Program na školní rok

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Program na školní rok 2014-2015"

Transkript

1 Tvořivá a keramická dílna Dům dětí a mládeže a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, Ústí n.l., p.o. Program na školní rok Tel Velká Hradební 19, vchod z Bělehradské ulice, Ústí n.l. Motto: Co neuděláš srdcem, ani nedělej, to nestojí za to. (Kryštof Trubáček, zakladatel autorské keramiky Maříž)

2 Kroužky a kurzy keramiky Zájmové kroužky a kurzy keramiky pro děti, mládež i dospělé jsou zaměřeny na volnou tvorbu - modelování, točení na hrnčířském kruhu a příležitostně i na odlévání ze sádrových forem. Účastníci se postupně seznámí s celým postupem práce s keramickou hmotou od vlastního zpracování hlíny, modelování, dekorování engobou, glazurou, barvami do syrové glazury, oxidy kovů, až po vlastní výpal. Keramická dílna je vybavena třemi elektrickými pecemi, sedmi elektrickými hrnčířskými kruhy, základními pomůckami a potřebami pro modelování. Pracujeme především z červenicové hlíny, v menší míře také ze šamotových a porcelánových hmot. Několikrát ročně pak probíhá výpal v experimentální peci na dřevo či v pilinách. Každoročně pořádáme dvě velké výstavy - vánoční v prosinci v Muzeu města Ústí nad Labem a závěrečnou o letních prázdninách. Ta se pravidelně koná v hradní minigalerii hradu Střekov v Ústí nad Labem. Účastníkům jednotlivých kurzů a kroužků je věnována individuální péče, zvláště děti jsou děleny do menších pracovních skupin dle jejich schopností. Vznikají tak krásná dílka, která dělají radost jim i jejich rodičům. Lektoři jednotlivých kurzů jsou zkušení pedagogové i odborníci výtvarníci a keramici. Práce s keramickou hlínou je formou aktivního odpočinku. Má kladné terapeutické účinky, patrný je zvláště příznivý vliv na psychiku a odreagování se. U dětí podporuje rozvoj jemné motoriky, nenásilnou formou se učí trpělivosti, klidu a soustředěnosti na práci, rozvíjí se jejich fantazie a kreativita. Kroužky a kurzy keramiky jsou tak vhodné pro všechny věkové kategorie a pro účastníky bez ohledu na jejich výtvarné nadání. Modelování je vhodné i pro děti se specifickými vzdělávacími potřebami (děti s různými handicapy, děti hyperaktivní atd.). Všechny zájemce o tvoření z hlíny i dalších materiálů rádi přivítáme mezi nás. Přihlášky na školní rok kroužky a kurzy Tvořivé a keramické dílny TaK přihlášky lze podávat od května 2014 zahájení kroužků a kurzů budete informováni zprávou na kontakty uvedené na přihlášce i na Zahajování kroužků bude průběžně v měsíci září dle naplnění jejich kapacity. Zkušební lekce pro nové zájemce je samozřejmostí.

