Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová"

Transkript

1 Kronika obce Radotína 2009 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

2 Obsah : Počasí 4 Události v České republice a ve světě 6 Úřad městské části Radotín Správa věcí veřejných 8 Veřejná zasedání MZ 10 Kancelář úřadu 11 Matrika 13 Odbory ÚMČ 15 Komise ÚMČ 26 Věci sociální 30 Technické služby 32 Domovní správa 33 Životní prostředí 34 Výstavba v Radotíně 36 Kultura 38 Tisk 48 Školství 49 Volný čas dětí 64 Doprava 68 Politika 69 Průmysl 70 Restaurace 70 Zdravotnictví 71 Církve 72 Společenské organizace 75 Policie 79 Kriminalita 80 Sport 83

3 Nový zvon v radotínském kostele (požehnání zvonu )

4 Počasí Leden odstartoval teplotami pod bodem mrazu, bylo sucho bez sněhu. Ten napadl až 2. ledna asi 2 cm. Koncem ledna se oteplilo. Na počátku února napadl sníh, teploty klesaly pod 4 C, průběžně byly sněhové poháňky. Koncem měsíce února přišlo opět oteplení a dešťové srážky. V březnu srážky deště se sněhem, teploty kolem nuly. Také ještě první jarní den jsme vítali velkou oblačností a na většině území se sněhovými přeháňkami. Hrozila povodeň - Začátkem března hrozilo správnímu obvodu Praha 16 nebezpečí povodní. V Praze na Vltavě nastal (10.20 hod.) 1. (nejnižší) stupeň povodňové aktivity způsobený především táním sněhu na českých horách, hlavně Šumavě a také v povodí Sázavy. Vltava však v Praze zaplavila jen několik náplavek, v regionu Prahy 16 nenapáchala žádné škody. 1. SPA pominul v 8.30 hod. Berounka Radotín a okolí neohrozila. Duben ale vše vynahradil - připomínal více než apríl spíše květen. 2. dubna byl zaznamenán rekord +22,2 C. Nejtepleji bylo 10. dubna, kdy se odpolední teploty dostaly až na 24 C. Květnové počasí už bylo více proměnlivé a deštivě a tak jsme si na první tropický den roku 2009 museli počkat do 26. května. Konec měsíce také přinesl intenzivní bouřky doprovázené přívalovým deštěm. Červen odstartoval teplotně podprůměrnými dny a teprve 14. června se na teploměru objevily letní teploty. Intenzivní bouřky se na našem území ale vyskytovaly až do 13. července. Už 1. srpen odstartoval slunečnou oblohou a 29 C, 2. srpna už bylo 33 C. Další vlna tropických veder udeřila od 16. srpna. Září bylo ve znamení babího léta. Až do bylo zářijové počasí teplotně výrazně nadprůměrné a suché. V Praze-Libuši se v 17 dnech zastavila odpolední teplota přes 20 C, z toho v 11 dnech vystoupila přes 25 C. V I. dekádě října přišlo ochlazení, přepršky 1 až 4 mm, 13. října již poletoval sníh krupice, přišly ranní studené mlhy. Oteplovat se začalo až 22. října. Listopad byl studený, se srážkami do 10 mm, až 21. listopadu se oteplilo +15 C. 5. prosince se ochladilo, 12. prosince začal do střední Evropy proudit studený vzduch od severovýchodu, který přinesl velké ochlazení a místy sněžení. 17. prosince nastoupily pak

5 mrazy -13 C. Na řadě míst padaly 19. a 20. prosince minimální teplotní rekordy a denní teploty zůstávaly pod -10 C. Těsně před Vánoci 22. prosince přišlo oteplení a se na většině území vytvořila ledovka. Před Štědrým dnem nasněžilo pár centimetrů sněhu, ale na Štědrý den sníh již roztál, a tak kouzlo zasněžených vánoc vzalo za své a konec roku tak byl ve znamení oblevy.

6 Události v České republice a ve světě Česká republika se stala od 1. ledna 2009 předsedající zemí Evropské unie. Předsedajícím byl český premiér Mirek Topolánek. Dne 14. ledna 2009 zemřel ve věku 72 let arch. Jan Kaplický, autor vítězného návrhu nové budovy pro Národní knihovnu. Ze zprávy statistického úřadu je patrné, že končí tzv. babyboom. Sice se v posledních letech rodilo hodně dětí, ale ve srovnání s posledními dvaceti lety ubylo dětí více než milion. V Česku ke dni žilo osob, narodilo se dětí a zemřelo lidí. Dne 24. března 2009 byla vyslovena nedůvěra vládě ČR, 5. dubna 2009 se zástupci stran v parlamentním shromáždění sjednotili na jmenování premiérem 58letého Jana Fischera, ředitele statistického úřadu. ODS i ČSSD se dohodly, že si navzájem podpoří svá protikrizová opatření. Dne 9. dubna 2009 prezident Klaus jmenoval premiérem ČR Jana Fischera a 9. května se nová úřednická vláda ujala vlády. Nový premiér plnil i funkci předsedajícího v Bruselu do 30. června, kdy vládu převzalo Švédsko. I přes vzniklé obtíže bylo předsednictví ČR v EU hodnoceno jako úspěšné. Dne 30. května 2009 zemřel ve svém domě na Floridě v USA ve věku 76 let známý český zpěvák Waldemar Matuška. Pohřeb měl v Praze, pohřben byl na Vyšehradě. V červnu opět zasáhly v jižních Čechách a na severní Moravě škodlivé povodně. O život přišlo 14 osob, materiální škody přesáhly několik stovek milionů korun. Čeští zemědělci protestovali proti nízkým výkupním cenách svých komodit. Situace se vyhrotila na Vysočině, kde producenti mléko rozstřikovali z fekálních vozů na pole. V roce 2009 dávali zpracovatelé prvovýrobcům za jeden litr mléka 6,15 Kč, v obchodě se prodával 1 litr ošetřeného mléka za 14,08 Kč. Dne 9. a 10. června 2009 se konaly volby do Evropského parlamentu. ODS získala 31,5% hlasů, ČSSD 22,4 %, KSČM 14,2 % a KDU-ČSL 7,7 % hlasů, Strana zelených nedosáhla požadovaných 5 % odevzdaných hlasů. Dne 25. června 2009 zemřel v USA ve věku 50 let pěvecký idol, popový zpěvák Michael Jackson. Příčinou nejasné smrti byla nekontrolovaná spotřeba léků a drog. Dne 1. září 2009 skončila výroba wolframových žárovek 100 W, všechny budou postupně nahrazovány novými úspornými LED diodovými žárovkami.

7 Dne 2. září 2009 Ústavní soud na základě stížnosti poslance Melčáka zrušil termín předčasných voleb stanovený na října Na dosavadní volební propagaci vynaložily strany již značné finanční částky, ODS 228 mil. Kč, ČSSD 190 mil. Kč, KSČM 33 mil. Kč, KDU-ČSL 30 mil. Kč, TOP mil. Kč a SZ 5 mil. Kč. Ve dnech září 2009 navštívil naši republiku papež Benedikt XVI. V Praze měl prvé setkání v kostele Panny Marie Vítězné, kde se poklonil Pražskému Jezulátku, a navečer se sešel s představiteli státu na Pražském hradě. Druhý den navštívil moravskou metropoli Brno. V neděli se zúčastnil svatováclavských oslav ve Staré Boleslavi a večer se vrátil z letiště Praha-Ruzyně zpět do Vatikánu. Dne 20. října oznámilo Letiště Praha, že je ve finanční krizi a že se očekává roční ztráta v miliardách korun. Vláda chtěla jednat o privatizaci a řešit tím vzniklé finanční problémy. Dne 22. října zemřela první oběť tzv. prasečí chřipky, která se do Evropy rozšířila z Mexika. Byla to 33letá žena s onemocněním srdce, která odmítla hospitalizaci a její zeslabený organismus virovému nakažení podlehl. V ČR bylo podle hlášení hlavního hygienika nakaženo virem H1N1 celkem 314 lidí. Množily se hlasy, že celou záležitost expanduje farmaceutická a mediální lobby. Uplynulý rok byl ve znamení schvalování Lisabonské smlouvy, kdy všechny státy Evropské unie stvrzovaly zásady spolupráce a celkovou organizační činnost v Evropské unii. Dlouhou dobu se čekalo na schválení v Irsku a nejdéle pak na schválení v České republice. Prezident Klaus si před konečným podpisem vymohl výjimku o neprolomení Benešových dekretů. Výjimky ve smlouvě již měli Angličané, Irové i Poláci. Nově se k Čechům přidali i Slováci. Náš prezident nakonec smlouvu podepsal dne 3. listopadu 2009.

8 Úřad městské části Správa věcí veřejných Granty Celkově bylo v roce 2009 podáno 48 žádostí o granty na volnočasové aktivit, což bylo o 2 více než v r Úplně nebo částečně bylo vyhověno 34 žádostem a celková přidělená částka činila ,-, což je zhruba stejná částka jako loni. Pomoc obci Rada odsouhlasila dar ve výši ,- Kč a zapůjčila vysoušeč pro obec Přední Zborovice, okr. Strakonice, která byla koncem června postižena povodní. Vlajka pro Tibet 10. března vyvěsila MČ Praha 16 na budově radnice tibetskou vlajku. Stejně jako v minulých letech se tak symbolicky připojila k celosvětové kampani na podporu Tibetu. Letos to bylo v den 50. výročí povstání proti čínským okupantům, při kterém zahynulo více než 80 tisíc Tibeťanů. Zlatý erb V soutěži Zlatý erb, kde se hodnotí úroveň webových stránek měst a obcí, byly webové stránky MČ Prahy 16 vyhodnoceny jako 5. nejlepší v Praze, a to již potřetí. Naše městská část se zúčastnila soutěže již po šesté. Pořadí stanovují odborníci podle šesti kritérií : 1) povinné informace, 2) úřední deska, 3) doporučené a doplňkové informace, 4) ovládání webu, navigace a přehlednost, 5) výtvarné zpracování, 6) bezbariérová přístupnost. Radotínské stránky dopadly nejlépe v kritériu povinné informace, kde byly ohodnoceny jako druhé nejlepší, naopak rezervy mají v ovládání webu, navigaci a přehlednosti stránek zde byl bodový zisk třetí nejhorší. Nejlepšími webovými stránkami v Praze jsou podle poroty stránky Magistrátu (www.praha.eu). Nové rozmístění odborů ÚMČ Praha 16 v Radotíně obr. v N1/str 8 Lyžařský týden pro děti - V období jarních prázdnin, tedy od 21. do 28. února, zorganizovala radotínská radnice ve spolupráci se základní školou pro místní mládež ve věku od devíti do osmnácti let zimní pobytový zájezd, který byl zaměřen na výuku lyžování. Letos se akce uskutečnila již popáté. Třicet čtyři přihlášených dětí absolvovalo sportem a hrami naplněný týden na Mariánské u Jáchymova v Krušných horách, v příjemném prostředí chaty Lesanky. Sněhové podmínky byly oproti předchozím dvěma rokům zcela mimořádné. Hlavním vedoucím zájezdu a zároveň i hlavní organizátor zájezdu byl starosta Radotína Mgr. Karel Hanzlík. Lyžařský výcvik probíhal především na sjezdovkách nedalekého areálu Neklid na Božím Daru a na Klínovci. Vyvrcholením týdenní akce byl závěrečný závod v obřím slalomu, kde každý z účastníků předvedl, jak se zlepšil a prohloubil své lyžařské dovednosti.

9 Praha 16 pomáhá jihu Čech - Radotínská a zbraslavská radnice spojily síly a posílají pomoc na Strakonicko postižené přírodním živlem, které byly na přelomu měsíců června a července letošního roku zasaženy rozsáhlými záplavami s obrovskými materiálními újmami včetně ztráty lidských životů. K této situaci vznikla iniciativa pražských starostů pro koordinovanou pomoc postiženým místům, aby nebyla poskytnuta stejným obcím anebo pouze turisticky, mediálně, historicky či jinak zajímavým lokalitám. Městské části Radotín a Zbraslav tak pomáhají malé obci Přední Zborovice (69 obyvatel, 45 adres) v okrese Strakonice. V rámci solidarity a pomoci byla schválen finanční dar každé z městských částí ve výši Kč, který osobně předali starostové Mgr. Karel Hanzlík a Mgr. Renata Hůrková 22. července svému kolegovi Václavu Strnadovi. Zároveň bylo nabídnuto zapůjčení vysoušečů. Elektronizace veřejné správy - Radotínská radnice připravila v létě novou informační službu zasílání důležitých zpráv z oficiálních webových stránek na . Na celostátní úrovni byl spuštěn projekt datových schránek. Radotínští občané, ale i další zájemci z řad veřejnosti, kteří se zaregistrují na oficiálních internetových stránkách dostávají bezplatně hlavní zprávy pohodlně do své ové schránky. Mobilní kancelář - Pražská plynárenská, a.s. ve spolupráci s dceřinou společností Prometheus, energetické služby, s.r.o. a Úřadem městské části Praha 16 nabízí odběratelům zemního plynu službu tzv. mobilní obchodní kanceláře. Jejím prostřednictvím si jak stávající, tak i potenciální zákazníci Pražské plynárenské mohou vyřídit záležitosti související s odběrem zemního plynu bez návštěvy kontaktních míst v Praze 2 a Praze 4. Mobilní kancelář bude umístěna v dodávkovém automobilu označeném logem Pražské plynárenské, a.s. před budovou Úřadu městské části Praha 16, náměstí Osvoboditelů 21 v Praze - Radotíně, a to v těchto termínech: od do 15 hodin, od 9 do hodin. Bližší informace lze získat na telefonních číslech a nebo na Vznik československého státu - U příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu dne 28. října v 9.00 hodin položili zástupci Městské části Praha 16 v čele se starostou Mgr. Karlem Hanzlíkem věnec k pomníku v parku na náměstí Osvoboditelů v Radotíně. Úřední hodiny o vánočních svátcích - Úřad městské části Praha 16 měl o vánočních svátcích omezený provoz, týká se to a Ve středu 23. prosince byla všechna pracoviště občanům k dispozici jen v dopoledních úředních hodinách, tj. od 8.00 do hod. Od pondělí 28. do středy 30. prosince nebyl provoz omezen. Ve čtvrtek 31.

10 prosince byly všechny budovy v Radotíně uzavřeny. Obvyklý provoz byl zahájen v pondělí 4. ledna Ples Městské části Praha 16 Dne 7. února se konal XIV. ročník plesu Radotínský bál v sokolovně. Začátek byl ve 20 hodin. Ve srovnání s minulými ročníky se mohl pyšnit bohatou tombolou, v které se sešlo neuvěřitelných 988 cen. K tanci a poslechu hrála kapela Smeč. Veřejná zasedání První veřejné zasedání zastupitelstva MČ Praha 16 Radotín se konalo 25. března od v Kulturním středisku U Koruny. Další zasedání se konala a

11 Kancelář úřadu Kancelář úřadu jako odbor Úřadu městské části Praha 16 zajišťovala v roce 2009 všechny své činnosti v rámci jednotlivých úseků bez organizačních změn. Z hlediska personálního obsazení došlo k několika změnám. První se týkala úseku krizového řízení a vymáhání pohledávek, kde v období leden-únor 2009 působil František Staněk, který však ve zkušební lhůtě ukončil na vlastní žádost pracovní poměr. Od května 2009 zastával tuto pozici Bc. Václav Dbalý, jenž zvítězil ve vyhlášeném výběrovém řízení. Další změna se týkala úseku propagace, kde nastupovala na mateřskou (rodičovskou) dovolenou Jana Hejrová, DiS. Ve druhém vyhlášeném výběrovém řízení se umístila na prvním místě Kateřina Drmlová, která v polovině srpna nastoupila na tuto pozici. Úsek propagace - Webové aplikace - tvoří dva projekty: interní Extranet Městské části Praha 16, který umožňuje souhrnný přehled všech interních dokumentů (např. nařízení tajemníka, pokyny, směrnice, zápisy z porad vedení, zasedání rady a zastupitelstva městské části) včetně fulltextového vyhledávání či vyhledávání v jednotlivých usneseních rady či zastupitelstva, a internetový Informační server Městské části Praha 16. Činnost úseku propagace zahrnuje kompletní správu obou těchto projektů. Stránky jsou denně aktualizovány včetně pravidelných rubrik. V červenci byla spuštěna nová služba pro uživatele stránek Jde o rozesílání informací z webu do ů přihlášených uživatelů. Služba je samozřejmě bezplatná a nabízí zasílání nejdůležitějších aktuálních informací z dění v městské části plánované odstávky vody, uzavírky radotínských ulic, pozvánky na kulturní akce a mnohé další. - Tiskové zprávy - V roce 2009 bylo vydáno devatenáct tiskových zpráv (TZ), které byly rozeslány pražským deníkům, internetovým serverům, ČTK, rozhlasovým stanicím, úřadům správního obvodu Prahy 16 a dalším subjektům. Texty zpráv byly rovněž zveřejněny na webových stránkách Hlavními tématy byly změny v MHD, s nimiž radotínská radnice nesouhlasila a provedla mediální kampaň s dosažením pro občany přijatelných úprav především v autobusové dopravě. Dále například úspora 7,34 milionu Kč provedenými úspornými opatřeními, nákup koní pro městskou policii, otevření nového dopravního hřiště v areálu základní školy a dokončené Sportovní haly Radotín za účasti pražského primátora MUDr. Pavla Béma, nově zavedená služba pro seniory Domácí nouzové

12 volání nebo setkání starosty MČ Praha 16 s Jeho Svatostí papežem Benediktem XVI. Tiskové zprávy byly připraveny také k řadě kulturně společenských akcí. Personální úsek - Úprava platových tarifů - Rok 2009 přinesl dvě změny v platovém systému u zaměstnanců ve veřejných službách a správě. K první úpravě došlo s účinností od , kdy novelou nařízení vlády č. 74/2009 Sb., kterým se mění nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, se zjednodušil systém tarifních platů státních zaměstnanců (počet stupnic platových tarifů se snížil z dosavadních tří na dvě). Na základě této změny došlo u zaměstnanců organizačních složek a příspěvkových organizací MČ Praha 16 k navýšení tarifního platu o 13,5 %. Druhou změnu přinesla zákonná úprava platů účinná od , která se týkala už všech zaměstnanců ve veřejném sektoru. Nařízením vlády č. 130/2009 Sb. se plošně navýšily platové tarify o 3,5 %. - Výběrová řízení - V roce 2009 bylo řádným oznámením vyhlášeno sedm výběrových řízení na obsazení pracovních pozic: referent/ka Odboru živnostenského (pracovní místo obsazeno JUDr. Milenou Kolářovou), vedoucí Odboru místního hospodářství (do funkce byl jmenován Pavel Švitorka), referent/ka Kanceláře úřadu, Úsek krizového řízení a vymáhání pohledávek (pracovní místo obsazeno Bc. Václavem Dbalým), manažer sportovní haly (pracovní místo obsazeno Pavlem Prachařem s tím, že pracovní poměr uzavřený na dobu určitou do vzniku obecně prospěšné společnosti Radotínská, o. p. s. skončil dne ), referent/ka Kanceláře úřadu, Úsek propagace (pracovní místo obsazeno Ing. Aurin Nedbalovou, pracovní poměr byl zrušen ve zkušební době). referent/ka Kanceláře úřadu, Úsek propagace (pracovní místo obsazeno Kateřinou Drmlovou, zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou), referent/ka Odboru ekonomického, Úsek rozpočtových vztahů (pracovní místo obsazeno Lenkou Ryvolovou). - Rekreační zařízení MČ Praha 16 v Chrobolech Rezervace zajišťuje Personální úsek Kanceláře úřadu. Kapacita rekreačního zařízení byla v roce 2009 tradičně nejvíce využita během letních měsíců. V srpnu 2009 bylo ubytovací zařízení zcela naplněno. Převážně se jednalo o letní pobyty skupin, které využily stanoveného poplatku ve výši Kč za jeden den, a to za pronájem celého objektu bez ohledu na počet

13 obsazených lůžek, nejvýše ale do kapacity objektu, tj. 13 osob. Další poplatky za využití ubytovacích služeb jsou stanoveny za 1 den ubytování takto: zaměstnanec ÚMČ Praha Kč včetně DPH, (cena platí rovněž pro osobu blízkou při společném pobytu) ostatní. 190 Kč včetně DPH, pes (po předchozí dohodě). 50 Kč včetně DPH. Čisté výnosy z ubytování rekreantů v roce 2009, kterých bylo 178, činil celkem Kč. Poptávka po nabízených službách v rekreačním zařízení se v porovnání s předchozím rokem zvýšila. Na poplatcích za pobyt bylo v roce 2009 vybráno o Kč více než v roce Matrika Narození V roce 2009 se narodilo... dětí. Byl zaznamenán 1 případ narození v naší městské části Prahy 16 (mimo porodnice), sepsáno 65 zápisů o uznání otcovství k nenarozeným i narozeným dětem a odesláno 15 hlášení o uzavření manželství rodičů dětí do rodné matriky. Ve dnech a se uskutečnila 7x slavnost Vítání nových občánků Radotína, při které bylo uvítáno celkem 63 dětí. Naši nejmenší v upomínku na tento den po zápisu do pamětní kroniky města Radotína obdrželi zlatý přívěsek, pamětní knížku a maminky květiny. Uzavření manželství Od ledna do prosince 2009 se v matričním obvodě Prahy Radotín uskutečnilo 29 sňatků. Dále bylo vydáno 12 rozhodnutí o prominutí vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství cizím státním příslušníkům, 7 osvědčení k uzavření manželství církevními úřady. 25. září 2009 se uskutečnila, den před skutečným 50. výročím své svatby, v obřadní síni MČ Praha l6 oslava zlaté svatby manželů Anny a Stanislava Tučkových.

14 Úmrtí V roce 2009 zemřelo na území Radotína... lidí, z toho přímo v Radotíně došlo ke 22 případům úmrtí. U všech matričních případů byla provedena kontrola zákonem předepsaných dokladů, došetření a doplnění chybějících údajů, provedeny zápisy do matrik a vyhotoveny matriční doklady. V běžné matriční a potvrzovací agendě byly vyhotoveny : a) duplikáty matriční...29 x b) zápisy do Zvláštní matriky 15 x c) osvědčení pro církevní sňatky...7 x d) vysvědčení o právní způsobilosti...4 x e) výměna matrik...3 x f) dodatečné záznamy v matričních knihách..53 x g) potvrzení o příčinách úmrtí a dalších datech3 x Průběžně jsou prováděna různá šetření, doporučení na žádosti občanů a různých úřadů. Změna jména a příjmení Od do bylo v této agendě vydáno: 9x rozhodnutí o změně příjmení a jména /dle 72 zák.č.301/2000 Sb./ 5x rozhodnutí o změně příjmení po rozvodu / 72 / 2x prohlášení o upuštění od užívání dvou příjmení / 70/ 7x zápis nepřechýleného příjmení / 69/ 4x prohlášení o volbě druhého jména / 62/ 3x oznámení o zpětvzetí příjmení po rozvodu Na úseku matrik a státního občanství bylo od do vybráno Kč. V roce 2009 bylo ověřeno podpisů a listin v celkové částce Kč.

15 Odbory ÚMČ Odbor občansko správní Přestupky V roce 2009 bylo zpracováváno celkem 97 přestupků, z nichž 22 nevyřízených přešlo z roku 2008, 70 oznámení došlo v průběhu roku. Z toho bylo 11 spisů postoupeno k projednání místně či věcně příslušným orgánům, 37 spisů bylo odloženo. 16 spisů bylo ukončeno rozhodnutím, v 5 případech byla uložena bloková pokuta, v osmi kauzách bylo použito tzv. zkráceného řízení. V jednom případě se účastník řízení proti rozhodnutí odvolal, nadřízený orgán rozhodnutí potvrdil. Na pokutách bylo uloženo Kč, navíc byla uložena povinnost uhradit náklady řízení ve výši Kč. Písemné a osobní gratulace k významným životním jubileím radotínských občanů Od do bylo ve spolupráci se sociální komisí MZ rozesláno 411 blahopřání k významným životním jubileím radotínských občanů a z tohoto počtu členky komise 104 jubilantům, kteří oslavili 80, 85, 90 a více let, popřály osobně a předaly dárkové balíčky s kytičkou. V prosinci 2009 bylo sociálně slabším občanům Radotína rozvezeno 64 vánočních potravinových balíčků s gratulacemi. Podatelna Od do zpracovala podatelna na ks odesílaných zásilek v hodnotě Kč a na poplatcích za rozhlasová hlášení vybraly Kč. Občanské průkazy V roce 2009 bylo vydáno občanských průkazů, bylo provedeno 889 změn trvalého pobytu v informačním systému evidence obyvatel (dále jen IS EO) do našeho okresu, bylo zpracováno 463 hlášení o změně trvalého pobytu do jiného okresu, do IS EO bylo zpracováno 271 oznámení o narození, 301 změn rodinného stavu (sňatek, rozvod) a 196 oznámení o úmrtí. Za správní poplatky a pokuty bylo na úseku evidence obyvatel a občanských průkazů v tomto období vybráno Kč.

16 Cestovní průkazy V roce 2009 bylo vydáno celkem cestovních pasů. Za správní poplatky a pokuty bylo na úseku cestovních dokladů vybráno Kč. Odbor sociální Oddělení SSP (státní sociální podpora) se od ledna 2009 stává součástí Úřadu práce hl. m. Prahy, a proto některé funkce, které byly s rámci odboru sociálního kumulované, si SSP bude zajišťovat sama. Odbor sociální tvoří doplňková péče, která zahrnuje hmotnou nouzi, příspěvek na péči, zdravotně postižené občany, sociálního kurátora, veřejného opatrovníka, ekonoma odboru a komunitního plánování. Dále sociální odbor tvoří oddělení sociálně-právní ochrany dětí spolu s kurátorem pro děti a mládež. Oddělení sociálně-právní ochrany dětí a mládeže Vedením tohoto oddělení je pověřený Jiannis Georgiou, DiS. I v roce 2009 došlo k realizaci dětských letních táborů, na které MČ Praha 16 přispívala z prostředků z výtěžků loterií tak, jako je tomu každý rok a pracovníci OSPOD byly koordinátory této činnosti. Příspěvky byly poskytovány dětem ze sociálně slabších rodin, které by si za normálních okolností nemohly dovolit pobyt na rekreačních táborech. V roce 2009 byla držena nepřetržitě 24 hodin pohotovost, kdy jednotliví pracovníci byli připraveni v případě potřeby zasáhnout a poskytnout potřebný výkon SPOD. Pohotovost byla za celý rok celkem po dobu 46h 40 min aktivní. Za rok 2009 oddělení evidovalo celkem 1277 případů, z toho 550 aktivních. Do problematiky řešení kurátora pro děti a mládež spadalo 140 aktivních případů. V personální struktuře oddělení nezaznamenalo žádné změny. Ve dnech proběhla na OSPOD kontrola nadřízeným orgánem- MHMP. Kontrola nezaznamenala žádná vážná vybočení z legislativních povinností vedení agendy SPOD. Tak jako každý rok i v roce 2009 byla vykonána praxe několika studentek ze škol se sociálně-právním zaměřením.

17 OSPOD pravidelně v roce 2009 využíval právního poradenství JuDr. Šmídové, kdy v obzvláště složitých případech bylo v zájmu dětí, aby byly zastupovány odborníkem s právním vzděláním. Hmotná nouze Na dávkách hmotné nouze bylo vyplaceno v roce 2009 celkem Kč. Nejvíce bylo vyplaceno na dávkách na živobytí, a to Kč. Následuje doplatek na bydlení Kč, mimořádná okamžitá pomoc Kč. V roce 2009 došlo k nárůstu žádostí, v evidenci bylo 90 žádostí, z toho 55 aktivních. Sociální kurátor (pro dospělé) a veřejný opatrovník Sociální kurátor poskytuje pomoc klientům po návratu z výkonu trestu, je s nimi ve styku i v době výkonu trestu, a to jak písemném, tak osobním návštěvy kurátora v nápravném zařízení. Sociální kurátor navštívil v roce 2009 vazební věznice Praha-Pankrác, Vinařice, Valdice, Stráž, Pardubice a Příbram. Sociální kurátor vyplácí dle zákona o pomoci v hmotné nouzi dávku mimořádné okamžité pomoci pro sociálně vyloučené občany. V roce 2009 bylo vyplaceno těm, kterým hrozilo sociální vyloučení celkem Kč. Tato dávka je vyplácena především při návratu z výkonu trestu. Na Praze 16 má sociální kurátor v evidenci celkem 131 klientů, z toho je 65 aktivních. Práce sociálního kurátora je kumulována s prací veřejného opatrovníka, který v současné době aktivně pracuje s 14 občany, kteří jsou soudním rozhodnutím omezeni ve svých právech. Zdravotně postižení V uplynulém roce bylo evidováno celkem 818 žádostí. Celkem bylo vyplaceno na dávkách pro zdravotně postižené Kč. Vyplaceno bylo: a) na dávkách jednorázových (příspěvek na zvláštní pomůcky, příspěvek na zakoupení, opravu a zvláštní úpravu motorového vozidla, příspěvek na provoz motorového vozidla a příspěvek na individuální dopravu) Kč pro 379 občanů b) na dávkách opakujících se (příspěvek na úpravu a provoz bezbariérového bytu a garáže) Kč pro 16 občanů V roce 2009 došlo k urychlení vyřizování žádostí žadatelů, a to proto, že od přešla Lékařská posudková služba z Úřadu práce hl. m. Prahy pod Českou správu sociálního zabezpečení. Příspěvek na péči a ustanovení zvláštního příjemce důchodu Výše příspěvku pro osoby mladší 18 let věku činí za kalendářní měsíc:

18 stupeň 3 tis. Kč, II. stupeň 5 tis. Kč, III. stupeň 9 tis. Kč a IV. stupeň 11 tis. Kč. U osob starších 18 let věku činí za kalendářní měsíc: I. stupeň 2 tis. Kč, II. stupeň 4 tis. Kč, III. stupeň 8 tis. Kč a IV. stupeň 11 tis. Kč. Za rok 2009 bylo celkem vyplaceno Kč pro 367 občanů, 24 žádostí čekalo na Lékařské posudkové službě. Od přešla Lékařská posudková služba z Úřadu práce hl.m. Prahy pod Českou správu sociálního zabezpečení, a tím došlo i k urychlení vyřizování žádostí. Komunitní plánování Koordinátor komunitního plánování MČ Praha 16 v oblasti sociální se v roce 2009 zúčastnil celkem deseti setkání s ostatními kolegy z pražských městských částí. V r byla jmenována pracovní skupina složená z řad zadavatelů, poskytovatelů a uživatelů služeb. Cílová skupina je zaměřena na pomoc seniorů a zdravotně postižených. MHMP byly přislíbeny finance na veřejné setkání, dotazníkové šetření, brožurku a hlavně na demograficky-sociální analýzu. Proběhlo veřejné setkání s občany k představení Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb. Celý rok se vleklo výběrové řízení na zhotovitele Projektu plnění Střednědobého plánu MHMP a ke konci roku byl zhotovitel vybrán, ale jelikož dle zákonné lhůty možnosti odvolání bude oficielně vyhlášen začátkem r Z tohoto důvodu nebyly zatím žádné finance od MHMP poskytnuty. Státní sociální podpora Odbor sociální Úřadu městské části Praha 16 od 1. ledna 2009 není odborem příslušným k agendám státní sociální podpory. Od 1. ledna převzal agendu státní sociální podpory (např. přídavek na dítě, sociální příplatek, příspěvek na bydlení, rodičovský příspěvek apod) Úřad práce hl. m. Prahy. Odbor živnostenský V roce 2009 živnostenský odbor vybral na správních poplatcích ,- Kč. Dále vybrané pokuty byly ,- Kč. Činnost registrace fyzických a právnických osob: Novela živnostenského zákona, která měla účinnost k se plně projevila v příjmech za správní poplatky až v roce Podle předpokladu MPO by měla být tato výše příjmu asi o 1/3 nižší než před novelou. V konečném součtu se vybralo o více jak 50% méně

19 (r Kč, r Kč a r Kč). Pro živnostenský odbor se v agendě mnoho nezměnilo. V r bylo vydáno o 314 živnostenských oprávnění více než v roce K vedl živnostenský úřad ve svém správním obvodu v evidenci celkem podnikatelů, z toho bylo právnických osob, fyzických osob, ostatní byly zahraniční osoby. Rok 2009 byl rokem změn. Vzhledem k odchodu pracovnice do důchodu se zaučovala v registraci nová pracovnice a zároveň se úřad připravoval na zák. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi s účinností zákona od Dvě pracovnice musely také absolvovat ověřovací zkoušky z důvodů konverze dokumentů prováděné na kontaktním místě Czech Point. K , kdy byly datové schránky spuštěny, byli již všichni pracovníci odboru připraveni a náležitě proškoleni, tudíž na odboru nevznikly žádné větší problémy. V uplynulém roce všichni pracovníci odboru absolvovali nejméně 3-4 školení, ať již bezplatná, která nabízel Magistrát hl.m. Prahy, či placená školení. Živnostenský odbor je již druhým rokem zároveň kontaktním místem Czech POINT. Tyto služby jsou provozovány nad rámec agendy živnostenského odboru a jsou stále rozšiřovány. V roce 2009 bylo vydáno celkem 398 výpisů v celkové výši Kč, z toho: 135x katastr nemovitostí, 115x obchodní rejstřík, 1x insolvenční rejstřík, 122x rejstřík trestů a 25x výpis z bodového hodnocení řidičů. V registraci se též provádí vidimace a legalizace, za kterou bylo vybráno na správních poplatcích celkem Kč. Činnost úseku kontroly: Kontrolní činnost v roce 2009 byla dle metodických pokynů nadřízeného orgánu Magistrátu hl.m. Prahy zaměřena zejména na problematiku objasňování krádeží motorových vozidel a posléze rozšířena o autoklempíře. Dále se kontrolní činnost zaměřovala na podnikatele provádějící různé stavební práce a ke konci roku se zaměřila na podnikání zahraničních fyzických osob. A to konkrétně na dodržování účelu, za kterým byl povolen pobyt na území ČR. Byly tedy při kontrole zjišťovány údaje, zda osoba, která má povolen pobyt za účelem podnikání, skutečně podniká a zda plní povinnosti ve vztahu k příslušné správě sociálního zabezpečení a zejména finančnímu úřadu. Pokud osoba, které byl povolen pobyt za účelem podnikání a nevykonává podnikatelskou činnost, byl dán podnět orgánům cizinecké policie. Probíhaly kontroly ve spolupráci s ČOI na dodržování zákona č. 634/1992

20 Sb., o ochraně spotřebitele a zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání. Ve spolupráci s Městskou policií byla provedena kontrola stánkařů před Albertem. V evidenci provozoven je v našem správním obvodu evidováno celkem provozoven, z toho 946 provozoven vlastní naši podnikatelé. Celkem bylo tedy v roce 2009 provedeno přímo v provozovnách či na živnostenském odboru 193 kontrol. Při zjištění nedostatků byly uloženy pokuty v blokovém řízení v celkové výši Kč. Ve 12 případech byla zahájena správní řízení a z celkové výše uložených pokut byla k vybraná částka ve výši Kč. Kontrolní úsek také vyřešil 39 podnětů od občanů a institucí Odbor místního hospodářství V III.Q probíhalo převzetí veškeré agendy Domovní správy Radotín a výběr firmy Dalkia Česká republika, a.s., která od zajišťuje provoz a údržbu zařízení pro dodávky tepla do všech objektů v majetku Městské části Praha 16. úsek investic: Výstavba, dokončení a kolaudace víceúčelové sportovní haly HOCHTIEF CZ a.s. Výběrová řízení na: - Dodavatele poukázkového systému pro pomoc v hmotné nouzi ACCOR SERVICES CZ, s.r.o. - Informační technologie DPS - Výměna oken v Zdravotnickém zařízení - Rekonstrukce elektroinstalace v bytových domech č.p Sídliště - Nábytek do Sportovní haly Radotín - Akustika do Sportovní haly Radotín - Umístění fotovoltaických panelů na budovy ZŠ Praha Radotín, Loučanská Výměna oken v bytových domech Sídliště Příprava podkladů k stavebnímu řízení na akce: - Parkoviště u Správy obecních nemovitostí - Pěší propojení s obratištěm ul. U Starého stadiónu - Stavební úpravy kulturního střediska Koruna

Rozpočet města Holešova na rok 2009

Rozpočet města Holešova na rok 2009 Rozpočet města Holešova na rok 2009 Příjmy Popis Schválený rozpočet 2009 v tis. Kč Odbor finanční Daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků 22 000 Daň z příjmů ze samostatné výdělečné

Více

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2008. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2008. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2008 Rozpočet projednán dne: 21.11.2007 dne: 14.11.2007 dne: 29.11.2007 ve finančním výboru v radě města v zastupitelstvu města ROZPOČTOVÉ

Více

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. Pozn: jedná se pouze o výpis z Organizačního řádu, který slouží pro potřeby výběrového řízení na funkci vedoucí Odboru správního (OS)

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. Pozn: jedná se pouze o výpis z Organizačního řádu, který slouží pro potřeby výběrového řízení na funkci vedoucí Odboru správního (OS) ORGANIZAČNÍ ŘÁD Pozn: jedná se pouze o výpis z Organizačního řádu, který slouží pro potřeby výběrového řízení na funkci vedoucí Odboru správního (OS) Rada města Uherský Brod dne 7. září 2011 schválila

Více

Přehled o činnosti správního odboru Městského úřadu Odolena Voda za rok 2014

Přehled o činnosti správního odboru Městského úřadu Odolena Voda za rok 2014 Přehled o činnosti správního odboru Městského úřadu Odolena Voda za rok 2014 Správní odbor zajišťuje provoz infocentra, podatelny, pokladny, výkon správních činností na úseku matriky, evidence obyvatel,

Více

Mapa stránek Praha 3

Mapa stránek Praha 3 ŘAD Úřední deska Aktuálně Volba prezidenta republiky Volná pracovní místa Potřebuji vyřídit X Tiskopisy Organizační struktura ÚMČ Praha 3 Tajemník Odbor kancelář úřadu Oddělení personální práce a mezd

Více

NÁVRH VÝDAJŮ ROZPOČTU NA ROK 2015

NÁVRH VÝDAJŮ ROZPOČTU NA ROK 2015 NÁVRH VÝDAJŮ ROZPOČTU NA ROK 2015 11 HOSPODÁŘSTVÍ 2 850,0 - Místní rozhlasy 100,0 - rekonstrukce, rozšíření sítě, uložení vedení do země, běžné opravy, výměna nefunkčních reproduktorů apod. - Opravy, udržování

Více

Usnesení z 81. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 6.1.2010 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení z 81. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 6.1.2010 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení z 81. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 6.1.2010 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu byla přijata tato usnesení: 1.I. vzala na vědomí vyklizení bytu v domě v

Více

Kategorie osobních údajů a kategorie subjektů, kterých se tyto údaje týkají

Kategorie osobních údajů a kategorie subjektů, kterých se tyto údaje týkají V souladu s ustanovením 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zpřístupňuje Městský úřad informace týkající se zejména účelu

Více

Závěrečný účet za rok 2012 MČ Praha Šeberov

Závěrečný účet za rok 2012 MČ Praha Šeberov 2012 2012 2012 2012 2012 pozn. rozpočet Kč úpravy rozpočtu upravený rozpočet skutečnost Kč % UR Hlavní činnost - příjmy 0000 1341 Poplatek ze psů 87 000 0 87 000 88 819 102,09% 0000 1342 Poplatek za lázeňský

Více

Bilance za rok 2013 Odbor vnitřních věcí

Bilance za rok 2013 Odbor vnitřních věcí Bilance za rok 2013 Odbor vnitřních věcí Odbor tvoří matrika, evidence obyvatel, oddělení přestupkové agendy, sekretariát a informační středisko. Vedoucí odboru je paní Anna Klímová, spolu s ní na odboru

Více

Návrh rozpočtu obce Študlov na rok 2015 závazným ukazatelem je paragraf

Návrh rozpočtu obce Študlov na rok 2015 závazným ukazatelem je paragraf paragraf položka Příjmy v tis. Návrh rozpočtu obce Študlov na rok 2015 závazným ukazatelem je paragraf 1111 Daň z příjmu fyz. osob ze závislé činn. 914 1112 Daň z příjmu fyz. osob ze samost. výděl. činn.

Více

Rozpočet obce Bernartice nad Odrou na rok 2015

Rozpočet obce Bernartice nad Odrou na rok 2015 Rozpočet obce Bernartice nad Odrou na rok 2015 PŘÍJMY Kč Rozpočtová skladba oddíl položka Daň z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti 1 900 000 1111 Daň z příjmu fyzických osob ze samostatně výdělečné

Více

PŘÍLOHA Č. 5 ORGANIZAČNÍHO ŘÁDU

PŘÍLOHA Č. 5 ORGANIZAČNÍHO ŘÁDU PŘÍLOHA Č. 5 ORGANIZAČNÍHO ŘÁDU 1010 ODBOR OCHRANY ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ Počet 23 +1 Ekonomika, stížnosti ODD. OCHR. PŘÍRODY A KRAJINY ODD. VODNÍHO HOSP. ODD. OCHRANY LESA A ZPF ODD. OCHRANY OVZDUŠÍ A ODP.

Více

PŘEHLED ČINNOSTÍ NA ODBORU SOCIÁLNÍCH VĚCÍ A ZDRAVOTNICTVÍ ZA ROK 2011

PŘEHLED ČINNOSTÍ NA ODBORU SOCIÁLNÍCH VĚCÍ A ZDRAVOTNICTVÍ ZA ROK 2011 PŘEHLED ČINNOSTÍ NA ODBORU SOCIÁLNÍCH VĚCÍ A ZDRAVOTNICTVÍ ZA ROK 2011 Přehled činností na odboru sociálních věcí a zdravotnictví byl zpracován za období měsíců leden až listopad roku 2011. Veškerou agendu

Více

čj. MCH 5371/2009 spisová značka 5379/2009/OVV Rada města Chropyně

čj. MCH 5371/2009 spisová značka 5379/2009/OVV Rada města Chropyně čj. MCH 5371/2009 spisová značka 5379/2009/OVV R A D A M Ě S T A C H R O P Y N Ě Výpis usnesení z 90. zasedání dne 14. října 2009 R M 1 / 9 0 / 0 9 Informativní zprávu o plnění úkolů uložených Radou města

Více

Plán zimní údržby pro místní komunikace města Hlinska a jeho přilehlé místní částí (Chlum, Srní, Čertovina, Blatno, Kouty)

Plán zimní údržby pro místní komunikace města Hlinska a jeho přilehlé místní částí (Chlum, Srní, Čertovina, Blatno, Kouty) Plán zimní údržby pro místní komunikace města Hlinska a jeho přilehlé místní částí (Chlum, Srní, Čertovina, Blatno, Kouty) textová část Plán zimní údržby je vypracován pro místní komunikace, jejichž vlastníkem

Více

USNESENÍ č. 51/06-04 Z

USNESENÍ č. 51/06-04 Z MĚSTO BECHYNĚ ZASTUPITELSTVO MĚSTA BECHYNĚ USNESENÍ č. 51/06-04 Z ze dne 15.12.2004 Rozpočtové změny Zastupitelstvo Města I. s c h v a l u j e 1. rozpočtovou změnu č.60/2004 - navýšení příjmů na pol.4112

Více

ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE PŘÍSNOTICE -------------------------------------------------------------

ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE PŘÍSNOTICE ------------------------------------------------------------- ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE PŘÍSNOTICE ------------------------------------------------------------- ZA ROK 2005 --------------------- I. Úvod Bilance příjmů a výdajů za rok 2005. II. Plnění rozpočtu příjmů II.

Více

výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 720 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 70 000,--

výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 720 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 70 000,-- ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2009 Příjmy výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 720 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 70 000,-- MÍSTNÍ POPLATKY

Více

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2006. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč Třída Druh příjmu SR Skut.

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2006. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč Třída Druh příjmu SR Skut. MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2006 Rozpočet projednán dne: 23.11.2005 dne: 23.11.2005 dne: 8.12.2005 ve finančním výboru v radě města v zastupitelstvu města ROZPOČTOVÉ

Více

ROZPOČET OBCE LUBENEC NA ROK 2009 P Ř Í J M Y

ROZPOČET OBCE LUBENEC NA ROK 2009 P Ř Í J M Y ROZPOČET OBCE LUBENEC NA ROK 2009 P Ř Í J M Y 1) DAŇOVÉ v tis. Kč Daň z příjmu FO - závislá činnost 1111 2200 Daň z příjmu FO - podnikatelé 1112 600 Daň z příjmu FO - z kapitálových výnosů 1113 150 Daň

Více

NÁVRH ROZPOČTU NA ROK 2015

NÁVRH ROZPOČTU NA ROK 2015 PŘÍJMY Paragraf Položka UZ Org. Orgnum Název účtu návrh Pokladní správa 2015 Pěstební činnost (1031) 1111 Daň z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti 2 400 000 1112 Daň z příjmu fyzických osob ze samostatné

Více

Usnesení ze 75. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 23. 10. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení ze 75. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 23. 10. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení ze 75. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 23. 10. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu: 1. CENTRAL GROUP 8.investiční a.s. návrh spolupráce nepřijala k tomuto

Více

PŘEHLED ZÁKONNÝCH ZMOCNĚNÍ PRO VYDÁVÁNÍ PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ ÚZEMNÍCH SAMOSPRÁVNÝCH CELKŮ

PŘEHLED ZÁKONNÝCH ZMOCNĚNÍ PRO VYDÁVÁNÍ PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ ÚZEMNÍCH SAMOSPRÁVNÝCH CELKŮ PŘEHLED ZÁKONNÝCH ZMOCNĚNÍ PRO VYDÁVÁNÍ PRÁVNÍCH PŘEDPISŮ ÚZEMNÍCH SAMOSPRÁVNÝCH CELKŮ /k 1. 2. 2010/ I. Obce Obecně závazné vyhlášky obcí: 1. zák. č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších

Více

Plnění rozpočtu v tis. Kč za období 1-6/2015 A - daňové příjmy Paragraf, položka, text rozpočet skutečnost %

Plnění rozpočtu v tis. Kč za období 1-6/2015 A - daňové příjmy Paragraf, položka, text rozpočet skutečnost % Plnění rozpočtu v tis. Kč za období 1-6/2015 A - daňové příjmy 1111 daň ze závislé činnosti 2 200 1 264 1112 daň z příjmu fyz. osob (OSVČ) 100 16 1113 daň srážková 255 144 1121 daň z příjmu práv. osob

Více

Plnění rozpočtu v tis. Kč za období 1-3/2015 A - daňové příjmy Paragraf, položka, text rozpočet skutečnost %

Plnění rozpočtu v tis. Kč za období 1-3/2015 A - daňové příjmy Paragraf, položka, text rozpočet skutečnost % Plnění rozpočtu v tis. Kč za období 1-3/2015 A - daňové příjmy 1111 daň ze závislé činnosti 2 200 679 1112 daň z příjmu fyz. osob (OSVČ) 100 16 1113 daň srážková 255 81 1121 daň z příjmu práv. osob 2 400

Více

Informace dle 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů

Informace dle 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů Ochrana Informace dle 18 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů Město Kojetín provádí následující zpracování, které mu ukládá zvláštní zákon,

Více

Usnesení z 97. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 30. 6. 2014 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení z 97. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 30. 6. 2014 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení z 97. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 30. 6. 2014 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu: 1.A.Stanovení místní úpravy silničního provozu v ul. Křivatcová při č.p.

Více

Usnesení ze 6. schůze Rady města Dubí, která se konala dne 26. 2. 2015 na Městském úřadě v Dubí

Usnesení ze 6. schůze Rady města Dubí, která se konala dne 26. 2. 2015 na Městském úřadě v Dubí Usnesení ze 6. schůze Rady města Dubí, která se konala dne 26. 2. 2015 na Městském úřadě v Dubí Program schůze 113/6/2015 program schůze 1. Kontrola usnesení 2. Majetkoprávní záležitosti 3. Neinvestiční

Více

117D0250 Podpora bydlení 2013 - krizový stav

117D0250 Podpora bydlení 2013 - krizový stav Podprogram stanovuje podmínky pro poskytování státních dotací při živelních pohromách v roce 2013, při nichž byl vyhlášen nouzový stav 1 nebo stav nebezpečí 2 pro příslušné území. I. Cíl podpory Cílem

Více

Výsledky kontrol za rok 2014 informace dle 26 zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole v platném znění za MěÚ Říčany)

Výsledky kontrol za rok 2014 informace dle 26 zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole v platném znění za MěÚ Říčany) Výsledky kontrol za rok 2014 informace dle 26 zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole v platném znění za MěÚ Říčany) Odbor: Správních agend a dopravy č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích - 41 č. 183/2006

Více

O b e c n ě z á v a z n á v y h l á š k a č. 1/2007. Část první OBECNÁ USTANOVENÍ

O b e c n ě z á v a z n á v y h l á š k a č. 1/2007. Část první OBECNÁ USTANOVENÍ MĚSTO CHABAŘOVICE O b e c n ě z á v a z n á v y h l á š k a č. 1/2007 kterou se stanoví systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů včetně systému nakládání

Více

Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2014/1 schválené v rámci programu 24. zasedání zastupitelstva obce dne 16.

Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2014/1 schválené v rámci programu 24. zasedání zastupitelstva obce dne 16. Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2014/1 schválené v rámci programu 24. zasedání zastupitelstva obce dne 16. dubna 2014 SOUHRN Schválený rozpočet 2014 Rozpočet obce po Změna Příjmy 3 960 907,00 4

Více

Rozpočet na rok 2015. a)příjmy. Daňové příjmy celkem: 13 979 650,00

Rozpočet na rok 2015. a)příjmy. Daňové příjmy celkem: 13 979 650,00 Rozpočet na rok 2015 a)příjmy paragraf RS položka RS rok 2015 návrh název 1111 Daň z příjmů fyz. osob ze záv.činnosti 2 800 000,00 1112 Daň z příjmů fyz. osob ze sam. výděl. činn. 380 000,00 1113 Daň z

Více

ROZPOČET MĚSTSKÉHO OBVODU MARTINOV

ROZPOČET MĚSTSKÉHO OBVODU MARTINOV Statutární město Ostrava Městský obvod Martinov ROZPOČET MĚSTSKÉHO OBVODU MARTINOV na rok 2014 Schválen usnesením Zastupitelstva městského obvodu Martinov č. 184/23 dne 13. prosince 2013 PŘÍJEM Třída Třída

Více

ROZPOČET OBCE LUBENEC NA ROK 2013

ROZPOČET OBCE LUBENEC NA ROK 2013 ROZPOČET OBCE LUBENEC NA ROK 2013 P Ř Í J M Y 1) DAŇOVÉ v tis. Kč Daň z příjmu FO - závislá činnost 1111 3000 Daň z příjmu FO - podnikatelé 1112 400 Daň z příjmu FO - z kapitálových výnosů 1113 300 Daň

Více

ROZPIS ROZPOČTU OBCE JEZEŘANY-MARŠOVICE PRO ROK 2012

ROZPIS ROZPOČTU OBCE JEZEŘANY-MARŠOVICE PRO ROK 2012 ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: ROZPIS ROZPOČTU OBCE JEZEŘANY-MARŠOVICE PRO ROK 2012 par. pol. Název částka 0000 1111 Daň z příjmů FO ze závislé činnosti a funkčních požitků 1.050.000,- 1112 Daň z příjmů FO ze závislé

Více

Schválený rozpočet města Kostelec nad Orlicí na rok 2012

Schválený rozpočet města Kostelec nad Orlicí na rok 2012 Schválený rozpočet města Kostelec nad Orlicí na rok 2012 v tis. Kč 1. Daňové příjmy 60 291,00 2. Nedaňové příjmy 10 921,59 3. Kapitálové příjmy 12 854,45 4. Přijaté dotace 16 698,51 Příjmy celkem 100 765,55

Více

Registr zpracovávaných osobních údajů

Registr zpracovávaných osobních údajů Registr zpracovávaných Informace o zpracování zpracovávaných na základě zmocnění ve zvláštních zákonech, vztahujících se k působnosti MěÚ ( 18 odst. 1 písm. b) zák. č. 101/2000 Sb., o ochraně, ve znění

Více

Usnesení z 5. schůze Rady města Dubí, která se konala dne 3. 2. 2015 na Městském úřadě v Dubí

Usnesení z 5. schůze Rady města Dubí, která se konala dne 3. 2. 2015 na Městském úřadě v Dubí Usnesení z 5. schůze Rady města Dubí, která se konala dne 3. 2. 2015 na Městském úřadě v Dubí Program schůze 87/5/2015 schvaluje program schůze 1. Kontrola usnesení 2. Majetkoprávní záležitosti 3. Dubské

Více

Mezi nejdůležitější předpisy, podle nichž město (městský úřad) jedná a rozhoduje, patří zejména (vždy se jedná o předpisy v platném znění):

Mezi nejdůležitější předpisy, podle nichž město (městský úřad) jedná a rozhoduje, patří zejména (vždy se jedná o předpisy v platném znění): Mezi nejdůležitější předpisy, podle nichž město (městský úřad) jedná a rozhoduje, patří zejména (vždy se jedná o předpisy v platném znění): I. (obecná část) zákon č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky

Více

Druh služby: pečovatelská služba dle 40 zákona o sociálních službách

Druh služby: pečovatelská služba dle 40 zákona o sociálních službách Podrobný informační materiál o poskytované službě: Pečovatelská služba NADĚJE Druh služby: pečovatelská služba dle 40 zákona o sociálních službách Forma služby: Místo: terénní Arménská 4, 625 00 Brno Kontaktní

Více

ROZPIS ROZPOČTU PRO ROK 2013

ROZPIS ROZPOČTU PRO ROK 2013 Obec Jezeřany-Maršovice Jezeřany-Maršovice 1, 671 75, IČ: 00292931 ROZPIS ROZPOČTU PRO ROK 2013 Zastupitelstvo obce Jezeřany-Maršovice schválilo rozpočet obce pro rok 2013 na svém zasedání dne 13.12.2012

Více

Pravidla pro udělení grantů MČ Praha 16 Radotín v oblasti volnočasových aktivit, sportu a kultury

Pravidla pro udělení grantů MČ Praha 16 Radotín v oblasti volnočasových aktivit, sportu a kultury MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 16 RADA MĚSTSKÉ ČÁSTI Pravidla pro udělení grantů MČ Praha 16 Radotín v oblasti volnočasových aktivit, sportu a kultury I. Všeobecná ustanovení 1. Městská část Praha 16 - Radotín (dále

Více

Třída 1 daňové příjmy: 15 573. Třída 2 nedaňové příjmy 1430. Třída 3 kapitálové příjmy 4. Třída 4 přijaté dotace 174. Úhrn příjmů 17 181,00

Třída 1 daňové příjmy: 15 573. Třída 2 nedaňové příjmy 1430. Třída 3 kapitálové příjmy 4. Třída 4 přijaté dotace 174. Úhrn příjmů 17 181,00 Návrh rozpočtu Obce Dolní Branná na rok 2015 Příjmy: rozpočet Název položky v tis. Kč Třída 1 daňové příjmy: 15 573 Třída 2 nedaňové příjmy 1430 Třída 3 kapitálové příjmy 4 Třída 4 přijaté dotace 174 Úhrn

Více

Technické služby VM s.r.o.

Technické služby VM s.r.o. Výroční zpráva společnosti Technické služby VM s.r.o. Obsah: Za rok 2010 1. Slovo úvodem 2. Údaje o společnosti 3. Majetek společnosti 4. Výsledek hospodaření 5. Činnost středisek 5.1. Středisko čistota

Více

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. orgánů obce Hrušky. Vypracovala: Ing. Božena Kratochvílová

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. orgánů obce Hrušky. Vypracovala: Ing. Božena Kratochvílová ORGANIZAČNÍ ŘÁD orgánů obce Hrušky Vypracovala: Ing. Božena Kratochvílová Čl. 1 Základní ustanovení 1. Organizační řád upravuje organizační strukturu orgánů obce Hrušky, dělbu práce mezi nimi, jejich vzájemné

Více

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA ZBRASLAV S M Ě R N I C E

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA ZBRASLAV S M Ě R N I C E MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA ZBRASLAV TAJEMNÍK ÚŘADU MĚSTSKÉ ČÁSTI S M Ě R N I C E č. S /2009 O ZŘIZOVÁNÍ VĚCNÝCH BŘEMEN Garant: Rozsah působnosti: Ludmila Wágnerová, odbor majetkoprávní Uvolnění členové zastupitelstva

Více

Rozpočet statutárního města Karviné na rok 2009

Rozpočet statutárního města Karviné na rok 2009 Rozpočet statutárního města Karviné na rok Schválen usnesením Zastupitelstva města Karviné č. 577 ze dne 9.12.2008. Uvedeno v tis. Kč Příjmy Třída 1 - Daňové příjmy celkem 678 980 Daně z příjmů, zisku

Více

Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2012/4 (schválené v rámci 16. zasedání zastupitelstva obce dne 28. prosince 2012) SOUHRN Rozpočet obce po RO

Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2012/4 (schválené v rámci 16. zasedání zastupitelstva obce dne 28. prosince 2012) SOUHRN Rozpočet obce po RO Příjmy Výdaje Výsledek (+) přebytek, (-) schodek Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2012/4 (schválené v rámci 16. zasedání obce dne 28. prosince 2012) Rozpočet obce po RO 2012/03 3 681 163,00 4 860

Více

MĚSTO MIMOŇ Odbor správní Městského úřadu Mimoň Mírová 120, 471 24 Mimoň Mimoň III USNESENÍ

MĚSTO MIMOŇ Odbor správní Městského úřadu Mimoň Mírová 120, 471 24 Mimoň Mimoň III USNESENÍ MĚSTO MIMOŇ Odbor správní Městského úřadu Mimoň Mírová 120, 471 24 Mimoň Mimoň III USNESENÍ z 2. zasedání Rady města Mimoň, které se konalo dne 09.01.2012 od 15:00 hodin v zasedací místnosti č. 1 Městského

Více

Zásady poskytování příspěvku na bydlení v rámci programu

Zásady poskytování příspěvku na bydlení v rámci programu Zásady poskytování příspěvku na bydlení v rámci programu 117D0260 Podpora bydlení 2013 - s nevyhlášeným stavem nebezpečí nebo nouzovým stavem, C. Dotační titul č. 3 příspěvek 30 tis. Kč na opravu bytu

Více

RO 23. VÝTAH z USNESENÍ z 23. schůze Rady obce Ludgeřovice (dále RO), která se uskutečnila dne 17.10.2011 od 15:00 hod. v kanceláři starosty obce.

RO 23. VÝTAH z USNESENÍ z 23. schůze Rady obce Ludgeřovice (dále RO), která se uskutečnila dne 17.10.2011 od 15:00 hod. v kanceláři starosty obce. VÝTAH z USNESENÍ z 23. schůze Rady obce Ludgeřovice (dále RO), která se uskutečnila dne od 15:00 hod. v kanceláři starosty obce. Přítomní: Hosté: Omluven: Mgr. Daniel Havlík, Mgr. Pavel Lokaj, MUDr. Petr

Více

DŮVODOVÁ ZPRÁVA Zpráva o činnosti Rady MČ a ÚMČ Praha Zbraslav od 14. 6. 20. 7. 2011

DŮVODOVÁ ZPRÁVA Zpráva o činnosti Rady MČ a ÚMČ Praha Zbraslav od 14. 6. 20. 7. 2011 Městská část Praha - Zbraslav starosta městské části Praha - Zbraslav 156 03 Praha - Zbraslav, Zbraslavské nám. 464 tel.: 257 111 888, e-mail: ales.hanel@mc-zbraslav.cz DŮVODOVÁ ZPRÁVA Zpráva o činnosti

Více

Programový systém pro řízení a zpracování mzdové a personální agendy

Programový systém pro řízení a zpracování mzdové a personální agendy Rozsah zpracování osobních údajů kancelář tajemníka Programový systém pro řízení a zpracování mzdové a personální agendy Účel zpracování: zajištění pracovně-právních vztahů a všech povinností s nimi spojených

Více

ROZPOČET MĚSTA BĚLÁ NAD RADBUZOU NA ROK 2015

ROZPOČET MĚSTA BĚLÁ NAD RADBUZOU NA ROK 2015 Město Bělá nad Radbuzou ROZPOČET MĚSTA BĚLÁ NAD RADBUZOU NA ROK 2015 OD/PA/POL PŘÍJMY Kč Daňové příjmy 25 790 000 1111 Daň z příjmu FO ze závislé činnosti 4 700 000 1112 Daň z příjmu FO ze samostatné výdělečné

Více

Sociální reformy KARTA SOCIÁLNÍCH SYSTÉMŮ

Sociální reformy KARTA SOCIÁLNÍCH SYSTÉMŮ Sociální reformy VÝPLATA DÁVEK Od 1. ledna 2012 dojde v rámci celkové sociální reformy k podstatným změnám v oblasti dávek: - pro osoby zdravotně postižené, - pro osoby, které jsou příjemci příspěvku na

Více

RM 01/14/07 RM 02/14/07

RM 01/14/07 RM 02/14/07 R A D A M Ě S T A C H R O P Y N Ě Výpis usnesení ze 14. zasedání dne 19.3.2007 RM 01/14/07 postup na odstranění autovraku vozu Liaz u objektu tzv. Cikorky dle zákona č. 13/1992 Sb., o pozemních komunikacích,

Více

P. č. Účel zpracování Kategorie osobních údajů Kategorie subjektu údajů Kategorie příjemců

P. č. Účel zpracování Kategorie osobních údajů Kategorie subjektu údajů Kategorie příjemců ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění Plnění povinností MP vyplývající z její působnosti v souladu se: - zákonem č. 553/1991 Sb., o obecní policii,

Více

Návrh rozpočtu na rok 2014

Návrh rozpočtu na rok 2014 Kapitola Položka Kod položka Kod kapitola Upr.rozp 2013 Skut 10/ 2013 Návrh 2014 Příjmy Daňové příjmy Daň z příjmu 1111 0 2 000 000 1 997 728 2 500 000 Příjmy Daňové příjmy Daň z příjmu FO 1112 0 500 000

Více

Obec Grygov Schválený rozpočet obce pro rok 2015

Obec Grygov Schválený rozpočet obce pro rok 2015 Rozpočet obce pro rok 2015 schválen zastupitelstvem obce na veřejném zasedání zastupitelstva obce dne 25.3.2015. Příjmová část (třída 1+2+3+4) 1111 Daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních

Více

Schválený rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2014 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y

Schválený rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2014 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y Schválený rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2014 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y A. Příjmy daňové a poplatky z vybraných činností 1122 5 500 daň z příjmů právnických osob 1341 400 poplatek ze psů 1342 5

Více

ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE PŘÍSNOTICE ------------------------------------------------------------- ZA ROK 2003 ---------------------

ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE PŘÍSNOTICE ------------------------------------------------------------- ZA ROK 2003 --------------------- ZÁVĚREČNÝ ÚČET OBCE PŘÍSNOTICE ------------------------------------------------------------- ZA ROK 2003 --------------------- I. Úvod Bilance příjmů a výdajů za rok 2003. II. Plnění rozpočtu příjmů II.

Více

ZPRÁVA O ČINNOSTI KANCELÁŘE ÚŘADU

ZPRÁVA O ČINNOSTI KANCELÁŘE ÚŘADU MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 16 ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI KANCELÁŘ ÚŘADU ZPRÁVA O ČINNOSTI KANCELÁŘE ÚŘADU ZA I. ČTVRTLETÍ ROKU 2015 Kancelář úřadu jako jeden z odborů Úřadu městské části Praha 16 pracovala v prvním čtvrtletí

Více

Příjmy města 2009 v tis. Kč

Příjmy města 2009 v tis. Kč P Ř Í J M Y CELKEM 106 865,7 DAŇOVÉ PŘÍJMY 66 583,0 Daňové výnosy 52 053,0 1111 Daň z příjmu ze závislé činnosti 10 582,3 1112 Daň z příjmu fyzických osob 2 228,0 1121 Daň z příjmu právnických osob 15

Více

Komentář k návrhu plánu hospodářské činnosti vlastního hospodaření hl.m. Prahy na rok 2014

Komentář k návrhu plánu hospodářské činnosti vlastního hospodaření hl.m. Prahy na rok 2014 Komentář k návrhu plánu hospodářské činnosti vlastního hospodaření hl.m. Prahy na rok 2014 Správa bytových objektů Výnosy jsou v převážné míře tvořeny předpisem nájemného z bytových a nebytových prostor

Více

Usnesení z 83. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 3.2.2010 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení z 83. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 3.2.2010 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení z 83. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 3.2.2010 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu byla přijata tato usnesení: 1. ávrh na program jednání Zastupitelstva, které

Více

Komentář k návrhu rozpočtu pro rok 2015

Komentář k návrhu rozpočtu pro rok 2015 Komentář k návrhu rozpočtu pro rok 2015 P Ř Í J M Y A. Skupina daňové příjmy v celkové výši 7 160 tis. Kč 1122 Daň z příjmů právnických osob Příjem z daně z příjmů právnických osob jedná se o předpokládanou

Více

Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ.

Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ. Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ. Přítomni : Němeček, Davídková, Macháčková, Hoření, Matuna, Pařízek, ing. Vesecký, Procházka Omluveni : Švarcová

Více

INFORMACE K MÍSTNÍMU REFERENDU K OTÁZCE OSAMOSTATNĚNÍ LUBINY

INFORMACE K MÍSTNÍMU REFERENDU K OTÁZCE OSAMOSTATNĚNÍ LUBINY INFORMACE K MÍSTNÍMU REFERENDU K OTÁZCE OSAMOSTATNĚNÍ LUBINY Přípravný výbor pro osamostatnění obce Lubiny si od Městského úřadu Kopřivnice vyžádal vyhodnocení ekonomických dopadů osamostatnění dle následujících

Více

POPIS REALIZACE POSKYTOVÁNÍ SOCIÁLNÍ SLUŽBY

POPIS REALIZACE POSKYTOVÁNÍ SOCIÁLNÍ SLUŽBY Příloha č. 1 Poskytovatel : Městská část Praha 20 Úřad městské části Jívanská 647/10 193 21 Praha 9 Druh sociální služby (dle zák. č. 108/2006 Sb., o sociálních službách ) : 40 pečovatelská služba POPIS

Více

ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2010

ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2010 ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2010 Příjmy výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 625 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 35 000,-- MÍSTNÍ POPLATKY

Více

M Ě S T O B E N Á T K Y N A D J I Z E R O U. U S N E S E N Í z 13. zasedání Rady města Benátky nad Jizerou konaného dne 7.8.2015

M Ě S T O B E N Á T K Y N A D J I Z E R O U. U S N E S E N Í z 13. zasedání Rady města Benátky nad Jizerou konaného dne 7.8.2015 M Ě S T O B E N Á T K Y N A D J I Z E R O U U S N E S E N Í z 13. zasedání Rady města Benátky nad Jizerou konaného dne 7.8.2015 360/13R/2015 Zpráva o kontrole usnesení předloženou zprávu o kontrole usnesení

Více

Technické služby VM s.r.o.

Technické služby VM s.r.o. Výroční zpráva společnosti Technické služby VM s.r.o. Obsah: Za rok 2012 1. Slovo úvodem 2. Údaje o společnosti 3. Majetek společnosti 4. Výsledek hospodaření 5. Činnost středisek 5.1. Středisko čistota

Více

Rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2015 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y

Rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2015 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y Rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2015 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y A. Příjmy daňové a poplatky z vybraných činností 1122 6 000 daň z příjmů právnických osob 1341 350 poplatek ze psů 1342 5 poplatek

Více

U S N E S E N Í Rady Městské části Praha Běchovice číslo 1/002/14 ze dne 25.11.2014

U S N E S E N Í Rady Městské části Praha Běchovice číslo 1/002/14 ze dne 25.11.2014 číslo 1/002/14 k návrhu na schválení programu 2. jednání Rady MČ Praha - Běchovice a) předložený program 2. jednání RMČ Praha - Běchovice a) se zněním programu jednání číslo 2/002/14 k návrhu Rozpočtového

Více

Usnesení z 54. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 11. 2. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení z 54. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 11. 2. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení z 54. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 11. 2. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu: 1. Stavba Prodloužení autobusové zastávky Sídliště Zličín návrh Dodatku

Více

Zápis ze 3. zasedání Zastupitelstva obce Tchořovice ze dne 3. 12. 2010

Zápis ze 3. zasedání Zastupitelstva obce Tchořovice ze dne 3. 12. 2010 Zápis ze 3. zasedání Zastupitelstva obce Tchořovice ze dne 3. 12. 2010 Přítomní členové zastupitelstva: M. Bolina, M. Cihla, V. Končelík, E. Křivancová, J. Křivanec, I. Machovcová, P. Šeda 1. Úvod a schválení

Více

R O Z P O Č E T O B C E P Ř Í S N O T I C E -------------------------------------------------------------- N A R O K 2004 --------------------------

R O Z P O Č E T O B C E P Ř Í S N O T I C E -------------------------------------------------------------- N A R O K 2004 -------------------------- R O Z P O Č E T O B C E P Ř Í S N O T I C E -------------------------------------------------------------- PŘÍJMY OBCE -------------------- Daňové příjmy : N A R O K 2004 -------------------------- Daň

Více

Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2006. Příjmy (v tis.kč)

Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2006. Příjmy (v tis.kč) Rozpočet MČ Praha-Zličín na rok 2006 Příjmy (v tis.kč) Poplatek ze psů... 130 Poplatek za veř.prostranství... 500 Pobytové poplatky... 40 Místní poplatek za výherní hrací přístroje... 1 620 Správní poplatky...

Více

PROJEDNÁNÍ STRATEGIE KOMUNITNĚ VEDENÉHO ROZVOJE ÚZEMÍ MAS UNIČOVSKO, O.P.S. 2014-2020

PROJEDNÁNÍ STRATEGIE KOMUNITNĚ VEDENÉHO ROZVOJE ÚZEMÍ MAS UNIČOVSKO, O.P.S. 2014-2020 PROJEDNÁNÍ STRATEGIE KOMUNITNĚ VEDENÉHO ROZVOJE ÚZEMÍ MAS UNIČOVSKO, OPS 2014-2020 Ing Iveta Kopcová MAS Uničovsko ops projektový manažer Medlov, 1282014 Obsah prezentace 1 Zdroje informací ke strategické

Více

Návrh rozpočtu VHČ MČ Praha 15 na rok 2015

Návrh rozpočtu VHČ MČ Praha 15 na rok 2015 Návrh rozpočtu VHČ MČ Praha 15 na rok 2015 V celkovém objemu příjmů a výdajů vedlejší hospodářské činnosti jsou výnosy a náklady pro rok 2015 navrhovány následovně: I. Příjmová část rozpočtu: Výnosy rozpočtu

Více

Czech POINT. Co je to Czech POINT. Kde najdu pobočky Czech POINT? Obecní úřad Ohrobec v současnosti poskytuje tyto služby:

Czech POINT. Co je to Czech POINT. Kde najdu pobočky Czech POINT? Obecní úřad Ohrobec v současnosti poskytuje tyto služby: Czech POINT Co je to Czech POINT Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál, tedy Czech POINT je projektem, který by měl zredukovat byrokracii ve vztahu občan - veřejná správa. Kde najdu pobočky

Více

Zápis jednání. jednání č. RMČ 82. konané dne 7. 12. 2009 USN RM 486/2009 502/2009

Zápis jednání. jednání č. RMČ 82. konané dne 7. 12. 2009 USN RM 486/2009 502/2009 Zápis jednání RADA MĚSTSKÉ ČÁSTI jednání č. RMČ 82 konané dne 7. 12. 2009 486/2009 502/2009 Přítomni : starostka Alena Samková zástupce starostky ing. Jiří Vintiška radní Danuška Bossanyiová, Karel Kubíček

Více

výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 680 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 80 000,--

výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 680 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 80 000,-- ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2008 Příjmy výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 680 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 80 000,-- MÍSTNÍ POPLATKY

Více

NÁVRH ROZPOČTU 2012 (údaje v Kč)

NÁVRH ROZPOČTU 2012 (údaje v Kč) MĚSTO Týniště nad Orlicí IČO: 002 75 468 DIČ: CZ00275468 NÁVRH ROZPOČTU 2012 (údaje v Kč) návrh 2012 1. Daňové příjmy 50219304,00 daň z příjmu právnických osob placená obcí 1720000,00 2. Nedaňové příjmy

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 33. řádné jednání rady městské části, konané dne 6. 11. 2013 v 16:00 hod. Přítomni: A. Háněl, A. Klímová, F. Toušek, S. Hasenkopfová (příchod v 16.40 h) Dále přítomni:

Více

Příjmy: rozpočet v tis. Kč

Příjmy: rozpočet v tis. Kč Rozpočet Obce Dolní Branná na rok 2012 V odvětvovém třídění Příjmy: Název rozpočet v tis. Kč Třída 1 daňové příjmy: 13 565 2310 Příjmy z poskytování služeb (pitná voda) 720 3119 přijaté nekapitálové přísp.

Více

IV. ROZLIŠENÍ POSTUPŮ PODLE TYPU STAVBY

IV. ROZLIŠENÍ POSTUPŮ PODLE TYPU STAVBY ZÁSAD Y č. 1/2008 r ZA SADY pro uzavírání smluv o zřízení věcného břemene při budování a rekonstrukcích inženýrských a jiných sítí a staveb na pozemcích ve vlastnictví a správě MČ Praha - Běchovice ve

Více

Skutečné příjmy a výdaje v roce 2011

Skutečné příjmy a výdaje v roce 2011 Závěrečný účet obce Rakvice za rok 2011 Závěrečný účet obce Rakvice za rok 2010 byl zpracován dle 17 zákona č. 250/2000 Sb. ve znění zákona č. 477/2008 Sb. Zastupitelstvo obce Rakvice schválilo rozpočet

Více

Usnesení ze 74. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 7.10.2009 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení ze 74. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 7.10.2009 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení ze 74. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 7.10.2009 na Úřadě MČ Praha-Zličín 1. Oznámení konání společného jednání o návrhu změny č. 3 ÚPnSÚ Chrášťany a výzva k uplatnění stanoviska

Více

Obec Dětmarovice Rozpočet obce Dětmarovice - rok 2015

Obec Dětmarovice Rozpočet obce Dětmarovice - rok 2015 Obec Dětmarovice Rozpočet obce Dětmarovice - rok 2015 P Ř Í J M Y (v tis. Kč) A) Daňové příjmy a poplatky položka 1111 Daň z příjmů fyz.osob závislá činnost 2015 8 600 1112 Daň z příjmů fyz.osob z podnikání

Více

Alternativní rozpočet města Veltrusy 2007 15 193,93 15 091,72 15 215,00 15 133,36

Alternativní rozpočet města Veltrusy 2007 15 193,93 15 091,72 15 215,00 15 133,36 Příjmy celkem Příjmy celkem Úprava Úprava PARAG. PARAG. POLOŽ. Org. Název Název NÁVRH SKUT.06 Plán 07 plánu 07 Konečný oddíl paragraf položka Org. r.2006 návrh návrh xx xx xxxx PŘÍJMY 1111 Daňové příjmy

Více

Zpráva o činnosti odboru sociálních věcí 2013

Zpráva o činnosti odboru sociálních věcí 2013 Zpráva o činnosti odboru sociálních věcí 2013 Stejně jako jsme se potýkali loni v lednu se sociální reformou, kdy byly převáděny veškeré dávky na ÚP, tak od letošního ledna bojujeme s novelou zákona o

Více

Příloha č. 2 - Náplně činností odborů MěÚ Hustopeče. Majetkoprávní odbor (8 zaměstnanců) Činnosti:

Příloha č. 2 - Náplně činností odborů MěÚ Hustopeče. Majetkoprávní odbor (8 zaměstnanců) Činnosti: Příloha č. 2 - Náplně činností odborů MěÚ Hustopeče Majetkoprávní odbor (8 zaměstnanců) Činnosti: zajišťuje prodeje, pronájmy a výkupy nemovitostí, jiné dispozice s majetkem města (směny, věcná břemena

Více

NÁVRH ROZPOČTU MESTVSE STAŘEČ NA ROK 2013

NÁVRH ROZPOČTU MESTVSE STAŘEČ NA ROK 2013 Návrh rozpočtu 2013 OdPa Pol. Příjem 1111 daň z příjmů ze závislé činnosti 1112 daň z příjmů fyzických osob 7900 1113 daň z příjmů FO vybíraná srážkou 327 00 1121 daň z příjmů právnických osob 302350 1211

Více

USNESENÍ rady města Slatiňany ze schůze č. 10/2015 konané dne 23. února 2015. 95/10/2015/RMS schválila návrh programu 10. schůze rady města Slatiňany

USNESENÍ rady města Slatiňany ze schůze č. 10/2015 konané dne 23. února 2015. 95/10/2015/RMS schválila návrh programu 10. schůze rady města Slatiňany Rada města Slatiňany USNESENÍ rady města Slatiňany ze schůze č. 10/2015 konané dne 23. února 2015 95/10/2015/RMS schválila návrh programu 10. schůze rady města Slatiňany 96/10/2015/RMS schválila Výroční

Více

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Svatoňovice, IČ 00849979 za rok 2014

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Svatoňovice, IČ 00849979 za rok 2014 Elektronický podpis - 30.3.2015 KUMSX01H9UZ5 Certifikát autora podpisu : KRAJSKÝ ÚŘAD Jméno : Ing. Blanka Gábová Vydal : PostSignum Qualified C... Platnost do : 1.8.2015 MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly

Více

U S N E S E N Í Rady Městské části Praha Běchovice číslo 1/001/14 ze dne 12.11.2014

U S N E S E N Í Rady Městské části Praha Běchovice číslo 1/001/14 ze dne 12.11.2014 číslo 1/001/14 k návrhu na schválení programu 1. jednání Rady MČ Praha - Běchovice a) předložený program 1. jednání RMČ Praha - Běchovice a) se zněním programu jednání číslo 2/001/14 k návrhu na schválení

Více

Osobní údaje zpracovávané Městským úřadem Adamov

Osobní údaje zpracovávané Městským úřadem Adamov Osobní údaje zpracovávané Městským úřadem Adamov Podle ust. 18 odst. 2 zákona o ochraně osobních údajů, Městský úřad Adamov je povinen zajistit, aby informace týkající se zejména účelu zpracování, kategorií

Více