KATALOG 96. AUKCE OSTRAVA BAJKY STARÉHO ČIPU. 12 Hyper 2

Download "KATALOG 96. AUKCE 21. 12. 2008 OSTRAVA BAJKY STARÉHO ČIPU. 12 Hyper 2"

1 BAJKY STARÉHO ČIPU 12 Hyper 2 Jeden starý textový editor byl tak naštvaný na celý svět, že se rozhodl napsat na příslušné instituce pár anonymních dopisů. Když nedostal do třiceti dnů odnikud odpověď, pořádně se nabudil a stal se z něho hyperman to je asi tak stokrát víc než superman a spiderman dohromady. Prakticky to znamenalo, že začal řádit jako pořčený v celosvětové počítačové síti. Coby blesk z čistého nebe se zjevil v každé kuchyni připojené na Internet, vyžral ledničku a jako hrom do police zmizel. Z časového úseku uplynulého mezi zábleskem a hromem bylo možno vypočítat, v jaké vzdálenosti udeřil. Čipy zabudované v ledničkách automaticky všechno objednaly, a protože to udělaly v podstatě všechny najednou, zablokovaly se tím náporem počítače obchodních společností a žádná z objednávek nebyla akceptována. Ostatně, i kdyby objednávky byly akceptovány, nebylo by to nic platné, protože hyperman vyžral i mrazicí boxy obchodníků. Pro nejpokročilejší občany, kteří si tykali s Internetem, nastávala bída. Rozhodli se proto s hypermanem, jenž se mezitím stal velmi populárním mezi chudým obyvatelstvem, které jeho řáděním netrpělo, vyjednávat. Hypermanův požadavek byl: Reformujte svět! Okamžitá odpověď zněla: Můžete zazpívat buď dvě písně ve veřejnoprávní televizi nebo jednu v komerční televizi. Hyperman se rozzuřil k nepříčetnosti. Teprve teď začalo opravdové dusno. Naučení: Největší chybu, kterou můžete v životě udělat, je splést si hypermana se superstar. 13 Hyper atd. To atd. je rezerva pro autorská práva na všechny další příběhy o hypermanovi. V důsledku počítám s obrovskými příjmy. Naučení: Chcete mít obrovské příjmy - pracujte s rezervou. BAJKY STARÉHO ČIPU (žánr: pokec s naučením) JIŘÍ PEŠKA matematik, softwarový expert, humorista První bajka byla publikována v katalogu 93. ostravské aukce, další v katalozích brněnské aukce, 94. a 95. ostravské aukce _ 1 _

2 OBSAH Katalog - obrazová část... položky položky položky položky položky položky Katalog - neobrazová část... položky položky položky položky položky položky JMENNÝ SEZNAM 38 PŘEDMĚTNÝ SEZNAM 39 MATERIÁL, TECHNIKY 39 ZNAČKY 40 _ 2 _

3 OBRAZOVÁ ČÁST pol nesignováno "Hon" Kč olej na plátně, první polovina 19. století, provenience pravděpodobně Holandsko, nutno restaurovat, současný rám, výborná galerijní práce, 53 x 80 (66 x 94) 2 monogramista F.M. "Po honu" Kč olej na plátně, signováno monogramem, zajímavá práce z první poloviny minulého století, 56 x 73 (72,5 x 90) 3 Tomic Milica "Tři plachetnice" Kč olej na plátně, signováno, druhá polovina 20. století, 48 x 67 (67 x 87) Tomic Milica známá současná chorvatská malířka 4 Postupa Ladislav (1929-) "Noc" Kč mistrovská galerijní kombinovaná foto-technika na dřevě, signováno vzadu, datováno 1991, skvělá nabídka moderní práce mimořádně významného umělce, jeho práce visí v řadě světových galerií, bez rámu - není potřeba, 40 x 17 Postupa Ladislav fotograf, grafik, narozen v Náchodě, studoval na Vyšší stavební škole v Liberci, v roce 1962 se podílel na založení Studia výtvarné fotografie v Liberci, člen UVU a čestný člen AF, v posledních desetiletích se věnuje grafice vytvářené fotografickou technologií, zastoupen ve sbírkách Severočeského muzea v Liberci, MG v Brně, UPM v Praze, Victoria and Albert Museum v Londýně, Maison Européenne de la Photographie Audiovisuel v Paříži, Bibliothéque nationále de France v Paříži, The Art Institute of Chicago a jinde (Slovník Chagall) 5 Suchý Vladimír ( ) "Hlava krále" Kč mistrovský olej na desce zdobený asambláží, nesignováno, kolem roku 1965, krásná práce významného malíře, člena Associatin de Salon d Automne, autorský rám, 32,5 x 38 (36,5 x 31,5) Suchý Vladimír malíř, narozen v Praze, studia na Akademii u profesora Vlastimila Rady, významný figuralista, portrétoval Zrzavého, Salvátora Dalího, Picassa, Miróa atd., zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha, GHMP, ASJG Hluboká, jen výčet literatury o tomto umělci zabírá víc jak polovinu celostránkového sloupce ve Slovníku Chagall 6 Kužela Miroslav (1928-) "Svatý Jiří patron Rusi zabíjí draka" Kč galerijní olej na desce, signováno, datováno 1981, krásný sbírkový kus naivního umění autora známého v Evropě a zastoupeného v prestižních galeriích, 43 x 63 (51 x 70) Kužela Miroslav inzitní malíř, narozen v Brně, malovat začal v roce 1958, první ze čtyř samostatných výstav uspořádal v roce 1965 ve Vídni, účastnil se celé řady výstav naivistů doma i v zahraničí, zastoupen ve sbírkách Národopisného muzea v Praze, Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, v Musée d art naif de I'lle de France ve Vicq u Paříže a v řadě dalších sbírek (Slovník Chagall) 7 Postupa Ladislav (1929-) "Naděje" Kč mistrovská galerijní kombinovaná foto-technika na dřevě, signováno vzadu, datováno 1992, skvělá nabídka moderní práce mimořádně významného umělce, jeho práce visí v řadě světových galerií, bez rámu - není potřeba, 40 x 13 _ 3 _

4 8 Sedliský Ivan ( ) "Tmavovláska s modrýma očima - oranžový portrét" Kč mistrovský olej na plátně, signováno, datováno vzadu 1986, vzadu rovněž dedikace a štítek autora, práce galerijní úrovně malíře, který je znám svými monumentálními obrazy, působivé a reprezentativní, skvělá vánoční nabídka, 75 x 100 (79 x 104) Sedliský Ivan malíř, grafik, narozen v Ostravě, studia na Akademii v Praze u Nechleby, významný figurální malíř monumentálních prací, řada publikací o tomto velmi zajímavém umělci, jehož práce jsou na hraně reálné mystiky s řadou složitých symbolů, zastoupen ve Středočeské galerii v Praze (Slovník Chagall, Lexicon of the CVA) 9 Sedliský Ivan ( ) "Světlovláska s modrýma očima - oranžový portrét" Kč mistrovský olej na plátně, signováno, kolem roku 1985, další z vynikajících prací figurálního monumentalisty, působivé a reprezentativní, skvělá vánoční nabídka, 75 x 100 (79 x 104) 10 Sedliský Ivan ( ) "Ptáček na větvi I" Kč mistrovský pískovaný olej na sololitu, signováno, kolem roku 1980, galerijní komorní práce, skvělá vánoční nabídka 28,5 x 21,5 (32 x 25) 11 Sedliský Ivan ( ) "Předseda ptačího sněmu" Kč mistrovský olej na sololitu, signováno, kolem roku 1980, galerijní komorní práce významného malíře, skvělá vánoční nabídka 40 x 30 (44 x 34) 12 Sedliský Ivan ( ) "Ptáček na větvi II" Kč mistrovský pískovaný olej na sololitu, signováno, kolem roku 1980, galerijní komorní práce, skvělá vánoční nabídka 35 x 24 (38,5 x 27,5) 13 Holý "Podzim v listnatém lese" Kč olej na sololitu, signováno, datováno 1978, moderní krajinářská práce, rámováno v hladké černé liště, 69,5 x 105,5 (72 x 108) 14 Urban M. "Setkání" Kč olej na plátně, signováno, datováno 1984, vzadu dedikace z roku 1992, moderní figurální práce galerijní úrovně, reprezentativní, rámováno v hladké tmavé liště, 65 x 80 (69 x 84) 15 Baumbruck Jaroslav (1921-) "Holešovický přístav v Praze" Kč mistrovský galerijní olej - tempera, signováno, datováno 1957, vzadu štítek a razítko ČFVU, skvělá práce malíře, který se specializoval na přístavy a doky, 60 x 80 (79 x 96,5) 16 Kocian Quido Roman (1908-) "Strážce Tater" Kč mistrovský olej na plátně, signováno, datováno 1938, vzadu štítek s cenou, v té době byla neuvěřitelných Kč 83,5 x 55,5 (97 x 68) Kocian Quido Roman malíř, grafik, narozen v Hořicích, studia u prof. Bendy a Ulmana, vystavoval na světové výstavě v Paříži a na výstavách v Neapoli a Bukurešti, zastoupen v Národní galerii Praha, výborný a ceněný malíř první poloviny 20. století (Toman, Slovník Chagall) _ 4 _

5 17 Tichý Jan (1962-) "Abstraktní krajina" Kč olej na sololitu, signováno, datováno 1995, patrně jde o Tichého Jana, výborná moderní malba, 57,5 x 46,5 (63,5 x 52,5) Tichý Jan malíř, kreslíř, grafik, keramik, pedagog, narozen v Kolíně, žák Jiroudka na Akademii v Praze, zabývá se lyricky abstraktní krajinomalbou, kresbou, grafikou a malbou na porcelán, výstavy po celé Evropě (Slovník Chagall) 18 Rauch T. "Šťastný Nový rok Voják u strážnice" Kč mistrovská galerijní kombinovaná technika - tuš, kvaš, akvarel, signováno, datováno 1918, mimořádně kvalitní kreslířská práce, luxusní adjustace, 27 x 28,5 (54 x 54) 19 Mervart Augustin ( ) "Potok v podzimním prosvíceném lese" Kč mistrovský galerijní olej na plátně, signováno, datováno 1928, velmi působivá práce skvělého moravského krajináře, skvělá vánoční nabídka, 70 x 50 (81,5 x 60,5) Mervart Augustin významný moravský malíř krajinář, narodil se v Krásně nad Bečvou, studoval sochařství u profesora F. Hrachovce, A. Balána, základy malířství získal u B. Jaroňka, žil a tvořil v Přerově, člen SVU Mánes, od roku 1910 se účastnil všech členských výstav, více než 30 výstav u nás i ve světě, Kodaň, New York, atd., zastoupen v mnoha galeriích, včetně galerie Národní, jeden z nejlepších moravských malířů (Toman, Slovník Chagall) 20 Šimon Tavik František ( ) "Sedmá třída večer v New Yorku" Kč ofsetový tisk - umělecká reprodukce vlastního závodu T.F. Šimona, značeno, jde o jeden z nejlepších námětů na jeho grafických listech, luxusní adjustace, působivé a reprezentativní, ve výřezu 50 x 31 (77,5 x 59,5) Šimon Tavik František světově proslulý český grafik, kreslíř a malíř, člen SVU Mánes, nositel řádu Čestné legie, profesor na několika akademiích, studia na pražské akademii u Pirnera, tvořil převážně v Paříži, již v roce 1898 se zúčastnil výstavy spolku Mánes v Topičově saloně, v roce 1900 a 1902 kolektivních výstav spolku Nanes ve Vídni a Berlíně atd.- dlouhý výčet v Tomanovi a v Lexiconu, zastoupení: Galerie výtvarného umění v Ostravě, Východočeská galerie v Pardubicích, Národní galerie v Praze, Galerie hlavního města Prahy v Praze, Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem, ve světových galeriích (Toman, Lexicon of the CVA, NEOBRAZOVÁ ČÁST pol Mísa čtvercová Kč kamenina bíle glazovaná, zdobená na dně měditiskem bárek v přístavu a po vnějším obvodu měditiskem plachetnic, značeno vtlačovanou i tištěnou značkou COPELAND SPODE England, druhá polovina 19. století, výška 7 cm, 27 x Plastika nástěnná "U jesliček" Kč biskvit barevně glazovaný, vzadu značeno vtlačovanými čísly 482, počátek 20. století, výška 21 cm 23 Prachovnice Kč kombinace rohoviny a mosazi, 19. století, délka 17 cm 24 Hrníček "Děvčátko s podnosem" Kč porcelán bíle glazovaný, zdobený barevným tiskem, při horním i dolním okraji růžové a zlaté linky, výška 6,3 cm 25 Hrnek Kč keramika bíle glazovaná, zdobená barevným tiskem, motiv "Sněhulák a koulující se děti", datováno 1914/15, značeno tištěnou značkou VILLEROY & BOCH METTLACH a číslem 1501, v glazuře prasklina, výška 8,5 cm _ 5 _

