Junák svaz skautu a skautek ČR ZLÍNSKÝ KRAJ 720

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Junák svaz skautu a skautek ČR ZLÍNSKÝ KRAJ 720"

Transkript

1 Junák svaz skautu a skautek ČR ZLÍNSKÝ KRAJ 720 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2005

2 Obsah: 1. Činnost Zlínského JK v roce Vedení Krajské rady Junáka Zlínského kraje v roce Skautská činnost v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín a Zlín 4. Východomoravská lesní škola VMLŠ 5. Zpráva o činnosti Plajnerovy družiny Svojsíkova oddílu 6. Webové stránky k prezentaci 7. Spolupráce KRJ s jinými organizacemi 8. Zpráva o hospodaření v roce Závěr výhled na rok 2006 Přerov, květen Činnost Zlínského JK v roce 2005 Rok 2005 byl ve znamení přípravy na některé celostátní akce a akce vzdělávacího charakteru. Činnost krajských činovníků a činovnic byla soustředěna do následujících organizačních pilířů: a. Vzájemná spolupráce s jednotlivými Okresními radami a středisky předsedové okresních rad jsou současně členy krajské rady b. Organizační spolupráce vedení kraje s kanceláři ústředí Junáka, ekonomem Junáka a především s NJ tajemník br. Sudolský byl zástupcem kraje v Náčelnictvu a br. Cepek byl voleným členem Náčelnictva a je realizována v co nejkratším čase. c. Maximální zaměření na problematiku výchovy a systému skautského vzdělávání je prioritou činovníků a činovnic a je soustředěna do Východomoravské lesní školy (VMLŠ] - viz. samostatná část výroční zprávy. d. Spolupráce s jinými organizacemi NNO, orgány státní správy a samosprávy na území Zlínského kraje. Zasedání KRJ bylo vždy čtvrtletně a dle potřeby byly jednání předsednictva KRJ. Z každého jednání je pořizován podrobný zápis, byl v nutných případech také zaveden status elektronického hlasování.

3 2. Vedení Krajské rady Junáka Zlínského kraje v roce 2005 PŘEDSEDNICTVO: předseda: místopředsedkyně: Výchovný zpravodaj chlapeckého kmene: Výchovná zpravodajka dívčího kmene: Zpravodaj pro výchovu činovníků: hospodář: Tajemník JK a člen NJ za kraj: Cepek Aleš Kšanďák Fišerová Eva Sopka Jaroš Aleš Raf Mgr. Kamasová Eva Voženílek Stanislav Riki Janík Dušan - Amphora Sudolský Miloš - Zub PLÉNUM KRJ: Krajský zpravodaj pro kmen dospělých: Krajský kapitán vodních skautů: Rádce družiny Svojsíkova oddílu: Zdravotní zpravodaj: Členové: Revizní komise JK: předseda revizní komise: člen revizní komise JK: Stöhr Vladimír Maceček David Maca Pavlík František - Steve MUDr. Plintovič Michal - Ploutvička Magdalena Vázlerová Majda Snášelová Jarmila - Shewe Ing. Hrabec Jaroslav - Tavi Putala Antonín Čech Svatopluk Svaťa Procházka Vratislav ing. 3. Skautská činnost v jednotlivých Okresech Podrobně je dokumentována ve zprávách jednotlivých ORJ. Proto zde uvádíme jen významné akce, přesahující hranice okresu. Okres Kroměříž 721: Při ORJ Kroměříž pracovaly 4 střediska Středisko Mirka Svobody Kroměříž Středisko Polárka Kroměříž Středisko Holešov Středisko Chropyně V těchto střediscích působilo celkem 17 oddílů a v nich 341 členů. V roce 2005 pořádali nebo se zúčastnili těchto významných akcí : Tříkrálová sbírka všechna střediska.

