í, nebo takové odpovědi, na kterých se většina budoucí prváků shodla:

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "í, nebo takové odpovědi, na kterých se většina budoucí prváků shodla:"

Transkript

1

2 Věřte tomu nebo ne, ale duben, čarodějnice a dokonce i přijímačky jsou už za námi. A i když možná nebudete souhlasit, právě přijímací zkoušky byly, stejně jako pro nás před pár lety, tím nejhorším dnem pro většinu čtrnácti a patnáctiletých puberťáků v naší zemi. A proto jsme se rozhodli, že se alespoň hrstky z nich zeptáme na jejich pocity a na pár jiných, neosobních otázek, těsně před a těsně po přijímacím pohovoru na naší školu. Bohužel, nemohu napsat všechny odpovědi na naše otázky, tak z nich vyberu jen několik, jen ty nejlepší, nejvtipnějš í, nebo takové odpovědi, na kterých se většina budoucí prváků shodla: P řipravovali jste se nějak na tento pohovor? - Nijak zvlášť jsem se na pohovor nepřipravoval, jelikož jsem do poslední chvíle nevěděl, z čeho se skládá, a jak pohovor probíhá, tak nebyl prostor se v něčem zdokonalovat. M áte strach z pohovoru? - Vcelku řečeno, docela ano. - Nevím, to může být sporné C o od této školy očekáváte? - (několik soudruhů proškrtlo-nechápu ) - Doufám, že by jsem se mohla zlepšit v cizích jazycích a práci na počítači. - Rozšíření obzorů - Že se něco naučím. P roč jste si vybrali tuto školu? - Chtěl bych být jednou na volné noze. - Je pěkná? - Nemám ji daleko od domu. F andíte si? - Ani trochu - Znovu říkám, nevím jak bude pohovor probíhat, takže nemůžu k tomu nic říci. K terý z učitelů se Vám zdál nejsympatičtější? - Asi ta paní, co na mě mluvila německy a já jí nerozuměla ani slovo (spousta smíchu) - Určitě ten pan učitel v kvádru - Nejvíc se mi líbila ta paní učitelka s těma černýma vlasama. Měl jsem z ní strach, ale byla nejlepší.

3 Ano, kulturní dům v České Lípě opět proměnil svůj sál na koncertní místnost. Konal se zde koncert skupin Kauzální Nexus, Red Eye a X- Miners. Před koncertem byla opět kulturní vsuvka v podobě krátkovečerního filmu s názvem Pašiové hry, který byl natočen na českolipském Vodním Hradě. Příběh se týkal ukřižování Krista, nevím jak ostatní,ale já jsem nepostřehla žádnou souvislost tohoto trháku s chystaným koncertem. No ale budiž, někteří diváci se velmi bavili a ti co se nebavili buď přešli k barovému pultu, zírali do blba, nebo kecali s ostatními. První z kapel nastoupila dokská kapela Kauzální Nexus. Kluci předvedli jak své staré, tak i své nové songy. Jelikož hráli první a od osmi hodin, parket byl téměř prázdný. Ale i tak byli kluci téměř spokojený. Moc se jim nelíbil zvuk, ale zvukař dělal co mohl. Hned co si poklidili svá šmrdlátka, na pódium vběhla další. Red Eye. Na Red Eye jsem byla zvědavá, protože mají nového basáka, který s nimi cvičil sotva pět zkoušek. Ale Honza nezklamal, je to velmi učenlivý kluk a svůj výstup, až na dvě malé chybičky zvládl na jedna. Parket se zcela zaplnil, když chlapci rozjeli svůj velký hit No wake up. Akci zakončili X- miners, kteří jako jediný měli zpěvačku. Myslím si, že tato show by měla větší ohlas, kdyby bylo vlezné nižší jak 60,- Kč. Ale jinak to byl docela příjemný večer.

