Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download ""

Transkript

1

2 Úvod Každý rok jsme se jako ostatní žáci těšili na konec školního roku i na nastávající prázdniny, ale tento rok víme, že je to naposledy. Přihlášky byly podány, my byli přijati na střední školy a už nám tak zbývá jediné: poohlédnout se zpět a rozloučit se. Není to ale až tak jednoduché, protože první stupeň si skoro nikdo nepamatuje. Spousta lidí odcházela a také přicházela. Doufáme, že se budeme občas scházet i nadále a že nikdy nezapomeneme na společné zážitky, školní výlety, exkurze a (neškodné) provokování učitelů.

3 1. třída se před základní školou ve Svítkově sešla skupinka malých dětí. Právě jim nastal první školní den. Paní ředitelka je slavnostně přivítala a zařadila do tříd. Tehdejší 1.B připadla na starost paní učitelce Netušilové. První den byl krátký a pouze informační. Paní učitelka nám rozdala slabikáře a první sešity na matematiku. Všichni jsme začínali od nuly. Paní učitelka se nás snažila naučit poznávat písmenka a číslice. Časem rozdala písanky a my se učili psát. Nejprve jen vlnovky, rovné čáry a spirálky. Každé pondělí jsme si sedli do kroužku a každý vyprávěl, co zažil o víkendu. Často nám to zabralo téměř celou první hodinu. V prvním pololetí jsme nedostali vysvědčení jako ostatní třídy, ale slovní hodnocení, jelikož paní učitelka neznámkovala. Místo známek jsme dostávali smajlíky a sluníčka za dobrou práci. Za nepovedené úkoly nám paní učitelka dávala mračouny. Začátkem druhého pololetí jsme začali dostávat známky. Jelikož se každý bál špatné známky, začali jsme často o písemkách opisovat (ne všichni). Začali jsme se vybarvovat a o zlobení nebyla nouze. Konec roku se blížil a paní učitelka nám oznámila, že s námi nebude pokračovat do další třídy. Na konci roku nás také opustili někteří naši spolužáci, kteří se odstěhovali a odešli na jiné školy.

4 2. třída Konečně je to tady! 1. září a nám začíná další rok plný překvapení na základní škole. Prvním překvapením byla nová paní učitelka Irena Hromádková. Paní učitelka nám byla od začátku sympatická a hned jsme si ji oblíbili. Po zahájení školního roku jsme se vrhli na učení. V matematice zase sčítání a odčítání pod sebou. Do školy v přírodě jsme jeli do Horního Bradla. Zde nás čekaly úžasné pochodové výlety po okolí. V lesích jsme stavěli domečky z listí, mechu a kapradí. Zajímavá byla také exkurze do továrny na vánoční ozdoby, které jsme si jako suvenýr mohli odvézt domů. Během pobytu jsme se samozřejmě učili. Paní učitelky nám připravovaly různé hry a soutěže. Na konci školy v přírodě jsme byli smutní, že se musíme vrátit zpátky do školy. Náš školní výlet směřoval do Zoologické zahrady v Praze. Viděli jsme spoustu exotických zvířat z celého světa. Blížil se konec školního roku a my jsme se všichni těšili na naše vysvědčení a dva měsíce prázdnin.

5 3. třída Začátkem 3. třídy se k nám připojili dva noví žáci - Alenka Giňová a Dan Čapek. Měli jsme pořád paní učitelku Hromádkovou, ale předměty byly stále těžší a těžší. V prvním čtvrtletí 3. třídy jsme chodili na plavání do pardubického bazénu. V půlce 3. třídy jsme jeli do Janských Lázní. Na chatě Lovraně jsme si prožili spoustu zážitků. A dalším výletem byl také zábavný výšlap na Kunětickou horu, který jsme si s paní učitelkou také užili. Koncem roku jsme se všichni těšili do 4. třídy.

6 4. třída Když jsme nastoupili do 4. třídy, dozvěděli jsme se, že paní učitelka Hromádková odchází. Kromě paní učitelky nás opustili i někteří spolužáci Martin Šulc, Jakub Janiš a Gábina Velinská. To, že se musíme rozloučit s paní učitelkou, nám všem bylo hodně líto. Abychom si s paní učitelkou ještě užili, jeli jsme do školy v přírodě a na ekologický statek v Oucmanicích. Každý den pro nás byl připraven bohatý program, pekli jsme housky, dělali domácí sýry, drátkovali Poslední den jsme se vyřádili na diskotéce a všichni se dobře bavili. Čtvrtá třída nám utekla jako voda a my se připravovali na novou paní učitelku a nové povinnosti.

7 5. třída Po třech letech odchází, třídou milovaná, paní učitelka Hromádková. Přebírá nás paní učitelka Paletová. Ta nám velmi ráda pouštěla zajímavé písně, jako je Árie měsíce. Písně jejího mládí. Naše chování nebylo zrovna dokonalé, ale paní učitelka nás stále rovnala a rovnala a rovnala, až nás trošičku srovnala. Přece se jí nepovedla jedna věc, Čapek byl stále nalepený na svoji lahev a do nekonečna bumbal jako batole. Přichází František Hendl. Na konci páté třídy odchází Vilma Hofmanová.

8 6. třída Poprvé na druhém stupni a poprvé třídní učitel - muž! Celým druhým stupněm nás měl provádět pan učitel Kosek. První seznamování s druhým stupněm jsme zažili na ekofarmě v Oucmanicích, kde jsme strávili tři dny. Pana učitele nejvíce bavilo tkát na tkalcovském stavu. V prvním pololetí jsme se zúčastnili soutěže projektů AMAVET. Několik z nás se dostalo do okresního kola. Na konci školního roku nás pan učitel vzal na dlouhý pochodový výlet. Jeli jsme vlakem do Semil. Odtud autobusem do Vysokého nad Jizerou. Pan učitel nás provedl po Pasekách nad Jizerou. Následně jsme zamířili do Příchovic k rozhledně Hvězda. Poslední úsek jsme šli pěšky na vlak do Tanvaldu a odtud jsme jeli zpět domů. To, že má pan učitel v oblibě dlouhé výlety nám došlo už tenkrát, ale nikdo nevěděl, kam se podíváme příště a jak dlouhá to bude cesta. Konec roku přišel brzy a všichni se velmi těšili na prázdniny.

