Cool School. 3. číslo 2012/2013

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Cool School. 3. číslo 2012/2013"

Transkript

1 1 Cool School 3. číslo 2012/2013

2 2 Divadlo Dne se v hudebním sále naší školy v podání dramatického kroužku uskutečnilo zajímavé divadlo. Pohádka se jmenovala Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert. Mezi herci se objevili žáci všech čtyř ročníků druhého stupně pod vedením paní učitelky Kretové. Divadlo se všem velmi líbilo, účinkujícím se podařilo a občas jsme se také zasmáli. Hrálo se dvakrát. První a druhou hodinu se přišli podívat žáci 7.B, 8.B a 9.B. Třetí a čtvrtou hodinu obě třídy z šestého ročníku, 7.A, 8.A a 9.A. Divadlo se uskutečnilo také odpoledne od čtyř hodin pro rodiče. Autorka: Lucie Jirásková (9.A)

3 3 Divadlo pro školky Ve čtvrtek se v hudebním sále naší školy uskutečnilo divadélko pro děti z obou telčských školek. Hrálo se 3. vyučovací hodinu, představení trvalo cca 25 min. a pak proběhlo společné focení dětí s postavami. Jako herci se představili žáci druhých, třetích a pátých tříd, jedna žačka byla ze šestého ročníku. Dětem se divadlo moc líbilo a hercům se jejich výkony podařily. Rozhovor s jedním z malých diváků: Verunka Jirásková, 6 let, MŠ Nerudova Jak se ti divadlo líbilo? Bylo to pěkný, akorát ta pohádka byla jiná, než jak jí znám já. Jaká postava se ti nejvíc líbila? Asi pejsek. Text a foto: Lucie Jirásková (9.A)

4 4 Jak to vidí prvňáci Zajímalo nás, co si žáci prvních tříd představí pod různými pojmy, na které jsme se jich zeptali: Horoskop: To je kukátko, s čím se něco zvětšuje, nebo je to nějaká země. Tangens: Anglicky tank. Tanec. Dům s pečovatelskou službou: To je dům, kde se pečuje o nemocné děti. Hra, jak se pinká s pálkou a míčkem. Kokosová palma. Myši (jídlo): To se rozutečou myši a někdo je chytá. Mallorca: To je plážový volejbal. Japonsko. Nějaká ryba. Jsou to pečené brambory.

5 5 Trajekt: Loď, která přepravuje auta. DJ: To je gentleman. Člověk, který džemuje dévédéčka nebo rapuje. Nějaký kovboj nebo hvězda. Velká hvězda. Klavírista. Gondola: Zvíře, nějaká opice nebo gorila. Fobie: Dává se to na balíky slámy. Nějaká nemoc. Auto. Vodováha: Něco jako metr. Voda. Váha. To je pruh z plastu, v tom jsou bublinky a ukazují ti, jestli stavíš rovně.

6 6 Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti. : Když chce s nimi žít, musí umět výt a musí si ty vlky ochočit, aby byli hodní. Text: H. Dufková (9.A), J. Chalupová (9.B), L. Jirásková (9.A)

7 7 Geocaching Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache (lidově keška; je to voděvzdorná, většinou plastová schránka, kanystr, apod.), o níž jsou známy její zeměpisné souřadnice. Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Člověk zabývající se geocachingem bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer nebo prostě kačer. Po objevení cache, zapsání se do logbooku a případné výměně obsahu (jsou to drobné předměty, může si nějaký vzít a místo něj tam dát jiný, ale nemusí si brát žádný) ji nálezce opět uschová a zamaskuje. Mezinárodní symbol pro geocaching keška mapa ČR s rozmístěním kešek Text a foto: Lucie Jirásková (9.A)

8 8 Jan Štokr *16.ledna 1983 Mezi další významné osobnosti naší školy patří profesionální volejbalista, jedna z opor české volejbalové reprezentace, který hraje italskou profesionální volejbalovou ligu série A za klub Trentino Volley, se kterým v roce 2011 vyhrál volejbalovou Ligu mistrů. Jan Štokr Text-Hanka Dufková 9.A

