dobrých duvodu pro REFLECTU

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "dobrých duvodu pro REFLECTU"

Transkript

1

2 Na průmyslové osvětlení spotřebuje firma průměrně mezi 15 a 20 % elektrické energie, v logistických a skladovacích prostorách dokonce až 90 %! Inteligentní průmyslové osvětlení umožňuje 50 až 80 % úspor elektrické energie! 10 dobrých duvodu pro REFLECTU Světlo může být nástroj nástroj tvorby úspor, zlepšení pracovních podmínek a zvýšení přidané hodnoty. Volba správného, energeticky efektivního osvětlení přitom má klíčový význam. Proč věříme, že nejlepší stávající volbu zosobňují inteligentní systémy REFLECTA? Máme minimálně 10 důvodů.

3 eur ročně může činit úspora s REFLECTOU na jedné výrobní lokalitě, % úspor energie umožní REFLECTA, % elektrické energie spotřebuje firma na průmyslové osvětlení, v logistických a skladovacích prostorách dokonce až 90 %, 2 3 roční lhůtu návratnosti investice zajišťuje REFLECTA, až 500 % zlepší REFLECTA osvětlení pracovišť, až 40 % vyšší produktivita s lepším osvětlením, až 50 % procent méně chyb při práci s lepším osvětlením, až 85 % menší únava pracovníků s lepším osvětlením, až 67 % méně pracovních úrazů s lepším osvětlením, až 70 % nižší náklady a dobu montáže nabízí REFLECTA. Vítejte ve svete, ˇ ˇ kde se zabýváme úsporami!

4 5kroku k úsporám VŠE NAJEDNOU NA JEDNOM MÍSTEˇ 1 2 K efektivnímu osvětlení vás přivedeme v pěti krocích Inteligentní systém REFLECTA je komplexní systém, který spojuje jak znalosti, tak zkušenosti nejen z oblastí vývoje a výroby, ale i financování, plánování, montáže a údržby. Tak můžeme výměnu kompletního průmyslového osvětlení a nahrazení energeticky efektivním systémem realizovat v nejkratší možné době, s minimálními náklady, vaše obchodní procesy však během toho probíhají nerušeně dále. Projektová analýza zdarma Na základě analýzy stavu nejprve zjistíme, jak ztrátový je váš stávající systém osvětlení a určíme klíčové slabé body. Analýza mimo jiné ukáže: a za jakou dobu se investice do výměny průmyslového osvětlení vrátí průměrná doba návratnosti je 2 3 roky. jaká bude vaše úspora elektrické energie a údržby průměrné úspory činí 50 až 80 % Zdarma vám připravíme projekt nového průmyslového osvětlení, detailní simulaci nového řešení a srovnávací analýzu spotřeby a nákladů na energeticky efektivní osvětlení. Analýzu stávajícího osvětlení můžete použít jako součást energetických kontrol, které jinak stojí až EUR. Plánování Na základě výsledků analýzy a vašich potřeb vám poté rovněž zdarma připravíme 3D simulaci projektu optimalizace s inteligentními systémy osvětlení REFLECTA. V rámci toho vám: zlepšíme osvětlení a kvalitu světla, které zůstanou konstantní v dlouhodobé záruční době až 5 let (platí i pro zářivky); umístíme světla tam, kde jsou potřebná, odstraníme problém stínění, následně snížíme počet potřebných světel díky vysokému výkonu a svítivosti; vytvoříme inteligentní systém energeticky účinného osvětlení pro průmysl s čidly a ovladači, s přihlédnutím k využití denního světla, organizaci pracovní doby, a praktické rozvodové ovládací skříně.

5 3 4 5 Financování K novému energeticky účinnému průmyslovému osvětlení a velkým úsporám vás přivedeme bez velkých investic. Pomáháme vám totiž se získáním prostředků na investici do inteligentních systémů osvětlení REFLECTA, také podle modelu Projekt ZERO plať úsporami (Pay As You Save). Na montáž inteligentního energeticky efektivního osvětlení REFLECTA může vaše firma získat nevratné prostředky pomocí grantů na efektivní spotřebu energie. Vaše firma se tak může vyhnout investici a rekonstrukci splatí měsíčními úsporami elektrické energie. K tomu vám připravíme také veškerou technickou a zadávací dokumentaci. Montáž Inteligentní systém osvětlení REFLECTA namontujeme rychle a spolehlivě, zpravidla mimo vaši pracovní dobu. Dobu a náklady montáže jsme ve srovnání s konkurencí snížili až o 70 %! Kromě toho je montáž tak jednoduchá, že ji dle vašeho požadavku může provést i váš kvalifikovaný personál. Montáž světel probíhá odborně a především rychle. Tým montérů je dokonale vybaven a zkušený s pracemi ve výškách. Pracovní proces není rušen, protože montáž probíhá zpravidla mimo pracovní dobu. Pokud to není možné, po dohodě s vámi místo montáže vhodně zajistíme a přizpůsobíme se aktivitám vašeho pracovního personálu. Světla REFLECTA jsou se speciálními řešeními jednoduché instalace obzvláště vhodná k rychlé montáži, protože většina potřebných prací je provedena na zemi. Protože výměna elektrické instalace není kvůli snížení příkonu ve většině případů potřebná, je instalace REFLECTA osvětlení pro průmysl obzvláště cenově výhodná. Montáž je tak jednoduchá, že ji dle vašeho požadavku může provést i váš kvalifikovaný personál pod dozorem našich odborníků, kteří se postarají i o kvalitní převzetí a spuštění systému. Údržba Sledování pracovního procesu výroby výrobků a zajišťování retenční kvality je jedna z největších priorit REFLECTY. Právě proto je po instalaci zapotřebí pouze minimum běžné údržby. Protože nabízíme služby a výrobky mimořádné kvality, vám na ně nabízíme až 5 let kompletní garance. Energeticky efektivní výrobky REFLECTA mají: prodlouženou životnost elementů systému osvětlení a odolnosti vůči prachu, vlhkosti, teplotní výkyvy a agresivní sloučeniny; promyšlené systémy instalace, které umožňují jednoduché překládání, pokud je to zapotřebí (například při reorganizaci výrobních linek nebo při úklidu, který je díky antistatickým vlastnostem potřebný pouze v prodloužených intervalech).