4 jednotlivá střediska či přímo oddíly Drakiády- pořádající střediska Chropyně, Holešov Vánoční a Mikulášské besídky- ve všech střediscích Betlémské světlo- všechna střediska III. ples střediska POLÁRKAstředisko Polárka Svojsíkův závod Okresní kolo v Chropyni. Ivančena účast mnoha oddílů z okresu při výstupu a konání pietního aktu Květinový den Memoriál RNDr. Rudolfa Plajnera- středisko Holešov Den dětí - spoluúčast na akcích pořádaných MěÚ v Holešově, Chropyni a Kroměříži Tábory- ať již putovní, či stanové, které si pořádala Okres Uherské Hradiště 722: 1. ORJ - základní údaje Okresní rada pracovala ve složení zvoleném na okr. sněmu dne Zasedání ORJ se koná pravidelně 1x měsíčně, vždy první úterý v měsíci, s výjimkou letních měsíců ( červenec, srpen ) v pronajatém salonku Klubu kultury v Uherském Hradišti. V roce 2005 se zasedání uskutečnila 10x v těchto termínech : 4.1., 1.2., 1.3., 5.4., 3.5., 7.6., 6.9., 4.10., 1.11., Registrace Členská základna dle registrace byla v celkovém počtu 861 registrovaných, z toho 854 platících. Dle jednotlivých středisek : Středisko název střediska místo platících neplatících celkem Psohlavci Uherské Hradiště Hradišťská dvojka Uherské Hradiště Jantar Polešovice Buchlovice Prvních moravských Uherský Brod skautů Bojkovice Suchá Loz Modrá Celkem r

5 3. Akce a závody Střediska okresu uskutečňují desítky akcí, o kterých se vzájemně informují jednak výměnou celoročních plánů akcí, jednak aktuálně při zasedání ORJ. Nejvíce akcí organizují střediska Modrá, Polešovice, " Psohlavci" Uherské Hradiště, Uherský Brod. Významnější akce organizované v roce 2005 : Zimní skautské vaření, Archeoskanzen Modrá Rikitanův memoriál - zimní závody dvoučlenných hlídek, St.Hutě Čekatelské zkoušky, Uh.Hradiště Ples Psohlavců, Staré Město dnů pro občanský sektor, Uherské Hradiště, výstava z činnosti ve vestibulu kina Hvězda Putování za svitkem, Modrá HUDYFEST - hudebně-divadelní festival skautů, Modrá Okresní kolo Svojsíkova závodu, Uherský Brod Hvězdárna Květinový den, Buchlovice vybráno 7.000,- Kč Jamboree hradišťských skautů k 85.výročí skautingu v Uh.Hradišti, oslava Dne matek Uherské Hradiště- přes 500 účastníků Závody strágulí, Uh.Hradiště, org.stř. Hradišťská dvojka 58 účastníků Bambiriáda, Uherské Hradiště oslava 60.výročí skautingu v Polešovicích, odhalení pamětního kamene (dar obce) u lípy bratrství, výstava, závod, setkání pamětníků Výstava k 85. výročí skautingu v Uh.Hradišti ( foyer Informačního centra UH ) Skautský den, Uherský Brod Krajské kolo Svojsíkova závodu, St.Hutě Uskutečněno 16 tuzemských a 1 zahraniční (Slovensko) tábor Den v kroji Výstava a oslavy 90.výročí skautingu v Uherském Brodě oslava vzniku samostatného Československa: - Brdo-rozhledna, org. stř. Modrá - Polešovice, památník a Skautská lípa svobody Obec Polešovice darovala a umístila u lípy kámen upravený akad. sochařem Danem Trubačem, místním rodákem s textem Skautská lípa svobody vysazena v době nesvobody skauti nezapomenou - účast při pietních aktech v obcích Uh.Hradiště, Uh.Brod, 4. Vzdělávací akce ORJ zorganizovala 2x čekatelské zkoušky. Střediska organizovala 2 rádcovské kurzy.