3 KERAMIKA PRO DĚTI OD 6 LET ( zahajujeme v týdnu od ) Zaměření: modelování z keramické hlíny od jednoduchého vytváření až po složitější tvary, děti jsou rozděleny do menších skupinek podle pokročilosti Schůzka: po 15:30 17:00 hodin Marie Jurkovová, Milada Boháčová, Eva Horáčková (členka výtvarné skupiny ROLOUS) út 15:30 17:00 hodin Blanka Benešová, Mgr. Světlana Volejníková út 17:30 19:00 hodin Blanka Benešová, Mgr. Světlana Volejníková st 14:00 15:30 hodin Mgr. Jana Stoicová (spec.pedagog), Bára Tůmová Petr Švarc ( keramická škola Bechyně) st 15:45 17:15 hodin Mgr. Jana Stoicová( spec.pedagog), Eva Pěčová, Mgr. Lucie Marešová čt 15:30 17:00 hodin ing. Pavlína Provazníková KERAMIKA ŠIKULKY zahájení v říjnu 2014 Určeno pro: děti od 5 let se specifickými vzdělávacími potřebami Zaměření: Práce s keramickou hlínou a výtvarná činnost propojená s prvky arteterapie. Jednoduché modelování dětí základní techniky, otisky do hlíny, poznávání barev, koláže, činnosti vedoucí k rozvoji jemné motoriky, sebepoznání, vzájemné spolupráci v kolektivu dětí Schůzka: čtvrtek Mgr. Jana Stoicová (speciální pedagog),bc. Adéla Hricková KERAMIKA PRO RODIČE S DĚTMI OD 5 LET (zahajujeme v týdnu od ) vždy hod. Zaměření: modelování z keramické hlíny od jednoduchého vytváření až po složitější tvary Schůzka: pondělí - lektor Eva Horáčková středa lektor Mgr. Jana Stoicová, Jitka Tůmová čtvrtek - lektor Barbora Pencová Rodiče s malými dětmi mohou po domluvě navštěvovat i kurzy v časech určených dětem. KERAMIKA PRO DOSPĚLÉ ( zahajujeme v týdnu od ) vždy Zaměření: modelování z keramické hlíny od jednoduchého vytváření až po složitější tvary Schůzka: pondělí - lektor Eva Horáčková středa lektor Mgr. Jana Stoicová, Jitka Tůmová čtvrtek - lektor Barbora Pencová kurzy pro dospělé probíhají zároveň s kurzy pro rodiče s dětmi OTEVŘENÁ KERAMICKÁ DÍLNA pro dospělé pátek od do hod., zahajujeme lektoři: Mgr.J.Stoicová, S. Voleníková Do otevřené keramické dílny se nemusíte předem přihlašovat, je určena všem zájemcům o keramické tvoření.

4 KURZ TOČENÍ NA HRNČÍŘSKÉM KRUHU - děti od 14 let a dospělí: Zaměření: točení na kruhu pro začátečníky i pokročilé, max. počet účastníků 10 Schůzka: pondělí 17: hodin; lektor Sylva Voleníková úterý 17:15 19:30 ; lektor Marek Siekiera čtvrtek hod.; lektor Petr Švarc lektoři jsou absolventi keramických a výtvarných škol Kurz obsahuje 12 lekcí, jedna lekce v trvání dvou hodin, poplatek 1.200,-/kurz Pozvánky na první lekce přihlášení zájemci obdrží. KERAMIKA PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY NEBO KOLEKTIVY DĚTÍ Program v keramické dílně pro skupiny cca 15 dětí předškolního věku i školního věku Časový rozsah min. Děti se seznámí s prací v keramické dílně a vyrobí si výrobek Bližší podrobnosti nutno předem domluvit Poplatek 40,-Kč /dítě Přihlášky na školní rok kroužky a kurzy keramiky přihlášky písemně či elektronicky otevřená dílna není nutno se předem přihlásit o zahájení kroužků keramiky budete informováni na kontakty uvedené na přihlášce (nejčastěji em nebo SMS) i na Poplatky na školní rok: Děti Rodič a dítě předškolního věku Rodič a dvě děti předškolního věku Dítě školního věku spolu s rodičem Dospělý jedno pololetí Dospělý šk. rok 1.200,-Kč 2.800,-Kč 3.000,-Kč 3.400,- Kč 1.600,-Kč 2.800,-Kč Každý nový účastník má právo na 3 bezplatné návštěvy (kromě permanentek). Po dohodě je možná pololetní platba. Termín a způsob úhrady obdržíte při první návštěvě. Permanentky: Dospělý 10 návštěv na určitý kurz 1.200,-Kč, nutná úhrada předem Otevřená dílna: 150,-, permanentky 1.200,- (po předchozí dohodě lze jednorázově navštěvovat i ostatní kurzy pro dospělé)

