Restaurace Sluneční terasa T-Anker

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Restaurace Sluneční terasa T-Anker"

Transkript

1 Restaurace Sluneční terasa T-Anker PIVNÍ LÍSTEK

2 PIVA NA ČEPU Pivo je důkazem toho, že nás Bůh miluje a chce, abychom byli šťastni Benjamin Franklin

3 Pivní aperitivy Avec les Bon Voeux 9,5%, 0,7l 290,- Pivovar: Brasserie Dupont Pivo vařené od roku 1979 vzniklo za účelem obdarování nejlepších klientů a přátel pivovaru. Pivo se vyznačuje světlou měděnou barvou a ovocnou jemnou chutí. Typické je suchým chmelením a možností archivace. Cuvée de Chateau 22 11%, 0,75l 299,- Pivovar: Van Honsebrouck Archivní belgické tmavé pivo ročníku Základem je tmavé pivo Kasteel Bruin zrající 10 let, což mu dodává jedinečnou vůni a elegantní chuť. Deus 11,5%, 0,75l 890,- Pivovar: Brouweriij Bosteels Výjimečná pivní specialita pivní šampaňské. Pivo zrající několik měsíců v oblasti Champagne, kde se o něj starají stejně jako o nezaměnitelné šumivé víno z této oblasti. Erdinger Pikantus 7,3% 0,5l 75,- Pivovar: Erdinger Toto speciální pšeničné pivo vykazuje se svými 7,3 % alkoholu ve srovnání s jinými druhy piv Erdinger znatelně vyšší obsah alkoholu. Za svou pikantní a plnou chuť vděčí kozel použití výběrových, tmavých pšeničných a ječných sladů a zvláště dlouhé době kvašení.

4 Belgie Artvelde Amber 5,7%, 0,25 l 69,- Pivovar: Huyghe Pivo brilantně jasné barvy, lehce pění, ale pěna na sklenici dokonalé kroužkuje. Mírně sladká vůně s tónem karamelu, ale hořkost je vysoká. Achle Blond 8%, Achel Bruin 8%, 0,33 l 99,- Pivovar: Br. der Trappistenabdij De Achelse Kluis Blond má zakalenou zlatou barvu. Pěna je sněhově bílá a při nalévání se tvoří opravdu bohatě. Má ovocnou pomerančovou, až kořeněnou vůni. V chuti nepřekvapí velký říz, který je doplňován sladkostí citrusových plodů a na druhou stranu jemně štiplavou hořkostí různých koření. Bruin je trapistické pivo a má světle hnědou zakalenou barvu s hustou pěnou. Vůně je sladová, vyniká v ní sladkost, karamel, tóny tmavého a sušeného ovoce. Po napití ústa ovládne jemná hořkost, která se postupně mění na příjemnou karamelovou sladkost. Barbar 8%, 0,33 l 89,- Pivovar: Braserie Lefevbre Barbar má výraznou zlatavou barvu, krémová hlava vydává silnou medovou vůni, doprovázenou vůní květinovou, kořeněnou s nádechem citrusových plodů. Doporučujeme k salátu s kozím sýrem. Buffalo ,5%, 0,33l 89,- Pivovar: New Buffalo Brewing Company Svrchně kvašené temně hnědé pivo s aroma karamelu a čokolády, které je doplněno perníkovým kořením. V chuti můžeme pocítit mocný slad s bylinnou texturou. Boucanier Caribbean 6,5%, 0,33l 89,- Pivovar: Van Steenberge Zlato-žluté svrchně kvašené a nefiltrované jemně zakalené pivo se silně pěnivou hlavou, silná vůně sladu s nádechem citrusů. Silný říz doprovází citrusová a zemitá chuť. Doznívání je suché a lehce hořké.

5 Celis White 5%, 0,25l 79,- Pivovar: Van Steenberge Tento tradiční Witbier byl vyvinut ve spolupráci s panem Pierre Celisem, kmotrem piva Celis Hoegaarden White. Pšeničné pivo s nádechem ovoce, limety, bylin a koriandru. Delirium Tremens 8,5%, Nocturno 9%, 0,33l 99,- Pivovar: Huyghe DT je tripel jasně zlaté barvy. Jemné chmelové aroma a překvapující plná chuť sladu se sladším dozníváním. Nocturno je silné svrchně kvašené pivo tmavě červenohnědé barvy s kompaktní žlutobílou pěnou, která na skle krásně kroužkuje. Zaujme již vynikající vůní s dotekem karamelu, čokolády a kávy. V ústech zpočátku navodí velmi příjemný pocit sladkosti a jemného alkoholu, poté se postupně prosadí chmelová hořkost s akcentem praženého sladu. Nakonec si vychutnáme doznívání v perfektní vyváženosti hořké a sladké chuti, která nabízí skutečný zážitek. Duvel 8,5%, 0,33l 109,- Pivovar: Brouwerij Bosteels Typické belgické pivo (v překladu ďábel, čert), které je svrchně kvašené a vyznačuje se výraznou chmelovou hořkostí. Pijeme studené i při pokojové teplotě. Gueze Fond Tradition 5%, 0,375 l 129,- Pivovar: Van Honsebrouck Styl gueze vzniká smícháním starého a nově uvařeného lambic stylu, tradičně vyrobeného z ječného sladu. Gouden Carolus Hospinjoor 8%, 0,75l 259,- Pivo s důrazem na chmelení užito 5 druhů chmele, což mu dodává jemnost a eleganci v chuti i dlouhém aroma s tóny citrusů. Gulden Draak 9000 Quadruple 10,5%, 0,33l 99,- Pivovar: Van Steenberge Jantarové pivo s pevnou smetanovou hlavou, vařené podle nového receptu na bázi 3 různých sladů. Vůně se znatelnými tóny sladu a alkoholu, jemná chuť s náznaky zralého ovoce, sladu, karamelu, koření, se suším dozníváním. Drak na lahvi znázorňuje chrlič vody na zvonici v Ghentu.

