Uživatelský manuál XELTEK. Série programátorů Superpro Rychlé, samostatné, 144pinové programátory

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Uživatelský manuál XELTEK. Série programátorů Superpro 5000. Rychlé, samostatné, 144pinové programátory"

Transkript

1 Uživatelský manuál XELTEK Série programátorů Superpro 5000 Rychlé, samostatné, 144pinové programátory XELTEK 1296 Kifer Rd. Unit 605 Sunnyvale, CA Tel: (408) Fax: (408) Důležité! 1. Tento manuál je určen pro SuperPro 5000, SuperPro 5000E, SuperPro 501S, SuperPro 500P a SuperPro M. 2. Ujistěte se, že než přístroj připojíte k počítači, byla plně dokončena instalace softwaru. 3. Před použitím programátoru si pečlivě přečtěte tento manuál. 4. Používejte adaptéry Xeltek. Jiné adaptéry způsobují chyby. SUPERPRO je registrovaná značka společnosti XELTEK.

2 Vlastnosti SUPERPRO obsahuje vysokorychlostní programovací zařízení 32bit RISC MCU. To je zvláště vhodné pro programování vysokokapacitních NAND Flash zařízení. Vestavěná podpora 144pinového ovladače pro efektivní programování zařízení s vysokým počtem pinů, není třeba přídavné rozšíření pinů pro programování zařízení s velkým počtem pinů. SUPERPRO pracuje s PC nebo i samostatně, bez PC, pro mód opakované produkce programování. SUPERPRO komunikuje skrze port USB 2.0 a funguje s většinou IBM kompatibilních stolních počítačů a notebooků na principu Pentium. SUPERPRO má standardní 48-pin DIP ZIF socket a podporuje volitelné adaptéry socketů pro typy PLCC, TSOP, SOIC, SOP, QFP, TSSOP a BGA. Programátor a software podporují Windows XP a Windows Vista. Programátor by měl ke konci roku 2008 podporovat více než zařízení s integrovanými obvody. Pro seznam těchto zařízení se podívejte na Autorizovaným uživatelům může SUPERPRO poskytnout automatické generování elektrinických seriových čísel. DŮLEŽITÉ! Ujistěte se, že před propojením progamátoru s PC je dokončena instalace softwaru. Uspořádání manuálu Tento manuál obsahuje následující: Úvod k sérii výrobků SUPERPRO, včetně systémových požadavků a instalace softwaru a hardwaru. Detailní vysvětlení příkazů a postupů programování. Informace o chybových hláškách a běžných problémech. Dodatek, který obsahujeinformace o zákaznické podpoře. Poznámka: software nemusí zcela odpovídat popisu s manuálu z důvodu vylepšování. Informace v tomto manuálu mohou být bez předchozího upozornění měněny.

3 Kapitola 1: Základní popis Tato kapitola poskytuje informace o obsahu balení, vlastnostech softwaru a systémových požadavcích SUPERPRO. Úvod do SUPERPRO SUPERPRO je software, který pracuje se sérií úsporných, spolehlivých a vysokorychlostních univerzálních programátorů. SUPERPRO komunikuje skrze port USB 2.0 a funguje s většinou IBM kompatibilních stolních počítačů a notebooků na principu Pentium. Obsah balení Programovací hardware SUPERPRO obsahuje následující: Programovací modul (včetně 48-pin ZIF socketu) (SuperPro 5000/5000E má odjímatelný DIP48, CX0001 adaptér a SuperPro 500P/501S má připevněný socket DIP48). Napájecí jednotku. Propojovací kabel USB. Balení SUPERPRO také obsahuje instalační CD se softwarem, uživatelský manuál a registrační formulář. Též je možný volitelný adaptér socketů pro PLCC, TSOP, SOIC, SOP, QFP, TSSOP a BGA. Vlastnosti softwaru Série USB 2.0 podporuje: Windows XP a Windows Vista Více než (ke konci roku 2008 více než ) typů zařízení, včetně PROM, E/EPROM, PLD a MCU od více než 150 výrobců. Mnoho typů formátů, jako Binary, Intel (lineární a segmentovaný) Hex, Motorola S, Tektronix (lineární a segmentovaný), JEDEC, POF, atd. SUPERPRO jaké obsahuje test zavedení zařízení (48 pinů nebo méně) pro detekci defektivních čipů, nesprávně vložených zařízení a pinů se slabým kontaktem (záleží na modelu). SUPERPRO obsahuje integrované prostředí editaci, s příkazy jako fill, copy, move, swap, atd. Automaticky generuje sériová čísla. Autorizovaní uživatelé mohou používat uživateli defjnovaný mód. Systémové požadavky Minimální konfigurace systému je následující: Stolní počítač nebo notebook s Intel Pentium nebo ekvivalentním procesorem. Operační systém Windows XP nebo Windows Vista. Alespoň 1 GB volného místa na pevném disku. Alespoň jeden standardní (USB 2.0) konektor. CD mechaniku.

4 Kapitola 2: Instalace systému Tato kapitola poskytuje informace o tom, jak nainstalovat software a správně připojit hardware programátoru. Abyste zabránili komplikacím při procesu instalace, musíte nainstalovat software ještě před připojením programovacího hardwaru k vašemu počítači. Instalace softwaru nastaví automaticky INF soubory a ovladače, namísto, abyste procházeli přidáním nového hardwaru. Takto by se vám mohly nainstalovat špatné ovladače. Instalace softwaru Program pro ovládání programátoru SUPERPRO najdete buď na přiloženém CD-ROM nebo si jej můžete stáhnout ze stránek Xeltek. Instrukce pro obě metody jsou popsány níže. CD-ROM 1. Vložte CD do CD-ROM mechaniky. 2. Pokud se program nespustí sám automaticky, spusťte soubor SETUP.EXE umístěný v hlavní složce. Systém zobrazí dialogové okno pro výběr modelu programátoru. Viz obrázek níže. 3. Vyberte odpovídající model programátoru. Ujistěte se, že vyberete model, který jste si zakoupili, jelikož každý model má vlastní software. 4. Vyberte Setup pro instalaci softwaru programátoru.

