Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2009/2010 Vsetín září 2009

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2009/2010 Vsetín září 2009"

Transkript

1 1 / 29 Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2009/2010 Vsetín září 2009

2 2 / 29 OBSAH mateřské školy...3 knihovnické lekce a lekce informatiky... 3 besedy... 3 základní školy třída... 5 knihovnické lekce a lekce informatiky... 5 besedy... 5 soutěže... 6 komunitní aktivity třída... 7 knihovnické lekce a lekce informatiky... 7 besedy... 7 soutěže... 7 komunitní aktivity třída... 9 knihovnické lekce a lekce informatiky... 9 besedy... 9 soutěže... 9 komunitní aktivity třída...11 knihovnické lekce a lekce informatiky...11 besedy...11 soutěže...12 komunitní aktivity třída...13 knihovnické lekce a lekce informatiky...13 besedy...13 soutěže...14 komunitní aktivity třída...15 knihovnické lekce a lekce informatiky...15 besedy...15 soutěže...15 komunitní aktivity třída...17 knihovnické lekce a lekce informatiky...17 besedy...17 soutěže...17 komunitní aktivity třída...19 knihovnické lekce a lekce informatiky...19 besedy...19 literární semináře...20 soutěže...22 komunitní aktivity třída...23 knihovnické lekce a lekce informatiky...23 besedy...23 literární semináře...24 soutěže...26 komunitní aktivity...26 střední školy...27 knihovnické lekce a lekce informatiky...27 besedy...27 literární semináře...27 soutěže...29 komunitní aktivity...29

3 3 / 29 MATEŘSKÉ ŠKOLY KNIHOVNICKÉ LEKCE A LEKCE INFORMATIKY Knihovna je domeček plný knížeček Hravé seznámení s prostředím knihovny, knihovna k čemu slouží, knížka kdo ji vytváří (spisovatel, ilustrátor), praktická část četba pohádek, dokreslování ilustrací. BESEDY Dětem pro radost V knihovně oslavíme Den dětí hraním a soutěžemi. Za pohádkou do knihovny Svět pohádek v knížkách, pohádka klasická a moderní, pohádkové hádanky a malování. Hrnečku, vař! Dramatizace klasické české pohádky, zapojení dětí do děje, kouzelné předměty, malování. Voda, voděnka studená Všude samá voda, v pohádkách, v běžném životě, hádanky, soutěže, knížky o vodě a jejích obyvatelích. Duhový most Hrajeme si s barvami, poznáváme barvy duhy, barvy teplé a studené, praktická část třídění obrázků podle barev, hledání barev duhy na svém oblečení, ukázky z knih, soutěže. Máme pod čepicí Večerníčkovy pohádky výběr pohádek z knížek, soutěže a hádanky, spojeno s výrobou Večerníčkovy čepice.

4 Už nám nastal zas, ten vánoční čas 4 / 29 Vánoční naladění může začít v knihovně. Povídáme, čteme, zdobíme, strojíme a třeba i kouzlíme. Velikonoce jako malované S čím jsou spojeny, původ, zvyky, hry, pohádky, návody a náměty. Valašsko kraj, ve kterém žiji Cestami za krásami našeho rodného kraje.

5 5 / 29 ZÁKLADNÍ ŠKOLY 1. třída KNIHOVNICKÉ LEKCE A LEKCE INFORMATIKY Přišli jsme k vám na návštěvu Seznámení s pojmy knihovny, kniha, spisovatel, ilustrátor (doplněno o soutěže a kvizy), informace o tom, jak se stát čtenářem knihovny. BESEDY Kamarádka knížka Výběr knih s letní a prázdninovou tématikou v próze i poezii. Nabídka na konec školního roku, spojená s povídáním o létu a o tom, co všechno k němu patří. Nejmilejší večerníčky Známé pohádkové postavičky objevují děti také v knihách. Povídání je doplněno o velkou soutěž a výrobu Večerníčkovy čepice. Ruce to jsou dvojčata Děti si zábavnou a hravou formou uvědomují, k čemu mohou ruce sloužit a zároveň si vyzkoušejí, co všechno ruce dovedou. Nesedejte na ježka Zvířátka si mohou hrát, mluvit, oblékat se, plavat nebo sáňkovat To vše jen v pohádkách. Z pohádky do pohádky Třída dětí se v knihovně promění v Karkulky, Otesánky, Popelky, Bystrozraké a vyzkoušejí si, kdo z nich bude stejně dobrý, jako tyto známé pohádkové postavičky. Valašsko kraj, ve kterém žiji Cestami za krásami našeho rodného kraje.

6 6 / 29 Jak Vsetín neznáte Vlastivědné procházky městem. SOUTĚŽE O poklad strýca Juráša a K klub, Dolní náměstí 1356, Literární soutěž pro děti a mládež tříd základních škol. Pravidelně připravujeme a K klub, Dolní náměstí 1356, Různorodou nabídku vědomostních soutěží a kvizů, které jednotlivé dětské knihovny pořádají v rámci akcí Březen měsíc internetu, Týden knihoven a podobně. KOMUNITNÍ AKTIVITY Noc s Andersenem a K klub, Dolní náměstí 1356, Magická březnová noc v knihovně, spojená s hrami, soutěžemi a společným nocováním. Pasování prvňáčků na čtenáře knihovny a K klub, Dolní náměstí 1356, Slavnostní setkání prvňáčků vsetínských škol. Součástí programu je pasování dětí na čtenáře knihovny, divadelní představení a setkání s představiteli radnice. Prázdninová knihovna a K klub, Dolní náměstí 1356, Zábavné a hravé aktivity o prázdninách.

7 7 / třída KNIHOVNICKÉ LEKCE A LEKCE INFORMATIKY Otevřete knížku, čtěte! Jak vzniká kniha, cesta knihy od spisovatele do knihovny, co se dělá v tiskárně, kniha a její části, co je to edice. BESEDY Kamarádka knížka Výběr knih s letní a prázdninovou tématikou v próze i poezii. Nabídka na konec školního roku, spojená s povídáním o létu a o tom, co všechno k němu patří. Neznáme se? Příběhy, které jsou dětem velice blízké, příběhy jejich vrstevníků se vším, co k nim patří. Nesedejte na ježka I zvířátka si mohou hrát, mluvit, oblékat se, plavat nebo sáňkovat To vše jen v pohádkách. Z pohádky do pohádky Třída dětí se v knihovně promění v Karkulky, Otesánky, Popelky, Bystrozraké a vyzkoušejí si, kdo z nich bude stejně dobrý, jako tyto známé pohádkové postavičky. Valašsko kraj, ve kterém žiji Cestami za krásami našeho rodného kraje. Jak Vsetín neznáte Vlastivědné procházky městem. SOUTĚŽE O poklad strýca Juráša a K klub, Dolní náměstí 1356, Literární soutěž pro děti a mládež tříd základních škol.

8 Pravidelně připravujeme a K klub, Dolní náměstí 1356, Různorodou nabídku vědomostních soutěží a kvizů, které jednotlivé dětské knihovny pořádají v rámci akcí Březen měsíc internetu, Týden knihoven a podobně. KOMUNITNÍ AKTIVITY Noc s Andersenem a K klub, Dolní náměstí 1356, Magická březnová noc v knihovně, spojená s hrami, soutěžemi a společným nocováním. Prázdninová knihovna a K klub, Dolní náměstí 1356, Zábavné a hravé aktivity o prázdninách. 8 / 29

9 9 / třída KNIHOVNICKÉ LEKCE A LEKCE INFORMATIKY V knihovně si poradím Kniha odborná a zábavná, řazení a vyhledávání knih, co je katalog. BESEDY Kamarádka knížka Výběr knih s letní a prázdninovou tématikou v próze i poezii. Nabídka na konec školního roku, spojená s povídáním o létu a o tom, co všechno k němu patří. Neotesánek Zábavný program na téma stejnojmenné knihy Ivony Březinové, ve kterém se děti z Neotesánků stávají Otesánky. Může to být i tvůj příběh Dny radosti i smutku, chvíle ve škole mezi kamarády i doma to jsou příběhy, které prožívají literární hrdinové i jejich čtenáři. Už nám nastal zas, ten vánoční čas Vánoční naladění začíná v knihovně. Povídáme, čteme, zdobíme, strojíme a třeba i kouzlíme. Valašsko kraj, ve kterém žiji Cestami za krásami našeho rodného kraje. Jak Vsetín neznáte Vlastivědné procházky městem. SOUTĚŽE O poklad strýca Juráša a K klub, Dolní náměstí 1356, Literární soutěž pro děti a mládež tříd základních škol.

10 Pravidelně připravujeme a K klub, Dolní náměstí 1356, 10 / 29 Různorodou nabídku vědomostních soutěží a kvizů, které jednotlivé dětské knihovny pořádají v rámci akcí Březen měsíc internetu, Týden knihoven a podobně. KOMUNITNÍ AKTIVITY Noc s Andersenem a K klub, Dolní náměstí 1356, Magická březnová noc v knihovně, spojená s hrami, soutěžemi a společným nocováním. Prázdninová knihovna a K klub, Dolní náměstí 1356, Zábavné a hravé aktivity o prázdninách.

11 11 / třída KNIHOVNICKÉ LEKCE A LEKCE INFORMATIKY Vědomosti v hrsti On-line katalog a jak v něm hledat beletrii podle názvu knihy nebo jména spisovatele a následné vyhledávání v regále BESEDY Kamarádka knížka Výběr knih s letní a prázdninovou tématikou v próze i poezii. Nabídka na konec školního roku, spojená s povídáním o létu a o tom, co všechno k němu patří. Neotesánek Zábavný program na téma stejnojmenné knihy Ivony Březinové, ve kterém se děti z Neotesánků stávají Otesánky. Skládám básně, je mně krásně Po seznámení s tím, co je verš a rým se děti mohou stát malými básníky, kteří po vzoru těch velkých umí vyjádřit obyčejné věci neobyčejně. Může to být i tvůj příběh Dny radosti i smutku, chvíle ve škole mezi kamarády i doma to jsou příběhy, které prožívají literární hrdinové i jejich čtenáři. Už nám nastal zas, ten vánoční čas Vánoční naladění začíná v knihovně. Povídáme, čteme, zdobíme, strojíme a třeba i kouzlíme. Domov pro marťany Výběr knih s tématikou tolerance, ohleduplnosti, pochopení je doplněn čtenými ukázkami a následující diskuzí. Valašsko kraj, ve kterém žiji Cestami za krásami našeho rodného kraje.