4 Již podruhé v tomto školním roce se sešli studenti ( převážně z prvního a druhého ro čníku ) na večeru plném filmů, hudby a hlavně PC her. Akce, podobně jako v prvním případě, proběhla z pátku na sobotu. Lan party odstartovala v 19,00 hod. a ti nejvěrnější ( většina z nás) vydrželi až do 9-ti hodin následujícího dne. Lan- party však není jenom hráčskou záležitostí. Skvělou hudební kulisu zajišťoval Roman Zajíc ( Dingo) největší úspěch z hudební produkce měli Šmoulové. Filmy obstaral Lukáš Nešpor (Err0r) v této oblasti byl nejsledovanějším trhákem večera vtipný animovaný seriál Futurama. Nad naším bezpečím a bezpečím celé školy pak bděl pan učitel Pecka. Nejpoutavější část večera obstaraly samozřejmě hry. Hitem se staly Half-Life 2 : Death match a Counter Strike. Únava se nedostavila ani po 14-ti hodinovém paření, většina z nás se po této porci ( a po nezbytném úklidu počítačové učebny ) odebrala domů, k počítačům vlastním Položila jsem některým zúčastněným dvě otázky : 1. Proč se účastníte Lan party? 2. Čím mě pařba na compu obohacuje? A zde jsou nejzajímavější odpovědi : Crazy 1. Zábava, setkání s kámošema, pařba, pařba, pařba. 2. Na určitých hrách si trénuji reflex a také chci dokázat, že něco dokážu. Err0r 1. Protože jsem počítačovej maniak a takovouhle akci si nenechám ujít. 2. Ten zážitek z dobré grafiky, příběhu a hudby. Dingo 1. Je tam spousta lidí, hodně zábavy, seženu tam plno nových her, muziky a plno filmů, zahraju si to na co mám chuť a co mě baví, večinou hraju hry proti počítači, ale hrát proti lidem je mnohem lepší. Tak proč toho nevyužít!? 2. Obohacuje? Nevím, zda obohacuje, to snad ani ne, spíš mě tak trošku uspokojuje, je příjemný dělat věci, který tě baví a který ti jdou.. Bára Daďourková

5 V předzvěsti přicházejícího jara se konečně uskutečnila historicky 1. akce Klubu La Puerta. V sobotu 8.4. jsme navštívili Kino Crystal, abychom se ponořili do pěnivých vod českého filmu Rafťáci. Přes značnou konkurenci souběžně probíhajícího koncertu kapely UDG ( i zde měla naše škola četné zastoupení ) byla účast poměrně hojná. K tomu, aby nás bylo 7 statečných, bychom sice museli vzít mezi sebe ještě paní uvaděčku ( velice energická žena ), nicméně napoprvé to nebylo zas tak špatné. Rafťáky již dlouho dopředu provázela poměrně mohutná reklamní kampaň, což v některých z nás jistě vzbudilo pochyby a nedůvěru. Po překonání počátečních, téměř nepřekonatelných, obtíží (rozbalování lízátka ) jsme se konečně pohodlně usadili a netrpělivě čekali, zda nás Vojta Kotek a Jirka Mádl svezou bujarými peřejemi humoru, či zda náhodou neuvízneme na mělčině trapnosti a nudy. První vzrušení v sále však proběhlo záhy a nečekaně. Z plátna se na nás vyřítil Indiana Jones, hlavní hrdina megalomanského předvolebního šotu ODS, čímž řadu z nás přesvědčil, že (tragi)komedií si v následujících měsících užijeme asi více než dost O dojmech a rozmarech samotného filmu se můžete přesvědčit z následujících reakcí všech zúčastněných. Nicméně je nutné doplnit ještě jednu skutečnost, která celý večer Klubu La Puerta zpříjemnila. Ekonomické myšlení, které u našich studentů budujeme, se projevilo zejména u Hippieho, který odmítl opustit kino s tím, že si zaplatil 90 Kč, tak snad má právo si ještě trochu posedět Bohužel, paní uvaděčka neměla pro tohoto spořivého studenta dostatek pochopení. Tak snad příště, na dalším večeru Klubu La Puerty, na který jste všichni srdečně zváni! -km- A jaké dojmy si odnesli z Rafťáků někteří z těch, kteří se zúčastnili první akce Klubu La Puerty :