6 26 Souprava kuřácká Kč kov, v sestavě: tácek, stojánek na zápalky, nádobka na cigarety a popelníček, čtyřicátá - padesátá léta minulého století, 27 Plastika "Kominík" Kč sklo barevné tažené, první polovina minulého století, výška 19 cm 28 Hrníček Kč porcelán bíle glazovaný, zdobený barevným tiskem, motiv "Andílci s vánočním stromečkem na sáních", ručně domalováno, nápis "FRÖHLICHE WEIHNACHTEN", neznačeno, počátek 20. století, 29 Hrníček Kč porcelán bíle glazovaný, zdobený barevným tiskem veduty poutního místa Rajhrad, dále ruční malbou květů a bohatým zlacením, neznačeno, první polovina minulého století, výška 9 cm 30 Hrníček Kč porcelán bíle glazovaný, zdobený měditiskem kostela v Rajhradu, bohatým zlacením a nápisem "Pozdrav z Rajhradu - Klášter Benedictinův", neznačeno, první polovina minulého století, výška 9,5 cm 31 Džbán Kč majolika ručně malovaná, reliéfně zdobená motivem "Štvanice na jelena", základní barva červenohnědá, značeno SCHÜTZ BLANSKO, mimořádně luxusní provedení, výška 31 cm, průměr 21 cm Párová k následující položce č Džbán Kč majolika ručně malovaná, reliéfně zdobená motivem "Štvanice na jelena", základní barva světlý tyrkys, značeno SCHÜTZ BLANSKO, mimořádně luxusní provedení, výška 31 cm, průměr 21 cm Párová k předcházející položce č Plastika "Ryba" Kč porcelán - biskvit na dřevěném podstavci, z hlediska sběratelského ojedinělý kus, délka 30 cm 34 Kalamář se soškou psa Kč porcelán bohatě ručně malovaný, zlacený a plasticky zdobený květinovým motivem, datováno 1854, THUN - KLÁŠTEREC, Čechy, sběratelský, muzeální a funkční unikát, délka 33 cm 35 Plastika "Pierot" Kč kamenina malovaná, značeno TRNOVANY AMPHORA, nádherný sběratelský a muzeální kus, svou velikostí reprezentativní, výška 46 cm 36 Hra šachy Kč figurky řezané z kosti v barvě bílé a červené, šachovnice namalovaná na dřevěné rozkládací krabici s povrchovou úpravou v černém čínském laku, ve světlých polích a okolo šachovnice jsou namalované orientální ryby, 20. století, výška krále 6 cm, rozložená šachovnice 58 x Vykuřovadlo na čtyřech figurálních nohách Kč bronz bohatě zdobený technikou přihrádkového u - cloisonné, značeno, Čína, 20. století, mistrovský kus, luxusní, reprezentativní, unikátní, výška 45 cm, šířka 35 cm, hloubka 18 cm Pochází ze sbírky čínského umění _ 6 _

7 38 Truhlice na dokumenty, cenné předměty, resp. šperky Kč uvnitř čtyři vysoké dózy s víkem, vše zdobeno malováním a řezbou, potaženo vínově červenou kůží, nelze určit zda pravou či imitací, vše ruční práce, Čína kolem roku 1960, luxusní provedení, výborný stav, truhlice výška 34 cm, délka 42,5 cm, hloubka 31 cm, jednotlivé dózy 28 x 19 x 13 Pochází ze sbírky čínského umění 39 Plastika "Sedící Tibetský Buddha" Kč bronz zlacený, podle majitele 19. století, údajně konzultováno v muzeu, nemůžeme potvrdit, jde však o velmi kvalitní práci, výška 50 cm, šířka 33 cm, hloubka 22 cm, hmotnost cca 25 kg Pochází ze sbírky čínského umění 40 Nádoba stolní na třech krátkých nožkách Kč bronz, tělo nádoby pravidelný osmiúhelník, úchopy stylizované hlavy slonů, povrch i spodní část zdobeny barevným přihrádkovým em - cloisonné, značeno, stáří neurčeno, výška 9 cm, průměr 15 cm Pochází ze sbírky čínského umění 41 Nádoba stolní na třech krátkých nožkách Kč bronz, tělo nádoby ve tvaru květu chryzantémy, celý povrch zdobený barevným přihrádkovým em - cloisonné, značeno, stáří neurčeno, výška 9,5 cm, průměr 15 cm Pochází ze sbírky čínského umění 42 Plastika "Sedící Quanjan (?) - Bohyně lásky" se snímatelnou amforou na vonné směsi Kč mistrovský bronz zdobený zlacením, velikostí, hmotností a provedením jde o unikátní interiérový kus, mimořádně působivé a reprezentativní, podle majitele jde o přelom 19. a 20. století, nemůžeme potvrdit, kvalitou však odpovídá, výška 80 cm, průměr spodní části cca 45 cm, hmotnost odhadem cca 50 kg Pochází ze sbírky čínského umění 43 Plastiky "Pár draků - čtyřnozí strážci obydlí s koulí v přední tlapě" Kč bronz, majitel nechal údajně odstranit starou zelenou patinu a nahradit ji patinou novou interiérovou, plastiky jsou kvalitně velmi působivě zpracované a vyjadřují sílu, podle majitele jde o přelom 18. a 19. století, nemůžeme potvrdit, nová umělecká patina je velkou sběratelskou chybou, tomu odpovídá i CENA - ZA OBA KUSY výška 52 cm, délka 80 cm Pochází ze sbírky čínského umění 44 Souprava kávová Kč porcelán, bílo-žluto-černě glazovaný, značeno tištěnou značkou VOLKSTEDT Germany, styl EXPO 1958 Brusel, padesátá léta 20. století, v sestavě: konvice, mléčenka, cukřenka a 5 šálků s podšálky, výška konvice 19 cm, mléčenky 9 cm, cukřenky 9 cm 45 Šálek s podšálkem Kč porcelán bíle glazovaný, zdobený červeno stříbrnými linkami, značeno tištěnou značkou Nová Role, čtyřicátá léta minulého století výška šálku 4 cm 46 Zvoneček s nápisem CHRISTMAS Kč porcelán bíle glazovaný, zdobený hnědou linkou a obrázkem andílka s píšťalou, na vnitřní straně po obvodu "Schmid Bros 1972 Limited Edition of Christmas Bells Depicting the Authentic Art of Sister Berta Hummel - made in West Germany", výška 15 cm 47 Zvoneček Kč porcelán bíle glazovaný, zdobený po obvodu drobným reliéfem stojících lidských postav držících pochodeň a nápisem "That This World under God Shall Have New Birth of Freedom" , Berlín, značeno modrou značkou KPM Berlín, výška 11,5 cm _ 7 _

8 48 Karafa se zabrušovanou zátkou Kč sklo kouřové broušené do širokých faset s broušeným a leptaným dekorem na motiv "Lovec a jelen," Čechy, Nový Bor kolem roku 1930, výška 23 cm 49 Karafa Kč sklo růžové, zdobené po obvodu drobným rytým geometrickým dekorem, kolem poloviny minulého století, výška 18 cm 50 Korbel s cínovým víčkem a průsvitkou ve dně Kč porcelán bíle glazovaný s barevnými náměty z vojenského života a německými texty psanými švabachem, víčko zdobené plastikami pruského vojáka na vrcholu a lvem s korunkou na pantu, datováno , původní - originální, vzácně se vyskytující výška 30,5 cm 51 Dózička Kč porcelán glazovaný kobaltovou modří, víčko zdobené figurálním motivem symbolizujícím podzim, vnitřní strana víčka a dno dózičky zdobené motivem květů, značeno tištěnou značkou Dolní Chodov a ručně fac 623, dec 0 73, druhá polovina 20. století výška 3 cm, průměr 9,5 cm 52 Šálek s podšálkem Kč porcelán bíle glazovaný, zdobený ruční malbou květin a zlacením, značeno tištěnou značkou MEISSEN a číslem 629, první polovina minulého století, výška šálku 5 cm, průměr podšálku 15,5 cm 53 Šálek s podšálkem Kč porcelán bíle glazovaný, zdobený pruhem oroplastiky vozatajů, značeno tištěnými značkami Nová Role - Karlovy Vary konec padesátých let minulého století, výška šálku 4,4 cm, průměr podšálku 10,7 cm 54 Plastika "Dívka hrající na píšťalu" Kč bronz vídeňský, neznačeno, secese, konec 19. století, výška 12 cm 55 Plastika "Chlapec pijící ze džbánu" Kč bronz vídeňský, neznačeno, secese, konec 19. století, výška 13 cm 56 Nádoba na led a šampaňské Kč kov, po stranách úchopy ve tvaru dlouhých labutích krků s hlavami, počátek minulého století, výška 28 cm 57 Kalamář na psací stůl s figurou sovy Kč kov patinovaný na bronz, kvalitní sbírkový a funkční kus, délka 29 cm 58 Jednoosobní servírovací souprava na čaj Kč porcelán značený SCHLACKENWERTH, Čechy kolem roku 1880, luxusní, funkční a reprezentativní v sestavě: kruhový podnos o průměru 33 cm, konvice, mléčenka, cukřenka, šálek s podšálkem, mléčenka restaurovaná 59 Plastika "Sedící dívka" Kč porcelán bíle glazovaný, ve stylu EXPO 1958, Brusel, značeno tištěnou značkou ROYAL DUX a vtlačovanými čísly , umisťuje se na okraj vodorovné plochy - stolu, police apod., výška 30 cm 60 Pohár na nízké patce Kč sklo vrstvené čiré, mléčné a modré, probrušované, rytý monogram, provedení biedermeier, 19. století, sbírkový kus, výška 17,5 cm _ 8 _

