A tož Na Zdraví. Děkujeme všem vinařům za předložené vzorky vín a přejeme jim hodně úspěchů v pěstování révy vinné i ve sklepním hospodářství.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "A tož Na Zdraví. Děkujeme všem vinařům za předložené vzorky vín a přejeme jim hodně úspěchů v pěstování révy vinné i ve sklepním hospodářství."

Transkript

1 Vážení přátelé, Vítáme Vás na výstavě vín v Traplicích. Výstavy vín mají v naší obci dlouholetou tradici od 0-tých let jsou pořádány pravidelně. Vinaři místních obcí se chtějí pochlubit svými krásnými víny, v nichž je uchován jas a teplo slunce. Protože víno vlévá tento jas a teplo do našich srdcí, doprovází člověka při všech slavnostních příležitostech, počínaje jeho narozením. Na výstavě vín nebuďte sami. Víno nemá rádo samotáře. Najděte své přátele, s nimiž se můžete podělit s překrásnou barevností, vůní a chutí, jemností a harmonií všech látek ve víně, které si přineslo ze slunné vinice, nebo které byly dotvořeny v průběhu zrání ve sklepě. Cílem výstavy je předvést široké veřejnosti krásu zralých vín,jejich jemnost, lahodnost kultivovaný charakter v období před vrcholem nebo na vrcholu jejich jakosti. Snažíme se tím vychovávat vinaře a milovníky vína, aby ve víně neviděli jen alkoholický nápoj, ale především dovedli správně ohodnotit všechny ostatní jeho složky. Při ochutnávání vína se snažíme proniknout do bohaté stupnice jeho rozmanitosti. Všimněme si nejprve jeho barvy a jiskrnosti, pak popřejme čichu jemných vůní a konečně vychutnáme malý doušek. Nakonec popřejme jazyku dlouhého vjemu rozmanitostí chutí a vůní našich krásných vín. A tož Na Zdraví Děkujeme všem vinařům za předložené vzorky vín a přejeme jim hodně úspěchů v pěstování révy vinné i ve sklepním hospodářství. Výstavní výbor : Petr Ondruch, Ing. Petr Kuneta, Antonín Valer, Josef Bičan, Milan Rozum Zdeněk Kubina, Jiří Rozumek, Petr Mikel, Jiří Vávra, Ing. Tomáš Valer, Tomáš Kubina Michal Chrástek, Ing. Tomáš Dibďák, Ing. Jan Dibďák, Lukáš Kolařík, Radek Vranka.

2 O degustaci Degustace vín proběhla v neděli. března 0 Degustaci řídil p. Josef Bičan garant degustace. Hodnoceno bylo celkem vzorků vín, z toho bílých vzorků a 0 červených. Vína s počtem bodů nad, budou odměněna medailí. Degustační komise : : : : : : : : : : : : : Luža Vojtěch st. Švec Bronislav Hruška Michal Ondráš Dušan Jež Bohuslav Cukr Zdeněk Tománek Libor Nízl Jozef Zábranský Martin Slezák Radek Bucheň Milan Hlaváček Zdeněk Kočenda Petr, Snopek Jaroslav, Dibďák Tomáš Huňka David, Behrik Štěpán Stodůlka Miroslav, Obdržálek Josef Valkovič antišek, Botek Milan, Dibďák Martin Tvrdoň antišek, Večeřa vladimír, Pekárek Radomír Slováček David, Fusek Květoslav, Kuneta Petr yšták Radek, Zábranský Jan, Mikel Petr Bánovský Antonín, Chmelík Karel Výstup Michal, Kostelníček Miroslav, Ondruch Petr Dohnal Josef, Macků Libor Horák Milan, Soustružník Michal, Dvořáček Milan Kňourek Drahoslav, Brázdilík Pavel Použité zkratky odrůd: Aurelius Hibernal Muškát moravský Müller Thurgau Neuburské Pálava Rulandské bílé Rulandské šedé Ryzlink rýnský Ryzlink vlašský Sauvignon Sylvánské zelené Tramín červený Veltlínské červené rané Veltlínské zelené Směs bílá. Au Hi MM Pa RŠ SZ TČ VČR Sm.b Cabernet Moravia Cabernet Sauvignon ankovka Modrý Portugal Rulandské modré atovavřinecké eigeltrebe Směs červená CS MP RM Sm.č.

3 O víně Rozdělení vín Podle obsahu cukru: suché víno: nejvýše g zbytkového cukru / litr polosuché víno:, g zbytkového cukru / litr polosladké víno:, g zbytkového cukru / litr sladké víno: minimální obsah g zbytkového cukru / litr Podle přívlastku: Stolní víno: stolní víno se vyrábí z hroznů sklizených na území České republiky, které dosáhly nejméně stupňů cukernatosti (hrozny s cukernatostí stupňů mohou být zpracovány na základě zvláštního povolení Ministerstva), nebo rmutu, moštu či vína získaných z hroznů odrůd moštových a odrůd registrovaných jako stolní i z dovozu. Stolní víno nesmí být označováno názvem odrůdy ani názvem vinařské oblasti. Jakostní víno: vyrábí se z hroznů moštových odrůd sklizených ve vinařských oblastech ČR, které dosáhly nejméně stupňů cukernatosti, nebo ze rmutu případně moštu z těchto hroznů. Je vyráběno ve dvou druzích. Jakostní víno bývá kromě základních údajů označeno názvem vinařské oblasti, ve které byly sklizeny hrozny pro jeho výrobu, a názvem odrůdy, ze které bylo vyrobeno. Odrůdové jakostní víno musí obsahovat nejméně % vína vyrobeného z odrůdy uvedené na obalu. Známkové jakostní víno smí být vyráběno smísením odrůdových jakostních vín. Víno s přívlastkem: vyrábí se z hroznů, nebo moštu jedné moštové odrůdy révy vinné stanovené pro vinařskou oblast prováděcím právním předpisem, sklizených ve viničních tratích. Víno s přívlastkem musí obsahovat nejméně % vína vyrobeného z odrůdy uvedené na obalu. Víno s přívlastkem bývá navíc označováno názvem přívlastku, názvem vinařské oblasti a vinařské obce a rokem sklizně hroznů. Stolní víno: vyrábí se z hroznů které dosáhly nejméně stupňů cukernatosti. Jakostní víno: vyrábí se z hroznů které dosáhly nejméně stupňů cukernatosti. Kabinet: vyrábí se z hroznů, které dosáhly nejméně stupňů přírodní cukernatosti. Pozdní sběr: vyrábí se z hroznů, které dosáhly nejméně stupňů přírodní cukernatosti. Výběr z hroznů: vyrábí se z hroznů, které dosáhly nejméně stupňů přírodní cukernatosti. Výběr z bobulí: vyrábí se z vybraných bobulí, které dosáhly nejméně stupňů přírodní cukernatosti. Výběr z cibéb: vyrábí se z vybraných bobulí, které dosáhly nejméně stupňů přírodní cukernatosti.

4 Ledové víno: vyrábí se z hroznů, které byly sklizeny při teplotách - C a nižších, v průběhu sklizně a zpracování zůstaly zmrazeny a získaný mošt vykazoval nejméně stupňů přírodní cukernatosti. Slámové víno: vyrábí se z hroznů, které byly před zpracováním skladovány na slámě či rákosu nebo byly zavěšeny ve větraném prostoru po dobu alespoň měsíců a získaný mošt vykazoval nejméně stupňů přírodní cukernatosti. víno Botrytický výběr: vyrábí se z hroznů napadených ušlechtilou plísní šedou. víno Barrique: víno zraje v dubových sudech a částečně přejímá jejich vůni víno Sur lie: víno leží v nádobách na jemných kvasnicích, které jsou míchány. Druhy vín Bílé víno: vyrobeno z bílých, růžových, červených, nebo modrých hroznů révy vinné. Při jeho výrobě se rmut (narušené slupky hroznů) ihned lisují a získává se čistý mošt ke kvašení. Pevné zbytky po lisování se nazývají matoliny. Růžové víno: vyrobeno z modrých hroznů bez nakvášení, u stolních vín šumivých a perlivých vín i ze směsi bílého a červeného vína. Červené víno: vyrobené pouze z modrých hroznů (protože červené barvivo se nachází pouze v těchto odrůdách), a to nakvášením nebo jejich tepelným zpracováním. Při jeho výrobě se rmut nechá několik dní kvasit. Slupky tak zůstávají v kontaktu s kvasící šťávou. Kvašení probíhá delší dobu a za vyšší teploty než u bílého vína. V červeném vínu jsou tak ve vyšší míře třísloviny a také léčivá látka resveratrol (ze slupek i z jadérek), který se vyskytuje i v bílém víně. Perlivé víno: vyrábí se ze stolních nebo jakostních vín sycením oxidem uhličitým, musí vykazovat nejméně % objemových celkového obsahu alkoholu a nejméně % objemových skutečného obsahu alkoholu; tlak v lahvi při teplotě 0 C musí být v rozsahu 0, až 0, MPa. Vína takto upravená jsou svěží a dobře pitelná. Ve srovnání se šumivými víny je perlivost těchto vín menší. Šumivé víno: jedná se o druh vína, ve kterém je rozpuštěn oxid uhličitý, vznikající při kvašení, kdy se cukr mění na alkohol a oxid uhličitý. Při výrobě ostatních vín oxid uhličitý volně uniká, při výrobě šumivých vín je tomu zabráněno tím, že víno při druhotném kvašení kvasí v uzavřené láhvi. Rozdělení sektů podle obsahu cukru: brut nature přírodně tvrdé : méně než g cukru / litr (cukr nebyl dodán) extra brut zvláště tvrdé : 0 g cukru / litr brut tvrdé : obsah cukru nižší než g cukru / litr extra sec extra dry : 0 g cukru / litr sec suché : g cukru / litr demi-sec polosuché : od 0 g cukru / litr doux sladké : více než 0 g cukru / litr

5

6 Vlastnosti vína Vlastností vína je velká škála a pokud chcete správně a přesně pojmenovávat všechny chutě, vůně a zrakové vjemy, měly byste si alespoň trochu zažít slovník vinařů, pojednávající o vlastnostech vína. Vezmeme to ale pěkně od začátku a pokusíme se vnést trochu světla do tohoto zajímavého světa pojmů. Čistota vína Jiskrné: Čiré: Opalizující: Zakalené: Zlomené: Víno s krystaly vinného kamene: nejvyšší stupeň čistoty vína, který je dosažen filtrací vína víno je průzračné, neopalizuje, ale ještě nejiskří průhledné, ale při pohledu proti světlu se paprsky lámou o jemné částečky nečistot zákal je způsoben vysráženými bílkovinami nebo jinými látkami víno, které bylo již vyškoleno, se znovu zakalilo se nepovažuje za zákal vína. Vinný kámen se vysráží do drobných krystalů, které však nesnižují jakost vína Barva vína: Slabá/nízká: Vysoká: Odpovídající: slabá vystihuje malou barevnost bílých vín, u červených vín je značena jako nízká vystihuje hnědavý tón barvy bílého vína, který je způsoben provzdušněním vína je přiměřena pro danou odrůdu a ročník Vůně vína: Vinná: Těžká: Jemná: Výrazná: Lahvová: Zralá: Vůně po stařině: Odrůdová: Muškátová: Kopřivová: Botrytidová: Vanilková: Broskvová: Cizí: Vadná: Vůně po korku: Vůně po sudu: vystihuje malou barevnost vína nasládle kořenitá vůně pozdních sběrů a dezertních vín vůně jemně zapadá do harmonie ostatních složek vína vůně výrazně převyšující ostatní složky se používá pro druhotné vůně, které vznikají ležením vína v láhvi označení pro směs vůně odrůdové i lahvové a vyskytuje se v kulminační zralosti lahvovaného vína připomíná vůni vypečené chlebové kůrky. Vzniká při zrání a stárnutí vína pomalou oxidací aromatických a chuťových látek vůně je typická pro určitou odrůdu vína u odrůd s muškátovou vůní bobulí hroznu např. Muškát Ottonel, Muškát žlutý, Irsay Oliver typická pro odrůdu Sauvignon (někdy připomíná i černý rybíz) se objevuje u hroznů po napadení plísní šedou typická pro mladá, ale zralá vína Rulandského červeného u odrůdy Muller Thurgau a vyjímečně Sauvignon vůně neodpovídá popisu na etiketě, nebo je vínu zcela cizí je vůně, která vznikla nemocí nebo vadou vína vůně a chuť vzniká vyluhováním tříslovin z korku, nebo také plísní korkové zátky vzniká nedostatečným ošetřením dřevěných sudů

