Antonín Slavíček - Kameničky

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Antonín Slavíček - Kameničky"

Transkript

1

2 Antonín Slavíček - Kameničky Východočeská galerie v Pardubicích, Zámek 3, Pardubice Otevřeno denně mimo pondělí hodin. Pořádá: Východočeská galerie v Pardubicích, kurátorka: Jana Orlíková. Vysočina a Železné hory se staly v letech hlavním tématem krajinářské tvorby Antonína Slavíčka ( ). Inspiraci našel především v Kameničkách, malé vesnici nedaleko Hlinska. Svými obrazy oslavil vysoké nebe s mraky, daleké výhledy a cesty tohoto kraje i stromy, vzdorující statečně nepřízni počasí. Výsledkem jeho kameničkovských pobytů jsou desítky maleb a studií, které jsou již léta považovány za klíčová díla českého krajinářství. Na současné výstavě se podařilo shromáždit na pět desítek jeho obrazů představujících osobní malířův hold kraji. Doplňují je práce Slavíčkových přátel - malířů, kteří za ním do Kameniček přijížděli, a soubor snímků pardubického fotografa Tomáše Kubelky, které přibližují současnou podobu kraje, v němž Antonín Slavíček tvořil. Krajinou (nejen) Bohuslava Martinů Julius Mařák, Lesní tůně, olej, překližka, 72x57 cm Městské muzeum Česká Třebová, výstavní budova Klácelova 11, Česká Třebová Otevřeno denně kromě pondělí hodin. Vernisáž: v hodin. Pořádá: Městské muzeum Česká Třebová, kurátorka: PhDr. Ludmila Marešová Kesselgruberová. BENEŠ BLAŽÍČEK BOŠTÍK BROMOVÁ DVOŘÁK ENGELMÜLER GRUS HANUŠ HAVRÁNEK HONSA HUDEČEK CHITTUSSI JANDOVÁ JANOUŠEK JOHN KALOČ KALVODA KAVÁN KOMÁREK KOPECKÝ KOSÁREK MALICH MAŘÁK NEJEDLÝ PANUŠKA PITTERMANN LONGEN PRUCHA SEDLÁČEK SIGMUND SÍLA SION ŠÍMA ŠPLÍCHAL VEJRYCH VOLESKÝ Vysočina, stejně jako mnohá zákoutí východních Čech, se stává od druhé poloviny 19. století natrvalo zdrojem inspirace pro celou řadu domácích umělců. Výstava výše uvedeného titulu nabídne na pět desítek převážně maleb z rukou výrazných uměleckých osobností, které mají svým životem nebo tvorbou vazby na Vysočinu a východní Čechy. Kolekce děl postavená zejména na výpůjčkách od specializovaných institucí (Východočeská galerie Pardubice, Galerie moderního umění Hradec Králové, Městská galerie Litomyšl aj.) a několika soukromých subjektů je výběrem, který mimo jiné slibuje neotřelý kontext obzvláště v případě prezentace děl dosud žijících autorů (Bromová, Hanuš, Kaloč, Malich).

3 Jeden ze čtyř Ateliér restaurování a konzervace nástěnné malby a sgrafita Piaristická kolej, Zámecké návrší Litomyšl Vernisáž: v hodin (Piaristická kolej). Pořádá: Fakulta restaurování Univerzity Pardubice, kurátor: Mgr. art. Jan Vojtěchovský. Fakulta restaurování Univerzity Pardubice pořádá již potřetí výstavu s názvem Jeden ze čtyř. Výstava prezentuje práce studentů fakulty vždy se zaměřením na jeden z jejích čtyř restaurátorských ateliérů. Po loňské odmlce spojené s 20 letým výročím výuky restaurování v Litomyšli, v rámci které byly pořádány výstavy a další akce k tomuto jubileu, se tentokrát představí Ateliér restaurování a konzervace nástěnné malby a sgrafita. Tento ateliér byl založen společně s restaurátorskou školou v Litomyšli již v roce 1993, v rámci letošní výstavy bude nicméně prezentovat své nedávné a zcela současné aktivity. Výstava bude přístupná veřejnosti v závislosti na představeních Smetanovy Litomyšle, o víkendech nebo na požádání přes sekretariát FR (Tel ) hodin hodin hodin hodin hodin hodin hodin hodin hodin hodin hodin hodin hodin hodin hodin hodin hodin

4 Litomyšl včera a předevčírem Výstava historických fotografií Litomyšle mezi světovými válkami ze sbírek Fakulty restaurování Červená věž, areál Fakulty restaurování, Jiráskova 3, Litomyšl Otevřeno denně hodin, o víkendu hodin. Vernisáž: v hodin. Pořádá: Fakulta restaurování Univerzity Pardubice, kurátor: Mgr. Jiří Kaše. Historické diapozitivy, získané do sbírek před polovinou devadesátých let, zachycují různá místa staré Litomyšle a neobyčejně zajímavé žánrové momentky ze společenského života města. Výstava bude spojena s anketou, určenou pamětníkům pomůžete nám odhalit osoby a místa, zachycená na fotografiích a další okolnosti vzniku jednotlivých snímků? Anna Macková - Jiný pohled Čemeřice , černobílý dřevoryt 20,5 x 28 cm Portmoneum Muzeum Josefa Váchala, Terézy Novákové 75, Litomyšl Otevřeno denně mimo pondělí 9-12, hodin. Pořádá: Portmoneum Museum Josefa Váchala v Litomyšli ve spolupráci s Regionálním muzeem a galerií v Jičíně, kurátor: Mgr. Jiří Kaše. Výstava ke 45. výročí úmrtí grafičky Anny Mackové, družky Josefa Váchala. Výběr ze sbírek Regionálního muzea a galerie v Jičíně. Výstava grafičky Anny Mackové představuje průřez její životní tvorbou. Nalezneme v něm inspiraci krajinou, přírodou. V jejích grafikách se snoubí jednoduchost a zároveň cit pro detail. Anna Macková byla družkou Josefa Váchala, který před devadesáti lety dokončil zakázku pro svého přítele Josefa Portmana v jeho domě v Litomyšli, ve kterém bylo vybudováno Museum Josefa Váchala a kde jeho dílo můžete obdivovat dodnes.

5 Bohdan Kopecký Slovem Atelier Duke Bohemia, Nádražní 1153, Litomyšl Otevřeno denně 9-16 hodin, o víkendu hodin. Vernisáž: v hodin. Pořádá: Atelier Duke Bohemia, kurátor: Jiří Dudycha. Obrazy Bohdana Kopeckého mají unikátní také zadní stranu. Lidské teplo, povídání o životě i filosofii, obsahují malířovou rukou psané texty ze zadní strany každého z obrazů. Tuto jedinečnou kolekci textů sesbíral sochař Jiří Dudycha z mnoha soukromých sbírek. Jiří Dudycha - Kapka rosy Atelier Duke Bohemia, Nádražní 1153, Litomyšl Otevřeno denně 9-16 hodin, o víkendu hodin. Vernisáž: v hodin. Pořádá: Atelier Duke Bohemia, kurátorka: Marie Dudychová. Jiří Dudycha, Kapka Rosy, 2014 Příroda živá i neživá, ale také stálá a pomíjivá. Právě pomíjivost okamžiku v přírodě, šepotání kapek rosy zachytil sochař Jiří Dudycha na svých reliéfech. Stejně jako kapky jantaru nám zaznamenávají okamžik z pravěké přírody, sochař zachytil krůpěje rosy na svých keramických reliéfech.

6 Střet světů Galerie Kroupa, Smetanovo nám. 60, Litomyšl Otevřeno denně hodin. Vernisáž: v hodin. Pořádá: Galerie Kroupa, kurátor: Miroslav Kroupa. František Matoušek, Tanečnice, 1932, olej na plátně, 58 x 43 cm Výstava se uskuteční u příležitosti 10. výročí zahájení obchodní činnosti galerie v České republice. Nosnými tématy expozice budou díla různých malířských epoch a stylů, (realismus, expresionismus, nová věcnost, abstrakce) zdánlivě rozdílných světů české i evropské provenience, které však spojuje neustálý vývoj výtvarného umění v posledních 150 letech. Ladislav Kukla - Uvnitř krajin NIPPON / JAPONSKO, 2011, kruh o průměru 150 cm Zámecký pivovar Litomyšl, I. patro Otevřeno denně hodin a vždy hodinu před začátkem večerního programu Smetanovy Litomyšle. Pořádá: svazek obcí Česká inspirace. Svazek obcí Česká inspirace již mnoho let organizuje putovní výstavy, které během jednoho roku navštíví všech osm členských měst. Cílem je inspirovat - což může znamenat mnohé - třeba i vybočovat, vzbuzovat otázky, být čímkoli zajímavý nebo třeba i příkladem pro ostatní. Těžištěm díla Ladislava Kukly je malířská esence z různých krajin světa, kde se realita pojí s imaginací, podoby bdělých snů propojují konkrétní vizuální zážitek se vzpomínkami. Rozlehlé severoamerické pláně, divočina Laponska, kultura Japonska, Nový Zéland i milovaná Vysočina. Ve svých objektech také reaguje na silné emoční impulzy (Pocta Janu Palachovi, Lidice 42, 17. listopad, Řeznická balada z padesátejch). V jeho díle ale má své místo i humorná nadsázka (Čeští ufouni, Nejvyšší pupík) a poezie (Ostrovy pokladů, korálkoví Svatojánci, Chronos Melancholia,...Blues Bessie Smith). Uskutečnil více než 70 výstav doma i v zahraničí, v kanadském Quebecu, na Bienale Internationale získal 1. cenu za malbu.

