CESTA EVROPOU. tam a zpět na pár řádcích

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "CESTA EVROPOU. tam a zpět na pár řádcích"

Transkript

1 SMÍŠEK Zdravím, Právě držíte prosincové číslo našeho školního časopisu. Jak jistě víte, blíží se Vánoce a vy nejspíše v poslední době sháníte spousty originálních dárků, ovšem za co nejlevnější ceny. Smíšek si však chce zachovat důstojnost a nebude své čtenáře lákat na počtení pod záminkou skvělých typů na dárky. Ostatně ono to ve většině magazínů není příliš inspirující počtení. Z 99% jsou to předražené nesmysly. Možná si teď říkáte, že mluvím jako vaši rodiče, když si vybíráte nové kalhoty, ale bohužel je to tak. No uznejte, kdo z vás by chtěl pod stromečkem najít ruční zametač drobků, růži v plechovce nebo lampičku ve tvaru nahého mužského těla. Zřejmě nikdo. Raději si ani nepředstavujte, jak by se na to tvářili vaši kamarádi, rodiče, či dokonce prarodiče! Celkově mi přijde shon okolo Vánoc v posledních letech přehnaný. Domnívám se, že původně tyhle svátky sloužily k něčemu úplně jinému, než ke zběsilému utrácení peněz za dárky, či třítýdennímu maratonu pečení cukroví. Ano, o co by byly tyhle svátky hezčí, kdyby stály polovinu peněz a polovinu vyčerpání. Tak například: Když jsem byla malá, každou adventní neděli se sešla celá naše rodina, zapálily se svíčky, zpívaly koledy, vykládalo se a všem bylo tak nějak fajn. Jenže v posledních letech? Svíčka se zapálí, aby se neřeklo. Všichni se rozprchnou ke svým vlastním koníčkům. No a o koledách ani nemluvím. Neříkám, že Narodil se Kristus pán v podání mého mutujícího 16 -ti letého bratra je pro mě něčím, bez čeho si Vánoce neumím představit (Většinou se toho dočkám na Štědrý den.). Tady jde spíše o tu podstatu. Tyhle svátky už se ve většině rodin nenesou ve znamení společného klidu, ale spíše ve znamení neustálého nervování o to, jestli bude stačit cukroví, jestli stihnu všechny navštívit, jestli se nepohádám s potomstvem nebo rodiči Není to škoda? Já myslím, že ano. Zkuste si tedy s rodiči sednout, zapálit svíčky a jen tak si v klidu popovídat. Dneska to hodlám udělat také, asi po třech týdnech Šéfredaktorka Eliška Bauerová

2 Chat box Pro toto číslo jsem si pro Vás připravila rozhovor s Lukášem Kloubou zvaným též,,chemik. Právě on je totiž tvůrcem našich internetových stránek. Netvrdím, že je příliš výmluvný, proto ani v rozhoru nenajde žádné nečekané informace. Určitě si ale myslím, že stojí za přečtení. Eldys 1.Jaký nejoriginálnější dárek si kdy dostal? Po chvílí přemýšlení neodpověděl. 2.Které osobnosti si vážíš? Jednoznačně moje rodina mamka, taťka, brácha. 3.A proč právě jich? Jsou mi nejbližší. 4.Souhlasíš s učitelskou stávkou? Jasně! Alespoň bylo volno! 5.Jaký je tvůj oblíbený hudební interpret? Žádný není. 6.Máš nějaký životní cíl? Ne 7.Na co máš podle sebe talent? Matematika, fyzika, chemie a informatika. 8.A na co ho naopak vůbec nemáš? Jazyky. 9.Jaký je tvůj názor na školní parlament? Ještě jsem se s ním blíže nesetkal. 10.Souhlasíš s vysíláním školního rádia? Nejspíš ano. 11.Je něco, co bys na naší škole změnil? Nic bych neměnil, jsem spokojený.

