ZNÁTE TEN POCIT?

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ZNÁTE TEN POCIT? www.burgenland.info"

Transkript

1 1 ZNÁTE TEN POCIT?

2 Fotografie: Burgenland Tourismus / Ecker 2 3 ZNÁTE TEN POCIT, KDYŽ NAJDETE SVŮJ CÍL? Obsah Burgenlandsko ve zkratce Sport PŘÍRODA KULTURA VÍNO & GASTRONOMIE Wellness BURGENLANDSKO. Panonská nížina na severu, vinařský kraj s vinicemi v srdci země, měkce se vlnící hřbety kopců na jihu. Burgenlandsko sousedí s Maďarskem, Slovinskem a Slovenskem. Má podlouhlý tvar, který se uprostřed zužuje. Ve své nejužší části je jeho šířka zhruba jen 4 km. Historický Eisenstadt je zemské hlavní město. Burgenlandsko je nejvýchodnější a z hlediska počtu obyvatel i nejméně osídlená spolková země Rakouska. Objevovat, prožívat, vzpomínat. Objevujte krok za krokem krásu a rozmanitost jedinečného kousku země v srdci Evropy: hosty zblízka i zdaleka fascinuje světové dědictví UNESCO Neziderské jezero, šest přírodních parků a jeden národní park, který zasahuje až na území Maďarska. Rovná jedna třetina Burgenlandska je chráněná krajinná oblast. Rozsáhlá síť cyklostezek, turistických a jezdeckých stezek, fantastické podmínky pro jachtaře a surfaře, krásná golfová hřiště a běžecké trasy vytvářejí z naší země skutečné sportovní eldorádo. Vyznamenaní kuchaři a vinaři se předhánějí v nabídce vynikajících lahůdek pro gurmány a milovníci kultury se mohou těšit na každoročně pořádané festivaly pod širým nebem a četné hudební a divadelní pořady. A konečně, tělo a duše se budou vznášet v nejvyšších sférách blaženosti v mnoha termálních lázních a hotelech zaměřených na wellness a zdraví. Buďte vítáni na sluneční straně Rakouska! Buďte vítáni v Burgenlandsku!

3 4 sport sport 5 ZNÁTE TEN POCIT, KDYŽ VE VÁS PŘÍRODA PROBUDÍ CHUŤ BÝT AKTIVNÍ? Fotografie: Shutterstock Ať žije sport. Burgenlandsko splňuje všechny předpoklady pro aktivní dovolenou vyplněnou sportem. Požitek ze zdravého pohybu navíc zesiluje všudypřítomná okouzlující příroda. Své sportovní aktivity v přírodě si můžete naplánovat z pohodlí svého domova prostřednictvím našeho internetového průvodce, který zahrnuje nejrůznější druhy sportů. V sedle kola. Nejkrásnější tváře Burgenlandska se nejlépe odhalují při výletech na kole! Perfektně vybudovaná síť cyklostezek v délce přes 2500 kilometrů pokrývá celou zemi od severu na jih. Z hlediska terénu jsou rozmanité a jistě uspokojí všechny typy cyklistů: jak rodiny s dětmi, tak i velmi zdatné sportovce. V koňském sedle. Burgenlandsko protíná 1300 kilometrů jezdeckých stezek. Věřte, že je to nádhera prožít tuto neopakovatelnou symbiózu člověka se zvířetem. Uháníte krásnou krajinou plnou proměn, ve vlasech chladivý vítr a v duši pocit harmonie a spokojenosti. S golfovými holemi. Milovníci golfu, chopte se svých holí a pošlete bílý míček do zeleného světa mnoha krásných golfových hřišť s rozmanitým charakterem a vždy úchvatným výhledem. Burgenlandsko se může pochlubit nejen největším golfovým hřištěm v Rakousku, ale také 300 slunečnými dny v roce a možností hrát golf takřka po celý rok. Se zanícením pěších turistů. Chcete-li vnímat přírodu, všechny ostatní dary a životní styl Burgenlandska co nejintenzivněji, vydejte se na cestu po svých. Pro pěší turisty, ale i běžce a severské chodce jsme připravili 418 km nádherných značených stezek a tras. Za zdravím a krásou. Pohyb v přírodě podporuje dobrou tělesnou a duševní kondici. Burgenlandsko je v každé roční době rájem všech pohybumilovných návštěvníků: v probouzející se přírodě na jaře, mezi záplavou květů v létě, v krajině hýřící barvami podzimu i v nejtišším sněhem zavátém zimním období.

4 6 sport sport 7 Fotografie: Burgenland Tourismus / Ecker ZNÁTE TEN POCIT, KDYŽ OVLÁDNETE PŘÍRODNÍ ELEMENTY? Voda základ života i krásné dovolené. Voda v každé podobě a pro nejrůznější využití: v termálních lázních pro zdraví a požitky, v řekách a jezerech jako sportovní výzva. Dojde-li k vzácnému spojení elementů vody a větru, jak se v Burgenlandsku často stává, děje se tak pro radost všech příznivců jachtingu, surfingu i kitesurfingu. Jedna z nejkrásnějších vodních ploch v Evropě pro krotitele větru a vln. Neziderské stepní jezero je se svou průměrnou hloubkou 1,5 m, největším počtem slunečních dní v roce a nejlepším větrem i z mezinárodního hlediska velmi oblíbeným revírem pro regaty. Vítr, voda a člověk jsou zde jedno tělo jedna duše. S větrem v zádech na vodní hladině. Jak jsme již řekli, silný vítr a poměrně vysoké vlny vytvářejí z Neziderského jezera největší ráj surfařů v Rakousku. Tisíce fanoušků sledují každoročně Světový pohár v surfingu, tak zvaný Summer Opening, který se koná v dubnu v Podersdorfu. Závodníci z celého světa předvádějí při vysokých rychlostech krkolomné kousky, využívaje přitom plně síly větru, která je úctyhodná. Na kajaku a na kánoi vstříc nádherným zážitkům. Od dubna až do října je doslova v plném proudu vodácká sezona. Na vodáky čekají krásné přírodní i sportovní zážitky při organizovaném i individuálním sjíždění burgenlandských řek Lafnitz, Raab a Leitha (Litava), anebo při výletech na hladině Neziderského jezera, které je obklopené zvláště půvabnou přírodou. Zimní radovánky na sněhu a ledu. Burgenlandsko je půvabné také v zimě. Když celý kraj tiše oddychuje pod nadýchanou peřinou sněhu, je nejlepší čas vydat se na procházku či sportovní túru do některého z přírodních parků v zemi. Avšak největší zimní sportovní areál očekává bruslaře, jachtaře, surfaře a dokonce i cyklisty na zamrzlé hladině Neziderského jezera. Jeho vodní plocha o rozloze 320 km² se totiž rázem promění v největší kluziště ve střední Evropě.

5 8 PŘÍRODA PŘÍRODA 9 Fotografie: St. Martins Therme & Lodge / Kurt-Michael Westermann / aufgenommen im Nationalpark ZNÁTE TEN POCIT, KDYŽ SPLYNETE DOKONALE S PŘÍRODOU? Intenzivní přírodní zážitek. V místech, kde se svažují výběžky Alp, aby udělaly místo Panonské nížině, se rozkládá nádherný národní park Neziderské jezero Seewinkel, který je ve společném vlastnictví Rakouska a Maďarska. Snad nikde jinde v Evropě nenajdete takovou rozmanitost živočišných a rostlinný druhů na tam malém prostoru jako zde. Ne nadarmo přijalo UNESCO tento jediný stepní národní park v Evropě na Seznam světového dědictví. Břehy Neziderského jezera obklopuje až čtyři kilometry široký rákosový pás, který je domovem vzácných druhů ptactva. Jsou zde jedinečné ekosystémy slaných jezírek, písečných dun, pastvin, mokřadů, mělkých vod a mělkých rašelinišť, jako je například rašeliniště v oblasti Hanság. Pro Rakousko, zemi hor, je to velmi nevšední a exotická krajina. Každá roční doba je něčím výjimečná, ať už jde o proměny vegetace, výskyt jednotlivých živočišných druhů nebo střídání barev a světla. Birdwatching fascinující zážitek nejen pro ornitology. Po desetiletí je oblast kolem Neziderského jezera vyhledávaným místem pro milovníky ptactva z celé Evropy. Z tohoto hlediska je zvláště zajímavé období od začátku března do začátku června nebo také pozdní léto, kdy se národní park stává tranzitní stanicí příletů a odletů mnoha druhů stěhovavých ptáků, kteří zvládají dlouhé vzdálenosti mezi severní Evropou a Afrikou. Každoročně zde hnízdí zhruba polovina z více než 300 pozorovaných druhů ptáků. Jsou mezi nimi i velmi vzácné druhy, které se jinde v Rakousku nevyskytují. Ptáky je možné pozorovat z posedů a návštěvníci parku by v žádném případě neměli zapomenout vzít si s sebou dalekohled.