7

8 Chuť vína podle PLNOSTI: Prázdné: Krátké: Lehké: Řídké: Plné: Dlouhé: Extraktivní: Tělnaté: Těžké: Robustní: Bohaté: obsahuje málo látek, které by chuť odlišovali od chuti doušku vody chuťový vjem trvá krátkou dobu mívá nižší obsah alkoholu. Bývá však harmonické, pitelné a vhodné ke stolování chybí mu extraktivnost a vůně a kyseliny jsou zastoupeny v plném rozsahu, která vzniká při nadměrné sklizni hroznů všechny důležité složky jsou bohatě ve víně obsaženy nebývá plné, ale některé (převážně) kořenité složky působí dlouhotrvající dojem ve většině plné s výrazně působícím vjemem extraktivních látek obsažených ve víně vyvolává dojem plnosti a harmonie, ale víno je s vyšším obsahem alkoholu a nižším obsahem aromatických látek u vína vyniká převážně alkohol a cukerný zbytek starší, převážně červené víno s vysokým obsahem extraktu i alkoholu. Víno je harmonické v chuti víno je vyzrálé, plné, harmonické Chuť vína podle OBSAHU ALKOHOLU Alkoholické: Nízkoalkoholické: Ohnivé: vyšší obsah alkoholu (přes %) je poznat již podle toho, že po promíchání vína ve sklence, víno ulpívá na stěnách sklenky. Vyšší obsah alkoholu, ale u vín může působit neharmonicky nižší obsah alkoholu ve víně způsobuje nedostatečné prokvašení cukru ve víně víno má větší obsah alkoholu v poměru k ostatním složkám Chuť vína podle OBSAHU KYSELIN Tvrdé: Ostré: Hladké: Měkké: Fádní: Ocelové: obsah kyseln ve víně je vysoký a vynikají nad ostatními složkami vína mladé víno s vyšším obsahem kysličníku uhličítého, který zvyšuje kyselost obsah kyselin je přizpůsoben ostatním složkám a kyselina nijak nevyniká s nízkým obsahem kyselin obsah kyselin je nízký a víno se stává neharmonické a nepodbízivé k delšímu pití víno má vysoký obsah kyseliny vinné a je velmi tvrdé Označení harmonie mezi složkami Rozbité: Drsné: Tupé: Distingované: Ploché: Jemné: ěží: Řízné: Jadrné: Pitelné: narušení jednotlivých složek, které sice mohou být v dobrém poměru, ale při školení nebo přepravě víno jeví nesoulad některá mladá vína projevuje před vyzráním čitelnou drsnost, která ale po vyzrání úplně zmizí červená zasířená vína bývají tupá, protože vyšší obsah kyseliny siřičité zamlží projev jednotlivých složek vína jemné víno, dokonale vyškolené, velmi dobrého původu s harmonicky sladěnými sožkami obsahuje málo složek, které by harmonii vína oživily. Většinou se jedná o lehká, ale nevhodně ošetřená vína, které ztratilo vůni i kyseliny příjemné víno, která má všechny složky, ale je méně výrazné víno, jehož harmonie je zdůrazněna příjemným obsahem kyselin a a výraz podtrhuje menší obsah kysličníku uhličitého harmonické víno s výraznějšími, jemnými kyselinami a plné chuti extraktivní, řízně tvrdé a perspektivní víno pobízející k dalšímu pití svou příjemnou harmonií

9 Vyrovnané: Pěkné: Dokonalé: Vyzrálé: Dobře vyvinuté: Hladké: Hebké: Sametové: Harmonické: Urozené: Noblesní: je to víno, jehož složky (aroma, kyseliny, alkohol) jsou ve správném vzájemném poměru a víno vzbuzuje lahodný pocit na jazyku je lehčí, harmonické a příjemné aromatické víno je plné, harmonické, extraktivní a příjemné aromatické víno je na vrcholu své jakosti a je podpořeno svým charakteristickým buketem víno má všechny znaky zralého vína - harmonickou chuť, jemný buket, a je téměř na vrcholu své jakosti plnější aromatické víno s vyšším obsahem glycerolu, který při ochutnání lehce klouže po jazyku se používá u jemných červených vín s nižší intenzitou barvy, menší obsahem kyselin a tříslovinou je výraz pro plná, vyzrálá červená vína s větší barevnou intenzitou a vyšším obsahem tříslovin, které se během zrání přeměnily na výraznou složku vína všechny složky vína jsou rovnoměrně zastoupeny a žádná nepůsobí rušivě víno z nejlepších poloh a odrůd vinné révy, vyrobené z dobře vyzrálých hroznů. Je dokonale vyzrálé a vyznačuje se jemnou vůní a chutí. Je to elegantní víno, po jehož napití zůstává dlouho příjemný dojem jakostní, plné a harmonické víno s jemnou chutí a výraznějším buketem Celkový dojem vína Zvětralé: Unavené: Němé: Travnaté: Tříslovité: Hořčina: Čisté: Výrazné: Bohaté: Kořenité: Suché: Se zbytkem cukru: nadměrným provzdušněním se ztratí všechny aromatické látky a naruší se tím harmonie složek víno, které prošlo velkým množstvím manipulací při odstaňování vedy či nemoci vína. Vína často bývají nepitelná víno je bez jiskry a nedají se téměř rozpoznat vlastnosti vína, může to také být způobeno podchlazením vína je mladé víno z horších ročníků, které obsahuje chlorofyl z nezralé třapiny je víno, v němž převažují třísloviny ned ostatními složkami tak silně, že se projevuje jako nepříjemná složka vína bývá cítit ve vínech, převážně z hroznů, který dozrávali za suchých podmínek je víno, které se nese v nenarušeném odrůdovém tónu bez postraních vůní a chutí ve víně vynikají některé složky, které lze později charakterizovat ve víně vyniká většina složek, víno je aromatické, extraktivní a vyzrálé označují se tak jakostní vína, obsahující kořenité látky, které zvyšují plnost vjemu je víno bez zbytku cukru chuťově postřehnutelných s postřehnutelnou sladností

10 Nejlépe hodnocená vína - podle odrůd vz Pěstitel Obec Odrůda dourč. rok body č.k.,,,,,0,0,0,0,0,0,,,,,,,,, BÍLÁ VÍNA Kolařík Jiří Šoustek J + J Blahuš Ivo Kolařík Jiří Tománek Alois Ing. Přilučík Antonín Keňo Radek AGRO Zlechov a.s. Březina Ladislav Šeděnka Josef Ježovi Gottwald Josef Hrňa antišek Kolařík L. - Vranka R. Gottwald Josef Valkovič antišek Ing. Brázdil Karel Prát Josef Brázdil Karel Polešovice Boršice Jalubí Zlechov Kudlovice Kudlovice Vinaři Mařatice Boršice 0 Buchlovice Boršice 0 Boršice Boršice RŠ MM TČ + VČR + SZ Hibernal Pálava Mília Solaris Aurelius Kerner, NM NM, NM ČEENÁ VÍNA Luža Vojtěch st. Kéry Peter Bičan Petr Kolařík L. - Vranka R. Švec Bronislav Šimoník Radim Čevela Jiří Prát Josef Nízl Jozef Kolařík Jiří Ďureška Zoltán Gaži Štefan Turecký Zdeněk Otépka Miroslav Ing. Velehrad Popovice 0 Dornfelder CS Merlot MP Nitra Pinot noir - rosé André Cuvée červené Dunaj RM + NM Nejlépe hodnocená vína budou návštěvníkům nalévána pouze do množství 0,0 dcl.,0,0,,,,,,,,,,,,.

11 Nejlépe hodnocená vína - sklizeň 0 vz Pěstitel Obec Odrůda dourč. rok body č.k.,,,,0,0,0,0,,,,,,,,,, BÍLÁ VÍNA Kolařík Jiří Šoustek J + J Blahuš Ivo Přilučík Antonín Keňo Radek AGRO Zlechov a.s. Adamík Antonín Tvrdoň antišek Kolařík L. - Vranka R. Chmelík Karel Šabík Štefan Valkovič antišek Ing. Řezníček Miloslav Brázdil Karel Prát Josef Brázdil Karel Machálek Karel Polešovice Jalubí Zlechov Huštěnovice Popovice Vinaři Mařatice Babice Boršice Boršice Kunovice RŠ MM Hibernal SZ Mília Solaris Aurelius Kerner +, NM, NM ČEENÁ VÍNA 0 0 Bičan Petr Bičan Josef Hrušák Jaroslav Čevela Jiří Bartoš Stanislav ČZS Kněžpole Bačuvčík Alois Hélia Antonín Boršice Vážany Kněžpole Topolná Vážany MP CS - rosé André Dornfelder,,,,,,,,

12 Nejlépe hodnocená vína - přírodní vz Pěstitel Obec Odrůda dourč. RŠ MM TČ + VČR + SZ Pálava Mília Solaris, NM NM, NM rok body č.k.,,,,,0,0,0,0,0,0,,,,,, BÍLÁ VÍNA Šoustek J + J Hanáček Petr Ing. Blahuš Ivo Kolařík Jiří Tománek Alois Ing. Přilučík Antonín Keňo Radek AGRO Zlechov a.s. Březina Ladislav Šeděnka Josef Ježovi Gottwald Josef Hrňa antišek Gottwald Josef Valkovič antišek Ing. Brázdil Karel Polešovice Modrá Boršice Jalubí Zlechov Kudlovice Kudlovice Vinaři Mařatice Boršice 0 Buchlovice Boršice 0 Boršice ČEENÁ VÍNA Luža Vojtěch st. Bičan Petr Šimoník Radim Nízl Jozef Gaži Štefan Čevela Jiří Ondráš Dušan Turecký Zdeněk Otépka Miroslav Ing. Velehrad 0 Merlot Pinot noir - rosé Dunaj MP RM RM + NM 0,0,,,,,,,,.

13 vz. Pěstitel Obec odrůda dourč. rok body č.k., Vystavená vína - řazení podle odrůd BÍLÁ VÍNA Aurelius Odrůda vznikla u nás křížením odrůd Neuburské x Ryzlink rýnský, Barva: zlatožlutá, Vůně: po lipovém květu, Chuť: vyrovnané, plné, extraktivní víno s mírně kořenitou chutí Prát Josef Aurelius Děvín Odrůda vznikla křížením odrůd Tramín červený x Veltlínské červenobílé. Barva: Krásná zlatožlutá barva. Vůně: intenzívní plná vůně, Chuť: Těžší kořenitá chuť s nižším obsahem kyselin. Valkovič antišek Ing. Děvín,0 Hibernal Bílá interspecifická moštová odrůda vzniklá mezidruhovým křížením odrůd Seibel 0 x Ryzlink rýnský. Víno je charakteru Ryzlinku rýnského, jemné sauvignonové tóny, příjemné kyseliny. Odrůda vhodná pro výrobu biovín a k barikování. Charakterové chuťové vlastnosti - zralá broskev, kořenité tóny. Kolařík L. - Vranka R. Březina Ladislav Ondráš Dušan Kudlovice Hibernal Hibernal Hibernal,,, Barva: světle žlutá, Vůně: ovocná, po jablkách, může být i méně výrazná až neutrální. Chuť: V chuti připomíná lískový ořech nebo banán. Víno je kořenitější s pikantní kyselinkou, je plné a extraktivní. Patří mezi nejoblíbenější odrůdy.např. hodí se pro technologii barrique a je základem k výrobě kvalitních šumivých vín nejen v oblasti Champagne.Víno plné, harmonické s vyšší intenzitou aromatických látek než u odrůdy Rulandské bílé, s níž je srovnávána. patří k nejčastějším vínům s přívlastkem od kabinetů až po výběry a ledové i slámové. Ježovi Kahánek Otakar Ing. arch. Šabík Štefan Bičan Josef Dvořáček Milan Švec Jiří Dvořáček Milan ml. Vinaři Mařatice Uh. Hradiště Huštěnovice Popovice Huštěnovice NM 0,,,,,,,

14 0 0 Horáček Pavel yšták Radek Otépka Miroslav Ing. Prát Josef Bánovský Antonín Jungman Antonín Kuneta Petr ČZS Kněžpole BD SENSORS Turecký Zdeněk Hanáček Petr Ing. Vrána Dalimil Valer Tomáš Švec Lumír Mikulka Petr Kubina Zdeněk Čevela Jiří Gaži Štefan Valkovič antišek Ing. Ondruch - Rozum Musil Josef Ing. St. Město Boršice Kněžpole Buchlovice 0 Modrá St. Město 0 Kudlovice Boršice 0 Vinaři Mařatice - Sur-lie NM 0,,,,,,,,,,0,0,,,,,,,,0,, Kerner je bílá moštová odrůda vzniklá křížením odrůd Trolínské x Ryzlink rýnský. Víno má jemné muškátové, lipové aromatické tóny velmi podobné Ryzlinku rýnskému. V chuti velmi vyrovnané, robustní s příjemnou dochutí, harmonické, často s přívlastkem. Brázdil Karel Boršice Kerner, Mília Odrůda byla vyšlechtěna ve Výzkumné stanici vinohradnické a vinařské v Šenkvicich. Vznikla jako kříženec odrůd Müller Thurgau x Tramín červený. Víno je jemně aromatické, extraktivní, s příjemnými a jemnými kyselinami. Valkovič antišek Ing. Mília, Muškát moravský Odrůda vznikla křížením odrůd Muškát Ottonel a Prachttraube. Moravský muškát (MOPR) je víno vysoké vůně a pronikavé harmonické chuti.barva: světle žlutá, Vůně: výrazná muškátová, někdy po černém rybízu, Chuť: jemně aromatické víno s nižší kyselinkou. Víno se používá do směsí známkových vín. Zrání začíná v polovině srpna. Dozrává středně raně, v poslední dekádě září. Zraje současně s odrůdou Müller Thurgau, proti níž má tu výhodu, že její hrozny tak nehnijí. Tománek Alois Ing. Boršice MM,0