9 OBRAZOVÁ ČÁST pol Richter "Sedící mladý muž ve vojenském plášti" Kč mistrovský galerijní olej na plátně, signováno, nedatováno, první třetina minulého století, výborná velká práce v luxusním širokém rámu, 101 x 74 (129 x 100) Správný obraz, správné barvy, ze správné doby 62 Ronek Jaroslav (1892-) "Lokomotiva v zimě" Kč mistrovský olej na plátně, signováno, kolem roku 1935, luxusní ručně řezaný rám, galerijní práce, vysoce reprezentativní plátno 70 x 90 (90 x 108) Ronek Jaroslav žák Preislera, proslulý malíř lokomotiv, nádraží a průmyslových objektů, zastoupen v Národní galerii (Toman) Spolu s Kreibichem patřil autor mezi absolutní špičku v malbě lokomotiv, letadel apod. Nabízený obraz je výjimečný i mezi Ronkovými pracemi svou velikostí a provedením 63 Malínský Jaroslav ( ) "Staroměstské náměstí" Kč mistrovský galerijní obraz na plátně, signováno, datováno 1937, kvalitní obraz do sbírek obrazů Prahy, 55,5 x 90 (66 x 100) Malínský Jaroslav malíř krajinář a figuralista, vynikl i jako portrétista, studia na AVU v Praze u Hynaise a Nechleby, stipendijní cesty s přítelem Multrusem po Jugoslávii a v roce 1923 po Itálii, pobyty v Paříži, Vídni, Holandsku, věnoval se malbě krajin a květin v duchu francouzského impresionismu, později v jeho malbě sílila exprese, pracoval v redakčním klubu výtvarníků časopisu Dílo, byl předsedou Jednoty umělců výtvarných v Praze, řada výstav, zastoupen v Národní galerii (Toman, Slovník Chagall) 64 Blažek František Bohuslav (1879-) "Krmení slepic před dřevěnicí" Kč mistrovský olej na středně hnědé tvrzené malířské lepence, signováno, kolem roku 1915, kvalitní komorní práce galerijní úrovně patrný silný vliv Slavíčka, 21,5 x 22,5 (28 x 29) Blažek František Bohuslav malíř, narozen v Praze, žák Jansy, Schwaigera, Kavána, Engelmüllera a Slavíčka, s nímž v přátelském poměru dlouho spolupracoval (Toman) Impresionistická práce s využitím barvy podkladu, což byla metoda skvělých malířů - setkáváme se s ní například u Radimského. V kvalitnějším rámu půjde o výbornou komorní práci 65 Moravec Otakar (1903-) "Zima na Valašsku" Kč mistrovský galerijní olej na plátně, signováno, datováno 1946, luxusní ručně řezaný rám, výborný a působivý celek od absolventa krajinářské školy Nejedlého, 50,5 x 67 (72,5 x 88) Moravec Otakar malíř, narozen v Pardubicích, studoval na Akademii v Praze, věnoval se převážně krajinomalbě (Slovník Chagall) 66 Sötebeer H. "Válečný konvoj" Kč mistrovský olej na plátně lepeném na lepence, signováno, datováno 1943, zajímavá práce s námořní tématikou 50 x 59 (58,5 x 67,5) 67 nesignováno "Rusovláska v klobouku" Kč olej na kartonu lepeném na překližce, kolem roku 1970, nerámováno, 70 x 40 _ 9 _

10 68 Vakulenko Sergej "Soupeření" Kč moderní olej na plátně, signováno vzadu, datováno 1994, vystavováno na výstavě Nové ruské umění, materiály k nahlédnutí nerámováno, 49 x Vakulenko Sergej "Fragment" Kč olej na plátně, signováno, datováno 1993, další ukázka moderního ruského umění, 33 x 40 (33,5 x 41,5) 70 Vakulenko Sergej "Abstrakce v růžové" Kč mistrovský olej na plátně, značeno špatně čitelně vzadu, nedatováno, vzadu přilepen text z výstavy, moderní práce galerijní hodnoty, 50,5 x Křížek Václav ( ) "Parník Calcanul" Kč mistrovská kombinovaná technika - tuš a kvaš, značeno vzadu autorským štítkem, skvělá práce vynikajícího autora, luxusní adjustace, ve výřezu 19 x 30 (45 x 55) Křížek Václav malíř, grafik, narozen v Praze, studoval u J. Bendy, Františka Tichého, Václava Špály a V. Sychry, zastoupen ve Středočeské galerii a GHMP, Galerii v Bukurešti, Galerii v Petrohradě, Národní galerii v Londýně a jinde (Slovník Chagall) 72 Lhotka František ( ) "Abstraktní ženy" Kč mistrovský galerijní akvarel, signováno,datováno 1973, zajímavá práce české moderny, kvalitní adjustace ve výřezu 28 x 19 (58 x 44) 73 Křížek Václav ( ) "Práce u šicího stroje s výhledem na Prahu" Kč mistrovský galerijní kvaš - tempera, značeno vzadu autorovým štítkem, motiv švadlen je zmiňován ve slovníku Chagall obrázek datován do roku 1943, výborná práce významného malíře, jehož díla se na trhu vyskytují zcela výjimečně, 30 x Molnár Karol ( ) "Ženské akty v krajině" Kč mistrovský uhel, nesignováno, datováno , luxusní adjustace, ve výřezu 28 x 21 (55 x 48) Molnár Karol slovenský malíř, studoval na Ukrajinské akademii v Praze a na pražské akademii u prof. Obrovského, získal stipendijní pobyt v Paříži u Františka Kupky, člen spolku TVORBA, ALEŠ a MÁNES (Toman, Slovník Chagall) 75 Sedliský Ivan ( ) "Ptáček na větvi" Kč olej na sololitu, signováno,datováno 1990, vzadu dedikace, příjemná komorní práce, 17 x 12,5 (21 x 17) Sedliský Ivan malíř, grafik, narozen v Ostravě, studia na Akademii v Praze u Nechleby, významný figurální malíř monumentálních prací, řada publikací o tomto velmi zajímavém umělci, jehož práce jsou na hraně reálné mystiky s řadou složitých symbolů, zastoupen ve Středočeské galerii v Praze (Slovník Chagall, Lexicon of the CVA) 76 neurčeno "Zátiší s ovocem a jídelní soupravou" Kč mistrovský olej na plátně lepeném na dřevě, signováno, nedatováno, zajímavá práce z první poloviny minulého století 30 x 40 (34,5 x 44,5) _ 10 _

11 77 Kotík "Sedící dívčí akt" Kč kresba uhlem, signováno, po roce 1950, kvalitní práce, v žádném případě nejde o Pravoslava ani Jana Kotíka, 42 x 28 (45 x 31) 78 Komárek Vladimír ( ) "Pohár a čepice" Kč mistrovský dřevoryt, nesignováno, nedatováno, ve výřezu 20 x 40 (37 x 50) Komárek Vladimír malíř, grafik, kreslíř, ilustrátor, pedagog, studium na AVU a VŠUP v Praze, zakladatel Skupiny 7 v Liberci, člen skupiny SČUG Hollar, SČVU, UVU-oblast Hradec Králové, sáhodlouhý výčet výstav v Lexiconu, řada publikací o tomto umělci, zastoupen v mnoha galeriích domácích, z cizích uvedeny galerie v Jugoslávii, Holandsku, Německu, Dánsku, vynikající český umělec (Slovník Chagall, Lexicon of the CVA) 79 Vakulenko Sergej "Zelené a červené věže" Kč olej na plátně, nesignováno, nedatováno, kvalitní moderní práce ruského malíře, nerámováno, 35,5 x 35,5 80 Postupa Ladislav (1929-) "Bonsay" Kč mistrovská galerijní kombinovaná foto-technika na dřevě, signováno vzadu, datováno 1992, skvělá nabídka mimořádně významného umělce, jeho práce visí v řadě světových galerií, bez rámu - rám není potřeba, 30 x 30 Postupa Ladislav fotograf, grafik, narozen v Náchodě, studoval na Vyšší stavební škole v Liberci, v roce 1962 se podílel na založení Studia výtvarné fotografie v Liberci, člen UVU a čestný člen AF, v posledních desetiletích se věnuje grafice vytvářené fotografickou technologií, zastoupen ve sbírkách Severočeského muzea v Liberci, MG v Brně, UPM v Praze, Victoria and Albert Museum v Londýně, Maison Européenne de la Photographie Audiovisuel v Paříži, Bibliothéque nationále de France v Paříži, The Art Institute of Chicago a jinde (Slovník Chagall) NEOBRAZOVÁ ČÁST pol Svícen čtyřplamenný Kč porcelán, zdobený plastickými malovanými květy, uprostřed dva andílci, kolem poloviny 20. století, výška 53 cm 82 Schránka na písemnosti Kč tvrzený karton - papiermaché, uvnitř tři přihrádky, povrch plasticky zdobený loveckým výjevem, kolem roku 1900, 21 x 28 x Plastika "Jelen" Kč kovová kompozice patinovaná na mramorovém podstavci, prvorepubliková práce, 20 x 24 x 8,5 84 Mlýnek na kávu Kč dřevo dýhované prohýbané, hrany z proužků, klika mosazná se lvem, na jedné hraně schází tři proužky, výška 24 cm 85 Hračka - panenka Kč porcelánová hlava, tělo kloubové, značeno ARMAND MARSEILLE Germany - 390, A 11 M, původní stav, výška 75 cm 86 Hračka - panenka Kč porcelánová hlava, tělo kloubové, značeno ARMAND MARSEILLE Germany - 390, A 5 M, původní stav, výška 58 cm _ 11 _

12 87 Hodiny - pendlovky Kč dvě závaží, dřevěná skříňka, dva půlové sloupky, pěkná řezba, ozdobné horní čelo,kolem roku 1900, jdoucí, výška 117 cm 88 Souprava mycí Kč majolika, zdobená modrým měditiskovým květinovým dekorem, značeno vtlačovanou značkou, FLORA GESCHÜTZ, Severní Čechy, období 1. republiky, v sestavě: džbán výšky 31 cm, umyvadlo délky 37 cm, miska na houbu 20,5 cm, mýdlenka 13,5 cm 89 Náušnice Kč zlato zdobené brilianty, zakázková práce z druhé poloviny 20. století, přiloženy znalecké posudky gemologického znalce pana Jiránka, ryzost zlata 585, hmotnost 8,12 g btto, brilianty celkem 1,94 ct Výhodná cena 90 Plastika "Svatý Václav na koni" Kč se svým praporcem, přilbicí a mečem u pasu, bronz, signum nenalezeno, mistrovská práce z let , výška 42 cm 91 Váza secesní Kč cín patinovaný, v horní části zdobený dvěma figurkami puttů - rybářů a plastickým vodním světem, kolem roku 1900 skvělý sbírkový kus, výška 36,5 cm 92 Souprava nápojová Kč majolika s cínovými víčky, po obvodu zdobená plastickým figurálním loveckým dekorem, značeno vtlačovanými čísly kolem roku 1900, v sestavě džbán a šest korbelů výška džbánu 39 cm, korbelů 20,5 cm, objem 0,5 l 93 Karafa s cínovým víčkem Kč sklo zelené, malované barevnými y - neurčený šlechtický erb a turnajový jezdec na koni, kolem roku 1890 pochází z Opavska, výška 35,5 cm 94 Pohár s víkem Kč sklo čiré, malované barevnými y - neurčený šlechtický erb, dále koruna s devíti perlami a přilbice, kolem roku 1910 pochází z Opavska, výška 47,5 cm 95 Lampa "Pierot a Kolombína v objetí" Kč porcelán, figurální provedení, značeno Made in Czechoslovakia a vtlačovanými čísly, kolem roku 1930, funkční, výška 55 cm 96 Hračka "Parní stroj" Kč na plechové základně kotel na líh s komínem, na druhém plechu obráběcí stroje, padesátá až šedesátá léta 20. století, funkční, odzkoušeno technikem CENA ZA OBA KUSY 97 Hračka "Lokomobila" Kč poháněná parním strojem s topeništěm na líh, šedesátá léta 20. století, funkční, pojízdná, odzkoušeno technikem 98 Vojenský štít závěsný Kč mosaz, bohatě plasticky tepaná, dekor bitevní scéna, vzadu čtyři průvlaky na kordy, druhá polovina 19. století, 63 x 45 _ 12 _