6 10 PŘÍRODA PŘÍRODA 11 Fotografie: Burgenland Tourismus / Ecker ZNÁTE TEN POCIT, KDYŽ SPOČINETE V LÁSKYPLNÉ NÁRUČI MATKY PŘÍRODY? Přírodní parky. Prožívat krásy přírody. Intenzivně a všemi smysly. V šesti přírodních parcích, které se rozkládají od Neziderského jezera na severu přes výběžky Alp oblasti Landseer Berge ve střední části země až po kopcovitou krajinu v jižním Burgenlandsku. Při pěších túrách napříč lesy a kolem svahů s vinohrady. Při výpravách s odborným doprovodem. V každé roční době, s rodinou i přáteli, s otevřenýma očima a otevřeným srdcem. Přírodní park Neusiedler See-Leithagebirge. Panoramatické stezky, které vedou podél břehů Neziderského jezera, poskytují na každém kroku úchvatný výhled na toto unikátní stepní jezero. Nezáleží na tom, v které roční době sem přijedete, ani zda se pohybujete pěšky nebo na kole. Krásné chvíle zde prožijete vždycky. Přírodní park Rosalia-Kogelberg. Chráněný domov mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Lesy, rybníky s rákosím, louky, vinohrady a ovocné sady. A vší tou krásou se vinou cesty, stezky a trasy pro pěší i cyklisty, které vás neomylně dovedou za lahůdkami jako jsou jahody, jedlé kaštany a ušlechtilá vína. Přírodní park Landseer Berge. Nádherná příroda s unikátními přírodními úkazy a historickými pamětihodnostmi. Navštivte například Pauliberg, nejmladší vyhaslou sopku v Rakousku, některá archeologická naleziště či zříceninu hradu Landsee, která patří k nejrozsáhlejším hradním komplexům ve střední Evropě. Přírodní park Geschriebenstein-Írottkő. Jednou z největších souvislých oblastí lesů v Rakousku vede síť turistických stezek v celkové délce 500 km. Při pěším putování stojí za to navštívit některé z místních pamětihodností. Patří mezi ně rytířský hrad Lockenhaus, uhelné milíře, muzea nebo rozhledna na Geschriebensteinu, nejvyšším kopci Burgenlandska (884 m n. m.). Přírodní park Vinařská idyla. Zde, na jihu Burgenlandska, vás očekává celá řada romantických vinařských stezek, vinné sklípky s doškovými střechami a idylické měkce zvlněné svahy porostlé vinohrady. Rozkládají se zde lužní lesy a mokřady, přírodní rezervace s divokými prasaty, jeleny a historickými druhy domácích zvířat a vede zde naučná stezka kolem přehradního jezera u obce Urbersdorf. Přírodní park Raab-Örség-Goričko. Při svém putování přírodním parkem na rozhraní tří zemí budete procházet územím Rakouska, Maďarska a Slovinska. Výlety na kanoích nebo tematické pěší túry do historie a za zajímavostmi parku, jako jsou Cesta míru nebo Cesta života, vás nadchnou.

7 12 KULTURA KULTURA 13 Fotografie: Esterházy Privatstiftung / Horvath ZNÁTE TEN POCIT, KDYŽ PROŽIJETE VELKÝ KULTURNÍ ZÁŽITEK? Vidět, slyšet, cítit a navždy uchovat v paměti. Fascinující rozmanitost kulturní nabídky v Burgenlandsku je zážitek pro všechny smysly. Seznamte se s kulturním odkazem, který formoval životní styl a mentalitu obyvatel naší spolkové země a v němž se odráží i specifické kouzlo Panonie. Haydn a Liszt dva velikáni světové klasické hudby. Panonský prostor ovlivňoval jejich život a tvorbu. Jejich tvorba naopak dotvářela charakter Panonie. Jejich dílo však nezná hranic. Záhy si podmanilo srdce celého světa. Jako mladý a nadaný skladatel ve službách šlechtického rodu Esterházyů se stal Josef Haydn vedoucím orchestru a opery. Až do dnešních dnů je Haydn ( ) hlavním představitelem vídeňského klasického období a je často označován jako otec symfonie nebo otec smyčcového kvarteta. Ferenc Liszt ( ) je dalším géniem Panonie. Jeho hudební hvězda začala stoupat ve velmi útlém věku. Jako devítiletý byl již slavným klavírním virtuózem a působil rovněž na zámku Esterházy. Stal se jednou z nejvýznamnějších osobností romantismu a jeho koncertní vystoupení v celé Evropě byla provázena bezbřehým nadšením ze strany publika. Haydnovo centrum v Eisenstadtu. Z domu na okraji Eisenstadtu, v němž Haydn 12 let žil, bylo vytvořeno v roce 1998 muzeum, které se těší velkému zájmu návštěvníků z celého světa. Stejným magnetem pro milovníky klasické hudby jsou pravidelně pořádané koncerty na zámku Esterházy, jejichž umělecký dojem umocňuje nádherné prostředí jednoho z nejkrásnějších barokních zámků v Rakousku a zejména pak slavného Haydnova sálu.

8 14 KULTURA KULTURA 15 Burgenland znamená v překladu Země hradů. A nejen hradů také zámků! Vydejte se po stopách rytířů, knížat a hrabat. Navštěvujte středověké hrady a přepychové zámky, které se svými věžemi a věžičkami, mohutnými hradbami a zdobnými fasádami, rozlehlými parky a zahradami spoludotvářejí ráz krajiny v naší zemi. Každé stavební dílo vypráví svůj vlastní příběh o dávno zašlých časech. A vy máte náhle pocit, že jste se stali jeho součástí. Historie ožívá a s ní i staré šlechtické rody Esterházyů, Batthyányů a Nádasdyů, kteří vtiskli svou nezaměnitelnou pečeť jedinečným architektonickým dílům. Cestování do minulosti. Do jakého období by to mělo být? Do doby, kdy mohutné hrady odolávaly náporu dobyvatelů, nebo do hravého a rozverného období baroka a rokoka? Můžete začít návštěvou zčásti románského a zčásti gotického posledního rytířského hradu v Rakousku v obci Lockenhaus, kde se pořádá pestrý kulturní program. Za vidění stojí také hrad Güssing, který hrdě trůní na vrcholu vyhaslé sopky a zaujme své návštěvníky jedinečnou sbírkou zbraní. O vaši přízeň se rovněž uchází přepychový barokní zámek Halbturn, někdejší letní rezidence a lovecký zámek Habsburků. ZNÁTE TEN POCIT, KDYŽ VSTOUPÍTE DO HISTORIE? Další hrady a zámky, 75 muzeí s vzácnými sbírkami, výstavní galerie a jiné stánky kultury se věnují burgenlandským reáliím. Zde najdete veškeré informace týkající se života v této zemi. Vítejte v minulosti, jež formovala současnost! Fotografie: Südburgenland Tourismus

9 16 KULTURA KULTURA 17 Fotografie: Thomas Ludwig Kultur: junges Burgenland, Festspiele klassisch diese beiden Seiten müssen wir Bild noch fehlt immer offen laskann nicht von Predl besorgt werden Burgenland jung, dynamisch Bild / Wiesen/Tatar, DMG-Podersdorf angefordert ZNÁTE TEN POCIT, KDYŽ SE VZNÁŠÍTE NA KŘÍDLECH HUDBY? Burgenlandsko a jeho festivalová horečka. Hudební festivaly se v Burgenlandsku těší mimořádné oblibě. Nejlépe samozřejmě, jsou-li pořádané pod širým nebem. Jejich přírodní kulisy a také krásné prostředí historických sálů dotvářejí kulturní zážitek, jemuž se každoročně oddávají statisíce diváků a posluchačů z domova i ze zahraničí. Nechte se i vy unést do světa nesmrtelné hudby při koncertních vystoupeních a operních nebo operetních představeních v Burgenlandsku. Operní festival St. Margarethen. Největší operní festival na největším přírodním jevišti v Evropě. Harmonická symbióza nesmrtelné hudby v podání světově proslulých umělců, výpravné operní inscenace a monumentální kulisy historického římského kamenolomu, jehož pískovcový kámen byl mimo jiné použitý k výstavbě vídeňského chrámu sv. Štěpána, si každoročně podmaňuje srdce všech milovníků tohoto hudebního žánru. Burgenlandsko jeviště světa. Koncerty klasické hudby na nejvyšší umělecké úrovni se pořádají v rámci Liszova festivalu v Raidingu, u příležitosti Haydnova festivalu na zámku šlechtického rodu Esterházyů, na festivalu komorní hudby na hradě Lockenhaus, v barokním prostředí zámku Halbturn nebo při festivalu Zvučící jaro na hradě Schlaining. Na své si však přijdou i milovníci činohry, muzikálu, opery a operety. Moderní i klasické divadelní hry pod širým nebem jsou na programu letního Zámeckého festivalu v Kobersdorfu a krásná operní představení pod širým nebem se konají na zámku Tabor v rámci festivalu pod názvem J:opera Jennersdorf.

