McAfee PC Protection Plus příručka pro rychlý začátek

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "McAfee PC Protection Plus příručka pro rychlý začátek"

Transkript

1 Chrání vaše PC a živé záznamy McAfee PC Protection Plus chrání proti virům, spywaru a hackerům a také zálohuje a obnovuje vaše videonahrávky, hudbu a důležité soubory. Zahrnuje též nástroje pro PC a síť, plus produkt McAfee SiteAdvisor pro bezpečné surfování. PC Protection Plus lze konfigurovat a spravovat pomocí konzole McAfee SecurityCenter. K dispozici je příručka pro rychlý začátek, která vám poskytne další informace. Začínáme Jak zpřístupnit váš produkt Novinky a jejich použití Zajišťování vaší bezpečnosti

2 Začínáme Váš produkt McAfee a konzole SecurityCenter usnadňují ochranu vašeho počítače. Zde je více informací o tom, jak se tento produkt instaluje: Instalace vašeho produktu z CD Instalace vašeho produktu z našich webových stránek 1. Vložte CD s vaším produktem do mechaniky CD-ROM. 1. Přejděte na webové stránky McAfee a klepněte na Můj účet. 2. Měla by se automaticky objevit instalační obrazovka McAfee. Pokud se neobjeví, klepněte na tlačítko Start na ploše systému Windows a pak na Spustit. Do dialogového okna Spustit napište D:\SETUP.EXE (kde D je písmeno vaší mechaniky CD-ROM). Klepněte na OK Jste-li k tomu vyzváni, vložte vaši ovou adresu McAfee a heslo, a pak klepněte na Přihlášení, aby se objevila stránka Informace o účtu. Najděte váš produkt v seznamu, a klepněte na ikonu stažení. 4. Přezkoumejte a přijměte dohodu EULA. 5. Klepněte na Stáhnout pro stažení aplikace Download Manager (správce stahování). 6. Řiďte se pokyny pro práci s aplikací Download Manager. Chcete-li získat více informací > Vložte CD s vaším produktem do mechaniky CD-ROM. > Spusťte průzkumníka Windows: Klepněte na tlačítko Start na ploše systému Windows a pak na Hledat. > Najděte složku Příručky a poklepejte na PDF soubor s uživatelskou příručkou, který chcete otevřít.

3 Jak zpřístupnit váš produkt Po instalaci se programy McAfee automaticky spustí a běží na pozadí. Budete-li chtít spustit konzoli SecurityCenter, udělejte cokoli z tohoto: 1. Poklepejte na ikonu na ploše. 2. Klepněte na tlačítko Start, a pak postupně na Všechny programy (nebo Programy), McAfee a McAfee SecurityCenter. 3. Poklepejte na ikonu M na systémovém panelu, vedle časového údaje. Jakmile bude konzole SecurityCenter spuštěna, budete moci zobrazit nainstalované produkty McAfee klepnutím na odkaz Zobrazit podrobnosti v pravém dolním rohu konzole. Vaše produkty McAfee lze spravovat přímo z prostředí konzole SecurityCenter.

4 Novinky a jejich použití Zjistěte, jak nejlépe využít nastavení načíst a pokračovat používané produkty McAfee, po přečtení dalších, níže uvedených informací. McAfee SecurityCenter Ochrana proti virům, spywaru a další automatická ochrana Skenování a aktualizace jedním klepnutím Firewallová ochrana Zdraví a výkon PC Zálohování a obnova dat McAfee SiteAdvisor Správce sítě EasyNetwork (pro 3 uživatele) McAfee Shredder Novinka: McAfee SecurityCenter Váš produkt se napojuje na nově navrženou konzoli McAfee SecurityCenter, takže nyní máte k dispozici jediné místo, z něhož můžete sledovat stav ochrany vašeho počítače.