6 80% úspor se systémy REFLECTA KOMPLEXNOST ZNALOSTÍ, VÝROBKU A SLUŽEB Mnohým firmám se nezdaří, anebo nemohou kontrolovat náklady osvětlení a zabezpečit vhodné osvětlení pracovišť. To je, obzvláště ve větších průmyslových firmách, nezanedbatelná část otázky efektivity. Náklady na osvětlení činí průměrně 15 až 20 % účtu za elektřinu, ve skladovacích a logistických prostorách! Firma však může své náklady na osvětlení s inteligentním systémem REFLECTA snížit až o %! Systémy inteligentního průmyslového osvětlení REFLECTA spojují komplexnost znalostí, výrobků a služeb v obchodním modelu REFLECTA vše na jednom místě. Vitální část představuje soubor výrobků inteligentního průmyslového osvětlení REFLECTA, který neustále vyvíjíme a zdokonalujeme, čímž zabezpečujeme dokonalou činnost i v nejtěžších průmyslových podmínkách a kompletní energetickou správu (energy management) systémů osvětlení REFLECTA. Vysoké úspory, kompletní kontrola a správa údajů Inteligentní průmyslové osvětlení REFLECTA dává speciálně přidanou hodnotu systémům osvětlení REFLECTA, protože umožňuje: % úspor energie s instalací světel REFLECTA, % dalších úspor s optimalizací kompletního systému REFLECTA, naprostou kontrolu nad výdaji systému osvětlení REFLECTA, naprostou kontrolu nad činností systému osvětlení REFLECTA, naprostou kontrolu nad potřebami údržbových prací, komplexní záznam dat o spotřebě energie, pracovních hodinách a nákladech spotřeby systému osvětlení REFLECTA, zapracování a analýzu údajů i přes počítač nebo mobilní zařízení % dalších úspor energie s inteligentními systémy REFLECTA, S přizpůsobivými odrazkami REFLECTA řešíme řadu problémů osvícení: od vysokých regálů po široké svazky.

7 Jednoduché použití a trvalý on time & on line přístup Kromě jednoduchého použití je přidanou zvláštností energetické správy systémů REFLECTA, že probíhá kdykoli v reálném čase (on time, on line), pokud chcete zkontrolovat údaje o osvětlení také z křesla, protože umožňuje dálkové ovládání. Tím získají všechny klíčové funkce ve vaší firmě (ředitel, finanční oddělení, účetnictví, nákupní oddělení, oddělení investic, údržba, výroba) přímý přístup do databáze údajů o osvícení. To umožňuje dodatečné zpracování a analýzu údajů, které jsou podkladem kontroly a opatření, a to umožňuje další úspory. Úsporami k dalším výnosům S úsporami, které přinese inteligentní osvětlení REFLECTA, můžete vytvořit nové výnosy a použít je například na výstavbu světelných střešních kupolí nebo oken v průmyslových objektech. To povede k dalším úsporám se systémem inteligentního osvětlení REFLECTA. Tím je ještě oprávněnější zakoupení systému, jehož doba návratnosti investice je už v základu mimořádně krátká (2 3 roky). Soubor výrobků Inteligentního průmyslového osvětlení REFLECTA umožňuje značné další úspory na základě čidel síly denního světla v prostoru, čidel přítomnosti a zadání kalendáře zapnutí a vypnutí jednotlivých skupin světel. Tím je systém osvětlení REFLECTA zcela automatizován a zároveň, vzhledem k přáním nebo potřebám, umožňuje také ruční nastavení. Vaše úspory jsou tímto způsobem dodatečně optimalizovány, protože nedojde k přílišné spotřebě osvětlení kvůli lidskému faktoru.

8 0kabelů svetlo, ˇ které vás provází REFLECTA IntelSens je bezdrátový inteligentní systém osvětlení, REFLECTA IntelSens jako bezpečnostní systém proti krádeži který ovládá flexibilní skupiny světel na základě bezdrátového Množství čidel pohybu v nočních hodinách umožňuje sledování každého průmyslového protokolu komunikace ZigBee PRO. pohybu v prostoru v různých režimech činnosti. Je možná symbióza se Veškerá světla jsou vybavena čidlem denního světla a fyzické stávajícími kontrolními systémy (kamery) a zasílání signálů na požadované přítomnosti, systém ovládá a kontroluje každé světlo zvlášť. Každé lokality bezpečnostních agentur. Senzory téměř není možné vyřadit, světlo funguje nezávisle na ostatních. Tím je umožněno formování protože jsou na nepřístupných místech a v neustálém provozu. Použití libovolných měnících se skupin světel, které provází pohyb lidí a systému REFLECTA IntelSens je možné i na externích aplikacích, protože je objektů i z velkých výšek. systém vytvořen ve standardu IP66. Umožněno je také ztemňování a osvětlování vzhledem k přítomnosti Funkční výhody systému REFLECTA IntelSens denního světla pro každé světlo zvlášť, jakož i jednodušší ovládání skupiny světel. Světla mezi sebou komunikují pomocí zabudovaných Tvorba úspor tam, kde to dříve nebylo možné detekce pohybu. komunikačních jednotek ZigBee PRO. Možnost ovládání a kontrolování několika dislokovaných systémů IntelSens z jednoho místa (například: jedna firma s deseti výrobními Přitom nemá rychlost pohybu, který zaznamenají senzory, vliv na jednotkami). správnou činnost systému, což je originální inovace REFLECTA a Ovládání svítivosti: kontrola od 0 do 100 % svítivosti. umožňuje další úspory až 35 %, které dosavadní řešení nedovolují. Možnosti měření a zaznamenávání údajů, jako jsou: zapnutí/vypnutí světelného a PIR senzoru, ambientální teplota, provozní doba jednotlivé zářivky, nečinnost jednotlivé zářivky, elektrické výpadky, Možnost odděleného nebo skupinového nastavování světel. Možnost časového řízení jednotlivých světel nebo skupin. Možnost ovládání jednotlivého světla nebo skupiny s ohledem na senzory přítomnosti resp. PIR senzory. Bezvadná činnost čidel přítomnosti ve velkých výškách (15 m). Bezvadná činnost čidel přítomnosti i přes rychlý pohyb v prostoru. Možnost odečtu historie činnosti jednotlivého světla nebo skupiny. Nastavení režimu činnosti, analýza a kontrola systému PC Cloud. Rychlá jako světlo i na dálku Speciální charakteristika systému REFLECTA IntelSens je mimořádně rychlá reakce zapnutí a vypnutí světel. To je obzvláště doporučitelné pro logistická centra a skladiště, kde je potřeba rychlá manipulace se zbožím. Systém osvědčeně funguje i při rychlosti objektu 15km/h (např. VZV). Ovládání v PC Cloudu Dozor nad systémem a náklady osvětlení je umožněn z křesla pomocí mobilních zařízení (chytré mobily, tablety, notebooky) a jednoduchého uživatelského rozhraní, zapínání je realizováno pomocí speciálního bezdrátového dálkového ovládání REFLECTA.

