Starohamerský. Zpravodaj ÚNOR 2012 VYDÁVÁ OBEC STARÉ HAMRY

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Starohamerský. Zpravodaj ÚNOR 2012 VYDÁVÁ OBEC STARÉ HAMRY"

Transkript

1 Starohamerský Zpravodaj ÚNOR 2012 VYDÁVÁ OBEC STARÉ HAMRY

2 POŘAD JEDNÁNÍ: STAROSTA OBCE ve Starých Hamrech S V O L Á V Á ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE NA čtvrtek !!! 1. Zahájení 2. Volba návrhové komise a ověřovatelů zápisu 3. Kontrola usnesení z minulého zasedání zastupitelstva obce 4. Zpráva o činnosti obce od posledního zasedání zastupitelstva obce 5. Hlavní pořad jednání: Návrh na realizaci odpočinkové zóny vedle hřbitova Návrh na realizaci rekonstrukce jednotlivých části vodovodu Projednání výsledku hospodaření Základní školy Staré Hamry za rok 2011 Projednání dohod o poskytnutí příspěvku na údržbu nemovitostí Zpráva o provedené kontrole finančního výboru Diskuse 6. Usnesení 7. Závěr Zasedání se koná v kulturním domě, začátek v 17: 00 hodinstarosta obce Staré Hamry Bc. Jan Klepáč

3 Nabídka služeb finančního arbitra Na obecní úřad přišly prostřednictvím datové schránky informace pro občany o možnosti bezplatného řešení sporů s finančními institucemi před státem zřízeným finančním arbitrem. Finanční arbitr je zákonem zřízený orgán příslušný k mimosoudnímu řešení sporů z oblasti platebního styku, spotřebitelského úvěru nebo kolektivního investování. Bezplatně rozhoduje spory mezi zákazníky (spotřebiteli) a finančními institucemi, a to výlučně na návrh zákazníka. Vzhledem k tomu, že v dnešní době finanční produkty a služby (např. bankovní účty, platební karty, spotřebitelské úvěry) využívá většina obyvatel, narůstá také počet sporů s poskytovateli těchto produktů a služeb. Mnoho spotřebitelů však nemá dostatečné informace o svých právech a možnostech jejich ochrany a prosazování. Hlavním posláním finančního arbitra, a tedy i hlavním důvodem založení tohoto orgánu, je zajištění rychlého, bezplatného a efektivního vyřizování sporů mezi občany a finančními institucemi. Podle zákona o finančním arbitrovi je finanční arbitr příslušný k rozhodování sporů mezi : poskytovateli platebních služeb a uživateli platebních služeb při poskytování platebních služeb například spor zákazníka s bankou o správnost zaúčtované platby nebo spor zákazníka s bankou při zneužití platební karty neoprávněnou osobou, vydavateli elektronických peněz a držiteli elektronických peněz při vydávání a zpětné výměně elektronických peněz například spor držitele předplacené karty jízdného s některými provozovateli veřejné dopravy, věřiteli nebo zprostředkovateli a spotřebiteli při nabízení, poskytování nebo zprostředkování spotřebitelského úvěru například spor zákazníka s věřitelem o odstoupení od úvěrové smlouvy nebo spor o výši poplatku za předčasné splacení úvěru, investičními fondy, investičními společnostmi nebo zahraničními investičními společnostmi a spotřebiteli ze standardních fondů kolektivního investování a speciálních fondů kolektivního investování, které shromažďují peněžní prostředky od veřejnosti například spor zákazníka s investiční společností o správnost účtovaných poplatků. Řízení před finančním arbitrem je bezplatné a zahajuje se na návrh zákazníka (uživatele platebních služeb, držitele elektronických peněz, spotřebitele ze spotřebitelského úvěru a spotřebitele z fondu kolektivního investování).

