Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download ""

Transkript

1 Upraveno podle P. Sławomira Kostrzewy

2 Počátky rozpadu tradičních hodnot důležitých pro rozvoj dětí spadají do období osvícenství V této době poprvé ve velkém měřítku: byly popřeny křesťanské duchovní hodnoty byly učiněny pokusy o filosofický a politický boj proti tradiční religiozitě a theocentrismu rozšířily se spolky svobodných zednářů, okultní hnutí, satanistické skupiny

3 Osvícenství sice nedokázalo zničit ducha křesťanství, ale položilo základ pro další kroky v boji proti křesťanskému systému hodnot. Skutečný boj proti těmto hodnotám začal ve 20. století s nástupem postmodernismu.

4 Plody postmodernismu Postmodernismus je hnutí filosoficko-kulturněnábožensko-sociální, které napadá tradiční hodnoty, jako je dobro, pravda, krása. Podle postmodernistů neexistují žádná objektivní měřítka, která by určovala, co je dobré, pravdivé a krásné nebo naopak škodlivé a špatné. Postmodernismus hlásá, že krásné a dobré je vše, co se mi subjektivně takovým zdá být (a to i kdyby ostatní shodně tvrdili, že je to špatné a škodlivé!)

5 Takové myšlení přineslo konkrétní plody v produkci mnoha tvůrců kultury. Nastoupil masový výlev ošklivosti. Byly zpochybněny tradiční modely výchovy a vzdělávání. Podle nových teorií není možné vštěpovat dítěti, co je dobré, krásné a pravdivé. Samo dítě se musí rozhodnout, co považuje za dobré a pro něj užitečné! Tento zákon byl prohlášen za součást lidských práv. Rodiče, kteří dětem právo na vlastní rozhodnutí a volbu omezí, musí počítat s právními důsledky svého jednání (např. s odnětím rodičovských práv).

6 Toho využili producenti zábavy. Mnoho z nich spolupracuje se sektami, se svobodnými zednáři, se satanistickými skupinami. Chtějí vychovat nové pokolení - ideální konzumenty zvrácené kultury, osvobozené od tradičního myšlení a žebříčku hodnot. V první řadě jimi byly napadány křesťanské hodnoty a život založený na lásce k bližnímu a podle Desatera.

7 Hračky postmodernismu Škodí dětem - ničí jejich duše. Hlavními hrdiny se stávají postavy - odmítající Boha nebo bojující proti Němu - zesměšňující křesťanské hodnoty (např. americký komediální animovaný seriál Městečko South Park ) - představující svět magie, satanismu jako atraktivní a pozitivní (knihy a filmy Harry Potter, fenomén Monster High)

8 V hrách a hračkách pro malé děti jsou postavy satana, démonů, upírů představovány jako neškodné a nevinné. Satan je dokonce povýšen na kladného hrdinu. Má být malému dítěti přítelem, maskotem, proto nemůže budit hrůzu. Vypadá vesele, je usměvavý, přichází dětem na pomoc, když ho zavolají. Přebírá tak úkoly dosud vyhrazené pouze pro postavy ze světa dobra. Všechno proto, aby dítě vyrostlo v přesvědčení, že není třeba mít ze satana strach.

9 Obraz, který se nachází na jednom webovém portálu, zabývajícím se satanismem. SYMBOLIKA OBRAZU: Představuje spící dívku. Ve skutečnosti je to mrtvé (zabité?) dítě oblečené do šatů k prvnímu svatému přijímání. Oblečení dítěte má být křesťanským symbolem nevinnosti a čistoty. Tato nevinnost však byla porušena a zabita. Šaty dítěte jsou ušpiněné na znamení, že dítě "nebylo čisté", že dobrovolně volilo zlo, hřích.dítě má v ruce karikaturu hračky - smrt. Je symbolem dnešních "nových hraček" démonických, beroucích dětem jejich nevinnost.dítě hračku objímá, což symbolizuje přijetí a souhlas.

10 Logo Monster High producenta výrobce hraček a oblečení (Mattel). Ukazuje lebku s růžovou mašlí. Je to symbol smrti, která přichází do světa dětí a přetváří ho. Lebka je také obecně používaným symbolem satanistických sekt. V pozadí dále vidíme symboly zotročení, jako jsou pouta, okultní symboly - hadi, netopýři.

