Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download ""

Transkript

1

2 Úvod Každý rok jsme se jako ostatní žáci těšili na konec školního roku i na nastávající prázdniny, ale tento rok víme, že je to naposledy. Přihlášky byly podány, my byli přijati na střední školy a už nám tak zbývá jediné: poohlédnout se zpět a rozloučit se. Není to ale až tak jednoduché, protože první stupeň si skoro nikdo nepamatuje. Spousta lidí odcházela a také přicházela. Doufáme, že se budeme občas scházet i nadále a že nikdy nezapomeneme na společné zážitky, školní výlety, exkurze a (neškodné) provokování učitelů.

3 1. třída se před základní školou ve Svítkově sešla skupinka malých dětí. Právě jim nastal první školní den. Paní ředitelka je slavnostně přivítala a zařadila do tříd. Tehdejší 1.B připadla na starost paní učitelce Netušilové. První den byl krátký a pouze informační. Paní učitelka nám rozdala slabikáře a první sešity na matematiku. Všichni jsme začínali od nuly. Paní učitelka se nás snažila naučit poznávat písmenka a číslice. Časem rozdala písanky a my se učili psát. Nejprve jen vlnovky, rovné čáry a spirálky. Každé pondělí jsme si sedli do kroužku a každý vyprávěl, co zažil o víkendu. Často nám to zabralo téměř celou první hodinu. V prvním pololetí jsme nedostali vysvědčení jako ostatní třídy, ale slovní hodnocení, jelikož paní učitelka neznámkovala. Místo známek jsme dostávali smajlíky a sluníčka za dobrou práci. Za nepovedené úkoly nám paní učitelka dávala mračouny. Začátkem druhého pololetí jsme začali dostávat známky. Jelikož se každý bál špatné známky, začali jsme často o písemkách opisovat (ne všichni). Začali jsme se vybarvovat a o zlobení nebyla nouze. Konec roku se blížil a paní učitelka nám oznámila, že s námi nebude pokračovat do další třídy. Na konci roku nás také opustili někteří naši spolužáci, kteří se odstěhovali a odešli na jiné školy.

4 2. třída Konečně je to tady! 1. září a nám začíná další rok plný překvapení na základní škole. Prvním překvapením byla nová paní učitelka Irena Hromádková. Paní učitelka nám byla od začátku sympatická a hned jsme si ji oblíbili. Po zahájení školního roku jsme se vrhli na učení. V matematice zase sčítání a odčítání pod sebou. Do školy v přírodě jsme jeli do Horního Bradla. Zde nás čekaly úžasné pochodové výlety po okolí. V lesích jsme stavěli domečky z listí, mechu a kapradí. Zajímavá byla také exkurze do továrny na vánoční ozdoby, které jsme si jako suvenýr mohli odvézt domů. Během pobytu jsme se samozřejmě učili. Paní učitelky nám připravovaly různé hry a soutěže. Na konci školy v přírodě jsme byli smutní, že se musíme vrátit zpátky do školy. Náš školní výlet směřoval do Zoologické zahrady v Praze. Viděli jsme spoustu exotických zvířat z celého světa. Blížil se konec školního roku a my jsme se všichni těšili na naše vysvědčení a dva měsíce prázdnin.

5 3. třída Začátkem 3. třídy se k nám připojili dva noví žáci - Alenka Giňová a Dan Čapek. Měli jsme pořád paní učitelku Hromádkovou, ale předměty byly stále těžší a těžší. V prvním čtvrtletí 3. třídy jsme chodili na plavání do pardubického bazénu. V půlce 3. třídy jsme jeli do Janských Lázní. Na chatě Lovraně jsme si prožili spoustu zážitků. A dalším výletem byl také zábavný výšlap na Kunětickou horu, který jsme si s paní učitelkou také užili. Koncem roku jsme se všichni těšili do 4. třídy.

6 4. třída Když jsme nastoupili do 4. třídy, dozvěděli jsme se, že paní učitelka Hromádková odchází. Kromě paní učitelky nás opustili i někteří spolužáci Martin Šulc, Jakub Janiš a Gábina Velinská. To, že se musíme rozloučit s paní učitelkou, nám všem bylo hodně líto. Abychom si s paní učitelkou ještě užili, jeli jsme do školy v přírodě a na ekologický statek v Oucmanicích. Každý den pro nás byl připraven bohatý program, pekli jsme housky, dělali domácí sýry, drátkovali Poslední den jsme se vyřádili na diskotéce a všichni se dobře bavili. Čtvrtá třída nám utekla jako voda a my se připravovali na novou paní učitelku a nové povinnosti.

7 5. třída Po třech letech odchází, třídou milovaná, paní učitelka Hromádková. Přebírá nás paní učitelka Paletová. Ta nám velmi ráda pouštěla zajímavé písně, jako je Árie měsíce. Písně jejího mládí. Naše chování nebylo zrovna dokonalé, ale paní učitelka nás stále rovnala a rovnala a rovnala, až nás trošičku srovnala. Přece se jí nepovedla jedna věc, Čapek byl stále nalepený na svoji lahev a do nekonečna bumbal jako batole. Přichází František Hendl. Na konci páté třídy odchází Vilma Hofmanová.

8 6. třída Poprvé na druhém stupni a poprvé třídní učitel - muž! Celým druhým stupněm nás měl provádět pan učitel Kosek. První seznamování s druhým stupněm jsme zažili na ekofarmě v Oucmanicích, kde jsme strávili tři dny. Pana učitele nejvíce bavilo tkát na tkalcovském stavu. V prvním pololetí jsme se zúčastnili soutěže projektů AMAVET. Několik z nás se dostalo do okresního kola. Na konci školního roku nás pan učitel vzal na dlouhý pochodový výlet. Jeli jsme vlakem do Semil. Odtud autobusem do Vysokého nad Jizerou. Pan učitel nás provedl po Pasekách nad Jizerou. Následně jsme zamířili do Příchovic k rozhledně Hvězda. Poslední úsek jsme šli pěšky na vlak do Tanvaldu a odtud jsme jeli zpět domů. To, že má pan učitel v oblibě dlouhé výlety nám došlo už tenkrát, ale nikdo nevěděl, kam se podíváme příště a jak dlouhá to bude cesta. Konec roku přišel brzy a všichni se velmi těšili na prázdniny.

9 7. třída Jako každý rok se nám v 7. třídě ztěžovalo učení. Největší překvapení, které nás čekalo, bylo zjištění, že na český jazyk budeme mít paní učitelku Mockovou. Ta kladla důraz na to, abychom se naučili co nejvíce. Paní učitelka trvala na tom, že z českého jazyka budeme mít všichni jedničky, maximálně dvojky. A tak začal boj! Tempo učení bylo neúnosné, a tak je jasné, že mnozí těchto vysokých cílů nedosáhli. Někteří nejzdatnější jedinci však alespoň dosáhli toho, že je paní učitelka začala oslovovat jménem a ne příjmením. Naším nejlepším zážitkem byl lyžařský výcvik. Byli jsme v Orlických horách. Našimi instruktorkami byly paní ředitelka Koblížková a paní učitelka Klodnerová. Moc nám to nešlo, pádů bylo hodně, ale nakonec jsme se všichni lyžovat naučili. Na dějepisné exkurzi v Kutné Hoře jsme prolezli celý důl převlečení za permoníky. Bílé pláště a přilby nás chránily, abychom dole nepřišli k úrazu. Poté jsme jeli do chrámu svaté Barbory a nezapomněli jsme ani na kostnici v Sedleci. Školní rok jsme završili výletem na Kunětickou horu, na které jsme byli mnohokrát, ale přesto jsme si to s panem učitelem užili. Projekt Zdravá výživa

10 8. třída Začíná další třída a s ní více povinností. Někteří se začali pořádně připravovat a snažit se, aby měli nejlepší průměr na vysvědčení a některým to bylo úplně jedno. Na začátku pololetí se k nám připojili další spolužačky Magdalena Janáková a Lucie Cejpová. Bohužel nás opustil Petr Černík, který přešel do vedlejší třídy do 8. A. Důvod, proč nás opustil, zůstane naším tajemstvím. Příchod Magdy rázem zvedl IQ třídy. Její příchod také velmi utužil kolektiv. V 8. třídě jsme vyrazili s panem Koskem na Zvyčinu, kde jsme prožili spoustu zážitků. Ke konci osmé třídy jsme si už pomalu vybírali školy, kam půjdeme. Osmou třídu jsme si prožili krásně, a proto tak rychle utekla.

