ZA MINUTU OSM. 2. číslo

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ZA MINUTU OSM. 2. číslo"

Transkript

1 ZA MINUTU OSM 2. číslo

2 ÚVOD Právě si čtete druhé číslo školního časopisu ZA MINUTU OSM. Kde najdete nové vtipy, nové příběhy a soutěž, u které je hlavní výhra písnička na přání o velké přestávce. Naleznete zde zajímavý rozhovor s naší úspěšnou spolužačkou, tipy na dárky k Valentýnu, několik zajímavých citátů, článek o oblíbené počítačové hře a o fingerboardech a spol. Jistě vás také zaujmou zprávy z našich tříd a z druhého stupně vůbec. Děkujeme, že jste si náš časopis koupili a doufáme, že se vám bude líbit. Zdraví vás vaši redaktoři: Anna Hrdličková, Bára Kárníková, Adelle Mercedes Woodová, Jirka Novotný, Kristýna Ludvíčková a Patrik Bednář Chcete se k nám přidat?... Máte možnost. Redakční schůzky se konají každé úterý v 7:20 v MMU. Nemáte ráno čas? Tak nám své náměty, články, básničky, texty posílejte na adresu redakce: OBSAH Co nás čeká Stalo se Dění ve třídách Úspěchy sportovců Co se děje ve Vysokém Mýtě a možná i dál... Rozhovor, naše literární pokusy Free style Počítačové hry Valentýn Televizní tipy, citáty Zábava a soutěže

3 Co nás čeká a nemine: únor Zeměpisná olympiáda Své zeměpisné znalosti můžete prokázat ve školním kole Zeměpisné olympiády. únor Recitační soutěž Připravte se na klání mezi recitátory! Vyberte si originální text a přijďte ho přednést spolužákům a odborné komisi. Těšíme se na vás! Vítězové obou soutěží postoupí do okresního kola března Jarní prázdniny Huráááá! Lyžařská střediska se už na nás těší!! A ten, kdo nelyžuje, může najít spoustu tipů pro volný čas na 16. května Školní akademie Víme, že květen je ještě daleko, ale pokud mají být vaše vystoupení ohromující a úžasná, je nejvyšší čas začít pracovat na programu.

4 STALO SE: Dějepisná olympiáda Dne 23. listopadu proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. Zúčastnilo se jí 13 žáků. Mezi největší znalce peněz v dějinách patří Vojta Čihák z IX. C, na druhém místě skončil Luděk Hejhal taktéž z IX. C a trojici nejúspěšnějších uzavírá Zdeněk Švec z VIII. A. Vojta nás na začátku února reprezentoval v okresním kole. Vánoční jarmark Dne 7. Prosince byla škola již od rána otevřena dětem z mateřských školek. Odpoledne byl jarmark přístupný veřejnosti. Lidé zde mohli vidět soutěž o nejhezčí perníkový výrobek, mohli si tu zakoupit dárečky a přáníčka vyráběná našimi žáky. V přízemí, kde je kuchyň, bylo možno zakoupit teplé i studené nápoje a nějaké občerstvení. Na programu byl zpěv dětí, které zpívaly koledy. Lidé si tu vyzkoušeli různé vánoční zvyky a poseděli u dobrůtek a kávy. Vánoční atmosféru dodaly ozdobené stromky, svíčky a vánoční výzdoba. Vánoční jarmark se podařil na výtečnou. K. L. Filmová noc 16. prosince se sešlo 13 odvážlivců odhodlaných přespat ve škole. Měli přečteného Shakespearova Romea a Julii a s sebou spacák a hlavně hodně jídla :-) Večer zhlédli filmovou adaptaci, diskutovali, na chvíli se proměnili v Romea a Julii, zažili překvapení a dlouho přes půlnoc sledovali další filmy. I přes menší spánkový deficit všech zúčastněných se akce moc povedla.

5 "ZBRANĚ A ZBROJE Z OBDOBÍ GOTIKY" Skupina historického šermu Pernštejni z Pardubic předvedla žákům život ve středověku: Nejdříve nám ukázali zbroj gotických rytířů ze 14. století, pomohl jim jeden z našich spolužáků. Potom proti sobě bojovali tři spolužáci. Měli za úkol trefit kroužek a potom štít. Nakonec proti sobě bojovali dva PERNŠTEJNI. Bylo to super! Olympiáda v českém jazyce Dne 20. prosince 2011 se uskutečnila na naší škole Olympiáda v českém jazyce. Účastnilo se jí 37 žáků 8. a 9. tříd. Výsledky: 1. místo - Michaela Říhová, z VIII. B, 2. místo Markéta Petřeková z VIII. C a 3. místo - Magdaléna Pohorská z IX. B. Michaela Říhová a Markéta Petřeková postupují do okresního kola. Mladý Démosthénes V 1. kategorii regionálního kola celostátní soutěže "Mladý Demosthenes" se náš žák Patrik Němeček z VI. A umístil na krásném 3.místě. Soutěž v angličtině Minulý týden proběhlo na II. stupni školní kolo soutěže v anglickém jazyce. Dobrovolníci z osmého a devátého ročníku byli podrobeni zkoušce testující jejich schopnosti poslechu a čtení, resp. Práce s textem! Nelehkého testu se zúčastnilo celkem xy soutěžících. Za osmý ročník to jsou jmenovitě: Josef Stehlík, Ondřej Harvan, Kateřina Menclíková, Eva Svobodová, David Novák, Alexander Martinec, Sabina Košňarová a Eva Novotná, která za svoji kategorii postoupila do finálového kola v Pardubicích. Devátý ročník bude v Pardubicích reprezentovat Barbora Nádvorníková, v závěsu za ní se pak umístil Stanislav Holešínský, Magdaléna Pohorská, Michaela Pytlíková, Matyáš Junek a Eliška Kaštánková.