9 7. třída Jako každý rok se nám v 7. třídě ztěžovalo učení. Největší překvapení, které nás čekalo, bylo zjištění, že na český jazyk budeme mít paní učitelku Mockovou. Ta kladla důraz na to, abychom se naučili co nejvíce. Paní učitelka trvala na tom, že z českého jazyka budeme mít všichni jedničky, maximálně dvojky. A tak začal boj! Tempo učení bylo neúnosné, a tak je jasné, že mnozí těchto vysokých cílů nedosáhli. Někteří nejzdatnější jedinci však alespoň dosáhli toho, že je paní učitelka začala oslovovat jménem a ne příjmením. Naším nejlepším zážitkem byl lyžařský výcvik. Byli jsme v Orlických horách. Našimi instruktorkami byly paní ředitelka Koblížková a paní učitelka Klodnerová. Moc nám to nešlo, pádů bylo hodně, ale nakonec jsme se všichni lyžovat naučili. Na dějepisné exkurzi v Kutné Hoře jsme prolezli celý důl převlečení za permoníky. Bílé pláště a přilby nás chránily, abychom dole nepřišli k úrazu. Poté jsme jeli do chrámu svaté Barbory a nezapomněli jsme ani na kostnici v Sedleci. Školní rok jsme završili výletem na Kunětickou horu, na které jsme byli mnohokrát, ale přesto jsme si to s panem učitelem užili. Projekt Zdravá výživa

10 8. třída Začíná další třída a s ní více povinností. Někteří se začali pořádně připravovat a snažit se, aby měli nejlepší průměr na vysvědčení a některým to bylo úplně jedno. Na začátku pololetí se k nám připojili další spolužačky Magdalena Janáková a Lucie Cejpová. Bohužel nás opustil Petr Černík, který přešel do vedlejší třídy do 8. A. Důvod, proč nás opustil, zůstane naším tajemstvím. Příchod Magdy rázem zvedl IQ třídy. Její příchod také velmi utužil kolektiv. V 8. třídě jsme vyrazili s panem Koskem na Zvyčinu, kde jsme prožili spoustu zážitků. Ke konci osmé třídy jsme si už pomalu vybírali školy, kam půjdeme. Osmou třídu jsme si prožili krásně, a proto tak rychle utekla.

11 9. třída Devátá třída je stále v plném proudu a my už jenom dokončujeme almanach, abychom viděli, jak jsme prožili všech devět let na ZŠ Svítkov. Náš asi největší úspěch je to, že jsme podle učitelů lepší třída jak 9. A. Většina z nás byla přijata na školy, kam se hlásili, učení je stále těžší a těžší, je ho hodně a ještě víc. Na konci 9. třídy jsme jeli na dvoudenní výlet na chatu Lucký vrch. Prví den jsme toho moc neušli, ale pořád jsme šli do kopce, který byl podle p. Koska mírný. Druhý den jsme toho ušli mnohem víc, a pak jsme kvůli panu učiteli museli zůstat ve městě, protože pan učitel trval na tom, že si ho musíme prohlédnout. Výlet se všem moc líbil.

12 A kdo vlastně jsme? Tereza Blažková Čím jsem chtěla být? Princeznou Čím chci být? Nevím Kam jdu na školu? Sportovní gymnázium Zájmy? Tenis Citát? Když nejde o život, nejde o nic. Daniel Čapek Čím jsem chtěl být? Vynálezcem Čím chci být? Automobilovým diagnostikem Kam jdu na školu? SPŠA Holice Zájmy? Počítač, elektrika

13 Josef Černý Čím jsem chtěl být? Cukrářem Čím chci být? Cukrářem Kam jdu na školu? Střední průmyslová škola potravinářská Zájmy? Hraní na PC Citát? Do života se musí s radostí. Lukáš Elko Čím jsem chtěl být? Pilotem Čím chci být? Pilotem Kam jdu na školu? AGYS Zájmy? Letadla, fotbal, Lindsey Stirling Citát? Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.

14 Milan Flos Čím jsem chtěl být? Profesionálním hráčem PC her Čím chci být? Robotikem Kam jdu na školu? SPŠE Zájmy? Hokejbal, PC Alena Giňová Čím jsem chtěla být? Legolas z Pána Prstenů Čím chci být? Kadeřnicí Kam jdu na školu? SPŠCH Zájmy? Spánek, jídlo, PC Citát? Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.

15 Kristýna Galetová Čím jsem chtěla být? Automechanik Čím chci být? Kaskadérkou, cross jezdkyní Kam jdu na školu? Do Přelouče na automechanika Zájmy? Motorky Citát? Každá vteřina našeho života se neopakuje, ale v každém okamžiku se může stát něco, co má význam pro věčnost. Petr Geisler Čím jsem chtěl být? Mechanik Čím chci být? Mechanik Kam jdu na školu? Automobilová škola v Holicích Zájmy? Americká auta Citát? Bez přátel není štěstí, ale bez neštěstí nepoznáme přátele.

16 František Hendl Čím jsem chtěl být? Programátorem Čím chci být? Nevím Kam jdu na školu? Cestovní ruch Pardubice Zájmy? Fotbal, skauting Citát? Co je platné, že lež má krátké nohy, když pravda je má často chromé. Matěj Horáček Čím jsem chtěl být? Profesionálním jezdcem KTM Čím chci být? Majitel auto servisu. Kam jdu na školu? SŠA Holice Zájmy? Motorky, motocross, PC Citát? Největší chyba, kterou můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.

17 Magdaléna Janáková Čím jsem chtěla být? Princeznou Čím chci být? Sviňsky bohatou Kam jdu na školu? VOŠZ a SZŠ Hradec Králové Zájmy? Knížky, televize, spánek Citát? Ja som v podstate celkom milý človek, až kým ma nenaštveš. Denisa Jiroutová Čím jsem chtěla být? Zpěváčkou Čím chci být? Cukrářkou Kam jdu na školu? Obchodní akademie Chrudim Zájmy? Kámoši Citát? Život je jako hodina matematiky. Počítáš, váháš, přemýšlíš, a když už najdeš chybu a chceš ji napravit, tak už je pozdě, zvoní.

18 Pavla Koutská Čím jsem chtěla být? Veterinářkou Čím chci být? Sekretářkou Kam jdu na školu? Obchodní akademie Zájmy? Basketbal Jana Kučerová Čím jsem chtěla být? Nevím Čím chci být? Veterinářkou Kam jdu na školu? SOŠ Veterinární Hradec Králové Zájmy? Koně, fotbal Citát? Žádná vteřina našeho života se neopakuje, ale v každém okamžiku se může stát něco, co má význam pro věčnost.

19 Jiřina Mokřížová Čím jsem chtěla být? Letuškou Čím chci být? Veterinářkou Kam jdu na školu? SOŠ veterinární Zájmy? Koně Citát? Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš Lukáš Ondrejka Čím jsem chtěl být? Strýčkem Skrblíkem Čím chci být? Miliardářem Kam jdu na školu? Strojírenská škola Zájmy? Pes, PC, PS3 + knedlík na pomeranči Citát? Trpělivost přináší růže, ale každá růže zvadne.

20 Martin Ponča Čím jsem chtěl být? Vojákem, policistou Čím chci být? Administrátorem u celní zprávy Kam jdu na školu? Labská hotelová střední odborná škola Zájmy? PC, plavání, florbal Citát: V životě nevěř tomu, kdo tě klame, ale nezklam toho, kdo ti věří. Nicole Robová Čím jsem chtěla být? Veterinářkou Čím chci být? Chtěla bych pracovat na letišti. Kam jdu na školu? SOŠ Kolín, Jaselská Zájmy? Hudba, psi, móda Citát? Když ti celý svět říká NE, řekni sám sobě ANO, desetkrát hlasitěji!

21 Martin Váňa Čím jsem chtěl být? Santou Čím chci být? Fotbalistou Kam jdu na školu? Chvaletice automechanik Zájmy? Fotbal Citát? Porážka je sprosté slovo! Václav Vlachý Čím jsem chtěl být? Ježíškem Čím chci být? Rentierem Kam jdu na školu? Střední odborná škola cestovního ruchu Zájmy? Hraní her Citát? Přes obtíže ke hvězdám.

