Avtopat BB 1420 Gradsko, Macedonia tel: (0) fax: (0)

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Avtopat BB 1420 Gradsko, Macedonia tel: + 389 (0) 43 215 800 fax: + 389 (0) 43 251 161 e-mail: info@stobiwinery.mk office@stobiwinery."

Transkript

1 Avtopat BB 1420 Gradsko, Macedonia tel: (0) fax: (0)

2 O NÁS Víno je v podstatě extrakt z hroznů, zatímco podstatou hroznů je půda, kde klíčí. Tato esence spojuje prvky přírody s výkonem, moudrostí a duchem lidu země. Vinice, kde naše hrozny rostou, a vinné sklepy, kde je naše víno zraje, jsou obklopeny zbytky Stobi, největšího města z antické doby v této části Makedonie. Pozemky s našimi vinicemi byli domovem starověkých antických chrámů, takže často kořeny, aby našli vodu, sahají do vrstev, pod kterými dřímají starověké stavby v jejich věčném spánku. Větve kořenů vinné révy uhnízděné v podzemních ulicích a náměstích, mozaiky zapomenutých míst a antických chrámů, upíjejí rozkoš minulé éry a vlévají ji do nezapomenutelné vůně hroznů. Barva a chuť našich vín nejsou jenom zrcadlo vynikající Makedonské půdy a slunečné oblohy, ale i celé lidské, historické a duševní síly národa, kterou tisíce let investovali do svých vinic a vína. My střežíme odkaz našich předků. Víno spojujeme minulost a budoucnost, tradici starých mistrů v harmonii se současnými znalostmi a technologií, abychom ukradli malý díl z nesmrtelnosti a uschovali ho do láhve vína, láhve plné vášně a života.

3 Představte si místo na Zemi, jehož magická krása je plodem z ramen nejkrásnějších a nejbohatších řek a horkých polibků s největším počtem slunečných dnů. Jen těch pár slunečných týdnů, které dostávají naše hrozny, je malý kousek dokonalosti potřebné k vytvoření jedinečného díla, jako jsou vína Stobi. Další magickou přísadou je voda řek Vardar a Crna, která přináší vše dobré přímo z nejvyšších a nejčistších horských míst naší země. Přesně tady, u Stobi, se srážejí ve vášnivém spojení, a celé své bohatství darují místu, kde se setkaly.

4 NAŠE OBLAST Stobi vinařství se nachází v samém srdci Makedonie, ve městě Tikves (Tick-Vesh), nejznámější vinařské oblasti naší země. Region se táhne podél stejné zeměpisné šířky jako oblasti Bordeaux a údolí Nappa. Tato oblast má rozlohu přes 1600 km2 a vinice se rozkládají na ploše ha, Tikves představuje asi 1/3 z celkového pěstování hroznů území Makedonie. Vzhledem k tomu, že středomořské podnebí z jihu se sráží s kontinentálním klimatem ze severu, vytváří se tu nejpozoruhodnější prostor pro pěstování hroznů a výrobu vína na celém Balkánském poloostrově. Osobitost teritoria, se všemi jeho přírodními vlastnostmi a výhodami, je významný předpoklad pro pěstování vysoce kvalitních vín. Proto jsme zvolili oblast Gradsko a okolí starobylého města Stobi jako místo, kde zraje naše víno, s cílem nabídnout vám vášeň v její nejčistší podobě. Zde jsme umístili naše vinařství, a jen zde pěstujeme naše víno.

5 NAŠE OBLAST Průměrná suma aktivních teplot v regionu během vegetace je 4284ºC a průměrné srážky za rok 483mm. Během července a srpna se maximální denní teplota pohybuje okolo 40 C. Hluboká orba bohaté půdy poskytuje hroznům konstantní zásobování vodou. Jemné severní větry jsou přirozenou ochranu před nemocemi. V důsledku harmonické geografické konvergence je region Tikves ideálním místem pro pěstování oblíbeného vína. Zde jsou pěstovány různé odrůdy, v oblasti Tikveš tradiční, jako je Vranec, Kadarka, Kratoshija, Stanushina, Zilavka, Zupljanka, Smederevka, Temjanika, Plaveč. Nejlepší odměnou pro náš region jsou reference našich konzumentů, díky kterým udržujeme krok se současnými trendy a přizpůsobujeme naše víno standardům na mezinárodní úrovni.

6 Nejlepší hrozny zaslouží jen to nejlepší. Pouze s kombinací znalostí, zkušeností předávaných z generace na generaci, moderních technologií a spoustou lásky a vášně pak může být vytvořeno nejlepší a nejchutnější víno, které vyvolává vášeň pro život. Moudrost a zkušenost prvních obyvatel předávaná od nepaměti až do dneška se odráží v dokonalé harmonii s moderní technologií a znalostí.