9 9 Na kolech O víkendu 11. a 12. května se uskutečnil výlet na kolech do Slavonic, kde jsme se měli setkat s rakouskými žáky z Waidhofenu. Nesetkali jsme se, protože pršelo a nás bylo 7 (Jakub Vítů, Marie Krejčová-bývalá žákyně této školy, Sabina Křenová, Jana Dědíková, Monika Karlová, p. uč. Zdeněk Krafka a p. uč. Eva Zajíčková). Ve Slavonicích jsme se ale setkali s panem Rainerem a jeho dvěma dětmi. Když jsme se dozvěděli, že nepřijedou, vydali jsme se do cukrárny, pak na věž a poté na oběd. Po obědě jsme se vydali do Starého Města pod Landštejnem. Pršelo, ale na nás to nemělo skoro žádný vliv. Když jsme se dostali do cyklocampu vedle Starého Města pod Landštejnem, dal nám pan Rainer klíče od chatek a seznámil nás s programem. Šli jsme do haly, kde jsme se rozcvičili. Poté na nás dali sedák, přivázali pružná lana (dvě až tři) a soutěžili jsme, kdo dál doleze/doběhne. Tuto soutěž vyhrál pan učitel, na kterého přivázali tři lana. Pak jsme hráli sumo, v čemž také kraloval. Venku jsme šli na nízká lana, lukostřelbu a aquazorbing. Následovala večeře, pak pilathes a večerka. V noci byla zima, ale nebyla nesnesitelná. Ráno na nás čekala obří snídaně v podobě švédského stolu. Po snídani jsme šli do lanového centra. Do Telče jsme přijeli okolo půl druhé. Výlet se nám moc líbil a rádi bychom to zopakovali. Určitě doporučujeme areál cyklocamp ideální na školní výlet. Text: Jakub Vítů (7.B)

10 10 ANKETA: KTERÁ Z HER JE NEJLEPŠÍ Uspořádali jsme anketu o PC hrách, abychom zjistili, jaká hra je podle vás nejlepší: 1. místo GTA,Vice City 2. místo Minecraft 3. místo Skyrim 12 bodů 11bodů 10bodů Ukázka ze hry Skyrim Text - Klára Vacková 8.A

11 11 ANKETA: O NEJOBLÍBENĚJŠÍ UČEBNU NA ŠKOLE Ve škole máme hodně učeben, ale nás zajímalo, která je nejoblíbenější a která je ta nejméně oblíbená. Proto jsme se zeptali několika našich spolužáků z druhého stupně (protože ti se na svoje hodiny stěhují do různých tříd, a tak znají všechny učebny dobře), abychom dostali vytouženou odpověď. A tady je naše odpověď: deset lidí z dvaceti považuje za nejlepší učebnu 7. A (dějepis). Osm lidí z dvaceti řeklo, že nejlepší je 8. A (přírodopis). A dva z dvaceti si myslí, že nejlepší je učebna výtvarné výchovy. Deset lidí z dvaceti neřekli nic jiného, než že nejhorší učebna je 8. B (fyzika). Devět lidí z dvaceti řeklo, že nejhorší učebna je 9. B ( přespolka ). A jeden nejmenovaný člověk si myslí, že nejhorší učebna je učebna výtvarné výchovy. Text: Veronika Ganzwohlová (9.B) Nikola Ganzwohlová (7.A)

12 12 Pernštejni Ve čtvrtek nás navštívila skupina Pernštejni. Předvedli nám ukázku historického šermu a popsali výstroj, s níž se bojovalo za vlády Lucemburků. Bylo to opravdu zajímavé, proto jsme je odměnili potleskem. Text: Jana Chalupová (9.B) Foto: Nikola Tripalová (9.A)

13 13 Přijímačky Přijímací zkoušky dělali všichni žáci devátých tříd. Zvládli je výborně. Někteří už dlouho vědí, že jsou přijati, neboť skládali talentové zkoušky např. na konzervatoře nebo na školy se sportovním či uměleckým zaměřením. A do jakých měst jdou? To můžete vidět v následujícím grafu. Všem úspěšným gratulujeme! Text a graf: Jana Chalupová (9.B)