3 CESTA EVROPOU tam a zpět na pár řádcích Je tu zima. Pro mnohé nadšence do zimních sportů ideální období, pro ty co raději teplo nepříjemná zima zalézající až do kostí. Minulý rok jsem psala o státech, co mají něco společného s Alpami, ale vždy jen okrajově. Proto můj výběr padl na celé Alpy. Mnozí z vás byli lyžovat například v Rakousku, Itálii, ve Francii nebo také ve Švýcarsku. Přeji příjemné počteníčko a mnoho sněhu nejen na horách, ale třeba i na Vánoce. Danush ALPY Alpy - německy Alpen, francouzsky Alpes, rétorománsky Alps, italsky Alpi, slovinsky Alpe, jsou rozsáhlým evropským pohořím. Název Alpy resp. francouzský a latinský název Alpes pravděpodobně pochází z latinského albus (bílý) nebo altus (vysoký). Dalším možným vysvětlením je keltský výraz alp, který označuje vysoké pohoří. Základní informace: nejvyšší hora: Mont Blanc m délka: 1200 km rozloha: km 2 státy: Francie, Německo, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Rakousko, Itálie, Slovinsko vodstvo: Rhóna, Rýn, Dunaj, Pád, Inn Dále se budu zabývat jednotlivými státy a jejich možnostmi lyžování.

4 Rakousko: Rakouské Alpy mají perfektně upravené sjezdovky (6 500), kvalitně vybavená střediska i ceny, které odpovídají nabízené kvalitě. Nadmořská výška alpských středisek v Rakousku je metrů. Je to země zaslíbená lyžařům a zimní turistika s lyžováním je jedním z hlavních zdrojů příjmů. Dnes jsou rakouské Alpy mezinárodním pojmem více než 70 % návštěvníků je totiž ze zahraničí. Upravené sjezdovky prosluly upraveností, lyžařskými školami a horskými chatami. Francie: Je to od nás dál než do Rakouska nebo Itálie. Jsou zde vyšší cenové podmínky, a to hlavně v sezóně. Cestuje se zde na týdenní turnusy, a tak musíte počítat s vyšším provozem. Švýcarsko: Najdete tu asi okolo km sjezdovek. Je zde vysoká životní úroveň, což se podepisuje i na cenách a na službách. Můžete se ubytovat v luxusních hotelech nebo v menších a levnějších střediscích. Kvalita se projevila, a tak nejznámější lyžařské oblasti najdete ve Švýcarsku (St. Moritz, Davos, Zermatt). Zmínit se musím i o hoře Matterhorn. Itálie: Má ze všech alpských zemí svá pohoří nejvíce rozmanitá a díky poloze na jižní straně alpského hřebene, nabízí italské Alpy ojedinělou možnost lyžování převážně za krásného počasí. Oblast se chlubí tím, že je zde až 300 slunečných dní v roce. Italské hory nejsou daleko a vášnivý lyžař se tam autem dostane za šest až osm hodin. Lanovky jezdí do necelých dvou a půl tisíce metrů nad mořem a naprostá většina sjezdovek je lehká. O Itálii se mezi českými lyžaři zároveň říká, že jsou zde sjezdovky nejlépe upravované z celé Evropy.Naleznete zde nekončící vynikající lyžařské terény, spoustu náročných sjezdů pro zdatné lyžaře a volné terény pro lyžařské začátečníky. Německo: Má jenom 700 km a zkušený lyžař si moc neužije. Je to spíše pro rodinné výlety. Pro sportovce zde nemají přijatelné,,vyblbnutí a technické zařízení lanovek a zasněžování je na nízké úrovni. Jediný ledovec je zároveň nejvyšším bodem německých Alp - Zugspitze (2 963 m). Dále tuto oblast proslavila Olympiáda v Garmisch-Partenkirchenu (1936) v jediném špičkovém středisku, kterým disponuje. Ať si vyberete Německo nebo Itálii či snad Francii a Švýcarsko, přeji příjemné prožití zimních měsíců a to nejen těm, kteří jedou do Alp, ale třeba i do tuzemska!!!