10 18 KULTURA KULTURA 19 Jezerní festival Mörbisch. Klasické inscenace stejně klasických operet a unikátní umístění obrovského jeviště na hladině Neziderského jezera, přímo u vstupní brány do národního parku, vytvářejí nepopsatelnou atmosféru. Jsou zárukou velkých emocí, které se jako komplexní zrakový, poslechový a citový zážitek koncentrují do jednoho jediného večera. Operetní festival vytvořil z tradiční vinařské obce Mörbisch skutečnou Mekku operety. Od klasické hudby k džezu, rocku a popu. Burgenlandsko je atraktivní svou hudební nabídkou i pro mladé publikum. Festival Nova Rock v Nickelsdorfu se koná v přírodě na tzv. Pannonia Fields. Po tři dny zde rozechvívají ovzduší tóny rockové hudby v podání mnoha oblíbených skupin. Na festivalu ve Wiesenu se zase prolínají umírněnější hudební žánry, jako jsou džez, reggae, blues i rock. Picture On Festival v jižním Burgenlandsku nebo Summer Opening u Neziderského jezera u příležitosti pořádání Světového poháru v surfingu v Podersdorfu jsou dalším příkladem hudebních akcí zaměřených na mládež a na ty, kteří zůstali mladí. Burgenlandsko vás vítá fascinující rozmanitostí své kulturní nabídky! ZNÁTE TEN POCIT, KDYŽ VAŠI DUŠI OVLÁDNE BEZMEZNÉ NADŠENÍ? Fotografie: Lichtstark.com

11 20 VÍNO & GASTRONOMIE VÍNO & GASTRONOMIE 21 Fotografie: Burgenland Tourismus / Ecker ZNÁTE TEN POCIT, KDYŽ LÁSKA K BURGENLANDSKU PROJDE ŽALUDKEM? Burgenlandská kulinářská rapsodie. Kulinářské požitky začínají často při návštěvě uliček s vinnými sklípky a končí u vynikajícího menu sestaveného ze samých regionálních specialit. Mimořádně bohatá nabídka přírodních bioproduktů, kuchaři, kteří se vzájemně předhánějí v kuchařském umění, tradiční i moderní gastronomická zařízení, která vytvářejí svou architekturou a designem příjemné prostředí, vydatné selské pokrmy i rafinované kreace mistrů svého oboru vytvářejí komplexní kulinářský požitek. Dary matky přírody na vašem stole. Ze zelinářských zahrad, z ovocných sadů, z polí, z chlévů a chlívků, z jezera Burgenlandsko překypuje bohatstvím přírodních produktů. Od starého plemene prasat Mangalica přes mnoho druhů ovoce a zeleniny až po jedlé kaštany a ořechy. Díky mírnému podnebí, mnoha slunečným dnům a obětavé práci sedláků a zpracovatelů je naše země rájem ekologických produktů. Příjemná domácí atmosféra. Venkovské hostince a tradiční vinné šenky na burgenlandském venkově jsou zárukou jak vynikající nabídky vín a pokrmů, tak i autentické atmosféry, která tvoří neoddělitelnou součást kulinářských požitků. A protože většina podniků je v rodinném vlastnictví, panuje zde zvláště srdečná domácí atmosféra. Je libo hvězdičky nebo kuchařské čepice? Ať tak či tak, tyto dva pojmy znamenají jen jedno: gastronomický podnik, který byl takto označen, stojí za vaši návštěvu. Skvělá chuť pokrmů a estetika prostředí umožnily získat toto prestižní vyznamenání mnoha hostincům, vinným šenkům a restauracím v oblasti kolem Neziderského jezera. Snoubí se v nich slunný životní styl Burgenlanďanů s avantgardními a kreativními nápady pracovníků v oboru gastronomie.

12 22 VÍNO & GASTRONOMIE VÍNO & GASTRONOMIE 23 Země vinařů, vinné révy, vinic a vína. Mírné panonské podnebí s 300 dny slunečního svitu v roce, velmi úrodná půda a především po staletí získávané zkušenosti vinařů, kteří jsou zcela oddáni svému povolání, vytvořily z Burgenlandska zemi zaslíbenou královskému moku. A ne ledajakému. Burgenlandská vína patří k nejlepším na světě. Tak široká nabídka vín v jedné jediné oblasti, to se jen tak nevidí: bílá a červená, lehká i plná, suchá i polosuchá, mnoha chutí i vůní. Absolutní raritou mezi zdejšími víny je jihoburgenlandský Uhudler s výrazným aromatem lesních jahod. ZNÁTE TEN POCIT, KDYŽ PŘÍRODA A KULINÁŘSKÉ POŽITKY SPLYNOU V JEDNO? Samé víno od severu na jih. Vinařská tradice spoluvytvářela podobu krajiny v naší zemi a propůjčila jí velmi idylický ráz. Dvě největší vinohradnické oblasti se rozkládají kolem Neziderského jezera a kolem hřebene pohoří Leithagebirge, kde jsou unikátní uličky s vinnými sklípky. Lisují se zde bílá a červená vína, ale také jedinečná dezertní vína. Těžká jílovitá půda ve středním Burgenlandsku je ideální pro pěstování vinné révy, z níž se vyrábí Modrá frankovka. Nejmenší vinohradnická oblast na jihu země produkuje celou řadu autentických červených vín se specifickým minerálním buketem. Místní velkou specialitou je již zmíněný Uhudler. Moderní doba v tradičním řemesle. Burgenlandští vinaři se mohou kromě kvality a rozmanitosti svých vín pochlubit jak malebnými v tradičním stylu vybudovanými vinnými šenky, sklípky a vinotékami, tak i novým a velmi progresívním architektonickým pojetím těchto zařízení. Fotografie: Burgenland Tourismus / Lex

13 24 WELLNESS WELLNESS 25 ZNÁTE TEN POCIT, KDYŽ SE MŮŽETE VĚNOVAT JEN SAMI SOBĚ? Slunce po celý rok na obloze i v duši. Je skutečně načase, abyste tento pocit poznali, a to doslova na vlastní kůži. V Burgenlandsku se to jen hemží lázeňskými zařízeními s bohatou nabídkou terapií a hotely zaměřenými na wellness a zdraví. Do bazénů proudí léčebná termální voda a do vaší duše pohoda, uvolnění a dobrá nálada. U nás poznáte ten nejkrásnější způsob, jak se starat o své zdraví! Sluneční termální lázně Lutzmannsburg. Termální lázně v Lutzmannsburgu se jako jediné v Evropě specializují se svou bohatou nabídkou terapií na kojence a batolata. Areál je vybavený tak, aby odpovídal potřebám nejmenších dětí, a speciálně upravená termální voda stimuluje jejich motorické schopnosti. Patří k nim různé typy bazénů s mělkou vodou, skluzavka, vířivka a sauna. Nechybějí ani prostory pro kojení, přebalovací stoly, restaurace, místnost na spaní, ani obrovské skluzavky pro větší děti. Pořádají se také kurzy plavání pro děti od tří měsíců. Reiterovy rodinné termální lázně Stegersbach. V idylické krajině zvlněných kopců s vinicemi v jižním Burgenlandsku byly zřízeny termální lázně pro celou rodinu. Zde najde každý člen rodiny svůj osobní ráj. Rodiče v obrovském areálu se saunami a v části lázní určené zdraví, kráse, odpočinku a fyzické kondici, děti mohou dovádět na nejrůznějších vodních i suchozemských atrakcích jako jsou rychlostní skluzavky, kanál s divokou vodou nebo dětská hřiště. Milovníci golfu mohou spojit lázeňské požitky s golfovými na nádherném hřišti s krásným výhledem do okolí. Fotografie: Sonnenland Mittelburgenland

14 26 WELLNESS WELLNESS 27 Fotografie: Burgenland Tourismus / Ecker ZNÁTE TEN POCIT, KDYŽ SLUNCE ROZJASNÍ VAŠI DUŠI? Fyzické zdraví a duševní pohoda jako životní názor. V burgenlandských termálních zařízeních se k dlouhodobému zlepšení zdraví využívají léčebné účinky sírou nasycené termální vody, rašeliny nebo uhličité minerální vody. Léčí se zde úspěšně revmatické obtíže, chronická onemocnění pohybového ústrojí, nemoci srdce a krevního oběhu a cévní onemocnění. Termální lázně Bad Tatzmannsdorf. Místo zasvěcené uvolnění, pohybu, zdraví a péči o tělo. Prolínají se zde nejmodernější metody v oblasti lázeňství s rozvinutým kultem krásy a lázeňské kultury starých Římanů. Užívejte si v léčivé silně mineralizované termální vodě a v jedinečném areálu se saunami Spannonia. Bad Sauerbrunn centrum zdraví. Již v dobách rakouskouherské monarchie využívala tehdejší smetánka ozdravných účinků minerální termální vody s vysokým obsahem magnézia, která tryská z hlubin země. Mimořádně dobrých výsledků se zde dosahuje při léčbě onemocnění pohybového ústrojí, ledvin a močových cest. Termální lázně St. Martins Therme & Lodge. Aktivní pohyb v přírodě a aktivní odpočinek v lázních tak vypadá jedinečný koncept tohoto lázeňského zařízení s hotelem, který vytváří zcela novou dimenzi dovolené ve znamení wellnessu. Zařízení se rozprostírá u vstupní brány do národního parku Neziderské jezero Seewinkel a je tedy ideálním výchozím místem pro podnikání dobrodružných výprav do lůna přírody. V ideálně zkomponované souhře pohybu a lázeňských požitků najdete cestu i sami k sobě. Dejte Burgenlandsku šanci uvést vaše tělo a vaši duši do harmonického souladu.