7 NAŠE VINAŘSTVÍ Mladí na léta, zkušení podle znalostí. Vinařství Stobi je nejnovější a nejmoderněji koncipovaný Makedonský vinařský podnik, nachází se v obci Gradsko, hned vedle antického města Stobi, odkud dostalo i své jméno. Moudrost a zkušenost prvních obyvatel přenášená mezi věky až do dneška ožila v dokonalé harmonii moderních technologií a znalostí. Náš cíl je jediný a neskromný - věnujeme se tvorbě vína špičkové kvality. Vína dost unikátního, aby uspokojilo i ty nejvybíravější, a tak jednoduchého, aby si ho každý přál. Proto jsme umožnili ty nejlepší podmínky pro vykonání tohoto cíle. Vzhledem k tomu, že proces výroby vína je složitý a citlivý a netoleruje sebemenší chybu, pracujeme podle většiny současných norem a nejnovějších standardů předepsaných Evropskou unií. Od pěstování a údržby vinic, přes distribuci vinných hroznů vinařství, až do konečného procesu výroby a plnění, aplikujeme nejnovější technologický pokrok v celkovém procesu a všech krocích výroby.

8 NAŠE VINAŘSTVÍ Celková roční kapacita našeho vinařství je litrů. Výroba je výhradně na základě našich vlastních vinic, které pokrývají celkem 600ha, s tradičními odrůdami vinné révy, stejně jako mezinárodně uznávanými odrůdami. Neustále investuje do výsadby nových vinic. Za posledních několik let jsme zasadili odnože pocházející od různých světových výrobců. Některé odrůdy, které nyní pěstujeme, jsou Chardonnay, Muškát Ottonel, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Petit Verdot, Shiraz (Syrah), Zilavka, Zupljanka, Vranec, Rkaciteli, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, italské Pinot Noir a další. V zájmu zachování kvality hroznů pěstujeme pomocí nejmodernějších metod v zemědělství a přísně kontrolujeme plodnost a výnosy. Správně prostřihujeme všechnu révu, aby to přesně odpovídalo růstu a zrání. Během zrání révy sledujeme růst všech hroznů, protože víme, že každá bobule je důležitá pro jedinečnost a nádheru chuti vín Stobi. I potom, jen ty nejlepší hrozny z vinohradů, přes proces dokonale regulované soustavy, na vrcholu své zralosti, dorazí do nejmodernějšího vinařství v zemi i mimo ni. To ve vinařství Stobi přispívá k výrobě vína, které je čisté a nekontaminovaná pesticidy, těžkými kovy a jinými kontaminujícími látkami. Použití SO 2 je o 30 až 50% nižší, než je průměr. I proto radost z těchto vín nezpůsobuje žádné bolesti hlavy, ale jen příjemnou blaženost.

9 NAŠE VINAŘSTVÍ Vinařství je vybaveno state-of-the-art systémy, a bezkonkurenčním odsávacím systémem, který pomáhá zajistit, že budeme chránit maximální a konstantní kvalitu našich hroznů, a později našeho vína, mnohem účinněji a efektivněji než ostatní. Všechny instalované technologie pochází od předních výrobců z Itálie a Německa, včetně zařízení od společností, jako je GIMAR Tecno, Siprem, Gortani, Dalla Torre Impianti, systémy Pall filtrace, a Krones AG. Vinařství je vybaveno plnící linkou (produkoval Krones AG.), která má kapacitu 5000 lahví za hodinu a může přinést pět různých druhů lahví 1l stelvin, 1l korek, 0,75l, 0,5l a 0,187l. Vysoká kvalita vína, které vychází z našeho vinařství, nikdy nepřekvapí. Ale to, co bude pro Vás vždy překvapení, je jeho skutečná cena dostupná pro každého. To je proto, že naší filozofií je, že by každý měl mít možnost vychutnat si prvotřídní vína. Pro nás nejsou levná a drahá vína, jsou jen prvotřídní vína, která jsou pro jakkoli náročného spotřebitele. V nejbližším obchodě, nebo ve vaší oblíbené restauraci, jedinečná Stobi vína jsou vždy to pravé.

10 Sedí mezi věčným sluncem a nekonečnými vinicemi, leží tam skryté nejlépe střežená tajemství vinařství v Tikvesh regionu - Stobi Winery. Jen 80 km jižně od Skopje je místo, které spojuje Středozemní moře s kontinentálním balkánským zázemím, zahalené do mýtických řek Axios a Erigon, po kterém pochodoval bezpočet římských legií, křižáckých jezdců, osmanských dobyvatelů i armád světové války. Dnes tato oblast představuje rozmezí, kde se stýká starý a nový svět vína. Nový příběh makedonského vína začíná právě zde, před branami Stobi Winery. Vstupte do světa Herma, velmistra vína, a vdechněte hlubokou magickou vůni stárnutí vína, zatímco slyšíte šeptání o tajemném pávu Stobi, skrytém mezi nekonečnými labyrinty dubových sudů. Staňte se součástí světa moderního vinařské turistiky! Nepřijímejte nic méně než dokonalost!