5 Internetové stránky Xeltek Software pro konkrítní model si můžete stáhnout i ze stránek Xeltek: Vyberte ikonu pro stažení správného souboru pro váš programátor. Jakmile máte soubor uložený v počítači, spusťte jej. Proces instalace (pro SuperPro 5000) Následující postup vysvětluje proces instalace. 1. Systém zobrazí dialogové okno s výběrem jazyka. Vyberte upřednostňovaný jazyk pro spuštění procesu instalace. 2. Vyberte OK. Systém zobrazí okno instalace. Poté systém zobrazí následující dialogové okno. 3. Pro další krok vyberte Next.

6 Systém zobrazí licenční ujednání. 4. Přečtěte si, prosím, pečlivě, licenční ujednání. Pro pokračování v instalaci vyberte I Agree. Pro ukončení instalace vyberte Cancel. Systém se dotáže na cílové umístění. 5. Vyberte Browse pro výběr umístění programu. Po výběru požadovaného umístění vyberte Next. Systém zobrazí dialogové okno s dodatečnými volbami. 6. Můžete zaškrtnout Create a start menu icon pro přidání ikony do menu Start. Také můžete zaškrtnout Create a desktop icon pro přidání ikony na pracovní plochu. Poté vyberte Next.

7 Systém zobrazí následující dialogové okno. 7. Prohlédněte si vámi vybrané volby. Pro pokračování k dalšímu kroku vyberte Install. Pro návrat k předchozímu kroku vyberte Back. Systém zobrazí následující dialogové okno. Systém zkopíruje soubory, nainstaluje ovladače a registruje software. Pokud používáte Windows Vista, systém zobrazí následující dialogové okno. 8. Vyberte Install this driver software anyway (nainstalovat).

8 Systém zobrazí následující dialogové okno. 9. Vyberte Finish pro dokončení procesu instalace. Instalace hardwaru a ovladačů Pokud připojíte hardware před nainstalováním softwaru, systém otevře instalaci nového hardwaru. 1. Vyberte Cancel, abyste se ujistili, že váš systém nenainstaluje špatný ovladač. 2. Vraťte se k procesu Software Setup pro nainstalování softwaru před hardwarem. Po nainstalování softwaru můžete nainstalovat hardware a ovladače. Následující postup vysvětluje proces instalace. 1. Ujistěte se, že při procesu instalace jsou zavřeny všechny ostatní programy. 2. Připojte modul programátoru k počítači pomocí USB portu. 3. Zapněte modul programátoru. Když připojíte nový hardware, systém spustí instalaci nového hardwaru. Systém zobrazuje upozornění jedno po druhém, jak vidíte níže. Upozornění mohou být v případě vašeho systému rozdílná.

9 4. Poté, co otevřete software pro programátor, systém začne automaticky s inicializací. Pokud ne, ujistěte se, že je programátor pevně připojen k počítači a je zapnutý.

10 Kapitola 3: Vlastnosti softwaru SUPERPRO Tato kapitola poskytuje detaily o funkcích softwaru programátoru. Hlavní obrazovka Hlavní obrazovku SUPERPRO vidíte níže. Každá část uživatelského rozhraní je označena číslem. 1. Hlavní menu poskytuje přístup k menu File (soubor), Buffer (paměť/vyrovnávací paměť), Device (zařézení), Option (možnosti), Project (projekt) a Help (pomoc). 2. Lišta nástrojů obsahuje ikony pro rychlý přístup k běžně užívaným funkcím. 3. Pro výběr dialogového okna Device selection (výběr zařízení), vyberte Device. 4. Pro okno Buffer Edit vyberte Buffer. 5. Systém zobrazí informace o vybraném zařízení. 6. Systém zobrazí informace o souboru nyní načteném v bufferu. 7. Nástrojová lišta Operation Option umožňuje správné nastavení možností. Položky odpovídají položkám v Option Menu. 8. Levá strana obrazovky obsahuje seznam funkcí. 9. Operation Message Window zobrazuje proces práce vásledky a záznamy z historie. 10. Lišta Status zobrazuje informace o menu položky, postup práce a tlačítko Cancel (ukončit). 11. Statistical Window zobrazuje statistické informace.

11 Hlavní menu Menu File (soubor) Menu File poskytuje přístup k funkcím Load (načíst), Save (uložit), Recent Projects (poslední projekty) a Exit (konec). Funkce budou dále popsány. Load File V zařízení může být jeden nebo více data bufferů. Pokud je na vybraném zařízení zobrazeno několik data bufferů, pro význam bufferů se podívejte na název a data manual. Dva data typy zařízení jsou Data (HEX/ASCII) a Fuse. - Pro většinu EPROM a SCM je data typ Data (HEX/ASCII). - Data typ pro PLD zařízení je Fuse. Po výběru zařízení software automaticky identifikuje typ data bufferu. Typy data bufferů si můžete prohlížet, pokud otevřete dialogové okno Edit data bufferu. Když jsou do data bufferu načteny data soubory, jsou v platnosti následující pravidla: - S data bufferem HEX/ACSII (EPROM, MCU, atd.) systém předpokládá, že 8 bitů dat je validních. - S bufferem JEDEC (PLD/PAL) systém považuje nejnižší bit (1 bit) data souboru za validní. Vyberte v menu File volbu Load, abyste otevřeli dialogové okno Load File, které vidíte níže. Červená čísla označují popisky níže. 1. Vyberte název data Bufferu z roletové nabídky. - Za základní nastavení se považuje programovací zóna zařízení, jak je popsáno v data manuálu. - Abyste vybrali mezi několika buffery, rozhodněte o odpovídajících programovacích zónách podle jejich jmen a data manuálu. Systém načte data soubory do data bufferu podle názvů data bufferů.

