TAJEMSTVÍ OSOBNÍCH POHOVORŮ V PERSONÁLNÍ AGENTUŘE + ZDARMA NAVÍC CHECKLIST

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "TAJEMSTVÍ OSOBNÍCH POHOVORŮ V PERSONÁLNÍ AGENTUŘE + ZDARMA NAVÍC CHECKLIST"

Transkript

1 TAJEMSTVÍ OSOBNÍCH POHOVORŮ V PERSONÁLNÍ AGENTUŘE + ZDARMA NAVÍC CHECKLIST

2 2 Colorbee Insights Vám poskytují pravidelné komentáře, rady, tipy a aktuální informace z oblasti lidských zdrojů. Budeme rádi, pokud zde najdete náměty k zamyšlení a inspiraci pro Vaši činnost a další profesní rozvoj Vás a Vašich kolegů. O Colorbee Colorbee, s.r.o. je personálně-poradenská společnost. Našim zákazníkům poskytujeme konzultační služby v oblasti lidských zdrojů, náboru, motivace, rozvoje zaměstnanců a kariérního poradenství. Recruitment Nábor zaměstnanců Pomůžeme Vám najít a udržet si ty nejlepší! Nabízíme varianty, které pokryjí všechny Vaše náborové potřeby, ať jste malá, střední nebo velká firma. Consulting Poradenství Ucelený souhrn flexibilních nástrojů pro realizaci efektivní personální politiky. Získejte unikátní přidanou hodnotu personálního poradenství. Academy Školení Rádi byste si prohloubili své znalosti nebo znalosti svých zaměstnanců? Nejlepší investice je do vzdělání! Zkušenosti podložené praxí. V českém i anglickém jazyce. Career Advisory Kariérní poradenství Jakou hodnotu má Vaše kariéra? Zamýšlíte se nad perspektivou svého dalšího profesního vývoje? Otevřeme nové obzory pro Vaši úspěšnou kariéru. Zavolejte nám na telefon a zeptejte se nás, jak můžete zlevnit a zefektivnit nábor a personalistiku ve Vaší společnosti. Neradi voláte? Napište nám na

3 3 TAJEMSTVÍ OSOBNÍCH POHOVORŮ V PERSONÁLNÍ AGENTUŘE + ZDARMA NAVÍC CHECKLIST Květen 2013 Autor: Lubomír Husar Lubomír Husar je zakladatelem a ředitelem společnosti Colorbee. Svoji kariéru začínal v oboru informačních technologií. Během ní spolupracoval s mnoha zákazníky v různých odvětvích po celé Evropě. Prošel mnoha rolemi, od programátora až po manažera. Pomáhal takovým zákazníkům, jako například ABN Amro (Nizozemí), Český Telecom (Česká Republika), DHL (Česká Republika, Dánsko, Francie, Německo), Electrabel (Belgie), Eurotel (Česká Republika), Fortis Bank (Nizozemí), IBM (Belgie, Nizozemí), ING Bank (Nizozemí), Sibelga (Belgie) nebo Volvo Cars (Švédsko). Před několika lety se rozhodl změnit svět náboru a umožnit zákazníkům i kandidátům využívat možností, které 21. století nabízí. Každý den se přesvědčuje, že nejsložitější je dělat věci jednoduše a efektivně. Více o jeho zkušenostech si můžete přečíst na jeho Linkedin profilu Kontaktovat ho můžete na u

4 4 ÚVOD Při výběru zaměstnanců je nutné zjistit, zda uchazeč zapadne do týmu a firemní kultury. Jen intuice k tomu ale nestačí. Jak se dělají osobní pohovory v personální agentuře? Ti, kteří neměli možnost poznat agentury zevnitř, možná překvapí, že nejen každá agentura dělá pohovor jinak, ale že i velmi často každý člověk v agentuře vede pohovory odlišně. Ať už se jedná o zjišťování osobnostních kvalit uchazečů nebo odborných vědomostí, tak i jazykových znalostí. Zkoušení jazykové způsobilosti uchazečů v některých konkurenčních agenturách je jedna z věcí, která mně nikdy nepřestane fascinovat. Všichni se shodneme, že není možné prověřit znalost uchazeče tím, že mu položíme 3 otázky v cizím jazyce. A není ani možné zjistit jeho skutečnou úroveň tak, že se ho zeptáme, co dělal o víkendu a jaké má záliby. Dnes se zaměříme na praktické vedení pohovoru a na to, co bychom po jeho skončení měli o uchazeči vědět. Jako bonus zdarma najdete v dnešních Insights Checklist - seznam kontrolních otázek, který pro tyto účely používáme u nás v Colorbee. Doufám, že ho využijete a že Vám zkvalitní nábor zaměstnanců.