12 12 / 29 Jak Vsetín neznáte Vlastivědné procházky městem. SOUTĚŽE O poklad strýca Juráša a K klub, Dolní náměstí 1356, Literární soutěž pro děti a mládež tříd základních škol. Pravidelně připravujeme a K klub, Dolní náměstí 1356, Různorodou nabídku vědomostních soutěží a kvizů, které jednotlivé dětské knihovny pořádají v rámci akcí Březen měsíc internetu, Týden knihoven a podobně. KOMUNITNÍ AKTIVITY Noc s Andersenem a K klub, Dolní náměstí 1356, Magická březnová noc v knihovně, spojená s hrami, soutěžemi a společným nocováním. Prázdninová knihovna a K klub, Dolní náměstí 1356, Zábavné a hravé aktivity o prázdninách.

13 13 / třída KNIHOVNICKÉ LEKCE A LEKCE INFORMATIKY Samostatný čtenář Knihy naučné mezinárodní desetinné třídění, vyhledávání a řazení knih, praktické úkoly, elektronický katalog knihovny, rezervace knihy. BESEDY Kamarádka knížka Výběr knih s letní a prázdninovou tématikou v próze i poezii. Nabídka na konec školního roku, spojená s povídáním o létu a o tom, co všechno k němu patří. Smějeme se každý den Návod, jak si spravit náladu pomocí knih plných humoru a veselí. Skládám básně, je mně krásně Po seznámení s tím, co je verš a rým se děti mohou stát malými básníky, kteří po vzoru těch velkých umí vyjádřit obyčejné věci neobyčejně. Může to být i tvůj příběh Dny radosti i smutku, chvíle ve škole mezi kamarády i doma to jsou příběhy, které prožívají literární hrdinové i jejich čtenáři. Už nám nastal zas, ten vánoční čas Vánoční naladění začíná v knihovně. Povídáme, čteme, zdobíme, strojíme a třeba i kouzlíme. Domov pro marťany Výběr knih s tématikou tolerance, ohleduplnosti, pochopení je doplněn čtenými ukázkami a následující diskuzí. Valašsko moje zdrávo buď Cesta za krásami našeho rodného kraje historie, kutura, příroda

14 14 / 29 Jak Vsetín neznáte Vlastivědné procházky městem. SOUTĚŽE O poklad strýca Juráša a K klub, Dolní náměstí 1356, Literární soutěž pro děti a mládež tříd základních škol. Pravidelně připravujeme a K klub, Dolní náměstí 1356, Různorodou nabídku vědomostních soutěží a kvizů, které jednotlivé dětské knihovny pořádají v rámci akcí Březen měsíc internetu, Týden knihoven a podobně. KOMUNITNÍ AKTIVITY Noc s Andersenem a K klub, Dolní náměstí 1356, Magická březnová noc v knihovně, spojená s hrami, soutěžemi a společným nocováním. Prázdninová knihovna a K klub, Dolní náměstí 1356, Zábavné a hravé aktivity o prázdninách. Pravidelně připravujeme Řadu soutěží, zábavných a tématických programů v knihovně (Vánoce, Velikonoce, Březen měsíc internetu a jiné).

15 15 / třída KNIHOVNICKÉ LEKCE A LEKCE INFORMATIKY Multimediální knihy Nabídka CR-ROMů, zábavné a naučné programy na počítači a srovnání knih s multimediálními tituly. BESEDY Kamarádka knížka Výběr knih s letní a prázdninovou tématikou v próze i poezii. Nabídka na konec školního roku, spojená s povídáním o létu a o tom, co všechno k němu patří. Smějeme se každý den Návod, jak si spravit náladu pomocí knih plných humoru a veselí. To si přečti Které jsou ty nejžádanější knihy v knihovně, prozradí dětem knihovnice, děti pak nabídku obohatí o své vlastní tipy a doporučí kamarádům. Domov pro marťany Výběr knih s tématikou tolerance, ohleduplnosti, pochopení je doplněn čtenými ukázkami a následující diskuzí. Valašsko moje zdrávo buď Cesta za krásami našeho rodného kraje historie, kultura, příroda Jak Vsetín neznáte Vlastivědné procházky městem. SOUTĚŽE O poklad strýca Juráša a K klub, Dolní náměstí 1356, Literární soutěž pro děti a mládež tříd základních škol.

16 Pravidelně připravujeme a K klub, Dolní náměstí 1356, 16 / 29 Různorodou nabídku vědomostních soutěží a kvizů, které jednotlivé dětské knihovny pořádají v rámci akcí Březen měsíc internetu, Týden knihoven a podobně. KOMUNITNÍ AKTIVITY Noc s Andersenem a K klub, Dolní náměstí 1356, Magická březnová noc v knihovně, spojená s hrami, soutěžemi a společným nocováním. Prázdninová knihovna a K klub, Dolní náměstí 1356, Zábavné a hravé aktivity o prázdninách. Pravidelně připravujeme Řadu soutěží, zábavných a tématických programů v knihovně (Vánoce, Velikonoce, Březen měsíc internetu a jiné).

17 17 / třída KNIHOVNICKÉ LEKCE A LEKCE INFORMATIKY Učení nemusí být mučení Příruční knihovna, k čemu slouží, co je rejstřík typy a používání, úkoly pro jednotlivce. BESEDY Kamarádka knížka Výběr knih s letní a prázdninovou tématikou v próze i poezii. Nabídka na konec školního roku, spojená s povídáním o létu a o tom, co všechno k němu patří. Smějeme se každý den Návod, jak si spravit náladu pomocí knih plných humoru a veselí. To si přečti Které jsou ty nejžádanější knihy v knihovně, prozradí dětem knihovnice, děti pak nabídku obohatí o své vlastní tipy a doporučí kamarádům. Valašsko moje zdrávo buď Cesta za krásami našeho rodného kraje historie, kultura, příroda Jak Vsetín neznáte Vlastivědné procházky městem. SOUTĚŽE O poklad strýca Juráša a K klub, Dolní náměstí 1356, Literární soutěž pro děti a mládež tříd základních škol. Pravidelně připravujeme a K klub, Dolní náměstí 1356, Různorodou nabídku vědomostních soutěží a kvizů, které jednotlivé dětské knihovny pořádají v rámci akcí Březen měsíc internetu, Týden knihoven a podobně.

18 18 / 29 KOMUNITNÍ AKTIVITY Noc s Andersenem a K klub, Dolní náměstí 1356, Magická březnová noc v knihovně, spojená s hrami, soutěžemi a společným nocováním. Prázdninová knihovna a K klub, Dolní náměstí 1356, Zábavné a hravé aktivity o prázdninách. Pravidelně připravujeme Řadu soutěží, zábavných a tématických programů v knihovně (Vánoce, Velikonoce, Březen měsíc internetu a jiné).

19 19 / třída KNIHOVNICKÉ LEKCE A LEKCE INFORMATIKY Knihovna jako průvodce informacemi, K klub, Dolní náměstí 1356, Typy knihoven, knihovna základní, školní knihovny, vědecké a technické knihovny, vyhledávání v elektronickém katalogu knihovny podle ostatních polí. Knihovnou křížem krážem Od informačního centra, přes půjčovnu knih, po komunitní centrum a společenský sál. Společně si prohlédneme a seznámíme se s knihovnou. Co se u nás děje s knížkou uvidíte v knihovnické kuchyni. Dozvíte se, co všechno musí taková knížka podstoupit, aby se dostala až ke čtenáři. Letem světem virtuálním světem Neváhejte a poznejte internet po všech stránkách. Má klady, ale i zápory, úskalí a nebezpečí. Ukážeme vám, jak se jim vyhnout a jak s internetem efektivně pracovat. Katalogy a databáze Informace leží na internetu, stačí je umět sebrat. Knihovna poskytuje přístup k placeným databázím Anopress, ČTK, Manuscriptorium a EBSCO zdarma. Lekce jsou zaměřeny na práci s těmito i jinými volně dostupnými informačními zdroji. BESEDY Kamarádka knížka Výběr knih s letní a prázdninovou tématikou v próze i poezii. Nabídka na konec školního roku, spojená s povídáním o létu a o tom, co všechno k němu patří. To si přečti Které jsou ty nejžádanější knihy v knihovně, prozradí dětem knihovnice, děti pak nabídku obohatí o své vlastní tipy a doporučí kamarádům. Úplná prázdnota Příběhy těch, kteří si sáhli až na dno, doplněné o vlastní zážitky dětí.

20 20 / 29 Je nám dobře na světě Povídání o tom, co je a není pro život důležité je doplněno názory a postoji dětí. Když už člověk jednou je Kdo byli Ježek a V+W? Osvobozené divadlo slovem, hudbou, obrazem. Valašsko moje zdrávo buď Cesta za krásami našeho rodného kraje historie, kultura, příroda Jak Vsetín neznáte Vlastivědné procházky městem. LITERÁRNÍ SEMINÁŘE Cestopisná literatura Karel Čapek: Cestopisy, Cesta na sever, Ludvík Aškenazy: Cestopis s jezevčíkem, M. Holub: Cestopisné prózy, Milena Holcová: Lidi, Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund Humor v literatuře Egon Ervin Kisch (E. E. K. se směje), Jaroslav Hašek, Vladislav Vančura, Karel Poláček, V+W, Jiří Žáček (poezie), Josef Škvorecký, J. K. Toole (Spolčení hlupců), Woody Allen (Vyřídit si účty), Ivan Kraus, Zdeněk Jirotka, Petr Šabach Pokleslé žánry a braková literatura Dívčí romány, detektivky, horory, dobrodružná literatura, science fiction Hrdinové s problémem Ladislav Pecháček: Dobří holubi se vracejí, Jan Pelc: a bude hůř, Yvonne Keuls: Zpackaný život, Christiane Felscherinow: My děti ze stanice ZOO, Radek John: Memento Druhá světová válka Erich Maria Remarque, William Clark Styron, Thomas Keneally, Joseph Heller, James Clavell, Adolf Branard, Ladislav Fuks, Arnošt Lustig, Jan Otčenášek, Ota Pavel, Roman Cílek, Marie Pujmanová.