5 Jak se SecurityCenter používá Po instalaci SecurityCenter zobrazí zcela chráněný bezpečnostní stav zeleným zaškrtnutím. Pokud se v době, kdy trvá vaše předplatné, stav ochrany změní, budete produktem McAfee vyzváni k provedení doporučených bezpečnostních akcí, které povedou k obnovení zelené indikace stavu. Níže jsou uvedeny tři různé úrovně stavu bezpečnosti. Novinka: antivirová, antispywarová a jiná ochrana Váš produkt nabízí tyto nové a zlepšené funkce: Zlepšené skenování: rychlejší antivirové a antispywarové skenování. SystemGuards: monitoruje aktivity, které by mohly naznačovat, že se do vašeho PC pokouší nainstalovat virus nebo spywarový program. McAfee X-Ray pro Windows: zjišťuje a odstraňuje rootkity, které jsou navrženy tak, aby se skryly ve Windows a usnadnily instalaci spywaru do vašeho PC, aniž byste to zaznamenali. Ochrana proti přetečení bufferu: blokuje útoky na PC, které využívají přetečení bufferu. Skener skriptu: blokuje útoky na PC založené na drive-by stahování a na zneužití podobných principů. WormStopper: zabraňuje neznámým ovým aplikacím odesílat červy bez vašeho vědomí. Jak se používá: antivirová, antispywarová a jiná ochrana Váš produkt je předem nakonfigurován tak, aby nabídl ideální zabezpečení, a k tomu, aby náležitě fungoval, nevyžaduje žádnou činnost. Jste-li pokročilým uživatelem a chcete změnit konfiguraci vašeho produktu, váš problém vyřeší Nabídka pro pokročilé.

6 Novinka: skenování a aktualizace jedním klepnutím Váš produkt automaticky monitoruje počítač z hlediska přítomnosti virů, spywaru a jiných hrozeb. Při výchozím nastavení SecurityCenter též jednou týdně provádí plánované skenování. Jak se používá: skenování a aktualizace jedním klepnutím Budete-li si přát manuální skenování, klepněte na tlačítko Skenovat. Jste-li připojeni k internetu, SecurityCenter automaticky kontroluje aktualizace a nové verze a automaticky je instaluje. Chcete-li kontrolovat aktualizace manuálně, klepněte na tlačítko Aktualizovat. Před kontrolou aktualizací musíte být připojeni k internetu. Novinka: zlepšená firewallová ochrana Váš produkt McAfee vám poskytuje kompletní zabezpečení směrem dovnitř i ven, které automaticky dává důvěru známým a dobrým programům a pomáhá blokovat známý spyware, trojské koně a programy zaznamenávající stisknuté klávesy (key-loggery). Firewall rovněž zabraňuje sondování a útokům ze strany hackerů, monitoruje internetovou a síťovou aktivitu, důrazně vás upozorňuje na projevy nepřátelství nebo podezřelé události a poskytuje podrobné informace o internetovém provozu. Firewall disponuje režimem neviditelnosti (Stealth), který vám umožňuje používat internet a přitom zůstávat skrytí před radary hackerů nebo kohokoli, kdo by si chtěl udělat cíl z vašeho počítače.

7 Jak se používá firewallová ochrana Firewallová ochrana je předem nakonfigurovaná a nevyžaduje žádnou vaši akci. Jste-li technicky vyspělým uživatelem a chcete změnit konfiguraci firewallu, váš problém vyřeší Nabídka pro pokročilé konzole SecurityCenter. Jak se používá režim Stealth Do režimu Stealth můžete přejít klepnutím na položku Internet a síť hlavní nabídky konzole SecurityCenter. Klepněte na příkaz Konfigurovat a pak na možnost Pro pokročilé v sekci Firewallová ochrana. Najděte posuvný ovladač úrovně bezpečnosti. Můžete zvýšit úroveň vaší bezpečnosti v závislosti na tom, do jaké míry chcete být skrytí. Chcete-li aktivovat režim Stealth, posuňte jezdec k nápisu Stealth. Novinka: nástroje ovlivňující zdraví a výkon PC Váš produkt obsahuje nástroje ovlivňující zdraví a výkon PC, které pomáhají optimalizovat váš osobní počítač, udržet jej čistý a hladce fungující. Pomocí těchto vestavěných nástrojů můžete bezpečně odstranit nadbytečné odpadní soubory a jiné dočasné soubory. Můžete rovněž použít nástroj pro defragmentaci disku k defragmentování vašeho PC a Plánovač úloh k naplánování časů, kdy budou pravidelně automaticky spouštěny čisticí úlohy.

