Modul Číselníky MTJ Service, s.r.o.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Modul Číselníky. 2006... MTJ Service, s.r.o."

Transkript

1 Modul Číselníky

2

3 Modul Číselníky Představení V modulu Číselníky jsou ukryty jednoduché tabulky, které slouží ke zjednodušení práce se systémem Soft-4-Sale pro Windows. Po naplnění tabulek se jejich obsah nabízí v roletových menu jednotlivých karet.

4

5 Obsah I Obsah Modul Číselníky 1 Majitel licence Typy zboží Výrobci Segmenty... trhu 3 5 Oblasti produkce Stavy rozpracovanosti Teritoria trhu Zdroje Střediska Fáze dokladů Obchodníci Obchodník Obchodníci... - skupiny 9 14 Zapni/vypni... podpis Zaměstnanci Přehled Nový zaměstnanec Tisk přehledu Hlavička tiskových... dokumentů Platné číselné... řady Změna aktivní... hlavičky Horké klávesy Spustit při... startu Sestavení... panelu TOP Pomocné... texty Dynamické... texty Typy tisku... řádků dokladů 20 Index 22 I

6 1 Soft-4-Sale Modul Číselníky

7 Modul Číselníky 2 Modul Číselníky 1.1 Majitel licence Karta majitele licence představuje základní informaci o uživateli systému a informace z této karty jsou používány v dalších funkcích, tiskových sestavách, atd... Opravovat a editovat můžete všechny položky kromě data aktivace, sériového čísla licence a loga firmy. 1.2 Typy zboží Typy zboží slouží jako pomocné hledisko pro roztřídění báze zboží (o jaký typ zboží se jedná (počítač, stůl židle, fax, telefon,...). Typy zboží budou sloužit především jako pomocné hledisko při vyhledávání konkrétního zboží. Návrh číselníku by měl zohlednit předpokládané použití a zkrácené názvy typů zboží by měly mít pro uživatele vypovídací schopnost. Číselník typů zboží je vázaný parametr ke zboží. VÝBĚR VÝMAZ Provede výběr a setřídění informací z databáze podle zadaných výběrových kritérií a zobrazí je v přehledu na obrazovce. Provede výmaz všech výběrových polí tvořící výběrová kritéria.

8 3 Modul Číselník 1.3 Výrobci Karta výrobců zboží obsahuje definované výrobce a umožňuje informace o výrobcích opravovat a doplňovat. Identifikací výrobce je jeho zkrácený název, který musí být jednoznačný (nelze mít dva výrobce stejného názvu). Nastavený rabat má pouze informativní hodnotu. Číselník výrobců slouží jako výběrové a třídící kritérium pro bázi zboží.číselník by měl popisovat kompletní sadu výrobců nabízeného zboží.podle výrobců jsou tříděny i tisky ceníků. VÝBĚR VÝMAZ Provede výběr a setřídění informací z databáze podle zadaných výběrových kritérií a zobrazí je v přehledu na obrazovce. Provede výmaz všech výběrových polí tvořící výběrová kritéria. 1.4 Segmenty trhu Segmenty trhu slouží jako marketingové hledisko pro roztřídění kontaktů (do jakého sektoru kontakt patří). Sektory trhu mohou představovat různé typy skupin zákazníků (malý, střední, velký, státní

9 Modul Číselníky 4 podnik...) nebo mohou zajišťovat rozdělení dle regionů (Morava, Čechy, Slovensko) nebo podle oboru (průmysl, služby, stát,...). Rozdělení kontaktů podle segmentů trhu může sloužit především jako analytické hledisko při hodnocení úspěšnosti prodeje a podporuje tak strategické rozhodování. Číselník segmentů trhu je vázaný marketingový parametr ke kontaktům. VÝBĚR VÝMAZ Provede výběr a setřídění informací z databáze podle zadaných výběrových kritérií a zobrazí je v přehledu na obrazovce. Provede výmaz všech výběrových polí tvořící výběrová kritéria. 1.5 Oblasti produkce Číselník oblastí produkce slouží jako marketingové hledisko pro globální roztřídění kontaktů (o co mají zájem) a nabídek (do které oblasti je nabídka směřována). Oblasti produkce budou dobře sloužit především tehdy, pokud máte několik výrazných skupin zboží, jejichž prodej chce hodnotit. Navržení číselníku oblasti produkce je úvodní činností uživatele. Číselník by měl popisovat hrubé rozdělení nabízené produkce. Číselník oblastí produkce je často používán jako třídící a výběrové kritérium. Oblasti jsou tříděny podle zkráceného názvu oblasti produkce. Identifikací oblasti je jeho zkrácený název, který musí být jednoznačný (nelze mít dvě oblasti stejného názvu). VÝBĚR VÝMAZ Provede výběr a setřídění informací z databáze podle zadaných výběrových kritérií a zobrazí je v přehledu na obrazovce. Provede výmaz všech výběrových polí tvořící výběrová kritéria.

10 5 Modul Číselník 1.6 Stavy rozpracovanosti Číselník stavů rozpracovanosti je vázaný parametr ke kontaktům a nabídkám, zakázkám a marketingovým akcím. Stavy rozpracovanosti budou sloužit především při snaze firmy o akceleraci rozpracovaných nabídek nebo při opakování nabídek původně neúspěšných. Stav kontaktu, nabídky,zakázky nebo market.akce představují důležitou informaci, podle které lze řídit směr úderu obchodních a marketingových aktivit. Návrh číselníku by měl zohlednit i skutečnost, že některé výběry umožňují vybrat kontakty i v intervalu (od stavu A do stavu B). Stavy jsou řazeny podle abecedy dle kódu stavu a ne podle logického smyslu ani podle postupu zadávání do číselníku. Abecední řazení kódů by mělo tedy odpovídat logickému vývoji stavů. VÝBĚR VÝMAZ Provede výběr a setřídění informací z databáze podle zadaných výběrových kritérií a zobrazí je v přehledu na obrazovce. Provede výmaz všech výběrových polí tvořící výběrová kritéria.

11 Modul Číselníky Teritoria trhu Číselník je využíván na kartě kontaktu. Slouží pro zařazení kontaktu podle regionálního umístění. Dle teritorií trhu můžete vyhledávat v přehledové sestavě kontaktů, definovat marketingové výběry firem. Tento číselník je důležitý i pro tzv. selektivní replikace, kdy potřebujete, aby z centra chodily na pobočky doklady dané pobočky a ne všechny doklady všech poboček. VÝBĚR VÝMAZ Provede výběr a setřídění informací z databáze podle zadaných výběrových kritérií a zobrazí je v přehledu na obrazovce. Provede výmaz všech výběrových polí tvořící výběrová kritéria.

12 7 Modul Číselník 1.8 Zdroje Číselník je využíván na kartě kontaktu. Náplní číselníku jsou zdroje odkud k Vám kontakt může přijít (např. inzerce, veletrhy, ). Dle zdrojů můžete vyhledávat v přehledové sestavě kontaktů, tvořit marketingové výběry firem i osob a je využitelný i ve statistice kontaktů. VÝBĚR VÝMAZ K Z Provede výběr a setřídění informací z databáze podle zadaných výběrových kritérií a zobrazí je v přehledu na obrazovce. Provede výmaz všech výběrových polí tvořící výběrová kritéria. Doplní údaj do výběru zdrojů na kartě zakázky. Např. pro usnadnění výběru zakázek, které pro nás získal p. Novák. Doplní údaj do výběru zdrojů na kartě kontakty. Např. pro usnadnění výběru firem, které pro nás získal p. Novák.

13 Modul Číselníky Střediska Číselník je využíván na základní kartě kontaktů. Slouží k upřesnění výběru zobrazených kontaktů. VÝBĚR VÝMAZ Provede výběr a setřídění informací z databáze podle zadaných výběrových kritérií a zobrazí je v přehledu na obrazovce. Provede výmaz všech výběrových polí tvořící výběrová kritéria Fáze dokladů Popis funkce je v přípravě Obchodníci Evidence obchodníků slouží jako obchodní hledisko pro roztřídění kontaktů. (kdo tento kontakt získal) a hlavně nabídek (kdo vytvořil nabídku a je za ni zodpovědný). Číselník obchodníků nemusí obsahovat pouze výkonné obchodníky (některé kontakty získal ředitel firmy a nemusí být přímo

14 9 Modul Číselník výkonným obchodním zástupcem). Rozdělení nabídek podle zodpovědných obchodníků slouží především jako základní hledisko při hodnocení úspěšnosti prodeje jednotlivých osob v daném časovém období. Podporuje lepší motivaci a vlastní ohodnocení práce obchodních zástupců. Číselník obchodníků promítá osobní zodpovědnost Vašich obchodních zástupců do všech dokumentů systému. U záznamu obchodníka existuje již karta obchodníka, na kterou lze připojit digitalizovaný podpis. Zdigitalizované podpisy obchodníků (obrázky bmp) s možností zapnutí a vypnutí při tisku dokumentů. Využitelné při tisku dokumentu faxmode-mem přímo k zákazníkovi. VÝBĚR VÝMAZ Provede výběr a setřídění informací z databáze podle zadaných výběrových kritérií a zobrazí je v přehledu na obrazovce. Provede výmaz všech výběrových polí tvořící výběrová kritéria Obchodník Zobrazí informace o obchodníkovi podle zadaných parametrů výběrových kritérií. ZÁKLADNÍ Otevře základní kartu obchodníka. PROVIZNÍ Otevře provizní kartu obchodníka. PERSONÁLNÍ Otevře personální kartu obchodníka. VÝMAZ Provede výmaz všech výběrových kritérií tvořící výběrová kritéria. ZPĚT Zavře aktuální okno Obchodníci - skupiny Číselník skupin obchodníků slouží k definici vybraných skupin obchodníků dle vlastních kritérií. VÝBĚR Provede výběr a setřídění informací z databáze podle zadaných výběrových kritérií a zobrazí je v přehledu na obrazovce.