6 Floreffe Blond 6,3%, Tripel 7,5% 0,33l 109,- Pivovar: Braserie Lefevbre Floreffe Blonde se vaří ze studniční vody a sladového ječmene jarního. Kandovaný cukr je přidán během varu. Výrazná sladová vůně a ovocné aroma, spojená s hořkostí nejlepších odrůd chmele dodává pivu komplexnost. Tripel je výrazné pivo, chmelová hořkost a příchuť karamelu je doplněná příjemnou dlouhotrvající dochutí. Hopus 8,3%, 0,33l 99,- Pivovar: Braserie Lefevbre Autentické hořké pivo, jehož název je složen ze slov chmel (hop angl.) a práce (opus latin.). Unikátní chuť silného chmele a hořkosti. Chimay Blauw 9%, Tripel 8%, Rood 7%, 0,33l 119,- Pivovar: Chimay Chimay Blauw je bohatý, klasický silný tmavý ale, který se původně vařil jako vánoční pivo. Pivo je vyrobené trapistickými. Tripel je chmelové, krásně nahořklé, chuťově skvěle vyvážené a mocné, jako každé pivo z Chimay dokvašované v lahvi. Rood trapističtí mniši poprvé uvařili v roce Současný recept vytvořil po 2. světové válce otec Theodor. Chimay Rood je tmavé pivo s pevnou a masitou pěnou, jež má plnou chuť s lehce hořkým nádechem. Kasteel Blond 7%, 0,33l 99,- Pivovar: Van Honsebrouck Čirá oranžová barva, pěna se středními bublinkami, která brzy opadá. Vůně je sladká, ovocná a s náznaky kvasnic a alkoholu. Tělo je lehce plnější, se středním řízem, sladkostí a jemnými ovocnými tóny. Doznívání je ovocné, sladké a lehce hřejivé. Kasteel Tripel 11%, 0,33l 99,- Pivovar: Van Honsebrouck Zlatavá obdoba původního Kasteel Bruin. Silné, robustní světlé pivo s příchutí vanilky, koriandru a citrusů, který v závěru nahrazuje chmelová hořkost s příjemnou nasládlostí.

7 Kasteel Donker 11%, 0,33l 99,- Kasteel Donker 11%, 0,75l 169,- Pivovar: Van Honsebrouck Tmavě rubínová barva a hustá béžová pěna. Vůně nás zavádí do karamelové a sladové sladkosti, cítíme i lékořici a rozinky a později i alkohol. V chuti je největším vjemem sladkost. Doznívání je hřejivé a příjemně sladké. Kasteel Hoppy 6,5% 0,33l 99,- Pivovar: Van Honsebrouck Svrchně kvašené pivo, zlatý blond s hořkostí 40 IBU. Velmi kvalitní belgický chmel dodává pivu chmelové kořeněné aroma, chuť sladová, s květinovými tóny a s mírným hořkým dozníváním. Kwak 8,4%, 0,33l 89,- Kwak 8,4%, 0,75l 229,- Pivovar: Brouwerij Bosteels Kwak patří mezi silná polotmavá svrchně kvašená belgická piva jantarové barvy. Chuť a vůně sladová, při dozníván připomínající náznak brandy a hrozinek. Vaří ho již sedmá generace rodiny Bosteels v pivovaru stejného jména ve vlámském městečku Buggenhout, který byl založen v r La Guillotine 8,5%, 0,33l 109,- Pivovar: Huyghe Silné belgické pivo s hustou bílou pěnou. Ve vůni se prosazují kvasinky a kvalitní chmel, chuť sladu a chmele s dotekem citrusů a s příjemným suchým a hořkým zakončením. Piraat 10,5%, 0,33l 99,- Pivovar: Van Steenberge Pivo lehounce nasládlé chuti, která je bohatě vyvážena jadrnou hořkostí chmele. Kuřáci doutníků přísahají, že si žádné jiné pivo nevychutnají spolu s doutníkem tak, jako Piráta Scotch Silly 7,5%, 0,33 l 89,- Pivovar: Brasserie de Silly Vůně naráží na les a zastaví se u lískových oříšků. Má kulatější chuť a nechává si diskrétní plnohodnotnou hořkost, která přechází do popředí a přirozeně svádí.

