PRVNÍ KAPITOLA Šejku AI Abdare, mohl byste nám prozradit, jestli je tato vaše nenadálá návštěva Texasu obchodní nebo soukromá záležitost?

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PRVNÍ KAPITOLA Šejku AI Abdare, mohl byste nám prozradit, jestli je tato vaše nenadálá návštěva Texasu obchodní nebo soukromá záležitost?"

Transkript

1 PRVNÍ KAPITOLA Šejku AI Abdare, mohl byste nám prozradit, jestli je tato vaše nenadálá návštěva Texasu obchodní nebo soukromá záležitost?" Šejk Omar AI Abdar obdařil reportérku, jejíž pronikavý hlas přehlušil všechny ostatní novinářské kolegy, poněkud chladným úsměvem. Teprve před chvílí vystoupil ze soukromého letadla, které ho dopravilo z Gasparu, malé země na Středním východě, na soukromé letiště nedaleko městečka Mission Creek v Texasu. Rozhodně neměl náladu věnovat se teď tisku a televizi. Netušil jsem, že se média dozvěděla o mém příletu do Texasu," odpověděl. To víte, když k nám zavítá jeden z nejžádanějších svobodných mládenců na světě, celý Texas to zaznamená a je hned na nohou," odpověděla mladá reportérka a oslnivě se na něj usmála. Omar si jí už ale nevšímal. Soustředil se v duchu na účel své návštěvy. Co když odpoví ne? Ta otázka se mu vynořila v hlavě, nezvaná a ne- 6 I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 7 žádaná, a on ji okamžitě zahnal, nechtělo se mu o této možnosti vůbec uvažovat. Rašad Aziz zvedl ruce, aby zarazil další proud otázek. Prosím, prosím, pochopte, že Jeho Veličenstvo má dnes za sebou velice dlouhou cestu. Šejk by se teď rád odebral na místo svého ubytování. Nebude zatím odpovídat na žádné otázky." A jako by to ta slova znamenala nějakou nevyslovenou narážku, několik šejkových osobních strážců se okamžitě přesunulo tak, že ho oddělili od skupinky dotěrných reportérů a vytvořili mu volný průchod až k čekajícímu automobilu.

2 Děkuji ti, Rašade," usmál se Omar na svého osobního asistenta, když už všichni seděli bezpečně v autě a hlouček reportérů nechali v dálce za sebou. Vypadá to, že si majitel letiště informaci o našem příletu nenechal pro sebe." Rašad Aziz byl útlý mužík po padesátce s pletí barvy skořápek kokosových ořechů. Byl obdařen cynismem, který Omarovi dost často připadal velice zábavný. Rašad se ušklíbl. Určitě si za to nechal od těch supů dobře zaplatit." Pak vylovil z náprsní kapsy malý zápisník a zalistoval v něm. Máme pro vás zařízeno ubytování v hotelu Brighton v Mission Creeku. Apartmá Ashbury vám bude k dispozici, jak dlouho budete chtít. Osobně jsem mluvil s majitelem hotelu. Ujistil mě, že všechen personál s radostí vyplní každé vaše přání." Jsem si jistý, že všechno bude v nejlepším pořádku," řekl Omar nepřítomně. A teď laskavě řek ni řidiči, že si nejprve uděláme zastávku na Carsonově ranči a teprve pak se ubytujeme v hotelu." Rašad ani nemrkl okem, i když původně bylo naplánováno, že Omar odjede okamžitě do hotelu. Šejkův asistent se přesunul na sedadlo přímo za šoférem limuzíny a rychle mu vyložil změnu plánu. Zůstal tam sedět i pak, jako by vycítil, že si šejk právě teď přeje chvilku zůstat sám jen se svými myšlenkami. Omar se díval z okénka na krajinu, ubíhající pomalu kolem. Rozčililo ho, že se tisk o jeho příjezdu dozvěděl. Doufal, že si zaletí do Mission Creeku, zařídí tu, co má v plánu, a vrátí se do Gasparu, aniž by ho doprovázel nepříjemný zájem médií. Nechtěl, aby tisk strkal nos do jeho osobních záležitostí, a tato cesta do Texasu byla nanejvýš osobní záležitost. Teprve když uspěje, milerád se s celým světem podělí o to, co zde zařizoval. Co když odpoví ne? Nepříjemná otázka se zničehonic vynořila znovu, aby ho potrápila tou znepokojivou mož-

3 ností. Sáhl si do náprsní kapsy a vylovil odtamtud fotografii. Byl to obrázek pohledné mladé ženy v třpytivých stříbřitých plesových šatech. Trojúhelníkový obličej jí rámovaly vlnité tmavě hnědé vlasy a zvýrazňovaly jemnou broskvovou pleť. Pamatoval si, ze má oči jako smaragdy, lemované hustými dlouhými rasami, hravé a koketní. Znamínko krásy u koutku úst přitahovalo pozornost k plným rtům, jako stvořeným k líbání. Elizabeth Fiona Carsonová. V době, kdy byla 8 tato fotografie pořízena, měla jednadvacet let. Bylo to na plese debutantek, mladých dívek poprvé vstupujících do společnosti, kterého se Omar právě v tomto městečku zúčastnil. Od té doby uplynulo dlouhých šest let - a on se teď vrátil, aby ji požádal o ruku. Co když odpoví ne? Zastrčil si fotografii zpátky do kapsy a napřímil se na sedadle. Jistěže neodpoví ne. On je přece šejk Omar AI Abdar, panovník Gasparu. Každá žena by mohla být pyšná na to, kdyby si ji vybral za manželku. Řidič zabočil na pozemky rodiny Carsonů a Omar se znovu soustředil na krajinu, ubíhající za okénkem. Carsonův ranč byl po celém Texasu proslaven kvalitou svého dobytka. Omara ale více zajímalo to, že je to Elizabethin domov, místo, kde se narodila a vyrostla. V dopisech, které si vyměňovali v posledních několika letech, mu o ranči i o svých rodičích psala vždy s velkou náklonností. Hlavní budova byla rozhodně impozantní, i když ani zdaleka nedosahovala velikosti Omarova paláce doma v Gasparu. Po celé přední části rozlehlého domu se táhla veranda a řada velkých oken.