8 Jak se používá: nástroje ovlivňující zdraví a výkon PC Tyto nástroje jsou přístupné ze sekce Časté úlohy > Údržba počítače. Klepněte na volbu Údržba počítače. Můžete odstranit nahromaděný balast z vašeho počítače prostým klepnutím na tlačítko Start v sekci McAfee QuickClean.

9 Můžete zahájit proces defragmentace vašeho pevného disku klepnutím na tlačítko Analýza. Během defragmentace disku uvidíte tuto obrazovku. Až bude analýza hotová, klepněte na tlačítko Defragmentovat pro defragmentování vašeho pevného disku. Můžete v počítači nastavit přesný čas a datum, kdy se bude vaše PC automaticky čistit.

10 Novinka: zálohování a obnova dat Tato funkce pořizuje kopie vašich nejcennějších souborů, kdykoli chcete, a tyto kopie šifruje a ukládá na CD/DVD nebo na USB, externí či síťovou mechaniku. Jak se používá: zálohování a obnova dat V sekci Časté úlohy zvolte možnost Zálohování a obnova. Vytvořte si zálohovací účet McAfee klepnutím na Vytvořit účet McAfee pro zálohování dat. Odtud zvolte soubory a/nebo složky, které chcete zálohovat, a klepněte na tlačítko Zálohovat nyní v levém horním rohu.

11 Novinka: McAfee SiteAdvisor SiteAdvisor hodnotí bezpečnost webových stránek a výsledků vyhledávacích enginů na základě komplexních bezpečnostních testů na spam, adware a on-line podvody. Jak se používá: McAfee SiteAdvisor Jakmile je stažen a nainstalován, SiteAdvisor vše udělá za vás. Hledáte-li pomocí Google, Yahoo!, MSN nebo jiných vyhledávačů, bezpečnostní hodnocení, k němuž dospěl SiteAdvisor, se objeví vedle výsledků hledání a malé tlačítko na panelu nástrojů prohlížeče změní na základě bezpečnostních testů aplikace SiteAdvisor svou barvu.

12 Novinka: McAfee Network Manager McAfee Network Manager nabízí grafický pohled na počítače a komponenty, které tvoří vaši domácí síť. Network Manager můžete použít k dálkovému sledování stavu ochrany každého spravovaného počítače ve vaší síti a k dálkové nápravě bezpečnostních nedostatků těchto spravovaných počítačů. Jak se používá: McAfee Network Manager Spusťte Network Manager ze seznamu častých úloh konzole SecurityCenter. Mapa sítě graficky znázorňuje počítače a komponenty, které tvoří vaši domácí síť. Chcete-li Network Manager zkonfigurovat použijte k tomu Nabídku pro pokročilé konzole SecurityCenter. Novinka: McAfee EasyNetwork McAfee EasyNetwork vám umožňuje sdílet soubory a tiskárny mezi počítači ve vaší domácí síti. Jak se používá: McAfee EasyNetwork Chcete-li EasyNetwork spustit, poklepejte na ikonu McAfee EasyNetwork. Více informací o konfigurování této funkce vám poskytne Nabídka pro pokročilé konzole SecurityCenter.

13 Novinka: McAfee Shredder Shredder vám umožňuje digitálně skartovat důvěrné soubory, a tak účinně odstranit veškeré stopy souborů z vašeho PC, což je zvlášť užitečné, když někomu předáváte starší počítač, prodáváte jej nebo jednoduše likvidujete. Tato nová funkce zlepšuje vaše soukromí tím, že pomáhá vymýtit digitální stopy zanechané smazanými soubory, k nimž mohou získat přístup hackeři nebo jiní neoprávnění uživatelé. Jak se používá: McAfee Shredder Pokud zvolíte možnost Shredder z nabídky Nástroje, můžete snadno vymazat soubory, složky nebo dokonce celý disk.