13 99 Váza Kč sklo vrstvené a leptané, zdobené rostlinným dekorem ve stylu ARTDEKO, KRÁSNO kolem roku 1930, výborný model, bezvadný stav, výška 24 cm Spolu s vázou "Sedící dívka" se jedná o dvě nejkrásnější vázy Krásna z období českého Art-Dèco 100 Zrcadlo Kč bohatě řezaný florentinský rám, zlato-žlutý lak, kolem poloviny 19. století, velmi dekorativní, 123 x 97 OBRAZOVÁ ČÁST pol Štolovský Zbyněk ( ) "Na kraji lesa" Kč olej - tempera, signováno, kolem roku 1940, kvalitní komorní práce českého umělce - světoběžníka, kvalitní adjustace, ve výřezu 12,5 x 16 (26 x 29,5) Štolovský Zbyněk malíř, narozen v Kostelci nad Orlicí, studoval v Praze a Vídni, v letech žil a tvořil v Africe, poté se přestěhoval do Buenos Aires, kde také zemřel, věnoval se realistické krajinomalbě, výstavy u nás i v cizině, zastoupen ve sbírkách GHMP (Slovník Chagall) 102 Krejsa Josef ( ) "Zřícenina hradu v lesním průhledu" Kč mistrovský barevný dřevoryt, signováno tužkou příjmením a monogramem v desce, ve výřezu 34 x 43 (51 x 57) Krejsa Josef malíř a grafik, narozen v Husinci, v roce 1910 vstoupil do učení u malíře dekorací, během vojenské služby od roku 1914 ve Vídni se věnoval studiu architektury a staromistrovských technik u Františka Alta. Byl poslán na ruskou frontu, léčen ve Lvově a Budapešti a po nezdařeném útěku byl umístěn do zajateckého tábora v Itálii. Tam studoval figurální kresbu, anatomii a perspektivu u Františka Pavla Michettiho, zapojil se do protirakouského odboje v Itálii, pro Českou národní armádu tvořil plakáty a divadelní dekorace, v roce 1918 se vrátil do rodného Husince. Po propuštění z armády odešel do Prahy, pracoval v malírně Národního divadla a studoval na AVU u Maxe Pirnera, ze zdravotních důvodů se vrátil do Husince. Věnoval se malbě české krajiny, od roku 1931 i grafice, absolvoval řadu výstav. Mezi jeho významná díla patří výzdoba kostela sv. Cyrila a Metoděje a nástěnná malba s tématikou české historie na domě v Husinci (http://www.husinec.cz/osobnosti/josef-krejsa,toman) 103 Lhoták Jan "Soumrak v krajině s říčkou a vrbami" Kč olej na dřevě, signováno špatně čitelně, nedatováno, značeno bronzovým štítkem na rámu, zajímavý obraz i celek 44 x 55 (54,5 x 65,5) 104 Drha Josef (1912-) "Ženský akt" Kč mistrovská galerijní suchá jehla, signováno, datováno 1985, číslováno 5/15, velmi kvalitní práce i velmi kvalitní umělecká adjustace, výborný autor, ve výřezu 31 x 23 (50 x 40) Drha Josef narodil se v Ostravě, studia soukromě u V. Wünsche a J. Obšila, člen Moravskoslezských výtvarných umělců, SČSVU, SČVU, SVUT Ostrava, ČFVU, SCA, zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha, Ministerstva kultury, Galerie výtvarného umění v Ostravě atd., dlouhý výčet výstav individuelních i kolektivních, významný malíř (Slovník Chagall, Lexicon of the CVA) 105 Axmann Mikoláš (1955-) "Z cyklu rašení" Kč černobílá litografie, signováno, datováno 1985, číslováno 2/3, vzácný list, náročná adjustace, ve výřezu 36,5 x 30,5 (50,5 x 44,5) Axmann Mikoláš grafik, malíř, narozen v Prostějově, absolvent Akademie v Praze u profesora Čepeláka (Slovník Chagall) _ 13 _

14 106 Pavliš Jaroslav (1902-) "Ženy kopající brambory v České krajině" Kč mistrovská tempera, signováno, kolem roku 1940, kvalitní a příjemná krajinářská práce z okolí Litomyšle ve výřezu 29 x 41 (48,5 x 62,5) Pavliš Jaroslav malíř, pedagog, malířství studoval soukromě u profesora Kutmana v Praze (Slovník Chagall) 107 Dillinger Petr ( ) "Pasení ovcí na ostrově" Kč lept, signováno, nedatováno, komorní práce významného malíře a grafika, ve výřezu 19,5 x 29 (41 x 57) Dillinger Petr malíř, grafik, ilustrátor, pražská akademie u Pirnera a Švabinského, dále studia u F. Kupky v Paříži, člen SČUG Hollar, SVU v Brně, od roku 1928 profesor na veřejné škole uměleckých řemesel v Brně, potom na střední UMPRUM v Praze, výstavy po celém světě (Toman, dlouhý text ve Slovníku Chagall) 108 Majer Antonín ( ) "Život ve vesnici" Kč lept, signováno v desce i tužkou, nedatováno, komorní práce významného kreslíře a grafika, ve výřezu 20 x 17 (46 x 33) Majer Antonín malíř, grafik, studia u profesorů Brožíka, Schwaigera a Hynaise na AVU v Praze, věnoval se malbě, kresbě a ilustraci, velký vliv na jeho práci měl Munch, byl jedním ze zakládajících členů spolku Hollar, s nímž vystavoval u nás i v zahraničí, vydal cyklus pohlednic (Toman, Slovník Chagall) 109 Žižka Jiří (1954-) "Přípitek" Kč olej na sololitu, signováno, postkubistická práce ještě žijícího malíře, žáka Karla Součka, v poslední době jsou práce tohoto malíře na cenovém vzestupu, 29,5 x 19 (37 x 27) Žižka Jiří malíř, ilustrátor, jehož obrazy si získaly příznivce a dosáhly slušných cen i na aukcích, byl žákem Karla Součka a Paderlíka na AVU v Praze, zejména jeho práce ze sedmdesátých let zřetelně vycházely z kubismu, měl samostatné výstavy v Kolíně nad Rýnem a v Pesaro v Itálii, ilustroval knihy pro nakladatelství ACADEMIA 110 Švabinský Max ( ) Cyklus "Satyr" Kč ofsetový tisk, patnáct samostatných obrázků, rámováno, zaskleno, každý 21 x 15 (33,5 x 24,5) CENA ZA PATNÁCT KUSŮ Švabinský Max skvělý kreslíř, malíř, grafik, ilustrátor, profesor na AVU v Praze, rodák z Kroměříže, studia na akademii v Praze u Pirnera, člen SVU Mánes, SVUM, již v roce 1945 vyhlášen Národním umělcem, jeden z největších českých grafiků a kreslířů vůbec (v Tomanovi o tomto malíři jedenáct celostránkových sloupců, dlouhý výčet výstav v Lexiconu of the CVA, Slovník Chagall) 111 nesignováno "Městská periferie" Kč olej na plátně, vzadu původní štítky - koupeno v Paříži , 60 x 75 (79 x 92) 112 Rolín Viktor ( ) "Krajina se stromy" Kč olej na dřevě, signováno, vzadu razítka Choděrovy galerie v Praze, období 1. republiky, sbírková práce, 21 x 30,5 (28,5 x 38,5) Rolín Viktor malíř a grafik, narozen ve Varšavě, studia na malířské akademii v Petrohradě a v Mnichově u profesora Sambergera, zastoupen v řadě významných sbírek, zemřel v koncentračním táboře Mauthausenu (Toman) 113 Šimůnek Karel ( ) "Dáma v secesním klobouku" Kč akvarel, signováno, 49 x 33 (54 x 37,5) Šimůnek Karel malíř, ilustrátor, pražská akademie u Brožíka a Pirnera, pět let řídil Topičův salon, osmnáct let působil _ 14 _

15 jako scénárista a navrhovatel kostýmů Národního divadla, řada ocenění a zastoupení v řadě galerií, byl ilustrátorem a akvarelistou Maroldova typu, svým mistrovstvím v akvarelu se vyrovnal Maroldovi (široký text v Tomanovi, Lexicon of the CVA) 114 Naske František Xaver ( ) "Dívka s lyžařskou holí" Kč olej na lepence, signováno, 49,5 x 28,5 (62 x 41) Naske František Xaver malíř, grafik, narozen v Praze, soukromá studia u malířů Slabocha a Reisnera, potom na pražské akademii u Roubalíka a Schwaigera, obdržel stipendium za portrét lidového satirika L. Šmída, díky němuž absolvoval studijní cestu, v Londýně studoval portrét 18. století, vytvořil řadu portrétů uměleckých osobností, výstavy doma i v zahraničí (vynikající reference v Tomanovi, Slovník Chagall) 115 Procházka Jaro (1886-) "Zimní náměstí s kašnou" Kč olej na kartonu, signováno, datováno 1928, 21 x 31 (28,5 x 39) Procházka Jaro významný malíř měst a figuralista, narozen v Praze, žák profesora Jakesche, v roce 1931 obdržel výroční cenu za soubor obrazů evropských měst, řada studijních cest po Evropě (v Tomanovi celostránkový text) 116 nesignováno "Koně a psi" Kč olej na plátně, druhá polovina 19. století, luxusní řezbovaný a zlacený rám, dřevo a masa, 65 x 46 (83 x 65) 117 Duša Ferdiš ( ) "Orlová" Kč pastel na papíře, signováno, datováno Orlová 29, ve výřezu 25 x 46 (56 x 74) Duša Ferdiš významný grafik, malíř, keramik a ilustrátor, narozen ve Frýdlantu, založil a vedl Jaroňkovy keramické dílny v Rožnově, studoval kresbu v Německu, člen Hollaru, řada výstav, výstavy doslova po celém světě - ve Vídni, Benátkách, Moskvě, Leningradě, New Yorku, Varšavě, vystavoval s Uměleckou besedou, Hollarem, v Topičově saloně, zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha, Národního muzea Praha, Slovenské národní galerie v Bratislavě, jeho práce jsou ve Varšavě, Švýcarsku, Moskvě, ve Frýdlantu nad Ostravicí samostatná galerie věnovaná tvorbě tohoto umělce (Toman, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA) 118 Gabriel J. "Kostel sv. Rocha v Olomouci" Kč olej - tempera na kartonu, signováno, vzadu autorský štítek z roku 1943 skupiny Olomouckých výtvarníků, spolu s rámem vynikající celek, 33 x 41 (51 x 60) 119 Clement C. "Zámecká slavnost" Kč olej na plátně, signováno, 19. století, 63 x 90 (90 x 120) 120 nesignováno "Romantická krajina s figurální stafáží" Kč olej na plátně, druhá polovina 19. století, vzadu opravy plátna, 58 x 77 (78 x 95) 121 Sedliský Ivan ( ) "Dívka a město" Kč mistrovská galerijní kresba tužkou, signováno, kolem roku 1975, příjemná komorní práce malíře známého svými monumentálními plátny, ve výřezu 24 x 34 (35,5 x 45) Sedliský Ivan malíř, grafik, narozen v Ostravě, studia na Akademii v Praze u Nechleby, významný figurální malíř monumentálních prací, řada publikací o tomto velmi zajímavém umělci, jehož práce jsou na hraně reálné mystiky s řadou _ 15 _

16 složitých symbolů, zastoupen ve Středočeské galerii v Praze (Slovník Chagall, Lexicon of the CVA) 122 Gantner Hanuš ( ) "Zastavení u kapličky" Kč akvarel, signováno tužkou, kolem roku 1890, určeno majitelem, ve výřezu 18 x 15 (42 x 34) Gantner Hanuš malíř, narozen ve Feldkirchen ve Vorarlbergu, zemřel v Jindřichově Hradci, žák Akademie ve Vídni a Mnichově u profesora Zügela (Toman) 123 Moravec Alois ( ) "Hrad mezi stromy" Kč lept, signováno, kolem roku 1940, 38 x 28 (41,5 x 31) Moravec Alois skvělý malíř a grafik, studia na UMPRUM u Kysely, Dítěte, Hofbauera a na pražské akademii v grafické speciálce u Švabinského, člen Umělecké besedy, SČUG HOLLAR a dalších, více než padesát výstav, medaile na světové výstavě v Paříži 1937, Zasloužilý umělec, výroční cena AKADEMIE VĚD, velká řada výstav, jen literatura o tomto významném umělci zabírá ve Slovníku Chagall celostránkový sloupec (Toman, Slovník Chagall) 124 Šimorda Alois (1887-) "Světlo v podzimním lese" Kč olej na tvrzené lepence, signováno, kolem roku 1940, kvalitní práce malíře, který měl v Brně stálou výstavu, 24 x 36 (35 x 46) Šimorda Alois malíř v Brně, narozen v Kostelci u Holešova, výtvarně se vzdělával soukromě, věnoval se malbě krajin a zátiší (Toman, Slovník Chagall) 125 Carbol "Zima pod Beskydami" Kč akvarel, signováno, kolem poloviny minulého století, náročná plátěná pasparta, ve výřezu 20 x 30 (42 x 50) 126 Hykyš "Kytice ve džbánu" Kč olej - tempera, signováno, datováno 1962, velmi kvalitní profesionální práce, 61 x 50 (69,5 x 58,5) 127 Pošar Miloš (1924-) "Kotel - Předjaří" Kč mistrovská galerijní tempera, signováno, datováno 1960, vzadu štítek a razítko ČFVU, skvělá práce významného malíře, sběratelsky vzácné období, ve výřezu 30,5 x 42,5 (47 x 62) Párová k následující položce č. 128 Pošar Miloš malíř, narozen v Červeném Kostelci, studoval na Akademii v Praze u profesora V. Rady, byl členem Sdružení pražských výtvarných umělců - malířů, s nimiž vystavoval, je malířem krajinářem, zastoupen v řadě galerií, včetně Národní galerie v Praze, řada výstav (Slovník Chagall) 128 Pošar Miloš (1924-) "Chalupa na Benecku" Kč mistrovská galerijní tempera, signováno, datováno 1960, vzadu štítek a razítko ČFVU, skvělá práce významného malíře sběratelsky vzácné období, ve výřezu 31 x 43 (47 x 62) Párová k předcházející položce č Mervart Augustin ( ) "Dubrovník" Kč mistrovský galerijní akvarel, signováno, datováno , výborná komorní práce významného moravského krajináře 12,5 x 17 (32 x 36,5) Mervart Augustin významný moravský malíř krajinář, narodil se v Krásně nad Bečvou, studoval sochařství u profesora _ 16 _