5 TVOŘIVÁ DÍLNA Kroužky a kurzy určeny všem, kteří rádi vytváří. Schází se v novém výtvarném ateliéru a v dalších klubovnách přizpůsobených výtvarné a tvořivé práci v DDM Ústí n. L. K dispozici je i moderně vybavená cvičná kuchyňka. Do většiny kroužků je možné se po předchozí dohodě přihlásit i během celého školního roku. KURZ ŠITÍ program: kurz je určen začátečníků i pokročilým a jeho mottem je "od taštičky po sáčko" - účastníci se seznamují a učí pracovním postupům šití jednoduchých i složitějších oděvů, výrobu střihu, stříhání, k dispozici jsou el. šicí stroje včetně owerlocku určeno: mládež a dospělí schůzky: pondělí lektorka: p. Helena Wedrichová schůzky: pátek lektorka: p. Vlasta Kourková poplatek: 600,-Kč/4 měsíční TVOŘIVÁ DÍLNA program: známé i nové výtvarné techniky - modelování z fima, práce s papírem, pletení z pedigu, découpage, malování na sklo, 3D obrázky, textilní techniky - batika, malování na hedvábí... Naučíte se vytvářet drobné šperky z různých materiálů, dekorace a obrázky vytvářené známými i neznámými technikami, můžete se naučit zdobit textil a vytvořit tak originální kousek pro sebe či někoho z rodiny nebo kamarádů. určeno: dětem od 8 let schůzky: Tvořivá dílna úterý hod., lektorka: Blažena Švejcarová roční poplatek: 900,-Kč na školní rok (zahrnuje veškeré pomůcky a materiály) Fotografie některých výtvorů můžete vidět na našich stránkách: KURZÍK PEČENÍ A ZDOBENÍ pro děti od 10 let MUFFINKA program: pečení sladkých i slaných muffinek, donutek, makronek a dalších dobrůtek, zdobení a modelování z marcipánové a fondánové hmoty, zdobení z ovoce i zeleniny určeno: dětem od 10 let (doporučený věk) schůzky: úterý , 1x za 14 dnů lektorka: p. Bc. Květa Nýdlová roční poplatek: 1.000,- Kč na školní rok (zahrnuje pomůcky a materiály a suroviny na činnost)

6 VÝTVARNÝ ATELIÉR I. Program: kresba, malba, grafika pro úplné začátečníky i pro ty, kteří se chtějí zdokonalit nebo jen tvořivě využít volný čas určeno: všem zájemcům schůzky: středa lektorka: Eva Horáčková, členka výtvarné skupiny ROLOUS, malířka a sochařka poplatek: 600,-Kč/ 12 lekcí, jedna lekce = 2,5 hod., poplatek nezahrnuje výtvarný materiál ŠKOLA MALOVÁNÍ - VÝTVARNÝ ATELIÉR II. Program: kresba portrét, zátiší, malba, grafika pro všechny děti, kterým je kreslení a malování koníčkem i pro ty, kteří potřebují připravit na talentové zkoušky individuální přístup určeno: starším dětem, mládeži a dospělým schůzky: středa lektorka: Mgr. Jana Petrusová výtvarnice, aprob..pf obor výtvarná výchova poplatek: 1.400,-Kč na školní rok/ dospělý 1.200,-Kč na školní rok/ děti, SŠ mládež ŠKOLA MALOVÁNÍ - VÝTVARNÝ ATELIÉR III. Program: kresba portrét, zátiší, malba, grafika pro všechny děti, kterým je kreslení a malování koníčkem i pro ty, kteří se tomu chtějí naučit určeno: dětem od 10 let schůzky: pondělí lektorka: Mgr. Jana Petrusová výtvarnice, aprob..pf obor výtvarná výchova poplatek: 1.000,-Kč na školní rok OTEVŘENÁ TVOŘIVÁ DÍLNA KREATIVKY - od října 2014 Potřebujete originální dárek nebo se chcete naučit novým technikám či jen relaxovat a tvořit? Dílna Kreativka je připravena právě pro Vás! Přijďte si vytvořit malý dárek nebo se naučit novým technikám, připraveno je malování na hedvábí, různé druhy batiky, ubrousková technika a další, záleží jen na Vás, co si budete chtít vytvořit. Do otevřené dílny se nemusíte předem objednávat. Nabídku a bližší informace najdete Dílnu vede p. Ing. Alexandra Lošťáková