21 21 / 29 Židovská problematika v literatuře Arnošt Lustig, Egon Erwin Kisch, Ota Pavel, Jiří Orten, Ludvík Aškenazy, Lenka Reinerová, Erich Schön Kulka, Jiří Weil, Norbert Fríd, Josef Škvorecký. Žena v současné české literatuře Eva Kantůrková, Milena Holcová, Irena Dousková, Tereza Brdečková, Alexandra Berková, Petra Hůlová, Barbara Nesvadbová, Tereza Boučková, Hana Androniková, Olga Sommerová, Anna Zonová, Eva Hauserová, Květa Legátová. Muž v současné české literatuře Michal Viewegh, Jáchym Topol, Emil Jakl, Jan Balabán, Jiří Hájíček, Petr Šabach, Ivan Klíma, Ivan Kraus. Regionální literatura Antonín Bajaja, Roman Cílek, Jan Drozd, Jarmila Glazarová, Metoděj Jahn, Jan Karafiát, Čeněk Kramoliš, Erich Kulka, Amálie Kutinová, Helena Mičkalová, Marie Podešvová, J. M. Slavičínský (vl. jm. Jan Kosárek), Richard Sobotka, Oldřich Šuleř, Ludvík Vaculík Z čtenářského deníku Karel Václav Rais: Pantáta Bezoušek, Ladislav Fuks: Spalovač mrtvol, Jan Neruda: Povídky malostranské, Karel Čapek: R.U.R., Válka s mloky, Albert Camus: Cizinec, Pád, Umberto Eco: Jméno růže, Jules Verne: Pět neděl v balóně (nebo cokoli jiného), Dante Alighieri: Božská komedie, Moliére: Lakomec, Tartuffe (Svatoušek), Misantrop, Romain Rolland: Petr a Lucie, William Shakespeare: Romeo a Julie, Hamlet, Marná lásky snaha, Jaroslav Seifert: Samá láska, Jablko z klína, Zhasněte světla. Franz Kafka Život a dílo. Jaroslav Seifert Život a dílo. Karel Hynek Mácha a K klub, Dolní náměstí 1356, Život a dílo Hrady a zříceniny v kresbách K. H. Máchy Máchovské variace

22 22 / 29 Významná literární ocenění SOUTĚŽE O poklad strýca Juráša a K klub, Dolní náměstí 1356, Literární soutěž pro děti a mládež tříd základních škol. Pravidelně připravujeme a K klub, Dolní náměstí 1356, Různorodou nabídku vědomostních soutěží a kvizů, které jednotlivé dětské knihovny pořádají v rámci akcí Březen měsíc internetu, Týden knihoven a podobně. KOMUNITNÍ AKTIVITY Noc s Andersenem a K klub, Dolní náměstí 1356, Magická březnová noc v knihovně, spojená s hrami, soutěžemi a společným nocováním. Prázdninová knihovna a K klub, Dolní náměstí 1356, Zábavné a hravé aktivity o prázdninách. Pravidelně připravujeme Řadu soutěží, zábavných a tématických programů v knihovně (Vánoce, Velikonoce, Březen měsíc internetu a jiné).

23 23 / třída KNIHOVNICKÉ LEKCE A LEKCE INFORMATIKY Knihovnou křížem krážem Od informačního centra, přes půjčovnu knih, po komunitní centrum a společenský sál. Společně si prohlédneme a seznámíme se s knihovnou. Co se u nás děje s knížkou uvidíte v knihovnické kuchyni. Dozvíte se, co všechno musí taková knížka podstoupit, aby se dostala až ke čtenáři. Letem světem virtuálním světem Neváhejte a poznejte internet po všech stránkách. Má klady, ale i zápory, úskalí a nebezpečí. Ukážeme vám, jak se jim vyhnout a jak s internetem efektivně pracovat. Katalogy a databáze Informace leží na internetu, stačí je umět sebrat. Knihovna poskytuje přístup k placeným databázím Anopress, ČTK, Manuscriptorium a EBSCO zdarma. Lekce jsou zaměřeny na práci s těmito i jinými volně dostupnými informačními zdroji. BESEDY Kamarádka knížka Výběr knih s letní a prázdninovou tématikou v próze i poezii. Nabídka na konec školního roku, spojená s povídáním o létu a o tom, co všechno k němu patří. Úplná prázdnota Příběhy těch, kteří si sáhli až na dno, doplněné o vlastní zážitky dětí. Je nám dobře na světě Povídání o tom, co je a není pro život důležité je doplněno názory a postoji dětí. Když už člověk jednou je Kdo byli Ježek a V+W? Osvobozené divadlo slovem, hudbou, obrazem.

24 24 / 29 Valašsko kraj, ve kterém žiji Cesta za krásami našeho rodného kraje historie, kultura, příroda Jak Vsetín neznáte Vlastivědné procházky městem. LITERÁRNÍ SEMINÁŘE Cestopisná literatura Karel Čapek: Cestopisy, Cesta na sever, Ludvík Aškenazy: Cestopis s jezevčíkem, M. Holub: Cestopisné prózy, Milena Holcová: Lidi, Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund Humor v literatuře Egon Ervin Kisch (E. E. K. se směje), Jaroslav Hašek, Vladislav Vančura, Karel Poláček, V+W, Jiří Žáček (poezie), Josef Škvorecký, J. K. Toole (Spolčení hlupců), Woody Allen (Vyřídit si účty), Ivan Kraus, Zdeněk Jirotka, Petr Šabach Pokleslé žánry a braková literatura Dívčí romány, detektivky, horory, dobrodružná literatura, science fiction Hrdinové s problémem Ladislav Pecháček: Dobří holubi se vracejí, Jan Pelc: a bude hůř, Yvonne Keuls: Zpackaný život, Christiane Felscherinow: My děti ze stanice ZOO, Radek John: Memento Druhá světová válka Erich Maria Remarque, William Clark Styron, Thomas Keneally, Joseph Heller, James Clavell, Adolf Branard, Ladislav Fuks, Arnošt Lustig, Jan Otčenášek, Ota Pavel, Roman Cílek, Marie Pujmanová. Židovská problematika v literatuře Arnošt Lustig, Egon Erwin Kisch, Ota Pavel, Jiří Orten, Ludvík Aškenazy, Lenka Reinerová, Erich Schön Kulka, Jiří Weil, Norbert Fríd, Josef Škvorecký.

25 Žena v současné české literatuře 25 / 29 Eva Kantůrková, Milena Holcová, Irena Dousková, Tereza Brdečková, Alexandra Berková, Petra Hůlová, Barbara Nesvadbová, Tereza Boučková, Hana Androniková, Olga Sommerová, Anna Zonová, Eva Hauserová, Květa Legátová. Muž v současné české literatuře Michal Viewegh, Jáchym Topol, Emil Jakl, Jan Balabán, Jiří Hájíček, Petr Šabach, Ivan Klíma, Ivan Kraus. Regionální literatura Antonín Bajaja, Roman Cílek, Jan Drozd, Jarmila Glazarová, Metoděj Jahn, Jan Karafiát, Čeněk Kramoliš, Erich Kulka, Amálie Kutinová, Helena Mičkalová, Marie Podešvová, J. M. Slavičínský (vl. jm. Jan Kosárek), Richard Sobotka, Oldřich Šuleř, Ludvík Vaculík Z čtenářského deníku Karel Václav Rais: Pantáta Bezoušek, Ladislav Fuks: Spalovač mrtvol, Jan Neruda: Povídky malostranské, Karel Čapek: R.U.R., Válka s mloky, Albert Camus: Cizinec, Pád, Umberto Eco: Jméno růže, Jules Verne: Pět neděl v balóně (nebo cokoli jiného), Dante Alighieri: Božská komedie, Moliére: Lakomec, Tartuffe (Svatoušek), Misantrop, Romain Rolland: Petr a Lucie, William Shakespeare: Romeo a Julie, Hamlet, Marná lásky snaha, Jaroslav Seifert: Samá láska, Jablko z klína, Zhasněte světla. Franz Kafka Život a dílo. Jaroslav Seifert Život a dílo. Karel Hynek Mácha a K klub, Dolní náměstí 1356, Život a dílo. Hrady a zříceniny v kresbách K. H. Máchy Máchovské variace Významná literární ocenění

26 26 / 29 SOUTĚŽE O poklad strýca Juráša a K klub, Dolní náměstí 1356, Literární soutěž pro děti a mládež tříd základních škol. Pravidelně připravujeme a K klub, Dolní náměstí 1356, Různorodou nabídku vědomostních soutěží a kvizů, které jednotlivé dětské knihovny pořádají v rámci akcí Březen měsíc internetu, Týden knihoven a podobně. KOMUNITNÍ AKTIVITY Noc s Andersenem a K klub, Dolní náměstí 1356, Magická březnová noc v knihovně, spojená s hrami, soutěžemi a společným nocováním. Prázdninová knihovna a K klub, Dolní náměstí 1356, Zábavné a hravé aktivity o prázdninách. Pravidelně připravujeme Řadu soutěží, zábavných a tématických programů v knihovně (Vánoce, Velikonoce, Březen měsíc internetu a jiné).