12 2. Vložte název data souboru do pole File name (název souboru). Také můžete vybrat Browse (prohlížet) a vybrat soubor pomocí okna Select File (vybrat soubor). Nejprve vyberte typ souborů z roletové nabídky File of type (typ souboru). - Data soubory (HEX/ASCII data) lze dále rozdělit do mnoha různých typů na základě jejich způsobu uložení. Musíte vybrat správný typ souboru, abyste zajistili, že se data načtou správně. - Typ souboru pro data soubory Fuse je JEDEC a přípona souboru je "jed". Po výběru souboru nemusíte vybírat typ data souboru. Altera Corporation používá formát souboru POF. Další informace k tomuto programování jsou dále v manuálu. 3. Vyberte z roletové nabídky File Type. 4. Vyberte z roletové nabídky jeden z File Mode (mód souboru): - Normal pro načtení celého souboru. - Even pro načtení prvního bytu a vyloučení druhého bytu z každých dvou bytů. - Odd pro vyloučení prvního bytu a načtení druhého bytu z každých dvou bytů. - 1st byte of 4 pro načtení prvního bytu a vyloučení dalších tří bytů z každých čtyř bytů. - 2nd byte of 4 pro načtení druhého bytu a vyloučení dalších tří bytů z každých čtyř bytů. - 3rd byte of 4 pro načtení třetího bytu a vyloučení dalších tří bytů z každých čtyř bytů. - 4st byte of 4 pro načtení čtvrtého bytu a vyloučení dalších tří bytů z každých čtyř bytů. - 1st 2_byte byte of 4 pro načtení prvních dvou bytu a vyloučení dalších dvou bytů z každých čtyř bytů. - 2nd 2_byte byte of 4 pro načtení posledních dvou bytu a vyloučení dalších dvou bytů z každých čtyř bytů. Více informací je v manuálu dále. 5. Pole Buffer Address zobrazuje startovní adresu dat načtených do bufferu. 6. Systém zobrazí v poli File Address minimální offset adresu. Pokud má typ souboru nenulovou startovní adresu, vložte offset adresu dat do pole File Address. Ujistěte se, že vkládáte správnou adresu, protože nesprávná offset adresa souboru způsobí, že část bufferu bude naplněna FF (nebo nesprávnými daty). To způsobí přetečení systému nebo chybu. Více informací o řešení tohoto problému je dále v manuálu.

13 7. Vyberte pole Buffer clear on data load with pro naplnění data bufferu specifikovanými daty. 8. Vložte typ vstupních dat. 9. Můžete zaškrtnout Show Offset Address (Minimize) After Loading pro zobrazení minimalizované offset adresy souboru nebo počáteční adresy. 10. Vyberte OK pro načtení souboru. Jinak dejte Cancel. Save Vyberte z File menu Save pro uložení dat v nynějším bufferu jako souboru na vašem disku. Systém otevře dialogové okno Save File, jak vidíte níže. Červená čísla označují popisky níže. 1. Vyberte z roletové nabídky Buffer položku Data Buffer Name. 2. Vložte název souboru nebo vyberte pro výběr názvu Browse. 3. Vyberte typ souboru z roletové nabídky File Type. 4. Vložte startovní adresu data bufferu v poli Buffer Address. Uložená data začnou na startovní adrese. 5. Vložte velikost uložených dat jako hodnotu v bytech v poli Save Data Size. Recent Projects File menu zobrazí seznam názvů souborů, včetně jejich umístění, všech nedávných projektů. Pro popis projektu se podívejte do menu Project. Exit Exit vyberte pro ukončení programovacího softwaru.

14 Menu Buffer Proces programování čipu je proces, při němž systém zapisuje data z bufferu do úložné jednotky čipu podle požadavků výrobce. Menu Buffer uspořádává data v bufferu. V následujících sekcích jsou popsány všechny volby. Edit Vyberte z menu Buffer položku Edit pro otevření buď okna Fuse Buffer Edit nebo editačního okna Data Buffer (HEX/ASCII). Pro editaci buffer dat použijte následující klíče: - Stiskněte klávesu Page Up pro posun okna nahoru. - Stiskněte klávesu Page Down pro posun okna dolů. - Stiskněte klávesu Home pro pohyb kurzoru na začátek řádku. - Stiskněte klávesu End pro pohyb kurzoru na konec řádku. Následující obrázek ukazuje příklad s dvěma data buffery. Červená čísla označují popisky níže. Poznámka: Pomocí nástrojové lišty můžete současně otevřít několik bufferů. 1. Záložky v levém spodním rohu vám umožňují přepínat z jednoho data bufferu na druhý. Název aktuálního data bufferu je zvýrazněn. 2. Vyberte položku Duplicate pro uložení dat v bufferu v textové podobě. Následující příklady ukazují textovou podobu uložených dat bufferu. HEX/ACSII data buffer:

15 Fuse data buffer: HEX/ASCII data buffer Když vyberete z menu Buffer položku Edit spolu s odpovídajícím typem souboru, systém otevře editační okno Data Buffer (HEX/ASCII), jak vidíte níže. HEX/ASCII data buffer má šířku 8 bitů. Stiskněte klávesu TAB pro přepínání mezi editací dat HEX a ASCII. Poznámka: Zapamatujte si, že hodnota začátku adresy musí být nižší než ta na konci adresy. 1. Vyberte Buffer clear at IC change pro vyčištění bufferu po vybrání zařízení. 2. Vyberte Buffer clear on data load pro vyčištění bufferu před načtením souboru dat. 3. Vyberte Buffer save when exit pro uložení dat bufferu při ukončování. Tato možnost také načte uložená data automaticky, když přiště vstoupíte do systému. 4. Vyberte Locate pro otevření dialogového okna Locate Buffer. Vložte adresu dat, která si přejete zobrazit a vyberte OK, abyste přenesli rychle kurzor na žádané umístění. 5. Vyberte Copy pro otevření dialogového okna Copy Buffer. - Vložte startovní adresu do pole Start Address. - Vložte koncovou adresu do pole End Address. - Vyberte OK pro zkopírování dat mezi startovní adresou a koncovou adresou. Začnete novou adresu. Jinak vyberte Cancel.