22 Milí deváťáci! Nechce se mi věřit, že uplynulo tolik let a já vám píšu pozdrav do vašeho almanachu. Poznali jsme se spolu v první třídě na začátku vaší dlouhé devítileté cesty, která vám již brzy skončí. Pevně věřím, že byla úspěšná a přinesla vám mnoho dobrého. Přesto, že jsme se znali jen krátce, na vás mám jen samé krásné vzpomínky... Nikdy nelituj, že jsi v životě někoho poznal. Dobří lidé ti dají radost. Špatní ti dají zkušenosti. Ti nejhorší ti dají lekci a ti nejlepší krásné vzpomínky. Přeji vám hezký zbytek školního roku a po prázdninách šťastné vykročení do nové životní etapy. Vaše IVa Motlová (NetušIloVá) třídní učitelka 1. třída

23 Moji nejmilejší ze všech, jsem velmi potěšena, že i já mohu přispět pár řádky do vašeho almanachu. Možná někoho zarazí oslovení, které jsem na začátku použila, ale vysvětlení je velmi prosté. Byli jste a navždy zůstanete mou první třídou, ve které začala má pedagogická kariéra. A díky tomu, jaká úžasná byla naše společná cesta, a co vše jsme za tři roky prožili, jsem se utvrdila, že to je to pravé, co chci v životě opravdu dělat, a za to Vám děkuji. Byli jste báječná banda plná různorodých charakterů a individualit, ale přesto jste vždy táhli za jeden provaz a kamarádství mělo svou váhu. Dokázali jste mě i naštvat, ale o to více a upřímně rozesmát. Tohle je přesně ta chvíle, kdy si člověk uvědomí, jak život rychle plyne. Kdykoliv si na Vás vzpomenu, vykouzlí se mi úsměv na tváři a vybaví se mi malé roztomilé děti, ale to už dávno není pravda. Jste na prahu dospělosti a další důležité životní etapy, proto do ní vkročte pravou nohou, s úsměvem na tváři a s životním optimismem! Přeji Vám, abyste v životě dosáhli všeho, co si přejete!!! Irena Milo třídní učitelka třída Mám Vás ráda!...

24 Milí žáci, pokaždé, když za mnou přijdou žáci deváté třídy a prosí o příspěvek do almanachu, cítím se zaskočena. Zaskočena tím, že opět jsou za námi čtyři roky, ve kterých jste získávali znalosti na druhém stupni základní školy. Není to tak dávno, co jste plní očekávání přišli poprvé do školy. Nyní se s ní budete muset rozloučit. Nebudu se ptát na pocity, zda jsou stejné, jako před devíti lety, to by bylo absurdní, ale určitě nějaká očekávání máte. Opět vás čeká krok do neznáma. Určitě jste zvědaví, jak to bude dál. Já vám doporučuji, buďte zvědaví, snažte se dozvědět co nejvíc. Protože jenom tak se budete neustále na něco těšit, těšit se na příští den, týden, na přátele. Dokud je člověk zvědavý, žije. Přeji vám mnoho štěstí, zdraví a úspěchů v osobním životě. Vlasta Paletová třídní učitelka 5. třída

25 Moji milí deváťáci Čas, který nám byl dán spolu prožít, strašně rychle utekl. Nyní sedím před počítačem a přemýšlím, co hezkého napsat svým jedním ťukacím prstem na závěr našeho společného školního života. Život není černobílý, je barevný, a proto je i tak krásný. Věřím, že ve vzpomínkách na naše společná školní léta budou převažovat krásné pastelové barvy nad barvou šedou a černou, které se v životě každého z nás také vyskytnou. Přeji vám do dalších let hodně štěstí, radosti, pohody, ale i pevné vůle překonávat občasné životní strasti a problémy. Jsem moc rád za ty čtyři roky, po které jsem mohl být vaším třídním učitelem. Jan Kosek třídní učitel třída

26 A co na konec? Vzpomínat na školu budu s úsměvem, ale zároveň se mi bude i stýskat, protože jsem tu strávil devět let svého života. Doufám, že na škole, kam jdu, se mi bude dařit stejně. Martin Ponča Když jsem poprvé přišel do školy, chtěl jsem hned odejít. Milan Flos Tak, a je to tu, devátá třída. Poslední třída našeho dobrodružství. Všichni odcházíme ze základní školy a jdeme na školy, které jsme si sami vybrali. Budeme si muset najít další nové kámoše. Devátou třídu budu opouštět se smutkem. Je pravda, že mě pár roků nebavilo natolik, že bych je zrušil, ale naučil jsem se spoustu důležitých věcí. Bude se mi stýskat po škole, po učitelích (jenom po některých), ale hlavně po kámoších. Josef Černý Do této školy jsem přišel ve třetí třídě, s pocitem, že mi škola půjde a budu lepší než ostatní, ale zanedlouho jsem zjistil, že to tak nebude. Daniel Čapek V deváté třídě jsme si začali uvědomovat, že musíme odejít. Od lidí, co známe už devět let. Najednou nikdo nechce odejít. Často jsme se hádali, ale přesto se máme rádi. Denisa Jiroutová

27 Teď všechno končí. Každý si jde svou cestou. Už nebudeme třída. Já jen doufám, že zůstaneme přáteli a nezapomeneme na sebe. Magdaléna Janáková Nejvíce mi budou chybět kamarádi, ale zároveň se těším, že potkám nové lidi. A doufám, že konec roku bude ten nejlepší měsíc na škole. Pavla Koutská Do první třídy jsem se moc těšila, myslela jsem si, že ve škole to bude stejný, jako ve školce, akorát s lepšími hračkami pro větší děti. Tereza Blažková Škola mi dala hodně poznatků, vzpomínek i zážitků, na které budu vždy s úsměvem vzpomínat, naučila mě spoustu nových věcí, seznámila s novými lidmi, mezi kterými jsem si našla i přátele, které vždy ráda uvidím. Nicole Robová Na základní školu budu rád vzpomínat. Matěj Horáček Když jsem přišel poprvé do školy, tak jsem si myslel, že to budeme mít rychle za sebou, ale zmýlil jsem se. Martin Váňa

28 Když jsem poprvé přišel do školy, tak jsem měl úžasný pocit ze všeho, co jsme ve škole dělali. Učili jsme se nové věci, jako třeba psát, počítat, kreslit a pořád jsme dělali něco nového, pro mě opravdu zajímavého. František Hendl I když to časem zaskřípe, nebo se hádáme a dostáváme špatné známky, tak jsme spolu vyrůstali celých devět let a myslím, že takovou partu bláznů, kteří mě dokážou rozesmát natolik, až brečím, už jen tak nepoznám. Jiřina Mokřížová Z nástupu do školy si toho moc nepamatuju, jen to, jak jsem měl chřipku a musel jsem se jít fotit. Pak už to letělo hrozně rychle a najednou tu sedím a vím, že nejsem o nic chytřejší než dřív, naopak jsem si uvědomil, jak málo toho ještě vím. Lukáš Ondrejka Když se nyní po devíti letech studia dívám zpět, vidím, jak tu bylo hezky. Za pár týdnů se rozejdeme na letní prázdniny a více už se neuvidíme. Odejdeme jinam a co potom? Čeká mě cesta do neznáma, ale ty úžasné vzpomínky ze základní školy, ty mi navždy zůstanou. Jana Kučerová Když jsem byl menší, myslel jsem si, že škola je nekonečně dlouhá a psychicky vyčerpávající. No a v podstatě se to splnilo. Zbožňuju školní výlety. Na školních výletech jsme se všichni nejvíce sblížili. Lukáš Elko