6 5. veřejné a charitativní akce Střediska se zapojila v roce 2005 do těchto charitativních akcí: Tříkrálová sbírka Květinový den Škola pro Afriku středisko Uherský Brod je zapojeno do adopce na dálku ( podpora možnosti vzdělání dítěte z rozvojové země) Den dobré vůle Nadace Olgy Havlové Betlémské světlo 6. Prezentace organizace na veřejnosti ORJ a střediska se pravidelně prezentují na veřejnosti i ve sdělovacích prostředcích. Významnějších akce s prezentací na veřejnosti : Bratru Františku Petlanovi - Ferovi byla Městem Uh.Hradiště, na návrh veřejnosti, udělena Cena Města Uherské Hradiště za celoživotní práci s mládeží. Cenu převzal na slavnostním večeru v sále Reduty v Uh.Hradišti za účasti zástupců Města, skautských činovníků a veřejnosti. Tříkrálová sbírka 30 dnů pro občanský sektor Výročí osvobození - v jednotlivých obcích dle data osvobození, účast při pietních akcích Jamboree hradišťských skautů, oslavy 85.výročí skautingu v Uh.Hradišti, výstava v ICM Den matek Bambiriáda ( Uh.Hradiště ) Oslava 60.výročí skautingu v Polešovicích, výstava, závody pro veřejnost Skautský den ( Uherský Brod ), oslavy 90.výročí skautingu v Uh.Brodě, výstava v Domě kultury Květinový den Den v kroji Výročí 28. října - pietní akce u památníků v obcích - setkání u rozhledny na Brdu Betlémské světlo 7. Tábory V roce 2005 střediska okresu uskutečnila 17 táborů, kterých se zúčastnilo 459 dětí a 108 dospělých. Z tohoto počtu byl 1 tábor v zahraničí - na Slovensku ( odd.severka stř. Psohlavci Uh.Hradiště)

7 8. Hospodaření Rekapitulace hospodaření ORJ Uherské Hradiště v roce 2005 ( bez průběžných položek ) Příjmy Výdaje Zůstatek z r ,- Provozní náklady ,- Členské příspěvky ,- Náklady na akce ,- Příjmy z akcí 8 150,- Úroky z BÚ 211,08 Dotace ,- Příjmy celkem ,08 Výdaje celkem ,50 Zůstatek k ,58 Okres Vsetín 723: Při ORJ Vsetín pracovalo 7 středisek Středisko Vsetín , Středisko Valašské Meziříčí , Středisko Lidečko , Středisko Rožnov , Přístav Zlatá laň Ostrava , Středisko Kelč , Přístav Ostrava V těchto střediscích a přístavech působilo celkem 36 oddílů a v nich 365 členů. Okres Zlín 724: Akce a činnost: V letošním roce jsme se opět zapojili do několika celostátních akcí pro veřejnost jako je např.: Betlémské světlo, Tříkrálová sbírka, Den země nebo Bambiriáda. V tomto roce se uskutečnil Svojsíkův závod pro skauty a skautky. Okresního kola ve Slavičíně -Lipové se zúčastnilo 9 hlídek skautek a 11 hlídek skautů. Do krajského kola ve Starých hutích u Uherského Hradiště postoupily skautky z Pozlovic a ze 6. střediska Zlín a skauti z 2. střediska Zlín a ze Slavičína. Mezi pravidelné akce středisek můžeme uvést např. čistění Dřevnice středisky ze Zlína, městskou hru ve Zlíně MHD, skautské plesy, Pohádkový hrad v Brumově-Bylnici, Hory Doly 3. střediska Zlín, kuličkiádu, přežití 4. středisko Zlín a další. Za zmínku jistě stojí i účast některých středisek na celostátně pořádaných akcích: Hrátky na sněhu, Den kroje nebo Hledá se rekordman. Celkem se pořádalo 25 dotovaných táborů, kterých se zúčastnilo 491 dětí a 131 dospělých členů.

