PŘÍRUČKA PRO UŽIVATELE SOFTWARU WESTERN UNION ISI ANGELO COSTA WESTERN UNION (ISI ANGELO COSTA) SOFTWARE USER GUIDE

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PŘÍRUČKA PRO UŽIVATELE SOFTWARU WESTERN UNION ISI ANGELO COSTA WESTERN UNION (ISI ANGELO COSTA) SOFTWARE USER GUIDE"

Transkript

1 PŘÍRUČKA PRO UŽIVATELE SOFTWARU WESTERN UNION ISI ANGELO COSTA WESTERN UNION (ISI ANGELO COSTA) SOFTWARE USER GUIDE

2 Cesta přístupu do Angela Costa ISI SW : INTERNET EXPLORER OBLÍBENÉ ISIWesternUnion

3 K přístupu do softwaru můžete využít libovolnou z adres A, B, nebo C. Pokud se Vám stane, že jedna z adres nefunguje, jedná se o aktuální výpadek, použijte prosím některou ze zbylých dvou. Při zobrazení tabulky ze strany Internet Exploreru klikněte vždy na ANO.

4 1. Přihlášení pobočky do systému ISI Angelo Costa Zadejte do tabulky přihlašovací údaje ( Username + password, do políčka Captcha opisujete vždy text zobrazený pod přihlašovacími políčky) Přihlašovací jméno a heslo je stejné pro celou pobočku, tj. pro všechny počítače na stejné pobočce. V ISI systému platí, že všechna žlutě označená políčka jsou povinná a musí být vyplněna.

5 Tabulka upozorňující na vypršení platnosti hesla : Doba platnosti hesla pro přihlášení pobočky je 30 dní, po uplynutí této lhůty je nutné heslo změnit. Nové heslo může být libovolné, ale musí být složeno z nejméně 8 znaků a z toho alespoň jedno číslo. V záhlaví této tabulky můžete vidět počet dní zbývajících do konce platnosti hesla.

6 2. Přihlášení operátora Zadejte do Tabulky své přihlašovací údaje ( Všechna hesla mají 8 znaků, pokud je vaše heslo složeno z písmen použijte koncovku 01, pokud je složeno z čísel použijte koncovku AAAA) Terminal ID je stejný pro všechny počítače na jedné pobočce.

7 3. Úvodní obrazovka Angelo Costa ISI SW Záložka NEWS slouží k sdělení novinek mezi Intercash a sub-agentem

8 Záložka Transato - slouží k dohledání historie transakcí (Transakce dohledáte zadáním data od do a kliknutím na SEARCH )

9 Po zobrazení transakcí se dá seznam transakcí naexportovat do PC tlačítkem Export (cesta k souboru je uvedena vedle tlačítka) Jednotlivé transakce se dají zpětně dotisknout tlačítkem Reprint

10 Význam jednotlivých tlačítek: Reprint slouží k dotisku transakcí v záložce Transato Change Password slouží ke změně hesla pro přihlášení pobočky (1. přihlašovací tabulka) Send Zaslání peněz Receive Výplata peněz Quick Pay Tato služba není v ČR dostupná tlačítko nepoužívat! Agent Locations otevře Vám v novém okně vyhledávač poboček na webových stránkách Log Off ukončení aplikace a vypnutí softwaru

11 4. Zaslání peněz krok za krokem : Klikněte na tlačítko Send

12 Po kliknutí na tlačítko Send se zobrazí tabulka pro zadání zákaznické karty. Pokud má zákazník své zákaznické číslo, vyplní se do políčka Fidelity Card, vybere se jméno a klikne na Select. Pokud neznáte číslo zákaznické karty, klikněte na Cancel.

13 Všechna žlutá políčka jsou povinná a musí být vyplněna! VYPLŇUJTE BEZ DIAKRITIKY (bez háčků a čárek)!!

14 Výběr země a konverze měny, pokud znáte přesnou částku k zaslání: Vyberte zemi, do které chcete peníze posílat, a měnu k výplatě. V našem případě Ukrajina výplata v amerických dolarech. Dále zadejte částku k poslání a vyberte měnu, ve které transakci zasíláte.