11 9. třída Devátá třída je stále v plném proudu a my už jenom dokončujeme almanach, abychom viděli, jak jsme prožili všech devět let na ZŠ Svítkov. Náš asi největší úspěch je to, že jsme podle učitelů lepší třída jak 9. A. Většina z nás byla přijata na školy, kam se hlásili, učení je stále těžší a těžší, je ho hodně a ještě víc. Na konci 9. třídy jsme jeli na dvoudenní výlet na chatu Lucký vrch. Prví den jsme toho moc neušli, ale pořád jsme šli do kopce, který byl podle p. Koska mírný. Druhý den jsme toho ušli mnohem víc, a pak jsme kvůli panu učiteli museli zůstat ve městě, protože pan učitel trval na tom, že si ho musíme prohlédnout. Výlet se všem moc líbil.

12 A kdo vlastně jsme? Tereza Blažková Čím jsem chtěla být? Princeznou Čím chci být? Nevím Kam jdu na školu? Sportovní gymnázium Zájmy? Tenis Citát? Když nejde o život, nejde o nic. Daniel Čapek Čím jsem chtěl být? Vynálezcem Čím chci být? Automobilovým diagnostikem Kam jdu na školu? SPŠA Holice Zájmy? Počítač, elektrika

13 Josef Černý Čím jsem chtěl být? Cukrářem Čím chci být? Cukrářem Kam jdu na školu? Střední průmyslová škola potravinářská Zájmy? Hraní na PC Citát? Do života se musí s radostí. Lukáš Elko Čím jsem chtěl být? Pilotem Čím chci být? Pilotem Kam jdu na školu? AGYS Zájmy? Letadla, fotbal, Lindsey Stirling Citát? Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.

14 Milan Flos Čím jsem chtěl být? Profesionálním hráčem PC her Čím chci být? Robotikem Kam jdu na školu? SPŠE Zájmy? Hokejbal, PC Alena Giňová Čím jsem chtěla být? Legolas z Pána Prstenů Čím chci být? Kadeřnicí Kam jdu na školu? SPŠCH Zájmy? Spánek, jídlo, PC Citát? Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.

15 Kristýna Galetová Čím jsem chtěla být? Automechanik Čím chci být? Kaskadérkou, cross jezdkyní Kam jdu na školu? Do Přelouče na automechanika Zájmy? Motorky Citát? Každá vteřina našeho života se neopakuje, ale v každém okamžiku se může stát něco, co má význam pro věčnost. Petr Geisler Čím jsem chtěl být? Mechanik Čím chci být? Mechanik Kam jdu na školu? Automobilová škola v Holicích Zájmy? Americká auta Citát? Bez přátel není štěstí, ale bez neštěstí nepoznáme přátele.

16 František Hendl Čím jsem chtěl být? Programátorem Čím chci být? Nevím Kam jdu na školu? Cestovní ruch Pardubice Zájmy? Fotbal, skauting Citát? Co je platné, že lež má krátké nohy, když pravda je má často chromé. Matěj Horáček Čím jsem chtěl být? Profesionálním jezdcem KTM Čím chci být? Majitel auto servisu. Kam jdu na školu? SŠA Holice Zájmy? Motorky, motocross, PC Citát? Největší chyba, kterou můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.

17 Magdaléna Janáková Čím jsem chtěla být? Princeznou Čím chci být? Sviňsky bohatou Kam jdu na školu? VOŠZ a SZŠ Hradec Králové Zájmy? Knížky, televize, spánek Citát? Ja som v podstate celkom milý človek, až kým ma nenaštveš. Denisa Jiroutová Čím jsem chtěla být? Zpěváčkou Čím chci být? Cukrářkou Kam jdu na školu? Obchodní akademie Chrudim Zájmy? Kámoši Citát? Život je jako hodina matematiky. Počítáš, váháš, přemýšlíš, a když už najdeš chybu a chceš ji napravit, tak už je pozdě, zvoní.

18 Pavla Koutská Čím jsem chtěla být? Veterinářkou Čím chci být? Sekretářkou Kam jdu na školu? Obchodní akademie Zájmy? Basketbal Jana Kučerová Čím jsem chtěla být? Nevím Čím chci být? Veterinářkou Kam jdu na školu? SOŠ Veterinární Hradec Králové Zájmy? Koně, fotbal Citát? Žádná vteřina našeho života se neopakuje, ale v každém okamžiku se může stát něco, co má význam pro věčnost.

19 Jiřina Mokřížová Čím jsem chtěla být? Letuškou Čím chci být? Veterinářkou Kam jdu na školu? SOŠ veterinární Zájmy? Koně Citát? Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš Lukáš Ondrejka Čím jsem chtěl být? Strýčkem Skrblíkem Čím chci být? Miliardářem Kam jdu na školu? Strojírenská škola Zájmy? Pes, PC, PS3 + knedlík na pomeranči Citát? Trpělivost přináší růže, ale každá růže zvadne.

20 Martin Ponča Čím jsem chtěl být? Vojákem, policistou Čím chci být? Administrátorem u celní zprávy Kam jdu na školu? Labská hotelová střední odborná škola Zájmy? PC, plavání, florbal Citát: V životě nevěř tomu, kdo tě klame, ale nezklam toho, kdo ti věří. Nicole Robová Čím jsem chtěla být? Veterinářkou Čím chci být? Chtěla bych pracovat na letišti. Kam jdu na školu? SOŠ Kolín, Jaselská Zájmy? Hudba, psi, móda Citát? Když ti celý svět říká NE, řekni sám sobě ANO, desetkrát hlasitěji!

21 Martin Váňa Čím jsem chtěl být? Santou Čím chci být? Fotbalistou Kam jdu na školu? Chvaletice automechanik Zájmy? Fotbal Citát? Porážka je sprosté slovo! Václav Vlachý Čím jsem chtěl být? Ježíškem Čím chci být? Rentierem Kam jdu na školu? Střední odborná škola cestovního ruchu Zájmy? Hraní her Citát? Přes obtíže ke hvězdám.

22 Milí deváťáci! Nechce se mi věřit, že uplynulo tolik let a já vám píšu pozdrav do vašeho almanachu. Poznali jsme se spolu v první třídě na začátku vaší dlouhé devítileté cesty, která vám již brzy skončí. Pevně věřím, že byla úspěšná a přinesla vám mnoho dobrého. Přesto, že jsme se znali jen krátce, na vás mám jen samé krásné vzpomínky... Nikdy nelituj, že jsi v životě někoho poznal. Dobří lidé ti dají radost. Špatní ti dají zkušenosti. Ti nejhorší ti dají lekci a ti nejlepší krásné vzpomínky. Přeji vám hezký zbytek školního roku a po prázdninách šťastné vykročení do nové životní etapy. Vaše IVa Motlová (NetušIloVá) třídní učitelka 1. třída

23 Moji nejmilejší ze všech, jsem velmi potěšena, že i já mohu přispět pár řádky do vašeho almanachu. Možná někoho zarazí oslovení, které jsem na začátku použila, ale vysvětlení je velmi prosté. Byli jste a navždy zůstanete mou první třídou, ve které začala má pedagogická kariéra. A díky tomu, jaká úžasná byla naše společná cesta, a co vše jsme za tři roky prožili, jsem se utvrdila, že to je to pravé, co chci v životě opravdu dělat, a za to Vám děkuji. Byli jste báječná banda plná různorodých charakterů a individualit, ale přesto jste vždy táhli za jeden provaz a kamarádství mělo svou váhu. Dokázali jste mě i naštvat, ale o to více a upřímně rozesmát. Tohle je přesně ta chvíle, kdy si člověk uvědomí, jak život rychle plyne. Kdykoliv si na Vás vzpomenu, vykouzlí se mi úsměv na tváři a vybaví se mi malé roztomilé děti, ale to už dávno není pravda. Jste na prahu dospělosti a další důležité životní etapy, proto do ní vkročte pravou nohou, s úsměvem na tváři a s životním optimismem! Přeji Vám, abyste v životě dosáhli všeho, co si přejete!!! Irena Milo třídní učitelka třída Mám Vás ráda!...

