerala 0/0 85 6

7 Kčs výročí nar. Boh. Šmerala 0/ Kčs výročí úmrtí Ľud. Štúra. plexi etue 0/ Kčs výročí úmrtí Ľud. Štúra. plexi etue 0/ Kčs výročí 1. letu do vesmíru 0/ Kčs výročí 1. letu do vesmíru 0/ Kčs výročí nar. Otakara Španiela 0/ Kčs výročí nar. Otakara Španiela 0/ Kčs výročí nar. Otakara Španiela, nep. patina v opisu Bj Kčs výročí nar. I. Olbrachta 0/ Kčs výročí koněspřež. žel. Č.Budějovice-Linec 0/ Kčs výročí koněspřež. žel. Č.Budějovice-Linec 0/ Kčs výročí koněspřež. žel. Č.Budějovice-Linec 0/ Kčs výročí koněspřež. žel. Č.Budějovice-Linec 0/ Kčs výročí koněspřež. žel. Č.Budějovice-Linec Bj Kčs výročí úmrtí K. Marxe 0/ Kčs výročí úmrtí K. Marxe 0/ Kčs výročí úmrtí K. Marxe 0/ Kčs výročí nar. Jar. Haška 0/ Kčs výročí nar. Jar. Haška 0/ Kčs výročí nar. Jar. Haška 0/ Kčs výročí úmrtí Samo Chalupky 0/ Kčs výročí úmrtí Samo Chalupky 0/ Kčs výročí úmrtí Samo Chalupky 0/ Kčs výročí otevření ND v Praze 0/ Kčs výročí otevření ND v Praze 0/ Kčs výročí otevření ND v Praze 0/ Kčs výročí otevření ND v Praze 0/ A 100 Kčs výročí otevření ND v Praze 0/ Kčs výročí otevření ND v Praze, nep.patina Bj Kčs výročí nar. Matěje Bela 0/ Kčs výročí nar. Matěje Bela 0/ Kčs výročí nar. Matěje Bela 0/ Kčs výročí nar. Jana Nerudy 0/ Kčs výročí nar. Jana Nerudy 0/ Kčs výročí nar. Jana Nerudy 0/ Kčs výročí nar. Ant. Zápotockého 0/ Kčs výročí nar. Ant. Zápotockého 0/ Kčs výročí nar. Ant. Zápotockého 0/ Kčs výročí nar. Jána Holého 0/ Kčs výročí nar. Jána Holého 0/ Kčs výročí nar. Jána Holého 0/ Kčs MS v ledním hokeji Praha 0/ Kčs MS v ledním hokeji Praha 0/ Kčs MS v ledním hokeji Praha Bj Kčs výročí nar. Martina Kukučína 0/ Kčs výročí nar. Martina Kukučína 0/ Kčs výročí nar. Martina Kukučína Bj Kčs 1985, 10. výročí konference v Helsinkách 0/ Kčs 1985, 10. výročí konference v Helsinkách 0/ Kčs 1985, 10. výročí konference v Helsinkách 0/ Kčs výr. úmrtí Petra Brandla 0/0 90 7

8 Kčs výr. úmrtí Petra Brandla 0/ Kčs výr. úmrtí Petra Brandla 0/ Kčs Praha, 50 Kčs Levoča 2 ks 0/ Kčs Praha, 50 Kčs Levoča 2 ks 0/ Kčs Praha, 50 Kčs Levoča 2 ks 0/ Kčs Bratislava, 50 Kčs Telč 2 ks 0/ Kčs Bratislava, 50 Kčs Telč 2 ks 0/ Kčs Český Krumlov 2 ks 0/ Kčs Český Krumlov 2 ks 0/0 95 OBDOBÍ Kčs výročí úmrtí K.H.Máchy 0/ Kčs výročí úmrtí K.H.Máchy 0/ Kčs výročí nar. Josefa Lady, plexi etue 0/ Kčs výročí nar. Josefa Lady, plexi etue 0/ Kčs kůň Převalského, plexi etue 0/ Kčs výročí Zal. akad. Báňská Štiavnice, plexi etue 0/ Kčs výročí Zal. akad. Báňská Štiavnice, plexi etue 0/ Kčs výročí zal. Matice Slovenské, plexi etue 0/ Kčs výročí zal. Matice Slovenské, plexi etue 0/ Kčs výročí nar. Juraje Jánošíka, plexi etue 0/ Kčs výročí nar. Juraje Jánošíka, plexi etue Bj Kčs Praga 88, plexi etue 0/ Kčs Praga 88, plexi etue 0/ Kčs výr. nar. Martina Benky, plexi etue 0/ Kčs výr. nar. Martina Benky, plexi etue 0/ Kčs výročí československé federace, plexi etue 0/ Kčs výročí československé federace, plexi etue 0/ Kčs výročí tratě Břeclav - Brno, plexi etue 0/ Kčs výročí 17. listopadu 1939, plexi etue 0/ Kčs výročí 17. listopadu 1939, plexi etue 0/ Kčs výročí nar. K. Čapka, plexi etue 0/ Kčs výočí úmrtí Jan Kupecký, plexi etue 0/ Kčs výočí úmrtí Jan Kupecký, plexi etue 0/0 100 ČSFR Kčs výročí Velké Pardubické, plexi etue 0/ Kčs výročí Velké Pardubické, plexi etue 0/ Kčs výročí svatořečení Anežky České, plexi etue 0/ Kčs výročí svatořečení Anežky České, plexi etue 0/ Kčs výročí nar. Boh. Martinů, plexi etue 0/ Kčs výročí 1. plavby parníku Bohemia, plexi etue 0/ Kčs výročí nar. Ant. Dvořáka, plexi etue 0/ Kčs Znovuotevření Stavovského divadla, plexi etue 0/ Kčs Mariánské Lázně, plexi etue 0/ Kčs Piešťany, plexi etue 0/ Kčs Karlovy Vary, plexi etue 0/ Kčs výročí nar. J.A.Komenský, plexi etue 0/ Kčs výročí nar. J.A.Komenský, plexi etue 0/ Kčs výročí vyhlazení Lidic a Ležáků, plexi etue 0/ Kčs výročí Mor.zem. muzea v Brně, plexi etue 0/ Kčs výročí Mor.zem. muzea v Brně, plexi etue 0/ Kčs výročí zal. Břevnovského kláš. v Praze, plexi etue 0/

9 Kčs výročí zal.muzeální slovenské spol.,plexi etue 0/ Kčs let československého tenisu, plexi etue 0/0 650 ČESKÁ REPUBLIKA - Pamětní mince Kč výročí Ústavy ČR 0/ Kč výročí praž. arcibiskupství a položení zákla. kamene ke katedrále Sv. Víta, plexi etue 0/ Kč výročí vylodění spojenců v Normandii, plexi etue, černé rámování 0/ Kč výročí Koněpřežky tramvaje v Brně, plexi etue 0/ Kč Ochrana a tvorba životního prostředí, plexi etue 0/ Kč výročí výtězství nad fašismem, plexi etue 0/ Kč výročí nar. P.J.Šafaříka, plexi etue 0/ Kč výročí zal. OSN, plexi etue 0/ Kč výročí České filharmonie, plexi etue 0/ Kč výročí nar. K. Svolinský, plexi etue 0/ Kč výročí nar. J.-B.G.Deburau, plexi etue 0/ Kč výročí České mše Vánoční, plexi etue 0/ Kč výročí 1. aut. "President", plexi etue 0/ Kč výročí úmrtí sv. Vojtěcha, plexi etue 0/ Kč výročí ČAAV a Běchovic, plexi etue 0/ Kč výročí zal. kláštera Na Slovanech, plexi etue 0/ Kč výročí zal. Univerzity Karlovy, plexi etue 0/ Kč výročí nar. Fr. Palacký, plexi etue 0/ Kč výročí nar. Fr. Kmocha, plexi etue 0/ Kč výročí korunovace Přemysla Otakara I. českým králem, plexi etue 0/ Kč výročí zal. NATO, plexi etue 0/ Kč výročí AVU v Praze, plexi etue 0/ Kč 1999, 100. výročí UVT v Brně, plexi etue 0/ Kč 1999, 100. výročí nar. Ondřeje Sekory, plexi etue 0/ Kč 2000, 100. výročí nar. V. Nezvala, plexi etue 0/ Kč 2000, 700. výročí měnové reformy Václava II., plexi etue 0/ Kč 2000, zas. Mez. měn. fondu a Svět. banky v Praze, plexi etue 0/ Kč 2000, 150. výročí nar. Zd. Fibicha, plexi etue 0/ Kč 2001, počátek nového tisíciletí, plexi etue 0/ Kč 2001, 200. výročí nar. Fr. Škroupy, plexi etue 0/ Kč 2001, 100. výročí zal. ČFS, plexi etue 0/ Kč 2001, 100. výročí nar. Jaroslava Seifrta, plexietue 0/ Kč 2001, 250. výročí úmrtí K.I.Dientzenhofer, plexi etue 0/ Kč zavedeni Eura, plexi etue 0/ Kč výročí úmrtí sv. Zdislavy z Lemberka, plexi etue 0/ Kč výročí úmrtí E. Holuba, plexi etue 0/ Kč výročí J.z Poděbrad zem. správcem, plexi etue 0/ Kč výročí nar. Mikoláše Alše, plexi etue 0/ Kč výročí nar. Jar. Vrchlického, plexi etue 0/ Kč výročí nar. Jos. Thomayera, plexi etue 0/ Kč výročí elektr. trati Tábor-Bechyně, plexi etue 0/ Kč výročí Svaz lyžařů, plexi etue 0/ Kč výročí úmrtí Jakuba Krčína, plexi etue 0/ Kč vstup ČR do EU, plexi etue 0/