15 Modul Číselníky 10 VÝMAZ DEFINICE Provede výmaz všech výběrových polí tvořící výběrová kritéria. Otevře se seznam obchodníků pro přidělení do vybrané skupiny. Tlačítkem ULOŽ uložíte změny v záznamu Zapni/vypni podpis Umožní zapnutí/vypnutí digitálního podpisu v tiskových dokumentech Zaměstnanci Přejít na: Přehled Přehled Nový zaměstnanec Tisk přehledů Zobrazí přehledové okno evidovaných zaměstnanců firmy. Dvojklikem na šedé pole vedle řádku zobrazíte kartu příslušného zaměstnance. VÝBĚR VÝMAZ Nový zaměstnanec Provede výběr a setřídění informací z databáze podle zadaných výběrových kritérií a zobrazí je v přehledu na obrazovce. Provede výmaz všech výběrových polí tvořící výběrová kritéria. Otevře prázdnou kartu pro ruční vyplnění osobních údajů o zaměstnanci.

16 11 Modul Číselník Tisk přehledu Zobrazí okno pro výběr parametrů tisku přehledu zaměstnanců dle kritérií výběru. TISK UKAŽ ZPĚT Provede tisk jednoho výtisku na tiskárnu. Otevře okno ukázky před tiskem. Zavře aktuální okno Hlavička tiskových dokumentů Systém je upraven do té míry, že na všech dokladech, které vystupují k dodavatelům nebo zákazníkům se používá standardizovaná forma hlavičky a touto standardní formou se nejčastěji provádí customy, které směřují k potvrzení grafického designu firmy. V rámci hlavičky tiskového dokumentu se po dohodě se zákazníkem může objevovat nejen název firmy, ulice, město, telefony a fax, ale i logo, , www adresa a případně i slogan firmy. Adresa fakturačního centra v číselníku V číselníku hlaviček tiskových dokumentů přibyla sekce fakturační centrum. Tato sekce obsahuje adresu a telefony fakturačního centra. Vyplňuje se tehdy, pokud je adresa firmy jiná, než je adresa fakturačního místa. Fakturační centrum pak odpovídá výpisu z obchodního rejstříku a na faktuře je v hlavičce firma, která zboží dodala, ale jako dodavatel je tištěna adresa a název firmy podle výpisu z rejstříku (tzv. fakturační centrum).

17 Modul Číselníky 12 Rychlá změna platné hlavičky dokumentů Pro nastavení aktivní hlavičky tiskových dokumentů funguje "Změna aktivní hlavičky", kdy se nabídnou všechny definované hlavičky firem a uživatel jednu vybere jako aktivní. Pro tento příkaz funguje horká klávesa CTRL-M a je tedy dostupný vždy. Na jednotlivé hlavičky firem užívajících systém Soft-4-Sale lze navázat číselné řady dokladů. ZALOŽ ZRUŠ Otevře okno pro výběr dokumentu (obrázku) pro zobrazení loga. Zruší výběr Platné číselné řady V číselnících je příkaz "Platné číselné řady", kterým lze nastavovat platnou číselnou řadu konkrétních dokladů prefixem. Týká se to nabídek, faktur, objednávek, dodacích listů, smluv, zakázek a prodejek. Pokud uživatel využije tuto funkci, pak systém vnutí generátoru nového čísla dokladu příslušnou řadu a nedovolí z této řady uhnout. Funguje i to že, pokud vygeneruji číslo dokladu pro firmu A a pak překliknu pomocí CTRL-M na firmu B, pak opakované stisknutí generátoru přepíše

18 13 Modul Číselník existující číslo dokladu na číslo odpovídající řadě firmy B. Vztah mezi nastavením číselných řad v replikacích a číslených řad vůči firmám v hlavičkách tiskových dokumentů je takový, že nejvyšší prioritu mají číselné řady z číselníku replikací. Pomocí změny nastavení číselné řady lze zajistit snadný přechod na nový rok a lze si představit i dvě shodné hlavičky firem, které tento mechanismus používají v lednu k tomu, že jedna firma představuje firmu minulého roku ( a s tím i číselné řady) a druhá firma je firmou letošní. Vnucením číselné řady lze zajistit i ten problém, kdy nová řada je abecedně nižší než řada stará. Systém má pak tendenci generovat čísla z vyšší řady - tedy z řady staré. Pokud nastavíte prefix nové řady ke své hlavičce tiskových dokumentů, jste tohoto problému zbavení. Pro uživatele pracující v síti LAN platí pravidlo, že zvolené nastavení hlavičky tiskových dokumentů a tím i nastavení číselných řad se načítá při spuštění systému a vybraná hlavička je svázaná se jménem uživatele. Znamená to, že např. tři uživatelé v síti mohou pracovat současně se třemi aktivními hlavičkami tiskových dokumentů včetně loga. Každý bude mít svoji číselnou řadu a po ukončení práce a opakovaném spuštění počítače bude aktivní ta hlavička, kterou měl daný uživatel nastavenu naposledy jako aktivní. VÝBĚR VÝMAZ REPLIKUJ Provede výběr a setřídění informací z databáze podle zadaných výběrových kritérií a zobrazí je v přehledu na obrazovce. Provede výmaz všech výběrových polí tvořící výběrová kritéria Změna aktivní hlavičky Tato funkce slouží pro rychlé přepínání se mezi firmami nastavenými v číselníku hlavička tiskových dokumentů, pro které jsou definovány platné číselné řady jednotlivých dokladů. Na změnu aktivní hlavičky reaguje systém tak, že použije zvolenou hlavičku pro tisk, ale zároveň také generátor čísel dokladů použije definovanou platnou číselnou řadu příslušné hlavičky tiskových dokumentů

19 Modul Číselníky Horké klávesy Do menu Číselníky byl zabudován příkaz Horké klávesy. Tento příkaz zobrazí okno možného nastavení horkých kláves, kde uživatel vybírá horkou klávesu, která představuje kombinaci řídící klávesy Ctrl a významové klávesy. Těchto variant je asi 25. K vybrané variantě doplňuje akci, kterou chce na tuto horkou klávesu aktivovat. Mezi možnými akcemi najdete vytvoření nové faktury, nové příjemky, nové výdejky, výběr z pokladny. Nejčastěji používané přehledy jsou např. přehledy kontaktů, zboží, vystavených faktur, nabídek, nebo výkonné příkazy jako je zapnutí a vypnutí digitálních podpisů, nastavení aktuální hlavičky firmy nebo volba tiskového formuláře pro vystavenou, přijatou objednávku nebo zakázku. Pomocí takto definovaných horkých kláves může uživatel pokrýt velkou sadu nejčastěji používaných funkcí tak, aby je nemusel hledat v menu. Zvolené nastavení je vázáno ke jménu uživatele. To znamená, že v síti LAN, kde pracuje několik uživatelů, kteří se hlásí svým jménem do systému (jsou aktivovány přístupová práva) může mít každý uživatel svou sadu horkých kláves. Příkaz horké klávesy zobrazuje danému uživateli pouze jeho vlastní nastavení. Toto nastavení lze pomocí tlačítka tisk nebo ukaž před tiskem vytisknout v přehledové sestavě. Standardně po instalaci, upgradu systému jsou nastaveny původní horké klávesy, tzn. Ctrl R - nová prodejka, Ctrl M - přepnutí platné firmy, Ctrl S - aktivace/deaktivace digitálního podpisu na tiskových dokumentech. Další horké klávesy může uživatel sám definovat nebo předefinovat.