29 Když jsem poprvé 1. září 2006 vstoupil do první třídy, nevěděl jsem, co mě ještě čeká. Postupně se měnili žáci, učitelé a třídy a já poznával, o čem škola je. Díky škole jsem zažil mnoho zážitků, potkal jsem mnoho lidí a naučil spoustu nových věcí. Vašek Vlachý Věřím, že na tuhle školu budu vzpomínat dlouho a v dobrém. Alena Giňová Když jsem přišla na druhý stupeň, připadala jsem si taková skoro dospělá. Poznávali jsme se se spolužáky více do hloubky, dělali jsme různé průšvihy i ptákoviny. Když už jsme byli v 8. třídě, tak už jsme si říkali, ať už jsme pryč, už se nám tu nelíbí, ale myslím si, že se nám po naší žlutý škole bude stýskat a budeme vzpomínat na 9 let našeho života. Teď, když už jsme přijatí na učiliště a střední školy, je to snad ještě horší. Naposledy se všichni rozloučíme, a zůstanou nám krásné vzpomínky. Na to, jaké to bylo na prvním stupni, a hlavně na první třídu, co jsme spolu prožili. Budu navždy vzpomínat a myslím, že na základní školu se nedá zapomenout. Já nezapomenu. Kristýna Galetová

30

31 Závěr A teď přichází chvíle, kdy si uvědomujeme, že to vše je pryč. Nikdy už společně nezasedneme do školních lavic, nebudeme čelit neočekávaným písemkám a nástrahám učitelů. Najednou se rozutečeme a každý z nás půjde svou vlastní cestou. Ať už na učňáky, obchodní akademie či gymnázia A proto chceme poděkovat všem učitelům, ať už oblíbeným, či méně oblíbeným, že bojovali nejen s naší pubertou, ale také se nás snažili připravit na život.

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ Články: O třídě a rozhovor s paní učitelkou Šárkou Kindlovou připravila Bára Bílá Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová Rozhovor s paní uč. Ivanou Běloubkovou

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 Obsah: Slovo ředitele školy, akce v uplynulém měsíci, dětská tvorba, vyhodnocení sběru Červen 2008 TOCHOVICE 76 262

Více

Úvodník. Volejbalové soustředění

Úvodník. Volejbalové soustředění 1 Úvodník Vítáme vás u dalšího čísla našich Deváťáckých novin. Konec roku je už tady a my deváťáci se připravujeme na to, až v jeho závěru vstoupíme na pódium, řekneme svůj projev a opustíme naši milovanou

Více

2. ZŠ Schwarzova, Plzeň. Dráček. Hurá, je tady podzim. Září říjen

2. ZŠ Schwarzova, Plzeň. Dráček. Hurá, je tady podzim. Září říjen 2. ZŠ Schwarzova, Plzeň Dráček Hurá, je tady podzim Září říjen Dráček 2 OBSAH: Úvodní slovo a poděkování 3 Zahájení školního roku 4-5 Kufr plný zážitků 6 Čtení rodičů dětem ve škole 7 Pedagogická praxe

Více

ALMANACH 9. A 2005-2014

ALMANACH 9. A 2005-2014 ALMANACH 9. A 2005-2014 Úvod Mladý člověk, který po devíti letech vychází ze základní školy, by už mohl být aspoň trošku zralý, vědět jak se chovat a mít nějakou představu o životě. Dostali jsme se na

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

Deváťácké noviny č. 11; školní rok 2013/2014

Deváťácké noviny č. 11; školní rok 2013/2014 1 ÚVODNÍK Uběhlo čtrnáct dní a my vám přinášíme další číslo Deváťáckých novin. Začátek února se předvedl spíše jarním počasím než zamrzlými rybníky a zasněženou krajinou. Doufáme, že napadne nějaký sníh

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011

ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011 ZŠ Rudná ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011 Můj milý deníčku... 8. A na horách Autoři: Žactvo Korektor: Martin Isoz 8. června 2011 1 Pondělí 6. 6. 2011 1.1 MI & VI Pondělní den byl dnem úvodním. V osm hodin

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

Co je to vlastně Baltík?

Co je to vlastně Baltík? Ve dnech 20. - 22. 4. 2012 se v prostorách Holického Gymnázia uskutečnil 10. ročník celostátní soutěže Mlady programátor v programovacím jazyce Baltík. Co je to Baltík a jak soutěž probíhá? Co je to vlastně

Více

Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí. Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem. Září 2015

Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí. Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem. Září 2015 Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem Září 2015 O čem si přečtete: Zahájení školního roku 2015/2016 Plavání Návštěva útulku

Více

Zpracování náslechové hospitace

Zpracování náslechové hospitace Zpracování náslechové hospitace Obor: Informační technologie ve vzdělávání Vypracoval Jan Katriniok Obsah Úvod... 3 Vyučovací hodina matematiky... 4 Přehled... 4 Přípravná fáze vyučovací hodiny... 4 Realizační

Více

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK Školní zpravodaj ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK 1/2009-2010 Jsme zpět! Po dvouměsíční přestávce s vámi opět zasedáme do školních lavic. Prázdniny uplynuly jako voda a je to tu zase. ŠKOLA! A s ní opět náš časopis,

Více

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní Úkoly předškoláčka, jsou pro nás hračka.. Než půjdu do školy -" minimum předškoláka". Vyzkoušejte si Předškoláci převzato www.predskolaci.cz Písničky a říkanky ze školky Další říkadla, popěvky... na doma

Více

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

NORSKÝ DENÍK. 1. DEN 27.10. 2008,, pondělí

NORSKÝ DENÍK. 1. DEN 27.10. 2008,, pondělí NORSKÝ DENÍK 1. DEN 27.10. 2008,, pondělí Tímto dnem pro nás začala výprava za dobrodružstvím do Norska. Nad ránem jsme se v letištní hale spojili se zbývajícími účastníky projektu z Břeclavi a po odbavení

Více

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz Bylo mi teprve 17, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Hlavou mi svištělo, že chci studovat, užívat si života, a že mě naši zabijou. Ti nám ale nakonec pomohli ze všech nejvíc. S prckem to dnes už skvěle

Více

Tak tu máme poslední číslo časopisu ŽAKO ve školním roce 2013/14.

Tak tu máme poslední číslo časopisu ŽAKO ve školním roce 2013/14. Si Tak tu máme poslední číslo časopisu ŽAKO ve školním roce 2013/14. V posledním čísle se dočtete vše, co se tu událo za poslední půlrok na naší škole. Nebude na škodu, si naše články přečíst, neboť jsme

Více

1. Jana a Šárka plánujou, kam pojedou na dovolenou. ANO NE

1. Jana a Šárka plánujou, kam pojedou na dovolenou. ANO NE Test 4 (lekce 10, 11, 12).../ze 100 bodů 1. Poslouchejte text. Zatrhněte, co je/není pravda. 8 bodů 1. Jana a Šárka plánujou, kam pojedou na dovolenou. ANO NE 2. Jana měla špatnou dovolenou. ANO NE 3.

