PRVNÍ KAPITOLA Šejku AI Abdare, mohl byste nám prozradit, jestli je tato vaše nenadálá návštěva Texasu obchodní nebo soukromá záležitost?

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PRVNÍ KAPITOLA Šejku AI Abdare, mohl byste nám prozradit, jestli je tato vaše nenadálá návštěva Texasu obchodní nebo soukromá záležitost?"

Transkript

1 PRVNÍ KAPITOLA Šejku AI Abdare, mohl byste nám prozradit, jestli je tato vaše nenadálá návštěva Texasu obchodní nebo soukromá záležitost?" Šejk Omar AI Abdar obdařil reportérku, jejíž pronikavý hlas přehlušil všechny ostatní novinářské kolegy, poněkud chladným úsměvem. Teprve před chvílí vystoupil ze soukromého letadla, které ho dopravilo z Gasparu, malé země na Středním východě, na soukromé letiště nedaleko městečka Mission Creek v Texasu. Rozhodně neměl náladu věnovat se teď tisku a televizi. Netušil jsem, že se média dozvěděla o mém příletu do Texasu," odpověděl. To víte, když k nám zavítá jeden z nejžádanějších svobodných mládenců na světě, celý Texas to zaznamená a je hned na nohou," odpověděla mladá reportérka a oslnivě se na něj usmála. Omar si jí už ale nevšímal. Soustředil se v duchu na účel své návštěvy. Co když odpoví ne? Ta otázka se mu vynořila v hlavě, nezvaná a ne- 6 I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 7 žádaná, a on ji okamžitě zahnal, nechtělo se mu o této možnosti vůbec uvažovat. Rašad Aziz zvedl ruce, aby zarazil další proud otázek. Prosím, prosím, pochopte, že Jeho Veličenstvo má dnes za sebou velice dlouhou cestu. Šejk by se teď rád odebral na místo svého ubytování. Nebude zatím odpovídat na žádné otázky." A jako by to ta slova znamenala nějakou nevyslovenou narážku, několik šejkových osobních strážců se okamžitě přesunulo tak, že ho oddělili od skupinky dotěrných reportérů a vytvořili mu volný průchod až k čekajícímu automobilu.

2 Děkuji ti, Rašade," usmál se Omar na svého osobního asistenta, když už všichni seděli bezpečně v autě a hlouček reportérů nechali v dálce za sebou. Vypadá to, že si majitel letiště informaci o našem příletu nenechal pro sebe." Rašad Aziz byl útlý mužík po padesátce s pletí barvy skořápek kokosových ořechů. Byl obdařen cynismem, který Omarovi dost často připadal velice zábavný. Rašad se ušklíbl. Určitě si za to nechal od těch supů dobře zaplatit." Pak vylovil z náprsní kapsy malý zápisník a zalistoval v něm. Máme pro vás zařízeno ubytování v hotelu Brighton v Mission Creeku. Apartmá Ashbury vám bude k dispozici, jak dlouho budete chtít. Osobně jsem mluvil s majitelem hotelu. Ujistil mě, že všechen personál s radostí vyplní každé vaše přání." Jsem si jistý, že všechno bude v nejlepším pořádku," řekl Omar nepřítomně. A teď laskavě řek ni řidiči, že si nejprve uděláme zastávku na Carsonově ranči a teprve pak se ubytujeme v hotelu." Rašad ani nemrkl okem, i když původně bylo naplánováno, že Omar odjede okamžitě do hotelu. Šejkův asistent se přesunul na sedadlo přímo za šoférem limuzíny a rychle mu vyložil změnu plánu. Zůstal tam sedět i pak, jako by vycítil, že si šejk právě teď přeje chvilku zůstat sám jen se svými myšlenkami. Omar se díval z okénka na krajinu, ubíhající pomalu kolem. Rozčililo ho, že se tisk o jeho příjezdu dozvěděl. Doufal, že si zaletí do Mission Creeku, zařídí tu, co má v plánu, a vrátí se do Gasparu, aniž by ho doprovázel nepříjemný zájem médií. Nechtěl, aby tisk strkal nos do jeho osobních záležitostí, a tato cesta do Texasu byla nanejvýš osobní záležitost. Teprve když uspěje, milerád se s celým světem podělí o to, co zde zařizoval. Co když odpoví ne? Nepříjemná otázka se zničehonic vynořila znovu, aby ho potrápila tou znepokojivou mož-

3 ností. Sáhl si do náprsní kapsy a vylovil odtamtud fotografii. Byl to obrázek pohledné mladé ženy v třpytivých stříbřitých plesových šatech. Trojúhelníkový obličej jí rámovaly vlnité tmavě hnědé vlasy a zvýrazňovaly jemnou broskvovou pleť. Pamatoval si, ze má oči jako smaragdy, lemované hustými dlouhými rasami, hravé a koketní. Znamínko krásy u koutku úst přitahovalo pozornost k plným rtům, jako stvořeným k líbání. Elizabeth Fiona Carsonová. V době, kdy byla 8 tato fotografie pořízena, měla jednadvacet let. Bylo to na plese debutantek, mladých dívek poprvé vstupujících do společnosti, kterého se Omar právě v tomto městečku zúčastnil. Od té doby uplynulo dlouhých šest let - a on se teď vrátil, aby ji požádal o ruku. Co když odpoví ne? Zastrčil si fotografii zpátky do kapsy a napřímil se na sedadle. Jistěže neodpoví ne. On je přece šejk Omar AI Abdar, panovník Gasparu. Každá žena by mohla být pyšná na to, kdyby si ji vybral za manželku. Řidič zabočil na pozemky rodiny Carsonů a Omar se znovu soustředil na krajinu, ubíhající za okénkem. Carsonův ranč byl po celém Texasu proslaven kvalitou svého dobytka. Omara ale více zajímalo to, že je to Elizabethin domov, místo, kde se narodila a vyrostla. V dopisech, které si vyměňovali v posledních několika letech, mu o ranči i o svých rodičích psala vždy s velkou náklonností. Hlavní budova byla rozhodně impozantní, i když ani zdaleka nedosahovala velikosti Omarova paláce doma v Gasparu. Po celé přední části rozlehlého domu se táhla veranda a řada velkých oken.

4 Pozemky svědčily o pečlivé a perfektní péči, prostranství mezi budovami zdobila spousta vkusně uspořádaných květinových záhonů a množství stromů. Auto jelo po točité cestě vedoucí k domu a Omar se naklonil dopředu k řidiči. Ne," řekl. K hlavní budově ne. Někde tady v areálu by měl I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 9 být správcovský domek." Ukázal na odbočku, vedoucí kolem garáže pro čtyři auta. Tamhle. Jeď tamtudy." Šofér uposlechl jeho příkaz, minul garáže a další přístavky. Omar v dálce zahlédl malé stavení. Okamžitě vytušil, že právě tam žije Elizabeth. Věděl to nejen z dopisů, které mu psala, poznal to okamžitě i podle truhlíků, které visely z verandy a překypovaly pestrobarevnými květinami. Psala mu přece, že květiny tuze miluje. Když auto zastavovalo před domkem, ucítil Omar, jak se mu podivně houpe žaludek. To přece nemohou být nervy, pomyslel si. Je přece šejk, vládce celé země. On rozechvělý nebývá, to jiní bývají rozechvělí před ním. Nejspíš má jenom obyčejný hlad. To bude ten důvod, proč se mu svírá žaludek. Cestovali do Texasu celý den a poslední jídlo měl už dávno. Rašad otevřel dveře a přidržel je, aby mohl šejk vystoupit. Omar, hlavu plnou myšlenek na ženu, která žije v domku, si nepřítomně přejel rukou po obleku od Armaniho. Doufal, že nevypadá po cestě moc pomačkaný. Kráčel k předním dveřím domku. Jeho dva osobní strážci mezitím zaujali stanoviště na obou stranách verandy a Rašad se vrátil k limuzíně. Omar se zhluboka nadechl. Věděl, že nadcházející chvíle bude patřit k rozhodujícím v jeho živote- V osmatřiceti letech už měl dávno věk na to, aby požádal nějakou ženu o ruku, a i když Elizabeth Fionu Carsonovou neviděl už šest let, právě J1S1 vyvolil za manželku.

5 10 Zaklepal na dveře a přitom zaznamenal sladkou vůni, linoucí se z truhlíků s květinami kolem. V duchu si umínil, že musí zařídit, aby ve svých pokojích v paláci měla vždycky dostatek čerstvých květin. Dveře se otevřely a objevila se v nich půvabná mladá žena. Omar stanul tváří v tvář své budoucí manželce. Elizabeth," vydechl. Kochal se pohledem na ni, potěšen, že vypadá přesně tak, jak si ji pamatoval. Omare!" Jiskřivé zelené oči se rozšířily úžasem a ruce jí vylétly nejprve k vlasům, potom k šatům, které si nevědomky uhladila. I když měla tmavé vlnité vlasy malinko rozcuchané a džínsové šaty dost všední, vypadala nádherně. Touha, kterou k ní pocítil té dávné noci, se probudila, jako by těch šest let nic neznamenalo. Co - co tady děláš? Nevěděla jsem, že se chystáš do Texasu. Páni, to jsem ráda, že tě vidím. Zrovna dneska jsem dostala tvůj poslední dopis. Nezmínil ses ani slovem, že se chystáš do Ameriky." Kousla se do spodního rtu, jako by si uvědomila, že mluví páté přeš deváté. Omarovi se to ale líbilo. Usmál se na ni. Najednou si byl více než kdy předtím jistý tím, co se chystá udělat. Nedal jsem ti vědět, že se chystám do Texasu, protože jsem tě chtěl překvapit." To se ti teda opravdu povedlo," odpověděla. Pak si uvědomila, že s tak vzácnou návštěvou stojí pořád na prahu. Promiň, půjdeš dál?" Nebyl bych tak netaktní, abych se objevil u tvých dveří neohlášený a pak čekal, že se mi budeš věnovat," odpověděl. Musím se ještě ubyto- I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 11 vat v hotelu, ale chtěl jsem se zastavit nejprve tady a položit ti jednu moc důležitou otázku." Otázku?" Pořád vypadala, že je jeho příjezdem nesmírně ohromená. Znovu si projela rukou