15 0 Tvrdoň antišek Ondráš Dušan Měšťánek Vladimír Macků Libor Cukr Zdeněk Cukr Josef Dvořáček Milan ml. Chrástek Zdeněk Vlček Jaroslav Popovice Boršice Míkovice Boršice Boršice Huštěnovice Kudlovice Kudlovice MM MM MM MM MM MM MM MM MM 0 0,,,,,,,,, Müller Thurgau Jako domnělý kříženec mezi odrůdami Ryzlink rýnský a Sylvánské zelené. Barva: světle žluto-zelená, Vůně: jemná muškátová až kopřivově broskvová, Chuť: harmonická s nižším obsahem kyselin a příjemnými aromatickými látkami, extraktivní. Pro nižší obsah kyselin bývá často používán do směsí s pozdně zrajícími odrůdami, které mívají nadměrný obsah kyselin Přilučík Antonín Kocourek Petr Tománek Miloslav Ing. Kaňovský Karel Pernica Zdeněk Hubáček Oldřich Ing. Zábranský a spol. Macků Libor Žmolík Jiří Hrabica Jaroslav Ing. Prát Josef Hulcký Ivan Ing. Měšťánek Radek Caudr antišek Ing. ČZS Kněžpole Krejčiřík Ondra Večeřa Richard AGRO Zlechov a.s. Hudák Jozef Dočkal Stanislav Soustružník Michal Hlaváč Štefan Švec Anton Obdržálek Petr Kryštof Antonín Knot Stanislav Nedbálek Stanislav Mezuliáník Václav Galamboš Ján Vinaři Napajedla Jalubí Tupesy Boršice Kněžpole Boršice 00 Topolná Vinaři Mařatice Míkovice Boršice Napajedla 00 St. Město Vážany Babice Kněžpole Spytihněv Vážany Zlechov Kudlovice Vážany 0 Babice Vinaři Sady Kněžpole Topolná Blatnice Napajedla, NM 0,0,,,,,,,,,,,,,0,0,,,,,,,,,,,,,0,0, 0

16 Neuburské Jedná se o odrůdu vzniklou nahodilým křížením Veltlínské červené x Sylvánské zelené. Barva: světle zeleno-žlutá, Vůně: jemná muškátová až kopřivově broskvová, při zrání v láhvi malinová, ojediněle může připomínat nádech kouře. Chuť: harmonické, extraktivní, plné víno, s nižším obsahem kyselin a mírně nahořklou chutí. 0 0 Keňo Radek Bičan Petr Hubáček Oldřich Ing. Kolařík L. - Vranka R. Dvořáček Milan Šimoník Radim Jungman Antonín Švec Bronislav Vávra Luděk Lanšperk Josef Prát Josef Šupka antišek Bečica Miloslav Vlček Jaroslav Maňásek Josef Ing. Jurek Jan Vrána Dalimil Topolná Huštěnovice Popovice St. Město Babice Vinaři Mařatice Vinaři Mařatice Kudlovice Huštěnovice Vinaři Mařatice St. Město 0,0,,,,,,,,,,,,0,,,, Pálava Je křížencem odrůd Tramín červený a Müller Thurgau. Barva: zlatá, Vůně: vanilková, Chuť: víno je harmonické, aromatické a plné s vyšším obsahem kyselin oproti Tramínu,má kořenitou chuť. Protože dosahuje vysoké cukernatosti je vhodná pro výrobu přívlastkových vín. Gottwald Josef Šimoník Jan Čevela Jiří Boršice 0 0 Pálava Pálava Pálava 0 0,,, Pinot blanc Původ: Starodávná mutace rodu Pinot. Charakteristika: Středně velké až velké, kompaktní, někdy rozdvojené hrozny. Podlouhlé i kulaté, žlutozelené bobule, delikátně šťavnaté. Velmi citlivá na plíseň botrytis, pokud není napadena,dosahuje vynikajícího vyzrání hroznů. Víno: Velká paleta kvalitních vín, aromatických, ovocných s vůní jablek až po velká sladká likérová vína. Porubec Július Pinot blanc,

17 Rulandské bílé Barva: zlatavě zeleno-žlutá, Vůně: víno nemá výrazné aroma, vyznačuje se nutrální vůní, může vonět po mandlích, u výrazného vína i po chlebovince, Chuť: Víno je kulaté, plné ohnivosti, extraktivní s nasládlou chutí. U mladého vína můžeme zaznamenat vyšší kyselinku Kolařík Jiří Hanáček Petr Ing. Bičan Josef Chrástek Michal Švub Jan Hlaváček - Snopek Luža Tomáš Ing. Kolařík L. - Vranka R. Hejda Milan Kutálek antišek yšták Radek Chrástek Zdeněk Ondruch - Rozum Šeděnka Josef yšták Radek Ondruch - Rozum Vávra Jiří Šuranský Mikel Petr Slančík Jan Hrňa Josef Cukr Zdeněk Balíček - Hruška Mezuliáník Václav Hanáček Antonín Ondruch - Rozum Kovařík Pavel Kuneta Petr Valer Tomáš Dočkal Stanislav Janeček Ladislav Šimoník Radim Gajdošík Pavel Bratři Dibďákovi Bazala Bohuslav Maňásek Josef Ing. Hronová Jana Bc. Knot Stanislav Kovařík Pavel Modrá Míkovice Velehrad Napajedla Vážany St. Město Kudlovice Kudlovice St. Město Tupesy Kudlovice Kudlovice Boršice Kudlovice Blatnice Vinaři Mařatice Kudlovice 0 Kudlovice 0 Kudlovice Huštěnovice Huštěnovice Vinaři Sady Kněžpole Kudlovice ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,0,0,0,0,,,,,,,,0

18 Ryzlink rýnský Barva: světle žluto-zelená, Vůně: květinová, typická - po lipovém květu, muškátová, broskvová nebo jako luční květy,chuť: peprně kořenitá a plná zvýrazněnou pikantní kyselinkou, někdy i vyššími a delikátními aromatickými látkami, jež zaujmou nevtíravým a přece dlouho trvajícím vjemem. Je to odrůda, která má vysokou mezinárodní prestiž, získanou zejména výběry z přezrálých bobulí. Říká se o něm, že je to víno králů a král vín Šoustek J + J Přilučík Antonín Nízl Jozef Kraváček Vít Kolařík Jiří Pekárek Radomír Dvořáček Milan Machálek Karel Medek Josef Kolařík L. - Vranka R. Bičan Petr Petratur Antonín Gottwald Vladimír Smištík Ivo Medek Zdeněk Luža Vojtěch ml. Chmelík Karel Vranka Libor Kryštof Antonín Dočkal Stanislav Fusek Květoslav Dohnal Josef Švec Lumír Ježovi Pollák Lubomír Macků Libor Polášek Marcel Bánovský Antonín Sladký Petr Jankela Štefan Bečica - Juračka Rozumek Jiří Dvořáček Milan ml. Drobil - Dohnálek Adamík Antonín Hron Josef Hanák Jindřich Vranka Miloš Mezuliáník Václav Prát Josef Zatloukal Alois Šuranský Polešovice Jalubí Kudlovice Huštěnovice Kunovice Vinaři Sady Uh. Hradiště Boršice Vinaři Sady Popovice Velehrad Vinaři Mařatice Boršice 0 Vinaři Sady Kudlovice Kudlovice Tupesy Kudlovice Vinaři Mařatice Spytihněv Míkovice Spytihněv Boršice Míkovice Vinaři Sady Huštěnovice Vážany Huštěnovice Vinaři Sady Tupesy Blatnice Sady Kudlovice, NM NM 0 0 0,,,0,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,0,0,,,,,,,,,,,,,0,,,0

19 Rulandské šedé Barva: zlato-žlutá, Vůně: jemná odrůdová až neutrální, Chuť: Plná, kořenitá a extraktivní, často se zbytkovým cukrem. Mladá vína vykazují někdy vyšší kyselost. Víno je velmi vhodné do archivu, vyznačuje se plností decentností a vyšší barevností. Nenapodobitelný charakter z něj činí skvost mezi víny. 0 Blahuš Ivo Tománek Libor Kolařík Jiří Dvořáček Milan ml. Hlaváček - Snopek Keňo Radek Kahánek Otakar Ing. arch. Zajíc Antonín Durník Vladimír Rozumek Jiří Maňásek antišek Ing. Šuranský Jungman Antonín Modrá Huštěnovice Míkovice Uh. Hradiště Vinaři Mařatice Boršice Babice Kudlovice RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ RŠ, NM,,0,,,,,,,,,,, Ryzlink vlašský Barva: světle zeleno-žlutá, Vůně: neutrálně vinná, příjemně květinová nebo jablečná (zelená jablka), Chuť: příjemně svěží jemné víno s výraznými kyselinami, je plné a harmonické. Víno bývá velmi dobré jakosti, v příznivých letech dává výjimečná vína. Má vyšší obsah kyselin, používá se do směsí k výrobě šumivých vín Gottwald Josef Řezníček Miloslav Obdržálek Petr Hlaváček - Snopek Hrňa Zdeněk Chrástek Michal Šimoník Jan Luža Tomáš Ing. Smištík Ivo Kubina Tomáš Sekanina Stanislav Hélia Antonín Sedlář Pavel Slažák Viliam Kalmán Jaroslav Chrástek zdeněk Kolařík L. - Vranka R. Macků Libor Jungman Antonín Švec Anton Slezák Radek Čevela Václav Nízl Jozef Boršice 0 Babice Babice Míkovice 0 0 Velehrad Vinaři Sady 0 Topolná Vážany Vinaři Sady Kudlovice Míkovice Vážany Tupesy 0 0 0,,,,,,,,,,,,0,0,0,0,0,,,,,,,0

20 Sauvignon Barva: je světle zeleno-žlutá, Vůně: výrazná broskvová, nebo kopřivová vůně, i po černém rybízu, Chuť: kořenitě plná, výrazně ovlivněná vůní. Mladé víno obsahuje výrazné kyseliny, zráním přecházejí složky vína do harmonického souladu. Patří mezi nejjakostnější vína. V současné době se víno této odrůdy těší ve světě velké oblibě, zejména typy vyráběné s nádechem vůní z nových dubových sudů barrique. 0 AGRO Zlechov a.s. Hrňa antišek Švub Jan Zapletal Břetislav Ing. Durník Vladimír Mikulčík Roman Prát Josef ýbort Tomáš Ing. Sladký Petr Náplava Josef Švec Jiří Janeček Ladislav Machová Martina Mgr. Ondruch - Rozum Šimoník Radim Kovařík Libor Kotlaba Bronislav Buchtík antišek Zlechov Buchlovice Jalubí Boršice Popovice Boršice Míkovice Polešovice Popovice 0 Veselá u Zlína Babice 0 Spytihněv 0,0,,,,,,,,,,,,0,,,0,, Solaris Solaris je velmi raná moštová odrůda určená k výrobě bílých vín, kříženec odrůd Merzling [Seyval blanc x (Ryzlink rýnský x Rulandské šedé)] x Gm (Severnyj x Muškát Ottonel). Víno je plné vysoké kvality, často s vysokým zbytkovým cukrem, s dostatečnou aciditou a s vysokým obsahem alkoholu. V kabinetní kvalitě nebo při výrobě burčáku má Solaris muškátovo-ovocné aroma, kombinaci aroma odrůd Merzling a Muškát Ottonel. Ve vyšších kvalitách (výběr z bobulí, slámová vína) je potom více ovocnější a květinový s velmi jemným muškátem. Jiné prameny uvádějí, že v chuti bývají tóny připomínajícími ananas a lískový oříšek. Je vhodná do cuvée s méně cukernatými mošty odrůd Ryzlink rýnský či Rulandské bílé. 0 Brázdil Karel Boršice Solaris, NM, Sylvánské zelené Barva: žluto-zelená, Vůně: pikantní, v mladších ročnících travnatá, Chuť: plná, extraktivní, mírně kořenitá, v mladších ročnících s vyšší kyselinkou. V dobrém roce je víno vhodné k dlouhodobějšímu zrání vláhvi a je velmi ceněné. Hrňa antišek Chmelík Karel Hlaváček - Snopek Hulcký Ivan Ing. Buchlovice Vinaři Mařatice Míkovice St. Město SZ SZ SZ SZ 0,,,,