7 Litomyšl - město vizuálního umění a kvalitní architektury Milovníkům výtvarného umění a architektury může Litomyšl nabídnout řadu dalších zážitků: Jiří David DNA vodopád Průčelí Galerie Miroslava Kubíka, Smetanovo náměstí 71 Po Červeném srdci nad Pražským hradem a Trnové koruně nad Rudolfinem v pořadí třetí neonová plastika Jiřího Davida je umístěná na průčelí Galerie Miroslava Kubíka. Vychází z DNA spirály, která je nositelkou genetické paměti a dispozic. Stejně tak je možno vnímat i umění. Magdalena Jetelová Židle Klášterní zahrady, Litomyšl Obří židle Magdaleny Jetelové, známý symbol komunistické všemocnosti, proslavená též plavbou po Vltavě při povodních v roce Jasan Zoubek Šik Klášterní zahrady, Litomyšl Práce otce a syna Zoubkových se sešly v blízkosti a tvoří tak zajímavou možnost konfrontace. Federico Diaz Dvojhvězda Havlíčkova ulice, Litomyšl Moderní plastika z kevlarových vláken na místě, kde stával rodný dům světového astronoma Zdeňka Kopala. Václav Cigler, Karel Malich Výzdoba kostela Církve bratrské Nový kostel Církve bratrské, Moravská ulice, Litomyšl Nový kostel Církve bratrské architekta Zdeňka Fránka zdobí vnější kříž z lepeného skla od Václava Ciglera, vniřní výzdobu vytvořil Karel Malich. Lázeňské lavičky Na kolonádě lázní ducha, vedoucí ulicemi Mariánskou, Váchalovou, B. Němcové, Šmilovského, Toulovcovým a Šantovým náměstím jsou rozmístěny lavičky umělecky ztvárněné během výtvarného symposia v dubnu Zúčastnili se jej Vladimír Gebauer, Pavla Aubrechtová, Jitka Štenclová, Eduard Halberštát, Aleš Lamr, Jiří Kačer, Jan Steklík, Vendula Látalová, Jiří Látal, Aleš Ogoun a Aleš Hvízdal, další lavičky vytvořili studenti Fakulty restaurování Univerzity Pardubice během zahájení lázeňské sezóny. Projekt je otevřený a další autorské lavičky každý rok přibývají. Olbram Zoubek Sochy a reliéfy Zámecké sklepení, Státní zámek Litomyšl Stálá expozice soch ze všech tvůrčích období Olbrama Zoubka v mystickém prostředí sklepů zámku Litomyšl, doplněná autorským komentářem v audioprůvodcích.

8 X. ročník výtvarného festivalu se koná pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a náměstkyně hejtmana Jany Pernicové, za finanční podpory Pardubického kraje a města Litomyšl. Na projektu Smetanovy výtvarné Litomyšle se v roce 2014 podílí: Ateliér DUKE Bohemia Bohemian Heritage Fund Fakulta restaurování Univerzity Pardubice Galerie Kroupa Galerie Miroslava Kubíka Galerie Zlatá Husa Městská galerie Litomyšl Městské muzeum Česká Třebová Portmoneum - museum Josefa Váchala Regionální muzeum v Litomyšli Sdružení měst Česká inspirace Smetanova Litomyšl, o. p. s. Východočeská galerie v Pardubicích White Gallery Vedoucí projektu Mgr. Petra Jiráňová vytvarna.smetanovalitomy.cz

9 Vážení návštěvníci, Smetanova výtvarná Litomyšl slaví letos své desáté výročí. BOHEMIAN HERITAGE FUND jako spolupořadatel tohoto festivalu s potěšením a velkým očekáváním sleduje jeho růst a vývoj. Velice nás těší, že se můžeme podílet také na jeho směřování. Za deset let existence se této přehlídce výtvarného umění podařilo vybudovat si pozici samostatného pilíře litomyšlského festivalu. Její úspěch spočívá v kvalitě a prestiži vystavovaných uměleckých děl a jejich autorů a také v geniu loci města Litomyšle, města vizuálního umění a kvalitní architektury. Po dobu konání festivalu je možné v Litomyšli téměř na každém kroku vnímat, jak mnohovrstevnaté umění může být a jak spletité jsou cesty jeho tvorby. Jsem velmi rád, že letos se díky ukončení revitalizace zámeckého návrší tento dojem ještě umocní v nových výstavních a koncertních prostorách. Letošní ročník vám nabízí výjimečný zážitek setkání se špičkou českého umění 20. století. Výstava Paříž, Paříž! představí unikátní díla umělců české meziválečné avantgardy spjatých s francouzskou metropolí a připomene mimořádné přátelství a hluboký vztah umělecké Paříže s uměleckou Prahou své doby. Přeji všem návštěvníkům letošního jubilejního ročníku Smetanovy výtvarné Litomyšle, aby v její přehlídce našli dílo svého srdce, které je bude inspirovat a těšit nejen v průběhu festivalu. JUDr. Pavel Smutný president Bohemian Heritage Fund

10 Paříž, Paříž! František Kupka, Sladkost žití, olej na plátně Zámecký pivovar Litomyšl, přízemí Otevřeno denně hodin a vždy hodinu před začátkem večerního programu Smetanovy Litomyšle. Vernisáž: v hodin. Pořádá: Smetanova Litomyšl o. p. s., a Bohemian Heritage Fund ve spolupráci s Galerií Zlatá Husa, kurátor: David Železný. Výstava se koná pod záštitou J. E. pana Jean-Pierra Asvazadouriana, velvyslance Francouzské republiky v České republice. Výstava ze sbírky pražské Galerie Zlatá Husa představí unikátní díla umělců české meziválečné avantgardy spjatých s Paříží a připomene mimořádné přátelství a hluboký vztah umělecké Paříže s uměleckou Prahou své doby. Velmi vzácně vystavované obrazy Františka Kupky, Jindřicha Štýrského, Toyen, Josefa Šímy, Jana Zrzavého, Zdeňka Sklenáře, Karla Černého, Františka Foltýna, Georga Karse, Josefa Multruse, Bedřicha Feigla či Františka Matouška zaplní prostory bývalého zámeckého piovovaru, rekonstruované podle architekta Josefa Pleskota.

11 Josef Matička - Dar Litomyšli Městská obrazárna, II. patro Státního zámku Litomyšl Otevřeno denně mimo pondělí 10-12, hodin. Vernisáž: v hodin. Pořádá: Městská galerie Litomyšl, kurátor: Michal Šimek. Výstava se koná pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a starosty města Litomyšle Michala Kortyše. Komentované prohlídky s kurátorem výstavy: (16. 00), (14. 00), (14. 00) Josef Matička, Máj 1945 (Litomyšl), 1964, olej plátno, 61 x 75, 5 cm, soukromá sbírka; foto: Martin Polák Reprezentativní výstava představuje Josefa Matičku nejen jako malíře, ale i jako vytříbeného sběratele a velkorysého mecenáše. Vedle více než pěti desítek jeho prací jsou představena i špičková díla Emila Filly, Jana Zrzavého či Josefa Čapka, která Matička odkázal své milované Litomyšli. Josef Matička ( ) se narodil v Praze, jeho malířské počátky jsou poznamenány především expresionismem a kubismem. Jeho osobitý výtvarný projev se začal vyhraňovat na počátku 40. let, kdy se s manželkou přestěhovali z Prahy do její rodné Litomyšle z obav před nacistickou zlovůlí. Od první návštěvy v roce 1921 okouzlila Litomyšl Matičku nejen krásou svých historických staveb, ale i charakterem místních lidí. Josef Matička začal ztvárňovat Litomyšl a její okolí ve svých obrazech, soustřeďoval se na vyjádření svých citů k tomuto kraji. Litomyšl a její okolí se tak vedle Prahy stala jeho celoživotní inspirací. Na konci života odkázal Matička podstatnou část své tvorby a své soukromé sbírky, čítající špičková díla českého kubismu a malířů Osmy, městu Litomyšl. Nejen jeho dar Litomyšli, ale i díla například ze sbírek Národní galerie, Galerie hlavního města Prahy či mnoha soukromých sběratelů, můžete zhlédnout v Městské obrazárně v 2. patře litomyšlského zámku. Výstava je doplněna o publikaci o životě a díle Josefa Matičky.

