Valentýnský speciál 2014 Do každé třídy číslo zdarma. najdete nás i na internetu na

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Valentýnský speciál 2014 Do každé třídy číslo zdarma. najdete nás i na internetu na www.zsvelkeheraltice.cz"

Transkript

1 Valentýnský speciál 2014 Do každé třídy číslo zdarma. najdete nás i na internetu na

2 Naši milí zamilovaní, rok se sešel s rokem a svátek patřící všem zamilovaným, který jsme přejali od našich západních sousedů je zase tady. Opět jsme tradičně oslovili všechny ve škole, kteří chtějí svůj tajný vzkaz zveřejnit prostřednictvím našeho časopisu, tak mají právě teď příležitost. Dnes, když jsem redakční schránku otvíral, vysypala se na mne hromada valentýnských přání. Přiznám se, trošku jsem se v těch valentýnkách už začínal ztrácet. Některé (a těch je většina) jsou psány upřímně a od srdce, ovšem některé jsou psány škodolibě a podepsány cizím jménem. Až si budete valentýnky za chvíli číst, zjistíte určitě brzy sami, kdo si dělal hloupou legraci. No a aby to bylo fér, tak originály Valentýnek budou vyvěšeny v prostorách školy v přízemí. Za redakci Smajlíka a za sebe samého Vám přeji krásný zaláskovaný rok Ať máte kolem sebe spoustu lidí, kteří vás budou mít rádi a ať Vaše láska je opětována. Pěkného Valentýna Jaromír Musila VALENTÝNKY Pro Vítka Šindeláře: Mám Tě moc ráda. Tvoje M. Mám Tě ráda, Roberte Kalužo! Tvoje tajná ctitelka Nela je pěkná! Tajný ctitel Paní zástupkyni přejeme hezkého Valentýna! 4.tř. Jiříku, miluji Tě moc! Ty Tvoje vlněné vlasy! A ty uši! I love you! Tvůj Hagrid Moc děkuju za Vaše přátelství, jste úžasné kamarádky A neumím si bez Vás nic představit Vendy, Renča, Verča R., Niki, Katka, Eva a Eliška Jste nejlepší, hlavně Ty, Vendy Lucka Miluji Tě, Honzo Buriane! Jsi moje tajná láska! Tvoje zlatíčko Miluji Tě, Domčo Vyhlídale! Miluji Tě, Vašendo! Tvá ctitelka Krásného Valentýna plného lásky přeju Evičce, Lucce, Katce, Verči, Elišce a všem holkám ze 7. Piškot Miluju Tě, Vašendo! Tvá tajná ctitelka Honzo Macků, mám Tě moc ráda, jako ani nevím, doufám jen, že to ke mně cítíš taky. M. Ahoj Franto z 1.třídy. Mám Tě moc ráda, jsi ten nejlepší kluk na světě. Miluji Tě! Tvoje tajná ctitelka Pro Marťu Riedlovou od kamarádky Verči Štěpánové Hezkého Valentýna! Wanča je moje BFF Domča Šrek. Pro miláčka Míšu Jantovou. Milý Vojto, moc Tě miluju Tvůj Vláďa Mazur. Můj BFF je Lukáš Krčmář