5 5 JAK ŠETŘIT ČAS Přiznám se, že nerad ztrácím čas. Před mnoha lety jsem začínal stejně, jako většina zaměstnavatelů. Když se mi životopis líbil, uchazeče jsem si pozval na osobní setkání. Nemusím Vám asi říkat, jak jsem rychle přišel na to, že ztrácím drahocenný čas. Proto jsem zařadil do náborového procesu telefonní pre-screening. Stačilo domluvit čas telefonického pohovoru a připravit zkrácený seznam otázek. Takových otázek, které byly rozhodující pro to, zda si uchazeče chci pozvat na osobní setkání nebo ne. Důvod této změny byl ten, že jsem často během osobního pohovoru zjistil, že s uchazečem už nechci dál jednat. Telefonický screening se proto jevil jako logický krok. Rozhodně mi ušetřil čas, protože odpovědi některých uchazečů přímo vybízely k vyřazení z výběrového řízení. Pro zpestření uvádím jen některé diskvalifikační výroky kandidátů: Z jaké firmy voláte? A řeknete mi něco o té práci? Jsem učenlivý a do 14 dnů se všechno naučím. Proč si máte vybrat mě? Nevim. Jo, hlásila jsem se na tuhle pozici, ale můžu dělat cokoliv.

6 6 JAK ŠETŘIT ČAS JEŠTĚ VÍCE Pokud vyhledáváme uchazeče pro naše zákazníky, tak používáme telefonický screening vždy. Máme sadu otázek, které nám pomohou určit, jestli má s uchazečem smysl jednat dál. Například platové představy, náplň práce, lokalita, apod. Když ale obsazujeme interní pozice, zjistil jsem, že i telefonický screening pro mě může být ztrátou času. Proto jsem do výběrového procesu zařadil něco, co mě napoví, jestli má vůbec smysl uchazeči telefonovat. Jak to dělám? Pokud bude zájem, tak toto téma nechám na samostatné Insights. Dnes se ale věnujme osobnímu pohovoru a seznamu kontrolních otázek, které Vám zajistí, že na konci pohovoru budete o uchazeči vědět vše, co potřebujete pro další rozhodování. DÉLKA POHOVORU Zeptejte se několika personalistů, kolik času má podle nich trvat pohovor a dozvíte se cokoliv mezi půl hodinou až několika hodinami. Záleží na Vás a Vaší firmě, co všechno je součástí pohovoru a kdo se ho účastní. U nás pohovor trvá mezi minutami. Odborné a jazykové testy tento čas ještě prodlouží. Ovšem pro přijetí uchazeče jsou z velké většiny potřeba další výběrová kola.