6 Dění v našich třídách 6. třídy na besedě Na začátku ledna, kdy ještě nebyly mrazy, proběhla v Multimediální učebně holčičí beseda. Holky se bavily o věcech, které neměly kluky co zajímat, na konci dostaly malou pozornost. Hodina ulejvání, to byla nááádhera. 8. třídy na rytířích a v USA Celý 2. stupeň zhlédnul rytířské vystoupení, o kterém bude v tomto čísle taky zmínka. Osmáci a deváťáci se zúčastnili přednášky o cestě po USA, která byla spojena s promítáním. 9. třídy testovány a ve stresu To jsou ale stresy! Spousta testování, návštěvy zástupců různých středních škol a výběr povolání do toho. To právě teď prožívají naši deváťáci, chudáci malí Vlastně, zase tak malí už ne! Držíme pěsti! Něco na odreagování, prosím! Mají alespoň něco, co je od toho všeho vždycky na chvíli odtrhne výběr jejich absolventských triček. :-)

7 7. třídy na lyžáku Tento rok se na lyžařský výcvik vypravilo okolo 60 dětí, které se rozdělily do pěti družstev podle svých lyžařských dovedností. 1. Švýcarsko, 2. Norsko, 3. Japonsko, 4. Jamajka a 5. USA. Hned první den se lyžaři a snowboardisti vydali na svah a teprve tam se rozdělili do příslušných týmů. Každý den tyto týmy soutěžily o body do celokurzové hry DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU. Jako první dobyli severní pól Švýcaři. VE SLALOMU ZVÍTĚZILI: DÍVKY: 1. místo Kateřina Jelenová CHLAPCI: 1. místo Martin Kučera, Vojta Vařečka (SNOWBOARD)

8 ÚSPĚCHY NAŠICH SPORTOVCŮ Plavání Dne se chlapci z osmého a devátého ročníku účastnili krajského kola v plavání v Poličce. My jsme jeli soutěžit jako vítězové okresu Ústí nad Orlicí, spolu s námi se za startovní bloky měly postavit další tři týmy. Dorazili však jen dva, z Poličky a z Pardubic. V tu chvíli jsme věděli, že na medaili dosáhneme jistě. Ale měli jsme chuť poprat se o co nejlepší kov. Nakonec se na našich krcích rozhoupaly stříbrné medaile! Za skvělé výkony a parádní přístup k reprezentaci školy děkujeme Martinu Viktorinovi, Luďku Hejhalovi, Ondřeji Levinskému, Martinu Jaklovi, Lukáši Malému a Davidu Novákovi! Florbal se v Brandýse nad Orlicí uskutečnilo okresní kolo školního turnaje Orion florbal cupu. Naši starší žáci postoupili do okresního finále z okrskového kola, které pořádala naše škola. V prvním zápase, kdy si naše mužstvo zvykalo na menší prostor brandýské tělocvičny, jsme těsně podlehli ZŠ Jablonné nad Orlicí 2:3. K postupu do semifinále bylo potřeba porazit domácí Brandýs. Tohoto soupeře jsme přehráli po jasném průběhu 7:0. Ve vyřazovacích bojích nám již menší prostor nedělal problémy. V semifinále přišlo vítězství nad ZŠ Horní Čermná 4:2.

9 Finálové vítězství 2:1 nad Gymnáziem Česká Třebová zajistil dvěma brankami Filip Wimmer. V této kategorii se v okrese Ústí nad Orlicí turnaje zúčastnilo celkově 30 školních týmů, proto lze považovat naše vítězství za velmi cenné. Sestava: David Šimáček, Ondřej Hübner, Ladislav Rozlivka, Tomáš Pirkl, Pavel Novotný, Filip Wimmer, Jakub Martinec, Petr Kajsrlík, Martin Jakl Jako vítězové okresního kola jsme se poté zúčastnili krajského kola turnaje Orion florbal cupu ve Svitavách, kde jsme skončili na krásném 4. místě. Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci školy a držíme pěsti při dalších sportovních kláních!!!!!

10 CO SE DĚJE U NÁS V MÝTĚ NEBO I DÁL... M-klub Sobota , od 20:00, koncert Citizen37 a Nové zboží Přijďte na koncert mladých kapel, které pochází z okolí Vysokého Mýta. Uslyšíte rozmanitou hudbu od popu až po indie a kapela Nové zboží promítne svůj aktuální videoklip. Sobota 10.3., od 20:00, Klubová scéna MŇÁGA A ŽĎORP Koncert výborné kapely z Valmezu. Co říci o této české legendě? Hity jako: Hodinový hotel, Písnička pro tebe zná zřejmě každý. Vstupné v předprodeji 150 / 200 Kč na místě. Sobota 24.3., od 20:00, Klubová scéna TOXIQUE + afterparty s kapelou CATE Exkluzivní koncert v rámci turné s novou deskou! Vstupné v předprodeji 150/180 na místě. KINO v 17:30 Kovbojové a vetřelci Vstupné 60Kč Program kina na březen nebyl do uzávěrky našeho časopisu znám. Informace o programu v pardubickém multikině CineStar najdete na

11 Kulturní agent doporučuje: TWILIGHT SÁGA: ROZBŘESK 1. ČÁST ROZBŘESK JE POKRAČOVÁNÍ JEDNOHO Z NEJPOPULÁRNĚJŠÍCH ROMANTICKÝCH HORORŮ DNEŠNÍ DOBY. Režiséru Billu Condonovi se toto pokračování opravdu povedlo a tím bych ráda připomněla i předchozí díly Twilight ságy: Stmívání, Nový měsíc a Zatmění. V tomto posledním dílu (tedy jeho 1. části) si Bella Swanová (Kristen Stewart) vezme Edwarda Cullena (Robert Pattinson). A co se bude dít dál? Jaké problémy přinese spojení lidské dívky a upíra? To se musíte zajít podívat sami. Já osobně Twilight ságu miluji a doufám, že závěrečný díl bude stejný trhák jako díly předchozí. Co se asi děje v Pardubicích??!.. Skočte si třeba na hokej Pardubice Slavia 17: Pardubice Třinec 18: Pardubice Litvínov 18:00 Od hokeje dále Broadway on ice Velkolepá muzikálová lední show poprvé v ČR! Broadway On Ice je oslavou krásy, elegance a krasobruslařského umění a v mnohém předčí vše, co u nás zatím bylo na zimních stadionech k vidění. Světové muzikály Chicago, Hallo Dolly, My Fair Lady, Pomáda a další ožijí v originální, zábavné a úchvatné choreografii na ledě. Hudební a taneční čísla slavných hvězd a jejich hostů jsou doprovázena živou hudbou, působivými světelnými, jevištními i pyrotechnickými efekty.

12 Rozhovor měsíce... s žákyní IX. C Kristýnou Harnachovou, MISTRYNÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE SKIBOBECH Ahoj, ty se věnuješ zimnímu sportu, že? Kristýna: Ano, zabývám se skibobem. Co to přesně je? Skiboby jsou individuální zimní sport, provozovaný na sjezdových či slalomových tratích. Závodník se snaží projet určenou trasu v co nejkratším čase na skibobu, což je v podstatě jízdní kolo vybavené místo kol krátkými lyžemi. Krátké lyže má závodník také na nohách. Jak ses k tomuto sportu dostala? A odkdy se jím zabýváš? Kristýna: Od mala jezdím na lyžích. Před pěti lety jsem měla závody na lyžích, zaujaly mě tam skiboby a od té doby jezdím. Máš podporu rodiny? Kristýna: Ano mám, hlavně táty a musím říct, že je to dobrý pocit. Jakého největší ho úspěchu jsi dosáhla? Kristýna: Zvítězila jsem na mistrovství ČR a mistrovství světa. Gratulujeme a děkujeme za rozhovor!