15 28 Printed in accord with the guidelines of the Austrian Environmental Label UZ-LZ 794.

16 30 BURGENLANDSKO VÍDEŇ Wr. Neustadt Semmering A2 Ebenfurth S4 Schwechat A4 Mattersburg Pinkafeld Vienna International Airport A3 S31 Oberpullendorf Lockenhaus Oberwart Stegersbach Neusiedl am See Eisenstadt Bad Sauerbrunn St. Margarethen Forchtenstein Bad Tatzmannsdorf Mörbisch Klingenbach Sopron Weppersdorf Rust Lutzmannsburg Köszeg Neziderské Jezero Deutschkreutz Raiding Szombathely A6 Parndorf Podersdorf Illmitz Gols Pamhagen Fertöszentmiklos MAĎARSKO Kittsee Nickelsdorf Frauenkirchen Andau BRATISLAVA St. Andrä am Zicksee Mosonmagyarovar SLOVENSKO Györ BUDAPEŠŤ Dálnice, rychlostní komunikace Státní silnice - železniční trať BURGENLANDSKO V EVROPĚ DUBLIN 2190 km LONDON 1580 km BARCELONA 1810 km PARIS 1290 km BRUXELLES 1160 km OSLO 1780 km AMSTERDAM 1200 km FRANKFURT 770 km ZÜRICH 820 km MÜNCHEN 490 km MILANO 850 km HAMBURG 1040 km PRAHA 400 km LJUBLJANA 360 km STOCKHOLM 1830 km KØBENHAVN 1180 km BERLIN 750 km ROMA 1120 km WIEN 60 km ZAGREB 350 km BRATISLAVA 75 km BUDAPEST 230 km BEOGRAD 600 km HELSINKI 1830 km WARSZAWA 760 km TALLINN 1740 km RIGA 1430 km VILNIUS 1230 km SOFIA 1160 km MINSK 1290 km BUCURESTI 1100 km KYIV 1370 km MOSKVA 1850 km A2 GRAZ Fürstenfeld Loipersdorf Güssing Punitz- Güssing Heiligenkreuz Heiligenbrunn Körmend LISBOA 2960 km MADRID 2410 km Jennersdorf Szentgotthárd BURGENLANDSKO V RAKOUSKU SLOVINSKO PRAHA CZ A5 SK CURYCH CH A14 MNICHOV A12 A13 I D A10 A1 A2 A9 A1 GRAZ A2 VÍDEŇ A2 A4 A3 H BRATISLAVA A6 BUDAPEŠŤ Informace a poradenství. Burgenland Tourismus A-7000 Eisenstadt, Johann Permayer-Straße 13 Tel / , Fax Neusiedler See (Neziderské jezero) Tel / 86 00, Mittelburgenland (Střední Burgenlandsko) Tel / , IMPRESSUM Vydavatel: Burgenland Tourismus A-7000 Eisenstadt, Johann Permayer-Straße 13 Tel / , Fax / Redakce: Burgenland Tourismus Grafická úprava: JWT Wien Tisk: offset5020 MILÁN SLO LUBLAŇ Südburgenland (Jižní Burgenlandsko) Tel / , Všechny údaje jsou přes pečlivé zpracování bez záruky. Stav: prosinec Tento projekt je podporován Evropskou unií.

B U R G E N L A N D s l u n n á s t r a n a R a k o u s k a.

B U R G E N L A N D s l u n n á s t r a n a R a k o u s k a. B U R G E N L A N D s l u n n á s t r a n a R a k o u s k a. 2 3 V í t e j t e v z e m i s l u n c e Dovolená v panonském rytmu to je relaxace pro tělo i ducha. Načerpejte sílu ze slunce a energii z nedotčené

Více

Program pro skupiny: Cena: Kč 1.150, -/os.ubytování v hotelu (Kč 990,-/os. ubytování nad vinnými sklepy)

Program pro skupiny: Cena: Kč 1.150, -/os.ubytování v hotelu (Kč 990,-/os. ubytování nad vinnými sklepy) Krajinou Lichtenštejnů Přijeďte se přesvědčit o jedinečnosti Lednicko-valtického areálu. Tento unikátní park o rozloze okolo 280 km2 tvořil mocný rod Lichtenštejnů po dobu tří staletí a od roku 1996 je

Více

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34. Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.0774 ANOTACE Číslo a název šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění

Více

Magická síla přírody a lidského umu

Magická síla přírody a lidského umu Luhačovice Město Luhačovice, cestovní agentura Luha Info Městské informační středisko Masarykova 950, 763 26 Luhačovice tel./fax: 577 133 980, tel.: 577 132 341 e-mail: luhainfo@mesto.luhacovice.cz Magická

Více

ČESKÝ KRUMLOV. Tereza Išková

ČESKÝ KRUMLOV. Tereza Išková ČESKÝ KRUMLOV Tereza Išková ČESKÝ KRUMLOV Pohlednicový pohled na město Český Krumlov. 2 HISTORIE MĚSTA ČESKÝ KRUMLOV Jméno města Krumlov je odvozováno z německého výrazu "Krumme Aue", který je překládán

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_137 Datum: 11.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_137 Datum: 11.4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

Akce: Golf a wellness - hotel Livada Prestige *****, Fee a wellness v ceně / č.3246

Akce: Golf a wellness - hotel Livada Prestige *****, Fee a wellness v ceně / č.3246 CK TURISTA Akce: Golf a wellness - hotel Livada Prestige *****, Fee a wellness v ceně / č.3246 4,5,6,7 - denní zájezd Slovinské termální lázně Moravské Toplice se již staly mezi golfisty pojmem. Skvělé

Více

Sárvár křišťálově čistý zážitek

Sárvár křišťálově čistý zážitek Sárvár křišťálově čistý zážitek Přivítaná Sárvár kvalita za každou cenu Sárvár si každý oblíbí. Každý v něm může nalézt to, co hledá. Za každým záchvěvem města je skryta nenápadná, kompromisy neznající

Více

Dopřejte Vaší lásce luxus!

Dopřejte Vaší lásce luxus! Dopřejte Vaší lásce luxus! Budete ubytováni v jedné z nejúžasnějších historických budov jižní Moravy. Dům Pánů z Vizovic je zařazen mezi kulturní památky a představuje tak ideální místo pro Váš romantický

Více

Panství Bechyně. Významnou součástí nabídky Panství Bechyně je ubytování v několika lokacích.

Panství Bechyně. Významnou součástí nabídky Panství Bechyně je ubytování v několika lokacích. Panství Bechyně Panství Bechyně Společnost Panství Bechyně s.r.o. Vám nabízí široké spektrum služeb, a to nejen pronájem konferenčních a školicích prostor, ale také zajištění programu, koordinace akcí,

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_128 Datum: 7.3.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_128 Datum: 7.3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

Karta Ötztal Card. půjčovny kol: 3-denní karta: 1 x zdarma, 7-denní karta: 2 x zdarma, 10-ti denní karta: 3 x zdarma

Karta Ötztal Card. půjčovny kol: 3-denní karta: 1 x zdarma, 7-denní karta: 2 x zdarma, 10-ti denní karta: 3 x zdarma Karta Ötztal Card Při zakoupení karty Ötztal Card můžete navštívit 40 turistických zajímavostí a využít různé služby pro turisty, aniž byste museli platit další poplatky či vstupné, jako např.: lanovky,

Více

Více možností. Přihlásit

Více možností. Přihlásit 1 z 7 10.7.2013 12:47 Více možností Přihlásit Kam pojedete? Praha Střední Čechy Jižní Čechy Šumava Plzeňsko a Český les Západočeské lázně Severozápadní Čechy Českolipsko a Jizerské hory Český ráj Krkonoše

Více

BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102

BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102 CK TURISTA BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102 5 - denní zájezd Již v úvodu naší golfové nabídky jsme uvedli, že golf již zdaleka není drahým sportem (i když tomu ceny v mnoha

Více

rýmařovsko kouzlo přírody a historie

rýmařovsko kouzlo přírody a historie rýmařovsko kouzlo přírody a historie prezentace komplexní marketingové studie Tato studie je financována Evropskou unií a Moravskoslezským krajem v rámci opatření Společného regionálního operačního programu

Více

v Praze a na Kokořínsku

v Praze a na Kokořínsku Na výletech s mobilem Agentura Koniklec představuje virtuální naučné stezky v Praze a na Kokořínsku Co jsou virtuální naučné stezky? Jedná se o nový moderní způsob značení přírodních, kulturních a turistických

Více

Tipy na výlety Zell am See, Kaprun a okolí

Tipy na výlety Zell am See, Kaprun a okolí Tipy na výlety Zell am See, Kaprun a okolí Přírodní koupaliště v Hollersbachu www.hollersbach.at otevírací doba: dle počasí vstupné: 3,70 atrakce: přírodní koupaliště, dětské hřiště s pirátskou lodí, plážový

Více

VY_32_INOVACE_08_RAKOUSKO - PAMÁTKY UNESCO_36

VY_32_INOVACE_08_RAKOUSKO - PAMÁTKY UNESCO_36 VY_32_INOVACE_08_RAKOUSKO - PAMÁTKY UNESCO_36 Autor: Mgr. Světlana Dlabajová Škola: Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu: Zkvalitnění ICT ve slušovské škole Číslo

Více

HOTEL ŠUMAVA *** Vítejte!