9

10 1senzor komplexní osvetlení ˇ s jedním čidlem Funkční výhody systému REFLECTA IntelLight Dalších % úspory elektrické energie. osvětlení. souladu s dynamikou pracovního procesu. informování o uplynutí životnosti jednotlivých zářivek. Záznam zpracování údajů o spotřebě energie. Možnost zadání 8 časových intervalů na den (čas oběda, čas přestávky, ) pro další úsporu spotřeby elektrické energie. (uvnitř staveb) do 250 m (ve volném prostoru). Možnost libovolné změny parametrů. Ruční, poloautomatické nebo automatické ovládání. REFLECTA IntelLight je drátová varianta inteligentního systému osvětlení REFLECTA, která řídí skupiny světel nezávisle jedno na druhém, jak časově, tak s ohledem k potřebám osvětlení jednotlivých pracovních skupin. Je použitelná a mimořádně doporučitelná pro všechny průmyslové a skladovací prostory. Jedním jediným čidlem denního světla, které funguje jako luxmetr, ovládáme skupiny světel a tím umožníme ztemňování a osvětlování vzhledem k přítomnosti denního světla v prostoru pro každou skupinu světel zvlášť nezávisle jedna na druhé. Přesná kontrola systému a nákladů na osvětlení je možná pomocí ovladače na rozvodové skříni nebo počítače přes ethernetové připojení. Systémy REFLECTA IntelLight jsou vybaveny několika bezpečnostními podsystémy, které zabezpečují definitivní vypínání světel a činnost systému na plný výkon v mimořádných případech výpadku. Automatika se přizpůsobuje skutečným potřebám uživatele s možností zapojení stávajících systémů bezpečnostních světel nebo vnějšího Systém automatiky osvětlení je koncipován na ovládání světel nové generace REFLECTA v závislosti na přirozeném světle v prostoru a v Znázornění spotřeby pracovních hodin a elektrické energie a Možnost bezdrátového zapnutí a vypnutí osvětlení s dosahem od 100

11

12 využití svetelného ˇ proudu 93,8procentní prední ˇ ve svetovém ˇ merítku ˇˇ S až 93,8 procentním využitím světelného proudu je REFLECTA EcoPower zvláštností na světovém trhu. V přeměně energie na světelnou se podstatně odlišuje od stávajících řešení. Vysoce efektivní energetická světla REFLECTA EcoPower jsou výsledkem několikaleté spolupráce skupiny slovinských a zahraničních firem a vědeckých institucí jako jsou Elektrotechnická fakulta Univerzity v Lublani a SIQ Slovinský institut kvality a metrologie, zejména však důsledek vlastních inovací. Se světly REFLECTA EcoPower uspoříte od 50 do 80 % současné spotřeby energie osvětlení, proto se investice do systému REFLECTA vrátí průměrně již do 2 3 let. Vytvoř denní světlo i tam, kde to není možné Barva umělého osvětlení REFLECTA je nejlepší přiblížení ke spektru přirozeného světla. Vnímání lidského oka je kvůli spektru světel REFLECTA EcoPower podstatně lepší již při stejné síle světla (lx). To je obzvláště důležité pro uživatele, kteří již pociťují degradaci zraku. Rovnoměrnost pokrytí barevného spektra světla zajišťuje lepší stav a naplní vás novými silami. Tak se vizuální vnímání v prostoru podstatně zlepší. Zlepšení ještě obzvláště pocítí starší uživatelé. Světlo REFLECTA EcoPower je vhodné pro všechny prostory výšky od 4 do 40 metrů. Je odolné na nadprůměrně vysoké teploty, vlhkost a prach. S různými typy reflexí ho přizpůsobíme pracovnímu procesu a požadavkům zákazníka. Je vhodné pro průmyslové objekty, logistická centra, skladiště, sportovní haly, tělocvičny a podobné objekty. Technické údaje všechny modely Pouzdro plech, prášková barva (1 mm) Kryt 4 mm speciál antistaticky kalené sklo Optiwhite Reflexe speciální REFLECTA design Krytí IP66, V AC, tc = do 80 C, 20 C do +80 C Elektronika 1 2 x 54 W, 2 x 80 W, do h Elektronika 2 2 x 54 W, 2 x 80 W, do h Elektronika DIM 2 x 54 W, 2 x 80 W, do h Barva světla 4000 K Rozvržení RGB spektra nejlepší přiblížení dennímu světlu Záruka 3, 5 nebo 8 let Vyrobeno v Evropské unii REFLECTA EcoPower 4 x 54 W REFLECTA EcoPower 2 x 54 W REFLECTA EcoPower 4 x 80 W Rozměry D x Š x V (mm) 1225 x 390 x x 225 x x 405 x 100 Výkon 1 max. 216 W max. 108 W max. 320 W Výkon 2 max. 196 W max. 98 W max. 292 W Zářivky 4 x 54 W T5 (T16); h 2 x 54 W T5 (T16); h 4 x 80 W T5 (T16); h