12 Josef Váchal - Mystik neukázněný Josef Váchal, Ráj, 1912, barevný dřevoryt, detail, Městská galerie Litomyšl Městská galerie Litomyšl dům U Rytířů, Smetanovo nám. 110 Otevřeno denně mimo pondělí 10-12, hodin. Vernisáž: v hodin. Pořádá: Městská galerie Litomyšl, kurátor: Roman Vosička. Výstava se koná pod záštitou starosty města Litomyšle Michala Kortyše. Výstava konaná u příležitosti 130. výročí narození Josefa Váchala nám připomene část díla této umělecky divotvorné osobnosti vytvořeného předtím, než neodmyslitelně zakořenilo v Litomyšli v domě Josefa Portmana. Expozice tohoto zbloudilce z dávných časů do dnešních dob se soustředí na několik metafyzických témat, ve kterých Josef Váchal na počátku století rozprostřel svůj mnohovrstevnatý naturel. Potkáme se tu s geniálním rytcem, básníkem vidícím pohádkově, svatě i ďábelsky, mystikem humorným i neproniknutelným.

13 Stanislav Kolíbal - Čtyři FÁZE Stanislav Kolíbal, Černobílé nápovědi I., 80 x 58 cm, dřevo, železo, kresba, Galerie Miroslava Kubíka, Smetanovo náměstí 71, Litomyšl Otevřeno denně hodin. Vernisáž: v hodin v hodin křest katalogu vydaného k příležitosti výstavy a autorem komentovaná prohlídka výstavy. Pořádá: Galerie Miroslava Kubíka, kurátor: Martin Dostál.. Galerie Miroslava Kubíka na letošní ročník Smetanovy výtvarné Litomyšle přichází s mimořádně prestižním projektem výstavy klasika českého moderního umění Stanislava Kolíbala. Ambicí výstavy je představit tohoto umělce v komplexu celé jeho dosavadní práce, jde tedy o výstavu svého druhu retrospektivní, vystavena ale budou i zcela nová doposud nevystavená díla. V rámci výstavy se také bude promítat dokumentární film o Stanislavu Kolíbalovi, uskuteční se autorem komentované prohlídky výstavy, k příležitosti výstavy bude vydán katalog a serigrafie.

14 Petr Kvíčala - Zig Zag Petr Kvíčala, Detail Zig Zag reliefu, 18, 5 x 18, 5 cm, papír, White gallery, Osík u Litomyšle Otevřeno denně hodin. Vernisáž: ve hodin. Pořádá: White gallery, kurátor: Ondřej Chrobák. Trojice ornamentů vytvořené na základě paralelních cikcak linií se v tvorbě Petra Kvíčaly objevují od roku Výstava koncipovaná speciálně pro White gallery předvede nejnovější práce využívající principy cikcak linie, včetně pokusů o jejich prostorovou anamorfózu. Nejmladší z trojice ornamentů, objevený umělcem v roce 2011, převede Petr Kvíčala do okolí galerie. Specifický charakter ornamentů aktivizuje diváky, neboť se opticky proměňují v závislosti na úhlu pohledu. Partner White Gallery 2014

15 Fenomén Boštík Václav Boštík a jeho rodinní výtvarní souputníci z Ležákova mlýna v Horním Újezdu Václav Boštík, Mlýn, kolem 1935, olej, plátno, 56, 5 x 66, 5 cm Regionální muzeum v Litomyšli, Jiráskova 9 Otevřeno denně mimo pondělí 10-12, hodin. Pořádá Regionální muzeum v Litomyšli, kurátor: PhDr. Martin Boštík. Výstava představí více než 40 obrazů příslušníků dvou generací malířů pocházejících z tzv. Ležákova mlýna v Horním Újezdu Václava Boštíka st. ( ), jeho bratra Františka ( ) a synů Václava ( ) a Jana ( ). Spolu s nimi bude prezentováno také několik děl současného majitele mlýna Jana Boštíka ml. (*1947). Jejím záměrem je ukázat uměleckou hodnotu tvorby rodinných souputníků jednoho z našich největších malířů 20. st. a zároveň poukázat na společné rysy raných prací Václava Boštíka s díly jeho příbuzných. Tři z výše uvedených přitom spolu již v Litomyšli svá díla prezentovali Václav Boštík st. se synem Václavem na II. litomyšlském výtvarném salonu v roce 1945 a bratři Jan a Václav na Výtvarné Litomyšli v roce Tímto projektem chtějí jeho tvůrci rodinný kruh Boštíkových uzavřít a přidat k nim alespoň několik dochovaných děl jejich bratra a strýce Františka, který k nim neopomenutelně patří. K zajímavostem výstavy, k níž vyjde doprovodná publikace, patří prezentace řady dosud zcela neznámých či veřejně nevystavených děl Václava Boštíka s tematikou rodného kraje. Akci finančně podpořili firmy S:LUKAS s. r. o. a TAURUS TRANS spol. s r. o., obec Horní Újezd u Litomyšle a její starosta Radek Boštík.

16 Srdce pro Václava Havla Srdce, které vzniklo ze svíček přinášených na pietní místa v mnoha městech a místech České republiky, je dílem Lukáše Gavlovského a Romana Švejdy Zámecké sklepení, Státní zámek Litomyšl Otevřeno denně mimo pondělí hodin (červen), hodin (červenec, srpen). Pořádá: Smetanova Litomyšl, o. p. s., ve spolupráci s autory. V materiálu, který se mohl stát odpadem, je mnoho světů. Tato hmota vstřebala myšlenky, pro které byly svíčky zapáleny. Jsou v něm nainvestovány představy lidí o slušné společnosti, je do něj zamodlena naděje, že je možné jednat podle svědomí a netratit na tom. Mnoho lidí se stalo spolutvůrci tohoto díla tím, že se podíleli na procesu jeho vzniku od úklidu svíček přes zpracování vosku až po instalaci. Vzniklo otevřené srdce, do kterého může vstoupit každý. Je zranitelné jako všechna srdce, a to přesto, že měří na výšku dva metry a váží 2300 kg.

Obsah BOHEMIAN HERITAGE FUND VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 2

Obsah BOHEMIAN HERITAGE FUND VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 2 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 Obsah Slovo presidenta...4 BOHEMIAN HERITAGE FUND...5 Projekty v roce 2014...7 Cena Arnošta Lustiga za rok 2013...7 Světová premiéra představení 1914...7 Granátová hvězda BHF pro Soňu

Více

Galerie a pamětní síně

Galerie a pamětní síně Galerie a pamětní síně Galerie a pamětní síně 1 Havlíčkův Brod Galerie výtvarného umění Bohatství kraje Vysočina spočívá nejen v jeho přírodě a malebné krajině, ale také v rozsáhlých historických a uměleckých

Více

KALENDÁŘ AKCÍ NA ROK 2016

KALENDÁŘ AKCÍ NA ROK 2016 KALENDÁŘ AKCÍ NA ROK 2016 UŽIJTE SI KAŽDÝ DEN ROKU 2016! LEDEN 14. 1. Husův sbor O SKAUTINGU A JIZERSKÝCH HORÁCH vyprávění Jiřího Veselého doprovázené promítáním 16. 1. Restaurace a minipivovar Veselka

Více

Vážení hosté benefičního večera, KATALOG DRAŽENÝCH UMĚLECKÝCH DĚL. Mgr. Jiří Pitaš

Vážení hosté benefičního večera, KATALOG DRAŽENÝCH UMĚLECKÝCH DĚL. Mgr. Jiří Pitaš Vážení hosté benefičního večera, jsem rád, že se po roce potkáváme v čase adventu na XI. ročníku benefiční akce pro SKP-CENTRUM, o.p.s. Dovolte mi, přivítat Vás zde v Rytířském sále pardubického zámku,

Více

Vážení hosté benefičního večera, KATALOG DRAŽENÝCH UMĚLECKÝCH DĚL. Mgr. Jiří Pitaš

Vážení hosté benefičního večera, KATALOG DRAŽENÝCH UMĚLECKÝCH DĚL. Mgr. Jiří Pitaš Vážení hosté benefičního večera, každoročně se v čase adventním setkáváme na benefičních akcích pro SKP-CENTRUM, o.p.s., v letošním roce se jedná již o jubilejní X. ročník. Vítám Vás na charitativní dražbě

Více

Význam oslav pro Broumovsko pro Broumovsko znamená toto výročí okamžik objevení místa za kopcem prvními obyvateli připomínáme si hodnoty, které zde

Význam oslav pro Broumovsko pro Broumovsko znamená toto výročí okamžik objevení místa za kopcem prvními obyvateli připomínáme si hodnoty, které zde 800. výročí příchodu řádu na Broumovsko je příležitostí ukázat, jak důležitá je minulost pro současnost. Vstup benediktinů do regionu významně ovlivnil jeho rozvoj ve sféře vzdělání, kultury, správní i