16 7. Vyberte Fill pro otevření dialogového okna Fill Data Into Buffer. - Vložte do pole Fill Data požadovaná data. Data sestávají z HEX čísel, jako AA, 55, E4 pro editační okno Data Buffer (HEX/ASCII data). - Vložte startovní adresu do pole Start Address. - Vložte koncovou adresu do pole End Address. - Vyberte OK pro otevření dat. Jinak vyberte Cancel. 8. Vyberte Search pro hledání specifického vlákna. 9. Vyberte Search Next pro další hledání specifického vlákna. 10. Vyberte Radix pro přepínání mezi paměťmi zobrazení adresy HEX a DEC. 11. Vyberte Swap pro otevření dialogového okna Word Swap, jak vidíte níže. Vyberte volbu Word Width pro přepnutí mezi více a méně byty podle specifikované šířky v rozsahu adresy. Poté vyberte OK. Jinak vyberte Cancel. Například, pokud je adresa data bufferu 0-10 (HEX): AA BB CC - DD EE FF Poté po prohození dat by to mělo vypadat následovně podle vybrané šířky slov: - 16 bitů (2 byty) AA 90 CC BB - EE DD 11 FF bitů (4 byty) CC BB AA FF EE DD bitů (8 bytů) CC BB AA FF EE DD

17 Buffer Fuse (pojistka) Když z menu Buffer vyberete Edit spolu s odpovídajícím typem souboru, systém otevře okno editace Fuse Buffer, jak vidíte níže. Data k editaci jsou buď 0 nebo 1. Poraďte se s manuálem zařízení a JEDEC pro rozhodnutí, které z následujících vysvětlení pro data platí. - 1 reprezentuje funkční pojistku (fuse) a 0 reprezentuje vyhořelou pojistku. - 1 reprezentuje vyhořelou pojistku (fuse) a 0 reprezentuje funkční pojistku. Encryption table Data buffer odpovídající zakódovaným datům se nazývá encryption table (kódovací/šifrovací tabulka). Zda tato tabulka existuje, závisí na data manuálu. Vyberte z menu Buffer položku Encryption Table, abyste otevřeli tuto zvláštní oblast dat, jak vidíte níže.

18 Funkce kódování v položkách funkcí pro Operations na obrazovce Devices zapíše data kódovací tabulky na čip. Ve většině případů nemůžete zkontrolovat čip poté, co byla data zapsána na kódovací tabulku. Data kódovací tabulky také nelze číst. Test Vector Table Test vector table (tabulka testu vektoru) speciální oblast dat. Data buffer reagující na data je nazýván test vector table. Pokud je v JEDEC souboru obsažen test vector table, software načte test vector table do bufferu. Každý řádek se zobrazí jako jeden vektor. Každý bit reprezentuje jeden pin charakteristiky testu. Bity zleva do prava odpovídají pinům od prvního k poslednímu. Vzorkový vektor je zobrazen níže s následujícími definicemi. - Z: High impedance state - X: No care state - N: VCC nebo GND (ne-testové vstupní piny) - H: Output Logic High (VOH) - L: Output Logic Low (VOL) - C: Clock pin - 1: Input Logic High (VIH) - 0: Input Logic Low (VIL)

19 Menu Device Menu Device vám umožňuje vybrat zařízení. Důležité: Zařízení vyberte před jakoukoliv operací, abyste zajistili, že programátor vybere správný algoritmus pro název a výrobce zařízení. Select Device (výběr zařízení) Menu Device otevírá dialogové okno Device Selection, které vidíte níže. Pro výběr zařízení následujte tento postup. 1. Vyberte jednu z následujících možností Device Type (typ zařízení). Pokud si nejste jisti, jaký typ vybrat, vyberte All (všechno). - E/EPROM (včetně EPROM, EEPROM, FLASH) - PLD - B/PROM - DRAM/SRAM - MCU 2. Vyberte ve sloupečku Manufacturer výrobce. Dialogové okno zobrazí ikonu výrobce v pravém spodním rohu. 3. Vyberte název zařízení ze sloupečku Device name. Také můžete dvakrát kliknout na název zařízení, abyste potvrdili váš výběr. Poznámka: Vytištěný název čipu může obsahovat parametry (například rychlost, teplotu, kryt, atd.). Pokud je jméno jiné, než jaké vidíte ve sloupečku Device Name, můžete rozdíl ignorovat nebo požádat o pomoc.

20 Můžete použít okénko Search pro pomoc s nalezením zařízení, pokud je seznam příliš dlouhý. Vložte prvních pár znaků názvu zařízení, abyste snížili počet vyčtených možností ve sloupečcích Manufacturer a Device Name. Například, pokud vložíte do Search 89, vypíší se pouze výrobci a názvy zařízení, v nichž je obsaženo "89". Pořadí znaků je důležité. Například, pokud vložíte "89", v seznamu bude "819" a "DA8S9", ale nikoliv "98". 4. Vyberte OK.

21 Dev. Information (informace o zařízení) Vyberte v menu Device položku Dev Information pro zobrazení informací o zařízení. Ukázka je níže. Tyto informace o zařízení obsahují následující informace: - Klíčové informace o zařízení. - Požadavky výrobce. - Dohodu o speciálních zařízeních. Poznámka: Některá zařízení mají zvláštní požadavky, včetně uspořádání obsahu bufferu a vysvětlení o zvláštních operacích zařízení. Tyto informace si pečlivě přečtěte.

22 Abyste zajistili správné programování, uspořádejte data a připravte odpovídající nastavení podle požadavků. Také můžete najít tuto informaci v data manuálu výrobku. - Informace o adaptéru, které mohou obsahovat číslo (například CX5001), velikost čipu a směr zapojení čipu. Poznámka: Pro naprogramování čipu s jiným, než standardní krytem si musíte pořídit odpovídající adaptéry. Zapojení čipu - kryt DIP Zapojte čip vroubky vzhůru tak, aby spodní řada odpovídala spodní řadě socketu. Diagram níže ukazuje postup zapojení 28-pinového čipu. Zapojení čipu - jiný kryt, než DIP Dají se pořídit adaptéry socketů pro jiné kryty, včetně PLCC, QFP a SOIC. Pro více informací se podívejte na obrazovku Device Information, kde je Adapter Information. Zapojení následuje pozici pinu 1. Pro identifikaci pinu 1 na čipu najděte pekný čtvereček nebo bod na čipu, na němž jsou informace o čipu. Také indikují první pin na čipu. Přímé propojení (Direct-connect): Pro 144-pinové adaptéry zapojte přímo do programátoru. Nepřímé propojení (Indirect-connect): Pro 48-pinové adaptéry zapojte DIP do programátoru. Poznámka: 1. Piny čipu jsou běžně při zapojení směrem dolů. Nicméne u čipů PLCC20 by měly být piny nahoru. Tomuto zapojení se říká metoda mrtvého brouka. 2. SUPERPRO/5000 a SUPERPRO/5000E podporují 144 pinů, zatímco SUPERPRO/501S a SUPERPRO/500P podporují pouze 48 pinů.