11 Městečko South Park Satan jako dobrý kámoš, se kterým se dá domluvit a dobře bavit... Ježíš jako hloupý frajer, postavený na stejnou úroveň se zakladateli jiných náboženství... Peklo jako místo dobré zábavy...

12 Démonické počítačové hry hyperrealistická grafika zlo, okultismus, démonické symboly

13 V démonických počítačových hrách hráč převezme roli hrdiny, který musí "spolupracovat" se silami temnoty, aby ve hře "získal co nejvíce bodů". Jde o postupné získávání dalších "stupňů zasvěcení", připomínající satanské kulty. Chcete-li spustit hru, budete muset "podepsat smlouvu". Úkoly hrdiny hry pak jsou různé satanistické aktivity (znesvěcení chrámů, hřbitovů, zničení svatých křesťanských symbolů, používání kouzel, magie, okultismus).

14 Proč mají démonické počítačové hry takový úspěch? V recenzi na jednu z nich si můžete přečíst například: V úvodu hry budete sedět jako přikovaní a jen po očku kontrolovat, zda jste si místo hry nepustili akční film. Kvality video ukázek ve hře jsou vskutku výborné, dobře nastříhané, dynamické, mají spád a uchvátí již od první minuty. Totéž platí i o zápletce točící se kolem hrdiny Danteho. S velkým humbukem vpadne do kláštera, překazí probíhající bohoslužbu a představeného jednou ranou sejme. Tím rozpoutá nekončící vír soubojů, monster a úchvatných grafických efektů, při kterých se budete skvěle bavit. Z PC hry Lovcem démonů

15 Tradiční postavy z pohádek a příběhů, na kterých vyrostla celá pokolení, které rozvíjely pozitivní hodnoty, byly nahrazeny novými idoly

16 Knihy pro děti a mládež kult temnoty, zla, magie, okultismu

17 Z recenze na jednu z knih -Čarodějnická kniha Jedná se vlastně o knihu určenou dětem od 7 do 9 let, je to první kniha o magii určená dětem. Je nejen velmi pěkně ilustrovaná, ale obsahuje i spoustu věcných informací o magii a čarodějnictví, které jsou podané tak, aby je i sedmileté dítko pochopilo. V knize najdete například kapitolku zabývající se rituálním oblečením, výrobou amuletů, významem barev, kapitolu věnovanou Knize Stínů, Thébské abecedě, i několik jednoduchých kouzel a rituálků. Do začátku pro malé čarodějky naprosto ideální.

18 Knihy s prvky magie, temnoty a satanismu se ve skutečnosti stávají školou okultismu. U dítěte vyvolávají přesvědčení, že svět temnoty je pozitivní a spolupráce s démony je jediný způsob, jak se vyšvihnout z průměrnosti (Harry Potter). Kromě toho se v těchto knihách objevují skutečná kouzla používaná v černé magii a doslovné citace satanské bible.

19 Satanistická iniciace Tento díl - "Harry Potter a Ohnivý pohár na stránce 666 obsahuje popis znovuzrození Voldemorta. Odbývá se v průběhu rituálu, připomínající obřad černé mše. Červíček odříkává zaklínadla, pak obětuje démonům nemluvně. Čtení pro děti?

20 V pohádkách a bajkách v minulosti také vystupovaly osoby zabývající se kouzly a magií, např. zlé čarodějnice, dobré víly. V minulosti ale byla magie v příběhu ve vedlejší roli, jako jakýsi dodatek, dnes je jeho podstatnou součástí, hraje hlavní roli. Hlavní hrdina, s nímž se malý čtenář může tak snadno identifikovat, často magie využívá k dosažení svých cílů.! Kdysi byla magie představována jako hrozivá a nebezpečná síla, se kterou není radno si zahrávat, dnes jako něco vysoce atraktivního, hodného napodobování.

21 Oblíbená sága Stmívání Na pozadí příběhu o lásce upíra k dospívající dívce se objevuje propagování vampýrismu, kult smrti, temnoty, iniciace podobná satanistické - důležitým prvkem je rituální pití lidské krve. Propagování tématiky okultismu a vampýrismu mezi dětmi a mládeží je půdou pro nezdravou zvědavost a hrozí převzetím těchto praktik v budoucnosti.