20 15 Modul Číselník Přehled standardně nastavených horkých kláves CTRL-A označ vše CTRL-C kopíruj do Clipboardu (Copy) CTRL-D přechod z přehledu na detail CTRL-F funkce Hledej (Find) CTRL-H funkce Hledej a nahraď (Find and Replace) CTRL-N nový záznam CTRL-T ukaž před tiskem CTRL-V vlož z Clipboardu (Paste) CTRL-X vyřízni do Clipboardu (Cut) 1.20 Spustit při startu V menu Číselníky, v submenu Spustit při startu je možnost popsat která okna a v jakých intervalech se mají automaticky otevírat při startu systému Soft-4-Sale, a to v závislosti na jménu přihlášeného uživatele do systému. V menu číselníky je příkaz spustit při startu. Po otevření tohoto příkazu se otevře okno automatické karty při spuštění Soft-4-Sale, kde uživatel volí jednu z mnoha funkcí, kterou může použít. Nejčastěji se bude asi jednat o kalendář úkolů. Nabídka funkcí odpovídá všem funkcím, které jsou k dispozici na horké klávesy, navolí si jeden z přehledů a volí četnost s jakou se má toto okno pravidelně otevírat při spuštění. Má k dispozici tři varianty, a to buďto vždy, denně při prvním spuštění systému Soft-4-Salu a nebo týdně, což znamená jednou týdně při prvním spuštění

21 Modul Číselníky 16 systému Soft-4-Sale v týdnu. Těchto oken může být samozřejmě více než jedno. Postup v jakém se budou otevírat se řídí položkou number v prvním sloupci, bledě modře podbarvenou, která je povinná, kde se vyplňuje pořadové číslo. V takovém pořadí budou okna otevírána, tzn. okno s nejvyšším pořadovým číslem bude otevřeno jako poslední. Vzhledem k tomu, že se okna překrývají, není vhodné otevírat příliš velké množství oken, ale je možné tímto způsobem aktivovat jedno až tři okna podle podmínek zadaných uživatelem. Doporučujeme tento systém využít především tehdy, pokud jsou již aktivována přístupová práva a uživatelé se hlásí vlastním jménem. Pokud se vám nabízí uživatel user, znamená to, že si všichni uživatelé vzájemně přepisují konfigurace a přepisují volby a to co nastaví pro sebe, platí pro všechny uživatele v síti Sestavení panelu TOP 24 Hlavní lišta aplikace S4S řešena jako konfigurovatelný panel Top24. Nastavení tohoto panelu je v menu Číselníky Sestavení panelu Top24, spuštění tohoto panelu proběhne vždy, pokud bude nastavena alespoň jedna akce. Detailní pohled spuštěného panelu Top24 na pozadí okna S4S, barevně označené pole by se po kliku zobrazilo. V případě existence klávesové zkratky je její zobrazení vedle názvu akce.

22 17 Modul Číselník Možnosti a vlastnosti panelu Top24: konfigurovatelných 24 úloh jenž budou zobrazováno po startu na ploše aplikace umístění panelu vždy vpravo dole (umístění reaguje na velikost okna a použité rozlišení) konfigurace panelu TOP 24 je připravena k distribuci jednoduše všem ostatním uživatelům uživatel spustí akci jen klepnutím na název název akce lze polidštit v rámci konfigurace pokud je k akci pro uživatele vázána horká klávesa pak se zobrazí informace i o této horké klávese barvy se načítají dle nastavení Windows tak aby toto okno vypadalo jako panel 1.22 Pomocné texty V tomto číselníku si můžete dopředu připravit stále se opakující úvodní a závěrečné texty pro nejrůznější doklady systému ( např. nabídky, faktury, dodací listy..atd.). Pořízení pomocných textů probíhá tak, že do políčka IDENTIFIKACE zadáte název textu (nesmí se opakovat) - např. FAK Z- pro závěr faktury. Do políčka DOPROVODNÝ TEXT zapíšete vlastní text. Při zapisování vlastního textu využijte dvojhmat SHIFT+F2, který Vám zvětší okno pro editaci textu, nový řádek se vytvoří dvojhmatem CTRL+ENTER. Tyto dvojhmaty fungují i při použití vzorového textu z tohoto číselníku ve vlastním dokladu. V dokladu můžete po vybrání textu z číselníku text upravit aniž by se to dotklo vzorového textu zapsaného v číselníku Pomocných textů. Vzory doprovodných textů lze využít při vyplňování nabídky. Navržený vzor se z číselníku převede do nabídky, kde jej lze dál upravovat. Vzor doprovodného textu může mít libovolnou délku a mnoho

23 Modul Číselníky 18 odstavců Číselník vzorů doprovodných textů je souborem navržených často se opakujících doprovodných textů, které se používají v tiskových výstupech (nabídkách, objednávkách,...) Dynamické texty Do systému byla doplněna možnost zadat do tiskových formulářů směřujících mimo firmu, formátované doplňující textové informace nazývané dynamické texty. Dynamické texty najdete ve všech důležitých dokumentech jako např: Nabídka, Přijaté objednávky, Vystavená objednávka, Vystavená faktura zálohová i konečná, Dodací list Dynamické texty plní roli textů typu: "Platební podmínky", "Platnost nabídky", "Záruční podmínky", "Záruční servis", "Licenční podmínky", apod.. Dynamický text má dvě části: Nadpis (max. 100 znaků) Text (neomezený text) Standardní sady dynamickich textù Pro konkrétní typ dokumentu a konkrétního uživatele lze vytvořit standardní sady dynamických textů. V okně příslušného dokumentu jsou pod sekcí dynamických textů připravena dvě tlačítka pro tyto funkce:

24 19 Modul Číselník ulož aktuální stav jako standard tohoto typu dokumentu načti a použij standard tohoto typu dokumentu Dynamické texty se doplňují do konkrétních dokumentů. Uživatel má k dispozici číselník dynamických textů, který může předplnit nejčastěji používanými hodnotami. Při vyplňování dynamických textů může zadat text ručně nebo zvolit hodnotu z číselníku a tu pak případně upravit pro konkrétní dokument. Množství dynamických textů v rámci dokumentu není nijak omezeno. Jednotlivé texty jsou řazeny podle čísla pozice v rámci dokumentu (je to podobný systém jako řádky nabídky). Dynamické texty můžeme přidělit na úvod nebo na závěr dokumentu. Struktura dokumentů dnes vypadá takto: 1. Hlavičkové údaje dokumentu 2. Úvodní text 3. Dynamické texty pro úvod 4. Řádky dokumentu (zboží, produkty) 5. Součty 6. Dynamické texty pro závěr 7. Závěrečný text 8. Digitální podpis Formátování dynamickich textù Uživatel může ovlivnit formátování každého jednotlivého dynamického textu při tisku takto: umístění dynamického textu (úvodní nebo závěrečný) vzájemná pozice nadpisu a textu (vedle sebe nebo pod sebou) zdůraznění nadpisu zdůraznění textu Pro tyto varianty má uživatel k dispozici logické přepínače (zaškrknuto x nezaškrknuto) přímo na řádku dynamického textu v kartě příslušného dokumentu. Současně však rozhodnutí o zdůraznění textu nebo nadpisu je možné připravit již v číselníku dynamických textů.

25 Modul Číselníky Typy tisku řádků dokladů Při tvorbě jakéhokoliv dokladu od nabídky přes přijatou objednávku až po fakturu a dodací list zná uživatel pojem, který se v Soft-4-Sale nazývá typ tisku řádků. Jedná se o speciální pole, které popisuje chování řádků dokladu na tiskové sestavě a jak jistě znáte jsou tam typy řádku 10 Nadpis, 11 Mezisoučet, 18 Popis bez ceny, rozpad konstrukčního celku. Tyto speciální typy řádků může uživatel kdykoli použít. Znamená to, že daný řádek není řádkem významovým. V systému ale máme typy řádků, které jsou významové: 1 5 je to pět variant, jakým způsobem se nakládá s detailním popisem zboží. Doposud fungoval systém tak, že typ 1 představoval zpracování řádku pouze z názvu zboží, typ 2 pouze z popisu, typ 3 z názvu a popisu, typ 4 název, popis, detail a technické parametry, typ 5 představoval možnost název, popis, technické parametry, objednací číslo. Tyto varianty použití popisných textových informací do řádku dokladů byly napevno dány systémem. V tuto chvíli přicházíme s novou možností, že si uživatel sám rozhodne jakým způsobem se budou jednotlivé typy řádku 1 6 v systému chovat. Může si definovat svůj vlastní popis tohoto typu např. pro typ 2 dosud stojí pouze popis jednoduchý a on si teď může sám napsat speciální popis svůj a tento speciální popis vydefinovat pomocí svého vlastního rozhodnutí, co všechno se do takového popisu bude dostávat. 1 Může nadefinovat, které textové informace z ceníkové karty budou do tohoto popisu použity. Volí mezi názvem, detailním popisem, typem, výrobcem, číslem zboží a 8 technickými parametry. Současně se rozhoduje o tom v jakém pořadí budou v popisu toho řádku použity, s jakým prefixem budou jednotlivá pole použity, s jakým sufixem, s jakým bude oddělovač mezi jednotlivými komponenty textového popisu a tímto lze strukturovat speciální popis zboží, který přesně odpovídá hodnotám, které jsou naplněny do databáze zboží.