4 Pozemky svědčily o pečlivé a perfektní péči, prostranství mezi budovami zdobila spousta vkusně uspořádaných květinových záhonů a množství stromů. Auto jelo po točité cestě vedoucí k domu a Omar se naklonil dopředu k řidiči. Ne," řekl. K hlavní budově ne. Někde tady v areálu by měl I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 9 být správcovský domek." Ukázal na odbočku, vedoucí kolem garáže pro čtyři auta. Tamhle. Jeď tamtudy." Šofér uposlechl jeho příkaz, minul garáže a další přístavky. Omar v dálce zahlédl malé stavení. Okamžitě vytušil, že právě tam žije Elizabeth. Věděl to nejen z dopisů, které mu psala, poznal to okamžitě i podle truhlíků, které visely z verandy a překypovaly pestrobarevnými květinami. Psala mu přece, že květiny tuze miluje. Když auto zastavovalo před domkem, ucítil Omar, jak se mu podivně houpe žaludek. To přece nemohou být nervy, pomyslel si. Je přece šejk, vládce celé země. On rozechvělý nebývá, to jiní bývají rozechvělí před ním. Nejspíš má jenom obyčejný hlad. To bude ten důvod, proč se mu svírá žaludek. Cestovali do Texasu celý den a poslední jídlo měl už dávno. Rašad otevřel dveře a přidržel je, aby mohl šejk vystoupit. Omar, hlavu plnou myšlenek na ženu, která žije v domku, si nepřítomně přejel rukou po obleku od Armaniho. Doufal, že nevypadá po cestě moc pomačkaný. Kráčel k předním dveřím domku. Jeho dva osobní strážci mezitím zaujali stanoviště na obou stranách verandy a Rašad se vrátil k limuzíně. Omar se zhluboka nadechl. Věděl, že nadcházející chvíle bude patřit k rozhodujícím v jeho živote- V osmatřiceti letech už měl dávno věk na to, aby požádal nějakou ženu o ruku, a i když Elizabeth Fionu Carsonovou neviděl už šest let, právě J1S1 vyvolil za manželku.

5 10 Zaklepal na dveře a přitom zaznamenal sladkou vůni, linoucí se z truhlíků s květinami kolem. V duchu si umínil, že musí zařídit, aby ve svých pokojích v paláci měla vždycky dostatek čerstvých květin. Dveře se otevřely a objevila se v nich půvabná mladá žena. Omar stanul tváří v tvář své budoucí manželce. Elizabeth," vydechl. Kochal se pohledem na ni, potěšen, že vypadá přesně tak, jak si ji pamatoval. Omare!" Jiskřivé zelené oči se rozšířily úžasem a ruce jí vylétly nejprve k vlasům, potom k šatům, které si nevědomky uhladila. I když měla tmavé vlnité vlasy malinko rozcuchané a džínsové šaty dost všední, vypadala nádherně. Touha, kterou k ní pocítil té dávné noci, se probudila, jako by těch šest let nic neznamenalo. Co - co tady děláš? Nevěděla jsem, že se chystáš do Texasu. Páni, to jsem ráda, že tě vidím. Zrovna dneska jsem dostala tvůj poslední dopis. Nezmínil ses ani slovem, že se chystáš do Ameriky." Kousla se do spodního rtu, jako by si uvědomila, že mluví páté přeš deváté. Omarovi se to ale líbilo. Usmál se na ni. Najednou si byl více než kdy předtím jistý tím, co se chystá udělat. Nedal jsem ti vědět, že se chystám do Texasu, protože jsem tě chtěl překvapit." To se ti teda opravdu povedlo," odpověděla. Pak si uvědomila, že s tak vzácnou návštěvou stojí pořád na prahu. Promiň, půjdeš dál?" Nebyl bych tak netaktní, abych se objevil u tvých dveří neohlášený a pak čekal, že se mi budeš věnovat," odpověděl. Musím se ještě ubyto- I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 11 vat v hotelu, ale chtěl jsem se zastavit nejprve tady a položit ti jednu moc důležitou otázku." Otázku?" Pořád vypadala, že je jeho příjezdem nesmírně ohromená. Znovu si projela rukou

6 vlasy a Omar si všiml, že se jí trochu třese. Jakou otázku?" Vzal tu třesoucí se ruku do své a její zelené oči se znovu rozšířily. Cítil jemnou ženskou vůni, květinovou vůni, která mu okamžitě připomenula tu noc na plese. Tehdy ho okouzlila. Bezostyšně flirtovala, sváděla všechny přítomné muže a ani Omar nebyl výjimkou. Ale tenkrát ještě nebyl připraven k sňatku, stejně jako pro něj nebyla zralá ona. Elizabeth, přijel jsem za tebou, abych ti řekl, jak moc se mi poslední rok líbilo si s tebou dopisovat. Z těch dopisů jsem získal pocit, jako bych konečně pochopil celou tvoji duši i srdce." Zdálo se, že se jí oči ještě zvětšily. Sevřel jí ruku a zhluboka se nadechl. Elizabeth Fiono Carsonová, přijel jsem do Texasu, abych tě požádal o ruku. Staneš se mojí ženou?" Elizabeth Cara Carsonová se dívala na hezkého muže, který před ní stál a čekal na odpověď. Snažila se udusit v sobě paniku, která jí velela vytrhnout mu ruku, obrátit se a utéci do domku. To nemůže být pravda, pomyslela si horečně. "Omare... já... já... je to tak najednou," podařilo se Ji konečně ze sebe vypravit a vyvlékla mu ruku ze sevření. Popravdě řečeno nešlo o to, že se obje- " tak najednou. Byla to pro ni hotová katastrofa! 12 Překvapil jsem tě, já to chápu," vyslovil nahlas tu zřejmou věc. To je ještě slabé slovo," odpověděla tiše. Trochu se jí točila hlava a připadalo jí, že se jí to všechno musí jenom zdát. Podle fotografií, na nichž ho vídala od jejich prvního a posledního setkání před šesti lety, věděla, že se z něj stal nesmírně hezký muž. Žádný z těch snímků ji však nepřipravil na tu vroucnost jeho exotických tmavých očí ani na široká a rozložitá ramena. Žádné fotografie ji ne-

7 připravily na pevné, mužné rysy jeho tváře, zjemněné dlouhými jako uhel tmavými řasami a měkkým úsměvem. Omar přikývl. Teď tě nechám o samotě, abys mohla o tom mém návrhu přemýšlet. Setkáme se třeba zítra, jestli ti to bude vyhovovat. Udělala bys mi tu čest a poobědvala se mnou? Mohli bychom zároveň probrat naši budoucnost. Budu bydlet ve městě v hotelu Brighton." Poobědvala s tebou?" opakovala po něm. Pošlu pro tebe v poledne vůz. Hodí se ti to?" Jeho tmavé oči byly jako bezedné tůně, sváděly ji, aby se v nich utopila. Ale přinutila se odvrátit od nich pohled, nechtěla se ztratit v těch lákavých hloubkách. Byla v maléru - ve velkém maléru - ale možná, že do zítřejšího poledne přijde na to, jak to všechno se ctí vyřešit. Vyhovuje," souhlasila. Zítřejší oběd. V poledne budu připravená." Dobře. Těším se." Pozdravil ji mírnou úklonou I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 13 hlavy, pak se obrátil na patě a zamířil zpátky do auta, které na něj čekalo. Naši budoucnost. Ta slova zněla Caře stále hlavou, když sledovala, jak dlouhá limuzína mizí v dálce. V okamžiku, kdy jí zmizela z dohledu, vběhla do domku a popadla telefonní sluchátko. Fiona. Musí se spojit s Fionou. Rychle vymačkala číslo do Fionina bytu v hlavní budově ranče. Samozřejmě s vámi chci mluvit," ozval se ze sluchátka příjemný Fionin hlas. Bohužel tady právě nejsem, ale nechte mi prosím vzkaz -" Cara zavěsila. Najednou si vzpomněla, jak si ráno sestra stěžovala na to, že je sobota a ona nemá na večer smluvenou žádnou schůzku. Fiona se tedy rozhodla, že stráví večer netradičně v Body Perfect, v dámských lázních v Klubu Osamělé hvězdy.