22 Hello Kitty bílá kočička

23 Kreslená postava malé roztomilé kočky s červenou mašlí se poprvé se objevila v Japonsku v roce 1974 na plastové peněžence v rámci produktové řady firmy Sanrio. Ochranná známka Hello Kitty dosáhla od té doby globálního rozšíření a na licenčních smlouvách vyprodukuje již mnohem více než miliardu dolarů ročně. Produkty s touto postavou zahrnují hračky, samolepky, pohlednice, oblečení, doplňky, školní pomůcky, nádobí, domácí potřeby, elektroniku a nejen to

24 Časopis -dvouměsíčník určený pro dívky. Obsahuje novinky ze světa celebrit, kultury a módy. V novém čísle časopisu Hello Kitty 2/2015 zjistíš, jak žijí některé hvězdy v běžném životě, čekají tě zajímavé tipy pro krásné vlasy, testy ti prozradí, jaké zvíře se v tobě skrývá a který živel jsi. Kromě toho ti poradíme, jak zvýšit svůj faktor přátelství, a horoskop na rok 2015 ti napoví, co tě v příštích dnech a měsících čeká.

25 Nebezpečná politika vizuální komunikace Firma Sanrio produkující Hello Kitty spolupracuje od roku 2012 se skupinou KISS - americkou rockovou kapelou, která je známa bizarně líčenými tvářemi svých členů, kostýmy, vizuálním ztvárněním vystoupení, plivání krve, ohně, vzýváním satana.

26 Hello Kitty -část symboliky smrti

27 Satanistická svatba

28 Idolatrie - jednání, při němž člověk uctívá tvora nebo předmět místo Boha a klaní se mu

29

30

31 Nebezpečná politika licence Firma Sanrio, která stojí za zrodem postavičky Hello Kitty, prodává licenci na použití obrazu bez ohledu na to, zda jsou předměty, na kterých se postavička objevuje, určené dětem.

32 Hello Kitty jako značka porno-obchodu Vibrátor pro dospívající (?)

33 Tradiční a oblíbené LEGO???

34 LEGO Monster Fighters

35

36 Kolekce oživených příšerek Monster High Příšerka Clawdeen Wolf je krásná patnáctiletá dcera Vlkodlaka. Nejraději se věnuje ekonomice. Jejím snem je mít jednoho dne vlastní módní salon, a proto chce vědět vše o obchodě a módě.

37

38 5. generace poníků

39 Z 1. generace nevinných poníků My LittlePony z let 1982 až 1995 se od roku 2010 stali jednorožci - symbol New Age, ale také Antikrista, kterého kniha Daniel představuje jako malý roh.

40 dříve dnes

41

42

43 Gormiti -nepřemožitelní vládci živlů Kniha, komiks, karty, omalovánky, plastové postavičky, reklamy

44 Po zpustošené, sežehlé a černé pláni se všude kolem potloukala podivná stvoření a tvorové z rozžhavené lávy. Tyto prazvláštní bytosti pojaly ostrov za svůj nový domov. Byly zrozeny z útrob země z vůle Mugora - Pána Zla.

45 Gormiti Pohádka, ve kterém se skupina přátel teleportuje do paralelního světa Gorm. Gormiti se stávají bojovníky, kteří mají moc nad všemi živly.v dalších dílech karikatury se dítě seznamuje s ošklivostí šeredných postav zlých Gormitů, kteří slouží Gormitům temnot Boj se zlými Gormity se vede skrze magii.

46 Série Gormiti Temnot Temný Obscurion Bezprostřední inspirací pro postavičku je Lucifer. Temný Obscurion vládne světem temnot. Jeho cílem je podrobení si celé země Gorm. Pokud si někdo vloží jeho korunu na svou hlavu, bude posedlý duchem Pána temnoty. Temný Obscurion se objevuje ve všech dílech této série.

47 Víte, co právě dělají vaše děti?

48 Mobil -dnes už modely i pro předškoláky - s připojením na internet, natáčením videí, sledováním filmů - většina rodičů vůbec neví, co mobil jejich dítěte skrývá Často první kontakt dítěte s pornografií se odehrává při sledování filmu, prohlížení obrázků na mobilu! Velké množství případů zneužití dítěte začalo skrze používání mobilu.