4 Návrh na zahájení řízení před finančním arbitrem lze podat písemně poštou, v elektronické podobě ( em opatřeným zaručeným podpisem nebo prostřednictvím datové schránky), osobně, resp. ústně do protokolu v sídle Kanceláře finančního arbitra. Občané se mohou na finančního arbitra obracet také s dotazy, které se týkají jeho činnosti. KONTAKT : Kancelář finančního arbitra, organizační složka státu Legerova 1581/69, Praha 1 Telefon : , fax : web : Datová schránka : qr9ab9x Mgr. Monika Nedelková, finanční arbitr Senioři, žijte naplno Pro vás všechny, jimž je víc než 60 let, jsme připravili Univerzitu třetího věku se čtyřmi zajímavými programy. Čekáme právě na vás. Vyberte si ze čtyř samostatných programů: 1) Cestování po britských ostrovech napříč stoletími 2) Literární skvosty a novinky v tvorbě českých a světových autorů 3) Minulost a současnost češtiny 4) Život s handicapem. Minulost a současnost speciální pedagogiky. Využijte tuto novinku, kterou jsme pro vás připravili. Setkejte se s vašimi vrstevníky v Ostravě na šesti tříhodinových přednáškových blocích vedených našimi odborníky. Máte-li chuť, máme pro Vás celý jeden semestr (tj. půl roku) nabitý novými informacemi a zážitky. Neváhejte a kontaktujte nás telefonicky na: , nebo písemně: Centrum dalšího vzdělávání Pedagogická fakulta, Ostravská univerzita v Ostravě, Fráni Šrámka 3, Ostrava-Mariánské Hory. Přihlásit se můžete i em:

5 A opět až do rána... Začalo to zcela jednoduše. Koupí lístku na letošní Přátelský večírek místních hasičů. Čas utekl strašně rychle a hned bylo , sobota. Den, kdy se právě tato akce konala. Počasí vypadalo celkem slibně, žádných třicet pod nulou. Tak jsem se oblékla, načančala a vyrazila do našeho Kulturního domu. Kapela Happy se už v 19 hodin pomalu rozehrávala. Ze začátku byl parket úplně prázdný, lidé se potřebovali rozehřát a rozkoukat. A proto postávali u jednoho ze dvou barů, kde na ně čekala příjemná obsluha. Další věcí, která hned ze začátku neutekla pozornosti, byly samozřejmě zákusky paní Mylkové. O předtančení se letos postarala malá mažoretka, která ukázala svou odvahu a umění před celým sálem. Pro mě to bylo jedno z nejlepších vystoupení našich plesů. V průběhu večera se zábava rozproudila a na parketu bylo plno. Žádné velké taneční kreace se tedy provozovat nedaly a každý musel tančit skromně na svém místečku. V pozdějších hodinách už tanečníci vyplnili i pauzy muzikantů a to tancem na neživou hudbu tedy hudbu z kazeťáku. Kapelu je však třeba pochválit a to zejména oživením klasických nástrojů houslemi. Jedna výtka by se ale našla. Bohužel bylo zahráno málo skladeb valčíku, polky, anebo tanga. Tedy tanců společenských, které na tyto společenské akce patří. V jídlu si každý přišel na své. Mohli jsme si vybrat zabíjačkový talíř, guláš, či jen jednohubky na chuť. Bylo co pít, co jíst a tak všichni byli snad spokojeni. Někteří účastníci se tak bavili, že i po odjezdu hudby nechtěli skončit. Naštěstí se našel šikovný hráč na kytaru. A hrálo se a zpívalo až do ranních hodin. Nesmím zapomenout poděkovat všem, co se podíleli na přípravě téhle akce. Všem, co připravovali zabíjačkové speciality, napekli zákusky, obsluhovali v barech a prostě každému, co se nějakým způsobem dotkl organizace večírku a hlavně našim hasičům. za účastníky Jana Borská Připomínáme V sobotu 17. Března 2012 je připraven zájezd do Národního divadla moravskoslezského. Pro ty, jenž se přihlásili, bude přistaven autobus v 16:50 na parkovišti před obecním úřadem.

6 Karneval Jednoznačně nejoblíbenější akcí celého školního roku je bezesporu karneval. Svědčí o tom do posledního místečka zaplněný sál, všudypřítomné veselí a smích. Pár slziček ukáplo pouze po tombole, kdy vybranou cenu získal někdo jiný. Ale ani tento smutek netrval příliš dlouho, maminčino pohlazení vše napravilo. Všechny princezny, policajty, mumie, indiány přišel pobavit tentokrát Motýlek v podání naši oblíbené Haničky. Ta měla opět připravené hry, soutěže a tance. A tak se tančilo a závodilo celé tři hodiny, dokud všichni nepadli únavou. Děkujeme všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu akce. Děkujeme sponzorům za dary do tomboly. Mgr. Dana Petriková

