Kráska v Růžovém. Rivel Arosis

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Kráska v Růžovém. Rivel Arosis"

Transkript

1 Kráska v Růžovém Rivel Arosis Z Ponyville náhle zmizela všechna radost. Dokáže se s tím Twilight Sparkle smířit anebo se bude i nadále utápět v zoufalství nad tou strašlivou ztrátou? Autor: Olivia Aurora Kráska v Růžovém Přišel čas zimy, čas svátků. Všechna slavnostní nálada by však byla jen nevhodnou ironií. Nebyl žádný důvod proč se smát. Něco chybělo. Jedna ze stránek života v Ponyville, kterou jsem vždy považovala za stálou. Nikdy mě ani nenapadlo, že jednoho dne prostě zmizí. Měla podobu veselé a temperamentní kobylky, která vždy na tváři nosila úsměv a s každým poníkem se o něj dělila. Ale její tvář už žádný úsměv nezdobí. Její oči jsou zavřené a zdá se, že i zamračené. Přijde mi to nepřirozené, a když nad tím přemýšlím, tak zjišťuji, že závěry, které s toho vyplývají, se mi vůbec nelíbí. Už nebudou žádné oslavy. Nebude již žádný smích. Ve skutečnosti bude spíš zázrak, když alespoň nějaký poník z Ponyville bude i nadále šťastný. V mém srdci se začala stahovat temná mračna. Po pohřbu jsem si sedla v knihovně a zůstala tak po několik hodin. Jen tak sedíc s pohledem skloněným k podlaze jsem se za každou cenu snažila vyhnout jakýmkoliv myšlenkám na ni. V tento čas by myšlení bylo nepříjemné, ne-li nebezpečné. Byla spousta věcí, na které bych mohla myslet, ale nic dobrého by z toho nevzešlo. Ani Rainbow Dash by nedokázala vyčistit oblohu od mraků, které zahalily Ponyville. Ale ať jsem se jich snažila zbavit sebevíc, nedokázala jsem víření myšlenek

2 v mé hlavě zastavit. Má mysl zkrátka nnedokáže být bez jakékoliv z nich. A tak jsem se vzdala a nechala je vklouznout dovnitř. Stalo se to tak náhle, byla první slova, která mi přišla na mysl. Jeden den byla to stále stejné smějící se klubíčko štěstí, se kterým jsem trávila téměř každý den v Ponyville. A další den byla Dál už to však nešlo. Zahnala jsem znovu všechny myšlenky a cítila, jak mi po tváři stékají slzy. Lehla jsem si na podlahu, zuby zatnuté a vzlykajíc. Zůstala jsem tak celý večer, téměř zcela uzavřená do sebe. Málem jsem si ani nevšimla, když Spike něžně zvedl mou hlavu a vsunul pod ní polštář. Stejně tak jsem jen na půl vnímala, když mě o chvilku později přikryl dekou. Měla jsem si toho všimnout včas, byla poslední myšlenka, která mi prolétla hlavou, než jsem upadla ve spánek. Ráno jsem se probudila s pocitem, že část mého já zemřela. Ledový chlad pronikl až do mého srdce. Stále jsem ležela na stejném místě. Mé tělo, zdálo se, si myslelo, že když nebudu dnes nic dělat, tak tento den prostě zmizí. Ale že je to jen přání, bylo jasné hned, jak se ozvalo tiché zaklepání na dveře, které upoutalo mou pozornost. Zpoza dveří se ozval hlas. Twi? Můžu dovnitř? Pro nedostatek energie, vůle, či alespoň náznaku nějaké motivace, jsem zůstala ležet. A tak místo mě otevřel dveře Spike. Dovnitř vstoupila Applejack a sedla si vedle mě. Chci s tebou jen prohodit pár slov. Sem z toho všeho taky ňáká neklidná a myslela sem, že když si spolu popovídáme, tak se nám voběma udělá líp. Souhlasně jsem zamručela Je to prostě nikdo to nečekal. Musela to vědět, ale nikomu nic neřekla. Můžeme si jen domýšlet proč Znovu jsem souhlasně zamručela, což se ale Applejack moc nelíbilo. To seš mi ale pomoc. Přišla sem si promluvit a ty sotva dáš dohromady jedno, dvě slova. Applejack se zvedla a vyšla ven. O chvilku později jsem uslyšela Rarity. Chvilku si spolu venku s Applejack povídaly a pak Rarity vešla dovnitř. Pojď, vstávej! rozkázala. Proč? zamumlala jsem v odpověď. Nenechám tě tu utápět se ve své vlastní lítosti, drahoušku. Čerstvý vzduch ti udělá dobře. Stále jsem odmítala vstát, a tak Rarity seslala levitační kouzlo Odcházíme, oznámila. Proti mé vůli jsem byla magicky vytažena ven.

3 Kam mě to bereš? znovu jsem zamumlala. Rarity si povzdechla. Stále máš ještě nějaké přátele. Je nás sice o poníka méně, ale to neznamená, že zapomeneš na ostatní. My všichni se s tím musíme vyrovnat, ale podaří se nám to jen, když tam budeš s námi. A víš co ještě Twilight? Co? zeptala jsem se jen s nepatrným zájmem, ale i tak se usmála. Ty nás na to totiž také potřebuješ. Celý zbytek cesty jsem už jen mlčela. Chlad zaslepil mé srdce i před mými přáteli. Na Sugarcube Corner byl hořko-sladký pohled. Nejhorší byl fakt, že zde stály všechny moje kamarádky, ale chyběla mezi nimi obvyklá růžová šmouha s načechranou hřívou. Zavřela jsem oči a snažila se to nevnímat. Twilight, musíš se vzchopit, slyšela jsem Raritin hlas. Tiše jsem se posmívala. Jak snadné je to říct pro někoho tak nezávislého. Twi, nečekala sem, že se tak snadno sesypeš. Farmářka ví samozřejmě vše o tom jak se udržet v klidu. Twilight, no tak. Chtěla by, abychom pokračovaly. Nelíbilo by se jí, že se pro ni tak trápíme. No jasně Rainbow Dash. Poník, kterého nic nevyvede z míry. Co jiného bych od ní měla čekat. Musíš být silná, Twilight. Udiveně jsem vytřeštila oči. Poslední kdo promluvil, byla Fluttershy. Dokonce i Fluttershy, nejcitlivější poník, kterého znám, se tomu nebála vzdorovat. Dokonce i Fluttershy, křehká a něžná kobylka pegase, která se všeho bojí, neváhala a odvážně se postavila svým emocím a nenechala je, aby ji pohltily. Dokonce i Fluttershy. V tu chvíli jsem si uvědomila, že jsem na tom opravdu špatně. Zavřela jsem oči a se zatnutými zuby čekala na slzy. Rarity uvolnila své levitační kouzlo a já se slabým žuchnutím dopadla na zem. To mě na chvilku uvolnilo ze sevření emocí, a já tak mohla vnímat okolí. Země. Dřív jsem si toho nevšimla, ale země byla pokrytá slabou vrstvou sněhu. Samozřejmě, pomyslela jsem si, vždyť je zima. Zima. Chvilku jsem tu myšlenku zpracovávala a pak se zhluboka nadechla a postavila se. V očích slzy, ale po tváři se mi rozlil slabý úsměv. Nechce si jít někdo zabruslit? Mé srdce zamrzlé v hlubinách zoufalství začalo pomalu tát.

4 Všechny jsme si našly nějaké brusle a vyrazily na jezero, na němž byl dostatečně pevný led. Rarity měla pravdu. Dýchat čerstvý vzduch bylo skutečně povzbuzující. Cítila jsem se zcela probuzená a na pozoru. Slzy už dávno přestaly téct a mé oči byly suché. Doufala jsem, že všechno bude brzy v pořádku, a že ta, která tu s námi nemohla být, se na nás shůry usmívá a ví, že děláme to, o co se ona vždy snažila. Užíváme si zábavy s přáteli. Bruslení mi šlo stejně špatně jako naposledy při Vymetání zimy. Ale dnes jsem se konečně smála svým vlastním chybám. Dnes jsem neměla žádný cíl ani úkol, který bych musela splnit. Dnes nezáleželo na ničem jiném, než to jen zkusit. Stále jsem ale hluboko uvnitř cítila zbytky smutku. Věděla jsem, že má zesnulá kamarádka by tu ráda v tuto chvíli byla se mnou. Moc ráda by byla tou, která by mi ukázala jak se správně bruslí. Stále mě trochu trápilo, že nedostala šanci udělat alespoň tohle. Po více než hodině bruslení a množství uslzeného chichotání, jsme se všechny vydaly na farmu u jablečných sadů, kde měla Applejack připravený v peci oheň, na němž se pekly jablečné koláče. Sem ráda, žes přišla, Twi, řekla Applejack, když nám nalévala jablečný mošt, Měla sem vo tebe starost. Opatrně jsem usrkla horkého moštu. Přechod z chladného a čerstvého vzduchu do tepla společně s jablečným moštem mi udělal dobře. Díky, Applejack, zastavila jsem se na chvilku, abych si dala další doušek, Já jen Bylo to pro mě obzvláště nepříjemné. Když jsem byla ještě malá klisnička, řekla mi Princezna Celestia, že mám několik skrytých schopností, které čekají jen na to, až budou odhaleny. Jednou z nich by měla být i údajně schopnost vidět budoucnost. A tak jsem se celou dobu ve svých myšlenkách zabývala tím, proč se tato schopnost nemohla objevit dříve. Kdybych to dokázala předpovědět, možná bych No, možná bych tomu nemohla zabránit, ale mohla bych jí ty poslední týdny zpříjemnit. Dopřát jí více zábavy. Více čehokoliv. Víš, Twilight, vložila se do toho Fluttershy, jestli se pořád kvůli tomu cítíš špatně, tak je jedna věc, která by ti možná pomohla na to zapomenout. Och? A co by to mělo být? Mohla by sis promluvit se sestrou Redheart a zeptat se ji na detaily. Jsem si jistá, že ti poví vše, co bys chtěla vědět. Zamyslela jsem se nad tím. Zdálo se to jako dobrý nápad. Cítila jsem sice slabý náznak strachu, ale ignorovala jsem ho. Dopila jsem mošt, vzala si kousek koláče na cestu a za všechno Applejack poděkovala. Pak jsem se vydala za sestrou Redheart do její ordinace. V mém srdci skrz mraky zazářily první sluneční paprsky.

5 Takže, co bylo příčinnou? zeptala jsem se sestry Redheart. Nebyla jsem jistá, jestli mě vůbec slyšela. Můj hlas byl suchý a chraplavý, jako kdyby sám nechtěl, abych se zeptala. Tuze jsem se bála, jaká bude odpověď. Nicméně sestra Redheart po chvilce s povzdechem odpověděla. Přišla sem před dvěma lety s nějakými problémy, které ji trápily. Bohužel se nakonec ukázalo, že je velmi nemocná. Sdělila jsem jí, že jí zbývá nanejvýš jeden rok života. Když to uslyšela, řekla mi, že to nikomu nesmím říct, dokud nezemře. To bylo v zimě pře dvěma roky. Pak ale v létě, půl roku na to, potkala tebe a její stav se zlepšil. Nezajímám se sice moc o psychologii, ale mám pocit, že tvá přítomnost v jejím životě jí dala důvod proč zase žít. Její srdce už nebilo pro ni, ale pro někoho jiného. Myslím, Twilight, že přátelství, které jsi jí dala, prodloužilo její život. Pak se sestra Redheart na chvilku odmlčela a její chování se změnilo. Když znovu promluvila, její hlas byl naplněn hořkostí. Pak jsi se ale změnila, Twilight. Její dovádění tě začalo unavovat. Její zoufalou touhu o pomoc sis chybně vyložila jako hyperaktivitu a přestávala sis jí všímat. To ji velmi ublížilo. Nedokázala tě už znovu rozesmát. A když se nesmáli její přátelé, tak neměla ani ona žádný důvod se smát. Ztratila chuť žít, protože sis její chování vykládala jen jako její typické hlouposti. Twilight Sparkle, to Ty jsi zabila Pinkie Pie. V šoku jsem o krok ustoupila. Co co to říkáte? Prostě a jednoduše, to Ty jsi zapříčinila konec jejího života. Tím, že jsi ji zanedbávala, jsi nedokázala prodloužit její život, a tak jsi ji v podstatě zabila. Ne, ne! Já ji nikdy nezanedbávala! Vždycky jsem oceňovala její optimismus a bezstarostný přístup! Brala jsi to jen jako samozřejmost! Dosáhla jsi toho, že se cítila nemilovaná a nedoceněná. Celou dobu sis říkala, že je to jen Pinkie Pie, ale nikdy ses nenamáhala pochopit proč! Nedokázala jsem odpovědět, tak jsem byla tím obviněním zaskočená. Ale nejhorší bylo, že jsem věděla, že je to pravda. Ale než jsem se nad tím dokázala zamyslet, sestra Redheart pokračovala. Princeznina oblíbená studentka s dosud skrytou schopností vidět budoucnost. Jak o tom Víte!? Kdybys to jen dokázala vidět včas, pak by sis možná dokázala Pinkie Pie více vážit a odčinit své chyby dřív než bylo pozdě. Zatřásla se a začala měnit tvar. Zabila jsi ji, Twilight Sparkle. Vzrostla do výšky a její stín zaplnil celý pokoj. Zabila jsi ji, Twilight Sparkle. Její obličej potemněl.

6 Zabila jsi ji, Twilight Sparkle. Její hlas dostal ďábelský tón. ZaBiLa JSi Ji, twilight sparkle. V tu chvíli jsem uslyšela vzdálený hlas. Zněl jako Pinkie Pie, která říkala: Vstávej! Vstávej, Twilight! ZaBILa JSi JI, twilight sparkle. Vstávej, Twilight! ZaBILa JSI JI, twilight sparkle. Vstávej, Twilight! ZABILA JSI JI, TWILIGHT SPARKLE. TWILIGHT, VZBUĎ SE! S trhnutím jsem se probudila. Už nebyla zima, ale polovina léta. Byla jsem z toho poněkud zmatená a chvilku mi trvalo, než jsem se vzpamatovala. Ten sen jsem měla stále před očima, když jsem zaslechla zaklepání na dveře následované rozmazanou šmouhou v podobě poníka, která jimi proběhla. Vstávej, vstávej, vstávej, vstávej, vstávej! Pinkie Pie poskakovala vzrušeně po pokoji. Protřela jsem si oči a snažila se pochopit co se vlastně děje. Nikdy se to nestalo, pomyslela jsem si. Byl to jen sen. Zhluboka jsem si oddechla. Sen možná, ale rozhodně ne úplně nepravdivý. Zamyslela jsem se. Všechno v něm o našem vztahu bylo pravdivé, uvědomila jsem si. Skutečně jsem brala Pinkie Pie za samozřejmost. Chopila jsme se příležitosti to změnit. I když, stále ještě rozrušená z toho snu, jsem se zvedla a došla k Pinkie. Tvářila se zmateně, když jsem svou tvář zabořila do její růžové a načechrané hřívy, která ztrácela svůj tvar, jen když její srdce bylo smutné. Povzdechla jsem si. Jsem ráda, že jsme se potkaly. A jsem ráda, že jsme kamarádky. Twilight, copak? Měla jsi ošklivý sen? No něco takového. Zhluboka jsem se nadechla, ale zarazila jsem se, když jsem ucítila jak se Pinkie Pie slabě zachvěla. Pinkie, cítíš se v pořádku? Jasně, je mi úplně fajnově! Říká ti něco tvůj Pinkie smysl? Ne! Neprojevil se od té doby, co jsme spolu byly v Žabím močálu. Twilight, děje se něco? Hmm. Ne neděje. Jsi si jistá, že jsi v pořádku? Jasně, je mi skvěle! Znovu se zachvěla. A já si uvědomila, že lže. Něco s ní bylo skutečně v nepořádku. Pak mi to došlo. Princezna Celestia říkala, že jednoho dne budu schopná vidět budoucnost. To nebyl vůbec sen. Byla to vize. Pinkie Pie skutečně umírala. Proč by jinak skrývala, že je nemocná?

7 Uvědomila jsem si, že mi byla dána druhá šance. Příležitost dát věci do pořádku a já ji nehodlala nechat proklouznout mezi kopýtky. Důležitě bylo, uvědomila jsem si, abych Pinkie Pie, neřekla, že to vím. V opačném případě by bylo mnohem těžší udělat ji šťastnou. Musela jsem docílit toho, aby se cítila milovaná. A to bych nedokázala, pokud by si myslela, že to dělám jen z lítosti. To by vůbec nefungovalo. Takže Pinkie máš na dnešek pro nás něco v plánu? Divoce se zašklebila. Nemám tušení! Ale pojďme to zjistit! Slabě jsem se usmála a ucítila záchvěv viny, který ale mohl pocházet pouze z porozumění. To co vždy dělala, dělala proto, aby její přátelé byli šťastní. Když se nebavili, nemohla se bavit ani ona. Strávily jsme den, tak jak bychom strávily jakýkoliv jiný. Užívaly jsme si zábavy se zbytkem našich přátel. Fluttershy a Rainbow Dash se vydaly na louku a tak jsme se k nim přidaly. Pinkie, jak se ukázalo, vycházela překvapivě dobře se Snížkem. Nikdy jsem si neuvědomila, jak zajímavý může být den strávený na louce. Vždy, když jsem ji navštívila, tu byly nějaké úkoly ke splnění, problémy k vyřešení a já se nikdy nezastavila, abych si to na ní opravdu užila. Zůstaly jsme tam až do noci, a když Luna nechala vyjít měsíc, tak jsme pozorovaly světlušky tančící na obloze. Nakonec jsem doprovodila Pinkie zpět do Sugarcube Corner a popřála jí dobrou noc. Twilight, mockrát díky, že jsi dnes byla se mnou. Moc jsem si to užila. To já také! Pinkie potlačila slabé zachvění a já předstírala, že jsem si ničeho nevšimla. Takto dny nadále utíkaly. A každý den byla Pinkie stejně šťastná jako předchozí. Přišla zima a já začala mít strach. Blížil se čas, který jsem viděla ve svém snu. Před tím, než by bylo pozdě, jsem se rozhodla udělat poslední věc a tak jsem se o jednom víkendu stavila v Sugarcube Corner. Ahoj, Pinkie. Mohla bych tě požádat o laskavost? Ano, Twilight? Nevadilo by ti kdybys mě naučila bruslit? Její růžová tvář se rozzářila. No jasně, Twilight! Počkej tady chvilku, dojdu si jen pro brusle! Budoucnost, kterou jsem viděla, se roztříštila. Zima přišla a odešla. A i když se Pinkie Pie sem tam občas zachvěla, tak stále poskakovala kolem a bavila se.

8 A každý den, který uplynul s Pinkie Pie stále naživu a s jejími oslavami, jsem počítala jako malé vítězství. Dny se změnily v měsíce. Měsíce v roky. A já stále počítala každé vítězství a ani na jedno nezapomněla. Oslavila jsem celkem pět tisíc sedm set dvacet čtyři těchto vítězství. To je patnáct let, sedm měsíců, týden a dva dny. Pak Pinkie Pie uspořádala svou poslední oslavu a navždy usnula. Při pohřbu jsem přistoupila k oltáři a naposledy se podívala na svou nejlepší kamarádku. Uronila jsem slzu, ale místo hořkosti v srdci jsem ve tváři měla úsměv. Sbohem a díky, že jsi byla tak úžasnou kamarádkou. Konec

Sam si o tom chtěl promluvit. Meredith nechtěla. Sam

Sam si o tom chtěl promluvit. Meredith nechtěla. Sam FAJN TROCHU OČISTNÉ ANO Sam si o tom chtěl promluvit. Meredith nechtěla. Sam se chtěl zamyslet nad možnými důsledky. Ve světle její reakce považoval za nutné to probrat detailněji. Nekaz to kouzlo, požádala

Více

JAOS. povídka na pokračování pro kroužek robotiky (pro děti 8 12 let)

JAOS. povídka na pokračování pro kroužek robotiky (pro děti 8 12 let) JAOS povídka na pokračování pro kroužek robotiky (pro děti 8 12 let) Kapitola I. Jak to začalo a jak to u nás vypadá? Proč zrovna já? Koukej, ať už jsi zpátky v regenerační komoře! řekl nějaký hlas, když

Více

Samuel van Tongel. Nevinnosti I

Samuel van Tongel. Nevinnosti I Samuel van Tongel Nevinnosti I Studený vítr ochlazoval jinak teplý večer při svitu zapadajícího slunce, jehož barva se měnila při každém mraku, který se na překrásném oranžovo-modrém nebi ocitl. Na stromech

Více

Otevře dveře. aby mohli jít se mnou.

Otevře dveře. aby mohli jít se mnou. Jsem samotná matka Otevře dveře. Protože doma nemám se čtyřmi dětmi. Mistryně mi vždy dělala společnost, umožnila mi mnohokrát z něčeho se dostat. Speciálně chci poděkovat Mistryni. Není zač. Děkuji vám,

Více

to byla jsem starší. Člověk stárne každým dnem, ale to hle bylo jiné, horší, definovatelné. Bylo mi osmnáct. A tolik Edwardovi nikdy nebude.

to byla jsem starší. Člověk stárne každým dnem, ale to hle bylo jiné, horší, definovatelné. Bylo mi osmnáct. A tolik Edwardovi nikdy nebude. 1. OSLAVA Byla jsem na devadesát devět procent přesvědčená, že je to jenom sen. Důvodů, proč jsem si byla tak jistá, bylo víc. Zaprvé jsem stála v zářivém kuželu slunečního světla v takovém tom oslepujícím

Více

Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny?

Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny? Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny? Nikdo si mě za celý týden ani nevšiml. Jsem jen další nová studentka na nové škole. Přestoupila jsem z té minulé z toho důvodu, že se

Více

Ano, které otevírá dveře

Ano, které otevírá dveře ČTVRTÝ PRINCIP Ano, které otevírá dveře Kdykoli objevím lidskou činnost, která funguje v praxi, okamžitě běžím k počítači, abych zjistil, jestli bude fungovat i teoreticky. typický ekonom Já jsem si řekla

Více

www.robotikmechacek.cz

www.robotikmechacek.cz ISBN 978-80-260-3610-4 (epub) ISBN 978-80-260-3611-1 (PDF) ISBN 978-80-260-3612-8 (MobiPocket) www.robotikmechacek.cz Na webu můžete výhodně koupit také elektronickou či tištěnou verzi prvního dílu knihy

Více

Žába 92 / 93. zahrada.indd 92 12.1.2016 7:26:09

Žába 92 / 93. zahrada.indd 92 12.1.2016 7:26:09 Žába Nenávidím žáby. Všechna zvířata mám rád, vím, že co do vznešenosti jsou si všechny výtvory přírody rovné, jen k žábám prostě cítím nepřekonatelný odpor. Povím vám proč, a to i přesto, že mi stačí

Více

Pravidla přátelství. Na motivy úspěšného seriálu od Disney Channel

Pravidla přátelství. Na motivy úspěšného seriálu od Disney Channel Pravidla přátelství Na motivy úspěšného seriálu od Disney Channel Original title: Código amistad Copyright 2015 Disney Enterprises, Inc. Vydalo nakladatelství EGMONT ČR, s.r.o., Žirovnická 3124, 106 00

Více

2. Kapitola - Útěk. Kurtis:,,Mě se neptej..." Já:,,A jak ale mohl vzít roha?"

2. Kapitola - Útěk. Kurtis:,,Mě se neptej... Já:,,A jak ale mohl vzít roha? 2. Kapitola - Útěk,,Pink..probuď se!!" Já:,,Ehh...coo?? Nazdar Kurte.." Kurt:,,Pink, máme problém..pamatuješ na toho včerejšího návštěvníka?" Já:,,Na toho se nedá zapomenout...*zíív*" Kurt:,,Výborně..je

Více

MŮJ STRACH. Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. - Matka Tereza

MŮJ STRACH. Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. - Matka Tereza MŮJ STRACH Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. - Matka Tereza Byla jsem hrozně vyděšená, hlavně z toho, že lidé, které jsem zázrakem potkala, mě jednoduše opustí. Proč by někdo

Více

Můj strach. Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje.

Můj strach. Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. Můj strach Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. - Matka Tereza Byla jsem hrozně vyděšená, hlavně z toho, že lidé, které jsem zázrakem potkala, mě jednoduše opustí. Proč by někdo

Více

Když jsem mámě říkala, že by měla jít za svým snem a otevřít si vlastní pekařství, vůbec jsem si neuvědomila, že se kvůli tomu budu muset stěhovat,

Když jsem mámě říkala, že by měla jít za svým snem a otevřít si vlastní pekařství, vůbec jsem si neuvědomila, že se kvůli tomu budu muset stěhovat, Když jsem mámě říkala, že by měla jít za svým snem a otevřít si vlastní pekařství, vůbec jsem si neuvědomila, že se kvůli tomu budu muset stěhovat, opustit všechny své kamarády a začít chodit do nové školy.

Více

Wendy čekala před domovními dveřmi své učitelky

Wendy čekala před domovními dveřmi své učitelky 2. Lekce klavíru Wendy čekala před domovními dveřmi své učitelky klavíru, svírala noty a snažila se potlačit napjaté chvění, které před lekcemi cítívala. Windy! Pojď dál, pojď dál! Drobná, elegantně oblečená

Více

Nejdřív mysli, potom běž! říkával strýček Šmajda

Nejdřív mysli, potom běž! říkával strýček Šmajda Nejdřív mysli, potom běž! říkával strýček Šmajda a věděl proč. Levou zadní tlapku měl malou a hubenou, vypadala spíš jako uschlý vrbový lístek než jako pořádná myší noha, a tak si každou cestu musel předem

Více

Klasické pohádky. Medvídek Pú. http://deti.e-papa.cz Page 1/5

Klasické pohádky. Medvídek Pú. http://deti.e-papa.cz Page 1/5 Klasické pohádky Medvídek Pú Page 1/5 Tady jde ze schodů za Kryštůfkem Robinem Michal Medvěd hlavou napřed, bum, bum, bum. Jinak to ani neumí, ale někdy mu připadá, že to přece jen musí jít taky jinak,

Více

14 16 KH-57-03-297 -CS-C

14 16 KH-57-03-297 -CS-C 14 16 KH-57-03-297-CS-C Vy krásné vlaštovky! Evropská komise Tuto publikaci zpracovalo Generální ředitelství pro životní prostředí. Vychází ve všech úředních jazycích Evropské unie. Publikace je také k

Více

Binky a kouzelná kniha Binky and the Book of Spells

Binky a kouzelná kniha Binky and the Book of Spells Upozornění pro čtenáře a uživatele této knihy Všechna práva vyhrazena. Žádná část této tištěné či elektronické knihy nesmí být reprodukována a šířena v papírové, elektronické či jiné podobě bez předchozího

Více

A jakmile stanula nad bílou kaluží, jasné světlo rázem zhaslo. Dívka se souhlasně podívala na svůj stín. Dobrá práce, řekla mu.

A jakmile stanula nad bílou kaluží, jasné světlo rázem zhaslo. Dívka se souhlasně podívala na svůj stín. Dobrá práce, řekla mu. Kapitola 2. ARIA Venku bylo zataženo. Žádná modrá obloha, ani slunce, ani stín. Proto bylo tak zvláštní, když se uprostřed parkoviště před nemocnicí jeden stín objevil. Nejdřív to byla jen taková skvrna,

Více

na jeho límci. Mnohokrát jsem vynesla

na jeho límci. Mnohokrát jsem vynesla Jednoho dne na jeho límci. tento malý hmyz ven, měl učitel narozeniny. Ti lidé se zase předem domluvili: Co kdybychom vyhlásili soutěž o nejlepší oblečení jako dárek na učitelovy narozeniny? Musely ho

Více

Hledáte si i během trvání rekvalifikace práci?

Hledáte si i během trvání rekvalifikace práci? Účastnice A: No asi nic moc, protože jsem neměla práci a nikde jsem ji nemohla najít. No doufám, že mi pomůže? Myslíte jako najít práci nebo obecně? No hlavně tu práci, no a pak se budu mít jako celkově

Více

2. Čisté víno (Sem tam)

2. Čisté víno (Sem tam) 1. Čekání na zázrak (Sem tam) H # 1. Už padá půlnoc, zní jen můj těžký krok, oblohou snáší se k zemi mráz, vítr ztichl, zbyl jenom úplněk, () i čas zůstal na chvíli stát. 2. jinak nic, pouze průhledný

Více

Dokonale jsem si všechno připravil, včetně příchodu do třídy. Musel jsem zvolit správný krok. Sebejistý a cílevědomý. Když jsem si o víkendu

Dokonale jsem si všechno připravil, včetně příchodu do třídy. Musel jsem zvolit správný krok. Sebejistý a cílevědomý. Když jsem si o víkendu 3 Dokonale jsem si všechno připravil, včetně příchodu do třídy. Musel jsem zvolit správný krok. Sebejistý a cílevědomý. Když jsem si o víkendu nacvičoval větu: Mám rakovinu mozku, došel jsem k názoru,

Více

Deník mých kachních let. Září. 10. září

Deník mých kachních let. Září. 10. září Deník mých kachních let Září 10. září Kdybych začínala psát o deset dní dříve, bylo by zrovna 1. září. Den, na který jsem se těšila po několik let pravidelně, protože začínala škola. V novém a voňavém

Více

Ahoj kamarádi, rok se s rokem sešel a v našem lese je bílo až oči přecházejí. Všechny stromy se oblékly do nadýchaných jiskřivých kabátů, na kterých

Ahoj kamarádi, rok se s rokem sešel a v našem lese je bílo až oči přecházejí. Všechny stromy se oblékly do nadýchaných jiskřivých kabátů, na kterých Ahoj kamarádi, rok se s rokem sešel a v našem lese je bílo až oči přecházejí. Všechny stromy se oblékly do nadýchaných jiskřivých kabátů, na kterých šišky vypadají jako velké hnědé knoflíky. V lese zavládlo

Více

Nejkrásnější vánoční dárek

Nejkrásnější vánoční dárek Nejkrásnější PŘÍBĚH READ vánoční dárek Vánoce se blíží a Elsa připravuje oslavu. Dnes ráno vstala velmi časně, aby do večera všechno stihla. Pozvaní jsou všichni obyvatelé království. Letošní Vánoce jsou

Více

O Klárce. Rivel Arosis. Povídání o jedné zatím malé holčičce a jejích nejlepších kamarádkách. Klárka a nemluvně

O Klárce. Rivel Arosis. Povídání o jedné zatím malé holčičce a jejích nejlepších kamarádkách. Klárka a nemluvně O Klárce Rivel Arosis Povídání o jedné zatím malé holčičce a jejích nejlepších kamarádkách. Klárka a nemluvně Po nebi se již zas prohánějí oblační beránci a spásají modř, řekla by určitě Klářina milovaná

Více

Legenda o třech stromech

Legenda o třech stromech Legenda o třech stromech Legenda o třech stromech je v tomto setkání s malými metodickými úpravami zpracována v rámci jednoho setkání pro skupinu mládeže a dospělých včetně seniorů. Ve středu zájmu není

Více

že sem na jih zabloudil letos nějaký orel, aby unikl chladnějším

že sem na jih zabloudil letos nějaký orel, aby unikl chladnějším Kapitola 3 Na farmě vzdálené třicet kilometrů severně od údolí Pastvin draků se Larisa postavila a setřela si pot z čela. Naklonila košík, který držela v ruce, a podívala se na červeňoučké jahody, jež

Více

Erik vypjal hru, upravil si baseballovou čepici a vyrazil dlouhými kroky otevřenou branou dovnitř.

Erik vypjal hru, upravil si baseballovou čepici a vyrazil dlouhými kroky otevřenou branou dovnitř. DŮM ČÍSLO 12076 Tys byl odjakživa hrozný paličák, Dominiku! řekla Tina Erikovi. Nesmysl, jste nějak moc moudrá, paní profesorko Patti! opáčil hbitě Erik. Cha, ona není Patti, ale Erik, zvolala pravá Patti

Více

Potrestat nebo nepotrestat

Potrestat nebo nepotrestat 3 Potrestat nebo nepotrestat Náš třetí seminář ještě nezačal. Lidé byli pořád seskupeni do malých hloučků a hluboce zabraní do konverzace. Zaslechla jsem útržky vět. Za to, co řekla, má měsíc domácího

Více

Otrokyně od Nilu. Tati! Kroutila jsem se ve snaze vymanit se z železného bojovníkova sevření.

Otrokyně od Nilu. Tati! Kroutila jsem se ve snaze vymanit se z železného bojovníkova sevření. Tati! Kroutila jsem se ve snaze vymanit se z železného bojovníkova sevření. Tati! Ucítila jsem, jak mě něco udeřilo do zátylku, a svět kolem mě zčernal. D o tváře mi šplíchala studená voda. Když jsem otevřela

Více

ŽALM 23,4A JAN ASSZONYI. SCB BRNO - KOUNICOVA Jan Asszonyi 2015_051 04 Ž23 - Rokle stínu smrti.docx 4. 10. 2015

ŽALM 23,4A JAN ASSZONYI. SCB BRNO - KOUNICOVA Jan Asszonyi 2015_051 04 Ž23 - Rokle stínu smrti.docx 4. 10. 2015 2015 Hospodin vede na různá místa zelené pastvy, stezky spravedlnosti. Po příjemných cestách pomyslel David na cestu roklí stínu smrti. Tam se nebude bát. Ne pro svo odvahu, nýbrž pro přítomnost pastýře.

Více

Kapitola IV. Mezizemí

Kapitola IV. Mezizemí Kapitola IV. Mezizemí Kapitola IV. * Mezizemí * Brána 95 Známý neznámý Poslední zpráva k vám prý nedorazila celá. Začnu tedy znovu od místa, kdy jsem přišel na to, jak použít klíč k bráně. Vložil jsem

Více

Pastorale. Vánoční evagelium podle Lukáše 2,1-20. Pro dva lesni rohy, varhany, flétnu, recitaci a sborový zpěv

Pastorale. Vánoční evagelium podle Lukáše 2,1-20. Pro dva lesni rohy, varhany, flétnu, recitaci a sborový zpěv Pastorale Vánoční evagelium podle Lukáše 2,1-20 Pro dva lesni rohy, varhany, flétnu, recitaci a sborový zpěv Hudba: Bohdan Mikolášek Liturgie: Jana Mikolášková Nebojte se! Liturgická vánoční slavnost pořad:

Více

Zuzana Pospíšilová ilustroval Drahomír Trsťan

Zuzana Pospíšilová ilustroval Drahomír Trsťan Zuzana Pospíšilová ilustroval Drahomír Trsťan Upozornění pro čtenáře a uživatele této knihy Všechna práva vyhrazena. Žádná část této tištěné či elektronické knihy nesmí být reprodukována ani šířena v papírové,

Více

Ahoj kamarádi, pokud mě ještě neznáte, jmenuji se Foxík. A hrozně rád bych byl vaším kamarádem. Mohli bychom si spolu povídat o tom, co jsme zažili a

Ahoj kamarádi, pokud mě ještě neznáte, jmenuji se Foxík. A hrozně rád bych byl vaším kamarádem. Mohli bychom si spolu povídat o tom, co jsme zažili a Ahoj kamarádi, pokud mě ještě neznáte, jmenuji se Foxík. A hrozně rád bych byl vaším kamarádem. Mohli bychom si spolu povídat o tom, co jsme zažili a čemu jsme se naučili. Máma s tátou mi říkali, že se

Více

Tohle byla jedna z mnoha etap jejího života, která měla brzy skončit. Alespoň tak jsem to vnímala a bála se toho, že to skončí příliš brzy.

Tohle byla jedna z mnoha etap jejího života, která měla brzy skončit. Alespoň tak jsem to vnímala a bála se toho, že to skončí příliš brzy. Tohle byla jedna z mnoha etap jejího života, která měla brzy skončit. Alespoň tak jsem to vnímala a bála se toho, že to skončí příliš brzy. Nedokázala jsem si představit život bez ní a to i přesto, že

Více

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

JMENUJI SE: To je otisk mé ruky: Baví mě: S čím si rád/a hraju: Namaluj/napiš na každý prst osobu, která ti pomáhá.

JMENUJI SE: To je otisk mé ruky: Baví mě: S čím si rád/a hraju: Namaluj/napiš na každý prst osobu, která ti pomáhá. To jsem JÁ 1I JMENUJI SE: Baví mě: To je otisk mé ruky: S čím si rád/a hraju: Namaluj/napiš na každý prst osobu, která ti pomáhá. 2I Jmenuji se......... a je mi... let. Žiju společně s: Bydlím v: Nejvíc

Více

Deník,,správnýho psa

Deník,,správnýho psa Deník,,správnýho psa Ne, ne, ne a ještě jednou ne! Neolíznu tě! A nekoukej tak na mě! Opakoval jsem, ale marně. Aneta se na mě pořád koukala svýma smutnýma očima a musím říct, že tohle jí jde fakt dobře.

Více

LAURA MARX FITZGERALDOVÁ

LAURA MARX FITZGERALDOVÁ LAURA MARX FITZGERALDOVÁ Poklekl ke mně a rukama zacákanýma od barev sevřel má ramena. Není kouzelná. Je dost těžké tuhle sklenici naplnit. Je těžké ty peníze vydělat a ještě těžší je uchovat. Přesunul

Více

Byla to láska. Kytička milostné poezie. Obsah: Když jsem byla hodně malá. Pomalu vrůstám do tebe. Kdybych to dovedl. Byla to láska.

Byla to láska. Kytička milostné poezie. Obsah: Když jsem byla hodně malá. Pomalu vrůstám do tebe. Kdybych to dovedl. Byla to láska. Byla to láska Kytička milostné poezie Obsah: Když jsem byla hodně malá Pomalu vrůstám do tebe Kdybych to dovedl Byla to láska Magdaléna Štěpán Křivánek GRANO SALIS NETWORK 2004 www.granosalis.cz Když jsem

Více

Kabát. Tomáš Dušek. Sehnal jsem kabát. Starý vojenský. Podobný, jaký nosil Dobrý voják Švejk. Prošel první světovou válkou.

Kabát. Tomáš Dušek. Sehnal jsem kabát. Starý vojenský. Podobný, jaký nosil Dobrý voják Švejk. Prošel první světovou válkou. Kabát Tomáš Dušek Sehnal jsem kabát. Starý vojenský. Podobný, jaký nosil Dobrý voják Švejk. Prošel první světovou válkou. Tyhle kabáty jsou už k nesehnání a cena bývá vysoká. Dost jsem za něj zaplatil,

Více

rukavicemi na Maxe, Frankieho domácího mazlíčka. Ten spal, stočený na konci pohovky. Stejně si myslím, že psi by měli spát v pelechu.

rukavicemi na Maxe, Frankieho domácího mazlíčka. Ten spal, stočený na konci pohovky. Stejně si myslím, že psi by měli spát v pelechu. KAPITOLA 1 Můžeš si kousek poposednout? zeptala se Louisa, když přišla do obýváku. V ruce držela misku brambůrek. Frankie, který seděl na pohovce, se kousek posunul a při skl se na Charlieho. Dál už nemůžu,

Více

Alison Gross Am G C E7 Am G C Dm E7 1. Když zapadlo slunce a vkradla se noc a v šedivých mracích se ztrácel den, Am G C E7 Am G Am a když síly zla ve tmě převzaly moc, tu Alison Gross vyšla z hradu ven.

Více

Následovala malá chvíle ticha. Pak ze mě vypadlo: Sáro? Kdy má vlastně Libor přijít? Za 10 minut, řekla Sára. Čekání na Libora jsme si krátily tím, že jsme probíraly takové typické holčičí věci. Najednou

Více

Pierre Franckh. způsobů, jak najít lásku

Pierre Franckh. způsobů, jak najít lásku Pierre Franckh 21 způsobů, jak najít lásku Důležité upozornění: Rady uveřejněné v této knížce byly autorem a nakladatelstvím pečlivě zpracovány a prověřeny, nemůže však za ně být převzata jakákoliv záruka.

Více

Ahoj kamarádi, tak co íkáte na ty dva hlupáky a vykutálence, kte í malému Jakubovi tak moc ublížili? Taky je vám z toho smutno? No aby nebylo!

Ahoj kamarádi, tak co íkáte na ty dva hlupáky a vykutálence, kte í malému Jakubovi tak moc ublížili? Taky je vám z toho smutno? No aby nebylo! Ahoj kamarádi, tak co říkáte na ty dva hlupáky a vykutálence, kteří malému Jakubovi tak moc ublížili? Taky je vám z toho smutno? No aby nebylo! Vždyť je to ostuda, když se lidi k sobě chovají tak surově

Více

Vítám Tě na Červené Lhotě!

Vítám Tě na Červené Lhotě! Vítám Tě na Červené Lhotě! Jmenuju se Anton a jsem tu po staletí už komorníkem. Někteří z mých pánů se sice zpočátku podivovali mým způsobům, ale nakonec všichni pochopili, že na vodním zámku si lepšího

Více

Kristův kříž: Křesťanova hlavní věc!

Kristův kříž: Křesťanova hlavní věc! Kristův kříž: Křesťanova hlavní věc! Čtení: Lukáš 9:18 27 Asi před deseti lety se promítal film o třech přátelích z New Yorku, kteří se blížili ke čtyřicítce a měli velký zmatek ve svých životech, zaměstnáních,

Více

Radomír Hanzelka AGENTURA OSIRIS KNIHA DRUHÁ

Radomír Hanzelka AGENTURA OSIRIS KNIHA DRUHÁ Radomír Hanzelka AGENTURA OSIRIS KNIHA DRUHÁ 1 Copyright Radomír Hanzelka, 2013 www.radomirhanzelka.cz Všechna práva vyhrazena Vytiskla a vydala: Nová Forma s.r.o. www.novaforma.cz Vydání první ISBN 2

Více

Návštěva anděla VÁNOČNÍ PŘÍBĚH

Návštěva anděla VÁNOČNÍ PŘÍBĚH VÁNOČNÍ PŘÍBĚH Návštěva anděla Kdysi dávno žila v Nazaretu dívka. Byla jemná a skromná a jmenovala se Marie. Zasnoubila se s tesařem jménem Josef. Jednou, když si vyšla na procházku, přihodilo se jí něco

Více

Pohádkové povídání. - pro děti i dospělé -

Pohádkové povídání. - pro děti i dospělé - Pohádkové povídání - pro děti i dospělé - Knížka Pohádkové povídání vznikla v roce 2009 v rámci výzkumné práce: Problematika znakového jazyka a možnost jeho využití v pohádkách pro sluchově postižené děti

Více

Post Bellum Příběhy našich sousedů. Pan Adolf Lang se svým vnukem Karlem Hury, členem týmu

Post Bellum Příběhy našich sousedů. Pan Adolf Lang se svým vnukem Karlem Hury, členem týmu Post Bellum Příběhy našich sousedů Pan Adolf Lang se svým vnukem Karlem Hury, členem týmu Pan Adolf Lang se narodil 29. září 1936 v Pávově. Pochází ze šesti dětí. Rodiče byli velmi chudí. Hlavní obživou

Více

Mgr. et Bc. Michael Novotný. Veršované pohádky

Mgr. et Bc. Michael Novotný. Veršované pohádky Mgr. et Bc. Michael Novotný Veršované pohádky Copyright Autor: Michael Novotný Ilustrace: Barbora Lišková Vydal: Martin Koláček - E-knihy jedou 2015 ISBN: 978-80-7512-337-4 (epub) 978-80-7512-338-1 (mobipocket)

Více

1. kapitola. Najednou se odněkud přiřítil chlapec, o něco málo starší, než já. Co tu děláš? zeptal se překvapeně.

1. kapitola. Najednou se odněkud přiřítil chlapec, o něco málo starší, než já. Co tu děláš? zeptal se překvapeně. 1. kapitola Muselo se něco stát! Tohle přece není normální! víří mi hlavou. Okolo mě jezdily tanky a motorky. Co se to děje? Náhle mi hlavou bleskla strašlivá myšlenka: ocitla jsem se v minulosti. Ano,

Více

noční motýl prosím tě otevři

noční motýl prosím tě otevři když spíš když spíš má ticho zvláštní něhu svět ustane v svém koloběhu když spíš co tvůj sen skrývá nemám zdání zdá se ti asi o létání když spíš pokoj má barvu zralých pšenic slunce už sahá do okenic když

Více

SYCENÍ DUŠE CHIJIOKE NWAUCHE. (Konference Kunčice pod Ondřejníkem, říjen 2013)

SYCENÍ DUŠE CHIJIOKE NWAUCHE. (Konference Kunčice pod Ondřejníkem, říjen 2013) SYCENÍ DUŠE CHIJIOKE NWAUCHE (Konference Kunčice pod Ondřejníkem, říjen 2013) Moc se mi líbilo, jak jsi mluvil o sedmi aktivitách duše. O sycení se, o kněžství Já věřím, že je pro mě velmi důležité, abych

Více

Řehořovi bylo jasné, co Markétka zamýšlí, chce odvést matku do bezpečí a jeho pak zahnat ze stěny dolů. Ale jen ať si to zkusí! Řehoř sedí na svém

Řehořovi bylo jasné, co Markétka zamýšlí, chce odvést matku do bezpečí a jeho pak zahnat ze stěny dolů. Ale jen ať si to zkusí! Řehoř sedí na svém f r a n z k a f k a Řehořovi bylo jasné, co Markétka zamýšlí, chce odvést matku do bezpečí a jeho pak zahnat ze stěny dolů. Ale jen ať si to zkusí! Řehoř sedí na svém obraze a nevydá ho. Raději skočí Markétce

Více

Figuriny. "Ha-ha-ha! " začala se řehotat Katarina,když ožila. "Hi-hi-hi!" odpovědi se jí dostalo od Anabely.

Figuriny. Ha-ha-ha!  začala se řehotat Katarina,když ožila. Hi-hi-hi! odpovědi se jí dostalo od Anabely. Figuriny "Ha-ha-ha!" bylo první, co figuríny řekly, když v buticích, výkladech obchodů a v skladištích velkoobchodů začaly ožívat. Každá jedna figurína se začala smát. Jakoby chtěla popřít tu nepřirozenou

Více

PETROU ŠÁCHOVOU. A našel by se mezi vzpomínkami nějaký neobvyklý zážitek? Zážitků byla spousta. žádný zajímavý či neobvyklý mě teď asi nenapadá.

PETROU ŠÁCHOVOU. A našel by se mezi vzpomínkami nějaký neobvyklý zážitek? Zážitků byla spousta. žádný zajímavý či neobvyklý mě teď asi nenapadá. ROZHOVOR S... PETROU ŠÁCHOVOU Začneme celkem obvyklou otázkou. Jak vzpomínáš na naši školu? Na základní školu mám veselé i smutné vzpomínky.určitě převažují ty, které mě rozesmějí. Tyto chvíle se mi vybavují

Více

Tim 2,2 o.s. - www.web4kids.cz. 10. Omluva

Tim 2,2 o.s. - www.web4kids.cz. 10. Omluva 10. Omluva Tim 2,2 o.s. - www.web4kids.cz Podívej, kdo sem jde, upozornil Štefan přítele. Ten se napřímil a pohlédl k cestě. Po ní pomalu přicházel Viktor. No, ty lenochu, zasmál se mu Gimo naproti, když

Více

JEŽÍŠ JE PRAVÝ BŮH Ježíš nám svými zázraky dal poznat, že je Pán všech věcí. Mohl dělat zázraky, protože byl Bůh. Katechismus o tom říká: Ježíš vrátil v pouhém okamžiku slepým zrak, hluchým sluch, němým

Více

Trik. Pak ses probudil a vzpomněl si, kde jsi.

Trik. Pak ses probudil a vzpomněl si, kde jsi. Část první Trik Trik Ty dvě děti, chlapci, seděly těsně vedle sebe, zmáčknuté k sobě velkými opěrkami starého křesla. Ty jsi byl ten vpravo. Teplo druhého chlapce bylo tak blízké, přesouval pohled od

Více

VÝPRAVA DO NEZNÁMA Dnešní den je pro myší kluky Otíka a Tomíka opravdu výjimečný. Čeká je výprava do neznáma a půjdou úplně, ale úplně sami. Buďte opatrní, nabádal je táta, když se rozcházeli v předsíni

Více

Motto: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život

Motto: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE Leden 2012 Motto: Učíme se pro život Obsah : Beseda s policií.........1 Sportovní dopoledne..........2 INFO ze ZŠ a MŠ v nemocnici..3-4

Více

Bůh povznese Josefaotroka

Bůh povznese Josefaotroka Bible pro děti představuje Bůh povznese Josefaotroka Napsal: Edward Hughes Ilustrovali: M. Maillot; Lazarus Upravili: M. Maillot; Sarah S. Přeložila: Majka Alcantar Vydala: Bible for Children www.m1914.org

Více

8. LEKCE VZTAHY MEZI SOBĚ ROVNÝMI. MEDIACE.

8. LEKCE VZTAHY MEZI SOBĚ ROVNÝMI. MEDIACE. 8. LEKCE VZTAHY MEZI SOBĚ ROVNÝMI. MEDIACE. Úvod Mediace je způsob řešení konfliktů, při kterém se dvě znesvářené strany obrací na nezaujatou osobu, aby jim pomohla dopět k dohodě. Není to ale řešení z

Více

Základní škola Velké Pavlovice, okres Břeclav, příspěvková organizace

Základní škola Velké Pavlovice, okres Břeclav, příspěvková organizace Základní škola Velké Pavlovice, okres Břeclav, příspěvková organizace Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Název : Malý princ, Antoine de Sain - Exupéry Autor: Mgr. Jitka Řádková Ročník: 3. ročník

Více

3. Kousky veršů (Poupata)

3. Kousky veršů (Poupata) 1. esta poslední kapky (Poupata) mi mi 1. Sklenici vína dolej nám, ó, Pane, mi mi dokud tam na dně něco zbejvá, Pane, nebudem vědět o těle, duše se vínem umeje, nebudem bdít a nebudem spát, ó, Pane. 2.

Více

SEDM ZLATÝCH OBLÁČKŮ

SEDM ZLATÝCH OBLÁČKŮ SEDM ZLATÝCH OBLÁČKŮ VOJTĚCH FILIP VĚNOVÁNO BOHU 3 4 Copyright Autor: Vojtěch Filip Fotografie na obálce s laskavým svolením Petra Pospíšila, Hoher Bogen 2009 Vydal: Martin Koláček E-knihy jedou 2014 ISBN:

Více

Ve znamení Kříže. Výpisky z poutního deníku

Ve znamení Kříže. Výpisky z poutního deníku Ve znamení Kříže Výpisky z poutního deníku Tuto pouť jsem pojal jako křížovou cestu (každý den bude jedno zastavení) a chci jí obětovat za to, aby se lidé v naší farnosti otevřeli působení Ducha svatého.

Více

1. kapitola. Proč nic nejíte? Jím. Nejíte. Jím tolik, kolik potřebuju, nikdy jsem se nepřecpávala.

1. kapitola. Proč nic nejíte? Jím. Nejíte. Jím tolik, kolik potřebuju, nikdy jsem se nepřecpávala. 1. kapitola Proč nic nejíte? Jím. Nejíte. Jím tolik, kolik potřebuju, nikdy jsem se nepřecpávala. Nevypadáte, jako byste jedla tolik, kolik potřebujete. To vím líp než vy. Neřekla jsem to drze, jen s jistotou.

Více

Copyright Eric Kahn Gale, 2011, 2013 Translation Květa Kaláčková, 2013 Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2013 ISBN 978-80-7462-381-3

Copyright Eric Kahn Gale, 2011, 2013 Translation Květa Kaláčková, 2013 Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2013 ISBN 978-80-7462-381-3 Copyright Eric Kahn Gale, 2011, 2013 Translation Květa Kaláčková, 2013 Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2013 ISBN 978-80-7462-381-3 Jak dělat potíže, aniž by ses do nich sám namočil, jak řídit školu a být

Více

TEXTY VOJTĚCH MALACH 2003

TEXTY VOJTĚCH MALACH 2003 TEXTY VOJTĚCH MALACH 2003 TMA SE SNÁŠÍ NA MĚSTO TAK TĚ PROSÍM BUĎ SE MNOU UPÍR KROUŽÍ KOLEM NÁS SCHOVEJ HLAVU POD POLŠTÁŘ ZKOUŠÍM TO DÁL R. ZKOUŠÍM TO DÁL DOTKOUT SE OBLAKŮ ZKOUŠÍM TO DÁL DOTKNOUT SE HVĚZD

Více

ČTVRTÁ ITERACE. Nevyhnutelně se začnou vynořovat základní nestability. IAN MALCOLM

ČTVRTÁ ITERACE. Nevyhnutelně se začnou vynořovat základní nestability. IAN MALCOLM ČTVRTÁ ITERACE Nevyhnutelně se začnou vynořovat základní nestability. IAN MALCOLM HLAVNÍ CESTA Do střechy elektromobilu bubnoval déšť. Tim cítil, jak ho brýle pro noční vidění nepříjemně tlačí do čela.

Více

Bible pro děti. představuje. První Velikonoce

Bible pro děti. představuje. První Velikonoce Bible pro děti představuje První Velikonoce Napsal: Edward Hughes Ilustrovali: Janie Forest Upravili: Lyn Doerksen Přeložila: Jana Jersakova Vydala: Bible for Children www.m1914.org 2010 Bible for Children,

Více

Titul: TV_1303_Duchovné praktikovanie a úprimnosť pomáhajú planéte_iii Zdravím, Mistryně! (Ahoj.) Ano?

Titul: TV_1303_Duchovné praktikovanie a úprimnosť pomáhajú planéte_iii Zdravím, Mistryně! (Ahoj.) Ano? Zdravím, Mistryně! (Ahoj.) Ano? Dělám to teď dobře. Velice ráda Vás vidím! Já také, drahá, já také. Jste tak hezká! A toto je moje tchýně. Och, ano? Celá rodina je tady, dobrá! Dobrá, zpět k vaší poezii.

Více

Honza se rozhodl, že bude peciválem. Nejspíš se v nějaké pohádce dočetl, že je to povolání, při kterém se člověk moc nenadře, a to mu zavonělo.

Honza se rozhodl, že bude peciválem. Nejspíš se v nějaké pohádce dočetl, že je to povolání, při kterém se člověk moc nenadře, a to mu zavonělo. Honza se rozhodl, že bude peciválem. Nejspíš se v nějaké pohádce dočetl, že je to povolání, při kterém se člověk moc nenadře, a to mu zavonělo. Pec doma měli, tak si na ni hned vylezl a pohodlně se rozvalil.

Více

poznejbibli biblické příběhy pro děti

poznejbibli biblické příběhy pro děti Vyplň následující údaje Věk: Datum narození: Jméno: Adresa: Vedoucí skupiny: 1. Příběh: Slepec vidí poznejbibli biblické příběhy pro děti Přečti si: Lukáš 18,35-43 Klíčový verš: Lukáš 18,43 Požádej někoho,

Více

Julinka a její zvířátka Prázdninový zvěřinec

Julinka a její zvířátka Prázdninový zvěřinec Julinka a její zvířátka Prázdninový zvěřinec Vyšlo také v tištěné verzi Objednat můžete na www.fragment.cz www.albatrosmedia.cz Rebecca Johnson Julinka a její zvířátka Prázdninový zvěřinec e-kniha Copyright

Více

PORAĎ SI SE ŠKOLOU Lucie Michálková

PORAĎ SI SE ŠKOLOU Lucie Michálková PORAĎ SI SE ŠKOLOU Lucie Michálková Copyright 2015 Lucie Michálková Grafická úprava a sazba Lukáš Vik, 2015 1. vydání Lukáš Vik, 2015 ISBN epub formátu: 978-80-87749-89-0 (epub) ISBN mobi formátu: 978-80-87749-90-6

Více

Až se setká země s nebesy

Až se setká země s nebesy Až se setká země s nebesy Rivel Arosis Jednoho dne objeví Applejack na prahu své farmy nádhernou kytičku a všem je okamžitě jasné, že někdo k Applejack chová jisté city. Nikdo však netuší, kdo by to mohl

Více

poznejbibli b12 biblické příběhy pro děti

poznejbibli b12 biblické příběhy pro děti Vyplň následující údaje Věk: Datum narození: Jméno: Adresa: e-mail: Vedoucí skupiny: 1. Příběh Josef a anděl poznejbibli biblické příběhy pro děti Přečti si: Matouš 1,18-25 Na Josefa a Marii čekala spousta

Více

Už kráčí anděl kolem domečku, v každé ruce zlatou svíčičku, také však nese velkou knihu, a teď už spíme v Ježíšově jménu.

Už kráčí anděl kolem domečku, v každé ruce zlatou svíčičku, také však nese velkou knihu, a teď už spíme v Ježíšově jménu. Kajsa Nebojsa Přála bych vám vidět domek, v kterém bydlela Kaj sa Ne bojsa. Byl tak maličký a tak milý, že by člověk skoro uvěřil, že je to domeček z pohádky, kde žijí trpaslíci a skřítkové. Stál v úzké

Více

GIO: PŘÍBĚH AFRICKÉHO CHLAPCE

GIO: PŘÍBĚH AFRICKÉHO CHLAPCE 1 Tereza Čierníková GIO: PŘÍBĚH AFRICKÉHO CHLAPCE 2 PROLOG Henry Vans znovu objíždí svět! Cestopisec Henry Vans, který po svých deseti letech cestování nasbíral tisíce a tisíce informací o zemích z celého

Více

Mám ji pozvat? Ta Katčina oslava byla jednou z nejhezčích, na kterých jsem kdy byl. Zábava tam jela plným proudem. Dokonce jsem už pocítil, že mě lidi konečně přijali a už jsem nebyl ten novej. Po tanci

Více

Jsou okamžiky, kdy dlouze vyhráváš, pak štěstí se přikloní na moji stranu, možná jen, že mi ve hře šanci dáváš, kterou jinde tak snadno nedostanu...

Jsou okamžiky, kdy dlouze vyhráváš, pak štěstí se přikloní na moji stranu, možná jen, že mi ve hře šanci dáváš, kterou jinde tak snadno nedostanu... 1. Hrajeme spolu tu partii podivnou zase, bez figurek na šachovnici žlutohnědé, bez vnímání prostoru v prázdném čase, červenají při ní tváře pře tím tak bledé... Nehrajeme na remízu, ale na vyhrání, jen

Více

Bílý. kámen. 1. Bílý kámen (P. Lochman, J. rejent / V. Kočandrle, I. Bartošová) 2. Lípo stoletá (V. kočandrla / V. Kočandrle)

Bílý. kámen. 1. Bílý kámen (P. Lochman, J. rejent / V. Kočandrle, I. Bartošová) 2. Lípo stoletá (V. kočandrla / V. Kočandrle) kámen Bílý 1. Bílý kámen (P. Lochman, J. rejent / V. Kočandrle, I. Bartošová) 2. Lípo stoletá (V. kočandrla / V. Kočandrle) 3. Poklad ( J. Škorpík / V. Kočandrle, I. Bartošová) 4 Jeskyně (V. Kočandrle,

Více

Ahoj kluci a holky, jestliže jste se pustili do tení tohoto p hu, tak vás asi zajímá, jak pokra ovala ta neš astná cesta Tomáše a Jirky.

Ahoj kluci a holky, jestliže jste se pustili do tení tohoto p hu, tak vás asi zajímá, jak pokra ovala ta neš astná cesta Tomáše a Jirky. Ahoj kluci a holky, jestliže jste se pustili do čtení tohoto příběhu, tak vás asi zajímá, jak pokračovala ta nešťastná cesta Tomáše a Jirky. No, řekl bych vám: Ani se neptejte, ale protože jsem vám to

Více

Pod Kingstonem. Mobil hlasitě zapípal.

Pod Kingstonem. Mobil hlasitě zapípal. Pod Kingstonem Mobil hlasitě zapípal. Jsou lidé, které zapípání mobilu dokáže vážně vyvést z míry. Mohou pak začít splašeně pobíhat, křičet, ohrožovat všechno a všechny ve svém dosahu. Jiní zase začnou

Více

Jakmile Theo odešel ze soudní budovy, vrátil se do reality. Kapitola 15

Jakmile Theo odešel ze soudní budovy, vrátil se do reality. Kapitola 15 Kapitola 15 Jakmile Theo odešel ze soudní budovy, vrátil se do reality. Na chvilku se mu podařilo zapomenout na vlastní problém a ztratit se v potrhlém světě plivající lamy. Slečna Petunie byla bez sebe

Více

EmoTrance slabikář (Dr. Silvia Hartmann, tvůrkyně metody EmoTrance)

EmoTrance slabikář (Dr. Silvia Hartmann, tvůrkyně metody EmoTrance) EmoTrance slabikář (Dr. Silvia Hartmann, tvůrkyně metody EmoTrance) 1. Emoce jsou velmi důležité. - Emoce působí na naše tělo a mohou vyvolat onemocnění. - Emoce působí na naši mysl a mohou způsobit, že

Více

A Vike šel domů a vysadil dveře hlavního vchodu. Pak ohnul dvě pružné, pevné mladé břízky, které stá-

A Vike šel domů a vysadil dveře hlavního vchodu. Pak ohnul dvě pružné, pevné mladé břízky, které stá- Soutěž Následujícího dne v šest hodin ráno se Halvar a Vike posilnili několika miskami ovesné polévky, kterou matka Ylva uměla tak výborně vařit, a vydali se k hromadám kamení. Mezi oběma hromadami byl

Více

Mé vysněné závody. Anička Polnická. Judistické závody bývají plné pohody. Když najednou přijde čas k boji, rychle nasadím sevi-nage svoji.

Mé vysněné závody. Anička Polnická. Judistické závody bývají plné pohody. Když najednou přijde čas k boji, rychle nasadím sevi-nage svoji. Mé vysněné závody Anička Polnická Judistické závody bývají plné pohody. Když najednou přijde čas k boji, rychle nasadím sevi-nage svoji. Všechno postupně vyhrávám, poslední zápas před sebou mám. Velmi

Více

m.cajthaml Na odstřel

m.cajthaml Na odstřel m.cajthaml Na odstřel Ach Bože! zakřičel směrem všude tam, kde nic nebylo. William Eastlake I. Já ho vůbec neznal. Teda předtím jsem ho vůbec neznal. I když bydlíte v jednom městě, tak nemůžete znát všechny

Více

Copyright 1974 by Jill Murphy Cover Illustration Jill Murphy, 2009 Illustrations Jill Murphy, 2009 Translation Michaela Tychtlová, 2009 NAKLADATELSTVÍ XYZ, s. r. o., 2009, 2012 ISBN 978-80-7388-708-7 KAPITOLA

Více

Příběhy se šťastným koncem Zapomenuté jehňátko

Příběhy se šťastným koncem Zapomenuté jehňátko Příběhy se šťastným koncem Zapomenuté jehňátko také v tištěné verzi Objednat můžete na www.fragment.cz Příběhy se šťastným koncem Zapomenuté jehňátko e- kniha Copyright Fragment, 2014 Všechna práva vyhrazena.

Více