6 vlasy a Omar si všiml, že se jí trochu třese. Jakou otázku?" Vzal tu třesoucí se ruku do své a její zelené oči se znovu rozšířily. Cítil jemnou ženskou vůni, květinovou vůni, která mu okamžitě připomenula tu noc na plese. Tehdy ho okouzlila. Bezostyšně flirtovala, sváděla všechny přítomné muže a ani Omar nebyl výjimkou. Ale tenkrát ještě nebyl připraven k sňatku, stejně jako pro něj nebyla zralá ona. Elizabeth, přijel jsem za tebou, abych ti řekl, jak moc se mi poslední rok líbilo si s tebou dopisovat. Z těch dopisů jsem získal pocit, jako bych konečně pochopil celou tvoji duši i srdce." Zdálo se, že se jí oči ještě zvětšily. Sevřel jí ruku a zhluboka se nadechl. Elizabeth Fiono Carsonová, přijel jsem do Texasu, abych tě požádal o ruku. Staneš se mojí ženou?" Elizabeth Cara Carsonová se dívala na hezkého muže, který před ní stál a čekal na odpověď. Snažila se udusit v sobě paniku, která jí velela vytrhnout mu ruku, obrátit se a utéci do domku. To nemůže být pravda, pomyslela si horečně. "Omare... já... já... je to tak najednou," podařilo se Ji konečně ze sebe vypravit a vyvlékla mu ruku ze sevření. Popravdě řečeno nešlo o to, že se obje- " tak najednou. Byla to pro ni hotová katastrofa! 12 Překvapil jsem tě, já to chápu," vyslovil nahlas tu zřejmou věc. To je ještě slabé slovo," odpověděla tiše. Trochu se jí točila hlava a připadalo jí, že se jí to všechno musí jenom zdát. Podle fotografií, na nichž ho vídala od jejich prvního a posledního setkání před šesti lety, věděla, že se z něj stal nesmírně hezký muž. Žádný z těch snímků ji však nepřipravil na tu vroucnost jeho exotických tmavých očí ani na široká a rozložitá ramena. Žádné fotografie ji ne-

7 připravily na pevné, mužné rysy jeho tváře, zjemněné dlouhými jako uhel tmavými řasami a měkkým úsměvem. Omar přikývl. Teď tě nechám o samotě, abys mohla o tom mém návrhu přemýšlet. Setkáme se třeba zítra, jestli ti to bude vyhovovat. Udělala bys mi tu čest a poobědvala se mnou? Mohli bychom zároveň probrat naši budoucnost. Budu bydlet ve městě v hotelu Brighton." Poobědvala s tebou?" opakovala po něm. Pošlu pro tebe v poledne vůz. Hodí se ti to?" Jeho tmavé oči byly jako bezedné tůně, sváděly ji, aby se v nich utopila. Ale přinutila se odvrátit od nich pohled, nechtěla se ztratit v těch lákavých hloubkách. Byla v maléru - ve velkém maléru - ale možná, že do zítřejšího poledne přijde na to, jak to všechno se ctí vyřešit. Vyhovuje," souhlasila. Zítřejší oběd. V poledne budu připravená." Dobře. Těším se." Pozdravil ji mírnou úklonou I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 13 hlavy, pak se obrátil na patě a zamířil zpátky do auta, které na něj čekalo. Naši budoucnost. Ta slova zněla Caře stále hlavou, když sledovala, jak dlouhá limuzína mizí v dálce. V okamžiku, kdy jí zmizela z dohledu, vběhla do domku a popadla telefonní sluchátko. Fiona. Musí se spojit s Fionou. Rychle vymačkala číslo do Fionina bytu v hlavní budově ranče. Samozřejmě s vámi chci mluvit," ozval se ze sluchátka příjemný Fionin hlas. Bohužel tady právě nejsem, ale nechte mi prosím vzkaz -" Cara zavěsila. Najednou si vzpomněla, jak si ráno sestra stěžovala na to, že je sobota a ona nemá na večer smluvenou žádnou schůzku. Fiona se tedy rozhodla, že stráví večer netradičně v Body Perfect, v dámských lázních v Klubu Osamělé hvězdy.

8 Cara popadla klíče od auta a vyšla z domku. Musí si s Fionou okamžitě promluvit. Musí jí říct, že šejk Omar je tady, v Texasu, a zrovna ji požádal o ruku - problém je jenom v tom, že ji považuje za Fionu. Všechno se to najednou pořádně zamotalo. Caře trvalo jenom pár minut, než dojela do Klubu Osamělé hvězdy. Když zastavila před působivou čtyřpatrovou budovou, vystavěnou z růžové Žuli, jako obvykle pocítila nával hrdosti. Rekreační středisko a golfový klub byly součástí Dědictví po předcích. V roce 1923 je založil Její pradědeček společně se sousedem J. P. w ainwrightem. V letech, které následovaly, se 14 klub proslavil po celém světě svým luxusem, pohodlím a prvotřídním personálem. Nával pýchy na předky však trval jenom chvilku, okamžitě ho zase vystřídal pocit naléhavé potřeby promluvit si se sestrou. Zaparkovala auto pod krytým sloupořadím a vyskočila. Ahoj, Lany," zavolala na sluhu, který čekal před klubem. Rád vás zase vidím, slečno Carsonová," řekl, když si od ní přebíral klíče. Nebudu tu dlouho," dodala a vběhla do dveří, vedoucích do rozlehlého vestibulu. Pospíchala k výtahům a přitom kývala kolem sebe na pozdrav a vysílala úsměvy k lidem, které znala. Body Perfect, luxusní lázně a salón krásy, byly ve druhém patře. Recepční ji překvapeně pozdravila. Caro, vítám vás!" Zamračila se a podívala se na monitor počítače před sebou. Nevěděla jsem, že máte na dnešek večer domluvenou návštěvu." To taky nemám. Jenom si potřebuju promluvit se sestrou," odpověděla Cara. Můžete mi říct, kde je?" Za čtvrt hodiny je objednaná na masáž u Heidi," přečetla recepční údaj z rozvrhu. Myslím, že si předtím chtěla ještě zajít do sauny."

9 Díky," řekla Cara a pospíchala do šatny před saunou. Zatímco se svlékala a brala si jednu z měkkých bílých klubových osušek, myslela na ten okamžik, kdy otevřela dveře a uviděla na verandě stát šejka Omara. Nemohla by být víc překvapená, ani kdyby na I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 15 verandě stál v celé své kráse velikonoční zajíček a stříhal ušima. Omar ji požádal o ruku. Caře se sevřel žaludek. Najednou se ten neškodný podvůdek, kterého se s Fionou dopouštěly minulý rok, nezdál vůbec neškodný. Fiona už bude vědět, co dčlat. Fiona je mistr v tom, jak se dostat z ošemetných situací. Cara otevřela dveře a vstoupila do páry v sauně. Okamžitě sestru zahlédla. Ležela na břiše na jedné lavici, na tváři ručník. Cara byla ráda, že v tu chvíli není v sauně nikdo jiný. Fiono," řekla Cara a šťouchla sestru do boku. Fiona sebou trhla a stáhla si ručník z hlavy. Caro, co tady děláš?" zeptala se překvapeně. Posadila se a podívala se na sestru. Obě ženy byly jednovaječná dvojčata. Podobaly se sobě jako vejce vejci, jediný rozdíl mezi nimi tvořilo umístění znamínka krásy. To Cařino bylo na levé straně hned nad ústy a Fionino hned nad ústy na pravé straně. Jedna byla zrcadlová podoba té druhé. Jsme v loji," řekla Cara bez úvodu. Těžce se posadila na lavici vedle sestry. Hádej, kdo se mi Před deseti minutami objevil přede dveřmi?" To netuším." Fiona si projela prsty vlhké vlasy. šejk Omar AI Abdar." Cara se dívala, jak se sestřiny zelené oči rozšířily ohromením. Požádal mě, abych si ho vzala, Fiono." Fiona na ni chvíli zírala, pak zaklonila hlavu a rozesmála se. No to je teda paráda!"

10 Cara spolkla podrážděný povzdech. Fiona ni- 16 CARLA CASSIDVOVÁ kdy nebrala nic vážně. Fiono, ten chlap požádal o ruku mě, ale myslí si, že jsi to ty." Fiona si zvědavě sestru prohlížela. Cos mu to sakra v těch dopisech psala, že jsi ho tak nalákala?" Cara pokrčila rameny. Nic zvláštního," odpověděla. Byly to jen její sny, naděje, nejdůvěrnější myšlenky - o tom všem psala šejku Omarovi, a na konci každého dopisu napsala sestřino jméno. Fiona přezíravě mávla rukou. No, já si rozhodně žádného šejka vzít nechci," prohlásila. Kromě toho, jestli si dobře pamatuju, je Omar pěkně starý" Není starý," zaprotestovala okamžitě Cara a znovu si vybavila obrázek muže, se kterým se rozloučila sotva před několika minutami. Je mu teprve osmatřicet." A vypadá tak ve formě a mužný jako kterýkoli dvacetiletý, dodala v duchu. Je moc hezký a chce se mnou zítra poobědvat a probrat naši společnou budoucnost." No tak s ním poobědvej a mlč jako ryba." Cara i přes páru v saupě viděla, jak sestře září oči. Bože, Caro, nedělej si z toho těžkou hlavu!" To nedokážu," řekla Cara měkce, i když Fionina slova nesla nádech provokace. Měl by se dozvědět pravdu." A proč? Nač potřebuje vědět, že už mě přestalo bavit psát mu dopisy a že jsi tu korespondenci převzala ty?" zeptala se udiveně Fiona. Popadla Caru za ruku. Podívej se, ty máš takový nudný život. Neříkám, že si máš Omara vážné vzít, ale je ti sedmadvacet a nikdy jsi nezažila nic I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 17 vzrušujícího - až na tu příšernou příhodu loni ve škole. Copak bys nechtěla mít taky nějaký velký příběh, abys jednou měla co vyprávět vnoučatům?"