8 Mezi vzdělávací akce můžeme i v letošním roce zahrnout pořádání 6 rádcovských kurzů, čekatelských zkoušek a zdravotnického kurzu. Příprava vedoucích probíhá převážně pod Východomoravskou lesní školou na vůdcovském lesním kurzu nebo na lesní škole. Pro skauty některá střediska pořádají závody Memoriál J.Hodného Napajedla, Skautský den a Memoriál Šedého Vlka Brumov-Bylnice, Junácký den Pozlovice nebo Noční závod roverů Štítná nad Vláří. Členská základna V roce 2005 se v rámci Okresní rady Junáka Zlín registrovalo 1079 skautů a skautek ve čtrnácti střediscích. Členskou základnu tvoří především děti. Nejmladší se nazývají světlušky a vlčata, starší pak skautky a skauti. Po odchodu ze základních škol se z dětí stávají rangers a roveři. Poslední kategorii tvoří dospělí členové, kteří se starají o vedení družin, oddílů, ale také o Podíl jednotlivých středisek na členské základně chod středisek Zlín 3. Zlín 4. Zlín Zlín 6. Zlín Malenovice Otrokovice Napajedla Slavičín Vizovice Pozlovice Štítná nad 86 Brumov- 54 Slušovice Rozdělení do výchovných skupin 14% 27% Světlušky 11% 8% 14% 7% 19% Vlčata Skautky Skauti Rangers Roveři Dospělí Složení okresní rady O chod a činnost okresu se stará okresní rada, která je pravidelně volena jednou za čtyři roky na okresním sněmu. Jednou za dva měsíce se pravidelně zástupci středisek schází na okresních radách. Složení: předsedkyně Jarmila Snášelová místopředseda Antonín Strnad hospodářka Helena Straková předsedkyně revizní komise Alice Čapounová výchovný zpravodaj chlapeckého kmene Mgr. Michal Jirout výchovná zpravodajka dívčího kmene Kamila Egyedová organizační zpravodaj Pavel Janků tisková zpravodajka Hana Sluštíková člen ORJ, archivář Tomáš Kubů člen revizní komise Ing. Pavel Šuráň a Přemysl Jurák

9 Zpráva o hospodaření Přehled všech dotací ORJ Zlín 13% ÚRJ - tábory (125604,- Kč 48% 22% 15% 2% ÚRJ - provoz (144800,- Kč) ÚRJ - kr. akce (18100,- Kč) Město Zlín - tábory (208500,- Kč) Město Zlín - provoz (440000,- Kč) V roce 2005 Okresní rada Junáka Zlín hospodařila s ,- Kč. Jednalo se o dotace určené jak pro okresní radu, tak i pro všechna střediska. Protože okresní rada zastupuje v jednání s magistrátem města Zlín i střediska ve Zlíně, jsou zde uvedené i dotace pro Zlínské střediska. Základna Lukov - v současné době probíhá rekonstrukce základny na Lukově. Z uvedených dotací bylo v roce 2005 do rekonstrukce této základny investováno ,- Kč. 4. Východomoravská lesní škola - VMLŠ Východomoravská lesní škola, jako orgán Krajské rady Junáka působí ve Zlínském kraji. V roce 2005 se uskutečnili 2 akce - Lesní škola a Vůdcovský lesní kurz Kvítek, který je autonomním orgánem VMLŠ. V průběhu roku bylo také uskutečněno setkání instruktorského sboru VMLŠ /VLK + LŠ/, kde byly stanoveny zásady a podmínky práce na obou institucích školy pro příští období roku Základní projekt a náplň výuky Lesní školy v souladu s výukou Lesního kurzu Kvítek Škola realizuje svoji činnost v souladu s"řádem pro vzdělávání činovnic a činovníků Junáka~ str.3l odstavec 14.4, závazný obsah výuky každé LŠ, body 1-9, bod 10 je zaměřen na výuky znalostí pro získání Odborné činovnické klasifikace /OČK/ Kultura a estetika. VMLŠ úzce spolupracuje s VmVLK - Kvítek, který je nedílnou součástí VMLŠ a to jak z ekonomických, tak i z výukových důvodu, obě instituce na sebe navazují v posloupnosti nárůstů znalostí, tzn. LK - LŠ. Jako jedny z nejdůležitějších programů výuk se považují body 1 a 2 osnov LŠ a to: Duchovní rozměr skautingu a Občanství a vlastenectví. O výuky těchto 2 bodů jsou tedy rozvrženy do dvou stupňů:

10 l.stupeň LK - "Poznat a vědět." - Co je Duchovní dimenze, proč je důležitá, velká světová náboženství. - Co je to vlastenectví, dějiny českého státu (poznat vlastní kořeny),symboly státu, Fašismus / komunismus, demokratická společnost a její principy. 2"stupeň LŠ - "Konat!" - Podstata duchovní dimenze, Desatero a skautský zákon, posloupnost morálních hodnot, vigilie, dary života, praxe. - Vlastenectví, nacionalismus, Evropanství,odkrývání kořenů, osobní reflexe" Cílem všech výuk je naučit posluchače uplatňovat nabité znalosti u svých rojů, smeček, oddílů a RS kmenů. Body 1-9 v celoročním projektu Školy 50% všech výuk a jsou upravovány v návaznosti na výuky LK - Kvítek. Bod 10 obnáší dalších 50 % kapacity výuk LŠ a také praxe, nutné pro získání OČK. LK a LŠ jsou v ročním projektu realizovány na jarním, letním a podzimním setkání frekventantů. Na podzimním setkání jsou vyřazováni absolventi VMLŠ a také držitelé OČK. Současně jsou předávány nezbytné průvodní dokumenty a symboly. Více informací lze získat na

11 5. Zpráva o činnosti Plajnerovy družiny Svojsíkova oddílu

12 6. webové stránky k prezentaci Stále se pracuje na postupném přechodu na internetové webové stránky na adrese : které budou v roce 2006 obměněny. 7. Spolupráce KRJ s jinými organizacemi Po ustálení práce státní správy Zlínského Kraje, byla přímým jednáním nastolena spolupráce s jeho školským odborem. Případné dotace se realizují jen na konkrétní akce. Výborná je spolupráce s obecními úřady. V některých městech byla vypracována obecná kriteria pro hodnocení činnosti dobrovolných organizací /NNO/, zabývající se výchovou dětí a mládeže. 8. Zpráva o hospodaření v roce 2005 Kompletní účetní uzávěrka k je k dispozici u hospodáře KRJ br. Janíka. Pro stručnost uvádíme tyto vybrané položky: 7.1. Finanční majetek: Finanční prostředky jsou vedeny na běžných účtech v korunách. Zůstatek na bankovním účtu a pokladně činí ,- Kč 7.2. Pohledávky a závazky: O KRJ Zlín neeviduje k žádné pohledávky ani závazky 7.3. Přehled příjmu KRJ Zlín v roce 2005: celkové příjmy byly ve výši ,- Kč 7.4. Přehled výdajů KRJ Zlín v roce 2005: celkové výdaje byly ve výši ,- Kč 7.5. Výrok zprávy krajské revizní komise: Kontrola za běžný rok 2005 byla provedena a během kontroly nebyly zjištěny žádné závažné nedostatky. Úkoly vyplývající z celkového závěru revize byly předány hospodáři KRJ. Zápis z revize provedl a za správnost odpovídá předseda krajské revizní komise bratr Svatopluk Čech. 9. Závěr výhled na rok 2006 a následná léta Jistě v průběhu dalších let bude docházet k upřesňování organizační a výchovné činnosti. Vždy však zůstane převážný díl organizačního charakteru. Nic se nezmění na podstatě skautingu, který vychází z družinového systému. Přesto však bude nezbytné, aby někteří činovníci a činovnice se věnovali práci ve vyšších organizačních jednotkách. V průběhu pěti až deseti let přijde úplná přirozená výměna činovníků. To je právě výhled do dalších let, který zavazuje vychovat nástupce na všechny stupně řídící struktury Junáka. Naše KRJ se vždy bude výrazně věnovat výchovné práci a veškeré úsilí bude zaměřeno tímto směrem. V Přerově dne Cepek Aleš Kšanďák Předseda Zlínského kraje 720

odem Co je skauting 4 Statistiky 5 Rok 2013 6 Hospodaření 8 Středisko JOŽKY KNAPPA 10 Středisko STOPA 11

odem Co je skauting 4 Statistiky 5  Rok 2013 6 Hospodaření 8 Středisko JOŽKY KNAPPA 10 Středisko STOPA 11 Úvodem 2 Co je skauting 4 Statistiky 5 Rok 2013 6 Hospodaření 8 Středisko JOŽKY KNAPPA 10 Středisko STOPA 11 Středisko 5.KVĚTEN 12 Středisko ICHTHYS 13 Středisko STŘELA 14 Středisko KROKODÝL 15 Středisko