8 Satan Gold 8%, 0,33l 99,- Pivovar: De Block Brouwerij Svrchně kvašené pivo pyšnící se zlatavou barvou, jež dozrává do krásy v lahvi. Hledejme u něj plnou, příjemnou chuť s tóny ovoce doplněného o kořenitost získanou pečlivým výběrem chmele. Tripel Karmeliet 10%, 0,33l 89,- Pivovar: Bosteels Pivo vařené dle receptu z roku 1679 z kláštera Carmelite za využití ječmene, pšenice a ovsa. Silně kořenité s květinovou vůni. Westamalle Tripel 9,5%, 0,33 l 109,- Pivovar: Brouwerij der Trappisten van Westmalle Silné, suché a kořeněné trapistické pivo. Produkt sekundárního kvašení v délce 5 týdnů. Jedná se o komplex pivo s ovocným aroma a příjemnou chmelovou vůní. Výjimečné pivo s velkou jemností a elegancí, která si svou chuť drží dlouho. ČESKO Černá Raketa 6,9% 0,7l 129,- Pivovar: Matuška Pivovar Matuška byl první, kdo IPA v ČR uvařil. Černá Raketa je silné, černé pivo, které se hodí ke guláši, žebírkům nebo houbovému rizotu. Quarterback 8,7% 0,75l 199,- Pivovar: Kocour Svěží, dynamické, intenzívní. Osvěžení je dlouhé a rozhodně ne jednoduché. Quarterback je nejvíce hořké pivo uvařené na území ČR (70 jednotek IBU), vznikl za spolupráce Yuseffa Cherneyho z pivovaru Ballast Point ze San Diega, z kraje kde se vaří největší množství extra hořkých piv. Two Tales Bohemian Lager 3,5% 0,3l 45,- Pivovar: Two Tales Vyškov Osmička je lehký, průzračný ležák s bohatou bílou pěnu. Ohromí pikantním zemitým aroma s nádechem

9 citrosů. Chutná po obilí a cereáliích, je lehce alkoholický, ale se 100% hořkostí. Two Tales Bohemian Pale Ale 6,5% 75,- Pivovar: Two Tales Vyškov Svrchně kvašený ejl s lehce naoranžovělou barvou. Chuť začíná u sladkých citrusů a končí u hořkého chmele. NĚMECKO, RAKOUSKO Maisel's Weisse Original 5,4% 0,5l 55,- Pivovar: Maisel Bayreuth Svrchní kvašení při teplotách vyšších než je obvyklé dává tomuto pšeničnému pivu jedinečnou chuť a zlatavou, kalnou barvu. Paulaner Salvator 7,9% 0,5l 55,- Pivovar: Paulaner Brauerei Munchen Salvator je silné pivo s typicky sladovou chutí. Spodně kvašené pivo typu Doppelbock obsahuje vynikající chmel a tmavý ječmenný slad. Erdinger pšeničné světlé 5,3% Pivovar: Erdinger Erdinger Weißbier s jemnými kvasnicemi je považováno za klasiku, pivo se vším všudy. Je vařeno za použití nejjemnějších kvasnic podle tradiční receptury a samozřejmě přesně podle bavorského Zákona o čistotě. Erdinger pšeničné tmavé 5,3% Pivovar: Erdinger Erdinger Weißbier tmavé je obzvláště silnou a chutnou variantou piv Erdinger. Své plné chuti nabývá díky jemnému aromatickému chmelu a tmavému sladu. Toto tmavé pšeničné pivo je vařeno podle prastarých receptur. Svou pikantní chuť získává také pro zvýšený podíl základní mladiny, jenž činní přibližně 13 %.