11 Příšerná příhoda" byla to, co Caru přimělo neobnovit na letošní rok pracovní smlouvu učitelky angličtiny na střední škole. Vzhledem k tomu, jak probíhá můj milostný život, zřejmě nikdy vnoučata mít nebudu," odpověděla tiše. Jistěže budeš," prohlásila Fiona. Ty jsi ten typ, co se nakonec bláznivě zamiluje a usadí se u rodinného krbu s houfem dětí a se psem." Cara se ušklíbla. Ty to říkáš, jako by to byl osud horší než smrt." Jiným ženským to vyhovuje." Fiona pokrčila rameny. Já mám zkrátka jenom vyšší cíle." Zatvářila se vážně a znovu vzala Caru za ruce. Pusť se do toho, Caro. Kolikrát v životě budeš mít příležitost svádět šejka?" Cara na to neřekla nic. Na chvíli si vzpomněla na to nádherné teplo, které vyzařovalo z jeho ruky, když ji držel, na tu sladkou žádostivost, která se mu zrcadlila hluboko v očích. Bylo by opravdu tak hrozné na pár dní předstírat, že je Elizabeth Fiona Carsonová místo Elizabeth Cary Carsonové? Samozřejmě by velice přivítala možnost konečné si osobně povídat s mužem, jehož upřímné dosy ji tak moc chytily za srdce. Moc ráda by pro něj alespoň na čas byla někým zvláštním.,pusť se do toho, sestřičko. Víš co, já ti to dokonce ještě usnadním," řekla Fiona rázně a vytrhla tak Caru z jejích myšlenek. 18 Co tím myslíš?" Fiona vzala malý ručník a osušila si jím čelo. Posledních pár týdnů se tak strašně nudím, že jsem si hrála s myšlenkou udělat si trochu prázdniny. Hned zítra ráno skočím do letadla a zaletím si na jeden dva týdny do Paříže. Tím pádem budu z města pryč a Omar tak ani nemůže přijít na to, že nejsi já." Cara chvíli mlčela, přemýšlela o všech důvodech, pro které si takový uskok nemůže dopřát.

12 Nedokázala ale potlačit to sladké očekávání, které jí projelo, když si uvědomila, že to chce udělat. A - Caro?" řekla ještě Fiona jaksi naléhavě. Tázavě se na ni podívala. Jestli budeš já, tak mi prosím tě neudělej ostudu," uzavřela to Fiona stručně a rozesmála se. Pak si položila ručník na tvář a natáhla se zase na lavici. Bude to jenom na pár dní, říkala si Cara později, když se sprchovala a oblékala. Jenom pár dní bude předstírat, že je ta žena, která Omara tolik uchvátila na plese debutantek, žena, jejíž podpis stál na konci tolika dopisů, které mu poslala. Jenom pár dní chtěla moci zářit v něčích očích. V Omarových očích. Nakonec mu řekne, že si ho vzít nemůže, vymluví se třeba na to, že by nedokázala opustit svou zemi. Šejk se vrátí do Gasparu a nebude nic tušit. Nakonec to ani nevypadalo na moc bláznivý plán. Cara ale měla stejně pocit, že za blázna v tom všem by nakonec mohla být jedině ona, a to proto, že se do takového dobrodružství vůbec pouští. I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 19 V té době, kdy Cara Carsonová odjížděla z Klubu Osamělé hvězdy, daly si dvě servírky z klubové restaurace Yellow Rose společně přestávku v práci. Tak co, Daisy, máš nějaké velké plány na zbytek víkendu?" zeptala se Ginger Waltonová, když se obě ženy usadily ke stolku v odpočíváme. Haley Mercadová, která posledních šest měsíců předstírala, že je Daisy Parkerová, se na Ginger usmála. Ta dívka s kaštanovými vlasy a modrýma očima se za posledních pár měsíců stala její dobrou přítelkyní. Jo, dneska večer pracuju a zítra taky." Ginger se zasmála. Já taky. No, když jsme v práci, aspoň se nenamočíme do nějakého maléru, co?" Jasně," odpověděla Haley, i když v jejím případě nic nemohlo být dál od pravdy. Ona se tady v klubu nacházela v samém centru malérů.

13 Haley, která tajně pracovala pro FBI, nejenom předstírala, že je někdo jiný. Navíc byla také citově a příbuzensky svázána s jednou z nejmocnějších rodin texaské mafie. A to byl teprve začátek jejích nesnází. Jenom si to představ," pokračovala Ginger a otevřela sáček bramborových lupínků. Jednoho dne tady budeme obsluhovat s bolavými zády a nohama a najednou vpluje dovnitř náš princ a vezme nás odtud pryč." Haley si odfrkla, jako by to udělala servírka Daisy. Jo, holka, já už jsem si dávno přestala malovat svého prince," prohlásila se silným přízvukem, který si osvojila společně s novou identitou ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 21 Já ne," odpověděla Ginger se zasněným výrazem v očích. Já nehledám chlapa, který by se o mě staral nebo tak," dodala rychle. Já už se dlouho o sebe starám sama. Ale bylo by fajn mít někoho, s kým bych žila, kdo by mě měl rád a já zase jeho." Slova Ginger v Haley vyvolala vzpomínku, pečlivě chráněnou vzpomínku, které zřídkakdy dovolovala vyplout na povrch. Vzpomínku na jedinou vášnivou noc, kterou strávila v náruči muže, jehož milovala celé roky. Srdce ji zabolelo, když pomyslela na následky té noci. Zahnala to pomyšlení, věděla, že utápět se v myšlenkách na minulost a na toho muže by jí teď jenom komplikovalo život. Život, který byl už tak dost komplikovaný. Kam tě vlastně Harvey zítra večer poslal?" zeptala se Ginger. Do Men 's Gríll," odpověděla Haley. To máš teda kliku, tam dávají dobré spropitné," odpověděla Ginger. Jo, to mám kliku, pomyslela si Ginger. Už nahlásila svým kontaktům v FBI, že má následujícího večera službu v této restauraci. Znamenalo to,

14 že až zítra nastoupí do práce, bude napojena na odposlech a jejím úkolem bude zaznamenat jakýkoli rozhovor, který povedou hosté restaurace a který by mohl vést ke zničení mafie. Prozatímně vybudovaná restaurace Men's Gríll byla místem, odkud se vládlo, kde se uzavíraly dohody a výhodné obchody. V zakouřených privátních prostorách baru a restaurace se setkávala rodina", aby vedla svoje záležitosti. Rodina" zahrnovala i členy její skutečné rodiny Mercadů. Součástí její dohody s FBI bylo to, že pomůže mafii zlikvidovat. Za to bude mít zajištěnu beztrestnost pro svého otce Johnnyho a bratra Rickyho. Jednoho muže ale Haley toužila dostat na kolena. Byl to Frank Del Brio. Stačilo jen vyslovit jeho jméno a už jí začal běhat mráz po zádech. A ten strach obvykle doprovázel vztek. Od smrti Carminea Mercada, hlavy rodiny", se šeptalo, že logickým nástupcem na jeho místo by byl její bratr. Haley ale také zaslechla, že se Frank Del Brio chová, jako by už byl novým donem on. Ale to nebyl ten pravý důvod, proč by ho Haley nejraději viděla ve vězení, bezpečně zavřeného pod zámkem po zbytek života. Frank Del Brio byl krátce jejím snoubencem. To kvůli němu musela předstírat vlastní smrt a teď pracovat pro FBI. On mohl za to, že se odcizila vlastní rodině, za plastickou operaci, kterou podstoupila, aby změnila vizáž. A především - mohl za vraždu její matky. Hej, platím vás za to, abyste tu vysedávaly celý večer?" Do dveří odpočívárny nakoukl Harvey Small, manažer Klubu Osamělé hvězdy. Přestávka skončila, dámy. Potřebuju vás na pláce." Zpátky do uranových dolů," řekla Ginger. Zmačkala prázdný pytlík od brambůrků, hodila ho do nejbližšího koše na odpadky a vstala.

15 No jo, s ubožáky nemá nikdo slitování," souhlasila Haley a taky se zvedla. Možná, že už zítra večer získá informaci, kterou 22 FBI potřebuje, a celou tu bandu zavřou. Frank půjde do basy a Haley se bude moci vrátit ke svému původnímu životu. Bude se moci shledat se všemi lidmi, které miluje. Ale taky je možné, že ji zítra Frank Del Brio i přes její utajení pozná a všechno bude rázem ztraceno. Zahnala to pomyšlení jako dotěrný hmyz a pospíchala s Ginger zpátky do práce. DRUHÁ KAPITOLA Snila o něm celou noc. Snila o šejkovi Omaru AI Abdarovi a krásné cizí zemi jménem Gaspar, kterou jí v jednom ze svých dopisů s láskou popisoval jako drahý kámen, pohozený uprostřed moře. V těch snech se na ni Omar díval svýma krásnýma očima, něžně ji hladil, říkal jí, že ji miluje nadevšechno na světě, a oslovoval ji Caro, ne Fiono. Vzbudila se s pocitem naléhavé touhy, s přáním, aby se ten sen stal skutečností. Chvilku před polednem stála Cara v koupelně a kontrolovala svůj odraz v zrcadle, aby se ujistila, že na obědě s šejkem bude vypadat dobře. Sny uplynulé noci v ní probudily tesknou touhu, přání vidět zemi, kterou jí Omar tak výmluvně popisoval, na vlastní oči, touhu být s mužem, který Psal ta nádherná slova. Zena, která se na ni dívala ze zrcadla, se maličko mračila. Kdyby tak jen mohla být s čistým svědomím sama sebou! Když se chystala na schůzku, Prohledala celou svoji skříň, snažila se najít něco n a oblečení, co by si byla vybrala Fiona. Ale Fio- na a Cara měly v oblékání naprosto rozdílný vkus. 24 Fiona byla jako zářivá květina, měla v oblibě jasné barvy a vyzývavý styl. Cara byla mnohem

16 konzervativnější, trochu mdlá a poněkud nudná. Zamračila se ještě víc, pak si to uvědomila a přinutila se rozjasnit tvář a usmát se na svůj odraz v zrcadle. Vzadu ve skříni nakonec objevila šaty v jadeitové zeleni. Nikdy je neměla na sobě, měly dokonce ještě cedulku z obchodu. Koupila je jednou v okamžitém rozmaru, i když nezapadaly do jejího obvyklého konvenčního stylu. Velký výstřih jí připadal trochu nebezpečný a koketní sukně byla mnohem kratší než ty, v nichž se cítila dobře. Ty šaty by si oblékla spíše Fiona, a právě proto si je dneska Cara vybrala. Pocítila nával viny a obrátila se od zrcadla. Bylo to poprvé za celé roky, kdy se vědomě chystala vydávat se za svou sestru. Když byly ještě holčičky, samozřejmě občas šidily lidi kolem sebe a předstíraly jedna druhou. Byly to ale nevinné dětské hry bez následků. Ale teď už s Fionou děti nejsou a to, že se vydávala za Fionu, ponouklo toho významného muže, panovníka země, aby urazil celé tisíce kilometrů a požádal ji o ruku. Je to jenom na pár dní, říkala si. Jistě se nic nestane, když bude předstírat ještě pár dní. Jaké vzpomínky jí ale ty dny. přinesou pro budoucnost! Srdce jí vyskočilo až do krku, když se ozvalo zaklepání na dveře. Rychle se podívala na hodinky a zjistila, že je čas, kdy ji má Omar vyzvednout. Jenom doufala, že v této zkoušce uspěje. Popad- I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 25 la z pohovky kabelku a otevřela dveře. K jejímu překvapení tam nestál Omar, ale poněkud menší a hubenější muž. Dobré odpoledne, slečno Carsonová. Jmenuji se Rašad Aziz. Jsem osobní asistent šejka AI Abdara. Očekává vaši společnost při obědě." Cara si uhladila sukni šatů a přikývla. Jsem připravena, můžeme jet," odpověděla.