49 Ošklivé obrazy charakteristickým rysem je kult ošklivosti. knihy, časopisy, filmy, dokonce pohádky obsahují ošklivé, posměšné nebo agresivní ilustrace

50

51 Oblečení - motivy démonické, okultní, propagující drogy nebo sex

52

53 I když nás děsí, že zlý duch napadá čistotu a nevinnost dětí a mládeže, víme, że naše vítěství je v Ježíši Kristu. Mějme na paměti slova evangelia, že hříchy vykonané na dětech bude trestat sám Bůh: Není možné, aby nepřišla pokušení; běda však tomu, skrze koho přicházejí. Bylo by pro něho lépe, kdyby mu dali na krk mlýnský kámen a uvrhli ho do moře, než aby svedl k hříchu jednoho z těchto nepatrných. (Lk 17,1-2) Rodiče, kteří chtějí uchránit své děti, je musí s láskou a vírou odevzdávat Božímu milosrdenství a svěřovat pod ochranu Matky Boží. Musí je učit moudře užívat dober tohoto světa a zároveň vyvarovat se všech forem zla.

54 Prakticky - jak na to? Věnujte dětem svůj čas a lásku. Povídejte si s nimi o všem, o čem budou chtít mluvit. Dělejte věci společně modlitbu, zábavu i práci (i s těmi malými). Některé věci nepočkají - když bude třeba, odložte ihned počítač, nádobí i žehlení a věnujte se jim - stojí to za to. Ujistěte je, že za vámi mohou přijít s čímkoli, že pro vás nic není tabu, že jste tu pro ně. Společně slavte - liturgické oslavy, svátky, narozeniny Nebojte se říct NE - tento film (hru, hračku, knihu) - připojte vysvětlení a zároveň vždy nabídněte jinou alternativu. Děti jsou jako opičky, potřebují vzory nejlépe jim předáte správné vzorce chování, pokud pro ně vzorem budete vy sami.

55 Všecko zkoumejte, dobrého se držte, zlého se chraňte v každé podobě. (1Tes 5) Převzato a upraveno z prezentace P. Sławomira Kostrzewy

UČEDNÍK ČARODĚJNICE. Bývalý učedník přední americké čarodějnice

UČEDNÍK ČARODĚJNICE. Bývalý učedník přední americké čarodějnice UČEDNÍK ČARODĚJNICE Jim McCoy Translated audio testimony given in Czech Republic (about 1995?) by Jim McCoy Disciple of a witch Includes seminar by Jim McCoy The difference between New Age and Christianity.

Více

Stručný přehled víry Katolické církve a života v ní aneb: křesťanem snadno a rychle

Stručný přehled víry Katolické církve a života v ní aneb: křesťanem snadno a rychle Předmluva Stručný přehled víry Katolické církve a života v ní aneb: křesťanem snadno a rychle Můžeme se stát snadno a rychle křesťanem? Ano i ne. Na jedné straně není snadné proniknout do oné šíře a hloubky

Více

Děravé nádrže Richard O Ffill. Neobracet se zpět Ted Wilson Z RÁJE DO RÁJE. Příloha k časopisu

Děravé nádrže Richard O Ffill. Neobracet se zpět Ted Wilson Z RÁJE DO RÁJE. Příloha k časopisu Děravé nádrže Richard O Ffill Neobracet se zpět Ted Wilson Příloha k časopisu Z RÁJE DO RÁJE 1-2011 Příloha k časopisu Z ráje do ráje 1-2011 Copyright 1989 Hope International P.O. Box 940 Eatonville, WA

Více

Je-li Bůh s námi, kdo proti nám?

Je-li Bůh s námi, kdo proti nám? www.milujte.se 6/2008 ISSN 1802-4327 Časopis pro novou evangelizaci Milujte se navzájem, jak jsem já miloval vás. Jan15,12 Je-li Bůh s námi, kdo proti nám? Řím 8,31 Obsah: Milovaní čtenáři! šesté číslo

Více

17.10. 20. 11. 2011 18 KNIHCENTRUM

17.10. 20. 11. 2011 18 KNIHCENTRUM Platí od 17.10. do 20. 11. 2011 nebo do vyprodání zásob Adresy prodejen na straně 18 KNIHCENTRUM cz široký sortiment výhodné ceny rychlé dodání www.knihcentrum.cz 597 490 490 Zdeněk Svěrák a jeho Nové