7 7 CHECKLIST Aby použití checklistu mělo smysl a pomohlo Vám během výběrového procesu, je nutné, aby ten, kdo pohovor vede, měl sám jasno, koho vlastně hledá. Z toho důvodu byste měli být schopni odpovědět na otázky ve sloupci Zaměstnavatel ještě před začátkem pohovoru. Vlastnost Zaměstnavatel Kandidát Hodnocení 1 Úroveň odborných znalostí Jak je důležité, aby kandidát ovládal požadované technologie a měl odborné znalosti? Odpovídají technické znalosti uchazeče Vašim požadavkům? 2 Rutinní práce Jak často se na dané pozici vyskytuje Vadí mu rutina? opakující se činnost? 3 Sebejistota Musí kandidát působit sebejistě? Působí sebejistě? 4 Týmová práce Jak důležitá je práce v týmu? Chce a dokáže pracovat v týmu? 5 Samostatnost Vyžaduje pozice vysokou úroveň samostatnosti? Je samostatný? Dokáže si sám Bude si muset zorgani- zorganizovat práci? Vyhovuje zovat práci sám? Zvládá time management? mu to? 6 Práce pod tlakem Jak často se vyskytuje práce pod tlakem (termíny dokončení, náročné úkoly)? Nevadí mu pracovat pod tlakem? 7 Orientace na zákazníka Jak častý je kontakt se zákazníky? Chce být v kontaktu se zákazníky? Má prozákaznický přístup? 8 Orientace na detail Všímání si detailů, pečlivost. Je pečlivý? Jsou pro něj detaily důležité? 9 Flexibilita Časté změny rolí, odpovědnosti, práce Je flexibilní? Nevadí mu to? přesčas. 10 Pozitivní přístup Měl by působit optimisticky a šířit Působí jako osoba s pozitivním nadšení mezi kolegy anebo zákazníky? přístupem? 11 Chuť uspět Má to být ambiciózní kandidát? Je ambiciózní? Chce něco dokázat? 12 Vedení lidí Bude na této pozici odpovědný za Vedl již v minulosti tým? Chce kolegy/tým? působit na vedoucí pozici? 13 Komunikační dovednosti Jak dobré komunikační dovednosti Dokáže dobře komunikovat? musí mít? Má prezentační dovednosti? 14 Vzhled a vystupování Bude pracovat v prostředí, kde se na toto klade důraz? Má dobrý vzhled a vystupování? 15 Cestování / dojíždění Místo zaměstnání. Vyžaduje pozice časté cestování? Kam? Kde chce pracovat? Preferuje určitou lokalitu? Nevadí mu cestování nebo dojíždění? Jak často?

8 8 CHECKLIST (pokračování) Vlastnost Zaměstnavatel Kandidát Hodnocení 16 Platové ohodnocení Jaký je platový strop? Další benefity? Platové požadavky minimum a maximum. Jaké požaduje benfity? 17 Osobní rozvoj Jak reálné jsou možnosti osobního Jak moc důležitý je pro něj rozvoje? Školení? Možnosti postupu? osobní rozvoj? 18 Zájem o pozici Má zájem o tuto konkrétní pozici nebo to jen zkouší? 19 Datum nástupu Kdy můžete vhodného kandidáta přijmout? Do kdy chcete pozici obsadit? Kdy může nejdříve nastoupit? Jak dlouhou má výpovědní dobu v současném zaměstnání? min-max datum 21 Typ spolupráce HPP nebo IČ? HPP nebo IČ? HPP IČ nezáleží 23 Zpětná vazba Jakým způsobem budete informovat uchazeče? Je pro něj důležité rychlost zpětné vazby? 24 Jazyková úroveň Bude kandidát denně komunikovat Jak je jazykově vybaven? Chce v cizím jazyce? Nebo stačí pouze schopnost číst dokumentaci? cizí jazyk aktivně používat? 25 Nejdůležitější aspekt Co je pro něj nejdůležitější při výběru nové práce? Plat, lokalita, technologie, náročnost pozice, apod.

9 9 ZÁVĚREM Checklist dávám k dispozici tak jak je. Můžete si ho upravovat dle Vašich potřeb. Samozřejmě nemohu zaručit, že jeho používáním vyberete ty nejlepší zaměstnance. Ale věřím, že Vám v tom hodně pomůže. Potěší mě, když mi dáte vědět, jak jste ho použili nebo upravili. A pokud budete potřebovat s náborem pomoc, budu rád, když se na Colorbee obrátíte. Mohlo by Vás také zajímat: HR Smart Consulting - Úspěšnou firmu tvoří úspěšní lidé

PROČ PRACOVNÍ PORTÁLY NESTAČÍ A PROČ SE FIRMY MUSÍ KONEČNĚ ZAČÍT ZABÝVAT SOCIÁLNÍMI SÍTĚMI

PROČ PRACOVNÍ PORTÁLY NESTAČÍ A PROČ SE FIRMY MUSÍ KONEČNĚ ZAČÍT ZABÝVAT SOCIÁLNÍMI SÍTĚMI PROČ PRACOVNÍ PORTÁLY NESTAČÍ A PROČ SE FIRMY MUSÍ KONEČNĚ ZAČÍT ZABÝVAT SOCIÁLNÍMI SÍTĚMI 2 Colorbee Insights Vám poskytují pravidelné komentáře, rady, tipy a aktuální informace z oblasti lidských zdrojů.