14 Zajišťování vaší bezpečnosti Firma McAfee zajišťuje vaši trvalou bezpečnost tím, že nepřetržitě a automaticky zdokonaluje a aktualizuje vaši ochranu. Automatické aktualizace softwaru a instalace nových verzí Dokud je aktivní vaše předplatné, SecurityCenter automaticky instaluje nové verze vašich programů McAfee, kdykoli začnou být k dispozici nové nebo zlepšené funkce. Stav ochrany a bezpečnostní výstrahy SecurityCenter vás rovněž informuje pomocí výstrahy správce ochrany, kdykoli se stav vaší bezpečnosti změní ze žlutého na červený. Jakmile uvidíte jednu z těchto výstrah, klepněte na bublinu nebo ikonu, kterou se spouští SecurityCenter, abyste mohli problém přezkoumat a reagovat na něj. McAfee, Inc Freedom Circle, Santa Clara, CA 95054, , McAfee and/or additional marks herein are registered trademarks or trademarks of McAfee, Inc. and/or its affiliates in the US and/or other countries. McAfee Red in connection with security is distinctive of McAfee brand products. All other registered and unregistered trademarks herein are the sole property of their respective owners McAfee, Inc. All Rights Reserved. McAfee_2007_PPB-UG-CZ-1106

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka Uživatelská příručka i Obsah Úvod 5 McAfee SecurityCenter 7 Funkce...8 Použití programu SecurityCenter...9 Záhlaví...9 Levý sloupec...9 Hlavní podokno...10 Vysvětlení ikon programu SecurityCenter...11

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka Uživatelská příručka i Obsah McAfee Internet Security 3 McAfee SecurityCenter...5 Funkce programu SecurityCenter...6 Použití programu SecurityCenter...7 Vyřešení nebo ignorování potíží ochrany...17 Práce

Více

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka.

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Uživatelská příručka Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Chráníme více lidí před více online hrozbami než kdokoli jiný na světě. Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec

Více

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka.

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Uživatelská příručka Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Chráníme více lidí před více online hrozbami než kdokoli jiný na světě. Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec

Více

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka.

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Uživatelská příručka Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec odstranila z tohoto návodu obálku, aby snížla dopad svých produktů

Více

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka.

Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Uživatelská příručka Pokyny pro rychlou instalaci viz zadní obálka. Chraňte své životní prostředí. Je to správné. Společnost Symantec odstranila z tohoto návodu obálku, aby snížla dopad svých produktů

Více

AVG 9 Anti Virus plus Firewall

AVG 9 Anti Virus plus Firewall AVG 9 Anti Virus plus Firewall Uživatelský manuál Verze dokumentace 90.25 (23.3.2010) C opyright AVG Technologies C Z, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Všechny ostatní obchodní značky jsou majetkem jejich

Více

Internet Security 2015

Internet Security 2015 Internet Security 2015 2 Obsah Internet Security 2015 Obsah Kapitola 1: Instalace...5 1.1 Než zahájíte první instalaci...6 1.2 První instalace produktu...6 1.3 Instalace a upgrade aplikací...6 1.4 Nápověda

Více

nadstavba základního kurzu

nadstavba základního kurzu 1 Správa a údržba PC nadstavba základního kurzu 2 OBSAH Práce s PC a jeho údržba... 3 Průzkumník... 3 Ovládání programu Průzkumník... 3 Total commander... 8 Přenos souborů mezi počítači - FTP... 11 Komprese

Více

Sticky Password 5.0 manuál. 2012 Lamantine Software, a.s.