13

14 4,5krát delší životnost vyrobena do náročnejších ˇ podmínek Průzkumy ukazují, že je až 75 % osvětlení energeticky neefektivní, protože je založeno na zastaralé technologii. Na druhé straně ušetřily firmy pouze použitím energeticky efektivního osvětlení REFLECTA jen během jednoho roku více než půl miliónu eur. Připojte se k řadě firem, které použitím REFLECTY již snížily náklady energie na osvětlení od 50 do 80 %! Přizpůsobena průmyslu REFLECTA Oval je nové fluorescentní světlo v nadstandardním polykarbonátovém pouzdru pro nižší stropy, které zcela vyhovuje podmínkám průmyslového použití. Světla REFLECTA Oval se dle využití světla vzhledem k spotřebované energii výrazně odlišují od ostatních. Speciálním provedením reflexí zajišťují o % silnější světlo. Elektronika s faktorem výkonu 0,95 0,98 patří do energetické třídy A2 BAT. Nadprůměrné využití umožňují speciální reflexe, které jsou vyrobeny z nejlepšího odrazového materiálu, který obsahuje stříbro. Důsledkem je velké využití, které činí 98 %! Materiál časem prakticky nestárne, což je u reflektivních materiálů vzácnost díky drahému procesu nanesení hliníku a stříbra. Malá roztříštěnost odražených paprsků nám umožní přesné směřování světla bez výrazných ztrát. Speciální konektor umožňuje rychlou a jednoduchou instalaci. Garantováno také až pracovních hodin Největší problém zářivek v plastických pouzdrech je zvýšená vnitřní teplota v pouzdru zářivky. Měření ukázala, že se teplota v plastových pouzdrech pohybuje mezi 68 a 71 C při okolní teplotě C. Nová elektronika instalovaná do REFLECTO Oval, má zvýšený práh teploty tc 75 C. Výrobce přitom garantuje funkčnost až pracovních hodin i při maximálním zatížení, tedy při teplotě 75 C. To jsme prokázali i díky testu u jednoho z našich stávajících zákazníků. Teplota v testovaném prostředí se pohybovala průměrně mezi 85 a 105 C, vlhkost vzduchu mezi 60 a 80 %. Světla vydržela 9 ti měsíční test vytrvalosti a ještě stále fungovala bez poruch. Speciální pouzdro z polykarbonátu se nedeformovalo, světelná propustnost části byla nezměněna. Ve stejných extrémních podmínkách žádné jiné konkurenční světlo nevydrželo déle než 2 měsíce. Vytrvalostní test tedy ukázal minimálně 4,5 krát delší životnost REFLECTE Oval! Pouzdro také odolá většině agresivních chemikálií. Polykarbonátové pouzdro předčí ostatní materiály.

15 Technické údaje všechny modely Pouzdro nadstandardní polykarbonát Kryt průhledný polykarbonát Reflexe speciální REFLECTA design Krytí IP65, V AC, tc = 75 C, 15 C do +55 C Barva světla 4000 K Rozvržení RGB spektra nejlepší přiblížení dennímu světlu Záruka 3 až 5 let Vyrobeno v Evropské unii REFLECTA Oval 2 x 54 W REFLECTA Oval 1 x 54 W REFLECTA Oval 1 x 80 W REFLECTA Oval 2 x 49 W REFLECTA Oval 1 x 49 W Rozměry D x Š x V (mm) 1230 x 155 x x 155 x x 155 x x 155 x x 155 x 70 Výkon 1 max 108 W max 54 W max 80 W max 98 W max 49 W Výkon 2 max 98 W max 49 W max 73 W max 90 W max 45 W Zářivky 2 x 54 W T5 (T16) 1 x 54 W T5 (T16) 1 x 80 W T5 (T16) 2 x 49 W T5 (T16) 1 x 49 W T5 (T16) Elektronika 1 2 x 54 W, až h 1 x 54 W, až h 1 x 80 W, až h 2 x 49 W, až h 1 x 49 W, až h Elektronika 2 2 x 54 W, až h 1 x 54 W, až h 1 x 80 W, až h 2 x 49 W, až h 1 x 49 W, až h Elektronika DIM 2 x 54 W, až h 1 x 54 W, až h 1 x 80 W, až h 2 x 49 W, až h 1 x 49 W, až h

16 2-3roky návratnosti investice KVALITA REFLECTY z prumyslu pro prumysl Synonymum kvality představují klíčové výhody systémů inteligentního osvětlení REFLECTA: investice 2 3 roky, denním, nepřítomnost potřeby údržby při záruční době do 8 let, REFLECTA, montáž, financování a údržba), odbornost, inovativnost a optimalizace interních procesů. zajištěny úspory nákladů mezi %, s průměrnou návratností konstantní neměnné osvětlení pracovišť světlem, které je identické s odbornost a inovativnost všech služeb na jednom místě (analýza stávajícího osvětlení, projektová optimalizace osvětlení se systémy Z průmyslu pro průmysl Systémy inteligentního průmyslového osvětlení REFLECTA jsou vyvinuty z průmyslu pro průmysl. To znamená, že jsou před nabídkou na trh prověřeny nejtěžšími testy odolnosti v reálných podmínkách. V laboratořích poté pouze prověříme a potvrdíme výsledky, abychom mohli nabídnout i oficiálně certifikované výrobky a měření (jako jsou prachotěsné a vodotěsné krytí IP66). Spolupracujeme přitom s uznávanými instituty a fakultami: Slovinský institut kvality a metrologie (SIQ), Institut Jožef Stefan Lublaň, Institut rozvoje podnikatelství, Fakulta elektrotechniky Lublaň a další. Inovativnost a kvalitu systémů inteligentního průmyslového osvětlení REFLECTA potvrzuje také naše členství a pravidelná spolupráce také s dalšími institucemi, jako jsou Technologické parky Lublaň, Klagenfurt, Praha a Záhřeb. Pravidelně ve společnosti nejuznávanějších Pravidelně přebíráme také ocenění za inovativnost a efektivnost. Systém osvětlení REFLECTA obdržel ceny: nejlepší udržovací výrobek 2008 (Svaz údržbářů Slovinska), stříbrné ocenění za inovaci 2008 za světla REFLECTA (Hospodářská komora Slovinska), zlaté ocenění za inovaci 2008 za automatické senzorové ovládání systému (Hospodářská komora Slovinska), nejlepší udržovací výrobek 2012 (Svaz údržbářů Slovinska), inovativní výrobek 2012 (Slovinské fórum inovací). Obchodní model REFLECTA vše na jednom místě nám, mimo jiné, přinesl ocenění: nejlepší podnikatelský eko nápad 2010/2011 (Akademie Finance), nejlepší obchodní model 2010 (Slovinské fórum inovací), 2010 (CleanTech Vienna), zařazení mezi 50 nejlepších evropských firem roku 2010 (European Venture Summit Düsseldorf 2010), národní zlatá inovace 2010 (Hospodářská komora Slovinska). zařazení mezi 10 nejlepších evropských firem čisté technologie roku