6 Jak na tebe Rafťáci zapůsobili? Jakub ( 1.P ) : Kladně. Líbilo se mi zpracování filmu, herecké obsazení a také výběr některých songů. Narozdíl od Snowboarďáků je film určen spíše pro dospělé. Kdybych hodnotil na stupnici od 1 do 5ti, hodnotil bych 4-mi body. Hippie ( 2.P ) : Byl to docela povedený film. Myslel jsem, že to bude pouze kopie Snowwboarďáků, stejné vtipy, stejně trapné situace. Ale překvapilo mě, že film byl v určitých situacích originální a něčemu se dalo i zasmát. Bára ( 2.P ) : Jsem ráda, že to je český film. Přece jenom se příběhy z filmu podobají mému normálnímu životu ( teda skoro,problém, jak dostat holku do postele, opravdu nemám ) a vždycky se víc zasměji něčemu, co znám a co se mi může stát. Pobaví mě to víc. Hlavní hrdinové jsou stejně staří jako já, to je taky fajn. A hlavně nemusím číst titulky Lukáš (1.P) : Jelikož jsem neměl nej náladu, tak mě to rozesmálo Co bys filmu vytkl a naopak? Jakub : No, ve filmu mi chybělo trochu více vtipu a mohl být delší. Hippie : Na filmu se mi nejvíce líbila děvčata, možná jen kvůli nim bych se na něj podíval znovu. Bára : Co bych vytýkala? Asi skoro nic. Byla jsem spokojená, zasmála jsem se a proto jsem na tento film šla. Nejsem velký kritik filmů a ani se nesnažím na filmu hledat chyby. Jen když mě to opravdu bouchne do očí. Ale u tohoto filmu se nic neobvyklého nestalo. Lukáš : Některé scény jsou trapně přehnané. Doporučil bys ostatním návštěvu filmečku? Jakub : Jasně! Všichni, kdo máte rádi srandu, tak si to určitě nenechte ujít! Hippie : Asi bych Rafťáky doporučil jen těm lidem, u kterých bych si byl jistý, že neřeknou, že to je trapný ještě před tím, než se na to podívají! Bára : Pokud někdo má rád humor, a možná i trochu černý humor, myslím si, že by se na tenhle film měl mrknout. Určitě ho pobaví a toho stráveného času před televizí nebo v kině nebude litovat. Lukáš : Ano.

7 Zajímalo by Vás, které slovo je nejčastěji skloňované ve 4.P? Odpověď je více než jasná a zřejmá MATURITA! Nevěříte? Věřte! Naši čtvrťáci dobíhají do cílové rovinky svého studia, zanedlouho naposledy usednou do svých lavic, aby (úspěšně) zvládli svou zkoušku dospělosti. S trochou nadsázky by se dalo říci, že jejich dny na SSPoŠ jsou sečteny, nastává DEN ZÚČTOVÁNÍ! Byť to pro naše čtvrťáky zní téměř nevěrohodně, my všichni věříme, že to bude loučení více než úspěšné. A snad také trochu doufáme, že jejich vzpomínání na roky strávené ve škole, bude vzpomínáním více než příjemným! Tak hodně štěstí, maturanti! Co Vám letošní maturanti vzkazují? Když máš z mozku děravou kostku, je načase s tím začít něco dělat Vydržet, doufat a přežít! Sex a alkohol je zábava pro chudý, já hraju GOLF! A BUDE HŮŘ Na konci poznáš, jak jsi měl začít! Nikdy není pozdě začít! Kdo se na nic neptá, nic se nenaučí! Začněte hned, pak je toho moc! K úspěchu žádný výtah nejede, musí se jít po schodech Lék na všechno je smích, proto se směj a nebudeš nemocnej ( budeš moci chodit do školy ) Lucie S. Tahle škola ti hodně dá vědomosti, zážitky ze školních akcí ale taky ti hodně vezme čas, který by se dal využít jinak než na učení. Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř NEBOJTE, UTEČE TO! Bojujte až do konce, vítězství stojí za to! Důvěřuj, ale prověřuj a smiř se s tím, že ne každý má stejná práva a možnosti. Jedna hodina věnovaná učení je cennější než prosněná léta!