Více

Junák svaz skautů a skautek ČR. Organizační řád a systemizace Junáka

Junák svaz skautů a skautek ČR. Organizační řád a systemizace Junáka Junák svaz skautů a skautek ČR Organizační řád a systemizace Junáka Obsah řádu 1. Základní a úvodní ustanovení... 4 1.1. Účel a postavení předpisu... 4 1.2. Související předpisy... 4 1.3. Definice pojmů

Více

mládež české republiky Informační publikace o dětech a mládeži v České republice

mládež české republiky Informační publikace o dětech a mládeži v České republice mládež české republiky Informační publikace o dětech a mládeži v České republice 1 Několik slov úvodem Vážení přátelé, mezi dětmi a mládeží jsem velmi rád, pracoval jsem s nimi v rámci svého působení v

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLSKÉHO ZAŘÍZENÍ ZA ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLSKÉHO ZAŘÍZENÍ ZA ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 1 Dům dětí a mládeže Větrník Riegrova 16, Liberec 1, 46001, telefon/fax: 482713161, e-mail: jana.pavlikova@ddmliberec.cz, www.ddmliberec.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLSKÉHO ZAŘÍZENÍ ZA ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

Více

GYMNÁZIUM PELHŘIMOV VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

GYMNÁZIUM PELHŘIMOV VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY GYMNÁZIUM PELHŘIMOV VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ŠKOLNÍ ROK 2012-2013 0 Gymnázium Pelhřimov Jirsíkova 244 393 01 Pelhřimov tel. 565 324 428, fax 565 325 654 e-mail: gype@gymnazium-pe.cz www: http://www.gymnazium-pe.cz

Více

GYMNÁZIUM PELHŘIMOV VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

GYMNÁZIUM PELHŘIMOV VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY GYMNÁZIUM PELHŘIMOV VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ŠKOLNÍ ROK 2012-2013 0 Gymnázium Pelhřimov Jirsíkova 244 393 01 Pelhřimov tel. 565 324 428, fax 565 325 654 e-mail: gype@gymnazium-pe.cz www: http://www.gymnazium-pe.cz

Více

Výroční zpráva Gymnázia Jana Keplera za školní rok 2013/2014

Výroční zpráva Gymnázia Jana Keplera za školní rok 2013/2014 Výroční zpráva Gymnázia Jana Keplera za školní rok 2013/2014 (veškeré údaje uvádějte podle stavu k 31. 8. 2014, případně po opravných zkouškách a doklasifikování, pokud není uvedeno jinak) I. Základní

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VELKÁ POLOM, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 Výroční zpráva byla vypracována podle stavu k 31. srpnu 2011... Ředitel školy Rozdělovník:

Více

Výroční zpráva o činnosti základní školy

Výroční zpráva o činnosti základní školy Základní škola a Mateřská škola, Deblín okres Brno venkov, příspěvková organizace, Deblín 277, 664 75 Deblín Č.j.: 280/2014 Výroční zpráva o činnosti základní školy ve školním roce 2013 2014 zpracoval:

Více

KONSOLIDOVANÁ VÝROČNÍ ZPRÁVA skupiny AGEL

KONSOLIDOVANÁ VÝROČNÍ ZPRÁVA skupiny AGEL 2012 VÝROČNÍ ZPRÁVA společnosti AGEL a.s. KONSOLIDOVANÁ VÝROČNÍ ZPRÁVA skupiny AGEL Obsah výroční zprávy společnosti AGEL a.s. za rok 2012 1. Úvodní slovo předsedy představenstva společnosti 2. Zpráva

Více

I. Základní údaje o škole, školském zařízení

I. Základní údaje o škole, školském zařízení Výroční zpráva za za školní rok 2009/2010 (veškeré údaje uvádějte podle stavu k 31.8.2010, případně po opravných zkouškách a doklasifikování, pokud není uvedeno jinak) I. Základní údaje o škole, školském

Více

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A za školní rok 2010/2011

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A za školní rok 2010/2011 Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá V Ý R O Č N Í Z P R Á V A za školní rok 2010/2011 Výroční zpráva je zpracována podle zákona č. 561/2004 Sb., 10, 12 a vyhlášky č.15/2005 7, 8. 1 Obsah: I. Charakteristika