Více

5-2009 ABYSTE DALI PLNĚJŠÍ SMYSL SVÉMU MLÁDÍ, NÁSLEDUJTE ODVÁŽNĚ A ŠTĚDŘE PÁNA JEŽÍŠE

5-2009 ABYSTE DALI PLNĚJŠÍ SMYSL SVÉMU MLÁDÍ, NÁSLEDUJTE ODVÁŽNĚ A ŠTĚDŘE PÁNA JEŽÍŠE BUD UCNOST 5-2009 ABYSTE DALI PLNĚJŠÍ SMYSL SVÉMU MLÁDÍ, NÁSLEDUJTE ODVÁŽNĚ A ŠTĚDŘE PÁNA JEŽÍŠE EDITORIAL Milí čtenáři, dostává se Vám do rukou poslední číslo Budoucnosti církve v tomto roce. Ve dnech

Více

MASARYKOVA UNIVERZITA. Vliv počítačových her na děti a mládež PEDAGOGICKÁ FAKULTA. Bakalářská práce. Brno 2006 KATEDRA SOCIÁLNÍ PEDAGOGIKY

MASARYKOVA UNIVERZITA. Vliv počítačových her na děti a mládež PEDAGOGICKÁ FAKULTA. Bakalářská práce. Brno 2006 KATEDRA SOCIÁLNÍ PEDAGOGIKY MASARYKOVA UNIVERZITA PEDAGOGICKÁ FAKULTA KATEDRA SOCIÁLNÍ PEDAGOGIKY Vliv počítačových her na děti a mládež Bakalářská práce Brno 2006 Vedoucí bakalářské práce: PhDr. Mgr. Tomáš Čech, Ph.D. Vypracovala:

Více

Reiki - léčení nebo past?

Reiki - léčení nebo past? Reiki - léčení nebo past? Od pradávna je zde nemoc jako něco, co nelze odloučit od lidského života, něco, čemu tak často nerozumíme a jehož smysl nechápeme. Doprovází naše životy, aniž bychom o to leckdy

Více

Tajné dějiny jezuitů

Tajné dějiny jezuitů TAJNÉ DĚJINY JEZUITŮ SVAZEK 4 Tajné dějiny jezuitů Jiří NOVOTNÝ František POLÁK SVAZEK 4 JEZUITÉ V EVROPSKÉ SPOLEČNOSTI 18. AŽ 20. STOLETÍ Období působení jezuitského řádu v 18. až 20. století v některých

Více

Ježíš Kristus usmiřuje nebe a zemi.

Ježíš Kristus usmiřuje nebe a zemi. Ježíš Kristus usmiřuje nebe a zemi. Ježíš, při poslední večeři se svými učedníky, když s nimi uzavíral novou smlouvu, řekl: Vezměte, jezte. Toto je mé tělo." Pak vzal kalich, vzdal díky a dal jim ho se

Více

JAKO MILOVANÉ BOŽÍ DÍTĚ

JAKO MILOVANÉ BOŽÍ DÍTĚ ČASOPIS FARNOSTI DOLNÍ BOJANOVICE Ročník XX 1/2009 JAKO MILOVANÉ BOŽÍ DÍTĚ Právě dočítám známý Kafkův Proces. Je to kniha neradostná. Doposud úspěšnému a ambicióznímu úředníkovi Josefovi K. je oznámeno,

Více

Komparace postojů žen a mužů k problematice genderové rovnosti

Komparace postojů žen a mužů k problematice genderové rovnosti UNIVERZITA TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ FAKULTA HUMANITNÍCH STUDIÍ Institut mezioborových studií Brno Komparace postojů žen a mužů k problematice genderové rovnosti BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Vedoucí bakalářské práce: PhDr.

Více

č. 1-2 Školní rok 2002/03 září, říjen

č. 1-2 Školní rok 2002/03 září, říjen č. 1-2 Školní rok 2002/03 září, říjen Milé katechetky a katecheté, každý biskup přijal v den svého svěcení úkol katechizovat. Vy, kteří jste pocítili ochotu mu v tom pomáhat a být jeho spolupracovníky,

Více

1. CHARAKTERISTIKA A VÝVOJ NÁBOŽENSTVÍ

1. CHARAKTERISTIKA A VÝVOJ NÁBOŽENSTVÍ ÚVOD Se sektou jsem se poprvé setkala v kanadském Vancouveru, kam jsem jela v devatenácti letech na zkušenou. Ve čtvrti, kde jsem bydlela, byla velmi silná populace mormonů. Svou víru nikomu příliš nevnucovali,

Více

Duchovní boj Kristovo vítězství nad světem, tělem i mocnostmi temna.

