A tož Na Zdraví. Děkujeme všem vinařům za předložené vzorky vín a přejeme jim hodně úspěchů v pěstování révy vinné i ve sklepním hospodářství.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "A tož Na Zdraví. Děkujeme všem vinařům za předložené vzorky vín a přejeme jim hodně úspěchů v pěstování révy vinné i ve sklepním hospodářství."

Transkript

1 Vážení přátelé, Vítáme Vás na výstavě vín v Traplicích. Výstavy vín mají v naší obci dlouholetou tradici od 0-tých let jsou pořádány pravidelně. Vinaři místních obcí se chtějí pochlubit svými krásnými víny, v nichž je uchován jas a teplo slunce. Protože víno vlévá tento jas a teplo do našich srdcí, doprovází člověka při všech slavnostních příležitostech, počínaje jeho narozením. Na výstavě vín nebuďte sami. Víno nemá rádo samotáře. Najděte své přátele, s nimiž se můžete podělit s překrásnou barevností, vůní a chutí, jemností a harmonií všech látek ve víně, které si přineslo ze slunné vinice, nebo které byly dotvořeny v průběhu zrání ve sklepě. Cílem výstavy je předvést široké veřejnosti krásu zralých vín,jejich jemnost, lahodnost kultivovaný charakter v období před vrcholem nebo na vrcholu jejich jakosti. Snažíme se tím vychovávat vinaře a milovníky vína, aby ve víně neviděli jen alkoholický nápoj, ale především dovedli správně ohodnotit všechny ostatní jeho složky. Při ochutnávání vína se snažíme proniknout do bohaté stupnice jeho rozmanitosti. Všimněme si nejprve jeho barvy a jiskrnosti, pak popřejme čichu jemných vůní a konečně vychutnáme malý doušek. Nakonec popřejme jazyku dlouhého vjemu rozmanitostí chutí a vůní našich krásných vín. A tož Na Zdraví Děkujeme všem vinařům za předložené vzorky vín a přejeme jim hodně úspěchů v pěstování révy vinné i ve sklepním hospodářství. Výstavní výbor : Petr Ondruch, Ing. Petr Kuneta, Antonín Valer, Josef Bičan, Milan Rozum Zdeněk Kubina, Jiří Rozumek, Petr Mikel, Jiří Vávra, Ing. Tomáš Valer, Tomáš Kubina Michal Chrástek, Ing. Tomáš Dibďák, Ing. Jan Dibďák, Lukáš Kolařík, Radek Vranka.

2 O degustaci Degustace vín proběhla v neděli. března 0 Degustaci řídil p. Josef Bičan garant degustace. Hodnoceno bylo celkem vzorků vín, z toho bílých vzorků a 0 červených. Vína s počtem bodů nad, budou odměněna medailí. Degustační komise : : : : : : : : : : : : : Luža Vojtěch st. Švec Bronislav Hruška Michal Ondráš Dušan Jež Bohuslav Cukr Zdeněk Tománek Libor Nízl Jozef Zábranský Martin Slezák Radek Bucheň Milan Hlaváček Zdeněk Kočenda Petr, Snopek Jaroslav, Dibďák Tomáš Huňka David, Behrik Štěpán Stodůlka Miroslav, Obdržálek Josef Valkovič antišek, Botek Milan, Dibďák Martin Tvrdoň antišek, Večeřa vladimír, Pekárek Radomír Slováček David, Fusek Květoslav, Kuneta Petr yšták Radek, Zábranský Jan, Mikel Petr Bánovský Antonín, Chmelík Karel Výstup Michal, Kostelníček Miroslav, Ondruch Petr Dohnal Josef, Macků Libor Horák Milan, Soustružník Michal, Dvořáček Milan Kňourek Drahoslav, Brázdilík Pavel Použité zkratky odrůd: Aurelius Hibernal Muškát moravský Müller Thurgau Neuburské Pálava Rulandské bílé Rulandské šedé Ryzlink rýnský Ryzlink vlašský Sauvignon Sylvánské zelené Tramín červený Veltlínské červené rané Veltlínské zelené Směs bílá. Au Hi MM Pa RŠ SZ TČ VČR Sm.b Cabernet Moravia Cabernet Sauvignon ankovka Modrý Portugal Rulandské modré atovavřinecké eigeltrebe Směs červená CS MP RM Sm.č.

3 O víně Rozdělení vín Podle obsahu cukru: suché víno: nejvýše g zbytkového cukru / litr polosuché víno:, g zbytkového cukru / litr polosladké víno:, g zbytkového cukru / litr sladké víno: minimální obsah g zbytkového cukru / litr Podle přívlastku: Stolní víno: stolní víno se vyrábí z hroznů sklizených na území České republiky, které dosáhly nejméně stupňů cukernatosti (hrozny s cukernatostí stupňů mohou být zpracovány na základě zvláštního povolení Ministerstva), nebo rmutu, moštu či vína získaných z hroznů odrůd moštových a odrůd registrovaných jako stolní i z dovozu. Stolní víno nesmí být označováno názvem odrůdy ani názvem vinařské oblasti. Jakostní víno: vyrábí se z hroznů moštových odrůd sklizených ve vinařských oblastech ČR, které dosáhly nejméně stupňů cukernatosti, nebo ze rmutu případně moštu z těchto hroznů. Je vyráběno ve dvou druzích. Jakostní víno bývá kromě základních údajů označeno názvem vinařské oblasti, ve které byly sklizeny hrozny pro jeho výrobu, a názvem odrůdy, ze které bylo vyrobeno. Odrůdové jakostní víno musí obsahovat nejméně % vína vyrobeného z odrůdy uvedené na obalu. Známkové jakostní víno smí být vyráběno smísením odrůdových jakostních vín. Víno s přívlastkem: vyrábí se z hroznů, nebo moštu jedné moštové odrůdy révy vinné stanovené pro vinařskou oblast prováděcím právním předpisem, sklizených ve viničních tratích. Víno s přívlastkem musí obsahovat nejméně % vína vyrobeného z odrůdy uvedené na obalu. Víno s přívlastkem bývá navíc označováno názvem přívlastku, názvem vinařské oblasti a vinařské obce a rokem sklizně hroznů. Stolní víno: vyrábí se z hroznů které dosáhly nejméně stupňů cukernatosti. Jakostní víno: vyrábí se z hroznů které dosáhly nejméně stupňů cukernatosti. Kabinet: vyrábí se z hroznů, které dosáhly nejméně stupňů přírodní cukernatosti. Pozdní sběr: vyrábí se z hroznů, které dosáhly nejméně stupňů přírodní cukernatosti. Výběr z hroznů: vyrábí se z hroznů, které dosáhly nejméně stupňů přírodní cukernatosti. Výběr z bobulí: vyrábí se z vybraných bobulí, které dosáhly nejméně stupňů přírodní cukernatosti. Výběr z cibéb: vyrábí se z vybraných bobulí, které dosáhly nejméně stupňů přírodní cukernatosti.

4 Ledové víno: vyrábí se z hroznů, které byly sklizeny při teplotách - C a nižších, v průběhu sklizně a zpracování zůstaly zmrazeny a získaný mošt vykazoval nejméně stupňů přírodní cukernatosti. Slámové víno: vyrábí se z hroznů, které byly před zpracováním skladovány na slámě či rákosu nebo byly zavěšeny ve větraném prostoru po dobu alespoň měsíců a získaný mošt vykazoval nejméně stupňů přírodní cukernatosti. víno Botrytický výběr: vyrábí se z hroznů napadených ušlechtilou plísní šedou. víno Barrique: víno zraje v dubových sudech a částečně přejímá jejich vůni víno Sur lie: víno leží v nádobách na jemných kvasnicích, které jsou míchány. Druhy vín Bílé víno: vyrobeno z bílých, růžových, červených, nebo modrých hroznů révy vinné. Při jeho výrobě se rmut (narušené slupky hroznů) ihned lisují a získává se čistý mošt ke kvašení. Pevné zbytky po lisování se nazývají matoliny. Růžové víno: vyrobeno z modrých hroznů bez nakvášení, u stolních vín šumivých a perlivých vín i ze směsi bílého a červeného vína. Červené víno: vyrobené pouze z modrých hroznů (protože červené barvivo se nachází pouze v těchto odrůdách), a to nakvášením nebo jejich tepelným zpracováním. Při jeho výrobě se rmut nechá několik dní kvasit. Slupky tak zůstávají v kontaktu s kvasící šťávou. Kvašení probíhá delší dobu a za vyšší teploty než u bílého vína. V červeném vínu jsou tak ve vyšší míře třísloviny a také léčivá látka resveratrol (ze slupek i z jadérek), který se vyskytuje i v bílém víně. Perlivé víno: vyrábí se ze stolních nebo jakostních vín sycením oxidem uhličitým, musí vykazovat nejméně % objemových celkového obsahu alkoholu a nejméně % objemových skutečného obsahu alkoholu; tlak v lahvi při teplotě 0 C musí být v rozsahu 0, až 0, MPa. Vína takto upravená jsou svěží a dobře pitelná. Ve srovnání se šumivými víny je perlivost těchto vín menší. Šumivé víno: jedná se o druh vína, ve kterém je rozpuštěn oxid uhličitý, vznikající při kvašení, kdy se cukr mění na alkohol a oxid uhličitý. Při výrobě ostatních vín oxid uhličitý volně uniká, při výrobě šumivých vín je tomu zabráněno tím, že víno při druhotném kvašení kvasí v uzavřené láhvi. Rozdělení sektů podle obsahu cukru: brut nature přírodně tvrdé : méně než g cukru / litr (cukr nebyl dodán) extra brut zvláště tvrdé : 0 g cukru / litr brut tvrdé : obsah cukru nižší než g cukru / litr extra sec extra dry : 0 g cukru / litr sec suché : g cukru / litr demi-sec polosuché : od 0 g cukru / litr doux sladké : více než 0 g cukru / litr

5

6 Vlastnosti vína Vlastností vína je velká škála a pokud chcete správně a přesně pojmenovávat všechny chutě, vůně a zrakové vjemy, měly byste si alespoň trochu zažít slovník vinařů, pojednávající o vlastnostech vína. Vezmeme to ale pěkně od začátku a pokusíme se vnést trochu světla do tohoto zajímavého světa pojmů. Čistota vína Jiskrné: Čiré: Opalizující: Zakalené: Zlomené: Víno s krystaly vinného kamene: nejvyšší stupeň čistoty vína, který je dosažen filtrací vína víno je průzračné, neopalizuje, ale ještě nejiskří průhledné, ale při pohledu proti světlu se paprsky lámou o jemné částečky nečistot zákal je způsoben vysráženými bílkovinami nebo jinými látkami víno, které bylo již vyškoleno, se znovu zakalilo se nepovažuje za zákal vína. Vinný kámen se vysráží do drobných krystalů, které však nesnižují jakost vína Barva vína: Slabá/nízká: Vysoká: Odpovídající: slabá vystihuje malou barevnost bílých vín, u červených vín je značena jako nízká vystihuje hnědavý tón barvy bílého vína, který je způsoben provzdušněním vína je přiměřena pro danou odrůdu a ročník Vůně vína: Vinná: Těžká: Jemná: Výrazná: Lahvová: Zralá: Vůně po stařině: Odrůdová: Muškátová: Kopřivová: Botrytidová: Vanilková: Broskvová: Cizí: Vadná: Vůně po korku: Vůně po sudu: vystihuje malou barevnost vína nasládle kořenitá vůně pozdních sběrů a dezertních vín vůně jemně zapadá do harmonie ostatních složek vína vůně výrazně převyšující ostatní složky se používá pro druhotné vůně, které vznikají ležením vína v láhvi označení pro směs vůně odrůdové i lahvové a vyskytuje se v kulminační zralosti lahvovaného vína připomíná vůni vypečené chlebové kůrky. Vzniká při zrání a stárnutí vína pomalou oxidací aromatických a chuťových látek vůně je typická pro určitou odrůdu vína u odrůd s muškátovou vůní bobulí hroznu např. Muškát Ottonel, Muškát žlutý, Irsay Oliver typická pro odrůdu Sauvignon (někdy připomíná i černý rybíz) se objevuje u hroznů po napadení plísní šedou typická pro mladá, ale zralá vína Rulandského červeného u odrůdy Muller Thurgau a vyjímečně Sauvignon vůně neodpovídá popisu na etiketě, nebo je vínu zcela cizí je vůně, která vznikla nemocí nebo vadou vína vůně a chuť vzniká vyluhováním tříslovin z korku, nebo také plísní korkové zátky vzniká nedostatečným ošetřením dřevěných sudů