Více

ŠKOLENÍ JAK USPĚT PŘI PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ. Projekt CZ.2.17/2.1.00/35195. Zaměstnání po rodičovské dovolené: jak ho získat a jak si ho udržet

ŠKOLENÍ JAK USPĚT PŘI PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ. Projekt CZ.2.17/2.1.00/35195. Zaměstnání po rodičovské dovolené: jak ho získat a jak si ho udržet Projekt CZ.2.17/2.1.00/35195 Zaměstnání po rodičovské dovolené: jak ho získat a jak si ho udržet ŠKOLENÍ JAK USPĚT PŘI PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ www.rodicedoprace.cz www.nsgmorison.cz www.facebook.com/rodicedoprace

Více

Metodika pro motivační kurz

Metodika pro motivační kurz Metodika pro motivační kurz Zpracovala: Marie Rozsypalová E- mail: Projektzmpir3@seznam.cz Role v projektu: Kariérový poradce Aktivita číslo: 03 Datum zpracování: Listopad 2009 Cílová skupina: Skupiny

Více

Navigace světem práce. Jak najít tu pravou?

Navigace světem práce. Jak najít tu pravou? Navigace světem práce Jak najít tu pravou? Evropská kontaktní skupina Dejvická 28, 160 00 Praha 6 www.ekscr.cz, info@ekscr.cz, facebook.com/ekscr Navigace světem práce. Jak najít tu pravou? Vydala: Evropská

Více

TEORIE ŘÍZENÍ LIDSKÝCH ZDROJŮ

TEORIE ŘÍZENÍ LIDSKÝCH ZDROJŮ 1 TEORIE ŘÍZENÍ LIDSKÝCH ZDROJŮ 0 ÚVOD... 4 1 POJEM ŘÍZENÍ LIDSKÝCH ZDROJŮ A JEHO VÝZNAM... 8 2 RECRUITING NÁBOR A VÝBĚR ZAMĚSTNANCŮ... 9 2.1 EXTERNÍ VÝBĚR NOVÝCH ZAMĚSTNANCŮ... 10 2.2 PRŮBĚH PROCESU EXTERNÍHO

Více

PŘÍRUČKA BEST PRACTICE

PŘÍRUČKA BEST PRACTICE Oblast Řízení lidských zdrojů PŘÍRUČKA BEST PRACTICE Tento mikroprojekt je spolufinancován Evropskou unií, z prostředků Fondu mikroprojektů spravovaného Regionem Bílé Karpaty. projekt Spolupráce krajů

Více

1 Jak zjistit, co vlastně chci?

1 Jak zjistit, co vlastně chci? 1 Jak zjistit, co vlastně chci? Každý z nás najde nejlepší odpověď na tuto otázku sám u sebe. Nikdo nás nezná lépe než my sami. Můžeme mít ale dojem, že potřebujeme pohled někoho zvenčí, kdo by nás ohodnotil

Více

Vytvořila: Lenka Dvořáčková

Vytvořila: Lenka Dvořáčková Jak uspět u přijímacího pohovoru Vytvořila: Lenka Dvořáčková Rozvojové a poradenské centrum Vysoká škola ekonomická v Praze nám. W. Churchilla 4 130 67 Praha 3 1 tel.: +420 224 095 630 fax: +420 224 095

Více

JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE

JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE Ve spolupráci zpracovaly AXIAL PERSONNEL AGENCY, s. r. o. & Fond dalšího vzdělávání, p. o. MPSV 2 OBSAH 1. ÚVOD...4 2. ZPŮSOBY HLEDÁNÍ

Více

Práce z domova aneb V práci jako doma

Práce z domova aneb V práci jako doma Práce z domova aneb V práci jako doma Autorka: Iva Baslarová Grafika: Zdeněk Trinkewitz Jazyková redakce a korektury: Kristina Karasová Gender Studies, o. p. s., 2011 Kamarád mi včera řekl opravdu dobrý