8 Cara popadla klíče od auta a vyšla z domku. Musí si s Fionou okamžitě promluvit. Musí jí říct, že šejk Omar je tady, v Texasu, a zrovna ji požádal o ruku - problém je jenom v tom, že ji považuje za Fionu. Všechno se to najednou pořádně zamotalo. Caře trvalo jenom pár minut, než dojela do Klubu Osamělé hvězdy. Když zastavila před působivou čtyřpatrovou budovou, vystavěnou z růžové Žuli, jako obvykle pocítila nával hrdosti. Rekreační středisko a golfový klub byly součástí Dědictví po předcích. V roce 1923 je založil Její pradědeček společně se sousedem J. P. w ainwrightem. V letech, které následovaly, se 14 klub proslavil po celém světě svým luxusem, pohodlím a prvotřídním personálem. Nával pýchy na předky však trval jenom chvilku, okamžitě ho zase vystřídal pocit naléhavé potřeby promluvit si se sestrou. Zaparkovala auto pod krytým sloupořadím a vyskočila. Ahoj, Lany," zavolala na sluhu, který čekal před klubem. Rád vás zase vidím, slečno Carsonová," řekl, když si od ní přebíral klíče. Nebudu tu dlouho," dodala a vběhla do dveří, vedoucích do rozlehlého vestibulu. Pospíchala k výtahům a přitom kývala kolem sebe na pozdrav a vysílala úsměvy k lidem, které znala. Body Perfect, luxusní lázně a salón krásy, byly ve druhém patře. Recepční ji překvapeně pozdravila. Caro, vítám vás!" Zamračila se a podívala se na monitor počítače před sebou. Nevěděla jsem, že máte na dnešek večer domluvenou návštěvu." To taky nemám. Jenom si potřebuju promluvit se sestrou," odpověděla Cara. Můžete mi říct, kde je?" Za čtvrt hodiny je objednaná na masáž u Heidi," přečetla recepční údaj z rozvrhu. Myslím, že si předtím chtěla ještě zajít do sauny."

9 Díky," řekla Cara a pospíchala do šatny před saunou. Zatímco se svlékala a brala si jednu z měkkých bílých klubových osušek, myslela na ten okamžik, kdy otevřela dveře a uviděla na verandě stát šejka Omara. Nemohla by být víc překvapená, ani kdyby na I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 15 verandě stál v celé své kráse velikonoční zajíček a stříhal ušima. Omar ji požádal o ruku. Caře se sevřel žaludek. Najednou se ten neškodný podvůdek, kterého se s Fionou dopouštěly minulý rok, nezdál vůbec neškodný. Fiona už bude vědět, co dčlat. Fiona je mistr v tom, jak se dostat z ošemetných situací. Cara otevřela dveře a vstoupila do páry v sauně. Okamžitě sestru zahlédla. Ležela na břiše na jedné lavici, na tváři ručník. Cara byla ráda, že v tu chvíli není v sauně nikdo jiný. Fiono," řekla Cara a šťouchla sestru do boku. Fiona sebou trhla a stáhla si ručník z hlavy. Caro, co tady děláš?" zeptala se překvapeně. Posadila se a podívala se na sestru. Obě ženy byly jednovaječná dvojčata. Podobaly se sobě jako vejce vejci, jediný rozdíl mezi nimi tvořilo umístění znamínka krásy. To Cařino bylo na levé straně hned nad ústy a Fionino hned nad ústy na pravé straně. Jedna byla zrcadlová podoba té druhé. Jsme v loji," řekla Cara bez úvodu. Těžce se posadila na lavici vedle sestry. Hádej, kdo se mi Před deseti minutami objevil přede dveřmi?" To netuším." Fiona si projela prsty vlhké vlasy. šejk Omar AI Abdar." Cara se dívala, jak se sestřiny zelené oči rozšířily ohromením. Požádal mě, abych si ho vzala, Fiono." Fiona na ni chvíli zírala, pak zaklonila hlavu a rozesmála se. No to je teda paráda!"

10 Cara spolkla podrážděný povzdech. Fiona ni- 16 CARLA CASSIDVOVÁ kdy nebrala nic vážně. Fiono, ten chlap požádal o ruku mě, ale myslí si, že jsi to ty." Fiona si zvědavě sestru prohlížela. Cos mu to sakra v těch dopisech psala, že jsi ho tak nalákala?" Cara pokrčila rameny. Nic zvláštního," odpověděla. Byly to jen její sny, naděje, nejdůvěrnější myšlenky - o tom všem psala šejku Omarovi, a na konci každého dopisu napsala sestřino jméno. Fiona přezíravě mávla rukou. No, já si rozhodně žádného šejka vzít nechci," prohlásila. Kromě toho, jestli si dobře pamatuju, je Omar pěkně starý" Není starý," zaprotestovala okamžitě Cara a znovu si vybavila obrázek muže, se kterým se rozloučila sotva před několika minutami. Je mu teprve osmatřicet." A vypadá tak ve formě a mužný jako kterýkoli dvacetiletý, dodala v duchu. Je moc hezký a chce se mnou zítra poobědvat a probrat naši společnou budoucnost." No tak s ním poobědvej a mlč jako ryba." Cara i přes páru v saupě viděla, jak sestře září oči. Bože, Caro, nedělej si z toho těžkou hlavu!" To nedokážu," řekla Cara měkce, i když Fionina slova nesla nádech provokace. Měl by se dozvědět pravdu." A proč? Nač potřebuje vědět, že už mě přestalo bavit psát mu dopisy a že jsi tu korespondenci převzala ty?" zeptala se udiveně Fiona. Popadla Caru za ruku. Podívej se, ty máš takový nudný život. Neříkám, že si máš Omara vážné vzít, ale je ti sedmadvacet a nikdy jsi nezažila nic I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 17 vzrušujícího - až na tu příšernou příhodu loni ve škole. Copak bys nechtěla mít taky nějaký velký příběh, abys jednou měla co vyprávět vnoučatům?"