21 Kahánek Otakar Ing. arch. Lanšperk Josef Měšťánek Antonín ČZS Kněžpole Uh. Hradiště Babice Vážany Kněžpole SZ SZ SZ SZ NM,,0,, Tramín červený Barva: zlatožlutá, Vůně: plná a kořenitá vůně, někdy připomíná vůni růží, Chuť: Víno je plné, extraktivní, kořenité s nižším obsahem kyselin, často se zbytkovým cukrem. Je také charakterizováno jako silné - alkohol není v rovnováze s kyselinami. Pro svoji ojedinělost se stává vyhledávanou specialitou mezi milovníky vín. 0 Březina Ladislav BD SENSORS Dvořáček Milan Přilučík Antonín Nedbálek Stanislav Čevela Václav Slažák Martin Švec Lumír Lapčík Miroslav Ing. Zich Ladislav Kudlovice Buchlovice Huštěnovice Jalubí Topolná Tupesy Kudlovice Topolná 0 TČ TČ TČ TČ TČ TČ TČ TČ TČ TČ 0,0,,,,,,,0,,0 Veltlínské červené rané Barva: zlatožlutá, Vůně: neutrální vinná vůně, Chuť: kořenité víno s nižším obsahem kyselin, širší extraktivní chuť. Víno je zlatožluté barvy, neutrální vůně, plné a s nízkým obsahem kyselin. Při vyšší cukernatosti moštů se objevují i medové tóny. Doložílek Radek 0 Grebeníček Antonín Boršice Modrá VČR VČR,, Veltlínské zelené Barva: světle žlutá barva, Vůně: od jemně muškátové až po medově lipovou, Chuť: ěží, extraktivní víno, jemně nahořklé, kořenité, plné. Příjemná kyselinka zanechává dlouhotrvající chuťový vjem. Dobře vyzrálé hrozny Veltlínského zeleného poskytují moky nenapodobitelných vůní a chutí. Je to inteligentní odrůda, mající navíc i dobrý potenciál zrání. 0 0 Kolařík Jiří Adamík Antonín Rohrhofer Švec Bronislav Valer Tomáš Obdržálek Petr Forman Vojtěch Dvořáček Milan Huštěnovice Gedersdorf Popovice 0 Babice Vážany Huštěnovice,,0,,,,,,

22 0 Kuneta Petr Valkovič Stanislav Kubina Tomáš Luža Vojtěch st. Ondruch - Rozum Čevela Václav Sedlář Pavel Ondruch - Rozum Bazala Bohuslav Blahuš Ivo Porubec Július Hrňa Zdeněk Horáček Pavel Kovařík antišek Horáček Pavel Tománek Alois Ing. Vávra Jiří ČZS Kněžpole Kalmán Jaroslav Vranka Miloš Mikulčík Roman Mužský sbor Kudlovice Slažák Tomáš Tomášů Václav Nízl Jozef Náplava Josef Vranka Mloš Vranka Tomáš 0 Velehrad Tupesy Vinaři Sady Huštěnovice 0 Babice 0 Boršice Kněžpole Popovice Kudlovice Boršice Polešovice 0 0,,,,,,0,0,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Směs bílá odrůdově určená Šeděnka Josef Machálek Karel Štolfa Antonín Pekárek Radomír Verbík Radomír Tvrdoň antišek Verbík Radomír Kovařík Pavel Valer Tomáš Keňo Radek Pavlíček Jaroslav Hátle Miroslav Hanák Jindřich Buchtík antišek Vlček Jaroslav Kutálek Antonín Hátle Miroslav Zich Ladislav Kudlovice Kunovice Boršice 0 Popovice Kudlovice 0 Vážany Vinaři Sady Tupesy Kudlovice Vážany Vinaři Sady 0 + VČR MM + + SZ + + TČ + + MM MM + + VČR + MM + RŠ + Hi + Pa + RŠ Au VČR + MM TČ NM 0 NM NM,0,,,,,,0,,,,,,,,0,,,

23 Směs bílá Buják Jiří Mikel Petr Stoprounští vinaři Březina Ladislav Vávra Jiří Švec Stanislav Ing. Čevela Jiří Sladký Petr Kudlovice 0 Boršice Kudlovice Modrá Míkovice Sm. b. Sm. b. Sm. b. Sm. b. Sm. b. Cuvée bielé Sm. b. Sm. b.,,,,0,,,, Dobré víno tvoří dobrou krev, dobrá krev je předpokladem dobré nálady, dobrá nálada přináší dobré myšlenky, dobré myšlenky dávají vzniknout dobrým skutkům, dobré skutky dělají člověka ČLOVĚKEM. ( Z moudrosti starých Čechů )

24 Vystavená vína - řazení podle odrůd ČEENÁ VÍNA Agni Kříženec André a Irshai Oliver, vyznačuje se vysokou cukernatostí a brzkým zráním. Víno je plné, zvláštního pro červená vína nezvyklého typu s výrazným muškátovým aromatem. Ondráš Dušan Agni, Alibernet Odrůda vznikla křížením odrůd Alicante Bouschet a Cabernet Sauvignon. Barva: velmi intenzivní, tmavě červená barva, Vůně: po černém rybízu, Chuť: drsnější, travnatá, v horších ročnících s vyšší kyselinkou. Víno je vhodné do kupáží, jako barvířka se používá k dobarvování vín. Ondráš Dušan Vranka Miloš Alibernet Alibernet,, André Odrůda vznikla křížením odrůd ankovka x atovavřinecké. Barva je obvykle tmavá, intenzivní červená. Vůně je odrůdová, svou hloubkou a plností připomíná jižní typy vín. Chuť vína je harmonická, jde o extraktivní víno. Chuť je v mládí výrazně kyselá a hrubá, vyzrálé víno je plné, aromatické s tříslovinou. Kvalitní víno odrůdy André je vhodné k dlouhodobějšímu zrání v láhvi. 0 Kolařík Jiří ČZS Kněžpole Macků Libor Měšťánek Vladimír Šabík Štefan Kněžpole Míkovice Boršice André André André André André,,,,, Cabernet Moravia Odrůda vznikla zkřížením odrůd eigeltrebe x Cabernet anc. Víno má tmavou granátovou barvu, je plné a po odbourání kyseliny jablečné je harmonické s jemným kabernetovým aroma a specifickou chutí. Zráním vína se stupňuje jeho plnost i harmonie. Vhodné i pro skladování v dubových sudech "barrique" Bičan Petr Kolařík Jiří Večeřa Richard Vážany,,,

25 Štolfa Antonín Boršice 0, Kolařík L. - Vranka R., Jungman Antonín,0 Kocourek Petr Tupesy, Vinařství Medek Vinaři Sady, Blahuš Ivo, Nedbálek Stanislav Topolná, oboda Pavel Ing. Boršice, Matějek Miroslav Boršice, 0 Bečica Miloslav Vinaři Mařatice, Caudr antišek Ing. Babice, Šimoník Radim, Čevela Václav Tupesy,0 Ondráš Dušan Fusek Květoslav Kudlovice,,, NM 0 Cabernet Sauvignon Jde pravděpodobně o křížence odrůd Cabernet anc x Sauvignon. Barva: intenzivně červená, Vůně: po černém rybízu, Chuť: travnatá, drsnější, zráním nabývá plnosti a odrůdového charakteru vína. Je to odrůda, která si vydobyla pro vynikající jakost a dlouhou uchovatelnost červených vín nejvyšší uznání. Zráním víno získává vynikající jakost. 0 Švec Bronislav Ježovi Švub Jan Tománek Alois Ing. Řezníček Miloslav Obdržálek Josef Čevela Václav Otépka Miroslav Ing. Sladký Petr Popovice Vinaři Mařatice Boršice Babice Spytihněv Tupesy Míkovice CS CS - barrique CS CS CS CS CS CS CS 0,,,,,,,,, Dornfelder Víno je výrazně tmavě červené, s výrazným ovocitým aroma, extraktívní až tělnaté chuti s doznívajícím vjemem po kyselinách, podle ročníku až velmi výrazným. Vína jsou obvykle výborné kvality, bývají však více vhodnější ke scelování než jako vína krycí. 0 Kolařík L. - Vranka R. Bačuvčík Alois Blahuš Ivo Přilučík Antonín Neumann Michal Kubina Zdeněk ČZS Kněžpole Koláč Jaroslav Topolná Jalubí Topolná 0 0 Kněžpole Vinaři Mařatice Dornfelder Dornfelder Dornfelder Dornfelder Dornfelder Dornfelder Dornfelder Dornfelder,,,,,,,,

26 0 Huňka David Mikel Petr Bednařík Petr Keňo Radek Dohnal Josef Modrá Veselá u Zlína Tupesy Dornfelder Dornfelder Dornfelder Dornfelder Dornfelder,0,,,, Dunaj Odrůda Dunaj byla vyšlechtěna na Komplexním výzkumném ústavu vinohradnickém a vinařském v Bratislavě. Jedná se o křížence odrůd (Muškát Bouchet x Oportó) x atovavřinecké /. Víno má tmavočervenou barvu s výraznou chuťovou plností a v chuti a vůni jsou tóny přezrálých višní a třešní. Gaži Štefan Dunaj, ankovka Barva: tmavě rubínová, Vůně: připomíná jádra peckovin, někdy jemně skořicová, Chuť: Plná, příjemně drsná, víno je pikantní. Mladá vína bývají tvrdá, zvýrazněná trpkostí po tříslovinách, extraktivní s vyšší kyselinkou. Víno vyzrává do bohaté šíře.víno je velmi dobré kvality, je vhodné do archivu, využívá se také k výrobě barrique. Říká se o něm, že je rozmarné jako nestálá žena a že má všechny její dobré i špatné vlastnosti. 0 Luža Vojtěch st. Bičan Josef AGRO Zlechov a.s. Forman Vojtěch Kadlec Bečica - Juračka Valkovič Stanislav Šimoník Radim Lunda Martin Blahuš Ivo Horák Milan Škrabalová Petra Jungman Antonín Chrástek Zdeněk Velehrad Zlechov Vážany Pohořelice Vinaři Sady Vracov Kudlovice Kudlovice,0,,,,,,,,,,,0,,0 Merlot Je stará, pozdní moštová modrá odrůda, jejíž přesný původ křížení není znám. Pochází z ancie, její genetický původ ukazuje na křížení s Cabernetem. Víno je plné, výborné kvality a chuti, tmavé barvy. Merlot je poněkud jemnější, kulatější a především bohatý na taniny, než Cabernet Sauvignon. Obě odrůdy se často kombinují, aby se vzájemně doplňovaly. Dobrý Merlot lze poznat podle vůně a chuti červeného ovoce (obvykle třešně, někdy červený rybíz). Šimoník Radim Dostálek Antonín Vinaři Mařatice Merlot Merlot,,

27 Balíček - Hruška Kudlovice Merlot 0, Modrý portugal Barva: rubínová, Vůně: jemná, květinová, Chuť: příjemná, sametová, víno je lehčí s nižším obsahem kyselin, jemně natrpklé. Víno rychle vyzrává, nedá se déle uchovat, užívá se ke scelování s tvrdými a kyselými víny které tak zjemňuje. Modrý Portugal je navíc odrůda i dostatečně inteligentní a plastická. Dobře se přátelí v kupážích červených vín s frankovkou i svatovavřineckým. Modý Portugal také v posledních letech dokazuje, že je odrůdou i s dostatečným obranným potenciálem. Jen silné víno se totiž dokáže ubránit ataku nových prvků vinařské moderny - např. barikové technologii. Setkáváme se však již i s barikovým provedením této sympatické odrůdy. 0 Čevela Jiří Čevela Jiří Sladký Petr Slezák Radek Hrňa Zdeněk Mezuliáník Václav Medek Zdeněk Míkovice Vážany 0 Blatnice Popovice MP MP MP MP MP MP MP,,,,,,0,0 Nitra Odrůda vyšlechtěná ve VÚV v Bratislavě. Vznikla křížením odrůd Castets x Abouriou noir /. V dobrých ročnících je kvalita vína mimořádná s kabernetovým charakterem. Barva je intenzivní tmavá barva s vysokým extraktem. Víno je harmonické s vyšším obsahem tříslovin, vhodné pro delší archivaci. Prát Josef Ondráš Dušan Nitra Nitra,, Regent Regent je raná až středně pozdní, interspecifická moštová odrůda révy, určená k výrobě červených vín, která byla vyšlechtěna roku v Německu, kříženec odrůd Diana (kříženec Sylvánské zelené x Müller Thurgau) a Chambourcin. Jako zajímavosti lze uvést, že patří k nejúspěšnějším interspecifickým modrým moštovým odrůdám, že v katalogu VIVC je uveden původ Vitis vinifera a dále, že se omezeně pěstuje též jako stolní odrůda. Víno vyšších jakostí s intenzívní, příjemnou a teplou tmavě červenou barvu, s plným, ovocitým tělem a se středním obsahem taninů. V aroma najdeme třešně, červený rybíz, typově by se vína snad dala přirovnat k vínům z odrůdy Dornfelder. Lunda Martin Vracov Regent, Rulandské modré Víno je plné, jakostní, v mládí ostružinové chuti, v plné zralosti sametové, kořenité s hořkomandlovou příchutí. Kvalitu a odrůdovou charakteristiku získává zráním v láhvi i sudech. Barva je světlejší, u starších vín až cihlově červená. Má větší množství kyselin.