Více

každý první čtvrtek v měsíci vstup do vybraných muzeí a galerií zdarma

každý první čtvrtek v měsíci vstup do vybraných muzeí a galerií zdarma každý první čtvrtek v měsíci vstup do vybraných muzeí a galerií zdarma stojí za to vidět! Litomyšl se vždy mohla pyšnit díly těch nejlepších soudobých stavitelů a umělců. Můžeme zde na malém území obdivovat

Více

ZPRAVODAJ 9/2015. Vážení přátelé slánského muzea,

ZPRAVODAJ 9/2015. Vážení přátelé slánského muzea, ZPRAVODAJ 9/2015 Vážení přátelé slánského muzea, letní prázdniny jsou za námi, podzim se pomalu blíží a s ním i zahájení nové sezóny KPH, pokračování přednáškového cyklu v malé galerii muzea, ale i ukončení

Více

Moderní historické město. Litomyšl

Moderní historické město. Litomyšl CZ Moderní historické město Litomyšl Litomyšl O Litomyšli mluví poprvé Kosmova kronika česká. V zápisu z roku 98 se o ní zmiňuje jako o pomezním hradišti slavníkovského území. Zde, na Trstenické stezce,

Více

GIOVANNI GIULIANI (1664 1744)

GIOVANNI GIULIANI (1664 1744) 13. březen 2. říjen 2005 GIOVANNI GIULIANI (1664 1744) Baroko ožívá v Liechtensteinském muzeu II LIECHTENSTEIN MUSEUM Die Fürstlichen Sammlungen www.liechtensteinmuseum.at 13. březen 2. říjen 2005 GIOVANNI

Více

Zřizovatel MK ČR do 30. června 2001 Krajský úřad Ústeckého kraje od 1. července 2001

Zřizovatel MK ČR do 30. června 2001 Krajský úřad Ústeckého kraje od 1. července 2001 Výroční zpráva Galerie moderního umění v Roudnici n.l. za rok 2001 Galerie moderního umění v Roudnici n.l. Očkova 5, Roudnice n.l., tel. a fax 0411 837301 Zřizovatel MK ČR do 30. června 2001 Krajský úřad

Více

OBLASTNÍ GALERIE VYSOČINY V JIHLAVĚ VÝROČNÍ ZPRÁVA 2001

OBLASTNÍ GALERIE VYSOČINY V JIHLAVĚ VÝROČNÍ ZPRÁVA 2001 OBLASTNÍ GALERIE VYSOČINY V JIHLAVĚ VÝROČNÍ ZPRÁVA 2001 Z Á K L A D N Í I N F O R M A C E O B L A S T N Í G A L E R I E V Y S O Č I N Y V J I H L A V Ě Adresa: Komenského 10, 586 01 Jihlava Tel 066/730

Více

Otto Gutfreund. málo známý a nezvěstný. Deset nově objevených autorských sáder v eantiku a nová edice bronzů.

Otto Gutfreund. málo známý a nezvěstný. Deset nově objevených autorských sáder v eantiku a nová edice bronzů. Otto Gutfreund málo známý a nezvěstný Deset nově objevených autorských sáder v eantiku a nová edice bronzů. Na bechyňské keramické i na Uměleckoprůmyslové škole v Praze studuje bez jakýchkoli úspěchů,

Více

Olomoucká obrazárna IV

Olomoucká obrazárna IV Olomoucká obrazárna IV Evropské malířství 19. století z olomouckých sbírek 25. 2. 25. 9. 2016 Arcidiecézní muzeum Olomouc Galerie KONCEPCE VÝSTAVY Marie Mžyková, Martina Potůčková KURÁTORKA VÝSTAVY Martina

Více

GALERIE BENEDIKTA REJTA V LOUNECH příspěvková organizace Ústeckého kraje

GALERIE BENEDIKTA REJTA V LOUNECH příspěvková organizace Ústeckého kraje GALERIE BENEDIKTA REJTA V LOUNECH příspěvková organizace Ústeckého kraje 2006 GALERIE BENEDIKTA REJTA V LOUNECH muzeum moderního umění příspěvková organizace zřizuje: Ústecký kraj Pivovarská 29 34, 440

Více

http://www.slavnosti.slansko.cz/ http://www.cz-museums.cz/web/festival_muzejnich_noci/titulni

http://www.slavnosti.slansko.cz/ http://www.cz-museums.cz/web/festival_muzejnich_noci/titulni Zpravodaj č. 5/ 2013 Vážení přátelé slánského muzea, máj bude pro návštěvníky muzea jedním z nejbohatších měsíců. Zahájíme hned tři výstavy, připojíme se k městským slavnostem a pozveme Vás také do Třebíze.

Více

Výstavy v barokním areálu Skalka od roku 1993

Výstavy v barokním areálu Skalka od roku 1993 Výstavy v barokním areálu Skalka od roku 1993 Kostelík sv. Maří Magdalény 1993 Jan Šimek: PLASTIKY, Petr Baran: FOTOGRAFIE (červenec-srpen 1993) 1994 Václav Vaculovič: OBRAZY (červenec-srpen 1994) 1995

Více

Zlín bude hostit celonárodní zahájení jubilejního X. ročníku Festivalu muzejních nocí 2014

Zlín bude hostit celonárodní zahájení jubilejního X. ročníku Festivalu muzejních nocí 2014 TISKOVÁ ZPRÁVA 28. dubna 2014 Zlín bude hostit celonárodní zahájení jubilejního X. ročníku Festivalu muzejních nocí 2014 Fenomén muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích již řadu let ke stálým

Více

V pátek 3. května 2013 se uskutečnil koncert pro klienty, jejich rodinné příslušníky, přátele a známé, který si v rámci projektu "Kdo jiný?

V pátek 3. května 2013 se uskutečnil koncert pro klienty, jejich rodinné příslušníky, přátele a známé, který si v rámci projektu Kdo jiný? V pátek 3. května 2013 se uskutečnil koncert pro klienty, jejich rodinné příslušníky, přátele a známé, který si v rámci projektu "Kdo jiný?" připravili žáci 6. třídy ZŠ Deblín. Průvodní slovo pronesl Mons.

Více

KLÁŠTER BROUMOV NÁRODNÍ KULTURNÍ PAMÁTKA

KLÁŠTER BROUMOV NÁRODNÍ KULTURNÍ PAMÁTKA KLÁŠTER BROUMOV NÁRODNÍ KULTURNÍ PAMÁTKA BROUMOVSKÝ KLÁŠTER JE MÍSTEM, KDE SE DOSLOVA MŮŽETE DOTKNOUT HISTORIE, ALE I MÍSTEM, KDE SE SETKÁVAJÍ LIDÉ MNOHA NÁRODNOSTÍ A KTERÉ ŽIJE BOHATÝM SPOLEČENSKÝM A

Více

1. Hrad a zámek Český Krumlov 2. Hradní muzeum Český Krumlov

1. Hrad a zámek Český Krumlov 2. Hradní muzeum Český Krumlov Českokrumlovsko Český Krumlov vám pro poznávací a tematicky zaměřené výlety nabízí nepřeberné množství cílů. Největším lákadlem města je jeho bohatá historie a s ní spojené architektonické památky zdejší

Více

Publikačníčinnost muzeí zřizovaných Krajem Vysočina

Publikačníčinnost muzeí zřizovaných Krajem Vysočina Publikačníčinnost muzeí zřizovaných Krajem Vysočina Božena Kabelíková Muzeum Vysočiny Třebíč 1 Kraj Vysočina Název Kraje Vysočina souvisí se skutečností, že se tento správní celek rozkládá na podstatnéčásti

Více

VYSVĚTLIVKY. Výtvarné a řemeslné dílny Výstavy a expozice. Havlíčkův Brod. Žďár nad Sázavou. Pelhřimov. Jihlava OKRES JIHLAVA.