14 14 PŘÍPRAVA NA AKADEMII Dne se na naší škole uskuteční tradiční událostškolní akademie. Přípravy jsou v plném proudu a hlavní organizátorkou akce není nikdo jiný než paní učitelka Klára Mikešová bude hlavní generální zkouška. Můžete se těšit na spoustu s hudebním scénky devátých zajímavých vystoupení, například zpěv doprovodem, originální tance, nebo předtančení žáků tříd. A jak to nakonec dopadlo??? SKVĚLE Text: Nikola Tripalová (9. A)

15 15 Rozhovor Jako obvykle jsme si připravili rozhovor. Tentokrát s paní učitelkou Lenkou Božkovou, které děkujeme. Jaká je vaše oblíbená barva? Modrá. Jak dlouho učíte na této škole? 11 let. Na jakých školách jste učila? Kromě vysokých a mateřských na všech typech škol. Bavila vás vždycky chemie? Čím jste chtěla být jako malá? Ne. Zpěvačkou. Jaké jídlo máte nejraději a co vám vůbec nechutná? Nejraději mám vopelky a nechutná mi držková polévka. Do jaké cizí země byste se chtěla podívat? Do Francie. Co byste chtěla na světě změnit? (dlouhé zamyšlení) Zrušila bych bolest. Text: Jana Chalupová (9.B)

16 16 Rozhovory s deváťáky Šárka Dušková 9.B, Verča Ganzwohlová 9.B, David Bartoň 9.B, Kuba Kalivoda 9.B 1) Tvůj názor na 9.třídu? Š: Je divné, že všechno končí a že za rok musíme odejít. V: Ujde to. D: Nic moc. K: Měli by si nás učitelé vážit, protože nás tady vidí naposled a neměli by nás trápit. 2) Nejoblíbenější předmět/y, školní akce? Š: Tělocvik, čeština a přírodopis, nějaká sportovní akce. V: Čeština, akce nevím. D: Tělocvik, fotbal. K: Tělocvik, florbal. 3) Věříš na mimozemšťany? Š: Ne. (směje se) V: Jo, určitě tam něco existuje. D: Já určitě. K: Nejsme ve vesmíru sami. 4) Kdybys dostal/a nebo vyhrál/a Kč, co bys s nimi udělal/a? Š: Koupila bych si štěstí V: Jela bych na koncert One Direction a vzala bych s sebou Ivču, Janču, Simču a Míšu. D: Pozval bych svýho kámoše na ruma. K: Pozval bych Dejva na něco. Text: Lucie Jirásková (9.A)

17 17 Soutěž!!! Už jste nejspíš všichni slyšeli o talk show :,,Vtip za stovku. No tak tu pro vás máme něco podobného až na to, že místo peněz budete dostávat bonbony. Každý, kdo nám řekne vtip, dostane bonbon. Vtipy, které se nám budou nejvíc líbit, si napíšeme a dáme ještě do tohohle čísla školního časopisu. Vybrala jsem nejlepší 3 vtipy. Možná, že je znáte, možná, že ne, ale tady jsou. 1. Od Markéty Kolečkové Farmář pěstoval melouny, ale kluci z vesnice mu je pořád brali, tak si vyrobil ceduli s nápisem: Jeden z melounů je napuštěný KYANIDEM! Druhý den se šel podívat, jestli mu ten plán vyšel. A na záhonku našel další ceduli s nápisem: Pozor, teď už jsou ty melouny dva! 2. Od Natálie Valenové Byla blondýnka, černovláska a hnědovláska a mají říct, kam chějí skočit. Hnědovláska do bonbonů, černovláska do čokolády a blondýna zakopla o kamen a řekla dopr.. 3. Od Julie Koubové Je blondýna, hnědovláska a černovláska a mají říct, co si o sobě myslí, a když zalžou, tak je zrcadlo vcucne. Hnědovláska říká: já si myslím, že jsem ze všech nejkrásnější vcuclo ji to. Černovláska říká: já si myslím, že jsem nejchytřejší...vcuclo ji to. Blondýna povídá: já si myslím...vcuclo ji to. Nikola Ganzwohlová (7.A)