11 Příšerná příhoda" byla to, co Caru přimělo neobnovit na letošní rok pracovní smlouvu učitelky angličtiny na střední škole. Vzhledem k tomu, jak probíhá můj milostný život, zřejmě nikdy vnoučata mít nebudu," odpověděla tiše. Jistěže budeš," prohlásila Fiona. Ty jsi ten typ, co se nakonec bláznivě zamiluje a usadí se u rodinného krbu s houfem dětí a se psem." Cara se ušklíbla. Ty to říkáš, jako by to byl osud horší než smrt." Jiným ženským to vyhovuje." Fiona pokrčila rameny. Já mám zkrátka jenom vyšší cíle." Zatvářila se vážně a znovu vzala Caru za ruce. Pusť se do toho, Caro. Kolikrát v životě budeš mít příležitost svádět šejka?" Cara na to neřekla nic. Na chvíli si vzpomněla na to nádherné teplo, které vyzařovalo z jeho ruky, když ji držel, na tu sladkou žádostivost, která se mu zrcadlila hluboko v očích. Bylo by opravdu tak hrozné na pár dní předstírat, že je Elizabeth Fiona Carsonová místo Elizabeth Cary Carsonové? Samozřejmě by velice přivítala možnost konečné si osobně povídat s mužem, jehož upřímné dosy ji tak moc chytily za srdce. Moc ráda by pro něj alespoň na čas byla někým zvláštním.,pusť se do toho, sestřičko. Víš co, já ti to dokonce ještě usnadním," řekla Fiona rázně a vytrhla tak Caru z jejích myšlenek. 18 Co tím myslíš?" Fiona vzala malý ručník a osušila si jím čelo. Posledních pár týdnů se tak strašně nudím, že jsem si hrála s myšlenkou udělat si trochu prázdniny. Hned zítra ráno skočím do letadla a zaletím si na jeden dva týdny do Paříže. Tím pádem budu z města pryč a Omar tak ani nemůže přijít na to, že nejsi já." Cara chvíli mlčela, přemýšlela o všech důvodech, pro které si takový uskok nemůže dopřát.

12 Nedokázala ale potlačit to sladké očekávání, které jí projelo, když si uvědomila, že to chce udělat. A - Caro?" řekla ještě Fiona jaksi naléhavě. Tázavě se na ni podívala. Jestli budeš já, tak mi prosím tě neudělej ostudu," uzavřela to Fiona stručně a rozesmála se. Pak si položila ručník na tvář a natáhla se zase na lavici. Bude to jenom na pár dní, říkala si Cara později, když se sprchovala a oblékala. Jenom pár dní bude předstírat, že je ta žena, která Omara tolik uchvátila na plese debutantek, žena, jejíž podpis stál na konci tolika dopisů, které mu poslala. Jenom pár dní chtěla moci zářit v něčích očích. V Omarových očích. Nakonec mu řekne, že si ho vzít nemůže, vymluví se třeba na to, že by nedokázala opustit svou zemi. Šejk se vrátí do Gasparu a nebude nic tušit. Nakonec to ani nevypadalo na moc bláznivý plán. Cara ale měla stejně pocit, že za blázna v tom všem by nakonec mohla být jedině ona, a to proto, že se do takového dobrodružství vůbec pouští. I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 19 V té době, kdy Cara Carsonová odjížděla z Klubu Osamělé hvězdy, daly si dvě servírky z klubové restaurace Yellow Rose společně přestávku v práci. Tak co, Daisy, máš nějaké velké plány na zbytek víkendu?" zeptala se Ginger Waltonová, když se obě ženy usadily ke stolku v odpočíváme. Haley Mercadová, která posledních šest měsíců předstírala, že je Daisy Parkerová, se na Ginger usmála. Ta dívka s kaštanovými vlasy a modrýma očima se za posledních pár měsíců stala její dobrou přítelkyní. Jo, dneska večer pracuju a zítra taky." Ginger se zasmála. Já taky. No, když jsme v práci, aspoň se nenamočíme do nějakého maléru, co?" Jasně," odpověděla Haley, i když v jejím případě nic nemohlo být dál od pravdy. Ona se tady v klubu nacházela v samém centru malérů.

13 Haley, která tajně pracovala pro FBI, nejenom předstírala, že je někdo jiný. Navíc byla také citově a příbuzensky svázána s jednou z nejmocnějších rodin texaské mafie. A to byl teprve začátek jejích nesnází. Jenom si to představ," pokračovala Ginger a otevřela sáček bramborových lupínků. Jednoho dne tady budeme obsluhovat s bolavými zády a nohama a najednou vpluje dovnitř náš princ a vezme nás odtud pryč." Haley si odfrkla, jako by to udělala servírka Daisy. Jo, holka, já už jsem si dávno přestala malovat svého prince," prohlásila se silným přízvukem, který si osvojila společně s novou identitou ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 21 Já ne," odpověděla Ginger se zasněným výrazem v očích. Já nehledám chlapa, který by se o mě staral nebo tak," dodala rychle. Já už se dlouho o sebe starám sama. Ale bylo by fajn mít někoho, s kým bych žila, kdo by mě měl rád a já zase jeho." Slova Ginger v Haley vyvolala vzpomínku, pečlivě chráněnou vzpomínku, které zřídkakdy dovolovala vyplout na povrch. Vzpomínku na jedinou vášnivou noc, kterou strávila v náruči muže, jehož milovala celé roky. Srdce ji zabolelo, když pomyslela na následky té noci. Zahnala to pomyšlení, věděla, že utápět se v myšlenkách na minulost a na toho muže by jí teď jenom komplikovalo život. Život, který byl už tak dost komplikovaný. Kam tě vlastně Harvey zítra večer poslal?" zeptala se Ginger. Do Men 's Gríll," odpověděla Haley. To máš teda kliku, tam dávají dobré spropitné," odpověděla Ginger. Jo, to mám kliku, pomyslela si Ginger. Už nahlásila svým kontaktům v FBI, že má následujícího večera službu v této restauraci. Znamenalo to,