10 Kč výročí bleskosvodu P. Diviš, plexi etue 0/ Kč výročí nar. Leoše Janáčka, plexi etue 0/ Kč výročí 1.vyd. Bible Kralické, plexi etue 0/ Kč výročí nar. J. Wericha aj. J. Voskovce, plexi etue 0/ Kč výročí zah. výr. aut v Ml.Boleslavi, plexi etue 0/ Kč výročí zah. výr. aut v Ml.Boleslavi, plexi etue proof Kč výročí bitvy u Slavkova, plexi etue 0/ Kč výročí nar. M. Dačického, plexi etue 0/ Kč výročí výuky na Praž. Polytechnice, plexi etue 0/ Kč výročí zal. SUŠ sklářské v Kam. Šenově, plexi etue 0/ Kč výročí úmrtí Matěje Rejska, plexi etue 0/ Kč výročí nar. Jar. Ježka, plexi etue 0/ Kč výročí nar. Jar. Ježka, plexi etue, karta,etue proof Kč výročí vymř. Přemyslovců po meči, plexi etue 0/ Kč výročí vymř. Přemyslovců po meči, plexi etue, karta, etue proof Kč Jarmila Novotná, plexi etue 0/ Kč výročí vypuštění 1. uměl. druž. země,plexi etue 0/ Kč výročí nař. Karla IV. o zakládání vinic, plexi etue 0/ Kč výročí nar. Josefa Hlávky, plexi etue 0/0 220 MINCE - SADY OBĚŽNÝH MINCÍ Sady oběžných mincí ČSSR , obal PVC, 5, 10, 20, 50 hal., 1, 2 a 5 Kčs Bj , obal PVC, 5, 10, 20, 50 hal., 1, 2 a 5 Kčs Bj , modrý obal PVC, R Bj , modrý obal PVC, R Bj , obal PVC Bj , obal PVC Bj dtto, obal PVC Bj , obal PVC Bj , obal PVC Bj , obal PVC Bj , obal PVC Bj , obal PVC, var. za čísly 8 a 5 tečky dosud neznámé Bj , obal karton, lehce pošpiněný karton R Bj , obal karton, lehce pošpiněný karton R Bj , obal karton Bj , obal karton Bj , obal karton Bj , obal karton Bj , obal karton Bj , obal karton Bj , obal karton Bj , obal karton Bj. 200 SADY OBĚŽNÝCH MINCÍ ČSFR etue PS - žeton mincovny Bj dtto Bj , etue PS - 10 Kčs M.R.Štefanik Bj dtto Bj , etue PS - 10 Kčs A. Rašín Bj

11 ČESKÁ REPUBLIKA HM, RCM, BJ Bj HM, BJ, žeton BJ Bj BJ, žeton BJ Bj BJ, EURO 96, žeton ČMFS Bj BJ Bj BJ Bj BJ, žeton 10. výr. založení mincovny Bj BJ, hokej, žeton IIHF Bj BJ, MS v ledním hokeji + žeton IIHF Bj BJ, ME ve fotbale Portugalsko + žeton Bj Kč Český Krumlov proof BJ, žeton A. Dvořák/B. Smetana Bj BJ, žeton Č.Krumlov/Telč Bj BJ, žeton Bj BJ, žeton Bj BJ žeton Bj. 250 SLOVENSKÁ REPUBLIKA 408 sada 1993 Bj sada 1994 Bj sada 1997 Bj sada žeton Šariš, Zemplín, Užsko Bj. 120 MEDAILE MEDAILE POBOČEK ČNS 412 BRNO - Karel IV - pamětní medaile,tvář panovníka zprava, v pozadí postavy Cyrila a Metoděje, opis, /svatotomská Madona s dítětem, Perla Moravy- Dar Karlův, vinné hrozny, bronz patinovaný, prům. 53 mm - Ant. Šindelář, Baše č. 75, B+K 6/4, nádherná medaile 1/ dtto, Obléhání Brna Švédy v r 1645, poprsí maršála Louis Radvit de Souches, opis, /výjev z obléhání, dole 1645, opis, aut. M. Othová, bronz prům 70 mm, B+K 6/10 1/ dtto, Bible Kralická a Karel Starší ze Žerotína, bronz pat., pr. 70 mm, aut. Lumír Šindelář, B-K 6/9 1/ HABARTOV výročí vyvraždění četnické stanice, Český lev zleva se opírá o bajonet, budova, let. 1938/ČNS pob. Habartov, 4 městské znaky, opis 1978,bronz patinovaný, pr. 70 mm, aut. Havelka 1977, B+K 12/1 1/ HRADEC KRÁLOVÉ - Petr J. Brandl, poprsí zprava, /1988/holubice na malířské paletě, znak, opis, aut. M. Knobloch '88, bronz postříbřený, pr. 42 mm, FM, A14/12 proof dtto, Matyáš B. Braun, poprsí, /socha naděje, opis ČNS, bronz postříbřený, pr. 42 mm, aut. M Knobloch, F.M., A14/13 proof dtto, Josef Gočár, poprsí zleva, v pozadí návrhy staveb, opis, /pohledna starobylou část města, znak, 1885 a opis, MS postříbřeno, pr. 42 mm, Kolářský proof JIHLAVA - 15 let pobočky, , razič při ražbě, opis, 7 městských znaků/pražský groš s kontramarkem Jihlavy, vpravo vídeňský fenik, nápis, bronz patinovaný, pr. 64 mm, aut. J. Harcuba, B+K 18/2 1/ dtto, 750 let první české listiny o Jihlavě, horní část Jihlavské brány, dat. 1983/1233.opis, dvě pečeti, vlevo jezdecká socha Přemysla Otakara II., vpravo majestátní pečeť Václava I., dole Jihlavské horní právo, bronz patinovaná, pr. 64 mm, aut. A. Peter, B+K 18/3 1/

12 421 Nymburk - Bohumil Hrabal, portrét zpříma, opis, pohled na starobylou část Nymburka, /rv znak města Nymburka, opis ČESKÁ NUMISMAT. SPOLEČNOST.POBOČKA NYMBURK.PODĚBRADY, Ag. 999, pr. 40 mm, patinováno na starostříbro, puncováno, zn. výrobce, aut. L.Charvát, č. 40, plexietue 1/ Nymburk - Poděbrady - Hanuš Bohman, akademický malíř, občan Nymburka, , poprsí, pohled na starobylou část města,opis ARS LONGA VITA BREVIS/opis znak města, Ag. 925, pr. 40 mm, model I. Hradecká, ryt. Herčík, patinováno na starostříbro, plexietue 1/ dtto, Eliška Přemyslovna výročí příjezdu do Královského města Nymburka,portrét, pohled na starobylou část města, datum , opis Nymburk /rv znak města, opis, Ag. 925, 27 g, pr. 40 mm, patinováno na starostříbro, puncováno, zn výrobce, sig. IH (Irena Hradecká), certifikát, etue exklusiv, plexietue, čísl 11, poslední medaile 1/ dtto, Eliška Přemyslovna výročí MS 63, mosaz poměděná, plexietue, pr. 40 mm 1/ dtto, Eliška Přemyslovna výročí MS 80, mosaz, pr. 40 mm, plexietue 0/ Olomouc výročí pob / znak Moravy, opis česká, mosaz patinovaná na starostříbro, pr. 40 mm, plexietue, aut. B. Teplý, B-K 28/25 A 1/ Ostrava březen , hlava čsl. vojáka zepředu, do obličeje zasahují bodáky/ve středu lípa, kmen zasažen bodákem, opisy 1/ dtto, Antonio Abondio, 1980, poprsí zleva, opis, let /uprostřed salamandr s úhelníkem v miskovitém vybrání, vlevo sig.an, vpravo AB, nahoře QUI. DURAT VINCIT, bronz patinovaný, pr. 70 mm, aut. L Havelka, B-K 30/4 1/ dtto, Erwin Schulhof , tvář zprava, opis, let /hudební osnova V. symfonie, podpis skladatele, opis SČSKU- Ostrava 1935/1938, bronz, pr. 70,5 mm, aut. L. Šindelář, B+K 30/5 1/ Příbor výročí založení pob. (a 125 let města), pohled na starobylou část náměstí, opis/rv lícní str. tolar. moravských stavů z r. 0/ Příbor - Prof. Dr. Sigmund Freud a 25. výročí založení 1/ Příbram pobočky, - poprsí 400. výročí S.F. mírně povýšení zleva, Příbrami opis, Aeskulapova na Klrálovské hůl, horní let proof Tábor - 5 let od obnovaní činnosti 1978, uprostř. král.koruna, vnější obvod opis ČNS- pob, vnitřní obvod, Páté výročí obnovaní činnosti/korunovaný český lev zleva, Ag. 900, 3 punce, hranáč 30x30 mm, patinované na starostříbro 9,28g,, aut. Vančura Václav, B+K 37/1 1/ dtto, 20 let organizované numismatiky v Táboře, Husův tolar/znak města Tábora, opis, Ag. 900, pr. 42 mm, puncováno, krásná patin. starostříbro, aut. V. Vančura, B-K 37/2 1/ Ústí n/orlicí - Karel Šenk - numismatik, k 80. narozeninám, portrét zepředu,vysoké Mýto - znak města, starobylá část, opis, bronz 70 mm 1/ SNS - pobočka Kremnica-Rožumberok, uprostřed Floren Karla- 1/1 80 MEDAILE PRESIDENTŮ 437 President T.G.Masaryk ( ), poprsí zleva, opis, T.G.Masaryk, 1/ Med. k 85. narozeninám, Ag. 987, lesklá, puncováno, pr. 32 mm, sig. 1/ dtto, ale bronz, pr. 50 mmm sig. O. Španiel, lesklá a tmavá patina, 2 ks 1/ Česká Třebová - znovuodhalení pomníku T.G.M., bronz, pr. 60 mm, 1/ dtto, ale bronz postříbřený, pr. 60 mm, certifikát 1/ T.G.Masaryk - jednostr. Al medaile, pr. 42 mm, postava v brigadýrce, aut. J.Vít 0/