Více

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

Základní škola. Dolní Vilémovice

Základní škola. Dolní Vilémovice Základní škola Dolní Vilémovice Školní rok 2012 2013 SLOVO ÚVODEM Školní rok 2012 2013 pro malou vilémovskou školičku znamenal mnoho nového. Nová paní ředitelka, nová paní učitelka, vychovatelka Jen ty

Více

Duha. časopis žáků ZŠ Huštěnovice

Duha. časopis žáků ZŠ Huštěnovice Duha časopis žáků ZŠ Huštěnovice První číslo Podzim 2013 Obsah: 1. Slovo úvodem 2. Krátká historie školy 3. Jaké byly školy dříve? 4. Co děláme ve škole 5. Paní učitelka 6. Básničky o škole Milí čtenáři,

Více

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení:

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení: Hádanka Malý úkol na přemýšlení: Řídíš auto a udržuješ konstantní rychlost. Po tvé pravé straně je hluboký sráz. Nalevo od tebe jede obrovské požární vozidlo a udržuje stejnou rychlost jako ty. Před tebou

Více

..září / leden 2015..

..září / leden 2015.. ..září / leden 2015.. IV. ročník, 29. číslo Reportér P.E.S. strana 2 FOTOGALERIE strana 4 Den název otevřených článku dveří + stran strana 8 1 P. E. S. 2014 Každý školní rok začínáme oblíbenou akcí P.

Více

Malá knížka o Amálce

Malá knížka o Amálce Malá knížka o Amálce Ahoj, jmenuji se Amalthea, ale říkají mi Amálka. Jsem bájná koza, první pěstounka, která se starala o malého Dia, když se o něj nemohla postarat jeho vlastní maminka. Proto podle mne

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq wertyuiopasdfghjklzxcvbnmqw ertyuiopasdfghjklzxcvbnmrtyui tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty opasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq wertyuiopasdfghjklzxcvbnmqw ertyuiopasdfghjklzxcvbnmrtyui tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty opasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq wertyuiopasdfghjklzxcvbnmqw ertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwer tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyui TOP SECRET opasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop Kvarta A - Sekunda

Více

KVĚTEN Jarní měsíc byl ve znamení výjezdů a výletů tříd a také sportovních úspěchů. Naši žáci úspěšně završili projekt Comenius v Polsku. COMENIUS V POLSKU Na začátku května proběhl poslední výměnný pobyt

Více

Úvodník. Valná hromada TJ Sokol Senožaty. Sobotní volejbalový turnaj v tělocvičně naší školy

Úvodník. Valná hromada TJ Sokol Senožaty. Sobotní volejbalový turnaj v tělocvičně naší školy 1 Úvodník Už se to blíží. Ptáte se co? No přece pololetí. Pro nás deváťáky je tohle vysvědčení hodně důležité. Proto jsme celé první pololetí důsledně studovali, abychom měli co nejlepší prospěch, případně

Více

Anička Glatterová 3.třída

Anička Glatterová 3.třída Anička Glatterová 3.třída Obsah Obsah...1 Slavíme společně červenec..2-3 Slavní rodáci červen..4 Ročníkové práce.5 Absolventské práce.6 Výlet - Ohře 2014.7 Výlet - Bělá pod Pradědem.8 Výlet Chlum u Třeboně

Více

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I Z M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U Pro časopis ZÁMEČEK foto, text: František Miker, Lukáš Pěkný, Aleš Dvořák Mukačevo Ukrajina, dne 2. 7.

Více

Střední škola, základní škola a mateřská škola pro zrakově postižené, Brno, Kamenomlýnská 2 ABSOLVENTI NAŠÍ ŠKOLY

Střední škola, základní škola a mateřská škola pro zrakově postižené, Brno, Kamenomlýnská 2 ABSOLVENTI NAŠÍ ŠKOLY Střední škola, základní škola a mateřská škola pro zrakově postižené, Brno, Kamenomlýnská 2 ABSOLVENTI NAŠÍ ŠKOLY Bc.Tereza, DiS. Absolvovala r. 2010 Obor: Sociální péče sociálněsprávní činnost Další studium:

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

Stopy totality- pan Jiří Šoustar

Stopy totality- pan Jiří Šoustar Stopy totality- pan Jiří Šoustar Mládí Narodil se 21.dubna 1925 v Bobrové. Chodil do obecné školy v Bobrové. Jeho otec se jmenoval Cyril Šoustar. Pracoval jako pekař. Jeho matka Jindřiška Šoustarová pracovala

Více

BÁSNIČKY VÁNOCE JSOU TADY...

BÁSNIČKY VÁNOCE JSOU TADY... REDAKČNÍ RADA Hana Fröhlichová (4.A) Jana Hanzlíková (4.A) Matěj Mach (4.A) David Veltruský (5.A) Tereza Poštulková (5.A) Klára Červenková (5.A) Tereza Šobková (5.A) Eliška Suldovská (6.A) Veronika Břendová

Více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2970 Identifikátor materiálu Název klíčové aktivity Vzdělávací oblast Vzdělávací předmět / obor Tematický

Více

Náš zpravodaj Květen 2015

Náš zpravodaj Květen 2015 Květen 2015 5. a poslední vydání Poslední úvodní slovo Nastal květen, ten básní proslulý máj a zároveň lásky čas... A my vám s malou lítostí na srdci oznamujeme, že vydání, které si právě pročítáte, je

Více

PŘÍLOHA 17. PROSINCE 2008. Tohle je náš nejtěžší případ. Učitel Vonásek, který uvěřil, že dostane přidáno! KRESBA: Milan KOCMÁNEK.

PŘÍLOHA 17. PROSINCE 2008. Tohle je náš nejtěžší případ. Učitel Vonásek, který uvěřil, že dostane přidáno! KRESBA: Milan KOCMÁNEK. TÝDENÍK PŘÍLOHA 17. PROSINCE 2008 Tohle je náš nejtěžší případ. Učitel Vonásek, který uvěřil, že dostane přidáno! Vonásek k tabuli Milan Kocmánek & Leopold Králík 2 Já nevím, co pořád chtějí. Jestli je

Více

Čím husité válčili Aneb Mohu si z obyčejného zemědělského nástroje vyrobit účinnou zbraň?

Čím husité válčili Aneb Mohu si z obyčejného zemědělského nástroje vyrobit účinnou zbraň? Čím husité válčili Aneb Mohu si z obyčejného zemědělského nástroje vyrobit účinnou zbraň? garant: Zdeňka Veselá členové expertní skupiny: Vojtěch Machovský Kristýna Mrázková Veronika Sirotková Veronika

Více

Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové. Závěrečná zpráva projektu Letní jazykový kurz 2012

Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové. Závěrečná zpráva projektu Letní jazykový kurz 2012 Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové Závěrečná zpráva projektu Letní jazykový kurz 2012 Cíl projektu Jazykové vědomosti jsou důležitou investicí do budoucnosti dítěte, které hrají velkou roli nejen při

Více

Čeká na nás vysvědčení

Čeká na nás vysvědčení ZŠ a MŠ Kpt. Otakara Jaroše Louny, 28. října 2173, příspěvková organizace Čeká na nás vysvědčení Žáci naší základní školy dostanou ve čtvrtek 30. 1. pololetní vysvědčení. V pátek 31. 1. budou mít pololetní

Více

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142)

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) Be SUstainable to SUstain the WORLD ŠVÉDSKO 11. 11. - 17. 11. 2013 ÚČASTNÍCI ZA GYMNÁZIUM KADAŇ Vyučující Mgr. Darina Kováčová (vedoucí exkurze)

Více

Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima)

Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima) Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima) Informace pro žáky budoucích 1. ročníků čtyřletého (1.A) a osmiletého

Více

Cesta života / Cesta lásky

Cesta života / Cesta lásky Kudy do nebe Cesta života / Cesta lásky Cesta života Smyslem života není jen někam jít. Chceme-li, aby náš život měl smysl, je třeba mít cíl, který stojí za to, abychom kvůli němu občas museli překonat

Více

Projekt Karneval. 2. třída Broučci

Projekt Karneval. 2. třída Broučci Projekt Karneval 2. třída Broučci školní rok 2010/2011 Bělohradská mateřská škola Horní Nová Ves, Lázně Bělohrad Pracoviště Horní Nová Ves Název třídy: Broučci 2. třída Školní rok: 2010/2011 Učitelky:

Více

Naučil jsem se počítač zapnout, spustit internet. Dařilo se mi všechno výborně. Naučil jsem se hledat obrázky a ukládat je do počítače.