18 18 Zájezd Francie, Velká Británie Již třetím rokem zorganizovaly paní učitelky Habermannová a Kolaříková poznávací zájezd do Anglie a Francie. Tento rok se zájezd uskutečnil První dva dny se strávily v Paříži, kde jsme viděli mnoho zajímavých věcí, například Eiffelovu věž, Vítězný oblouk, Louver, zámek Versailles a mnoho dalších zajímavých věcí. Ve Velké Británii jsme první den strávili v Londýně, kde jsme navštívili London Eye,Houses of parliament a další. Druhý den jsme byli na výletě v malebném městečku Brighton, kde jsme nakoupili suvenýry a někteří zašli do obrovského lunaparku nebo do dětského casina. Poslední den jsme opět strávili v Londýně, ale tentokrát jsme šli na hrad Tower, viděli

19 19 Tower Bridge, jeli jsme loďkou po Temži a také metrem. Navštívili jsme strašidelné muzeum Dungeon a nakonec jsme zhlédli nultý poledník. Poté nás čekala dlouhá cesta zpět do České republiky. Všem se zájezd moc líbil a užili jsme si ho. Text a foto: Nikola Tripalová 9.A

20 20 Věříme, že jste se u tohoto čísla školního časopisu nenudili a příjemně se bavili. Články a fotografie pro vás připravili: Nikola Ganzwohlová (7. A) Klára Vacková (8.A) Nikola Tripalová (9.A) Hana Dufková (9.A) Lucka Jirásková (9.A) Veronika Ganzwohlová (9. B) Jana Chalupová (9. B) Pedagogický dohled Vojtěch Vrána

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu Milí čtenáři, sluníčko už nás všechny láká

Více

září, říjen PŘEDSTAVUJEME VÁM ČLENY NAŠÍ ŠKOLNÍ REDAKCE ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ ČÍSLO 1.,2., ROČNÍK V. PODROBNÝ PLÁN NA ŘÍJEN 3

září, říjen PŘEDSTAVUJEME VÁM ČLENY NAŠÍ ŠKOLNÍ REDAKCE ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ ČÍSLO 1.,2., ROČNÍK V. PODROBNÝ PLÁN NA ŘÍJEN 3 ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ ČÍSLO 1.,2., ROČNÍK V. září, říjen UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ: PODROBNÝ PLÁN NA ŘÍJEN 3 ADAPTAČNÍ VÝJEZD 6.ROČ. 4 SETKÁNÍ SE SPORTOVCI 5 PANÍ UČITELKA PETRA KIPRÁ 6 PŘEHLED STŘEDNÍCH ŠKOL

Více

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406 PÁTOVINY Březen, duben Č. 2 /2015 Z OBSAHU ČÍSLA JAK NÁS VIDÍ NA NÁVŠTĚVĚ NAIVNÍHO DIVADLA JIRKA V PAPÍROVÉM SVĚTĚ PERNŠTEJNI NA TRŮNU V DENÍKU ČLENOVÉ REDAKCE PÁTOVIN, KTERÉ VYCHÁZEJÍ V RÁMCI VOLITELNÉHO

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2010 Úspěchy časopisu 3x VÍDEŇ Vánoční Vídeň pohledem redaktorek

Více

Evropský den jazyků. Návštěva z Francie a Itálie. Cesta do pravěku. Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou. Holky versus kluci.

Evropský den jazyků. Návštěva z Francie a Itálie. Cesta do pravěku. Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou. Holky versus kluci. Evropský den jazyků Návštěva z Francie a Itálie Cesta do pravěku Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou Holky versus kluci Mikulášský kvíz Představujeme stálé redaktory www.zsms.streliceubrna.cz skolnirevue@centrum.cz

Více

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce Anglie na vlastní oči Žáci hráli žákům Exkurze do Osvětimi Holky versus kluci Rozhovor s panem zástupcem Benešem Moji přátelé z pólů www.zsms.streliceubrna.cz

Více

číslo 134 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20

číslo 134 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20 číslo 134 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20 vychází poměrně nepravidelně, ale vytrvale, tentokrát 25.6.2014 Redakce: T. Bečvářová (6.P), K. Hudečková (5.U), D. Hudek (7.M), M. Koudelka

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Milí čtenáři školního časopisu, léto a s ním i

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje beseda s paní TISCHLER, dámou, která přežila 3 koncentrační tábory ze školních kronik pohřeb Karla Hynka Máchy rozhovor Ing. Vlasta Lišková zástupkyně