VYSVĚTLIVKY. Výtvarné a řemeslné dílny Výstavy a expozice. Havlíčkův Brod. Žďár nad Sázavou. Pelhřimov. Jihlava OKRES JIHLAVA. 56 58 60 64 73 77 78 80 81 82 84 85 VYSVĚTLIVKY Výtvarné a řemeslné dílny Výstavy a expozice Havlíčkův Brod Pelhřimov Jihlava Žďár nad Sázavou OKRES JIHLAVA Třebíč 20 53. Bartoň David - Ateliér v bývalé

Více

TISKOVÁ ZPRÁVA Památky na Plzeňsku ohlašují pestrou sezónu 2016

TISKOVÁ ZPRÁVA Památky na Plzeňsku ohlašují pestrou sezónu 2016 TISKOVÁ ZPRÁVA Památky na Plzeňsku ohlašují pestrou sezónu 2016 České Budějovice, 17. března 2016 Památky, které v Plzeňském kraji spravuje Národní památkový ústav, plánují otevřít poprvé své brány již

Více

SPOLUPRÁCE NPÚ-ÚOP V PARDUBICÍCH S OBCEMI V PÉČI O KULTURNÍ PAMÁTKY

SPOLUPRÁCE NPÚ-ÚOP V PARDUBICÍCH S OBCEMI V PÉČI O KULTURNÍ PAMÁTKY SPOLUPRÁCE NPÚ-ÚOP V PARDUBICÍCH S OBCEMI V PÉČI O KULTURNÍ PAMÁTKY Spolupráce se správami památkových objektů Spolupráce v oblasti památkové péče Proměna NPÚ od 1.1.2013 Spolupráce se správami památkových

Více

3.5 Kultura. 3.5.1 Praha kulturní metropole

3.5 Kultura. 3.5.1 Praha kulturní metropole 3.5 Kultura Praha je již od středověku významnou křižovatkou obchodních a diplomatických cest, důležitým strategickým bodem, místem setkávání lidí z blízkých i vzdálených zemí a v neposlední řadě i průsečíkem

Více

Sezóna 2010 v Českém muzeu stříbra

Sezóna 2010 v Českém muzeu stříbra České muzeum stříbra v Kutné Hoře Příspěvková organizace Středočeského kraje Barborská 28, 284 01 Kutná Hora, tel: 327 512 159, fax: 327 513 813 info@cms-kh.cz, objednavky@cms-kh.cz, http://www.cms-kh.cz

Více

PROGRAM. zahájení 3. litomyšlské lázeňské sezóny

PROGRAM. zahájení 3. litomyšlské lázeňské sezóny PROGRAM zahájení 3. litomyšlské lázeňské sezóny LITOMYŠL 23. 27. DUBNA 2014 STŘEDA 23. DUBNA 19.00 / literární kavárna Na sklípku Knižní čtvrtek ve středu na téma Litomyšl lázně slova ČTVRTEK 24. DUBNA

Více

SBÍRKA ŠETLÍKOVA KOLEKCE

SBÍRKA ŠETLÍKOVA KOLEKCE SBÍRKA ŠETLÍKOVA KOLEKCE Doc. PhDr. Jiří Šetlík, CSc. (nar. 1929) je uznávaným českým historikem umění. V šedesátých. letech byl vedoucím sbírky moderního umění Národní galerie v Praze a v závěru 60. let

Více

Program Slováckého muzea v Uherském Hradišti: červenec srpen 2013

Program Slováckého muzea v Uherském Hradišti: červenec srpen 2013 Program Slováckého muzea v Uherském Hradišti: červenec srpen 2013 Hlavní budova muzea ve Smetanových sadech Stálá expozice Nositelé ceny Vladimíra Boučka v Uherském Hradišti Expozice tvůrců Uherskohradišťska,

Více

Jméno Obor studia a ročník: Termín Instituce, místo pobytu na stáži Cíle stáže Popis pracoviště či hostitelské instituce

Jméno Obor studia a ročník: Termín Instituce, místo pobytu na stáži Cíle stáže Popis pracoviště či hostitelské instituce Jméno: Jana Dubová Obor studia a ročník: Restaurování a konzervace uměleckých děl na papíru a souvisejících materiálech, 2. Ročník Termín: 21. července 2014 15. srpna 2014 Instituce, místo pobytu na stáži:

Více

LEDEN ÚNOR 23. 28. 24. 27. VALAŠSKÝ BÁL 19.00 h Společenský dům Tradiční bál, jehož pořadatelem je soubor Radhošť. www.radhost.cz

LEDEN ÚNOR 23. 28. 24. 27. VALAŠSKÝ BÁL 19.00 h Společenský dům Tradiční bál, jehož pořadatelem je soubor Radhošť. www.radhost.cz LEDEN 23. VALAŠSKÝ BÁL 19.00 h Společenský dům Tradiční bál, jehož pořadatelem je soubor Radhošť. www.radhost.cz 28. TOULKY ČESKOU MINULOSTÍ 17.30 h Městská knihovna Beseda s tvůrci legendárního pořadu

Více

ČESKOMORAVSKÉ POMEZÍ. Na kole

ČESKOMORAVSKÉ POMEZÍ. Na kole ČESKOMORAVSKÉ POMEZÍ Na kole 2 Zámek Litomyšl UNESCO Obsah Východní Čechy... 4 Českomoravské pomezí... 6 Za tajemstvím hradu Svojanova... 8 Na rozhledny Toulovcových maštalí...10 Údolím řeky Svitavy...12

Více

ČERVEN 2015. Výstavy. Tanec Praha

ČERVEN 2015. Výstavy. Tanec Praha ČERVEN 2015 Výstavy Tanec Praha VÝSTAVY Černý koně / Nejmladší česká malba 10. 6. 27. 9. 2015 Adam Gallery se rozhodla svojí další výstavou představit nejsoučasnější a nejmladší zástupce malířských tendencí

Více

Bc. Šárka Šedivá. Narozena 24. 9. 1989, v Novém Městě na Moravě Trvalé bydliště, Ždírec 27, Polná Rodné jméno: Šárka Lorencová

Bc. Šárka Šedivá. Narozena 24. 9. 1989, v Novém Městě na Moravě Trvalé bydliště, Ždírec 27, Polná Rodné jméno: Šárka Lorencová Bc. Šárka Šedivá Narozena 24. 9. 1989, v Novém Městě na Moravě Trvalé bydliště, Ždírec 27, Polná Rodné jméno: Šárka Lorencová E-mail: sari.sediva@gmail.com Tel.: +420 734 376 316 Zabývá se zprostředkováním

Více

Rejstřík článků Věstník AMG ročník 2008

Rejstřík článků Věstník AMG ročník 2008 1 Z činnosti orgánů AMG Zápis se zasedání senátu AMG 11. prosince 2007 v Národním muzeu 1/2008, s. 4 Zápis se zasedání senátu AMG 19. února 2008 v Národním muzeu 2/2008, s. 4 Zápis ze zasedání senátu AMG

Více

Poštovní věstník Český telekomunikační úřad

Poštovní věstník Český telekomunikační úřad Poštovní věstník Český telekomunikační úřad Částka 4 Ročník 2009 Praha 17. dubna 2009 OBSAH: SDĚLENÍ ČESKÉHO TELEKOMUNIKAČNÍHO ÚŘADU 8 Vyslovení souhlasu se změnou poštovních podmínek Příloha Opatření

Více

Reading the Cities / Čtení měst

Reading the Cities / Čtení měst FAMED / Julia Krause / Ute Richter / Cindy Schmiedichen / Luise Schröder / Sebastian Stumpf / VIP / Hermann Heisig Výstava Reading the Cities / se koná u příležitosti 40. výročí meziměstského partnerství

Více

Umění na čokoládových obalech

Umění na čokoládových obalech Umění na čokoládových obalech Obaly lze rozdělit do řady kategorií, které kupodivu velmi dobře odrážejí také volnou Rykrovu tvorbu. Vedle zaujetí orientem a orientalismy (Kofila) na obalech čokolád (motivy

Více

Kouzelné putování Českomoravským pomezím

Kouzelné putování Českomoravským pomezím Kouzelné putování Českomoravským pomezím Vysoké Mýto Litomyšl Svitavy Moravská Třebová Polička Velká letní soutěž o mobily, tablet, víkendové pobyty a další super ceny! Kouzelné putování Českomoravským

Více

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: PŘEDNÁŠKY A BESEDY

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: PŘEDNÁŠKY A BESEDY PŘEDNÁŠKY A BESEDY Koncepce tematických celků přednášek a besed, případně také kursů a tvůrčích dílen je popsána v jedné z úvodních kapitol, která se věnuje charakteru vzdělávání nabízeného Muzeem umění

Více

Tisková zpráva 15/01/2015

Tisková zpráva 15/01/2015 Tisková zpráva 15/01/2015 Na Mikulovsko za zážitky (v sezóně 2015) Náš kraj přírodních krás, cenných historických památek, živých tradic a pohostinných lidí se nachází v nejteplejší části České republiky.