8 Ahoj čtenáři! Jak jistě víte, nedávno se konala soutěž v počítačové hře StarCraft ( přesněji datadisk Brood War). Pro ty, kteří nevědí, o co go, je to real-time strategie, která se odehrává v dalekém vesmíru, kde se střetávají tři rasy mimozemšťané, lidé a brouci v boji na život a na smrt. Úkol každého hráče je jednoduchý co nejrychleji zničit všechny nepřátele. K dispozici máte mnoho jednotek, a tím pádem také mnoho způsobů, jak nepřítele zničit ( zablokování přístupu k minerálům, rychlý útok, vytrvalostní útok apod.). Na začátku má každý hráč k dispozici pět dělníků příslušné rasy a základní budovu, která slouží k vytváření dělníků a hromadění surovin. Dost bylo teorie a nyní k zážitkům našich studentů! První kolo proběhlo v Gymnáziu v České Lípě. Výsledek? Přišlo nás osm, dva z nás postoupili. Za registrační poplatek dostanete letáky zabývající se pro-gamingem a počítačový časopis s DVD. Poté, co vás administrátor seznámí s pravidly hry, začne samotný souboj. Hraje se jeden na jednoho, nejdéle 30 minut. Hlavní pravidlo respektuj zásady fair play. Do finálového kola nakonec prošli dva studenti naší školy Michal Pořízek a Petr Hlava ( oba z 1.P ). O týden později se konalo krajské kolo v Liberci. Budova Průmyslové školy sice připomín ala pevnost, kterou jsme dobrou půl hodinu bloudili, nicméně nakonec jsme zdárně dospěli k cíli. Atmosféra byla stejná jako v České Lípě, avšak výhrady bychom měli. Například stoly byly za sebou, takže hráč u prvního stolu se musel cítit, jako kdyby jeho hru přenášela kabelová televize. Také výsledky již byly poněkud jiné než v českolipském kole. Tuším, že to bylo tím, že do Liberce přijelo více jak 25 nejlepších hráčů z celého kraje. Našim reprezentantům se příliš nedařilo, nakonec skončili mezi místem. Ale jedno Vám mohu potvrdit, hraje se přeci pro zábavu a ne pro vítězství! Gass

9 Vsadím se, že jste se už mockrát trápili nad tím, jak ho, nebo ji potěšit, či uspokojit. A proto jsme se rozhodli, že Vám poskytneme pár rad, jak k tomu dospět: Jak spolehlivě uspokojit ženu: Pečovat o ni Chválit ji Hýčkat ji Pochutnávat si na jídle, které uvařila Opravovat věci v domácnosti Vcítit se do její osoby Lichotit jí Podporovat ji Uklidňovat ji Svádět ji Mít smysl pro humor Usmiřovat se s ní Povzbuzovat ji Hladit ji Utěšovat ji Objímat ji Ignorovat přebytečný tuk Mazlit se s ní Vzrušovat ji Chránit ji Předvídat co udělá Chovat se k ní vlídně Odpouštět jí Bavit ji Dobývat ji Prokazovat jí laskavosti Uchvacovat ji Doprovázet ji Důvěřovat jí Bránit ji Rozmazlovat ji Být ochoten pro ni zemřít Škádlit ji Uspokojovat ji Tisknout se k ní Projevovat jí oddanost Zbožňovat ji Jak spolehlivě uspokojit muže: Přijít nahá Přinést mu pivo

ÚVODNÍ SLOVO. Záleží ti na něm? 2 Lercháč časopis se skrytým talentem

ÚVODNÍ SLOVO. Záleží ti na něm? 2 Lercháč časopis se skrytým talentem 5/2008 ročník II. Záleží ti na něm? ÚVODNÍ SLOVO Nikoho nemám, nikdo mě nemá rád, cítím se sám, jsem sám. Snad každý z nás během svého života dospěje na čas do jakéhosi tragického bodu, kdy se vše zdá

Více

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2010 Úspěchy časopisu 3x VÍDEŇ Vánoční Vídeň pohledem redaktorek

Více

Naši milí věrní čtenáři,

Naši milí věrní čtenáři, občasný občasník 34 BŘEZEN 2012 BEZEVSEH OCENĚNÍ: Nejlepší časopis středních škol v České republice /2007/ Časopis středních škol v ČR s nejlepším obsahem /2008/ Časopis středních škol v ČR s nejlepší

Více

Otvíráme E D I C E. Magazín nejen o českých dětech Vydání IV/2013. Sedm. příběhů, které stojí za osudy dětí

Otvíráme E D I C E. Magazín nejen o českých dětech Vydání IV/2013. Sedm. příběhů, které stojí za osudy dětí Otvíráme E D I C E Magazín nejen o českých dětech Vydání IV/2013 Sedm příběhů, které stojí za osudy dětí Obsah TeNTO časopis je TišTěN Na ekologickém papíře 3 5 Editorial Terezy Maxové 6 Příběh první:

Více

Školní časopis DOCTRINA - základní škola a mateřská škola, s.r.o.