26 21 Modul Číselník Např. může technický parametr 1 v databázi zboží vystupovat jako rozměr. Doposud jste měli jedinou možnost do technického parametru 1 zapsat kompletně celou informaci Rozměr: 100 x 200 x 400 [mm] a ještě k tomu, že se jedná o šířku, výšku, hloubku. Celý tento text musel být uveden v technickém parametru, aby se takto celý text zobrazil při tisku konkrétního dokumentu. Dnes můžete definovat, že technický parametr 1 bude obsahovat pouze informaci 100 x 500 x 400 a prefixem bude text rozměr a sufixem text [mm] a oddělovačem od následujícího řádku bude např. nový řádek. Toto vše můžete vydefinovat do svých vlastních detailních popisů. Novinkou tedy je, že si může uživatel definovat vlastní oddělovače, prefixy, sufixy a libovolnou skladbu detailního popisu zboží z různých komponent a může si tak nadefinovat své vlastní způsoby popisů zboží do dokladů a reagovat tak na aktuální nastavení a naplnění databáze zboží v ceníku. Je tedy možné např. do 7. Technického parametru naimportovat zemi původu s prefixem Země původu: a zahrnout 7. Technický parametr do detailních popisů zboží a v dokladech, které vyžadují uvedení země původu použít tento typ tisku řádku. Tím dosáhnete toho, že se např. na nabídce nebo na vystavené faktuře se objeví v detailním popisu informace země původu. Tato informace se získá z databáze zboží a vy ji nemusíte v konkrétním dokladu doplňovat ručně. Otevře okno detailního popisu.

27 Index 22 Index - C - Číselné řady 12 - D - Dynamické texty 18 - F - Fáze dokladů 8 - H - Hlavička tiskových dokumentů 11 Horké klávesy 14 - M - Majitel licence 2 - N - Nový zaměstananec 10 - O - Obchodníci 8 Obchodníci a skupiny 9 Obchodník 9 Oblasti produkce 4 - P - Panel TOP24 16 Podpis na dokumentech 10 Pomocné texty 17 Přehled 10 - S - Segmenty trhu 3 Spustit při startu 15 Stavy rozpracovanosti 5 Střediska 8 - T - Teritoria trhu 6 Tisk přehledu 11 Typy tisku řádků dokladů 20 Typy zboží 2 - V - Výrobci 3 - Z - Zaměstnanci 10 Zdroje 7 Změna aktivní hlavičky 13

28

Integrovaný Ekonomický Systém Účetnictví - IES WIN 2006. Úvod...5

Integrovaný Ekonomický Systém Účetnictví - IES WIN 2006. Úvod...5 Úvod...5 Přehled funkcí modulu účetnictví...6 Účtový rozvrh...11 Výsledovka...12 Rozvaha...12 Saldokonto...12 Druh dokladu...12 Zpracování daňového dokladu...12 Nastavení zpracování DPH (období, sazeb,

Více

Vývoj, výroba, prodej a montáž docházkových a identifikačních systémů. Docházka 3000 Personalistika

Vývoj, výroba, prodej a montáž docházkových a identifikačních systémů. Docházka 3000 Personalistika BM Software, Němčičky 84, 69107 Němčičky u Břeclavi Vývoj, výroba, prodej a montáž docházkových a identifikačních systémů Tel: 519 430 765, Mobil: 608 447 546 e-mail: bmsoft@seznam.cz web: http://www.dochazka.eu

Více

Volby a Referenda. 2013 ALIS spol. s r.o.

Volby a Referenda. 2013 ALIS spol. s r.o. 21.10.2013 2 Obsah 1 KEOX - Volby 4 2 Postup zpracování 5 3 Číselníky a parametry 9 3.1 Číselníky-přehled... 9 3.2 Číselníky-popis... 9 3.3 Parametry... 10 4 Metodika a legislativa 12 4.1 Úvod... 12 pojmy

Více

Office 2013. podrobný průvodce. Tomáš Šimek

Office 2013. podrobný průvodce. Tomáš Šimek Office 2013 podrobný průvodce Tomáš Šimek Seznámení se společnými postupy při práci s dokumenty Office Popis základních a pokročilejších postupů při práci s Wordem, Excelem, PowerPointem a OneNote Možnosti

Více

Metodika pro učitele

Metodika pro učitele Metodika pro učitele Tvorba prezentace v aplikaci PowerPoint 2010 PowerPoint je program, který umožňuje navrhnout, kvalitně graficky a esteticky ztvárnit a následně spustit a předvést prezentaci. Celý

Více

Modul Konfigurace. 2006... MTJ Service, s.r.o.

Modul Konfigurace. 2006... MTJ Service, s.r.o. Modul Konfigurace Modul Konfigurace Představení Menu konfigurace sdružuje všechny konfigurační příkazy k celému systému Soft-4-Sale. Dále konfigurace kopíruje jednotlivé moduly systému tzn. že existuje

Více

NOVÁ VERZE OBD A JEJÍ VYUŽÍVÁNÍ Ing. Martina Valášková

NOVÁ VERZE OBD A JEJÍ VYUŽÍVÁNÍ Ing. Martina Valášková NOVÁ VERZE OBD A JEJÍ VYUŽÍVÁNÍ Ing. Martina Valášková studijní materiál ke kurzu Odborné publikování, citační etika a autorské právo s podporou ICT Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec

Více

SPZ 2010 13.13. Uživatelská příručka

SPZ 2010 13.13. Uživatelská příručka SPZ 2010 13.13 Uživatelská příručka Listopad, 2010 Obsah Obsah ÚVOD... 2 Nápověda programu... 2 POŽADAVKY... 2 INSTALACE... 3 ZÁKLADNÍ NASTAVENÍ... 5 PRVNÍ NAČTENÍ DAT... 6 Automatické načtení... 6 Doplnění

Více

Metodika Portálu pohledávek ve vztahu k uživateli

Metodika Portálu pohledávek ve vztahu k uživateli Metodika Portálu pohledávek ve vztahu k uživateli Obsah Úvod 1. Základní vlastnosti a pojmy 1.1. Ikony 1.2. Vaše první přihlášení do aplikace 1.3. Přístupové údaje 2. Popis práce v aplikaci portálu pohledávek

Více

Rozdílová dokumentace k ovládání IS KARAT.net

Rozdílová dokumentace k ovládání IS KARAT.net Dokumentace k IS KARAT.net Rozdílová dokumentace k ovládání IS KARAT.net programový modul: Rozdílová dokumentace k ovládání IS KARAT.net OBSAH: 1 ÚVOD... 3 2 PŘIHLAŠOVACÍ DIALOG... 4 3 NAVIGACE... 5 3.1

Více

Word 2007 Word 2007 egon. Spuštění, vzhled, zobrazení dokumentu

Word 2007 Word 2007 egon. Spuštění, vzhled, zobrazení dokumentu Word 2007 Word 2007 egon Spuštění, vzhled, zobrazení dokumentu Jan Málek 30.4.2010 Word 2007 V roce 2007 přichází firma Microsoft s novou verzí kancelářského balíku MS Office 2007 a tedy i textového editoru

Více

Knihomol. Manuál pro verzi 1.2

Knihomol. Manuál pro verzi 1.2 Knihomol Manuál pro verzi 1.2 Strana - 2 - I. Základy práce s programem Úvod do práce s programem Knihomol: Program knihomol slouží pro vedení evidence spojené s provozem malé knihovny. Je určen především

Více

UŽIV ATELSKÁ PŘÍRUČKA

UŽIV ATELSKÁ PŘÍRUČKA UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Autor: Marek Klimša Úprava: Stanislav Chromý Verze dokumentu: 1.1 Poslední aktualizace: 11. května 2012 Obsah 1. Začínáme 3 1.1 Co je to ADVOKÁTNÍ SPIS 3 1.2 Po prvním spuštění 3 1.3

Více

Helios RED a Internetový obchod

Helios RED a Internetový obchod (pracovní verze!) Helios RED a Internetový obchod Obsah dokumetace: 1. Úvod 2. Evidované údaje na skladové kartě 3. Přenos skladových karet z Helios RED do e-shopu 4. Přenos objednávek z e-shopu do Helios

Více

Nové funkcé programu TRIFID 2016

Nové funkcé programu TRIFID 2016 Nové funkcé programu TRIFID 2016 Nové funkce související s Kontrolním hlášením Od 1.1.2016 mají plátci DPH povinnost evidovat prodeje nad částku 10 000 Kč včetně DPH, uskutečněné dalším plátcům DPH a nahlásit

Více

Uživatelský manuál Správce úloh. Verze dokumentu 1.0

Uživatelský manuál Správce úloh. Verze dokumentu 1.0 Uživatelský manuál Správce úloh Verze dokumentu 1.0 DŮVĚRNÉ INFORMACE Informace, které jsou obsahem tohoto dokumentu, jsou vlastnictvím společnosti Ex Libris Ltd. nebo jejich afilací. Jakékoliv jejich