5 Vtípky ze školních lavic Přijde ředitel do třídy a tam se jedna polovina směje a druhá brečí. Ředitel se ptá první poloviny: "Proč se smějete?" Žáci: "Protože úča vypadla z okna." Ředitel se ptá druhé poloviny: "A proč vy brečíte?" Žáci: "Protože jsme to neviděli Učitel k žákovi: "Kdo jsou lidé, kteří si berou věci, i když jim nepatří?"děti nechápou. "Tak například: Co bych byl, Pepíčku, kdybych teď sáhl takhle do tvé kapsy a vytáhl 50-ti korunu?" Kouzelník, pane učiteli." Ptá se pani učitelka dětí:,, Děti kdo z vás si myslí že je hloupý,ať se postaví. Všichni kromě Pepíčka sedí.,, Pepíčku ty si myslíš že jsi hloupý? Ptá se paní učitelka. Pepíček:,, Ne já jsem vás vtom nechtěl nechat samotnou! Profesor při přednášce náhle přeruší výklad a praví: Pánové tam vzadu, kdybyste se o kopané bavili trochu tišeji, a vy, slečny tam v prostřední řadě, kdybyste luštily křížovku trochu klidněji, tak by se vašim kolegům v první lavici určitě spalo lépe. O přestávce se hádají dva žáci. Jsi hrozný osel! volá jeden z nich. A ty ještě větší! odpovídá druhý. Počkejte, chlapci, zasáhne pan učitel, nezapomeňte, že jsem tady ještě já! O hodině: Horáčku, jak se jmenuje tvůj bratr? Radim, paní učitelko. To vím, ale jak dál? Pane učiteli,právě jste nám chtěl říct něco o mozku Moment, teď mám v hlavě něco jiného Tati, ty máš opravdu velké štěstí. Jo? Jak to? No, nebudeš mi muset kupovat v září učebnice, protože příští rok budu zase ve stejné třídě. Profesor chemie chtěl v osmičce žákům demonstrovat negativní vlivy alkoholu. Přinesl sklenici vody, sklenici whisky a dva červíky. Teď pozorně sledujte ty červíky.

6 Do sklenice s vodou vložil prvního červa. Ten se všelijak pohyboval, spokojený, jak jen může červ ve vodě být. Do sklenice s whisky vložil druhého červa. Ten se začal zuřivě kroutit a po pár vteřinách klesl na dno mrtvý. Jaký závěr uděláme z tohoto pokusu? Hlásí se Pepíček: Musíme pít whisky, abychom neměli červíky. Maminko, mě se do té školy nechce. Děvčata ze mě mají srandu, kluci mi podráží nohy, učitelé mě nemají rádi, já tam nepůjdu! Musíš, jednou jsi tam ředitel... Otázka pro měsíc prosinec Jak letos budete slavit nebo trávit Silvestra? Eldys:Raději nic neplánuji. Něco se třeba časem vyrýsuje. Zatím to ale vypadá na poklidný večer a přemýšlení o tom, co život dal a vzal. AVE KONZERVATIVCŮM! :o) Monushka(Hyi): No určitě ne doma! pravděpodobně u kamarádky se spoustou lidí! A přípitek samozřejmě na náměstí s ještě větším počtem lidí..jak já se těším Danush: No z minulého roku poučená, někde v koutku duše se psem a se svou maličkostí nebo s partou kámošů :o) ale i tak si to užiju! :o) Markét: ehm no ještě jsem o tom nepřemýšlela, ale určitě se spoustou kámošů:! Kačis: Hm ještě nevím ale určitě s kamarády. A hlavně POŘÁDNĚ!!! Domes: neodpověděla Ajka: U počítače. Anet: neodpověděla Váchýnek: neodpověděl Pí uč. Kulová: doplnit Is: Já ho budu slavit se svým přítelem v Jeseníkách na chatě. Budou tam i jeho kamarádi a tak, takže paráda. Alespoň vypadnu ze stereotypu.