15 Klikněte na tlačítko Calculate, software vám vypočítá částku k výplatě, zobrazí vám poplatek, kurz a celkovou částku k zaplacení odesílatelem, jak je vidět v rámečcích.

16 Výběr země a konverze měny, pokud znáte přesnou částku k výplatě : Vyberte zemi, do které peníze posíláte, a překlikněte tečku z Local Currency na Destin. Amount. Poté vepište přesnou částku k výplatě a klikněte na Calculate. Software vám vypočítá částku k zaslání, poplatek, kurz a celkovou částku k zaplacení odesílatelem.

17 Zadejte křestní jméno a příjmení příjemce, poté křestní jméno a příjmení odesílatele. Pokračujte dále ve vyplňování informací o odesílateli. Políčko Gender = Pohlaví odesílatele: M Muž (Male) / F Žena (Female)

18 Province of Birth Země narození odesílatele Place of Birth Místo narození odesílatele Pokud v políčku Province od Birth zadáte Czech Republic poté se v políčku Place of Birth zobrazují města v České republice

19 Pokud do políčka Province of Birth zadáte Foreign Country, poté v políčku Place of Birth najdete všechny státy kromě České republiky.

20 Vyplňte datum narození (Birth date), adresu (Address) a telefonní číslo (Phone) odesílatele. Poté klikněte do kolonky Document a vyberte typ předloženého dokladu. ( City Město ; Country Stát ; ZIP Poštovní směrovací číslo )

21 Vyplňte číslo předloženého dokladu ( Document N. ), jeho platnost ( Expiration date) a kdo doklad vydal ( Issuing Author) např. MeU Praha 10

22 Pro službu převodu peněz Western Union je ze zákona pro občany narozené v České republice povinným údajem nejen datum narození, ale i rodné číslo!!! Pokud tedy zadáváte jako místo narození Českou republiku, vyplňte dodatečně rodné číslo do kolonky Birth registr. number (bez lomítka).

23 Do kolonky Comments vyplňte vždy důvod zaslání transakce - v češtině, např. dar ; finanční výpomoc apod.

24 Po vyplnění všech kolonek klikněte na tlačítko Send. Pokud jste někde udělali chybu, program Vás na ni upozorní; pokud je vše v pořádku, zobrazí se další obrazovka.

25 Kontrolní tabulka před potvrzením transakce: V tuto chvíli ještě transakce není odeslána a klikáte na tlačítko Pre- receipt a tiskne se první stránka formuláře (bez MTCN a data provedení transakce).

26 První stránku formuláře předáte zákazníkovi, ten kontroluje správnost zadaných údajů a po překontrolování formulář podepisuje. Pokud najdete v zadaných údajích chybu, můžete se tlačítkem Cancel vrátit zpět a chybu opravit. Jestliže je vše v pořádku, klikněte na tlačítko Confirm.

27 Poslední obrazovka Po kliknutí na Confirm se transakce odesílá ke zpracování a tiskne se druhá část formuláře. Druhou část zákazník 2x podepisuje, formulář se rozdělí na dvě poloviny, jedna zůstává vám, jedna je pro zákazníka. Do již dříve vytištěného Pre-receiptu se ručně dopíše číslo transakce ( MTCN) a datum. Současně můžete na poslední obrazovce vidět i vygenerované číslo zákaznické karty. Upozorněte odesílatele, aby si při příští transakci donesl číslo s sebou. Usnadníte si práci a vše proběhne rychleji, viz kapitola Zasílání s pomocí zákaznické karty. Po kliknutí na OK vás software přepne na přihlašovací obrazovku a můžete pokračovat v práci.

28 5. Zasílání s pomocí zákaznické karty: ( číslo zákaznické karty je na vytištěném formuláři pro zaslání peněz uvedeno v kolonce číslo Intercash karty ) V hlavním Menu klikáte na Send a po zobrazení tabulky na vyhledání zákaznické karty vepisujete číslo karty a klikáte na Search

29 Systém vám zobrazí seznam všech příjemců, kterým kdy odesílatel pod číslem vámi zadané karty zasílal peníze. Pokud chce odesílatel zasílat peníze opět někomu ze seznamu, označíte příjemce a kliknete na Select. Pokud požadovaný příjemce v seznamu není, kliknete na Other Receiver.