13 443 Jan Masaryk Dr. H.C., ministr zahraničí Republiky Československé /Masarykova univerzita v Brně 1948, bronz, pr. 60 mm, sig. Láska 1/ Václav Havel - svobodné volby, portrét, opis/vlajka, srdíčka, opis 1990, bronz postříbřený, pr. 27 mm, sig. Puldaufová, plexietue 1/ Václav Havel , bimetálová med., označeno 2 Euro, portrét, pr. 25,75 mm, certifikát, emitent Evropská unie 0/ J.V.Stalin, poprsí zleva, jednostranná plaketa Al 137x187 mm, nesig., litá 1/- 130 Dle medailéristů 447 J. Goldschmid - V.R.Smolík - Zemědělská rada pro Království české - český odbor - český lev v kartuši, rv. Přemysl Oráč sedící na pluhu, lípa, opis UZNÁNÍ-ZÁSLUH-O ZEMĚDĚLSTVÍ, (ryl Gulčmíd, model V.R.Smolík) Ag punc (A), pr. 56 mm, nep. ryska na av. a rv 1/ Čechy: Polní maršál hrabě Radecký z Radče, česko-německý opis, hlava zleva/památník RADECKÉHO V PRAZE, ČLENŮM JEDNOTY KRASOUMNÉ V ČECHÁCH NA ROK 1859, litá med. Cu, pr. 80 mm, sig. Seidam F. 1/ Josef Jungman - Na památku 100 let od narození, poprsí zleva/ rv. opis a v kruhu "NAROZEN 16. ČCE 1773, LISTOPADU 1847" Sn pr. 27 mm, ražené ouško, sig. H.P. 1/ František Palacký - histograf království českého, poprsí zprava/ 1/ Karel rv.opis Havlíček NAROZEN Borovský 14.ČERVNA - porpsí 1798*ZEMŘEL zleva/ rv. PŘISLIBUJTE 28.KVĚTNA SI 1876, MNĚ, Sn POROUČEJTE SI MNĚ, VYHROŽUJTE SI MNĚ, PŘECE ZRÁDCEM NEBUDU, K.H.B., MS pr. 23 mm, nesig 1/ Národopisná výstava československá v Praze 1895, rv. postava sv. Václava na koni, opis NEDEJ ZAHYNOUTI NÁM - NI BUDOUCÍM. hry ražbou, Sn pr. 31 mm, raž. ouško, nesig. 1/ Křižovníci v Praze - symboly Křižovníků / rv. pohled na starobylou -1/ Zemská jednota řemesl. a živnost. společenstev pro Čechy se sídlem v Praze, český lev, vavřínový věnec, 1895*28.VII.1935/ rv. polonahá žena, silueta Hradčan, symboly různých řemesel, opis V JEDNOTĚ SÍLA/V SÍLE VÍTĚZSTVÍ, bronz pr. 50 mm, aut. J. Stehlík, původní etue s nápisem (viz nahoře) 1/1 220 Čechy - medaile 455 Václav Šmakal zemědělská rada pro Království české - za zásluhy b.l. - český lev, českoněmecký opis, ve věnci na rv. českoněmecký nápis,sig., punc (A) Ag, pr.42,5mm, nep. rysky,nep. škr.,hry (2x) 1/ Marie Terezie a František I. Štěpán Lotrinský, vzpomínková med. na úmrtí panovníků, dvojportrét, opis "JUSTITIA ET CLEMENTIA", letopočty a , rv. velký znak císařství, znaky dědičných zemí, pakfong, pr. 25 mm, aut. Charvát, vydáno firmou Lucid v r. 2000, plexietue proof František Josef I. a Alžběta - Sissi, vzpomínková med. na úmrtí panovníků, dvojportrét, let a , opis INDIVISIBILITER AC INSEPARABILITER, rv. - velký znak císařství se znaky dědičných zemí, pakfong pr. 25 mm, autor C. Charváts, vydáno firmou Lucid v r. 2001, plexietue proof F. Josef I , medaile k 50. létům panovníka, poprsí císaře, opis/ vítání císařské rodiny,nahoře VIVAT IMPERÁTOR, bronz pr. 29mm, sig. R.Marschall, hry -1/-1 60 Medaile Československo 459 Beutler M. 1) na rozbití republiky 30.IX.1938 Mnichovskou dohodou, bronz, pr. 65 mm.; 2) na vítězství spojenců na Německem a na povstání pražského lidu 5. května 1945, bronz pr. 65 mm. Obě medaile v originální exklusivní kazetě modré barvy, uvnitř trikolora + odznak (MS) "NEZAPOMEŇ" 3 ks 0/

14 460 Kolářský Zdeněk (1931), Karel IV., král český, poprsí panovníka zepředu, let , znaky Čech a Moravy / klečící král před sv. Václavem, v pozadí budova Karlovy univerzity, opis vzdělanost rozdávejme, Ag, 900, pr. 38 mm, punc. na hraně, plexietue, vydal Lyra Pragensis, Baše 92 0/ Karel IV. otec vlasti - portrét panovníka zapředu / hrad Karlštejn, Fe pocínováno,pr. 39,5 mm, ražené ouško, skvrny, nesig. -1/ Svaý Václav , portrét zepředu/český lev, opis ZEMĚ KORUNY ČESKÉ, bílý kov, pozlaceno (mírně setřeno) pr. 30 mm, nep. škráb., nesig 0/-0 30 Knobloch Milan (1921) 463 Jan Evangelista Purkyně , poprsí zprava / rv. MEMORIAE/VIRI/DOCTISSIMI/JOANNIS/E.PURKYNĚ/DOCENTIS/A BHINC ANNIS/NATI, bronz patinovaný, pr. 70 mm 1/ Franta Úprka - sochař, poprsí zleva/rv BRÁNA SLÁVY, opis Sdružení výtvarných umělců moravských svým členům 1932, aut. Pelikán, MS pr. 50 mm 1/ Josef Tiso - med. na zvolení prezidentem, poprsí zprava, vavřínové a lipové listy, opis VERNI SEBE - SVORNE NAPRED, bronz pr. 80 mm, skvr. tm., hr. 1/ Peter Andrej Jan Ámos komenský, poprsí zleva, opis Učitel národů, bronz patinovaný, pr. 70 mm, etue, jednostr. medaile 1/- 50 Sokolské medaile 467 Jindřich Fügner - první starosta sokolapražského, portrét zprava /NAROZEN/VPRAZE 12 ZÁŘÍ 1822/ZVOLEN 16. ÚNORA 1862 STAROSTOU/SOKOLA PRAŽSKÉHO/ZBUDOVAL 1863 PRVNÍ SOKOLSKOU/TĚLOCVIČNU/SOKOLSTVU VNUKL DUCHA ROVNOSTI/A UŠLECHTILÉHO BRATRSTVÍ/ZEMŘEL 13.LISTOPADU 1865/-.-/PAMÁTCE JEHO VĚNUJE SOKOL PRAŽSKÝ/1903/ bronz patinovaný, pr. 24,5 mm, aut. J.V.Myslbek 1903, Novák nezná 1/ Jindřich Fügner - pamětní plaketa k jeho 125. narozeninám, portrét zprava v sokolské čepici, let , jednostr. plaketa mosaz 52x60 mm, sig. R.Hájek / Pamětní medaile pro vítěze soutěží a závodů, sokol s pozdviženými křídly stojí na podstavci, opis / tři nazí atleti, bronz pr. 40 mm, sig. Brůha Jar. No VIII 1926 nezná 1/ Brno - Řečkovice - tělocvičná jednota sokol - k 50-ti létům trvání 1/ Masarykovy jednoty,sokol hry s roztaženými v praze 1930 křídly, - dva let. nazí / borci protrhávají portréty J.Fügnera cílovou a -1/ Královské pásku, opis, Vinohrady let. MCMXXL - Pedestrián / vavřínový klub, věnec uprostřed a uprostřed okřídlené V PAMĚŤ chodidlo, 1/ Franta lipová ratolest, Anýž - Novoročenka vavřínová snítka,/ - P.F.1931, malý běžec výjev ve z zdvižené ražebny, pravé lis, dělníci, ruce uprostřed žena nese vavřínové snítky, let. 1931,vpravo 30 let, jednostr. bronz. med., pr. 61 mm, sig. JB (Jaroslav Brůha) FK č. 11 1/ Brno - Jubilejní výstava učňovských prací dílenských v Brně 1928, nahá dívka, snaze a píli, jednostr. med. pat. pr. 55 mm, sig. E. Hlavica 1/ Litovel - Opletalovo Gymnasium, pohled na gymnázium, student s pochodní a učebnicí, opis ČESKÝM SYNŮM*NADĚJI VLASTI - ČESKÁ LITOVEL/ rv. pohled na starobylou část města, opis NA PAMĚŤ OBNOVENÍ ČESKÉ SPRÁVY MĚSTA LITOVLE, datum , 11.1., bronz pr. 60 mm, sig. Pelikán 1/1 150 Medaile podle míst 476 Brno - celostátní výstava myslivosti / Brno 85, myslivost a příroda, hlava muflona, bronz patinovaný, pr. 60 mm, nesig 1/ Kremnice, 650 rokov města Kremnica, , pohled na starobylou část města / razící list opis Muzeum mincí a medailí, zatavena v etui, bronz postř. pr. 38 mm, nep. zašlá sirníkem, Ag proof 45 14