7 Hojky lidičky!!! Opět je tu Vaše rubrika a sní jsem tu znovu já. Pro tenhle měsíc sem se rozhodla Vám napsat něco o punk-rocku, protože je to styl, který mě v poslední době hodně ovlivnil. Tak doufám, že Vás zaujme a někoho možná natolik, že bude mít chuť si jej poslechnout. Tak přeju pěkný počteníčko;). Kačis PUNK-ROCK Punk-rock je v podstatě punk, upravený podle názoru nové mladší generace. Jde o životní styl, který začal v USA někdy v 90. letech. Punk-rock se vyznačuje větší melodičnostní, rýmujícími se texty, které se zabývají stejnými problémy jako punk (pohled na svět, kritika společnosti, kritika rasismu, nácků atd.). Na rozdíl od punku se punk-rock zabývá i lidskými vztahy (jde většinou o vztahy teenagerů,což ukazuje, že punk-rock vychází z mladé generace). Prvními kapelami hrajícími punkrock byli američtí NOFX a Bad Religion. V Čechách je jen málo punkových kapel, většina nyní hrajících kapel, hraje právě punk-rock. (punk v ČR je vlastně punk-rock). Po NOFX, přišla další generace jako byli (nebo stále jsou) např. Blink 182, Green Day, Sum 41 a spousta dalších více či méně známých kapel. Touto melodickou hudbou a skvělým životním stylem začíná žít spousta dalších lidí a já doufám, že to tak půjde dál. Punk-rock uznává hlavně svobodu, rebelství, myšlenku užívat si život a prožít každou chvíli naplno a to myslím stojí za to ;). SEX PISTOLS Sex Pistols byla kultovní a velice vlivná anglická punková kapela založená v Londýně v roce Její první koncerty se stěží dali nazvat profesionálními, čímž kapela ukázala svůj vlastní směr (odlišit se od ostatních hudebníků). Původně ji tvořil zpěvák Johnny Rotten, kytarista Steve Jones, bubeník Paul Cook a baskytarista Glen Matlock, který z ní odešel v roce 1977 a nahradil jej Sid Vicious. Ačkoliv kapela existovala pouze tři roky, vydala čtyři singly a natočila jedno studiové album. Oba první singly jsou zakázány a staženy z prodeje. Kvůli God Save the Queen jsou dokonce považováni za vlastizrádce. I přesto je BBC označila za nejlepší anglickou punkovou kapelu. Sex Pistols jsou často označováni jako iniciátoři punkového hnutí ve Velké Británii a prvního generačního rozdílu uvnitř rock n' rollu. V roce 2006 byli navrženi do Rock n Rollové síně slávy. Své uvedení se však