7

8 Chuť vína podle PLNOSTI: Prázdné: Krátké: Lehké: Řídké: Plné: Dlouhé: Extraktivní: Tělnaté: Těžké: Robustní: Bohaté: obsahuje málo látek, které by chuť odlišovali od chuti doušku vody chuťový vjem trvá krátkou dobu mívá nižší obsah alkoholu. Bývá však harmonické, pitelné a vhodné ke stolování chybí mu extraktivnost a vůně a kyseliny jsou zastoupeny v plném rozsahu, která vzniká při nadměrné sklizni hroznů všechny důležité složky jsou bohatě ve víně obsaženy nebývá plné, ale některé (převážně) kořenité složky působí dlouhotrvající dojem ve většině plné s výrazně působícím vjemem extraktivních látek obsažených ve víně vyvolává dojem plnosti a harmonie, ale víno je s vyšším obsahem alkoholu a nižším obsahem aromatických látek u vína vyniká převážně alkohol a cukerný zbytek starší, převážně červené víno s vysokým obsahem extraktu i alkoholu. Víno je harmonické v chuti víno je vyzrálé, plné, harmonické Chuť vína podle OBSAHU ALKOHOLU Alkoholické: Nízkoalkoholické: Ohnivé: vyšší obsah alkoholu (přes %) je poznat již podle toho, že po promíchání vína ve sklence, víno ulpívá na stěnách sklenky. Vyšší obsah alkoholu, ale u vín může působit neharmonicky nižší obsah alkoholu ve víně způsobuje nedostatečné prokvašení cukru ve víně víno má větší obsah alkoholu v poměru k ostatním složkám Chuť vína podle OBSAHU KYSELIN Tvrdé: Ostré: Hladké: Měkké: Fádní: Ocelové: obsah kyseln ve víně je vysoký a vynikají nad ostatními složkami vína mladé víno s vyšším obsahem kysličníku uhličítého, který zvyšuje kyselost obsah kyselin je přizpůsoben ostatním složkám a kyselina nijak nevyniká s nízkým obsahem kyselin obsah kyselin je nízký a víno se stává neharmonické a nepodbízivé k delšímu pití víno má vysoký obsah kyseliny vinné a je velmi tvrdé Označení harmonie mezi složkami Rozbité: Drsné: Tupé: Distingované: Ploché: Jemné: ěží: Řízné: Jadrné: Pitelné: narušení jednotlivých složek, které sice mohou být v dobrém poměru, ale při školení nebo přepravě víno jeví nesoulad některá mladá vína projevuje před vyzráním čitelnou drsnost, která ale po vyzrání úplně zmizí červená zasířená vína bývají tupá, protože vyšší obsah kyseliny siřičité zamlží projev jednotlivých složek vína jemné víno, dokonale vyškolené, velmi dobrého původu s harmonicky sladěnými sožkami obsahuje málo složek, které by harmonii vína oživily. Většinou se jedná o lehká, ale nevhodně ošetřená vína, které ztratilo vůni i kyseliny příjemné víno, která má všechny složky, ale je méně výrazné víno, jehož harmonie je zdůrazněna příjemným obsahem kyselin a a výraz podtrhuje menší obsah kysličníku uhličitého harmonické víno s výraznějšími, jemnými kyselinami a plné chuti extraktivní, řízně tvrdé a perspektivní víno pobízející k dalšímu pití svou příjemnou harmonií

9 Vyrovnané: Pěkné: Dokonalé: Vyzrálé: Dobře vyvinuté: Hladké: Hebké: Sametové: Harmonické: Urozené: Noblesní: je to víno, jehož složky (aroma, kyseliny, alkohol) jsou ve správném vzájemném poměru a víno vzbuzuje lahodný pocit na jazyku je lehčí, harmonické a příjemné aromatické víno je plné, harmonické, extraktivní a příjemné aromatické víno je na vrcholu své jakosti a je podpořeno svým charakteristickým buketem víno má všechny znaky zralého vína - harmonickou chuť, jemný buket, a je téměř na vrcholu své jakosti plnější aromatické víno s vyšším obsahem glycerolu, který při ochutnání lehce klouže po jazyku se používá u jemných červených vín s nižší intenzitou barvy, menší obsahem kyselin a tříslovinou je výraz pro plná, vyzrálá červená vína s větší barevnou intenzitou a vyšším obsahem tříslovin, které se během zrání přeměnily na výraznou složku vína všechny složky vína jsou rovnoměrně zastoupeny a žádná nepůsobí rušivě víno z nejlepších poloh a odrůd vinné révy, vyrobené z dobře vyzrálých hroznů. Je dokonale vyzrálé a vyznačuje se jemnou vůní a chutí. Je to elegantní víno, po jehož napití zůstává dlouho příjemný dojem jakostní, plné a harmonické víno s jemnou chutí a výraznějším buketem Celkový dojem vína Zvětralé: Unavené: Němé: Travnaté: Tříslovité: Hořčina: Čisté: Výrazné: Bohaté: Kořenité: Suché: Se zbytkem cukru: nadměrným provzdušněním se ztratí všechny aromatické látky a naruší se tím harmonie složek víno, které prošlo velkým množstvím manipulací při odstaňování vedy či nemoci vína. Vína často bývají nepitelná víno je bez jiskry a nedají se téměř rozpoznat vlastnosti vína, může to také být způobeno podchlazením vína je mladé víno z horších ročníků, které obsahuje chlorofyl z nezralé třapiny je víno, v němž převažují třísloviny ned ostatními složkami tak silně, že se projevuje jako nepříjemná složka vína bývá cítit ve vínech, převážně z hroznů, který dozrávali za suchých podmínek je víno, které se nese v nenarušeném odrůdovém tónu bez postraních vůní a chutí ve víně vynikají některé složky, které lze později charakterizovat ve víně vyniká většina složek, víno je aromatické, extraktivní a vyzrálé označují se tak jakostní vína, obsahující kořenité látky, které zvyšují plnost vjemu je víno bez zbytku cukru chuťově postřehnutelných s postřehnutelnou sladností

10 Nejlépe hodnocená vína - podle odrůd vz Pěstitel Obec Odrůda dourč. rok body č.k.,,,,,0,0,0,0,0,0,,,,,,,,, BÍLÁ VÍNA Kolařík Jiří Šoustek J + J Blahuš Ivo Kolařík Jiří Tománek Alois Ing. Přilučík Antonín Keňo Radek AGRO Zlechov a.s. Březina Ladislav Šeděnka Josef Ježovi Gottwald Josef Hrňa antišek Kolařík L. - Vranka R. Gottwald Josef Valkovič antišek Ing. Brázdil Karel Prát Josef Brázdil Karel Polešovice Boršice Jalubí Zlechov Kudlovice Kudlovice Vinaři Mařatice Boršice 0 Buchlovice Boršice 0 Boršice Boršice RŠ MM TČ + VČR + SZ Hibernal Pálava Mília Solaris Aurelius Kerner, NM NM, NM ČEENÁ VÍNA Luža Vojtěch st. Kéry Peter Bičan Petr Kolařík L. - Vranka R. Švec Bronislav Šimoník Radim Čevela Jiří Prát Josef Nízl Jozef Kolařík Jiří Ďureška Zoltán Gaži Štefan Turecký Zdeněk Otépka Miroslav Ing. Velehrad Popovice 0 Dornfelder CS Merlot MP Nitra Pinot noir - rosé André Cuvée červené Dunaj RM + NM Nejlépe hodnocená vína budou návštěvníkům nalévána pouze do množství 0,0 dcl.,0,0,,,,,,,,,,,,.

11 Nejlépe hodnocená vína - sklizeň 0 vz Pěstitel Obec Odrůda dourč. rok body č.k.,,,,0,0,0,0,,,,,,,,,, BÍLÁ VÍNA Kolařík Jiří Šoustek J + J Blahuš Ivo Přilučík Antonín Keňo Radek AGRO Zlechov a.s. Adamík Antonín Tvrdoň antišek Kolařík L. - Vranka R. Chmelík Karel Šabík Štefan Valkovič antišek Ing. Řezníček Miloslav Brázdil Karel Prát Josef Brázdil Karel Machálek Karel Polešovice Jalubí Zlechov Huštěnovice Popovice Vinaři Mařatice Babice Boršice Boršice Kunovice RŠ MM Hibernal SZ Mília Solaris Aurelius Kerner +, NM, NM ČEENÁ VÍNA 0 0 Bičan Petr Bičan Josef Hrušák Jaroslav Čevela Jiří Bartoš Stanislav ČZS Kněžpole Bačuvčík Alois Hélia Antonín Boršice Vážany Kněžpole Topolná Vážany MP CS - rosé André Dornfelder,,,,,,,,

12 Nejlépe hodnocená vína - přírodní vz Pěstitel Obec Odrůda dourč. RŠ MM TČ + VČR + SZ Pálava Mília Solaris, NM NM, NM rok body č.k.,,,,,0,0,0,0,0,0,,,,,, BÍLÁ VÍNA Šoustek J + J Hanáček Petr Ing. Blahuš Ivo Kolařík Jiří Tománek Alois Ing. Přilučík Antonín Keňo Radek AGRO Zlechov a.s. Březina Ladislav Šeděnka Josef Ježovi Gottwald Josef Hrňa antišek Gottwald Josef Valkovič antišek Ing. Brázdil Karel Polešovice Modrá Boršice Jalubí Zlechov Kudlovice Kudlovice Vinaři Mařatice Boršice 0 Buchlovice Boršice 0 Boršice ČEENÁ VÍNA Luža Vojtěch st. Bičan Petr Šimoník Radim Nízl Jozef Gaži Štefan Čevela Jiří Ondráš Dušan Turecký Zdeněk Otépka Miroslav Ing. Velehrad 0 Merlot Pinot noir - rosé Dunaj MP RM RM + NM 0,0,,,,,,,,.

13 vz. Pěstitel Obec odrůda dourč. rok body č.k., Vystavená vína - řazení podle odrůd BÍLÁ VÍNA Aurelius Odrůda vznikla u nás křížením odrůd Neuburské x Ryzlink rýnský, Barva: zlatožlutá, Vůně: po lipovém květu, Chuť: vyrovnané, plné, extraktivní víno s mírně kořenitou chutí Prát Josef Aurelius Děvín Odrůda vznikla křížením odrůd Tramín červený x Veltlínské červenobílé. Barva: Krásná zlatožlutá barva. Vůně: intenzívní plná vůně, Chuť: Těžší kořenitá chuť s nižším obsahem kyselin. Valkovič antišek Ing. Děvín,0 Hibernal Bílá interspecifická moštová odrůda vzniklá mezidruhovým křížením odrůd Seibel 0 x Ryzlink rýnský. Víno je charakteru Ryzlinku rýnského, jemné sauvignonové tóny, příjemné kyseliny. Odrůda vhodná pro výrobu biovín a k barikování. Charakterové chuťové vlastnosti - zralá broskev, kořenité tóny. Kolařík L. - Vranka R. Březina Ladislav Ondráš Dušan Kudlovice Hibernal Hibernal Hibernal,,, Barva: světle žlutá, Vůně: ovocná, po jablkách, může být i méně výrazná až neutrální. Chuť: V chuti připomíná lískový ořech nebo banán. Víno je kořenitější s pikantní kyselinkou, je plné a extraktivní. Patří mezi nejoblíbenější odrůdy.např. hodí se pro technologii barrique a je základem k výrobě kvalitních šumivých vín nejen v oblasti Champagne.Víno plné, harmonické s vyšší intenzitou aromatických látek než u odrůdy Rulandské bílé, s níž je srovnávána. patří k nejčastějším vínům s přívlastkem od kabinetů až po výběry a ledové i slámové. Ježovi Kahánek Otakar Ing. arch. Šabík Štefan Bičan Josef Dvořáček Milan Švec Jiří Dvořáček Milan ml. Vinaři Mařatice Uh. Hradiště Huštěnovice Popovice Huštěnovice NM 0,,,,,,,

14 0 0 Horáček Pavel yšták Radek Otépka Miroslav Ing. Prát Josef Bánovský Antonín Jungman Antonín Kuneta Petr ČZS Kněžpole BD SENSORS Turecký Zdeněk Hanáček Petr Ing. Vrána Dalimil Valer Tomáš Švec Lumír Mikulka Petr Kubina Zdeněk Čevela Jiří Gaži Štefan Valkovič antišek Ing. Ondruch - Rozum Musil Josef Ing. St. Město Boršice Kněžpole Buchlovice 0 Modrá St. Město 0 Kudlovice Boršice 0 Vinaři Mařatice - Sur-lie NM 0,,,,,,,,,,0,0,,,,,,,,0,, Kerner je bílá moštová odrůda vzniklá křížením odrůd Trolínské x Ryzlink rýnský. Víno má jemné muškátové, lipové aromatické tóny velmi podobné Ryzlinku rýnskému. V chuti velmi vyrovnané, robustní s příjemnou dochutí, harmonické, často s přívlastkem. Brázdil Karel Boršice Kerner, Mília Odrůda byla vyšlechtěna ve Výzkumné stanici vinohradnické a vinařské v Šenkvicich. Vznikla jako kříženec odrůd Müller Thurgau x Tramín červený. Víno je jemně aromatické, extraktivní, s příjemnými a jemnými kyselinami. Valkovič antišek Ing. Mília, Muškát moravský Odrůda vznikla křížením odrůd Muškát Ottonel a Prachttraube. Moravský muškát (MOPR) je víno vysoké vůně a pronikavé harmonické chuti.barva: světle žlutá, Vůně: výrazná muškátová, někdy po černém rybízu, Chuť: jemně aromatické víno s nižší kyselinkou. Víno se používá do směsí známkových vín. Zrání začíná v polovině srpna. Dozrává středně raně, v poslední dekádě září. Zraje současně s odrůdou Müller Thurgau, proti níž má tu výhodu, že její hrozny tak nehnijí. Tománek Alois Ing. Boršice MM,0