13 Naše literární pokusy Mládež z klubu Black Dragones Jak to všechno začalo Bylo krásné letní ráno a já jsem se pomalu hrabala z postele a zakrývala jsem si otráveně oči Slunce, umři! zavrčela jsem a sedla jsem si. Nicky!!! Vstávej!!! zařvala jsem z okna, když už jsem stála pevně na obou nohách a převlékala jsem se Uááááh zívla jsem si a vyběhla jsem z pokoje směrem do kuchyně Ahoj mami! Dneska si vezmu jen tohle jo? křikla jsem na mamku a zamávala jsem jabkem a sušenkou. Ale vždyť slyšela jsem jen Neboj, nebudu mít hlad houkla jsem a vyrazila jsem ven ze dveří na čerstvý vzduch a zabouchala jsem na zadní dveře domu rodičů Nicky. No tak dělej!!! zařvala jsem Nicky rozrazila dveře a něco na mě sykla tak, abych to slyšela jen já. Tím mě naprosto dostala Ještě na mě takhle nevyjela Kliiid odstoupila jsem od ní Ty se uklidni!!! zařvala na mě a sebrala svačinu, která jí při tom útoku vypadla z kapsy Od rána do večera mě komanduješ!!! Už toho mám dost, jelikož jsem stejně stará jako ty a zasloužím si od tebe lepší chování Nechci, abys na mě věčně křičela!!! štěkla na mě a frnkla mi před nosem To jsem od ní ještě nikdy neslyšela Nicky počkej!!! vykřikla jsem za ní a mávala jsem rukama Neslyšela mě Nechtěla mě slyšet Pokračování příště White Twilight X-smile

14 FrEESTYLE BMX, SK8, IN-LINE, KOLOBĚŽKY Fingerboard informace: Fingerboard je zmenšenina skateboardu, která se ovládá dvěma prsty na ruce. Stejně jako skateboard, skládá se fingerboard z koleček, náprav (trucků), šroubků a matiček. Každý jednotlivý díl je možné vyměnit za jiný, například v případě opotřebení. Jezdí se přes speciální překážky, které jsou zmenšeninou klasických skateboardových ramp. Na vzniku Fingerboardingu se podílela skateboardová legenda Lance Mountain, který je autorem článku jak si vyrobit fingerboard v americkém časopise Transworld Skateboarding magazine, který vyšel v roce Historie: Fingerboarding je sport, který vznikl ve Spojených státech kolem roku Časopis Transworld Skateboard Magazine otiskl návod, jak miniaturní skateboard vyrobit slepením sedmi baseballových karet. Podvozek (truck) byl vyroben z mazacích gum z tužek a kolečka s osičkami byla použita z modelů aut - angličáků. V roce 1986 se začaly první fingerboardy vyrábět průmyslově, nejprve jako přívěšky na klíče. Na trhu jsou dostupné primárně 2 druhy fingerboardů, plastové pro začátečníky, které slouží zejména pro sběratelské účely a pro jízdu nejsou příliš vhodné. Druhou variantou jsou fingerboardy profesionální. Jejich hlavní výhodou oproti plastovým fingrům pro začátečníky je dřevěná deska, která se svým tvarem téměř vůbec neliší od tvarů skutečných skateboardů.více o fingerboardech na

15 Fingerbike Fingerbike je zmenšenina BMX -ka, která se ovládá prsty. Skládá se z rámu, řídítek, gripů, pegů (jen ve větších balíčcích), atd, prostě z toho samého jako BMX. Každý dílek je možno vyměnit a vytvářet si vlastní fingerbike. FINGERBIKE se dá kupovat s podstavci, takže si můžete udělat vlastní sbírku. Všechny triky se přebírají z triků na BMX-ku. Více infka na finger scooter finger scooter je zmenšenina freestylové koloběžky, se kterou se dají dělat triky. V balení jsou náhradní kolečka, klíče a řetízek na klíče (občas XD). Obrázky zdroj: google.cz fingerboard zdroj: wikipedia.org

16 POČÍTAČOVÉ HRY Metin 2 Metin 2 je MMORPG hra. Příběh: Kdysi dávno byla jedna jediná říše, která existovala po celém kontinentu. Země klidu a míru, kde neexistovaly války a nemoci. Lidé tu žili šťastní a v harmonickém soužití. Jejich osud se však začal měnit, když z nebe spadl obrovský kámen; kámen známý jako Metin. Ten začal měnit zvířata v příšery, jeho samotná přítomnost vytvářela smrtelné nemoci, které se šířily po celém světě. Nevinní lidé trpěli stejně jako ti, kteří byli zabiti zvířaty nebo zemřeli na následky nemoci později ožili jako nemrtví. Nemrtví působili zkázu a chaos, který se zdál být nekonečným. Vznikla tím pohroma, která neměla konce a žádného východiska. Nakonec se jediné impérium rozpadlo na tři různá království, kde všichni bojují za vlastní přežití. Od tohoto velkého dne se k sobě tyto království chovají jako nepřátelé. Hráči si mohou zvolit jedno ze čtyř povolání: Válečník, Ninja, Šaman nebo Sura. (zdroj:

17 Takže moje vlastní zkušenosti s touto hrou jsou bezva :-) Tato hra se odehrává ve virtuálním světě plných kouzel, bitev, bojů a soubojů. Ve hře se kupují elixíry na oživení života. Expíte se (zvyšujete si levly) a dáváte si souboje s jinými hráči. Hraju Metin 3 roky, ale řeknu vám, že si střídám priváty ale i offiky :-) Tady máte stránku na offik: Teď nějaký priváty ( je jich víííc :-)) > www. Metiin2cool.tk Super mapy v officich např.: WaterMap 1,2 (vodní mapa -> na 90lvl), DT (Věž démonů), Vězení pavouků 1,2. A teď ty hl. mapy: Jinno, Shinsoo, Chunjo!!

18 Valentýn! Ahoj všichni, jak určitě víte, blíží se nám Valentýn a měli byste si připravit překvapení pro toho, koho máte rádi. Ale jste si jisti, že chcete dát kamarádce tradiční růži nebo čokoládičky? A co tento Valentýn prožít nějak netradičně? Jak víte z minulého čísla, pocházím z Londýna a vím hodně o všech svátcích, které se slaví v anglicky mluvících zemích.tak se nechte inspirovat na dárek nebo překvápko.:d Kdy se slaví sv. Valentýn? V anglicky mluvících zemích se slaví sv. Valentýn 14. února. Odtud se tento svátek rozšířil po roce 1989 k nám a slaví se tu ve stejný den. Jaké se dávají dárky k sv. Valentýnu? Většinou se dávají růže a čokolády. Ale mohli byste být i originálnější. Napadlo vás třeba pozvat svoji kamarádku nebo kamaráda na romantický film do kina? Nebo na romantickou procházku?