10 ANGLIE, IRSKO, SKOTSKO Abbot Ale 5% 0,5l 79,- Pivovar: Greene King Pivo tmavší měděná barvy. Voní chmelově, je cítit karamel a polehku ovoce. Chutná sladově. Pivo má střední říz a má lehce plnější tělo. Dochuť lehce až středně hořká, doznívání delší karamelové, zemité a trochu nasládlé s náznakem alkoholové pikantnosti. Strong Suffolk Vintage Ale 6% 0,5l 79,- Pivovar: Greene King Pivní portské - anglický ale, který vzniká smícháním dvou jiných výjimečných ejlů, Old 5X, který je vařen na jeho maximum (12 % alkoholu) a ponechán v dubovém sudu po dobu nejméně dvou let a BPA, který je tmavé barvy, čerstvě uvařený a vmíchaný do celkového díla moment před stáčením. Old Tom 8,5% 0,33l 85,- Pivovar: Robinsons Jeto tmavé, chuťově bohaté, hřejivé pivo s barvou podobou cherry brandy, vyvážené zralým sladem a pikantním chmelem. Kouřové aroma připomínají čokoládu a pražené oříšky s koncovkou portského vína. Získal nespočet cen vč. World s Best Ale. Vaří se již 150 let a je charakteristický svou luxusní lahví s reliéfem. 13 Guns 5,5% 0,5l 109,- Pivovar: Thwaites Výborná americká IPA, uvařená v Anglii, která je také zanesena ve slavné knize 1001 piv která musíte vypít než zemřete. Skvělá, výrazně chmelová chuť. Tohle skutečně musíte ochutnat, než zemřete! Wells Bowman Stout 5,2% 0,5l 79,- Pivovar: Wells & Youngs Kam se hrabe Guinness! Takhle chutná pravý stout! Je to styl, jehož kořeny sahají až do počátku 18. století.

11 Poprvé uvařen koncem 19. století, název Bowman Stout se používá od roku Tmavě rubínová barva, aroma praženého sladu a krémová chuť. Young's Double Chocolate Stout 5,2% 0,5l 109,- Pivovar: Wells & Youngs Výborné černé anglické pivo, které je za studena 2x čokoládováno! Čokoládový slad a tmavá čokoláda dělá z tohoto pivo něco neskutečného! Na serveru Ratebeer získal neuvěřitelné hodnocení 98/99. Guinness - Extra Stout 5% 0,33l 69,- Pivovar: St. James' Gate Tmavé pivo s výraznou, nasládlou chutí, vyráběné původně v irském městě Dublin. Studie tvrdí, že toto pivo může být prospěšné srdci, kvůli antioxidantům, které jsou velmi podobné těm, které byly nalezeny u ovoce a zeleniny, protože zpomalují ukládání škodlivého cholesterolu na stěny cév. Porterhouse Hop Head 5%, 0,33 l 99,- Pivovar: The Porterhouse Brewing Company Vysoce aromatická a hořké světlé pivo, které splňuje očekávání pro milovníky hořkých piv. Pivo má ovocný nádech a dodá plný pocit v ústech. Porterhouse Oyster Stout 4,6%, 0,33 l 99,- Pivovar: The Porterhouse Brewing Company Poměrně rychle se stal nejprodávanější stoutem vůbec. Skvěle vyvážený aniž by se stal nijakým. Vyšší sladkost je odvozena od čerstvých ústřic zbavených lastury, na kterých je pivo kvašené. Belhaven Black Scottish Stout 7% 0,5l 79,- Pivovar: Belhaven Opravdu výtečný a silný stout ze Skotska, ve kterém ucítíte čokoládu, výtečný chmel a tři druhy sladů. Vychutnávejte si tento černý poklad. Libertine Black Ale 7% 0,33l 99,- Pivovar: Brewdog Je to šíleně dekadentn0í, černý poklad, který byl ukován z luxusního chmele Simcoe. S pitelností vzpírající se její barvě a hloubce chuti, Libertine přináší chmelovou bombu kombinující úžasnou chmelovou chuť piva IPA, temnou a shovívavou chuť sladů černého piva s lehkostí na jazyku.

12 Hardcore IPA 9,2% 0,33l 125,- Pivovar: Brewdog Jedno z nejhořčejších piv na světě pochází se Skotska. Má 150 jednotek hořkosti IBU (pro srovnání náš T- Anker světlý ležák má 5x méně). Od barvy piva přes vůni až po doznívání je to prostě opravdu Hardcore IPA. Ovocnost je patrná, hořkost zabíjející a doznívání příjemně dorážející. Cocoa Psycho 10% 0,33l 179,- Pivovar: Brewdog Cocoa Psycho - Russian Imperial Stout nese jasné známky z této doby za vlády Kateřiny II. Veliké - kvalitní kávová zrna a tmavé slady. Nechybí samozřejmě troška vanilky a opečených dubových úlomku což z tohoto piva dělá skutečné psycho-šílenství. USA Anchor Steam Beer 4,9% 0,355l 99,- Pivovar: Anchor Brewing Company Anchor Steam Beer má hlubokou jantarovou barvu, hustou krémovou hlavu a bohatou charakteristickou chuť. Přesně takto kdysi chutnala Amerika. Doggie Style Classic Pale Ale 5,5% 0,355l 85,- Pivovar: Flying Dog Brewery Fantastické, hořké pivo typu Pale Ale se silným aroma chmele Cascade, které, které získává medaile a ocenění na světových pivních soutěžích. Horn Dog 10,2% 0,355l 135,- Pivovar: Flying Dog Brewery Výborné pivo stylu Barley Wine, které se vaří z ovesných vloček a zraje v dubových sudech. Voní po čokoládě a lékořici. Je možné ho i archivovat, protože po dvou letech dobrého skladování si získá jemnější chuť. Pije se ze skleniček na koňak, aby si pivo udrželo svojí vůni.