27 27 / 29 STŘEDNÍ ŠKOLY KNIHOVNICKÉ LEKCE A LEKCE INFORMATIKY Knihovnou křížem krážem Od informačního centra, přes půjčovnu knih, po komunitní centrum a společenský sál. Společně si prohlédneme a seznámíme se s knihovnou. Co se u nás děje s knížkou uvidíte v knihovnické kuchyni. Dozvíte se, co všechno musí taková knížka podstoupit, aby se dostala až ke čtenáři. Letem světem virtuálním světem Neváhejte a poznejte internet po všech stránkách. Má klady, ale i zápory, úskalí a nebezpečí. Ukážeme vám, jak se jim vyhnout a jak s internetem efektivně pracovat. Katalogy a databáze Informace leží na internetu, stačí je umět sebrat. Knihovna poskytuje přístup k placeným databázím Anopress, ČTK, Manuscriptorium a EBSCO zdarma. Lekce jsou zaměřeny na práci s těmito i jinými volně dostupnými informačními zdroji. BESEDY Valašsko kraj, ve kterém žiji Cesta za krásami našeho rodného kraje historie, kultura, příroda LITERÁRNÍ SEMINÁŘE Cestopisná literatura Karel Čapek: Cestopisy, Cesta na sever, Ludvík Aškenazy: Cestopis s jezevčíkem, M. Holub: Cestopisné prózy, Milena Holcová: Lidi, Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund Humor v literatuře Egon Ervin Kisch (E. E. K. se směje), Jaroslav Hašek, Vladislav Vančura, Karel Poláček, V+W, Jiří Žáček (poezie), Josef Škvorecký, J. K. Toole (Spolčení hlupců), Woody Allen (Vyřídit si účty), Ivan Kraus, Zdeněk Jirotka, Petr Šabach

28 28 / 29 Pokleslé žánry a braková literatura Dívčí romány, detektivky, horory, dobrodružná literatura, science fiction Hrdinové s problémem Ladislav Pecháček: Dobří holubi se vracejí, Jan Pelc: a bude hůř, Yvonne Keuls: Zpackaný život, Christiane Felscherinow: My děti ze stanice ZOO, Radek John: Memento Druhá světová válka Erich Maria Remarque, William Clark Styron, Thomas Keneally, Joseph Heller, James Clavell, Adolf Branard, Ladislav Fuks, Arnošt Lustig, Jan Otčenášek, Ota Pavel, Roman Cílek, Marie Pujmanová. Židovská problematika v literatuře Arnošt Lustig, Egon Erwin Kisch, Ota Pavel, Jiří Orten, Ludvík Aškenazy, Lenka Reinerová, Erich Schön Kulka, Jiří Weil, Norbert Fríd, Josef Škvorecký. Žena v současné české literatuře Eva Kantůrková, Milena Holcová, Irena Dousková, Tereza Brdečková, Alexandra Berková, Petra Hůlová, Barbara Nesvadbová, Tereza Boučková, Hana Androniková, Olga Sommerová, Anna Zonová, Eva Hauserová, Květa Legátová. Muž v současné české literatuře Michal Viewegh, Jáchym Topol, Emil Jakl, Jan Balabán, Jiří Hájíček, Petr Šabach, Ivan Klíma, Ivan Kraus. Regionální literatura Antonín Bajaja, Roman Cílek, Jan Drozd, Jarmila Glazarová, Metoděj Jahn, Jan Karafiát, Čeněk Kramoliš, Erich Kulka, Amálie Kutinová, Helena Mičkalová, Marie Podešvová, J. M. Slavičínský (vl. jm. Jan Kosárek), Richard Sobotka, Oldřich Šuleř, Ludvík Vaculík Z čtenářského deníku Karel Václav Rais: Pantáta Bezoušek, Ladislav Fuks: Spalovač mrtvol, Jan Neruda: Povídky malostranské, Karel Čapek: R.U.R., Válka s mloky, Albert Camus: Cizinec, Pád, Umberto Eco: Jméno růže, Jules Verne: Pět neděl v balóně (nebo cokoli jiného), Dante Alighieri: Božská komedie, Moliére: Lakomec, Tartuffe (Svatoušek), Misantrop, Romain Rolland: Petr a Lucie, William Shakespeare: Romeo a Julie, Hamlet, Marná lásky snaha, Jaroslav Seifert: Samá láska, Jablko z klína, Zhasněte světla.

29 29 / 29 Franz Kafka Život a dílo. Jaroslav Seifert Život a dílo. Karel Hynek Mácha a K klub, Dolní náměstí 1356, Život a dílo Hrady a zříceniny v kresbách K. H. Máchy Máchovské variace Významná literární ocenění SOUTĚŽE Talent ze šuplíku Místo konání K klub, Dolní náměstí 1356, Literární soutěž pro mladé autory od 15ti let KOMUNITNÍ AKTIVITY Prázdninová knihovna a K klub, Dolní náměstí 1356, Zábavné programy orientované na efektivní využití volného času v období letních prázdnin v knihovně i mimo ni (výlety, turnaje v deskových hrách, sportovní odpoledne a jiné). Pravidelně připravujeme Řadu soutěží, zábavných a tématických programů v knihovně (Vánoce, Velikonoce, Březen měsíc internetu a jiné). Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2009/2010 Vydala Masarykova veřejná knihovna Vsetín v září 2009 Dolní náměstí 1356, Vsetín Tel ,

Srdečně Vás zveme k účasti na vzdělávacích akcích Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně.

Srdečně Vás zveme k účasti na vzdělávacích akcích Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2010/2011 Vsetín září 2010 2 / 33 Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2010/2011 Vážení přátelé, nabízíme Vám přehled akcí, které

Více

MVK Vsetín Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2008/2009 1/9

MVK Vsetín Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2008/2009 1/9 MVK Vsetín Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2008/2009 1/9 Vážení přátelé, nabízíme Vám přehled akcí, které připravila Masarykova veřejná knihovna pro žáky mateřských škol, základních

Více

Srdečně Vás zveme k účasti na vzdělávacích akcích Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně.

Srdečně Vás zveme k účasti na vzdělávacích akcích Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2011/2012 Vsetín srpen 2011 2 / 35 Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2011/2012 Vážení přátelé, nabízíme Vám přehled akcí, které

Více

Střední škola diplomacie a veřejné správy s.r.o., ul. A. Jiráska 1887, Most

Střední škola diplomacie a veřejné správy s.r.o., ul. A. Jiráska 1887, Most Střední škola diplomacie a veřejné správy s.r.o., ul. A. Jiráska 1887, Most Seznam literárních děl k ústní maturitní zkoušce z českého jazyka a literatury ve školním roce 2015/16 Kritéria pro výběr maturitních

Více

Seznam titulů k maturitě 2013/2014 SČ19 Próza 4. A S20-21 Poezie Č20-21 Drama

Seznam titulů k maturitě 2013/2014 SČ19 Próza 4. A S20-21 Poezie Č20-21 Drama Seznam titulů k maturitě 2013/2014 SČ19 Próza 4. A S20-21 Poezie Č20-21 Drama Světová a česká literatura do konce 19. století Austenová, J. Pýcha a předsudek SČ19 Próza Arbes, J. Svatý Xaverius SČ19 Próza

Více

SEZNAM ČETBY K MATURITNÍ ZKOUŠCE

SEZNAM ČETBY K MATURITNÍ ZKOUŠCE Střední průmyslová škola stavební Střední odborná škola stavební a technická Ústí nad Labem, příspěvková organizace tel.: 477 753 822 e-mail: sts@stsul.cz www.stsul.cz SEZNAM ČETBY K MATURITNÍ ZKOUŠCE

Více

Seznam literatury k ústní zkoušce z českého jazyka a literatury - vyšší úroveň obtížnosti

Seznam literatury k ústní zkoušce z českého jazyka a literatury - vyšší úroveň obtížnosti Seznam literatury k ústní zkoušce z českého jazyka a literatury - vyšší úroveň obtížnosti autor název díla rok I. vydání žánr region Česká a světová literatura do konce 18. století Epos o Gilgamešovi 2.

Více

Katalog titulů z české a světové literatury k maturitní zkoušce z českého jazyka a literatury

Katalog titulů z české a světové literatury k maturitní zkoušce z českého jazyka a literatury Katalog titulů z české a světové literatury k maturitní zkoušce z českého jazyka a literatury Střední škola, Havířov Šumbark, Sýkorova 1/613, příspěvková organizace se sídlem Sýkorova 1/613, Havířov-Šumbark,

Více

KATALOG POŽADAVKŮ ZKOUŠEK SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY. platný ve školním roce 2015/2016 ČESKÝ JAZYK A LITERATURA

KATALOG POŽADAVKŮ ZKOUŠEK SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY. platný ve školním roce 2015/2016 ČESKÝ JAZYK A LITERATURA STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ, KRNOV příspěvková organizace Adresa: 794 01 Krnov, Opavská 49 554 611 557 Fax: 554 625 946 E-mail: skola@ssa-krnov.cz www.ssa-krnov.cz KATALOG POŽADAVKŮ ZKOUŠEK SPOLEČNÉ ČÁSTI

Více

ČESKÝ JAZYK A LITERATURA

ČESKÝ JAZYK A LITERATURA STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ, MECHANIZACE A PODNIKÁNÍ KRNOV, příspěvková organizace KATALOG POŽADAVKŮ ZKOUŠEK SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY platný ve školním roce 2013/2014 ČESKÝ JAZYK A LITERATURA SEZNAM

Více

Střední zdravotnická škola Kroměříž. Školní seznam literárních děl školní rok 2015/2016

Střední zdravotnická škola Kroměříž. Školní seznam literárních děl školní rok 2015/2016 Střední zdravotnická škola Kroměříž Školní seznam literárních děl školní rok 2015/2016 Kroměříž 29. 9. 2015 Kritéria pro výběr literárních děl k ústní zkoušce: Žák vybírá 20 literárních děl Světová a česká

Více

I. Základní úroveň obtížnosti. Vyšší úroveň obtížnosti

I. Základní úroveň obtížnosti. Vyšší úroveň obtížnosti Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Ostrava, příspěvková organizace Kratochvílova 7, 702 00 Ostrava Moravská Ostrava Školní seznam literárních děl vydaný školou v souladu s ustanovením

Více

Českoslovanská akademie obchodní Dr. Edvarda Beneše, střední odborná škola, Praha 2, Resslova 8

Českoslovanská akademie obchodní Dr. Edvarda Beneše, střední odborná škola, Praha 2, Resslova 8 Českoslovanská akademie obchodní Dr. Edvarda Beneše, střední odborná škola, Praha 2, Resslova 8 ŠKOLNÍ SEZNAM LITERÁRNÍCH DĚL k maturitní zkoušce z českého jazyka a literatury ve společné části maturitní

Více

Seznam literatury k ústní zkoušce z českého jazyka a literatury

Seznam literatury k ústní zkoušce z českého jazyka a literatury Seznam literatury k ústní zkoušce z českého jazyka a literatury autor název díla rok I. vydání žánr region Česká a světová literatura do konce 18. století 1 Homér Odysseia cca 8. stol. př.n.l. próza světová

Více

SEZNAM LITERÁRNÍCH DĚL PRO ÚSTNÍ MATURITNÍ ZKOUŠKU Z ČESKÉHO JAZYKA pro školní rok 2014/2015

SEZNAM LITERÁRNÍCH DĚL PRO ÚSTNÍ MATURITNÍ ZKOUŠKU Z ČESKÉHO JAZYKA pro školní rok 2014/2015 Svobodná chebská škola, základní škola a gymnázium s. r. o, Jánské náměstí 15, 350 02 Cheb IČO: 252 493 55 www.schs.cz tel/fax 354 430 301 e-mail: schs@schs.cz SEZNAM LITERÁRNÍCH DĚL PRO ÚSTNÍ MATURITNÍ