HOTEL ŠUMAVA *** Vítejte! HOTEL ŠUMAVA *** Vítejte! HOTEL ŠUMAVA *** Hotel Šumava***, Kašperské Hory se nachází v klidném prostředí horského lesa u Zlatého potoka v Amálině údolí, v srdci Národního parku Šumava. Je umístěn 1,5

Více

Mediterra Lázně v Rakousku

Mediterra Lázně v Rakousku Mediterra Lázně v Rakousku Toužíte po relaxaci a pohodovém klidu? Přijeďte načerpat sílu do lázní v Rakousku Každý z nás se alespoň jednou za rok cítí unavený, bez nálady a někdy, jak se lidově říká, bez

Více

Tipy na výlety Mittersill, Fusch

Tipy na výlety Mittersill, Fusch Tipy na výlety Mittersill, Fusch Přírodní koupaliště v Hollersbachu www.hollersbach.at otevírací doba: dle počasí vstupné: 3,70 atrakce: přírodní koupaliště, dětské hřiště s pirátskou lodí, plážový volejbal,

Více

Rodinný WELLNESS HOTEL CENTRÁL***

Rodinný WELLNESS HOTEL CENTRÁL*** Rodinný WELLNESS HOTEL CENTRÁL*** dokončil v roce 2013 další krok ke zkvalitnění služeb Vám, našim hostům. V letech 2009-2013 dokončil výstavbu WELLNESS CENTRA II na ploše dalších 400m 2 ve venkovních

Více

Solná komora-h.rakousko

Solná komora-h.rakousko Jezero Wolfgangsee Plavba lodí po jezeře denní jízdenka: 17,60 se Salzkammergut Erlebnis-Card: 16,40 www.wolgangseeschifffahrt.at Schafbergbahn jízda úzkokolejkou na horu Schafbergbahn jízda tam i zpět:

Více

za krásami brněnských lesů

za krásami brněnských lesů za krásami brněnských lesů Obsah Úvod 1 Naučné stezky 2 Naučná stezka lesnická - lesní správa Deblín 4 Naučná stezka lesnická - lesní správa Brno 6 Naučná stezka lesnická - lesní správa Lipůvka 8 Naučná

Více

Inovace výuky Člověk a jeho svět

Inovace výuky Člověk a jeho svět Inovace výuky Člověk a jeho svět Vv4/07 Autor materiálu: Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Tematický okruh: Cílová skupina: Klíčová slova: Očekávaný výstup: Mgr. Petra Hakenová Výtvarná výchova Výtvarná

Více

LÁZNĚ KEHIDAKUSTÁNY - KEHIDA THERMAL HOTEL, ČERSTVÁ NOVINKA 2015, 2, 3 NEBO 4 NOCI

LÁZNĚ KEHIDAKUSTÁNY - KEHIDA THERMAL HOTEL, ČERSTVÁ NOVINKA 2015, 2, 3 NEBO 4 NOCI LÁZNĚ KEHIDAKUSTÁNY - KEHIDA THERMAL HOTEL, ČERSTVÁ NOVINKA 2015, 2, 3 NEBO 4 NOCI 3,4,5 - denní zájezd Moderní lázeňský areál s komfortním hotelovým wellness blízko Balatonu a Hévízu. Vnitřní a venkovní

Více

Zámek Bechyne! Černický zámecek

Zámek Bechyne! Černický zámecek Panství Bechyne Nachází se v lázeňském městečku Bechyně, 120 km jižně od Prahy. Nabízíme příjemný rustikální styl Hotelu a restaurace Panská, sportovně laděné prostředí residence Golf, jedinečnou atmosféru

Více

Zpravodaj č. 6/ 2011. Vážení přátelé slánského muzea,

Zpravodaj č. 6/ 2011. Vážení přátelé slánského muzea, Zpravodaj č. 6/ 2011 Vážení přátelé slánského muzea, na prahu léta je již v plném proudu výstavní sezóna Národopisného muzea Slánska ve Třebízi. Návštěvníci vníci sem přicházejí nejen za stálými expozicemi

Více

Konference Semináře Firemní akce

Konference Semináře Firemní akce Konference Semináře Firemní akce OREA HOTEL IRIS *** Pálava - Pavlov Lokalita OREA Hotel IRIS stojí uprostřed vinařské vesnice Pavlov, rozložené na úpatí Pálavy, 60 km jižně od Brna směr Mikulov. Kapacita

Více

SPES Hotel, Schlierbach. SPES Hotel, Schlierbach. Zajímavé nabídky:

SPES Hotel, Schlierbach. SPES Hotel, Schlierbach. Zajímavé nabídky: Horní Rakousko / Oberösterreich Stůl č. 17A SPES Hotel, Schlierbach SPES Hotel, Schlierbach Adresa: Panoramaweg 1, A-4553 Schlierbach E-mail: hotel@spes.co.at Internet: www.spes.co.at Lisa Losbichler,

Více

Malování v Provence. 10 - denní zájezd Francie

Malování v Provence. 10 - denní zájezd Francie Malování v Provence 10 - denní zájezd Francie Navštivte a poznejte Provence, rodiště a působiště řady slavných malířů, a přeneste její krásy na malířské plátno! Kdo už někdy držel v ruce paletu a štětec,

Více

w w w.h usto p e ce - cit y. cz sport senioři

w w w.h usto p e ce - cit y. cz sport senioři w w w.h usto p e ce - cit y. cz rodina sport senioři víno PRO SENIORY Seniorský věk už dnes nemusí být obdobím stráveným v ústraní aktivního společenského života. Stále více institucí myslí na lidi seniorského

Více

Santa Maria Maior Resort

Santa Maria Maior Resort Santa Maria Maior Resort Developerský projekt Santa Maria Maior Resort Uprostřed okouzlující přírody, v exkluzivní lokalitě portugalského ostrova Madeira s jedinečným výhledem na Atlantik a hlavní město

Více

STÁTY VISEGRÁDSKÉ ČTYŘKY. Obr. 1

STÁTY VISEGRÁDSKÉ ČTYŘKY. Obr. 1 STÁTY VISEGRÁDSKÉ ČTYŘKY Obr. 1 Obr. 2 SLOVENSKO Základní údaje Parlamentní republika Hlavní město Bratislava Počet obyvatel 5 477 038 Rozloha 49 035 km 2 Hustota zalidnění 103 ob./km 2 Měna Euro Jazyk

Více

VYSOKÉ RYCHLOSTI Z POHLEDU ŽELEZNIČNÍHO DOPRAVCE

VYSOKÉ RYCHLOSTI Z POHLEDU ŽELEZNIČNÍHO DOPRAVCE VYSOKÉ RYCHLOSTI Z POHLEDU ŽELEZNIČNÍHO DOPRAVCE Odborná konference: Vysokorychlostní doprava ve světě a v ČR PRAHA 14. 15. 11. 2007 Přednášející: Doc. Ing. Petr DAVID, Ph.D. České dráhy, a.s., www.cd.cz

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_129 Datum: 11.3.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_129 Datum: 11.3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

ZÁBAVNĚ-NAUČNÝ PARK MIRAKULUM 10 HEKTARŮ ZÁBAVY PRO CELOU RODINU www.mirakulum.cz

ZÁBAVNĚ-NAUČNÝ PARK MIRAKULUM 10 HEKTARŮ ZÁBAVY PRO CELOU RODINU www.mirakulum.cz ZÁBAVNĚ-NAUČNÝ PARK MIRAKULUM 10 HEKTARŮ ZÁBAVY PRO CELOU RODINU www.mirakulum.cz V zemi Mirakulum v Milovicích necháváme děti objevovat dosud nepoznané, špinit se, dovádět, dotýkat se rostlin, zvířat

Více

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 MAĎARSKO JEDNA ZE ZEMÍ EU 2010 Ing. Andrea Sikorová, Ph.D. 1 MAĎARSKO jedna