Školní časopis DOCTRINA - základní škola a mateřská škola, s.r.o. Obsah tohoto čísla: Školní časopis DOCTRINA - základní škola a mateřská škola, s.r.o. Slovo úvodem str. 2 Lyžařský výcvik str. 2-5 Velikonoční jarmark str. 5-6 Časopis str. 5 Šaty dělají člověka str. 6

Více

Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy Březen 2009. Kindlman Ples SSPŠ. Maturitní Ples. Ohlédnutí za mistrovstvím. Poděkování od AŠSK

Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy Březen 2009. Kindlman Ples SSPŠ. Maturitní Ples. Ohlédnutí za mistrovstvím. Poděkování od AŠSK Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy Březen 2009 Maturitní Ples Kindlman Ples SSPŠ 5 6 25 Ohlédnutí za mistrovstvím Poděkování od AŠSK 22 Obsah: Audio video studio... 2 Dobrý den v březnu!... 3

Více

V-mixér 03/04 201 4. První báseň napsal: Filip Franek 8.B Druhou báseň napsala: Klára Szlaurová 8.B Ilustrovala: Nikola Jurczková 8.

V-mixér 03/04 201 4. První báseň napsal: Filip Franek 8.B Druhou báseň napsala: Klára Szlaurová 8.B Ilustrovala: Nikola Jurczková 8. První báseň napsal: Filip Franek 8.B Druhou báseň napsala: Klára Szlaurová 8.B Ilustrovala: Nikola Jurczková 8.B Obsah Úvod... str. 1 Jaro - báseň (Klára Szlaurová)... str. 2 Březen - měsíc knihy (Nikola

Více

Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy červen 2009. Poslední zvonění. Seminář Věda a technika

Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy červen 2009. Poslední zvonění. Seminář Věda a technika Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy červen 2009 Poslední zvonění Seminář Věda a technika 7 15 28 Sportovní kurz Žákovské projekty 19 2 Obsah: Dobrý den v červnu!... 3 Zápis ze schůzky Rady rodičů...

Více

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 3/2003-2004. Úvodník. Tentokrát trochu jinak. 5,-Kč. 3. číslo. www.7zskolin.cz

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 3/2003-2004. Úvodník. Tentokrát trochu jinak. 5,-Kč. 3. číslo. www.7zskolin.cz SPORŤÁK 3/2003-2004 školní časopis 7. ZŠ Kolín www.7zskolin.cz Úvodník 3. číslo Co vám budu povídat.přijímačkové období za dveřmi a žáci se pilně učí, aby zvládli zkoušky na školu, kterou si vybrali jako

Více

Čtvrtletník dětí z Dětského domova Lipová u Šluknova

Čtvrtletník dětí z Dětského domova Lipová u Šluknova Vydává 5. rodinná skupina Čtvrtletník dětí z Dětského domova Lipová u Šluknova Přejeme všem dětem a kolegům krásné léto, plné pohody, sluníčka a odpočinku. Strejda Leoš a teta Soňa 1. rodinná skupina (cvičný

Více

Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy únor 2010. Lyžařský kurz. Projekt Formule 1

Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy únor 2010. Lyžařský kurz. Projekt Formule 1 Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy únor 2010 Lyžařský kurz Projekt Formule 1 21 11 10 Cesta do školy Rozhovor s 16 2 Obsah: Dobrý den v druhém pololetí!... 3 Zápis z Rady rodičů ze dne 12.1.2010...

Více

3 4-6 7-9 10-12 13-15 16 17 18-19 20 21-23 24-25. Měsíčník Střední školy uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí UMAG 06/2012

3 4-6 7-9 10-12 13-15 16 17 18-19 20 21-23 24-25. Měsíčník Střední školy uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí UMAG 06/2012 06/2012 2 OBS AH NOVINKY PANA HOLINKY POSTŘEHY BULHARSKÉ JAK SE DAŘÍ MATURANTŮM VELIKONOČNÍ ÚVAHY INTR 4 TIP NA TRIP TIP PRO CESTOVATELE PREŠOV SENÁT FILMOTÉKA FESTIVAL JEDEN SVĚT 3 4-6 7-9 10-12 13-15