Více

SEZNAM ČETBY K MATURITNÍ ZKOUŠCE

SEZNAM ČETBY K MATURITNÍ ZKOUŠCE Střední průmyslová škola stavební Střední odborná škola stavební a technická Ústí nad Labem, příspěvková organizace tel.: 477 753 822 e-mail: sts@stsul.cz www.stsul.cz SEZNAM ČETBY K MATURITNÍ ZKOUŠCE

Více

Školní seznam literárních děl Gymnázia, Polička, nábřeží Svobody 306 pro školní rok 2013/2014 4A

Školní seznam literárních děl Gymnázia, Polička, nábřeží Svobody 306 pro školní rok 2013/2014 4A Školní seznam literárních děl Gymnázia, Polička, nábřeží Svobody 306 pro školní rok 2013/2014 4A Podle 6 odstavce (2) vyhlášky MŠMT ČR č. 177/2009 Sb., o bližších podmínkách ukončování vzdělávání ve středních

Více

Seznam literatury k maturitní zkoušce

Seznam literatury k maturitní zkoušce Seznam literatury k maturitní zkoušce z českého jazyka a literatury SŠ PTA Jihlava, školní rok 2015/16 a roky následující Světová a česká literatura do konce 18. století minimálně 2 díla Epos o Gilgamešovi

Více

Kritéria pro výběr maturitních zadání k ústní zkoušce z českého jazyka a literatury

Kritéria pro výběr maturitních zadání k ústní zkoušce z českého jazyka a literatury Kritéria pro výběr maturitních zadání k ústní zkoušce z českého jazyka a literatury vyšší úroveň ve školním roce 2011/2012 (Zpracováno v souladu s katalogem požadavků zkoušek společné části maturitní zkoušky,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2015

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2015 MĚSTSKÁ KNIHOVNA ČESKÁ LÍPA, příspěvková organizace VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2015 1. Základní informace 2. Zpráva o činnosti městské knihovny 3. Regionální funkce zpráva o činnosti 4. Přehled hospodaření

Více

Školní seznam literárních děl pro 4.A a 4.B ve školním roce 2013/2014

Školní seznam literárních děl pro 4.A a 4.B ve školním roce 2013/2014 Školní seznam literárních děl pro 4.A a 4.B ve školním roce 2013/2014 Student vybírá ze seznamu četby 20 děl. Po konzultaci se svým vyučujícím předmětu ČJL je možné zařadit i dílo jiné (které v seznamu

Více

Seznam literárních děl ke státní maturitě Gymnázium, Praha 6, Arabská 14

Seznam literárních děl ke státní maturitě Gymnázium, Praha 6, Arabská 14 Seznam literárních děl ke státní maturitě Gymnázium, Praha 6, Arabská 14 1. Světová a česká literatura do konce 18. století 1 Epos o Gilgamešovi 2 Bible SZ (První kniha Mojžíšova), NZ (Evangelium podle

Více

KÁNON TITULŮ Z LITERATURY K ÚSTNÍ ZKOUŠCE. Literatura do konce 18. století Světová literatura

KÁNON TITULŮ Z LITERATURY K ÚSTNÍ ZKOUŠCE. Literatura do konce 18. století Světová literatura Bible: Starý zákon (5 knih Mojžíšových) Bible: Nový zákon KÁNON TITULŮ Z LITERATURY K ÚSTNÍ ZKOUŠCE Literatura do konce 18. století Homér Sofokles Euripides Giovanni Boccaccio Francois Villon William Shakespeare

Více

Tématické okruhy k maturitní zkoušce z českého jazyka a literatury ve školním roce 2009/2010

Tématické okruhy k maturitní zkoušce z českého jazyka a literatury ve školním roce 2009/2010 Tématické okruhy k maturitní zkoušce z českého jazyka a literatury ve školním roce 2009/2010 Každý student si z následujících témat vybere svých 25 okruhů, přičemž musí dodržet následující kritéria: min.

Více

Třídní seznam literatury k maturitní zkoušce z českého jazyka a literatury

Třídní seznam literatury k maturitní zkoušce z českého jazyka a literatury Třídní seznam literatury k maturitní zkoušce z českého jazyka a literatury Třída: 4K,4El Školní rok: 2011/2012 Světová a česká literatura do konce 19. století 1. Olbracht Ivan: Biblické příběhy 2. Homér:

Více

Světová literatura 20. a 21. století min. 4 literární díla

Světová literatura 20. a 21. století min. 4 literární díla Třída 4.A Seznam četby pro maturitní rok 2010/ 2011 - min. 20 děl má žák ve svém seznamu- - musí být zastoupena próza, poezie i drama min. jedním lit. dílem Česká a světová literatura do konce 19. století

Více

KÁNON SPISOVATELŮ A DĚL PRO ROK 2015/2016

KÁNON SPISOVATELŮ A DĚL PRO ROK 2015/2016 KÁNON SPISOVATELŮ A DĚL PRO ROK 2015/2016 Žák vybírá 20 literárních děl: Světová a česká literatura do konce 18. století minimálně 2 literární díla Světová a česká literatura 19. století minimálně 3 literární

Více

Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, Čáslav, Přemysla Otakara II. 938 Školní knihovna

Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, Čáslav, Přemysla Otakara II. 938 Školní knihovna Literatura 20. a 21. století - česká literatura BEZRUČ, P. Slezské písně. Vyd. v ČS 3. Praha: Československý spisovatel, 1985. 169 s. BEZRUČ, P. Slezské písně. Vyd. 19., v ČS 1. Praha: Československý spisovatel,

Více

Střední zdravotnická škola Kroměříž. Školní seznam literárních děl školní rok 2013/2014

Střední zdravotnická škola Kroměříž. Školní seznam literárních děl školní rok 2013/2014 Střední zdravotnická škola Kroměříž Školní seznam literárních děl školní rok 2013/2014 Kroměříž 25.9.2013 Kritéria pro výběr literárních děl k ústní zkoušce: Žák vybírá 20 literárních děl Světová a česká

Více

PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM

PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM ČERVEN 2013 Městské divadlo v Mostě VELKÁ SCÉNA 4.června úterý volné 19.00 hodin TŘI V TOM Jaroslav Vostrý Jsme tři, jsme v tom! Co teď?! Hra, která pro svou ztřeštěnost a vtipnost stále patří k nejoblíbenějším

Více

Maturitní témata z předmětu: Český jazyk a literatura

Maturitní témata z předmětu: Český jazyk a literatura Maturitní témata z předmětu: Český jazyk a literatura (1/2) Maturitní témata z předmětu: Český jazyk a literatura Třída: A4 Školní rok: 2014-2015 1. Bible: Nový zákon; 2. Sofokles: Král Oidipus; 3. William

Více

ČESKÝ JAZYK A LITERATURA TŘÍDY 4.P + 4.T SEZNAM LITERÁRNÍCH DĚL ZE SVĚTOVÉ A ČESKÉ LITERATURY K ÚSTNÍ ZKOUŠCE

ČESKÝ JAZYK A LITERATURA TŘÍDY 4.P + 4.T SEZNAM LITERÁRNÍCH DĚL ZE SVĚTOVÉ A ČESKÉ LITERATURY K ÚSTNÍ ZKOUŠCE STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ, MECHANIZACE A PODNIKÁNÍ, KRNOV, příspěvková organizace Adresa : 794 01 Krnov, Opavská 49 KATALOG POŽADAVKŮ ZKOUŠEK SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY platný ve školním roce 2013/2014

Více

Neznámý autor Epos o Gilgamešovi PO. Homér Illias PO. William Shakespeare Romeo a Julie D. Večer tříkrálový. Moliére Lakomec D

Neznámý autor Epos o Gilgamešovi PO. Homér Illias PO. William Shakespeare Romeo a Julie D. Večer tříkrálový. Moliére Lakomec D Seznam titulů k ústní zkoušce společné části maturitní zkoušky z ČJL vyšší úroveň obtížnosti Žák si vybere z nabídky 30 titulů, seznam odevzdá v termínu stanoveném předpisem MŠMT. Žákův seznam je zároveň

Více

Témata k maturitní zkoušce

Témata k maturitní zkoušce Témata k maturitní zkoušce školní rok: 2015 2016 společná část Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Písek, Karla Čapka 402 Platná pro Střední průmyslovou školu třídy: A4.E, B4. I, C4.E OBSAH

Více

Seznam titulů z české a světové literatury k ústní zkoušce z CJL - základní úroveň obtížnosti (maturitní zkouška 2011)

Seznam titulů z české a světové literatury k ústní zkoušce z CJL - základní úroveň obtížnosti (maturitní zkouška 2011) Seznam titulů z české a světové literatury k ústní zkoušce z CJL - základní úroveň obtížnosti (maturitní zkouška 2011) 1 Boccaccio: Dekameron 2 Shakespeare: Romeo a Julie 3 Moliere: Lakomec 4 Moliere:

Více

Seznam literárních děl pro maturitní zkoušku 2013

Seznam literárních děl pro maturitní zkoušku 2013 říspěvková organizace, IČO: 61 38 67 74, číslo účtu: 2001880002/6000, SČ: 120 00, tel.: 224 255 121 Seznam literárních děl pro maturitní zkoušku 2013 Maturitní zadání k ústní zkoušce (šk. rok 2012/13)

Více

prosinec - leden 2013 Česká literatura 2. poloviny 20. a 21. století 4. ročník gymnázia (vyšší stupeň)

prosinec - leden 2013 Česká literatura 2. poloviny 20. a 21. století 4. ročník gymnázia (vyšší stupeň) Název vzdělávacího materiálu: Číslo vzdělávacího materiálu: Autor vzdělávací materiálu: Období, ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Vzdělávací oblast: Vzdělávací předmět: Tematická oblast: Ročník,

Více

ÚSTNÍ MATURITNÍ ZKOUŠKA Z ČESKÉHO JAZYKA A LITERATURY

ÚSTNÍ MATURITNÍ ZKOUŠKA Z ČESKÉHO JAZYKA A LITERATURY ÚSTNÍ MATURITNÍ ZKOUŠKA Z ČESKÉHO JAZYKA A LITERATURY Rozhodnutí ředitele školy V souladu s 6 odst. 2 vyhlášky č. 177/2009 Sb., o bližších podmínkách ukončování vzdělávání ve středních školách maturitní

Více

Masarykova střední škola chemická Křemencova 12, 116 28 Praha 1 Tel.: 222 924 444 Fax: 222 924 499 e-mail: info@mssch.cz URL: http://www.mssch.