Více

Program Montážky manuál uživatele

Program Montážky manuál uživatele Program Montážky manuál uživatele -1- v 1.0 Obsah 1. Úvod... 3 2. Technické informace... 3 2.1. Systémové požadavky... 3 2.2. Instalace programu... 3 2.3. Zkušební verze programu... 3 2.4. Přechod na plnou

Více

MANUÁL K OBSLUZE REDAKČNÍHO SYSTÉMU / wordpress

MANUÁL K OBSLUZE REDAKČNÍHO SYSTÉMU / wordpress MANUÁL K OBSLUZE REDAKČNÍHO SYSTÉMU / wordpress www.webdevel.cz Webdevel s.r.o. IČ 285 97 192 DIČ CZ28597192 W www.webdevel.cz E info@webdevel.cz Ostrava Obránců míru 863/7 703 00 Ostrava Vítkovice M 603

Více

VAR-NET INTEGRAL Manuál správce VNI 5.1 VAR-NET INTEGRAL. verze 0.2. Manuál správce VNI 5.1

VAR-NET INTEGRAL Manuál správce VNI 5.1 VAR-NET INTEGRAL. verze 0.2. Manuál správce VNI 5.1 Manuál správce VNI 5.1 verze 0.2 Manuál správce VNI 5.1 VARIANT plus, spol. s.r.o., U Obůrky 5, 674 01 TŘEBÍČ, tel.: 565 659 600 technická linka 565 659 655 (pracovní doba 7:30 15:00) www.variant.cz isb@variant.cz

Více

Projekt Vzdělávání dotykem CZ.1.07/1.3.00/51.0031. WORD 2013 práce s textovými soubory. Autoři: Jan Heller a David Peterka

Projekt Vzdělávání dotykem CZ.1.07/1.3.00/51.0031. WORD 2013 práce s textovými soubory. Autoři: Jan Heller a David Peterka Projekt Vzdělávání dotykem CZ.1.07/1.3.00/51.0031 WORD 2013 práce s textovými soubory Autoři: Jan Heller a David Peterka 1 Obsah Úvodní slovo realizačního týmu... 4 Úvod... 6 1. Prostředí MS Word 2013...

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka Uživatelská příručka PC výkaznictví JASU (program pro zpracování účetního výkaznictví) březen 2012 Dodavatel: MÚZO Praha s.r.o. Politických vězňů 15 P.O.Box 36 111 21 Praha 1 telefon: 224 091 619 fax:

Více

Spinelterminal. Terminálový program pro ladění aplikací s protokolem Spinel. 20. září 2005 w w w. p a p o u c h. c o m v.0.9.5.18

Spinelterminal. Terminálový program pro ladění aplikací s protokolem Spinel. 20. září 2005 w w w. p a p o u c h. c o m v.0.9.5.18 Terminálový program pro ladění aplikací s protokolem Spinel 20. září 2005 w w w. p a p o u c h. c o m v.0.9.5.18 Spinelterminal Katalogový list Vytvořen: 15.4.2004 Poslední aktualizace: 20.9.2005 10:34

Více

Modul ročních zpráv o výsledcích finančních kontrol

Modul ročních zpráv o výsledcích finančních kontrol Ministerstvo financí Odbor 47 Centrální harmonizační jednotka pro finanční kontroly Informační systém finanční kontroly ve veřejné správě Modul ročních zpráv o výsledcích finančních kontrol Prosinec 2015

Více

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Import dat do Pohody Firmadat, s.r.o. 2015

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Import dat do Pohody Firmadat, s.r.o. 2015 UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Import dat do Pohody Firmadat, s.r.o. 2015-1 - I. Popis funkcí Modul Import dat do Pohody je určený uživatelům ES Pohoda a podporuje všechny její verze, tedy MDB, SQL i E1. Zpracovává

Více

Popis změn verze 2008.51

Popis změn verze 2008.51 2008 komplexní ekonomický systém Popis změn verze 2008.51 FKsoft Fuksa Ladislav Ing. Sedlčanská 1327/65 140 00 Praha 4 Tel. 261 264 125, 603 463 137 E-mail alfis@fksoft.cz Web www.alfis.cz, www.fksoft.cz

Více

Elektronická evidence tržeb (EET)

Elektronická evidence tržeb (EET) Úvod Elektronická evidence tržeb (EET) Podle zákona o evidenci tržeb 112/2016 Sb. (ZoET) byla do Money doplněna funkčnost evidování tržeb. V navigátoru přibyl nový modul EET, který obsahuje dva uzly: Účtenky

Více

UZ modul VVISION poslední změna 1. 3. 2013

UZ modul VVISION poslední změna 1. 3. 2013 UZ modul VVISION poslední změna 1. 3. 2013 Obsah 1 Základní popis... - 2-1.1 Popis aplikace... - 2-1.2 Zdroje obrazových dat... - 2-1.3 Uložení dat... - 2-1.4 Funkcionalita... - 2-1.4.1 Základní soubor

Více

Hydroprojekt CZ a.s. WINPLAN systém programů pro projektování vodohospodářských liniových staveb. HYDRONet 3. Modul EDITOR STYLU

Hydroprojekt CZ a.s. WINPLAN systém programů pro projektování vodohospodářských liniových staveb. HYDRONet 3. Modul EDITOR STYLU Hydroprojekt CZ a.s. systém programů pro projektování vodohospodářských liniových staveb HYDRONet 3 W I N P L A N s y s t é m p r o g r a m ů p r o p r o j e k t o v á n í v o d o h o s p o d á ř s k ý

Více

Program pro flexibilní tvorbu evidencí. VIKLAN - Evidence. Uživatelská příručka. pro seznámení se základními možnostmi programu

Program pro flexibilní tvorbu evidencí. VIKLAN - Evidence. Uživatelská příručka. pro seznámení se základními možnostmi programu Program pro flexibilní tvorbu evidencí VIKLAN - Evidence Uživatelská příručka pro seznámení se základními možnostmi programu Vlastimil Kubínek, Ing. Josef Spilka VIKLAN - Evidence Verse 1.11.8.1 Copyright

Více

FYZIO. Návod k použití programu pro rehabilitační zařízení verze 01/01/2015. Úvod

FYZIO. Návod k použití programu pro rehabilitační zařízení verze 01/01/2015. Úvod FYZIO Návod k použití programu pro rehabilitační zařízení verze 01/01/2015 Úvod Program Fyzio je primárně určen pro rehabilitační zdravotnická zařízení, ale lze jej použít i pro jiné odborné ambulance.

Více

06/2008 Novinková dokumentace

06/2008 Novinková dokumentace 06/2008 Novinková dokumentace N E W S 0 6 / 2 0 0 8 KONFIGURACE PŘECHODU NA EUR...2 ZBOŽÍ A CENY...3 CENÍKOVÉ KARTY UMOŽŇUJÍ PŘIPOJIT VÍCERO OBRÁZKŮ... 3 HROMADNÉ NAPLNĚNÍ SMLUVNÍCH CEN PŘES MARK. VÝBĚR...

Více

Základní ovládání aplikace

Základní ovládání aplikace Základní ovládání aplikace Základem ovládání aplikace je jednoduchý toolbar (panel nástrojů) ve spodní části obrazovky, který umožňuje přepínání mezi jednotlivými obrazovkami aplikace. Jsou zde zobrazeny

Více

JAZZ RESTAURANT. Příručka uživatele 1 / 39

JAZZ RESTAURANT. Příručka uživatele 1 / 39 JAZZ RESTAURANT Příručka uživatele 1 / 39 JAZZ RESTAURANT Příručka uživatele 2009 Václav Petřík JAZZWARE.CZ Příručka k programu Jazz Restaurant pro Windows ve verzi 5.12 Příručka popisuje funkčnost programu

Více

Uživatelský manuál. A3600 DL ( Data Download)

Uživatelský manuál. A3600 DL ( Data Download) Uživatelský manuál A3600 DL ( Data Download) Aplikace : Jednoduchý program pro přenášení dat z on line monitorovacího systému A3600 Export měřených statických dat do souboru Zobrazení grafů naměřených

Více

SPORTONGO UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

SPORTONGO UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA SPORTONGO UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Obsah 1 Managerské rozhraní... 3 1.1 Kroužky a nábory do kroužků... 3 1.1.1 Předpoklady... 3 1.1.2 Vytvoření kroužku... 3 1.1.3 Členství... 4 1.1.4 Vytvoření náboru... Chyba!