Více

Základní škola, Brno, Staňkova 14

Základní škola, Brno, Staňkova 14 Základní škola, Brno, Staňkova 14 číslo 8 / ročník IV. / leden červen 2009 Úvodní slovo Vážení přátelé, čtenářky a čtenáři našeho časopisu Staník! Uplynulý školní rok byl bohatý na různé události a školní

Více

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz Občasník základní školy Olomouc, Heyrovského 33 školní rok 2014/15 Jaký by měl být učitel? Slohová práce úvaha Učitelská profese je sama o sobě dosti komplikovaná. Vždy jsem obdivovala, jak někteří učitelé

Více

Iva KOCIÁNOVÁ, Vlasta MACKOVÁ, Lucie OBRDLÍKOVÁ

Iva KOCIÁNOVÁ, Vlasta MACKOVÁ, Lucie OBRDLÍKOVÁ MěsíčníkaktualitnejenoZŠÚpice-Lány Školníčasopis Úl Květen2014 14.ročník Sportovec měsíce: Petr LUŠTINEC 9. A Sběrač bylin: Alena JURSÍKOVÁ 6. B Sběrač papíru: Lucie SOUČKOVÁ 6. B Hádanky na Moodle: Hana

Více

DRBNA 18 6/2013 10 Kč

DRBNA 18 6/2013 10 Kč DRBNA 18 6/2013 10 Kč Milé čtenářky, milí čtenáři! V rukou držíte další číslo našeho časopisu Drbna. Tentokrát ale poslední v tomto školním roce. Toto číslo je nabité příspěvky žáků devátých ročníků, kteří

Více

Červen 2011 18. ročník

Červen 2011 18. ročník Červen 2011 18. ročník Vychází s finanční podporou Sdružení rodičů a přátel žáků Základní školy Kostelec u Holešova ÚVODNÍK Vážení rodiče, milí žáci, už je to tady zase - blíží se prázdniny. To není žádná

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem ŠKOLÁK ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Číslo 3 Ročník sedmý 2014 Školní rok 2013/14 Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem Lidé spolu komunikují už odpradávna. Jako jediní ze zvířat jsme si ale vytvořili

Více

2. číslo prosinec 2011

2. číslo prosinec 2011 2. číslo prosinec 2011 ZŠ Pulická DOBRUŠKA Milí čtenáři! ÚVOD Zdravíčko přátelé! Určitě jste si všimli, že v 1. čísle našeho časopisu byl jiný nadpis, než je teď. A proč? Protože tento nadpis je víc IN!

Více

MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY

MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY III-IV 2014/2015 1 Obsah Užijte si prázdniny, v září se těšíme na nové redaktory... 3 Monika Němečková miluje tvoření všeho druhu... 4 Bezpečnost hlídá vrátný Zdeněk Franc...

Více

Červen 2014. Tak mi rychle napište ty jedničky, ať už konečně můžu vypadnout!

Červen 2014. Tak mi rychle napište ty jedničky, ať už konečně můžu vypadnout! Červen 2014 Tak mi rychle napište ty jedničky, ať už konečně můžu vypadnout! Milí čtenáři, je mnoho způsobů, jak strávit prázdniny. Někdo jezdí k moři, někdo cestuje všude, kde se dá, a jsou i tací, kteří

Více

Číslo: 22 Ročník: X. Vydán dne: 28. 6. 2014

Číslo: 22 Ročník: X. Vydán dne: 28. 6. 2014 Číslo: 22 Ročník: X. Vydán dne: 28. 6. 2014. Ze života školy Rozhovor Probouzíme přírodu Městské divadlo Zlín Osvětim exkurze Den Země Staré Město Naše škola má talent Den matek Pernštejni Aids - přednáška

Více

Rok: 2013 Číslo: 4. Karolína Hloušová, 8. A

Rok: 2013 Číslo: 4. Karolína Hloušová, 8. A Číslo: 4 Karolína Hloušová, 8. A Úvodník Rok 2013 Slovo šéfredaktorky Stránka 2 Čauko, to nám ten čas rychle utíká. Vánoce už klepou na dveře, a my jsme stále ve škole. Však si těch prázdnin užijeme dost!