28 0 Ondráš Dušan Maňásek antišek Ing. Blahuš Ivo Zábranský a spol. Kahánek Otakar Ing. arch. Stodůlka Miroslav Babice Vinaři Mařatice Uh. Hradiště Boršice RM RM RM RM RM RM, NM,,,,,, atovavřinecké Barva vína je obvykle sytě červená, přechází až do fialova. Ve vůni je víno ovocité s typickým odrůdovým aroma, připomíná sušené švestky, povidla nebo černý rybíz. Chuť je plná, příjemně natrpklá - mladší ročníky obsahují více kyselin. Víno je plné, kvalitní, je vhodné do směsí zejména s Modrým Portugalem Kéry Peter Hrušák Jaroslav Zapletal Břetislav Ing. Šimoník Jan Bačuvčík Alois Blahuš Ivo Mančík Jiří Šimoník Jan Šimoník Radim Buchtík Zdeněk Večeřa Vladimír Kaňovský Karel Kořínek Horymír Kubina Zdeněk Neumann Michal Gajdošíková Věra Knot Stanislav Kubina Zdeněk Musil Josef Ing. Pekárek Radomír Porubec Július Slančík Jan Boršice Jalubí 0 Topolná Napajedla 0 Boršice Napajedla Kněžpole Boršice 0 Topolná 0 Kudlovice Kněžpole 0 Vinaři Mařatice Kudlovice 0 0,0,,,,,,,,,,,0,0,0,,,,,,0,,0 eigeltrebe Tato odrůda byla vyšlechtěna křížením odrůd atovavřinecké a ankovka. Barva: temně červená, Vůně: jemná, může připomínat švestky, Chuť: mladé víno je hrubší a drsné; po vyzrání velmi jemné, harmonické, s jemnou tříslovinkou. Z dobře vyzrálého hrozna však poskytuje tmavě zabarvené, granátové víno se zábleskem fialek. Po roce zrání pak překvapí ovocně kořenitou vůní a hebkou, sametovou chutí. 0 Turecký Zdeněk Hélia Antonín Obdržálek Josef Hlaváčková Eva Kadlec 0 Vážany Spytihněv 0 Boršice Pohořelice NM,,,,,

29 0 0 Vávra Luděk Ondruch - Rozum Kolařík Jiří Řezníček Miloslav Tománek Libor Obdržálek Petr Zábranský a spol. Hrabica Antonín Brázdilík Pavel Maňásek Josef Ing. Kraváček Vít Sekanina Stanislav Mančík Jiří Večeřa Vladimír Kaňovský Karel Horáček Pavel Behrik Štěpán Adamík Antonín Hanák Jindřich St. Město Babice Modrá Babice Vinaři Mařatice Napajedla 00 Kudlovice Huštěnovice Kudlovice Topolná Napajedla Napajedla Kněžpole Napajedla 0 Huštěnovice Tupesy 0,,,,0,0,,,,,,,,,0,0,,,0,0 Směs červená odrůdově určená Otépka Miroslav Ing. Balíček - Hruška Šeděnka Josef Buchtík antišek Petratur Antonín Hron a spol. Kudlovice Kudlovice Uh. Hradiště Vinaři Sady RM MP + + MP André + NM NM,,,,,, Směs červená odrůdově neurčená 0 Ďureška Zoltán Macků Petr Hřebíček Vít Verbík Radomír Míkovice Tupesy Cuvée červené Sm. č. Sm. č. Sm. č.,,,0,

30 RŮŽOVÁ VÍNA rosé Rosé 0 0 Nízl Jozef Keňo Radek Bartoš Stanislav Vranková - Šestáková Jungman Antonín Keňo Radek Otépka Miroslav Ing. Machálek Karel Keňo Radek Turecký Zdeněk Mikulčík Roman Hlaváček - Snopek Mikel Petr Kubina Tomáš Kadlec Hulcký Ivan Ing. Šimoník Jan Drobil - Dohnálek Mezuliáník Václav Čevela Aleš Vážany Kunovice 0 Popovice Míkovice 0 Pohořelice St. Město 0 Vážany Blatnice Jankovice 0 Pinot noir - rosé - rosé CS - rosé Agni - rosé André - rosé Blauburger - rosé - rosé - rosé - rosé - rosé André - rosé - rosé Dornfelder - rosé Sm. č. - rosé Dornfelder - rosé - rosé + - rosé - rosé - rosé Nitra - rosé NM,,,,,,,,,,,,,,,0,0,,,,0 0

31

32 . MIPEXA s.r.o. CNC obrábění NC Bearbeitung 0 Tel.: Fax.:

33

34

35

36

37

38

39

40

Müller Thurgau - Modrý sklep. 0,2l.38 Kč

Müller Thurgau - Modrý sklep. 0,2l.38 Kč Rozlévaná vína Müller Thurgau - Modrý sklep 0,2 l. 38 Kč je to kříženec odrůd Ryzlink rýnský x Sylvánské zelené. Víno je zelenkavě žluté barvy s typickým muškátovým až broskvovým buketem, nižší kyselinkou,

Více

A tož Na Zdraví. Děkujeme všem vinařům za předložené vzorky vín a přejeme jim hodně úspěchů v pěstování révy vinné i ve sklepním hospodářství.

A tož Na Zdraví. Děkujeme všem vinařům za předložené vzorky vín a přejeme jim hodně úspěchů v pěstování révy vinné i ve sklepním hospodářství. Vážení přátelé, Vítáme Vás na výstavě vín v Traplicích. Výstavy vín mají v naší obci dlouholetou tradici od 0-tých let jsou pořádány pravidelně. Vinaři místních obcí se chtějí pochlubit svými krásnými

Více

Vinařství Dufek / Svatobořice Mistřín

Vinařství Dufek / Svatobořice Mistřín Vinařství Dufek / Svatobořice Mistřín Datem založení firmy Dufek je rok 2003, avšak v rodině se vinaří již více než 100 let. Filozofií rodinného vinařství je motto: Všechno se podřizuje kvalitě. Od jarních

Více

O degustaci. Degustační komise : Použité zkratky odrůd:

O degustaci. Degustační komise : Použité zkratky odrůd: O degustaci Degustace vín proběhla v neděli 24. února 2013 Degustaci řídil p. Vojtěch Luža. Hodnoceno bylo 498 vzorků vín. Vína s počtem bodů nad 18,5 budou odměněna medailí. Degustační komise : 1 : Medek

Více

VINNÝ LÍSTEK. 45 Kč. 45 Kč

VINNÝ LÍSTEK. 45 Kč. 45 Kč Aperitivy Martini Bianco Aromatické a sladké Martini Bianco používá jako svůj základ kvalitní a jemnou směs italských bílých suchých vín. Směs aromatických bylin a vanilky mu dodává jeho charakteristickou

Více

katalog VÝSTAVY VÍN Sobota 3. 3. 2012 ČESKÝ ZAHRÁDKÁŘSKÝ SVAZ TRAPLICE

katalog VÝSTAVY VÍN Sobota 3. 3. 2012 ČESKÝ ZAHRÁDKÁŘSKÝ SVAZ TRAPLICE katalog VÝSTAVY VÍN Sobota 3. 3. 2012 ČESKÝ ZAHRÁDKÁŘSKÝ SVAZ TRAPLICE 1 Vážení přátelé, Vítáme Vás na výstavě vín v Traplicích. Výstavy vín mají v naší obci dlouholetou tradici od 60-tých let jsou pořádány

Více

KATALOG LUXUSNÍCH VÍN. Víno s chutí tradice

KATALOG LUXUSNÍCH VÍN. Víno s chutí tradice KATALOG LUXUSNÍCH VÍN Unikátní ročníková vína Prestige collection Tato kolekce byla vytvořena z vín mimořádné kvality, která pochází z hroznů révy vinné vypěstovaných na moravských vinicích. Tato vína

Více

Muller Thurgau Moravské zemské víno, suché. Zbytkový cukr 3 g/l, kyseliny 6 g/l. Cuvée Klárka

Muller Thurgau Moravské zemské víno, suché. Zbytkový cukr 3 g/l, kyseliny 6 g/l. Cuvée Klárka Moravské zemské víno Muller Thurgau - Moravské zemské víno, suché. Zbytkový cukr 3 g/l, kyseliny 6 g/l. Víno se světlou barvou a zelenožlutým odstínem, muškátovou vůni s ovocnými odstíny kopřivy a broskve,

Více

KATALOG JAKOSTNÍCH VÍN. Víno s chutí tradice

KATALOG JAKOSTNÍCH VÍN. Víno s chutí tradice KATALOG JAKOSTNÍCH VÍN Jakostní vína Gold Premium Jedná se o jakostní vína, pocházející z hroznů vypěstovaných na místních vinicích. Vína pocházející z této krajiny jsou charakteristicky plné, osobité,

Více

tělocvična základní školy v Tupesích

tělocvična základní školy v Tupesích KATALOG XXV. ročník KOŠT VÍNA Sobota 12. dubna 2014 tělocvična základní školy v Tupesích TUPESY Vážení přátelé, Ten, kdo s vínem žije desítky let, ví, že je to nápoj plný života. Víno se rodí ve vinicích,

Více

R E S TA U R A C E R E S TA U R A C E VINNÝ LÍSTEK

R E S TA U R A C E R E S TA U R A C E VINNÝ LÍSTEK RESTAURACE VINNÝ LÍSTEK BÍLÁ VÍNA SUCHÁ SYLVÁNSKÉ ZELENÉ ČR Morava Vinařství Dobrovolný Nový Šaldorf Víno světle žluté barvy, nasládlé svěží ovocné chuti s podtónem zralého angreštu. 250 Kč RULANDSKÉ ŠEDÉ

Více

Templářské sklepy ČEJKOVICE

Templářské sklepy ČEJKOVICE Templářské sklepy ČEJKOVICE Ryzlink rýnský 2005 Cena: CZK 105 cena / karton: CZK 628 Harmonické víno světlé žlutozelené barvy s příjemnou plnou chutí, výraznější kyselinou a květinovým aroma, které přechází

Více

MORAVSKÁ PŘÍVLASTKOVÁ VÍNA

MORAVSKÁ PŘÍVLASTKOVÁ VÍNA Ryzlink vlašský (Viniční trať Novosady) Víno se hodí k zeleninovým jídlům, bílým sýrům, k lehké úpravě ryb či jemným paštikám, ale také k přírodnímu drůbežímu steaku, k jemnějším úpravám pizzy a těstovin.

Více

Vinný CZ lístek k ste ný lí Vin

Vinný CZ lístek k ste ný lí Vin Vinný lístek CZ Vinný lístek Bílá vína Vinařství Baloun Velké Pavlovice 0,75 l Sauvignon, pozdní sběr 2013, /vůně je velmi ušlechtilá, dominuje v ní směs zralých broskví a angreštu/ 330 Kč 0,75 l Veltlínské

Více

Veltlínské zelené polosladké bílé víno odrůdové jakostní 0,75 l 189,00 Kč. Müller Thurgau suché bílé víno jakostní 0,75 l 189,00 Kč

Veltlínské zelené polosladké bílé víno odrůdové jakostní 0,75 l 189,00 Kč. Müller Thurgau suché bílé víno jakostní 0,75 l 189,00 Kč Naše vinařství vzniklo v roce 1992 přirozeným vývojem a vyvíjelo se během 20 let od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, které se hlásí k modernímu stylu nejenom architekturou a vybavením, ale

Více

Česká republliika bííllá víína 0,,750 ll Vellttllíínsské zellené,, jjakossttníí -- ssuché 2011 160,,- Zlatavá barva, delikátní, ovocně - trávové aroma v pozadí se objevují tóny mandlí, chuť je svěží, sametová,

Více

Zdeněk Zeleňák, Lužánecká 8, Brno Tel. 728160320. www.gastrovino.cz. Vinařství Balážovi. cena. odrůda, zařazení ročník zatřídění

Zdeněk Zeleňák, Lužánecká 8, Brno Tel. 728160320. www.gastrovino.cz. Vinařství Balážovi. cena. odrůda, zařazení ročník zatřídění Vinařství Balážovi Tramín j akostní 70.00 Kč 84.70 Kč Veltlínské zelené, pozdní sběr 2012 suché 116.00 Kč 140.36 Kč Irsai oliver kabinetní 99.00 Kč 119.79 Kč Hibernal pozdní sběr 112.00 Kč 135.52 Kč Sauvignon,

Více

Vinařství Tanzberg Mikulov

Vinařství Tanzberg Mikulov Vinařství Tanzberg Mikulov Ryzlink rýnský 2008 POSLEDNÍ LAHVE!!! Kč 435,- (Kč 360,-) alkohol 12,5%, zbytkový cukr 12,2 g/l, kyseliny 8 g/l Skvěle nazrálý, komplexně bohatý a vysoce ovocitý ryzlink s tolik

Více

Forum Moravium 2015 Seznam vzorků - dle kategorií a poté dle bodů. A: Bílá vína suchá a polosuchá