8 rozhodli bojkotovat Skupina v původním složení krátce obnovila svou činnost v roce 1996 při realizaci koncertního turné Filthy Lucre Live. Od té doby vystupují jen občas. Hvězdný prach Chojte lidičky!!! Po měsíční pauze se Vám vrací tahle rubrika a jedinou změnou, která nastala je, že ji píši já. Budu se snažit vybírat co nejzajímavější filmy, aby jste u čtení neusnuli nudou ;) Pokud budete mít jakékoliv připomínky, nápady nebo návrhy filmu, o kterém byste se chtěli dozvědět víc, určitě mi to přijďte říct. Pro tento měsíc to bude film Hvězdný prach. Doufám, že vás zaujme. Režie:Matthew Vaughn Kačis Hrají:Charlie Cox, Claire Danes, Michelle Pfeiffer, Robert De Niro, Sienna Miller Scénář:Jane Goldman, Matthew Vaughn Žánr: Fantasy Min.:127 Znáte to, je sobota odpoledne a vy nevíte co s načatým dnem. A právě tohle byl o víkendu můj případ.najednou se mi v mysli objevil nápad a chvíli na to se začal uskutečňovat. Za hodinu už jsem stála s Mončou u pokladny kina a vybírali jsme film, na který by stlo za to jít. Bohužel tam nebylo nic jiného než Hvězdný prach, kterým jsme obě tak opovrhovali. Ale musím říct byla jsem mile překvapená! Snad každy hodnotí film podle upoutávky a slogan Pohádka pro dospělé? Buď Vás uchvátí nebo přímo odpudí. Hvězdný prach je zpracován tak, aby se na něj mohli dívat děti, ale zároveň aby pobavil i jejich rodiče. Já osobně dávám přednost filmům s pointům než s vtipnými scénkami, ale tady by si přišel na své snad každý. Je to jednoduše vtipné, pro děti strašidelné, chvílemi i smutné fantasy s krásným koncem. A že jste se nedozvěděli o čem to je? Můj záměr, musíte se podívat sami. Názory diváků: Cival( divák) 70% Příjemná podívaná, která by potřebovala víc peněz (=lepší triky a velkolepější výpravu) a vyváženější scénář. Odvázaného humoru je někdy možná příliš, dojem naštěstí vyvažuje půvabně zpracovaná lovestory. Romantika ze staré školy... padlá hvězda... naivka měnící se v muže... pramínek vlasů jí ustřihnu potají... polibek

9 před zlou čarodějnicí... prostě fajnová pohádka pro děti i dospělé. A Matthew Vaughn po mém soudu rozhodně patří do horních dvaceti procent nejschopnějších popcorňáků, co jsou k mání. Zacharias (divák) Asi jsem čekal moc, zdá se mi, že tady někdo poněkud nezvládl režii. U první půle filmu jsem málem usnul, ale konec to zachránil. Herecké obsazení je fajn, ale zdá se mi, že kromě Michelle Pfeiffer, není využité naplno ( od De Nira bych čekal víc). Často je to srovnáváno s Princeznou nevěstou, k tomu můžu říci jediné... nešahejte mi na Princeznu nevěstu.

(ÚNOR/2012) ŠKOLNÍ ČASOPIS. ACTA/Couchsurfing

(ÚNOR/2012) ŠKOLNÍ ČASOPIS. ACTA/Couchsurfing ACTA/Couchsurfing 1 (ÚNOR/2012) ŠKOLNÍ ČASOPIS Obsah plátku 3 4-5 6-9 10-11 12 13 14-15 16-17 18 19 20-21 22 23 novinky pana holinky ACTA ROZHOVOR HANA HAVLOVÁ NORSKO ENGLISH COMPETITION MATURITA 3. DÍL

Více

V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22

V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22 Prázdniny skončily 1 Návrat do školy 8 Už to začalo 10 V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22 Vážení čtenáři, i když se to nezdá, jsou velké prázdniny

Více

BEZEVSEH VYDÁVÁ STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA MEDIÁLNÍ GRAFIKY A POLYGRAFIE RUMBURK. My tři králové jdeme k vám, zdraví, štěstí vinšujem vám...

BEZEVSEH VYDÁVÁ STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA MEDIÁLNÍ GRAFIKY A POLYGRAFIE RUMBURK. My tři králové jdeme k vám, zdraví, štěstí vinšujem vám... občasný občasník 37 PROSINEC 2012 OCENĚNÍ: Nejlepší časopis středních škol v České republice /2007 + 2012/ Časopis středních škol v ČR s nejlepším obsahem /2008/ Časopis středních škol v ČR s nejlepší

Více

VOJTA DYK PRO VÁS. Mám rád nadsázku ZPĚVÁK A HEREC. VAŠE SKVĚLÉ SOUTĚŽNÍ FOTOGRAFIE Vyhlášení čtenářské soutěže a vybrané ukázky