15 478 dtto, Muzeum mincí a medailí - razící lis Vulkán, opis /Slovenské národné povstanie, , socha partyzána, bronz postříbřený, pr. 38 mm, zataveno v etui, nep. zašlá sirníkem Ag. proof dtto, 90 rokov muzejniscva v Kremnici, luxusní kazeta 7 ks medailí, vše MS postříbřeno, úvodní med. pr. 50 mm, ostatní pr. 40 mm, sig BODI, med pr. 50 mm, lis vulkán džbán floreny, znak baně / znak města Kremnice, ostat med., znaky měst Banská Bystrica, Banská Belá, Banská Štiavnica, Lubietová, Nová Baňa, Pukanec (tyto med. jsou jednostr.) proof dtto, 90 rokov Kremnického muzea, portrét Pavola Knížka, let. 1980/ muzeum mincí a medailí, lis Vulkán, mosaz postříbřeno, pr. 38 mm, sig C.I.Fodor, plexietue proof dtto, Mincovna Republiky Československej v Kremnici, pohled na budovu / razič u lisu, pohled do dílny, bronz patinovaný, pr. 56 mm, b.l. 1/ dtto, Slob. hl. báňské město Kremnica, Polovnícke ochranné sdruženie / rv. ve čtverci NA PAMIATKU / 30 ROČNÉHO JUBILEA/ VENUJE SVOJMU ČLENOVI/P.O.Z. KREMNICA/ dole smrkové větvičky, Al. pat. Ag, pr. 61 mm, sig A.Hám, etue 1/ dtto, pohled na starobylou část města, hlava můzy, florén Karla IV. / rv. městská brána, znak města, slunce a měsíc, let. 1328, Kremnica, mosaz patinováno, pr. 60 mm, sig. L.Bodi (raženo 1978?) 1/ dtto, Štátna mincovňa Kremnica, ZA ZÁSLUŽNŮ PRÁCU, ruka drží 1/ Betlém (Bethlehen), pohled na svaté město, let / výjev z narození Ježíše Krista, opis, bronz pat. na starostříbro, pr. 60 mm, etue, razila Kremnice 1/ dtto, aver. pol. č. 54 / rv. cesta Josefa do Egypta, Marie s Ježíškem v náručí sedí na oslíku, opis v angličtině, bronz pat. na starostříbro, pr. 60 mm, etue, razila Kremnice 1/ dtto, muzeum, znak města, opis / rv. Karel IV. sedící na trůnu, opis DOMINI KAROLI MONETA, MS postříbřeno, pr. 27 mm, nesig 0/ Lysá n/labem - znak v kartuši, opis MĚSTO LYSÁ NAD LABEM /rv 1/ Lysá n/labem - Nový most přes Labe, pohled na konstrukci mostu, 1/ Nymburk - Josef Praus - koncesní závod instalatérský (Nymburk), 1-/ dtto, Železniční opravny a strojírny Nymburk, 110. výročí založení, , pohled na závod / rv. pohled na starobylou část města, dole znak, na L na P lipový list, a)leštěná, b)mírně patinovaná, c)tmavě patinovaná, Al pr. 40,5 mm, nesig. 3 ks 0/1/ dtto, Nymburský lev, městský znak, mosaz pr. 12,5 mm, miniatura k vyznamenání udělovanému k 28. říjnu, aut. L Charvát 1/ Nymburk - vánoční medaile, obrysy hradeb s kostelem, 2 otvory pro zavěšení, pálená barvená hlína pr. 48 mm, aut. A. Procházková 1/ Praha - Zemská jubilejní výstava v Praze 1891, pohled na průčelí výstavního paláce, opis / sedící Čechie, Al, pr. 31mm, ražené ouško, stužka červenobílá, sig. Fritsche - Thein -0/ Praha - Spolek absolventů československé akademie obchodní v Praze, postava na rv. č. 139, bronz pr. 50,5 mm nesig. 1/ Československá obchodní komora, logo, rv. druhy obchodní činnosti, obrys zeměkoule, věnování V.F.Klímovi, bronz pozlaceno pr. 70 mm 1/ dtto, Stavební fakulta ČVUT - Josef Šolín, poprsí zpředu, / rv. ZA ZÁSLUHY, logo fakulty, opis, bronz patinovaný pr. 70 mm, nep. měděnka u opisu -1/

16 498 dtto, Univerzitas Karolina Pragensis fakultas medica 1982 / rv. Karel IV. klečící před sv. Václavem, bronz pr. 70 mm, sig. Šindelář, etue, Baše, díl I., č. 97 1/ Praha - medaile městské části Prahy 2, znak / r. Novoměstská radnice L.P. 1377, vydáno v r. 1977, Cu Ni 30 mm, plexietue + exluzivní etue proof Praha - Dopravní podniky hl. města Prahy / velký znak Prahy, Praha matka měst, MS patinovaná, pr. 60 mm, sig. J.H. (Jiří Harcuba), etue, krásná medaile 1/ dtto, 100 let sportovního rybářství v Praze, rybář na loďce, dole silueta praž. hradu,sumec / rv. polonahá dívka, pražské mosty, silueta hradu, let. 1986, bronz patinovná, pr. 65 mm, sig J. Prádler 1/ dtto Antonín Dvořák - postava zprava, opis, let , partitura z opery "Z Nového světa" / rv. pohled na českou vrchovinu, v pozadí Říp, opis IN MUSIC IS THE LIFE OF THE CZECHS (v hudbě je život Čechů), vydala Artia Praha 2004, bronz pozlacený pr. 38 mm, plexietue, tm. skvrna, sig. Kolářský 0/ Praha - Na paměť stého výrocí položení základního kamene Národního divadla, opis štít ND, opona / svazek lipových listů, opis, MS patinovaná, pr. 71 mm, Kolářský, etue 1/ DE LA PAIX MONDIAL MOUVEMENT , kytice ovázána stuhou / rv. matka s dcerou, holubice, bronz patinovaný, pr. 68 mm, sig. Šindelář 1/ Alfons Mucha - Jaro - z cyklu ročních období, žena v závoji, symbol jara / rv. nápis MUCHA, kvetoucí rostlina, nápis JARO, LÉTO, PODZIM ZIMA, Ag. 999, pr. 35 mm, nesig. na av. začínající sirník, Ag, vydal Zlatá koruna - certifikát proof Prostějov, poprsí Jiřího Wolkera, opis WOLKERŮV PROSTĚJOV 1961 / rv. v roce 40. výročí KSČ / hvězda, vavřínová snítka, bronz pr. 70 mm 1/ Kutnohorský pamětní groš Václava II. Ag. 987, pr. 26,5 mm, puncováno 0/ Kutnohorský pamětní groš Václava II.- Ag nepunc. udělována novomanželům na radnici, etue, nápis "Městský národní výbor Kutná Hora" pr. 28,5 mm 0/ Jan Pavel II. - návštěva ČSR, portrét zleva, opis PRAHA-VELEHRAD- BRATISLAVA, pohled na starobylé části měst, let. 1990, bronz postř. pr. 27 mm, plexietue -1/ Velehrad - pohled na klášter, nad ním Madona s Ježíškem / rv. NA PAMÁTKU SV. KŘTU NA SV. HOŘE, výjev, mosaz pozlacená, pr. 50 mm, plexietue, razila Kremnice proof 50 ČSR 511 Trhové Sviny let města, portrét Jana Žižky z Trocnova, opis V NEJTĚŽŠÍCH DOBÁCH * V ŽIŽKOVÝCH STOPÁCH / rv. lipová ratolest, uprostřed PAMÁTCE NEJSLAVNĚJŠÍHO SYNA NAŠEHO KRAJE, vavřínová větévka, opis, let. 1938, na hraně Mincovna Kremnica, Ag. 987, pr. 34 mm, puncováno na hraně, sig. O.P., patinováno na starostříbro 1/ Státní ústav památkové péče a ochrany přírody, opis a květy / , Český lev nad starobylými budovami, Praha, Telč, aj., pr. 70 mm, patinovaná mosaz, sig. V.Housa, překrásná medaile, etue 1/1 100 Rakousko-Uhersko za Františka Josefa I. 513 Čechy - medaile "Za zásluhu o zemědělství /FÜR 1/ Rudolf Buchinger - ministr zemědělství, poprsí zprava, opis / rv. ZA ZVLÁŠTNÍ SLUŽBY V ZEMĚDĚLSKÉM/DRUŽSTEVNÍM PŮSOBENÍ- ZEMSKÁ ZEMĚDĚLSKÁ KOMORA V DOLNÍM RAKOUSKU, bronz 75,5 x 93,5 mm, br. nesig. orig. etue 1/1 650 Francie 515 Medailka k výročí úmrtí Napoleona Bonaparte , bronz postř. pr. 20 mm, ražené ouško, nesig. jednostr. med. 1/

17 516 dtto medaile "Mezinárodní výstava hygieny - Paříž 1906, vavřínová 0/ dtto, a dubová Obchodní snítka soud / rv. klečící v Toulouse, muž před věnec ženou, / rv. v sedící pozadí žena, silueta bronz továrny, patinovaný, pr. 51 mm, sig Brenet 1/1 180 Itálie 518 SIGISMONDUS*PANDULEFUS*DE*MALATESTIS - poprsí zleva, litá, Zn, jednostr. med. pr. 59 mm, hr. sig. na zadní straně C.Castelin / MICHAELANGELUS*BONNAROTUS*FLOR*AES*ANN 88 (1888), portrét zprava / rv. slepý stařec s holí a psem, opis DOCEBO*INIQUOS*VT*E*IMP II*AD*TECONUEP, litá med. MS pr. 35 mm, sig. nečitelné 1/ Jižní Korea - prezident Chung Hee Park, portrét čelně, opis REPUBLIC OF KOREA, bílý kov, pr. 30 mm, nep. rysky 1/1 170 Německo a státy 521 Prusko: Fridrich Vilem IV / rv. GE SEGNET/SEI DURCH IHN/EIN GANZES/ VOLK, MS pr. 2/ Vilem II , portrét císaře / císařský zámek/ MS pr. 22 mm 1/ Bad Schandau - vzpomínka na X. župní tělovýchovné slavnosti v r / rv. plachetnice, opis 25. jubileum. Cu, pr. 29 mm, ražené ouško 1/ Brémy - na památku II. Německé spolkové střelby v červenci 1865 / praporečník a 2 střelci podávající si ruce, MS pr. 24 mm, nesig. téměř 0/ Výmar - medailka 1000 let Rýna, miniatura 5 RM 1925 A, Fe patinováno na starostříbro, pr. 16 mm, nep. hr., nep. škr. -1/ L. Hofmann výročí nadace , portrét L.H. zepředu / rv. anděl chrání hudebníka, opis Německou píseň v Německu chrání bůh.ms postříbřeno, pr. 50 mm, nesig. 0/ Připojení Sárska k Německu po lidovém hlasování , mapa Sárska, opis / rv. postava horníka, opis bronz patinovaný, pr. 36 mm, sig F.H. 1/ SRN - 20 let Brandenburské brány, opis 6. srpna 1991 / rv. orlice opis EINIGKHETT UND RECHT UND FREIHEIT, sig. CHL, punc výrobce (SH), mosaz pozlacená, pr. 40,5 mm proof Fridrich Ludwig Jahn - portrét zpříma / rv. FESTHALLE, pohled, MS pr. 22 mm téměř 0/ František Josef I. - Vídeň - Jubilejní střelby 1898, portrét zprava, opis / rv. Střelec s puškou a terčem, v pozadí silueta starobylých částí Vídně, opis, MS pozlaceno, pr. 29 mm, nep. setřené, raž. ouško, nep. škráb., sig. W.Pittner - Vídeň 1/ Rumunsko: Lui Theodor Stefanescu ke 30 letům aktivity na obchodní akademii 24. října duben 1901, portrét prof zleva, opis / rv. uprostřed rozevřená kniha obložená vavřínovými snítkami, vlevo BŮH OBCHODU, Cu pr. 65 mm, na av. rysky,hrana, škráb nep., sig. CARNIOL FIUL, krásná medaile 1/ Vatikán - Leo XIII. X. rok pont, porpsí zleva, opis/ rv. vzpomínka na 50. výročí, latinský a německý opis, Ag. pr. 28,5 mm, dobře opr. st. po o. 2/2 140 Korunovační a jiné jetony a medaile 533 Josef II. - korunovace na římského krále ve Frankfurtu n/m. bronz, pr. 50 mm, ražba fy H:M:A z r. 1914, jako No - SKR IV. díl str. 111, 1c 1/ Ferdinand V. - jeton na korunovaci na Uherského krále v Bratislavě , dvojportrét Františka II. a Ferdinanda V., Ag pr. 20 mm, No - SKR - V. díl č. 4, str / dtto, Holdování v Sedmihradsku v Sibini roku 1837, jeton Ag, pr. 18 mm, No - SKR - V. díl, č. 3, str. 120, st. po oušku 2/ Velká Británie - jeton královna Viktorie ( ) a Fridrich Vilém IV. král Pruský ( ), z r. 1848, MS postř. pr. 22 mm, hr., škráb., tm. skvr., sig. Lauer -1/