19 Nejčastější věta v Den sv. Valentýna? Miluji tě I love you (anglicky) Je t'aime(francouzsky) Ti amo (italsky) Co dělají děti? Děti většinou zpívají valentýnské písně a jsou odměněny penězi nebo cukrovinkami (děti si pochutnaj) :-) Co když nejste zamilovaní? Nevadí, valentýnské přání můžete dát mamince, tatínkovi, kamarádovi nebo paní učitelce :-D Mery Valentine wish A. M. W.

20 Televizní tipy PRIMA L VE CHŮVA K POHLEDÁNÍ: Chůva k pohledání je komediální a romantický seriál o ženě jménem FRAN FINE, která se stane chůvou v bohaté rodině Sheffieldových. Jenže se zamiluje do pana Sheffielda. Tento seriál se vysílá 13:35 a 19:50. Mě osobně tento seriál zaujal a doufám, že se vám bude také líbit. SABRINA MALÁ ČARODĚJKA: Sabrina je typická šestnáctiletá dívka, která se liší tím, že je čarodějka. Tuto mladou dívku vychovávají její dvě tety, které jsou samozřejmě také čarodějky. Sabrina a její tety nejsou doma samy, mají doma černého mluvícího kocoura. Tento seriál se vysílá každý všední den ve 13:10. Čas : televizní program najdu tam co hledám.cz Obrázky:

21 Citáty o lásce Koupené věci dělají radost do té doby, než doslouží. Dosloužila už někdy nekoupená pravá láska? By W.T. X-smile Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi. By Kurt Cobain Odmítáme ty co nás milují, a milujeme ty co nás odmítají. By Seneca Neopouštěj toho koho miluješ pro toho, kdo se ti líbí, neboť ten, kdo se ti líbí, tě opustí pro toho, koho miluje. By Neznámý autor První láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pomatuješ jeho číslo. By Emile Zola Comics D. S.

22 Soutěže a zábava UHODNI NAŠI HÁDANKU Lionel Messi....víš o něm něco???? Je to slavný fotbalista, to ano. Ale časopis se tě ptá: kdy a kde se narodil??? Odpověď zašli pod heslem Messi na e- mail: Ze správných odpovědí vylosujeme jednoho, který získá možnost NECHAT SI ZAHRÁT PÍSNIČKU NA PŘÁNÍ VE ŠKOLNÍM ROZHLASE!!!!!!!! VTIPY Pepíček: "Tatínku, dnes jsem ušetřil 10 korun!" "Jo, a jak?" "Běžel jsem celou cestu do školy za autobusem." "Tak zítra běž za taxíkem, ušetříš dvě stě!" Lidé vytvořili auta, aby mohli utéct od Chucka Norrise. Aby se ho tak lehce nezbavili, Chuck Norris vymyslel automobilovou nehodu. Stránku pro vás připravil Matis Novis

23 KVÍZ JAK ZNÁŠ TWILIGHT SÁGU??? 1.) Kde bydlí otec Belly?? a) Miami b) Forx c) Boston 2.) Edward je? a) vlkodlak b) člověk c) upír 3.) Bála se Bella upírů??? a) Ano b) Ne c) Hodně 4.) Miluje Jacob Bellu? a) Ano b) Ne c) Vůbec 5) V jakém díle zjistila Bella, že je Jacob vlkodlak??? a) 3 b) 1 c) 2 6) Políbí se Jacob a Bella?? a) Ne b) Ano Znáte odpovědi? Napište je na náš pod heslem Twilight

24 OSMISMĚRKA Slova AMOKY, ANATOMY, AROMA, BESKYDY, BURÁK, BYDLO, CANSAS, CYANKÁLI, DUNĚT, EFEKT, EGOISTÉ, EKZÉM, EPIGRAM, FARMA, GRÁZL, CHARLESTON, INCEST, ISLÁM, KOKON, KOLNA, KOSIT, ŽELVA, LORDI, LOSOS, NARÁŽKA, NOTACE, NYLON, OBYVATELÉ, OMEGA, OPĚRA, OSLAVY, OTAZNÍK, PÁTEK, PIONÝR, POHOZ, POMLK, POSILA, RADAR, RÁDIO, SISAL, SITÁR, SIVÁK, SMALT, SPISY, TRNOŽ, VAZKOST, VERZE, VILÉM, VLASY, YSATY, LISTY, ZVRAT, KRAKSNA, LINKY A Y K CH A R L E S T O N S R G N S K R T M A R G I P E Á R M A I Ě A A M L P T O S D Á Á O T P V D R K N I H A I Z L T B O S L A V Y S O S O L S D I Y M M F R Z O Z N K E I U T S V Y É E N K K A Ý A O N D A É A S L Z G I C O R Ě Ě K T R P T O I N K A L Á S T B Y D L O E T V V K E T Á P T K D S L S L A K Ž Á R A N K O L N A A I É Z Á E O K M U M N M O H S L A N R L F N O A S M A L T I A V Í U V V E R Z E Y D Y K S E B K B A E C A T O N I N C E S T

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

A DA. tanec ekologie. hudba. Semináře. Tábory. Středisko volného času. volný čas. příroda. sport. Zábava

A DA. tanec ekologie. hudba. Semináře. Tábory. Středisko volného času. volný čas. příroda. sport. Zábava Komenského 810/9 787 01 www.doris.cz Středisko volného času a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris počítače příroda Zážitek hudba Zábava Semináře tanec ekologie Tábory zpěv sport

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!!

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! ročník 5. číslo 3 Únor - Březen 08 vydává: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115. V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! Také zde opět naleznete spoustu zábavy,her,vtipů

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová Již 7. ročníkem 10 dní florbalu v České Třebové se mohli pyšnit organizátoři z florbalového klubu FbK Orlicko Třebovsko. Během celého týdne

Více

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014 Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014 V pátek 24. 1. se na naší škole konalo školní kolo konverzační soutěže v angličtině. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích: IIB (1.-2. ročník) a IIIA (3.-5.