VOJTA DYK PRO VÁS. Mám rád nadsázku ZPĚVÁK A HEREC. VAŠE SKVĚLÉ SOUTĚŽNÍ FOTOGRAFIE Vyhlášení čtenářské soutěže a vybrané ukázky ČD PRO VÁS 11/2010 ROČNÍK 1 ZPĚVÁK A HEREC VOJTA DYK Mám rád nadsázku VAŠE SKVĚLÉ SOUTĚŽNÍ FOTOGRAFIE Vyhlášení čtenářské soutěže a vybrané ukázky JAK JI OSLNIT A NEZRUINOVAT SE Pánský klub radí, čím ji

Více

Naši milí věrní čtenáři,

Naši milí věrní čtenáři, občasný občasník 34 BŘEZEN 2012 BEZEVSEH OCENĚNÍ: Nejlepší časopis středních škol v České republice /2007/ Časopis středních škol v ČR s nejlepším obsahem /2008/ Časopis středních škol v ČR s nejlepší

Více

ÚVODNÍ SLOVO. Záleží ti na něm? 2 Lercháč časopis se skrytým talentem

ÚVODNÍ SLOVO. Záleží ti na něm? 2 Lercháč časopis se skrytým talentem 5/2008 ročník II. Záleží ti na něm? ÚVODNÍ SLOVO Nikoho nemám, nikdo mě nemá rád, cítím se sám, jsem sám. Snad každý z nás během svého života dospěje na čas do jakéhosi tragického bodu, kdy se vše zdá

Více

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2010 Úspěchy časopisu 3x VÍDEŇ Vánoční Vídeň pohledem redaktorek

Více

Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč. Nejzajímavější články. Jiří Černý v Divadélku pod schody

Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč. Nejzajímavější články. Jiří Černý v Divadélku pod schody Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč GAG-BEN Základní škola Třebíč, Benešova ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Kultura Buchty a loutky zavítaly opět k nám Loutkové divadlo Buchty a loutky je

Více

Naši (m)učitelé Ing. Pavel Kirschner

Naši (m)učitelé Ing. Pavel Kirschner Naši (m)učitelé Ing. Pavel Kirschner Dalším profesorem, kterého jsem si vybral k rozhovoru, je Pavel Kirschner. Když jsem za ním přišel do kabinetu (II/6), abych ho požádal o rozhovor, ihned souhlasil.

Více

udržovatelnost povrchu a zároveň zvyšuje životnost konstrukce.

udržovatelnost povrchu a zároveň zvyšuje životnost konstrukce. pondělí, 12. března 2007 číslo 2/07 Lead-in Máme tu první školní pondělí v měsíci a s ním i další nové číslo časopisu Zkrat. Co v něm najdete zajímavého? Stručný obsah Strana Tech: 1-2 Dotyková klávesnice,

Více

CHEMTEX (Ne)tradiční Vánoce Jak se slaví ve světě?

CHEMTEX (Ne)tradiční Vánoce Jak se slaví ve světě? i v i Vanocni 11-12/2012 CHEMTEX (Ne)tradiční Vánoce Jak se slaví ve světě? Co způsobuje tu hořkou pachuť? Vánoční kýč! V Brně je víc koloběžkářů než bikerů! Bude vůbec akademie? Stužkovačka aneb Žádný

Více

2 prosinec 2012 ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘÍCET ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRATŘÍ VENCLÍKŮ 1140

2 prosinec 2012 ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘÍCET ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRATŘÍ VENCLÍKŮ 1140 ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘÍCET 2 prosinec 2012 2 prosinec 2012 ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRATŘÍ VENCLÍKŮ 1140 ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRATŘÍ VENCLÍKŮ 1140

Více

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička Datum vydání: 18. června 2013 Číslo: 1/2013 Ročník: III Cena: 10,- Kč Nejdůležitější body: Průzkum k DÚ - strana 2 Věřte - nevěřte (o léku Pravopisoreversum) - strana 2 Co plánujete na prázdniny - strana

Více

BYLI JSME PŘI TOM... 4. HT3 na veletrhu Go & Region Tour... 4. VP3 na městském úřadě... 4. Lyžařský výcvik... 5. Olympiáda z anglického jazyka...