30 Pokud jste vybrali příjemce ze seznamu a klikli na Select, vše je již předvyplněno, vyplníte pouze částku k zaslání a můžete transakci odeslat. Pokud příjemce v seznamu není a vy jste klikli na Other Receiver, máte k vyplnění také políčka pro příjemce a zemi určení. Po dovyplnění transakci odesíláte klasickým způsobem.

31 6.Výplata peněz krok za krokem: V hlavním Menu klikněte na tlačítko Receive

32 Po zobrazení tabulky vyplňte všechny požadované / povinné údaje nutné k výplatě transakce. MTCN Číslo transakce Source z jaké země byla transace poslána Amount očekávaná částka Payout Currency přednastaveno CZK v ČR možná výplata peněz pouze v českých korunách! Sender name křestní jméno odesílatele Sender surname příjmení odesílatele Klikněte na Search. Systém vyhledá zadanou transakci.

33 Zkontrolujte údaje o odesílateli viz rámeček na prvním obrázku. Pokud je vše v pořádku, opište částku k výplatě tak, jak ji vidíte před sebou druhý obrázek.

34 Z dokladu totožnosti vyplňte informace o příjemci, tzn všechna žlutá pole. Pokud zadáte, že se příjemce narodil v ČR, nezapomeňte vyplnit rodné číslo. Poté klikněte na tlačítko Pay

35 Vyskočí tabulka s nápisem Do you want to confirm the payment? ( přejete si potvrdit výplatu transakce?). Klikněte na OK. Transakce se vyplácí ze systému a tisknou se obě stránky formuláře. Zákazník vše podepisuje. Vyplácíte hotovost. Jedna polovina formuláře je zákazníka, jedna je vaše. Velká stránka formuláře (A4) se 1x měsíčně zasílá na Intercash.

36 7. CHYBY Please supply the Birth Registration Number Prosím uveďte rodné číslo Pokud uvedete zemi narození ČR, musí být vyplněno také rodné číslo.

37 Obrázek 1 : font face Arial size =2... Tato chybová tabulka znamená, že jste některou kolonku vyplnili s diakritikou klikněte na OK Poté na Cancel a chybu opravte. Pokud problém přetrvává, software vypněte a zapněte. Obrázek 2: ATTENTION, THE FOLLOWING ERROR IS OCCURED undefined Blíže nespecifikovaná chyba Internet Exploreru zpravidla se objevuje po chybě s diakritikou - Software vypněte a zapněte.

38 Chyba při zasílání příliš vysoké částky Obrázek 1: ATTENTION! U3000 PRINCIPAL TOO LARGE CALL CTB máte nízký limit pro poslání transakce Pokud se vám zobrazí, že máte nízký limit, klikněte na OK a poté na CANCEL software vás vrátí do transakce - zavolejte na a nechte si limit navýšit. Po navýšení limitu klikněte na Send a poté na Confirm a vše proběhne v pořádku. Pokud kliknete pouze na OK, vyčkáte na navýšení a kliknete na Confirm. Objeví se vám druhá chyba viz obrázek 2, vy kliknete na OK a transakce se zruší!!! Budete muset vše opakovat.! Používejte prosím při navyšování limitu vždy mezikroku přes Cancel!

Global Payment Plus. Commerzbank AG, pobočka Praha UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA. Banka po Vašem boku

Global Payment Plus. Commerzbank AG, pobočka Praha UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA. Banka po Vašem boku Global Payment Plus UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Commerzbank AG, pobočka Praha Banka po Vašem boku Obsah PRVNÍ KROKY... 3 Krok č. 1 Přihlašovací údaje, USB token a čipová karta... 3 Krok č. 2 Spuštění aplikace...