Forum Moravium 2015 Seznam vzorků - dle kategorií a poté dle bodů. A: Bílá vína suchá a polosuchá Forum Moravium 2015 Seznam vzorků - dle kategorií a poté dle bodů Č. vz. Název vína Jak. zař. Ročník Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Med. A: Bílá vína suchá a polosuchá 4 Ryzlink vlašský kabinetní

Více

ROZLÉVANÁ VÍNA BÍLÁ ROZLÉVANÁ VÍNA RUŽOVÁ ROZLÉVANÁ VÍNA ČERVENÁ ROZLÉVANÁ VÍNA ŠUMIVÁ SEKTY A CHAMPAGNE

ROZLÉVANÁ VÍNA BÍLÁ ROZLÉVANÁ VÍNA RUŽOVÁ ROZLÉVANÁ VÍNA ČERVENÁ ROZLÉVANÁ VÍNA ŠUMIVÁ SEKTY A CHAMPAGNE ROZLÉVANÁ VÍNA BÍLÁ Veltlínské zelené Rakvice 0.2 l Chardonnay Chile 0.2 l Frizantino Itálie 0.2 l Trebiano Itálie 0.2 l ROZLÉVANÁ VÍNA RUŽOVÁ Frankovka rosé kabinet 0.2 l ROZLÉVANÁ VÍNA ČERVENÁ Modrý

Více

Archivní vína. Tramín červený 1981 0,75 L 3849,- Kč. Muškát Ottonel 1983 0,75 L 3099,- Kč. Veltlínské zelené 1987 0,75 L 2299,- Kč

Archivní vína. Tramín červený 1981 0,75 L 3849,- Kč. Muškát Ottonel 1983 0,75 L 3099,- Kč. Veltlínské zelené 1987 0,75 L 2299,- Kč Vinný lístek Archivní vína Tramín červený 1981 0,75 L 3849,- Kč Muškát Ottonel 1983 0,75 L 3099,- Kč Veltlínské zelené 1987 0,75 L 2299,- Kč Frankovka 1987 0,75 L 1199,- Kč Neuburské 1997 0,75 L 649,-

Více

Frizantino, Lambrusco/ Emilia-Romagna

Frizantino, Lambrusco/ Emilia-Romagna Rozlévaná vína Moscatel / Valencia - Španělsko "Baronía de Turís" 0,25 l.. 36 Kč vybrané hrozny odrůdy Moscatel jsou použity k výrobě aromatického vína. Barva je jemně žlutá s jasnými odlesky. Vůně je

Více

Bohemia Sekt demi sec Rosé. Bohemia Sekt Chardonnay brut. Bohemia Sekt nealkoholický

Bohemia Sekt demi sec Rosé. Bohemia Sekt Chardonnay brut. Bohemia Sekt nealkoholický Šumivá vína - Sekty Bohemia Sekt demi sec 240,-Kč 0,75l - Bohemia Sekt demi sec je šumivé víno harmonické, jemně nasládlé chuti a svěží, středně plné květnaté vůně. Cuvée je sestavováno podle originální

Více

Modrý sklep Oblast: Morava Podoblast: Znojemská Obec: Nový Šaldorf

Modrý sklep Oblast: Morava Podoblast: Znojemská Obec: Nový Šaldorf Modrý sklep Podoblast: Znojemská Obec: Nový Šaldorf Sauvignon - jakostní -suché 5139 175 Kč původ odrůdy je Francie. Vína jsou plná, kořenitá a aromatická, zelenožluté barvy. Celá škála vůní nás vede od

Více

Národní soutěž vín - oblast Morava - podoblast Slovácká 2014

Národní soutěž vín - oblast Morava - podoblast Slovácká 2014 Národní soutěž vín - oblast Morava - podoblast Slovácká 2014 Č. vz. Název vína Jak. zař. Ročník Kat. Zb. cukr. Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn. Kategorie A: Bílá vína suchá a polosuchá Ryzlink

Více

Bohemia Sekt demi sec Rosé

Bohemia Sekt demi sec Rosé Šumivá vína - Sekty Bohemia Sekt demi sec 240,-Kč 0,75l - Bohemia Sekt demi sec je šumivé víno harmonické, jemně nasládlé chuti a svěží, středně plné květnaté vůně. Cuvée je sestavováno podle originální

Více

Vinařství Petr Tomčala, Kobylí Název vína Zatřídění Ročník Kategorie Objem Cena

Vinařství Petr Tomčala, Kobylí Název vína Zatřídění Ročník Kategorie Objem Cena Vinařství Petr Tomčala, Kobylí Veltlínské zelené doporučuji pozdní sběr 2009 suché 0,75l 170 Kč Sylvánské zelené pozdní sběr 2008 suché 0,75l 190 Kč Neuburské pozdní sběr 2008 suché 0,75l 170 Kč Ryzlink

Více

tělocvična základní školy v Tupesích

tělocvična základní školy v Tupesích KATALOG XXVI. ročník KOŠT VÍNA Sobota 28. března 2015 tělocvična základní školy v Tupesích TUPESY Vážení přátelé, Ten, kdo s vínem žije desítky let, ví, že je to nápoj plný života. Víno se rodí ve vinicích,

Více

Cena za ks. Cena za karton. Odrůda Objem Ročník

Cena za ks. Cena za karton. Odrůda Objem Ročník Odrůda Objem Ročník Cena za ks Cena za karton Müller Thurgau kabinet 0,75 l 2011 127,00 Kč 762,00 Kč Veltlínské zelené kabinet 0,75 l 2010 150,00 Kč 900,00 Kč Veltlínské zelené kabinet PLATINUM 0,75 l

Více

Národní soutěž vín - oblast Morava - podoblast Slovácká 2015

Národní soutěž vín - oblast Morava - podoblast Slovácká 2015 Národní soutěž vín - oblast Morava - podoblast Slovácká 2015 Č. vz. Název vína Jak. zař. Ročník Zb. cukr. Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Ocenění Kategorie A: Bílá vína suchá a polosuchá Ryzlink vlašský

Více

MORAVSKÁ VÍNA BÍLÁ. 185 Kč Kopřivová vůně s přechodem do černého bezu, chuť výrazně ovocná připomínající zralé kiwi.

MORAVSKÁ VÍNA BÍLÁ. 185 Kč Kopřivová vůně s přechodem do černého bezu, chuť výrazně ovocná připomínající zralé kiwi. MORAVSKÁ VÍNA BÍLÁ Sauvignon jakostní Modrý sklep suché 185 Kč Kopřivová vůně s přechodem do černého bezu, chuť výrazně ovocná připomínající zralé kiwi. Rulandské bílé jakostní Modrý sklep polosuché Květinová

Více

Hodnocení vín proběhlo 24. dubna 2016 v Kulturním zařízení v Mařaticích za odborného dohledu Vojtěcha Luži a RNDr. Zdeňka Habrovanského.

Hodnocení vín proběhlo 24. dubna 2016 v Kulturním zařízení v Mařaticích za odborného dohledu Vojtěcha Luži a RNDr. Zdeňka Habrovanského. Vážení hosté, Vinaři Mařatice Vás srdečně vítají na XXXVIII. výstavě vín a předkládají Vám k veřejnému posouzení vystavená vína. Letošní výstavu jsme pro Vás připravili opět jako regionální. Jsou zastoupeny

Více

KATALOG VÝBĚROVÝCH VÍN. Víno s chutí tradice

KATALOG VÝBĚROVÝCH VÍN. Víno s chutí tradice KATALOG VÝBĚROVÝCH VÍN Výběrová vína St. Antonius vinum Název této kolekce je odvozen od významného poutního místa Jižní Moravy, kaple Sv. Antonína, která je blatnickou dominantou. Výhled do krajiny z

Více

!!! Moravská vína bílá. Víno je středně plné, harmonické s pikantní kyselinkou, barva světle žlutozelená.

!!! Moravská vína bílá. Víno je středně plné, harmonické s pikantní kyselinkou, barva světle žlutozelená. Moravská vína bílá Víno je středně plné, harmonické s pikantní kyselinkou, barva světle žlutozelená. Kopřivová vůně s přechodem do černého bezu. Chuť výrazně ovocitá, připomínající zralé kiwi. Květinová

Více

VÝSTAVA VÍN. STARÉ MĚSTO 10.května 2014. Výstava vín, Staré Město 2014 1

VÝSTAVA VÍN. STARÉ MĚSTO 10.května 2014. Výstava vín, Staré Město 2014 1 VÝSTAVA VÍN STARÉ MĚSTO 10.května 2014 Výstava vín, Staré Město 2014 1 Milí přátelé, vítám Vás při příležitosti pátého ročníku Výstavy vín ve Starém Městě, kterou pro Vás připravili členové Klubu přátel

Více

Hodnocení vín proběhlo 26. dubna 2015 v Kulturním zařízení v Mařaticích za odborného dohledu Vojtěcha Luži a Ing. Vojtěcha Masaříka.

Hodnocení vín proběhlo 26. dubna 2015 v Kulturním zařízení v Mařaticích za odborného dohledu Vojtěcha Luži a Ing. Vojtěcha Masaříka. Vážení hosté, Vinaři Mařatice Vás srdečně vítají na XXXVII. výstavě vín a předkládají Vám k veřejnému posouzení vystavená vína. Letošní výstavu jsme pro Vás připravili opět jako regionální. Jsou zastoupeny

Více

Název vína Jak. zař. Ročník Kat. Zb. cukr. Země Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn. 2013 A 6,6 CZE #N-4 Podrábský Jan 84,80 S*

Název vína Jak. zař. Ročník Kat. Zb. cukr. Země Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn. 2013 A 6,6 CZE #N-4 Podrábský Jan 84,80 S* Národní soutěž vín - Oblast ČECHY 2014 Seznam vzorků - dle kategorií, odrůd a poté dle bodů Č. vz. Název vína Jak. zař. Ročník Kat. Zb. cukr. Země Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn. Kategorie

Více

STANDARDNÍ ŘADA. AURELIUS 2009, pozdní sběr. CABERNET SAUVIGNON 2009, pozdní sběr. CHARDONNAY 2009, pozdní sběr. CHARDONNAY 2009, výběr z hroznů

STANDARDNÍ ŘADA. AURELIUS 2009, pozdní sběr. CABERNET SAUVIGNON 2009, pozdní sběr. CHARDONNAY 2009, pozdní sběr. CHARDONNAY 2009, výběr z hroznů STANDARDNÍ ŘADA AURELIUS 2009, pozdní sběr Vinařská oblast Morava, podoblast Mikulovská, obec Sedlec, trať Stolová hora Ve vůni se objevují tóny lipového květu a zeleného čaje. Chuť je velmi příjemná,

Více

NOVÉ VINAŘSTVÍ A.S., MĚŘÍN

NOVÉ VINAŘSTVÍ A.S., MĚŘÍN NOVÉ VINAŘSTVÍ A.S., MĚŘÍN Nové Vinařství je mladá společnost vyznávající inovativní přístup k pěstování révy vinné, sklizni hroznů a jejich zpracování; z jednoho keře připravuje jednu láhev vína. Vinařství

Více

PŘEHLED SORTIMENTU A CENOVÁ NABÍDKA VÍN FLOWER LINE květinová řada

PŘEHLED SORTIMENTU A CENOVÁ NABÍDKA VÍN FLOWER LINE květinová řada FLOWER LINE květinová řada Jsou to vína, u kterých se s květinami setkáte nejen v názvu a na etiketě, ale květnatost se projevuje v celém jejích charakteru. Vína se vyznačují výrazným květinovým buketem,

Více

21 K01 SZ Sylvánské zelené pozdní sběr 2012 A 5,40 CZE #203-12 PATRIA Kobylí 90,00 Z*

21 K01 SZ Sylvánské zelené pozdní sběr 2012 A 5,40 CZE #203-12 PATRIA Kobylí 90,00 Z* Národní soutěž vín - oblast Morava - podoblast VELKOPAVLOVICKÁ 2013 Seznam vzorků - dle kategorií a poté dle bodů Č. vz. Kom. Odr. Název vína Jak. zař. Ročník Kat. Zb. cukr. Země Č. šarže Přihlašovatel/výrobce

Více

Úvodní slovo... Program. Vysvětlivky a seznam použitých zkratek. Vážení návštěvníci, přátelé dobrého vína!

Úvodní slovo... Program. Vysvětlivky a seznam použitých zkratek. Vážení návštěvníci, přátelé dobrého vína! 6. ČULSKÝ KOŠT Úvodní slovo... Vážení návštěvníci, přátelé dobrého vína! Vítáme vás na šestém ročníku Čulského koštu tradičně konaného v kulturním domě ve Slupi. Letošní ročník se může pochlubit nejen

Více

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín VÍNA Z PRODUKCE VINICE HNANICE: www.vinotekamalsice.cz ANDRÉ 2012 DOPRODEJ č.š. 42/12 300,- Kč Vinařské Litoměřice 2014-Zlatá medaile SLADKÉ - VÍNO S PŘÍVLASTKEM LEDOVÉ VÍNO Vinařská obec Hnanice, viniční

Více

Pinot Gris 0,75 l. Chardonnay 0,75 l. Torrontes 0,75 l. Sauvignon Blanc 0,75 l

Pinot Gris 0,75 l. Chardonnay 0,75 l. Torrontes 0,75 l. Sauvignon Blanc 0,75 l 501345 Pinot Gris 0,75 l Chardonnay 0,75 l Velmi populární odrůda vznikla pravděpodobně v Burgundsku, jako mutace Rulandského modrého. Jde o víno zlatožluté barvy s medově nasládlou vůní se závanem pomeranče.