BYLI JSME PŘI TOM... 4. HT3 na veletrhu Go & Region Tour... 4. VP3 na městském úřadě... 4. Lyžařský výcvik... 5. Olympiáda z anglického jazyka... BYLI JSME PŘI TOM... 4 HT3 na veletrhu Go & Region Tour... 4 VP3 na městském úřadě... 4 Lyžařský výcvik... 5 Olympiáda z anglického jazyka... 7 Zájezd do divadla... 7 16. veletrh fiktivních firem... 8

Více

Vysoké školy: šance na přijetí se zvyšují

Vysoké školy: šance na přijetí se zvyšují číslo 33, ročník 5, 2005 BÝT BOHÉM, ALE NE BOHEM! (str. 5) NEZÁVISLÝ STUDENTSKÝ MĚSÍČNÍK SEVEROMORAVSKÝCH STŘEDNÍCH ŠKOL a GYMNÁZIÍ ČASOPIS SCARABEUS VYCHÁZÍ POD ZÁŠTITOU OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ OKNA Vysoké

Více

V ÈÍSLE... Ü Nejen o tom, jak se studuje

V ÈÍSLE... Ü Nejen o tom, jak se studuje Č. 122-2/2011 MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A OBCHODNÍ AKADEMIE TANVALD Pythagoriáda. Dne 26. 01. 2011 se žák 5.A Matej Andar zúčastnil okresního kola matematické soutěže Pythagoriáda, kde ve velké konkurenci

Více

Piknik. Ženy, víno, koně... česko-slovenský studentský časopis. Obchodní akademie Břeclav Stredná priemyselná škola elektrotechnická Piešťany

Piknik. Ženy, víno, koně... česko-slovenský studentský časopis. Obchodní akademie Břeclav Stredná priemyselná škola elektrotechnická Piešťany Evropská unie Spoločne bez hraníc Piknik Október / Říjen 2011 česko-slovenský studentský časopis Ženy, víno, koně... Obchodní akademie Břeclav Stredná priemyselná škola elektrotechnická Piešťany 2 Svět

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje beseda s paní TISCHLER, dámou, která přežila 3 koncentrační tábory ze školních kronik pohřeb Karla Hynka Máchy rozhovor Ing. Vlasta Lišková zástupkyně

Více

Mikuláš ve škole. listopad prosinec 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem

Mikuláš ve škole. listopad prosinec 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem Mikuláš ve škole listopad prosinec 2013 Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem Obsah Jen tak na okraj... 3 Na slovíčko... 4 Anketa... 5 Pod lupou... 6 Ekostránky... 8 Ekotým 2014...

Více

DRBNA 18 6/2013 10 Kč

DRBNA 18 6/2013 10 Kč DRBNA 18 6/2013 10 Kč Milé čtenářky, milí čtenáři! V rukou držíte další číslo našeho časopisu Drbna. Tentokrát ale poslední v tomto školním roce. Toto číslo je nabité příspěvky žáků devátých ročníků, kteří

Více

Čtvrtletník č.4/2014. TadyTam TADY? TAM!

Čtvrtletník č.4/2014. TadyTam TADY? TAM! Čtvrtletník č.4/2014 TadyTam TADY? TAM! Milí čtenáři, po krátké časové odmlce jsme tu opět pro vás! Během doby, kdy jsme se neviděli, nám rychlostí blesku před očima proběhla řada svátků a událostí. Těmi

Více

A je tu podzim. září říjen 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem

A je tu podzim. září říjen 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem A je tu podzim září říjen 2013 Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem Jen tak na okraj Po prázdninové pauze Vás opět vítáme u dalšího vydání Clicku. V naší redakci se tentokrát

Více

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 3/2003-2004. Úvodník. Tentokrát trochu jinak. 5,-Kč. 3. číslo. www.7zskolin.cz