13 Pale Ale 5,6% 0,355l 99,- Pivovar: Sierra Nevada Toto pivo je typickým zástupcem American Pale Ale. Má hlubokou jantarovou barvu a výjimečně plný, osvěžující a komplexní charakter. Příjemná vůně a pikantní chuť jsou výsledkem použití nejlepšího chmele Cascade. Stout 5,8% 0,355l 99,- Pivovar: Sierra Nevada Barva potvrzuje, že se jedná o pravý stout. Nahnědlá pěna poměrně rychle opadá, ale zůstává na hladině a lehce kroužkuje. Vůně je výrazná kávová až pražená. Chuť je prvně kávová, poté se změní do lehce kyselé a doznívání je suché. Torpedo 7,2% 0,355l 109,- Pivovar: Sierra Nevada Torpedo je vysoce pitelným zástupcem americké IPA s hlubokou červeno-zlatavou barvou a až výrazným chmelovým aroma. Zakládá si na silné chmelové chuti a hořkosti a citrusových tónech v chuti i vůni s nejvíce vyčnívajícími grepy. OVOCNÁ Bacchus Framboos 5,4%, 0,375l 129,- Tmavě červené pivo vlámského stylu vařené dle středověkého receptu. Zraje po určitý čas na malinách v dubových sudech. Vůně malin je podtržená plnou chutí ovoce s nakyslým dozvukem. Bacchus Kriek 5,8%, 0,375l 119,- Osvěžující třešňové pivo vlámského stylu s nakyslou chutí třešní, vařené dle středověkého receptu s druhotnou fermentací na třešních. Duchesse se Bourgogne 6,2%, 0,25 l 99,- Pivovar: Brouwerij Werhaeghe "Vévodkyně de Bourgogne" je pivo smíšeného kvašení. Jeto sladké, ovocné pivo s příjemnou svěží chutí, uvařeno za použití pečeného sladu a chmele s nízkou hořkostí. Po hlavním kvašení a ležení, "vévodkyně de Bourgogne" zraje ještě po mnoho měsíců v dubových sudech. Je to rubínově červený klenot.

14 Kasteel Rouge 8%, 0,33l 89,- Kasteel Rouge 8%, 0,7l 229,- Specifické ovocné pivo, nejsilnější svrchně kvašené pivo na ovoci, kde dozrává 6 měsíců na višních. Mongozo Banana 4,5%, 0,33l 89,- Pivo FAIR TRADE, lehké osvěžující s příchutí banánů, jež je tradičním nápojem Masaiských kmenů. Mongozo Coconut 3,5%, 0,33l 89,- Lehké, osvěžující pivo s příjemnou příchutí kokosu, které se pije ze sklenice tvaru kokosového ořechu. Mongozo Mango 3,6%, 0,33l 89,- Bohaté, svěží pivo s dlouhotrvající chutí manga. CIDER Stassen cider jablko 5,4%, 0,33l 55,- Stassen cider červené ovoce 4,5%, 0,33l 55,- Stassen cider bezinka a limetka 4,5%, 0,33l 55,-

15 NEALKOHOLICKÁ PIVA Palm Green N/A 0,25%, 0,25l 69,- Pivovar: Palm Breweries Pivo jantarové barvy, v chuti chmelové tóny a sladové aroma. Velmi příjemně pitelné pivo s jedinečností jemu vlastní. Maisel s Weisse 0,4%, 0,5l 49,- Pivovar: Maisel s Weisse Výjimečné nealkoholické pšeničné pivo, skvěle vyvážené, velmi příjemně pitelné s vůní citrusů. Plná chuť je doplněna zakulaceným závěrem.

16 tel.: FCB: Sluneční terasa T-Anker Restaurace Sluneční terasa T-Anker, 5. patro OD Kotva Náměstí Republiky 656/8, Praha 1

VAŠI OBLÍBENOU KÁVU SI MŮŽETE VZÍT I S SEBOU

VAŠI OBLÍBENOU KÁVU SI MŮŽETE VZÍT I S SEBOU Caffe Pascucci VAŠI OBLÍBENOU KÁVU SI MŮŽETE VZÍT I S SEBOU Nabízíme italskou kávu PASCUCCI, můžete si vychutnat výbornou směs kávy kde je 90% zrn arabica a 10% robusta jde o nejvyšší řadu kávy Pascucci.