Více

V této kapitole se naučíte základnímu ovládání programu ZoomText, totiž:

V této kapitole se naučíte základnímu ovládání programu ZoomText, totiž: KAPITOLA 2 Začínáme V této kapitole se naučíte základnímu ovládání programu ZoomText, totiž: Jak ZoomText instalujete a aktivujete. Jak ZoomText spustíte a ukončíte. Jak ZoomText zapnete a vypnete. Jak

Více

Metodická příručka pro učitele. InspIS SET modul školní testování

Metodická příručka pro učitele. InspIS SET modul školní testování Metodická příručka pro učitele InspIS SET modul školní testování Tato Metodická příručka pro učitele byla zpracována v rámci projektu Národní systém inspekčního hodnocení vzdělávací soustavy v České republice

Více

M I S Y S - W E B. Intranet řešení systému MISYS. Verze 9.00. Příručka uživatele

M I S Y S - W E B. Intranet řešení systému MISYS. Verze 9.00. Příručka uživatele M I S Y S - W E B Intranet řešení systému MISYS Verze 9.00 Příručka uživatele GEPRO s.r.o. Září 2008 Copyright GEPRO s.r.o. 2008 Ochranné známky GEPRO spol. s r.o. KOKEŠ, MISYS Ochranné známky Microsoft

Více

Ostatní portálové aplikace

Ostatní portálové aplikace Akademický informační systém ŠKODA AUTO VYSOKÁ ŠKOLA o.p.s. Ostatní portálové aplikace Svazek 9 Verze: 1.20 Datum: 10. března 2016 Autor: Jitka Šedá, Martin Tyllich Obsah Seznam obrázků 5 1 Absolventi

Více

CADKON/TZB verze 2007.1

CADKON/TZB verze 2007.1 Stránka č. 1 z 12 Pospis propojení programů CADKON/TZB a PROTECH (TZ, DIMOSW) CADKON/TZB verze 2007.1 Výpočet tepelných ztrát Rozmístění otopných těles Vkládání těles z databáze PROTECHu Vykreslení půdorysných

Více

Návod na instalaci a používání obslužného programu dataloggeru DS100

Návod na instalaci a používání obslužného programu dataloggeru DS100 Návod na instalaci a používání obslužného programu dataloggeru DS100 Instalace obslužného programu: 1) Zapněte počítač a nechte naběhnout systémový program PC. Na monitoru bude základní obrazovka systému.

Více

universální monitorovací program

universální monitorovací program MtUni universální monitorovací program MtUni 8/10 Rev.2 THERMOPROZESS s.r.o. Riegrova 2668/6c 370 01 České Budějovice tel.: +420 387 313 182 fax: +420 385 340 947 e-mail: info@thermoprozess.cz http://www.thermoprozess.cz

Více

Novinky programu POSKA. !!! Před nasazením verze nejprve ukončete všechny rozpracované objednávky!!!

Novinky programu POSKA. !!! Před nasazením verze nejprve ukončete všechny rozpracované objednávky!!! Novinky programu POSKA!!! Před nasazením verze nejprve ukončete všechny rozpracované objednávky!!! Novinky verze POS 1.00.44 k 2.2.2014 Pro prodejnu 530 ve Velkém Meziříčí je možné zakládat pohyby, které

Více

Podvojné účetnictví DeCe ÚČTO, verze W5.40 DeCe COMPUTERS s.r.o. Děčín, březen 2005 O B S A H

Podvojné účetnictví DeCe ÚČTO, verze W5.40 DeCe COMPUTERS s.r.o. Děčín, březen 2005 O B S A H O B S A H I. OBECNÁ ČÁST...5 Úvodní informace...5 Základní princip...5 Použití v síti...6 Technické požadavky...6 Tisk na tiskárnu v textovém režimu...6 Ochrana systému...7 Speciální verze...7 Rady na

Více

Dodatek k manuálu programu CastIS v. 2008

Dodatek k manuálu programu CastIS v. 2008 Dodatek k manuálu programu CastIS v. 2008 update 2011 ZE Dispozice objektu - umísťováni předmětů ZE hromadně až do úrovně skříně a regálu V dosavadních možnostech programu CastIS bylo možné v modulu Dispozice

Více

Word 2013. podrobný průvodce. Tomáš Šimek

Word 2013. podrobný průvodce. Tomáš Šimek Word 2013 podrobný průvodce Tomáš Šimek Přehled funkcí a vlastností nejnovější verze textového editoru Word Jak psát na počítači správně, úpravy a formátování textu a stránky Zpracování dalších objektů

Více

SPIRIT 2012. Nové funkce. SOFTconsult spol. s r. o., Praha

SPIRIT 2012. Nové funkce. SOFTconsult spol. s r. o., Praha SPIRIT 2012 Nové funkce SOFTconsult spol. s r. o., Praha Informace v tomto dokumentu mohou podléhat změnám bez předchozího upozornění. 01/2012 (SPIRIT 2012 CZ) Revize 1 copyright SOFTconsult spol. s r.

Více

ESTATIX INFORMAČNÍ SYSTÉM REALITNÍCH KANCELÁŘÍ UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA STRANA 1 / 23

ESTATIX INFORMAČNÍ SYSTÉM REALITNÍCH KANCELÁŘÍ UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA STRANA 1 / 23 ESTATIX INFORMAČNÍ SYSTÉM REALITNÍCH KANCELÁŘÍ UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA STRANA 1 / 23 OBSAH 1 Zabezpečení systému... 3 1.1 Přístup do systému... 3 1.2 První přihlášení... 3 1.3 Heslo nefunguje nebo jej uživatel

Více

CS OTE. Dokumentace pro externí uživatele

CS OTE. Dokumentace pro externí uživatele CS OTE Dokumentace pro externí uživatele Evidence záruk původu Doplnění údajů o výrobně pomocí formuláře POZE 1 Evidence záruk původu Formulář obsahuje položky, které jsou nutné, aby výrobce ke zdroji

Více

WiFiS Uživatelská příručka Obsah

WiFiS Uživatelská příručka Obsah WiFiS Uživatelská příručka Obsah Nastavení aplikace Popis jednotlivých číselníků Agenda ISP internet service provider Obecné Nastavení Nastavení jednotlivých číselníků Skupiny číselníku Agenda, ISP a Obecné

Více

ALFIS 2014 komplexní ekonomický systém verze 2014.5

ALFIS 2014 komplexní ekonomický systém verze 2014.5 ALFIS 2014 komplexní ekonomický systém verze 2014.5 Návod na instalaci Fuksa Ladislav Sedlčanská 1327/65 140 00 Praha 4 Tel. 223 010 785, 603 463 137 E-mail alfis@fksoft.cz Web www.alfis.cz, www.fksoft.cz

Více

Manuál administrátora FMS...2

Manuál administrátora FMS...2 Manuál administrátora Manuál administrátora FMS...2 Úvod... 2 Schéma aplikace Form Management System... 2 Úvod do správy FMS... 3 Správa uživatelů... 3 Práva uživatelů a skupin... 3 Zástupci... 4 Avíza

Více

1. Změna sazby DPH od 1. 1. 2013

1. Změna sazby DPH od 1. 1. 2013 1. Změna sazby DPH od 1. 1. 2013 Od 1.1.2013 bude v platnosti nová základní a snížená sazba DPH. V souvislosti s novou sazbou DPH 21% a 15% zavádíme nové kódy DPH pro základní i sníženou sazbu. POSTUP

Více

Návod na instalaci a používání obslužného programu dataloggeru

Návod na instalaci a používání obslužného programu dataloggeru Návod na instalaci a používání obslužného programu dataloggeru Instalace obslužného programu: 1) Zapněte počítač a nechte naběhnout systémový obslužný program PC. Na monitoru bude základní obrazovka systému.

Více

Naučit se, jak co nejsnadněji přejít od verze TopoLu pro Windows k verzi TopoL xt. Cílem není vysvětlení všech možností programu.