15 0 Tvrdoň antišek Ondráš Dušan Měšťánek Vladimír Macků Libor Cukr Zdeněk Cukr Josef Dvořáček Milan ml. Chrástek Zdeněk Vlček Jaroslav Popovice Boršice Míkovice Boršice Boršice Huštěnovice Kudlovice Kudlovice MM MM MM MM MM MM MM MM MM 0 0,,,,,,,,, Müller Thurgau Jako domnělý kříženec mezi odrůdami Ryzlink rýnský a Sylvánské zelené. Barva: světle žluto-zelená, Vůně: jemná muškátová až kopřivově broskvová, Chuť: harmonická s nižším obsahem kyselin a příjemnými aromatickými látkami, extraktivní. Pro nižší obsah kyselin bývá často používán do směsí s pozdně zrajícími odrůdami, které mívají nadměrný obsah kyselin Přilučík Antonín Kocourek Petr Tománek Miloslav Ing. Kaňovský Karel Pernica Zdeněk Hubáček Oldřich Ing. Zábranský a spol. Macků Libor Žmolík Jiří Hrabica Jaroslav Ing. Prát Josef Hulcký Ivan Ing. Měšťánek Radek Caudr antišek Ing. ČZS Kněžpole Krejčiřík Ondra Večeřa Richard AGRO Zlechov a.s. Hudák Jozef Dočkal Stanislav Soustružník Michal Hlaváč Štefan Švec Anton Obdržálek Petr Kryštof Antonín Knot Stanislav Nedbálek Stanislav Mezuliáník Václav Galamboš Ján Vinaři Napajedla Jalubí Tupesy Boršice Kněžpole Boršice 00 Topolná Vinaři Mařatice Míkovice Boršice Napajedla 00 St. Město Vážany Babice Kněžpole Spytihněv Vážany Zlechov Kudlovice Vážany 0 Babice Vinaři Sady Kněžpole Topolná Blatnice Napajedla, NM 0,0,,,,,,,,,,,,,0,0,,,,,,,,,,,,,0,0, 0

16 Neuburské Jedná se o odrůdu vzniklou nahodilým křížením Veltlínské červené x Sylvánské zelené. Barva: světle zeleno-žlutá, Vůně: jemná muškátová až kopřivově broskvová, při zrání v láhvi malinová, ojediněle může připomínat nádech kouře. Chuť: harmonické, extraktivní, plné víno, s nižším obsahem kyselin a mírně nahořklou chutí. 0 0 Keňo Radek Bičan Petr Hubáček Oldřich Ing. Kolařík L. - Vranka R. Dvořáček Milan Šimoník Radim Jungman Antonín Švec Bronislav Vávra Luděk Lanšperk Josef Prát Josef Šupka antišek Bečica Miloslav Vlček Jaroslav Maňásek Josef Ing. Jurek Jan Vrána Dalimil Topolná Huštěnovice Popovice St. Město Babice Vinaři Mařatice Vinaři Mařatice Kudlovice Huštěnovice Vinaři Mařatice St. Město 0,0,,,,,,,,,,,,0,,,, Pálava Je křížencem odrůd Tramín červený a Müller Thurgau. Barva: zlatá, Vůně: vanilková, Chuť: víno je harmonické, aromatické a plné s vyšším obsahem kyselin oproti Tramínu,má kořenitou chuť. Protože dosahuje vysoké cukernatosti je vhodná pro výrobu přívlastkových vín. Gottwald Josef Šimoník Jan Čevela Jiří Boršice 0 0 Pálava Pálava Pálava 0 0,,, Pinot blanc Původ: Starodávná mutace rodu Pinot. Charakteristika: Středně velké až velké, kompaktní, někdy rozdvojené hrozny. Podlouhlé i kulaté, žlutozelené bobule, delikátně šťavnaté. Velmi citlivá na plíseň botrytis, pokud není napadena,dosahuje vynikajícího vyzrání hroznů. Víno: Velká paleta kvalitních vín, aromatických, ovocných s vůní jablek až po velká sladká likérová vína. Porubec Július Pinot blanc,

17 Rulandské bílé Barva: zlatavě zeleno-žlutá, Vůně: víno nemá výrazné aroma, vyznačuje se nutrální vůní, může vonět po mandlích, u výrazného vína i po chlebovince, Chuť: Víno je kulaté, plné ohnivosti, extraktivní s nasládlou chutí. U mladého vína můžeme zaznamenat vyšší kyselinku Kolařík Jiří Hanáček Petr Ing. Bičan Josef Chrástek Michal Švub Jan Hlaváček - Snopek Luža Tomáš Ing. Kolařík L. - Vranka R. Hejda Milan Kutálek antišek yšták Radek Chrástek Zdeněk Ondruch - Rozum Šeděnka Josef yšták Radek Ondruch - Rozum Vávra Jiří Šuranský Mikel Petr Slančík Jan Hrňa Josef Cukr Zdeněk Balíček - Hruška Mezuliáník Václav Hanáček Antonín Ondruch - Rozum Kovařík Pavel Kuneta Petr Valer Tomáš Dočkal Stanislav Janeček Ladislav Šimoník Radim Gajdošík Pavel Bratři Dibďákovi Bazala Bohuslav Maňásek Josef Ing. Hronová Jana Bc. Knot Stanislav Kovařík Pavel Modrá Míkovice Velehrad Napajedla Vážany St. Město Kudlovice Kudlovice St. Město Tupesy Kudlovice Kudlovice Boršice Kudlovice Blatnice Vinaři Mařatice Kudlovice 0 Kudlovice 0 Kudlovice Huštěnovice Huštěnovice Vinaři Sady Kněžpole Kudlovice ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,0,0,0,0,,,,,,,,0

18 Ryzlink rýnský Barva: světle žluto-zelená, Vůně: květinová, typická - po lipovém květu, muškátová, broskvová nebo jako luční květy,chuť: peprně kořenitá a plná zvýrazněnou pikantní kyselinkou, někdy i vyššími a delikátními aromatickými látkami, jež zaujmou nevtíravým a přece dlouho trvajícím vjemem. Je to odrůda, která má vysokou mezinárodní prestiž, získanou zejména výběry z přezrálých bobulí. Říká se o něm, že je to víno králů a král vín Šoustek J + J Přilučík Antonín Nízl Jozef Kraváček Vít Kolařík Jiří Pekárek Radomír Dvořáček Milan Machálek Karel Medek Josef Kolařík L. - Vranka R. Bičan Petr Petratur Antonín Gottwald Vladimír Smištík Ivo Medek Zdeněk Luža Vojtěch ml. Chmelík Karel Vranka Libor Kryštof Antonín Dočkal Stanislav Fusek Květoslav Dohnal Josef Švec Lumír Ježovi Pollák Lubomír Macků Libor Polášek Marcel Bánovský Antonín Sladký Petr Jankela Štefan Bečica - Juračka Rozumek Jiří Dvořáček Milan ml. Drobil - Dohnálek Adamík Antonín Hron Josef Hanák Jindřich Vranka Miloš Mezuliáník Václav Prát Josef Zatloukal Alois Šuranský Polešovice Jalubí Kudlovice Huštěnovice Kunovice Vinaři Sady Uh. Hradiště Boršice Vinaři Sady Popovice Velehrad Vinaři Mařatice Boršice 0 Vinaři Sady Kudlovice Kudlovice Tupesy Kudlovice Vinaři Mařatice Spytihněv Míkovice Spytihněv Boršice Míkovice Vinaři Sady Huštěnovice Vážany Huštěnovice Vinaři Sady Tupesy Blatnice Sady Kudlovice, NM NM 0 0 0,,,0,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,0,0,,,,,,,,,,,,,0,,,0

19 Rulandské šedé Barva: zlato-žlutá, Vůně: jemná odrůdová až neutrální, Chuť: Plná, kořenitá a extraktivní, často se zbytkovým cukrem. Mladá vína vykazují někdy vyšší kyselost. Víno je velmi vhodné do archivu, vyznačuje se plností decentností a vyšší barevností. Nenapodobitelný charakter z něj činí skvost mezi víny. 0 Blahuš Ivo Tománek Libor Kolařík Jiří Dvořáček Milan ml. Hlaváček - Snopek Keňo Radek Kahánek Otakar Ing. arch. Zajíc Antonín Durník Vladimír Rozumek Jiří Maňásek antišek Ing. Šuranský Jungman Antonín Modrá Huštěnovice Míkovice Uh. Hradiště Vinaři Mařatice Boršice Babice Kudlovice RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ, NM,,0,,,,,,,,,,, Ryzlink vlašský Barva: světle zeleno-žlutá, Vůně: neutrálně vinná, příjemně květinová nebo jablečná (zelená jablka), Chuť: příjemně svěží jemné víno s výraznými kyselinami, je plné a harmonické. Víno bývá velmi dobré jakosti, v příznivých letech dává výjimečná vína. Má vyšší obsah kyselin, používá se do směsí k výrobě šumivých vín Gottwald Josef Řezníček Miloslav Obdržálek Petr Hlaváček - Snopek Hrňa Zdeněk Chrástek Michal Šimoník Jan Luža Tomáš Ing. Smištík Ivo Kubina Tomáš Sekanina Stanislav Hélia Antonín Sedlář Pavel Slažák Viliam Kalmán Jaroslav Chrástek zdeněk Kolařík L. - Vranka R. Macků Libor Jungman Antonín Švec Anton Slezák Radek Čevela Václav Nízl Jozef Boršice 0 Babice Babice Míkovice 0 0 Velehrad Vinaři Sady 0 Topolná Vážany Vinaři Sady Kudlovice Míkovice Vážany Tupesy 0 0 0,,,,,,,,,,,,0,0,0,0,0,,,,,,,0

20 Sauvignon Barva: je světle zeleno-žlutá, Vůně: výrazná broskvová, nebo kopřivová vůně, i po černém rybízu, Chuť: kořenitě plná, výrazně ovlivněná vůní. Mladé víno obsahuje výrazné kyseliny, zráním přecházejí složky vína do harmonického souladu. Patří mezi nejjakostnější vína. V současné době se víno této odrůdy těší ve světě velké oblibě, zejména typy vyráběné s nádechem vůní z nových dubových sudů barrique. 0 AGRO Zlechov a.s. Hrňa antišek Švub Jan Zapletal Břetislav Ing. Durník Vladimír Mikulčík Roman Prát Josef ýbort Tomáš Ing. Sladký Petr Náplava Josef Švec Jiří Janeček Ladislav Machová Martina Mgr. Ondruch - Rozum Šimoník Radim Kovařík Libor Kotlaba Bronislav Buchtík antišek Zlechov Buchlovice Jalubí Boršice Popovice Boršice Míkovice Polešovice Popovice 0 Veselá u Zlína Babice 0 Spytihněv 0,0,,,,,,,,,,,,0,,,0,, Solaris Solaris je velmi raná moštová odrůda určená k výrobě bílých vín, kříženec odrůd Merzling [Seyval blanc x (Ryzlink rýnský x Rulandské šedé)] x Gm (Severnyj x Muškát Ottonel). Víno je plné vysoké kvality, často s vysokým zbytkovým cukrem, s dostatečnou aciditou a s vysokým obsahem alkoholu. V kabinetní kvalitě nebo při výrobě burčáku má Solaris muškátovo-ovocné aroma, kombinaci aroma odrůd Merzling a Muškát Ottonel. Ve vyšších kvalitách (výběr z bobulí, slámová vína) je potom více ovocnější a květinový s velmi jemným muškátem. Jiné prameny uvádějí, že v chuti bývají tóny připomínajícími ananas a lískový oříšek. Je vhodná do cuvée s méně cukernatými mošty odrůd Ryzlink rýnský či Rulandské bílé. 0 Brázdil Karel Boršice Solaris, NM, Sylvánské zelené Barva: žluto-zelená, Vůně: pikantní, v mladších ročnících travnatá, Chuť: plná, extraktivní, mírně kořenitá, v mladších ročnících s vyšší kyselinkou. V dobrém roce je víno vhodné k dlouhodobějšímu zrání vláhvi a je velmi ceněné. Hrňa antišek Chmelík Karel Hlaváček - Snopek Hulcký Ivan Ing. Buchlovice Vinaři Mařatice Míkovice St. Město SZ SZ SZ SZ 0,,,,