Více

PIVNÍ LÍSTEK / BEER MENU

PIVNÍ LÍSTEK / BEER MENU PIVNÍ LÍSTEK / BEER MENU TOČENÁ PIVA / ON TAP BEERS Roland de Flanders točené / on tap............................. 0,33 l Jediné pivo vařené přímo pro Les Moules v Belgii. Roland de Flanders 11,5 % Jantarový

Více

VODKA, OCHUCENÁ VODKA TEQUILA BYLINNÉ LIKÉRY

VODKA, OCHUCENÁ VODKA TEQUILA BYLINNÉ LIKÉRY VODKA, OCHUCENÁ VODKA Amundsen vodka 0,04l 39 Kč - prémiová česká vodka vyráběná tradiční skandinávskou technologií s šestinásobnou destilací a filtrací přes přírodní uhlíkové filtry. Amundsen - melon,

Více

SPECIFIKACE KATEGORIÍ PIV

SPECIFIKACE KATEGORIÍ PIV SPECIFIKACE KATEGORIÍ PIV 1. Světlé pivo výčepní Světlé pivo výčepní má nižší až střední plnost, světlou až mírně jantarovou barvu. je nižší až střední, vůně může být mírně esterová, chmelová a sladová.

Více

Vysoká škola hotelová v Praze 8, spol. s r. o.

Vysoká škola hotelová v Praze 8, spol. s r. o. Vysoká škola hotelová v Praze 8, spol. s r. o. Hana Vágnerová Pivovarnictví v ČR a ve světě - trendy a inovace Diplomová práce 2013 Pivovarnictví v ČR a ve světě - trendy a inovace Diplomová práce Bc.

Více

Rozlévaná vína (možno zakoupit i celou lahev)

Rozlévaná vína (možno zakoupit i celou lahev) Rozlévaná vína (možno zakoupit i celou lahev) Rulandské šedé suché 1 dcl 35,- Vinařství Jan Plaček, podoblast Znojemská, obec Moravské Bránice. Slámově žlutá barva se zlatavými odlesky. Ve vůni dominuje

Více

VINOTÉKA na Krátké, Ostopovice Nabídka sudového piva.

VINOTÉKA na Krátké, Ostopovice Nabídka sudového piva. číslo katalogové číslo: VINOTÉKA na Krátké, Ostopovice Nabídka sudového piva. Vratná cena celkem popis KEG specifikace zálohamnožství s DPH 21% 1 11407 STAROBRNO ležák 12, plochá 30L Tento symbol českého

Více

NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN A DEGUSTAČNÍ EXPOZICE REPUBLIKY

NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN A DEGUSTAČNÍ EXPOZICE REPUBLIKY NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN A DEGUSTAČNÍ EXPOZICE NÁRODNÍ SALONU SOUTĚŽ VÍN ČESKÉ VÍN ČR 2012 REPUBLIKY 2011 SALON VÍN NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN ČR 2012 Hlavní partneři Partneři www.salonvin.cz www.winarskecentrum.cz

Více

Perlivý svět / 12 / Své první víno jsem ochutnala v Paříži. / 16 / Téma. a čokoláda Dokonalý akord chutí / 20 / DOPORUČUJE Vánoční ryba trochu jinak

Perlivý svět / 12 / Své první víno jsem ochutnala v Paříži. / 16 / Téma. a čokoláda Dokonalý akord chutí / 20 / DOPORUČUJE Vánoční ryba trochu jinak zima 2014 Perlivý svět / 16 / Téma Víno a čokoláda Dokonalý akord chutí / 20 / SOMMELIER DOPORUČUJE Vánoční ryba trochu jinak / 12 / Tereza Maxová Své první víno jsem ochutnala v Paříži editorial KDO KLADE

Více

MODUL 2. Péče a podávání Pilsner Urquell

MODUL 2. Péče a podávání Pilsner Urquell MODUL 2 Péče a podávání Pilsner Urquell MODUL 2 OBSAH Jak se má pivo podávat 1. Od bran pivovaru až ke spokojenému zákazníkovi 2. Skladování: Tajemství ze zákulisí 3. Výčepní systém: Vnitřní činnosti

Více

SEZNAM ALERGENŮ NABÍZENÝCH POTRAVIN NALEZNETE NA KONCI TOHOTO MENU

SEZNAM ALERGENŮ NABÍZENÝCH POTRAVIN NALEZNETE NA KONCI TOHOTO MENU MENU pondělí pátek: sobota: OTEVÍRACÍ DOBA: 8,00 21,00 hod 9,00 18,00 hod poslední pátek v měsíci: 8,00 16,00 hod KDE NÁS NAJDETE? www.nas-bar.cz www.facebook.com/nasbarjehlavnevas www.foursquare.com @Nasbar_cz

Více

MODUL 1. Historie a proces vaření piva Pilsner Urquell

MODUL 1. Historie a proces vaření piva Pilsner Urquell MODUL 1 Historie a proces vaření piva Pilsner Urquell MODUL 1 OBSAH Úvod Místo na mapě či místo v historii 1. Historie piva 2. Jak se zrodil Pilsner Urquell 3. Vývoj značky Pilsner Urquell Jak se správně