Více

Výroční zpráva Technologické agentury České republiky za rok 2013

Výroční zpráva Technologické agentury České republiky za rok 2013 Výroční zpráva Technologické agentury České republiky za rok 2013 Obsah 1. Úvod... 3 2. Orgány Technologické agentury ČR... 5 2.1. Předsedkyně TA ČR... 5 2.2. Předsednictvo TA ČR... 5 2.3. Výzkumná rada

Více

Bilance byla pozitivní. Těšíme se na budoucnost

Bilance byla pozitivní. Těšíme se na budoucnost Bulletin č.11-12 listopad - prosinec 9. 12. 2014 Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR www.zdravotnickeodbory.cz POZOR: Mění se výše a termíny plateb příspěvků strana 16 Začátek since je už ve

Více

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013 2014

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013 2014 Magistrát hlavního města Prahy odbor školství, mládeže a sportu MHMP odd. školství Jungmannova 35/29 111 21 Praha 1 Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013 2014 GYMNÁZIA JANA PALACHA PRAHA 1,

Více

7 8 / 2014. REDAKCE BRODSKÉHO ZPRAVODAJE PŘEJE SVÝM ČTENÁŘŮM KRÁSNÉ LÉTO foto: Elen Sladká

7 8 / 2014. REDAKCE BRODSKÉHO ZPRAVODAJE PŘEJE SVÝM ČTENÁŘŮM KRÁSNÉ LÉTO foto: Elen Sladká VYDÁVÁ MĚSTO UHERSKÝ BROD ČERVENEC A SRPEN 2014 ZDARMA WWW.UB.CZ 7 8 / 2014 BRODSKÝ ZPRAVODAJ REDAKCE BRODSKÉHO ZPRAVODAJE PŘEJE SVÝM ČTENÁŘŮM KRÁSNÉ LÉTO foto: Elen Sladká KULTURNÍ FOTOGALERIE Vlasta

Více

Výroční zpráva o činnosti školy 2012/2013

Výroční zpráva o činnosti školy 2012/2013 Výroční zpráva o činnosti školy 2012/2013 Sestavena dle 7 vyhlášky č.15/2005 Sb., platném znění Motto: Lidský kapitál je největší bohatství a záruka budoucnosti. V Chomutově dne 26. 9. 2013 Ing. Jan Lacina,

Více

K tomuto účelu byly sepsány stanovy sdružení, které jsou uvedeny v příloze č. 1.

K tomuto účelu byly sepsány stanovy sdružení, které jsou uvedeny v příloze č. 1. Vznik SRP V roce 1996 vedení Střední odborné školy v Kloboukách u Brna založilo SRPDŠ (Sdružení rodičů, přátel a dětí školy). Toto sdružení mělo vždy předsedu a členy, kteří byli voleni z řad rodičů na

Více

JUDr. Jana Zemánková, vedoucí odboru kancelář starosty a tajemníka Dne: 25.06.2013 Podpis:

JUDr. Jana Zemánková, vedoucí odboru kancelář starosty a tajemníka Dne: 25.06.2013 Podpis: Město Moravská Třebová 1 Druh předpisu: Název předpisu: Řád Číslo předpisu: 2/2013 Výtisk č.: 01 Platnost od: 24.06.2013 Účinnost od: 01.07.2013 Platnost do: Předpis je závazný pro: Zaměstnance města Moravská

Více

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011/2012

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011/2012 Gymnázium Vítězslava Nováka Jindřichův Hradec Husova 333, J. Hradec Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011/2012 Zpracoval: Mgr. Miloslav Vokáč Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok

Více

Část první Základní a obecná ustanovení HLAVA PRVNÍ: ZÁKLADNÍ USTANOVENÍ

Část první Základní a obecná ustanovení HLAVA PRVNÍ: ZÁKLADNÍ USTANOVENÍ STANOVY Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve znění přijatém III. řádným sjezdem, konaným ve dnech 2. a 3. července 2005 v Klatovech a změn přijatých Shromážděním starostů OSH 1814. 104. 20142 Část

Více

Výroční zpráva o činnosti za školní rok 2011 2012. O b s a h :