Více

Závěrečná zpráva Mezinárodní den památek 2016

Závěrečná zpráva Mezinárodní den památek 2016 Závěrečná zpráva Mezinárodní den památek 216 Letošní Mezinárodní den památek přilákal do českobudějovických památek a ulic nečekané množství návštěvníků. Ačkoliv se v den konání akce, v sobotu 16. dubna,

Více

ROZBORY HOSPODAŘENÍ za rok 2010

ROZBORY HOSPODAŘENÍ za rok 2010 ROZBORY HOSPODAŘENÍ za rok 2010 Celý název organizace: Městské muzeum a galerie Polička Adresa: Tylova 114, Polička 57201 IČO: 70152853 Bankovní spojení: GE Money Bank Polička Číslo účtu: 150873368/0600

Více

1.1 Městská knihovna v roce 2016 NEKLIDNÁ FIGURA EXPRESE V ČESKÉM SOCHAŘSTVÍ KOLEM 1900. Termín: 4. 5. 25. 9. 2016

1.1 Městská knihovna v roce 2016 NEKLIDNÁ FIGURA EXPRESE V ČESKÉM SOCHAŘSTVÍ KOLEM 1900. Termín: 4. 5. 25. 9. 2016 Výstavní plán 2016 Příští rok se bude v Galerii hl. m. Prahy odehrávat ve znamení sochařství, architektury a filmu. Tentokrát přicházíme s několika projekty zaměřenými hlouběji do historie. Výstava Neklidná

Více

Tisková zpráva 23. října 2008

Tisková zpráva 23. října 2008 Tisková zpráva 23. října 2008 Motto: Dnes, kdy stále více lidí myslí nebezpečně stejným způsobem, schopnost umění znejistit naše obvyklé způsoby vnímání může být jeho největším přínosem. O centru DOX Centrum

Více

Obecní zpravodaj Ročník 19 Číslo 2 duben-červen 2014

Obecní zpravodaj Ročník 19 Číslo 2 duben-červen 2014 Obecní zpravodaj Ročník 19 Číslo 2 duben-červen 2014 Z jednání Rady a Zastupitelstva obce Brumovice Rada obce Projednala: -Novou smlouvu o zajištění zpětného odběru a využití odpadů z obalů s firmou EKO-KOM,

Více

TÝDENNÍ LETNÍ VÝTVARNÉ DÍLNY PRO DĚTI V NÁRODNÍ GALERII V PRAZE 2016

TÝDENNÍ LETNÍ VÝTVARNÉ DÍLNY PRO DĚTI V NÁRODNÍ GALERII V PRAZE 2016 TÝDENNÍ LETNÍ VÝTVARNÉ DÍLNY PRO DĚTI V NÁRODNÍ GALERII V PRAZE 2016 Zveme všechny, kteří mají chuť tvořit, inspirovat se výtvarným uměním a vyzkoušet si různé techniky, jichž používali staří mistři a

Více

Textová příloha č. 1. Pozvánka na galerijní program Pojďte si hrát do galerie aneb Setkání s umělci Poličska:

Textová příloha č. 1. Pozvánka na galerijní program Pojďte si hrát do galerie aneb Setkání s umělci Poličska: Textová příloha č. 1 Pozvánka na galerijní program Pojďte si hrát do galerie aneb Setkání s umělci Poličska: Textová příloha č. 2 Nabídkový leták galerijního programu Pojďte si hrát do galerie aneb Setkání

Více

Špička ledovce 2013 Výběr z oceněných bakalářských a diplomových prací studentů Ústavu umění a designu ZČU

Špička ledovce 2013 Výběr z oceněných bakalářských a diplomových prací studentů Ústavu umění a designu ZČU Tisková zpráva Galerie Ladislava Sutnara, Plzeň Špička ledovce 2013 Výběr z oceněných bakalářských a diplomových prací studentů Ústavu umění a designu ZČU Vernisáž výstavy: Místo konání: Termín konání

Více

Moderní knižní kultura ve sbírkách Muzea umění Olomouc. Hana Bartošová Muzeum umění Olomouc

Moderní knižní kultura ve sbírkách Muzea umění Olomouc. Hana Bartošová Muzeum umění Olomouc Moderní knižní kultura ve sbírkách Muzea umění Olomouc Hana Bartošová Muzeum umění Olomouc Sbírka Kniha 20. století založena r. 1994 jako součást fondu knihovny Muzea umění Olomouc základem sbírky se stala

Více

EDIČNÍ ČINNOST OBCE LIPTÁL

EDIČNÍ ČINNOST OBCE LIPTÁL EDIČNÍ ČINNOST OBCE LIPTÁL V roce 1994 vydal Obecní úřad v Liptále knihu Liptál s podtitulem Kapitoly z historie obce na Valašsku Její autor PhDr. Ladislav Baletka zde zachytil dějiny obce od jejího vzniku

Více

Tajný život Salvadora Dalího

Tajný život Salvadora Dalího Tajný život Salvadora Dalího Tato kniha je monumentem, který si vystavěl na vlastní počest sám Salvador Dalí. Jakkoli mu chybí falešná skromnost, jeho upřímnost je strhující. Dalí odhaluje svá tajemství

Více

VISK 6 Národní program digitálního zpřístupnění vzácných dokumentů

VISK 6 Národní program digitálního zpřístupnění vzácných dokumentů VISK 6 Národní program digitálního zpřístupnění vzácných dokumentů Adolf Knoll, Národní knihovna ČR Memoriae Mundi Series Bohemica 1. Historie programu Program Memoriae Mundi Series Bohemica vznikl v souvislosti

Více

Knižní. tipy. pod stromeček

Knižní. tipy. pod stromeček Knižní tipy 2015 pod stromeček Kniha je podle našeho názoru pod stromečkem nezbytnost. Ale jaká by to měla být? Proto jsme se zeptali našich lektorů, kteří pro vás vybrali tituly, které pod stromečkem

Více

Výroční zpráva 2007. obecně prospěšná společnost

Výroční zpráva 2007. obecně prospěšná společnost Výroční zpráva 2007 obecně prospěšná společnost Úvodem Společnost Spacium, o. p. s., byla založena na konci roku 2001. Její činnost je zaměřena na obohacení, oživení a kultivaci veřejných městských prostranství.

Více

ZPRÁVA O ČINNOSTI. za rok 2005. G A L E R I E V Ý T V A R N É H O U M Ì N Í pøíspìvková organizace Úprkova 2, Hodonín, 695 01, Èeská republika

ZPRÁVA O ČINNOSTI. za rok 2005. G A L E R I E V Ý T V A R N É H O U M Ì N Í pøíspìvková organizace Úprkova 2, Hodonín, 695 01, Èeská republika G A L E R I E V Ý T V A R N É H O U M Ì N Í pøíspìvková organizace Úprkova 2, Hodonín, 695 01, Èeská republika ZPRÁVA O ČINNOSTI za rok 2005 V Hodoníně dne 23. února 2006 Sestavili: Mgr. Josef Fantura

Více

PROGRAM AKCÍ KVĚTEN 2016

PROGRAM AKCÍ KVĚTEN 2016 VÝCHODOČESKÉ MUZEUM V PARDUBICÍCH PROGRAM AKCÍ KVĚTEN 2016 NOVÁ EXPOZICE PARDUBICE PŘÍBĚH MĚSTA otevření 8. 5. 2016 Pod názvem Pardubice příběh města vás ve Východočeském muzeu čeká cesta od nejstarších

Více

Koncepce expozice Muzeum Bohuslava Fuchse

Koncepce expozice Muzeum Bohuslava Fuchse Koncepce expozice Muzeum Bohuslava Fuchse Zadavatel: Obec Všechovice Zpracoval: Hranická rozvojová agentura, z. s. Ing. Marcela Tomášová Tř. 1. máje 2063 753 01 Hranice Telefon: 581 626 202 e-mail: agentura@regionhranicko.cz

Více

litomyšl srdeční záležitost

litomyšl srdeční záležitost litomyšl srdeční záležitost Karel Šťastný (1865 1935), Na Špitálku, olej na plátně, 1917, MGL Tajemná zákoutí, drobné poetické motivy a jejich proměny během různých denních dob i ročních období zachycoval

Více

Ďáblova bible se vrací do rodného kraje. (Městské muzeum Chrast 14. 6. 31. 8. 2008)

Ďáblova bible se vrací do rodného kraje. (Městské muzeum Chrast 14. 6. 31. 8. 2008) Více najdete na www.nkp.cz a www.klementinum.cz 12. 6. 2008 Ďáblova bible se vrací do rodného kraje (Městské muzeum Chrast 14. 6. 31. 8. 2008) Výstava Codex gigas Ďáblova bible (Tajemství

Více

České Budějovice Řeky: Lužnice, Malše, Vltava Vodní nádrž: Římov Památky: 1. náměstí Přemysla Otakara II. se Samsonovou kašnou, radnicí a Černou věží

České Budějovice Řeky: Lužnice, Malše, Vltava Vodní nádrž: Římov Památky: 1. náměstí Přemysla Otakara II. se Samsonovou kašnou, radnicí a Černou věží České Budějovice Řeky: Lužnice, Malše, Vltava Vodní nádrž: Římov 1. náměstí Přemysla Otakara II. se Samsonovou kašnou, radnicí a Černou věží 2. katedrála sv. Mikuláše 3. Solnice 4. Koněspřežka (České Budějovice

Více

JIŽNÍ ČECHY harmonické PERLA ČESKÉ REPUBLIKY

JIŽNÍ ČECHY harmonické PERLA ČESKÉ REPUBLIKY JIŽNÍ ČECHY harmonické PERLA ČESKÉ REPUBLIKY w w w. j i z n i c e c h y. c z Tento projekt Tvorba tiskových materiálů vč. elektronických verzí pro propagaci Jihočeského kraje v ČR i zahraničí 1. část je

Více

Jak se jinak nazývá způsob, kterým umělec dosáhne rozmnožitelnosti díla (2D) na stanovený náklad a přitom vzniknou samé originály?