23 Konfigurační slovo zařízení Důležité: Konfigurační slovo je jiné pro každé zařízení. Poraďte se s data manuálem zařízení pro více informací o konfiguračních slovech. Nastavte konfigurační slova podle požadavků vašeho cílového systému. Jinak nebudete moct používat zařízení normálně, i když se normálně projevuje při přípravě a potvrzování programu. Některé mikropočítače s jedním čipem mají možnost speciálních pracovních módů, jako storage area mapping (mapování paměťového úložiště), watchdog time (hlídací pes - budík), the clock (hodiny), nebo encryption (kódování/šifrování). Nastavte tyto speciální módy skrze nastavení Device Configuration Word. Uživatelské soubory obsahují konfigurační slova některých zařízení. Když načtete tyto soubory, systém automaticky načte konfigurační slova co bufferu konfiguračních slov. Nicméně pro některá zařízení musíte vybrat konfigurační slova ručně. Vyberte z menu Device položku Device Condiguration Word, abyste otevřeli dialogové okno ConfigWord. Následující příklad ukazuje configurační slovo pro DALLAS DS89C420. Obrahuje hlídacího psa a tři ochranné módy. Některé počítače s jedním čipem obsahují mnoho položek pro konfigurační slovo. Položky se mohou objevit na oddělených záložkách nebo stránkách. Ujistěte se, že všechny položky na všech stránkách nastavíte ještě před programováním čipu. Vložení konfiguračního slova lze rozdělit na několik způsobů: - vložení 8-bit (byte) editační okno - vložení 16-bit (byte) editační okno - vložení jednotlivé volby (vyberte nebo odeberte, vyberte jeden ze dvou) - vložení více voleb (vyberte jeden z mnoha) Konfigurační slova pro programování čipů se dělí do dvou kategorií: - Pokud konfigfurační slovo obsahuje nějaké chráněné položky, nemůžete položky po přípravě programu potvrdit. Když připravujete program, programátor automaticky zaštítí chráněné položky a a napíše jiné položky. Pro psaní chráněných položek vyberte Security or Protection. Poznámka: Pokud jako nastavení Protection (ochrana) vyberete None (žádná), systém při výběru Security of Protection neprovede nic. - V některých zařízeních nemohou být konfigurační slova oddělena, takže systém nenapíše konfigurační slovo, když připravuje program. Pro napsání konfiguračního slova v těchto případech vyberte odpovídající položku, například Write_Option.

24 Některá FLASH zařízení také používají konfigurační slovo pro Protect operation (ochranná operace) a k spuštění a zobrazení segmentů ochrany. Menu Option Menu Option obsahuje položky, které pomáhají s programováním ve specifickém módu, aby odpovídaly systémovým požadavkům. Před programováním čipu se ujistěte, že jste vybrali správná nastavení. Operation Option Vyberte v menu Option položku Operation Option pro otevření obrazovky Operation Option. Poznámka: Použití Operation Option ke změně nastavení může dojít ke změnám oproti následujícím popisům. Obrazovka Operation Option obsahuje čtyři zobrazení: - General - Buffer - Auto.Inc - Count Každý z pohledů bude vysvětlen v následující sekci. General Zobrazení General vypadá následovně. 1. Pro čipy s 48 nebo méně piny nebo pro čipy s adaptérem, který redukuje čip na 48 nebo méně pinů, vyberte Insertion Test, aby programátor zkontroloval před programováním stav kontaktů pinů. Test obsahuje kontrolu slabých kontaktů, špatný směr, zapojení čipu a chybu ve směru zapojení čipu. 2. Vyberte ID Check, aby programátor přečetl z čipu elektronický identifikační kód a identifikoval výrobce, typ zařízení a kód programovacího algoritmu. Pokud jste již vybrali zařízení, tato možnost již je zkontrolovaná. 3. Vyberte Beeper On pro zapnutí nebo vypnutí pípání. Pípání vydá zvuk, aby indikovalo výsledky operace jako chybu testu zapojení, nesedící ID, úspěšné dokončení nebo chybu programování.

25 Poznámka: Ne všechny programátory mají funkci pípání. 4. Mód pro potvrzování dat nastavte pomocí voleb Verify Mode. Tyto možnosti odpovídají napětí pinu VCC, které se může lišit, když programátor ověřuje sata. Výrobce poskytuje hodnoty MinVcc a MaxVcc pro ověření dat. VCC (+/-5%) nebo VCC (+/-10%) je pro ověřování. Pokud se VCC rovná 5.00V, vyberte jednu z následujících možností: - VCC = 5.00V a potvrďte jednou data. - VCC = 4.75V a VCC = 5.25V a potvrďte data dvakrát (+/-5%) - VCC = 4.50V a VCC = 5.50V a potvrďte data dvakrát (+/-10%) Buffer Zobrazení Buffer v Operation Option vypadá následovně: Základní programovací metodou je programovat zařízení od startovní adresy po konečnou adresu. Nicméně si můžete vybrat programovat pouze část čipu, jak je tomu například u většiny E/EPROM (FLASH) zařízení. Poznámka: Většina počítačů s jedním čipem nedovoluje změnu startovní adresy zařízení. 1. Pro každý soubor vložte Start Address. 2. Pro každý soubor vložte End Address. Příklad: Zařízení MACRONIX MX29F200B TSOP48 je 16-bitové flash zařézení. Jeho programovatelná zóna začíná na adrese 0 a končí na adrese 1FFFF (hexadecimální systém). Velikost bufferu v bytech je (1FFFF+1)*2 = (hexadecimální systém). Protože se jedná o 16-bitový (2 byty) systém, velikost bufferu je dvakrát větší, než velikost zařízení. Pro naprogramování pouze druhé části zařízení vložte jako startovní adresu a konec adresy nechte nezměněný. Toto zkoreluje programovací data do dat bufferu mezi adresou 10000*2 = a