Naučit se, jak co nejsnadněji přejít od verze TopoLu pro Windows k verzi TopoL xt. Cílem není vysvětlení všech možností programu. Školení programu TopoL xt Přechod na TopoL xt z programu TopoL pro Windows Cíl: Obsah: Naučit se, jak co nejsnadněji přejít od verze TopoLu pro Windows k verzi TopoL xt. Cílem není vysvětlení všech možností

Více

Konec roku, tvorba hlášení o odpadech. Uzavření průběžné evidence konec roku

Konec roku, tvorba hlášení o odpadech. Uzavření průběžné evidence konec roku Konec roku, tvorba hlášení o odpadech Téma: Pokyny pro uživatele programu EVI 8 s koncem evidenčního roku Program: EVI 8 Vypracoval: Mgr. Tomáš Čejchan (oddělení technické podpory) Revize: 29.12.2014 Cílem

Více

LuxRiot uživatelský manuál verze 1.6.12. Uživatelský manuál Verze 1.6.12. -1-2008, Stasa s.r.o.,pokorného 14, 190 00, PRAHA

LuxRiot uživatelský manuál verze 1.6.12. Uživatelský manuál Verze 1.6.12. -1-2008, Stasa s.r.o.,pokorného 14, 190 00, PRAHA Uživatelský manuál Verze 1.6.12-1- 2008, Stasa s.r.o.,pokorného 14, 190 00, PRAHA LuxRiot je softwarový balík, určený pro sledování a ukládání dat z kamer. Umožňuje přijímat data z IP kamer a video serverů

Více

Josef Pecinovský PowerPoint 2007

Josef Pecinovský PowerPoint 2007 Josef Pecinovský PowerPoint 2007 Jak na PowerPoint 2007 v rekordním čase Josef Pecinovský Vydala Grada Publishing, a.s. U Průhonu 22, Praha 7 jako svou 3054. publikaci Odpovědný redaktor Karel Samohýl

Více

Popis licencování, nastavení a ovládání replikací - přenosů dat

Popis licencování, nastavení a ovládání replikací - přenosů dat Popis licencování, nastavení a ovládání replikací - přenosů dat Ing. Martin Klinger 1.6.2016 Co jsou replikace? Sdílení dat, tzv. replikace najdou své uplatnění všude tam, kde je potřeba výměna dat v online

Více

Manuál k aplikaci WANAS

Manuál k aplikaci WANAS Manuál k aplikaci WANAS OBSAH 1 DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO PRÁCI V NOVÉ VERZI APLIKACE WANAS.. 2 2 PROSTOROVÁ DATA... 3 2.1 POPIS HLAVNÍCH FUNKCÍ... 3 2.2 PRÁCE S DEFINIČNÍM BODEM SEGMENTU... 4 2.3 PRÁCE S

Více

Doplněk Parametry Plus pro Altus Vario

Doplněk Parametry Plus pro Altus Vario a) Funkcionalita doplňku Doplněk Parametry Plus pro Altus Vario Doplněk Parametry Plus slouží k rozšíření základních parametrů produktů, které obsahuje IS Vario. Hlavní zaměření doplňku je kompletní možnost

Více

Uživatelská příručka pro program

Uživatelská příručka pro program NEWARE Uživatelský manuál Uživatelská příručka pro program ve spojení se zabezpečovacím systémem strana 1 Uživatelský manuál NEWARE strana 2 NEWARE Uživatelský manuál Vaše zabezpečovací ústředna DIGIPLEX

Více

EvMO2010 návod k použití programu (2015)

EvMO2010 návod k použití programu (2015) EvMO2010 návod k použití programu (2015) Program EvMO2010 slouží k jednoduché evidenci členů, plateb, povolenek a odvodů. Dále je možno evidovat přestupky a další informace členů MO. Cílem bylo vytvoří

Více

1. Problematika účetních výkazů a jejich aktualizace

1. Problematika účetních výkazů a jejich aktualizace Obsah 1. Problematika účetních výkazů a jejich aktualizace...2 1.1. Algoritmy výkazů...2 1.2. Distribuce algoritmů výkazů...4 1.3. Formy prezentace výkazů (formulář)...5 1.4. Katalog výkazů...5 1.5. Příprava

Více

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí IZR. Vedení evidence léčení a evidence léků. Podklady pro školení

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí IZR. Vedení evidence léčení a evidence léků. Podklady pro školení Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí IZR Vedení evidence léčení a evidence léků Podklady pro školení Říjen 2011 PV-Agri s.r.o. 2011 http://www.pvagri.cz

Více

Manuál k aplikaci SDO PILOT v.0.2

Manuál k aplikaci SDO PILOT v.0.2 Manuál k aplikaci SDO PILOT v.0.2 Základní informace o aplikaci Aplikace slouží pro zjednodušené vytváření dokumentů Souhrnů doporučených opatření pro Evropsky významné lokality. Vznikala přírustkovým

Více

Práce s programem IIS Ekonom

Práce s programem IIS Ekonom Práce s programem IIS Ekonom Obsah 1 Ovládání programu IIS Ekonom... 2 1.1 Ovládání přes hlavní nabídku... 2 1.2 Panel nástrojů a funkční klávesy... 2 2 Přihlašovací dialog... 4 3 Úvodní obrazovka... 4

Více

Ostatní portálové aplikace

Ostatní portálové aplikace Univerzitní informační systém Slovenská zemědělská univerzita v Nitře Ostatní portálové aplikace Svazek 9 Verze: 1.20 Datum: 10. března 2016 Autor: Jitka Šedá, Martin Tyllich Obsah Seznam obrázků 5 1

Více

Tabulkové processory MS Excel (OpenOffice Calc)

Tabulkové processory MS Excel (OpenOffice Calc) Maturitní téma: Tabulkové processory MS Excel (OpenOffice Calc) Charakteristika tabulkového editoru Tabulkový editor (sprematuritníadsheet) se používá všude tam, kde je třeba zpracovávat data uspořádaná

Více

Podpora Poski.com. Popis a návod pro práci se systémem

Podpora Poski.com. Popis a návod pro práci se systémem Podpora Poski.com Popis a návod pro práci se systémem v Ostravě dne 1.5.2014 Obsah 1.Obecný popis systému... 3 2.Přihlášení do systému... 3 3.Zadání nového úkolu... 4 4.Úspěšné přihlášení... 4 4.1.Hlavní

Více

Uživatelská příručka Evidence příchozí a odchozí pošty a elektronický archiv. V prostředí společnosti. Pražská vodohospodářská společnost a.s.

Uživatelská příručka Evidence příchozí a odchozí pošty a elektronický archiv. V prostředí společnosti. Pražská vodohospodářská společnost a.s. Uživatelská příručka Evidence příchozí a odchozí pošty a elektronický archiv V prostředí společnosti Pražská vodohospodářská společnost a.s. Obsah 1. ÚVOD... 5 2. PROSTŘEDÍ WORKSPACE... 5 2.1 TECHNOLOGIE

Více

Ostatní portálové aplikace

Ostatní portálové aplikace Univerzitní informační systém Panevropská vysoká škola Ostatní portálové aplikace Svazek 9 Verze: 1.20 Datum: 10. března 2016 Autor: Jitka Šedá, Martin Tyllich Obsah Seznam obrázků 5 1 Helpdesk pro UIS

Více

ÚVOD 3 SEZNÁMENÍ SE SYSTÉMEM 4

ÚVOD 3 SEZNÁMENÍ SE SYSTÉMEM 4 ÚVOD 3 SEZNÁMENÍ SE SYSTÉMEM 4 JEDNODUCHÉ PŘIHLÁŠENÍ 4 ADMINISTRAČNÍ PROSTŘEDÍ 5 PŘEPÍNÁNÍ JAZYKOVÉ VERZE 5 POLOŽKY HORNÍHO MENU 5 DOPLŇKOVÉ POLOŽKY MENU: 6 STROM SE STRÁNKAMI, RUBRIKAMI A ČLÁNKY 7 TITULNÍ

Více

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA MODUL POSTREGISTRAČNÍ KONTROLA APLIKACE SPRÁVA ODBORNĚ ZPŮSOBILÝCH OSOB - PVI ZÁKLADNÍ POPIS

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA MODUL POSTREGISTRAČNÍ KONTROLA APLIKACE SPRÁVA ODBORNĚ ZPŮSOBILÝCH OSOB - PVI ZÁKLADNÍ POPIS UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA MODUL POSTREGISTRAČNÍ KONTROLA APLIKACE SPRÁVA ODBORNĚ ZPŮSOBILÝCH OSOB - PVI ZÁKLADNÍ POPIS 22.01.2013 Brno Variex . Verze 1.00 Datum vydání: 22. ledna 2013 Copyright 2013, Variex

Více

Postup při instalaci a nastavení programu

Postup při instalaci a nastavení programu Postup při instalaci a nastavení programu Program Sumář je pro každý zpracovávaný rok individuální. Programy pro roky předešlé si uživatel může v PC ponechat a kdykoliv nahlédnout do zpracovaných dat.

Více

CIMCO Edit v6 - Uživatelská příručka

CIMCO Edit v6 - Uživatelská příručka CIMCO Edit v6 - Uživatelská příručka 3 Licenční informace Informace v tomto dokumentu podléhají změnám bez předchozího upozornění a neznamenají závazek na straně CIMCO A/S. V tomto dokumentu popsaný software

Více

Program. Uživatelská příručka. Milan Hradecký

Program. Uživatelská příručka. Milan Hradecký Program Uživatelská příručka Milan Hradecký 2 Úvod Program Evidence a opravy dlouhodobého drobného hmotného majetku Pracuje dle následujícího grafu : Nákup Pořízený nový majetek Převod První výdej Vyřazení

Více

Popis změn verze 2010.5

Popis změn verze 2010.5 2010 komplexní ekonomický systém Popis změn verze 2010.5 FUKSA s.r.o. Sedlčanská 1327/65 140 00 Praha 4 Tel. 261 264 125, 603 463 137 E-mail alfis@fksoft.cz Web www.alfis.cz, www.fksoft.cz Veškeré zde

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka OM-Link Uživatelská příručka Verze: 2.1 Prosinec 2006 Copyright 2005, 2006 ORBIT MERRET, s r.o. I Nápověda k programu OM-Link Obsah Část I Úvod 3 Část II Základní pojmy a informace 3 1 Připojení... 3 2

Více

FINANCE. Uživatelská příručka. DATA Software s.r.o. Opava. verze 5.00

FINANCE. Uživatelská příručka. DATA Software s.r.o. Opava. verze 5.00 FINANCE verze 5.00 Uživatelská příručka DATA Software s.r.o. Opava O B S A H 1. ÚVOD... 4 1.1. ČLENĚNÍ PŘÍRUČKY... 4 1.2. ZÁKLADNÍ INFORMACE O POUŽITÍ MODULU... 5 1.3. TECHNICKÉ POŽADAVKY... 8 1.4. INSTALACE

Více

Jak začít s ed MARKETEM

Jak začít s ed MARKETEM Jak začít s ed MARKETEM Ostrava, 26. ledna 2016 E LINKX a.s. Novoveská 1262/95, 709 00 Ostrava tel.: +420 597 444 777 e-mail: obchod@elinkx.cz www.elinkx.cz Obsah 1. Úvod... 3 2. Jak nastavit e-shop...