Jak se jinak nazývá způsob, kterým umělec dosáhne rozmnožitelnosti díla (2D) na stanovený náklad a přitom vzniknou samé originály? Jak se jinak nazývá způsob, kterým umělec dosáhne rozmnožitelnosti díla (2D) na stanovený náklad a přitom vzniknou samé originály? originál x kopie x reprodukce signování díla signování grafiky Podpis

Více

Avantgardní umělecké hnutí počátku 20. století Revoluční pojetí prostoru (zobrazování předmětů z více úhlů najednou pomocí rozkladu na jednoduché

Avantgardní umělecké hnutí počátku 20. století Revoluční pojetí prostoru (zobrazování předmětů z více úhlů najednou pomocí rozkladu na jednoduché Avantgardní umělecké hnutí počátku 20. století Revoluční pojetí prostoru (zobrazování předmětů z více úhlů najednou pomocí rozkladu na jednoduché geometrické tvary) Používána byla především krychle (lat.

Více

Zdeněk Sklenář \ Deset tisíc věcí deset tisíc let

Zdeněk Sklenář \ Deset tisíc věcí deset tisíc let Zdeněk Sklenář \ Deset tisíc věcí deset tisíc let V dubnu letošního roku uplyne sto let od narození mimořádné osobnosti českého umění, malíře, ilustrátora a pedagoga Zdeňka Sklenáře. V naší vlasti snad

Více

Halda, o. s. IČ 22748199

Halda, o. s. IČ 22748199 Halda, o. s. IČ 22748199 průběžná zpráva o činnosti k srpnu 2012 Naše poslání Občanské sdružení Halda chce rozvíjet vztah Kladeňáků k historii i současnosti jejich města a pořádat haldu akcí, na nichž

Více

Přírodní zajímavosti. a kulturní unikáty

Přírodní zajímavosti. a kulturní unikáty Přírodní zajímavosti a kulturní unikáty Přírodní zajímavosti a kulturní unikáty Vysočina nabízí zvídavým návštěvníkům množství kulturních a přírodních krás, ale také několik výjimečných zážitků, které

Více

Muzeum stoleté. Sbíráme Vaše vzpomínky

Muzeum stoleté. Sbíráme Vaše vzpomínky 1913-2013 Muzeum Sbíráme Vaše vzpomínky Muzeum východních Čech v Hradci Králové Sbíráme Vaše vzpomínky V roce 2013 oslavíme sto let od otevření královéhradeckého muzea. Budova muzea je považována za nejvýznamnější

Více

ZPRÁVA O ČINNOSTI MĚSTSKÉHO MUZEA A GALERIE HUSTOPEČE V ROCE 2007

ZPRÁVA O ČINNOSTI MĚSTSKÉHO MUZEA A GALERIE HUSTOPEČE V ROCE 2007 ZPRÁVA O ČINNOSTI MĚSTSKÉHO MUZEA A GALERIE HUSTOPEČE V ROCE 2007 Městské muzeum a galerie Hustopeče (dále jen MMG) je organizační složkou Města Hustopeče a v roce 2007 disponovalo třemi stálými expozicemi

Více

Obecní úřad Řenče Řenče 54, 334 01 377 985 594 M. Loudová 603 810 622 E-mail: ou_rence@volny.cz www.rence.cz SRPEN 2013

Obecní úřad Řenče Řenče 54, 334 01 377 985 594 M. Loudová 603 810 622 E-mail: ou_rence@volny.cz www.rence.cz SRPEN 2013 Obecní úřad Řenče Řenče 54, 334 01 377 985 594 M. Loudová 603 810 622 E-mail: ou_rence@volny.cz www.rence.cz SRPEN 2013 Vážení spoluobčané, zdravím Vás v krásných letních dnech a přináším informace o aktuálním

Více

Plánované projekty Národního divadla k Roku české hudby 2014

Plánované projekty Národního divadla k Roku české hudby 2014 Plánované projekty Národního divadla k Roku české hudby 2014 BALET NÁRODNÍHO DIVADLA Nová inscenace k Roku české hudby ČESKÁ BALETNÍ SYMFONIE II Premiéra České baletní symfonie II bude uvedena u příležitosti

Více

Podmalby na skle. říjen prosinec 2008 Vlastivědné muzeum ve Slaném. ze sbírek Vlastivědného muzea ve Slaném

Podmalby na skle. říjen prosinec 2008 Vlastivědné muzeum ve Slaném. ze sbírek Vlastivědného muzea ve Slaném Podmalby na skle ydal odbor kultury MěÚ Slaný e spolupráci se ze sbírek Vlastivědného muzea ve Slaném polečností přátel Itálie 50. výročí úmrtí historika a diplomata r. Vlastimila Kybala 350. výročí založení

Více

Proměna Mikulášského vrchu ve fotografii text a foto: Milan Vrbata, tiskový mluvčí Městského úřadu v Aši

Proměna Mikulášského vrchu ve fotografii text a foto: Milan Vrbata, tiskový mluvčí Městského úřadu v Aši Proměna Mikulášského vrchu ve fotografii text a foto: Milan Vrbata, tiskový mluvčí Městského úřadu v Aši 1 Revitalizace znamená znovuoživení. O jedno takové se nyní pokouší ašská radnice tím, že revitalizuje

Více

T i p y n a c y k l i s t i c k é v ý l e t y I. Z ČESKÉHO KRUMLOVA DO HOLAŠOVIC II. Z ČESKÉHO KRUMLOVA NA DÍVČÍ KÁMEN

T i p y n a c y k l i s t i c k é v ý l e t y I. Z ČESKÉHO KRUMLOVA DO HOLAŠOVIC II. Z ČESKÉHO KRUMLOVA NA DÍVČÍ KÁMEN Č e s k ý K r u m l o v s l á v a, n a z d a r v ý l e t u! a n e b A H O J N A K O L E K O N C E P T C Y K L I S T I C K Ý C H V Ý L E T Ů v o k o l í Č e s k é h o K r u m l o v a r o k 2 0 1 1 T i p

Více

Dejme minulosti budoucnost s veletrhem PAMÁTKY 2012!

Dejme minulosti budoucnost s veletrhem PAMÁTKY 2012! Dejme minulosti budoucnost s veletrhem PAMÁTKY 2012! Historický Průmyslový palác na Výstavišti v pražských Holešovicích nabídne 4. až 6. října unikátní veletržní premiéru specializovaného veletrhu PAMÁTKY

Více

KRÁLICKÝ SNĚŽNÍK. Na kole

KRÁLICKÝ SNĚŽNÍK. Na kole KRÁLICKÝ SNĚŽNÍK Na kole Obsah Východní Čechy... 4 Králický Sněžník...6 Z kláštera na Hoře Matky Boží na Severomoravskou chatu... 8 Králické aleje...10 Vyhlídkový okruh Králickým Sněžníkem...12 Po hřebeni

Více

Uzávěrkový protokol o provedené dražbě

Uzávěrkový protokol o provedené dražbě 24-04-2016 1/5 Galerie Art Praha Uzávěrkový protokol o provedené dražbě Kat.č. Autor Název Vydražená cena 1 Kalendář Pirelli 11000,-Kč 5 Kalendář Pirelli 5000,-Kč 9 Born Adolf Vzpomínky na Vídeň 11000,-Kč

Více

Design jako umělecký fenomén

Design jako umělecký fenomén Eva Smržová Sdružená uměnovědná studia Sociologická interpretace uměleckého fenoménu Design jako umělecký fenomén Hlavním cílem této práce je odpovědět na otázky týkající se designu a jeho vlivu, využití

Více

Turistický průvodce I. zajímavosti z českých hradů a zámků 2

Turistický průvodce I. zajímavosti z českých hradů a zámků 2 Turistický průvodce I. zajímavosti z českých hradů a zámků Jiří Glet květen 2016 jako 29.publikace vydavatelství Vydavatel: Pavel Kohout (www.kknihy.cz) ISBN: epub: ISBN 978-80-88061-73-1 mobi: ISBN 978-80-88061-74-8

Více

Samota není v tomto místě pouhý pojem. NA SAMOTĚ PB REKONSTRUKCE

Samota není v tomto místě pouhý pojem. NA SAMOTĚ PB REKONSTRUKCE PB REKONSTRUKCE NA SAMOTĚ V LESE Architekt Tomáš Blahovec se před rokem rozhodl, že unikne velkoměstu. A začal hledat chatu. Nedaleko Plzně nakonec našel místo svých snů. I když není chatový typ, rozhodl

Více

JIHOČESKÁ UNIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH Ateliér arteterapie. 40 dnů červené. seminární práce

JIHOČESKÁ UNIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH Ateliér arteterapie. 40 dnů červené. seminární práce JIHOČESKÁ UNIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH Ateliér arteterapie 40 dnů červené seminární práce vyučující: prof. PhDr. Pavel Kalina, CSc. vypracovala: Bc. Jitka Mládková 1. ročník květen 2010 Petr Kvíčala

Více

Klub seniorů Důchodci Technolen při KIS Lomnice nad Popelkou

Klub seniorů Důchodci Technolen při KIS Lomnice nad Popelkou Klub seniorů Důchodci Technolen při KIS Lomnice nad Popelkou Výlety na rok 2017 Zájezdy nabízené Klubem seniorů Důchodci Technolen při KIS Lomnice n. Pop. jsou i pro širokou veřejnost. Vstupenky je možné

Více

ARCHIKULTURA 2014 Šestý roèník mezinárodního festivalu architektury, designu a umìní.