26 Auto Increment Pohled AutoInc v Operation Option vypadá následovně: Auto Increment poskytuje dvě metody generování sériových čísel: Auto Increment a User Defined. tato funkce není možná v samostatném módu (stand-alone). Poznámka: Sériové číslo je obsah vyžadovaný některými aplikacemi, které musí být napsány v určité části pro každý čip. Tato informace obsahuje sekvenční číslo výrobku a MAC adresu. Aby software vygeneroval sériové číslo, vyberte Enable AutoIncrement. 1. Vložte automatickou startovní buffer adresu do pole Start Addr. 2. Vložte automatickou konečnou buffer adresu do pole End Addr. 3. Vložte zvyšující hodnotu nižší než 10 do pole Inc. Step. 4. AutoInc Format definuje startovní hodnotu a hodnotu přetečení. Hodnota přetečení je číslo, při němž nárůst přestane a pokračuje se k další adrese, která se stává novou startovní hodnotou. - Vyberte Binary pro nastavení startovní hodnoty jako 0 a hodnoty přetečení jako Vyberte ASCII Decimal pro nastavení startovní hodnotu jako 30 (hexadecimální reprezentace 0) a hodnotu přetečení jako 39+1 (hexadecimální reprezentace 9). - Vyberte ASCII Hex pro nastavení startovní hodnoty jako 30 (hexadecimální reprezentace 0) a hodnoty přetečení jako 46+1 (hexadecimální reprezentace čísla vyššího než F, kde 9+1=A). Příklad: Máte 64 čipů s ID od 0001 do 0064, které mají koncovou adresu 89C51 EPROM. Vybraný mód je 4 byty, za použití decimálního systému. 1. Vložte FFF do pole startovní adresy. 2. Vložte FFC do pole koncové adresy. 3. Vložte 1 do pole Inc.Step. 4. Jako AutoInc.Format vyberte ASCII Decimal.

27 V okně Buffer Edit proveďte následující změny: FFC: 30 FFD: 30 FFE: 30 FFF: 31 Okno Operation Information zobrazí během programování následující informaci: Current AutoIncrement Data=0001 V následujících programovacích operacích je informace v posledních 4 bytech následující: FFC: 30 FFD: 30 FFE: 30 FFF: 31 Po úspěšném programování se hodnota AutoIncrement zvýší o 1. Okno Operation Informacion zobrazí následující informaci: Current AutoIncrement Data=0002 Poslední 4 byty buffer dat jsou: FFC: 30 FFD: 30 FFE: 30 FFF: 32 Abyste definovali nárůst sériového čísla, vyberte User's Definition. Pro použití této funkce musíte být autorizovaní. Pokud jste, můžete změnit data na požadovaná v 4Kbytovém rozsahu. Count Zobrazení Count v Operation Option vypadá následovně. Tato obrazovka vám umožňuje měnit základní nastavení na základě statistické práce stavu programování. V případě základního stavu je efektivní pouze funkce "program". Edit Auto Funkce Auto organizuje různé funkce zařízení do souvislých skupin a provádí funkce v pořadí podobném zadání více příkazů (batch command).

28 Vyberte z menu Option možnost Edit Auto, abyste otevřeli obrazovku Edit Auto, jak vidíte níže. Na obrázku je ukázka pro zařízení ATMEL AT89C51. Sloupec Device Functions zobrazuje všechny operace pro toto zařízení. Seznamy v sloupci Auto obsahují operace v pořadí spuštění. Přiklad na obrázku ukazuje operace Erase, Blank_check, Program, Verify, Lock_Bit Vyberte Add pro přidání označené funkce ze sloupce Device Function na konec sloupce Auto. Také můžete dvakrát kliknout na zvýrazněnou funkci ve sloupci Device Function pro její přidání do sloupce Auto. 2. Vyberte Delete pro vymazání zvýrazněné funkce ve sloupci Auto. Pro vymazání můžete také dvakrát kliknout na zvýrazněnou funkci ve sloupci Auto. 3. Vyberte Delete All pro odstranění všech funkcí ze sloupce Auto. Production Mode (mód produkce) Vyberte z menu Option volbu Production ModePro programování zařízení ve velkém množství. S pomocí Insertion Test programátor automaticky detekuje zapojení a vypojení zařízení a provede celý proces programování. V tomto módu uživatel nepotřebuje použít myš ani klávesnici. Pokud se objeví upozornění, že zařízení není podporováno, vybrané zařízení nepodporuje mód produkce. Log File Můžete vytvořit log file, aby systém uložil obsah okna Operation Information (operační/pracovní informace) do souboru log file, když ukončíte program. Vyberte v menu Option položku Log File, abyste otevřeli dialogové okno Log File (viz níže). Červená čísla označují popisky níže.

PRŮMYSLOVÉ PRACÍ STROJE

PRŮMYSLOVÉ PRACÍ STROJE PRŮMYSLOVÉ PRACÍ STROJE WASHER MANAGEMENT SOFTWARE PROGRAMOVACÍ MANUÁL 523353 D Datum vydání: 18.9.2013 1. OBSAH 1. OBSAH... 3 2. VÝSTRAHY... 5 2.1. VÝSTRAHY... 5 3. TRACE-TECH...5 3.1. ROZSAH... 5 4.

Více

Software Dexcom Studio Návod k použití K použití spolu se systémy kontinuálního monitorování glukózy Dexcom

Software Dexcom Studio Návod k použití K použití spolu se systémy kontinuálního monitorování glukózy Dexcom Software Dexcom Studio Návod k použití K použití spolu se systémy kontinuálního monitorování glukózy Dexcom - 1 - Obsah 1 ÚVOD K SOFTWARU DEXCOM STUDIO DATA MANAGER... 4 1.1 KONTAKTOVÁNÍ TECHNICKÉ PODPORY

Více

Uživatelská příručka - Joybook série A52/C41

Uživatelská příručka - Joybook série A52/C41 Uživatelská příručka - Joybook série A52/C41 Autorská práva Copyright 2007 BenQ Corporation. Všechna práva vyhrazena. Žádná část této publikace nesmí být reprodukována, přenášena, přepisována, ukládána

Více

Přední světový software pro tisk štítků, čárových kódů, RFID a karet. Začínáme se sadou BarTender Application Suite

Přední světový software pro tisk štítků, čárových kódů, RFID a karet. Začínáme se sadou BarTender Application Suite Přední světový software pro tisk štítků, čárových kódů, RFID a karet. Začínáme se sadou BarTender Application Suite Přehled, instalace, a základní použití (České vydání) Rev. 13.06.20.1541 Czech ii BarTender

Více

Změna názvů verzí! Verze Enterprise Print Server se nyní nazývá Enterprise Automation.