7 Bílanská valaška V sobotu 25. února 2012 se v Bílé na sjezdovce za hotelem Pokrok uskutečnil již dvanáctý ročník tradičního závodu v obřím slalomu. Závod byl, tak jako každoročně, určen především lyžařům z obcí Bílá a Staré Hamry. Celkem se závodu zúčastnilo 34 lyžařů z těchto dvou obcí. Ti byli rozděleni do šesti kategorií. Nejlepší tři závodníci v každé kategorii obdrželi poháry a věcné ceny. Stupně vítězů : Děti do 8 let Chlapci do 16 let Dívky do 16 let 1.Dostalíková Elen (Bílá) 1.Večeřa Tomáš (Bílá) 1. Botková Michaela (Bílá) 2.Minárik Kryštof (Bílá) 2.Valášek Jan (St.Hamry) 2. Botková Monika (Bílá) 3.Káňa Daniel (Bílá) 3.Dostalík Daniel (Bílá) 3. Krňová Veronika (Bílá) Ženy do 45 let Muži do 45 let Muži nad 45 let 1.Valášková Dagmar (St.Hamry) 1.Krňa Ladislav (Bílá) 1.Krňa Ladislav st. (Bílá) 2.Šimečková Marie (St.Hamry) 2.Kubačák Petr (Bílá) 2.Valášek Tomáš(St.Hamry) 3.Večeřová Lucie (Bílá) 3.Večeřa Tomáš (Bílá) 3.Boháč Jan (St.Hamry)

8 V sobotu pořádá Bowling bar Staré Hamry 1. ročník turnaje v bowlingu Zahájení turnaje : 12 : 00 Startovné : 100,- Kč (ve startovném zahrnuto občerstvení pro každého účastníka turnaje). Nejlepší tři účastníci obdrží věcné ceny. Těšíme se na Vaši návštěvu.

9 Veselé loučení se zimou na Gruni už tradiční - loni se vydařilo, uvidíme letos. Na 10. března připravujeme veselé loučení se zimou, zaměřené na děti. Chceme, aby si zasoutěžily na lyžích o malé sladké ceny. Drobné ceny mohou získat i v dalších připravených soutěžích. Navíc děti, které budou lyžovat v maskách, mohou využívat celý den lyžařský vlek zdarma. Na závěr programu ( cca ve 13 hodin) předá Paní Zima pomyslnou vládu jaru. To, že je loučení se zimou zaměřeno spíše na děti, neznamená, že dospělí se nemohou zúčastnit! Všichni, kdo zavítají na Gruň pěšky, na lyžích nebo autem (poslední možnost nedoporučujeme připravený čaj by museli bez rumu) budou vítáni. Rekapitulace : Termín: Začátek: 11 : 00 Konec: 13 : 00 (odhad) Další informace na Až do loučení se zimou je provoz vleku: po pá: 9-12 hod hod so ne: 9-16 hod Pokud budou dobré sněhové podmínky a zájem lyžařů, provoz vleku bude pokračovat i po Za všechny, kteří se na přípravách podílejí, Vás srdečně zve Jiří Valášek.

10 Unor byl naročny moc a moc, bo mrzlo a kolem Hromnic cosi přez -30 C šak aji praštělo, sněha fura. Přesto sě robilo cosi furt. My Laši sme chodili po našim šumnym Lašsku.18.unora dopoledňa byli Laši s kralem na Ostravskym hradě a odpoledňa sme vitali maškarni pohřebni pruvod s pochovanim basy v Hodoňovicach U Čendy. Potem k večeru sme zahrali v Pržně v hospudce U nadraži. Tež sem se stavjul na balu Hasičskym v našim kulturaku. Vzpomněli sme steho vyroči hasiču v Hamrach, bylo tam fajn. Eště se idě Lašska polarni expedice od Čeladne přes Ondřejnik 26. unora. Škola měla tež prazdniny. No byla morovo a kruto zima co sě už moc dluho něvidělo. V březňu možeme dať jakysi darek našim robum k MDŽ. My Laši buděme zasě chodiť po našim šumnym Lašsku a chodiť po našich kopcach, dělať i ine zajimave akce. Bo už je masopust tak moc se akce něrobjo, je třeba respektovať tradice. No 25.březňa se měni zas čas. Moji kamaradi bezdomovci. Su to Karel, Cyryl a Hedvika. No choďo až do dvora na jidlo, radi jim dome lebo zima je svinsko. Přespať za boha n ě c h c u a utěkaju preč a to aji přez střechu našeho Forda. No su to, stary zajic Karel, mlady zajic Cyryl a srnka chudinka Hedvika. Furt jim povědom že už budě jaro-jarečko. Láďa Ničman Lach tel.:

11 Společenská kronika NAROZENINY V měsíci březnu 2012 oslaví své životní jubileum : Pan JIŘÍ NIČMAN Paní ANNA LIŠKOVÁ Paní ANDĚLA KOLMAČKOVÁ Pan JAROSLAV STRNADEL 60 let 70 let 80 let 80 let Našim jubilantům k jejich výročí srdečně blahopřejeme a do dalších let přejeme pevné zdraví! ÚMRTÍ Dne zemřel ve věku 79 let pan Antonín Červenka. Dne zemřela ve věku 80 let paní Emílie Gistingrová. Nezapomeneme. Poděkování Děkujeme touto cestou všem přátelům a známým za účast na pohřbu pana Antonína Červenky, za květinové dary a projevy soustrasti. Rodina Červenkova Přehled bohoslužeb na měsíc březen Bílá 10 : Bílá 10 : Bílá 10 : Bílá 10 : 00

12 NA SAMČANCE Vydává Obec Staré Hamry, vychází měsíčně Redakční rada : Lukeš Petr, Balášová Eva Číslo 2 vyšlo dne : ve Starých Hamrech Cena 1 výtisku á 6.- Kč, na všechny stálé adresy rozšiřuje bezplatně OÚ Staré Hamry. Registrační značka MK ČR E 12340

ZPRAVODAJSTVÍ. z obydlené zatáčky. Březen 2012 Číslo 29

ZPRAVODAJSTVÍ. z obydlené zatáčky. Březen 2012 Číslo 29 ZPRAVODAJSTVÍ z obydlené zatáčky Březen 2012 Číslo 29 Vydává Obecní úřad Malá Štáhle jako nepravidelný informátor. Příspěvky Obecní úřad Malá Štáhle, Malá Štáhle 26,795 01 Rýmařov. Připravuje Jana Bulová

Více

Starohamerský. zpravodaj

Starohamerský. zpravodaj Starohamerský zpravodaj ÚNOR 2014 VYDÁVÁ OBEC STARÉ HAMRY STAROSTA OBCE ve Starých Hamrech S V O L Á V Á ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE NA pátek 14. března 2014!!! POŘAD JEDNÁNÍ: 1. Zahájení 2. Volba návrhové

Více

Zpravodaj obce Dolní Tošanovice

Zpravodaj obce Dolní Tošanovice Zpravodaj obce Dolní Tošanovice * * * únor 2 0 1 2 * * * ZPRÁVA Z 1. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE ZE DNE 16. 02. 2012 Dne 16. 02. 2012 se konalo 1. zasedání zastupitelstva obce Dolní Tošanovice v prostorách

Více

(foto Jitka Kadeřábková)

(foto Jitka Kadeřábková) 1 (foto Jitka Kadeřábková) kalendář akcí březen 2012 1. 3. Čt Mateřské centrum 8.30-11.30 h. Schůzka Klubu vojenských důchodců (více: KS) 15.30 h. Rybářský kroužek 16.30 h. 2. 3. Pá Schůzka šachového oddílu

Více

dena formou nástavby, přístavby a stavebních úprav. Při vstupu do objektu KD bude umístěno pracoviště Beskydského informačního

dena formou nástavby, přístavby a stavebních úprav. Při vstupu do objektu KD bude umístěno pracoviště Beskydského informačního Kde najdete tu svou? Kunčice p. O. Frýdlant nad Ostravicí Bílá, St. Hamry Pržno Baška Malenovice Pstruží Lhotka, Metylovice Ostravice Čeladná Janovice Kultura Zpravodaj pro 13 obcí str. 1 str. 2, 3, 4

Více

Dokončujeme obnovu parku a chystáme nové projekty

Dokončujeme obnovu parku a chystáme nové projekty ZPRAVODAJ OBYVATEL VESELĺČKA A TUPCE č. 19 JARO 2011 (zdarma) Vodění medvěda 2011 Dokončujeme obnovu parku a chystáme nové projekty Vážení občané, milí čtenáři našeho zpravodaje! Rád bych vás opět informoval