ARCHIKULTURA 2014 Šestý roèník mezinárodního festivalu architektury, designu a umìní. VÝST AVY AVY ARCHIKULTURA 2014 Šestý roèník mezinárodního festivalu architektury, designu a umìní. 7. 3.? 28. 4. 2014 Vernisáž 6. 3. v 17 hodin DÙM UMÌNÍ, Kabinet architektury, Jureèkova 9, Ostrava ZVI

Více

František Bílek (FB) rodinné fotografie

František Bílek (FB) rodinné fotografie František Bílek (FB) rodinné fotografie 1/a-b 13,5x21,5 poz. 2 po r. 1898 1 F.Bílek s rodiči a sourozenci v Chýnově 2 10,5x16 poz. 1 1902 F.Bílek s chotí Bertou před Krucifixem 3/a-c 9x12 poz. 3 1905 8,5x13

Více

Za spolek Doba Karlova, z. s.: Bc. Tomáš Straka, Mgr. Roman Mikulec, David Uher. Garanti jsou učitelé střední školy a studenti historie FF UK.

Za spolek Doba Karlova, z. s.: Bc. Tomáš Straka, Mgr. Roman Mikulec, David Uher. Garanti jsou učitelé střední školy a studenti historie FF UK. Obrázek 1- Doba Karlova na hradě Lipnici (2015) Ondřej Chrást, předseda Iva Voldánová, ředitelka Spolek Otec vlasti Karel IV., z.s., Hlubočepská 35/4 152 00 Praha 5 Za spolek Doba Karlova, z. s.: Bc. Tomáš

Více

1. 11. 2011. Zámek Lešná nově otevřen veřejnosti

1. 11. 2011. Zámek Lešná nově otevřen veřejnosti 1. 11. 2011 Zámek Lešná nově otevřen veřejnosti Veřejnosti dosud nepřístupný zámek Lešná u Valašského Meziříčí byl včera, po devítiměsíční rekonstrukci, slavnostně otevřen. Pro širokou veřejnost je Den

Více

31 10 22 11 (2012) Dům pánů z Kunštátu

31 10 22 11 (2012) Dům pánů z Kunštátu s-flux 31 10 22 11 (2012) Dům pánů z Kunštátu Dům pánů z Kunštátu (Galerie G99) Dominikánská 9, Brno Vernisáž 30. 10. 2012 v 18 h Dernisáž 22. 11. 2012 v 18 h Otevřeno denně 13 19 h (není-li v programu

Více

Region Světelsko a Ledečsko

Region Světelsko a Ledečsko Region Světelsko a Ledečsko Region Světelsko a Ledečsko Církevní památky Zámek Zřícenina Židovské památky Kouty Tvrz Melechov První doložená zmínka o objektu stojícím při severozápadním okraji přírodní

Více

MĚSTO NÁZEV PAMÁTKY VE DNECH EHD OTEVŘENA POPIS PAMÁTKY

MĚSTO NÁZEV PAMÁTKY VE DNECH EHD OTEVŘENA POPIS PAMÁTKY MĚSTO NÁZEV PAMÁTKY VE DNECH EHD OTEVŘENA POPIS PAMÁTKY Chrast, Náměstí 1 Kostel Nejsvětější Trojice 14.09.2008 10.00-12.00 hod. Chrast, Podlažice Kostel sv. Markéty 14.09.2008 10.00-12.00 hod. Chrast,

Více

atelier sochařky hany wichterlové

atelier sochařky hany wichterlové okolí újezdu_praha 1_malá strana atelier josefa sudka atelier sochařky hany wichterlové samostatně stojící stavba se zahradou na pozemku patřícímu mč praha 1 v současné době přístupná přes bytový dům újezd

Více

KULTURA SPORT 2015. Stručný přehled hlavních společenských, kulturních a sportovních akcí v Klatovech v roce 2015.

KULTURA SPORT 2015. Stručný přehled hlavních společenských, kulturních a sportovních akcí v Klatovech v roce 2015. KULTURA SPORT 2015 Stručný přehled hlavních společenských, kulturních a sportovních akcí v Klatovech v roce 2015. VYDALO MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO KLATOVY LEDEN - ÚNOR 1. ledna PŘIVÍTÁNÍ NOVÉHO ROKU 2015

Více

Příklady autoritních záznamů Příloha k certifikované metodice Tvorba autoritních záznamů pro potřeby muzeí a galerií

Příklady autoritních záznamů Příloha k certifikované metodice Tvorba autoritních záznamů pro potřeby muzeí a galerií Příklady autoritních záznamů Příloha k certifikované metodice Tvorba autoritních záznamů pro potřeby muzeí a galerií Uvedené příklady představují určité typy autoritních záznamů, u nichž chceme upozornit

Více

PROHLÍDKY VRCHLABSKÝCH PAMÁTEK S PRŮVODCEM

PROHLÍDKY VRCHLABSKÝCH PAMÁTEK S PRŮVODCEM PROHLÍDKY VRCHLABSKÝCH PAMÁTEK S PRŮVODCEM Navštivte nejzajímavější a běžně uzavřené památky města Vrchlabí. Vystupte na věž kostela sv. Vavřince, prohlédněte si interiér klášterního kostela, zámku a Morzinské

Více

Program akcí Matice české na období září až prosinec 2013

Program akcí Matice české na období září až prosinec 2013 Program akcí Matice české na období září až prosinec 2013 Září 2013 Čtvrtek 26. září 2013 (pro očekávaný velký zájem je náhradní termín čtvrtek 3. října 2013), 16 hod. NUTNÁ REZERVACE PŘEDEM! Podrobná

Více

Hlavní město Praha RADA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY USNESENÍ. Rady hlavního města Prahy

Hlavní město Praha RADA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY USNESENÍ. Rady hlavního města Prahy Hlavní město Praha RADA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY USNESENÍ Rady hlavního města Prahy číslo 1808 ze dne 15.11.2011 k návrhu výstav v režimu bezplatného užívání v Křížové chodbě, Rytířském sále a v románskogotickém

Více

STŘEDNÍ ŠKOLY. Interaktivní programy. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro

STŘEDNÍ ŠKOLY. Interaktivní programy. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro Interaktivní programy Muzea východních Čech v Hradci Králové pro STŘEDNÍ ŠKOLY 2016 Muzeum východních Čech v Hradci Králové Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové 1 tel.: +420 495 512 391 +420 604

Více

Komňa čp.109 a Šumice čp.156 dvě stodoly s dřevěnou drážkovou konstrukcí J. Bláha, M. Kloiber, M. Rybníček 9

Komňa čp.109 a Šumice čp.156 dvě stodoly s dřevěnou drážkovou konstrukcí J. Bláha, M. Kloiber, M. Rybníček 9 Obsah Komňa čp.109 a Šumice čp.156 dvě stodoly s dřevěnou drážkovou konstrukcí J. Bláha, M. Kloiber, M. Rybníček 9 Oplakávání Krista z Napajedel M. Hamsíková 15 Příspěvek k poznání historických rozvodů

Více

MESTO PAM. NAZEV VE DNECH EHD OTEVRENA PAM. POPIS

MESTO PAM. NAZEV VE DNECH EHD OTEVRENA PAM. POPIS MESTO PAM. NAZEV VE DNECH EHD OTEVRENA PAM. POPIS Zámek netradiční dispozice tvaru kruhové výseče s renesančním arkádovým nádvořím a věží. Nejhodnotnější interiéry zámku s rokokovými nástěnnými malbami

Více

Pro potřeby výuky vytvořila Mgr. Lenka Hrubá ZŠ Jindřichův Hradec I, Štítného 121

Pro potřeby výuky vytvořila Mgr. Lenka Hrubá ZŠ Jindřichův Hradec I, Štítného 121 Zaostřeno na historii a Jindřichův Hradec Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.10/01.0044 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Pro potřeby

Více