14 že až zítra nastoupí do práce, bude napojena na odposlech a jejím úkolem bude zaznamenat jakýkoli rozhovor, který povedou hosté restaurace a který by mohl vést ke zničení mafie. Prozatímně vybudovaná restaurace Men's Gríll byla místem, odkud se vládlo, kde se uzavíraly dohody a výhodné obchody. V zakouřených privátních prostorách baru a restaurace se setkávala rodina", aby vedla svoje záležitosti. Rodina" zahrnovala i členy její skutečné rodiny Mercadů. Součástí její dohody s FBI bylo to, že pomůže mafii zlikvidovat. Za to bude mít zajištěnu beztrestnost pro svého otce Johnnyho a bratra Rickyho. Jednoho muže ale Haley toužila dostat na kolena. Byl to Frank Del Brio. Stačilo jen vyslovit jeho jméno a už jí začal běhat mráz po zádech. A ten strach obvykle doprovázel vztek. Od smrti Carminea Mercada, hlavy rodiny", se šeptalo, že logickým nástupcem na jeho místo by byl její bratr. Haley ale také zaslechla, že se Frank Del Brio chová, jako by už byl novým donem on. Ale to nebyl ten pravý důvod, proč by ho Haley nejraději viděla ve vězení, bezpečně zavřeného pod zámkem po zbytek života. Frank Del Brio byl krátce jejím snoubencem. To kvůli němu musela předstírat vlastní smrt a teď pracovat pro FBI. On mohl za to, že se odcizila vlastní rodině, za plastickou operaci, kterou podstoupila, aby změnila vizáž. A především - mohl za vraždu její matky. Hej, platím vás za to, abyste tu vysedávaly celý večer?" Do dveří odpočívárny nakoukl Harvey Small, manažer Klubu Osamělé hvězdy. Přestávka skončila, dámy. Potřebuju vás na pláce." Zpátky do uranových dolů," řekla Ginger. Zmačkala prázdný pytlík od brambůrků, hodila ho do nejbližšího koše na odpadky a vstala.

15 No jo, s ubožáky nemá nikdo slitování," souhlasila Haley a taky se zvedla. Možná, že už zítra večer získá informaci, kterou 22 FBI potřebuje, a celou tu bandu zavřou. Frank půjde do basy a Haley se bude moci vrátit ke svému původnímu životu. Bude se moci shledat se všemi lidmi, které miluje. Ale taky je možné, že ji zítra Frank Del Brio i přes její utajení pozná a všechno bude rázem ztraceno. Zahnala to pomyšlení jako dotěrný hmyz a pospíchala s Ginger zpátky do práce. DRUHÁ KAPITOLA Snila o něm celou noc. Snila o šejkovi Omaru AI Abdarovi a krásné cizí zemi jménem Gaspar, kterou jí v jednom ze svých dopisů s láskou popisoval jako drahý kámen, pohozený uprostřed moře. V těch snech se na ni Omar díval svýma krásnýma očima, něžně ji hladil, říkal jí, že ji miluje nadevšechno na světě, a oslovoval ji Caro, ne Fiono. Vzbudila se s pocitem naléhavé touhy, s přáním, aby se ten sen stal skutečností. Chvilku před polednem stála Cara v koupelně a kontrolovala svůj odraz v zrcadle, aby se ujistila, že na obědě s šejkem bude vypadat dobře. Sny uplynulé noci v ní probudily tesknou touhu, přání vidět zemi, kterou jí Omar tak výmluvně popisoval, na vlastní oči, touhu být s mužem, který Psal ta nádherná slova. Zena, která se na ni dívala ze zrcadla, se maličko mračila. Kdyby tak jen mohla být s čistým svědomím sama sebou! Když se chystala na schůzku, Prohledala celou svoji skříň, snažila se najít něco n a oblečení, co by si byla vybrala Fiona. Ale Fio- na a Cara měly v oblékání naprosto rozdílný vkus. 24 Fiona byla jako zářivá květina, měla v oblibě jasné barvy a vyzývavý styl. Cara byla mnohem

16 konzervativnější, trochu mdlá a poněkud nudná. Zamračila se ještě víc, pak si to uvědomila a přinutila se rozjasnit tvář a usmát se na svůj odraz v zrcadle. Vzadu ve skříni nakonec objevila šaty v jadeitové zeleni. Nikdy je neměla na sobě, měly dokonce ještě cedulku z obchodu. Koupila je jednou v okamžitém rozmaru, i když nezapadaly do jejího obvyklého konvenčního stylu. Velký výstřih jí připadal trochu nebezpečný a koketní sukně byla mnohem kratší než ty, v nichž se cítila dobře. Ty šaty by si oblékla spíše Fiona, a právě proto si je dneska Cara vybrala. Pocítila nával viny a obrátila se od zrcadla. Bylo to poprvé za celé roky, kdy se vědomě chystala vydávat se za svou sestru. Když byly ještě holčičky, samozřejmě občas šidily lidi kolem sebe a předstíraly jedna druhou. Byly to ale nevinné dětské hry bez následků. Ale teď už s Fionou děti nejsou a to, že se vydávala za Fionu, ponouklo toho významného muže, panovníka země, aby urazil celé tisíce kilometrů a požádal ji o ruku. Je to jenom na pár dní, říkala si. Jistě se nic nestane, když bude předstírat ještě pár dní. Jaké vzpomínky jí ale ty dny. přinesou pro budoucnost! Srdce jí vyskočilo až do krku, když se ozvalo zaklepání na dveře. Rychle se podívala na hodinky a zjistila, že je čas, kdy ji má Omar vyzvednout. Jenom doufala, že v této zkoušce uspěje. Popad- I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 25 la z pohovky kabelku a otevřela dveře. K jejímu překvapení tam nestál Omar, ale poněkud menší a hubenější muž. Dobré odpoledne, slečno Carsonová. Jmenuji se Rašad Aziz. Jsem osobní asistent šejka AI Abdara. Očekává vaši společnost při obědě." Cara si uhladila sukni šatů a přikývla. Jsem připravena, můžeme jet," odpověděla.

17 Malý muž se potěšené usmál. Ale, ale, vzácný typ ženy - je připravena včas." Doprovodil ji k čekající limuzíně. Když byla bezpečně usazena vzadu, zavřel dveře a posadil se na sedadlo vedle řidiče. Byla by raději, kdyby si Rašad sedl k ní dozadu. Možná by si s ní povídal a ona by třeba nemyslela na to, jak velkou chybu právě dělá. Když limuzína opustila Carsonovy pozemky a zamířila do města, opakovala si Cara znovu, že za pár dní bude všechno zase v pořádku. Byla přesvědčena, že šejk nezůstane ve městě dlouho. Jistě se bude muset brzy vrátit do vlasti, má přece své vladařské povinnosti. Do té doby si užije několik schůzek s ním a nakonec jeho nabídku k sňatku odmítne. Omar si uchová příjemné vzpomínky na Fionu a Caře zase zůstane nádherný pocit při pomyšlení na schůzky s pohledným šejkem, který jí v dopisech už dávno odhalil svou vlídnou, laskavou povahu. Scházet se s někým pro ni vždycky znamenalo veliký problém. I když v Mission Creeku bylo víc než dost pohledných a žádoucích svobodných múzu, většina z nich někdy dřív chodila s Fionou. Cara se už dávno zařekla, že nikdy nebude mít 26 nic společného s žádným mužem, který se scházel s jejím dvojčetem. Nechtěla se trápit tím, že by pro někoho byla jen druhou šancí, slabou náhražkou toho, co by dotyčný chtěl, ale nemohl mít. Nechtěla si lámat hlavu nad tím, jestli s ní ten dotyčný náhodou nechodí jen proto, že je přesnou kopií své sestry. Fionin přelétavý styl života tak Caře vlastně znemožňoval objevit muže, se kterým její sestra nechodila. Šejk Omar s Fionou nechodil. Znal ji jenom z dopisů. Z dopisů, které psala Cara. Jistě, strávil s Fionou několik hodin před šesti lety na plese debutantek, ale to nebylo žádné chození.