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES leden-únor 2015 Co napsali žáci 5. B. Těšíme se na 2. stupeň? Na druhém stupni se

Více

Anglické divadlo (24. září 2012)

Anglické divadlo (24. září 2012) Anglické divadlo (24. září 2012) Jackie and the Giant (1. stupeň) Napínavý příběh o malé dívce Jackie, která prchá před zlým obrem a na své cestě se setkává s obrem hodným, který jí může pomoci. V obřím

Více

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Školní kolo soutěže PIŠQWORKY (8. a 9. třída) 1. místo Ladislav Drápal 2. místo Ondřej Burian 3. místo Michal Jirák 4. 8. místo: Pavla

Více

Úvodník. Volejbalové soustředění

Úvodník. Volejbalové soustředění 1 Úvodník Vítáme vás u dalšího čísla našich Deváťáckých novin. Konec roku je už tady a my deváťáci se připravujeme na to, až v jeho závěru vstoupíme na pódium, řekneme svůj projev a opustíme naši milovanou

Více

Pondělí 3.11. Projekt 9.A 8.00 11.40 SŠLCH Mgr. Šimlík. Úterý 4.11

Pondělí 3.11. Projekt 9.A 8.00 11.40 SŠLCH Mgr. Šimlík. Úterý 4.11 Pondělí 3.11. Projekt 9.A 8.00 11.40 SŠLCH Mgr. Šimlík Úterý 4.11 SCIO TESTY Mgr.Švehla 1.+2.vyuč.hodina 9.B Matematika 8.00-9.40 4.+5.vyuč.hodina 9.A Český jazyk 10.55-12.40 KL Prolhané národní obrození

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2007/08 zpracováno 19. 6. 2008 PODZIM 2007 20. 9. 2007 Koncert pro Městský úřad Litomyšl, Zámecké divadélko,

Více

Deváťácké noviny č. 18; školní rok 2013/2014

Deváťácké noviny č. 18; školní rok 2013/2014 1 ÚVODNÍK Ahoj, milí čtenáři, vítejte u 18. vydání našich Deváťáckých novin. Tentokrát se dozvíte o dění ve škole i mimo ni v období od 12. do 25. května. Toto číslo pro vás připravili: Filip, Yveta, Martin

Více

Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová. Redaktor Michal Žák. Grafická úprava Šimon Mozola. Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová

Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová. Redaktor Michal Žák. Grafická úprava Šimon Mozola. Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová Redaktor Michal Žák Grafická úprava Šimon Mozola Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová Slovo šéfredaktora: Prázdniny uběhly velmi rychle a jsme zpátky s novým dílem

Více

Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7

Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7 Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7 Vsetín 2010 Roční plán EVVO na školní rok 2010/2011 Výchozí situace: Účast žáků v přírodovědných olympiádách Dlouhodobě realizovaný projekt

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více

Nabídka programů na hradě Šternberk

Nabídka programů na hradě Šternberk Nabídka programů na hradě Šternberk Následující nabídka programů je speciálně vytvořena pro příměstské tábory ASC UP 2012. Cena programu činí 170 Kč. Součástí programu je vždy prohlídka hradu (malý okruh)

Více

1.čtvrtletní pedagogická rada

1.čtvrtletní pedagogická rada Pondělí 4.11. Městská policie 5.B 10.00-11.40 Mgr.Holcová Pondělí 4.11. SCIO testy v 9.A + 9.B Městská policie 8.00-9.40 5.A ve třídě 5.A 10.00-11.40 5.B ve třídě 5.A, Okresní knihovna ŠD 13.30-14.30 Výlet

Více

NABÍDKA REKLAMNÍ SPOLUPRÁCE

NABÍDKA REKLAMNÍ SPOLUPRÁCE NABÍDKA REKLAMNÍ SPOLUPRÁCE Česká pojišťovna Play off 2009 Představení HC Energie Karlovy Vary s.r.o. HC Energie Karlovy Vary se postupnými kroky zařadila mezi elitu extraligových klubů v českém hokeji.

Více

PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016

PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016 PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016 Na začátku školního roku při nástupu do školní družiny dostane každý žák pro rodiče: Zápisní lístek (u zápisu) Pokyny pro zájemce ŠD Notýsek školní družiny,,vnitřní řád školní

Více

Tereza Šebíková Pavlína Váchová Diana Benediktová šéfredaktorka zástupkyně korektura

Tereza Šebíková Pavlína Váchová Diana Benediktová šéfredaktorka zástupkyně korektura Redakce Redakce časopisu 2012-2013 2012-2013 Tereza Šebíková Pavlína Váchová Diana Benediktová šéfredaktorka zástupkyně korektura Klára Peterková Bohumíra Rybáková Martina Váchová Filip Cmunt redaktorka

Více

Habermaaß-hra 4638. Moje první hra Můj den

Habermaaß-hra 4638. Moje první hra Můj den CZ Habermaaß-hra 4638 Moje první hra Můj den Moje první hra Můj den Dvě barevné umísťovací hry pro 1-2 hráče ve věku od 2 let, nebo jedno dítě a dospělého. Autor: Hanna Bachmann Design: Jutta Neundorfer

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 25. číslo léto 2015. Hurá na prázdniny!

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 25. číslo léto 2015. Hurá na prázdniny! Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov 25. číslo léto 2015 Hurá na prázdniny! 1 Slovo úvodem Rok se s rokem sešel a už se zase blíží obávaná doba vysvědčení

Více

Základní škola. Dolní Vilémovice

Základní škola. Dolní Vilémovice Základní škola Dolní Vilémovice Školní rok 2012 2013 SLOVO ÚVODEM Školní rok 2012 2013 pro malou vilémovskou školičku znamenal mnoho nového. Nová paní ředitelka, nová paní učitelka, vychovatelka Jen ty

Více

T U R N O V, Městský stadion L.Daňka *** Pátek 3. června 2011 *** ROZPIS ZÁVODU

T U R N O V, Městský stadion L.Daňka *** Pátek 3. června 2011 *** ROZPIS ZÁVODU s ADAMEM 2011 Mezinárodní atletické závody pro žáky 1.- 5.třídy základních škol - z polskiej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego, w Jaworze a ze ZŠ z okrsku Turnovsko T U R N O V, Městský

Více

Zeměpisná soutěž Eurorebus

Zeměpisná soutěž Eurorebus Zeměpisná soutěž Eurorebus Vynikajícího úspěchu dosáhli naši studenti ve Veřejném krajském kole soutěže Eururebus, které se konalo 1. dubna v Ostravě. Studenti Tereza Weissmannová, Albert Štěrba a Matěj

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu

MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu V minulém týdnu se odehrálo Mistrovství České republiky v praktickém šachu mládeže a juniorů, které skončilo v sobotu 15.3.2014.