3 Nela je fakt kočka! Robin Klaudie B. (ryba) je pěkná! Tajný ctitel Láska je strach že druhý necítí to, co Ty. Láska je krach když druhý neopětuje city. Láska je risk když máš povědět to, co cítíš. Láska je zisk když dvě srdce spojíš. Láska je všechno když všechno, co děláš, dostaneš zpět. Láska je nic když se máš pro druhého trápit. Ferdo! Moc Tě chci! Kuba Pro nejlepší paní učitelku Petru Hasíkovou! Sára, Kiki, Marťa, Eli W., Dani. Mám ráda jednoho kluka, který není o moc starší než já. A asi ani neví, jak moc ho mám ráda. Jinak by se nechoval tak, jako teď. Tak doufám, že to čteš zkus si něco uvědomit. Milý Danku Kleine, miluji Tě! Tajná ctitelka z 5.třídy Miluji moc Vendulu! Tvůj Fišta Milá Báro! Přeji Ti vše nej k Valentýnu! Tvá Terezka Košárková Milá Sandro! Pořád Tě miluju, že ani nevíš jak. Tvůj Ty víš kdo Nazdar! Mám Vás všechny moc rád! Honza Čau Pepo, zahrajem fotbal? Danek Takže lidi z devítky, přeju všem hodně úspěchů! Hodně lásky, hodně nervů na přijímačky, které se nemilosrdně blíží Ať jsme pořád stejná parta a doufám, že po základce zůstaneme pořád kamarádi Domi M. Milá Simonko! Tohle píšu, protože chci, aby všichni věděli, jaká jsi. Já to klidně řeknu celému světu, jaká jsi, ale teď to řeknu naší škole. Protože jsi nej kámoška, která se umí za každého postavit, ale tím nekončím. Proč? Protože Ty jsi víc. A ty víš, že jsi i taková milá, usměvavá, laskavá, ale hlavně jsi kamarádka. Kdyby Tě neměl nikdo za kámošku, tak víš, že já ano. Tvá Tereza Maderová Valentýnský vzkaz od prvňáčků: Prvňáčci přejí krásného Valentýna všem paním učitelkám a hodným a slušným kamarádům a nejvíc svojí paní učitelce Nadě Uhlířové. Paní učitelka Uhlířová si přeje, aby prvňáčci byli aspoň o sv. Valentýnovi hodní. Děkuji Vám holky, chtěla jsem jen zapadnout a Vy jste mi pomohly. Děkuji. Terko M., Barčo B., Kačko B., Majdo B., Beo N. a Amálko M. Vaše M. Veselého Valentýna!! Paní učitelce Nadě Uhlířové a paní učitelce Martině Doupalové. Veselý Valentýn Vám přeje 4.třída. Milá Eliško! Jsi nejhezčí ze třídy. Miluju Tě! Ráďa Pro Verču od Jirky Švrčka.

4 Milá Marťo! Přeji Ti hezkého Valentýna Honzo Lukáši, přeji Ti krásného Valentýna. Pro kočku Sašku: Přeju Ti šťastný Valentýn. Přeju Ti pěkný Valentýn! Od Honzy Lukáše pro Marťu Glosovou pro mojeho miláčka. Lásko moje, miluji Tě! Tvoje tajná ctitelka Nejkrásnějšího Valentýna!!! Paní učitelce Nadě Uhlířové Pro paní učitelku Naďu Uhlířovou Pro paní zástupkyni Paní Machučová Krásného Valentýna! Pro B. Machučovou: Paní učitelko, v tady té škole se mi líbí nejvíc, protože jste tu Vy. Přeju Vám krásného Valentýna Z celého srdce přeju všem učitelům šťastného Valentýna. Prožijte ho v klidu a se svými nejbližšími! I když Vás někdo vytočí, buďte v klidu přece je den sv. Valentýna! A to vše přeju také paní ředitelce a paní zástupkyni. Miluji Lukáše H. Ty víš, kdo jsem Byl jsi u mě na kontrole a termix nejsem! Kluci, proč pořád čekáte, až holka udělá první krok?!? Od toho jste tady Vy! Tak seberte odvahu a běžte za ní! (holčičí rada)