17 Nemožné je naše výzva Inteligentnost, inovativnost a kvalita systémů inteligentního průmyslového osvětlení REFLECTA potvrzují nejlépe naši četní spokojení zákazníci. Stále znovu spokojeně zjišťují, že jsou systémy REFLECTA ověřeně nejlepší koupí v poměru s efektivností, kvalitou a spolehlivostí funkčnosti i v obdobích, která zdaleka přesahují dlouhé záruční lhůty. Obzvláště si váží skutečnosti, že je každý projekt vypracován a uzpůsoben na míru jejich potřeb. Pro každého klienta vyhledáme vhodná řešení, i pro ty nejspeciálnější výzvy. Naše motto totiž zní:»nevěděli, že je to nemožné tak to zkrátka udělali.«(mark Twain) Pouze výborné je pro nás dost dobré! Právě přidaná hodnota systému a služby REFLECTA se odlišuje od konkurenčních poskytovatelů na trhu. Obvykle jdeme přes minimální uvedené podmínky ve prospěch zákazníka. Uvědomujeme si, že cesta k dokonalosti je stále plná nepředpokládatelných situací, ale s radostí je průběžně řešíme, a právě to nás nakonec přivede k cíli na konci je vždy řešení k spokojenosti zákazníka. Po téměř roce testování vybrala a schválila firma TOYOTA PEUGEOT CITROËN AUTOMOBILE (TPCA) REFLECTU jako jediné stropní světlo v továrně. Díky kompletnímu projektu výměny starého osvětlení ušetří s REFLECTOU firma TPCA 51 % bývalé spotřeby čili kwh ročně při 2,17 roční návratnosti investice. Reference jsou finálním odrazem kvality obchodní značky REFLECTA, naší firmy a služeb. Usilujeme o dokonalost! Illuminating for a better world! Ve Světle posilujeme energetickou efektivnost evropských firem. Aktivity v rámci projektu Illuminating for a better world! Přinášejí s sebou útok a dynamické uplatňování energetické efektivity, a díky tomu realizaci evropské politiky rozvoje infrastruktury životního prostředí a dopravní infrastruktury.

18 70% úspor IMPOL S REFLECTOU až eur ročne ˇ nižší náklady! Firma Impol se vyznačuje více než 180 ti letou tradicí průmyslu hliníku. Od roku 2010 je připojena k desítce největších slovinských mezinárodních firem. Pouze 75 dní na mimořádné každoroční úspory Ve výrobních prostorách firem Impol PCP, Impol LLT a Impol FT snižují namontovaná světla REFLECTA EcoPower spolu se senzorovým kontrolním systémem REFLECTA IntelLight náklady osvětlení o 70 %, roční úspora v eurech činí rekordních eur. IMPOL v úsporách už překonal dosavadního rekordmana, továrnu Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v České republice, kde REFLECTA jako jediné schválené stropní světlo uspoří každý rok eur. S inovativním přístupem, moderním a ekonomicky efektivním řešením a zkušeným týmem se REFLECTA střetla s výzvou montáže v 24/7 časových rámcích výrobních procesů. Přes překážky realizace prací v určitých prostorech a termínech, kdy práce během týdne nesměly být přerušeny nebo rušeny, byl projekt úspěšně realizován v méně než 75 montážních dnech. Dominik Strmšek, odpovědný vedoucí projektu rekonstrukce osvětlení v Impolu:»Kontaktovali jsme několik poskytovatelů a dali jim stejná východiska a požadavky: co největší úspory a co nejmenší investice. Pro REFLECTU jsme se rozhodli kvůli technické dokonalosti produktu a skutečnosti, že jejich řešení nabízelo největší úsporu. Kvůli podpisu smlouvy o spolufinancování uzavřené s Ministerstvem průmyslu, nebylo prodloužení lhůt realizace rekonstrukce vnitřního osvětlení možné. Realizační firma se musela postarat o to, aby byly práce prováděny v jiných jednotkách, pokud byly rušeny v jednotce, která byla naplánována k realizaci. Koordinovali jsme se denně, cenili si schopnosti partnera reagovat a především jsme respektovali názory zaměstnanců.«jožef Pogačnik, Ředitelství energie:»s projekty tohoto druhu uskutečňuje Slovinsko evropskou politiku a v rámci operativního programu rozvoje infrastruktury životního prostředí a dopravní infrastruktury využívá prostředky z kohezního fondu.«... Impol realizoval rekonstrukci osvětlení úspěšně za pomoci projektu využití disponibilních nevratných prostředků z grantu UREE na spolufinancování montáže nových efektivních elektrických zařízení a regulátorů a řídícího regulačního vybavení. V rámci grantu UREE jsou prostředky ještě stále k dispozici. Firmám pomáháme také s přípravou zadávací dokumentace. 8 % Zlepšení svetelné sílyˇ návratnosti 1,9doba investice

19 64 % úspor HYUNDAI DYMOS 64 % menší spotreba ˇ s REFLECTOU IntelLight! Světový výrobce základních automobilových dílů Hyundai Dymos patří k předním globálním firmám automobilového průmyslu a technologie. Česká pobočka je jednou z hlavních poboček skupiny Hyundai Motor Group a patří pod záštitu mateřské společnosti Hyundai Kia. Téměř 252 tisíc kilowat úspor za rok Systém inteligentního osvětlení REFLECTA IntelLight patří ke špičkovým a nejpokrokovějším technologiím v Hyunday Dymos. Kontrola nad systémem a náklady na osvětlení je možná pomocí ovladače na rozvodové skříni nebo počítače přes ethernetové připojení. V české továrně jsme základní automatickou verzi rozšířili o kontrolu přes počítač. REFLECTA IntelLight tak firmě zajišťuje celkem ,00 kwh úspor ročně. Úspora elektrické energie činí celkem 64 %. Jako vůdci, každý ve svém průmyslovém odvětví a technologii, Hyundai Dymos a REFLECTA úspěšně určují rychlost dalšího technologického vývoje. Auto jako dopravní prostředek všude na světě přináší lepší kvalitu života, Hyundai Dymos a REFLECTA se jako dnešní a zítřejší spolutvůrci světa zavazují k zachování výhod a zároveň snížení vlivu průmyslu na životní prostředí. REFLECTA systém se stal v tomto technologickém gigantu synonymem měření času světla se automaticky zapnou a předpoví zaměstnancům začátek přestávky. Speciální noční nastavení umožňuje, že se na noční směně během přestávky vypnula pouze polovina každého REFLECTA světla. Tak se objekt nikdy neocitne v naprosté tmě....»uzamkněte kontrolní skříňku! Automatický systém funguje dokonale, a proto není třeba, aby ho někdo nastavoval ručně,«sdělili po instalaci systému z české pobočky. Energetický manager nyní mění nastavení pouze přes počítač, se kterým je systém REFLECTA IntelLight propojen ,45 doba % Zlepšení svetelné sílyˇ návratnosti investice