Masarykova střední škola chemická Křemencova 12, 116 28 Praha 1 Tel.: 222 924 444 Fax: 222 924 499 e-mail: info@mssch.cz URL: http://www.mssch. Masarykova střední škola chemická Křemencova 12, 116 28 Praha 1 Tel.: 222 924 444 Fax: 222 924 499 e-mail: info@mssch.cz URL: http://www.mssch.cz Školní seznam literárních děl pro ústní zkoušku společné

Více

Ústní zkouška. 3. část státní maturity z českého jazyka a literatury

Ústní zkouška. 3. část státní maturity z českého jazyka a literatury Ústní zkouška -------- 3. část státní maturity z českého jazyka a literatury Ústní zkouška je jednou z dílčích zkoušek z předmětu český jazyk a literatura a je zadávána formou tzv. pracovních listů. Předmětem

Více

SZŠ a VOŠZ Příbram, Jiráskovy sady 113 Školní seznam děl k maturitní zkoušce 2011/2012 Světová a česká literatura do konce 19.

SZŠ a VOŠZ Příbram, Jiráskovy sady 113 Školní seznam děl k maturitní zkoušce 2011/2012 Světová a česká literatura do konce 19. SZŠ a VOŠZ Příbram, Jiráskovy sady 113 Školní seznam děl k maturitní zkoušce 2011/2012 Autor Světová a česká literatura do konce 19.století Díla / Epos o Gilgamešovi / Bible / Kristiánova legenda / Dalimilova

Více

Březen měsíc čtenářů (BMČ)

Březen měsíc čtenářů (BMČ) V Jičíně dne 29. února 2016 Tisková zpráva Březen měsíc čtenářů (BMČ) BMČ vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníkům ČR a svými aktivitami se k němu každoročně hlásí více než 400 aktivních veřejných

Více

MATURITNÍ ZKOUŠKA Z ČESKÉHO JAZYKA A LITERATURY

MATURITNÍ ZKOUŠKA Z ČESKÉHO JAZYKA A LITERATURY MATURITNÍ ZKOUŠKA Z ČESKÉHO JAZYKA A LITERATURY KÁNON TITULŮ Z ČESKÉ A SVĚTOVÉ LITERATURY K ÚSTNÍ ZKOUŠCE Školní rok: 2016-2017 Světová a česká literatura do konce 18. století 1. Epos o Gilgamešovi 2.

Více

SEZNAM LITERÁRNÍCH DĚL K MATURITĚ Z ČJL (základní úroveň obtížnosti) Světová a česká literatura do konce 19. století

SEZNAM LITERÁRNÍCH DĚL K MATURITĚ Z ČJL (základní úroveň obtížnosti) Světová a česká literatura do konce 19. století SEZNAM LITERÁRNÍCH DĚL K MATURITĚ Z ČJL (základní úroveň obtížnosti) Platí pro ročníky, které maturují roku 2015. Každý maturant si ze seznamu vybere 20 děl a vytvoří tak vlastní seznam, který odevzdá

Více

SPOLEČNÁ ČÁST MATURITNÍ ZKOUŠKY - ČESKÝ JAZYK A LITERATURA

SPOLEČNÁ ČÁST MATURITNÍ ZKOUŠKY - ČESKÝ JAZYK A LITERATURA SPOLEČNÁ ČÁST MATURITNÍ ZKOUŠKY - ČESKÝ JAZYK A LITERATURA výběr 20 děl (musí být obsažena minimálně 2 díly próza, poezie, drama; od jednoho autora maximálně 2 díla) Světová a česká literatura do konce

Více

Světová a česká literatura do konce 19. století. Česká literatura 20. a 21. století

Světová a česká literatura do konce 19. století. Česká literatura 20. a 21. století ZADÁNÍ ÚSTNÍ ZKOUŠKY Škola sestaví školní seznam literárních děl, z něhoţ si kaţdý budoucí maturant sestaví svůj vlastní seznam, který je pro něho i seznamem zadání k ústní zkoušce. ZÁKLADNÍ ÚROVEŇ OBTÍŢNOSTI

Více

Kánon titulů z české a světové literatury k ústní státní maturitní zkoušce pro školní rok 2012/2013 z předmětu Český jazyk a literatura

Kánon titulů z české a světové literatury k ústní státní maturitní zkoušce pro školní rok 2012/2013 z předmětu Český jazyk a literatura Kánon titulů z české a světové literatury k ústní státní maturitní zkoušce pro školní rok 2012/2013 z předmětu Český jazyk a literatura Základní informace: Struktura ústní zkoušky se liší podle úrovně

Více

ŠKOLNÍ SEZNAM KNIŽNÍCH TITULŮ K ÚSTNÍ MATURITNÍ ZKOUŠCE

ŠKOLNÍ SEZNAM KNIŽNÍCH TITULŮ K ÚSTNÍ MATURITNÍ ZKOUŠCE Jméno žáka: Třída: ŠKOLNÍ SEZNAM KNIŽNÍCH TITULŮ K ÚSTNÍ MATURITNÍ ZKOUŠCE Seznam obsahuje 92 literárních děl*, z nichž si žák vybírá 20 knižních titulů (termín do 31. 03.). Žák, který koná v rámci společné

Více

MATURITNÍ TÉMATA. Studijní obor: Technologie potravin (29-41-M/01)

MATURITNÍ TÉMATA. Studijní obor: Technologie potravin (29-41-M/01) Fakultní škola Přírodovědecké fakulty University Karlovy v Praze STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA EKOLOGICKÁ A POTRAVINÁŘSKÁ VESELÍ NAD LUŢNICÍ, BLATSKÉ SÍDLIŠTĚ 600/I MATURITNÍ TÉMATA Studijní obor: Technologie

Více

Střední zdravotnická škola Kroměříž. Školní seznam literárních děl školní rok 2014/2015

Střední zdravotnická škola Kroměříž. Školní seznam literárních děl školní rok 2014/2015 Střední zdravotnická škola Kroměříž Školní seznam literárních děl školní rok 2014/2015 Kroměříž 25. 9. 2014 Kritéria pro výběr literárních děl k ústní zkoušce: Žák vybírá 20 literárních děl Světová a česká

Více

Seznam 105 literárních děl k nové maturitní zkoušce s vyšší úrovní obtížnosti

Seznam 105 literárních děl k nové maturitní zkoušce s vyšší úrovní obtížnosti Seznam 105 literárních děl k nové maturitní zkoušce s vyšší úrovní obtížnosti Světová a česká literatura do konce 18. století 1.Bible: Starý zákon (5 knih Mojžíšových) 2.Kosmas: Kronika česká 3.William

Více

Školní seznam literatury - ústní zkouška (společná část maturitní zkoušky) Mgr. Jana Dejmková, třída oktáva 2012/2013

Školní seznam literatury - ústní zkouška (společná část maturitní zkoušky) Mgr. Jana Dejmková, třída oktáva 2012/2013 Školní seznam literatury - ústní zkouška (společná část maturitní zkoušky) Mgr. Jana Dejmková, třída oktáva 2012/2013 Základní úroveň obtížnosti (celkový počet děl - 40) Světová a česká literatura do konce

Více

Školní seznam literárních děl k maturitní zkoušce (min. 2 poezie, 2 próza, 2 drama)

Školní seznam literárních děl k maturitní zkoušce (min. 2 poezie, 2 próza, 2 drama) Školní seznam literárních děl k maturitní zkoušce 2016-2017 (min. 2 poezie, 2 próza, 2 drama) Světová a česká literatura do konce 18. století (min. 2 díla) 1. William Shakespeare Romeo a Julie, 2015, přeložil

Více

Světová a česká literatura do konce 19. století. Česká literatura 20. a 21. století

Světová a česká literatura do konce 19. století. Česká literatura 20. a 21. století ZADÁNÍ ÚSTNÍ ZKOUŠKY Škola sestaví školní seznam literárních děl, z něhož si každý budoucí maturant sestaví svůj vlastní seznam, který je pro něho i seznamem zadání k ústní zkoušce. ZÁKLADNÍ ÚROVEŇ OBTÍŽNOSTI

Více

PRVNÍ SOUKROMÁ HOTELOVÁ ŠKOLA, spol. s r.o.

PRVNÍ SOUKROMÁ HOTELOVÁ ŠKOLA, spol. s r.o. PRVNÍ SOUKROMÁ HOTELOVÁ ŠKOLA, spol. s r.o. ČJ: MZ- 91/2014 - Ř Stanovení školního seznamu literárních děl pro ústní zkoušku z českého jazyka a literatury společné části maturitní zkoušky pro školní rok

Více

Provozní doba knihovna Dolní náměstí a Informační centrum pondělí pátek: 10:00 18:00 sobota: 9:00 12:00 (Informační centrum + půjčovna 2.

Provozní doba knihovna Dolní náměstí a Informační centrum pondělí pátek: 10:00 18:00 sobota: 9:00 12:00 (Informační centrum + půjčovna 2. únor 2/2009 Masarykova veřejná knihovna Vsetín Dolní náměstí 1356, 755 01 Vsetín tel.: 571 412 143, mobil: 720 449 454 web: http://www.mvk.cz, e-mail: mvk@vs.inext.cz Informační centrum Dolní náměstí 1356,

Více

Seznam literárních děl ke státní maturitě 2014/2015 Gymnázium, Praha 6, Arabská 14

Seznam literárních děl ke státní maturitě 2014/2015 Gymnázium, Praha 6, Arabská 14 Seznam literárních děl ke státní maturitě 2014/2015 Gymnázium, Praha 6, Arabská 14 Třída 4.A Vyučující: Barbora Novosadová 1. Světová a česká literatura do konce 18. století 1 Epos o Gilgamešovi 2 Bible

Více

PRO I. STUPEŇ ZÁKLADNÍ ŠKOLY

PRO I. STUPEŇ ZÁKLADNÍ ŠKOLY NABÍDKA LEKCÍ PRO I. STUPEŇ ZÁKLADNÍ ŠKOLY ŠKOLNÍ ROK 2015 2016 Vážení pedagogové, dostává se vám do rukou nabídka vzdělávacích programů v knihovně. Nabídka je rozdělena do dvou částí, na lekce informačního

Více

Váš dopis značky/ze dne Číslo jednací Vyřizuje V Pacově dne: GyPa Ř(O)-26/2011 J. Novák 30. 9. 2011 A LITERATURY PRO ŠKOLNÍ ROK 2011/2012