5 FALEŠNÉ VALENTÝNKY Na závěr časopisu jsme dali Valentýnky, které nepsali jejich autoři, ale fanoušci těch, kteří jsou ve zmíněných falešných valentýnkách jmenováni. Většina těchto falešných valentýnek byla psána jedním autorem na jeden druh papíru a stejným písmem. Pokud se mezi těmito Valentýnkami objeví i Vaše opravdová valentýnka, tak se na nás nezlobte. Zároveň doufáme, že ty FAKE Valentýnky budete brát jako vtipnou legraci a nebudete je brát vážně. Autoři těchto valentýnek jsou poťouchlí ňoumové, kteří neumí napsat normální pěkný valentýnský vzkaz. I love Venda Ferdovi. Miluju Vanesu! Danek Riedel Pro tu nejkrásnější holku na škole: Žany, miluju Tě! Jirka Kajaba P.S.: Líbal bych Tě klidně celý den! Dominiku Vyhlídale, miluji Tě! Tvoje Míša Aghová Miluju Tě, Vašendo! Tvoje Eliška Lodňánková. Furt na Tebe musím myslet. Milý krásný Láďo Holube, moc Tě miluju! Doufám, že Ty mě taky! Kačka Milá Kačenko Vítková, miluji Tě! Oba máme peří, hodíme se k sobě! Miluju Tě! Tvůj opeřený Holub Miluji Tě, Honzo Málku! Eliška Lodňánková Čau Maki Kalužová! Miluju Tě! Tvůj Marek Bönish Milá Marťo Riedelová Miluji Tě! Vašenda. A vím, že Ty mě taky! Miluju Tě, Eliško Lodňánková! Daniel Klein Mylí Vojto Švrčino! Miluju Tě! Lucka Kubánková Milý Honzo Macků, miluju Tě! Markéta Bartusková Milý Dominiku Zlý, miluju Tě! Tvoje Eliška Lodňánková Milý Vojto Švrčino! Miluju Tě! Tvoje Karolína Kůčová Miluji Vanesku. Bělica Matěj Filipe Dušku, miluju Tě! Markéta Kalužová Milý Danku Riedle, už moc dlouho Tě miluju, ale stydím se. Tvá Renata S. Milý Davčo Ladnere, mám Tě moc moc ráda. Tvoje Anetka Grochalová Myluju Vítu! Tvá Agová Miluju Vanesku! Danek Riedel Ahoj, mám Tě moc rád, Reni! Tvůj ctitel M. Bělica Milá Terko Muráňová, moc Tě miluju! Tvůj Lukáš Grochal Miluji Tě, Filipe Dušku! Tvoje Lada Miluji Tě Ivčo. Tvůj Robin Vendulko moje. Chtěl bych s Tebou strávit moc. Tvůj Forda Moc Tě miluju Filane Honzo Satku, moc Tě miluji. Tvoje Eliška L.

6 A kdo byl vlastně sv.valentýn? Existuje hned několik verzí o jeho původu i minulosti. Valentýn byl knězem v době císaře Klaudia II. Klaudius byl velmi krutý císař a chtěl být nejmocnějším panovníkem, proto si budoval velmi silnou armádu. Vojákem se mohl stát každý svobodný muž. Moc svobodných mužů se ale do jeho armády nehlásilo. Klaudius si to vysvětloval po svém. Myslel si, že dávají přednost lásce a proto do armády nechtějí nastoupit. A tak dal zakázat všechny sňatky. Valentýn byl v té době knězem v kostele a jeho velká víra mimo to, že věřil v Boha byla, že věřil v lásku. Rozhodl se nedodržovat nesmyslný Klaudiův zákon a dál oddával mladé zamilované páry. Jenže jednu noc císařovi vojáci vtrhli do kostela a Valentýna zajali. Mladý pár, který Valentýn oddával naštěstí stihl utéci. Klaudius uvrhl Valentýna do vězení. A potom se stalo něco velmi zvláštního. U jeho oken a dveří se začali shromažďovat dopisy a drobné dárečky od těch, kterým pomohl nebo se chystal pomoci tím, že je oddá. Dávali mu tím najevo, že věří stejně jako on v lásku. Dcera jeho žalářníka se také rozhodla, že jej navštíví a vymohla si dovolení na otci. Valentýn se do ní zamiloval. V den jeho popravy, tedy 14.února 269 př.n.l., ji zanechal dopis, ve kterém se jí vyznává ze své lásky a podepsal jej: Od Tvého Valentýna. (Zde bychom mohli hledat původ "Valentýnských přáníček") Jiná legenda ze starého Říma vypodobňuje Valentýna jako velmi ctnostného, počestného a moudrého člověka. O jeho moudrosti se doslechl dokonce i císař a povolal si Valentýna k sobě. Nešetřil chválou a neskrýval obdiv k Valentýnovi, posteskl si také nad okolnostmi, proč se Valentýn nemůže stát přítelem císařovým. Protože Valentýn, ač tak moudrý a vzdělaný, věří těm pověrám nazývaným křesťanství. Valentýn namítl, že císař je tím, kdo věří pověrám. Císař nakázal městskému prefektu Astoriovi, aby na sebevědomého Valentýna dohlížel. A aby byl Valentýn pod důslednou kontrolou, vzal si Astorius Valentýna do domu. Tam se setkal s velmi krásnou, ale nevidomou dcerou prefekta. Astorius požádal Valentýna, aby se modlil za dceřin zrak. Valentýn tak rád učinil, protože v sílu modliteb věřil a dívku si zamiloval. Zázrak se opravdu stal a dívka opět spatřila světlo světa. O zázračném uzdravení si povídal celý Řím. Pohané odmítli věřit v ten zázrak a vtrhli do domu prefekta, Valentýna odvedli a za městem mu oddělili mečem hlavu od těla. Navzdory trpkému osudu se stal sv.valentýn symbolem věrných a neutuchající lásky. Zdroj: pozn.: šablona časopisu byla převzata z Valentýnského speciálu z roku 2012 :-D