Více

JIP východočeská, a.s.,

JIP východočeská, a.s., 1 2 3 V ážení zákazníci, teplých letních dnů pomalu ubývá a těch chladnějších přibývá. Ano, blíží se podzim, ve všech svých barvách, provoněný úžasnými vůněmi. Nástup chladných dnů jsme se pro vás rozhodli

Více

Podzim. plný chutí. Klasické české omáčky. Kalkulace předkrmů. Časopis pro profesionály v gastronomii 3/2013 Cena 29 Kč

Podzim. plný chutí. Klasické české omáčky. Kalkulace předkrmů. Časopis pro profesionály v gastronomii 3/2013 Cena 29 Kč Gastro Časopis pro profesionály v gastronomii 3/2013 Cena 29 Kč Klasické české omáčky Kalkulace předkrmů Podzim plný chutí Volně k dispozici pro registrované zákazníky Makro ÚVODNÍK Milé zákaznice, vážení

Více

Dobročinná aukce 2008

Dobročinná aukce 2008 Dobročinná aukce 2008 Katalog vín darovaných do dobročinné aukce 5. listopadu v 18:30 hodin, hotel Prague Marriott Program 18:30 uvítací koktejl, prohlídka vín, která budou dražena v klasické aukci, prohlídka

Více

Exkurze po izraelských vinařstvích od Františka Kratochvíla

Exkurze po izraelských vinařstvích od Františka Kratochvíla Exkurze po izraelských vinařstvích od Františka Kratochvíla 1 Nultý den - úterý 5.5.2009, aneb roku 5770 od kdy to začalo. Tento den nezačal pro mne zrovna nejpříjemněji. Vstávání ve 3.30 h. není mým koníčkem,

Více

OCHUTNEJTE EVROPU! POZNEJTE CHUTĚ A VŮNĚ JEDNOTLIVÝCH STÁTŮ EU

OCHUTNEJTE EVROPU! POZNEJTE CHUTĚ A VŮNĚ JEDNOTLIVÝCH STÁTŮ EU OCHUTNEJTE EVROPU! POZNEJTE CHUTĚ A VŮNĚ JEDNOTLIVÝCH STÁTŮ EU Gastronomická inspirace před cestou do zemí EU. EUROPE DIRECT JIHLAVA Úkolem Europe Direct Jihlava (ED Jihlava) je šířit povědomí a informace

Více

NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE Pepsi, Pepsi Light Mirinda pomeranč, Mirinda citron

NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE Pepsi, Pepsi Light Mirinda pomeranč, Mirinda citron Nápojový lístek NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE Pepsi, Pepsi Light Mirinda pomeranč, Mirinda citron Evervess Tonic 7UP Lipton Ice Tea (broskev, citron, zelený) Džus Toma (pomeranč, jablko, černý rybíz, hruška, broskev,

Více

Levný sekt má ke hvězdám daleko

Levný sekt má ke hvězdám daleko PODPOROVÁNO POTRAVINÁŘSKOU KOMOROU ČESKÉ REPUBLIKY společenské akce konference a semináře výstavní expozice podpora prodeje akce pro děti Veteran Rallye a Srpnové hodování a mnoho dalších... www.dedeman.cz

Více

Veltlínské zelené polosladké bílé víno odrůdové jakostní 0,75 l 189,00 Kč. Müller Thurgau suché bílé víno jakostní 0,75 l 189,00 Kč

Veltlínské zelené polosladké bílé víno odrůdové jakostní 0,75 l 189,00 Kč. Müller Thurgau suché bílé víno jakostní 0,75 l 189,00 Kč Naše vinařství vzniklo v roce 1992 přirozeným vývojem a vyvíjelo se během 20 let od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, které se hlásí k modernímu stylu nejenom architekturou a vybavením, ale

Více

SKVĚLÉ RECEPTY Uvařte si chutná a zdravá jídla s příchutí jara

SKVĚLÉ RECEPTY Uvařte si chutná a zdravá jídla s příchutí jara číslo 8 jaro 2015 zdarma ROZHOVOR se slavným českým šéfkuchařem Jaroslavem Sapíkem SKVĚLÉ RECEPTY Uvařte si chutná a zdravá jídla s příchutí jara ŠKOLA VAŘENÍ Jedinečný kořenící elixír balsamico Přivítejte

Více

UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI TRADICE A ROZMÍSTĚNÍ MALÝCH PIVOVARŮ V ČESKÉ REPUBLICE

UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI TRADICE A ROZMÍSTĚNÍ MALÝCH PIVOVARŮ V ČESKÉ REPUBLICE UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI PŘÍRODOVĚDECKÁ FAKULTA Katedra geografie Radka ŠPAČKOVÁ TRADICE A ROZMÍSTĚNÍ MALÝCH PIVOVARŮ V ČESKÉ REPUBLICE Diplomová práce Vedoucí práce: Doc. RNDr. Marián Halás, Ph.D