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 3/2003-2004. Úvodník. Tentokrát trochu jinak. 5,-Kč. 3. číslo. www.7zskolin.cz SPORŤÁK 3/2003-2004 školní časopis 7. ZŠ Kolín www.7zskolin.cz Úvodník 3. číslo Co vám budu povídat.přijímačkové období za dveřmi a žáci se pilně učí, aby zvládli zkoušky na školu, kterou si vybrali jako

Více

Obsah. Úvodník 3 Ze života školy 4 Exkurze, výlety, školní akce 11 Sport 19 Filmy, seriály, fandom 21 Cestování 22 IX/02

Obsah. Úvodník 3 Ze života školy 4 Exkurze, výlety, školní akce 11 Sport 19 Filmy, seriály, fandom 21 Cestování 22 IX/02 Obsah Úvodník 3 Ze života školy 4 Exkurze, výlety, školní akce 11 Sport 19 Filmy, seriály, fandom 21 Cestování 22 2 IX/02 Úvodník Čas letí jako zblázněný! Ještě stále sami sebe každé ráno přesvědčujeme,

Více

Vaše nová kancelář. www.toka.cz

Vaše nová kancelář. www.toka.cz Vaše nová kancelář www.toka.cz EDITORIAL Máte rádi Vánoce? Cesta hromadným dopravním prostředkem se často změní v nedobrovolný zdroj informací. Obzvlášť teď v předvánočním období, kdy se během tří zastávek

Více

Slovo šéfredaktora íjen byl plný vzrušujících událostí. Předně se odehrávaly předčasné volby do

Slovo šéfredaktora íjen byl plný vzrušujících událostí. Předně se odehrávaly předčasné volby do Slovo šéfredaktora íjen byl plný vzrušujících událostí. Předně se odehrávaly předčasné volby do Ř poslanecké sněmovny, které dopadly pro spoustu lidí překvapivě už jen tím, že se do sněmovny dostalo sedm

Více

Sartoriova 26, Praha 6, 169 00 Telefon:, 0608/630386, popř. 02/20512299 E-mail: madleska@hotmail.com

Sartoriova 26, Praha 6, 169 00 Telefon:, 0608/630386, popř. 02/20512299 E-mail: madleska@hotmail.com OBSAH Madlesčin úvodníček 2 Co je nejauktuálnějšího aneb Sojka ještě za tepla 3 Kam vás pozveme aneb Delikatesy 4 Drby, srandičky aneb Sojčí divočina 5 Špigyho humorné bastlení 6 Rozhovůrek s Péťou Špičánkem

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704. Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704. Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Z obsahu:: ~ Parllament školly a jeho zástupcii v redakčníí radě ~ rozhovor se starostou našeho města ~ rozhovor s učiitellem Valleriie Lažo a zumba

Více

2/říjen 2014. www.vednemesicnik.cz vednemesicnik@centrum.cz. Krátká paměť a bagatelizování minulosti, to je to, čeho se musíme vyvarovat

2/říjen 2014. www.vednemesicnik.cz vednemesicnik@centrum.cz. Krátká paměť a bagatelizování minulosti, to je to, čeho se musíme vyvarovat zdarma www.vednemesicnik.cz vednemesicnik@centrum.cz 2/říjen 2014 Milí čtenáři, tak nám zabili Karla Kryla. Tedy to, co nám po něm zůstalo jeho odkaz. Odkaz, na který si (jak jsme si možná naivně mysleli)

Více

Jakub Kohák Doufám, že Ježíšek jezdí vlakem

Jakub Kohák Doufám, že Ježíšek jezdí vlakem 12 / 2013 / ročník 4 / zdarma pro vas rekl amní magazín česk ých drah Nový jízdní řád Od 15. prosince 2013 Ze světa železnice Za slavnými expresy do zámoří Jakub Kohák Doufám, že Ježíšek jezdí vlakem Báječný

Více