Změna názvů verzí! Verze Enterprise Print Server se nyní nazývá Enterprise Automation. Změna názvů verzí! V aplikaci BarTender 9.3 došlo ke změně názvů některých verzí. I když bude ale software obsahovat nové názvy, v doprovodné Úvodní příručce budou ještě uvedeny staré názvy. Verze Enterprise

Více

KASPERSKY LABS LTD. Kaspersky Anti-Virus 4.5 for Microsoft NT Server

KASPERSKY LABS LTD. Kaspersky Anti-Virus 4.5 for Microsoft NT Server KASPERSKY LABS LTD. Kaspersky Anti-Virus 4.5 for Microsoft NT Server Manuál KASPERSKY ANTI-VIRUS 4.5 FOR MICROSOFT NT SERVER Manuál Kaspersky Labs Ltd. Navštivte Web Site: http://www.kaspersky.com/ Datum

Více

Obsah. 5. Kapitola možná řešení vybraných problémů s klávesnicí IntelliKeys USB 62

Obsah. 5. Kapitola možná řešení vybraných problémů s klávesnicí IntelliKeys USB 62 Obsah 1. Kapitola Začínáme 2 Úvod 2 Obsah balíčku s klávesnicí IntelliKeys USB 2 Minimální systémové požadavky 2 Informace o příručce a CD ROM 3 Obsah instalačního CD ROM (Install Disk) 3 Instalace programu

Více

Sticky Password 5.0 manuál. 2012 Lamantine Software, a.s.

Sticky Password 5.0 manuál. 2012 Lamantine Software, a.s. Sticky Password 5.0 manuál 2012 Lamantine Software, a.s. 2 Sticky Password 5.0 manuál Obsah Kapitola I Sticky Password 4 Kapitola II Rozhraní Sticky Password 4 1 Tlačítko... rychlého spouštění 5 2 Okno

Více

Příručka pro software

Příručka pro software Rev.2.0 Obsah 1. Instalace a odinstalace ovladače pro systém Windows 2000/XP... 1 1.1. Instalace... 1 1.2. Odinstalace... 3 2. Obecné informace o ovladači pro systém Windows 2000/XP... 4 2.1. Ovladač tiskárny

Více

Program ProVIS pro Windows

Program ProVIS pro Windows Veřejná informační služba, spol. s r.o. Farského 14, 326 00 Plzeň Program ProVIS pro Windows verze 1.61 Příručka pro ovládání Ing. Ivo Křepinský Plzeň, červen 2014 ProVIS příručka pro ovládání 1 Obsah

Více

SIMATIC. PDM V5.1 Správce technologických přístrojů. Příručka. Předmluva, Obsah. Základní informace o produktu 1

SIMATIC. PDM V5.1 Správce technologických přístrojů. Příručka. Předmluva, Obsah. Základní informace o produktu 1 s SIMATIC Předmluva, Obsah Základní informace o produktu 1 PDM V5.1 Správce technologických přístrojů Konfigurace sítí a technologických přístrojů 2 Práce se systémem SIMATIC PDM 3 Přenášení dat mezi různými

Více

NÁVOD PRO UŽIVATELE A ADMINISTRÁTORA

NÁVOD PRO UŽIVATELE A ADMINISTRÁTORA NÁVOD PRO UŽIVATELE A ADMINISTRÁTORA UPOZORNĚNÍ Zabezpečovací kamery mohou být zákony Vašeho státu zakázány. Síťová kamera není jenom kamera vybavená velmi výkonným web serverem, ale také mnohostranný

Více

S B N. verze 2.2. Začínáme s programem. VYDAS software s.r.o. Zámostí 16 338 08 Zbiroh. tel: 724 919 877. http://www.vydas.cz software@vydas.

S B N. verze 2.2. Začínáme s programem. VYDAS software s.r.o. Zámostí 16 338 08 Zbiroh. tel: 724 919 877. http://www.vydas.cz software@vydas. S B N Správa bytů a nemovitostí verze 2.2 Začínáme s programem VYDAS software s.r.o. Zámostí 16 338 08 Zbiroh tel: 724 919 877 http://www.vydas.cz software@vydas.cz Obsah Obsah...I Úvodem... 1 Technická

Více

P D S - 5 P. Psychologický diagnostický systém. popis technických částí popis ovládání programu. GETA Centrum s.r.o. 02 / 2013

P D S - 5 P. Psychologický diagnostický systém. popis technických částí popis ovládání programu. GETA Centrum s.r.o. 02 / 2013 P D S - 5 P Psychologický diagnostický systém Instrukční manuál popis technických částí popis ovládání programu GETA Centrum s.r.o. 02 / 2013 GETA Centrum s.r.o. Nad Spádem 9/206, 147 00 Praha 4 - Podolí

Více

MyQ Eleven Free Instalační manuál

MyQ Eleven Free Instalační manuál MyQ Eleven Free Instalační manuál Revize 2 MyQ Server 4.3 Říjen 2013 Copyright 2006-2013 JANUS spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena. www.myq.cz Obsah Obsah 1. ZÁKLADNÍ INFORMACE 5 1.1. PŘEHLED DOKUMENTACE

Více

ČVUT v Praze. Fakulta elektrotechnická DIPLOMOVÁ PRÁCE. Martin Řehák

ČVUT v Praze. Fakulta elektrotechnická DIPLOMOVÁ PRÁCE. Martin Řehák ČVUT v Praze Fakulta elektrotechnická DIPLOMOVÁ PRÁCE 6 Martin Řehák České vysoké učení technické v Praze, fakulta elektrotechnická Katedra: mikroelektroniky Školní rok: 4/5 ZADÁNÍ DIPLOMOVÉ PRÁCE Student:

Více

Řada Prestige 660HW. Řada Prestige 660H. Příručka pro rychlou orientaci. Čtyřportová brána ADSL2+ s bezdrátovou technologií 802.