Více

Sberbank Online Banking

Sberbank Online Banking Sberbank Online Banking JAK FUNGUJE SBERBANK ONLINE BANKING Sberbank Online Banking funguje na principu zabezpečené webové aplikace. Klient stanoví ve Smlouvě o elektronické komunikaci mezi bankou a klientem

Více

Kompletní manuál internetového bankovnictví Citibank Online

Kompletní manuál internetového bankovnictví Citibank Online Kompletní manuál internetového bankovnictví Citibank Online 2 Obsah 1. ÚVOD... 6 2. ZAČÁTEK V CITIBANK ONLINE... 7 2.1. PRVNÍ REGISTRACE... 7 2.2. SNADNÉ PŘIHLÁŠENÍ... 8 2.2.1. SMS KLÍČ... 9 2.2.2. OSOBNÍ

Více

N á v o d. I n s t a t O n l i n e

N á v o d. I n s t a t O n l i n e Generální ředitelství cel N á v o d k obsluze webové aplikace pro podávání výkazů pro Intrastat I n s t a t O n l i n e verze 3.5 duben 2009 1 Obsah 1. Úvod... 3 2. Definice základních termínů... 3 3.

Více

Příručka k užívání služby ČP INVEST online plus (dále jen Manuál )

Příručka k užívání služby ČP INVEST online plus (dále jen Manuál ) Příručka k užívání služby ČP INVEST online plus (dále jen Manuál ) 1 Úvod... 2 1.1 Co Vám přináší služba ČP INVEST online plus... 2 1.2 Jak získat službu ČP INVEST online plus... 2 2 Elektronický certifikát...

Více

Uživatelská příručka aplikace. WebKlient klientská část

Uživatelská příručka aplikace. WebKlient klientská část Uživatelská příručka aplikace WebKlient klientská část Českomoravská záruční a rozvojová banka, a.s. Jeruzalémská 964/4, 110 00 Praha 1 Tel.: +420 255 721 111 E-mail: info@cmzrb.cz www: http://www.cmzrb.cz

Více

Obsah 1. Všeobecné informace... 4

Obsah 1. Všeobecné informace... 4 Uživatelská příručka pro Virtuální centrum karet společnosti Slovnaft Česká republika spol. s r.o. Obsah 1. Všeobecné informace... 4 1.1. Technické požadavky... 4 1.1.1. Internet Explorer... 4 1.2. Bezpečnost...

Více

Klient online. Uživatelská příručka. verze 02.06

Klient online. Uživatelská příručka. verze 02.06 Klient online Uživatelská příručka verze 02.06 Obsah 1. Seznámení s aplikací Klient online...3 2. Bezpečnost aplikace...3 2.1 Šifrovaná komunikace...3 2.2 Nevyžádané e-maily...3 2.3 Bezpečnost z vaší strany...3

Více

Uživatelská příručka pro práci s Portálem VZP. Zdravotnické zařízení

Uživatelská příručka pro práci s Portálem VZP. Zdravotnické zařízení Uživatelská příručka pro práci s Portálem VZP Zdravotnické zařízení Obsah Obsah... 2 1. Úvodní stránka informace o vybraném subjektu... 3 2. Orientace mezi úlohami na Portálu... 4 2.1 Podatelna podání...

Více

Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito platba

Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito platba Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito platba 1 1. Úvod... 3 1.1. Účel dokumentu... 3 1.2. Připojení obchodníka k Mobito platbě... 3 1.3. Termíny a ustálené výrazy... 4 1.4. Popis Mobito portálu pro

Více

DSV e-services manuál. Základní uživatelský manuál

DSV e-services manuál. Základní uživatelský manuál DSV e-services manuál Základní uživatelský manuál Obsah 1. Přihlášení do DSV e-services... 3 2. Hlavní menu... 3 3. Další prvky na domovské stránce... 3 4. Registrovat... 4 4.1 Vytvoření nové zásilky...