7 KREATIVNÍ VÍKENDY, ŘEMESLNÉ KURZY víkendové akce věnované novým i tradičním technikám jako např. malování na hedvábí, ubrousková technika, mozaika, drátování atd. bližší nabídka na určeno dětem i dospělým Tvořivé pobyty pro děti Barevná dílna vznikla jako nápad vedoucích keramické dílny Domu dětí a mládeže Ústí nad Labem. V roce 2001 proběhl první ročník. Zpočátku Barevná dílna probíhala formou příměstského tábora. Během pěti dnů se dvacet dětí učilo novým i tradičním výtvarným technikám v prostorách DDM, kam denně docházely první či poslední prázdninový týden. Postupně zájem narůstal a tak vznikl letní výtvarný tábor v jižních Čecháh ve Štědroníně, kam jezdíme od roku V malebném prostředí si společně užíváme nejen hry, zábavu, výlety a soutěže jako na jiném táboře, ale především tvoříme a tvoříme a tvoříme. A protože tvoření není nikdy dost, věnujeme se tradičním i netradičním výtvarným technikám nejen v létě, ale i během školního roku při tzv. kreativních víkendech a o jarních prázdninách. Od roku 2008 pořádáme jarní Barevné dílny ve volnočasovém středisku Radostín na Sychrově. Ve školním roce 2013/14 jsme se vrátili i k výtvarným příměstským táborům, které se konají o jarních i letních prázdninách. Více na nebo

8 Začínáme nanečisto aneb den otevřených dveří v Domě dětí a mládeže v Ústí n. L. Středa hodin Tvořivá a keramická dílna TaK Dům dětí a mládeže a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, Ústí n. Labem, p. o. Hrad Střekov, Ústí nad Labem 17. ročník výstavy dětských keramických a výtvarných prací Tvoříme pro radost v galerii Hradu Střekov výstava je přístupná v otevírací době hradu Střekov, vstup do galerie je volný

Obsah projektu: 5. formy, obsah, délka a časový plán jednotlivých vzdělávacích cílů

Obsah projektu: 5. formy, obsah, délka a časový plán jednotlivých vzdělávacích cílů Projekt Lyska 2012 Motto: 1. Procesem tvorby a s ním spojenými prožitky umožňujeme získávat zkušenosti a informace o věcech, vztazích i světě i sobě samém. Vypracovala: Lydie Procházková Leden 2012 Obsah

Více

Nabídka kroužků DDM Vimperk 2015 2016

Nabídka kroužků DDM Vimperk 2015 2016 Nabídka kroužků DDM Vimperk 2015 2016 Organizační informace: Zájmová činnost začíná ve čtvrtek 1. října 2015 a končí 31. května 2016 Jestliže si vyberete z naší nabídky, řádně vyplňte celou přihlášku,

Více

NABÍDKA KROUŽKŮ a KLUBŮ pro školní rok 2015 2016

NABÍDKA KROUŽKŮ a KLUBŮ pro školní rok 2015 2016 NABÍDKA KROUŽKŮ a KLUBŮ pro školní rok 2015 2016 DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE SLUNÍČKO Lomnice n. Pop. DDM Sluníčko Komenského 1037 512 51 Lomnice nad Popelkou 481 671 979 ddm@ddmlomnice.cz www.ddmlomnice.cz facebook:

Více

D ů m d ě t í a m l á d e ž e Jihlava. Brněnská 29, Jihlava

D ů m d ě t í a m l á d e ž e Jihlava. Brněnská 29, Jihlava D ů m d ě t í a m l á d e ž e Jihlava Brněnská 29, Jihlava PRO OBDOBÍ 2011-2012 Obsah I. Charakteristika zařízení:... 3 II. Cíle vzdělávání:... 3 III. Délka vzdělávání:... 4 IV. Formy a obsah vzdělávání:...

Více

Kroužky a kurzy 2009/10

Kroužky a kurzy 2009/10 AKCE SDRUŽENÍ ROZTOČ Kroužky a kurzy 2009/10 kolotoč umění, života a tradic Sdružení Roztoč, www.roztoc.cz Srdečně zveme vás, děti i dospělé, na zápis do kroužků a kurzů na školní rok 2009/10, který proběhne

Více

volnočasové aktivity 2010/2011 Speciální příloha berounského měsíčníku Radniční list

volnočasové aktivity 2010/2011 Speciální příloha berounského měsíčníku Radniční list volnočasové aktivity 2010/2011 Speciální příloha berounského měsíčníku Radniční list 8 Aqua-aerobik Baby Club Hrošík Telefon: 737 148 736 babyclub.hrosik@seznam.cz Internetové stránky: www.babyclub-hrosik.cz.