Více

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Za výborné výkony ji získali: ročník 2004 Tomáš Trunda 1. místo ročník 2003 Vojta Procházka 3. místo Tomáš Strachota 2. místo Honza Trunda

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

10 DNÍ FLORBALU 2013 Zimní stadion, Č. Třebová

10 DNÍ FLORBALU 2013 Zimní stadion, Č. Třebová 10 DNÍ FLORBALU 2013 Zimní stadion, Č. Třebová Již 6. ročníkem 10 dní florbalu v České Třebové se mohou pyšnit organizátoři z florbalového klubu FbK Orlicko Třebovsko. Letošních 10 dní se spojilo s oslavami

Více

STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ (postřehy žáků mediální výchovy) p. uč.. Křesťanová Disciplíny: kliky, lehsedy, trojskok, hod, švihadlo Čestný host: Eliška Krupnová bronzová mistryně

Více

Zájmové kroužky 2012/2013

Zájmové kroužky 2012/2013 Zájmové kroužky 2012/2013 1. Kroužek kytary čtvrtek 14:00-15:00 Mgr. Podoláková - určen pro děti, které se naučily základy hry (pokračování loňského kroužku), naučíme se další akordy, rytmy, nové písničky

Více

Kouzelná škola 2.B Mgr. Stránská

Kouzelná škola 2.B Mgr. Stránská 2.čtvrtletí Pondělí 29.10. Okresní knihovna 6.A Mgr. Janalíková, 10.00 Kniha nebo film Úterý 30.10. 8.A +8.B 10.30 kino Metropol, 4.A Dopravní hřiště Mgr.Drápal, 8.00 5.A Městská policie, 8.00-9.40 Mgr.

Více

OBSAH REDAKČNÍ RADA PROJEKT COMENIUS SBĚR KAŠTANŮ, KŮRY A PAPÍRU NEBE 4 X JINAK ANKETA ČTYŘLÍSTEK KOMIKS STRÁNKA LUŠTĚNÍ VÝTVARNÉ PROJEKTY

OBSAH REDAKČNÍ RADA PROJEKT COMENIUS SBĚR KAŠTANŮ, KŮRY A PAPÍRU NEBE 4 X JINAK ANKETA ČTYŘLÍSTEK KOMIKS STRÁNKA LUŠTĚNÍ VÝTVARNÉ PROJEKTY REDAKČNÍ RADA Tereza Dobrá, Kristýna Mikotová, Martin Stryja, Eliška Kuželová, Ema Vrbová, Jakub Veverka, Kristýna Júdová, Sandra Švecová, Pavlína Krenciva, Barbora Turková, Anna Marie Hořejší OBSAH PROJEKT

Více

Duha. časopis žáků ZŠ Huštěnovice

Duha. časopis žáků ZŠ Huštěnovice Duha časopis žáků ZŠ Huštěnovice První číslo Podzim 2013 Obsah: 1. Slovo úvodem 2. Krátká historie školy 3. Jaké byly školy dříve? 4. Co děláme ve škole 5. Paní učitelka 6. Básničky o škole Milí čtenáři,

Více

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2015-16

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2015-16 ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2015-16 Školní rok 2015-2016 začíná v úterý 1.září 2015 první pololetí bude ukončeno ve čtvrtek 28.ledna 2016 druhé pololetí bude ukončeno ve čtvrtek 30. Června 2016 Prázdniny

Více

ČASOPIS DĚTÍ Z DD OPAVA

ČASOPIS DĚTÍ Z DD OPAVA ČASOPIS DĚTÍ Z DD OPAVA Dětský domováček ÚNOR 2015 Autor : Barbora S. Co je nového? Tak si to představte Ze začátku jsem si myslela, ţe tato rubrika nebude pravidelná, vţdyť, co nového by se pořád mohlo

Více

Interaktivní pořad plný písniček k nám zavítal 23. listopadu a jmenoval se Pohádková minishow.

Interaktivní pořad plný písniček k nám zavítal 23. listopadu a jmenoval se Pohádková minishow. Základní škola Ořech a její KFOŠ A je tu zase prosinec. Prý měsíc klidu, pohody a radostného očekávání vánoc. No, mnozí z nás dobře víme, že umí být občas pořádně hektický a náročný. I když vždy krásný.

Více

MOZAIKOVNÍK. školní rok 2009 / 2010. Pracoviště II. stupně:

MOZAIKOVNÍK. školní rok 2009 / 2010. Pracoviště II. stupně: MOZAIKOVNÍK školní rok 2009 / 2010 Pracoviště I. stupně: Základní škola Mozaika, o.p.s. U Stadionu 1166 516 01 Rychnov nad Kněžnou tel.: 732 234 209 (sborovna) 739 007 826 603 709 174 (p. ředitelka) Pracoviště

Více

THERE IS/ARE EXERCISES

THERE IS/ARE EXERCISES THERE IS/ARE EXERCISES E1) POPIŠTE NÁSLEDUJÍCÍ OBRÁZEK 15 VĚTAMI S POUŽITÍM VAZBY THERE IS/ARE: E2) DO NÁSLEDUJÍCÍCH VĚT DOPLŇTE VAZBU THERE IS/ARE: 1. fourteen students in our class. 2. a fly in my soup!

Více

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme!

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme! Fokus divadlo 2014 Pod tímto názvem Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě vyhlásila na podzim 1. ročník soutěže o nejlepší divadelní recenzi a kritiku. Jelikož se v literárním semináři

Více

VÍTÁME VÁS NA VALNÉ HROMADĚ

VÍTÁME VÁS NA VALNÉ HROMADĚ VÍTÁME VÁS NA VALNÉ HROMADĚ 23. března 2012, Na Rychtě - Choceň Josef Tomáš PROGRAM VALNÉ HROMADY 1. Zahájení valné hromady 2. Zpráva o činnosti za r. 2011 členská základna ekonomika hospodaření brigády

Více

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo Školtýn Základní škola Týnec nad Labem Ročník 12 2. číslo 2012 2013 Obsah 1. Narozeninová oslava 2. Rozhovor s ředitelem školy 60 let 3. Afrika 4. Mikuláš 5. Vánoční šplh 6. Florbal 7. Kolínská laťka 8.