Naučil jsem se počítač zapnout, spustit internet. Dařilo se mi všechno výborně. Naučil jsem se hledat obrázky a ukládat je do počítače. Celá dnešní hodina byla věnována evaluaci kurzu někteří klienti svá hodnocení nadiktovali, někteří je dokázali napsat sami většinou ve wordu, někteří zvládli i sami poslat emailem: Tito klienti svá hodnocení

Více

7. vydání - listopad 2007

7. vydání - listopad 2007 7. vydání - listopad 2007. Ve druhém kole soutěžilo 13 žáků. Čekaly na ně příklady z učiva 6. třídy, násobení, sčítání, zaokrouhlování, slovní úloha a jeden úkol z geometrie. Většina z nich prokázala velmi

Více

ŠKOLICÍ STŘEDISKO NÁCHOD

ŠKOLICÍ STŘEDISKO NÁCHOD ŠKOLICÍ STŘEDISKO NÁCHOD zpráva o činnosti v roce 2013 Duha Školicí středisko Náchod je organizace, která pořádá vzdělávací programy především pro instruktory, vedoucí, lektory, ale i mládež a dospělé

Více

Marjánka byla hrozně šikovná. Znalosti v Zeměpisu měla na výbornou. Doufám, že i na vysvědčení měla jedničku. Natálie Vejšická VI.

Marjánka byla hrozně šikovná. Znalosti v Zeměpisu měla na výbornou. Doufám, že i na vysvědčení měla jedničku. Natálie Vejšická VI. Základní škola a mateřská škola Mirovice, okres Písek Komenského 4 398 06 Mirovice IČO: 709 99 376 E-mail: zsmirovice@zsmirovice.cz Tel. 382 274 300, 731 494 395 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

Dolnobrannský zpravodaj

Dolnobrannský zpravodaj Číslo 9 Dolnobrannský zpravodaj Strana 5 Zpravodaj se mračí Co s ním? O čem chci psát? O potřebě, kterou vykonávají naši nejlepší přátelé - pejsci. Minulý týden přišel pan. Radoň ml. s ústní stížností

Více

Anglické divadlo (24. září 2012)

Anglické divadlo (24. září 2012) Anglické divadlo (24. září 2012) Jackie and the Giant (1. stupeň) Napínavý příběh o malé dívce Jackie, která prchá před zlým obrem a na své cestě se setkává s obrem hodným, který jí může pomoci. V obřím

Více

Co si vybavím, když se řeknou Vánoce?

Co si vybavím, když se řeknou Vánoce? strana: 1 Co si vybavím, když se řeknou Vánoce? 7. ročník Ivet: Vybaví se mi, že jsme s rodinou spolu a vybaví se mi dárky a cukroví. Budu slavit Vánoce, je to můj nejoblíbenější den v roce spolu s mými

Více

TÉMA : drogy. Pocit z besedy Vedoucí besedy S názory vedoucího 1 14 1 22 Souhlas 17 2 8 2 Spíš souhlas 5 3 3 Nevím 4 4 Spíš nesouhlas 5 5 nesouhlas

TÉMA : drogy. Pocit z besedy Vedoucí besedy S názory vedoucího 1 14 1 22 Souhlas 17 2 8 2 Spíš souhlas 5 3 3 Nevím 4 4 Spíš nesouhlas 5 5 nesouhlas TŘÍDA : 8.A / 22 žáků 1 14 1 22 Souhlas 17 2 8 2 Spíš souhlas 5 3 3 Nevím Ano 22 Ano 21 Ano 14 Ne Ne Ne 7 nevím 1 Nevím 1 Beseda byla poučná 6x Dobře vše vysvětlila 7x Byla zajímavá 5x Ví, o čem mluví,

Více

Lukášovo evangeliuml. Ježíš vyprávěl lidem, kteří ho následovali, spoustu příběhů. Každý příběh měl zvláštní význam.

Lukášovo evangeliuml. Ježíš vyprávěl lidem, kteří ho následovali, spoustu příběhů. Každý příběh měl zvláštní význam. Vyplň následující údaje Věk: Datum narození: Jméno: Adresa: úvodní biblické příběhy pro děti PoznejBibli Vedoucí skupiny: 1. Příběh Ztracená ovce Lukáš 15,1-7 3 Klíčový verš: Přečti si Lukáš 15,7 Popros

Více

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková ZŠ Jarošova Havířov Šumbark 24. 6.2011, ročník: 2., č. 4+5 Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková 1 Slovo redaktorů

Více

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Ve středu 20. listopadu 2013 navštívili žáci čtvrté až deváté třídy jesenické divadlo. Divadelní představení Trapas nepřežiju aneb Ten řízek nezvedej v podání

Více

Velké a malé příběhy moderních dějin

Velké a malé příběhy moderních dějin Gabriela Juříčková Zpovídaní mé babičky Boženy Žižkové, narozené v roce 1939 Autorka: Gabriela Juříčková Už by nechtěla vrátit komunisty, přitom všude jinde pořád slyším, jak prý tehdy bylo líp. Datum

Více

Třídnické hodiny VI.A Školní rok. 2012-2013 Třídní učitelka: Iva Ondrůšková

Třídnické hodiny VI.A Školní rok. 2012-2013 Třídní učitelka: Iva Ondrůšková Třídnické hodiny VI.A Třídní učitelka: Iva Ondrůšková září: říjen: listopad: prosinec: leden: únor: březen: duben: květen: červen: volba třídní samosprávy, školní řád, adaptační soustředění vztahy ve třídě

Více

Jak se nespálit při výběru vyhlídkového letu.

Jak se nespálit při výběru vyhlídkového letu. Jak se nespálit při výběru vyhlídkového letu. Od: Jan Rudzinskyj O létání sním od malička co si pamatuji. Za komunistů jsem se dozvěděl, že nejsem vhodný kandidát pro létání (asi bych jim s tím Blaníkem

Více

DOTAZNÍK PRO KLIENTY SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ČESKÁ ZPRÁVA

DOTAZNÍK PRO KLIENTY SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ČESKÁ ZPRÁVA Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec Česká 1175, 377 01 Jindřichův Hradec II, IČO 750 111 91, ČSOB 220196017/0300 SOCIÁLNÍ SLUŽBY ČESKÁ Česká 1175, 377 01 Jindřichův Hradec II, Česká republika DOTAZNÍK

Více

Evropa na dosah - závěrečná zpráva. projektu Evropa otevřená všem, škola otevřená všem, na ZŠ ulice Míru Rokycany

Evropa na dosah - závěrečná zpráva. projektu Evropa otevřená všem, škola otevřená všem, na ZŠ ulice Míru Rokycany Evropa na dosah - závěrečná zpráva projektu Evropa otevřená všem, škola otevřená všem, na ZŠ ulice Míru Rokycany Dne 9.května 2013 se na naší škole uskutečnil celoškolní projektový den pod názvem Evropa

Více

Interaktivní pořad plný písniček k nám zavítal 23. listopadu a jmenoval se Pohádková minishow.