18 537 Královna Viktorie a Albert - dvojportrét, / rv. skleněný palác v Londýně, výstava r. 1851, MS postř. pr. 22 mm, hr. nep. rysky, sig. L. Lauer 1/ Jeton královny Viktorie a Alberta, dvojportrét / rv. sedící postava, opis KEEP YOUR TEMPER, MS pr. 22 mm, sig. L. Lauer -1/ Korunovační jeton Eduarda VII ( ) a nástupce Jiřího V.(Dunedin)(syna krále Eduarda VII),bronz pr. 24 mm, st. po oušku, hranka 1/ Korunovační med. Jiřího V. ( ) z 22.VI.1911 portrét krále, -0/ Norsko: NORWEGION HERITAGE COLLKTORS COIN, mapa / rv. proof Medaile presidentů - T.G.Masaryk pf 1919, Zn poměděný, pr. 60 1/ Edvard Beneš - Fe poměděno, setřeno část., pr. 78 mm, No c 1/ Všeobecné - obchodní a živnostenská komora v Praze, bronz tm. patinováno, pr. 50 mm, etue orig. 1/ Zemědělská rada pro Království České - uznání zásluh o zemědělství, bronz, pr. 56 mm, Smolík a Goldemid 1/ Gremium Pražského obchodnictva, za zásluhy Ag. 750, pr. 45 mm, Kremnice, sig. na hraně, postava, Pražský hrad 1/ Tábor - 20 let pob. ČNS 1980, tzv. Husův tolar, postava / znak města aj. Ag 900, Kremnica v ploše pr. 42 mm, kapsle 0/ Pardubice 25 let pob. ČNS, replika tolaru Jana z Perštejna z r. 1542, Ag 900, pr. 42 mm, a MS postř., Kremnice 2 ks 0/ Praha - Univerzita Karlova let od založení, postava Karla IV. (I.), opis / rv ve věnci EXACTIS/CENTUM/AB ORIGINE/LUSTRIS/MDCCCXLVIII, Cu pr. 52 mm, rysky -1/ Liberec - upomínka na návštěvu F.Jos. I. v Liberci 1.října 1891, MS postř. (část setřelá), pr. 28 mm, raž. ouško, sig. J.CH., poprsí panovníka / nápis 1/ Plzeň - upomínka na návštěvu F.Jos. I. v Plzni r. 1886, poprsí panovníka, nápis, MS pr. 30,5 mm, raž. ouško, skvrnka (2x) ryska 1/ Rakousko - plaketa G. Schoettef 1910, jednostr. MS pozlac, 52x70 mm, poprsí, faksimile podpisu, sig. St, Schwartz, skvrny, vlas. rysky Evžen Frant. Savojský medaile na dobytí Milána 1706, sig. P.H.Müller, Fe, pr. 37 mm. výjev z bitvy, litá med. několik ďubek, velmi vzácná 1/ Německo - III. říše - med. na připojení Sárska k říši, , hranky, rysky, Ďubka, postava / nápis, ne hr. Prusko, stát. minc., Ag med pr. 36 mm, kapsle -1/ Francie - Lotrinsko - zahrádkářská med., znak Francie, lev, vavřínová dubová ratolest, opis SOCIÉTÉ HORTICOLE DE LOIR ET CHER / rv zahrádkář zaštipuje stromek, v pozadí květiny, postava ženy, MS postř. pr. 40,5 mm, krásná med. 1/ dtto, Národní spolek pro zahradnictví av nápis, ratolesti / rv váza s květinami, Cu 8 hran 29x29 mm, sig. Souchot R. 1/ A Etiopie, Haile Selassie, medaile na návrat císaře z exilu, 1941 (?), dvojportrét zleva / palác, Ag, 32 mm +2/ SPORTOVNÍ MEDAILE 557 Zápas - Nov. záv. Čech II. místo, kategorie do 62 kg, dva borci v kruhu, medailka o pr. 20 mm připevněna na rozetě tvaru maltézkého kříže na L a P, na H a D vždy po 1 ks rubínu v dolní části květu, závěs, kovová stužka s nápisem (viz výše), rozeta i stužka mosaz, 52 x 52 mm a 36 x 14 mm 1/ dtto III. místo, K.A.MICHLE, kat. do 62 kg, r. 1928, 2 borci ve čtverci, dole nápis, stuha kovová III. do 62 kg, závěs stužka žlutá, černá, okrová (vybledlá), med. mosaz 31,5 x 31,5 mm, stuha 32 x 14 mm, bílý kov, med. dvouvrstvá 1/1/

19 559 dtto, do 62 kg, III. K.A.Šmejkal, Mnichovice 1928, msaz postříbřená, ouško, bez stužky, nesig. pr. 34,5 mm dtto, Žižka - I /9 28, ouško, bez stužky, bronz pr. 34,5mm, nesig Vzpírání - I. místo, Nováček, kat. do 60 kg,ť.v. r. 1926, borec 1/1/ dtto, III. místo v závodu do 67,5 kg K.A.Čech 1926, medailka o pr. 20 mm, připevněná na větší medaili tvaru trojúhelníku s ornamenty, mosaz 34 x 45 mm, dvouvrstvá, bílý kov + mosaz, ražené ouško, bez stužky, nesig dtto, II. místo v závodě seniorů ve vzpírání do 60 kg, Ť.V. 1926, 1/ České slovo - Za sportovní zdatnost, cvičenkyně s roztaženými 1/ Závod pažemi v a chůzi šátkem, - I. vlevo místo strom na 10 života km Smíchov / nápis (viz - Zbraslav výše), pod 19 ním 2/9 28 lipové A.C.Praha 1890, chodec v kruhu, kosočtverec s ornamenty, raž. ouško. závěs, stužka v barvách trikolory (vybledlá), dvouvrstvá med. mosaz. malá med. pr. 25,5 mm, med 44 x 58 mm, stužka 52 x 22 mm, nesig., pozlaceno 1/1/ dtto, ale za II. místo junior, chůze 8 km, Nusle - Krč - Nusle, 13.X.1929, P.K.K.V. / závodník v chůzi, sig. Stehlík, bronz pr. 36 mm, stužka trikolora, 36 x 21 mm 1/1/ dtto, ale III. místo Praha-Roztoky-Praha, , nápis, okolo vavřínové snítky / závodník v chůzi, dole A.C.Sparta, stužka červenobílá, bronz pr. 36 mm, stužka 42 x 24 mm, sig. J. Stehlík 1/1/ dtto, ale V. místo - Přebor v chůzi 8 km, P.C.P. 1932, chodec, dokola vavřínový věnec, dvouvrstvá medaile, bronz, pr. 35 mm, raž. ouško, stužka (zašlá trikolora) 30 x 46 mm, nesig. 1/1/ dtto ale V paměť účasti, vavřínová snítka, Vašíčkův memorial XXV 1/ I. Karlín Smíchovák - Brandýs / Hodačův n/l. pohár km 19 - ornament, 25/V. 30 rv. vlajka SSK černobílé s pruhy, bronz pr. 20 mm, ouško, stužka bíločerná, 27 x 10 mm, nesig. 1/1/ Fotbal - med. k 25. výročí založení D.F.C. Prag , dubové 1/ Svazarm. I. celostátní spartakiáda, parašutisté, letadlo / lev do r. 1960, 5ticípá hvězda, dokola lipové lístky, nápis SVAZARM, bronz, vejčitý tvar, 32 x 40 mm, raž. ouško -1/ Č.R. Silový trojboj mužský světový šampionát, borci ve 3 disciplinách / IPF mezinárodní federace 1997, mosaz pat. pr. 60 mm, ražené průvlečné ouško, stuha tyrkysově modrá, uprostřed trikolora, š. 24 mm, nesig. autl Hradecký 1/1/ Č.R. Silový trojboj - Světově sportovní klání Sedlčany / tři borci v trojboji, mosaz pr. 60 mm, ražené průvlečné ouško, stuha tyrkysově modrá, uprostř. trikolora, š. 24 mm, nesig., aut Hradecký 1/1/ Župní mistrovství ve vzpírání - německý klub v ČSR, IV. cena, 30.III.1930, vzpěrač v přípravě zvednutí činky, MS poměď, pr. 34 mm / rv. nápis v němčině, vavřínový věnec, stužka černá cca 33 x 40 mm, nesig 1/ ČESKOSLOVENSKÝ*AMATEURSKÝ*PLAVECKÝ*SVAZ, hlava sportovce, drží v ruce vavřínovou větévku, v pozadí silueta Hradčan / V PAMĚŤ A UZNÁNÍ PRÁCE PRO SPORT PLAVECKÝ VYKONANÉ, bronz pr. 77 mm, sig. VV, orig etue 1/1/ Česká asociace - Sport pro všechny, gymnasta, opis, dokola vavřínový věnec, rv. / nápis dtto, trikolora, štítek, MS leštěno, pr. 69 mm, etue spec. 0/0/ Maďarsko: Mezinárodní závody atletické, Budapešť srpna 1955, av. vavřínový věnec / rv. Budapešťské památky, pohled na katedrálu a kostely, dole Dunaj, bronz pr. 80 mm, etue 1/1 280 HABSBURKOVÉ Ferdinand I denár 1550 K.B. pěkný 1/ denár 1553 K.B. (?) dvojráz, prosv. Cu -1/