20 77% úspor TRIMO REFLECTA nám ušetrí ˇ eur ročne! ˇ Trimo je globální firma s komplexními řešeními v oboru ocelových staveb a konstrukcí, modulárních jednotek a zvukově izolačních systémů. Se svojí obchodní značkou je úspěšně přítomná již v 54 zemích světa, kde se přednostně rozhoduje pro výrobní programy a technologie přátelské k životnímu prostředí a k lidem. Náročné cíle projektu jsou už překročeny K technologiím, které v Trimu umožňují efektivní energetickou správu, patří také REFLECTA. Ve dvou objektech firmy Trimo ušetří díky výměně světel a inteligentnímu systému průmyslového osvětlení REFLECTA celkem více než eur ročně, což znamená přes 77 % ročních úspor na elektrické energii a údržbě. Mag. Danijel Zupančič, technický ředitel Trima:»Pro projekt jsme se rozhodli, abychom ušetřili náklady na energii a tímto způsobem přispěli i ke snížení CO 2. Ten měří Trimo jednou za dva roky a zavázali jsme se k 5 procentnímu snížení v příštích třech letech. Na rozhodnutí měla významný vliv i veřejná soutěž Ministerstva hospodářství UREE, které projekt spolufinancovalo. Protože jsme do projektu zapojili i modernizaci vnějšího osvětlení, respektovali jsme přitom i zákon o světelném znečišťování, kde jsme se sníženými výkony dosáhli zákonem předepsaných hranic. Zvolený poskytovatel a systém byly dle měřitelných technických kritérií nejvhodnější, vyhovovaly i podmínkám veřejné soutěže. Projekt byl úspěšně realizován v několika pohledech a s výsledky jsme spokojeni, protože dokonce překračují cíle stanovené projektem.«... Firma Trimo Trebnje d.d. je mimo jiné také držitelem prestižního evropského ocenění za vedení Prize Winner in Leadership & Constancy of Purpose. Je držitelem státního ocenění za kvalitu, uznání Republiky Slovinsko za obchodní excelenci a evropského uznání za obchodní excelenci Recognised for Excellence. 18 % Zlepšení svetelné sílyˇ návratnosti 1,6doba investice

21 68 % úspor XELLA eur evrov úspor prihranka za rok zásluhou na leto po REFLECTY! zaslugi REFLECTE! Xella porobeton Slovinsko je součástí druhého největšího stavebního koncernu na světě XELLA International respektive jeho divize Xella Baustoffe GmbH. Zabývá se výrobou a prodejem stavebního materiálu obchodní značky YTONG a prodejem tepelně izolačních desek Ytong Multipor. XELLA: Investice splacena za dva roky REFLECTA úspory umožňují Xelle snižování spotřeby elektrické energie osvětlení až o 68 % kwh, což znamená eur ročně, a to s celkem 230 světly (dříve 295). Pro výměnu systému osvětlení se v Xelle rozhodli na základě výsledků analýzy. Ta ukázala, že firma pro potřeby interního osvětlení spotřebuje téměř 20 % celkové elektrické energie, že staré osvětlení způsobuje firmě vysoké náklady údržby, špatné osvětlení prostor způsobuje špatné pracovní podmínky, vyžaduje montáž dodatečných světel a následně ještě vyšší spotřebu elektrické energie. Doba návratnosti investice s REFLECTOU v Xelli Porobeton SI činí pouhé dva roky, což bylo i klíčové odůvodnění investice německému majiteli Xella International GmbH. Jani Uranič, vedoucí výroby a údržby v Xella Slovinsko:»Světla REFLECTA EcoPower nad autoklávy, kde je teplota i přes 140 C, ještě stále fungují s nezměněnou účinností. Investice se nám vrátila za dva roky, co je v této době, kdy se počítá každý prvek konkurenceschopnosti, mimořádně důležité.«... Vedoucí výroby a údržby v Xelle, Jani Uranič se vsadil se zakladatelem a technickým ředitelem firmy Svetloba Hinetem Alexem Vrtačnikem, že světla REFLECTA nad autoklávy, pecemi s teplotami i přes 140 stupňů, určitě nevydrží ani jeden rok. Sázku pochopitelně prohrál a zaplatil Vrtačnikovi oběd. 110 % Zlepšení svetelné sílyˇ návratnosti 2,2doba investice

Den v technickém muzeu. Elektronická budoucnost: CES 2011. Inovativní procesy a kvalitní technické plyny zvyšují produktivitu

Den v technickém muzeu. Elektronická budoucnost: CES 2011. Inovativní procesy a kvalitní technické plyny zvyšují produktivitu WWW.TECHMAGAZIN.CZ LEDEN 2011 28 Kč 1 EUR Inovativní procesy a kvalitní technické plyny zvyšují produktivitu Kdy budou české elektrické sítě skutečně smart? Elektronická budoucnost: CES 2011 Den v technickém

Více

Sborník přednášek seminářů. Modernizace veřejného osvětlení obcí Libereckého kraje 2011

Sborník přednášek seminářů. Modernizace veřejného osvětlení obcí Libereckého kraje 2011 Sborník přednášek seminářů Modernizace veřejného osvětlení obcí Libereckého kraje 2011 Vážení zástupci měst a obcí Libereckého kraje, Česká společnost pro osvětlování a Svaz obcí Libereckého kraje pro

Více

Energie a inovace v energetice str. 22 30. Podzimní autosalon: pařížské rendez-vous. IFA mezinárodní veletrh spotřební elektroniky str.