Interaktivní pořad plný písniček k nám zavítal 23. listopadu a jmenoval se Pohádková minishow. Základní škola Ořech a její KFOŠ A je tu zase prosinec. Prý měsíc klidu, pohody a radostného očekávání vánoc. No, mnozí z nás dobře víme, že umí být občas pořádně hektický a náročný. I když vždy krásný.

Více

MŮJ OBOR. Čím jsem chtěla být a proč jsem si vybrala obor Potravinářská výroba. Čím jsem chtěl být a proč jsem si vybral obor Potravinářské práce

MŮJ OBOR. Čím jsem chtěla být a proč jsem si vybrala obor Potravinářská výroba. Čím jsem chtěl být a proč jsem si vybral obor Potravinářské práce MŮJ OBOR Když jsem byla malá, chtěla jsem být snad vším, čím bych jen mohla. Chtěla jsem být třeba uklizečkou, popelářkou, veterinářkou, kadeřnicí, květinářkou, ale i kuchařkou a cukrářkou. Obor cukrářky

Více

Projekt Odyssea, www.odyssea.cz

Projekt Odyssea, www.odyssea.cz Projekt Odyssea, www.odyssea.cz Příprava na vyučování s cíli osobnostní a sociální výchovy Téma oborové Vzdělávací obor Ročník Časový rozsah Práce s textem Český jazyk a literatura 1. ročník 2 hodiny Hlavní

Více

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 SLOVO ÚVODEM Je tady průběh dalšího týdne a s ním přichází i náš bulvár. Opět jsme si pro Vás připravili drby z našich Vávrovických hasičských řad a nově i slibovaný

Více

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo Školtýn Základní škola Týnec nad Labem Ročník 12 2. číslo 2012 2013 Obsah 1. Narozeninová oslava 2. Rozhovor s ředitelem školy 60 let 3. Afrika 4. Mikuláš 5. Vánoční šplh 6. Florbal 7. Kolínská laťka 8.

Více

Základy statistiky pro obor Kadeřník

Základy statistiky pro obor Kadeřník Variace 1 Základy statistiky pro obor Kadeřník Autor: Mgr. Jaromír JUŘEK Kopírování a jakékoliv další využití výukového materiálu je povoleno pouze s uvedením odkazu na www.jarjurek.cz 1. Aritmetický průměr

Více

SKLADBA SOUVĚTÍ. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje

SKLADBA SOUVĚTÍ. Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje SKLADBA SOUVĚTÍ Tento výukový materiál vznikl za přispění Evropské unie, státního rozpočtu ČR a Středočeského kraje duben 2010 Mgr. Domalípová Marcela, Mgr. Fořtová Jana 1 z 14 Obsah: vztahy mezi větami

Více

Slovo úvodem... Milí čtenáři, žáci a. líbit. není jediné. Nové. Jungmannka. Beseda Boj proti drogám

Slovo úvodem... Milí čtenáři, žáci a. líbit. není jediné. Nové. Jungmannka. Beseda Boj proti drogám Z á k l a d n í š k o l a J i h l a v a, J u n g m a n n o v a 6, p ř í s p ě v k o v á o r g a n i z a c e Jungmannka Vydání 3 Slovo úvodem... LISTOPAD 2013 Milí čtenáři, žáci a je také to, že středu

Více

Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling

Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling Jméno a příjmení: Nikola Součková Třída: 5. A Školní rok: 2014/2015 Garant / konzultant: Mgr. Nina Dyčenková Datum odevzdání: 31. 03.

Více

Medvídek Teddy barvy a tvary

Medvídek Teddy barvy a tvary CZ Habermaaß-hra 5878 Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary První umísťovací hra pro 1 až 4 malé medvídky od 2 let. Autor: Christiane Hüpper Ilustrace:

Více

Hlásí se škola. Chlubíme se počtem žáků stále kolem stovky, což nám leckteré školy závidí.

Hlásí se škola. Chlubíme se počtem žáků stále kolem stovky, což nám leckteré školy závidí. Hlásí se škola Chlubíme se počtem žáků stále kolem stovky, což nám leckteré školy závidí. O pravidelné práci vypovídají nejlépe fotografie žáků při jednotlivých aktivitách, které přiblíží komentář. Vzorně

Více

SYLABUS RODINNÉHO KURZU ČEŠTINY Centrum pro integraci cizinců, o.p.s. www.cicpraha.org

SYLABUS RODINNÉHO KURZU ČEŠTINY Centrum pro integraci cizinců, o.p.s. www.cicpraha.org SYLABUS RODINNÉHO KURZU ČEŠTINY Centrum pro integraci cizinců, o.p.s. www.cicpraha.org 1 - SEZNÁMENÍ, PŘEDSTAVOVÁNÍ - rodič se umí představit - rodič umí představit své dítě - rodič umí hláskovat své jméno

Více

Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace

Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace Vranov nad Dyjí 12.-14.6.2015 Za podpory z kampaně P&G Press trip s ambasadorkou Mirkou Knapkovou Na vodě s Mirkou Aktivity na pláži Výlet do okolí DĚKUJEME!

Více

Školní časopis Základní školy a Mateřské školy Třebívlice

Školní časopis Základní školy a Mateřské školy Třebívlice číslo 1 / ročník XV Změny na naší škole ve školním roce 2012/2013 Od září máme spousty nových změn. Máme nového pana ředitele Mgr. Tomáše Rulfa. Paní učitelka Cupalová už neučí na základní škole, ale pracuje

Více

Školní rok 2013/2014 2. číslo Reklama

Školní rok 2013/2014 2. číslo Reklama Školní rok 2013/2014 2. číslo Reklama Toto číslo časopisu je věnováno reklamám, protože reklamy nás doprovázejí téměř všude a to například v televizi, v časopisech, nebo na internetu. Reklamy jsou velice

Více

Časopis naší Mateřinky

Časopis naší Mateřinky Časopis naší Mateřinky Září Prosinec 2014 Co nového u nás v mateřince, aneb je tu další školní rok Začal nový školní rok a i v naší školce se udály mnohé změny. Podařilo se nám pořídit novou Interaktivní

Více

STUDIJNÍ DOVEDNOSTI DIDAKTICKÝ TEST. Zadání neotvírejte, počkejte na pokyn! SD1ACZZ506DT. Hodnocení výsledků vzdělávání žáků 5.

STUDIJNÍ DOVEDNOSTI DIDAKTICKÝ TEST. Zadání neotvírejte, počkejte na pokyn! SD1ACZZ506DT. Hodnocení výsledků vzdělávání žáků 5. SD1ACZZ506DT Hodnocení výsledků vzdělávání žáků 5. ročníků ZŠ 2006 STUDIJNÍ DOVEDNOSTI DIDAKTICKÝ TEST A Testový sešit obsahuje 18 úloh. Na řešení úloh máte 40 minut. Odpovědi pište do záznamového archu.