17 Malý muž se potěšené usmál. Ale, ale, vzácný typ ženy - je připravena včas." Doprovodil ji k čekající limuzíně. Když byla bezpečně usazena vzadu, zavřel dveře a posadil se na sedadlo vedle řidiče. Byla by raději, kdyby si Rašad sedl k ní dozadu. Možná by si s ní povídal a ona by třeba nemyslela na to, jak velkou chybu právě dělá. Když limuzína opustila Carsonovy pozemky a zamířila do města, opakovala si Cara znovu, že za pár dní bude všechno zase v pořádku. Byla přesvědčena, že šejk nezůstane ve městě dlouho. Jistě se bude muset brzy vrátit do vlasti, má přece své vladařské povinnosti. Do té doby si užije několik schůzek s ním a nakonec jeho nabídku k sňatku odmítne. Omar si uchová příjemné vzpomínky na Fionu a Caře zase zůstane nádherný pocit při pomyšlení na schůzky s pohledným šejkem, který jí v dopisech už dávno odhalil svou vlídnou, laskavou povahu. Scházet se s někým pro ni vždycky znamenalo veliký problém. I když v Mission Creeku bylo víc než dost pohledných a žádoucích svobodných múzu, většina z nich někdy dřív chodila s Fionou. Cara se už dávno zařekla, že nikdy nebude mít 26 nic společného s žádným mužem, který se scházel s jejím dvojčetem. Nechtěla se trápit tím, že by pro někoho byla jen druhou šancí, slabou náhražkou toho, co by dotyčný chtěl, ale nemohl mít. Nechtěla si lámat hlavu nad tím, jestli s ní ten dotyčný náhodou nechodí jen proto, že je přesnou kopií své sestry. Fionin přelétavý styl života tak Caře vlastně znemožňoval objevit muže, se kterým její sestra nechodila. Šejk Omar s Fionou nechodil. Znal ji jenom z dopisů. Z dopisů, které psala Cara. Jistě, strávil s Fionou několik hodin před šesti lety na plese debutantek, ale to nebylo žádné chození.

18 Ten večer hrála Fiona roli největší krasavice celého plesu, poletovala od jednoho muže ke druhému jako pravá Scarlett 0'Harová. Cara jako obyčejně zapadla do pozadí, byla raději, když jen přihlížela všeobecné zábavě, než by se jí aktivně účastnila. Ten večer byla Omarovi samozřejmě také představena, ale věděla, že si na ni zřejmě vůbec nevzpomíná. Měla tehdy na sobě šaty bledě růžové barvy, byla nevýrazná jako obvykle a nijak se nepokoušela se sestrou soupeřit o pozornost mužů v sále. Pozorovala ho ten večer - pozorovala ho, jak pozoruje Fionu - a pomyslela si o něm, že je to jeden z nejpěknějších mužů, jaké kdy viděla. Srdce jí začalo tlouci rychleji, když limuzína vjela do městečka Mission Creek. Vpředu už viděla hotel Brighton a věděla, že právě k této osmipat- I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 27 rové luxusní budově jejich vůz směřuje. Pětihvězdičkový hotel byl nejen nehorázně drahý, ale zároveň i jediný v celém městě, pokud se nepočítalo ubytování v Klubu Osamělé hvězdy. Limuzína se zastavila před zlatem zdobenými prosklenými dveřmi a hned se k ní vrhl livrejovaný sluha. Rašad vyskočil z auta a naznačil mu, ať ustoupí. Sám jí úslužně otevřel dveře a odhalil v úsměvu sněhobílé zuby. Doprovodím vás na místo, kde na vás čeká šejk AI Abdar." Vedl ji předními dveřmi a dál do přepychově zařízeného hotelového vestibulu. Nábytek byl vyveden v burgundské červené a ve zlatě a celý ten luxus oživovaly bujné zelené rostliny. Cara dosud hotel moc neznala, a tak se teď kolem sebe rozhlížela se zájmem. Když její rodina pořádala nějakou slavnostní večeři nebo setkání, vždy se konaly v Klubu Osamělé hvězdy.

19 Prošli halou dozadu a Rašad ji vedl ke dveřím, vedoucím do restaurace Gold Room. V tlumeně osvětleném prostředí tam u stolů sedělo jen několik lidí. Cara se rozhlédla kolem, ale Omara mezi nimi neviděla. Teprve když dorazili k dalším dveřím v zadní části restaurace, uvědomila si Cara, že Omar zřejmě rezervoval soukromý salonek. Po stranách dveří stáli dva muži. Podle jejich mohutných zátylků a nekompromisního chování Cara uhodla, že to jsou šejkovi tělesní strážci. Rašad ukázal směrem ke dveřím a znovu se usmál. Šejk AI Abdar vás očekává," řekl. 28 Pomyslela si, že večeře se šejkem bude relativně bezpečná. Koneckonců, bylo by dost obtížné vést příliš důvěrný rozhovor za cinkání skla a stříbra a hovoru ostatních stolovníků kolem. Pak se ale podívala na dveře před sebou a projela jí úzkost. Soukromý salonek znamená... no, zkrátka soukromí. Bude mít co dělat, aby ho přesvědčila, že je táž žena, se kterou se setkal ten večer na plese. Zhluboka se nadechla a zaklepala. Omar otevřel dveře, krásná tvář mu zářila úsměvem, který ji okamžitě zahřál u srdce. Elizabeth," vydechl, vzal ji za ruku a vedl dál. Vypadáš prostě nádherně." Zavřel za ní dveře. Děkuji," zamumlala a vyjekla úžasem, sotva se rozhlédla po malém salonku. Byl plný čerstvých květin, naplňovaly celou místnost svěží sladkou vůní. Přistoupila k různobarevným růžím, naaranžovaným ve váze na mramorovém podstavci, a zhluboka se nadechla. Bože, Omare, ty jsou ale nádherné." Usmál se. Pamatuju si, že máš ráda květiny. Doufal jsem, že tě to potěší." Potěší? Jak by mě to mohlo nepotěšit?"

20 Zasáhlo ji to víc, než by čekala. Zaprvé proto, že si pamatoval, jak se v jednom dopise zmínila, o tom, jak moc květiny miluje. Zadruhé proto, že se postaral a nechal salonek kvůli ní takhle upravit. Posaď se, prosím." Ukázal na malý stůl uprostřed místnosti. Stály na něm dvě rozsvícené svic- I ŠEJKOVÉ UMĚJÍ MILOVAT 29 ky a jejich měkké světlo klouzalo po naleštěných křišťálových sklenicích a pozlaceném nádobí. Cara se posadila na židli a překvapeně zalapala po dechu, když Omar zhasl stropní světlo a místnost bez oken se ponořila do intimního světla svící. Zaznamenala tichou hudbu v pozadí a uvědomila si, jak romantické prostředí tady rázem vzniklo. Srdce se jí rozbušilo a nervozita stoupla. Omar se posadil naproti ní. Ze dveří vzadu, kterých si předtím nevšimla, se okamžitě vynořil číšník. Měl v rukou láhev vína a na tváři uctivý úsměv. Dovolil jsem si vybrat víno podle svého," řekl Omar. Doufám, že ti to nebude vadit." Vůbec ne," ujistila ho, zatímco jim číšník plnil skleničky. Když byl se svým úkolem hotov, hned zase jako duch zmizel ve dveřích. Omar se chopil své sklenky a pozvedl ji. Na budoucnost. Kéž s sebou přinese spoustu štěstí." To byl přípitek, který mohla Cara absolvovat bez výčitek svědomí. Koneckonců, neřekl nám". V tom případě by pro ni bylo obtížné připíjet, jelikož dobře věděla, že žádné my" nebude. Omar se napil vína, pak se opřel v křesle a prohlížel si ji s nesmírným uspokojením. Jsi stejně krásná, jak si tě pamatuju," řekl a znělo to, jako by ji těmi slovy laskal. Vlastně by se dalo říct, že jsi za těch šest let ještě zkrásněla." Cara cítila, jak jí do tváří zrádně stoupá červeň.,na rozdíl od své sestry na takové lichotky nebyla zyklá, A ty vypadáš stejně dobře, jak si tě pamatuju,"

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

A jakmile stanula nad bílou kaluží, jasné světlo rázem zhaslo. Dívka se souhlasně podívala na svůj stín. Dobrá práce, řekla mu.

A jakmile stanula nad bílou kaluží, jasné světlo rázem zhaslo. Dívka se souhlasně podívala na svůj stín. Dobrá práce, řekla mu. Kapitola 2. ARIA Venku bylo zataženo. Žádná modrá obloha, ani slunce, ani stín. Proto bylo tak zvláštní, když se uprostřed parkoviště před nemocnicí jeden stín objevil. Nejdřív to byla jen taková skvrna,

Více

Korpus fikčních narativů

Korpus fikčních narativů 1 Korpus fikčních narativů prózy z 20. let Dvojí domov (1926) Vigilie (1928) Zeměžluč oddíl (1931) Letnice (1932) prózy z 30. let Děravý plášť (1934) Hranice stínu (1935) Modrá a zlatá (1938) Tvář pod

Více

Od chvíle, kdy se na ně podívala naposledy, neuplynuly ještě ani dvě minuty. Měla pocit, jako by se ocitla v nějaké časové pasti.

Od chvíle, kdy se na ně podívala naposledy, neuplynuly ještě ani dvě minuty. Měla pocit, jako by se ocitla v nějaké časové pasti. Kapitola 1 Už to máš? zeptala se Olivia Abbottová mámy. Olivii se konečně podařilo přimět tátu, aby si dal pauzu od svého pravidelného úterního maratonu tai-či tím, že mu zatřepala pompony přímo před obličejem,

Více

Wendy čekala před domovními dveřmi své učitelky

Wendy čekala před domovními dveřmi své učitelky 2. Lekce klavíru Wendy čekala před domovními dveřmi své učitelky klavíru, svírala noty a snažila se potlačit napjaté chvění, které před lekcemi cítívala. Windy! Pojď dál, pojď dál! Drobná, elegantně oblečená

Více

Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny?

Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny? Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny? Nikdo si mě za celý týden ani nevšiml. Jsem jen další nová studentka na nové škole. Přestoupila jsem z té minulé z toho důvodu, že se

Více

JAOS. povídka na pokračování pro kroužek robotiky (pro děti 8 12 let)

JAOS. povídka na pokračování pro kroužek robotiky (pro děti 8 12 let) JAOS povídka na pokračování pro kroužek robotiky (pro děti 8 12 let) Kapitola I. Jak to začalo a jak to u nás vypadá? Proč zrovna já? Koukej, ať už jsi zpátky v regenerační komoře! řekl nějaký hlas, když

Více

Copyright Eric Kahn Gale, 2011, 2013 Translation Květa Kaláčková, 2013 Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2013 ISBN 978-80-7462-381-3

Copyright Eric Kahn Gale, 2011, 2013 Translation Květa Kaláčková, 2013 Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2013 ISBN 978-80-7462-381-3 Copyright Eric Kahn Gale, 2011, 2013 Translation Květa Kaláčková, 2013 Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2013 ISBN 978-80-7462-381-3 Jak dělat potíže, aniž by ses do nich sám namočil, jak řídit školu a být

Více

Bůh to zařídí? Miroslav Krejčí ilustrace Miroslav krejčí starší. Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz

Bůh to zařídí? Miroslav Krejčí ilustrace Miroslav krejčí starší. Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz Bůh to zařídí? Miroslav Krejčí ilustrace Miroslav krejčí starší Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz U k á z k a k n i h y z i n t e r n e t o v é h o k n i h k u p e c t v í w w w.

Více

Co byste o této dívce řekli?

Co byste o této dívce řekli? Co byste o této dívce řekli? Jaké má vlastnosti? Co dělá? Jaká je to žákyně? Z jaké pochází rodiny? Upřesníte ještě něco v charakteristice této dívky? Doplníte teď něco na charakteristice dívky? Kdo by

Více

Byla to láska. Kytička milostné poezie. Obsah: Když jsem byla hodně malá. Pomalu vrůstám do tebe. Kdybych to dovedl. Byla to láska.

Byla to láska. Kytička milostné poezie. Obsah: Když jsem byla hodně malá. Pomalu vrůstám do tebe. Kdybych to dovedl. Byla to láska. Byla to láska Kytička milostné poezie Obsah: Když jsem byla hodně malá Pomalu vrůstám do tebe Kdybych to dovedl Byla to láska Magdaléna Štěpán Křivánek GRANO SALIS NETWORK 2004 www.granosalis.cz Když jsem

Více

Sam si o tom chtěl promluvit. Meredith nechtěla. Sam

Sam si o tom chtěl promluvit. Meredith nechtěla. Sam FAJN TROCHU OČISTNÉ ANO Sam si o tom chtěl promluvit. Meredith nechtěla. Sam se chtěl zamyslet nad možnými důsledky. Ve světle její reakce považoval za nutné to probrat detailněji. Nekaz to kouzlo, požádala

Více

Podívejte se na Měsíc, vypadá jako písmenko D, zavolal Lukáš.

Podívejte se na Měsíc, vypadá jako písmenko D, zavolal Lukáš. Měsíc Do kluků jídlo doslova padalo. Jednak měli hlad jako vlci, ale také se už nemohli dočkat, až začnou pozorovat. Sotva dojedli poslední sousto, poprosili tatínka, aby jim dalekohled vynesl na zahradu.

Více

1. kapitola (Petra) No, já sama nevím, jak se ta zastávka jmenuje vím jen, že to kousek od Řešovské.

1. kapitola (Petra) No, já sama nevím, jak se ta zastávka jmenuje vím jen, že to kousek od Řešovské. 1. kapitola (Petra) Stojím na chodbě budovy FSV UK a snažím se zorientovat v plánku. Nervózně si přitom pohrávám s propiskou. Náhle za sebou uslyším povědomý hlas: Honzo, kolikrát jsem ti říkal, že nechci,

Více

to byla jsem starší. Člověk stárne každým dnem, ale to hle bylo jiné, horší, definovatelné. Bylo mi osmnáct. A tolik Edwardovi nikdy nebude.

to byla jsem starší. Člověk stárne každým dnem, ale to hle bylo jiné, horší, definovatelné. Bylo mi osmnáct. A tolik Edwardovi nikdy nebude. 1. OSLAVA Byla jsem na devadesát devět procent přesvědčená, že je to jenom sen. Důvodů, proč jsem si byla tak jistá, bylo víc. Zaprvé jsem stála v zářivém kuželu slunečního světla v takovém tom oslepujícím

Více

Potrestat nebo nepotrestat

Potrestat nebo nepotrestat 3 Potrestat nebo nepotrestat Náš třetí seminář ještě nezačal. Lidé byli pořád seskupeni do malých hloučků a hluboce zabraní do konverzace. Zaslechla jsem útržky vět. Za to, co řekla, má měsíc domácího

Více

na jeho límci. Mnohokrát jsem vynesla

na jeho límci. Mnohokrát jsem vynesla Jednoho dne na jeho límci. tento malý hmyz ven, měl učitel narozeniny. Ti lidé se zase předem domluvili: Co kdybychom vyhlásili soutěž o nejlepší oblečení jako dárek na učitelovy narozeniny? Musely ho

Více

Legenda o třech stromech

Legenda o třech stromech Legenda o třech stromech Legenda o třech stromech je v tomto setkání s malými metodickými úpravami zpracována v rámci jednoho setkání pro skupinu mládeže a dospělých včetně seniorů. Ve středu zájmu není

Více

Řehořovi bylo jasné, co Markétka zamýšlí, chce odvést matku do bezpečí a jeho pak zahnat ze stěny dolů. Ale jen ať si to zkusí! Řehoř sedí na svém

Řehořovi bylo jasné, co Markétka zamýšlí, chce odvést matku do bezpečí a jeho pak zahnat ze stěny dolů. Ale jen ať si to zkusí! Řehoř sedí na svém f r a n z k a f k a Řehořovi bylo jasné, co Markétka zamýšlí, chce odvést matku do bezpečí a jeho pak zahnat ze stěny dolů. Ale jen ať si to zkusí! Řehoř sedí na svém obraze a nevydá ho. Raději skočí Markétce

Více

Tohle byla jedna z mnoha etap jejího života, která měla brzy skončit. Alespoň tak jsem to vnímala a bála se toho, že to skončí příliš brzy.

Tohle byla jedna z mnoha etap jejího života, která měla brzy skončit. Alespoň tak jsem to vnímala a bála se toho, že to skončí příliš brzy. Tohle byla jedna z mnoha etap jejího života, která měla brzy skončit. Alespoň tak jsem to vnímala a bála se toho, že to skončí příliš brzy. Nedokázala jsem si představit život bez ní a to i přesto, že

Více

Nejdřív mysli, potom běž! říkával strýček Šmajda

Nejdřív mysli, potom běž! říkával strýček Šmajda Nejdřív mysli, potom běž! říkával strýček Šmajda a věděl proč. Levou zadní tlapku měl malou a hubenou, vypadala spíš jako uschlý vrbový lístek než jako pořádná myší noha, a tak si každou cestu musel předem

Více

Ano, které otevírá dveře

Ano, které otevírá dveře ČTVRTÝ PRINCIP Ano, které otevírá dveře Kdykoli objevím lidskou činnost, která funguje v praxi, okamžitě běžím k počítači, abych zjistil, jestli bude fungovat i teoreticky. typický ekonom Já jsem si řekla

Více

ČTVRTÁ ITERACE. Nevyhnutelně se začnou vynořovat základní nestability. IAN MALCOLM

ČTVRTÁ ITERACE. Nevyhnutelně se začnou vynořovat základní nestability. IAN MALCOLM ČTVRTÁ ITERACE Nevyhnutelně se začnou vynořovat základní nestability. IAN MALCOLM HLAVNÍ CESTA Do střechy elektromobilu bubnoval déšť. Tim cítil, jak ho brýle pro noční vidění nepříjemně tlačí do čela.

Více

Když jsem mámě říkala, že by měla jít za svým snem a otevřít si vlastní pekařství, vůbec jsem si neuvědomila, že se kvůli tomu budu muset stěhovat,

Když jsem mámě říkala, že by měla jít za svým snem a otevřít si vlastní pekařství, vůbec jsem si neuvědomila, že se kvůli tomu budu muset stěhovat, Když jsem mámě říkala, že by měla jít za svým snem a otevřít si vlastní pekařství, vůbec jsem si neuvědomila, že se kvůli tomu budu muset stěhovat, opustit všechny své kamarády a začít chodit do nové školy.

Více

Samuel van Tongel. Nevinnosti I

Samuel van Tongel. Nevinnosti I Samuel van Tongel Nevinnosti I Studený vítr ochlazoval jinak teplý večer při svitu zapadajícího slunce, jehož barva se měnila při každém mraku, který se na překrásném oranžovo-modrém nebi ocitl. Na stromech

Více

být a se v na ten že s on z který mít do o k

být a se v na ten že s on z který mít do o k být a se 1. 2. 3. v na ten 4. 5. 6. že s on 7. 8. 9. z který mít 10. 11. 12. do o k 13. 14. 15. ale i já 16. 17. 18. moci svůj jako 19. 20. 21. za pro tak 22. 23. 24. co po rok 25. 26. 27. oni tento když

Více

1. KAPITOLA. Pýcha předchází pád

1. KAPITOLA. Pýcha předchází pád 1. KAPITOLA Pýcha předchází pád Babi, co je to? Babička vzhlédla od práce. Pro všechno na světě, holčičko, kde jsi to našla? Na půdě, odpověděla jsem. Co je to, babičko? Babička se pousmála a odpověděla:

Více

Fantastický Svět Pana Kaňky

Fantastický Svět Pana Kaňky Fantastický Svět Pana Kaňky Adam Nehůdka je chlapec, jenž velmi rád četl knížky. Doma a ve škole se mu nikdy nic nedařilo, a tak byl poslán do Akademie pana Kaňky. Chodili tam chlapci, jejichž jména začínala

Více

2. Kapitola - Útěk. Kurtis:,,Mě se neptej..." Já:,,A jak ale mohl vzít roha?"

2. Kapitola - Útěk. Kurtis:,,Mě se neptej... Já:,,A jak ale mohl vzít roha? 2. Kapitola - Útěk,,Pink..probuď se!!" Já:,,Ehh...coo?? Nazdar Kurte.." Kurt:,,Pink, máme problém..pamatuješ na toho včerejšího návštěvníka?" Já:,,Na toho se nedá zapomenout...*zíív*" Kurt:,,Výborně..je

Více

Titul: TV_1303_Duchovné praktikovanie a úprimnosť pomáhajú planéte_iii Zdravím, Mistryně! (Ahoj.) Ano?

Titul: TV_1303_Duchovné praktikovanie a úprimnosť pomáhajú planéte_iii Zdravím, Mistryně! (Ahoj.) Ano? Zdravím, Mistryně! (Ahoj.) Ano? Dělám to teď dobře. Velice ráda Vás vidím! Já také, drahá, já také. Jste tak hezká! A toto je moje tchýně. Och, ano? Celá rodina je tady, dobrá! Dobrá, zpět k vaší poezii.

Více

První kapitola Katja vstoupila do Anniny secesní vily. Nestávalo se často, aby ji Anna nechala stát na chodbě, nic neřekla a odběhla. Katja ji hledala. Pomalu otevírala dveře a procházela místnostmi. Když

Více

něco přišlo. Začali tedy spolu hovořit o všem možném, co je napadlo, nikoliv ale o moři, o ostrově a o muminím

něco přišlo. Začali tedy spolu hovořit o všem možném, co je napadlo, nikoliv ale o moři, o ostrově a o muminím Tak se mi zdá, řekla, tak se mi zdá, že nadešel čas, abychom podnikli nějaký opravdu pěkný výlet. S jídelním košem. A šla rovnou zpátky k majáku, aby se dala do balení. Když maminka sbalila všechno potřebné

Více

Klasické pohádky. Medvídek Pú. http://deti.e-papa.cz Page 1/5

Klasické pohádky. Medvídek Pú. http://deti.e-papa.cz Page 1/5 Klasické pohádky Medvídek Pú Page 1/5 Tady jde ze schodů za Kryštůfkem Robinem Michal Medvěd hlavou napřed, bum, bum, bum. Jinak to ani neumí, ale někdy mu připadá, že to přece jen musí jít taky jinak,

Více

GIO: PŘÍBĚH AFRICKÉHO CHLAPCE

GIO: PŘÍBĚH AFRICKÉHO CHLAPCE 1 Tereza Čierníková GIO: PŘÍBĚH AFRICKÉHO CHLAPCE 2 PROLOG Henry Vans znovu objíždí svět! Cestopisec Henry Vans, který po svých deseti letech cestování nasbíral tisíce a tisíce informací o zemích z celého

Více

ČERVEN Pátek Pro mě jsou letní prázdniny v podstatě tři měsíce výčitek svědomí.

ČERVEN Pátek Pro mě jsou letní prázdniny v podstatě tři měsíce výčitek svědomí. ČERVEN Pátek Pro mě jsou letní prázdniny v podstatě tři měsíce výčitek svědomí. Jenom proto, že je hezky, každý čeká, že budete venku a skotačitˮ nebo tak něco. A když venku netrávíte každou vteřinu, hned

Více

Pravidla přátelství. Na motivy úspěšného seriálu od Disney Channel

Pravidla přátelství. Na motivy úspěšného seriálu od Disney Channel Pravidla přátelství Na motivy úspěšného seriálu od Disney Channel Original title: Código amistad Copyright 2015 Disney Enterprises, Inc. Vydalo nakladatelství EGMONT ČR, s.r.o., Žirovnická 3124, 106 00

Více

"Marcela," představila se nejistě a téměř kajícně.

Marcela, představila se nejistě a téměř kajícně. "Marcela," představila se nejistě a téměř kajícně. "Ivan Toman," zareagoval stereotypně jako po každém zazvonění telefonu, a teprve poté si uvědomil, kdo volá. "To jsi ty, Marcelo?" nechtěl věřit tomu,

Více

Deník mých kachních let. Září. 10. září

Deník mých kachních let. Září. 10. září Deník mých kachních let Září 10. září Kdybych začínala psát o deset dní dříve, bylo by zrovna 1. září. Den, na který jsem se těšila po několik let pravidelně, protože začínala škola. V novém a voňavém

Více

JMENUJI SE: To je otisk mé ruky: Baví mě: S čím si rád/a hraju: Namaluj/napiš na každý prst osobu, která ti pomáhá.

JMENUJI SE: To je otisk mé ruky: Baví mě: S čím si rád/a hraju: Namaluj/napiš na každý prst osobu, která ti pomáhá. To jsem JÁ 1I JMENUJI SE: Baví mě: To je otisk mé ruky: S čím si rád/a hraju: Namaluj/napiš na každý prst osobu, která ti pomáhá. 2I Jmenuji se......... a je mi... let. Žiju společně s: Bydlím v: Nejvíc

Více

S dráčkem do pravěku

S dráčkem do pravěku S dráčkem do pravěku také v tištěné verzi Objednat můžete na www.fragment.cz Napsal Michal Vaněček Ilustroval Ondřej Zahradníček S dráčkem do pravěku e-kniha Copyright Fragment, 2015 Všechna práva vyhrazena.

Více

Trpaslíci se vraceli domů po celodenní dřině v diamantových dolech.

Trpaslíci se vraceli domů po celodenní dřině v diamantových dolech. 1 SNĚHURKA A SEDM TRPASLÍKŮ Ach, to léto! Trpaslíci se vraceli domů po celodenní dřině v diamantových dolech. Každý nesl v jedné ruce krumpáč a v druhé kyblík. Jak tak pochodovali lesem, hřálo je do zad

Více

Binky a kouzelná kniha Binky and the Book of Spells

Binky a kouzelná kniha Binky and the Book of Spells Upozornění pro čtenáře a uživatele této knihy Všechna práva vyhrazena. Žádná část této tištěné či elektronické knihy nesmí být reprodukována a šířena v papírové, elektronické či jiné podobě bez předchozího

Více

Jakmile Theo odešel ze soudní budovy, vrátil se do reality. Kapitola 15

Jakmile Theo odešel ze soudní budovy, vrátil se do reality. Kapitola 15 Kapitola 15 Jakmile Theo odešel ze soudní budovy, vrátil se do reality. Na chvilku se mu podařilo zapomenout na vlastní problém a ztratit se v potrhlém světě plivající lamy. Slečna Petunie byla bez sebe

Více

SEDM ZLATÝCH OBLÁČKŮ

SEDM ZLATÝCH OBLÁČKŮ SEDM ZLATÝCH OBLÁČKŮ VOJTĚCH FILIP VĚNOVÁNO BOHU 3 4 Copyright Autor: Vojtěch Filip Fotografie na obálce s laskavým svolením Petra Pospíšila, Hoher Bogen 2009 Vydal: Martin Koláček E-knihy jedou 2014 ISBN:

Více

14 16 KH-57-03-297 -CS-C

14 16 KH-57-03-297 -CS-C 14 16 KH-57-03-297-CS-C Vy krásné vlaštovky! Evropská komise Tuto publikaci zpracovalo Generální ředitelství pro životní prostředí. Vychází ve všech úředních jazycích Evropské unie. Publikace je také k

Více

m.cajthaml Na odstřel

m.cajthaml Na odstřel m.cajthaml Na odstřel Ach Bože! zakřičel směrem všude tam, kde nic nebylo. William Eastlake I. Já ho vůbec neznal. Teda předtím jsem ho vůbec neznal. I když bydlíte v jednom městě, tak nemůžete znát všechny

Více

Ahoj kamarádi, rok se s rokem sešel a v našem lese je bílo až oči přecházejí. Všechny stromy se oblékly do nadýchaných jiskřivých kabátů, na kterých

Ahoj kamarádi, rok se s rokem sešel a v našem lese je bílo až oči přecházejí. Všechny stromy se oblékly do nadýchaných jiskřivých kabátů, na kterých Ahoj kamarádi, rok se s rokem sešel a v našem lese je bílo až oči přecházejí. Všechny stromy se oblékly do nadýchaných jiskřivých kabátů, na kterých šišky vypadají jako velké hnědé knoflíky. V lese zavládlo

Více

Michal Malátný z Chinaski: Jsem chodící reklama na rodičovství a manželství Neděle, 17 Květen 2015 00:33

Michal Malátný z Chinaski: Jsem chodící reklama na rodičovství a manželství Neděle, 17 Květen 2015 00:33 V poslední době se vám velmi daří. Vydali jste novou desku, sbíráte jedno ocenění za druhým a jste uprostřed vyprodaného turné. Co plánujete po jeho zakončení? 1 / 6 Turné se sice blíží ke svému závěru,

Více

rukavicemi na Maxe, Frankieho domácího mazlíčka. Ten spal, stočený na konci pohovky. Stejně si myslím, že psi by měli spát v pelechu.

rukavicemi na Maxe, Frankieho domácího mazlíčka. Ten spal, stočený na konci pohovky. Stejně si myslím, že psi by měli spát v pelechu. KAPITOLA 1 Můžeš si kousek poposednout? zeptala se Louisa, když přišla do obýváku. V ruce držela misku brambůrek. Frankie, který seděl na pohovce, se kousek posunul a při skl se na Charlieho. Dál už nemůžu,

Více

A Vike šel domů a vysadil dveře hlavního vchodu. Pak ohnul dvě pružné, pevné mladé břízky, které stá-

A Vike šel domů a vysadil dveře hlavního vchodu. Pak ohnul dvě pružné, pevné mladé břízky, které stá- Soutěž Následujícího dne v šest hodin ráno se Halvar a Vike posilnili několika miskami ovesné polévky, kterou matka Ylva uměla tak výborně vařit, a vydali se k hromadám kamení. Mezi oběma hromadami byl

Více

Dokonale jsem si všechno připravil, včetně příchodu do třídy. Musel jsem zvolit správný krok. Sebejistý a cílevědomý. Když jsem si o víkendu

Dokonale jsem si všechno připravil, včetně příchodu do třídy. Musel jsem zvolit správný krok. Sebejistý a cílevědomý. Když jsem si o víkendu 3 Dokonale jsem si všechno připravil, včetně příchodu do třídy. Musel jsem zvolit správný krok. Sebejistý a cílevědomý. Když jsem si o víkendu nacvičoval větu: Mám rakovinu mozku, došel jsem k názoru,

Více

To znamená, že jste tlustý ožrala. Odpověděla mi. Ale teď vážně. Pokračovala. Musíte zhubnout, nebo vám začnu předepisovat prášky.