Více

V ÈÍSLE... Ü Nejen o tom, jak se studuje

V ÈÍSLE... Ü Nejen o tom, jak se studuje Č. 122-2/2011 MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A OBCHODNÍ AKADEMIE TANVALD Pythagoriáda. Dne 26. 01. 2011 se žák 5.A Matej Andar zúčastnil okresního kola matematické soutěže Pythagoriáda, kde ve velké konkurenci

Více

Slovo šéfredaktora íjen byl plný vzrušujících událostí. Předně se odehrávaly předčasné volby do

Slovo šéfredaktora íjen byl plný vzrušujících událostí. Předně se odehrávaly předčasné volby do Slovo šéfredaktora íjen byl plný vzrušujících událostí. Předně se odehrávaly předčasné volby do Ř poslanecké sněmovny, které dopadly pro spoustu lidí překvapivě už jen tím, že se do sněmovny dostalo sedm

Více

O AH 16 POSLEDNÍ DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ V ROCE 2012 17-18. VÝSTAVA-SPOLUPRÁCE SE STACIONÁŘEM 7 FACEBOOK, FACEBOOK, FACEBOOK

O AH 16 POSLEDNÍ DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ V ROCE 2012 17-18. VÝSTAVA-SPOLUPRÁCE SE STACIONÁŘEM 7 FACEBOOK, FACEBOOK, FACEBOOK 09/ 2013 1 2 ČASOPIS STŘEDNÍ ŠKOLY UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ V ÚSTÍ NAD ORLICÍ UMAG 09/2013 ŠÉFREDAKTOR: MGR. JAN J. POKORNÝ GRAFICKÉ ZPRACOVÁNÍ: JAKUB BACHORÍK, ANNA CHRTKOVÁ ML. REDAKCE: LUCIE PODSEDNÍKOVÁ,

Více

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička Datum vydání: 18. června 2013 Číslo: 1/2013 Ročník: III Cena: 10,- Kč Nejdůležitější body: Průzkum k DÚ - strana 2 Věřte - nevěřte (o léku Pravopisoreversum) - strana 2 Co plánujete na prázdniny - strana

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS JARNÍ VYDÁNÍ. S panem ředitelem. Rozhovor. Střední školy Téma. Côte d'ivoire. Poznávej svět

ŠKOLNÍ ČASOPIS JARNÍ VYDÁNÍ. S panem ředitelem. Rozhovor. Střední školy Téma. Côte d'ivoire. Poznávej svět ŠKOLNÍ ČASOPIS JARNÍ VYDÁNÍ S panem ředitelem Rozhovor Střední školy Téma Côte d'ivoire Poznávej svět ÚVODNÍK Poslední vydání časopisu Edisonka bylo výjimečné. Jak jistě víte, bylo to Valentýnské číslo.

Více

DOPIS Z AFRIKY. ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1

DOPIS Z AFRIKY. ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1 ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1 Nazdárek - kašpárek školáci. Nemožné se stalo skutkem a je tu již čtvrté číslo našeho školního půlročníku. Čtyři jsou třeba listy čtyřlístku,

Více

VIP. ročník 8. Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl. podporou:

VIP. ročník 8. Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl. podporou: VIP Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl podporou: Tato publikace byla vytvořena s finanční podporou programu Evropské unie Základní práva a občanství

Více

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz Občasník základní školy Olomouc, Heyrovského 33 školní rok 2014/15 Jaký by měl být učitel? Slohová práce úvaha Učitelská profese je sama o sobě dosti komplikovaná. Vždy jsem obdivovala, jak někteří učitelé

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS PRÁZDNINOVÝ SPECIÁL

ŠKOLNÍ ČASOPIS PRÁZDNINOVÝ SPECIÁL ŠKOLNÍ ČASOPIS PRÁZDNINOVÝ SPECIÁL MONSTER STORY PŘÍBĚH PRÁZDNINOVÉ TIPY TÉMA POJKY School s cool ÚVODNÍK Ještě než nám všem ve školním roce naposledy odzvoní, je tu časopis Edisonka se svým třetím vydáním.

Více

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 2/2003-2004. Redakce časopisu se rozšiřuje. Úvodník. Mikulášské klání slavilo úspěch. Sbírka pro Lukáše.