24 Milí žáci, pokaždé, když za mnou přijdou žáci deváté třídy a prosí o příspěvek do almanachu, cítím se zaskočena. Zaskočena tím, že opět jsou za námi čtyři roky, ve kterých jste získávali znalosti na druhém stupni základní školy. Není to tak dávno, co jste plní očekávání přišli poprvé do školy. Nyní se s ní budete muset rozloučit. Nebudu se ptát na pocity, zda jsou stejné, jako před devíti lety, to by bylo absurdní, ale určitě nějaká očekávání máte. Opět vás čeká krok do neznáma. Určitě jste zvědaví, jak to bude dál. Já vám doporučuji, buďte zvědaví, snažte se dozvědět co nejvíc. Protože jenom tak se budete neustále na něco těšit, těšit se na příští den, týden, na přátele. Dokud je člověk zvědavý, žije. Přeji vám mnoho štěstí, zdraví a úspěchů v osobním životě. Vlasta Paletová třídní učitelka 5. třída

25 Moji milí deváťáci Čas, který nám byl dán spolu prožít, strašně rychle utekl. Nyní sedím před počítačem a přemýšlím, co hezkého napsat svým jedním ťukacím prstem na závěr našeho společného školního života. Život není černobílý, je barevný, a proto je i tak krásný. Věřím, že ve vzpomínkách na naše společná školní léta budou převažovat krásné pastelové barvy nad barvou šedou a černou, které se v životě každého z nás také vyskytnou. Přeji vám do dalších let hodně štěstí, radosti, pohody, ale i pevné vůle překonávat občasné životní strasti a problémy. Jsem moc rád za ty čtyři roky, po které jsem mohl být vaším třídním učitelem. Jan Kosek třídní učitel třída

26 A co na konec? Vzpomínat na školu budu s úsměvem, ale zároveň se mi bude i stýskat, protože jsem tu strávil devět let svého života. Doufám, že na škole, kam jdu, se mi bude dařit stejně. Martin Ponča Když jsem poprvé přišel do školy, chtěl jsem hned odejít. Milan Flos Tak, a je to tu, devátá třída. Poslední třída našeho dobrodružství. Všichni odcházíme ze základní školy a jdeme na školy, které jsme si sami vybrali. Budeme si muset najít další nové kámoše. Devátou třídu budu opouštět se smutkem. Je pravda, že mě pár roků nebavilo natolik, že bych je zrušil, ale naučil jsem se spoustu důležitých věcí. Bude se mi stýskat po škole, po učitelích (jenom po některých), ale hlavně po kámoších. Josef Černý Do této školy jsem přišel ve třetí třídě, s pocitem, že mi škola půjde a budu lepší než ostatní, ale zanedlouho jsem zjistil, že to tak nebude. Daniel Čapek V deváté třídě jsme si začali uvědomovat, že musíme odejít. Od lidí, co známe už devět let. Najednou nikdo nechce odejít. Často jsme se hádali, ale přesto se máme rádi. Denisa Jiroutová

27 Teď všechno končí. Každý si jde svou cestou. Už nebudeme třída. Já jen doufám, že zůstaneme přáteli a nezapomeneme na sebe. Magdaléna Janáková Nejvíce mi budou chybět kamarádi, ale zároveň se těším, že potkám nové lidi. A doufám, že konec roku bude ten nejlepší měsíc na škole. Pavla Koutská Do první třídy jsem se moc těšila, myslela jsem si, že ve škole to bude stejný, jako ve školce, akorát s lepšími hračkami pro větší děti. Tereza Blažková Škola mi dala hodně poznatků, vzpomínek i zážitků, na které budu vždy s úsměvem vzpomínat, naučila mě spoustu nových věcí, seznámila s novými lidmi, mezi kterými jsem si našla i přátele, které vždy ráda uvidím. Nicole Robová Na základní školu budu rád vzpomínat. Matěj Horáček Když jsem přišel poprvé do školy, tak jsem si myslel, že to budeme mít rychle za sebou, ale zmýlil jsem se. Martin Váňa

28 Když jsem poprvé přišel do školy, tak jsem měl úžasný pocit ze všeho, co jsme ve škole dělali. Učili jsme se nové věci, jako třeba psát, počítat, kreslit a pořád jsme dělali něco nového, pro mě opravdu zajímavého. František Hendl I když to časem zaskřípe, nebo se hádáme a dostáváme špatné známky, tak jsme spolu vyrůstali celých devět let a myslím, že takovou partu bláznů, kteří mě dokážou rozesmát natolik, až brečím, už jen tak nepoznám. Jiřina Mokřížová Z nástupu do školy si toho moc nepamatuju, jen to, jak jsem měl chřipku a musel jsem se jít fotit. Pak už to letělo hrozně rychle a najednou tu sedím a vím, že nejsem o nic chytřejší než dřív, naopak jsem si uvědomil, jak málo toho ještě vím. Lukáš Ondrejka Když se nyní po devíti letech studia dívám zpět, vidím, jak tu bylo hezky. Za pár týdnů se rozejdeme na letní prázdniny a více už se neuvidíme. Odejdeme jinam a co potom? Čeká mě cesta do neznáma, ale ty úžasné vzpomínky ze základní školy, ty mi navždy zůstanou. Jana Kučerová Když jsem byl menší, myslel jsem si, že škola je nekonečně dlouhá a psychicky vyčerpávající. No a v podstatě se to splnilo. Zbožňuju školní výlety. Na školních výletech jsme se všichni nejvíce sblížili. Lukáš Elko

29 Když jsem poprvé 1. září 2006 vstoupil do první třídy, nevěděl jsem, co mě ještě čeká. Postupně se měnili žáci, učitelé a třídy a já poznával, o čem škola je. Díky škole jsem zažil mnoho zážitků, potkal jsem mnoho lidí a naučil spoustu nových věcí. Vašek Vlachý Věřím, že na tuhle školu budu vzpomínat dlouho a v dobrém. Alena Giňová Když jsem přišla na druhý stupeň, připadala jsem si taková skoro dospělá. Poznávali jsme se se spolužáky více do hloubky, dělali jsme různé průšvihy i ptákoviny. Když už jsme byli v 8. třídě, tak už jsme si říkali, ať už jsme pryč, už se nám tu nelíbí, ale myslím si, že se nám po naší žlutý škole bude stýskat a budeme vzpomínat na 9 let našeho života. Teď, když už jsme přijatí na učiliště a střední školy, je to snad ještě horší. Naposledy se všichni rozloučíme, a zůstanou nám krásné vzpomínky. Na to, jaké to bylo na prvním stupni, a hlavně na první třídu, co jsme spolu prožili. Budu navždy vzpomínat a myslím, že na základní školu se nedá zapomenout. Já nezapomenu. Kristýna Galetová

30

31 Závěr A teď přichází chvíle, kdy si uvědomujeme, že to vše je pryč. Nikdy už společně nezasedneme do školních lavic, nebudeme čelit neočekávaným písemkám a nástrahám učitelů. Najednou se rozutečeme a každý z nás půjde svou vlastní cestou. Ať už na učňáky, obchodní akademie či gymnázia A proto chceme poděkovat všem učitelům, ať už oblíbeným, či méně oblíbeným, že bojovali nejen s naší pubertou, ale také se nás snažili připravit na život.

Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny?

Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny? Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny? Nikdo si mě za celý týden ani nevšiml. Jsem jen další nová studentka na nové škole. Přestoupila jsem z té minulé z toho důvodu, že se

Více

Ročník 1, číslo 4. Základní škola v Šenově

Ročník 1, číslo 4. Základní škola v Šenově Ročník 1, číslo 4 Základní škola v Šenově Už je tady! Ten nejkrásnější měsíc ve školním roce červen nás pomalu, ale jistě vede tam, kam se všichni těšíme na prázdniny Všem žákům i žáčkům naší školy přejeme

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 67

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 67 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 67 Obsah: Slovo ředitele školy. Dopravní hřiště, školní výlet, vyhodnocení sběru, bludiště a omalovánky. Červen 2014

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

Co by chtěli změnit na Očku?

Co by chtěli změnit na Očku? Letos tvoří Očko 8. třída jsme velice kreativní a zábavní a doufáme, že se vám to bude líbit. A to jsme my: Kristýna Menšíková Hana Staniszová Lucie Válková Anna Šamajová Tereza Niemczyková Martina Berešová

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 Obsah: Slovo ředitele školy, akce v uplynulém měsíci, dětská tvorba, vyhodnocení sběru Červen 2008 TOCHOVICE 76 262

Více

Vzpomínky a zážitky z adapťáku

Vzpomínky a zážitky z adapťáku 1 Škola a zážitky 2 Vzpomínky a zážitky z adapťáku Lukáš Murka Jednu děsivou vzpomínku máme na náš pokoj. Byl úplně na konci chodby, kde už nesvítila poslední dvě světla a pokoj naproti byl prázdný. Když

Více

VŠEZNÁLKOVY NOVINY č. 1 Třídy 5.B MILÉ DĚTI, po krásných prázdninách jsou tady zase vaše noviny. Vítáme všechny prvňáčky a doufáme, že se vám naše noviny budou líbit. Můžete se těšit na básničku, křížovku,

Více

Číslo 2 2015/2016 VZPOMÍNKY NA ŠKOLU. Žáci 9.A Žáci 9.B

Číslo 2 2015/2016 VZPOMÍNKY NA ŠKOLU. Žáci 9.A Žáci 9.B Číslo 2 2015/2016 Loučení, loučení, loučení, loučení, loučení, loučení ÚVODNÍK KDYŽ VÁS MÚZA POLÍBÍ VZPOMÍNKY NA ŠKOLU S MIKROFONEM V RUCE PLÁNUJEME ŽIVOT ZÁBAVA Žáci 9.A Žáci 9.B Milí čtenáři, aniž jsme

Více

Augustínek. MŠ a ZŠ sv. Augustina: Škola všemi smysly, rozumem a srdcem

Augustínek. MŠ a ZŠ sv. Augustina: Škola všemi smysly, rozumem a srdcem Augustínek MŠ a ZŠ sv. Augustina: Škola všemi smysly, rozumem a srdcem Letní tábor ve Sv. Dobrotivé, 2012 Školní družina 2 Augustínek, 2012 VYCHOVÁVAT MÁ BÝT RADOST! Milí rodiče a přátelé naší školy sv.

Více

Časopis dětí z DD Opava. Dětský domováček

Časopis dětí z DD Opava. Dětský domováček Časopis dětí z DD Opava Dětský domováček Září 2015 0 Úvodník Stejně jako každý rok s pravidelnou nevyhnutelností přišel první měsíc školního roku září, tak se stejnou pravidelností vychází i váš dětský

Více

1 ano/výborné 2 většinou ano/dobré 3 občas/ucházející. 4 většinou ne /nezáživné 5 vůbec ne/nepříjemné

1 ano/výborné 2 většinou ano/dobré 3 občas/ucházející. 4 většinou ne /nezáživné 5 vůbec ne/nepříjemné JÁ MOJE ŠKOLA vyhodnocení TŘÍDA 1.(odpovídalo 13 žáků) ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 Zakroužkujte odpověď: 1 ano/výborné 2 většinou ano/dobré 3 občas/ucházející VZTAH KE ŠKOLE 4 většinou ne /nezáživné 5 vůbec ne/nepříjemné

Více

Výšlap s Líbou reportáž slovem i obrazem

Výšlap s Líbou reportáž slovem i obrazem Výšlap s Líbou reportáž slovem i obrazem Líba Fáryová organizuje Ondrovy výšlapy už několik let. Občas jsem měla touhu se přidat, ale já jsem více přemýšlivý než sportovní typ. V červnu 2012 jsem si přece

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

Úvodník. Volejbalové soustředění

Úvodník. Volejbalové soustředění 1 Úvodník Vítáme vás u dalšího čísla našich Deváťáckých novin. Konec roku je už tady a my deváťáci se připravujeme na to, až v jeho závěru vstoupíme na pódium, řekneme svůj projev a opustíme naši milovanou

Více

Bajtík. Číslo 1/ šk.r. 2009/10

Bajtík. Číslo 1/ šk.r. 2009/10 Bajtík Číslo 1/ šk.r. 2009/10 Ani jsme se nenadáli a už máme čtvrtinu školního roku skoro za sebou. Blíží se nám zima, Mikuláš a dokonce i Vánoce, ale jsou před námi ne všemi oblíbené čtvrtletní písemné

Více

Pana školníka se ptali Martin Kubík a Jakub Gregor.

Pana školníka se ptali Martin Kubík a Jakub Gregor. Pana školníka se ptali Martin Kubík a Jakub Gregor. 1. Máte rád svoje povolání? Proč? - pro svoji pestrost a i určitou volnost volby pořadí této práce - možnosti tvůrčí práce - a pod. 2. Jak dlouho děláte

Více

Motto: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život

Motto: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE Leden 2012 Motto: Učíme se pro život Obsah : Beseda s policií.........1 Sportovní dopoledne..........2 INFO ze ZŠ a MŠ v nemocnici..3-4

Více

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I Z M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U Pro časopis ZÁMEČEK foto, text: František Miker, Lukáš Pěkný, Aleš Dvořák Mukačevo Ukrajina, dne 2. 7.

Více

Co je to vlastně Baltík?

Co je to vlastně Baltík? Ve dnech 20. - 22. 4. 2012 se v prostorách Holického Gymnázia uskutečnil 10. ročník celostátní soutěže Mlady programátor v programovacím jazyce Baltík. Co je to Baltík a jak soutěž probíhá? Co je to vlastně

Více

Praxe našich studentů třetích ročníků v šesti firmách v Německu 2015:

Praxe našich studentů třetích ročníků v šesti firmách v Německu 2015: Praxe našich studentů třetích ročníků v šesti firmách v Německu 2015: Bety (Pham Thi Ngoc Bich) ze 3. B, která pracovala ve firmě Alliance Healthcare napsala: Noví přátelé, nové zkušenosti, zlepšení jazyka

Více

ŠKOLTÝN. Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3

ŠKOLTÝN. Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3 ŠKOLTÝN Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3 Obsah 1. Lyžařský výcvikový kurz 2. Tři králové, zápis do 1. třídy 3. Zimní škola v přírodě 4. Vánoční laťka, florbal starší dívky

Více

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník Vychází s finanční podporou Sdružení rodičů a přátel žáků Základní školy Kostelec u Holešova Zahájení nového školního roku Akce ve škole Školní

Více

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Slavnostní zahájení 3.9. Jičín město pohádky Růžovo-oranžový den Krakonošův trojboj 13.9. Jičín - město pohádky Na tento

Více

Září Vítání prvňáčků

Září Vítání prvňáčků Září Vítání prvňáčků Letošní školní rok začal v pondělí 3.září. Již tradičně se všichni budoucí prvňáčci (letos jich je 48) shromáždili se svými rodiči na školním hřišti. Čekaly tam na ně paní učitelky

Více

Nováčci v řadách čtenářů naší školy

Nováčci v řadách čtenářů naší školy 4 Nováčci v řadách čtenářů naší školy Pasování žáků 1. tříd 11.1.2011 Na naší škole se již stalo tradici ze prvňáčci kteří se půl roku učí číst pak předvádějí své dovednosti svým i rodičům svých spolužáků.