To znamená, že jste tlustý ožrala. Odpověděla mi. Ale teď vážně. Pokračovala. Musíte zhubnout, nebo vám začnu předepisovat prášky. Neviditelnost Tomáš Dušek Byl jsem na kontrole. Našli mi v krvi zbytkový alkohol a špatný cholesterol. Ptal jsem se své doktorky, co to znamená. To znamená, že jste tlustý ožrala. Odpověděla mi. Ale teď

Více

Radomír Hanzelka AGENTURA OSIRIS KNIHA DRUHÁ

Radomír Hanzelka AGENTURA OSIRIS KNIHA DRUHÁ Radomír Hanzelka AGENTURA OSIRIS KNIHA DRUHÁ 1 Copyright Radomír Hanzelka, 2013 www.radomirhanzelka.cz Všechna práva vyhrazena Vytiskla a vydala: Nová Forma s.r.o. www.novaforma.cz Vydání první ISBN 2

Více

Jan Kameníček VACANT

Jan Kameníček VACANT Jan Kameníček VACANT Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz VACANT U k á z k a k n i h y z i n t e r n e t o v é h o k n i h k u p e c t v í w w w. k o s m a s. c z, U I D : K O S 1 6

Více

Bůh povznese Josefaotroka

Bůh povznese Josefaotroka Bible pro děti představuje Bůh povznese Josefaotroka Napsal: Edward Hughes Ilustrovali: M. Maillot; Lazarus Upravili: M. Maillot; Sarah S. Přeložila: Majka Alcantar Vydala: Bible for Children www.m1914.org

Více

Můj pohled pozorování

Můj pohled pozorování Můj pohled pozorování Přemysl Vřeský Veselí nad Moravou 2013 Ájurvédská Instituce Dhanvantri, Praha ÚVOD Jmenuji se Přemysl Vřeský a ukončil jsem druhý ročník studia Ajurvédské instituce Dhanvantri obor

Více

Alison Gross Am G C E7 Am G C Dm E7 1. Když zapadlo slunce a vkradla se noc a v šedivých mracích se ztrácel den, Am G C E7 Am G Am a když síly zla ve tmě převzaly moc, tu Alison Gross vyšla z hradu ven.

Více

Originální název Gefesselte Lust, Shadows of Love, Bd. 002, vydáno u Bastei Lübbe AG, Köln 2013 Překlad Marek Pavka

Originální název Gefesselte Lust, Shadows of Love, Bd. 002, vydáno u Bastei Lübbe AG, Köln 2013 Překlad Marek Pavka ODSTÍNY VÁŠNĚ Jasmin Eden Spoutaná touha Originální název Gefesselte Lust, Shadows of Love, Bd. 002, vydáno u Bastei Lübbe AG, Köln 2013 Překlad Marek Pavka Vydala Moravská Bastei MOBA, s.r.o., Brno, 2014

Více

Základní škola Velké Pavlovice, okres Břeclav, příspěvková organizace

Základní škola Velké Pavlovice, okres Břeclav, příspěvková organizace Základní škola Velké Pavlovice, okres Břeclav, příspěvková organizace Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Název : Malý princ, Antoine de Sain - Exupéry Autor: Mgr. Jitka Řádková Ročník: 3. ročník

Více

Neměl by vůbec nic. že jsme našli partnera

Neměl by vůbec nic. že jsme našli partnera Když mladý muž Neměl by vůbec nic. stejného smýšlení. slyšel ropuchu mluvit tak odvážně a logicky, beznadějně se zamiloval. Od té doby se pokaždé, cestou ze školy u ní zastavil na kus řeči. Jednoho dne,

Více

HROBNÍK Jan Kameníček Ilustrace autor Pro děti od dvanácti let

HROBNÍK Jan Kameníček Ilustrace autor Pro děti od dvanácti let HROBNÍK Jan Kameníček Ilustrace autor Pro děti od dvanácti let Cítím se klidný. Já přece nemám sebemenší důvod, abych lhal. Nepociťuji smutek, ani stín strachu, je to jen vyrovnání, blažený smír. Všechny

Více

MARTIN SICHINGER SMRT KRÁLE ŠUMAVY DO NITRA HOR PO DÁVNÝCH STEZKÁCH KE STARÝM PŘÍBĚHŮM 65. POLE

MARTIN SICHINGER SMRT KRÁLE ŠUMAVY DO NITRA HOR PO DÁVNÝCH STEZKÁCH KE STARÝM PŘÍBĚHŮM 65. POLE MARTIN SICHINGER SMRT KRÁLE ŠUMAVY DO NITRA HOR PO DÁVNÝCH STEZKÁCH KE STARÝM PŘÍBĚHŮM 65. POLE 1 2 www.65pole.cz SMRT KRÁLE ŠUMAVY EDICE TAH SVAZEK 1 MARTIN SICHINGER SMRT KRÁLE ŠUMAVY DO NITRA HOR

Více

MATĚJ A STEGOSAURUS. prro prv. v ňáč ky. Z. Pospíšilová / I. Autratová

MATĚJ A STEGOSAURUS. prro prv. v ňáč ky. Z. Pospíšilová / I. Autratová Také miluješ dinosaury jako Matěj z téhle knížky? Pak je tento neuvěřitelný příběh právě pro tebe! S Matějem a jeho dinosauřím kamarádem tě čtení bude bavit jako procházka po dinoparku. Některé knihy mají

Více

Příběhy se šťastným koncem Zapomenuté jehňátko

Příběhy se šťastným koncem Zapomenuté jehňátko Příběhy se šťastným koncem Zapomenuté jehňátko také v tištěné verzi Objednat můžete na www.fragment.cz Příběhy se šťastným koncem Zapomenuté jehňátko e- kniha Copyright Fragment, 2014 Všechna práva vyhrazena.

Více

Když jsem se vrátil z tréninku, máma na mě čekala. Přes župan měla bílý pracovní plášť. To bylo dobré znamení. Když měla špatné dny, vůbec nevstávala

Když jsem se vrátil z tréninku, máma na mě čekala. Přes župan měla bílý pracovní plášť. To bylo dobré znamení. Když měla špatné dny, vůbec nevstávala 2. Když jsem se vrátil z tréninku, máma na mě čekala. Přes župan měla bílý pracovní plášť. To bylo dobré znamení. Když měla špatné dny, vůbec nevstávala z postele. Když měla špatné dny, musel jsem jí nosit

Více

Erik vypjal hru, upravil si baseballovou čepici a vyrazil dlouhými kroky otevřenou branou dovnitř.

Erik vypjal hru, upravil si baseballovou čepici a vyrazil dlouhými kroky otevřenou branou dovnitř. DŮM ČÍSLO 12076 Tys byl odjakživa hrozný paličák, Dominiku! řekla Tina Erikovi. Nesmysl, jste nějak moc moudrá, paní profesorko Patti! opáčil hbitě Erik. Cha, ona není Patti, ale Erik, zvolala pravá Patti

Více

Mgr. et Bc. Michael Novotný. Veršované pohádky

Mgr. et Bc. Michael Novotný. Veršované pohádky Mgr. et Bc. Michael Novotný Veršované pohádky Copyright Autor: Michael Novotný Ilustrace: Barbora Lišková Vydal: Martin Koláček - E-knihy jedou 2015 ISBN: 978-80-7512-337-4 (epub) 978-80-7512-338-1 (mobipocket)

Více

duly. Mohutná loď se naklonila na stranu, jako by jí zmítala bouře. Z paluby se ozývaly hlasité povely a pobíhaly po ní temné postavy, rozčileně

duly. Mohutná loď se naklonila na stranu, jako by jí zmítala bouře. Z paluby se ozývaly hlasité povely a pobíhaly po ní temné postavy, rozčileně DUCH? Z temného moře se vynořila plachetnice se třemi stěžni. Plachty měla svěšené a trup hluboko ponořený, jako by byla naložená těžkým nákladem. Na středním a nejvyšším stěžni vlála malá černá vlajka.

Více

Kapitola IV. Mezizemí

Kapitola IV. Mezizemí Kapitola IV. Mezizemí Kapitola IV. * Mezizemí * Brána 95 Známý neznámý Poslední zpráva k vám prý nedorazila celá. Začnu tedy znovu od místa, kdy jsem přišel na to, jak použít klíč k bráně. Vložil jsem

Více

www.robotikmechacek.cz

www.robotikmechacek.cz ISBN 978-80-260-3610-4 (epub) ISBN 978-80-260-3611-1 (PDF) ISBN 978-80-260-3612-8 (MobiPocket) www.robotikmechacek.cz Na webu můžete výhodně koupit také elektronickou či tištěnou verzi prvního dílu knihy

Více

1. kapitola. Najednou se odněkud přiřítil chlapec, o něco málo starší, než já. Co tu děláš? zeptal se překvapeně.

1. kapitola. Najednou se odněkud přiřítil chlapec, o něco málo starší, než já. Co tu děláš? zeptal se překvapeně. 1. kapitola Muselo se něco stát! Tohle přece není normální! víří mi hlavou. Okolo mě jezdily tanky a motorky. Co se to děje? Náhle mi hlavou bleskla strašlivá myšlenka: ocitla jsem se v minulosti. Ano,

Více

Žába 92 / 93. zahrada.indd 92 12.1.2016 7:26:09

Žába 92 / 93. zahrada.indd 92 12.1.2016 7:26:09 Žába Nenávidím žáby. Všechna zvířata mám rád, vím, že co do vznešenosti jsou si všechny výtvory přírody rovné, jen k žábám prostě cítím nepřekonatelný odpor. Povím vám proč, a to i přesto, že mi stačí

Více

Dagmar Pospíšilová VY_32_INOVACE_ČJ5-L_12_DETEKTIVNÍ PŘÍBĚHY CZ.1.07/1.4.00/21.3536 ANOTACE

Dagmar Pospíšilová VY_32_INOVACE_ČJ5-L_12_DETEKTIVNÍ PŘÍBĚHY CZ.1.07/1.4.00/21.3536 ANOTACE Základní škola Habartov, Karla Čapka 119, okres Sokolov Autor: Téma sady: Název výstupu: Dagmar Pospíšilová Český jazyk pro 5. ročník - literatura VY_32_INOVACE_ČJ5-L_12_DETEKTIVNÍ PŘÍBĚHY Datum vytvoření:

Více

Otrokyně od Nilu. Tati! Kroutila jsem se ve snaze vymanit se z železného bojovníkova sevření.