21 Kahánek Otakar Ing. arch. Lanšperk Josef Měšťánek Antonín ČZS Kněžpole Uh. Hradiště Babice Vážany Kněžpole SZ SZ SZ SZ NM,,0,, Tramín červený Barva: zlatožlutá, Vůně: plná a kořenitá vůně, někdy připomíná vůni růží, Chuť: Víno je plné, extraktivní, kořenité s nižším obsahem kyselin, často se zbytkovým cukrem. Je také charakterizováno jako silné - alkohol není v rovnováze s kyselinami. Pro svoji ojedinělost se stává vyhledávanou specialitou mezi milovníky vín. 0 Březina Ladislav BD SENSORS Dvořáček Milan Přilučík Antonín Nedbálek Stanislav Čevela Václav Slažák Martin Švec Lumír Lapčík Miroslav Ing. Zich Ladislav Kudlovice Buchlovice Huštěnovice Jalubí Topolná Tupesy Kudlovice Topolná 0 TČ TČ TČ TČ TČ TČ TČ TČ TČ TČ 0,0,,,,,,,0,,0 Veltlínské červené rané Barva: zlatožlutá, Vůně: neutrální vinná vůně, Chuť: kořenité víno s nižším obsahem kyselin, širší extraktivní chuť. Víno je zlatožluté barvy, neutrální vůně, plné a s nízkým obsahem kyselin. Při vyšší cukernatosti moštů se objevují i medové tóny. Doložílek Radek 0 Grebeníček Antonín Boršice Modrá VČR VČR,, Veltlínské zelené Barva: světle žlutá barva, Vůně: od jemně muškátové až po medově lipovou, Chuť: ěží, extraktivní víno, jemně nahořklé, kořenité, plné. Příjemná kyselinka zanechává dlouhotrvající chuťový vjem. Dobře vyzrálé hrozny Veltlínského zeleného poskytují moky nenapodobitelných vůní a chutí. Je to inteligentní odrůda, mající navíc i dobrý potenciál zrání. 0 0 Kolařík Jiří Adamík Antonín Rohrhofer Švec Bronislav Valer Tomáš Obdržálek Petr Forman Vojtěch Dvořáček Milan Huštěnovice Gedersdorf Popovice 0 Babice Vážany Huštěnovice,,0,,,,,,

22 0 Kuneta Petr Valkovič Stanislav Kubina Tomáš Luža Vojtěch st. Ondruch - Rozum Čevela Václav Sedlář Pavel Ondruch - Rozum Bazala Bohuslav Blahuš Ivo Porubec Július Hrňa Zdeněk Horáček Pavel Kovařík antišek Horáček Pavel Tománek Alois Ing. Vávra Jiří ČZS Kněžpole Kalmán Jaroslav Vranka Miloš Mikulčík Roman Mužský sbor Kudlovice Slažák Tomáš Tomášů Václav Nízl Jozef Náplava Josef Vranka Mloš Vranka Tomáš 0 Velehrad Tupesy Vinaři Sady Huštěnovice 0 Babice 0 Boršice Kněžpole Popovice Kudlovice Boršice Polešovice 0 0,,,,,,0,0,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Směs bílá odrůdově určená Šeděnka Josef Machálek Karel Štolfa Antonín Pekárek Radomír Verbík Radomír Tvrdoň antišek Verbík Radomír Kovařík Pavel Valer Tomáš Keňo Radek Pavlíček Jaroslav Hátle Miroslav Hanák Jindřich Buchtík antišek Vlček Jaroslav Kutálek Antonín Hátle Miroslav Zich Ladislav Kudlovice Kunovice Boršice 0 Popovice Kudlovice 0 Vážany Vinaři Sady Tupesy Kudlovice Vážany Vinaři Sady 0 + VČR MM + + SZ + + TČ + + MM MM + + VČR + MM + RŠ + Hi + Pa + RŠ Au VČR + MM TČ NM 0 NM NM,0,,,,,,0,,,,,,,,0,,,

23 Směs bílá Buják Jiří Mikel Petr Stoprounští vinaři Březina Ladislav Vávra Jiří Švec Stanislav Ing. Čevela Jiří Sladký Petr Kudlovice 0 Boršice Kudlovice Modrá Míkovice Sm. b. Sm. b. Sm. b. Sm. b. Sm. b. Cuvée bielé Sm. b. Sm. b.,,,,0,,,, Dobré víno tvoří dobrou krev, dobrá krev je předpokladem dobré nálady, dobrá nálada přináší dobré myšlenky, dobré myšlenky dávají vzniknout dobrým skutkům, dobré skutky dělají člověka ČLOVĚKEM. ( Z moudrosti starých Čechů )

24 Vystavená vína - řazení podle odrůd ČEENÁ VÍNA Agni Kříženec André a Irshai Oliver, vyznačuje se vysokou cukernatostí a brzkým zráním. Víno je plné, zvláštního pro červená vína nezvyklého typu s výrazným muškátovým aromatem. Ondráš Dušan Agni, Alibernet Odrůda vznikla křížením odrůd Alicante Bouschet a Cabernet Sauvignon. Barva: velmi intenzivní, tmavě červená barva, Vůně: po černém rybízu, Chuť: drsnější, travnatá, v horších ročnících s vyšší kyselinkou. Víno je vhodné do kupáží, jako barvířka se používá k dobarvování vín. Ondráš Dušan Vranka Miloš Alibernet Alibernet,, André Odrůda vznikla křížením odrůd ankovka x atovavřinecké. Barva je obvykle tmavá, intenzivní červená. Vůně je odrůdová, svou hloubkou a plností připomíná jižní typy vín. Chuť vína je harmonická, jde o extraktivní víno. Chuť je v mládí výrazně kyselá a hrubá, vyzrálé víno je plné, aromatické s tříslovinou. Kvalitní víno odrůdy André je vhodné k dlouhodobějšímu zrání v láhvi. 0 Kolařík Jiří ČZS Kněžpole Macků Libor Měšťánek Vladimír Šabík Štefan Kněžpole Míkovice Boršice André André André André André,,,,, Cabernet Moravia Odrůda vznikla zkřížením odrůd eigeltrebe x Cabernet anc. Víno má tmavou granátovou barvu, je plné a po odbourání kyseliny jablečné je harmonické s jemným kabernetovým aroma a specifickou chutí. Zráním vína se stupňuje jeho plnost i harmonie. Vhodné i pro skladování v dubových sudech "barrique" Bičan Petr Kolařík Jiří Večeřa Richard Vážany,,,

25 Štolfa Antonín Boršice 0, Kolařík L. - Vranka R., Jungman Antonín,0 Kocourek Petr Tupesy, Vinařství Medek Vinaři Sady, Blahuš Ivo, Nedbálek Stanislav Topolná, oboda Pavel Ing. Boršice, Matějek Miroslav Boršice, 0 Bečica Miloslav Vinaři Mařatice, Caudr antišek Ing. Babice, Šimoník Radim, Čevela Václav Tupesy,0 Ondráš Dušan Fusek Květoslav Kudlovice,,, NM 0 Cabernet Sauvignon Jde pravděpodobně o křížence odrůd Cabernet anc x Sauvignon. Barva: intenzivně červená, Vůně: po černém rybízu, Chuť: travnatá, drsnější, zráním nabývá plnosti a odrůdového charakteru vína. Je to odrůda, která si vydobyla pro vynikající jakost a dlouhou uchovatelnost červených vín nejvyšší uznání. Zráním víno získává vynikající jakost. 0 Švec Bronislav Ježovi Švub Jan Tománek Alois Ing. Řezníček Miloslav Obdržálek Josef Čevela Václav Otépka Miroslav Ing. Sladký Petr Popovice Vinaři Mařatice Boršice Babice Spytihněv Tupesy Míkovice CS CS - barrique CS CS CS CS CS CS CS 0,,,,,,,,, Dornfelder Víno je výrazně tmavě červené, s výrazným ovocitým aroma, extraktívní až tělnaté chuti s doznívajícím vjemem po kyselinách, podle ročníku až velmi výrazným. Vína jsou obvykle výborné kvality, bývají však více vhodnější ke scelování než jako vína krycí. 0 Kolařík L. - Vranka R. Bačuvčík Alois Blahuš Ivo Přilučík Antonín Neumann Michal Kubina Zdeněk ČZS Kněžpole Koláč Jaroslav Topolná Jalubí Topolná 0 0 Kněžpole Vinaři Mařatice Dornfelder Dornfelder Dornfelder Dornfelder Dornfelder Dornfelder Dornfelder Dornfelder,,,,,,,,

26 0 Huňka David Mikel Petr Bednařík Petr Keňo Radek Dohnal Josef Modrá Veselá u Zlína Tupesy Dornfelder Dornfelder Dornfelder Dornfelder Dornfelder,0,,,, Dunaj Odrůda Dunaj byla vyšlechtěna na Komplexním výzkumném ústavu vinohradnickém a vinařském v Bratislavě. Jedná se o křížence odrůd (Muškát Bouchet x Oportó) x atovavřinecké /. Víno má tmavočervenou barvu s výraznou chuťovou plností a v chuti a vůni jsou tóny přezrálých višní a třešní. Gaži Štefan Dunaj, ankovka Barva: tmavě rubínová, Vůně: připomíná jádra peckovin, někdy jemně skořicová, Chuť: Plná, příjemně drsná, víno je pikantní. Mladá vína bývají tvrdá, zvýrazněná trpkostí po tříslovinách, extraktivní s vyšší kyselinkou. Víno vyzrává do bohaté šíře.víno je velmi dobré kvality, je vhodné do archivu, využívá se také k výrobě barrique. Říká se o něm, že je rozmarné jako nestálá žena a že má všechny její dobré i špatné vlastnosti. 0 Luža Vojtěch st. Bičan Josef AGRO Zlechov a.s. Forman Vojtěch Kadlec Bečica - Juračka Valkovič Stanislav Šimoník Radim Lunda Martin Blahuš Ivo Horák Milan Škrabalová Petra Jungman Antonín Chrástek Zdeněk Velehrad Zlechov Vážany Pohořelice Vinaři Sady Vracov Kudlovice Kudlovice,0,,,,,,,,,,,0,,0 Merlot Je stará, pozdní moštová modrá odrůda, jejíž přesný původ křížení není znám. Pochází z ancie, její genetický původ ukazuje na křížení s Cabernetem. Víno je plné, výborné kvality a chuti, tmavé barvy. Merlot je poněkud jemnější, kulatější a především bohatý na taniny, než Cabernet Sauvignon. Obě odrůdy se často kombinují, aby se vzájemně doplňovaly. Dobrý Merlot lze poznat podle vůně a chuti červeného ovoce (obvykle třešně, někdy červený rybíz). Šimoník Radim Dostálek Antonín Vinaři Mařatice Merlot Merlot,,

27 Balíček - Hruška Kudlovice Merlot 0, Modrý portugal Barva: rubínová, Vůně: jemná, květinová, Chuť: příjemná, sametová, víno je lehčí s nižším obsahem kyselin, jemně natrpklé. Víno rychle vyzrává, nedá se déle uchovat, užívá se ke scelování s tvrdými a kyselými víny které tak zjemňuje. Modrý Portugal je navíc odrůda i dostatečně inteligentní a plastická. Dobře se přátelí v kupážích červených vín s frankovkou i svatovavřineckým. Modý Portugal také v posledních letech dokazuje, že je odrůdou i s dostatečným obranným potenciálem. Jen silné víno se totiž dokáže ubránit ataku nových prvků vinařské moderny - např. barikové technologii. Setkáváme se však již i s barikovým provedením této sympatické odrůdy. 0 Čevela Jiří Čevela Jiří Sladký Petr Slezák Radek Hrňa Zdeněk Mezuliáník Václav Medek Zdeněk Míkovice Vážany 0 Blatnice Popovice MP MP MP MP MP MP MP,,,,,,0,0 Nitra Odrůda vyšlechtěná ve VÚV v Bratislavě. Vznikla křížením odrůd Castets x Abouriou noir /. V dobrých ročnících je kvalita vína mimořádná s kabernetovým charakterem. Barva je intenzivní tmavá barva s vysokým extraktem. Víno je harmonické s vyšším obsahem tříslovin, vhodné pro delší archivaci. Prát Josef Ondráš Dušan Nitra Nitra,, Regent Regent je raná až středně pozdní, interspecifická moštová odrůda révy, určená k výrobě červených vín, která byla vyšlechtěna roku v Německu, kříženec odrůd Diana (kříženec Sylvánské zelené x Müller Thurgau) a Chambourcin. Jako zajímavosti lze uvést, že patří k nejúspěšnějším interspecifickým modrým moštovým odrůdám, že v katalogu VIVC je uveden původ Vitis vinifera a dále, že se omezeně pěstuje též jako stolní odrůda. Víno vyšších jakostí s intenzívní, příjemnou a teplou tmavě červenou barvu, s plným, ovocitým tělem a se středním obsahem taninů. V aroma najdeme třešně, červený rybíz, typově by se vína snad dala přirovnat k vínům z odrůdy Dornfelder. Lunda Martin Vracov Regent, Rulandské modré Víno je plné, jakostní, v mládí ostružinové chuti, v plné zralosti sametové, kořenité s hořkomandlovou příchutí. Kvalitu a odrůdovou charakteristiku získává zráním v láhvi i sudech. Barva je světlejší, u starších vín až cihlově červená. Má větší množství kyselin.