Více

Ročník: 2010 ČÍSLO 3 PLÁTEK. přeje mnoho úspěchů v novém školním roce. Nad pis ve dlejšíh o textu. Vít Zemánek

Ročník: 2010 ČÍSLO 3 PLÁTEK. přeje mnoho úspěchů v novém školním roce. Nad pis ve dlejšíh o textu. Vít Zemánek Nad pis ve dlejšíh o textu ČÍSLO 3 Ročník: 2010 PLÁTEK přeje mnoho úspěchů v novém školním roce Vít Zemánek AKTUÁLNĚ Několik řádků od šéfredaktora Stránka 2 Trocha politiky ze školního parlamentu Zdarec

Více

Mgr. Barbora Horáková. Mgr. Jarmila Chmelíková Mgr. Jana Hornychová Veronika Barvová

Mgr. Barbora Horáková. Mgr. Jarmila Chmelíková Mgr. Jana Hornychová Veronika Barvová máme nos na informace Občasník žáků ZŠ Kosmonosy 1. ročník 2. vydání únor 2015 1 Redakce Redakční rada Vedoucí redakce: Šéfredaktorka: Mgr. Barbora Horáková Mgr. Jarmila Chmelíková Mgr. Jana Hornychová

Více

číslo 133 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20

číslo 133 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20 číslo 133 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20 vychází poměrně nepravidelně, ale vytrvale, tentokrát 9.6.2014 Redakce: T. Bečvářová (6.P), K. Hudečková (5.U), D. Hudek (7.M), M. Koudelka

Více

TISKNOU A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE

TISKNOU A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE Poškolák TISKNOU A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE Loňský rok jsme se rozhodli využít možnosti získat finanční prostředky z fondů Evropské unie, neboť tyto prostředky jsou často jediným zdrojem

Více

Mediální výchova aneb jak pracujeme...

Mediální výchova aneb jak pracujeme... ČASOPIS ZIP, ZÁKLADNÍ ŠKOLA JAVORNICKÁ, RYCHNOV NAD KNĚŽNOU! PAGE 2 Mediální výchova aneb jak pracujeme... Vytvořily : Bára Bínová Vendy Hermanová ČASOPIS ZIP, ZÁKLADNÍ ŠKOLA JAVORNICKÁ, RYCHNOV NAD KNĚŽNOU!

Více

Šťastné a Dušanovské. Prosinec 2013 XV. ročník číslo 2

Šťastné a Dušanovské. Prosinec 2013 XV. ročník číslo 2 Prosinec 2013 XV. ročník číslo 2 Šťastné a Dušanovské Vánoce nám už klepou na dveře, což znamená, že vychází i nový Dušan, aby vás seznámil s průběhem starých i nových akcí a různých dalších věcí. Ale

Více

Rozhovor s paní psycholožkou. Předtaneční 2015. Výlet do Londýna. Autor: Michael Mitraš

Rozhovor s paní psycholožkou. Předtaneční 2015. Výlet do Londýna. Autor: Michael Mitraš Rozhovor s paní psycholožkou Předtaneční 2015 Výlet do Londýna Autor: Michael Mitraš Milí spolužáci, učitelé a rodiče, právě se k Vám dostává poslední číslo našeho školního časopisu, ze kterého máme velkou

Více

ČASOPIS STUDENTŮ GYMNÁZIA ŽIDLOCHOVICE

ČASOPIS STUDENTŮ GYMNÁZIA ŽIDLOCHOVICE Číslo 1 I. čtvrtletí 2014-2015 Sešit A Ročník X (hlavní) ČASOPIS STUDENTŮ GYMNÁZIA ŽIDLOCHOVICE Kvintáni Bára Fialová a Roman Koláček v akci. S průběhem ankety o Židlochovicích v Brně se můžete seznámit

Více

Obsah IX/01. Úvodník 3

Obsah IX/01. Úvodník 3 Obsah Úvodník 3 Ze života školy a parlamentu 4 Exkurze, výlety, školní akce 8 Projekty 17 Soutěže 21 Studenti a věda 22 Sport 24 Filmy, seriály, fandom 27 Příspěvky studentů 29 2 IX/01 Úvodník Abych se

Více