Sticky Password 5.0 manuál. 2012 Lamantine Software, a.s. Sticky Password 5.0 manuál 2012 Lamantine Software, a.s. 2 Sticky Password 5.0 manuál Obsah Kapitola I Sticky Password 4 Kapitola II Rozhraní Sticky Password 4 1 Tlačítko... rychlého spouštění 5 2 Okno

Více

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 Uživatelská příručka (platná pro produkty verze 8.0 a vyšší) Microsoft Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Klikněte sem pro stažení nejnovější

Více

FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka

FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka Uživatelská příručka k systému FreeAgent GoFlex?Home 2011 Seagate Technology LLC. Všechna práva vyhrazena. Seagate, Seagate Technology, logo Wave a FreeAgent

Více

ESET NOD32 ANTIVIRUS 5

ESET NOD32 ANTIVIRUS 5 ESET NOD32 ANTIVIRUS 5 Uživatelská příručka (platná pro verzi produktu 5.0 a vyšší) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server / NT4 (SP6) Pro stáhnutí nejnovější verze dokumentu klikněte zde

Více

ESET NOD32 Antivirus 4 pro Linux Desktop

ESET NOD32 Antivirus 4 pro Linux Desktop ESET NOD32 Antivirus 4 pro Linux Desktop Uživatelská příručka Pro stáhnutí nejnovější verze dokumentu klikněte zde ESET NOD32 Antivirus 4 Copyright 2011 ESET, spol. s.r.o. ESET NOD32 Antivirus byl vyvinut

Více

Uživatelská příručka Synology NAS

Uživatelská příručka Synology NAS ID dokumentu Syno_UsersGuide_NAS_20150506 Obsah Kapitola 1: Ú vod Kapitola 2: Začínáme se systémem Synology DiskStation Manager Instalace zařízení Synology NAS a systému DSM... 8 Přihlášení do systému

Více

Změna názvů verzí! Verze Enterprise Print Server se nyní nazývá Enterprise Automation.

Změna názvů verzí! Verze Enterprise Print Server se nyní nazývá Enterprise Automation. Změna názvů verzí! V aplikaci BarTender 9.3 došlo ke změně názvů některých verzí. I když bude ale software obsahovat nové názvy, v doprovodné Úvodní příručce budou ještě uvedeny staré názvy. Verze Enterprise

Více

Uživatelská příručka. (platná pro verzi produktu 4.2 a vyšší) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / NT4 / 2000 / 2003 / 2008

Uživatelská příručka. (platná pro verzi produktu 4.2 a vyšší) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / NT4 / 2000 / 2003 / 2008 Uživatelská příručka (platná pro verzi produktu 4.2 a vyšší) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / NT4 / 2000 / 2003 / 2008 Obsah 1. ESET NOD32 Antivírus 4...4 1.1 Co je nové... 4 1.2 Systémové požadavky...

Více

Úvodní příručka prostředí KDE SUSE Linux Enterprise Desktop 10 SP2

Úvodní příručka prostředí KDE SUSE Linux Enterprise Desktop 10 SP2 Úvodní příručka prostředí KDE SUSE Linux Enterprise Desktop 10 SP2 RYCHLÝ ÚVODNÍ LIST NOVELL SUSE Linux Enterprise poskytuje nástroje, které uživatelé systému Linux* potřebují pro svou každodenní činnost.

Více

My Passport Wireless. Přenosný pevný disk. Uživatelská příručka

My Passport Wireless. Přenosný pevný disk. Uživatelská příručka My Passport Wireless Přenosný pevný disk Uživatelská příručka Servis a podpora společnosti WD Pokud narazíte na jakýkoli problém, obraťte se na nás dříve, než výrobek vrátíte. Většinu dotazů technické

Více

Přední světový software pro tisk štítků, čárových kódů, RFID a karet. Začínáme se sadou BarTender Application Suite

Přední světový software pro tisk štítků, čárových kódů, RFID a karet. Začínáme se sadou BarTender Application Suite Přední světový software pro tisk štítků, čárových kódů, RFID a karet. Začínáme se sadou BarTender Application Suite Přehled, instalace, a základní použití (České vydání) Rev. 13.06.20.1541 Czech ii BarTender