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ Články: O třídě a rozhovor s paní učitelkou Šárkou Kindlovou připravila Bára Bílá Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová Rozhovor s paní uč. Ivanou Běloubkovou

Více

Ahoj kamarádi, tak co íkáte na ty dva hlupáky a vykutálence, kte í malému Jakubovi tak moc ublížili? Taky je vám z toho smutno? No aby nebylo!

Ahoj kamarádi, tak co íkáte na ty dva hlupáky a vykutálence, kte í malému Jakubovi tak moc ublížili? Taky je vám z toho smutno? No aby nebylo! Ahoj kamarádi, tak co říkáte na ty dva hlupáky a vykutálence, kteří malému Jakubovi tak moc ublížili? Taky je vám z toho smutno? No aby nebylo! Vždyť je to ostuda, když se lidi k sobě chovají tak surově

Více

ZŠ Sadová. ZvláŠtní vydání 9.a

ZŠ Sadová. ZvláŠtní vydání 9.a ZŠ Sadová ZvláŠtní vydání 9.a Kam po základní škole 1.Daniel Bečaj -Průmyslová škola Čáslav 2.Martin Bruner -SOU a SOUŠ informatiky a spojů Kolín 3.Monika Duchečková Obchodní akademie Čáslav 4.Lukáš Fořt-SOUŠ

Více

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz Bylo mi teprve 17, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Hlavou mi svištělo, že chci studovat, užívat si života, a že mě naši zabijou. Ti nám ale nakonec pomohli ze všech nejvíc. S prckem to dnes už skvěle

Více

MŮJ STRACH. Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. - Matka Tereza

MŮJ STRACH. Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. - Matka Tereza MŮJ STRACH Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. - Matka Tereza Byla jsem hrozně vyděšená, hlavně z toho, že lidé, které jsem zázrakem potkala, mě jednoduše opustí. Proč by někdo

Více

Můj strach. Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje.

Můj strach. Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. Můj strach Nejstrašnější bída je samota a pocit, že mě nikdo nepotřebuje. - Matka Tereza Byla jsem hrozně vyděšená, hlavně z toho, že lidé, které jsem zázrakem potkala, mě jednoduše opustí. Proč by někdo

Více

Třída 1. B. vítáme Vás. školní rok: 2013 2014

Třída 1. B. vítáme Vás. školní rok: 2013 2014 Třída 1. B vítáme Vás školní rok: 2013 2014 Do naší školičky nastoupily tři první třídy. Naše třída je 1. B. Nás prvňáčků se v 1. B sešlo 20. Z toho je 13 chlapců a 7 dívek. Učí nás paní učitelka Helena

Více

Cesta života / Cesta lásky

Cesta života / Cesta lásky Kudy do nebe Cesta života / Cesta lásky Cesta života Smyslem života není jen někam jít. Chceme-li, aby náš život měl smysl, je třeba mít cíl, který stojí za to, abychom kvůli němu občas museli překonat

Více

Moje osobnost - co už je za mnou Metodický list

Moje osobnost - co už je za mnou Metodický list Moje osobnost - co už je za mnou Metodický list společná práce s tabulí a samostatná do sešitu, náměty pro diskuzi - časová osa mého života, co jsem se naučil v mateřské školce, film mého života podklady

Více

Hurá do školy. Beseda s Policií ČR. Školní akademie. Jedeme na výlet. Bezpečně nejen do školy. Výtvarka trochu jinak. Dušíkoviny

Hurá do školy. Beseda s Policií ČR. Školní akademie. Jedeme na výlet. Bezpečně nejen do školy. Výtvarka trochu jinak. Dušíkoviny Bezpečně nejen do školy Hurá do školy Beseda s Policií ČR Jedeme na výlet Školní akademie Výtvarka trochu jinak Dušíkoviny Jaké byly? O tom nám napsali naši žáci. Tak se podívejte. Prázdniny v kempu u

Více

Výsledek dotazníku - "Klima školy - žáci"

Výsledek dotazníku - Klima školy - žáci Výsledek dotazníku - "Klima školy - žáci" Tabulka 1 Přehled dle kategorií [%] ne ne Prostředí, materiální zázemí 54,2 31,8 2,5 8,6 2,8 81,5 % Lidé 35,7 43,2 11,1 7,9 2,0 75,7 % Komunikace, vztahy 37,2

Více

Deník mých kachních let. Září. 10. září

Deník mých kachních let. Září. 10. září Deník mých kachních let Září 10. září Kdybych začínala psát o deset dní dříve, bylo by zrovna 1. září. Den, na který jsem se těšila po několik let pravidelně, protože začínala škola. V novém a voňavém

Více

2. zahraniční pracovní stáž Švýcarsko St. Gallen 27.9. 3.10.2015

2. zahraniční pracovní stáž Švýcarsko St. Gallen 27.9. 3.10.2015 2. zahraniční pracovní stáž Švýcarsko St. Gallen 27.9. 3.10.2015 SŠGaS Liberec měla možnost opět v letošním roce se zúčastnit pracovní stáže v gastrokomplexu kantonské nemocnice v St. Gallen ve Švýcarsku

Více

2013/2014 Základní škola Týnec nad Labem Ročník 13 Číslo 4.

2013/2014 Základní škola Týnec nad Labem Ročník 13 Číslo 4. 2013/2014 Základní škola Týnec nad Labem Ročník 13 Číslo 4. Obsah 1. Osecká laťka 2. Masopust 3. Školský pohár 4. Exkurze - Iveco 5. Projektový den IX. třídy 6. Projektový den 7. Den bez elektrického proudu

Více

ČERVEN Pátek Pro mě jsou letní prázdniny v podstatě tři měsíce výčitek svědomí.

ČERVEN Pátek Pro mě jsou letní prázdniny v podstatě tři měsíce výčitek svědomí. ČERVEN Pátek Pro mě jsou letní prázdniny v podstatě tři měsíce výčitek svědomí. Jenom proto, že je hezky, každý čeká, že budete venku a skotačitˮ nebo tak něco. A když venku netrávíte každou vteřinu, hned

Více

1. kapitola (Petra) No, já sama nevím, jak se ta zastávka jmenuje vím jen, že to kousek od Řešovské.

1. kapitola (Petra) No, já sama nevím, jak se ta zastávka jmenuje vím jen, že to kousek od Řešovské. 1. kapitola (Petra) Stojím na chodbě budovy FSV UK a snažím se zorientovat v plánku. Nervózně si přitom pohrávám s propiskou. Náhle za sebou uslyším povědomý hlas: Honzo, kolikrát jsem ti říkal, že nechci,

Více

Dolnobrannský zpravodaj

Dolnobrannský zpravodaj Číslo 9 Dolnobrannský zpravodaj Strana 5 Zpravodaj se mračí Co s ním? O čem chci psát? O potřebě, kterou vykonávají naši nejlepší přátelé - pejsci. Minulý týden přišel pan. Radoň ml. s ústní stížností

Více

Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling

Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling Jméno a příjmení: Nikola Součková Třída: 5. A Školní rok: 2014/2015 Garant / konzultant: Mgr. Nina Dyčenková Datum odevzdání: 31. 03.