Více

Starohamerský. zpravodaj

Starohamerský. zpravodaj Starohamerský zpravodaj ČERVENEC 2014 VYDÁVÁ OBEC STARÉ HAMRY Týmy tradičního předpouťového fotbalového utkání Svobodní Ženatí (tentokrát 2 : 3) Svobodní Ženatí Stav peněžních prostředků obce Staré Hamry

Více

Obec Žermanice, Obecní úřad č. 48, 739 37, IČO 00494259 ŽERMANICKÝ ZPRAVODAJ. Číslo vydání: 3 www.obeczermanice.cz 25. června 2012

Obec Žermanice, Obecní úřad č. 48, 739 37, IČO 00494259 ŽERMANICKÝ ZPRAVODAJ. Číslo vydání: 3 www.obeczermanice.cz 25. června 2012 Obec Žermanice, Obecní úřad č. 48, 739 37, IČO 00494259 ŽERMANICKÝ ZPRAVODAJ Číslo vydání: 3 www.obeczermanice.cz 25. června 2012 KRÁTKÉ Dětský karneval Obecní úřad v Žermanicích ve spolupráci se Sportovním

Více

Sníh se ztratil do neznáma, odnesl s sebou zimní čas, ptáčci jsou tu opět s námi, zázrak jara přijde zas. Hana Polášková

Sníh se ztratil do neznáma, odnesl s sebou zimní čas, ptáčci jsou tu opět s námi, zázrak jara přijde zas. Hana Polášková 3 vydává Město Fryšták ročník XVIII číslo 3 březen 2008 cena 10 Kč Jaro je tady... Má-li se člověk stát člověkem, musí se vzdělat. J. A. Komenský Jménem Zastupitelstva města Fryštáku i jménem svým přeji

Více

ZE ŽIVOTA OBCE Z RADY A ZASTUPITELSTVA OBCE ŠKOLY INFORMUJÍ Z TJ SIGMA LUTÍN ZAJÍMAVOSTI

ZE ŽIVOTA OBCE Z RADY A ZASTUPITELSTVA OBCE ŠKOLY INFORMUJÍ Z TJ SIGMA LUTÍN ZAJÍMAVOSTI l. března 2004 ZDARMA ročník 13/číslo 51 ZE ŽIVOTA OBCE Z RADY A ZASTUPITELSTVA OBCE ŠKOLY INFORMUJÍ Z TJ SIGMA LUTÍN ZAJÍMAVOSTI ZE ŽIVOTA OBCE Setkání seniorů Ve středu 28. ledna odpoledne patřily sály

Více

Společenský dům je úspěšný ve shánění dotací Našemu společenskému domu se daří získávat dotace z rozpočtu statutárního

Společenský dům je úspěšný ve shánění dotací Našemu společenskému domu se daří získávat dotace z rozpočtu statutárního www.radvanice.ostrava.cz e mail: posta@radvanice.ostrava.cz internetová televize: rab.tvova.cz Statutární město Ostrava Informační měsíčník občanů městského obvodu Radvanice a Bartovice RaB NOVINY zdarma

Více

1/2010 BŘEZEN 2010 ZDARMA

1/2010 BŘEZEN 2010 ZDARMA MARŠOVSKÝ ZPRAVODAJ 1/2010 BŘEZEN 2010 ZDARMA Mosopust v Horním Maršově v sobotu 13.2. 2010 (více na str. 8) Uzávěrka dalšího čísla: 4. června 2010 Těšíme se na vaše příspěvky prosíme, dejte vědět o své

Více

ROSA NA KOLEJÍCH. Apríl 2011. Téma měsíce: Doprava a bezpečnost ve městě

ROSA NA KOLEJÍCH. Apríl 2011. Téma měsíce: Doprava a bezpečnost ve městě ROSA NA KOLEJÍCH Apríl 2011 Téma měsíce: Doprava a bezpečnost ve městě Z OBSAHU: Informace pro občany Babic.......................... 4 Slovo starosty................................... 6 Výpis z usnesení

Více

V dubnu oslaví svá malá i velká jubilea celkem 85 našich občanů i občánků ve věku od 2 do 83 let.