Více

Sborník příkladů dobré praxe

Sborník příkladů dobré praxe Sborník příkladů dobré praxe Cílená opatření na trhu práce ve Zlínském kraji III CZ.1.04/2.1.01/91.00066 Tato publikace je financována prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost z

Více

Proč a jak rozvíjet lidské zdroje v malém a středním podniku

Proč a jak rozvíjet lidské zdroje v malém a středním podniku Projekt: KONCEPT Zajištění koncepčního řešení v oblasti podpory vzdělávání zaměstnanců malých a středních podniků Proč a jak rozvíjet lidské zdroje v malém a středním podniku Zadavatel: Národní ústav pro

Více

JIHOČESKÁ UNIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH Ekonomická fakulta Katedra řízení

JIHOČESKÁ UNIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH Ekonomická fakulta Katedra řízení JIHOČESKÁ UNIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH Ekonomická fakulta Katedra řízení Studijní program: Studijní obor: N 6208 Ekonomika a management Účetnictví a finanční řízení podniku Manažerské kompetence v

Více

Řízení lidského kapitálu v organizaci AIESEC

Řízení lidského kapitálu v organizaci AIESEC Univerzita Palackého v Olomouci Filozofická fakulta Řízení lidského kapitálu v organizaci AIESEC Bakalářská práce 2011 Kristýna Potůčková Univerzita Palackého v Olomouci Filozofická fakulta Řízení lidského

Více

Jdeme s kůží na trh. Motivační semináře Musíš chtít sám/sama. Ivana Mariánková Lucie Houthoofdtová

Jdeme s kůží na trh. Motivační semináře Musíš chtít sám/sama. Ivana Mariánková Lucie Houthoofdtová Chelčického 4 tel.: +420 737 505 288 ebanka: 231208036/2400 702 00 Ostrava 1 email: info@eico.cz ič: 69610720 Česká republika www.eico.cz dič: CZ69610720 Motivační semináře Musíš chtít sám/sama Jdeme s

Více

Manuál poradenské činnosti Job club

Manuál poradenské činnosti Job club Manuál poradenské činnosti Job club Praktická ukázka poradenského programu Job club pro pracovníky vzdělávacích institucí a neziskových organizací Ing. Lenka Orgoníková Mgr. Luděk Richter Ing. Lenka Orgoníková

Více

Podporované zaměstnávání pro lidi s Aspergerovým syndromem a vysoce funkčním autismem

Podporované zaměstnávání pro lidi s Aspergerovým syndromem a vysoce funkčním autismem Podporované zaměstnávání pro lidi s Aspergerovým syndromem a vysoce funkčním autismem Úvod 1. Podporované zaměstnávání 2. Odborný tým 3. Aspergerův syndrom a poruchy autistického spektra 4. Obtíže lidí

Více

10 DŮVODŮ, PROČ JSTE JEŠTĚ NEZÍSKALI DOBROU PRÁCI

10 DŮVODŮ, PROČ JSTE JEŠTĚ NEZÍSKALI DOBROU PRÁCI 10 DŮVODŮ, PROČ JSTE JEŠTĚ NEZÍSKALI DOBROU PRÁCI Dozvíte se, jakých je 10 nejčastějších důvodů, pro které bývají uchazeči vyřazování z výběrového řízení a nezískávají tak svoji vysněnou dobrou práci.

Více

Řízení lidských zdrojů ve veřejném sektoru

Řízení lidských zdrojů ve veřejném sektoru Řízení lidských zdrojů ve veřejném sektoru Studijní dokumentace projektu Podpora nabídky vzdělávacích programů pro pracovníky veřejného sektoru Plzeňského kraje Registrační číslo: CZ.1.07/3.2.02/02.0012

Více

Vzdělávání zaměstnanců se zdravotním postižením Konference s mezinárodní účastí Hotel Modrá růže, Praha 22. října 2014

Vzdělávání zaměstnanců se zdravotním postižením Konference s mezinárodní účastí Hotel Modrá růže, Praha 22. října 2014 Vzdělávání zaměstnanců se zdravotním postižením Konference s mezinárodní účastí Hotel Modrá růže, Praha 22. října 2014 Přehled všeho, co na konferenci zaznělo od přednášejících to je smysl následujících

Více

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Průvodce pro nezaměstnané v pokročilém středním věku Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky Myš není pro kočku! Posílení šancí a motivace sociálně

Více

Účinný přístup k produktivitě a úsporám ve 21. století. Práce na dálku: Jak chytře zvýšit konkurenceschopnost organizace.