Více

PROJEKT PRACOVIŠTĚ LÁNY NA ROK 2013. MgA. Petra Košťálová. Vedoucí pracoviště Lány

PROJEKT PRACOVIŠTĚ LÁNY NA ROK 2013. MgA. Petra Košťálová. Vedoucí pracoviště Lány PROJEKT PRACOVIŠTĚ LÁNY NA ROK 2013 1 MgA. Petra Košťálová Vedoucí pracoviště Lány CHARAKTERISTIK A ZAŘÍZENÍ Pracoviště Lány působí v Brně Bohunicích a vzniklo v roce 1995 jako druhé pracoviště Lužánek

Více

PROJEKT 2015 PRACOVIŠTĚ LOUKA

PROJEKT 2015 PRACOVIŠTĚ LOUKA PROJEKT 2015 PRACOVIŠTĚ LOUKA Bzenecká 23 628 00 Brno Předkladatel projektu Mgr. Kateřina Konečná Vedoucí pracoviště Louka Brno, listopad 2014 1 Obsah 1 CHARAKTERISTIKA PRACOVIŠTĚ LOUKA... 3 2 MATERIÁLNÍ

Více

volnočasové aktivity 2009/2010 Speciální příloha berounského měsíčníku Radniční list

volnočasové aktivity 2009/2010 Speciální příloha berounského měsíčníku Radniční list volnočasové aktivity 2009/2010 Speciální příloha berounského měsíčníku Radniční list 8 Aqua-aerobik Baby Club Hrošík Telefon: 737 148 736 babyclub.hrosik@seznam.cz Internetové stránky: www.babyclub-hrosik.cz.

Více

výtvarné, rukodělné a řemeslné

výtvarné, rukodělné a řemeslné výtvarné, rukodělné a řemeslné KÓD VR 07 KÓD VR 06 KÓD VR 05 KÓD VR 04 KÓD VR 03 KÓD VR 02 KÓD VR 01 MALOVÁNÍ PRO NEJMENŠÍ Pastelka pro děti 4 6 let Pro malé malíře od 4 do 6 let, kteří stále něco malují.

Více

PROJEKT PRACOVIŠTĚ LIDICKÁ

PROJEKT PRACOVIŠTĚ LIDICKÁ 2014 PROJEKT PRACOVIŠTĚ LIDICKÁ KATEŘINA DĚKANÍKOVÁ, 10.1. 2014 Úvod Rok 2014 je vyhlášen rokem české hudby. Opakuje se pokaždé, kdy je v letopočtu na konci číslo 4. Náhoda, nebo osud tomu chtěl, že se

Více

PROJEKT 2013 PRACOVIŠTĚ LOUKA Bzenecká 23 628 00 Brno Předkladatel projektu Ing. Lucie Hájková Vedoucí pracoviště Louka

PROJEKT 2013 PRACOVIŠTĚ LOUKA Bzenecká 23 628 00 Brno Předkladatel projektu Ing. Lucie Hájková Vedoucí pracoviště Louka PROJEKT 2013 PRACOVIŠTĚ LOUKA Bzenecká 23 628 00 Brno Předkladatel projektu Ing. Lucie Hájková Vedoucí pracoviště Louka Brno, listopad 2012 1 ÚVOD 1 CHARAKTERISTIKA PRACOVIŠTĚ LOUKA... 3 2 MATERIÁLNÍ PODMÍNKY...

Více

Nám. Augustina Němejce 88 335 01 Nepomuk www.fenix-nepomuk.cz info@fenix-nepomuk.cz Fénix

Nám. Augustina Němejce 88 335 01 Nepomuk www.fenix-nepomuk.cz info@fenix-nepomuk.cz Fénix Nám. Augustina Němejce 88 335 01 Nepomuk www.fenix-nepomuk.cz info@fenix-nepomuk.cz Fénix 733 301 255 (Po Pá: 9 18 hodin) Pondělí a čtvrtek: 9,00-12,00 13,30-18,00 Úterý a středa: - 13,30-16,00 Pátek (od

Více

ŠKOLNÍ VÝCHOVNÝ PROGRAM 2013 2017

ŠKOLNÍ VÝCHOVNÝ PROGRAM 2013 2017 ŠKOLNÍ VÝCHOVNÝ PROGRAM 2013 2017 1 1. Identifikační údaje Název: Městský dům dětí a mládeže Úvaly Adresa: V. Nováka 372, 250 82 Úvaly IČO: 43754791 IZO: 108003973 Zřizovatel: Město Úvaly MDDM Úvaly je

Více

volnočasové aktivity ve městě Beroun

volnočasové aktivity ve městě Beroun volnočasové aktivity ve městě Beroun 2014/2015 Seznam organizací Aikido Ikeda Dojo Beroun... 3 Angličtina s Jimmym... 8 Astra Lingua - Jazykové centrum Beroun 8 Ateliér Na vyhlídce... 16 Baby Club Hrošík...