V dubnu oslaví svá malá i velká jubilea celkem 85 našich občanů i občánků ve věku od 2 do 83 let. č. 3/2014 vydáno dne 04.04.2014 Vydavatel Obec Bulovka, se sídlem Bulovka č.p.101, 464 01 Frýdlant, IČ 00262692. Místo vydání Bulovka č.p.101, 464 01 Frýdlant Vydáváno 1x měsíčně. Tel./fax: 482 343 006,

Více

ZPRAVODAJ MĚSÍČNÍK MĚSTSKÉHO OBVODU LIBEREC VRATISLAVICE NAD NISOU

ZPRAVODAJ MĚSÍČNÍK MĚSTSKÉHO OBVODU LIBEREC VRATISLAVICE NAD NISOU 3 VRATISLAVICKÝ ZPRAVODAJ MĚSÍČNÍK MĚSTSKÉHO OBVODU LIBEREC VRATISLAVICE NAD NISOU 2012 Z JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA ZÁCHRANA A ZNOVUZROZENÍ VRATISLAVICKÉ KYSELKY NOVINKY ZE ŠKOLNÍHO SPORTOVÁNÍ KULTURNÍ CENTRUM

Více

STALO SE PŘED 50 LETY

STALO SE PŘED 50 LETY Únor 2008 èíslo 1 Cena 3 Kè STALO SE PŘED 50 LETY aneb listování petřkovickou kronikou Dnes se vracíme k listování naší obecní kronikou. Důvodem je padesáté výročí zřízení poštovního úřadu v Petřkovicích.

Více

kalendář akcí březen 2014

kalendář akcí březen 2014 kalendář akcí březen 2014 1. 3. So Knihovna otevřena začíná BURZA KNIH 9.00-12.00 h. Výroční členská schůze rybářů v Čenkově (více: Z činnosti...) 15.00 h. 2. 3. Ne 3. 3. Po BURZA KNIH (SCJS) 9.00-17.00

Více

LISTY. Husovo náměstí ožilo Masopustem. V dnešním čísle: Výroční zpráva MěÚ Lysá n. L. 17. BŘEZNA 2015 OD 19.00 HODIN

LISTY. Husovo náměstí ožilo Masopustem. V dnešním čísle: Výroční zpráva MěÚ Lysá n. L. 17. BŘEZNA 2015 OD 19.00 HODIN LISTY 3 / 2015 LISTY města Lysé nad Labem 1 V dnešním čísle: MĚSTO LYSÁ NAD LABEM A OKOLÍ www.mestolysa.cz 3 / 2015 Husovo náměstí ožilo Masopustem Křeslo pro hosta... 1 Sbírka použitého ošacení... 2 Finanční

Více

OHLÉDNUTÍ ZA VOLEBNÍM OBDOBÍM.

OHLÉDNUTÍ ZA VOLEBNÍM OBDOBÍM. 1 Září říjen / 2014 OHLÉDNUTÍ ZA VOLEBNÍM OBDOBÍM. Vážení spoluobčané, čtvrtý rok volebního období 2010 2014 končí. Dovolte nám tedy shrnout a sdělit Vám úkoly a práci, která je za námi, anebo v rozpracování.

Více

Leknín. Zpravodaj pro občany Heřmanoměstecka. 7 Pardubické. hudební jaro

Leknín. Zpravodaj pro občany Heřmanoměstecka. 7 Pardubické. hudební jaro Leknín Zpravodaj pro občany Heřmanoměstecka ZDARMA měsíčník duben 2015 3 4 Na kávu se starostou 7 Pardubické hudební jaro 8 Vítání ptačího zpěvu Milí občané, dovolte mi, abych Vás prostřednictvím zpravodaje

Více

č. 120 vyšel 12. 2. 2014 obce Řepiště Vesnice Moravskoslezského kraje roku 2012

č. 120 vyšel 12. 2. 2014 obce Řepiště Vesnice Moravskoslezského kraje roku 2012 č. 120 vyšel 12. 2. 2014 obce Řepiště Vesnice Moravskoslezského kraje roku 2012 www.repiste.eu č. 120 www.repiste.eu Poděkování sponzorům obecního plesu: Sbor dobrovolných hasičů Řepiště, Místní sdružení

Více

Zpravodaj. Pivovar a divadlo ve Mžanech? Vybíjená, olympiáda a cyklistický výlet i letos v mikroregionu

Zpravodaj. Pivovar a divadlo ve Mžanech? Vybíjená, olympiáda a cyklistický výlet i letos v mikroregionu Zpravodaj číslo 1-2014 www.nechanicko.cz Náklad 3500ks Mžany - Pivovar Lindr Mžany dnes vzniká na místě bývalé hospody a divadla U Rybů, později hospody U Smrku. Plánovaný komplex počítá s obnovením divadla,