Váš dopis značky/ze dne Číslo jednací Vyřizuje V Pacově dne: GyPa Ř(O)-26/2011 J. Novák 30. 9. 2011 A LITERATURY PRO ŠKOLNÍ ROK 2011/2012 GYMNÁZIUM PACOV Hronova 1079, 395 01 Pacov, www.gpacov.cz Váš dopis značky/ze dne Číslo jednací Vyřizuje V Pacově dne: GyPa Ř(O)-26/2011 J. Novák 30. 9. 2011 Počet listů dokumentu: 6 Počet příloh/počet

Více

Tyrolské elegie. Král Lávra

Tyrolské elegie. Král Lávra Seznam titulů z české a světové literatury k ústní zkoušce z CJL (maturitní zkouška pro obory: 23-41-M/01 Strojírenství 26-41-M/01 Elektrotechnika 63-41-M/01 Ekonomika a podnikání 1. Sofoklés Král Oidipus

Více

Školní seznam literárních děl pro dílčí ústní zkoušku z českého jazyka a literatury společné části maturitní zkoušky na základní úrovni obtížnosti

Školní seznam literárních děl pro dílčí ústní zkoušku z českého jazyka a literatury společné části maturitní zkoušky na základní úrovni obtížnosti Anglické gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, s. r. o., Gorkého 867, 530 02 Pardubice společné části maturitní zkoušky na základní úrovni obtížnosti Světová a česká literatura do konce

Více

Městská knihovna Loštice rozbor činnosti za rok 2015

Městská knihovna Loštice rozbor činnosti za rok 2015 Městská knihovna Loštice rozbor činnosti za rok 2015 Městská knihovna Loštice zajišťuje pro obyvatele města pravidelné služby v oblasti půjčování knih a časopisů, informační služby ze všech oblastí dostupných

Více

Městská knihovna Neratovice. organizační složka města Nám. Republiky 400, 277 11 Neratovice vedoucí knihovny: Mgr.

Městská knihovna Neratovice. organizační složka města Nám. Republiky 400, 277 11 Neratovice vedoucí knihovny: Mgr. Městská knihovna Neratovice organizační složka města Nám. Republiky 400, 277 11 Neratovice vedoucí knihovny: Mgr. Helena Pinkerová Obsah 1. Úvod 5. Nejžádanější tituly z fondu knihovny 6. Oddělení pro

Více

Knihovna pro děti i jejich rodiče

Knihovna pro děti i jejich rodiče Milé maminky, vážení tatínkové, Knihovna pro děti i jejich rodiče Průvodce světem dětských knihoven 2011 dostává se vám do rukou první vydání průvodce po dětských knihovnách Městské knihovny v Praze. Najdete

Více

165 let založení písecké veřejné knihovny

165 let založení písecké veřejné knihovny VÝROČNÍ ZPRÁVA 2006 165 let založení písecké veřejné knihovny V roce 2006 bylo nejdůležitějším úkolem zpracování ideového záměru rekonstrukce nové městské knihovny v bývalé škole na Alšově nám. č. 75.

Více

PRACOVNÍ LISTY LITERATURA DO KONCE 18. STOLETÍ. Starý zákon. GOETHE, Johann Wolgfang. SHAKESPEARE, William

PRACOVNÍ LISTY LITERATURA DO KONCE 18. STOLETÍ. Starý zákon. GOETHE, Johann Wolgfang. SHAKESPEARE, William LITERATURA DO KONCE 18. STOLETÍ BIBLE BOCCACCIO, Giovanni CERVANTES, Miguel y Saavedra EURÍPIDÉS GOETHE, Johann Wolgfang GOETHE, Johann Wolgfang HOMÉR MOLIÉRE GOLDONI, Carlo Starý zákon Dekameron Důmyslný

Více

Témata k maturitní zkoušce

Témata k maturitní zkoušce Témata k maturitní zkoušce školní rok: 2015 2016 společná část Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Písek, Karla Čapka 402 Platná pro Střední průmyslovou školu třídy: A4.E, B4. I, C4.E OBSAH

Více

ROZHODNUTÍ ŘEDITELE ŠKOLY O OBSAHU PROFILOVÝCH ZKOUŠEK MATURITNÍ ZKOUŠKY KONANÉ V KALENDÁŘNÍM ROCE 2015 A 2016. (září 2014)

ROZHODNUTÍ ŘEDITELE ŠKOLY O OBSAHU PROFILOVÝCH ZKOUŠEK MATURITNÍ ZKOUŠKY KONANÉ V KALENDÁŘNÍM ROCE 2015 A 2016. (září 2014) ROZHODNUTÍ ŘEDITELE ŠKOLY O OBSAHU PROFILOVÝCH ZKOUŠEK MATURITNÍ ZKOUŠKY KONANÉ V KALENDÁŘNÍM ROCE 2015 A 2016. (září 2014) Střední škola technická AGC a.s. zastoupená ředitelem školy, jako věcně a místně

Více

MATURITNÍ TÉMATA. Studijní obor: Analýza potravin (29-42-M/01)

MATURITNÍ TÉMATA. Studijní obor: Analýza potravin (29-42-M/01) Fakultní škola Přírodovědecké fakulty University Karlovy v Praze STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA EKOLOGICKÁ A POTRAVINÁŘSKÁ VESELÍ NAD LUŢNICÍ, BLATSKÉ SÍDLIŠTĚ 600/I MATURITNÍ TÉMATA Studijní obor: Analýza potravin

Více

1. světová a česká literatura do konce 19. století 4A Epos o Gilgamešovi ( Albatros) do 19. stol. P světová lit. 4A Homér: Odysseia do 19. stol.

1. světová a česká literatura do konce 19. století 4A Epos o Gilgamešovi ( Albatros) do 19. stol. P světová lit. 4A Homér: Odysseia do 19. stol. 1. světová a česká literatura do konce 19. století 4A Epos o Gilgamešovi ( Albatros) do 19. stol. P světová lit. 4A Homér: Odysseia do 19. stol. B světová lit. 4A Sofoklés: Antigona do 19. stol. D světová

Více

Doporučená literatura pro děti a mládež. Autor Název Nakladatel Rok Obálka. Pohádky Brio 2005

Doporučená literatura pro děti a mládež. Autor Název Nakladatel Rok Obálka. Pohádky Brio 2005 Beletrie pro děti ve věku 7 12 let Doporučená literatura pro děti a mládež Autor Název Nakladatel Rok Obálka Andersen, Hans Christian Pohádky Brio 2005 Binar, Ivan Bibiana píská na prsty Meander 2009 Brodecká,

Více

Seznam četby k maturitní zkoušce 2015/2016 č.j. A376/15, B156/15

Seznam četby k maturitní zkoušce 2015/2016 č.j. A376/15, B156/15 Soukromá střední odborná škola a střední odborné učiliště a Střední škola kosmetiky a hotelnictví BEAN, s. r. o., Českobrodská 32a, Praha 9 Seznam četby k maturitní zkoušce 2015/2016 č.j. A376/15, B156/15

Více

Gymnázium a SOŠ, Mládežníků 1115, Rokycany

Gymnázium a SOŠ, Mládežníků 1115, Rokycany Gymnázium a SOŠ, Mládežníků 1115, Rokycany Seznam literatury pro maturitní zkoušku z českého jazyka v roce 2017 1. Bible: Starý zákon (5 knih Mojžíšových) 2. Boccaccio: Dekameron 3. Villon: Závěť 4. Shakespeare:

Více

Kritéria pro výběr maturitních zadání k ústní zkoušce

Kritéria pro výběr maturitních zadání k ústní zkoušce Kritéria pro výběr maturitních zadání k ústní zkoušce Světová a česká literatura do konce 18. století min. 2 literární díla Žák vybírá 20 literárních Světová a česká literatura 19. století min. 3 literární

Více

Kritéria pro výběr maturitních zadání k ústní zkoušce

Kritéria pro výběr maturitních zadání k ústní zkoušce Kritéria pro výběr maturitních zadání k ústní zkoušce Varianta A 1. Světová a česká literatura do konce 18. století min. 3 literární díla 2. Světová poezie a próza 19. století min. 2 literární díla min.

Více

Literatura 2. Otázka číslo: 1. Vyber řadu, v které jsou uvedeny jen eposy: Epos o Gilgamešovi, Mahábhárata, Píseň písní. Rámajána, Kniha písní, Védy

Literatura 2. Otázka číslo: 1. Vyber řadu, v které jsou uvedeny jen eposy: Epos o Gilgamešovi, Mahábhárata, Píseň písní. Rámajána, Kniha písní, Védy Literatura 2 Otázka číslo: 1 Vyber řadu, v které jsou uvedeny jen eposy: Epos o Gilgamešovi, Mahábhárata, Píseň písní Rámajána, Kniha písní, Védy Mahábhárata, Rámajána, Epos o Gilgamešovi Otázka číslo:

Více

KATALOG POŽADAVKŮ ZKOUŠEK SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY. platný ve školním roce 2016/2017 ČESKÝ JAZYK A LITERATURA

KATALOG POŽADAVKŮ ZKOUŠEK SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY. platný ve školním roce 2016/2017 ČESKÝ JAZYK A LITERATURA KATALOG POŽADAVKŮ ZKOUŠEK SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY platný ve školním roce 2016/2017 ČESKÝ JAZYK A LITERATURA SEZNAM LITERÁRNÍCH DĚL ZE SVĚTOVÉ A ČESKÉ LITERATURY K ÚSTNÍ ZKOUŠCE Kritéria pro výběr

Více

Školní seznam literárních děl pro ústní zkoušku společné části maturitní zkoušky z českého jazyka a literatury MZ 2015

Školní seznam literárních děl pro ústní zkoušku společné části maturitní zkoušky z českého jazyka a literatury MZ 2015 Školní seznam literárních děl pro ústní zkoušku společné části maturitní zkoušky z českého jazyka a literatury MZ 2015 Česká a světová literatura do konce 18. století 1. Bible 2. Boccaccio, G. Dekameron

Více

Kánon titulů k ústní části státní maturitní zkoušky z ČJL základní úroveň gymnázium

Kánon titulů k ústní části státní maturitní zkoušky z ČJL základní úroveň gymnázium Kánon titulů k ústní části státní maturitní zkoušky z ČJL základní úroveň gymnázium Z uvedeného seznamu si žák sestaví vlastní kánon dvaceti literárních děl podle následujících kritérií: a) min 4 literární

Více

Kánon titulů z české a světové literatury k ústní maturitní zkoušce

Kánon titulů z české a světové literatury k ústní maturitní zkoušce 1 Kánon titulů z české a světové literatury k ústní maturitní zkoušce Literatura do konce 18. století (aktualizace září 2011) 1. Eduard Petiška: Staré řecké báje a pověsti 2. Giovanni Boccaccio: Dekameron

Více

Provozní doba knihovna Dolní náměstí a Informační centrum pondělí pátek: 10:00 18:00 sobota: 9:00 12:00 (Informační centrum + půjčovna 2.