7

Úvodník. Nové číslo školního časopisu Vo Co De? Čekají vás zde články o tom, co se nám. podařilo, kde jsme byli a co jsme dělali.

Úvodník. Nové číslo školního časopisu Vo Co De? Čekají vás zde články o tom, co se nám. podařilo, kde jsme byli a co jsme dělali. VO CO DE? Úvodník Nové číslo školního časopisu Vo Co De? je tady! Čekají vás zde články o tom, co se nám podařilo, kde jsme byli a co jsme dělali. Najdete zde také básničky a dozvíme se něco o sportu zvaném

Více

MOUDROST MEDVĚDÍ. ahoj. Moudrost medvědí. Měsíčník pro žáky a učitele První soukromé základní školy v Hradci Králové, s.r.o.

MOUDROST MEDVĚDÍ. ahoj. Moudrost medvědí. Měsíčník pro žáky a učitele První soukromé základní školy v Hradci Králové, s.r.o. ahoj MOUDROST Moudrost medvědí MEDVĚDÍ Měsíčník pro žáky a učitele První soukromé základní školy v Hradci Králové, s.r.o. ÚNOR 2009 Ahoj holky a kluci! Měsíc lásky je tu, a přestože venku mrzne, až praští,

Více

MS v lyžování. Izajáš 1,18. Sv. Valentýn. Moc pomluvy. Recept pro vás. Bible, Žalm 19, 1

MS v lyžování. Izajáš 1,18. Sv. Valentýn. Moc pomluvy. Recept pro vás. Bible, Žalm 19, 1 Zpravodaj Brněnské Brnenské tiskové tiskové misie misie č.92 è.88 Pojďte, projednejme to spolu, praví Hospodin. I kdyby vaše hříchy byly jako šarlat, zbělejí jako sníh, i kdyby byly rudé jako purpur, budou

Více

EKOLOGIE LETEM SVĚTEM

EKOLOGIE LETEM SVĚTEM ZÁKLADNÍ ŠKOLA V PROSEČI U SKUTČE ŠOTEK ŠKOLNÍ ČASOPIS PRO VŠECHNY ÚNOR 2011 č. 5 EKOLOGIE LETEM SVĚTEM Ve středu 2. února proběhl na 2. stupni naší školy projektový den Ekologie letem světem, tentokráte

Více

Všem našim závodníkům patří Šprtíkův velký obdiv za skvělé výkony a dík za vzornou reprezentaci školy.