28 0 Ondráš Dušan Maňásek antišek Ing. Blahuš Ivo Zábranský a spol. Kahánek Otakar Ing. arch. Stodůlka Miroslav Babice Vinaři Mařatice Uh. Hradiště Boršice RM RM RM RM RM RM, NM,,,,,, atovavřinecké Barva vína je obvykle sytě červená, přechází až do fialova. Ve vůni je víno ovocité s typickým odrůdovým aroma, připomíná sušené švestky, povidla nebo černý rybíz. Chuť je plná, příjemně natrpklá - mladší ročníky obsahují více kyselin. Víno je plné, kvalitní, je vhodné do směsí zejména s Modrým Portugalem Kéry Peter Hrušák Jaroslav Zapletal Břetislav Ing. Šimoník Jan Bačuvčík Alois Blahuš Ivo Mančík Jiří Šimoník Jan Šimoník Radim Buchtík Zdeněk Večeřa Vladimír Kaňovský Karel Kořínek Horymír Kubina Zdeněk Neumann Michal Gajdošíková Věra Knot Stanislav Kubina Zdeněk Musil Josef Ing. Pekárek Radomír Porubec Július Slančík Jan Boršice Jalubí 0 Topolná Napajedla 0 Boršice Napajedla Kněžpole Boršice 0 Topolná 0 Kudlovice Kněžpole 0 Vinaři Mařatice Kudlovice 0 0,0,,,,,,,,,,,0,0,0,,,,,,0,,0 eigeltrebe Tato odrůda byla vyšlechtěna křížením odrůd atovavřinecké a ankovka. Barva: temně červená, Vůně: jemná, může připomínat švestky, Chuť: mladé víno je hrubší a drsné; po vyzrání velmi jemné, harmonické, s jemnou tříslovinkou. Z dobře vyzrálého hrozna však poskytuje tmavě zabarvené, granátové víno se zábleskem fialek. Po roce zrání pak překvapí ovocně kořenitou vůní a hebkou, sametovou chutí. 0 Turecký Zdeněk Hélia Antonín Obdržálek Josef Hlaváčková Eva Kadlec 0 Vážany Spytihněv 0 Boršice Pohořelice NM,,,,,

29 0 0 Vávra Luděk Ondruch - Rozum Kolařík Jiří Řezníček Miloslav Tománek Libor Obdržálek Petr Zábranský a spol. Hrabica Antonín Brázdilík Pavel Maňásek Josef Ing. Kraváček Vít Sekanina Stanislav Mančík Jiří Večeřa Vladimír Kaňovský Karel Horáček Pavel Behrik Štěpán Adamík Antonín Hanák Jindřich St. Město Babice Modrá Babice Vinaři Mařatice Napajedla 00 Kudlovice Huštěnovice Kudlovice Topolná Napajedla Napajedla Kněžpole Napajedla 0 Huštěnovice Tupesy 0,,,,0,0,,,,,,,,,0,0,,,0,0 Směs červená odrůdově určená Otépka Miroslav Ing. Balíček - Hruška Šeděnka Josef Buchtík antišek Petratur Antonín Hron a spol. Kudlovice Kudlovice Uh. Hradiště Vinaři Sady RM MP + + MP André + NM NM,,,,,, Směs červená odrůdově neurčená 0 Ďureška Zoltán Macků Petr Hřebíček Vít Verbík Radomír Míkovice Tupesy Cuvée červené Sm. č. Sm. č. Sm. č.,,,0,

30 RŮŽOVÁ VÍNA rosé Rosé 0 0 Nízl Jozef Keňo Radek Bartoš Stanislav Vranková - Šestáková Jungman Antonín Keňo Radek Otépka Miroslav Ing. Machálek Karel Keňo Radek Turecký Zdeněk Mikulčík Roman Hlaváček - Snopek Mikel Petr Kubina Tomáš Kadlec Hulcký Ivan Ing. Šimoník Jan Drobil - Dohnálek Mezuliáník Václav Čevela Aleš Vážany Kunovice 0 Popovice Míkovice 0 Pohořelice St. Město 0 Vážany Blatnice Jankovice 0 Pinot noir - rosé - rosé CS - rosé Agni - rosé André - rosé Blauburger - rosé - rosé - rosé - rosé - rosé André - rosé - rosé Dornfelder - rosé Sm. č. - rosé Dornfelder - rosé - rosé + - rosé - rosé - rosé Nitra - rosé NM,,,,,,,,,,,,,,,0,0,,,,0 0

31

32 . MIPEXA s.r.o. CNC obrábění NC Bearbeitung 0 Tel.: Fax.:

33

34

35

36

37

38

39

40

VINNÝ LÍSTEK. 45 Kč. 45 Kč

VINNÝ LÍSTEK. 45 Kč. 45 Kč Aperitivy Martini Bianco Aromatické a sladké Martini Bianco používá jako svůj základ kvalitní a jemnou směs italských bílých suchých vín. Směs aromatických bylin a vanilky mu dodává jeho charakteristickou

Více

Veltlínské zelené polosladké bílé víno odrůdové jakostní 0,75 l 189,00 Kč. Müller Thurgau suché bílé víno jakostní 0,75 l 189,00 Kč

Veltlínské zelené polosladké bílé víno odrůdové jakostní 0,75 l 189,00 Kč. Müller Thurgau suché bílé víno jakostní 0,75 l 189,00 Kč Naše vinařství vzniklo v roce 1992 přirozeným vývojem a vyvíjelo se během 20 let od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, které se hlásí k modernímu stylu nejenom architekturou a vybavením, ale

Více

Česká republliika bííllá víína 0,,750 ll Vellttllíínsské zellené,, jjakossttníí -- ssuché 2011 160,,- Zlatavá barva, delikátní, ovocně - trávové aroma v pozadí se objevují tóny mandlí, chuť je svěží, sametová,

Více

Archivní vína. Tramín červený 1981 0,75 L 3849,- Kč. Muškát Ottonel 1983 0,75 L 3099,- Kč. Veltlínské zelené 1987 0,75 L 2299,- Kč

Archivní vína. Tramín červený 1981 0,75 L 3849,- Kč. Muškát Ottonel 1983 0,75 L 3099,- Kč. Veltlínské zelené 1987 0,75 L 2299,- Kč Vinný lístek Archivní vína Tramín červený 1981 0,75 L 3849,- Kč Muškát Ottonel 1983 0,75 L 3099,- Kč Veltlínské zelené 1987 0,75 L 2299,- Kč Frankovka 1987 0,75 L 1199,- Kč Neuburské 1997 0,75 L 649,-

Více

ROZLÉVANÁ VÍNA BÍLÁ ROZLÉVANÁ VÍNA RUŽOVÁ ROZLÉVANÁ VÍNA ČERVENÁ ROZLÉVANÁ VÍNA ŠUMIVÁ SEKTY A CHAMPAGNE

ROZLÉVANÁ VÍNA BÍLÁ ROZLÉVANÁ VÍNA RUŽOVÁ ROZLÉVANÁ VÍNA ČERVENÁ ROZLÉVANÁ VÍNA ŠUMIVÁ SEKTY A CHAMPAGNE ROZLÉVANÁ VÍNA BÍLÁ Veltlínské zelené Rakvice 0.2 l Chardonnay Chile 0.2 l Frizantino Itálie 0.2 l Trebiano Itálie 0.2 l ROZLÉVANÁ VÍNA RUŽOVÁ Frankovka rosé kabinet 0.2 l ROZLÉVANÁ VÍNA ČERVENÁ Modrý

Více

Bohemia Sekt demi sec Rosé. Bohemia Sekt Chardonnay brut. Bohemia Sekt nealkoholický

Bohemia Sekt demi sec Rosé. Bohemia Sekt Chardonnay brut. Bohemia Sekt nealkoholický Šumivá vína - Sekty Bohemia Sekt demi sec 240,-Kč 0,75l - Bohemia Sekt demi sec je šumivé víno harmonické, jemně nasládlé chuti a svěží, středně plné květnaté vůně. Cuvée je sestavováno podle originální

Více

Vinařství Mikulica. Miroslav Mikulica

Vinařství Mikulica. Miroslav Mikulica Vinařství Mikulica Rodinné vinařství Mikulica sídlí ve Velkých Pavlovicích na jihu Moravy. Produkujeme si své hrozny, ze kterých vyrábíme především přívlastková vína. Lahvujeme jen asi 25 tisíc lahví,

Více

0,75 l Bohemia Sekt demi sec 220,-Kč

0,75 l Bohemia Sekt demi sec 220,-Kč Šumivá vína - Sekty 0,75 l Bohemia Sekt demi sec 220,-Kč Bohemia Sekt demi sec je šumivé víno harmonické, jemně nasládlé chuti a svěží, středně plné květnaté vůně. Cuvée je sestavováno podle originální

Více

Úvodní slovo... Program. Vysvětlivky a seznam použitých zkratek. Vážení návštěvníci, přátelé dobrého vína!

Úvodní slovo... Program. Vysvětlivky a seznam použitých zkratek. Vážení návštěvníci, přátelé dobrého vína! 6. ČULSKÝ KOŠT Úvodní slovo... Vážení návštěvníci, přátelé dobrého vína! Vítáme vás na šestém ročníku Čulského koštu tradičně konaného v kulturním domě ve Slupi. Letošní ročník se může pochlubit nejen

Více

Rozlévaná sudová bílá vína. Rozlévaná sudová červená vína. La Cantina Chardonnay, Itálie. karafa karafa. La Cantina Merlot, Itálie.

Rozlévaná sudová bílá vína. Rozlévaná sudová červená vína. La Cantina Chardonnay, Itálie. karafa karafa. La Cantina Merlot, Itálie. Vinný lístek Rozlévaná sudová bílá vína La Cantina Chardonnay, Itálie 0,1l 20 Kč 0,5l 90 Kč 1 litr 180 Kč Rozlévaná sudová červená vína La Cantina Merlot, Itálie 0,1l 20 Kč 0,5l 90 Kč 1 litr 180 Kč Champagne

Více

Č. vz. Odr. Název vína Jak. zař. Ročník Kat. Zb. cukr. Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn.

Č. vz. Odr. Název vína Jak. zař. Ročník Kat. Zb. cukr. Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn. Národní soutěž vín - znojemská podoblast 2012 Č. vz. Odr. Název vína Jak. zař. Ročník Kat. Zb. cukr. Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn. Kategorie (A-Bílá vína suchá a polosuchá) Ryzlink vlašský

Více

Není větší poezie bez rýmů a strof, než když přátelé víno pijí a rozumí si beze slov (V. Závada)

Není větší poezie bez rýmů a strof, než když přátelé víno pijí a rozumí si beze slov (V. Závada) 29. března 2014 Není větší poezie bez rýmů a strof, než když přátelé víno pijí a rozumí si beze slov (V. Závada) Vážení přátelé, milovníci dobrého vína, srdečně Vás vítáme na výstavě vín, kterou pořádají

Více

Víno je nápojem králů, víno je nápojem se staletou tradicí, víno je jedinečný prostředek jak povznést gastronomii na vyšší úroveň.

Víno je nápojem králů, víno je nápojem se staletou tradicí, víno je jedinečný prostředek jak povznést gastronomii na vyšší úroveň. Víno je nápojem králů, víno je nápojem se staletou tradicí, víno je jedinečný prostředek jak povznést gastronomii na vyšší úroveň. Dovolte nám představit Vám jedinečný výběr vín, který je snouben spolu

Více

Víno rozlévané. Víno jakostní bílé

Víno rozlévané. Víno jakostní bílé Víno rozlévané Bílé víno dle nabídky 0,20 l 36, Růžové víno dle nabídky 0,20 l 40, Červené dle nabídky 0,20 l 36, Víno jakostní bílé Chardonnay 0,75 l 180, Suché Je moderní víno ze světového sortimentu.

Více

Bílá vína oblast Morava

Bílá vína oblast Morava Bílá vína oblast Morava Decentní muškátové aroma působí velice příjemným 0,75... dojmem. Chuť vína je ušlechtilá, svěží a nekomplikovaná. Mikrosvín Mikulov podoblast Znojemská SAUVIGNON (2006/7 pozdní

Více

MALÝ VINAŘ Hana a František Mádlovi

MALÝ VINAŘ Hana a František Mádlovi MALÝ VINAŘ Hana a František Mádlovi NATURVIN BÍLÝ - BIO VÍNO, suché 0,75 l Jedná se směs dvou odrůd 80 % Hibernal 20 % Festival nyj. Víno je svěží s ovocným charakterem - limetka, bílá broskev, kyselina

Více

Rozlévaná bílá vína. Rozlévaná růžová vína. Rozlévaná červená vína

Rozlévaná bílá vína. Rozlévaná růžová vína. Rozlévaná červená vína Rozlévaná bílá vína Ryzlink Rýnský Vinařství Kamelot 0,25.125 Kč Suché jakostní víno Delicius 0,75..390 Kč bývá právem nazýván králem vín. Barva je světle zelenožlutá. Vůně a chuť je květnatá až ovocně

Více

NABÍDKA VÍN VINNÝ SKLÍPEK KYJOV

NABÍDKA VÍN VINNÝ SKLÍPEK KYJOV NABÍDKA VÍN VINNÝ SKLÍPEK KYJOV Vážení zákazníci, V našem vinném sklípku máte možnost konzumovat a zakoupit kvalitní vína 4 vinařství. Vinařství Maňák a Vinařství Šalša jsou místní rodinná vinařství regionu

Více

použité fotografie jsou pouze ilustrační

použité fotografie jsou pouze ilustrační vinný lístek použité fotografie jsou pouze ilustrační Müller Thurgau jakostní odrůdové víno, suché Odrůda byla vyšlechtěna v roce 1882 profesorem Mullerem. Dnes je u nás druhou nejrozšířenější odrůdou.