Více

ÚVODNÍ SLOVO 5 KLUB OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ANEB JE JEDNO, KDO JSEM 7 KERAMICKÁ HLÍNA NÁSTROJ POZNÁNÍ A SBLÍŽENÍ 13 INKLUZE DĚTÍ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI

ÚVODNÍ SLOVO 5 KLUB OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ANEB JE JEDNO, KDO JSEM 7 KERAMICKÁ HLÍNA NÁSTROJ POZNÁNÍ A SBLÍŽENÍ 13 INKLUZE DĚTÍ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI ÚVODNÍ SLOVO 5 KLUB OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ANEB JE JEDNO, KDO JSEM 7 KERAMICKÁ HLÍNA NÁSTROJ POZNÁNÍ A SBLÍŽENÍ 13 INKLUZE DĚTÍ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI VE STŘEDISKU VOLNÉHO ČASU 19 NÁVŠTĚVNÍ DNY

Více

PROJEKT 2012 PRACOVIŠTĚ LOUKA Bzenecká 23 628 00 Brno Předkladatel projektu Ing. Lucie Hájková Vedoucí pracoviště Louka

PROJEKT 2012 PRACOVIŠTĚ LOUKA Bzenecká 23 628 00 Brno Předkladatel projektu Ing. Lucie Hájková Vedoucí pracoviště Louka PROJEKT 2012 PRACOVIŠTĚ LOUKA Bzenecká 23 628 00 Brno Předkladatel projektu Ing. Lucie Hájková Vedoucí pracoviště Louka Brno, listopad 2012 1 ÚVOD 1 CHARAKTERISTIKA PRACOVIŠTĚ LOUKA...3 2 MATERIÁLNÍ PODMÍNKY...3

Více

Informace - kroužky DDM Nová generace 2014/2015

Informace - kroužky DDM Nová generace 2014/2015 Informace - kroužky DDM Nová generace 2014/2015 I letos jsme pro vás připravili pestrou nabídku našich kroužků, na které se můžou vaše děti těšit. Mezi nové kroužky patří například školní časopis, historický

Více

NECHTE SI SVÉ DĚTI V DOMEČKU HRÁT A NEMUSÍTE SE O NĚ BÁT!

NECHTE SI SVÉ DĚTI V DOMEČKU HRÁT A NEMUSÍTE SE O NĚ BÁT! Nabídka ZÚ Křížová 18 (1954 1993) Křižíkova 10 (1993 1995) Brněnská 46 (1995 ) Brněnská 29 (2001 ) MOTTO: NECHTE SI SVÉ DĚTI V DOMEČKU HRÁT A NEMUSÍTE SE O NĚ BÁT! Webové stránky: www.ddmjihlava.cz E-mail:

Více

U Výstaviště 1429 370 05 České Budějovice telefon: 385 310 201, 385 310 202, 389 603 935 info@m-tes.cz www.m-tes.cz K R O U Ž K Y 2014-2015

U Výstaviště 1429 370 05 České Budějovice telefon: 385 310 201, 385 310 202, 389 603 935 info@m-tes.cz www.m-tes.cz K R O U Ž K Y 2014-2015 U Výstaviště 1429 370 05 České Budějovice telefon: 385 310 201, 385 310 202, 389 603 935 info@m-tes.cz www.m-tes.cz K R O U Ž K Y ZÁJMOVÉ 2014-2015 škola Lyžařská tábor Příměstský Aktuální nabídku kroužků

Více

volnočasové aktivity příloha berounského měsíčníku Radniční list

volnočasové aktivity příloha berounského měsíčníku Radniční list volnočasové aktivity příloha berounského měsíčníku Radniční list 2012/2013 Seznam organizací Aikido Ikeda Dojo Beroun... 4 Aqua Aerobic - Alena Beránková Vančová... 3 Angličtina s Jimmym... 9 Ateliér na