Všem našim závodníkům patří Šprtíkův velký obdiv za skvělé výkony a dík za vzornou reprezentaci školy. Šprtík oznamuje: Pan učitel Málek a žáci 9. třídy připravují jarní vycházku po řece Bělé od slévárny k Lerchovně. Jejím cílem bude čištění břehů řeky a sbírání odpadků. Účast je dobrovolná, zájemci se

Více

ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010)

ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010) ročník 3/ číslo 1(5) Základní škola Mokrá únor 2010 strana 1 Neuvěřitelné se opět stalo skutkem. Vyšlo to. A vyšlo další číslo časopisu. Tak na to koukněte, pěkně si počtěte. ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010)

Více

Čtvrtletník dětí z Dětského domova Lipová u Šluknova

Čtvrtletník dětí z Dětského domova Lipová u Šluknova Vydává 5. rodinná skupina Čtvrtletník dětí z Dětského domova Lipová u Šluknova Přejeme všem dětem a kolegům krásné léto, plné pohody, sluníčka a odpočinku. Strejda Leoš a teta Soňa 1. rodinná skupina (cvičný

Více

PÁTOVINY ÚNOR ČASOPIS ŢÁKŮ ZŠ ČESKÁ LÍPA, PÁTOVA 406 2012

PÁTOVINY ÚNOR ČASOPIS ŢÁKŮ ZŠ ČESKÁ LÍPA, PÁTOVA 406 2012 PÁTOVINY ÚNOR ČASOPIS ŢÁKŮ ZŠ ČESKÁ LÍPA, PÁTOVA 406 2012 AKTUALITY ROZHOVORY REPORTÁŽE POVÍDKA LUCKY SMĚLÉ MÓDA TOP MUSIC KOMIKS VTIPY CITÁTY LUŠTĚNINY Kačka Černá, 2012 Časopis vychází s podporou SRPDŠ

Více

Církev adventistů sedmého dne. sbor Frýdlant n.o.

Církev adventistů sedmého dne. sbor Frýdlant n.o. Církev adventistů sedmého dne sbor Frýdlant n.o. Bulletin číslo 29. vyšlo dne 2.1.2010 MODLITBA Pane ať si stéblo trávy nebo obyčejný list, prosím dej ať aspoň trochu umím ve tvých vzkazech číst. Prosím

Více

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička Datum vydání: 18. června 2013 Číslo: 1/2013 Ročník: III Cena: 10,- Kč Nejdůležitější body: Průzkum k DÚ - strana 2 Věřte - nevěřte (o léku Pravopisoreversum) - strana 2 Co plánujete na prázdniny - strana

Více

Slovo o úvodem. Pro naše deváťáky je poslední rok školy ve znamení důležitého rozhodování MÌSIÈNÍK PRO II.STUPEÒ ZŠ MALECÍ

Slovo o úvodem. Pro naše deváťáky je poslední rok školy ve znamení důležitého rozhodování MÌSIÈNÍK PRO II.STUPEÒ ZŠ MALECÍ Předplacený: 10.- Nepředplacený: 20.- Slovo o úvodem Číslo vydání: 5/11/7 MÌSIÈNÍK PRO II.STUPEÒ ZŠ MALECÍ Datum vydání: 31.10.11 To se nám ale ochladilo co? No jo zima už je skoro tady a my jsme se s

Více

Menšiny mezi námi 2009

Menšiny mezi námi 2009 Menšiny mezi námi 2009 Obsah Editorial předsedkyně ROMEA, o. s. 2 Předmluva koordinátora projektu 3 Výtvarná část kategorie do 10 let Zuzana Gorolová, Jan Kica, Kateřina Bačová, Eva Horváthová, Mario

Více

Časopis Apoštolské církve

Časopis Apoštolské církve Časopis Apoštolské církve Okuste a uzříte, že Hospodin je dobrý... Ročník 24 Navštivte nás na www.apostolskacirkev.cz Prázdniny / 2012 Sloupek 2 Ježíš se vrátil v moci Ducha do Galileje a pověst o něm