Více

Národní soutěž vín - oblast Morava - podoblast Velkopavlovická 2015

Národní soutěž vín - oblast Morava - podoblast Velkopavlovická 2015 Národní soutěž vín - oblast Morava - podoblast Velkopavlovická 2015 Č. vz. Název vína Jak. zař. Ročník Zb. cukr. Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn. Kategorie A: Bílá vína suchá a polosuchá

Více

vítáme Vás na REPREZENTAČNÍM KRÁLOVSKÉM KOŠTU, na kterém můžete ochutnat 500 nejlepších vín soutěže KRÁL VÍN České republiky 2015.

vítáme Vás na REPREZENTAČNÍM KRÁLOVSKÉM KOŠTU, na kterém můžete ochutnat 500 nejlepších vín soutěže KRÁL VÍN České republiky 2015. VÁŽENÍ HOSTÉ, vítáme Vás na REPREZENTAČNÍM KRÁLOVSKÉM KOŠTU, na kterém můžete ochutnat 500 nejlepších vín soutěže KRÁL VÍN České republiky 2015. ŘAZENÍ VÍN NA STOLECH A BÍLÁ VÍNA řazení dle odrůd, v rámci

Více

Vinný listek. Sekty 45,- 290,- 45,- 290,- 45,- 290,- 460,-

Vinný listek. Sekty 45,- 290,- 45,- 290,- 45,- 290,- 460,- Vinná karta Vinný listek Sekty J.P.CHENET ICE EDITION Francouzský sekt polosuchý, jedinečný sekt, který se pije na ledu. Region: Francie. Doporučujeme pro jakoukoliv příležitost. 1dcl 290,- J.P.CHENET

Více

Vinařství Filip Mlýnek

Vinařství Filip Mlýnek Ryzlink vlašský 2011 POSLEDNÍ LAHVE!!! 215,- 150,- pozdní sběr, suché, Liščí vrch - Březí 13,5% alkoholu, zbytkový cukr 7,4 g/l, kyseliny 7,1 g/l Krásně svěží, plný a vysoce minerální vlašák z jedné z

Více

0,1 l Frizzantino 25 Kč

0,1 l Frizzantino 25 Kč PIZZERIA TOSCANA Rozlévaná bílá vína: Chardonnay, Chile 0,2 l/ 34 Kč 0,5 l/ 79 Kč Krásné strukturované bílé suché víno s aroma exotického ovoce, jako je papája a žlutý meloun. V chuti osvěžující a plné,

Více

Na Vaše zdraví a Vaši spokojenost s vínem z Hrušek připíjí, Ing. Richard Tichý. - 1 -

Na Vaše zdraví a Vaši spokojenost s vínem z Hrušek připíjí, Ing. Richard Tichý. - 1 - Vážení návštěvníci, jménem organizačního výboru dnešní akce Vás srdečně vítám ve vinařské obci Hrušky. Organizátoři mají dlouholeté zkušenosti v pořádání místních a oblastních výstav vín, ale poprvé Vám

Více

Všechna vína z naší nabídky jsou od vinařů, kteří jsou členy Vinařské asociace ČR, kterou tímto podporuji.

Všechna vína z naší nabídky jsou od vinařů, kteří jsou členy Vinařské asociace ČR, kterou tímto podporuji. Všechna vína z naší nabídky jsou od vinařů, kteří jsou členy Vinařské asociace ČR, kterou tímto podporuji. ing. Jiří Vytopil, majitel CB Víno rozlévané Bílé víno dle nabídky 0,10 l 18, Růžové víno dle

Více

Vinařská oblast MORAVA

Vinařská oblast MORAVA Vítejte v mikroregionu Mikulovsko. V nejteplejší části České republiky se rozkládá kraj plný přírodních krás, cenných historických památek, živých tradic a pohostinných lidí. K toulkám po Mikulovsku neodmyslitelně

Více

VINNÁ GALERIE Akční nabídka. Box LaGarde. Akční cena od: 575 Kč bez Dph

VINNÁ GALERIE Akční nabídka. Box LaGarde. Akční cena od: 575 Kč bez Dph Box LaGarde Vinařství Lagarde bylo založeno v roce 1897 v nejdůležitější vinařské oblasti Argentiny. Provincie Mendoza se nachází na středozápadě země na úpatí And v mírném a suchém klimatu, které se významně

Více

VLADIMÍR TETUR - ROZLÉVANÁ VÍNA

VLADIMÍR TETUR - ROZLÉVANÁ VÍNA PETR SKOUPIL - ROZLÉVANÁ VÍNA Muller Thurgau, kabinet - suché Víno světlé se zelenožlutým odstínem. S muškátovou vůní s ovocnými odstíny. V chuti můžemem hledat citrusové plody angreštu a grapfruitu. 0.1

Více

Rozlévaná vína (možno zakoupit i celou lahev)

Rozlévaná vína (možno zakoupit i celou lahev) Rozlévaná vína (možno zakoupit i celou lahev) Rulandské šedé suché 1 dcl 35,- Vinařství Jan Plaček, podoblast Znojemská, obec Moravské Bránice. Slámově žlutá barva se zlatavými odlesky. Ve vůni dominuje

Více

Lahvová vína. Áčko (Sg+Rb+Tč) - prestige cuvée...220 Kč,-

Lahvová vína. Áčko (Sg+Rb+Tč) - prestige cuvée...220 Kč,- Lahvová vína Němčičky Víno J.Stávek Áčko (Sg+Rb+Tč) - prestige cuvée....220 Kč,- Ročník 2012, objem 0,75 l Absolutní chamipon Výstava vín Němčičky 2013, Zlat{ medaile Výstava vín Bořetice 2013 Dědova večerka

Více

Prezentace pro výklad látky a opakování učiva

Prezentace pro výklad látky a opakování učiva Název školy Název projektu Číslo projektu Odborné učiliště a Praktická škola, Plzeň, Vejprnická 56, 318 00 Plzeň Digitalizace výuky CZ.1.07/1.5.00/34.0977 Číslo šablony VY_32_inovace_ZB45 Číslo materiálu

Více

VINAŘSTVÍ PROQIN. NEUBURSKÉ MEŠNÍ - Pozdní sběr, suché 0,75 l 2013

VINAŘSTVÍ PROQIN. NEUBURSKÉ MEŠNÍ - Pozdní sběr, suché 0,75 l 2013 VINAŘSTVÍ PROQIN NEUBURSKÉ MEŠNÍ - Pozdní sběr, suché 0,75 l 2013 Mešní víno, které vzniká za mimořádné péče při pěstování hroznů na farní vinici dle zásad kanonického práva a pod dohledem duchovního správce

Více

KATALOG. 46. Velikonoční výstavy vín. BORŠICE 24. dubna 201 1 KULTURNÍ DŮM

KATALOG. 46. Velikonoční výstavy vín. BORŠICE 24. dubna 201 1 KULTURNÍ DŮM KATALOG 46. Velikonoční výstavy vín BORŠICE 24. dubna 201 1 KULTURNÍ DŮM Váženíhosté, Český zahrádkářský svaz sekce vinařů Boršice pro Vás připravil oblastní přehlídku vín. Hodnocenívín proběhlo dne 17.

Více

!SAVIGNON BLANC! 480 Kč! !RULANDSKÉ ŠEDÉ! 480 Kč!

!SAVIGNON BLANC! 480 Kč! !RULANDSKÉ ŠEDÉ! 480 Kč! BÍLÁ VÍNA PÁLAVA 390 Kč Sladké bílé moravské víno s jedinečným ocáskem. Doporučujeme podávat jako aperitiv, k moučníkům a zmrzlině. DELLE VENEZIA FRIULANI 470 Kč Itálie 2013 Nové skvělé bílé suché cuvée,

Více

Perlivá vína a šumivá vína

Perlivá vína a šumivá vína Perlivá vína a šumivá vína Glera Frizzante IGP METICO Glera je odrůda ze které se vyrábí Prosecco. Víno je lehčího, velice svěžího charakteru a když se dobře vychlazené, je příjemným a osvěžujícím společníkem.

Více

Myslivecká restaurace - Vila Háj Třeština u Mohelnice

Myslivecká restaurace - Vila Háj Třeština u Mohelnice Nápojový lístek Nealko nápoje Pepsi, Pepsi Max 0,25l 22,- Mirinda Orange 0,25l 22,- Schweps Tonic 0,25l 22,- Juice Toma 0,25l 22,- (broskev, jablko, pomeranč, jahoda, hruška) Kofola 0,33l 20,- RC kola

Více

Přejeme Vám příjemně strávené chvíle u pohárku vína. Podnapilým a na dluh podáváme pouze ruku!!! OTEVÍRACÍ DOBA: Úterý Čtvrtek Pátek Sobota

Přejeme Vám příjemně strávené chvíle u pohárku vína. Podnapilým a na dluh podáváme pouze ruku!!! OTEVÍRACÍ DOBA: Úterý Čtvrtek Pátek Sobota OTEVÍRACÍ DOBA: Úterý Čtvrtek Pátek Sobota 17 24 hodin 16 1:30 hodin V případě většího počtu zájemců otevřeme i mimo otevírací dobu Nabízíme Vám 10 druhů sudových vín a 10 druhů rozlévaných pozdních sběrů

Více

NÁPOJOVÝ LÍSTEK BEVERAGE LIST GETRÄNKE KARTE

NÁPOJOVÝ LÍSTEK BEVERAGE LIST GETRÄNKE KARTE NÁPOJOVÝ LÍSTEK BEVERAGE LIST GETRÄNKE KARTE APERITIVY APERITIF APERITIFS Cinzano bianco 0,1 50,- Cinzano rosso 0,1 50,- Martini extra dry 0,1 60,- Campari 0,05 50,- Crodino (nealkoholický, non-alcoholic,

Více

Vinařství Mutěnice, s.r.o.

Vinařství Mutěnice, s.r.o. Vinařství Mutěnice, s.r.o. NÁZEV EAN KS KS/KRT KRT/PAL KS/PAL /KS TOP COLLECTION 0,75 L - moravské jakostní víno s přívlastkem Chardonnay pozdní sběr 859 562 290 077 4 6 72 432 102,35 Kč 143,81 Kč Rulandské

Více

Víno bílé s přívlastkem

Víno bílé s přívlastkem Vinná karta Víno jakostní bílé Ryzlink vlašský jakostní 0,75 l 210, Suché Víno barvy poledního slunce Vás jistě oslní. Jako ve velkých Ryzlincích vlašských, i zde můžete najít typické pálavské rysy. Ve

Více

a z červených odrůd především

a z červených odrůd především z HISTORIE vinařství Vinařství Kořínek v roce 2011 oslavilo 20 let od svého založení. Manželé Kořínkovi začínali obhospodařovat vinohrady o rozloze 1,5 ha a soustředili se především na prodej hroznů. Později

Více

ROZLÉVANÁ VÍNA / WINE BY THE GLASS 0,1 l víno 28 Kč 0,15 l sekt 75 Kč 0,15 l prosecco 75 Kč

ROZLÉVANÁ VÍNA / WINE BY THE GLASS 0,1 l víno 28 Kč 0,15 l sekt 75 Kč 0,15 l prosecco 75 Kč vinná karta ROZLÉVANÁ VÍNA / WINE BY THE GLASS 0,1 l víno 28 Kč 0,15 l sekt 75 Kč 0,15 l prosecco 75 Kč BÍLÁ VÍNA Z VINAŘSKÉ OBLASTI MORAVA 0,75 l / WHITE WINES 0,75 l Müller Thurgau Kabinet, vinařství

Více

VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC S.R.O.

VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC S.R.O. VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC S.R.O. VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC Vybrané partie vín zpracované moderní technologií zrají v pískovcovém sklepě, který byl v roce 1770 vybudován u obce Chvalovice opatem řádu

Více

AWC Vienna 2014 - seznam oceněných vín z České republiky

AWC Vienna 2014 - seznam oceněných vín z České republiky AWC Vienna 2014 - seznam oceněných vín z České republiky Winery Brand Name Vintage Alk. vol % Acid. R.Sug. Medal HANZEL spol. s.r.o. - Vinařství Hanzel Tramín červený 2011 13.0 5.4 22.9 Gold HANZEL spol.