Více

Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito web terminál

Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito web terminál Uživatelská příručka pro obchodníky Mobito web terminál 1 1. Úvod... 3 1.1. Účel dokumentu... 3 1.2. Připojení obchodníka k Mobitu web terminálu... 3 1.3. Termíny a ustálené výrazy... 4 1.4. Popis Mobito

Více

INFORMAČNÍ SYSTÉM PRO KVALIFIKACE A AUTORIZACE APLIKACE PRO AUTORIZOVANÉ OSOBY

INFORMAČNÍ SYSTÉM PRO KVALIFIKACE A AUTORIZACE APLIKACE PRO AUTORIZOVANÉ OSOBY INFORMAČNÍ SYSTÉM PRO KVALIFIKACE A AUTORIZACE APLIKACE PRO AUTORIZOVANÉ OSOBY Uživatelská příručka Autor: AQUASOFT spol. s r. o. Verze: 1.15 Ze dne: 11. 8. 2015 Počet stran: 45 HISTORIE DOKUMENTU Verze

Více

Jak vyplnit projektovou žádost výzvy č. 56 (Unit Cost), oblasti podpory 1.1 OP VK ve webové aplikaci Benefit7

Jak vyplnit projektovou žádost výzvy č. 56 (Unit Cost), oblasti podpory 1.1 OP VK ve webové aplikaci Benefit7 Jak vyplnit projektovou žádost výzvy č. 56 (Unit Cost), oblasti podpory 1.1 OP VK ve webové aplikaci Benefit7 Obsah 1 Jak vyplnit webovou žádost obecná část 3 1.1 Přístup a spuštění aplikace BENEFIT7 3

Více

Základní informace o Benefit7

Základní informace o Benefit7 Základní informace o Benefit7...2 Způsob práce s aplikací...2 Přepnutí jazyků...2 Časovač odhlášení...3 Registrace uživatelského účtu...4 Přihlášení k uživatelskému účtu...5 Zjištění zapomenutého hesla...5

Více

Mobilní banka 2 Uživatelská příručka

Mobilní banka 2 Uživatelská příručka Mobilní banka 2 Uživatelská příručka Mobilní banka 2 Uživatelská příručka Obsah 1 Co je Mobilní banka 2... 3 1.1 Jak získám Mobilní banku 2... 3 1.2 Technické podmínky pro provozování služby Mobilní banka

Více

Aplikace Benefit7 je dostupná prostřednictvím internetu pomocí standardního internetového prohlížeče v minimálních verzích dle následující tabulky:

Aplikace Benefit7 je dostupná prostřednictvím internetu pomocí standardního internetového prohlížeče v minimálních verzích dle následující tabulky: Základní informace o Benefit7...2 Způsob práce s aplikací...2 Přepnutí jazyků...3 Časovač odhlášení...3 Registrace uživatelského účtu...4 Přihlášení k uživatelskému účtu...5 Zjištění zapomenutého hesla...5

Více

Příručka pro uživatele služby Mobilní banka. Uživatelská příručka

Příručka pro uživatele služby Mobilní banka. Uživatelská příručka Příručka pro uživatele služby Mobilní banka Uživatelská příručka Obsah příručky 1. STRUČNÝ POPIS APLIKACE... 3 1.1. KOMU JE SLUŽBA URČENA... 3 1.2. ORIENTACE V APLIKACI A OVLÁDÁNÍ... 3 1.3. AKTIVACE SLUŽBY

Více

Manuál k užívání webové aplikace BAKALÁŘI

Manuál k užívání webové aplikace BAKALÁŘI Manuál k užívání webové aplikace BAKALÁŘI OBSAH Přihlášení se do webové aplikace BAKALÁŘI Zadání přístupových údajů, generování hesla Úvodní stránka Hlavní panel s kartami nabídek Karta Úvod Karta Osobní

Více

Návod na obsluhu aplikace Reminders.cz

Návod na obsluhu aplikace Reminders.cz Návod na obsluhu aplikace Reminders.cz Nový klient Registrace První přihlášení Odeslání podepsané smlouvy Formulář pro odeslání smlouvy Autorizovaný klient Přihlášení Zapomenuté heslo Hlavní stránka Popis

Více

Návod na obsluhu internetového portálu O.K.V. Leasing s.r.o.