Více

V ÈÍSLE... Ü Nejen o tom, jak se studuje

V ÈÍSLE... Ü Nejen o tom, jak se studuje Č. 122-2/2011 MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A OBCHODNÍ AKADEMIE TANVALD Pythagoriáda. Dne 26. 01. 2011 se žák 5.A Matej Andar zúčastnil okresního kola matematické soutěže Pythagoriáda, kde ve velké konkurenci

Více

Trivium Revue STŘEDNÍ AMERIKA Z Á K L A D N Í Š K O L A T R I V I U M P L U S O. P. S. D O B Ř A N Y 2 LEDEN ÚNOR 2012

Trivium Revue STŘEDNÍ AMERIKA Z Á K L A D N Í Š K O L A T R I V I U M P L U S O. P. S. D O B Ř A N Y 2 LEDEN ÚNOR 2012 Z Á K L A D N Í Š K O L A T R I V I U M P L U S O. P. S. D O B Ř A N Y 2 Trivium Revue WWW. T R I V I U M. C Z Časopis vydávaný žáky ZŠ TRIVIUM PLUS LEDEN ÚNOR 2012 - od druhého pololetí se na naší škole

Více

20. 5. 2013. soutěži. Dokonce se o našem školním časopisu psalo i v novinách, což je pro nás velikou ctí. 31. 5. 2013

20. 5. 2013. soutěži. Dokonce se o našem školním časopisu psalo i v novinách, což je pro nás velikou ctí. 31. 5. 2013 20. 5. 2013 Naše škola se stejně jako minulý rok zúčastnila soutěže Školní časopis roku 2013 za Karlovarský kraj. Setkání redakcí a vyhlášení výsledků se uskutečnilo už 26. dubna 2013 v prostorách ICM

Více

SBORNÍK. prací z výtvarné a literární soutěže pro děti 2006-2008

SBORNÍK. prací z výtvarné a literární soutěže pro děti 2006-2008 SBORNÍK prací z výtvarné a literární soutěže pro děti 2006-2008 PROJEKT ROMCENTRUM JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM EU A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. 1 Vydáno v rámci projektu Romcentrum

Více

www// dds-spk.cz BUDOUCÍ ŠKOLIČKA

www// dds-spk.cz BUDOUCÍ ŠKOLIČKA 1 Ahoj čtenáři časopisu Venku vládne krásné skoro letní počasí, máme za sebou téměř celý školní rok. Už nám schází jen krůček do velkých letních prázdnin. Některé z nás se po prázdninách rozletí jinam,

Více

Úvod Loučení Loučení - básnička Prověřovací otázky pro deváťáky Charakteristika 9. třídy Poznáte, kdo je kdo? Z per našich žáků Výtvory žáků

Úvod Loučení Loučení - básnička Prověřovací otázky pro deváťáky Charakteristika 9. třídy Poznáte, kdo je kdo? Z per našich žáků Výtvory žáků 1 OBSAH Úvod..3 Loučení.4 Loučení - básnička 5 Prověřovací otázky pro deváťáky 6 11 Charakteristika 9. třídy 12-14 Poznáte, kdo je kdo?...15-17 Z per našich žáků..18-33 Výtvory žáků.34-42 2 Úvod Je tu

Více

ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO

ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY duben 2013 květen 2013 WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO Milí čtenáři, kamarádi, přátelé, Máme tu květen máj, lásky čas, ale i předzvěst blížícího se školního roku.