Více

PRímEstské tábory se školkou

PRímEstské tábory se školkou PRímEstské tábory se školkou Stejně jako v letech 2007, 2008, 2009, 2010 připravujeme pro Vaše děti Příměstské tábory Sluníčka se školkou 2011. PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY SLUNÍČKA SE ŠKOLKOU VE ŽLUTÝCH LÁZNÍCH

Více

JEDNODUCHÉ SLOVNÍ ÚLOHY NA SČÍTÁNÍ A ODČÍTÁNÍ A NA SČÍTÁNÍ A ODČÍTÁNÍ S POROVNÁVÁNÍM

JEDNODUCHÉ SLOVNÍ ÚLOHY NA SČÍTÁNÍ A ODČÍTÁNÍ A NA SČÍTÁNÍ A ODČÍTÁNÍ S POROVNÁVÁNÍM VY_32_INOVACE_M_206 SLOVNÍ ÚLOHY 3. ROČNÍK JEDNODUCHÉ SLOVNÍ ÚLOHY NA SČÍTÁNÍ A ODČÍTÁNÍ A NA SČÍTÁNÍ A ODČÍTÁNÍ S POROVNÁVÁNÍM Autor: Mgr. Irena Štěpánová Použití: 3. ročník Datum vypracování: 10. 8.

Více

- 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B. - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř.

- 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B. - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř. - 1. 9. Slavnostní zahájení školního roku - 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř. - 10. 9. divadelní představení na

Více

NOVINY 4.B VŠEZNÁLKOVY. č.8. Třídy

NOVINY 4.B VŠEZNÁLKOVY. č.8. Třídy VŠEZNÁLKOVY NOVINY č.8 Třídy 4.B Milí čtenáři, toto číslo Všeználkových novin je speciální. Je nejzvláštnější ze všech čísel tohoto roku. A víte proč? Celé je totiž věnováno naší škole, která má letos

Více

V Y K Ř I Č N ÍK. Ročník: XVII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2013/2014 Číslo:4. Sedmičky na horách

V Y K Ř I Č N ÍK. Ročník: XVII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2013/2014 Číslo:4. Sedmičky na horách V Y K Ř I Č N ÍK Ročník: XVII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2013/2014 Číslo:4 Sedmičky na horách soutěž ZŚ ĆÁSLAV-NÁM. MÁ TALENT. Talent Mnoho žáků naší školy má různé koníčky, zájmy a ráda by

Více

Nejlepší nevěsta. Alena Vorlíčková Regina Daňková

Nejlepší nevěsta. Alena Vorlíčková Regina Daňková Nejlepší nevěsta Alena Vorlíčková Regina Daňková Pohádky pro společné čtení Projekt Městské knihovny Svitavy Lektoruje PhDr. Lenka Krejčová, Ph.D. DYS-centrum Praha Nejlepší nevěsta Alena Vorlíčková, 2011

Více

Jak bych to v Mozille (ne)dělal lépe. Pavel Cvrček (Mozilla.cz)

Jak bych to v Mozille (ne)dělal lépe. Pavel Cvrček (Mozilla.cz) Jak bych to v Mozille (ne)dělal lépe Pavel Cvrček (Mozilla.cz) OpenAlt, Brno, 1. listopad 2014 Tady někde to začalo... Jak jsem o projekt zavadil Byl to vlastně trochu omyl. Rok 2002 a já chtěl jen nahlásit

Více

ZPRAVODAJ CHRÁNĚNÉHO

ZPRAVODAJ CHRÁNĚNÉHO ZPRAVODAJ CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ SRPEN 2012 ČÍSLO ZDARMA Černý Důl - kuchyně HURÁ naše první společná dovolená ČERNÝ DŮL: 21.7. 28.7.2012 Chráněné bydlení bylo založeno v roce 2007. Po pěti letech se podařilo

Více

Tělo a stres. garant: Radovan Faktor. členové expertní skupiny:

Tělo a stres. garant: Radovan Faktor. členové expertní skupiny: Tělo a stres garant: Radovan Faktor členové expertní skupiny: Martina Miňhová Bára Stoláriková Nikola Žůrková Marek Hanuš Zdeněk Lerch Jan Čížek Michal Kdolský Daniel Punčochář Zdeněk Janoušek Filip Wágner

Více

Vrublová, Y., Janoušková, M.: Sexualita handicapovaných dospívajících

Vrublová, Y., Janoušková, M.: Sexualita handicapovaných dospívajících Vrublová, Y., Janoušková, M.: Sexualita handicapovaných dospívajících datum narození: bydliště: pohlaví druh postižení: rodina: postižení v rodině: psycholog, jiný odborník): probírali jste otázku sexuálního

Více

Jsme si opravdu rovni? Metodický list

Jsme si opravdu rovni? Metodický list Jsme si opravdu rovni? Metodický list práce s interaktivní tabulí a do sešitů - v čem se lišíme, sociální a osobnostní nerovnost práce s textem - příběhy, vnímání a hodnocení odlišností druhých skupinová

Více

Evropský projektový den v Mateřské škole Kly

Evropský projektový den v Mateřské škole Kly Evropský projektový den v Mateřské škole Kly Eva Zemanová, ředitelka školy a kolektiv učitelek MŠ Kly Úvod Dne 30. 10. 2012 proběhl v naší mateřské škole Projektový den. Celým dnem nás provázela včelka

Více

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013 1 Úvodník Tak je tady červen a do konce školního roku zbývá už jenom měsíc. To znamená, že zanedlouho přijdou letní prázdniny, na které se těší každý z nás. Nejen děti, ale i učitelé si určitě rádi odpočinou.

Více

2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy?

2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy? 2 Proč pracovat tam, kde nejsou příjemné kolegiální vztahy? Kolegiální vztahy jsou velmi delikátní záležitost, neboť s kolegy lidé tráví velkou část svého života. Pokud se v týmu vyskytuje někdo negativní,

Více

RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014

RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, POLICE NAD METUJÍ RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 Porady, pedagogické rady, třídní schůzky Provozní porady 1. a 2. stupeň 1. pololetí 2. pololetí 09. 09. 2013 03.

Více

Exotický nádech studia na FEKT VUT v Brně

Exotický nádech studia na FEKT VUT v Brně Exotický nádech studia na FEKT (FEKT) má za sebou dlouholetou spolupráci se zahraničními univerzitami z celého světa. Jednou z hlavních partnerských zemí je Sýrie, tato země z Blízkého východu posílá do

Více

Názory účastníků projektu Mosty partnerství Ostrava Cadenberge

Názory účastníků projektu Mosty partnerství Ostrava Cadenberge Názory účastníků projektu Mosty partnerství Ostrava Cadenberge Účastníků projektu jsme se zeptali, co jim přinesla účast na projektu, co je potěšilo, překvapilo, zklamalo (odpovědi neprošly jazykovou úpravou

Více

Projekt ČTYŘLÍSTEK VEDE KE ŠTĚSTÍ

Projekt ČTYŘLÍSTEK VEDE KE ŠTĚSTÍ Rozvojový program Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Zvyšování kvality výuky ve škole prostřednictvím změny sociálního klimatu ve škole, inovace školního vzdělávacího programu Veselá školička.

Více