Více

V podstatných věcech jednotu, ve sporných svobodu, a ve všech lásku. (Sv. Augustin)

V podstatných věcech jednotu, ve sporných svobodu, a ve všech lásku. (Sv. Augustin) V podstatných věcech jednotu, ve sporných svobodu, a ve všech lásku. (Sv. Augustin) Malé krůčky k bezpečné cestě do školy Již čtvrtým rokem působí na naší škole rodičovská dopravní skupinka, která se snaží

Více

ALMANACH 9. A 2005-2014

ALMANACH 9. A 2005-2014 ALMANACH 9. A 2005-2014 Úvod Mladý člověk, který po devíti letech vychází ze základní školy, by už mohl být aspoň trošku zralý, vědět jak se chovat a mít nějakou představu o životě. Dostali jsme se na

Více

2. ZŠ Schwarzova, Plzeň. Dráček. Hurá, je tady podzim. Září říjen

2. ZŠ Schwarzova, Plzeň. Dráček. Hurá, je tady podzim. Září říjen 2. ZŠ Schwarzova, Plzeň Dráček Hurá, je tady podzim Září říjen Dráček 2 OBSAH: Úvodní slovo a poděkování 3 Zahájení školního roku 4-5 Kufr plný zážitků 6 Čtení rodičů dětem ve škole 7 Pedagogická praxe

Více

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. ÚVOD Odborný tým pracovníků Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, o. p. s. se na základě svých odborných

Více

Michal Malátný z Chinaski: Jsem chodící reklama na rodičovství a manželství Neděle, 17 Květen 2015 00:33

Michal Malátný z Chinaski: Jsem chodící reklama na rodičovství a manželství Neděle, 17 Květen 2015 00:33 V poslední době se vám velmi daří. Vydali jste novou desku, sbíráte jedno ocenění za druhým a jste uprostřed vyprodaného turné. Co plánujete po jeho zakončení? 1 / 6 Turné se sice blíží ke svému závěru,

Více

Vliv rodiny na rozvoj osobnosti Metodický list

Vliv rodiny na rozvoj osobnosti Metodický list Vliv rodiny na rozvoj osobnosti Metodický list práce s interaktivní tabulí - výchovné styly, vliv rodiny na vývoj osobnosti námět k diskusi - výchovné styly Obecné informace k řadě pracovních listů rozvoj.

Více

Iva a Honza Šnajderovi

Iva a Honza Šnajderovi B U L L E T I N 12/2015 Vážení rodiče, milí přátelé, dostalo se k Vám první číslo našeho malého bulletinu. Rádi bychom Vás informovali co je ve Filia klubu a Filiánku nového. Filia klub působí v Brně již

Více

Obsluhoval jsem zlatou generaci

Obsluhoval jsem zlatou generaci PETRA NAHRADIL ÁDA Všichni mi říkají Áda. Tedy ti, co mě znají. Trenéři, hráči, lidi kolem hokeje, dokonce i v médiích jsem býval jmenovaný jako masér Áda Bílek. Místo skutečného křestního, jež bylo a

Více

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

Příprava na vyučování oboru Člověk a jeho svět s cíli v oblasti OSV

Příprava na vyučování oboru Člověk a jeho svět s cíli v oblasti OSV Pánem svého času Příprava na vyučování oboru Člověk a jeho svět s cíli v oblasti OSV Název učební jednotky (téma) Pánem svého času Stručná anotace učební jednotky Učební jednotka nabízí žákům možnost samostatně

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

Ilustrovala: Michelová Kristýna 5.A Redakce: ZŠ U Nemocnice 8.A členové: Long Nguyen, Jakub Jánský, Zdeněk Bárta, Tomáš Vršek Nikola Neumannová,

Ilustrovala: Michelová Kristýna 5.A Redakce: ZŠ U Nemocnice 8.A členové: Long Nguyen, Jakub Jánský, Zdeněk Bárta, Tomáš Vršek Nikola Neumannová, Ilustrovala: Michelová Kristýna 5.A Redakce: ZŠ U Nemocnice 8.A členové: Long Nguyen, Jakub Jánský, Zdeněk Bárta, Tomáš Vršek Nikola Neumannová, Hanka Šinkorová co už to umí, mohou sami do časopisu přispívat.

Více

Autorem materiálu je Mgr. Renáta Lukášová, Waldorfská škola Příbram, Hornická 327, Příbram, okres Příbram Inovace školy Příbram, EUpenizeskolam.

Autorem materiálu je Mgr. Renáta Lukášová, Waldorfská škola Příbram, Hornická 327, Příbram, okres Příbram Inovace školy Příbram, EUpenizeskolam. Šablona č. 7, sada č. 1 Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Téma Člověk a jeho svět Člověk a jeho svět Rodina Příbuzenské vztahy v rodině, orientace v čase, život ve městě x vesnici Ročník

Více

MALÝ ALMANACH O VELKÉ SPOLUPRÁCI

MALÝ ALMANACH O VELKÉ SPOLUPRÁCI MALÝ ALMANACH O VELKÉ SPOLUPRÁCI MEZI ZÁKLADNÍ ŠKOLOU JÁNA KUPECKÉHO ZE SLOVENSKÉHO PEZINKU A 6.ZŠ V MLADÉ BOLESLAVI při příležitosti 15. výročí spolupráce mezi školami sestavil Lukáš Krejčík Naše základní

Více

O expozici Pavel Kohout (2014) Vydáno v listopadu 2014 jako 2.publikace vydavatelství Vydavatel: Pavel Kohout (www.kknihy.cz)

O expozici Pavel Kohout (2014) Vydáno v listopadu 2014 jako 2.publikace vydavatelství Vydavatel: Pavel Kohout (www.kknihy.cz) O expozici Pavel Kohout (2014) Vydáno v listopadu 2014 jako 2.publikace vydavatelství Vydavatel: Pavel Kohout (www.kknihy.cz) ISBN: epub: ISBN 978-80-88061-03-8 mobi: ISBN 978-80-88061-04-5 pdf: ISBN 978-80-88061-05-2

Více

Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí. Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem. Září 2015

Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí. Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem. Září 2015 Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem Září 2015 O čem si přečtete: Zahájení školního roku 2015/2016 Plavání Návštěva útulku

Více

Nebojte, děti, nezapomněl jsem. Na začátku jsme se přeci domluvili, že se pořádně zamyslíte a napíšete, v čem se vaše Česká republika liší od

Nebojte, děti, nezapomněl jsem. Na začátku jsme se přeci domluvili, že se pořádně zamyslíte a napíšete, v čem se vaše Česká republika liší od Nebojte, děti, nezapomněl jsem. Na začátku jsme se přeci domluvili, že se pořádně zamyslíte a napíšete, v čem se vaše Česká republika liší od Ekvádoru? K tomu, co vymyslíte, můžete namalovat i obrázek.