Výroční zpráva o činnosti za školní rok 2011 2012. O b s a h : O b s a h : Obsah strana 2 Základní údaje o škole a jejím vedení 1. Charakteristika školy strana 3 Organizace výchovy a vzdělávání 2. Přehled učebních plánů se schvalovacími doložkami MŠMT ČR strana 6

Více

PREZENTACE ŠKOLY A ŠVP PRO VEŘEJNOST

PREZENTACE ŠKOLY A ŠVP PRO VEŘEJNOST NÁRODNÍ INSTITUT PRO DALŠÍ VZDĚ LÁVÁNÍ krajské pracoviště Brno ZÁVĚREČNÁ PRÁCE PREZENTACE ŠKOLY A ŠVP PRO VEŘEJNOST STUDIUM KOORDINÁTOR ŠKOLNÍHO VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU Realizováno v období 4. 10. 2006 až

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011/2012-1 - 1 Základní údaje o škole 1.1 Název školy: 21. základní škola Plzeň, Slovanská alej 13, příspěvková organizace sídlo: Slovanská alej 13, 326 00

Více

Stanovy Místní akční skupiny Jablunkovsko. Čl. I. Název a sídlo sdružení

Stanovy Místní akční skupiny Jablunkovsko. Čl. I. Název a sídlo sdružení Stanovy Místní akční skupiny Jablunkovsko Název: MAS Jablunkovsko, z. s. IČO: 00739286 Sídlo: Bystřice 334, PSČ 739 95 Čl. I. Název a sídlo sdružení Čl. II. Úvodní ustanovení MAS Jablunkov, z. s. (dále

Více

10 11/ 14 (198) Měsíčník Spolku pro obnovu venkova ČR a Národní sítě Místních akčních skupin ČR

10 11/ 14 (198) Měsíčník Spolku pro obnovu venkova ČR a Národní sítě Místních akčních skupin ČR 10 11/ 14 (198) www.spov.org www.nsmascr.cz Měsíčník Spolku pro obnovu venkova ČR a Národní sítě Místních akčních skupin ČR Vesnice roku 2014 Kateřinice. Přátelé, kamarádi, Kateřinice, je to Vaše! zvolal

Více

Skutečně současný platový systém nepřeje mladým, nebo ho jen neumíme využít?

Skutečně současný platový systém nepřeje mladým, nebo ho jen neumíme využít? TÝDENÍK Odborový svaz zahájil k této velmi citlivé problematice diskuzi, i když ministerstvo školství zatím nevytvořilo žádnou podrobnější, ucelenou koncepci, která by obsahovala jak návrhy legislativních

Více

Spolková činnost v Rokytnici

Spolková činnost v Rokytnici Spolková činnost v Rokytnici Tuto práci napsala Andrea Pastorková v rámci Středoškolské odborné činnosti. Obsah 1.0 Úvod 4 2.0 Historie o založení Rokytnice...5 2.1 Počáteční zmínky o obci a první obyvatelstvo

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA Brandýs n. L. St. Boleslav Palachova 337, okres Praha Východ

ZÁKLADNÍ ŠKOLA Brandýs n. L. St. Boleslav Palachova 337, okres Praha Východ ZÁKLADNÍ ŠKOLA Brandýs n. L. St. Boleslav Palachova 337, okres Praha Východ FAKULTNÍ ŠKOLA PEDAGOGICKÉ FAKULTY UNIVERZITY KARLOVY V PRAZE Brandýs nad Labem ZALOŽENO 1905 250 01 Brandýs nad Labem, Palachova

Více

Příloha č. 1 k usnesení Rady HMP č. 98 ze dne 27. 1. 2015. Akční plán Koncepce hl. m. Prahy pro oblast integrace cizinců na rok 2015

Příloha č. 1 k usnesení Rady HMP č. 98 ze dne 27. 1. 2015. Akční plán Koncepce hl. m. Prahy pro oblast integrace cizinců na rok 2015 Příloha č. 1 k usnesení Rady HMP č. 98 ze dne 27. 1. 2015 Akční plán Koncepce hl. m. Prahy pro oblast integrace cizinců na rok 2015 Prosinec 2014 Obsah Seznam zkratek... 3 Důležité pojmy... 3 Úvod... 5

Více