11 NAŠE VINAŘSTVÍ Neexistuje lepší způsob, jak poznat vína a historii tohoto regionu, než tak, že je zúčastníte turné vína Stobi! Tato myšlenka seznámení se s vínem a jídlem nabízeným v této oblasti je novým produktem cestovního ruchu, dříve dostupným pouze v zahraničí, od Napa Valley v Kalifornii, přes Mendozu v Argentině, po Bordeaux ve Francii. Přesto, nyní máte jedinečnou příležitost vychutnat si ji přímo v srdci Stobi. Nechte naše odborné průvodce představit vám základy technologie vína, jakožto i pěstování vinné révy a tradici pití vína v této oblasti. Zjistěte více o místní vinné kultuře a zároveň se těšte na kulinářská díla našich kuchařů, vždy připravených vás překvapit tradičními makedonskými lahůdkami i specialitami mezinárodní kuchyně, abyste pak mohli odejít ze Stobi bohatší o požitkářský zážitek.

12 NAŠE VINAŘSTVÍ Výsledkem celé této péče, znalostí a zkušeností, jsou 4,5 miliony litrů vysoce kvalitního Makedonského vína ročně, rozděleného do čtyř kategorii - Premium, Elite, Classic a Tradiční. A protože konec zdobí dílo, pro vína Stobi používáme láhve a korky prověřené špičkové kvality, čímž se zaručujeme zachování bohaté a nádherné chuti i vůně každého vína.

13 SORTMENT

14 NÁŠ SORTIMENT VÍNA PREMIUM KVALITNÍ VÍNA ELITNÍ VÍNA TRADIČNÍ VÍNA

15 VÍNA PREMIUM

16 PREMIOVÉ ČERVENÉ VÍNO AMINTA červené víno suché (0,75l) Cuvée z Vranec, Merlot a Cabernet Sauvignon s intenzivní tmavě rubínovou barvou. Silný rustikální Vranec je elegantně zkrocen měkkým Merlotem, doplněným o jemný Cabernet Sauvignon. Jemné a koncentrované, s bylinnými tóny. Nejlépe jej podávat při teplotě C k pečenému vepřovému, pršutě, zvěřině, mastnému sýru, jehněčímu a telecímu masu.

17 PREMIUM ČERVENÁ VÍNA VRANEC VERITAS červené víno suché (0,75l) Víno z odrůdy Vranec. Získává se tím, že se úmyslně sníží výnos vinice. Odstraňováním celých hroznů dochází k významné koncentraci chuti vína zbývajícího ke sklizni. Díky tomu je mnohonásobně obohaceno přírodními cukry, polyfenoly (antioxidanty), barevnými látkami a specifickým aromatickým komplexem. Víno temně rubínové, sytě zbarvené korpulentní, s velkým suchým extraktem. Víno s velkým potenciálem pro zrání. Přírodní lék na onemocnění srdce a cév. Nejlépe jej podávat při teplotě C k pečenému vepřovému, pršutě, zvěřině, mastnému sýru, jehněčímu a telecímu masu. WINNER OF A SILVER MEDAL VINOVITA

18 PREMIUM ČERVENÁ VÍNA MERLOT BARRIQUE červené víno suché (0,75l) Čistý a silný rubínový odstín s pronikaným aroma malých červených plodů s nádechem uzeného a pikantních koření, s lehkým minerálním dozvukem. Husté, měkké a hřejivé, vhodné s telecím, jehněčím nebo vepřovou pečení, zralými sýry a pečenými kaštany. Podáváno nejlépe při teplotě C. WINNER OF A SILVER MEDAL VINOVITA

19 PREMIOVÁ BÍLÁ VÍNA CHARDONNAY BARRIQUE bílé víno suché (0,75l) Žluto-zelená barva s intenzivní vůní tropického ovoce a akátového květu, jemně zdůrazněná jablkem a pečeným chlebem. Plné, teplý, jemné. Je velmi vhodné jako aperitiv k uzeným rybám, mořským plodům, sýrem, a v létě s ovocnými předkrmy, chřestem, artyčoky, ananasem a lehkým bílým masem. Nejlépe se pije při teplotě C. WINNER OF A SILVER MEDAL VINOVITA

20 ELITNÍ VÍNA

21 ELITNÍ ČERVENÉ VÍNO ROXANA vysoce kvalitní polosladké víno červené (0,5l) Cuvée z hroznů odrůd Cabernet Sauvignon a Vranec. Pěstuje se na teplé a slunečném vrcholu kopce lokality "Marenski Ushi". Tmavě rubínová barva se silnou atraktivní vůní bobulí, hroznů, a tmavé švestky. Díky zbytkovému přírodnímu cukru je hřejivé, měkké, konzistentní a harmonické. Pije se s dezertem při teplotě С, ale také jako aperitiv. Lahev Roxana - lahev zdraví.

22 ELITNÍ RŮŽOVÉ VÍNO ROSE ALLEGRO vysoce kvalitní růžové víno (0,75l) Kouzelná barva růže získaná z odrůdy Syrah. Silné, výrazné ovocné aroma z bobulí, zejména maliny. Chuť je plná, jemná, sofistikovaná. Velmi chutné víno, podávané se zralým sýrem, pršutem, rybou, stejně jako s grilovaným masem. Dokonalé při teplotě C. WINNER OF A SILVER MEDAL LE MONDIAL DU ROSE

23 KVALITNÍ ČERVENÁ VÍNA

24 KVALITNÍ ČERVENÁ VÍNA ANTIGONA polo suché víno červené (0,75l/0,187l) Polosuché červené víno vyrobené z doporučených odrůd pro Tikveshské vinice, Vranec, Merlot, Cabernet Sauvignon. Uznávaná a atraktivní rubínová barva. Převládají ovocná a kořenitá vůně, a vyplňuje měkká ale dlouhá chuť. Nejlepší při C s tradičními makedonskými talíři, ale také suchým masem a starými sýry.