Návod na obsluhu internetového portálu O.K.V. Leasing s.r.o. Návod na obsluhu internetového portálu O.K.V. Leasing s.r.o. Internetový portál O.K.V. nám slouží: k pořízení smlouvy o úvěru se zákazníkem k vytištění smlouvy k vygenerování a odeslání pořízených dat

Více

PRŮVODCE aplikací edotace pro žadatele

PRŮVODCE aplikací edotace pro žadatele PRŮVODCE aplikací edotace pro žadatele tj. jak snadno a rychle vyplnit žádost o dotaci z Plzeňského kraje, jak vložit vyúčtování Datum: 16.7.2015 Verze: 1.0 Obsah Úvodní strana aplikace edotace... 3 Krok

Více

MC-MAJETEK program evidence majetku stručný průvodce

MC-MAJETEK program evidence majetku stručný průvodce Již více než 20 let poskytujeme služby našim zákazníkům! MC-MAJETEK program evidence majetku stručný průvodce M.C. software s.r.o. Humpolec, Kamarytova 161, 565 532 560 www.mcsoftware.cz - info@mcsoftware.cz

Více

ProFact 3.0. Uživatelský manuál. Obsah

ProFact 3.0. Uživatelský manuál. Obsah ProFact 3.0 Uživatelský manuál Obsah 1. Instalace ProFact 3.0 str. 2 2. Instalace ProFact 3.0 v síti str. 2 3. Aktivace ProFactu na plnou verzi str. 2 4. Popis základních ovládacích prvků str. 3 5. První

Více

Operační program lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) výzva č. 40. Vzdělávání v egon Centru Telč

Operační program lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) výzva č. 40. Vzdělávání v egon Centru Telč egon Centrum Telč www.telc.eu egon@telc.eu Operační program: Název projektu: Číslo projektu: Žadatel: Operační program lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) výzva č. 40 Vzdělávání v egon Centru Telč CZ.1.04/4.1.00/40.00091

Více

Stručný průvodce aplikací Sběr dat pro RIV

Stručný průvodce aplikací Sběr dat pro RIV Stručný průvodce aplikací Sběr dat pro RIV (verze 1.0) Rada pro výzkum a vývoj Úřad vlády ČR Určeno necertifikovanému dodavateli dat RVV 2003 1. Vstup do aplikace Informace pro uživatele, uživatelské příručky

Více

ppesystem Elektronický nástroj pro řízení veřejných zakázek modul Veřejné zakázky verze 1.01 Uživatelský manuál Poslední aktualizace 06/2013

ppesystem Elektronický nástroj pro řízení veřejných zakázek modul Veřejné zakázky verze 1.01 Uživatelský manuál Poslední aktualizace 06/2013 ppesystem Elektronický nástroj pro řízení veřejných zakázek modul Veřejné zakázky verze 1.01 Uživatelský manuál Poslední aktualizace 06/2013 Centrum klientské podpory: Mobilní telefony: +420 733 530 680,

Více

AXA Studio. Kalkulačka produktů AXA. AXA životní pojišťovna a.s. IT Life Systems. Copyright 2009-2011 AXA životní pojišťovna a.s.

AXA Studio. Kalkulačka produktů AXA. AXA životní pojišťovna a.s. IT Life Systems. Copyright 2009-2011 AXA životní pojišťovna a.s. AXA Studio Kalkulačka produktů AXA AXA životní pojišťovna a.s. IT Life Systems Copyright 2009-2011 AXA životní pojišťovna a.s. Distribuci a kopírování tohoto dokumentu provádět pouze s písemným souhlasem

Více

Implementační manuál PayU pro e-shopy

Implementační manuál PayU pro e-shopy 2.2 Implementační manuál PayU pro e-shopy s využitím šablony www.payu.cz Obsah 1. Úvod 2. Od registrace po spuštění PayU 2.1 Obecné informace 2.2 Popis jednotlivých kroků 3. Implementace PayU 3.1 Obecné

Více

Vítejte v aplikaci Objednejse-online.

Vítejte v aplikaci Objednejse-online. Vítejte v aplikaci Objednejse-online. 1. První přihlášení do aplikace Objednejse-online 2. Firemní účet 2.1 Můj účet 2.2 Moje rezervace 2.3 Moje stránka 2.4 Veřejný profil firmy 3. Práce s Kalendářem 3.1

Více