Více

Kenneth E. Hagin. Copyright 1978 RHEMA Bible Church AKA Kenneth Hagin Ministries, Inc. Tulsa, Oklahoma 74 150, USA

Kenneth E. Hagin. Copyright 1978 RHEMA Bible Church AKA Kenneth Hagin Ministries, Inc. Tulsa, Oklahoma 74 150, USA Kenneth E. Hagin VEDENÍ DUCHEM BOŽÍM Přeloženo z anglického originálu "How You Can Be Led By The Spirit of God" / Czech Pro překlad bylo použito amerického vydání How You Can Be Led By The Spirit Of God

Více

Literární texty. Matyáš Perek, 8. B

Literární texty. Matyáš Perek, 8. B Literární texty Matyáš Perek, 8. B ZŠ a MŠ J. Š. Baara 2014/2015 Bolest Někdy mám pocit, že cítím všechnu bolest světa, jako by v něm ubývalo světla. Jako by všechno procházelo mnou, bolest lidí, kteří

Více

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení.

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. Mnoho poutavých a napínavých příběhů, bajek i pohádek Křížovky, kvizy a rozhovory Příjemné počtení

Více

Moje snaha zařadit se mezi káčátka byla mnohem tragičtější než v oné pohádce. Před šťastným koncem jsem totiž ještě stihla udělala pořádné hlouposti.

Moje snaha zařadit se mezi káčátka byla mnohem tragičtější než v oné pohádce. Před šťastným koncem jsem totiž ještě stihla udělala pořádné hlouposti. Ošklivé káčátko to byla vždycky moje nejoblíbenější pohádka. Stejně jako já, musel i pan Andersen mít babičku, která v košíku u kamen hřála za studených jarních večerů malinkatá čerstvě vylíhnutá káčátka.

Více

Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč. Nejzajímavější články. Jiří Černý v Divadélku pod schody

Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč. Nejzajímavější články. Jiří Černý v Divadélku pod schody Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč GAG-BEN Základní škola Třebíč, Benešova ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Kultura Buchty a loutky zavítaly opět k nám Loutkové divadlo Buchty a loutky je

Více

Kvasnice číslo 24, vyšlo v prosinci 2010. Ze školních lavic

Kvasnice číslo 24, vyšlo v prosinci 2010. Ze školních lavic 24 2010 Ze školních lavic Ve čtvrtek 25. října jsme ve škole oslavili Halloween. Děti si přinesly do školy vydlabané dýně a strašidelné kostýmy. Během dopoledne jsme pořádali soutěže a hry. Nakonec jsme

Více

DOPIS Z AFRIKY. ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1

DOPIS Z AFRIKY. ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1 ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1 Nazdárek - kašpárek školáci. Nemožné se stalo skutkem a je tu již čtvrté číslo našeho školního půlročníku. Čtyři jsou třeba listy čtyřlístku,

Více

Počkejte až do chvíle, kdy negativní pocity vyjdou na povrch

Počkejte až do chvíle, kdy negativní pocity vyjdou na povrch 2 Počkejte až do chvíle, kdy negativní pocity vyjdou na povrch DALŠÍ SEMINÁŘ ZAČAL v neoficiálním duchu. Zatímco si sundávali kabáty, sdělovali si rodiče první zážitky. Věřili byste, že mi opravdu pomohlo

Více

3. číslo červen 2013. Rozhovor s paní učitelkou Janou Persichovou Rozhovor s Ivanou Šebestovou Madagaskar Křížovky a spousta dalšího

3. číslo červen 2013. Rozhovor s paní učitelkou Janou Persichovou Rozhovor s Ivanou Šebestovou Madagaskar Křížovky a spousta dalšího 3. číslo červen 2013 Rozhovor s paní učitelkou Janou Persichovou Rozhovor s Ivanou Šebestovou Madagaskar Křížovky a spousta dalšího Dne 26. 4. 2013 byly Pavla Kokešová, Petra Bajorková, Adéla Bajorková

Více

Kenneth E. Hagin: Autorita věřícího

Kenneth E. Hagin: Autorita věřícího Kenneth E. Hagin: Autorita věřícího Přeloženo z angličtiny Překládáno bylo z amerického vydání The Believer's Authority, Second Edition, Second Printing 1985 ISBN 0-89276-406-6 (C)1984 RHEMA Bible Church

Více