Více

Vinařská turistika na kole

Vinařská turistika na kole Vinařská turistika na kole Mgr. Eva Kvapilová www.vinarske.stezky.cz Moravské vinařské stezky www.vinarske.stezky.cz CHARAKTERISTIKA MVS Komplexní produkt pro: Cykloturisty (kteří si možná dají i sklenku

Více

Tipy na výlety Wagrain

Tipy na výlety Wagrain Tipy na výlety Wagrain Vodní svět Amadé www.wagrain-info.at otevírací doba: denně 9:30 20:00 vstupné: 10,00, 5 děti vstupné jednorázový vstup zdarma atrakce: 900 m² vodní plochy tobogány, skluzavky, vnitřní

Více

1. Hrad a zámek Český Krumlov 2. Hradní muzeum Český Krumlov

1. Hrad a zámek Český Krumlov 2. Hradní muzeum Český Krumlov Českokrumlovsko Český Krumlov vám pro poznávací a tematicky zaměřené výlety nabízí nepřeberné množství cílů. Největším lákadlem města je jeho bohatá historie a s ní spojené architektonické památky zdejší

Více

ý sk z e sl o vsk Mora

ý sk z e sl o vsk Mora Moravskoslezský BRUNTÁL 16 17 18 OSTRAVA KARVINÁ NOVÝ JIČÍN FRÝDEK-MÍSTEK SEZNAM SCHVÁLENÝCH PROJEKTŮ OPŽP Prioritní osa 1 Prioritní osa 2 Prioritní osa 3 Prioritní osa 4 Prioritní osa 5 Prioritní osa

Více

MNOHEM VÍC NEŽ OČEKÁVÁŠ. Vítejte v Maďarsku!

MNOHEM VÍC NEŽ OČEKÁVÁŠ. Vítejte v Maďarsku! MNOHEM VÍC NEŽ OČEKÁVÁŠ Vítejte v Maďarsku! MAĎARSKO RAKOUSKO SLOVINSKO CHORVATSKO SLOVENSKO SRBSKO UKRAJINA RUMUNSKO Objevujte krásy Maďarska VÍTEJTE V MAĎARSKU! Text a foto» Maďarská turistika, a.s.

Více

Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje. 25.1.2010 Mgr.

Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje. 25.1.2010 Mgr. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje 25.1.2010 Mgr. Petra Siřínková OCHRANA PŘÍRODY ČESKÉ REPUBLIKY Ochrana přírody je multidisciplinární,

Více

residential golf lifestyle

residential golf lifestyle residential golf lifestyle AURA je prvním rezidenčním resortem v České republice, který svým obyvatelům přináší unikátní řešení venkovského, ale zároveň moderního životního stylu a bydlení uprostřed přírody

Více

Karta Hochkönig Card

Karta Hochkönig Card Karta Hochkönig Card S kartou "Hochkönig Card" můžete zdarma navštívit různé přírodní a kulturní zajímavosti, lanovky, koupaliště atd. v regionu Hochkönig s městečky Maria Alm, Dienten a Mühlbach. Kartu

Více

HOTEL KRAMOLÍN. Kdo jsme - co umíme HOTEL KRAMOLÍN GOLF

HOTEL KRAMOLÍN. Kdo jsme - co umíme HOTEL KRAMOLÍN GOLF HOTEL KRAMOLÍN GOLF HOTEL KRAMOLÍN 382 78, Lipno nad Vltavou 55 tel./fax. +420 380 736 147 mobil +420 777 786 870 benes-kramolin@quick.cz Kdo jsme - co umíme Hotel Kramolín leží v příjemném prostředí vrcholové

Více

Národní parky I. K. Kovářová a K. Čapková, 2005

Národní parky I. K. Kovářová a K. Čapková, 2005 EVROPA Národní parky I K. Kovářová a K. Čapková, 2005 Národní parky Velkoplošné chráněné území, jehož značnou část zaujímají přirozené, nebo lidskou činností málo ovlivněné ekosystémy, v němž rostliny,

Více

ČESKY. Středověk a lázeňská noblesa CHEBSKO A MARIÁNSKOLÁZEŇSKO

ČESKY. Středověk a lázeňská noblesa CHEBSKO A MARIÁNSKOLÁZEŇSKO ČESKY 8 Středověk a lázeňská noblesa CHEBSKO A MARIÁNSKOLÁZEŇSKO 1 3 Klášter Teplá Na jihozápadě Karlovarského kraje ochutnáme jak temný Prohlídka středověk, s tak průvodcem vznešené zahrnuje lázeňství.

Více

Golf v Alpách - Fee zdarma - panoramahotel*** superior ALLGAUER/ č.8052

Golf v Alpách - Fee zdarma - panoramahotel*** superior ALLGAUER/ č.8052 CK TURISTA Golf v Alpách - Fee zdarma - panoramahotel*** superior ALLGAUER/ č.8052 4 - denní zájezd Již v úvodu naší golfové nabídky uvádíme, že golf již zdaleka nemusí být drahým sportem (i když tomu

Více

Termín: Čtvrtek 18. prosince 2014

Termín: Čtvrtek 18. prosince 2014 Termín: Čtvrtek 18. prosince 2014 Cena: 600,- za dopravu + vstupné (dle zájmu): Schönbrunn ZOO (panda, koala) Hofburg Dům motýlů Albertina galerie - podrobné informace a ceny vstupenek viz příloha letáku

Více

Následovala návštěva autobusového nádraží. Tento projekt město financovalo ze Společného regionálního operačního programu a rozpočtu města Votice.

Následovala návštěva autobusového nádraží. Tento projekt město financovalo ze Společného regionálního operačního programu a rozpočtu města Votice. 1. a 2.10. 2009 se v rámci projektu Vzdělaný venkov uskutečnila odborná exkurze do mikroregionu Džbány-Žebrák. Exkurzi připravily manažerky mikoregionu Nechanicko Jana Pečenková a Urbanické Brázdy Ing.

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_131 Datum: 22.3.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_131 Datum: 22.3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_134 Datum: 4.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_134 Datum: 4.4. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou 35 Obor: 65-42-M/02 Cestovní ruch Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0985 Předmět: Regionální turistické služby Ročník: IV.

Více

Jak se žilo králům na Srí Lance

Jak se žilo králům na Srí Lance Strana 1 Jak se žilo králům na Srí Lance S pobytem u moře Na Srí Lance vzniklo první království už ve 4. století př. Kr. a poslední zaniklo r. 1815 předáním moci Britům. Procestujte města, kde pobývali

Více

ČESKY. Osvěžení ve vodě NEJLEPŠÍ RYBNÍKY A KOUPALIŠTĚ

ČESKY. Osvěžení ve vodě NEJLEPŠÍ RYBNÍKY A KOUPALIŠTĚ ČESKY 17 Osvěžení ve vodě NEJLEPŠÍ RYBNÍKY A KOUPALIŠTĚ 1 Panenské koupání V letních měsících se můžeme osvěžit v rozmanitém množství Komáří rybníky přírodních 2 se nachází a umělých na žluté koupališť.

Více

Kontinent : Evropa. Oblast: Severní Evropa Norsko

Kontinent : Evropa. Oblast: Severní Evropa Norsko Kontinent : Evropa Oblast: Severní Evropa Norsko Základní informace Hlavní město: Oslo Rozloha: 385 199 km² z toho pevnina 323 802 km² z toho 6,0 % vodní plochy Počet obyvatel: 4 691 849 (2011) Nejvyšší

Více

České Budějovice Dvořiště Lomnice Rožmberk Třeboň Č.B.

České Budějovice Dvořiště Lomnice Rožmberk Třeboň Č.B. Cyklovýlet č. 6 České Budějovice Dvořiště Lomnice Rožmberk Třeboň Č.B. Trasa : Č.B. pravý břeh Vltavy Hrdějovice Borek Dvořiště Lomnice Rožmberk Stará Hlína Třeboň rybník Svět Zvíkov Kaliště Dobrá Voda

Více

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE MIKULOV město s vůní jihu TOP akce 2010 duben září D PRAHA Pl BRNO D Sk A WIEN EVROPSKÁ UNIE Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. Zahájení sezony Regionálního muzea v Mikulově 1. dubna 2010

Více

Slovinské Alpy - hotel **** Park, superskipas a bazén v ceně, dítě zdarma / č.2112

Slovinské Alpy - hotel **** Park, superskipas a bazén v ceně, dítě zdarma / č.2112 CK TURISTA Slovinské Alpy - hotel **** Park, superskipas a bazén v ceně, dítě zdarma / č.2112 3,4,5,6,7 - denní zájezd Lyžování ve slovinských Alpách je znamenité. V Julských Alpách sice nejsou gigantická

Více

T i p y n a c y k l i s t i c k é v ý l e t y I. Z ČESKÉHO KRUMLOVA DO HOLAŠOVIC II. Z ČESKÉHO KRUMLOVA NA DÍVČÍ KÁMEN

T i p y n a c y k l i s t i c k é v ý l e t y I. Z ČESKÉHO KRUMLOVA DO HOLAŠOVIC II. Z ČESKÉHO KRUMLOVA NA DÍVČÍ KÁMEN Č e s k ý K r u m l o v s l á v a, n a z d a r v ý l e t u! a n e b A H O J N A K O L E K O N C E P T C Y K L I S T I C K Ý C H V Ý L E T Ů v o k o l í Č e s k é h o K r u m l o v a r o k 2 0 1 1 T i p

Více

Krkonoše. Smrk. Jeseníky

Krkonoše. Smrk. Jeseníky Krkonoše Nejvyšší pohoří v České republice najdeme na severu Čech při hranici s Polskem. Pokrývá je smrkový les. K nejnápadnějším vrcholům patří Kozí hřbety, Luční hora, Studniční hora a samozřejmě Sněžka.