Energie a inovace v energetice str. 22 30. Podzimní autosalon: pařížské rendez-vous. IFA mezinárodní veletrh spotřební elektroniky str. TECHNIKA VČERA, DNES A ZÍTRA WWW.TECHMAGAZIN.CZ ŘÍJEN 2012 28 Kč 1 EUR Podzimní autosalon: pařížské rendez-vous Warpový pohon nemusí být jen fantazií NETME Centrum nových technologií pro strojírenství

Více

Nejlepší řešení Microsoft Awards 2015. Přehled nejlepších IT řešení v České republice pro rok 2015 na platformě Microsoft

Nejlepší řešení Microsoft Awards 2015. Přehled nejlepších IT řešení v České republice pro rok 2015 na platformě Microsoft Nejlepší řešení Microsoft Awards 2015 Přehled nejlepších IT řešení v České republice pro rok 2015 na platformě Microsoft Vážení partneři, do sedmnáctého ročníku prestižní soutěže Microsoft Awards přihlásili

Více

18 Svařování 24 Obloukový výboj 30 Infračervené kamery 44 Pneumatické nářadí. www.udrzbapodniku.cz

18 Svařování 24 Obloukový výboj 30 Infračervené kamery 44 Pneumatické nářadí. www.udrzbapodniku.cz 18 Svařování 24 Obloukový výboj 30 Infračervené kamery 44 Pneumatické nářadí www.udrzbapodniku.cz Automatizace jako základ úspěchu hutnictví AUTOMATIZACE V TĚŽKÉM PRŮMYSLU 2011 KONGRESOVÝ SÁL HORNICKÉHO

Více

THINK! Změna se stává jistotou. Jistot je čím dál méně, musíme umět pracovat v prostředí plném změn

THINK! Změna se stává jistotou. Jistot je čím dál méně, musíme umět pracovat v prostředí plném změn THINK! KLIENTSKÝ MAGAZÍN IBM ČESKÁ REPUBLIKA 1/2011 POMÁHÁME PŘETVÁŘET DATA V INFORMACE Rozhovor s generálním ředitelem IBM Vladkem Šlezingrem DOBRÁ ZNALOST NÁKLADŮ ZVYŠUJE ZISK Alokace nákladů na bázi

Více

esada komplexní řešení IS pro energetiku

esada komplexní řešení IS pro energetiku CI01_61_eSADA_CI_SABLONA 5/12/14 10:19 AM Stránka 61 esada komplexní řešení IS pro energetiku Ř ízení procesů v energetické výrobě si v dnešní době nelze představit bez informačních technologií. A nejedná

Více

Automatizace se bez robotů a pneumatických a hydraulických systémů již neobejde

Automatizace se bez robotů a pneumatických a hydraulických systémů již neobejde TECHNIKA VČERA, DNES A ZÍTRA WWW.TECHMAGAZIN.CZ LEDEN 2014 30 Kč 1 EUR Sibiř, uran a bílí medvědi... Jak by mohl vypadat svět budoucnosti Česko má inovační potenciál, ale potřebuje jasnou strategii...

Více

Příspěvek hosta p. Herberta Kraibühlera Automatizace: Perspektivní trend i v odvětví vstřikovacího lití

Příspěvek hosta p. Herberta Kraibühlera Automatizace: Perspektivní trend i v odvětví vstřikovacího lití 16 T e c h n o l o g i c k ý m a g a z í n s p o l e č n o s t i HARTING Příspěvek hosta p. Herberta Kraibühlera Automatizace: Perspektivní trend i v odvětví vstřikovacího lití Schopnost propojení zařízení

Více

Nejlepší řešení Microsoft Awards 2014. Přehled nejlepších IT řešení v České republice pro rok 2014 na platformě Microsoft

Nejlepší řešení Microsoft Awards 2014. Přehled nejlepších IT řešení v České republice pro rok 2014 na platformě Microsoft Nejlepší řešení Microsoft Awards 2014 Přehled nejlepších IT řešení v České republice pro rok 2014 na platformě Microsoft Přehled vítězů a finalistů soutěže Cena generální ředitelky za inovativní přístup

Více

ŠkodaAuto SUSTAINABILITY REPORT 2005/2006

ŠkodaAuto SUSTAINABILITY REPORT 2005/2006 ŠkodaAuto SUSTAINABILITY REPORT 2005/2006 OBSAH Profil společnosti 5 Úvodní slovo předsedy představenstva Historie Strategie trvale udržitelného rozvoje Cíle společnosti Politika společnosti Škoda Auto

Více

1l11. CASE STUDY Argo logistické centrum. 6 SKVĚLÝCH NABÍDEK SAS Čelní vozíky Toyota Tonero s velkorysou podporou

1l11. CASE STUDY Argo logistické centrum. 6 SKVĚLÝCH NABÍDEK SAS Čelní vozíky Toyota Tonero s velkorysou podporou MAGAZÍN O LOGISTICE, SKLADOVÁNÍ A MANIPULAČNÍ TECHNICE 1l11 ROČNÍK VI. l ÚNOR 2011 NOVÝ BT RADIOSHUTTLE Nejrychlejší na trhu REGÁLOVÉ PROFILY EAB OMEGA Typy regálů a jejich výhody CASE STUDY Argo logistické

Více

KATALOG PRODUKTŮ A SLUŽEB

KATALOG PRODUKTŮ A SLUŽEB KATALOG PRODUKTŮ A SLUŽEB PŮSOBNOST HOLDINGU RUSKá federace - Филиал НВТ A.C. Velká Británie - NWT International Ltd. Česká republika - NWT A.S. - EMEA s.r.o. - PARZLICH s.r.o. Slovensko - NWT Slovakia

Více

Úvodní studie podnikového IS

Úvodní studie podnikového IS Česká zemědělská univerzita v Praze Provozně ekonomická fakulta Obor Informatika Úvodní studie podnikového IS Systémová integrace Zdeněk Styblík Ahliddin Ibragimov Igor Efimov Pavel Ivon Leden 2015 Obsah

Více

Industry Fórum. Šetříme čas i energii. Mezinárodní strojírenský veletrh 2014. Atomový reaktor, kterému stačí půl gramu paliva

Industry Fórum. Šetříme čas i energii. Mezinárodní strojírenský veletrh 2014. Atomový reaktor, kterému stačí půl gramu paliva www.siemens.cz/iadt Industry Fórum magazín pro partnery a zákazníky sektoru Industry, divize IA&DT 2.2014 Mezinárodní strojírenský veletrh 2014 Šetříme čas i energii strana 4 Atomový reaktor, kterému stačí

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Bakalářská práce Analýza efektivnosti podnikových výrobních procesů An analysis of the efficiency of corporate production processes Šárka Kosobudová Cheb

Více

Strojírenský speciál MSV 2014. MSV 2014 BRNO 29.9. - 3.10.2014 Pavilon F, stánek 016

Strojírenský speciál MSV 2014. MSV 2014 BRNO 29.9. - 3.10.2014 Pavilon F, stánek 016 Strojírenský speciál MSV 2014 MSV 2014 BRNO 29.9. - 3.10.2014 Pavilon F, stánek 016 56. mezinárodní strojírenský veletrh 9. mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů MSV 2014 IMT 2014 MSV 2014