Více

VINECO R KAT KA ALOG VÍN T 2015

VINECO R KAT KA ALOG VÍN T 2015 VINECO R KATALOG VÍN 0 0 0 0 0 0 0 Veltínské zelené 0, l Archivní víno červené Dornfelder 0, l Merlot 0, l Sauvignon Blanc 0, l Pinot Gris 0, l 0000 0 0 Helios bílý 0, l 0 Cabernet Sauvignon 0, l 0 Archivní

Více

CENÍK GRAND CHATEAU LEDNICE

CENÍK GRAND CHATEAU LEDNICE CENÍK VINAŘSTVÍ CHATEAU LEDNICE VALTICKÉ PODZEMÍ se stalo za rok 2013 nejoblíbenějším vinařským turistickým cílem, vítězem v prestižní soutěži VINAŘSTVÍ ROKU 2012 VINDEMIA PUBLICA v hlasování veřejnosti

Více

Kavárna. Al Cafetero VINNÝ LÍSTEK

Kavárna. Al Cafetero VINNÝ LÍSTEK Kavárna Al Cafetero VINNÝ LÍSTEK BÍLÁ VÍNA 0,15l 0,75l Groovey Salomon 73,-Kč 365,-Kč Nádherně čistý, svěží, jemně meruňkový Veltlín. V chuti jemně pikantní s typickým pepřovým aroma. Odrůda: 100% Veltlínské

Více

180,- Kč 0,75 ltr. 190,- Kč 0,75 ltr. 190,- Kč 0,75 ltr. 190,- Kč 0,75 ltr. Vinařská obec Strachotice,, viniční trať. 190,- Kč 0,75 ltr.

180,- Kč 0,75 ltr. 190,- Kč 0,75 ltr. 190,- Kč 0,75 ltr. 190,- Kč 0,75 ltr. Vinařská obec Strachotice,, viniční trať. 190,- Kč 0,75 ltr. Znovín Znojmo a..s..,, se sídlem v Šatově ROČNÍKOVÁ VÍNA JAKOSTNÍ BÍLÁ Veltlínské zelené odrůdové jakostní, ročník 2014 Vinařská obec Velké Němčice, viniční trať Punty Ochutnejte kořenitý veltlínek, který

Více

ovice, viniční trať Kokusové hory ce,, viniční trať U kapličky

ovice, viniční trať Kokusové hory ce,, viniční trať U kapličky Znovín Znojmo a..s..,, se sídlem v Šatově ROČNÍKOVÁ VÍNA JAKOSTNÍ BÍLÁ Veltlínské zelené odrůdové jakostní, ročník 2013 Vinařská obec Petrovice ovice, viniční trať Kokusové hory Ochutnejte příjemný suchý

Více

Katalog vín 2012. Překvapivá nabídka krásných vín...

Katalog vín 2012. Překvapivá nabídka krásných vín... Překvapivá nabídka krásných vín... Katalog vín 2012 Přinášíme Vám nabídku vín určených pro: - gastronomii - vinotéky a specializované prodejny - privátní klientelu a firmy Úvodem Vážení prátelé a milovníci

Více

Medailová vína 2011-2013 Francie

Medailová vína 2011-2013 Francie Francie Thomas Barton Réserve Bordeaux Rouge AOC 60% Merlot, 40% Cabernet Sauvignon Intenzivní, purpurově červená barva. Ve vůni exploze červených bobulí smíchaných s kořeněnými stopami (černý pepř) a

Více

WINE DEPOT Vína, která jsme vybrali a ochutnali pro vás.

WINE DEPOT Vína, která jsme vybrali a ochutnali pro vás. WINE DEPOT Vína, která jsme vybrali a ochutnali pro vás. Dolcetto di Dogliani Celso, 2009 DOCG Vinařství Abbona Právem nazývané nejlepší dolcetto z Dogliani v Piemontu. V roce 2005 získalo toto víno ocenění

Více

... a nemáte se koho zeptat

... a nemáte se koho zeptat Pavel Pavloušek, Pavla Burešová Pa U rčitě jste často na rozpacích rozpacích, zda právě ochutnáváte dobré, dobré nebo špatné víno. víno í Podle P dl etikety to obvykle nepoznáte. Možná ani nevíte, jak

Více

Zámecká restaurace Monâme. www.moname.cz

Zámecká restaurace Monâme. www.moname.cz Zámecká restaurace Monâme www.moname.cz Moravská vína Vinařství Baloun Chardonnay r. 2010, pozdní sběr 0,75 l 399, Suché Exkluzivní víno z vyzrálých hroznů žluté barvy se zelenkavými odlesky. Ve výrazné

Více

Výsledky AWC Vienna 2012

Výsledky AWC Vienna 2012 Výsledky AWC Vienna 2012 Firma Odrůda Název vína Rok Medaile AMPELOS,ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINARSKÁ ZNOJMO,a.s. Sauvignon Blanc AMPELOS Sauvignon 2011 Stříbrná medaile AMPELOS,ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINARSKÁ

Více

PRIM. Villard blanc x Královna vinic

PRIM. Villard blanc x Královna vinic PRIM Villard blanc x Královna vinic Letorosty středního až bujného růstu, hrozny středně velké až velké. Bobule oválné, s pevnou a tuhou slupkou, která dosti dobře odolává hnilobě. Barva slupky je jantarově

Více

PROVOZOVATEL: hamko cz s. r. o., Táborská 117/21, 140 00 Praha 4 Nusle IČ: 24697991, IČP: 1003381707

PROVOZOVATEL: hamko cz s. r. o., Táborská 117/21, 140 00 Praha 4 Nusle IČ: 24697991, IČP: 1003381707 kavárna & obchůdek MENU KDE NÁS NAJDETE? OTEVÍRACÍ DOBA: pondělí pátek 8,00 19,00 hod www.nasekava.com www.facebook.com/nasekava https://foursquare.com/venue/24791917 @Nasekava zastávka Palouček tram č.

Více

Jídelní lístek. Kde není vína, není lásky. Euripides

Jídelní lístek. Kde není vína, není lásky. Euripides Jídelní lístek Kde není vína, není lásky. Euripides Nabízíme Vám vína především z moravských oblastí. Proč také hledat někde jinde, když to nejlepší máme doma? Můžete si ale vybrat také z nabídky italských,

Více

Vína jakostní rozlévaná

Vína jakostní rozlévaná Vína jakostní rozlévaná Müller Thurgau 0,10 l 22, Rulandské bílé 0,10 l 22, Frankovka 0,10 l 22, Svatovavřinecké 0,10 l 22, Vína jakostní bílá Müller Thurgau 0,75 l 220, Suché Tato odrůda, vyšlechtěná

Více

Katalog produktů. Platný od 1.10.2014

Katalog produktů. Platný od 1.10.2014 Katalog produktů Platný od 1.10.2014 Ceny vč.dph Znojemské okurky 100g 28,- Znojemské okurky 300g 63,- Tradiční křupavé sladkokyselé znojemské okurky s nálevem podle staré rodinné receptury. Okurky pochází

Více

Fond mikroprojektů Sekundární produkty révy vinné - nové turistické lákadlo vinařských regionů

Fond mikroprojektů Sekundární produkty révy vinné - nové turistické lákadlo vinařských regionů Fond mikroprojektů Sekundární produkty révy vinné - nové turistické lákadlo vinařských regionů Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj Gemeinsam mehr erreichen. Společně

Více

Víno rozlévané. Víno nealkoholické

Víno rozlévané. Víno nealkoholické VINNÁ KARTA Víno rozlévané Bílé víno dle nabídky 0,10 l 30, Červené víno dle nabídky 0,10 l 30, Rozlev z 0,75 l dle nabídky 0,10 l 30, Víno nealkoholické Terrasso white 0,75 l 190, Polosuché Perlivé, svěží

Více

SPECIFIKACE KATEGORIÍ PIV

SPECIFIKACE KATEGORIÍ PIV SPECIFIKACE KATEGORIÍ PIV 1. Světlé pivo výčepní Světlé pivo výčepní má nižší až střední plnost, světlou až mírně jantarovou barvu. je nižší až střední, vůně může být mírně esterová, chmelová a sladová.

Více

Champagne. Šumivá vína Ch. C. André Brut 0,75l 290 Kč. Prosecco Prosecco Treviso Frizzante DOC San Venanzio 0,75l 380 Kč. Brut Classic Deutz

Champagne. Šumivá vína Ch. C. André Brut 0,75l 290 Kč. Prosecco Prosecco Treviso Frizzante DOC San Venanzio 0,75l 380 Kč. Brut Classic Deutz Vinný lístek Brut Classic Deutz Champagne 0,75l 1 550 Kč Delikátní, živé a skvěle vyvážené základní šampaňské. Jedná se o cuvée odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier s až 40% podílem rezervních

Více

Dobročinná aukce 2008

Dobročinná aukce 2008 Dobročinná aukce 2008 Katalog vín darovaných do dobročinné aukce 5. listopadu v 18:30 hodin, hotel Prague Marriott Program 18:30 uvítací koktejl, prohlídka vín, která budou dražena v klasické aukci, prohlídka

Více

LINEA TOP QUALITY D.O.P. (Denominazione di Origine Protteta)

LINEA TOP QUALITY D.O.P. (Denominazione di Origine Protteta) LINEA TOP QUALITY D.O.P. (Denominazione di Origine Protteta) La Famiglia Spadafora Rodina Spadafora jsou ve skutečnosti čtyři generace, které se vážou ke jménu Spafadora vinařského průmyslu. Mohou se pochlubit

Více

VINOTÉKA na Krátké, Ostopovice Nabídka sudového piva.

VINOTÉKA na Krátké, Ostopovice Nabídka sudového piva. číslo katalogové číslo: VINOTÉKA na Krátké, Ostopovice Nabídka sudového piva. Vratná cena celkem popis KEG specifikace zálohamnožství s DPH 21% 1 11407 STAROBRNO ležák 12, plochá 30L Tento symbol českého

Více

O víně Vinařské oblasti a podoblasti ČR Jakostní víno s přívlastkem Rozdělení vín podle kvality Kabinetní víno Kategorie vín podle kvality:

O víně Vinařské oblasti a podoblasti ČR Jakostní víno s přívlastkem Rozdělení vín podle kvality Kabinetní víno Kategorie vín podle kvality: O víně Vinařské oblasti a podoblasti ČR Podle nového vinařského zákona je Česká republika rozdělena na dvě vinařské oblasti a šest vinařských podoblastí. Se změnou tohoto zákona došlo také ke změnám názvu

Více

PROVOZOVATEL: hamko cz s. r. o., Táborská 117/21, 140 00 Praha 4 Nusle IČ: 24697991, IČP: 1004840993

PROVOZOVATEL: hamko cz s. r. o., Táborská 117/21, 140 00 Praha 4 Nusle IČ: 24697991, IČP: 1004840993 MENU pondělí pátek: OTEVÍRACÍ DOBA: 8,00 21,00 hod poslední pátek v měsíci: 8,00 16,00 hod první sobota v měsíci: 9,00 18,00 hod KDE NÁS NAJDETE? www.nas-bar.cz www.facebook.com/nasbarjehlavnevas www.foursquare.com

Více

74 480094 85 Stříbrná medaile André rosé 2013 pozdní sběr

74 480094 85 Stříbrná medaile André rosé 2013 pozdní sběr č.vz př.čislo body Int.pozn. název vína ročník jakostní zařazení přihlašovatel/výrobce číslo šarže 51 480058 94 Champion Rosé Růžený 2013 VOC VÍNO J.STÁVEK 313 154 480122 88,33 Zlatá medaile Cabernet Sauvignon

Více

DÁRKOVÁ BALENÍ. Objednávky: Objevujte s námi nové tváře vína. společnosti Soare sekt a Vinařství Zaječí

DÁRKOVÁ BALENÍ. Objednávky: Objevujte s námi nové tváře vína. společnosti Soare sekt a Vinařství Zaječí Objevujte s námi nové tváře vína Společnost Soare sekt přináší na trh kolekci prestižních souprav s moravskými tichými víny a francouzskými sekty. Věříme, že si vyberete vhodnou kombinaci, která udělá

Více

GALERIE VÍN O GALERII VÍN ČTVRTEČNÍCI

GALERIE VÍN O GALERII VÍN ČTVRTEČNÍCI GALERIE VÍN GALERIE VÍN Naše galerie vín je výkladní skříní vinařů z oblasti Čejkovic. Jsou to lidé z Moravy, kteří svou tvrdou prací přispívají ke kultuře vyznavačů skvělých vín, dobrého jídla, muzikanti

Více

321/2004 Sb. ZÁKON ze dne 29. dubna 2004 ČÁST PRVNÍ VINOHRADNICTVÍ A VINAŘSTVÍ

321/2004 Sb. ZÁKON ze dne 29. dubna 2004 ČÁST PRVNÍ VINOHRADNICTVÍ A VINAŘSTVÍ 321/2004 Sb. ZÁKON ze dne 29. dubna 2004 o vinohradnictví a vinařství a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o vinohradnictví a vinařství) Změna: 179/2005 Sb. Změna: 411/2005 Sb. Změna: 444/2005

Více

SPOLEČNOST valtické vinné trhy. ve spolupráci se Střední odbornou školou vinařskou a Středním odborným učilištěm zahradnickým ve Valticích STATUT

SPOLEČNOST valtické vinné trhy. ve spolupráci se Střední odbornou školou vinařskou a Středním odborným učilištěm zahradnickým ve Valticích STATUT SPOLEČNOST valtické vinné trhy ve spolupráci se Střední odbornou školou vinařskou a Středním odborným učilištěm zahradnickým ve Valticích STATUT 48. ročník valtických vinných trhů 2015 Celostátní výstava