20 581 denár 1558 K.B., pěkný 1/1 150 Maxmilian II denár 1571 K.B., nedor. -1/ denár 1577 K.B. 1/ Rudolf II denár 1580 K.B. nedor 1/ denár 1581 K.B. nedor. pěkný 1/ denár 1587 K.B. nep. nedor. 1/ denár 1590 K.B. nep. nedor. na rv -1/ denár 1606 K.B. nep. nedor. na rv -1/ Ferdinand II krejcar 1624 Vídeň, M. Fellner, nedoraž. 2/-2 70 Ferdinand III A 3 krejcar 1637, Graz 0/0 380 Leopold I B Tolar 1704, Hall, vady mat. v ploše 1/ C 15 krejcar 1694, Graz -1/ D 3 krejcar 1677, Hall 1/1 260 Leopold II VI. krejcar 1672, Štýrský Hradec, I.A.N. Nowak, nedor. na rv, pěkný 1/ IV. krejcar 1686, Štýrský Hradec, I.A.N. Nowak 2/ krejcar 1698 Bratislava, C-H, Ch.Z. Hunger, prasklý střížek ražbou 1/1 240 Josef I krejcar 1709 Mnichov (šesticípá hvězda) 1/1 240 Malkontenti poltura 1705 K.B. 1/1 50 Marie Terezie XV. krejcar 1745 K.B., škráb. 2/ krejcar 1761 P -1/ krejcar 1760 W 1/ krejcar 1761 P 1/ krejcar 1761 K 2/ krejcar 1762 P 2/ krejcar 1762 K -2/ krejcar 1763 W, porézní ražba, čištěn 2/ krejcar 1780 W -2/ krejcar 1780 K -2/ krejcar 1780 H. nep. kor. 2/ /2 krejcar b.l. Cu, vada střížku 2/ /2 krejcar 1780 W, lak. 2/ /2 krejcar 1780 W, var. čísl. a zn. minc. 2/ /4 krejcar 1779 W (nedoraž) -2/ haléř 1765 b.zn., patina -1/ haléř 1768 b.zn., patina, nep. prohnutý -1/ fenik 1765 b.zn. -1/ fenik 1765 b.zn. var. v opisu -1/ poltura 1763 K.M. - Cu -2/ poltura 1765 K.M. - Cu -2/ denár 1763 b.zn. Cu 2/ denár 1766 b.zn. Cu, měděnka -1/ /2 tolar 1767 IC-SK, Vídeň, na av. nep. rysky, dobře oprav. stopa po oušku? -1/

Vlastík Úvodní obrazovka Obrázky z českých dějin V proudu staletí Hrajeme si Otázky z českých dějin Licenční ujednání Registrovat Tisk testů Vlastík Úvodní obrazovka Obrázky z českých dějin V proudu staletí Hrajeme si Otázky z českých dějin Licenční ujednání Registrovat Tisk testů min. 5 max. 100 otázek, uzavřený (výběr z několika odpovědí)

Emisní plán České mincovny pro rok 2012 - Medaile

Emisní plán České mincovny pro rok 2013 - Medaile

Emisní plán České mincovny pro rok 2013 - Medaile Petr MAĎA - regionální zástupce pro Moravskoslezský kraj, Šenovská 1, 736 01 Havířov, Česká Mincovna, U přehrady 61, Jablonec n N. Tel.: 608 887 757, 596 810 354, www.zlatobezdph.cz, www.hobbyhavirov.cz

SÁLOVÁ AUKCE ZLATO eská republika Šalamounovy ostrovy Vanuatu ECHY eští stavové (1619-1620) Olomouc Karel II. Liechtenstein (1664-1695)

SÁLOVÁ AUKCE ZLATO eská republika Šalamounovy ostrovy Vanuatu ECHY eští stavové (1619-1620) Olomouc Karel II. Liechtenstein (1664-1695) SÁLOVÁ AUKCE ZLATO Česká republika 1 Medaile: Karel IV., Karlštejn. Autor: L. Charvát. Au 999.9, 25 mm, 7,32 g, st.punc, zn. výrobce. Raženo 50 ks - č. 048. Etue. Certifikát. proof 4400 2 Medaile: Císař

142/2000 Sb. VYHLÁŠKA České národní banky. ze dne 16. května 2000

142/2000 Sb. VYHLÁŠKA České národní banky. ze dne 16. května 2000 142/2000 Sb. VYHLÁŠKA České národní banky ze dne 16. května 2000 o ukončení platnosti pamětních stříbrných mincí vydaných Státní bankou československou bance: Česká národní banka stanoví podle 22 písm.

EMISNÍ PLÁN PAMĚTNÍCH MINCÍ NA LÉTA 2016-2020. Doc. Ing. Lubomír Lízal, Ph.D. Člen bankovní rady ČNB 21. října 2014

EMISNÍ PLÁN PAMĚTNÍCH MINCÍ NA LÉTA 2016-2020. Doc. Ing. Lubomír Lízal, Ph.D. Člen bankovní rady ČNB 21. října 2014 Doc. Ing. Lubomír Lízal, Ph.D. Člen bankovní rady ČNB 21. října 2014 Legislativa Na základě zákona má Česká národní banka výhradní právo vydávat bankovky, oběžné mince i mince pamětní. Pamětní mince jsou

Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí

Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí Základní škola a Mateřská škola Vraclav, okres Ústí nad Orlicí Vraclav 52, 565 42 Tel.: 465 482 115 e:mail: škola@vraclav.cz www: zsvraclav.cz Číslo projektu Název šablony Vyučovací předmět Vzdělávací

Svátky v Evropě. Zdroj informací a další užitečné rady naleznete na : www.doprava.vpraxi.cz

Svátky v Evropě. Zdroj informací a další užitečné rady naleznete na : www.doprava.vpraxi.cz Svátky v Evropě Zdroj informací a další užitečné rady naleznete na : www.doprava.vpraxi.cz Státní svátky ČR 2010 Státní svátky a ostatní svátky v České republice jsou dny pracovního klidu, kromě dnů nepřetržitého

VY_12_INOVACE_88. Pro žáky 7. ročníku ZŠ Člověk a společnost Dějepis Křesťanství a středověká Evropa

VY_12_INOVACE_88. Pro žáky 7. ročníku ZŠ Člověk a společnost Dějepis Křesťanství a středověká Evropa VY_12_INOVACE_88 Pro žáky 7. ročníku ZŠ Člověk a společnost Dějepis Křesťanství a středověká Evropa Leden 2012 Mgr. Regina Kokešová Slouží k prezentaci nového učiva Doplnění informací v učebnici z jiných

Emisní plán České mincovny pro rok 2011 - Medaile

Emisní plán České mincovny pro rok 2011 - Medaile Emisní plán České mincovny pro rok 2011 - Medaile Leden 2011 Jednodukát ČR 2011 Pověst o Bivoji/ Au999,9/ 3,11g/16mm/ proof/ 1000ks/ předpokládaná cena 5.000,-Kč vč. DPH Dvoudukát ČR 2011-Pověst o Horymírovi/

P.Gregor - Seznam článků ( připomínky hlaste na mail.greggy.@tiscali.cz )

P.Gregor - Seznam článků ( připomínky hlaste na mail.greggy.@tiscali.cz ) 881 nuz1934_1 Numismatické zprávy 1934/1 Běšinovský poklad - pozn.k nálezu kouřimskému nález, Běšínov u Kouřimi 1927, denár, Bořivoj II.,Vladislav II., Soběslav I. O mincích arabských ( východního a západního

Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9. Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9. Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9 Projekt MŠMT ČR: EU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0536 Název projektu školy: Výuka s ICT na SŠ obchodní České Budějovice Šablona

60 sjezdů Chemické společnosti. RNDr. Pavel Zachař, CSc. VŠCHT Praha

60 sjezdů Chemické společnosti. RNDr. Pavel Zachař, CSc. VŠCHT Praha 60 sjezdů Chemické společnosti RNDr. Pavel Zachař, CSc. VŠCHT Praha Vznik chemických společností na našem území 1848 Lotos - Deutsche naturwissenschaftliche und medizinische Verein für Böhmen 1866 ISIS

Kontakty na vyučuj. tková tní symboly. Ing. Jaroslava Syrovátkov. Literatura. Klasifikace. Kancelář: budova H, 6. poschodí, číslo dveří H 713

Kontakty na vyučuj. tková tní symboly. Ing. Jaroslava Syrovátkov. Literatura. Klasifikace. Kancelář: budova H, 6. poschodí, číslo dveří H 713 Veřejn ejnáspráva Ing. Jaroslava Syrovátkov tková tní symboly Kontakty na vyučuj ující Kancelář: budova H, 6. poschodí, číslo dveří H 713 Konzultace: úterý středa 14,30 15,30 hod. 14,30 15,30 hod. E-mail:

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Digitální učební materiál Číslo projektu Označení materiálu Název školy Autor Tematická oblast Ročník Anotace Metodický pokyn Zhotoveno CZ.1.07/1.5.00/34.0061 VY_32_INOVACE_F.3.04 Integrovaná střední škola

zlaté medaile Umění investovat

Základní škola Karviná Nové Město tř. Družby 1383

Základní škola Karviná Nové Město tř. Družby 1383 Základní škola Karviná Nové Město tř. Družby 1383 Projekt OP VK oblast podpory 1.4 Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3526 Název projektu:

Katalog SMART MINCE MEDAILE REPLIKY DÁRKY

Katalog SMART MINCE MEDAILE REPLIKY DÁRKY Katalog SMART MINCE MEDAILE REPLIKY DÁRKY Obsah Smart mince 4 Investiční medaile 6 Medaile Václav Havel 10 Pamětní medaile 13 Repliky historických mincí 31 Sady oběžných mincí 41 Dárkové medaile a medailonky

Hradec Králové. Zlato Zlato 1. Československo. 1 dukát 1926. dr. škr., poškoz. hrana 1/-1 5.000 2. 1 dukát 1933 (3,41 g) 0/0 4.000 3. Česká republika. 5000 Kč 2013 most v Lenoře, plexi pouzdro, pův. etue, karta 0/0 17.000 4.