Více

SLUNCE VE SKLE FESTIVAL S TRADICÍ

SLUNCE VE SKLE FESTIVAL S TRADICÍ 6. ROČNÍK POCTIVÝCH PIVNÍCH SLAVNOSTÍ / Sobota 21. 9. 2013 CO VÁS ČEKÁ Festivalové střípky Drobnosti, které zaujmou a potěší přední strana Slunce ve skle již pošesté Slovo na úvod od ředitele festivalu

Více

Restaurace Pegast JÍDELNÍ LÍSTEK

Restaurace Pegast JÍDELNÍ LÍSTEK JÍDELNÍ LÍSTEK Naše rodina si zakládá na osobním přístupu a rodinné tradici. Jsme zde pro Vás již od roku 1993. Vyzkoušeli jste naše nejprodávanější jídla? STUDENÉ PŘEDKRMY 80 g Pražská šunka s máslem

Více

PIVOVARNICKÝ PRŮMYSL A PIVNÍ CESTOVNÍ RUCH V ČESKÉ REPUBLICE

PIVOVARNICKÝ PRŮMYSL A PIVNÍ CESTOVNÍ RUCH V ČESKÉ REPUBLICE Masarykova univerzita Ekonomicko-správní fakulta Studijní obor: Regionální rozvoj a správa PIVOVARNICKÝ PRŮMYSL A PIVNÍ CESTOVNÍ RUCH V ČESKÉ REPUBLICE Brewing and Beer Tourism in the Czech Republic Diplomová

Více

Ovocné. v ia zas u n. největší mýty o ovoci a zelenině 29 KČ! NYNÍ POUZE. Zaostřeno na. l h - d r m PODPOROVÁNO POTRAVINÁŘSKOU KOMOROU ČESKÉ REPUBLIKY

Ovocné. v ia zas u n. největší mýty o ovoci a zelenině 29 KČ! NYNÍ POUZE. Zaostřeno na. l h - d r m PODPOROVÁNO POTRAVINÁŘSKOU KOMOROU ČESKÉ REPUBLIKY Potravina Porce B* T* S* Tělesná hmotnost Kategorie energetického výdeje při pohybu (viz vysvětlení níže) Corn Flakes 30 g 2 0,5 25 500 3:58 1:59 1:12 0:59 2:38 1:19 Nestlé Fitness 30 g 7 0,5 5 450 3:34

Více

MÁ STYL. Vyzkoušejte naše recepty CHUTNÝ A ZDRAVÝ TUŇÁK. Na sváteční stůl patří KACHNA. Barevné citrusy rozsvítí ZIMU. Profi káva u vás DOMA

MÁ STYL. Vyzkoušejte naše recepty CHUTNÝ A ZDRAVÝ TUŇÁK. Na sváteční stůl patří KACHNA. Barevné citrusy rozsvítí ZIMU. Profi káva u vás DOMA P A R T N E R P R O F E S I O N Á L Ů Na sváteční stůl patří KACHNA Barevné citrusy rozsvítí ZIMU Profi káva u vás DOMA Červené víno MÁ STYL Vyzkoušejte naše recepty CHUTNÝ A ZDRAVÝ TUŇÁK Platnost: 13.

Více

KLASICKÉ POKRMY V MODERNÍM POJETÍ II

KLASICKÉ POKRMY V MODERNÍM POJETÍ II Kaleidoskop moderní gastronomie KLASICKÉ POKRMY V MODERNÍM POJETÍ II Určeno pro dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků středních odborných škol gastronomických oborů Střední škola hotelnictví a gastronomie,

Více

GASTRO PERLY. ze Champagne. Časopis pro profesionály v gastronomii 4/2014 Cena 29 Kč. Volně k dispozici pro registrované zákazníky MAKRO

GASTRO PERLY. ze Champagne. Časopis pro profesionály v gastronomii 4/2014 Cena 29 Kč. Volně k dispozici pro registrované zákazníky MAKRO GASTRO Časopis pro profesionály v gastronomii 4/2014 Cena 29 Kč PERLY ze Champagne Volně k dispozici pro registrované zákazníky MAKRO On-line nákup makro.cz/sortiment Obdarujte své obchodní partnery, zaměstnance

Více

Trocha historie. Kontakt čajovna: Kontakt divadlo: Provozovatel: Čajový klub Paleta, o. s. IČ: 22865128, tel: 775 174 345

Trocha historie. Kontakt čajovna: Kontakt divadlo: Provozovatel: Čajový klub Paleta, o. s. IČ: 22865128, tel: 775 174 345 Trocha historie Domeček, ve kterém se nacházíte, patří Ekocentru Paleta a byl postaven v roce 1995. K ekologickému vzdělávání dětí však slouží pouze ve všední dny v dopoledních hodinách a tak byla v roce

Více