Více

Naučte se víc... Metodická příručka pro školy k aplikaci Microsoft Office Access 2007

Naučte se víc... Metodická příručka pro školy k aplikaci Microsoft Office Access 2007 Naučte se víc... Metodická příručka pro školy k aplikaci Microsoft Office Access 2007 Microsoft pro školství 1 Autoři: Jiří Chytil & Boris Chytil Metodická příručka pro školy k aplikaci Microsoft Office

Více

Uživatelská příručka pro dodavatele

Uživatelská příručka pro dodavatele Uživatelská příručka pro dodavatele Release 1.x.x B2B CENTRUM a.s. 3.2009 Obsah Úvod... 3 Obecná pravidla formátování... 3 Pravidla pro formátování písma... 3 Poznámky, Důležité, Varování... 4 Začínáme...

Více

Další servery s elektronickým obsahem

Další servery s elektronickým obsahem Právní upozornění Všechna práva vyhrazena. Žádná část této tištěné či elektronické knihy nesmí být reprodukována a šířena v papírové, elektronické či jiné podobě bez předchozího písemného souhlasu nakladatele.

Více

ADDAT HEAT Control - Návod k použití - verze 2.07 (firmware 1.44)

ADDAT HEAT Control - Návod k použití - verze 2.07 (firmware 1.44) - ADDAT HEAT Control - Návod k použití - verze 2.07 (firmware 1.44) ADDAT s.r.o. Májová 1126 463 11 Liberec 30 telefon: fax: http: e-mail: 485 102 271 485 114 761 www.addat.cz addat@addat.cz Obsah: 1.

Více

Uživatelská příručka IS KP14+: Pokyny pro vyplnění formuláře žádosti o podporu

Uživatelská příručka IS KP14+: Pokyny pro vyplnění formuláře žádosti o podporu Uživatelská příručka IS KP14+: Pokyny pro vyplnění formuláře žádosti o podporu Verze: 2.0 Březen 2015 1 Obsah 1. Portál IS KP14+... 4 1.1. Stručné představení... 4 1.2. Obecné funkcionality formuláře žádosti

Více

Přenos daňové povinnosti (PDP) v Deníku a Skladu Profi

Přenos daňové povinnosti (PDP) v Deníku a Skladu Profi Přenos daňové povinnosti (PDP) v Deníku a Skladu Profi Dne 1. dubna 2011 vstoupila v účinnost novela zákona o DPH, která mimo jiné zavedla režim přenesení daňové povinnosti (PDP). Ten je nutné uplatňovat

Více

časopis pro moderní konstruktéry Autodesk Inventor 11 AutoCAD Mechanical 2007 Tipy a triky Systém správy dokumentu 1/2006

časopis pro moderní konstruktéry Autodesk Inventor 11 AutoCAD Mechanical 2007 Tipy a triky Systém správy dokumentu 1/2006 časopis pro moderní konstruktéry Autodesk Inventor 11 AutoCAD Mechanical 2007 Tipy a triky 1/2006 Systém správy dokumentu Vážení čtenáři, právě v tomto období přichází majitelům služby Subscription na

Více

Obsah. Seznam možných testů. Termíny úkolů

Obsah. Seznam možných testů. Termíny úkolů Obsah Přihlášení do aplikace Pracovní plocha Obecné nastavení Nastavení programu Aktuálně připojení uživatelé Obsah programu Uživatelé systému LMS Unifor Uživatel Seznam možných rolí pro aplikaci Tutor

Více

Změna sazby DPH od

Změna sazby DPH od Změna sazby DPH od 1. 1. 2013 Od 1.1.2013 bude v platnosti nová základní a snížená sazba DPH. V souvislosti s novou sazbou DPH 21% a 15% zavádíme nové kódy DPH pro základní i sníženou sazbu. 1. POSTUP

Více

Koordinační středisko pro resortní zdravotnické informační systémy

Koordinační středisko pro resortní zdravotnické informační systémy Aplikace pro Národní onkologický registr na KSRZIS Koordinační středisko pro resortní zdravotnické informační systémy Národní onkologický registr elektronický formulář s použitím Uživatelská příručka Stav

Více

Kontrolní hlášení. Pokladna

Kontrolní hlášení. Pokladna Kontrolní hlášení V číselníku kódů DPH je nejprve potřeba nastavit druh sazby DPH, pozice č. 1 platná od 1.1.2011 se potom použije pro vlastní výběr kódů DPH do jednotlivých částí kontrolního hlášení.

Více

T-Mobile Privátní podniková síť

T-Mobile Privátní podniková síť Strana 1 T-Mobile Privátní podniková síť Návod na vyplnìní objednávky služby T-Mobile Privátní podniková síť Tento dokument má za úkol pomoci odpovìdným osobám z organizace zákazníka pøi objednávání služby

Více

Popis úprav SQL verze ProBaze Majetek a Nářadí

Popis úprav SQL verze ProBaze Majetek a Nářadí Popis úprav SQL verze ProBaze Majetek a Nářadí Karta majetku a nářadí Byla provedena úprava týkající se uživatelského definování sloupců a výběrových seznamů dalších polí k zobrazení. Karta majetku nově

Více

Obsah. Úvod... 2. Co je KORG KONTROL Editor?... 2 Požadavky na systém... 2 Instalace... 3

Obsah. Úvod... 2. Co je KORG KONTROL Editor?... 2 Požadavky na systém... 2 Instalace... 3 Obsah Úvod... 2 Co je KORG KONTROL Editor?... 2 Požadavky na systém... 2 Instalace... 3 Instalace pro uživatele Windows... 3 Instalace pro uživatele Mac OS X... 3 Quick start... 4 Spuštění KORG KONTROL

Více

Elektronická spisová služba

Elektronická spisová služba Uživatelská příručka Vytvořeno dne: 17.5.2012 Aktualizováno: 28.11.2014 2014, a.s. Obsah 1. O aplikaci... 4 1.1. 2. Obecný postup práce s Elektronickou spisovou službou... 5 2.1. Přihlášení... 5 2.2. Uspořádání

Více

Školní knihovna pro Windows. Verze 2.0

Školní knihovna pro Windows. Verze 2.0 Školní knihovna pro Windows Verze 2.0 Uživatelská pøíruèka 1999 1 Copyright 1999 Ing. Radomír Kadlec 2 Školní knihovna pro Windows Obsah Úvod... 5 Instalace a spuštìní programu... 7 Požadavky na technické

Více

manuál CADKON-KROVY CADKON-KROVY kreslení dřevěných konstrukcí pro Autodesk Architectural Desktop

manuál CADKON-KROVY CADKON-KROVY kreslení dřevěných konstrukcí pro Autodesk Architectural Desktop kreslení dřevěných konstrukcí pro Autodesk Architectural Desktop Stav k 1.2.2007 Vzhledem k tomu, že se náš software průběžně vyvíjí, nemůžeme zaručit, že všechny uvedené údaje v příručce odpovídají aktuálnímu

Více

2HCS Fakturace 3 - přechod na nový rok - - převod dat do nového roku - - změna sazby DPH -

2HCS Fakturace 3 - přechod na nový rok - - převod dat do nového roku - - změna sazby DPH - 2HCS Fakturace 3 - přechod na nový rok - - převod dat do nového roku - - změna sazby DPH - Autor: Tomáš Halász pro verzi: 3.6.823 a novější 2H C.S. s.r.o. dne: 27.12.2009 Dukelská 691/5, 742 21 Kopřivnice

Více

Kmenové údaje. Všeobecně

Kmenové údaje. Všeobecně Kmenové údaje Všeobecně V této podnabídce kmenových dat naleznete takové programy, které mají přímý vliv na účetní zpracování klienta v EURO-FIBu. Zde provedená nastavení/ zadání se projeví jak v dalších

Více