C-1761/1 Au 580 1 ks 1,70 g Prsten, briliant cca 0,2 ct. liška. C-1761/3 Au 585 1 ks 5,75 g Prsten, briliant cca 0,68 ct. labuť

C-1761/1 Au 580 1 ks 1,70 g Prsten, briliant cca 0,2 ct. liška. C-1761/3 Au 585 1 ks 5,75 g Prsten, briliant cca 0,68 ct. labuť Aukční číslo 1 Vyvolávací cena 5 150,00 Kč C-1761/8 Au 585 4 ks 9,25 g Směs, 2x řetízek, 2 x přívěšek čejka Aukční číslo 2 Vyvolávací cena 5 900,00 Kč C-1761/5 Au 585 1 ks 12,35 g Hodinky, značka Doxa,

Marta Kadlecová. Monografie

Marta Kadlecová. Monografie Marta Kadlecová Monografie Kadlecová, M. (členka aut. kol.): Antologie české právní vědy. Praha, Univerzita Karlova 1993, 302 s. (ISBN 80-7066-697-8) Kadlecová, M.: České a moravské zemské právo procesní

BRNO 5. 6. 2014 2014 6. 5. BRNO DRAŽBA

EVROPA PO REVOLUCI 1848

EVROPA PO REVOLUCI 1848 EVROPA PO REVOLUCI 1848 1 Velká Británie koloniální velmoc / Malta, Cejlon, Nový Zéland, Austrálie,Kanada, Egypt, Súdán, jižní Afrika, Indie = "perla britského impéria ", císařství, anglický král je indickým

TERMÍNOVÁ LISTINA 2012

TERMÍNOVÁ LISTINA 2012 TERMÍNOVÁ LISTINA 2012 BŘEZEN 4. VC v hodu břemenem 7. Veřejný závod na dráze 24. M ČR v přespolním běhu všech kategorií Střelské Hoštice M ČR v chůzi na 50 km mužů Dudince 1. kolo chůze extraliga mužů

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2970 Identifikátor materiálu Název klíčové aktivity Vzdělávací oblast Vzdělávací předmět / obor Tematický

Metodický list/anotace: Základní poznatky o státních symbolech, obrázky, vhodné je připojení k internetu pro spuštění státní hymny.

Metodický list/anotace: Základní poznatky o státních symbolech, obrázky, vhodné je připojení k internetu pro spuštění státní hymny. Jméno autora: Mgr. Barbora Jášová Datum vytvoření: 10. 09. 2012 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_11_ZSV Ročník: I. Základy společenských věd Vzdělávací oblast: Společenskovědní vzdělávání Vzdělávací obor: Základy

STATISTIKY CESTOVNÍHO RUCHU JIŽNÍ ČECHY 2007

STATISTIKY CESTOVNÍHO RUCHU JIŽNÍ ČECHY 2007 2007 Jihočeská centrála cestovního ruchu Jírovcova 1, P.O.Box 80 CZ 370 21 České Budějovice Telefon: +420 386 358 727 9 Fax: +420 386 358 728 E mail: info@jccr.cz WWW: www.jccr.cz Zpracoval: Jakub KADLEČEK

JEDNÁNÍ O PŘISTOUPENÍ BULHARSKA A RUMUNSKA K EVROPSKÉ UNII

JEDNÁNÍ O PŘISTOUPENÍ BULHARSKA A RUMUNSKA K EVROPSKÉ UNII JEDNÁNÍ O PŘISTOUPENÍ BULHARSKA A RUMUNSKA K EVROPSKÉ UNII Brusel, 31. března 2005 AA 1/2/05 REV 2 SMLOUVA O PŘISTOUPENÍ: OBSAH NÁVRH PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ A JINÝCH AKTŮ Delegace naleznou v příloze návrh smlouvy

Třicetiletá válka v Evropě

Třicetiletá válka v Evropě Třicetiletá válka v Evropě Třicetiletá válka / 1618 1648 / 1/ válka česká 1618 1620 2/ válka falcká 1621 1624 3/ válka dánská 1624 1630 4/ válka francouzsko švédská 1630 1648 nábožensko politický konflikt

SBÍRKA ZÁKONŮ. Ročník 2008 ČESKÁ REPUBLIKA. Částka 31 Rozeslána dne 26. března 2008 Cena Kč 16, O B S A H :

SBÍRKA ZÁKONŮ. Ročník 2008 ČESKÁ REPUBLIKA. Částka 31 Rozeslána dne 26. března 2008 Cena Kč 16, O B S A H : Ročník 2008 SBÍRKA ZÁKONŮ ČESKÁ REPUBLIKA Částka 31 Rozeslána dne 26. března 2008 Cena Kč 16, O B S A H : 99. Nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 242/2004 Sb., o podmínkách provádění opatření

Testy pro obor Prezentace a ochrana kulturního dědictví Historický ústav Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Testy pro obor Prezentace a ochrana kulturního dědictví Historický ústav Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Varianta A Jméno uchazeče datum narození..... Bydliště (vč.psč)...... Absolvoval střední

Národní hrdost (pracovní list)

Národní hrdost (pracovní list) Základní škola a Mateřská škola Dolní Hbity, okres Příbram 6. ročník Národní hrdost (pracovní list) Mgr. Jana Vršecká VY_32_INOVACE_VO.Vr.20-1 - Popis Předmět: Výchova k občanství Stupeň vzdělávání: druhý

I N F O R M A C E. Vězeňská služba České republiky Generální ředitelství. Soudní 1672/1a, P.O.Box 3, 140 67 Praha Tel.: 244 024 823 Fax: 244 024 843

I N F O R M A C E. Vězeňská služba České republiky Generální ředitelství. Soudní 1672/1a, P.O.Box 3, 140 67 Praha Tel.: 244 024 823 Fax: 244 024 843 Vězeňská služba České republiky Generální ředitelství Soudní 1672/1a, P.O.Box 3, 140 67 Praha Tel.: 244 024 823 Fax: 244 024 843 www.vscr.cz V Praze dne 12.2.2015 I N F O R M A C E o stavu a složení vězněných

VY_32_INOVACE_DEP2_7

VY_32_INOVACE_DEP2_7 Název projektu: Za hranice všednosti Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34.0377 Škola: Gymnázium Kroměříž Autor: Mgr. Evžen Petřík Ročník: septima Tematický okruh: Moderní doba II. VY_32_INOVACE_DEP2_7

BRNO 2. 4. 2016 2016 4. 2. BRNO DRAŽBA

Emisní plán České mincovny pro rok 2016 Medaile a repliky historických mincí

Emisní plán České mincovny pro rok 2016 Medaile a repliky historických mincí Emisní plán České mincovny pro rok 2016 Medaile a repliky historických mincí Leden 2015 Jednodukát ČR 2016 K.H. Mácha- Máj/ Au999,9/ 3,11g/16mm/ proof/ 100ks/ předpokládaná cena 5.750,-Kč vč. DPH Dvoudukát

ORLÍ 20, 602 00 BRNO

Vûstník vlády. pro orgány krajû a orgány obcí OBSAH: Sdělení Ministerstva vnitra o odcizení úředních razítek a odcizení služebního průkazu

Vûstník vlády. pro orgány krajû a orgány obcí OBSAH: Sdělení Ministerstva vnitra o odcizení úředních razítek a odcizení služebního průkazu Vûstník vlády pro orgány krajû a orgány obcí Ročník 1 Vydán dne 24. dubna 2003 Částka 2 OBSAH: Seznam platných právních předpisů a směrnic týkajících se činnosti orgánů krajů, okresních úřadů a orgánů

Zeměpis Název Ročník Autor

Zeměpis Název Ročník Autor Planeta Země I. 6 Planeta Země II. 6 Glóbus a mapa I. 6 Glóbus a mapa II. 6 Litosféra I. 6 Litosféra II. 6 Sluneční soustava 6 Vesmír 6 Soutěsky 6 Kaprun 6 Vznik ledovce. 6 Grossglockner 6 Pedosféra 6

Česká republika - státní symboly

Česká republika - státní symboly Česká republika - státní symboly Dokážete vyjmenovat státní symboly naší vlasti? státní vlajka státní barvy státní pečeť velký státní znak vlajka prezidenta republiky malý státní znak státní hymna Státní

2015 9. BRNO 19. 9. 2015 19. BRNO DRAŽBA

Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9

Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9 Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9 Projekt MŠMT ČR: EU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektu: Název projektu školy: Šablona III/2: CZ.1.07/1.5.00/34.0536 Výuka s ICT na SŠ obchodní České

ČNS, pobočka v Hradci Králové - 135. aukce 22.2.2015

ČNS, pobočka v Hradci Králové - 135. aukce 22.2.2015 ČNS, pobočka v Hradci Králové - 135. aukce 22.2.2015 1. Československo. 1 dukát 1926. dr. škr., poškoz. hrana 1/-1 5.000 0,- 2. 1 dukát 1933 (3,41 g) 0/0 4.000 7500,- 3. Česká republika. 5000 Kč 2013 most

Praha, hlavní město ČR - pracovní list

Praha, hlavní město ČR - pracovní list Praha, hlavní město ČR - pracovní list MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VELKÁ BYSTŘICE projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_01_20 Tématický

Škola Ulice Obec PSČ Okres Kraj Něm. škola v Pze s.r.o. Schwarzenberská 700/1 Praha 5 - Jinonice 15800 Praha 5 Hlavní město Praha Gymnázium Oty Pavla

Škola Ulice Obec PSČ Okres Kraj Něm. škola v Pze s.r.o. Schwarzenberská 700/1 Praha 5 - Jinonice 15800 Praha 5 Hlavní město Praha Gymnázium Oty Pavla Něm. škola v Pze s.r.o. Schwarzenberská 700/1 Praha 5 - Jinonice 15800 Praha 5 Hlavní město Praha Gymnázium Oty Pavla Loučanská 520 Praha 5 15300 Praha 5 Hlavní město Praha Gymnázium Na Pražačce Nad Ohradou

Francie, Napoleon III. 1852-1871 T1 2 20 Frank 1867 A, 6.41g, dr. rysky, KM.801.1, Y.40.1-1/1-4000

Francie, Napoleon III. 1852-1871 T1 2 20 Frank 1867 A, 6.41g, dr. rysky, KM.801.1, Y.40.1-1/1-4000 str. 1 MINCE A MEDAILE ZE ZLATA Česká republika 1993 - T29 1 2000 Kč 2000 - mileniová ražba s hologramem, 34.214g dr. flíčky, kapsle, etue 0 / proof 3200 Francie, Napoleon III. 1852-1871 T1 2 20 Frank

Mají být Češi na co hrdí?