Více

DIVADLO NA ŠANTOVCE. Benefity Divadla na Šantovce:

DIVADLO NA ŠANTOVCE. Benefity Divadla na Šantovce: NABÍDKA PRO FIRMY DIVADLO NA ŠANTOVCE Divadlo na Šantovce vám nabízí jedinečný multifunkční prostor, který je ideální k pořádání firemních akcí, prezentací, školení, koncertů a dalších tematických eventů

Více

www.golfove-cesty.cz Nabídka golfového pobytu Turecko 17. 24.3.2012 S golfovým profesionálem Robertem Schovánkem Informace a rezervace

www.golfove-cesty.cz Nabídka golfového pobytu Turecko 17. 24.3.2012 S golfovým profesionálem Robertem Schovánkem Informace a rezervace Nabídka golfového pobytu Turecko 17. 24.3.2012 S golfovým profesionálem Robertem Schovánkem Informace a rezervace S-GUIDE, s.r.o., Erbenova 8, 602 00 Brno Tel: 515 917 119 GSM: 775 587 232 E-mail: dana.cernoskova@sguide.cz

Více

Obsah. Sledujte KrásnéPláže na Facebooku! 10 nejkrásnějších pláží Evropy. www.krasneplaze.cz

Obsah. Sledujte KrásnéPláže na Facebooku! 10 nejkrásnějších pláží Evropy. www.krasneplaze.cz Obsah Úvod... 3 1. pláž Zlatni Rat, ostrov Brač, Chorvatsko... 4 2. pláž Navagio, Zakynthos, Řecko... 5 3. pláž Myrtos, Kefalonia, Řecko... 6 4. pláž Rabbit, Lampedusa, Itálie... 7 5. pláž Pinarello, Korsika...

Více

Villapark Lipno Dreams

Villapark Lipno Dreams Villapark Lipno Dreams Prodej rekreačních domů a stavebních pozemků v obci Lipno nad Vltavou Cena domu včetně pozemku: od 4.780.000 Kč Cena pozemků: 2.200 Kč/m 2 + daň z nabytí nemovitosti Villapark Lipno

Více

Otevření turistické sezony 2012

Otevření turistické sezony 2012 Otevření turistické sezony 2012 České Švýcarsko 21. 22. 4. 2012 Vydejte se za zážitky v Českém Švýcarsku Jetřichovické skály otevření naučné stezky Janovský trhák - cyklistická časovka do vrchu Tramvají

Více

Lázeňská péče s dialýzou

Lázeňská péče s dialýzou Lázeňská péče s dialýzou Přijeďte si odpočinout do překrásného prostředí Termálních lázní Velké Losiny a Dialýza Šumperk se postará o odborné zajištění Vaší dialyzační léčby. TErmálNí lázně Velké losiny

Více

WELLNESS & RELAX. v Mariánských Lázních. marienbad.danubiushotels.cz

WELLNESS & RELAX. v Mariánských Lázních. marienbad.danubiushotels.cz WELLNESS & RELAX v Mariánských Lázních marienbad.danubiushotels.cz CÍSAŘSKÉ DNY 3 noci v hotelu Nové Lázně ***** Cena od 9 270 Kč dárek na pokoji 1x minerální koupel v historické Císařské nebo Královské

Více

Využívání jihočeských. rybníků k rekreačním. účelům. Zuzana Dvořáková Líšková Dagmar Škodová Parmová. Výzkum podpořen Jihočeským krajem a Beleco z.s.

Využívání jihočeských. rybníků k rekreačním. účelům. Zuzana Dvořáková Líšková Dagmar Škodová Parmová. Výzkum podpořen Jihočeským krajem a Beleco z.s. Využívání jihočeských rybníků k rekreačním účelům Zuzana Dvořáková Líšková Dagmar Škodová Parmová Katedra regionálního managementu Ekonomická fakulta, JCU Výzkum podpořen Jihočeským krajem a Beleco z.s.

Více

Základní škola a Mateřská škola, Moravský Písek

Základní škola a Mateřská škola, Moravský Písek Základní škola a Mateřská škola, Moravský Písek Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.0624 Název šablony klíčové aktivity: I/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti.

Více

DOVOLENÁ V ALPÁCH 2015 ZELL AM SEE KAPRUN - HOTEL LATINI 4* - SLEVOVÁ KARTA A WELLNESS ZÓNA V CENĚ

DOVOLENÁ V ALPÁCH 2015 ZELL AM SEE KAPRUN - HOTEL LATINI 4* - SLEVOVÁ KARTA A WELLNESS ZÓNA V CENĚ DOVOLENÁ V ALPÁCH 2015 ZELL AM SEE KAPRUN - HOTEL LATINI 4* - SLEVOVÁ KARTA A WELLNESS ZÓNA V CENĚ 5,6,8 - denní zájezd Dovolená v Alpách 2015 Zell am See Kaprun hotel 4* SLEVOVÁ karta Zell am See Kaprun

Více

TURISTICKÝ INFORMAČNÍ MAGAZÍN O ČESKÉ REPUBLICE A SLOVENSKU WWW.CZECH-TIM.CZ MEDIAINFO

TURISTICKÝ INFORMAČNÍ MAGAZÍN O ČESKÉ REPUBLICE A SLOVENSKU WWW.CZECH-TIM.CZ MEDIAINFO TURISTICKÝ INFORMAČNÍ MAGAZÍN O ČESKÉ REPUBLICE A SLOVENSKU WWW.CZECH-TIM.CZ MEDIAINFO 2016 Náklad max. 20 000 ks 9 x ročně Nulová remitenda jdeme na dračku Distribuce také prostřednictvím PNS Informace

Více

Mittersill,Fusch-Salcbursko

Mittersill,Fusch-Salcbursko Přírodní koupaliště v Hollersbachu Krytý bazén centrum Optimum Kaprun otevírací doba: dle počasí vstupné: 3,70 atrakce: přírodní koupaliště, dětské hřiště s pirátskou lodí, plážový volejbal, skateboard

Více

NĚMECKO - Údolí Mosely

NĚMECKO - Údolí Mosely NĚMECKO - Údolí Mosely Nabídka incentivní cesty spojené s degustací vín Termín: 26. 30.8. 2015 Počet: 10-15 osob rodí se zde ta nejušlechtilejší vína z odrůdy Ryzlink rýnský Program cesty Během tohoto

Více

Místo ALBULA UDOLI Kupní cena 8,372.000,-Kč. Pokoje 4 1/2 Výměra 115 m2. Výhled do dálky na jih Parcela: 729 m2

Místo ALBULA UDOLI Kupní cena 8,372.000,-Kč. Pokoje 4 1/2 Výměra 115 m2. Výhled do dálky na jih Parcela: 729 m2 Detail 7851 Místo ALBULA UDOLI Kupní cena 8,372.000,-Kč Pokoje 4 1/2 Výměra 115 m2 Výhled do dálky na jih Parcela: 729 m2 Podrob.popis Klidné, pěkné prostředí,překrásná příroda, dům 4.podlaží Vybavení:

Více

Zell am See,Kaprun-Salcbursko

Zell am See,Kaprun-Salcbursko Přírodní koupaliště v Hollersbachu Krytý bazén centrum Optimum Kaprun otevírací doba: dle počasí vstupné: 3,70 vstupné se Salcburskou kartou: zdarma atrakce: přírodní koupaliště, dětské hřiště s pirátskou

Více

VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC S.R.O.

VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC S.R.O. VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC S.R.O. VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC Vybrané partie vín zpracované moderní technologií zrají v pískovcovém sklepě, který byl v roce 1770 vybudován u obce Chvalovice opatem řádu

Více

Tipy na výlety Solná komora

Tipy na výlety Solná komora Tipy na výlety Solná komora Karta Salzkammergut Erlebnis Card: k zakoupení ve všech infocentrech v regionu SALZKAMMERGUT a ve vybraných hotelech a penzionech. Cena dospělí: 4,90 EUR, děti zdarma S kartou

Více

Doprovodné programy ke stálým expozicím

Doprovodné programy ke stálým expozicím Doprovodné programy ke stálým expozicím 1) historická expozice Rokycansko v minulosti : Výprava do pravěku (nástroje, činnosti, zbraně, šperky) Na návštěvě ve středověku (erby, rytíři a jejich zbroj, řemesla,

Více

Wellness & Congress WELLNESS HOTEL FRYMBURK

Wellness & Congress WELLNESS HOTEL FRYMBURK Wellness & Congress WELLNESS HOTEL FRYMBURK W ellness Hotel Frymburk se nachází v jedinečné oblasti Lipenského jezera, na jehož břehu leží. Hotel je výjimečný především variabilitou nabídky svých služeb.