18 Ten večer hrála Fiona roli největší krasavice celého plesu, poletovala od jednoho muže ke druhému jako pravá Scarlett 0'Harová. Cara jako obyčejně zapadla do pozadí, byla raději, když jen přihlížela všeobecné zábavě, než by se jí aktivně účastnila. Ten večer byla Omarovi samozřejmě také představena, ale věděla, že si na ni zřejmě vůbec nevzpomíná. Měla tehdy na sobě šaty bledě růžové barvy, byla nevýrazná jako obvykle a nijak se nepokoušela se sestrou soupeřit o pozornost mužů v sále. Pozorovala ho ten večer - pozorovala ho, jak pozoruje Fionu - a pomyslela si o něm, že je to jeden z nejpěknějších mužů, jaké kdy viděla. Srdce jí začalo tlouci rychleji, když limuzína vjela do městečka Mission Creek. Vpředu už viděla hotel Brighton a věděla, že právě k této osmipat- I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 27 rové luxusní budově jejich vůz směřuje. Pětihvězdičkový hotel byl nejen nehorázně drahý, ale zároveň i jediný v celém městě, pokud se nepočítalo ubytování v Klubu Osamělé hvězdy. Limuzína se zastavila před zlatem zdobenými prosklenými dveřmi a hned se k ní vrhl livrejovaný sluha. Rašad vyskočil z auta a naznačil mu, ať ustoupí. Sám jí úslužně otevřel dveře a odhalil v úsměvu sněhobílé zuby. Doprovodím vás na místo, kde na vás čeká šejk AI Abdar." Vedl ji předními dveřmi a dál do přepychově zařízeného hotelového vestibulu. Nábytek byl vyveden v burgundské červené a ve zlatě a celý ten luxus oživovaly bujné zelené rostliny. Cara dosud hotel moc neznala, a tak se teď kolem sebe rozhlížela se zájmem. Když její rodina pořádala nějakou slavnostní večeři nebo setkání, vždy se konaly v Klubu Osamělé hvězdy.

19 Prošli halou dozadu a Rašad ji vedl ke dveřím, vedoucím do restaurace Gold Room. V tlumeně osvětleném prostředí tam u stolů sedělo jen několik lidí. Cara se rozhlédla kolem, ale Omara mezi nimi neviděla. Teprve když dorazili k dalším dveřím v zadní části restaurace, uvědomila si Cara, že Omar zřejmě rezervoval soukromý salonek. Po stranách dveří stáli dva muži. Podle jejich mohutných zátylků a nekompromisního chování Cara uhodla, že to jsou šejkovi tělesní strážci. Rašad ukázal směrem ke dveřím a znovu se usmál. Šejk AI Abdar vás očekává," řekl. 28 Pomyslela si, že večeře se šejkem bude relativně bezpečná. Koneckonců, bylo by dost obtížné vést příliš důvěrný rozhovor za cinkání skla a stříbra a hovoru ostatních stolovníků kolem. Pak se ale podívala na dveře před sebou a projela jí úzkost. Soukromý salonek znamená... no, zkrátka soukromí. Bude mít co dělat, aby ho přesvědčila, že je táž žena, se kterou se setkal ten večer na plese. Zhluboka se nadechla a zaklepala. Omar otevřel dveře, krásná tvář mu zářila úsměvem, který ji okamžitě zahřál u srdce. Elizabeth," vydechl, vzal ji za ruku a vedl dál. Vypadáš prostě nádherně." Zavřel za ní dveře. Děkuji," zamumlala a vyjekla úžasem, sotva se rozhlédla po malém salonku. Byl plný čerstvých květin, naplňovaly celou místnost svěží sladkou vůní. Přistoupila k různobarevným růžím, naaranžovaným ve váze na mramorovém podstavci, a zhluboka se nadechla. Bože, Omare, ty jsou ale nádherné." Usmál se. Pamatuju si, že máš ráda květiny. Doufal jsem, že tě to potěší." Potěší? Jak by mě to mohlo nepotěšit?"

20 Zasáhlo ji to víc, než by čekala. Zaprvé proto, že si pamatoval, jak se v jednom dopise zmínila, o tom, jak moc květiny miluje. Zadruhé proto, že se postaral a nechal salonek kvůli ní takhle upravit. Posaď se, prosím." Ukázal na malý stůl uprostřed místnosti. Stály na něm dvě rozsvícené svic- I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 29 ky a jejich měkké světlo klouzalo po naleštěných křišťálových sklenicích a pozlaceném nádobí. Cara se posadila na židli a překvapeně zalapala po dechu, když Omar zhasl stropní světlo a místnost bez oken se ponořila do intimního světla svící. Zaznamenala tichou hudbu v pozadí a uvědomila si, jak romantické prostředí tady rázem vzniklo. Srdce se jí rozbušilo a nervozita stoupla. Omar se posadil naproti ní. Ze dveří vzadu, kterých si předtím nevšimla, se okamžitě vynořil číšník. Měl v rukou láhev vína a na tváři uctivý úsměv. Dovolil jsem si vybrat víno podle svého," řekl Omar. Doufám, že ti to nebude vadit." Vůbec ne," ujistila ho, zatímco jim číšník plnil skleničky. Když byl se svým úkolem hotov, hned zase jako duch zmizel ve dveřích. Omar se chopil své sklenky a pozvedl ji. Na budoucnost. Kéž s sebou přinese spoustu štěstí." To byl přípitek, který mohla Cara absolvovat bez výčitek svědomí. Koneckonců, neřekl nám". V tom případě by pro ni bylo obtížné připíjet, jelikož dobře věděla, že žádné my" nebude. Omar se napil vína, pak se opřel v křesle a prohlížel si ji s nesmírným uspokojením. Jsi stejně krásná, jak si tě pamatuju," řekl a znělo to, jako by ji těmi slovy laskal. Vlastně by se dalo říct, že jsi za těch šest let ještě zkrásněla." Cara cítila, jak jí do tváří zrádně stoupá červeň.,na rozdíl od své sestry na takové lichotky nebyla zyklá, A ty vypadáš stejně dobře, jak si tě pamatuju,"

THE DA MA RON MARK: THE LOVERS

THE DA MA RON MARK: THE LOVERS WIST 2000 LSCS 165 B Damaronové: MILENCI Original title THE DA MA RON MARK: THE LOVERS Loveswept #908 Copyright Fayrene Preston, 1998 Published by arrangement with Bantam Books, a division of Bantam Doubleday

Více

LUCY MONROEOVÁ NEVĚRA VE ŠPANĚLSKU PŘEKLAD PETRA K

LUCY MONROEOVÁ NEVĚRA VE ŠPANĚLSKU PŘEKLAD PETRA K LUCY MONROEOVÁ NEVĚRA VE ŠPANĚLSKU PŘEKLAD PETRA K PRVNÍ KAPITOLA Ellie se nechala vést do exkluzivní bostonské restaurace a Sandorova dlaň ji hřála na zádech. Uvnitř byl díky klimatizaci příjemný chlad.

Více

Společenská záležitost. Stephanie James

Společenská záležitost. Stephanie James Společenská záležitost Stephanie James Kalinda Bradyová je úspěšnou ředitelkou obchodní společnosti. Bývalý snoubenec, který ji zrádně opustil, nyní hrozí, že její společnost zničí. Zachrání ji záhadný

Více

Zdravotní sestřička Emma Seymourová se ujímá obtížného úkolu - péče o profesora MacDonalda, který dočasně oslepl. Emmě však připadá, že jí pacient

Zdravotní sestřička Emma Seymourová se ujímá obtížného úkolu - péče o profesora MacDonalda, který dočasně oslepl. Emmě však připadá, že jí pacient Zdravotní sestřička Emma Seymourová se ujímá obtížného úkolu - péče o profesora MacDonalda, který dočasně oslepl. Emmě však připadá, že jí pacient vidí do duše víc, než je zdrávo! První kapitola Konečně

Více

Milá čtenářko, Váš Harlequin

Milá čtenářko, Váš Harlequin Milá čtenářko, máme tu listopad a já jsem rád, že se opět setkáváme. Tento měsíc je jeden z nejméně oblíbených. Houbařská sezona skončila, Vánoce jsou ještě daleko, dny se zkrátily a večery jsou dlouhé

Více

LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1

LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 2 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 3 Melanie Milburneová LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ HARLEQUIN Čas jen pro mě Amsterdam Atény Budapešť Hamburk Londýn Madrid Milán New York Paříž Stockholm

Více

Sheri WhiteFeatherová ZKROCENÁ REBELKA ^> HARLEQUIN" Cas jen pro mě

Sheri WhiteFeatherová ZKROCENÁ REBELKA ^> HARLEQUIN Cas jen pro mě Sheri WhiteFeatherová ZKROCENÁ REBELKA ^> HARLEQUIN" Cas jen pro mě Amsterdam Atény Budapešť Hamburk Londýn Madrid Milán New York Paříž Stockholm Sydney Tokio Toronto Varšava PRVNÍ KAPITOLA Susan Fortuneová

Více

oho jarního rána bylo nebe průzračné, modré a jiskřivé. Slunce se třpytilo a k zemi se

oho jarního rána bylo nebe průzračné, modré a jiskřivé. Slunce se třpytilo a k zemi se Findë úruva Anna Koroleva lostris.net Místo: Menegroth, Doriath Doba: První věk, ~ od 1012 do 1100 T oho jarního rána bylo nebe průzračné, modré a jiskřivé. Slunce se třpytilo a k zemi se snášel sněhobílý

Více

Lynsay SANDS, Upíři jsou věční 0

Lynsay SANDS, Upíři jsou věční 0 Lynsay SANDS, Upíři jsou věční 0 Lynsay SANDS, Upíři jsou věční 1 Lynsay SANDS VAMPIRES ARE FOREVER ARGENEAU VIII Upíři jsou věční Lynsay SANDS, Upíři jsou věční 2 PROLOG "Poletíš jedním z firemních letadel.

Více

Záskok. a jiné povídky. Jaroslav Kříž

Záskok. a jiné povídky. Jaroslav Kříž Záskok a jiné povídky Jaroslav Kříž Obsah: Záskok... 2 Role... 23 Původ... 40 Osvobození... 62 Záměna...74 Druhý život...89 Dvojník... 104 1 Záskok Musíš to pro mě udělat. Prostě musíš. Nemám rád řeči

Více

Irena Eliášová LISTOPAD

Irena Eliášová LISTOPAD Irena Eliášová LISTOPAD 1 Irena Eliášová LISTOPAD KHER www.kher.cz ISBN 978-80-87780-03-9 Tato kniha vznikla bez vynaložení jakýchkoliv finančních prostředků. Nakladatelství KHER z celého srdce děkuje

Více

Mary Jo Putneyová KNIŽNÍ KLUB

Mary Jo Putneyová KNIŽNÍ KLUB Mary Jo Putneyová KNIŽNÍ KLUB Přeložila Tereza Blažková Copyright 2000 by Mary Jo Putney Copyright of the Czech edition Euromedia Group ks., 2001 Translation Tereza Blažková, 2001 ISBN 80-242-0677-3 Poděkování

Více

Julie Garwood Slitování

Julie Garwood Slitování F Julie Garwood Slitování Anotace Prokurátoru Theo Buchananovi krásná lékařka Michelle Renardová prakticky zachrání život. Do mnohem většího nebezpečí ho přivádí záměr odhalit skupinu nelítostných zločinců

Více

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo Příběhy Třetí sféry: Temní mágové Jakub Jiří Rýdlo úvod Toto je teprve moje druhá knížka, tak možná bude obsahovat ještě relativně dost chyb a překlepů. Co je ale hlavní, pokusím se o skutečně kvalitní

Více

Meredith Webberová KOUZLO POUŠTĚ. & HARLEQUIN Cas jen pro mě

Meredith Webberová KOUZLO POUŠTĚ. & HARLEQUIN Cas jen pro mě Meredith Webberová KOUZLO POUŠTĚ & HARLEQUIN Cas jen pro mě Amsterdam Atény Budapešť Hamburk Londýn Madrid Milán New York Paříž Stockholm Sydney Tokio Toronto Varšava PRVNÍ KAPITOLA Melissa vyhlížela z

Více

jí ve tváři zračí ta nepopsatelná hrůza. Nepochybně ano, protože Daniel přimhouřil oči do úzkých škvírek, energicky prošel pokojem k otevřeným dveřím

jí ve tváři zračí ta nepopsatelná hrůza. Nepochybně ano, protože Daniel přimhouřil oči do úzkých škvírek, energicky prošel pokojem k otevřeným dveřím Copyright 2000 by First Draft, Inc. Translation Božena Chovancová, 2006 Copyright ALPRESS, s. r. o. "Published by arrangement with Kensington Publishing Corp., NY, NY USA" Všechna práva vyhrazena. Žádnou

Více

Lynsay SANDS, Náhodná upírka 0

Lynsay SANDS, Náhodná upírka 0 Lynsay SANDS, Náhodná upírka 0 Lynsay SANDS, Náhodná upírka 1 Lynsay SANDS THE ACCIDENTAL VAMPIRE ARGENEAU VII Náhodná upírka Lynsay SANDS, Náhodná upírka 2 1. KAPITOLA Ten pištivý vřískot Elvi probudil.

Více

OBSAH Bertrice Small PROBUZENÍ... 9 Susan Johnson ÚKRYT PŘED BOUŘÍ... 127 Nikki Donovan OKOUZLENÍ... 251 Liz Madison SLIB... 317

OBSAH Bertrice Small PROBUZENÍ... 9 Susan Johnson ÚKRYT PŘED BOUŘÍ... 127 Nikki Donovan OKOUZLENÍ... 251 Liz Madison SLIB... 317 Název: Probuzení Autor: Bertrice Small, Susan Johnson, Nikki Donovan, Liz Madison Nakladatelství: Baronet, 2003 Stav: od nakladatele Tato kniha pochází z Knihovny digitálních dokumentů. Slouží pouze pro

Více

JAMES REDFIELD CELESTINSKÉ PROROCTVÍ

JAMES REDFIELD CELESTINSKÉ PROROCTVÍ Pro Sarah Virginii Redfieldovou JAMES REDFIELD CELESTINSKÉ PROROCTVÍ Prozíraví budou zářit jako záře oblohy, a ti, kteří mnohým dopomáhají k spravedlnosti, jako hvězdy, navěky a navždy. a ty, Danieli,

Více

Tajemství Shambhaly (hledání jedenáctého proroctví)

Tajemství Shambhaly (hledání jedenáctého proroctví) Tajemství Shambhaly (hledání jedenáctého proroctví) JAMES REDFIELD Tuto knihu věnuji Megan d Ielly, jejichž generace se musí rozvíjet vědomě. PODĚKOVÁNÍ V historii evoluce duchovního vědomí se setkáváme

Více

SARAH MORGANOVÁ V BRAZILSKÉ DŽUNGLI PŘEKLAD HELENA ŠOLCOVÁ

SARAH MORGANOVÁ V BRAZILSKÉ DŽUNGLI PŘEKLAD HELENA ŠOLCOVÁ SARAH MORGANOVÁ V BRAZILSKÉ DŽUNGLI PŘEKLAD HELENA ŠOLCOVÁ Milá čtenářko, je to stará známá věc: bez stínů by nebylo světla. A všichni ti mí úžasní hrdinové a nádherné hrdinky by netušili, jak sladký život

Více

RICHELLE MEAD ŠACHOVNICE BOHŮ

RICHELLE MEAD ŠACHOVNICE BOHŮ RICHELLE MEAD ŠACHOVNICE BOHŮ 2014 Copyright 2013 by Richelle Mead Translation 2014 by Jan Netolička Cover design 2014 by DOMINO Veškerá práva vyhrazena. Žádná část tohoto díla nesmí být reprodukována

Více

Únos na planetu Thiaoouba. Michel Desmarquet

Únos na planetu Thiaoouba. Michel Desmarquet Únos na planetu Thiaoouba Michel Desmarquet Může zdát jako pohádka, ale přečtěte si všechno a poznáte spoustu moudrosti. Pokud by to bylo všechno jen vymyšlený příběh, je naplněn pozoruhodným starobylým

Více

Shirley Jumpová. $ HARLEQUIN" ( as jen pro tni. Amsterdam Atény BudapeSl i lamburk Londýn Madrid

Shirley Jumpová. $ HARLEQUIN ( as jen pro tni. Amsterdam Atény BudapeSl i lamburk Londýn Madrid Shirley Jumpová ZÁZRAČNÉ VÁNOCE $ HARLEQUIN" ( as jen pro tni Amsterdam Atény BudapeSl i lamburk Londýn Madrid M i l ;in N r «Ybl I Paříž Stockholm Sydne) Tokio Toronto Variava Název originálu: Miracle

Více

Dýka a kříž David Wilkerson. spolu s Johnem a Elizabeth Sherrillovými. Tento příběh je také ve filmové podobě na videokazetách.

Dýka a kříž David Wilkerson. spolu s Johnem a Elizabeth Sherrillovými. Tento příběh je také ve filmové podobě na videokazetách. Dýka a kříž David Wilkerson spolu s Johnem a Elizabeth Sherrillovými Tento příběh je také ve filmové podobě na videokazetách. Dýka a kříž David Wilkerson 1963 by David Wilkerson Titul amerického originálu,,the

Více

Dana Garguláková MYSTICKÁ NÁHODA. Díl první

Dana Garguláková MYSTICKÁ NÁHODA. Díl první 1 Dana Garguláková MYSTICKÁ NÁHODA Díl první 2 COPYRIGHT Autorka: Dana Garguláková Vydal: Martin Koláček - E-knihy jedou 2013 ISBN: 978-80-87856-42-0 (epub) 978-80-87856-43-7 (mobi) 978-80-87856-44-4 (pdf)

Více

Prolog. Léto 1713 - 1 -

Prolog. Léto 1713 - 1 - Prolog Léto 1713 Hřebec se hnal tryskem temnou nocí. Duncan zaklonil hlavu a zhluboka vdechoval těžkou vůni vřesu. Volná látka kiltu v prudkém větru divoce tloukla do holých kolen. Krev mu vřela opojným

Více

Milenec snů Sherrilyn Kenyon

Milenec snů Sherrilyn Kenyon 1 Ajwy Milenec snů MILENEC SNŮ 1. kniha série 2 Starověká řecká legenda Vládnul nejvyšší bezkonkurenční sílou a odvahou, byl požehnaný bohy, obávaný smrtelníky a byl žádaný všemi ženami, které ho zahlédly.

Více

Copyright 2014 by Rowan Coleman Translation 2015 by Zora Šíchová Cover design 2015 by DOMINO

Copyright 2014 by Rowan Coleman Translation 2015 by Zora Šíchová Cover design 2015 by DOMINO ROWAN COLEMAN 2015 Copyright 2014 by Rowan Coleman Translation 2015 by Zora Šíchová Cover design 2015 by DOMINO Veškerá práva vyhrazena. Žádná část tohoto díla nesmí být reprodukována ani elektronicky

Více

Menšiny mezi námi 2009

Menšiny mezi námi 2009 Menšiny mezi námi 2009 Obsah Editorial předsedkyně ROMEA, o. s. 2 Předmluva koordinátora projektu 3 Výtvarná část kategorie do 10 let Zuzana Gorolová, Jan Kica, Kateřina Bačová, Eva Horváthová, Mario

Více