Mají být Češi na co hrdí? Mají být Češi na co hrdí? Co si představuješ pod pojmem hrdost? Zkus to vysvětlit vlastními slovy : Na co jsi ty sám/sama hrdý/hrdá? V jakých chvílích se v lidech nejčastěji probouzí vlastenectví?. Kdy

Praha historické památky

Praha historické památky Praha historické památky autor výstupu: Mgr. Vlastimil Kořínek datum ověření výstupu: 21. 11. 2012 školní rok 2012-2013 předmět: vlastivěda třída: 4. a 5. třída tematický celek: Kraje České republiky druh

GAMBRINUS LIGA ČMFS. Podzim 2008

GAMBRINUS LIGA ČMFS. Podzim 2008 GAMBRINUS LIGA ČMFS Podzim 2008 1. kolo - 02.08.2008 A1A0101 Teplice - České Budějovice A1A0102 Slovan Liberec - Slavia Praha A1A0103 Příbram - Brno A1A0104 Viktoria Plzeň - Viktoria Žižkov A1A0105 Baník

Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea. Zákrejs Vladimír

Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea. Zákrejs Vladimír Národní technické muzeum Archiv Národního technického muzea Zákrejs Vladimír (1904-1943) Prozatímní inventární seznam NAD č. 323 evidenční pomůcka č. 114 Holanová Eva Praha 1950 I. Studie a doktorát na

I N F O R M A C E. o stavu a složení vězeňské populace v České republice za měsíc Září 2013

I N F O R M A C E. o stavu a složení vězeňské populace v České republice za měsíc Září 2013 Vězeňská služba České republiky Generální ředitelství Soudní 67/a, P.O.Box 3, 4 67 Praha Tel.: 44 4 83 Fax: 44 4 843 www.vscr.cz V Praze dne 9..3 I N F O R A C E o stavu a složení vězeňské populace v České

Základní škola a Mateřská škola Křesetice, Základní škola Mateřská škola Křesetice, okres Kutná Hora, příspěvková organizace

Základní škola a Mateřská škola Křesetice, Základní škola Mateřská škola Křesetice, okres Kutná Hora, příspěvková organizace Základní škola a Mateřská škola Křesetice, Základní škola Mateřská škola Křesetice, okres Kutná Hora, příspěvková organizace okres Kutná Hora, příspěvková organizace VY_32_INOVACE_VL.4..308 Anotace Seznámení

VY_32_INOVACE_VL4_08_16. Evropská unie. Název školy: Základní škola a Mateřská škola Medlov Autor: Mgr. Jindřiška Mrázková Téma: Místo, kde žijeme

VY_32_INOVACE_VL4_08_16. Evropská unie. Název školy: Základní škola a Mateřská škola Medlov Autor: Mgr. Jindřiška Mrázková Téma: Místo, kde žijeme VY_32_INOVACE_VL4_08_16 Evropská unie Název školy: Základní škola a Mateřská škola Medlov Autor: Mgr. Jindřiška Mrázková Téma: Místo, kde žijeme VY_32_INOVACE_VL4_08_16 ANOTACE materiál určený k seznámení

Zahraniční obchod podle zboží a zemí

Zahraniční obchod podle zboží a zemí Směr obchodu : Dovoz Období Kód zboží Název zboží Kód země Název země Netto (kg) Stat. hodnota CZK(tis.) Množství v MJ 01/2012 04090000 Přírodní med CN Čína 99 470 4 271 42,94 Kč 01/2012 04090000 Přírodní

Činnost Sekce dějin farmacie ČFS. Vědecká konference farmacie včera a dnes, Kuks - Dvůr Králové nad Labem 1.5.2004

Činnost Sekce dějin farmacie ČFS. Vědecká konference farmacie včera a dnes, Kuks - Dvůr Králové nad Labem 1.5.2004 Činnost Sekce dějin farmacie ČFS Vědecká konference farmacie včera a dnes, Kuks - Dvůr Králové nad Labem 1.5.2004 POČÁTKY HISTORIE SEKCE 1954 zahájeny práce na dějinách farmacie ( Drábek, Hanzlíček,, Rusek)

1006 Jan Tomáš Fischer (1912-1957) 1001 Miloslav Beutler (1897-1964)

1006 Jan Tomáš Fischer (1912-1957) 1001 Miloslav Beutler (1897-1964) 1001 Miloslav Beutler (1897-1964) 100. výročí úmrtí Karla Hynka Máchy 1810-1836, poprsí zleva/milenecký pár, 2-řádkový opis; Br 60 mm, původní etue. Antonín Dvořák - český hudební skladatel, čestný doktor

Integrovaná střední škola, Sokolnice 496

Integrovaná střední škola, Sokolnice 496 Integrovaná střední škola, Sokolnice 496 Název projektu: Moderní škola Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34.0467 Název klíčové aktivity: III/2 - Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Kód výstupu:

ITA, SMART Notebook, Version 10.0.187.1 23:35:24 Jul 30 2008. Evropská unie, společný trh, euro, vstup ČR, Varšavská smlouva, NATO

ITA, SMART Notebook, Version 10.0.187.1 23:35:24 Jul 30 2008. Evropská unie, společný trh, euro, vstup ČR, Varšavská smlouva, NATO Masarykova základní škola Klatovy, tř. Národních mučedníků 185, 339 01 Klatovy; ( 376312154, fax 376326089 E-mail: skola@maszskt.investtel.cz; internet: www.maszskt.investtel.cz Kód přílohy vzdělávací

ZÁVĚREČNÝ AKT. AF/EEE/XPA/cs 1

ZÁVĚREČNÝ AKT. AF/EEE/XPA/cs 1 ZÁVĚREČNÝ AKT AF/EEE/XPA/cs 1 Zplnomocnění zástupci EVROPSKÉHO SPOLEČENSTVÍ (dále jen Společenství ) a BELGICKÉHO KRÁLOVSTVÍ, DÁNSKÉHO KRÁLOVSTVÍ, SPOLKOVÉ REPUBLIKY NĚMECKO, ŘECKÉ REPUBLIKY, ŠPANĚLSKÉHO

Geografie dopravy aktuální geografické změny v jednotlivých druzích dopravy. HS Geografie nevýrobní sféry Přenáška č. 6

Geografie dopravy aktuální geografické změny v jednotlivých druzích dopravy. HS Geografie nevýrobní sféry Přenáška č. 6 Geografie dopravy aktuální geografické změny v jednotlivých druzích dopravy HS Geografie nevýrobní sféry Přenáška č. 6 Uspořádání dopravního trhu a jeho změny V posledních letech dynamický vývoj přeprava

ČESKOSLOVENSKO 1918 1939 CZECHOSLOVAKIA. Hradčany. Alfons Mucha. http://www.hradcany-stamps.com/

ČESKOSLOVENSKO 1918 1939 CZECHOSLOVAKIA. Hradčany. Alfons Mucha. http://www.hradcany-stamps.com/ Hradčany Alfons Mucha Hradčany Kolem prvních československých známek často vzkvétají neuvěřitelné, dokonce i přehnané historky a nejasné informace. Uplynulo již přez 90 let od vzniku prvních československých

Dosavadní zapojení subjektů ČR do výzev WIDESPREAD. Informační den v oblasti Šíření excelence a podpora účasti v programu Horizont 2020

Dosavadní zapojení subjektů ČR do výzev WIDESPREAD. Informační den v oblasti Šíření excelence a podpora účasti v programu Horizont 2020 Dosavadní zapojení subjektů ČR do výzev WIDESPREAD Informační den v oblasti Šíření excelence a podpora účasti v programu Horizont 2020 Anna Vosečková 12. 11. 2015 VÝZVY 2014 2015 TÉMA OZNAČENÍ OTEVŘENÍ

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162. U Lesa, Karviná - Ráj

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162. U Lesa, Karviná - Ráj ZŠ Určeno pro Sekce Předmět Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 Téma / kapitola Zpracoval (tým 4) U Lesa, Karviná

zlatá medaile Hrdina práce

zlatá medaile Hrdina práce ARCHIV KANCELÁŘE PREZIDENTA REPUBLIKY Československé vyznamenání práce I. stupně zlatá medaile Hrdina práce spojená s čestným titulem Hrdina práce (zřízena vládním nařízením č. 265/1948 Sb. ze dne 3. prosince

Zahraniční obchod podle zboží a zemí Zahraniční obchod podle zboží a zemí Typ výstupu : Směr obchodu : Normální Dovoz Období : 1.1.2013 31.12.2013 Nomenklatura zboží : Data v tabulce jsou : KN(8) bez dopočtů Období zboží Název zboží Název

ČESKÁ GOTIKA Raná gotika přemyslovská Vrcholná gotika = lucemburská Matyáš z Arrasu Petr Parléř Pozdní gotika - vladislavská gotika

ČESKÁ GOTIKA Raná gotika přemyslovská Vrcholná gotika = lucemburská Matyáš z Arrasu Petr Parléř Pozdní gotika - vladislavská gotika ČESKÁ GOTIKA 1 ČESKÁ GOTIKA Raná gotika = přemyslovská (13.století) vláda Přemysla Otakara II. a Václava II. - zakládaní měst, hradů a velkých klášterů, kamenný most v Písku Vrcholná gotika = lucemburská

VYHLÁŠKA č. 348/2008 Sb. o výuce a zkouškách znalosti českého jazyka pro účely získání povolení k trvalému pobytu na území České republiky

VYHLÁŠKA č. 348/2008 Sb. o výuce a zkouškách znalosti českého jazyka pro účely získání povolení k trvalému pobytu na území České republiky VYHLÁŠKA č. 348/2008 Sb. o výuce a zkouškách znalosti českého jazyka pro účely získání povolení k trvalému pobytu na území České republiky Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v dohodě s Ministerstvem

OPAKOVÁNÍ 7. ROČNÍKU

OPAKOVÁNÍ 7. ROČNÍKU OPAKOVÁNÍ 7. ROČNÍKU 1. Francká a Byzantská říše: Justinián I. kopule 1453 miniatury latina Chlodvík 2. Islám: bůh vyznavač islámu 3. Slované: Přiřaď k jednotlivým státům, zda se jedná o Slovany východní,

348/2008 Sb. VYHLÁŠKA. ze dne 9. září 2008

348/2008 Sb. VYHLÁŠKA. ze dne 9. září 2008 348/2008 Sb. VYHLÁŠKA ze dne 9. září 2008 o výuce a zkouškách znalosti českého jazyka pro účely získání povolení k trvalému pobytu na území České republiky Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy