PŘEDKRMY. Italská plněná rajská jablka Čerstvá rajská jablka plněná krabím salátem na ledovém salátě.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PŘEDKRMY. Italská plněná rajská jablka Čerstvá rajská jablka plněná krabím salátem na ledovém salátě."

Transkript

1 Zásada naší společnosti STEAKGRILL je dát našim domácím hostům to, co chtějí a co jim za jejich peníze patří. Tudíž mimo českých evergreenů, které upadly v zapomenutí, nebo které většina restaurací nepřipravuje, protože jsou velice pracné, jsme z toho nesmírného množství známých či méně známých mezinárodních jídel vybrali taková jídla, která jsme schopni perfektně připravit, a která uspokojí chutě a kapsu každého našeho hosta. Tato jídla budeme jako první v Česku nabízet dosud neznámou formou anglicky zvanou FAMILY STYLE Rodinné večeře nebo i obědy podávané touto formou spočívají v tom, že jídla, která se nemohou připravovat individuálně, nebo v menším počtu porcí, vyžadují delší čas přípravy a tepelného zpracování, jako jsou například celé husy, kachny, krocani, selata, hovězí či vepřové pečeně a podobná jídla, budeme připravovat pro požadovaný počet porcí na daný den a hodinu, pokud budou objednána nejméně 2 dny předem. Family style, používaný rovněž v boarding houses, má původ v servisu nazývanému původně Russian table, neboli ruský stůl. Tento způsob podávání jídel při rodinných stolech, i když ve společné jídelně, dává stolovníkům určité soukromí a intimitu a nejsou to jen rodinná setkání, oslavy, výročí a podobné příležitosti, ale i podnikové oslavy, výročí apod., při kterých je tato intimita oceňována. Rodinné večeře zatím nabízíme v limitovaném výběru hlavních chodů a vhodných příloh, nicméně s přibývajícím zájmem jsme připraveni náš sortiment rozšířit o další populární jídla jak české tak i mezinárodní kuchyně. Pokud máte nějaké oblíbené rodinné jídlo, o kterém si myslíte, že bychom ho byli schopni udělat podle vašeho přání, tak neváhejte nám dát recepturu, a my se o to rádi pokusíme. Těšíme se na Vaši návštěvu, JAROSLAV A LENKA HONZAJKOVI SE SVÝM KOLEKTIVEM

2 PŘEDKRMY Předkrmy, většinou studené, nabízíme na mísách, ze kterých si hosté nabírají libovolné množství podle své chutě. Nejsou v ceně hlavního jídla a dávají hostům možnost volby podle jejich chutě příležitosti, denní doby, apod. Gravlax 64,- Kč/os Gravlax nebo také gravad lax, je velice populární předkrm z lososa marinovaného ve speciální marinádě s koprem, které dnes nechybí na jídelním lístku ani jedné lepší mezinárodní restaurace. Obzvláště naše speciální Gravlax omáčka je nezapomenutelný gastronomický zážitek. Italská plněná rajská jablka Čerstvá rajská jablka plněná krabím salátem na ledovém salátě. 38,- Kč/os Krevetový koktejl 59,- Kč/os Vařené loupané norské krevety na ledovém salátě a řapíkatém celeru s pikantní koktejlovou omáčkou a citrónem. Ruská vejce s kaviárem Ruský je na těch vejcích jenom ten kaviár. Jinak je to ale česká specialita. Pošírovaný losos (minimálně 10 osob) Celý pošírovaný norský losos s kapary, delikátní majonézou a citrónem. 48,- Kč/os 59,- Kč/os Carpaccio (minimálně 6 osob) 86,- Kč/os Carpaccio je v současné době téměř po celém světě jedním z nejjednodušších a nejoblíbenějších předkrmů. Čerstvá svíčková krájená na tenké plátky, okořeněná čerstvě drceným černým pepřem, pokrytá hoblinkami parmezánu, přelité panenským olivovým olejem, bílý toast. Tatarská brusheta 59,- Kč/os Na oleji pečená česneková topinka s naším pikantním tatarským steakem z pravé svíčkové. Shrimp De Jonghe (teplý předkrm) 89,- Kč/os U nás dosud neznámá nejpopulárnější Chicágská specialita. Krevety zapékané na toastu přelitém bílým vínem pod speciální máslovou krustou dle našeho unikátního receptu. Italský tomatový salát 48,- Kč/os Na plátky krájená loupaná rajčata marinovaná s cibulí a bazalkou v octové marinádě s čerstvě drceným černým pepřem a mozzarellou. POLÉVKY Knedlíky nejsou dnes již špunt české kuchyně, nicméně polévka je stále základem každého rodinného stolování. Pro oživení nostalgie nabízíme polévky z terin, ze kterých si hosté nabírají libovolné množství do hlubokých talířů, založených na stole, což samo o sobě již navodí atmosféru rodinného jídla. Kaldoun 34,- Kč/os To, že náš kaldoun je nejlepší v regionu si nenecháme upřít a můžete se o tom kdykoliv přesvědčit. Tomu, komu nebude chutnat, tak ho, ač neradi, odečteme.

3 Milánský tomatový krém 34,- Kč/os Původem milánská rajčatová krémová polévka si na našem jídelním lístku získala již pevné místo. Francouzská cibulačka 34,- Kč/os Originální recept francouzské cibulové polévky zapečené s toastem pod vrstvou strouhaného sýra. Vichyssoise 34,- Kč/os Jedna z nejpopulárnějších francouzských polévek připravovaná původně z minerální vody z francouzských lázní Vichy, kterou my připravujeme z brambor vařených v drůbežím vývaru spolu s bílou částí čerstvého pórku. Polévku zjemňujeme žloutky a čerstvou smetanou. V létě, tak jak je to populární ve Franci ji podáváme studenou na ledu, se smetanou a sekanou pažitkou. PŘÍLOHY A DOPLŇKY Vhodné přílohy, doplňky a dochucovací prostředky jsou zakládány na stůl v přiměřeném množství a jsou podle přání doplňovány formou kolik stačíte sníst, ale bohužel ne formou kolik si toho stačíte vzít sebou. HLAVNÍ JÍDLA Příhodně porcovaná hlavní jídla z masa, drůbeže ryb apod. se zakládají na stůl ve vyhřívaných šejfrech, případně na teplých mísách založených na vyhřívaných deskách nebo ohřívačích. Hosté si typickým rodinným způsobem podle libosti nabírají jídla sami. Výběr jídel pro tento způsob servisu byl velice náročný a složitý proces. Jak známo ani v rodině, kde hospodyně zná chutě a preference jednotlivých členů rodiny, se někdy nepodaří všechny uspokojit. Jsme ale přesvědčení že si z naší bohaté nabídky vyberete. V současné době nabízíme následující výběr: Posvícenská pečená husa Minimální počet 4 porce a neomezený počet násobků. 240,- Kč/os Bílé a červené vinné zelí, houskový a bramborový knedlík, šťáva, pečená jablka.

4 Kachna na pomerančích Minimální počet 4 porce a neomezený počet násobků. 178,- Kč/os Bílé a červené vinné zelí, houskový a bramborový knedlík, specielní pomerančová šťáva; grilované pomeranče,. Pečené plněné Cornish Hen Minimální počet 4 porce a neomezený počet násobků. 198,- Kč/os Na másle pečená malá mladá, speciálně pěstovaná kuřátka, nadívaná kaštanovou nádivkou, podávaná na pražené rýži s krémovým špenátem a karotkovým pyré. Cornish hen, někdy zvané Cornish game hen, nebo Rock Cornish hen, jsou malá kuřata prodávaná vcelku. Jsou zabíjena velice mladá, dokud jsou ještě malá a proto se vyznačují extrémně jemnou chutí a šťavnatostí. Hen, ve skutečnosti znamená slepičku ale cornish hen může být jak slepička, tak i kohoutek. Kredit za vypěstování těchto kuřátek je dáván Jackovi Makowskému z Amerického státu Connecticut začátkem 50 let. Přes stále se zvyšující cenu těchto kuřátek se jejich spotřeba v Americe nesnížila a dokonce jsou dnes vyváženy téměř do celého světa a tím pádem se tato kuřátka dostala i na náš jídelní lístek. Podle původního amerického receptu ta kuřátka nadíváme speciální kaštanovou nádivkou a pečeme na másle na přísně kontrolovanou vnitřní teplotu pro zachování jejich chutě a šťavnatosti. Stejně tak podle původního receptu je podáváme s krémovým špenátem a karotkovým pyré. LOSOS EN CROUTE Minimálně 6 porcí a neomezený počet násobků. 156,- Kč/os Celé grilované filé z čerstvého norského lososa zapečené v delikátním lístkovém těstíčku, krémový špenát, mrkev s rozinkami, brambory William, holandská omáčka, citrón. En croute, je francouzský výraz pro jídla pečená v těstíčku. V našem případě se jedná o filátka z celého čerstvého norského lososa zapečeného v delikátním lístkovém těstíčku s krémovým špenátem. Podáváme ho s naší populární mrkví s rozinkami, s bramborami William, domácí holandskou omáčkou a citrónem. Losos tak jak jste ho ještě nikdy neochutnali.

5 INDONÉZSKÁ PRAŽENÁ RÝŽE S KREVETKAMI, THAJSKÝ SALÁT Minimální počet 4 porce a neomezený počet násobků. 156,- Kč/os Delikátní pražená rýže s jarní zeleninou a krevetkami; pikantní thajský salát, citrón. Indonézská kuchyně je velice populární a jedno z nejpopulárnějších indonéských jídel je pražená rýže Nasi Goreng, které se připravuje v mnoha variantách. V našem případě je to pražená rýže s drobně krájenou zeleninou a krevetkami, nicméně na přání můžeme tuto rýži připravit s vepřovým či kuřecím masem, nebo i ve vegetariánské formě. Tato rýže chutná lépe pokud se jí jídelními hůlkami, což vás milerád naučíme, ale není to podmínkou. Podáváme k ní delikátní thajský salát, citrón a dochucovací prostředky. PEČENÁ ČERSTVÁ VEPŘOVÁ KÝTA Minimální počet 8 porcí a neomezený počet násobků. 138,- Kč/os Krémový špenát, mrkvové pyré, vařené a Dchese brambory, jablečný kompot. Český evergreen podávaný poněkud nečesky, a sice s našimi oblíbeným krémovým špenátem, mrkvovým pyré a vařenými Duchesse bramborami. Zvlášť podle českého zvyku k této pečeni podáváme jablečný kompot a pečivo. KRÁLOVSKÁ VEPŘOVÁ KORUNA Minimální počet 8 porcí a neomezený počet násobků. 168,- Kč/os Šťavnatá vepřová žebírka pečená v celku se špenátovým suflé, cibulkami a žampiony. Zámecké brambory, mrkev s rozinkami. Není to sice koruna českých králů, nicméně koruna to je a královská rodinná pochoutka také. Jsou to šťavnatá vepřová žebírka pečená v celku se špenátovým suflé, cibulkami a žampiony. Jako přílohu k ní podáváme zámecké brambory a mrkev s rozinkami. Korunou všeho je, že tu korunu presentujeme sice v celku, ale následně vám ji v kuchyni profesionálně nakrájíme.

6 LONDON BROIL JARDINIERE Minimálně 4 porce a neomezený počet násobků. 249,- Kč/os Jeden z nejpopulárnějších rodinných steaků. Flank steak grilovaný podle vaší specifikace, se dvěma druhy brambor, obložený vařenou jarní zeleninou, španělská a holandská omáčka. Jestli si myslíte, že víte co to je, tak se pravděpodobně mýlíte. Zaprvé si musíme říci, že London Broil nemá vůbec co společného s Londýnem a také to není označení kusu masa, ale označení techniky jakou se maso připravuje. Pokud se masa týká tak nejčastěji se používá flank, ale může se použít i maso z kýty které musí být před grilováním marinované. Maso se griluje (broiluje) na vnitřní teplotu medium rare, neboli s růžovým vlažním středem. Podává se krájené na tenké plátky způsobem zvaným on bias, neboli London style, což je maso krájené šikmými řezy na tenké (anglické) plátky. London broil je podávaný s pařížskými a duchesse bramborami, obložený vařenou jarní zeleninou, a španělskou a holandskou omáčkou. Je to jeden z našich nejlepších steaků, který se dá dělat v jednotlivých porcích velice těžko. PEČENÉ SELE 289,- Kč/os Minimální počet 15 porcí a neomezený počet násobků. Objednávka nejméně týden předem. Sele se vším co k němu patří: nádivka, opékané brambory, bílé a červené zelí, jablečný křen, hořčice, Cumberland omáčka. Pečené sele je také český evergreen, a dělá to kde kdo, ale málokdo mu věnuje péči, jakou si zaslouží. My sele pečeme velice zvolna, abychom vypekly všechen zbytečný tuk a přitom zachovali jeho křehkost a šťavnatost. Chřupavou kůrčičku, která je na pečeném seleti to nejoblíbenější, docílíme častým potíráním pivem a výpekem. Sele prezentujeme celé se vším, co k němu patří, což je naše populární americká nádivka, opékané brambory, pečená jablka, bílé a červené zelí, jablečný křen, hořčice, vepřová šťáva a Cumberland omáčka. SVÍČKOVÁ WELINGTON Minimální počet 5 porcí a neomezený počet násobků. 280,- Kč/os Se svíčkovou Welington, v Česku kdysi tak populární, se dnes již téměř v žádné restauraci nesetkáte. My sice máme na jídelním lístku individuální Beefsteak Welington, ale teď nabízíme originální rodinnou verzi této unikátní speciality. Grilovanou svíčková pokrytou s duxelles (šalotka se žampiony), zapečenou v máslovém lístkovém těstě na perfektní vnitřní teplotu, podáváme v celku s pařížskými a zámeckými bramborami, naším populárním krémovým špenátem, mrkvovém pyré, kedlubnovým zelím, a vařeným květákem. Zvlášť podáváme španělskou a holandskou omáčku. Nezapomenutelný gastronomický zážitek.

7 CHATEAUBRIAND Minimální počet 5 porcí a neomezený počet násobků 320,- Kč/os Klasická celá svíčková pečená na požadovanou vnitřní teplotu, ale většinou na Rare nebo Medium Rare, se presentuje na soklu se zámeckými a pařížskými bramborami, mrkví, zelenými fazolkami a květákem, květákem a s nezbytnými dvěma omáčkami - španělskou a bearnskou omáčkou. Po presentaci je svíčková nakrájena na plátky. Perfektní jídlo, které ocení zejména gurmáni. KUŘE NIÇOISE Minimální počet 5 porcí a neomezený počet násobků 128,- Kč/os Kuře z hlavního města Azurového pobřeží na bílém víně tak, jak jste kuře nejspíše nikdy neochutnali s cibulkami, černým olivami, žampiony, rajčaty česnekem a pařížskými brambůrkami. Pýcha francouzské domácí kuchyně zvané Cuisine Bourgeoise. Kuře z hlavního města Azurového pobřeží na bílém víně, tak jak jste kuře nejspíše nikdy neochutnali, s artyčoky, černými olivami, žampiony, rajčaty, česnekem a pařížskými brambůrkami. Ideální rodinné jídlo jak v poledne tak i večer. MIX-GRILL Minimální počet 4 porce a neomezený počet násobků 159,- Kč/os Každá regionální kuchyně, která si dělá nárok na titul cuisne, má svoji verzi mixgrilu. Mezi mix-grily patří i brazilské churasko, ve kterém převládá maso hovězí; britský a australský mixed-grill, ve kterém převládá maso skopové; a dokonce i argentinské asado, ve kterém převládají ledvinky, játra a speciální uzenky zvané chorizo. S mix grilem se setkáte dokonce i v Jerusalemě, kde se mu říká מעורב,ירושלמי a který mimo skopového masa a drůbeže obsahuje i ryby. Náš mix-grill obsahuje to, co umíme nejlépe a to jsou drůbeží, vepřové a hovězí steaky, hovězí játra, klobásu, vepřenky, grilovanou cibuli, žampiony, papriky, rajčata, jablka a v neposlední řadě i pečené brambory se šlehaným máslem a zakysanou smetanou s pažitkou. Podáváme k němu španělskou omáčku. Pojídání mixgrilu není nějaká věda, ale pečené brambory mají svůj rituál a my vám ukážeme jak je jíst, abyste toto jídlo plně vychutnali.

8 KACHNA BIGARADE Minimální počet 4 porce a neomezený počet násobků 168,- Kč/os Kachna je oblíbené jídlo ve všech kuchyních a způsobů přípravy kachny je nesmírné množství, ale jen málokterá si získala takovou popularitu, jako kachna Bigareade, pečená na másle s jablky a pomeranči, dokončená v delikátní Bigarade omáčce, podávaná s bramborovými kroketami, krémovým špenátem a karotkovým pyré. KULIBIAK Minimální počet 6 porcí a neomezený počet násobků 120,- Kč/os Kulibiak z lososa, podle receptu, který jsem získal asi tak v roce 1952 od jednoho kolegy, šéfkuchaře v hotelu Savoy v Moskvě, který tvrdil, že je to recept z carského dvora. Toto tvrzení jsem si nemohl nikdy ověřit, ale po jeho ochutnání jsem tomu docela věřil. Je to grilovaný losos s cibulí a žampiony pečený na špenátu v máslovém těstě, podávaný s našimi bramborovými kroketami a holandskou omáčkou. FRITO MISTO 189,-Kč/os Minimální počet 4 porce a neomezený počet násobků Smažená jídla nejsou zdaleka tak nezdravá za jaká je někteří puristé označují. Záleží na kvalitě fritovacího oleje, tudíž my používáme ten nejlepší olej, který je na trhu. Dalším důležitým faktorem je samotná technika fritování a fritovací zařízení a my používáme obojí to nejlepší a nakonec jsou to suroviny samotné a to jak často smažená jídla jíte. Na jedné straně je pravdou že všechno se fritovat nedá, ale na druhé straně jsou potraviny, které málokdo frituje. V našem sortimentu máme smaženého lososa, krevety, kalamáry, kuřata, kuřecí křidélka, nuggety, smažená játra, vepřovou panenku, lilek, celer, květák, brokolici, cibulové prstence a banány, ale i smažené bramborové krokety a hranolky. K tomu nabízíme naši domácí tatarku, B- B-Q omáčku, kečup a citrón.

9 HOVĚZÍ PEČENĚ NA SMETANĚ ZVANÁ SVÍČKOVÁ Minimální počet 8 porcí a neomezený počet násobků 130,- Kč/os Každá kráva má dvě svíčkové, jednu pravou a jednu levou a my i při naší znalosti masa nedokážeme poznat, zda se jedná o pravou či levou, a tak tu svíčkovou raději děláme z falešné svíčkové, ze které je tak, jako tak lepší. Pečeme ji na zeleninovém základě podle receptu mé babičky. Nebyla nějaká spisovatelka, ale vařila na faře, takže to nebyla nějaká obyčejná kuchta, a podle mě byla stokrát lepší než Magdalena Dobromila Rettigová, která nebyla ani tak dobrá spisovatelka za kterou ji označují a vařit, podle svědectví jejího manžela také neuměla. My na rozdíl od Rettigové to maso nemarinujeme, protože se to dnes již nedoporučuje, ale tenderizujeme ho tenderizorem, který ona pochopitelně neznala. Maso také neprotýkáme slaninou, což je přilévání oleje do ohně. Kdo už to dnes potřebuje, ono je dost na té smetaně a omáčce. Když jinak nedáte, tak vám dáme omáčky tolik, kolik chcete, stejně tak jako knedlíků. Jako třešničku na dortu vám přidáme pravé brusinky marinované v cukru a červeném víně. TAFELSPITZ Minimální počet 6 porcí a neomezený počet násobků 238,- Kč/os Tafelspitz není nic jiného, než prachobyčejná hovězí špička. Ale tak prachobyčejná zase není, protože to je nelepší kus hovězí kýty. Tafelspits je rakouská specialita, ale je velice oblíbená i v Německu. V Česku byla květová špička také oblíbená. Tak jak se kvalita masa v Česku zhoršovala, tak se na ni zapomnělo. Podáváme ji se třemi druhy omáček. Houska se smetanou vývarem a křenem, jablečným křenem, a majonéza s vajíčkem a křenem, šťouchanými bramborami a krémovým špenátem. Oblíbené jídlo císaře France Josefa. PEČENÁ KRŮTA Minimální počet 8 porcí a neomezený počet násobků 218,- Kč/os Pečená krůta, tak jak jí dělají v Americe na den díkůvzdání. Pečená v celku, podávaná s americkým dressingem nádivkou, krémovým špenátem, šťouchanými bramborami a šťávou.

10 ZVĚŘINA Jídla ze zvěřiny jsou velice delikátní záležitost, protože v restauraci zbytky nelze ohřívat nebo je jinak zpracovávat. Proto vlastně, až na nějaké výjimky, zvěřina z běžných restauračních jídelních lístků úplně vymizela. Naše kuchyně je však připravena na objednávku připravit delikátní jídla české a mezinárodní kuchyně z následujících kusů zvěřiny: JELENÍ, SRNČÍ, DANĚK: kýta, hřbet, plec, gulášové maso, panenská svíčková. DIVOKÉ PRASE: kýta, hřbet, plec, gulášové maso, panenská svíčková, krkovice. Kontaktujte laskavě naše cateringové oddělení pro bližší informace. JELENÍ NEBO SRNČÍ HŘBET Minimální počet 6 porcí a neomezený počet násobků 380,- Kč/os Kdysi uměl srnčí hřbet udělat každý pytlák a každý druhý kuchař. Dnes je pytláků čím dále, tím méně a kuchařů, kteří by vůbec věděli něco o zvěřině, je ještě méně. Ono s tou zvěřinou je také o trochu více práce a to dnes tak moc neletí. Co bychom ale pro vás neudělali. Zvěřina sice není běžně na trhu jako ostatní maso, ale dejte nám čas ji najít a my vám ji připravíme lépe než nějaký pytlák.

11 TRIFFLE SLADKOSTI 32,- Kč/os Jeden z nejpopulárnějších britských moučníků, který se nedá dělat v individuálních porcích a proto je nejčastěji podávaným moučníkem při Family Dinners. Čokoládový dort se šlehačkou 34,- Kč/os Kaiserschmaren s malinovou šťávou 34,- Kč/os Nejoblíbenější moučník císaře France Josefa, který když nic jiného, tak věděl co je dobré. Česky mu říkáme trhanec s malinovým sirupem. Banana Foster Flambé 68,- Kč/os Nejpopulárnější moučník v restauraci Foster v Novém Orleansu. Rumem flambované banány, karamelizovaný cukr, skořice, vlašské ořechy, vanilková zmrzlina. Key West Lime Pie 42,- Kč/os Hemingwayův oblíbený dezert s výraznou chutí limetek na způsob amerického tvarohového dortu zvaného Cheseecake.

12 NÁPOJE Nápoje nejsou v ceně hlavního jídla, ale na přání jsou podle vašeho výběru rovněž zakládány na stůl a hosté si nalévají dle svého přání. SEKTY Bohemia Sekt Demi sec 0,75 195,- Bohemia Sekt Sec 0,75 195,- Bohemika Sekt Brut 0,75 195,- APERITIVY Cinzano bianco, roso, dry s citrónem 0,10 35,- Campari orange 0,15 45,- Kir (likér z černého rybízu a vína chablis) 0,15 45,- Kir Royale (likér z černého rybízu a sekt) 0,15 50,- SERVIS Tento způsob servisu vyžaduje jen minimální pozornost obsluhujících, kteří jen donáší, nebo doplňují nápoje, které nebyly na stůl založeny v dostatečném množství. Jinak se obsluhující zaměřují na sklízení a výměnu použitého nádobí, ale jsou připraveni vám splnit vaše přání. VÝHODY FAMILY DINNERS Je pravdou, že ani v rodině, hospodyně, která stravovací zvyklosti všech členů rodiny zná, nikdy neodhadne kolik toho navařit, aby toho bylo dost a aby nic nezbylo a to je něco co se nemůže podařit ani nám, ale je na to pamatováno. Všechny použitelné zbytky vám ochotně zabalíme, takže je budete moci následně vychutnat doma. TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU. JAROSLAV A LENKA HONZAJKOVI SE SVÝM KOLKTIVEM

KLASICKÉ POKRMY V MODERNÍM POJETÍ II

KLASICKÉ POKRMY V MODERNÍM POJETÍ II Kaleidoskop moderní gastronomie KLASICKÉ POKRMY V MODERNÍM POJETÍ II Určeno pro dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků středních odborných škol gastronomických oborů Střední škola hotelnictví a gastronomie,

Více

TECHNOLOGIE PŘÍPRAVY POKRMŮ

TECHNOLOGIE PŘÍPRAVY POKRMŮ TECHNOLOGIE PŘÍPRAVY POKRMŮ - 1 - 1. příprava pokrmů studené kuchyně 2. příprava pokrmů na objednávku 3. příprava speciálních pokrmů 4. příprava moučníků použití, zmrzliny 5. teplé a studené nápoje 6.

Více

SOUHRN TECHNOLOGIE III. ROČNÍK

SOUHRN TECHNOLOGIE III. ROČNÍK SOUHRN TECHNOLOGIE III. ROČNÍK KUCHAŘ-ČÍŠNÍK SSOU ATHOZ ~ 2 ~ PŘÍPRAVA POKRMŮ NA OBJEDNÁVKU 1. MINUTKY Z HOVĚZÍHO MASA K přípravě minutkových jídel z hovězího masa používáme pouze maso z dobře odleželé

Více

OCHUTNEJTE EVROPU! POZNEJTE CHUTĚ A VŮNĚ JEDNOTLIVÝCH STÁTŮ EU

OCHUTNEJTE EVROPU! POZNEJTE CHUTĚ A VŮNĚ JEDNOTLIVÝCH STÁTŮ EU OCHUTNEJTE EVROPU! POZNEJTE CHUTĚ A VŮNĚ JEDNOTLIVÝCH STÁTŮ EU Gastronomická inspirace před cestou do zemí EU. EUROPE DIRECT JIHLAVA Úkolem Europe Direct Jihlava (ED Jihlava) je šířit povědomí a informace

Více

Vážení hosté, Lubomír Jurek

Vážení hosté, Lubomír Jurek Vážení hosté, vítám Vás v Jelínkově vile, v budově, ze které již století na nás dýchají její prožitky a zkušenosti. V budově, která na tomto místě ukončila bohatou mlynářskou historii, aby reprezentovala

Více

Vaříme pro vás francouzskou metodou sous vide

Vaříme pro vás francouzskou metodou sous vide Vaříme pro vás francouzskou metodou sous vide RK Scéna jde cestou moderní gastronomie za využití znalostí a zkušeností doby dávno minulé. Tento styl vaření se používá od začátku 50. let hlavně ve Francii

Více

Vaření české kuchyně

Vaření české kuchyně O krok napřed Zvyšování kvality ve vzdělávání v Pardubickém kraji II. reg. č. projektu CZ.1.07/1.1.28/02.0007 Vaření české kuchyně Jarmila Karásková Vaření české kuchyně Jarmila Karásková O krok napřed

Více

Antonín Fňašek, Vladimíra Havlová MUDr. Alexandra Jirkovská, CSc. MUDr. Vlastislav Kaplan MUDr. Zdenka Krejsová, Mgr. Josef Švejnoha.

Antonín Fňašek, Vladimíra Havlová MUDr. Alexandra Jirkovská, CSc. MUDr. Vlastislav Kaplan MUDr. Zdenka Krejsová, Mgr. Josef Švejnoha. Antonín Fňašek, Vladimíra Havlová MUDr. Alexandra Jirkovská, CSc. MUDr. Vlastislav Kaplan MUDr. Zdenka Krejsová, Mgr. Josef Švejnoha D IABETIKY a nejen pro ně KUCHAŘKA PRO 485 receptů Vyšehrad / Svaz diabetiků

Více

Podzim. plný chutí. Klasické české omáčky. Kalkulace předkrmů. Časopis pro profesionály v gastronomii 3/2013 Cena 29 Kč

Podzim. plný chutí. Klasické české omáčky. Kalkulace předkrmů. Časopis pro profesionály v gastronomii 3/2013 Cena 29 Kč Gastro Časopis pro profesionály v gastronomii 3/2013 Cena 29 Kč Klasické české omáčky Kalkulace předkrmů Podzim plný chutí Volně k dispozici pro registrované zákazníky Makro ÚVODNÍK Milé zákaznice, vážení

Více

Broskve v hlavní roli

Broskve v hlavní roli 07/11 ČERVENEC 2011 PODPOROVÁNO POTRAVINÁŘSKOU KOMOROU ČESKÉ REPUBLIKY MLéKáreNSKé VÝrOBKy strana 18 es S E Z N A M T E S E PRO VÁŠ ZDRAVÝ STŮL S VÝROBKY KLASA KRAJ VYSOČINA (str. 22) Broskve v hlavní

Více

ZÁZNAMOVÝ ARCH ověření nově vytvořených/inovovaných materiálů

ZÁZNAMOVÝ ARCH ověření nově vytvořených/inovovaných materiálů VY_32_INOVACE_PČ1_01-20 ZÁZNAMOVÝ ARCH ověření nově vytvořených/inovovaných materiálů Název školy Základní škola Benešov, Jiráskova 888 Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.1278 Název projektu Pojďte s námi

Více

Aktuální téma: Biopotraviny. 80 receptů. VT Journal 15/2008. Vydáno ve spolupráci se Svazem českých a moravských spotřebních družstev

Aktuální téma: Biopotraviny. 80 receptů. VT Journal 15/2008. Vydáno ve spolupráci se Svazem českých a moravských spotřebních družstev Aktuální téma: Biopotraviny 80 receptů VT Journal 15/2008 Vydáno ve spolupráci se Svazem českých a moravských spotřebních družstev BIOPOTRAVINY CHUTNAJÍ LÉPE! Také máte rádi vůni právě připravovaného slavnostního

Více

GASTRO PERLY. ze Champagne. Časopis pro profesionály v gastronomii 4/2014 Cena 29 Kč. Volně k dispozici pro registrované zákazníky MAKRO

GASTRO PERLY. ze Champagne. Časopis pro profesionály v gastronomii 4/2014 Cena 29 Kč. Volně k dispozici pro registrované zákazníky MAKRO GASTRO Časopis pro profesionály v gastronomii 4/2014 Cena 29 Kč PERLY ze Champagne Volně k dispozici pro registrované zákazníky MAKRO On-line nákup makro.cz/sortiment Obdarujte své obchodní partnery, zaměstnance

Více

Zdar ma 3/2012 X. roč ník. Gas tro no mický čtvrtletník

Zdar ma 3/2012 X. roč ník. Gas tro no mický čtvrtletník Zdar ma 3/2012 X. roč ník Gas tro no mický čtvrtletník Obsah Úvodní slovo 2 Jana Paulová: Do cizokrajných jídel se pouštím bez zábran 6 Tři miliony potřebným 9 Gastronomický vrchol na dohled 14 Vína pod

Více

jemně krájené plátky hovězí svíčkové, domácí bazalkové pesto, panenský olivový olej, hoblinky parmazánu, citron, příloha: křupavá bageta

jemně krájené plátky hovězí svíčkové, domácí bazalkové pesto, panenský olivový olej, hoblinky parmazánu, citron, příloha: křupavá bageta Obsah 1 2 3 4 4 5 6 8 10 11 12 15 15 16 17 18 19 24 Předkrmy Předkrm dle aktuální nabídky (informace u obsluhy restaurace) 100 g Carpaccio jemně krájené plátky hovězí svíčkové, domácí bazalkové pesto,

Více

Vaření italské kuchyně

Vaření italské kuchyně O krok napřed Zvyšování kvality ve vzdělávání v Pardubickém kraji II. reg. č. projektu CZ.1.07/1.1.28/02.0007 Vaření italské kuchyně Bc. Monika Kohoutková Vaření italské kuchyně Bc. Monika Kohoutková

Více

Seminář pro 20 osob gastronomické služby (ceny jsou uvedeny bez DPH)

Seminář pro 20 osob gastronomické služby (ceny jsou uvedeny bez DPH) PARKHOTEL Privat hotel - Veslařská 250, 637 00 Brno, tel: + 420 543236350, fax: + 420 543235191 Seminář pro 20 osob gastronomické služby (ceny jsou uvedeny bez DPH) Výběr z coffee breaků Coffee break jednoduchý

Více

Hotel Černigov Hradec Králové Konferenční nabídka pro rok 2014

Hotel Černigov Hradec Králové Konferenční nabídka pro rok 2014 Hotel Černigov Hradec Králové Konferenční nabídka pro rok 2014 Kategorie Tříhvězdičkový hotel vhodný jak pro obchodní, tak i individuální klientelu z celého světa. Nabízí variabilní konferenční prostory