Duchovní boj Kristovo vítězství nad světem, tělem i mocnostmi temna. Jaro 2015 Druhý ročník Duchovní boj Kristovo vítězství nad světem, tělem i mocnostmi temna. Vydává: Apoštolská církev ve spolupráci s nakladatelstvím Life Publishers International obsah 1. George O. Wood

Více

Značka Boží. A znamení šelmy Lidé jsou kontrolovány, pravdivost do kapitol a Bible verše.

Značka Boží. A znamení šelmy Lidé jsou kontrolovány, pravdivost do kapitol a Bible verše. Značka Boží. A znamení šelmy Lidé jsou kontrolovány, pravdivost do kapitol a Bible verše. O O povo povo está está sendo marcado, veracidade em em capítulos e e versículos bíblicos. Značka Boží. A znamení

Více

APOŠTOL BOŽÍHO MILOSRDENSTVÍ

APOŠTOL BOŽÍHO MILOSRDENSTVÍ Slibuji, že duše, která bude tento obraz uctívat, nezahyne. Slibuji také už zde na zemi vítězství nad nepřáteli a obzvláš v hodině smrti. Já sám ji budu bránit jako svou slávu. /Deníček 48/ 1 2. ROČNÍK

Více

HNUTÍ PRO ŽIVOT ČR. http://prolife.cz

HNUTÍ PRO ŽIVOT ČR. http://prolife.cz HNUTÍ PRO ŽIVOT ČR http://prolife.cz 4 / 2006 2 Z činnosti HPŽ ČR 3 Zprávy 7 Svobodní lidé a svobodná volba 9 Jak vznikala kampaň 11 Pozvání do Ostravy 12 Mladí a pokračování projektu SvobodaVolby.cz 14

Více

Katecheze pro mládež. Materiál pro přípravu dětí, mládeže a manželů (rodin) na Národní pouť rodin ve Žďáru nad Sázavou v sobotu 30. 8.

Katecheze pro mládež. Materiál pro přípravu dětí, mládeže a manželů (rodin) na Národní pouť rodin ve Žďáru nad Sázavou v sobotu 30. 8. Materiál pro přípravu dětí, mládeže a manželů (rodin) na Národní pouť rodin ve Žďáru nad Sázavou v sobotu 30. 8. 2014 Katecheze pro mládež Témata: 1. práce a slavení 2. předávání víry v rodině 3. mezigenerační

Více

Časopis Apoštolské církve

Časopis Apoštolské církve Časopis Apoštolské církve Ročník 24 Navštivte nás na www.apostolskacirkev.cz Číslo 11 / 2012 Úvodník 2 Vážení a milí čtenáři! Jsme vděční Bohu, že můžete držet v rukou další číslo našeho časopisu, které

Více

Stojíš na prahu nové etapy své skautské stezky. Prožil jsi několik let ve skautském

Stojíš na prahu nové etapy své skautské stezky. Prožil jsi několik let ve skautském UVÍTÁNÍ NA CESTĚ ČINOVNICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ Stojíš na prahu nové etapy své skautské stezky. Prožil jsi několik let ve skautském oddíle a před tím třeba ve smečce vlčat. Prožil jsi několik táborů, skládal

Více

Hry, počítač, internet, mobilní telefon a naše děti

Hry, počítač, internet, mobilní telefon a naše děti Hry, počítač, internet, mobilní telefon a naše děti Tomáš Korčák, Křesťanské společenství Juda 2/2009 Posvěcuj Pána i ve své virtuální realitě Jednou mne jeden člověk, s kterým jsem mluvil o nebezpečí

Více

Nemám větší radost, než když slyším, že moje děti žijí v pravdě. (3. J 1,4 ČEP)

Nemám větší radost, než když slyším, že moje děti žijí v pravdě. (3. J 1,4 ČEP) Rozpory v Písmu a jak je lze vysvětlit Petr Doušek Úvod: Nemám větší radost, než když slyším, že moje děti žijí v pravdě. (3. J 1,4 ČEP) Tato kniha by se dala nenapsat, aby nikdo neměl vůbec dojem, že

Více

Celá krásná jsi, ó Maria! Bez poskvrny prvního hříchu! Pros za nás Otce, jehož Syna jsi porodila! 1992 2012 20 let časopisu IMMACULATA. č.