25 KVALITNÍ ČERVENÁ VÍNA PINOT NOIR polo sladké červené víno (0,75l/0,187l) Po otevření silné aroma s rozpoznatelnými lesními jahodami, třešněmi a švestkami. Světle červené, ale dobře strukturované, s jemnými a příjemnými tříslovinami, které poskytují plnost, jemnost a složitost. Ideálně se podává C s mořskými plody, čerstvými rybami, neutrálním sýrem, parmskou šunkou, králičím masem s houbovou omáčkou. WINNER OF A SILVER MEDAL ROYAL WINE CHALLENGE

26 KVALITNÍ ČERVENÁ VÍNA VRANEC červené víno suché (0,75l/0,187l) Tmavě rubínová barva, s umocněným aroma hroznů, které se později prolínají s odhalenou vůní třešní a višní. Robustní, plná, koncentrovaná, bohatá chuť s jemnými a příjemnými tóny. Pomáhá redukovat tuk, triglyceridy a cholesterol v krvi. Nejlépe na C s pečeným vepřovým, telecím masem, zvěřinou, domácími koláči a se zrajícími aromatickými sýry. WINNER OF A SILVER MEDAL MUNDUS VINI and SILVER MEDAL ROYAL WINE CHALLENGE

27 KVALITNÍ ČERVENÁ VÍNA MERLOT červené víno suché (0,75l) Tmavě červená rubínová barva s elegantním aroma malin, ostružin, červeného rybízu. Hustý, koncentrovaný, harmonické, měkké víno s dlouhým závěrem. Nejlepší je při C s tmavým červeným masem, vepřovou panenkou na grilu, houbami, jehněčím nebo se sýrem a praženými kaštany. WINNER OF A SILVER MEDAL MUNDUS VINI and SILVER MEDAL ROYAL WINE CHALLENGE

28 KVALITNÍ ČERVENÁ VÍNA CABERNET SAUVIGNON červené víno suché (0,75l) Intenzivní tmavá barva, husté a potentní, s měkkými liniemi. Silné ovocné aroma malých červených bobulek, obohacené notami papriky a pepře. Stálá, suchá a celkově zakroužená chuť v ústech. Nejlépe podávat jej při teplotě C ke zvěřině, červenému masu, pečenému vepřovému, k pršutě, zralému sýru a k pečenému jehněčímu.

29 KVALITNÍ BÍLÁ VÍNA

30 KVALITNÍ BÍLÁ VÍNA RIESLING bílé víno suché (0,75l/0,187l) Plné žlutou až nazelenalou barvou, s výraznou a příjemnou ovocnou vůní broskve, jablka, lípy. Suché, živé a příjemným dlouhým buketem a s ovocným závěrem. Ideálně se podává při C se zákusky, mořskými plody, chřestem, zeleným salátem. WINNER OF A SILVER MEDAL ROYAL WINE CHALLENGE

31 KVALITNÍ BÍLÁ VÍNA STOBI CUVEE bílé víno suché (0,75l/0,187L) Cuvée z Zhilavky, Zupljanky, Ryzlinku, Chardonnay, Muškát Ottonel. Silný, krystalický žluto-zelený odlesk. Aromatická ovocná okořeněná symfonie s citrusovými tóny a bílé ovoce. Chuť je měkká, plná, sladká s dlouhým a svěžím finišem. Nejlépe je podávat při 8-10 C k rybě, k mořským plodům, bílému masu a pikantním sýrům. WINNER OF A SILVER MEDAL ROYAL WINE CHALLENGE

32 KVALITNÍ BÍLÁ VÍNA R KACITELI bílé víno suhé (0,75l) Žluto-nazelenalá barva, komplexní, s lákavou vůní jablka, hrušky, meruňky, broskve, a diskrétní vůní lípy. Chuť je jemná a dlouhotrvající, sladká, kyselá, svěží a zaoblené. Je ideální podávat při 8-10 C s neutrálním sýrem, parmskou šunkou, bílým masem nebo zelenými saláty. WINNER OF A SILVER MEDAL ROYAL WINE CHALLENGE

33 KVALITNÍ BÍLÁ VÍNA CHARDONNAY bílé víno suché (0,75l/0,187l) Rozpoznatelné žluto-zelená barva, komplexní a svůdné aroma exotického ovoce, jablek a broskví, tkané s tóny akátového květu. Dlouhá životnost a udržitelný chuť, glycerol-mírné, s ovocnými a kořeněnými nuancemi. Ideálně se podává C jako aperitiv s bílým masem, rybami, mořskými plody, zelenými saláty a sýrem. WINNER OF A SILVER MEDAL CHARDONNAY DU MONDE