17 F. Hrachovce, A. Balána, základy malířství získal u B. Jaroňka, žil a tvořil v Přerově, člen SVU Mánes, od roku 1910 se účastnil všech členských výstav, více než 30 výstav u nás i ve světě, Kodaň, New York, atd., zastoupen v mnoha galeriích, včetně galerie Národní, jeden z nejlepších moravských malířů (Toman, Slovník Chagall) 130 Placatka Ladislav ( ) "Zátiší šťastného hráče - pohár, dýmka, hrací kostka" Kč mistrovský galerijní olej na desce, signováno, kolem roku 1975, vzadu štítek a razítko ČFVU, skvělá práce malíře, který má specifický okruh svých obdivovatelů a sběratelů, 30 x 40 (40 x 49,5) Placatka Ladislav malíř, grafik, fotograf, studoval ve speciální figurální škole u profesora Rady na AVU v Praze, původním povoláním fotograf, věnoval se malbě, grafice, knižní ilustraci (Slovník Chagall) Na naší poslední aukci v Ostravě byl prodán obraz velikosti 50x40 od tohoto autora cca za Kč (včetně aukčního poplatku) 131 Placatka Ladislav ( ) "Zátiší šťastného vědce - konvice, kniha, krystal a lékárenská nádoba" Kč mistrovský galerijní olej na desce, signováno, kolem roku 1975, vzadu štítek a razítko ČFVU, další skvělá práce známého malíře ostravského regionu, 30 x 40 (40 x 50) 132 Hosperger Emanuel (1891-) "Příboj na mořském pobřeží s ptáky" Kč mistrovský galerijní olej na desce - sololitu, signováno, kolem roku 1925, vysoce kvalitní, působivé a reprezentativní, krásný dobový rám, 50 x 70 (66 x 85) Hosperger Emanuel narozen v Karlíně, studia na Akademii v Mnichově u profesora Brucknera, byl velmi ovlivněn Benešem Knüpferem při jeho pobytu v Praze v roce 1908, proslavil se svými pracemi z francouzské a italské Riviéry, Sardinie, Korsiky a dalmatského pobřeží, významný malíř mořské tématiky (Toman, Slovník Chagall) Nejlepší práce tohoto malíře nabízená na naších aukcích 133 Pavlík Václav ( ) "Letní kytice" Kč mistrovský galerijní olej na tvrzené malířské lepence, signováno, skvělá práce malíře, jehož obrazy s námětem kytic jsou známy po celé Evropě, příjemná vánoční nabídka, 80 x 60 (83 x 63) Pavlík Václav malíř, grafik, scénograf, studium na odborné škole pro umělecko-průmyslové zpracování kovů v Hradci Králové, dále na pražské akademii u prof. Drahoňovského, Mařatky, Bendy, Španiela, Brunnera, člen UB, Sdružení výtvarníků v Praze, účastnil se zlínských salonů, významný malíř, jehož práce jsou umístěny v Národní galerii Praha, v Musée Jeu de Paume v Paříži, GHMP, ve Východočeské galerii v Hradci Králové, Krajské galerii ve Zlíně a dalších, za obraz Slunečnice z roku 1937 obdržel v roce 1938 Výroční cenu České akademie věd a umění, vynikající malíř květin (Slovník Chagall, Lexicon of the CVA) 134 Cundrla František (1943-) "Ležící ženský akt" Kč mistrovská lavírovaná kresba, signováno, datováno 1995, kvalitní reprezentativní práce malíře zastoupeného nejen v Národní galerii Praha, ale také v řadě dalších sbírek včetně zahraničí, ve výřezu 33 x 61 (67 x 93) Cundrla František malíř, pedagog, rodák ze Strážnice, studia na SUPŠ v Uherském Hradišti u Blažka, Hrocha, Berana, Jaška, Kubíčka, na akademii v Praze u prof. Jiroudka a Součka, pedagogicky působil na SUPŠ v Uherském Hradišti, od roku 1987 na ČVUT Praha, fakulta architektury, řada výstav, v roce 1965 ve Francii, Plovdiv (Slovník Chagall, Lexicon of the CVA) 135 Sládek Jan ( ) "Bohatá kytice ve džbánu" Kč mistrovský galerijní olej na plátně, signováno, kolem poloviny minulého století, krásná a působivá práce skvělého malíře, grafika a scénografa, pěkná vánoční nabídka, 65,5 x 50,5 (78,5 x 63,5) Sládek Jan malíř, grafik, scénograf, kostýmní výtvarník, pedagog, narozen v Ostravě-Kunčicích, soukromá studia u prof. Ungermanna, pedagogicky působil na Škole umění ve Zlíně a na DAMU, katedra scénického výtvarnictví, grafik a výtvarník divadla v Ostravě, vydal cyklus z prostředí železáren, řada výstav, významný umělec regionu 20. století (Slovník Chagall, Lexicon of the CVA) _ 17 _

18 136 Bílek František ( ) "Život lásky je tůň slz" Kč mistrovský galerijní dřevoryt, signováno, období secesního symbolismu, kolem roku 1910, skvělá práce významného umělce sbírkový i muzeální velký grafický list, ve výřezu 31 x 26,5 (68,5 x 51,5) Bílek František vynikající český malíř, grafik, řezbář atd., zastoupen v Národní galerii a v řadě světových galerií, v Praze má samostatné muzeum a galerii - Bílkova vila, vynikající český malíř a sochař v období secesního symbolismu (Toman) 137 Souček Karel ( ) "Dívka v negližé při umývání" Kč mistrovská galerijní kombinovaná technika - tuš, kvaš, akvarel, signováno, datováno 1963, skvělá práce člena Skupiny 42, zastoupen ve všech známých i v řadě neznámých galerií, kvalitní dobový rám, v poslední době na trhu ojedinělé 62,5 x 45 (69 x 51,5) Souček Karel výborný český modernista, studia na UPŠ Praha a AVU Praha, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar, Svazu čs. výtvarných umělců, tvůrčí skupiny Říjen, Svazu českých výtvarných umělců, profesor na akademii v Praze, řada samostatných výstav, účastnil se mnoha kolektivních výstav doma i v zahraničí, vystavoval např. v Antverpách, Benátkách, Berlíně, Bruselu, Lutychu, Lucernu, Moskvě, New Yorku, Sao Paulu, Řezně, Vídni, zastoupen v mnoha galeriích, široce zastoupen v Národní galerii Praha, známý a hledaný malíř dvacátého století, uváděn v literatuře (Toman, Slovník Chagall) 138 Zábranský Adolf ( ) "Dívka u šicího stroje v interiéru" Kč mistrovský galerijní kvaš - tempera, signováno, kolem roku 1940, mimořádně kvalitní práce významného malíře, jedna z jeho nejlepších, nabízených za posledních deset let na trhu, ve výřezu 40 x 55 (70 x 83) Zábranský Adolf studium na UPŠ u Kysely a na AVU u Nowaka, významný malíř, řada výstav a ocenění, např. Mezinárodní cena H. Ch. Andersena z roku 1971 (Toman, Lexicon of the CVA) 139 Procházka Lubomír (1922-) "Květiny ve váze" Kč olej na lepence, signováno, datováno 1976, příjemná komorní práce malíře a operního pěvce, sólisty Národního divadla v Praze a Ostravě, 35 x 25,5 (38 x 28,5) Procházka Lubomír malíř, operní pěvec, narozen v Praze, malbu studoval soukromě, základy získal během studia gymnázia u malíře K. Materny a S. Vonáska, jeho tvorbu výrazně ovlivnil impresionismus a malíři A. Fišárek, B. Dvorský a F. Jiroudek (Slovník Chagall) 140 Wünsche Vilém ( ) "Sbírání uhlí na haldě" Kč mistrovský galerijní olej na desce, signováno, datováno 1934, mimořádně kvalitní obraz národního umělce ze skvělého malířského období, patří mezi silné obrazy ze sociální tématikou vůbec, vysoká galerijní hodnota, 66,5 x 47,5 (82 x 64) Wünsche Vilém malíř, ilustrátor, narozen v Šenově ve Slezsku, kde také zemřel, studia v Praze na UPŠ a na AVU u prof. Švabinského, stipendium v Paříži, 1931 čestný studijní rok na AVU Praha, výstavy v Ostravě, Praze, Lodži a v řadě dalších měst ostravsko-karvinského regionu, v roce 1995 zastoupen na výstavě Regionální umění ve sbírkách GVU v Ostravě, Národní umělec, jeden z nejvýznamnějších malířů našeho regionu (Toman, Lexicon of the CVA) NEOBRAZOVÁ ČÁST pol Plastika "Odpočívající srnec" Kč porcelán malovaný, značeno starou značkou ROYAL DUX, kolem roku 1960, značka ROYAL DUX je považována zejména v anglo-saském světě za sběratelsky velmi cennou, výška 17 cm, délka 24 cm 142 Plastika "Papoušek" Kč porcelán ručně malovaný, značeno ENS, kolem roku 1930, velká, velmi působivá reprezentativní socha, krásný sbírkový kus výška 40 cm _ 18 _

19 143 Souprava šesti kusů "Římanek" Kč číše na likéry na vysoké štíhlé noze, kulpy sklo vrstvené, probrušované, nohy sklo broušené do šesti faset, Čechy, MOSER kolem roku 1935, kulpy v barvě červené, modré a žluté, výška 14,5 cm 144 Ruský samovar Kč kov poniklovaný, upomínkový model umístěný na tácku, datováno 1984, značeno, výška 13,5 cm, délka tácku 14 cm 145 Plastika "Pierot s loutnou" Kč mramor bílý a růžový, značeno GOLDSCHEIDER, kolem roku 1920, výška 37 cm Pro vánoční aukci slevněno 146 Plastika "Číňan s konvicí" Kč porcelán ručně malovaný, značeno ROYAL DUX, signováno modelérkou Königovou Karolínou narozenou 1866, limitovaná série kolem roku 1925, mistrovský, zcela ojedinělý sbírkový kus, mimořádně skvělá vánoční nabídka, výška 50 cm Prozatím u naší společnosti neobchodováno 147 Peněženka dámská Kč ve zlacené mosazné montáži jsou umístěny dvě strany ze slonové kosti, uvnitř dvě přihrádky na mince, vyloženo hedvábím kolem roku 1800, sbírkový i muzeální předmět, hedvábí poškozeno, 1 x 6,5 x Korbel hornický Kč porcelán bílý, spodní část zasazená v cínu, víčko cínové, zdobené hornickými kladívky, kolem roku 1900, velmi elegantní dobrý stav, výška 18 cm 149 Přívěsek na řetízek Kč jemná figurální řezba ve slonové kosti, v oválu stojí dívka v secesním oblečení, vše ve stylu secese, výška 6,5 cm 150 Plastika "Skotský dudák" Kč porcelán ručně malovaný, značeno ROYAL DUX, první polovina 20. století, mistrovská práce, výborný stav, unikátní sběratelský, galerijní i muzeální kus, SKVĚLÉ, výška 40 cm Limitovaná série na export, doposud jsme nezaznamenali výskyt na našem trhu 151 Dóza s víkem "Auto Cookies " Kč keramika glazovaná, nápis na chladiči auta, určeno na drobné pečivo, sušenky apod., výška 25 cm, šířka 16 cm, hloubka 20 cm Pochází ze sbírky v Kanadě 152 Dóza s víkem "Máma medvědice" Kč keramika glazovaná, malovaná, určeno na drobné pečivo, sušenky apod., výška 29 cm, průměr 22 cm Pochází ze sbírky v Kanadě 153 Dóza s víkem "Sněhulák" Kč keramika glazovaná, malovaná, určeno na drobné pečivo, sušenky apod., výška 27,5 cm, průměr 22 cm Pochází ze sbírky v Kanadě 154 Talíř vánoční Kč porcelán modro bílý, zdobený dekorem Betlému, značeno MÍŠEŇ - zkřížené meče pod polevou, kolem roku 1950, průměr 25 cm _ 19 _