Účinný přístup k produktivitě a úsporám ve 21. století. Práce na dálku: Jak chytře zvýšit konkurenceschopnost organizace. Účinný přístup k produktivitě a úsporám ve 21. století Práce na dálku: Jak chytře zvýšit konkurenceschopnost organizace Michal Martoch V Novém Jičíně 10. 5. 2012 Předmluva Žijeme v zajímavé době. Na jednu

Více

FLEXI-SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY

FLEXI-SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY FLEXI-SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY Sborník inspirace z Čech i zahraničí www.fitforflexi.cz FLEXI-SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY Sborník inspirace z Čech i zahraničí Flexi-slaďování práce a rodiny. Sborník inspirace

Více

Jak efektivně hledat práci

Jak efektivně hledat práci Jak efektivně hledat práci Projekt Socrates Grundtvig 2 Pomoc znevýhodněným lidem v rozvoji profesní dráhy Příručka Jak efektivně hledat práci vznikla v rámci projektu Socrates-Grundtvig 2 č. G2-P-2006-61

Více

Foto profimedia.cz. Studium MBA očima absolventů III IV Scio a jeho nový produkt: personline V VI Výsledky průzkumu mezi mladými finančníky VII

Foto profimedia.cz. Studium MBA očima absolventů III IV Scio a jeho nový produkt: personline V VI Výsledky průzkumu mezi mladými finančníky VII kariéra & vzdělání kariéra & vzdělání > editorial > Není nic nového, že k dobře odváděné práci manažerům zdaleka nestačí výborná oborová znalost, že musejí, aby skutečně efektivně řídili a maximálně využívali

Více

Chcete se stát úspěšným manažerem?

Chcete se stát úspěšným manažerem? Chcete se stát úspěšným manažerem? Jmenovali Vás právě do nové manažerské pozice? Jste postaveni před úkol řídit projekt či se máte ujmout řízení některého z oddělení firmy? Máte najednou velkou odpovědnost

Více

Společenská odpovědnost firmy Edolo Consult s.r.o.

Společenská odpovědnost firmy Edolo Consult s.r.o. Společenská odpovědnost firmy Edolo Consult s.r.o. aneb Naše praktické CSR Sepsáno: 1. 9. 2013 Obsah Úvodní slovo... 4 Účel tohoto dokumentu... 5 Popis struktury a vedení firmy... 6 Tým Edolo Consult s.r.o....

Více

Střední odborná škola strojní a elektrotechnická Velešín EKONOMIKA. určeno pro obory

Střední odborná škola strojní a elektrotechnická Velešín EKONOMIKA. určeno pro obory Střední odborná škola strojní a elektrotechnická Velešín EKONOMIKA určeno pro obory Elektrotechnika se zaměřením na počítačové systémy Mechanik seřizovač mechatronik Mechanik seřizovač Obráběč kovů Elektromechanik

Více

Řízení vzdálených pracovníků

Řízení vzdálených pracovníků Pro každého, kdo chce zlepšit své manažerské schopnosti Michal Martoch Řízení vzdálených pracovníků Kdy a proč práce na dálku (ne)funguje Jak zefektivnit běžnou práci Mnoho praktických tipů v kanceláři

Více

VOĽBA PRVÉHO POVOLANIA

VOĽBA PRVÉHO POVOLANIA Práva a povinnosti zaměstnanců a zaměstnavatelů A 1.1 D 3.29 PaedDr. Marie Ernestová, ZŠ Zaječov Téma: Cíl hodiny: Pomůcky: Práva a povinnosti zaměstnanců a zaměstnavatelů Připravit žáky na vstup do pracovněprávních

Více