34 KVALITNÍ BÍLÁ VÍNA MUSCAT OTTONEL suché víno bílé (0,75l/0,187l) Magnet pro dámy, úkolem pro každého. Bledá nazelenalá barva, pižmo aroma bezu, bazalka, meruňky, broskve. Vyvážený dlouhotrvající, sofistikované, delikátní glycerol - sladkou chuť. Je ideálně podáván při 8-10 C jako aperitiv, s bílým masem, starým sýrem, mořskými plody a na konci jídla s dezertem. WINNER OF A SILVER MEDAL ROYAL WINE CHALLENGE, and A SILVER MEDAL THE BALKANS INTERNATIONAL WINE COMPETITION.

35 KVALITNÍ BÍLÁ VÍNA ROSE růžové polosladké víno (0,75l/0,187l) Přitažlivý světle růžový odstín. Víno získané bílou technologií z odrůdy Pinot Noir prostřednictvím krátké macerace. Příjemné aroma suchých plodů, švestky, drobného červeného ovoce. Nasládlá a harmonická dlouhotrvající chuť. Podává se při různých příležitostech, zvláště pak jako s desertem sestávajícím se ze sladkých zákusků s ovocem, ochlazené na teplotu 6-8 C.

36 TRADIČNÍ VÍNA

37 TRADIČNÍ VÍNA MAKEDONSKÉ ČERVENÉ polo sladké víno červené (1l) Výrazný a harmonický tón, komplexní výkon, tradiční recept, umělecké dílo - neomylná součást každé slavnosti. Polosladké víno rubínové barvy, vyrobené z odrůd Vranec, Merlot a Cabernet Sauvignon. Vonný komplex je ovocný, kořenitý s tóny lesních plodů a rozinek. Chuť je jemná, plná, hladká, harmonická, s dlouhou životností. Ideálně se podává C s červeným masem, sýrem a suchými keksy nebo tousty.

38 TRADIČNÍ VÍNA VRANEC VILAROV polosladké víno červené (1l) Výživné a silné s bohatými intenzivními tóny. Jedinečnost v aromatickém rytmu, opravdové mistrovské dílo! Polo-suché víno tmavě rubínové barvy. Aroma tmavých plodů, švestky, jahody. Dlouhotrvající chuť, vyvážená, nasládlá, osvěžující. To je víno pro každý den. Pije se při teplotě C s vepřovým, pečeným telecím, pršutem, ale také se zralým sýrem.

39 TRADIČNÍ VÍNA ROSE víno růžové polosuché (1l) Unikátní tón, pravda, symfonie chutí a vůní, od lehkých serenád po jazz a teplou dechovku a komplexní klasickou hudbu. Víno vyrobené z odrůdy Smederevka, pěstovaných na konkrétním terénu a expozici vinic Tikvesh. Nazelenalá nuance s křišťálovou reflexí, čerstvé, ovocné, silné. Doporučujeme při teplotě 8-10 C. V horkých letních dnech může být také použito pro osvěžující střik (víno a soda) s lehkými předkrmy, bílým masem, sýry, rybami, zelenými sezónními saláty.

40 TRADIČNÍ VÍNA SMEDEREVKA bílé víno suché (1l) Unikátní tón, opravdová symfonie chutí a vůní, od lehkých serenád lehkého jazzu a teplé dechovky po komplexní díla klasické hudby. Víno vyrobené z odrůdy Smederevka, pěstovaných na konkrétním terénu a expozicích vinic Tikvesh. Nazelenalá nuance s křišťálovou reflexe, čerstvé, ovocné, silné. Doporučujeme při teplotě 8-10 C. V horkých letních dnech může být také použito na osvěžující střik (víno a soda) s lehkými předkrmy, bílým masem, sýry, rybami a zelenými sezónními saláty.

41 TRADIČNÍ VÍNA ŽILAVKA bílé víno suché (1l) Komplexní tón s charakteristickou intenzitou jižního ducha, poklepávající si na cikánské melodie na cestě přes teplá slunečná údolí i chladné, nekonečné hory. Nazelenalá barva s křišťálovou reflexí. Má výrazné rostlinné a bylinné aroma pryskyřice. Dlouhá životnost, měkká, jemná chuť. Víno vysoké kvality, vytvořené pro ryby, plody moře, pršut, saláty s chřestem či hráškem. To je nejlépe při 8-10 C.

42 TRADIČNÍ VÍNA GRAŠEVINA bílé víno suché (1l) Svěži, lehké a plné tóny v tisíci kombinací impozantního a intenzivního aroma vytvořilo harmonii, která rezonuje ještě dlouho poté. Světlé, jasné žluto-nazelenalou barvu. Čisté aroma, svěží chuť, pitné. Ovocná vůně zeleného jablka, broskve, bylin a čerstvého hrášku. Chuť je dobře zdůrazněná, suché, živá, s dlouhým závěrem. Nejlepší při teplotě 8-10 C.