Více

RAKOUSKO. Nový rezidenční komplex u lanovky v srdci. Ski Amadé. Garantovaný výnos z pronájmu

RAKOUSKO. Nový rezidenční komplex u lanovky v srdci. Ski Amadé. Garantovaný výnos z pronájmu RAKOUSKO Nový rezidenční komplex u lanovky v srdci Garantovaný výnos z pronájmu Ski Amadé Wagrain, Rakousko Skvělé lyžování a krásné léto v Alpách Městečko Wagrain se nachází v srdci lyžařského střediska

Více

HOTEL ZÁMEK. Vysoký Újezd. Investiční Memorandum

HOTEL ZÁMEK. Vysoký Újezd. Investiční Memorandum Investiční Memorandum HOTEL ZÁMEK Vysoký Újezd 362/2 - Staré Město, 110 00 Praha 1 tel: +420 257 328 281 e-mail: info@svoboda-williams.com www.svoboda-williams.com Obsah Údaje o projektu 1 Investiční příležitost

Více

Digitální učební materiál

Digitální učební materiál Digitální učební materiál Evidenční číslo materiálu: 466 Autor: Jan Smija Datum: 17. 4. 2013 Ročník: 8. Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací obor: Zeměpis Tematický okruh: Česká republika Téma:

Více

Advent ve sklepních uličkách 2012. www.landumlaa.at

Advent ve sklepních uličkách 2012. www.landumlaa.at Advent ve sklepních uličkách 2012 www.landumlaa.at Vítejte na adventu ve sklepních uličkách Laa a okolí je skvostná krajina ve Weinviertelu která zve k prodlení, láká k setrvání a k životu prožívanému

Více

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_135 Datum: 5.4.

Předmět: Regionální turistické služby. Ročník: IV. Téma: Regiony ČR. Vypracoval: Mgr. Jaromír Šebek Materiál: VY_32_INOVACE_135 Datum: 5.4. Anotace: Valticko lednický areál a Pálava jako turistický region specifika, kulturní památky, využitelnost z hlediska turistického ruchu Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou

Více

VÍTEJTE Cítíte, že se vám již nedostává potřebné energie? Je jen na vás, jakou cestu si vyberete k jejímu obnovení. Tree of Life představuje ideální místo k regeneraci organismu a obnovení duševní rovnováhy.

Více

Korutany - Innerkrems, hotel Smileys s all inclusive a wellness, skipas v ceně / č.6461

Korutany - Innerkrems, hotel Smileys s all inclusive a wellness, skipas v ceně / č.6461 CK TURISTA Korutany - Innerkrems, hotel Smileys s all inclusive a wellness, skipas v ceně / č.6461 4,5,7 - denní zájezd Děti skipas zdarma Rodinné lyžování v Alpách se službami all inclusive (bez alkoholických

Více

Největším bohatstvím je zdraví (Virgil. 70 př. n. l.) CENÍK 2013

Největším bohatstvím je zdraví (Virgil. 70 př. n. l.) CENÍK 2013 Největším bohatstvím je zdraví (Virgil. 70 př. n. l.) CENÍK 2013 Hotel SwissHouse Apartments & Spa Zeyerova 87, 353 01 Mariánské Lázně, Česká republika Tel +420 354 602 200 GSM +420 777 602 213 www.swisshouse.cz

Více

VÝLETY. z Pucónu JI NÍ CHILE & ARGENTINA. www.capturachile.com

VÝLETY. z Pucónu JI NÍ CHILE & ARGENTINA. www.capturachile.com JI NÍ & ARGENTINA Navstivte to nejkrásnejsí z Chile a poznejte jeho rozmanitost, prírodní kontrasty, klima, geografii a kulturu. Charakter And a její kulturní dedictví jsou spojeny v Pucónu VÝLETY z Pucónu

Více

Jezero Traunsee. Letní sáňkařská dráha - Strobl. Plavba lodí po jezeře. Jízda kabinkovou lanovkou na Grünberg (1004 m. n. m.)

Jezero Traunsee. Letní sáňkařská dráha - Strobl. Plavba lodí po jezeře. Jízda kabinkovou lanovkou na Grünberg (1004 m. n. m.) Tipy na výlety Solná komora Karta Salzkammergut Erlebnis Card: k zakoupení ve všech infocentrech v regionu SALZKAMMERGUT a ve vybraných hotelech a penzionech. Cena dospělí: 4,90 EUR, děti zdarma S kartou

Více

PODHÁJSKA - BUNGALOVY ENERGY I., TERMÁLNÍ BAZÉN ZDARMA, PRODEJ 2016

PODHÁJSKA - BUNGALOVY ENERGY I., TERMÁLNÍ BAZÉN ZDARMA, PRODEJ 2016 PODHÁJSKA - BUNGALOVY ENERGY I., TERMÁLNÍ BAZÉN ZDARMA, PRODEJ 2016 7 - denní zájezd Bungalovy v areálu Energy I. Jen pár kroků od krytého termálního bazénu a venkovního bazénu Energy I. - volný vstup

Více

Regionální konference cestovního ruchu. Vinné sklepy Skalák 3.12.2015

Regionální konference cestovního ruchu. Vinné sklepy Skalák 3.12.2015 Regionální konference cestovního ruchu Vinné sklepy Skalák 3.12.2015 Kam u sousedů 5/ 2015 Projekty 2015 Projekt je zaměřen na propagaci tradičních folklórních akcí a na podporu spolupráce se sousedním

Více

Dívčí Kámen. Nabídka na využití prostor zříceniny hradu. platná od 26. 5. 2014 do 31. 12. 2014. Určeno veškerým kulturním vystoupením

Dívčí Kámen. Nabídka na využití prostor zříceniny hradu. platná od 26. 5. 2014 do 31. 12. 2014. Určeno veškerým kulturním vystoupením Nabídka na využití prostor zříceniny hradu Dívčí Kámen platná od 26. 5. 2014 do 31. 12. 2014 Určeno veškerým kulturním vystoupením Foto: Petr Znachoř Nabízíme možnost prezentace uměleckých aktivit v netradičním

Více

TERMÁLNÍ LÁZNĚ YVERDON, PĚT SMYSLŮ V ARCHITEKTUŘE

TERMÁLNÍ LÁZNĚ YVERDON, PĚT SMYSLŮ V ARCHITEKTUŘE VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA ARCHITEKTURY ÚSTAV NAVRHOVÁNÍ FACULTY OF ARCHITECTURE DEPARTMENT OF DESIGN TERMÁLNÍ LÁZNĚ YVERDON, PĚT SMYSLŮ V ARCHITEKTUŘE THERMAL

Více

KARLOVARSKÁ ASOCIACE KONGRESOVÉ TURISTIKY

KARLOVARSKÁ ASOCIACE KONGRESOVÉ TURISTIKY KARLOVARSKÁ ASOCIACE KONGRESOVÉ TURISTIKY Andrea Pfeffer-Ferklová GM GRANDHOTEL PUPP Karlovy Vary,a.s. Předsedkyně správní rady karlovarské KAKT DŮVODY VZNIKU Karlovy Vary jako známá a v poslední době

Více

Výroční zpráva 2010. 52/02 Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Choceň

Výroční zpráva 2010. 52/02 Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Choceň Výroční zpráva 2010 52/02 Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Choceň Kdo jsme? Jsme nezisková organizace. Našimi členy jsou dobrovolníci a naše práce souvisí s činností oddílu mladých ochránců

Více

Rekreační možnosti a zatížení CHKO Pálava. Křtiny, 5. - 6. 5. 2010

Rekreační možnosti a zatížení CHKO Pálava. Křtiny, 5. - 6. 5. 2010 Křtiny, 5. - 6. 5. 2010 P - rozloha 83,3 km 2 - vyhlášena 19. 3. 1976 - na území CHKO je 10 obcí - zasahuje na 11 katastrálních území - sídlem Správy je Mikulov na Moravě - posláním je ochrana přírody

Více

Wallis léto. www.wallistourismus.ch Opravdová dovolená v srdci Alp. Léto v kantonu Wallis (Crans-Montana)

Wallis léto. www.wallistourismus.ch Opravdová dovolená v srdci Alp. Léto v kantonu Wallis (Crans-Montana) Wallis léto. www.wallistourismus.ch Opravdová dovolená v srdci Alp. Léto v kantonu Wallis (Crans-Montana) Wallis. Turistika v přírodě. Málokterá aktivita skrývá tolik možností individuálního a flexibilního

Více