Více

Horní Lhotka. Ropice Třanovice

Horní Lhotka. Ropice Třanovice Zpravodaj obcí sdružených v mikroregionu Dolní Tošanovice Horní Tošanovice Hnojník Komorní Lhotka Ropice Řeka Smilovice Střítež Vělopolí 2 / ročník XII. Editorial Vážení a milí čtenáři, druhé číslo mikroregionálního

Více

Zpravodaj obce Hutisko-Solanec

Zpravodaj obce Hutisko-Solanec Zpravodaj obce Hutisko-Solanec 2/2012 R O Č N Í K 8, V Y D Á N Í 2 1. Ú N O R 2 0 1 2 V dnešním vydání najdete Další jednání Rady obce strana 2 Knihovna informuje strana 3 Pozor na daň z nemovitosti strana

Více

Vítání jara Z OBSAHU... Vítání občánků Den učitelů Vzpomínky Inzerce a oznámení Poděkování MKZ zve...

Vítání jara Z OBSAHU... Vítání občánků Den učitelů Vzpomínky Inzerce a oznámení Poděkování MKZ zve... zdarma Dubí Mstišov Běhánky Drahůnky Pozorka Bystřice Cínovec Vítání jara Z OBSAHU... Slovo starosty... Z jednání RM... MP informuje... Vzpomínka na prezidenta Masaryka Setkání dubských žen Zápisy dětí

Více

Městský úřad Klimkovice

Městský úřad Klimkovice Městský úřad Klimkovice Březen 2012 Z obsahu tohoto čísla: Slovo starosty: Vážení spoluobčané, vážení lázeňští hosté 1. Slovo starosty 2. Lázeňské okénko 3. Dopravní komise 4.-5. Nízkoemisní zóna 6. Normální

Více

HOSPODAŘENÍ V JEDNOTLIVÝCH BUDOVÁCH A ZAŘÍZENÍCH VE SPRÁVĚ MĚSTSKÉHO OBVODU POLANKA NAD ODROU

HOSPODAŘENÍ V JEDNOTLIVÝCH BUDOVÁCH A ZAŘÍZENÍCH VE SPRÁVĚ MĚSTSKÉHO OBVODU POLANKA NAD ODROU OBČASNÍK MĚSTSKÉHO OBVODU POLANKA NAD ODROU ČÍSLO 2 / BŘEZEN - DUBEN 2014 HOSPODAŘENÍ V JEDNOTLIVÝCH BUDOVÁCH A ZAŘÍZENÍCH VE SPRÁVĚ MĚSTSKÉHO OBVODU POLANKA NAD ODROU Tento komentář a níže uvedená tabulka

Více

Petřkovice. Slovo starosty. zpravodaj. obsah čísla. městského LHOTKA obvodu LHOTKA PLESNÁ MARIÁNSKÉ HORY A HULVÁKY POLANKA NAD ODROU MARTINOV PORUBA

Petřkovice. Slovo starosty. zpravodaj. obsah čísla. městského LHOTKA obvodu LHOTKA PLESNÁ MARIÁNSKÉ HORY A HULVÁKY POLANKA NAD ODROU MARTINOV PORUBA KRÁSNÉ POLE zpravodaj městského obvodu Petřkovice Prosinec 2013 číslo 6 Zdarma Slovo starosty Vážení spoluobčané, dovolte, abych v tomto posledním čísle provedl malou rekapitulaci roku 2013 a nahlédl do

Více

ZPRAVODAJ. Českobrodský. Co nového Změny v nemocnici. Ze společnosti Roztančené kino. Ze společnosti Znovuobjevené Českobrodsko

ZPRAVODAJ. Českobrodský. Co nového Změny v nemocnici. Ze společnosti Roztančené kino. Ze společnosti Znovuobjevené Českobrodsko Ročník 54. / / ZDARMA / www.cesbrod.cz Českobrodský ZPRAVODAJ Co nového Změny v nemocnici Ze společnosti Roztančené kino Ze společnosti Znovuobjevené Českobrodsko Píšete nám Železný Brod láká k návštěvě

Více

Obecní zpravodaj 4/2014

Obecní zpravodaj 4/2014 Obecní zpravodaj 4/2014 Září 2014 Obec Hladké Životice SLOVO STAROSTKY Vážení spoluobčané Čas letí neúprosně vpřed a už tu máme konec našeho volebního období. Možná, že se ode mě očekává, že budu bilancovat,

Více