Řada Prestige 660HW. Řada Prestige 660H. Příručka pro rychlou orientaci. Čtyřportová brána ADSL2+ s bezdrátovou technologií 802. Řada Prestige 660HW Čtyřportová brána ADSL2+ s bezdrátovou technologií 802.11g Řada Prestige 660H Čtyřportová brána ADSL2+ Příručka pro rychlou orientaci Verze 3.40 Září 2004 Obsah 1 Seznámení s přístrojem...2

Více

DGH 8000 (SCANMATE-B) ULTRAZVUKOVÝ B-SKEN

DGH 8000 (SCANMATE-B) ULTRAZVUKOVÝ B-SKEN DGH 8000 (SCANMATE-B) ULTRAZVUKOVÝ B-SKEN B DGH 8000 Scanmate NÁVOD K OBSLUZE Návod pouze pro Scanmate Software v3.0.0 Výrobce zař ízení Odpovědný zástupce DGH TECHNOLOGY, INC. 110 110 SUMMIT DRIVE SUITE

Více

Síťový kontrolér Fiery pro DocuColor 250/240

Síťový kontrolér Fiery pro DocuColor 250/240 Síťový kontrolér Fiery pro DocuColor 250/240 ŘEŠENÍ SERVER & KONTROLÉR UTILITY 2005 Electronics for Imaging, Inc. Informace v této publikaci podléhají Právním ustanovením pro tento produkt. 45040903 10.

Více

GRAITEC, Bièvres. Všechna práva vyhrazena. Windows a logo Windows jsou registrované obchodní značky společnosti Microsoft Corporation.

GRAITEC, Bièvres. Všechna práva vyhrazena. Windows a logo Windows jsou registrované obchodní značky společnosti Microsoft Corporation. V případě jakékoliv nesrovnalosti mezi informacemi v této příručce a informacemi v software je software více aktuální zdroj. Obsah příručky může být změněn bez upozornění. Jakékoliv reprodukování nebo

Více

CZ doplněk k anglickému originálu

CZ doplněk k anglickému originálu CHATEAU V-GUARD Důležitá upozornění úvodem: CZ doplněk k anglickému originálu - tento manuál, resp. tento je český doplněk, byl vytvořen k hardwarovým verzím VG4C-XP, VG4C-XP-V, VG8C-XP-TV, VG4C-RT4 a

Více

Externí jednotka. My Book. Essential Uživatelská příručka. My Book Essential Příručka uživatele

Externí jednotka. My Book. Essential Uživatelská příručka. My Book Essential Příručka uživatele My Book Essential Uživatelská příručka My Book Essential Příručka uživatele Externí jednotka Servis a podpora společnosti WD Pokud narazíte na jakýkoli problém, obraťte se před reklamací nejprve na nás.

Více

2N OfficeRoute UMTS Gateway

2N OfficeRoute UMTS Gateway 2N OfficeRoute UMTS Gateway Příručka uživatele Verze 1.8.0 Firmware 2.3.12 www.2n.cz Společnost 2N TELEKOMUNIKACE a.s. je českým výrobcem a dodavatelem telekomunikační techniky. K produktovým řadám, které

Více

GV-ASServer. Uživatelský manuál

GV-ASServer. Uživatelský manuál GV-ASServer Uživatelský manuál 2007 GeoVision, Inc. Všechna práva vyhrazena. V rámci ochrany autorských práv nesmí být tento manuál kopírován, celý ani po částech, bez předchozího písemného souhlasu GeoVision.

Více

Digitální videorekordéry Movitec

Digitální videorekordéry Movitec Digitální videorekordéry Movitec Verze 2014.04-04 Veškerá práva vyhrazena. Publikování, šíření nebo kopírování jakékoli části této příručky bez předchozího souhlasu MOVIBIO s.r.o. je zakázáno. 1. Bezpečnostní

Více

Systém dohledu ASD CLIENT 7.6 AL10D MP91. 100Base-T. Verze dokumentu: 1.1 Datum vydání: 23.4.2010 Poslední úprava: 22.10.2010 www.alcoma.

Systém dohledu ASD CLIENT 7.6 AL10D MP91. 100Base-T. Verze dokumentu: 1.1 Datum vydání: 23.4.2010 Poslední úprava: 22.10.2010 www.alcoma. Systém dohledu ASD CLIENT 7.6 AL10D MP91 100Base-T Verze dokumentu: 1.1 Datum vydání: 23.4.2010 Poslední úprava: 22.10.2010 www.alcoma.cz OBSAH str. 1. ÚVOD...1 1.1 POŽADAVKY NA PC...2 2. ZÁKLADNÍ FUNKCE

Více

ebeam Projection (Interactive) dodatek k ebeam Complete

ebeam Projection (Interactive) dodatek k ebeam Complete Návod k obsluze ebeam Projection (Interactive) dodatek k ebeam Complete ÚVOD...4 INSTALACE A PŘÍPRAVA HARDWARE...6 INSTALACE SOFTWARE...6 ZÁKLADNÍ REŽIMY...7 REŽIM INTERACTIVE TOOLS...7 REŽIM SCRAPBOOK...9

Více

I nsight U živatelská příručka Eurosat CS spol. s r.o. 1 Verze 4.2 rev. A1

I nsight U živatelská příručka Eurosat CS spol. s r.o. 1 Verze 4.2 rev. A1 1 Obsah 1. Stručný přehled...7 1.1. Instalace...9 1.2. Načtení ústředny v4...9 1.3. Upgrade firmware ústředny z v4 na v5...10 1.4. Načtení ústředny v5 a pozdější...11 1.5. Připojení ústředny...12 1.6.

Více

V této kapitole Vám představíme základní součásti vašeho Pocket PC a provedeme počáteční nastavení Vašeho Pocket PC.

V této kapitole Vám představíme základní součásti vašeho Pocket PC a provedeme počáteční nastavení Vašeho Pocket PC. 1 Začínáme V této kapitole Vám představíme základní součásti vašeho Pocket PC a provedeme počáteční nastavení Vašeho Pocket PC. 1.1 Základní popis Pocket PC Na obrázku dole máte zakresleny a blíže popsány

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka Uživatelská příručka Revize: R00 (2007/11) Obchodní značky: Microsoft, Windows, Windows logo, Windows Media, Outlook a ActiveSync jsou registrovanými značkami nebo značkami korporace Microsoft v USA a/nebo

Více