Více

Katalog řešení a služeb

Katalog řešení a služeb Katalog řešení a služeb Obsah 1. O S&T... 1 Profil společnosti... 2 Reference... 4 2. Datová centra... 5 Serverová virtualizace... 6 Virtualizace desktopů a aplikací... 8 Cloudová řešení... 10 Ukládání

Více

Hezké vyhlídky. Příspěvek hosta: Prof. Dr.-Ing. Karl-Heinz Niemann. T e c h n o l o g i c k ý m a g a z í n s p o l e č n o s t i H A R T I N G

Hezké vyhlídky. Příspěvek hosta: Prof. Dr.-Ing. Karl-Heinz Niemann. T e c h n o l o g i c k ý m a g a z í n s p o l e č n o s t i H A R T I N G 19 T e c h n o l o g i c k ý m a g a z í n s p o l e č n o s t i H A R T I N G Hezké vyhlídky Příspěvek hosta: Prof. Dr.-Ing. Karl-Heinz Niemann Výkonní pomocníci Andreas Huhmann, Lennart Koch Koncipováno

Více

TÜV SÜD Journal. Česká republika 4 2012

TÜV SÜD Journal. Česká republika 4 2012 TÜV SÜD Journal 1 TÜV SÜD Journal Česká republika 4 2012 Měření hluku motorových vozidel 5 Z historie do současnosti automobilového průmyslu 6 7 Měření doběhů strojů 10 11 Systém řízení bezpečnosti práce

Více

Automatizace, manipulace

Automatizace, manipulace 25. 2. 10. 3. 2014 21 Přípravy na 22. ročník mezinárodního veletrhu AMPER 2014 jsou v plném proudu. Každým dnem pořadatelé rozšiřují portfolio národních i mezinárodních vystavovatelů. Vzhledem k dosavadní

Více

The Blue Rose. NÁKLADŮstr. 4 ZNÁME CESTU KE SNÍŽENÍ. PROJEKTY ZA T I T DNY I 13 LET str. 28. E ENÍ MOBILNÍHO BANKOVNICTVÍ V KOMERâNÍ BANCE str.

The Blue Rose. NÁKLADŮstr. 4 ZNÁME CESTU KE SNÍŽENÍ. PROJEKTY ZA T I T DNY I 13 LET str. 28. E ENÍ MOBILNÍHO BANKOVNICTVÍ V KOMERâNÍ BANCE str. The Blue Rose IBM âr fiíjen 2005 ibm.com/cz/bluerose ZNÁME CESTU KE SNÍŽENÍ NÁKLADŮstr. 4 > řešení > software > hardware > consulting POTRAVINY MUSÍ MÍT SVÒJ RODOKMEN str. 12 E ENÍ MOBILNÍHO BANKOVNICTVÍ

Více

Pohonná technologie \ Automatizace pohonů \ Systémová integrace \ Servis a služby. Produkty a inovace

Pohonná technologie \ Automatizace pohonů \ Systémová integrace \ Servis a služby. Produkty a inovace Pohonná technologie \ Automatizace pohonů \ Systémová integrace \ Servis a služby Produkty a inovace Obsah 3 Produkty a inovace Převodové motory a frekvenční měniče Čelní převodovky / čelní převodové motory

Více

Elektrotechnika, elektronika

Elektrotechnika, elektronika Technický týdeník 05 23 téma čísla Elektrotechnika, elektronika Na veletrh Amper je přihlášeno 630 vystavovatelů Pouhé tři týdny zbývají do zahájení největší technické události, která se uskuteční na půdě

Více

26/2008. Jak nejlépe opravit panelové domy. ročník 11. Naše tipy:

26/2008. Jak nejlépe opravit panelové domy. ročník 11. Naše tipy: Jak nejlépe opravit panelové domy 26/2008 ročník 11 Naše tipy: Financování oprav, rekonstrukcí a modernizací bytových domů Produkty banky Wüstenrot Specifickou oblast úvěrové činnosti stavební spořitelny

Více

www.domat.cz DOMAT SYSTÉMOVÁ ŘEŠENÍ

www.domat.cz DOMAT SYSTÉMOVÁ ŘEŠENÍ www.domat.cz DOMAT SYSTÉMOVÁ ŘEŠENÍ OBSAH O společnosti 3 Topologie systému 4-5 Contport 6-7 Merbon SCADA 8-9 Řízení strojoven 10 Řízení vzduchotechnických jednotek 11 Regulace jednotlivých místností 12

Více

tec News23 Průlom v energetické účinnosti Trocha inteligence pomůže zvýšit energetickou účinnost Pomoc ze světa kybernetiky Technický bulletin HARTING

tec News23 Průlom v energetické účinnosti Trocha inteligence pomůže zvýšit energetickou účinnost Pomoc ze světa kybernetiky Technický bulletin HARTING tec News23 Technický bulletin HARTING Článek hosta: Prof. Michael B. Hardt Trocha inteligence pomůže zvýšit energetickou účinnost Andreas Huhmann, John Witt Monitorování energie přímo z infrastruktury

Více

AMPER 2014 technické a technologické. inovace v elektroprůmyslu a v elektromobilitě str. 17 34. Česko chystá přístav pro obří letouny

AMPER 2014 technické a technologické. inovace v elektroprůmyslu a v elektromobilitě str. 17 34. Česko chystá přístav pro obří letouny TECHNIKA VČERA, DNES A ZÍTRA WWW.TECHMAGAZIN.CZ BŘEZEN 2014 30 Kč 1,40 EUR Auta jsou stále chytřejší - možná až příliš První 3D tiskárna, která zpevňuje výrobky uhlíkem Česko chystá přístav pro obří letouny

Více

13 / Ilustrace využití jazyka R. 14 / Projekt GloNet. 16 / Mobilní aplikace

13 / Ilustrace využití jazyka R. 14 / Projekt GloNet. 16 / Mobilní aplikace 2013/2014 Komix Fórum Vážení čtenáři, přemýšlíte někdy o tom, pro koho má vaše práce smysl? My v KOMIXu ano. Je pro nás důležité vědět, že tady nejsme kvůli tomu, abychom dělali business, nýbrž proto,

Více

Good. Governance. Energy Efficiency

Good. Governance. Energy Efficiency Good Governance Energy Efficiency GovernEE: směřujeme k větší účinnosti veřejných budov Jako starosta města, které je hlavním partnerem projektu GovernEE, mám tu čest uzavřít tříletou úspěšnou spolupráci

Více