Více

Mateřský klub Mateřídouška

Mateřský klub Mateřídouška Mateřský klub Mateřídouška NABÍDKA PROGRAMŮ PRO RODIČ E S DĚ TMI I ŠIROKOU VEŘ EJNOST zář í 2011 leden 2012 Mateřídouška zahajuje své programy po letních prázdninách v pondělí 12.9. 2011. O státních svátcích

Více

Naše tábory. Jak se přihlásit na tábor

Naše tábory. Jak se přihlásit na tábor Úvodem Věříme, že si z naší bohaté nabídky táborů a soustředění vyberete a že s námi aktivně strávený čas o letních prázdninách vás uspokojí a přinese vám zážitky a vzpomínky na celý život. Naše tábory

Více

MOZAIKOVNÍK. školní rok 2008 / 2009

MOZAIKOVNÍK. školní rok 2008 / 2009 MOZAIKOVNÍK školní rok 2008 / 2009 Organizace školního roku 2008/2009 Zahájení školního roku 1. září 2008 Ukončení 1.pololetí 29. ledna 2009 Ukončení 2. pololetí 29. června 2009 PRÁZDNINY Podzimní prázdniny

Více

Plán práce. na školní rok 2012/2013. Příloha ŠVP

Plán práce. na školní rok 2012/2013. Příloha ŠVP Příloha ŠVP Dům dětí a mládeže Na Výstavišti, Mladá Boleslav, Husova 201 Husova 201, 293 01 Mladá Boleslav Telefon 326 323 281, fax 326 326 937 e-mail : ddm-mb@ddm-mb.cz www.ddm-mb.cz Plán práce na školní

Více

Základní a mateřská škola Heřmánek. Školní vzdělávací program pro školní družinu HEŘMÁNEK

Základní a mateřská škola Heřmánek. Školní vzdělávací program pro školní družinu HEŘMÁNEK Základní a mateřská škola Heřmánek Školní vzdělávací program pro školní družinu HEŘMÁNEK 1 1. Identifikační údaje Ředitelka školy: Mgr. Miroslava Adamcová Zástupce ředitelky školy pověření řízením školní

Více

Školní vzdělávací program

Školní vzdělávací program Školní vzdělávací program školní družiny při ZŠ a MŠ Kamenický Šenov Platnost dokumentu:od 01. 09. 2014 1/35 Obsah Obsah... 2 Motto... 5 1 Prezentační část... 6 1.1 Dokumenty... 6 1.1.1 Řád školní družiny...

Více

Abstrakt projektů příloha PROTOKOLU HODNOCENÍ. Celkový rozpočet

Abstrakt projektů příloha PROTOKOLU HODNOCENÍ. Celkový rozpočet projektů příloha PROTOKOLU HODNOCENÍ projektů Program podpory volnočasových aktivit dětí a mládeže Města Český v roce 2012 Výzva č. 1 Opatření č. 1 Akce pro děti a mládež vyplývající z plánu organizace

Více

NABÍDKA. zájmové činnosti školní rok 2013/2014. Předškoláci. Školáci. Jazykové. Estetické. Taneční. Sportovní. Přírodovědné.

NABÍDKA. zájmové činnosti školní rok 2013/2014. Předškoláci. Školáci. Jazykové. Estetické. Taneční. Sportovní. Přírodovědné. Předškoláci NABÍDKA zájmové činnosti školní rok 2013/2014 Školáci Jazykové Estetické Taneční Sportovní Přírodovědné Dům dětí a mládeže DAMIÁN, Lanškroun Vančurova 46, 563 01 Lanškroun tel.: 465 322 515,

Více

HODNOCENÍ PROJEKTU POBOČKY LOUKA jako součást ŠVP Lužánek SVČ

HODNOCENÍ PROJEKTU POBOČKY LOUKA jako součást ŠVP Lužánek SVČ FUNKČNÍ STUDIUM 3. ROČNÍK, ŘEDITEL MANAŽER ZÁVĚREČNÁ PRÁCE HODNOCENÍ PROJEKTU POBOČKY LOUKA jako součást ŠVP Lužánek SVČ Autorka: Ing. Lucie Hájková Brno, březen 2011 1 OBSAH 0 ÚVOD... 4 1 CHARAKTERISTIKA

Více