20 155 Talíř vánoční Kč porcelán, datováno 1988, značeno M.I. HUMMEL Goebel, původní balení, příjemný sbírkový kus i vkusný dárek průměr 10 cm, kazeta 10,5 x 10,5 156 Pouzdro Kč určeno na čtyři krabičky zápalek pro stolování, pro kuřáky doutníků nebo ke krbu, značeno emblémem zeměkoule kolem roku 1920, sběratelská i funkční rarita, 10,5 x 10,5 157 Hra šachy Kč šachovnice dřevěná, figurky cínové, cínové figurky jsou samostatným sběratelským oborem, navíc cínová hra šachů patří mezi luxusní výrobky, kolem poloviny minulého století, jedna figurka poškozená, lze opravit, výška krále 6,5 cm, kazeta 28 x 29 x Váza Kč sklo secesní v odstupňovaných tónech zelené barvy, bohatě figurálně plasticky zdobené motivem dravého ptáka a kachen, malba zlatým em, kolem roku 1900, krásný kus do loveckého pokoje, výška 29 cm, spodní průměr 12 cm 159 Sbírka osmi ženských čepců ke krojům Kč tři kusy jsou háčkované a vyšívané z oblasti Českotěšínska, pět kusů je vyšívaných zlatou nebo stříbrnou nití, mimořádně luxusní provedení, jedinečná kolekce je umístěná v biedermeierské vitríně, čepce jsou z přelomu 18. a 19. století vitrína z 19. století, výška vitríny 60,5 cm, šířka 39,5 cm, hloubka 28 cm MUZEÁLNÍ UNIKÁT 160 Podélně vyříznutá část sarkofágu, Egypt z poloviny devátého století před Kristem Kč jde o část 35x18 cm tvořenou vrstvami slepených tkanin, nahoře je krycí vrstva štuku s dobře dochovanou polychromní výmalbou a s texty náboženské povahy ve čtyřech svislých a jednom vodorovném pásu, z textu také vyplývá jméno majitelky TAŠEPE(T) NECHE(T). V horní části výmalby je bohyně NECHBET, v dolní části bůh SOKAR PŘILOŽEN POSUDEK ČESKÉHO EGYPTOLOGICKÉHO ÚSTAVU UNIVERZITY KARLOVY V PRAZE MŮŽE KOUPIT POUZE OBČAN ČESKÉ REPUBLIKY PROTI PODPISU UNIKÁTNÍ sběratelský a muzeální kus, MIMOŘÁDNÁ VÁNOČNÍ NABÍDKA OBRAZOVÁ ČÁST pol nesignováno "Benátky (?)" Kč mistrovská galerijní kresba tuší kolorovaná akvarelem, signum nenalezeno, kolem roku 1920, luxusní dubový dobový rám se zlacenou vnitřní lištou, 50 x 40 (61,5 x 51,5) 162 Wagner Josef ml. (1938-) "Krajina" Kč olej na plátně, značeno, práce Josefa Wagnera z roku 1971, vzadu štítek ČSFVU, 64 x 84 (75 x 95) Wagner Josef ml. malíř, grafik, architekt, pedagog, představitel současného českého malířství, věnoval se také scénografii a fotografii, narodil se v Praze v umělecké rodině Josefa Wagnera ( ), významného sochaře, sochařkou byla i matka Marie Wagnerová Kulhánková ( ) a bratr Jan Wagner ( ), studoval na VŠUP v Praze obor architektury, po ukončení studia se věnoval projektování obytné a zahradní architektury, zúčastnil se mnoha architektonických soutěží, krátce působil jako scénograf v Divadle za branou, 30 let se zabýval instalacemi výstav výtvarného umění jako hlavní architekt výstavního ústředí SČVU, spolupracoval s Národní galerií v Praze. Žije a tvoří v Praze, malovat začal v roce 1957, témata čerpal z Prahy, zejména Holešovic a jejich přístavu, po okupaci v roce 1968 se obrátil k obecným tématům zátiší a krajin, dominujících věží a jeřábů, vytvořil široce pojaté cykly Hlavy (Hlava učitele, Vyšetřovatele K., Vyšetřovatele L., Dezertéra, Vykonavatele policejních rozkazů), Lebky, Pocty, Bestiář _ 20 _

Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč

KATALOG 64. AUKCE 22. 3. 2009 BRNO

KATALOG 64. AUKCE 22. 3. 2009 BRNO BAJKY STARÉHO ČIPU 14 Sladkokysele Okurka žila ve sladkokyselém nálevu tak dlouho, až z toho byla celá tumpachová a začala propadat depresím. Jak to se mnou vlastně je? Jsem sladká nebo kyselá? Dobrá,

Nejdražší starožitnosti prvního pololetí Nejdražší starožitnosti prvního pololetí Starožitnosti vydražené od ledna do června 2014 text SKŘIVÁNEK JAN datum 15.07.2014 Ceny starožitností se pohybují o řád jinde než ceny obrazů, pro obě kategorie

KATALOG 63. AUKCE 14. 12. 2008 BRNO

KATALOG 63. AUKCE 14. 12. 2008 BRNO BAJKY STARÉHO ČIPU 10 Metr a decimetr Jeden soukromý metr, jak byl měřením celý unavený, se rozhodl, že si potřebuje odpočinout, a tak se trošku natáhl. Od té chvíle měl při poměření jinými metry sto deset

KATALOG 97. AUKCE 10. 5. 2009 OSTRAVA BAJKY STARÉHO ČIPU. 16 Etiketa. BAJKY STARÉHO ČIPU (žánr: pokec s naučením)

KATALOG 97. AUKCE 10. 5. 2009 OSTRAVA BAJKY STARÉHO ČIPU. 16 Etiketa. BAJKY STARÉHO ČIPU (žánr: pokec s naučením) BAJKY STARÉHO ČIPU 16 Etiketa Jeden zaměstnanec, který byl zaměstnancem tak dlouho a měl takový všeobecný respekt, že samojediný vydal za celý odborový svaz, se ani trošíčku nesmířil s novým šéfem, a ještě

KATALOG 111. AUKCE OSTRAVA 28. 4. 2013. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o.

KATALOG 111. AUKCE OSTRAVA 28. 4. 2013. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o. KATALOG 111. AUKCE OSTRAVA 28. 4. 2013 Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG

800 Kč Kubašta Vojtěch. 800 Kč Kubašta Vojtěch

800 Kč Kubašta Vojtěch. 800 Kč Kubašta Vojtěch 1 "Valdštejnská zahrada - Praha" 800 Kč Kubašta Vojtěch (1914-1992) mistrovská originální litografie kolorovaná akvarelem, signováno v desce monogramem VK, vpravo dole tužkou, vlevo dole tužkou orig. akv,

Dějepisná olympiáda 37. ročník 2007/2008

Dějepisná olympiáda 37. ročník 2007/2008 Č. Jméno.. Adresa školy.. Adresa bydliště.. (Jméno a adresu vyplňte až po ukončení soutěžního kola, především u prací postupujících do vyššího kola.) Národní institut dětí a mládeže MŠMT, Sámova 3, 101

Lidé a jejich míry Kánon lidské postavy podle Leonarda da V. kresba tužkou Leonardo da V. video (dokument BBC) beseda smyslové citlivosti IX. Lidé a jejich míry Kánon lidské postavy podle Leonarda da V. kresba tužkou Leonardo da V. video (dokument BBC) beseda Odvodí na živém modelu základní proporce lidské postavy. Zjistí

Více za méně každý den!

Více za méně každý den! Měkký ručník s ozdobnou výšivkou, různé barvy, 50 90 cm Kč 70 140 cm Kč 249,- Dekorativní povlečení na polštář se skandinávským vzorem, šedá barva, různé motivy, 40 x 40 cm Ozdobný rámeček na 4 fotografie

15. 6. 2014 FRANTIŠEK VOBECKÝ - POZŮSTALOST

www.glamur.cz * chrom žárovka není součástí svítidla * černý dřevěný stojan, chromované doplňky žárovka není součástí svítidla

www.glamur.cz * chrom žárovka není součástí svítidla * černý dřevěný stojan, chromované doplňky žárovka není součástí svítidla S001 * chrom ROZMĚRY (cm) : v 195 x š 37 x h 37 CENA: 21 546,- Kč bez DPH HMOTNOST: 10 kg ŽÁROVKA: E27, 60W, 1 ks S002 * černý dřevěný stojan, chromované doplňky ROZMĚRY (cm) : v 102 x š 44 x h 43 CENA:

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP

www.sypka.cz strana 2

www.sypka.cz strana 2 V www.sypka.cz strana 2 SOBOTA 19. 5. 2012 od 13.30 hodin www.sypka.cz (pozor, nová adresa!) (nová adresa!) strana 7 Bez názvu Záda I., 1992 / 599 Záda II., 1992 / 599 / 519 Bez názvu / 759 Bez názvu,

Narodil se 30. dubna 1877 v Jemnici jako jeden z osmi dětí chudého jemnického síťaře. Roman Havelka - malíř Narodil se 30. dubna 1877 v Jemnici jako jeden z osmi dětí chudého jemnického síťaře. Měšťanskou školu vychodil v Jihlavě, kam se roku 1885 rodina přestěhovala. V roce 1892 byl přijat

www.sklovitraz-skuhravy.cz

www.sklovitraz-skuhravy.cz www.sklovitraz-skuhravy.cz příklady restaurátorských prácí RESTAUROVÁNÍ VITRAJÍ CHRÁMU SV. BARBORY v kutné hoře Pohled na velkou malovanou vitraj západního průčelí z roku 1903 od Františka Urbana Poslední

LEDEN 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

LEDEN 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 LEDEN Diptych vídeňský Pavlína Rejtharová Dřevěné destičky plátnem potažené, křídový podklad s vyrytou a černě vytaženou kresbou, tempera. Pravděpodobně cestovní oltářík. Levá strana představuje matku

Katalog výrobků z umělého kamene KORTE

Katalog výrobků z umělého kamene KORTE TETRAM, s.r.o. Mírové náměstí 86 CZ 294 01 Bakov nad Jizerou Tel. + Fax: +420 326 781 541 E-mail: obchod@tetram.cz Internet: www.tetram.cz Katalog výrobků z umělého kamene KORTE 2. část dekorativní výrobky

KATALOG 85. AUKCE BRNO 16. 3. 2014. Obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno

KATALOG 85. AUKCE BRNO 16. 3. 2014. Obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG V neděli 16. března 2014 od 11 hodin pořádá

veškerou lásku, jemnější cit srdce svého věnoval jsem té vší malichernosti a podlosti prosté přírodě PRACOVNÍ LISTY PRO DOSPĚLÉ A N T O N Í N C H I T T U S S I veškerou lásku, jemnější cit srdce svého věnoval jsem té vší malichernosti a podlosti prosté přírodě Antonín Chittussi se narodil roku 1847 v

TECHNICKÉ ÚDAJE. Rozměry H x L x D x Ø (cm) Obrázek Kód Název Kategorie, Barva, Doplňky. Povrchová úprava, Popis INTERIÉROVÝ NÁBYTEK 20-1001 DVORAK Konferenč.stolek - rám, Grafit Deska - dřevo VIVA 18-6000, MARIA 18-6001 H:42 L:72,5 D:72,5 Interierová úprava. 20-1002 DVORAK Jídelní stůl - rám čtvercový, Grafit Deska

Fotografický archiv Etnografického ústavu Moravského zemského muzea Helena Beránková, říjen 2011

Fotografický archiv Etnografického ústavu Moravského zemského muzea Helena Beránková, říjen 2011 Fotografický archiv Etnografického ústavu Moravského zemského muzea Helena Beránková, říjen 2011 Historie a obsah, uložení negativního a pozitivního materiálu, využití fondu Lepenkové desky na pozitivy,

Anotace Autorka Výstavy. Plastiky Obrazy Kresby Mandaly Mozaiky

Anotace Autorka Výstavy. Plastiky Obrazy Kresby Mandaly Mozaiky Anotace Autorka Výstavy Plastiky Obrazy Kresby Mandaly Mozaiky Prostředí jenž kolem sebe každý z nás každodenně vytváří je ovlivněno touhou po životě. Její hodnotu máme nastavenou uvnitř svého srdce a

STERLING SILVER Made in Germany

STERLING SILVER Made in Germany Již od 18. století je Pforzheim znám jako středisko Kdo byl Otto Hutt? zpracování drahých kovů. V malých řemeslných dílnách stejně jako v průmyslových závodech zde vyrábějí zlaté a stříbrné šperky, hodinky

Hrnky Hrnek klasik Klasický bílý hrníček 330ml, vhodný pro mytí v myčce, kvalita A+, potisk až 85x215 mm. Hrnek bílý, úzký.