Více

SKVĚLÉ RECEPTY Uvařte si chutná a zdravá jídla s příchutí jara

SKVĚLÉ RECEPTY Uvařte si chutná a zdravá jídla s příchutí jara číslo 8 jaro 2015 zdarma ROZHOVOR se slavným českým šéfkuchařem Jaroslavem Sapíkem SKVĚLÉ RECEPTY Uvařte si chutná a zdravá jídla s příchutí jara ŠKOLA VAŘENÍ Jedinečný kořenící elixír balsamico Přivítejte

Více

Menu Něco k pivu a vínu

Menu Něco k pivu a vínu Něco k pivu a vínu 2 ks Čerstvý chléb s kachním sádlem a masem, sypaný pórkem, okurka 39,-Kč 1 ks Domácí utopenec s okurkou a feferonkou 39,-Kč 150g Bavorské grilované klobásky s hořčicí a křenem 150g

Více

Michala Turny Miroslava Matouška

Michala Turny Miroslava Matouška Vítáme vás u publikace 14 dní ke změně života, která vznikla ve spolupráci Michala Turny a Miroslava Matouška, autorů internetových stránek grasa.cz a mmetla.wordpress.com. Oba nás velmi baví jídlo. Nejen,

Více

Jídelní lístek. Studené předkrmy. Teplé předkrmy

Jídelní lístek. Studené předkrmy. Teplé předkrmy Jídelní lístek Studené předkrmy 100 g Kuřecí nudličky v česnekovém oleji 100 g Šunka, máslo, okurka 100 g Poličan, máslo, okurka 100 g Sýr Eidam, máslo, okurka Mirdovo maso Uzený jazyk s pikantní omáčkou

Více

KONFERENČNÍ A BANKETOVÉ MENU HILTON PRAGUE

KONFERENČNÍ A BANKETOVÉ MENU HILTON PRAGUE KONFERENČNÍ A BANKETOVÉ MENU HILTON PRAGUE Vážení hosté, s potěšením oznamujeme, že v průběhu uplynulých let byl náš tým oceněn několika mezinárodními cenami v oblasti kulinářského umění, cukrářství a

Více

80 receptů. Příjemné Vánoce a spokojený rok 2008 v prodejnách COOP. VT Journal 14/2007

80 receptů. Příjemné Vánoce a spokojený rok 2008 v prodejnách COOP. VT Journal 14/2007 80 receptů Příjemné Vánoce a spokojený rok 2008 v prodejnách COOP VT Journal 14/2007 Vydáno ve spolupráci se Svazem českých a moravských spotřebních družstev POSEZENÍ S KÁVOU RAKOUSKÝ ADVENTNÍ KOLÁČ 300

Více

Hotel Černigov Hradec Králové Konferenční nabídka pro rok 2015

Hotel Černigov Hradec Králové Konferenční nabídka pro rok 2015 Hotel Černigov Hradec Králové Konferenční nabídka pro rok 2015 Kategorie Tříhvězdičkový hotel vhodný jak pro obchodní, tak i individuální klientelu z celého světa. Nabízí variabilní konferenční prostory

Více

PŘEDKRMY POLÉVKY VEGETARIÁNSKÁ TĚSTOVINY A TORTILLY

PŘEDKRMY POLÉVKY VEGETARIÁNSKÁ TĚSTOVINY A TORTILLY PŘEDKRMY Kozí sýr na lehkém listovém salátu s jogurtovým dresingem 59, - 50 g (Al: 3,7) Hemenex 59, - 100 g Plátky pečené šunky s vejci (3ks), malá zeleninová obloha, pečivo (Al: 1,3,6,10,11) Caprese salát

Více

Saláty Polévky Předkrmy

Saláty Polévky Předkrmy Saláty Polévky Předkrmy Studené předkrmy Šunkové kornoutky s křenovou šlehačkou Nakládaný hermelín v pikantní česnekové marinádě Salátová pyramida s uzeným lososem a hořčico-medovým dresinkem Carpacio

Více

Restaurace Pegast JÍDELNÍ LÍSTEK

Restaurace Pegast JÍDELNÍ LÍSTEK JÍDELNÍ LÍSTEK Naše rodina si zakládá na osobním přístupu a rodinné tradici. Jsme zde pro Vás již od roku 1993. Vyzkoušeli jste naše nejprodávanější jídla? STUDENÉ PŘEDKRMY 80 g Pražská šunka s máslem

Více

JIP východočeská, a.s.,

JIP východočeská, a.s., 1 2 3 V ážení zákazníci, teplých letních dnů pomalu ubývá a těch chladnějších přibývá. Ano, blíží se podzim, ve všech svých barvách, provoněný úžasnými vůněmi. Nástup chladných dnů jsme se pro vás rozhodli

Více