43 Nic menšího než dokonalost! Děkujeme! Budžak s.r.o. Na Homolce 76/16, Praha 5 Motol Tel.:

Rozlévaná vína (možno zakoupit i celou lahev)

Rozlévaná vína (možno zakoupit i celou lahev) Rozlévaná vína (možno zakoupit i celou lahev) Rulandské šedé suché 1 dcl 35,- Vinařství Jan Plaček, podoblast Znojemská, obec Moravské Bránice. Slámově žlutá barva se zlatavými odlesky. Ve vůni dominuje

Více

Perlivý svět / 12 / Své první víno jsem ochutnala v Paříži. / 16 / Téma. a čokoláda Dokonalý akord chutí / 20 / DOPORUČUJE Vánoční ryba trochu jinak

Perlivý svět / 12 / Své první víno jsem ochutnala v Paříži. / 16 / Téma. a čokoláda Dokonalý akord chutí / 20 / DOPORUČUJE Vánoční ryba trochu jinak zima 2014 Perlivý svět / 16 / Téma Víno a čokoláda Dokonalý akord chutí / 20 / SOMMELIER DOPORUČUJE Vánoční ryba trochu jinak / 12 / Tereza Maxová Své první víno jsem ochutnala v Paříži editorial KDO KLADE

Více

Exkurze po izraelských vinařstvích od Františka Kratochvíla

Exkurze po izraelských vinařstvích od Františka Kratochvíla Exkurze po izraelských vinařstvích od Františka Kratochvíla 1 Nultý den - úterý 5.5.2009, aneb roku 5770 od kdy to začalo. Tento den nezačal pro mne zrovna nejpříjemněji. Vstávání ve 3.30 h. není mým koníčkem,

Více

Dobročinná aukce 2008

Dobročinná aukce 2008 Dobročinná aukce 2008 Katalog vín darovaných do dobročinné aukce 5. listopadu v 18:30 hodin, hotel Prague Marriott Program 18:30 uvítací koktejl, prohlídka vín, která budou dražena v klasické aukci, prohlídka

Více

KRAJEM VÍNA. To nejlepší z vinařské turistiky na Moravě, kalendář vinařských akcí 2015

KRAJEM VÍNA. To nejlepší z vinařské turistiky na Moravě, kalendář vinařských akcí 2015 2015 KRAJEM VÍNA To nejlepší z vinařské turistiky na Moravě, kalendář vinařských akcí 2015 www.vinazmoravy.cz OBSAH Úvod......................... 2 Odrůdy........................ 4 Rozdělení vín v České

Více

ypická současná delikátní aromati edinečná elegantní charakteristick dostupná sympatická sauvignon lná ryzlink rýnský sympatická c

ypická současná delikátní aromati edinečná elegantní charakteristick dostupná sympatická sauvignon lná ryzlink rýnský sympatická c typická současná delikátní aromati jedinečná elegantní charakteristick dostupná sympatická sauvignon ypická současná delikátní aromati edinečná elegantní charakteristick lná ryzlink rýnský sympatická c

Více

NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN A DEGUSTAČNÍ EXPOZICE REPUBLIKY

NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN A DEGUSTAČNÍ EXPOZICE REPUBLIKY NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN A DEGUSTAČNÍ EXPOZICE NÁRODNÍ SALONU SOUTĚŽ VÍN ČESKÉ VÍN ČR 2012 REPUBLIKY 2011 SALON VÍN NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN ČR 2012 Hlavní partneři Partneři www.salonvin.cz www.winarskecentrum.cz

Více

žívají maminky a babičky. Každá chce přiložit ruku k dílu a budoucím novomanželům zbývá už jen to, 1.Svatební menu

žívají maminky a babičky. Každá chce přiložit ruku k dílu a budoucím novomanželům zbývá už jen to, 1.Svatební menu duben - červen S vatba je to kouzelné zaříkávadlo, které v každém z nás zanechává hluboké emoce. Dívka či žena se vidí před svatebním oltářem v krásných zdobených šatech, s družičkami v patách. Chlapec

Více

Perlivý svět. Jaro/léto 2011. Vinařstvím roku 2010. Bohemia Sekt Music Fest Akce, na kterou se nezapomíná. / 6 / Tereza Maxová Jsem velký patriot

Perlivý svět. Jaro/léto 2011. Vinařstvím roku 2010. Bohemia Sekt Music Fest Akce, na kterou se nezapomíná. / 6 / Tereza Maxová Jsem velký patriot Jaro/léto 2011 Perlivý svět / 6 / Tereza Maxová Jsem velký patriot / 4 / BOHEMIA SEKT Vinařstvím roku 2010 / 13 / Bohemia Sekt Music Fest Akce, na kterou se nezapomíná Editorial Vínem se upevňují stará

Více

K A T A L O G 1 mníšecký festival vína 2013

K A T A L O G 1 mníšecký festival vína 2013 K A T A L O G 1 mníšecký festival vína 2013 Vážení přátelé vína, Vinná réva provází lidstvo od nepaměti. V Čechách je doloženo její intenzivní pěstování od středověku. Dnes jsme svědky obnovy mnoha zaniklých