Otrokyně od Nilu. Tati! Kroutila jsem se ve snaze vymanit se z železného bojovníkova sevření. Tati! Kroutila jsem se ve snaze vymanit se z železného bojovníkova sevření. Tati! Ucítila jsem, jak mě něco udeřilo do zátylku, a svět kolem mě zčernal. D o tváře mi šplíchala studená voda. Když jsem otevřela

Více

Zvedám mobil a ve sluchátku se ozve jeho hlas. Je tichý a velice pomalý.

Zvedám mobil a ve sluchátku se ozve jeho hlas. Je tichý a velice pomalý. Dnes ráno se mi vstává líp. Hlava mě nebolí a dokonce se mi už ani nemotá. Jsem desátý den po otřesu mozku a stále špatně spím. V nákupním centru nás s dcerou napadl cizí vyšinutý chlap a poranil mi krční

Více

U Opery, v přístavu, tajemný zvuk didžeridu a první setkání s aboridžinskou holčičkou

U Opery, v přístavu, tajemný zvuk didžeridu a první setkání s aboridžinskou holčičkou 40 U Opery, v přístavu, tajemný zvuk didžeridu a první setkání s aboridžinskou holčičkou Budova Opery se vypínala na malém výběžku obklopeném mořem. Stavbě dominovaly bílé oválné trojúhelníky. Takže z

Více

Byl jednou jeden princ. Janči se jmenoval. A ten princ Janči byl chudý. Nebydlel v zámku, ale ve vesnici

Byl jednou jeden princ. Janči se jmenoval. A ten princ Janči byl chudý. Nebydlel v zámku, ale ve vesnici Kašpárek (Vypravěč) Princ Janči Chůva (Babička) Žába Princezna Janička Král Čert Světnice Vesnice Komnata Podhradí Les Přídavné kulisy: studna Smrk Kašpárek nebo vypravěč: Byl jednou jeden princ. Janči

Více

Otevře dveře. aby mohli jít se mnou.

Otevře dveře. aby mohli jít se mnou. Jsem samotná matka Otevře dveře. Protože doma nemám se čtyřmi dětmi. Mistryně mi vždy dělala společnost, umožnila mi mnohokrát z něčeho se dostat. Speciálně chci poděkovat Mistryni. Není zač. Děkuji vám,

Více

Kapitola první: Neobvyklý případ

Kapitola první: Neobvyklý případ Kapitola první: Neobvyklý případ Jmenuji se Adrian Les a už více než 12 let jsem soukromý detektiv. Za tu dobu jsem se stal dosti uznávaným a nouzi o práci jsem opravdu neměl. Ve spolupráci s policií jsem

Více

Někteří lidé ho charakterizují jako věčného kluka. Souhlasíš s nimi? A co z toho pro tebe vyplývalo? Teda kromě toho užívání

Někteří lidé ho charakterizují jako věčného kluka. Souhlasíš s nimi? A co z toho pro tebe vyplývalo? Teda kromě toho užívání Ale já jsem se chtěla o Jirkovi Hrzánovi dozvědět něco bližšího. Tak jsem o něm začala psát sama. No, sama jak se to vezme. Pročetla jsem dostupné materiály, ale především jsem na něj nechala vzpomínat

Více

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz

Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz Silvester Lavrík Zu česi, čítajte svazek 8 Silvester Lavrík Zu U k á z k a k n i h y z i n t e r n e t o v é h o k n i h k u p e c t v í w w w.

Více

Figuriny. "Ha-ha-ha! " začala se řehotat Katarina,když ožila. "Hi-hi-hi!" odpovědi se jí dostalo od Anabely.

Figuriny. Ha-ha-ha!  začala se řehotat Katarina,když ožila. Hi-hi-hi! odpovědi se jí dostalo od Anabely. Figuriny "Ha-ha-ha!" bylo první, co figuríny řekly, když v buticích, výkladech obchodů a v skladištích velkoobchodů začaly ožívat. Každá jedna figurína se začala smát. Jakoby chtěla popřít tu nepřirozenou

Více

OSTRUŽINY. Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz DUBEN 2009

OSTRUŽINY. Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz DUBEN 2009 OSTRUŽINY Žebříček TOP 10 básní z PSANCI.cz DUBEN 2009 1. Po sklence (od milancholik) 2. Jak se dýchá ticho (od Lizzzie) 3. Noční víla (od nevěrná) 4. Po hádce (od ivkaja) 5. Vstoupil jsi (od Verena) 6.

Více

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz Bylo mi teprve 17, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Hlavou mi svištělo, že chci studovat, užívat si života, a že mě naši zabijou. Ti nám ale nakonec pomohli ze všech nejvíc. S prckem to dnes už skvěle

Více

Kapitola první D A 9 B

Kapitola první D A 9 B Kapitola první D U lice před výlohou pekařství byla klidná a tichá a v půlhodině těsně před východem slunce, když se tenké prstíky svítání tak tak kradly nad obzor, bych téměř věřila, že jsem jediný člověk

Více

ŘÍŠE TEMNOT. Lovci zla. L. J. Smith

ŘÍŠE TEMNOT. Lovci zla. L. J. Smith ŘÍŠE TEMNOT Lovci zla L. J. Smith 1. KAPITOLA Stalo se to v den, kdy Rashel slavila páté narozeniny. Můžeme jít do tunelů? Narozeniny slavila v zábavním parku, kde bylo spousta druhů prolézaček, o kterých

Více

Audiopomůcka č. 3 Japonské pohádky Výukový materiál

Audiopomůcka č. 3 Japonské pohádky Výukový materiál Audiopomůcka č. 3 Japonské pohádky Výukový materiál Autor: Mgr. Petra Grygová Partnerské zařízení: Dětský domov, Základní škola a Střední škola, Žatec Poznámka: kopírovat dle počtu žáků Výukový materiál

Více

poznejbibli biblické příběhy pro děti

poznejbibli biblické příběhy pro děti Vyplň následující údaje Věk: Datum narození: Jméno: Adresa: Vedoucí skupiny: 1. Příběh: Slepec vidí poznejbibli biblické příběhy pro děti Přečti si: Lukáš 18,35-43 Klíčový verš: Lukáš 18,43 Požádej někoho,

Více

Pierre Franckh. způsobů, jak najít lásku

Pierre Franckh. způsobů, jak najít lásku Pierre Franckh 21 způsobů, jak najít lásku Důležité upozornění: Rady uveřejněné v této knížce byly autorem a nakladatelstvím pečlivě zpracovány a prověřeny, nemůže však za ně být převzata jakákoliv záruka.

Více

35 Kapitola druhá 36 Přípitek Patrové budovy, roztroušené na úpatí vysoké hory, zůstávaly dlouho po ránu v jejím stínu. V půl osmé se v trávě na záhonech ještě drželo studené vlhko od noční rosy, ale celé

Více

Petra Soukupová. K moři

Petra Soukupová. K moři Petra Soukupová K moři Brno 2011 Petra Soukupová, 2007 Host vydavatelství, s. r. o., 2007, 2011 (elektronické vydání) ISBN 978 80 7294 420 0 Rodičům PETROVY DVĚ ŽENY 1/ Petr a Magda se potkávají Magda

Více

Deník,,správnýho psa

Deník,,správnýho psa Deník,,správnýho psa Ne, ne, ne a ještě jednou ne! Neolíznu tě! A nekoukej tak na mě! Opakoval jsem, ale marně. Aneta se na mě pořád koukala svýma smutnýma očima a musím říct, že tohle jí jde fakt dobře.

Více

Jsi v pořádku? zeptám se, když uvidím, jak sedí opodál na trávě a tře si koleno. Přikývne. Popotáhne, jako by zadržoval pláč. Musím se odvrátit.

Jsi v pořádku? zeptám se, když uvidím, jak sedí opodál na trávě a tře si koleno. Přikývne. Popotáhne, jako by zadržoval pláč. Musím se odvrátit. KAPITOLA 1 Probudím se s jeho jménem na rtech. Will. Ještě než otevřu oči, znovu jej spatřím, jak se hroutí k zemi. Mrtvý. Mou vinou. Tobias se ke mně sehne a stiskne mi levé rameno. Vlak kodrcá přes pražce

Více

Inovace výuky Člověk a jeho svět

Inovace výuky Člověk a jeho svět Inovace výuky Člověk a jeho svět Čs1/02 Voda a její proměny Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Tematický okruh: Rozmanitost přírody Cílová skupina: 1. ročník Klíčová

Více

"Dámy mají právo na shovívavost," brání neznámou dívku spolupracovnice.

Dámy mají právo na shovívavost, brání neznámou dívku spolupracovnice. Pondělky by neměly být nebo aspoň týden by neměl začínat pondělím. Horký čaj spaluje jazyk, patro i hrdlo, příznačná vůně se ztratila v očekáváních dne. To není sobotní mléko či nedělní kakao s minutami

Více

Kristův kříž: Křesťanova hlavní věc!

Kristův kříž: Křesťanova hlavní věc! Kristův kříž: Křesťanova hlavní věc! Čtení: Lukáš 9:18 27 Asi před deseti lety se promítal film o třech přátelích z New Yorku, kteří se blížili ke čtyřicítce a měli velký zmatek ve svých životech, zaměstnáních,

Více

JEŽÍŠ JE PRAVÝ BŮH Ježíš nám svými zázraky dal poznat, že je Pán všech věcí. Mohl dělat zázraky, protože byl Bůh. Katechismus o tom říká: Ježíš vrátil v pouhém okamžiku slepým zrak, hluchým sluch, němým

Více

Mám ji pozvat? Ta Katčina oslava byla jednou z nejhezčích, na kterých jsem kdy byl. Zábava tam jela plným proudem. Dokonce jsem už pocítil, že mě lidi konečně přijali a už jsem nebyl ten novej. Po tanci

Více

Už je to tady zas, že? podivil se Charlie. Kam jsme se dostali tentokrát? Do Zakázaného města! prohlásila Louisa a rozhlížela se kolem.

Už je to tady zas, že? podivil se Charlie. Kam jsme se dostali tentokrát? Do Zakázaného města! prohlásila Louisa a rozhlížela se kolem. KAPITOLA 2 Frankie pocí l na tvářích lehký závan větru. Zamrkal, a když se mu před očima vyjasnilo, uviděl, jak stojí před velkou klenutou bránou. Byla natřená několika barvami červenou, oranžovou a zelenou.

Více

Herta Müllerová: Nížiny

Herta Müllerová: Nížiny Ukázky Próza Herta Müllerová: Nížiny /ukázka/ Herta Müllerová: Nížiny /ukázka/ Seznamte se s prvotinou nejslavnější německy píšící spisovatelky současnosti. Nížiny jsou prvním románem nositelky Nobelovy

Více