Hrnky Hrnek klasik Klasický bílý hrníček 330ml, vhodný pro mytí v myčce, kvalita A+, potisk až 85x215 mm. Hrnek bílý, úzký. Hrnky Hrnek klasik Klasický bílý hrníček 330ml, vhodný pro mytí v myčce, kvalita A+, potisk až 85x215 mm Váha: +- 330g Hrnek bílý, úzký Bílý hrníček 300ml, nízká hmotnost, vhodný pro mytí v myčce Výška:

KATALOG 106. AUKCE OSTRAVA 18. 12. 2011. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, staroţitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o.

KATALOG 106. AUKCE OSTRAVA 18. 12. 2011. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, staroţitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, staroţitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace staroţitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG Společnost AAA s.r.o. pořádá svou 106.

KATALOG 107. AUKCE OSTRAVA 26. 2. 2012. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, staroţitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o.

KATALOG 107. AUKCE OSTRAVA 26. 2. 2012. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, staroţitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, staroţitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace staroţitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG Společnost AAA s.r.o. pořádá svou 107.

Ozdoby z foukaných perlí. Ozdoby z foukaného skla. Simaxové svícny. Simaxové svícínky Ozdoby z foukaných perlí Tradiční korálkové ozdoby z foukaných dutých perlí, možný výběr z bohaté kolekce na základě poptávky. Malé ozdoby do 10 cm 25-001 Cena: 60,- až 150,- Kč/ks dle velikosti, složitosti

Pro školní rok 2012/13 vyhlašuji následující témata povinné a nepovinné profilové části maturitní zkoušky:

Pro školní rok 2012/13 vyhlašuji následující témata povinné a nepovinné profilové části maturitní zkoušky: Pro školní rok 2012/13 vyhlašuji následující témata povinné a nepovinné profilové části maturitní zkoušky: Platí pro profilovou část maturitní zkoušky jarního a podzimního zkušebního období. Termíny konání

vzniká koncem 19. století a trvá do konce 1. svět. války měla být východiskem z krize, ve které se ocitla architektura v období historismu reakce

vzniká koncem 19. století a trvá do konce 1. svět. války měla být východiskem z krize, ve které se ocitla architektura v období historismu reakce vzniká koncem 19. století a trvá do konce 1. svět. války měla být východiskem z krize, ve které se ocitla architektura v období historismu reakce proti průmyslové civilizaci Secesi charakterizuje přesycenost

KATALOG 78. AUKCE BRNO 13. 5. 2012. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o.

KATALOG 78. AUKCE BRNO 13. 5. 2012. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG Společnost AAA s.r.o. pořádá svou 78.

FRANTIŠEK KUPKA ÚROVEŇ A. I. Dvě vlasti

FRANTIŠEK KUPKA ÚROVEŇ A. I. Dvě vlasti FRANTIŠEK KUPKA ÚROVEŇ A I. Dvě vlasti Malíř František Kupka (1871-1957) pocházel z východních Čech. Dětství prožil v Dobrušce, kde se vyučil sedlářem. Díky svému výtvarnému talentu byl však doporučen

Ročník VII. Výtvarná výchova. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Průřezová témata. Kompetence Očekávané výstupy. Mezipřed.

Ročník VII. Výtvarná výchova. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Průřezová témata. Kompetence Očekávané výstupy. Mezipřed. IX Barevné cvičení Podzim Kolik barev má podzim Tempera, akvarel Detail obličeje oko, ucho, ústa Hlava z profilu Hlava en face Kresba tužkou Beseda o umění J. Mánes: Josefína Video Mistrovská díla z českých

M I K U L Á Š S K Á A U K C E 6. P R O S I N C E 2 0 1 5 AAAs.r.o. B R N O, J Í L O V Á 2

M I K U L Á Š S K Á A U K C E 6. P R O S I N C E 2 0 1 5 AAAs.r.o. B R N O, J Í L O V Á 2 LOT 1 Kalvoda Antonín (1907-1974) "Profil dívky v šátku"... 900 Kč litografie, signováno perem vpravo dole, první polovina minulého století. Obraz pochází ze sbírky brněnského architekta Valentina Hrdličky

Design tužkou a ve 3D

Design tužkou a ve 3D Design tužkou a ve 3D Design nádobí VY_32_ZAZNAM_Design1r0110 Hana Děcká Design nádobí v historii Pravěk různé zdobení keramiky 3500 př. n. l.mezopotámie hrnčířský kruh Kvalita a dekor nádobí odznak příslušnosti

SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU POHLEDNICE

SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU POHLEDNICE SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU POHLEDNICE Muzejní sbírka pohlednic patří k nejbohatším, čítá několik tisíc kusů, přičemž její velká část je zatím uložena jako netříděný fond. Vedle místopisných tématik jsou

obrázky dětských autorů

obrázky dětských autorů obrázky dětských autorů 1.Barevné ladění 2. Drak 3.Duha 4. Jablko 5. Den s beruškou 6. Koník 7. Magický strom 8. Pejsek 9. Podzim 10. Podzimní skřítek 11. Rukavice 12.Slunce v duze 13. Duhové srdce 14.

Galerie a muzea... tipy pro váš Londýnský program

Galerie a muzea... tipy pro váš Londýnský program Galerie a muzea... tipy pro váš Londýnský program Galerie Tate Modern Tate Modern je galerií moderního umění, nachází se v budově původní elektrárny Bankside. Turbínová hala, kde se nacházel elektrický

Příklady autoritních záznamů Příloha k certifikované metodice Tvorba autoritních záznamů pro potřeby muzeí a galerií Příklady autoritních záznamů Příloha k certifikované metodice Tvorba autoritních záznamů pro potřeby muzeí a galerií Uvedené příklady představují určité typy autoritních záznamů, u nichž chceme upozornit

S T A T U T Á R N Í M Ě S T O L I B E R E C

S T A T U T Á R N Í M Ě S T O L I B E R E C S T A T U T Á R N Í M Ě S T O L I B E R E C 9. zasedání zastupitelstva města dne: 29. 10. 2015 Bod pořadu jednání: Návrh na udělení čestného občanství města v letech 2015 a 2016 a medaile města v roce

E X C L U S I V E C O L L E C T I O N M I L L E N I U M 2 0 1 1 limited edition catalogue mango decor 2011

E X C L U S I V E C O L L E C T I O N M I L L E N I U M 2 0 1 1 limited edition catalogue mango decor 2011 E XC L U S I V E C O L L E C T I O N M I L L E N I U M 2 0 1 1 limited edition catalogue mangodecor 2011 Dobrý den, vítejte v katalogu značky MangoDecor. Značka MangoDecor Vám přináší moderní designové

ZÁKLADNÍ IDENTIFIKACE

ZÁKLADNÍ IDENTIFIKACE ZÁKLADNÍ IDENTIFIKACE ID Název/motiv mozaiky MSK-OV001 Smuteční průvod Autor návrh Mira Haberernová, realizace? Datace 1966 Místo GPS souřadnice Rozměry mozaiky, umístění Výška umístění mozaiky nad zemí

FLAKONKY Číslo Výška (mm) Objem (ml) Barva flakonu Barva zdobení Tvar Zdobení Struktura Cena prodej 450097 63 7 tyrkys zlatá šestiúhelník tyrkys

FLAKONKY Číslo Výška (mm) Objem (ml) Barva flakonu Barva zdobení Tvar Zdobení Struktura Cena prodej 450097 63 7 tyrkys zlatá šestiúhelník tyrkys 450097 63 7 tyrkys zlatá šestiúhelník tyrkys kámen - 254 Kč 450197 63 7 sv. zelená zlatá šestiúhelník - - 146 Kč 450213 61 6 tm. fialová zlatá lastura rudý kámen - 269 Kč 450397 61 6 tyrkys zlatá lastura

Obraz v domácnosti. Pravidla umístění obrazu

Obraz v domácnosti. Pravidla umístění obrazu Obraz v domácnosti Pravidla umístění obrazu Závěsný obraz v interiéru bytu Správné umístění obrazu v interiéru má podporovat a zdůrazňovat umělecké hodnoty obrazu. Umístění obrazu má tvůrčí charakter,velký

Struktura sbírkových fondů Muzea východních Čech v Hradci Králové

Struktura sbírkových fondů Muzea východních Čech v Hradci Králové Struktura sbírkových fondů Muzea východních Čech v Hradci Králové Skupiny Podskupiny Počet Geologické 30685 Mineralogické 29185 Drahé kameny 350 Broušené kameny 350 Ostatní drahé kameny 0 Ostatní mineralogické

www.mcprint.cz Zakázkový potisk fotopotisk

www.mcprint.cz Zakázkový potisk fotopotisk Zakázkový potisk fotopotisk Puzzle obrázek z vlastní fotografie Puzzle obrázek z vlastní fotografie PUZZLE Puzzle obrázek formát dílky rozměr cena Kč A01 3404 152 x 102 cm 1996, A0 1748 102 x 78 cm 1146,

KATALOG 98. AUKCE 18. 10. 2009 OSTRAVA BAJKY STARÉHO ČIPU. 24 Test

KATALOG 98. AUKCE 18. 10. 2009 OSTRAVA BAJKY STARÉHO ČIPU. 24 Test BAJKY STARÉHO ČIPU 24 Test Pracovníci společnosti Srovnání & syn, spol. s r.o. dlouhodobě porovnávali zprávy přenášené dvěma typy telefonů: Exclusiv (cena 159 990 Kč) a Primitiv (cena 13 Kč). Výsledky

UMĚNÍ VELKOMORAVSKÉ ŘÍŠE

UMĚNÍ VELKOMORAVSKÉ ŘÍŠE UMĚNÍ VELKOMORAVSKÉ ŘÍŠE Výtvarné umění zahrnuje složku 1. monumentální (kamenná církevní architektura, freska) 2. užitou (zlatnictví, kovářství) ARCHITEKTURA Mikulčická trojlodní bazilika Velkomoravský

KATALOG 110. AUKCE OSTRAVA 23. 12. 2012. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o.

KATALOG 110. AUKCE OSTRAVA 23. 12. 2012. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG Společnost AAA s.r.o. pořádá svou 110.

KATALOG 109. AUKCE OSTRAVA 4. 11. 2012. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o.

KATALOG 109. AUKCE OSTRAVA 4. 11. 2012. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG Společnost AAA s.r.o. pořádá svou 109.