Více

Nechte se svést růžovým! RŮŽOVÝ MÁJ 2014. Degustační festival růžových vín

Nechte se svést růžovým! RŮŽOVÝ MÁJ 2014. Degustační festival růžových vín Nechte se svést růžovým! RŮŽOVÝ MÁJ 2014 Degustační festival růžových vín Pražská paroplavební společnost na nebo nás navštivte ve vinotéce, která se nachází 150 m od Flory S námi poznáte Vltavu od Slap

Více

Veltlínské zelené polosladké bílé víno odrůdové jakostní 0,75 l 189,00 Kč. Müller Thurgau suché bílé víno jakostní 0,75 l 189,00 Kč

Veltlínské zelené polosladké bílé víno odrůdové jakostní 0,75 l 189,00 Kč. Müller Thurgau suché bílé víno jakostní 0,75 l 189,00 Kč Naše vinařství vzniklo v roce 1992 přirozeným vývojem a vyvíjelo se během 20 let od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, které se hlásí k modernímu stylu nejenom architekturou a vybavením, ale

Více

JIP východočeská, a.s.,

JIP východočeská, a.s., 1 2 3 V ážení zákazníci, teplých letních dnů pomalu ubývá a těch chladnějších přibývá. Ano, blíží se podzim, ve všech svých barvách, provoněný úžasnými vůněmi. Nástup chladných dnů jsme se pro vás rozhodli

Více

Perlivý svět. Zima 2011. / 8 / Lucie Bílá Vánoce jsou pro mě svátky nejmilejší. / 15 / Sólo pro... Bohemia Sekt Chardonnay

Perlivý svět. Zima 2011. / 8 / Lucie Bílá Vánoce jsou pro mě svátky nejmilejší. / 15 / Sólo pro... Bohemia Sekt Chardonnay Zima 2011 Perlivý svět / 8 / Lucie Bílá Vánoce jsou pro mě svátky nejmilejší / 15 / Sólo pro... Bohemia Sekt Chardonnay / 18 / Speciality políbené ohněm Editorial Náhoda přeje připraveným Vážení přátelé,

Více

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S R.O.

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S R.O. VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S R.O. Jana Rottová Analýza spotřeby růžových vín Bakalářská práce 2014 Analýza spotřeby růžových vín Bakalářská práce Jana Rottová Vysoká škola hotelová v Praze

Více

Ovocné. v ia zas u n. největší mýty o ovoci a zelenině 29 KČ! NYNÍ POUZE. Zaostřeno na. l h - d r m PODPOROVÁNO POTRAVINÁŘSKOU KOMOROU ČESKÉ REPUBLIKY

Ovocné. v ia zas u n. největší mýty o ovoci a zelenině 29 KČ! NYNÍ POUZE. Zaostřeno na. l h - d r m PODPOROVÁNO POTRAVINÁŘSKOU KOMOROU ČESKÉ REPUBLIKY Potravina Porce B* T* S* Tělesná hmotnost Kategorie energetického výdeje při pohybu (viz vysvětlení níže) Corn Flakes 30 g 2 0,5 25 500 3:58 1:59 1:12 0:59 2:38 1:19 Nestlé Fitness 30 g 7 0,5 5 450 3:34

Více

KLASICKÉ POKRMY V MODERNÍM POJETÍ II

KLASICKÉ POKRMY V MODERNÍM POJETÍ II Kaleidoskop moderní gastronomie KLASICKÉ POKRMY V MODERNÍM POJETÍ II Určeno pro dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků středních odborných škol gastronomických oborů Střední škola hotelnictví a gastronomie,

Více

Podzim. plný chutí. Klasické české omáčky. Kalkulace předkrmů. Časopis pro profesionály v gastronomii 3/2013 Cena 29 Kč

Podzim. plný chutí. Klasické české omáčky. Kalkulace předkrmů. Časopis pro profesionály v gastronomii 3/2013 Cena 29 Kč Gastro Časopis pro profesionály v gastronomii 3/2013 Cena 29 Kč Klasické české omáčky Kalkulace předkrmů Podzim plný chutí Volně k dispozici pro registrované zákazníky Makro ÚVODNÍK Milé zákaznice, vážení

Více

Jaro/léto 2012. Perlivý svět / 8 / Filip Sajler Šumivá vína miluji. / 13 / Reportáž Jak se rodí bublinky / 24 / Rozlévaný sekt Funguje to!