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 2/2003-2004. Redakce časopisu se rozšiřuje. Úvodník. Mikulášské klání slavilo úspěch. Sbírka pro Lukáše. SPORŤÁK 2/2003-2004 školní časopis 7. ZŠ Kolín www.7zskolin.cz Úvodník Ahoj kluci a holky! Dostává se Vám do rukou nové číslo časopisu Sporťák. Doufáme, že vám pomůže příjemně zkrátit čas, který zbývá

Více

Vysoké školy: šance na přijetí se zvyšují

Vysoké školy: šance na přijetí se zvyšují číslo 33, ročník 5, 2005 BÝT BOHÉM, ALE NE BOHEM! (str. 5) NEZÁVISLÝ STUDENTSKÝ MĚSÍČNÍK SEVEROMORAVSKÝCH STŘEDNÍCH ŠKOL a GYMNÁZIÍ ČASOPIS SCARABEUS VYCHÁZÍ POD ZÁŠTITOU OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ OKNA Vysoké

Více

ŠKOLÁK. Devítka se loučí!

ŠKOLÁK. Devítka se loučí! ŠKOLÁK Číslo 3, Ročník 2013/2014 Devítka se loučí! Devět let uplynulo jako voda a my teď tuto školu musíme opustit. Zkrátka jsme už vyrostli z malých nezkušených prvňáčků. Nyní jsme skoro mladí lidé, pevně

Více

V novém kabátě, a k volnému čtení ;)

V novém kabátě, a k volnému čtení ;) V novém kabátě, a k volnému čtení ;) 05 G-Listy strana 1 www.g-listy.xf.cz 03/10 Obsah: Úvodem 3 My, ti druzí 4 Kdo nás vyučuje? Zdeněk Železný 5 Hitler v Dlouhé 8 Gympl v Alpách 9 Naše šílená věda 10

Více

Estraráda bude až v únoru.

Estraráda bude až v únoru. listopad prosinec 2011 Rozhovor s Pavlem Štrynclem účastníkem mistrovství světa AR XPD 2011 Tasmania Divadelní dílna Pozdrav z Aberdeenu Dementi PKTV Z jihu na sever a zase zpět Filmová noc Přací, aneb

Více

číslo 134 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20

číslo 134 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20 číslo 134 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20 vychází poměrně nepravidelně, ale vytrvale, tentokrát 25.6.2014 Redakce: T. Bečvářová (6.P), K. Hudečková (5.U), D. Hudek (7.M), M. Koudelka

Více

TIMES M A J Á L E S. Retroskop: Hoj, byla noc! strana 6. Dámy pod košem. čtěte na straně 3. strana 7

TIMES M A J Á L E S. Retroskop: Hoj, byla noc! strana 6. Dámy pod košem. čtěte na straně 3. strana 7 TIMES číslo 5 10 Kč červen 2000 Retroskop: Hoj, byla noc! strana 6 strana 7 Dámy pod košem M A J Á L E S 2 0 0 0 čtěte na straně 3 TIMES 1 Studie I. P. Pavlova v pedagogické praxi Tak už i po těch zpytácích

Více

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406 PÁTOVINY Březen, duben Č. 2 /2015 Z OBSAHU ČÍSLA JAK NÁS VIDÍ NA NÁVŠTĚVĚ NAIVNÍHO DIVADLA JIRKA V PAPÍROVÉM SVĚTĚ PERNŠTEJNI NA TRŮNU V DENÍKU ČLENOVÉ REDAKCE PÁTOVIN, KTERÉ VYCHÁZEJÍ V RÁMCI VOLITELNÉHO

Více

ÚVODNÍK. strana 3. Čtvrté číslo má tyto šéfredaktory: Jméno: Tomáš Kaňa Věk: 14 Bydlí: v Dobrušce Přezdívka: Mrkev A je to normální kluk!

ÚVODNÍK. strana 3. Čtvrté číslo má tyto šéfredaktory: Jméno: Tomáš Kaňa Věk: 14 Bydlí: v Dobrušce Přezdívka: Mrkev A je to normální kluk! 4 OBSAH Redakce se představuje... 3 Zvířátka na naší škole (naše anketa)... 3 Zatykač č. 5... 4 Karneval... 4 Změna k horšímu?... 5 Cesta do pravěku... 5 1. A počítání s indiány... 6 O pár kilo chytřejší...

Více