ZS1BP_IVU1 Interpretace výtvarného umění 1. Mgr. Alice Stuchlíková katedra výtvarné výchovy, Pedagogická fakulta, Masarykova univerzita, Brno

ZS1BP_IVU1 Interpretace výtvarného umění 1. Mgr. Alice Stuchlíková katedra výtvarné výchovy, Pedagogická fakulta, Masarykova univerzita, Brno ZS1BP_IVU1 Interpretace výtvarného umění 1 Mgr. Alice Stuchlíková katedra výtvarné výchovy, Pedagogická fakulta, Masarykova univerzita, Brno 26. 10. 2011 Slovníček V. DICKINSOVÁ, Rosie GRIFFITHOVÁ, Mari.

KATALOG 119. AUKCE - OSTRAVA - 20. 12. 2015. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o.

KATALOG 119. AUKCE - OSTRAVA - 20. 12. 2015. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG V neděli 20. prosince 2015 od 11 hodin

JIŘÍ PEŠKA (13.6.1942-18.1.2009) matematik, softwarový expert, humorista

JIŘÍ PEŠKA (13.6.1942-18.1.2009) matematik, softwarový expert, humorista BAJKY STARÉHO ČIPU 20 Bajka o životě na kouli Dvě vodní hladiny se přely, která z nich je vodorovnější. Jsem vodorovnější, protože jsem větší, tvrdila tichá hladina. Cha! Jsi tak velká, že vodorovnost

MUO dětem, žákům a studentům

MUO dětem, žákům a studentům MUO dětem, žákům a studentům nabídka vzdělávacích programů Muzea umění Olomouc http://www.olmuart.cz/vzdelavani facebook: MUO dětem září říjen 2015 Arcidiecézní muzeum Kroměříž Tel: 778 714 935 / email:

MOREX, spol. s r. o.

MOREX, spol. s r. o. Strana č.1 Číslo výrobku MOREX, spol. s r. o. Nádražní 481, 768 33 Morkovice-Slížany Tel: 573 371 044 fax : 573 370 115, e-mail : morex@post.cz, www.morex.info Maloobchodní ceník výrobků Platnost od 1.

EMISNÍ PLÁN PAMĚTNÍCH MINCÍ NA LÉTA 2016-2020. Doc. Ing. Lubomír Lízal, Ph.D. Člen bankovní rady ČNB 21. října 2014

EMISNÍ PLÁN PAMĚTNÍCH MINCÍ NA LÉTA 2016-2020. Doc. Ing. Lubomír Lízal, Ph.D. Člen bankovní rady ČNB 21. října 2014 Doc. Ing. Lubomír Lízal, Ph.D. Člen bankovní rady ČNB 21. října 2014 Legislativa Na základě zákona má Česká národní banka výhradní právo vydávat bankovky, oběžné mince i mince pamětní. Pamětní mince jsou

Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA Wichterlovo gymnázium, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA 1. Pravěké umění rozdělení na Paleolit, Mezolit a Neolit; malířství, sochařství, keramika, megalitické

Test kulturně historických znalostí. pro učební umělecké obory

Test kulturně historických znalostí. pro učební umělecké obory Celé jméno uchazeče: Test kulturně historických znalostí pro učební umělecké obory 1. Do kterého uměleckého oboru patří stavba chrám sv. Barbory v Kutné Hoře? a) užité umění b) architektura c) malířství

KATALOG 84. AUKCE BRNO 1. 12. 2013. Obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno

KATALOG 84. AUKCE BRNO 1. 12. 2013. Obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG V neděli 1. prosince 2013 od 11 hodin pořádá

Zkrácený obsah učiva a hodinová dotace

Zkrácený obsah učiva a hodinová dotace Prima A 2 hodiny týdně Zkrácený obsah učiva a hodinová dotace Jmenovka linie, bod, plocha, písmo Portrét kresba, šrafování, kánon lidské hlavy Keramika modelování základních tvarů, lepení, glazování; plastika

Více za méně každý den!

Více za méně každý den! 119 299,- Ubrus odolný vůči skvrnám s vánočním vzorem, 110 x 155 cm Talíře se zlatým vzorem: dezetrní 29 Kč hluboký 42 Kč velký 59 Kč 24 dílná sada příborů pro každou příležitost Více za méně každý den!

Hrnky. Hrnek bílý A+ Hrnek bílý extra white. Hrnek bílý malý. Hrnek bílý - srdce. Hrnek bílý - ucho srdce. do 330 ml.

Hrnky. Hrnek bílý A+ Hrnek bílý extra white. Hrnek bílý malý. Hrnek bílý - srdce. Hrnek bílý - ucho srdce. do 330 ml. Hrnky do 330 ml od 99 K č Hrnek bílý A+ ( 300 ml ) -A+ kvalita (standardní kvalita za dobrou cenu - nejprodávanější hrnek tohoto výrobce) Hrnek bílý extra white ( 300 ml ) Hrnek bílý malý ( 150 ml ) Hrnek

medievum market nabídka dárkových předmětů: http://market.medievum.cz

medievum market nabídka dárkových předmětů: http://market.medievum.cz nabídka dárkových předmětů: http://.medievum.cz 1. historická keramika: Keramika má velmi dobré termoizolační vlastnosti. Nápoj si v ní uchová dlouho svou teplotu. produkt: Pohár katalogové číslo: KE001

KATALOG 114. AUKCE - OSTRAVA - 15.6.2014. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o.

KATALOG 114. AUKCE - OSTRAVA - 15.6.2014. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o. KATALOG 114. AUKCE - OSTRAVA - 15.6.2014 Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG

Zlomené srdce ----------------- 2009 Realizace z cyklu O lásce

Zlomené srdce ----------------- 2009 Realizace z cyklu O lásce MARKÉTA KOREČKOVÁ Chrudim Narodila se v roce 1975 v Chrudimi. V letech 1989-1992 studovala na SPŠKS v Hořicích, poté v letech 1992-1999 na AVU v Praze, a to intermediální tvorbu u Milana Knížáka a sochařství

KATALOG 108. AUKCE OSTRAVA 17. 6. 2012. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o.

KATALOG 108. AUKCE OSTRAVA 17. 6. 2012. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG Společnost AAA s.r.o. pořádá svou 108.

Volná grafika, základní druhy a techniky

Volná grafika, základní druhy a techniky Volná grafika, základní druhy a techniky Grafika ve smyslu umělecké grafiky je jedním z druhů výtvarného umění. Obecně můžeme říci, že grafikou nazýváme umělecké dílo, kdy umělec použije jednu z grafických

Více za méně každý den!

Více za méně každý den! Tričko s dlouhým rukávem, dívčí nebo chlapecké, s motivy, různé vzory a barvy, 2-7 let 249,- 89,- Sada pro malého hasiče: hasičský vůz s délkou cca. 50 cm, dvě figurky a hasičská přilba v sadě Plyšový

11. společenský večer s dobročinnou aukcí

11. společenský večer s dobročinnou aukcí 11. společenský večer s dobročinnou aukcí Katalog exponátů Hlavní partner: Partneři: Neodpírej dobrodiní těm, kteří je potřebují, je-li v tvé moci je prokázat. Přísloví 3.27 Program: Prohlídka výstavy

Dokument B: Podobizna Františka Kupky a paní Eugénie Kupkové olej, 1908)

Dokument B: Podobizna Františka Kupky a paní Eugénie Kupkové olej, 1908) FRANTIŠEK KUPKA ÚROVEŇ A I. Dvě vlasti Malíř František Kupka (1871-1957) pocházel z východních Čech. Dětství prožil v Dobrušce, kde se vyučil sedlářem. Díky svému výtvarnému talentu byl však doporučen

Thomas. Pro vás a váš životní styl.

Thomas. Pro vás a váš životní styl. Thomas Pro vás a váš životní styl. Design, se kterým je radost žít a stolování je radostí. Praktické, originální, inovativní a kreativní, multifunkční a nekomplikované. Takové jsou výrobky Thomas, společnosti

FRANC R&I s.r.o. Nabízíme komplexní servis od návrhu vašeho loveckého pokoje až po jeho plné vybavení v loveckém stylu. Nabízíme kvalitu a účelnost!

FRANC R&I s.r.o. Nabízíme komplexní servis od návrhu vašeho loveckého pokoje až po jeho plné vybavení v loveckém stylu. Nabízíme kvalitu a účelnost! FRANC R&I s.r.o. preparace loveckých trofejí návrhy loveckých interiérů výroba loveckého nábytku z paroží a doplňků Vážení přátelé lovu a myslivosti, dovolte abychom Vám v krátkosti představili náš výrobní

EVIDENCE VÝUKOVÝCH MATERIÁLŮ - Výtvarný obor (VO)

EVIDENCE VÝUKOVÝCH MATERIÁLŮ - Výtvarný obor (VO) VO 1 Antika - řecká architektura *prezentace + výukový plán VO - Základy dějin umění Mgr. Edita Macků 25.9.2013 FM, YŽ, EM, SH VO 2 Antika - řecká architektura **pracovní list + metodika VO - Základy dějin

KATALOG 88. AUKCE BRNO 15. 2. 2015 OBRAZY, PORCELÁN, KURIOZITY, STAROŽITNOSTI, UMĚLECKÉ PŘEDMĚTY. AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno

KATALOG 88. AUKCE BRNO 15. 2. 2015 OBRAZY, PORCELÁN, KURIOZITY, STAROŽITNOSTI, UMĚLECKÉ PŘEDMĚTY. AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno OBRAZY, PORCELÁN, KURIOZITY, STAROŽITNOSTI, UMĚLECKÉ PŘEDMĚTY AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG V NEDĚLI 15. ÚNORA 2015 OD 11 HODIN POŘÁDÁ

KATALOG 83. AUKCE BRNO 22. 9. 2013. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o.

KATALOG 83. AUKCE BRNO 22. 9. 2013. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG V neděli 22. září 2013 od 11 hodin

16. Keramický den DRAŽBA STARÉ KERAMIKY

16. Keramický den DRAŽBA STARÉ KERAMIKY Občanské sdružení Archiv výtvarného umění 16. Keramický den DRAŽBA STARÉ KERAMIKY Kostelec nad Černými lesy 29. května 2004 Občanské sdružení Archiv výtvarného umění DRAŽBA STARÉ KERAMIKY Položka číslo

KATALOG 103. AUKCE OSTRAVA 19. 12. 2010. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, staroţitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o.

KATALOG 103. AUKCE OSTRAVA 19. 12. 2010. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, staroţitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, staroţitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace staroţitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG Společnost AAA s.r.o. pořádá svou 103.

www.zlinskedumy.cz 1

www.zlinskedumy.cz 1 www.zlinskedumy.cz 1 PŘEHLED ČESKÉHO GOTICKÉHO MALÍŘSTVÍ MISTR THEODORIK EU peníze středním školám, Gymnázium Valašské Klobouky MISTR THEODORIK Theo = Bůh => božský mistr první český umělec, kterého známe

KATALOG 82. AUKCE BRNO 2. 6. 2013. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o.

KATALOG 82. AUKCE BRNO 2. 6. 2013. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG V neděli 2. června 2013 od 11 hodin

VÝTVARNÁ KULTURA. 9. Gotický sloh v českých zemích. 9-Výtvarná kultura. Vytvořil: Lenka Tichá. www.isspolygr.cz

VÝTVARNÁ KULTURA. 9. Gotický sloh v českých zemích. 9-Výtvarná kultura. Vytvořil: Lenka Tichá. www.isspolygr.cz VÝTVARNÁ KULTURA 9. www.isspolygr.cz Vytvořil: Lenka Tichá Strana: 1 Škola Ročník Název projektu Číslo projektu Číslo a název šablony Autor Tematická oblast Název DUM 1. ročník (SOŠ, SOU) Interaktivní

KATALOG 86. AUKCE BRNO 18. 5. 2014. Obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno

KATALOG 86. AUKCE BRNO 18. 5. 2014. Obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG V neděli 18. května 2014 od 11 hodin pořádá

Zřizovatel MK ČR do 30. června 2001 Krajský úřad Ústeckého kraje od 1. července 2001 Výroční zpráva Galerie moderního umění v Roudnici n.l. za rok 2001 Galerie moderního umění v Roudnici n.l. Očkova 5, Roudnice n.l., tel. a fax 0411 837301 Zřizovatel MK ČR do 30. června 2001 Krajský úřad