Celá krásná jsi, ó Maria! Bez poskvrny prvního hříchu! Pros za nás Otce, jehož Syna jsi porodila! 1992 2012 20 let časopisu IMMACULATA. č. Celá krásná jsi, ó Maria! Bez poskvrny prvního hříchu! Pros za nás Otce, jehož Syna jsi porodila! 1992 2012 20 let časopisu IMMACULATA 4/2012 č. 122 Úmysly modliteb Rytířstva Neposkvrněné Srpen Za umírněnost

Více

Profesní rozvoj pedagogických pracovníků MŠ

Profesní rozvoj pedagogických pracovníků MŠ Profesní rozvoj pedagogických pracovníků MŠ 4. DÍTĚ A společnost Pokud chci s někým žit v jednom světě, nejde to udělat tak, že ten jeho pohltím do toho svého. Musím ten svůj svět rozšířit do toho jeho.

Více

Emmanuel Eni. Pravdivé a mocné svědectví bývalého čaroděje, který se obrátil ke Kristu. Přeloženo z: www.spiritlessons.com

Emmanuel Eni. Pravdivé a mocné svědectví bývalého čaroděje, který se obrátil ke Kristu. Přeloženo z: www.spiritlessons.com 1 Emmanuel Eni Pravdivé a mocné svědectví bývalého čaroděje, který se obrátil ke Kristu. Přeloženo z: www.spiritlessons.com Překlad: Lubomír Zimmer Úprava F. P. 2011: www.knihy.own.cz 2 O b s a h Kapitola

Více

Běda... Běda vám, nepraví vladaři, kteří hledáte svůj prospěch a ničíte národ vám svěřený, protože i vás pohltí bída, kterou způsobíte.

Běda... Běda vám, nepraví vladaři, kteří hledáte svůj prospěch a ničíte národ vám svěřený, protože i vás pohltí bída, kterou způsobíte. Res Claritatis MONITOR publicistický čtrnáctideník ročník XII., číslo 14 19. 7. 2015 / neprodejné Z OBSAHU Radost žít v rodině. Homilie papeže Františka 04 Benedikt XVI.: Západní hudba je pro mne důkazem

Více

KNIHKUPECTVÍ 249, Zdeněk Svěrák a jeho Nové povídky budou. ideálním společníkem pro váš volný čas!

KNIHKUPECTVÍ 249, Zdeněk Svěrák a jeho Nové povídky budou. ideálním společníkem pro váš volný čas! Platí od 17. 10. do 20. 11. 2011 nebo do vyprodání zásob Adresy prodejen na stranì 18 KNIHKUPECTVÍ Navštivte ještě dnes své RODINNÉ KNIHKUPECTVÍ www.knihkupectvi.info 597 490 450 Zdeněk Svěrák a jeho Nové

Více

O S N O V Y NÁBOŽENSKÉ VÝCHOVY PRO ZŠ

O S N O V Y NÁBOŽENSKÉ VÝCHOVY PRO ZŠ KATECHETICKÁ SEKCE PASTORAČNÍ KOMISE ČESKÉ BISKUPSKÉ KONFERENCE O S N O V Y NÁBOŽENSKÉ VÝCHOVY PRO ZŠ TÉMATA, STANOVENÍ PŘEDPOKLADŮ A CÍLŮ VYUČOVACÍCH HODIN hodinová dotace 1 až 2 hodiny týdně Pro základní

Více

Dějiny současnosti: Zápas o Svatou zemi Referát: Jak čistý je váš počítač? Téma: cena: 40 Kč / polovina pro prodejce 321 v prodeji od 20.

Dějiny současnosti: Zápas o Svatou zemi Referát: Jak čistý je váš počítač? Téma: cena: 40 Kč / polovina pro prodejce 321 v prodeji od 20. Prosíme, kupujte jen od prodejců, kteří stojí na svém prodejním místě a mají platný průkaz! cena: 40 Kč / polovina pro prodejce 321 v prodeji od 20. ledna 2009 Dějiny současnosti: Zápas o Svatou zemi Referát:

Více