Jaro/léto 2012. Perlivý svět / 8 / Filip Sajler Šumivá vína miluji. / 13 / Reportáž Jak se rodí bublinky / 24 / Rozlévaný sekt Funguje to! Jaro/léto 2012 Perlivý svět / 8 / Filip Sajler Šumivá vína miluji / 13 / Reportáž Jak se rodí bublinky / 24 / Rozlévaný sekt Funguje to! E d i to r i á l Naší doménou je především sekt Vážení přátelé,

Více

NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE Pepsi, Pepsi Light Mirinda pomeranč, Mirinda citron

NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE Pepsi, Pepsi Light Mirinda pomeranč, Mirinda citron Nápojový lístek NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE Pepsi, Pepsi Light Mirinda pomeranč, Mirinda citron Evervess Tonic 7UP Lipton Ice Tea (broskev, citron, zelený) Džus Toma (pomeranč, jablko, černý rybíz, hruška, broskev,

Více

NOVINKA Zpráva o trvalé udržitelnosti 2014

NOVINKA Zpráva o trvalé udržitelnosti 2014 www.vetropack.cz Časopis pro zákazníky společnosti Vetropack 1 / 2015 NOVINKA Zpráva o trvalé udržitelnosti 2014 TRH Z pramene do láhve TECHNIKA Pro životní prostředí a sklo 2 VETROTIME EDITORIAL 04 TRH

Více

GASTRO PERLY. ze Champagne. Časopis pro profesionály v gastronomii 4/2014 Cena 29 Kč. Volně k dispozici pro registrované zákazníky MAKRO

GASTRO PERLY. ze Champagne. Časopis pro profesionály v gastronomii 4/2014 Cena 29 Kč. Volně k dispozici pro registrované zákazníky MAKRO GASTRO Časopis pro profesionály v gastronomii 4/2014 Cena 29 Kč PERLY ze Champagne Volně k dispozici pro registrované zákazníky MAKRO On-line nákup makro.cz/sortiment Obdarujte své obchodní partnery, zaměstnance

Více

MÁ STYL. Vyzkoušejte naše recepty CHUTNÝ A ZDRAVÝ TUŇÁK. Na sváteční stůl patří KACHNA. Barevné citrusy rozsvítí ZIMU. Profi káva u vás DOMA

MÁ STYL. Vyzkoušejte naše recepty CHUTNÝ A ZDRAVÝ TUŇÁK. Na sváteční stůl patří KACHNA. Barevné citrusy rozsvítí ZIMU. Profi káva u vás DOMA P A R T N E R P R O F E S I O N Á L Ů Na sváteční stůl patří KACHNA Barevné citrusy rozsvítí ZIMU Profi káva u vás DOMA Červené víno MÁ STYL Vyzkoušejte naše recepty CHUTNÝ A ZDRAVÝ TUŇÁK Platnost: 13.

Více

vinný lístek hotel adam****

vinný lístek hotel adam**** vinný lístek hotel adam**** WWW.HOTELADAM.CZ vinařství znovín znojmo Společnost Znovín Znojmo a.s. patří ke stálicím moravského vinařství. Svou velikostí i produkcí patří v českých poměrech ke středním

Více

Nová evropská strategie bezpečnosti potravin pokračování

Nová evropská strategie bezpečnosti potravin pokračování Nová evropská strategie bezpečnosti potravin pokračování Jihotyrolská jablka, víno a špek s označením záruky kvality, původu, chuti a tradice V Jižním Tyrolsku v italských Dolomitech hraje důležitou roli

Více

SKVĚLÉ RECEPTY Uvařte si chutná a zdravá jídla s příchutí jara

SKVĚLÉ RECEPTY Uvařte si chutná a zdravá jídla s příchutí jara číslo 8 jaro 2015 zdarma ROZHOVOR se slavným českým šéfkuchařem Jaroslavem Sapíkem SKVĚLÉ RECEPTY Uvařte si chutná a zdravá jídla s příchutí jara ŠKOLA VAŘENÍ Jedinečný kořenící elixír balsamico Přivítejte

Více

Jan Světlík. Dan Balabán. Alexandra Koláčková. JakoJá.cz. listopad2013. Víno a umění vinoaumeni.cz. strojírenství a umění. a jeho žáci...

Jan Světlík. Dan Balabán. Alexandra Koláčková. JakoJá.cz. listopad2013. Víno a umění vinoaumeni.cz. strojírenství a umění. a jeho žáci... listopad2013 Víno a umění vinoaumeni.cz Jan Světlík strojírenství a umění Dan Balabán a jeho žáci... Alexandra Koláčková umění, které si vás najde JakoJá.cz o životě jaký je Obsah Je to každý rok stejné

Více

VODKA, OCHUCENÁ VODKA TEQUILA BYLINNÉ LIKÉRY

VODKA, OCHUCENÁ VODKA TEQUILA BYLINNÉ LIKÉRY VODKA, OCHUCENÁ VODKA Amundsen vodka 0,04l 39 Kč - prémiová česká vodka vyráběná tradiční skandinávskou technologií s šestinásobnou destilací a filtrací přes přírodní uhlíkové filtry. Amundsen - melon,

Více

Analýza italské gastronomie v České republice

Analýza italské gastronomie v České republice Analýza italské gastronomie v České republice Diplomová práce Bc. Andrea Nekvindová Vysoká škola hotelová v Praze 8, spol. s r. o. Katedra hotelnictví Studijní obor: Management hotelnictví a lázeňství

Více

Za kávou pod Volcan Barú

Za kávou pod Volcan Barú ročník XII. číslo 18 listopad 2010 Milé čtenářky, milí čtenáři, zatímco čaj je základem našeho sortimentu už od založení firmy v roce 1993, káva se připojila o celých šest let později. I v následujícím

Více