Více

David Vošický Jiří Nenáhlo Adam Borek Lukáš Kubík

David Vošický Jiří Nenáhlo Adam Borek Lukáš Kubík David Vošický Jiří Nenáhlo Adam Borek Lukáš Kubík Taneční Asi všichni víte, co to jsou taneční. Málokdo ale ví, že chodíme na předtaneční. I když já osobně v této věci rozdíl nevidím. Jelikož ve čtvrtek

Více

PORAĎ SI SE ŠKOLOU Lucie Michálková

PORAĎ SI SE ŠKOLOU Lucie Michálková PORAĎ SI SE ŠKOLOU Lucie Michálková Copyright 2015 Lucie Michálková Grafická úprava a sazba Lukáš Vik, 2015 1. vydání Lukáš Vik, 2015 ISBN epub formátu: 978-80-87749-89-0 (epub) ISBN mobi formátu: 978-80-87749-90-6

Více

Ahoj kamarádi, rok se s rokem sešel a v našem lese je bílo až oči přecházejí. Všechny stromy se oblékly do nadýchaných jiskřivých kabátů, na kterých

Ahoj kamarádi, rok se s rokem sešel a v našem lese je bílo až oči přecházejí. Všechny stromy se oblékly do nadýchaných jiskřivých kabátů, na kterých Ahoj kamarádi, rok se s rokem sešel a v našem lese je bílo až oči přecházejí. Všechny stromy se oblékly do nadýchaných jiskřivých kabátů, na kterých šišky vypadají jako velké hnědé knoflíky. V lese zavládlo

Více

21 Seznam příloh. Příloha č.1 - Úspěchy v soutěžích. Příloha č.2 - Mistrovství ČR v šachu, tabulka. Příloha č.3 - Přednáška o polárních oblastech

21 Seznam příloh. Příloha č.1 - Úspěchy v soutěžích. Příloha č.2 - Mistrovství ČR v šachu, tabulka. Příloha č.3 - Přednáška o polárních oblastech 21 Seznam příloh Příloha č.1 - Úspěchy v soutěžích Příloha č.2 - Mistrovství ČR v šachu, tabulka Příloha č.3 - Přednáška o polárních oblastech Příloha č.4 - Ocenění školy za charitu Příloha č.5 Návštěva

Více

PŘÍLOHA 17. PROSINCE 2008. Tohle je náš nejtěžší případ. Učitel Vonásek, který uvěřil, že dostane přidáno! KRESBA: Milan KOCMÁNEK.

PŘÍLOHA 17. PROSINCE 2008. Tohle je náš nejtěžší případ. Učitel Vonásek, který uvěřil, že dostane přidáno! KRESBA: Milan KOCMÁNEK. TÝDENÍK PŘÍLOHA 17. PROSINCE 2008 Tohle je náš nejtěžší případ. Učitel Vonásek, který uvěřil, že dostane přidáno! Vonásek k tabuli Milan Kocmánek & Leopold Králík 2 Já nevím, co pořád chtějí. Jestli je

Více

Malá knížka o Amálce

Malá knížka o Amálce Malá knížka o Amálce Ahoj, jmenuji se Amalthea, ale říkají mi Amálka. Jsem bájná koza, první pěstounka, která se starala o malého Dia, když se o něj nemohla postarat jeho vlastní maminka. Proto podle mne

Více

22. Základní škola Plzeň. Až já budu velká. Třída: 7. B. Datum: 8. 12. 2008. Jméno: Kamila Šilhánková

22. Základní škola Plzeň. Až já budu velká. Třída: 7. B. Datum: 8. 12. 2008. Jméno: Kamila Šilhánková 22. Základní škola Plzeň Až já budu velká Třída: 7. B Datum: 8. 12. 2008 Jméno: Kamila Šilhánková V pěti letech jsem onemocněla zánětem ledvin a ležela jsem v nemocnici u svatého Jiří. Byla tam veliká

Více

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

Cool school. Bezva škola NAŠI REDAKTOŘI. Aktuální dění a šéfredaktorka. o pí uč. Polášková. Studijní okénko. o Tereza Hrošová (9.

Cool school. Bezva škola NAŠI REDAKTOŘI. Aktuální dění a šéfredaktorka. o pí uč. Polášková. Studijní okénko. o Tereza Hrošová (9. NAŠI REDAKTOŘI Aktuální dění a šéfredaktorka o pí uč. Polášková Cool school Listopad / 2 Bezva škola Studijní okénko Sport o Tereza Hrošová (9.A) o Martin Zikl (6.C) o Roman Prax (6.C) Rok se s rokem sešel

Více

5 + 1 věc, kterou potřebuje každý dobrý marketingový příběh

5 + 1 věc, kterou potřebuje každý dobrý marketingový příběh 5 + 1 věc, kterou potřebuje každý dobrý marketingový příběh 2014 Michal Garšic Tato publikace, ani žádná její část nesmí být kopírována, rozmnožována, ani poskytována třetím osobám. Také nesmí být šířena

Více

Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace

Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace Vranov nad Dyjí 12.-14.6.2015 Za podpory z kampaně P&G Press trip s ambasadorkou Mirkou Knapkovou Na vodě s Mirkou Aktivity na pláži Výlet do okolí DĚKUJEME!

Více

Klásk(n)oviny. ,,Časopis žáků ZŠ Zeleneč. - poslední číslo školního roku 2014 2015 věnované odcházejícím deváťákům. ,,Všechno krásné jednou končí

Klásk(n)oviny. ,,Časopis žáků ZŠ Zeleneč. - poslední číslo školního roku 2014 2015 věnované odcházejícím deváťákům. ,,Všechno krásné jednou končí Klásk(n)oviny,,Časopis žáků ZŠ Zeleneč - poslední číslo školního roku 2014 2015 věnované odcházejícím deváťákům,,všechno krásné jednou končí Zazvonil zvonec a školní docházky je konec. Takhle začínali...

Více

Osnova, nadpis. Osnova, nadpis

Osnova, nadpis. Osnova, nadpis Šablona č. II, sada č. 2 Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Téma Český jazyk a literatura Komunikační a slohová Osnova, nadpis Tvoření osnovy a nadpisů Ročník 4. Anotace Tento pracovní list

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 72

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 72 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 72 Obsah: Slovo ředitele školy. Vánoční besídka, nadělování, vystoupení v domovech důchodců, divadlo, vyhodnocení sběru,

Více

Projekt Karneval. 2. třída Broučci

Projekt Karneval. 2. třída Broučci Projekt Karneval 2. třída Broučci školní rok 2010/2011 Bělohradská mateřská škola Horní Nová Ves, Lázně Bělohrad Pracoviště Horní Nová Ves Název třídy: Broučci 2. třída Školní rok: 2010/2011 Učitelky:

Více

{ 4} 2.2.7 Krácení a rozšiřování zlomků. Předpoklady: 010217. Zlomky 1 2 ; 2 4 ; 3 6 ; 4 8 ; 5. představují stejné číslo.

{ 4} 2.2.7 Krácení a rozšiřování zlomků. Předpoklady: 010217. Zlomky 1 2 ; 2 4 ; 3 6 ; 4 8 ; 5. představují stejné číslo. ..7 Krácení a rozšiřování zlomků Předpoklady: 007 Zlomky ; ; ; 8 ; 0 ; 7 ; zlomky ; ; ; 8 ; zlomky ; ; ; 8 ; 0 ; představují stejné číslo. Říkáme: 0 ; 7 ; mají stejnou hodnotu, 7 ; se rovnají. Proč je

Více

Barevný podzim SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ SLABIKÁŘE

Barevný podzim SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ SLABIKÁŘE Barevný podzim Ve čtvrtek 30. října 2014 se uskutečnila akce s názvem Barevný podzim, které se mohly zúčastnit děti z prvního stupně. Barevný podzim spočívá v tom, že si děti mohly určit skupinky anebo

Více

Hurá do školy! Víkendový adaptační pobyt pro žáčky 1. tříd

Hurá do školy! Víkendový adaptační pobyt pro žáčky 1. tříd Hurá do školy! Víkendový adaptační pobyt pro žáčky 1. tříd PO PRVÉ DO ŠKOLY CO TO ZNAMENÁ? Poprvé do školy. Jaké to je? Jaké pocity děti prožívají? Jaké pocity prožívají rodiče? Těšení a obavy zároveň.