Provozní doba knihovna Dolní náměstí a Informační centrum pondělí pátek: 10:00 18:00 sobota: 9:00 12:00 (Informační centrum + půjčovna 2. červen 06/2009 Masarykova veřejná knihovna Vsetín Dolní náměstí 1356, 755 01 Vsetín tel.: 571 412 143, mobil: 720 449 454 web: http://www.mvk.cz, e-mail: mvk@vs.inext.cz Informační centrum Dolní náměstí

Více

Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, Čáslav, Přemysla Otakara II. 938 Školní knihovna

Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, Čáslav, Přemysla Otakara II. 938 Školní knihovna Literatura 20. a 21. století - světová literatura SHAW, G. B. Pygmalión: romantická hra o pěti dějstvích. V nakl. Artur vyd. 1. Praha: Artur, 2007. 145 s. Edice D. Sv. 42. ISBN 978-80-86216-95-9. Ve školní

Více

TRIVIS - Evidence knih A

TRIVIS - Evidence knih A TRIVIS - Evidence knih A Aischylos. Antické tragédie. Praha: Odeon, 1970. 727 s. B Baar Šimon Jindřich. Osmačtyřicátníci. Praha: Československý spisovatel, 1955. 393 s. Baar Šimon Jindřich. Paní komisarka.

Více

DIECÉZNÍ CHARITA OSTRAVSKO-OPAVSKÁ

DIECÉZNÍ CHARITA OSTRAVSKO-OPAVSKÁ DIECÉZNÍ CHARITA OSTRAVSKO-OPAVSKÁ Javorník Krnov Opava Hlučín Hrabyně sv. Alexandr Bohumín Ostrava Studénka Odry Kopřivnice Český Těšín Frýdek-Místek Třinec Nový Jičín Frenštát p. R. Jablunkov Adresář

Více

Přehled moderních básnických směrů přelomu 19. a 20. století ve světové literatuře.

Přehled moderních básnických směrů přelomu 19. a 20. století ve světové literatuře. Moderní básnické směry přelomu 19. a 20. století ve světové literatuře Významní představitelé básnické generace přelomu 19. a 20. století ve světě Francie Charles Baudelaire Paul Verlaine Arthur Rimbaud

Více

slouží k výkladu a opakování učiva o J. K. Tylovi, žáci vidí, jak vypadal,dozvídají se informace o jeho životě i díle

slouží k výkladu a opakování učiva o J. K. Tylovi, žáci vidí, jak vypadal,dozvídají se informace o jeho životě i díle ČÍSLO SADY III/2 AUTOR/KA Radka zborníková číselné označení DUM NÁZEV DATUM OVĚŘENÍ DUM TŘÍDA ANOTACE PLNĚNÉ VÝSTUPY KLÍČOVÁ SLOVA 1 Josef Kajetán Tyl 29.11.2012 9. J. K. Tylovi, žáci vidí, jak vypadal,dozvídají

Více

MĚSTSKÝ ÚŘAD ŽAMBERK odbor správní a dopravy Masarykovo nám. 166, 564 01 Žamberk

MĚSTSKÝ ÚŘAD ŽAMBERK odbor správní a dopravy Masarykovo nám. 166, 564 01 Žamberk MĚSTSKÝ ÚŘAD ŽAMBERK odbor správní a dopravy Masarykovo nám. 166, 564 01 Žamberk Čj.: MUZBK-21330/2015/SPDO-4 Spisová značka: MUZBK-21330/2015/SPDO Spis. skart. znak, lhůta: 280.2 A10 Počet listů/příloh/listů

Více

www.zlinskedumy.cz Inovace výuky prostřednictvím šablon pro SŠ Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín PaedDr.

www.zlinskedumy.cz Inovace výuky prostřednictvím šablon pro SŠ Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín PaedDr. Název projektu Číslo projektu Název školy Autor Název šablony Název DUMu Inovace výuky prostřednictvím šablon pro SŠ CZ.1.07/1.5.00/34.0748 Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín PaedDr.

Více

Kánon titulů české a světové literatury k ústní maturitní zkoušce

Kánon titulů české a světové literatury k ústní maturitní zkoušce Literatura do konce 18. století Miguel de Cervantes y Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha Saavedra Daniel Defoe Robinson Crusoe Denis Diderot Jeptiška Euripides Médea D Johann Wolfgang Goethe Utrpení

Více

Firemní hry Kooperativy Výsledková listina - Pořadí dle kategorií

Firemní hry Kooperativy Výsledková listina - Pořadí dle kategorií Místo konání: Lyžarský areál Zadov - Kobyla Datum konání: 25/01/2013 Firemní hry Kooperativy Výsledková listina - Pořadí dle kategorií Kategorie: Lyže M1 1 153 HLÁVKA Vítězslav 1986 CZE CZP Brno 00:37.16

Více

MĚSTSKÁ KNIHOVNA V ČESKÉM KRUMLOVĚ NABÍDKA BESED PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY A NIŽŠÍ ROČNÍKY GYMNÁZIA Školní rok 2015/2016

MĚSTSKÁ KNIHOVNA V ČESKÉM KRUMLOVĚ NABÍDKA BESED PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY A NIŽŠÍ ROČNÍKY GYMNÁZIA Školní rok 2015/2016 Vážení přátelé, MĚSTSKÁ KNIHOVNA V ČESKÉM KRUMLOVĚ NABÍDKA BESED PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY A NIŽŠÍ ROČNÍKY GYMNÁZIA Školní rok 2015/2016 posíláme Vám nabídkový list lekcí informatické výchovy a besed, které pořádá

Více

Moje první knížka z knihovny. Moje první knížka z knihovny Ilustrace: Eva Petržílková Městská knihovna v Praze, 2009 www.mlp.cz

Moje první knížka z knihovny. Moje první knížka z knihovny Ilustrace: Eva Petržílková Městská knihovna v Praze, 2009 www.mlp.cz Moje první knížka z knihovny Moje první knížka z knihovny Ilustrace: Eva Petržílková Městská knihovna v Praze, 2009 www.mlp.cz................................................. Dětem k vybarvení, dospělým

Více

Jazyk a jazyková komunikace

Jazyk a jazyková komunikace Název vzdělávacího materiálu: Číslo vzdělávacího materiálu: Autor vzdělávací materiálu: Období, ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Vzdělávací předmět: Tematická

Více

Mendelovo gymnázium, Opava, příspěvková organizace. Základní úroveň obtížnosti Vyučující: Mgr. Petr Janšta

Mendelovo gymnázium, Opava, příspěvková organizace. Základní úroveň obtížnosti Vyučující: Mgr. Petr Janšta Mendelovo gymnázium, Opava, příspěvková organizace Seznam literárních děl k ústní maturitní zkoušce z českého jazyka a literatury platný od školního roku 2012-2013 Základní úroveň obtížnosti Vyučující:

Více

Školní družina při ZŠ Liptál

Školní družina při ZŠ Liptál Školní vzdělávací program pro zájmové vzdělávání Školní družina při ZŠ Liptál Verze č. III Platnost od: 1.9. 2015 Zpracovala: Petra Pilná vychovatelka Charakteristika ŠVP pro ŠD vychází z ŠVP ZŠ Liptál,

Více

NABÍDKA TEMATICKÝCH VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ PRO MŠ A ZŠ. KRAJSKÁ KNIHOVNA VYSOČINY Havlíčkův Brod

NABÍDKA TEMATICKÝCH VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ PRO MŠ A ZŠ. KRAJSKÁ KNIHOVNA VYSOČINY Havlíčkův Brod NABÍDKA TEMATICKÝCH VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ PRO MŠ A ZŠ KRAJSKÁ KNIHOVNA VYSOČINY Havlíčkův Brod 2015/2016 kontakt dětské oddělení Monika Dolejší, Lenka Živná, Dagmar Švejdová 569 400 484 detske@kkvysociny.cz

Více

Knihy v čítárně GFP. Napsal uživatel Mgr. Iveta Vaisová sobota, 11. října 2014 13:08 - Aktualizováno sobota, 11. října 2014 13:10

Knihy v čítárně GFP. Napsal uživatel Mgr. Iveta Vaisová sobota, 11. října 2014 13:08 - Aktualizováno sobota, 11. října 2014 13:10 Baudelaire: Čas je hráč Beckett: Čekání na Godota Beecher - Stoweová: Chaloupka strýčka Toma 2x Bezruč: Slezské písně Boccaccio: Dekameron Borovský: Křest sv. Vladimíra Borovský: Křest sv. Vladimíra +

Více

R A N Ž Á D A. Co znamená Medium. Vítali jsme První máj. Vyrazili jsme na cyklostezky

R A N Ž Á D A. Co znamená Medium. Vítali jsme První máj. Vyrazili jsme na cyklostezky R A N Ž Á D A Obèasník Domu dìtí a mládeže SPIRÁLA; Praha 8 - Kobylisy, Bohnice vyšlo: èerven 2011 roèník 5, èíslo 10 CO SE DÌLO ZAJÍMAVÉHO Co znamená Medium V pøíjemném kvìtnovém odpoledni se sešla skupina

Více

Kniha mého srdce. Oddělení služeb knihovnám

Kniha mého srdce. Oddělení služeb knihovnám Page 1 of 5 Knihovnicko-informační zpravodaj U Nás Vyšlo: 31.3.2009 Číslo: Ročník 19 (2009), Číslo 1 Sekce: Z knihovnických organizací Název článku: Kniha mého srdce Autor: Oddělení služeb knihovnám Zdroj:

Více

Světová a česká literatura do konce 18. století

Světová a česká literatura do konce 18. století Světová a česká literatura do konce 18. století 1. Bible 2. Eduard Petiška: Staré řecké báje a pověsti 3. Ovidius: Proměny 4. Ovidius: Umění milovat 5. Karel IV: Vita Caroli 6. Smil Flaška z Pardubic:

Více