Více

Wireless. My Passport. Přenosný pevný disk. Uživatelská příručka

Wireless. My Passport. Přenosný pevný disk. Uživatelská příručka My Passport Přenosný pevný disk Uživatelská příručka Wireless i Servis a podpora společnosti WD Pokud narazíte na jakýkoli problém, obraťte se na nás dříve, než výrobek vrátíte. Většinu dotazů technické

Více

Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS

Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS ID dokumentu Syno_UsersGuide_NAS_20141024 Obsah Kapitola 1: Ú vod Kapitola 2: Začínáme se systémem Synology DiskStation Manager Instalace zařízení Synology NAS a systému DSM... 7 Přihlášení do systému

Více

BlackArmor NAS 440/420 Uživatelská příručka

BlackArmor NAS 440/420 Uživatelská příručka BlackArmor NAS 440/420 Uživatelská příručka Uživatelská příručka BlackArmor NAS 440/420 2009 Seagate Technology LLC. Všechna práva vyhrazena. Seagate, Seagate Technology, logo Wave a FreeAgent jsou obchodní

Více

KASPERSKY LABS LTD. Kaspersky Anti-Virus 4.5 for Microsoft NT Server

KASPERSKY LABS LTD. Kaspersky Anti-Virus 4.5 for Microsoft NT Server KASPERSKY LABS LTD. Kaspersky Anti-Virus 4.5 for Microsoft NT Server Manuál KASPERSKY ANTI-VIRUS 4.5 FOR MICROSOFT NT SERVER Manuál Kaspersky Labs Ltd. Navštivte Web Site: http://www.kaspersky.com/ Datum

Více

IBM Security Trusteer Rapport. Uživatelská příručka

IBM Security Trusteer Rapport. Uživatelská příručka IBM Security Trusteer Rapport Uživatelská příručka Verze 3.5.1403 Srpen 2014 Poznámky Tyto informace platí pro produkty a služby nabízené v USA. IBM nemusí v ostatních zemích nabízet produkty, služby a

Více

Externí jednotka. My Book. Essential Uživatelská příručka. My Book Essential Příručka uživatele

Externí jednotka. My Book. Essential Uživatelská příručka. My Book Essential Příručka uživatele My Book Essential Uživatelská příručka My Book Essential Příručka uživatele Externí jednotka Servis a podpora společnosti WD Pokud narazíte na jakýkoli problém, obraťte se před reklamací nejprve na nás.

Více

Printer Administration Utility 4.2 Uživatelská příručka

Printer Administration Utility 4.2 Uživatelská příručka Verze 2.3 Printer Administration Utility 4.2 Uživatelská příručka Autorská práva Copyright 2006-2008 SHARP Corporation. All rights reserved. Rozmnožování, přizpůsobování nebo překládání bez předcházejícího

Více

Kerio MailServer 6. Kerio Technologies

Kerio MailServer 6. Kerio Technologies Kerio MailServer 6 Příručka administrátora Kerio Technologies Kerio Technologies. Všechna práva vyhrazena. Tento manuál popisuje produkt: Kerio MailServer ve verzi 6.7 aktualizované vydání. Změny vyhrazeny.

Více

Použití služby SharePoint se sadou Microsoft Office 2007

Použití služby SharePoint se sadou Microsoft Office 2007 Použití služby SharePoint se sadou Microsoft Office 2007 K A P I T O L A 4 Témata kapitoly: Otevírání a ukládání dokumentů knihovny Úpravy dokumentů v sadě Microsoft Office V kapitole 3 Použití integrovaných

Více

My Book Uživatelská příručka

My Book Uživatelská příručka My Book Uživatelská příručka Uživatelská příručka k disku My Book Externí stolní disk Servis a podpora společnosti WD Pokud narazíte na jakýkoli problém, obraťte se na nás dříve, než výrobek vrátíte. Většinu

Více