Více

Č. vz. Odr. Název vína Jak. zař. Ročník Kat. Zb. cukr. Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn.

Č. vz. Odr. Název vína Jak. zař. Ročník Kat. Zb. cukr. Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn. Národní soutěž vín - znojemská podoblast 2012 Č. vz. Odr. Název vína Jak. zař. Ročník Kat. Zb. cukr. Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn. Kategorie (A-Bílá vína suchá a polosuchá) Ryzlink vlašský

Více

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín VÍNA Z PRODUKCE VINICE HNANICE: www.vinotekamalsice.cz ANDRÉ 2012 DOPRODEJ č.š. 42/12 300,- Kč Vinařské Litoměřice 2014-Zlatá medaile SLADKÉ - VÍNO S PŘÍVLASTKEM LEDOVÉ VÍNO Vinařská obec Hnanice, viniční

Více

Národní soutěž vín 2011 Velkopavlovická podoblast

Národní soutěž vín 2011 Velkopavlovická podoblast 100 Ryzlink rýnský pozdní sběr 2010 7/10 Baloun Radomil Velké Pavlovice 11,6 A 85,67 S * 82 Rulandské šedé pozdní sběr 2010 10/10 Baloun Radomil Velké Pavlovice 7,0 A 80,00 * 140 Muškát moravský pozdní

Více

Vinařství Šoman. Dolní Dunajovice

Vinařství Šoman. Dolní Dunajovice Vinařství Šoman Dolní Dunajovice Ryzlink vlašský 2011 POSLEDNÍ LAHVE!!! Kč 295,- (Kč 230,-) výběr z hroznů, bílé víno polosladké alkohol 13%, zbytkový cukr 19,4 g/l, kyseliny 7,2 g/l Veleúspěšný vlašský

Více

Vinařství Mikulica. Miroslav Mikulica

Vinařství Mikulica. Miroslav Mikulica Vinařství Mikulica Rodinné vinařství Mikulica sídlí ve Velkých Pavlovicích na jihu Moravy. Produkujeme si své hrozny, ze kterých vyrábíme především přívlastková vína. Lahvujeme jen asi 25 tisíc lahví,

Více

Hotel U Růže servis vín, manuál číšníka

Hotel U Růže servis vín, manuál číšníka Veškerá vína uvedená v tomto manuálu pocházejí z vinařské oblasti Slovácké, obce Bzenec. U jednotlivých vín jsou uvedeny viniční tratě. Vína vyrobila firma Bzenia, s.r.o. se sídlem v Bzenci. Všechna vína

Více

Místní organizace ČZS Popovice. Tradiční Josefovská výstava vín. v Popovicích

Místní organizace ČZS Popovice. Tradiční Josefovská výstava vín. v Popovicích Místní organizace ČZS Popovice Tradiční Josefovská výstava vín v Popovicích Sobota 21. března 2015 Vážení přátelé, Vítáme Vás v Popovicích na místní výstavě vín spojené s ochutnáváním. Degustace vystavovaných

Více

MALÝ VINAŘ Hana a František Mádlovi

MALÝ VINAŘ Hana a František Mádlovi MALÝ VINAŘ Hana a František Mádlovi NATURVIN BÍLÝ - BIO VÍNO suché Jedná se směs dvou odrůd 80 % Hibernal 20 % Festival nyj. Víno je svěží s ovocným charakterem - limetka, bílá broskev, kyselina je výrazná,

Více

Bílá vína- White wine

Bílá vína- White wine Bílá vína- White wine Aurelius 2006/7 304,- 0,75 výběr z hroznů, suché, Vinařství Josef Valihrach, Krumvíř Cuveé RB+SG 2008 (rul. bílé+sauvignon) 602,- 0,75 pozdní sběr, suché, ocenění Vinař roku 2009,

Více

Rozlévaná sudová bílá vína. Rozlévaná sudová červená vína. La Cantina Chardonnay, Itálie. karafa karafa. La Cantina Merlot, Itálie.

Rozlévaná sudová bílá vína. Rozlévaná sudová červená vína. La Cantina Chardonnay, Itálie. karafa karafa. La Cantina Merlot, Itálie. Vinný lístek Rozlévaná sudová bílá vína La Cantina Chardonnay, Itálie 0,1l 20 Kč 0,5l 90 Kč 1 litr 180 Kč Rozlévaná sudová červená vína La Cantina Merlot, Itálie 0,1l 20 Kč 0,5l 90 Kč 1 litr 180 Kč Champagne

Více

Bílá vína- White wine

Bílá vína- White wine Bílá vína- White wine Aurelius 2006/7 304,- 0,75 výběr z hroznů, suché, Vinařství Josef Valihrach, Krumvíř Cuveé RB+SG 2008 (rul. bílé+sauvignon) 602,- 0,75 pozdní sběr, suché, ocenění Vinař roku 2009,

Více

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín

www.vinotekamalsice.cz Katalog vín VÍNA Z PRODUKCE VINICE HNANICE: www.vinotekamalsice.cz ANDRÉ 2012 č.š. 42/12 300,- Kč Vinařské Litoměřice 2014-Zlatá medaile SLADKÉ - VÍNO S PŘÍVLASTKEM LEDOVÉ VÍNO Kyseliny 10,4, zb. cukr 160,7, bezcukerný

Více

Program výstavy: 16:00 Zahájení výstavy 18:00 Předání cen za šampiony, následovat bude vystoupení mladých verbířů ze Starého Města

Program výstavy: 16:00 Zahájení výstavy 18:00 Předání cen za šampiony, následovat bude vystoupení mladých verbířů ze Starého Města Vážení přátelé vinaři, milí návštěvníci, vítáme vás na výstavě vín ve Starém Městě. Velmi nás těší, že se znovu setkáváme a můžeme společně ochutnat a zhodnotit kvalitu vystavovaných vín, poskytnutých

Více

TOP 77 VÍN ČESKÉ REPUBLIKY 2010-2011. Nejlepší kolekci v kategorii suchých vín získalo Vinařství Trpělka & Oulehla Regina Coeli

TOP 77 VÍN ČESKÉ REPUBLIKY 2010-2011. Nejlepší kolekci v kategorii suchých vín získalo Vinařství Trpělka & Oulehla Regina Coeli TOP 77 VÍN ČESKÉ REPUBLIKY 2010-2011 Nejlepší kolekci v kategorii suchých vín získalo Vinařství Trpělka & Oulehla Regina Coeli Nejlepší kolekci v kategorii ostatních vín získal Znovín Znojmo, a.s. SUCHÁ

Více

Národní soutěž vín 2011 Velkopavlovická podoblast

Národní soutěž vín 2011 Velkopavlovická podoblast č.vz název vína jakostní zařazení ročník číslo šarže přihlašovatel pro řazení Město přihlašovatele cukr kategorie body Ocenění Nominace 5 Ryzlink vlašský kabinetní víno 2010 1025 Skoupil Petr Velké Bílovice

Více

0,75 l Bohemia Sekt demi sec 220,-Kč

0,75 l Bohemia Sekt demi sec 220,-Kč Šumivá vína - Sekty 0,75 l Bohemia Sekt demi sec 220,-Kč Bohemia Sekt demi sec je šumivé víno harmonické, jemně nasládlé chuti a svěží, středně plné květnaté vůně. Cuvée je sestavováno podle originální

Více

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Víno Vám rádi dárkově zabalíme do kartonové krabice. Dárkový karton na jednu láhev 0,75l / carton box 15,- Kč Bílá vína- White wine Aurelius 2006/7 304,- 0,75 výběr

Více

Bílá vína- White wine

Bílá vína- White wine Bílá vína- White wine Aurelius 2006/7 304,- 0,75 výběr z hroznů, suché, Vinařství Josef Valihrach, Krumvíř Cuveé RB+SG 2007 (rul. bílé+sauvignon) 408,- 0,75 zemské víno, polosuché, stříbrná medaile Grand

Více

Za nejlepší hodnocení ze zemských, jakostních vín a jakostních s přívlastkem kabinet, pozdní sběr, výběr z hroznů

Za nejlepší hodnocení ze zemských, jakostních vín a jakostních s přívlastkem kabinet, pozdní sběr, výběr z hroznů Vítězná vína: Šampion výstavy Za nejlepší hodnocení ze zemských, jakostních vín a jakostních s přívlastkem kabinet, pozdní sběr, výběr z hroznů Vzorek č. 319 Sauvignon PS 2012 Bartoš René, Jaroslavice

Více

Děkujeme všem vinařům za předložené vzorky vína a přejeme hodně úspěchů v jejich práci.

Děkujeme všem vinařům za předložené vzorky vína a přejeme hodně úspěchů v jejich práci. 9. dubna 2011 Víno povzbuzuje ducha, rozněcuje srdce, zbavuje neklidu, vyvolává veselí. Chudý se pokládá za bohatého, černé chmury a starosti se rozplývají a čelo se vyjasňuje." (Ovidius Publius Naso

Více

ODRŮDOVÝ CHARAKTER PODÁVANÉHO VÍNA BÍLÉ VÍNA: Rulandské bílé. Ryzlink Rýnský. Ryzlink vlašský. Müller Thurgau. Veltlínské zelené.

ODRŮDOVÝ CHARAKTER PODÁVANÉHO VÍNA BÍLÉ VÍNA: Rulandské bílé. Ryzlink Rýnský. Ryzlink vlašský. Müller Thurgau. Veltlínské zelené. BÍLÉ VÍNA: ODRŮDOVÝ CHARAKTER PODÁVANÉHO VÍNA RIM - CZ, spol. s r.o. Dr. Beneše 1015 765 02 Otrokovice Tel.: 577 922 093 577 938 121-2 Fax: 577 922 059 e-mail: rim@rim.cz www: www.rim.cz Rulandské bílé

Více

Víno má schopnost naplnit ducha veškerou pravdou, věděním i filosofií (L. Bossuet)

Víno má schopnost naplnit ducha veškerou pravdou, věděním i filosofií (L. Bossuet) 20. dubna 2013 Víno má schopnost naplnit ducha veškerou pravdou, věděním i filosofií (L. Bossuet) Vážení přátelé, milovníci dobrého vína, srdečně Vás vítáme na výstavě vín, kterou pořádají Vinaři Sady

Více

použité fotografie jsou pouze ilustrační

použité fotografie jsou pouze ilustrační vinný lístek použité fotografie jsou pouze ilustrační Müller Thurgau jakostní odrůdové víno, suché Odrůda byla vyšlechtěna v roce 1882 profesorem Mullerem. Dnes je u nás druhou nejrozšířenější odrůdou.

Více

NABÍDKA FÁBULOVY CUKRÁRNY

NABÍDKA FÁBULOVY CUKRÁRNY NABÍDKA FÁBULOVY CUKRÁRNY DEZERTY Banán se zmrzlinou 50 Vafle 30 (2 ks polité čokoládou, pravá šlehačka) Koláče, řezy, dorty dle denní nabídky KOKTEJLY Jahodový shake 30 (2 dl mléka, kopeček jahodové zmrzliny,

Více

WINEPOINT.cz. Vinařství Konečný, Čejkovice - velkopavlovická podoblast. ceník vín (ceny jsou vč.dph) platí od 21.1.2013

WINEPOINT.cz. Vinařství Konečný, Čejkovice - velkopavlovická podoblast. ceník vín (ceny jsou vč.dph) platí od 21.1.2013 www.winepoint.cz dusan.hanzlik@volny.cz GSM: 777 844 000 WINEPOINT.cz ceník vín (ceny jsou vč.dph) platí od 21.1.2013 ročník zatřídění druh alk % obs. cena Vinařství Konečný, Čejkovice - velkopavlovická

Více

Cuvée Müller Thurgau+Ryzlink rýnský barrique košer České vinařství Chrámce s.r.o. 28 620065 Sattel Vinařství pod Sedlem s.r.o.

Cuvée Müller Thurgau+Ryzlink rýnský barrique košer České vinařství Chrámce s.r.o. 28 620065 Sattel Vinařství pod Sedlem s.r.o. č.vz př.čislo název vína přihlašovatel/výrobce 1 620040 Müller Thurgau Vinařství Bettina Lobkowicz 2 620052 Müller Thurgau Školní statek, Mělník 3 620044 Müller Thurgau Podrábský Jan 4 620064 Müller Thurgau

Více

Není větší poezie bez rýmů a strof, než když přátelé víno pijí a rozumí si beze slov (V. Závada)

Není větší poezie bez rýmů a strof, než když přátelé víno pijí a rozumí si beze slov (V. Závada) 29. března 2014 Není větší poezie bez rýmů a strof, než když přátelé víno pijí a rozumí si beze slov (V. Závada) Vážení přátelé, milovníci dobrého vína, srdečně Vás vítáme na výstavě vín, kterou pořádají

Více

Do našich vín nevkládáme jen náš um, píli a pokoru, ale i naše srdce.