Více

Týden 7. 12. - 13. 12. 2013

Týden 7. 12. - 13. 12. 2013 správný cíl Vaší cesty Týden 7. 12. - 13. 12. 2013 Hradecké lyžaře odveze do Deštného v Orlických horách přímou linkou skibus. Provoz skibusu, který vznikl v roce 2011 jako společný projekt dopravního

Více

Program školního roku 2014 2015

Program školního roku 2014 2015 Program školního roku 2014 2015 SOUTĚŽE A PROJEKTY : Projekt Čtení pomáhá Prohlubování projektu etické výchovy do výuky Výtvarné soutěže okresního, krajského i celostátního významu Školní pěvecká soutěž

Více

X. KRAJSKÁ OLYMPIÁDA MLÁDEŽE PARDUBICKÉHO KRAJE. Svitavy říjen 2011 květen 2012

X. KRAJSKÁ OLYMPIÁDA MLÁDEŽE PARDUBICKÉHO KRAJE. Svitavy říjen 2011 květen 2012 X. KRAJSKÁ OLYMPIÁDA MLÁDEŽE PARDUBICKÉHO KRAJE Svitavy říjen 2011 květen 2012 Krajské olympiády se zúčastnilo : 43 ZÁKLADNÍCH ŠKOL 28 STŘEDNÍCH ŠKOL Celkem se zúčastnilo 1.430 startujících Regionálních

Více

HODNOCENÍ ME ŽEN 7 S 2015 MICHAL OUŘEDNÍK

HODNOCENÍ ME ŽEN 7 S 2015 MICHAL OUŘEDNÍK HODNOCENÍ ME ŽEN 7 S 2015 MICHAL OUŘEDNÍK 17.6.2015 Na Mistrovství Evropy žen v sedmičkovém ragby bylo nominováno 12 reprezentantek: Barbora Bendová (RC JIMI Vyškov) Pavlína Čuprová (RC JIMI Vyškov) Klára

Více

PROSINEC. Z pohádky do pohádky. seznámení s lidovými zvyky a tradicemi (adventní období, sv. Mikuláš, sv. Lucie, Sv. Barbora, sv.

PROSINEC. Z pohádky do pohádky. seznámení s lidovými zvyky a tradicemi (adventní období, sv. Mikuláš, sv. Lucie, Sv. Barbora, sv. PROSINEC Z pohádky do pohádky seznámení s lidovými zvyky a tradicemi (adventní období, sv. Mikuláš, sv. Lucie, Sv. Barbora, sv. Štěpán) výroba vánočních předmětů přivítání zimy Prosinec je za vrátky, čekají

Více

Monte Bondone (jarní prázdniny) Program a časový harmonogram Sportkids pobytu

Monte Bondone (jarní prázdniny) Program a časový harmonogram Sportkids pobytu Monte Bondone (jarní prázdniny) Program a časový harmonogram Sportkids pobytu Po cca 800km jízdy po dálnici z Prahy sjedete v Itálii u města Trento. Pokračujete jízdou do kopce (20 min.) a jste v Monte

Více

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem provázeli budoucí prvňáčky žáci 5. tříd, kteří si připravili pro děti pohádkové úkoly. Letos

Více

Kalendář událostí 3 obcí 2014

Kalendář událostí 3 obcí 2014 Kalendář událostí 3 obcí 2014 Ples SDH Prostřední Lánov - ples hasičů s tombolou 11. 1. 2014 Lánov Pořadatel: SDH Prostřední Lánov, Petr Paulů, 604 230 934 Myslivecký ples - tradiční ples myslivců s bohatou

Více

Časový rozpis. 31.května 2010 - pondělí

Časový rozpis. 31.května 2010 - pondělí AŠSK ČR, ČMFS, MŠMT ČR, McDonald s ČR PROPOZICE Svátek fotbalu McDonald s Cup 2009 / 2010 Jablonec nad Nisou 31.5. 1.6.2010 Časový rozpis 31.května 2010 - pondělí 12:00 13:00 prezence týmů, rozdání balíčků

Více

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA ROUSÍNOV Květen červen 2008 Pravidelné schůzky se konají na adrese: Skálova 35 (nad Salonem Kleopatra) v tyto dny: Pondělí: 15:30 17:30 herna od května pouze za nepříznivého

Více

Obsah vzdělávání a celoroční rozvržení práce ve školní družině. Osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj.

Obsah vzdělávání a celoroční rozvržení práce ve školní družině. Osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj. Obsah vzdělávání a celoroční rozvržení práce ve školní družině. Září : Kamaráde, pojď si s námi hrát Osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj. - osvojovat si a dodržovat základy společenského chování

Více

Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10

Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10 Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10 Místo:chata HORSKÝ HOTEL, ČERNÁ HORA, JANSKÉ LÁZNĚ Termín: 22. 29. 1. 2011 Odjezd: sobota 22. 1. v 13.00 h, od ZŠ (sraz v 12.20 h) Příjezd: sobota 29. 1. v 11.30

Více

7. vydání - listopad 2007

7. vydání - listopad 2007 7. vydání - listopad 2007. Ve druhém kole soutěžilo 13 žáků. Čekaly na ně příklady z učiva 6. třídy, násobení, sčítání, zaokrouhlování, slovní úloha a jeden úkol z geometrie. Většina z nich prokázala velmi

Více

JUNIOR FLORBAL CUP 2013

JUNIOR FLORBAL CUP 2013 JUNIOR FLORBAL CUP 2013 ASOCIACE ŠKOLNÍCH SPORTOVNÍCH KLUBŮ ČR OKRESNÍ RADA, CHOMUTOV ZÁKLADNÍ ŠKOLA CHOMUTOV, AKADEMIKA HEYROVSKÉHO 4539, ŠKOLNÍ SPORTOVNÍ KLUB PŘI 12. ZŠ CHOMUTOV a DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE

Více

Číslo 4. Ročník II. Červen 2012

Číslo 4. Ročník II. Červen 2012 Školní ilustrovaný magazín III. základní školy Jindřichův Hradec Číslo 4. Ročník II. Červen 2012 Redakční rada: Jan Matoušek, Jakub Matoušek, Adéla Šímová, Aneta Camrdová, Barbora Primaková, Kristýna Horáková,

Více

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní Úkoly předškoláčka, jsou pro nás hračka.. Než půjdu do školy -" minimum předškoláka". Vyzkoušejte si Předškoláci převzato www.predskolaci.cz Písničky a říkanky ze školky Další říkadla, popěvky... na doma

Více

KNIHY MAJÍ ZELENOU. CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví

KNIHY MAJÍ ZELENOU. CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví KNIHY MAJÍ ZELENOU CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví Naše paní učitelka nám v češtině představila soutěž pro základní školy KNIHY MAJÍ ZELENOU, kde máme za úkol vytvořit reportáž

Více

(Vánoce) Vánoce ve Francii. Vánoce v Austrálii Vánoce v Číně v Rusku. v Německu ve Španělsku. v Grónsku. v USA

(Vánoce) Vánoce ve Francii. Vánoce v Austrálii Vánoce v Číně v Rusku. v Německu ve Španělsku. v Grónsku. v USA (Vánoce) Zjisti jak a kdy se slaví Vánoce nebo konec roku u vás, v Brazílii. Vyrob pozvánku k vám pro děti z Česka. Napiš na ni, co je pro vaši zemi zajímavé a typické. Vánoce ve Francii Vánoce v Austrálii