Více

Deváťácké noviny č. 11; školní rok 2013/2014

Deváťácké noviny č. 11; školní rok 2013/2014 1 ÚVODNÍK Uběhlo čtrnáct dní a my vám přinášíme další číslo Deváťáckých novin. Začátek února se předvedl spíše jarním počasím než zamrzlými rybníky a zasněženou krajinou. Doufáme, že napadne nějaký sníh

Více

DOTAZNÍK PRO URČENÍ UČEBNÍHO STYLU

DOTAZNÍK PRO URČENÍ UČEBNÍHO STYLU DOTAZNÍK PRO URČENÍ UČEBNÍHO STYLU Projekt MOTIVALUE Jméno: Třida: Pokyny Prosím vyplňte vaše celé jméno. Vaše jméno bude vytištěno na informačním listu s výsledky. U každé ze 44 otázek vyberte a nebo

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

22. základní škola Plzeň

22. základní škola Plzeň 22. základní škola Plzeň Třída: 7. A Jméno: Lenka Hirmanová Datum:29. 11. 2008 1 Skoro každý měl ve školce stejný sen, co by chtěl dělat Jako malá jsem měla různé zájmy, i když některé se moc nezměnily.

Více

Anglické divadlo (24. září 2012)

Anglické divadlo (24. září 2012) Anglické divadlo (24. září 2012) Jackie and the Giant (1. stupeň) Napínavý příběh o malé dívce Jackie, která prchá před zlým obrem a na své cestě se setkává s obrem hodným, který jí může pomoci. V obřím

Více

ŽIJ SPORTEM VESLOVÁNÍ:

ŽIJ SPORTEM VESLOVÁNÍ: ŽIJ SPORTEM Sportcentrum Labe & školní rok 2014/2015 Máme novou sportovní redakci, kde tvoříme různé články z akcí a soutěží Sportcentra Labe. Toto je první vydání našeho občasníku, které se ohlíží za

Více

Projektové noviny. Vypravily jsme se s pracovníky Projektových Novin zjistit,co se děje dne 3.3.2005 na projektovém dni ZŠ Masarykova v Kolíně

Projektové noviny. Vypravily jsme se s pracovníky Projektových Novin zjistit,co se děje dne 3.3.2005 na projektovém dni ZŠ Masarykova v Kolíně Projektové noviny Vypravily jsme se s pracovníky Projektových Novin zjistit,co se děje dne 3.3.2005 na projektovém dni ZŠ Masarykova v Kolíně Projektové noviny vám připravily: Jak to všechno začalo? str.

Více

TÝDENNÍ PLÁN - 1.TŘÍDA 7.12. 22.12.2015

TÝDENNÍ PLÁN - 1.TŘÍDA 7.12. 22.12.2015 TÝDENNÍ PLÁN - 1.TŘÍDA 7.12. 22.12.2015 JMÉNO: MILÍ PRVŇÁČCI, JSEM ZVĚDAVÁ, AŽ MI POVÍTE, KOHO NAVŠTÍVIL MAKULÁŠ I O VÍKENDU. ČERTÍ ŠKOLA BYLA MOC PRIMA! BLÍŽÍ SE NAŠE VYSTOUPENÍ A VÁNOČNÍ JARMARK, PROTO

Více

Byl jednou jeden princ. Janči se jmenoval. A ten princ Janči byl chudý. Nebydlel v zámku, ale ve vesnici

Byl jednou jeden princ. Janči se jmenoval. A ten princ Janči byl chudý. Nebydlel v zámku, ale ve vesnici Kašpárek (Vypravěč) Princ Janči Chůva (Babička) Žába Princezna Janička Král Čert Světnice Vesnice Komnata Podhradí Les Přídavné kulisy: studna Smrk Kašpárek nebo vypravěč: Byl jednou jeden princ. Janči

Více

Zpracování náslechové hospitace

Zpracování náslechové hospitace Zpracování náslechové hospitace Obor: Informační technologie ve vzdělávání Vypracoval Jan Katriniok Obsah Úvod... 3 Vyučovací hodina matematiky... 4 Přehled... 4 Přípravná fáze vyučovací hodiny... 4 Realizační

Více

Gymnázium Nymburk. Členství ve sportovním klubu TSK DYNAMIK. Karolína Rejmanová 1PB 2O13

Gymnázium Nymburk. Členství ve sportovním klubu TSK DYNAMIK. Karolína Rejmanová 1PB 2O13 Gymnázium Nymburk Členství ve sportovním klubu TSK DYNAMIK Karolína Rejmanová 1PB 2O13 1 OBSAH 1. ÚVOD 2. JAK TO VŠECHNO ZAČALO 3. PRVNÍ ROK BYL TĚŽKÝ 4. DOSTAVILY SE VÝSLEDKY 5. ZALOŽENÍ NOVÉHO KLUBU

Více

Střední škola, základní škola a mateřská škola pro zrakově postižené, Brno, Kamenomlýnská 2 ABSOLVENTI NAŠÍ ŠKOLY

Střední škola, základní škola a mateřská škola pro zrakově postižené, Brno, Kamenomlýnská 2 ABSOLVENTI NAŠÍ ŠKOLY Střední škola, základní škola a mateřská škola pro zrakově postižené, Brno, Kamenomlýnská 2 ABSOLVENTI NAŠÍ ŠKOLY Bc.Tereza, DiS. Absolvovala r. 2010 Obor: Sociální péče sociálněsprávní činnost Další studium:

Více

Číslo 2. Ročník II. Únor 2012

Číslo 2. Ročník II. Únor 2012 Školní ilustrovaný magazín III. základní školy Jindřichův Hradec Redakční rada: Jan Matoušek, Jakub Matoušek, Adéla Šímová, Aneta Camrdová, Barbora Primaková, Kristýna Horáková, Simona Miláčková, Tomáš

Více

Děkuju.-Prosím. Pozdravy : Ahoj! Nazdar! Dobrý den! Dobrou noc! Dobré ráno! Dobré odpoledne!

Děkuju.-Prosím. Pozdravy : Ahoj! Nazdar! Dobrý den! Dobrou noc! Dobré ráno! Dobré odpoledne! Sylabus 1.stupeň 2.třída Lekce 1 Co je to? Kolik to stojí? Jak se jmenujete? Jmenuju se.. Poslech CD 01 Děkuju.-Prosím. Pozdravy : Ahoj! Nazdar! Dobrý den! Dobrou noc! Dobré ráno! Dobré odpoledne! Zájmena

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

Cesta ke hvězdám Oldřiška Zíková

Cesta ke hvězdám Oldřiška Zíková Cesta ke hvězdám Oldřiška Zíková Každý si pod pojmem cesta ke hvězdám představí něco jiného. Jeden si bude představovat chodník slávy v Los Angeles, další si sní o své cestě ke hvězdám a někdo úplně jiný

Více

Já hraji na klávesy - N. Matesová

Já hraji na klávesy - N. Matesová L. Šindlerová Já hraji na klávesy - N. Matesová Na klávesy hraju letos poprvé, ale už umím mnoho písniček, například Maličká su, Když jsem jel do Prahy, Vadí nevadí, Okoř a mnoho dalších písniček. Na klávesy

Více

[PENÍZE - MANAŽEŘI] 28. října 2007

[PENÍZE - MANAŽEŘI] 28. října 2007 Úvod Zdravím vás všechny a vítám vás. Jsem moc rád, že jste dnes dorazili. Dnes začneme spolu mluvit o penězích. Vím, že je to velice kontroverzní téma. Ne jenom z pohledu lidí mimo církev. Nedávno zveřejnili

Více

Anička Glatterová 3.třída

Anička Glatterová 3.třída Anička Glatterová 3.třída Obsah Obsah...1 Slavíme společně červenec..2-3 Slavní rodáci červen..4 Ročníkové práce.5 Absolventské práce.6 Výlet - Ohře 2014.7 Výlet - Bělá pod Pradědem.8 Výlet Chlum u Třeboně

Více