Do našich vín nevkládáme jen náš um, píli a pokoru, ale i naše srdce. Vinařství MARCUS vyrábí pouze vysoce kvalitní přívlastková vína v limitovaných seriích, 1000-3000 lahví z jedné odrůdy a vinařské tratě. Roční produkce činní 20-30 tisíc lahví z 5 ha vinic v mikulovské.vinařství

Více

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Víno Vám rádi dárkově zabalíme do kartonové krabice. Dárkový karton na dvě láhve 0,75l / carton box 15,- Kč Bílá vína- White wine Aurelius 2006/7 304,- 0,75 výběr z

Více

MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi CZ.1.07/1.5.00/34.0903

MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi CZ.1.07/1.5.00/34.0903 Projekt: Reg.č.: Operač í progra : Škola: Tematický okruh: Jméno autora: MO-ME-N-T MOderní MEtody s Novými Technologiemi CZ.1.07/1.5.00/34.0903 Vzdělává í pro ko kure es hop ost Hotelová škola, V šší od

Více

K A T A L O G. 37. DEGUSTACE MLADÝCH VÍN 21. března 2014

K A T A L O G. 37. DEGUSTACE MLADÝCH VÍN 21. března 2014 K A T A L O G 37. DEGUSTACE MLADÝCH VÍN 21. března 2014 Vážení přátelé a milovníci Vína, Předkládáme Vám Katalog s výsledky 37.Degustace Mladých Vín v Branišovicích, na které bylo hodnoceno celkem 96 vzorků

Více

Bílá vína oblast Morava

Bílá vína oblast Morava Bílá vína oblast Morava Decentní muškátové aroma působí velice příjemným 0,75... dojmem. Chuť vína je ušlechtilá, svěží a nekomplikovaná. Mikrosvín Mikulov podoblast Znojemská SAUVIGNON (2006/7 pozdní

Více

ŠAMPIONI VÝSTAVY VÍN 2015 STATISTICKÁ TABULKA. Vinařská obec Vinařů Vzorků

ŠAMPIONI VÝSTAVY VÍN 2015 STATISTICKÁ TABULKA. Vinařská obec Vinařů Vzorků K A T A L O G 38. DEGUSTACE MLADÝCH VÍN 20. února 2015 Vážení přátelé a milovníci Vína, Předkládáme Vám Katalog s výsledky 38.Degustace Mladých Vín v Branišovicích. Děkujeme touto cestou Vinařům, kteří

Více

Odr d ů r d ů o d v o á á r é r v é ov o á á v ína n a ja k ja o k s o tní n VÍNO VALTICE Muš Mu kát Moravský 1 6 1 5 6, 5 - - K č Mül

Odr d ů r d ů o d v o á á r é r v é ov o á á v ína n a ja k ja o k s o tní n VÍNO VALTICE Muš Mu kát Moravský 1 6 1 5 6, 5 - - K č Mül Odrůdová révová vína jakostní VÍNO VALTICE Muškát Moravský 0,75 l 165,- Kč Zlatě žlutá barva upoutá na první pohled. Aroma nezapře typické muškátové tóny. Chuť nabízí krásnou kombinaci grepu, červeného

Více

Kategorizace moravských vín. Vinný sklípek. Panenské víno znamená první sklizeň z mladých vinic a to pouze prvním rokem.

Kategorizace moravských vín. Vinný sklípek. Panenské víno znamená první sklizeň z mladých vinic a to pouze prvním rokem. Kategorizace moravských vín Jakostní víno odrůdové - tuzemský původ, povolené odrůdy, výroba v místě původu, výnos max. 12 t/ha, cukernatost hroznů nad 15 NM. Min. 85 % uvedené odrůdy. Jakostní víno známkové

Více

Víno je nápojem králů, víno je nápojem se staletou tradicí, víno je jedinečný prostředek jak povznést gastronomii na vyšší úroveň.

Víno je nápojem králů, víno je nápojem se staletou tradicí, víno je jedinečný prostředek jak povznést gastronomii na vyšší úroveň. Víno je nápojem králů, víno je nápojem se staletou tradicí, víno je jedinečný prostředek jak povznést gastronomii na vyšší úroveň. Dovolte nám představit Vám jedinečný výběr vín, který je snouben spolu

Více

EXCLUSIVE COLLECTION LIMITED COLLECTION

EXCLUSIVE COLLECTION LIMITED COLLECTION EXCLUSIVE COLLECTION oblast Morava obsah název - odrůda typ přívl. kategorie podoblast l Rulandské bílé PS 2009 polosladké velkopavlovická 0,75 ocenění Chardonnay - barrique PS 2008 velkopavlovická 0,75

Více

André. Ročník. Jakost. jakostní. Barva. Druh. tiché. Zbytkový cukr suché Cukr neznámý Alkohol neznámý Množství 0.75. Barrigue ano.

André. Ročník. Jakost. jakostní. Barva. Druh. tiché. Zbytkový cukr suché Cukr neznámý Alkohol neznámý Množství 0.75. Barrigue ano. André 2002 1 47,- Kč 55.93 Kč Cabernet Moravia 2001 1 70,- Kč 83.3 Kč Cabernet Sauvignon 2001 1 100,- Kč 119 Kč Cabernet Sauvignon 2002 pozdní sběr 1 120,- Kč 142.8 Kč Cabernet Sauvignon 2001 1 0.5 80,-

Více

Víno rozlévané bílé. Víno rozlévané červené

Víno rozlévané bílé. Víno rozlévané červené Víno rozlévané bílé Müller Thurgau Tramín červený suché, Znovín Znojmo Sauvignon suché, Znovín Znojmo Víno rozlévané červené Frankovka Svatovavřinecké Cabernet Sauvignon suché, Vinné sklepy Velké Bílovice

Více

Víno rozlévané. Víno jakostní bílé

Víno rozlévané. Víno jakostní bílé Víno rozlévané Bílé víno dle nabídky 0,20 l 36, Růžové víno dle nabídky 0,20 l 40, Červené dle nabídky 0,20 l 36, Víno jakostní bílé Chardonnay 0,75 l 180, Suché Je moderní víno ze světového sortimentu.

Více

Rulandské bílé. Rulandské bílé. 2011, pozdní sběr suché. srdečné víno z Čejkovic. Jakostní víno s přívlastkem, pozdní sběr

Rulandské bílé. Rulandské bílé. 2011, pozdní sběr suché. srdečné víno z Čejkovic. Jakostní víno s přívlastkem, pozdní sběr Rulandské bílé Jakostní víno s přívlastkem, pozdní sběr Zlatožlutá barva s příjemnou ovocnou vůní tropického ovoce. V chuti je víno doprovázeno příjemnou kyselinkou a ovocnou dochutí. Víno je vhodné k

Více

Révová vína jakostní:

Révová vína jakostní: Révová vína jakostní: 1 Rulandské šedé 2003 suché 0,75 l 136,00 Kč 2 Veltlínské zelené * 2003 suché 0,75 l 107,00 Kč 3 Veltlínské červené rané * 2003 suché 0,75 l 114,00 Kč 4 Muškát moravský 2004 suché

Více

Víno je odpověď země na slunce. (Margaret Fuller)

Víno je odpověď země na slunce. (Margaret Fuller) 24. března 2012 Víno je odpověď země na slunce. (Margaret Fuller) Vážení přátelé, milovníci dobrého vína, srdečně Vás vítáme na výstavě vín, kterou pořádají Vinaři Sady za podpory Klubu Kultury Uherské

Více

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Dobšice. 23. výstava vín spojená s ochutnávkou

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Dobšice. 23. výstava vín spojená s ochutnávkou Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Dobšice 23. výstava vín spojená s ochutnávkou Katalog 27. dubna 2013 Výstavní výbor : předseda - ing. Tevolt Zdeněk členové - ing. Kolář Miloš, Moučka Josef,

Více

MALÝ VINAŘ Hana a František Mádlovi

MALÝ VINAŘ Hana a František Mádlovi MALÝ VINAŘ Hana a František Mádlovi NATURVIN BÍLÝ - BIO VÍNO, suché 0,75 l Jedná se směs dvou odrůd 80 % Hibernal 20 % Festival nyj. Víno je svěží s ovocným charakterem - limetka, bílá broskev, kyselina

Více

XIII. ročník 7. 2. 2015 Pořadatel: SDH Traplice

XIII. ročník 7. 2. 2015 Pořadatel: SDH Traplice Katalog vzorků XIII. ročník 7. 2. 2015 Pořadatel: SDH Traplice Pravidla koštu o Soutěže se muže zúčastnit každý, kdo poskytne řádně označený vzorek o objemu alespoň 3 dl. o Počet vzorků od jednoho soutěžícího

Více

Ryzlink Rýnský Vinařství Kamelot 0,25...95 Kč

Ryzlink Rýnský Vinařství Kamelot 0,25...95 Kč Rozlévaná bílá vína Ryzlink Rýnský Vinařství Kamelot 0,25...95 Kč Suché jakostní víno Delicius 0,75...290 Kč bývá právem nazýván králem vín. Barva je světle zelenožlutá. Vůně a chuť je květnatá až ovocně

Více

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Víno Vám rádi dárkově zabalíme do kartonové krabice. Dárkový karton na dvě láhve 0,75l / carton box 15,- Kč Bílá vína- White wine Cuveé Binder Premium 2011 (veltl.zelené+sauvignon)

Více

Rozlévaná bílá vína. Rozlévaná růžová vína. Rozlévaná červená vína

Rozlévaná bílá vína. Rozlévaná růžová vína. Rozlévaná červená vína Rozlévaná bílá vína Ryzlink Rýnský Vinařství Kamelot 0,25.125 Kč Suché jakostní víno Delicius 0,75..390 Kč bývá právem nazýván králem vín. Barva je světle zelenožlutá. Vůně a chuť je květnatá až ovocně

Více

V případě CUVÉE rozhoduje o zařazení na stůl první odrůda, kterou uvedl vinař ve složení daného cuvée

V případě CUVÉE rozhoduje o zařazení na stůl první odrůda, kterou uvedl vinař ve složení daného cuvée Vážení hosté, vítáme Vás na KRÁLOVSKÉM KOŠTU 3 nejlepších vín soutěže KRÁL VÍN České republiky 015. Vína můžete ochutnávat v pořadí dle vlastního uvážení, nebo se nechat vést jednou ze degustačních řad

Více

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list

Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Vinný lístek hotelu Vinopa Wine list Víno Vám rádi dárkově zabalíme do kartonové krabice. Dárkový karton na dvě láhve 0,75l / carton box 15,- Kč Bílá vína- White wine Cuveé RB+SG 2007 (rul. bílé+sauvignon)

Více

základní na bílé víno

základní na bílé víno Veškerá vína uvedená v tomto manuálu pocházejí z vinařské oblasti Slovácké, obce Bzenec. U jednotlivých vín jsou uvedeny viniční tratě. Vína vyrobila firma Bzenia, s.r.o. se sídlem v Bzenci. Všechna vína

Více

ODRŮDOVÝ CHARAKTER PODÁVANÉHO VÍNA BÍLÉ VÍNA: Rulandské bílé

ODRŮDOVÝ CHARAKTER PODÁVANÉHO VÍNA BÍLÉ VÍNA: Rulandské bílé ODRŮDOVÝ CHARAKTER PODÁVANÉHO VÍNA BÍLÉ VÍNA: Rulandské bílé Velmi kvalitní původem z Francie, nejvíce rozšířená pod označením Burgundské bílé.toto označení je v určitých regionech Francie chráněné. U

Více

NABÍDKA VÍN VINNÝ SKLÍPEK KYJOV

NABÍDKA VÍN VINNÝ SKLÍPEK KYJOV NABÍDKA VÍN VINNÝ SKLÍPEK KYJOV Vážení zákazníci, V našem vinném sklípku máte možnost konzumovat a zakoupit kvalitní vína 4 vinařství. Vinařství Maňák a Vinařství Šalša jsou místní rodinná vinařství regionu

Více

Národní soutěž vín - oblast Morava - podoblast Velkopavlovická 2015

Národní soutěž vín - oblast Morava - podoblast Velkopavlovická 2015 Národní soutěž vín - oblast Morava - podoblast Velkopavlovická 2015 Č. vz. Název vína Jak. zař. Ročník Zb. cukr. Č. šarže Přihlašovatel/výrobce Body Int. pozn. Kategorie A: Bílá vína suchá a polosuchá

Více

použité fotografie jsou pouze ilustrační

použité fotografie jsou pouze ilustrační vinný lístek použité fotografie jsou pouze ilustrační Müller Thurgau jakostní odrůdové víno, suché Odrůda byla vyšlechtěna v roce 1882 profesorem Mullerem. Dnes je u nás druhou nejrozšířenější odrůdou.

Více