Více

MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi CZ.1.07/1.5.00/34.0903

MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi CZ.1.07/1.5.00/34.0903 Projekt: Reg.č.: Operač í progra : Škola: Tematický okruh: Jméno autora: MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi CZ.1.07/1.5.00/34.0903 Vzdělává í pro ko kure es hop ost Hotelová škola, V šší od

Více

Šampaňské Champagne. Šumivé víno Sparling wines. Jean Pernet Champagne "Tradition brut" 0,75l 1 500 Kč. Moët & Chandon Brut Impérial 0,75l 1 600 Kč

Šampaňské Champagne. Šumivé víno Sparling wines. Jean Pernet Champagne Tradition brut 0,75l 1 500 Kč. Moët & Chandon Brut Impérial 0,75l 1 600 Kč Šampaňské Champagne Jean Pernet Champagne "Tradition brut" 0,75l 1 500 Kč Moët & Chandon Brut Impérial 0,75l 1 600 Kč Pol Roger Brut Réserve 0,75l 1 800 Kč Lanson Rosé Label Brut 0,75l 1 900 Kč Šumivé

Více

Nápojový lístek. Krušovice 10 17,- 27,- 54,- Mušketýr 11 (nefiltr) 25,- 35,- 70,- Krušovice 12 27,- 37,- 74,-

Nápojový lístek. Krušovice 10 17,- 27,- 54,- Mušketýr 11 (nefiltr) 25,- 35,- 70,- Krušovice 12 27,- 37,- 74,- Nápojový lístek Točená piva 0,3l 0,5l 1l Krušovice 10 17,- 27,- 54,- Mušketýr 11 (nefiltr) 25,- 35,- 70,- Krušovice 12 27,- 37,- 74,- Pivní speciál (dle aktuální nabídky) 29,- 39,- 78,- Černé pivo 24,-

Více

U Černý plíce. 4 cl Finlandia Vodka 45,- Kč. 4 cl Beefeater Gin 45,- Kč. 4 cl Captain Morgan Spiced Gold 50,- Kč 4 cl Havana Club Añejo Blanco 50,- Kč

U Černý plíce. 4 cl Finlandia Vodka 45,- Kč. 4 cl Beefeater Gin 45,- Kč. 4 cl Captain Morgan Spiced Gold 50,- Kč 4 cl Havana Club Añejo Blanco 50,- Kč , U Černý plíce 10 cl Martini Bianco 52,- Kč 10 cl Martini Rosso 52,- Kč 10 cl Martini Extra Dry 52,- Kč 10 cl Campari Bitter 60,- Kč 4 cl Finlandia Vodka 45,- Kč 4 cl Beefeater Gin 45,- Kč 4 cl Captain

Více

Kouzlo prvního dojmu

Kouzlo prvního dojmu Kouzlo prvního dojmu Dárkový baliček Maxim s káva, bílé víno Bordeaux Bordeaux Blanc Moelleux 0,375l Moelleux je bílé lehce nasládlé Bordeaux se silným buketem a vůněmi připomínající bílé květiny. Na patře

Více

Výrobce/Přihlašovatel Název vína Ročník Kategorie. body. Viňa Tabalí/přihl. Vinosféra Syrah 2011 res.esp. champion soutěže

Výrobce/Přihlašovatel Název vína Ročník Kategorie. body. Viňa Tabalí/přihl. Vinosféra Syrah 2011 res.esp. champion soutěže Výrobce/Přihlašovatel Název vína Ročník Kategorie Viňa Tabalí/přihl. Vinosféra Syrah 2011 res.esp. Oldřich Drápal Bobulky od Kapličky 2013 slámové Bernard Rémy/přihl. Vinosféra Champagne grand cru Vinařství

Více

Dobročinná aukce 2007

Dobročinná aukce 2007 Dobročinná aukce 2007 Katalog vín darovaných do dobročinné aukce 27. listopadu v 19 hodin, hotel Mandarin Oriental Prague Program 19:00 19:45 uvítací koktejl, prohlídka vín, která budou dražena 19:45

Více

faktorů 7JEDINEčNOSTI www.austrianwine.com

faktorů 7JEDINEčNOSTI www.austrianwine.com faktorů 7JEDINEčNOSTI www.austrianwine.com Rakouská vína sklízejí úspěchy u odborníků i milovníků vín po celém světě. Svůj potenciál dokazují i na mnoha mezinárodních slepých degustacích, jako byla například

Více

STEAK BAR & SUSHI. Vinná karta & Champagne WINE CARD

STEAK BAR & SUSHI. Vinná karta & Champagne WINE CARD STEAK BAR & SUSHI Vinná karta & Champagne WINE CARD CHAMPAGNE Veuve Cliquot Brut...2050 Kč Typické, dokonale vyvážené šampaňské formované Pinot Noir, doplněné elegancí Chardonnay a ucelené Pinot Meunier.

Více

Šampaňské Champagne. Šumivé víno Sparling wines. Jean Pernet Champagne "Tradition brut" 0,75l 1 600 Kč. Moët & Chandon Brut Impérial 0,75l 1 600 Kč

Šampaňské Champagne. Šumivé víno Sparling wines. Jean Pernet Champagne Tradition brut 0,75l 1 600 Kč. Moët & Chandon Brut Impérial 0,75l 1 600 Kč Šampaňské Champagne Jean Pernet Champagne "Tradition brut" 0,75l 1 600 Kč Moët & Chandon Brut Impérial 0,75l 1 600 Kč Pol Roger Brut Réserve 0,75l 1 800 Kč Lanson Rosé Label Brut 0,75l 1 900 Kč Šumivé

Více

Nápojový lístek. Bílá vína

Nápojový lístek. Bílá vína Nápojový lístek Bílá vína Veltlínské zelené jakostní, suché.. 0,75 l...185,- 0,1 l...26,- Vinařství Musil, Vinařská oblast Morava, podoblast Znojemská Víno jemné zlatožluté barvy. Ve vůni a chuti se objevují

Více

Čulský košt 2014. www.vinoslup.cz. 10. května 2014. Slup. Slup

Čulský košt 2014. www.vinoslup.cz. 10. května 2014. Slup. Slup Čulský košt 2014 10. května 2014 Slup www.vinoslup.cz Slup Úvodní slovo... Vážení návštěvníci, vítáme Vás na dalším ročníku Čulského koštu. Opět se nám sešlo mnoho vín nejen od drobných pěstitelů, ale

Více

Nealkoholické nápoje 0,3l 0,5l Točené Pivo 0,3l 0,5l

Nealkoholické nápoje 0,3l 0,5l Točené Pivo 0,3l 0,5l Nealkoholické nápoje 0,3l 0,5l Točené Pivo 0,3l 0,5l Točená limonáda - malina 18,- 29,- Plzeňský Prazdroj 12 21,- 35,- Gambrinus 10 18,- 29,- 0.33l Coca Cola 32,- 0.33l Coca Cola light 32,- Nealkoholické

Více

FIREMNÍ AKCE. kongresy, konference, semináře, školení, teambuilding, veletrhy, výstavy, prezentace, večírky, párty, oslavy. www.sikland.

FIREMNÍ AKCE. kongresy, konference, semináře, školení, teambuilding, veletrhy, výstavy, prezentace, večírky, párty, oslavy. www.sikland. COFFEE BREAK COFFEE BREAK NÁPOJOVÝ ** káva nebo čaj minerální voda / nealko mix () COFFEE BREAK NÁPOJOVÝ *** COFFEE BREAK BASIC ** minerální voda / nealko mix (1 ) / sladké forne COFFEE BREAK BASIC ***

Více

ŠAMPAŇSKÉ & SEKTY CHAMPAGNE & SPARKLING WINES

ŠAMPAŇSKÉ & SEKTY CHAMPAGNE & SPARKLING WINES ŠAMPAŇSKÉ & SEKTY CHAMPAGNE & SPARKLING WINES ŠAMPAŇSKÉ CHAMPAGNE Jean Pernet 0,75l 1 455 Kč Champagne "Tradition Brut" NV Champagne AOC Moët & Chandon Impérial Brut 0,75l 2 455 Kč Moët & Chandon, Champagne

Více

VINNÝ LÍSTEK WINE CART

VINNÝ LÍSTEK WINE CART VINNÝ LÍSTEK WINE CART ŠUMIVÁ VÍNA SPARKLING WINES Sekty Bohemia sekt, brut, demi sec 0,20 l 120,- Bohemia sekt, brut, demi sec 0,75 l 455,- Znovín classic, brut, demi sec 0,75 l 525,- Prosecco Extra Dry,

Více

NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE

NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE 0,3 l Pramenitá voda perlivá, jemně perlivá, neperlivá 25 Kč 0,33 l Minerální voda Korunní 25 Kč 0,25 l Pepsi Cola, Pepsi Max, Pepsi Light 25 Kč 0,25 l Mirinda - pomeranč, 7 Up citron

Více

Šampaňské, Sekty & Champagne, Sparkling wines

Šampaňské, Sekty & Champagne, Sparkling wines Šampaňské, Sekty & Champagne, Sparkling wines Šampaňské Champagne Moët & Chandon Impérial Brut 0,75l 2.200 Kč Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Meunier Sekty Sparkling wines Bohemia Sekt brut 0,15l 70 Kč 0,75l

Více

NEJLEPŠÍCH VÍN LYŽOVÁNÍ V JIŽNÍM TYROLSKU / STR. 28

NEJLEPŠÍCH VÍN LYŽOVÁNÍ V JIŽNÍM TYROLSKU / STR. 28 IN_08 15.2.2007 17:43 Stránka 1 ČÍSLO 8 ROČNÍK VI. 21. 2. 2007 MAGAZÍN VYCHÁZÍ KAŽDOU STŘEDU Kronplatz, Speikboden nebo Sterzing odlišné areály se skvělými sjezdovkami. LYŽOVÁNÍ V JIŽNÍM TYROLSKU / STR.

Více

POVÍDÁNÍ O VÍNĚ BÍLÉ VÍNO MORAVA. Žil kdysi jeden moudrý král, který nesmírně miloval víno. Velice se jednou rozhněval, když viděl, že jeden z jeho

POVÍDÁNÍ O VÍNĚ BÍLÉ VÍNO MORAVA. Žil kdysi jeden moudrý král, který nesmírně miloval víno. Velice se jednou rozhněval, když viděl, že jeden z jeho VINNÁ KARTA BÍLÉ VÍNO POVÍDÁNÍ O VÍNĚ MORAVA RYZLINK RÝNSKÝ, 2013, pozdní sběr Vinařství Sonberk, Popice, suché RYZLINK VLAŠSKÝ, 2013, pozdní sběr Vinařství Pod Hradem, Šakvice, suché MŰLLER THURGAU, 2012,

Více

Rozlévaná vína jakostní a přívlastková

Rozlévaná vína jakostní a přívlastková Rozlévaná vína jakostní a přívlastková Chardonnay Bílé Bílé italské odrůdové víno s ovocným aroma a příjemnou svěží chutí. Harmonické víno vhodné pro každou příležitost. Merlot Červené Červené italské

Více

Šampaňské & šumivé víno Champagne & sparkling wine. Champagne & Prosecco. Šumivé víno / Sparkling wine. Česká republika / Czech Republic

Šampaňské & šumivé víno Champagne & sparkling wine. Champagne & Prosecco. Šumivé víno / Sparkling wine. Česká republika / Czech Republic Šampaňské & šumivé víno Champagne & sparkling wine Champagne & Prosecco Jean Pernet Champagne Tradition brut N/V Garbèl, Brut Prosecco Treviso Adriano Adami 1.600 CZK 890 CZK Šumivé víno / Sparkling wine

Více

Certifikace služeb vinařské turistiky - přehled kategorií a kritérií

Certifikace služeb vinařské turistiky - přehled kategorií a kritérií Certifikace služeb vinařské turistiky - přehled kategorií a kritérií Nadace Partnerství, Národní vinařské centrum, o.p.s., 2008 Kategorie pro I. etapu (srpen září 2008) certifikace služeb vinařské turistiky

Více

Karel Klostermann 1848-1923 Klostermannova chata byla postavena v roce 1924. Argentina - Mendoza

Karel Klostermann 1848-1923 Klostermannova chata byla postavena v roce 1924. Argentina - Mendoza Argentina - Mendoza Argentina Mendoza Malé vinařství Finca Alma z Mendozy Vám svými víny ovlivněnými mnoha slunečnými dny, chladnými nocemi a písčitými půdami přiblíží Alhué duši argentinského vína. V

Více

VÍNO PŘÁTELSTVÍ, autorka Helena Slavíková-Hrušková dílo je součástí obrazové galerie v Louckém klášteře ve Znojmě KATALOG VÍN, SLUŽEB A INFORMACÍ

VÍNO PŘÁTELSTVÍ, autorka Helena Slavíková-Hrušková dílo je součástí obrazové galerie v Louckém klášteře ve Znojmě KATALOG VÍN, SLUŽEB A INFORMACÍ VÍNO PŘÁTELSTVÍ, autorka Helena Slavíková-Hrušková dílo je součástí obrazové galerie v Louckém klášteře ve Znojmě KATALOG VÍN, SLUŽEB A INFORMACÍ platný od 1. 8. 2015 do 29. 2. 2016 www.znovin.cz 1 Vážení

Více