Více

Ústí nad Labem-Klíše, dne 12.8. 2012. Vážení fotbaloví přátelé,

Ústí nad Labem-Klíše, dne 12.8. 2012. Vážení fotbaloví přátelé, Ústí nad Labem-Klíše, dne 12.8. 2012 Vážení fotbaloví přátelé, dovolte mi vás jménem fotbalového klubu FK Ústí nad Labem a.s. pozvat na další setkání série turnajů Partners Cup, kde hlavní cenou bude opět

Více

Základní škola U Lesa 713, Karviná Ráj www.ulesakarvina.cz. leden 2009

Základní škola U Lesa 713, Karviná Ráj www.ulesakarvina.cz. leden 2009 Základní škola U Lesa 713, Karviná Ráj www.ulesakarvina.cz leden 2009 výuka podle Školního vzdělávacího programu, který umožňuje všestranný rozvoj žákovy osobnosti a respektuje jeho individualitu vytváření

Více

Jméno autora: Mgr. Barbora Jášová Datum vytvoření: 14. 09. 2012 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_20_ZSV

Jméno autora: Mgr. Barbora Jášová Datum vytvoření: 14. 09. 2012 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_20_ZSV Jméno autora: Mgr. Barbora Jášová Datum vytvoření: 14. 09. 2012 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_20_ZSV Ročník: I. Základy společenských věd Vzdělávací oblast: Společenskovědní vzdělávání Vzdělávací obor: Základy

Více

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické.

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1 Školáček Z Á Ř Í Motto školy Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Je třeba si je zasloužit. Například slušným chováním. Školní rok 2014/2015 Nový

Více

Zpráva o činnosti a hospodaření Sboru dobrovolných hasičů v Holáskách za rok 2006. Dovolte mi přednést zprávu o činnosti našeho sboru za rok 2006.

Zpráva o činnosti a hospodaření Sboru dobrovolných hasičů v Holáskách za rok 2006. Dovolte mi přednést zprávu o činnosti našeho sboru za rok 2006. Zpráva o činnosti a hospodaření Sboru dobrovolných hasičů v Holáskách za rok 2006 Vážení hosté, bratři a sestry Dovolte mi přednést zprávu o činnosti našeho sboru za rok 2006. Zpráva začíná stavem naší

Více

FloorballGames 2013 PROPOZICE AKCE

FloorballGames 2013 PROPOZICE AKCE FloorballGames 2013 PROPOZICE AKCE ZÁKLADNÍ INFO Pro pravidelné účastníky nemusíme představovat - jedná se o tradiční florbalové posezónní setkání florbalistů v České Lípě s řadou doprovodných akcí a jedinečnou

Více

BÁSNIČKY VÁNOCE JSOU TADY...

BÁSNIČKY VÁNOCE JSOU TADY... REDAKČNÍ RADA Hana Fröhlichová (4.A) Jana Hanzlíková (4.A) Matěj Mach (4.A) David Veltruský (5.A) Tereza Poštulková (5.A) Klára Červenková (5.A) Tereza Šobková (5.A) Eliška Suldovská (6.A) Veronika Břendová

Více

O Běhu pro život Charitativní projekt Běh pro život každoročně pořádá Nadační fond Tesco.

O Běhu pro život Charitativní projekt Běh pro život každoročně pořádá Nadační fond Tesco. Monitoring z akcí 2012 O Běhu pro život Charitativní projekt Běh pro život každoročně pořádá Nadační fond Tesco. Letošní, již pátý ročník, si dal za úkol pomoci dětem bez rodiny. V současnosti žije v České

Více

Časopis MŠZŠ Kyjov, www.mszskyjov.cz

Časopis MŠZŠ Kyjov, www.mszskyjov.cz Časopis MŠZŠ Kyjov, www.mszskyjov.cz Ročník IV. číslo 1 Listopad 2010 Šéfredaktoři: Martin Solich, Milan Fukan Redakční rada: Stanislav Kytlica, Marek Pánik, Míša Bardodějová, Gustýnka Stachoviczová 1

Více

Střední škola a Základní škola Lipník nad Bečvou, Osecká 301

Střední škola a Základní škola Lipník nad Bečvou, Osecká 301 Střední škola a Základní škola Lipník nad Bečvou, Osecká 301 Dotační program na podporu vzdělávání v jazycích národnostních menšin a multikulturní výchovy v roce 2014 ( č.j. MŠMT 33220/2013 ) Projekt -

Více

FK Jablonec OS v rámci projektu Jablonec 2012 pořádá v sobotu 8.12.2012

FK Jablonec OS v rámci projektu Jablonec 2012 pořádá v sobotu 8.12.2012 Jablonec OS v rámci projektu Jablonec 2012 pořádá v sobotu 8.12.2012 Mikulášský halový fotbalový turnaj pro hráče narozené 1.1.2003 a mladší Účastníci turnaje: BAUMIT Jablonec A,B,C, FC Slovan Liberec,,

Více

Š kolní kolo chemicke olympiá dy

Š kolní kolo chemicke olympiá dy Š kolní kolo chemicke olympiá dy Během měsíce ledna proběhlo školní kolo chemické olympiády kategorie D, které obsahovalo domácí část, kontrolní test a praktickou část v chemické laboratoři. Olympiády

Více

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ V úterý 10. června natáčela Česká televize v Dobříkově reportáž, která by měla být odvysílána v pořadu Toulavá kamera v průběhu července. Reportáž byla natáčena u sochy M. J.

Více

NEWSLETTER - ÚNOR 2014

NEWSLETTER - ÚNOR 2014 NEWSLETTER - ÚNOR 2014 Drazí přátelé, jak už jistě víte, v Latinském kulturním centru se děje mnoho zajímavých akcí, rozhodli jsme se tedy vytvořit pro Vás tento informační newsletter, kde můžete najít

Více

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě Hodiny čtení ve 4. třídě nejsou jen tréninkem a zdokonalováním se v technice čtení. Většina dětí už je výbornými čtenáři, jejich přednes je velmi kvalitní. A že si pamatujeme,

Více

Bedřich Ščerban 27. 7. 2015

Bedřich Ščerban 27. 7. 2015 Bedřich Ščerban 27. 7. 2015 Prezentace HC Dukla Jihlava,s.r.o. Historie Od roku 1956, kdy vzniklo hokejové mužstvo HC DUKLA JIHLAVA, uběhlo mnoho let. Převážnou část z této doby patřilo naše mužstvo mezi

Více

BERUŠKOVÉ PROSTŘENO. Text: Alenka Černá Vlaďka Bednářová

BERUŠKOVÉ PROSTŘENO. Text: Alenka Černá Vlaďka Bednářová BERUŠKOVÉ PROSTŘENO Text: Alenka Černá Vlaďka Bednářová Kompetence: Kompetence k učení. Soustředěně pozoruje, zkoumá, objevuje, všímá si souvislostí, experimentuje a užívá přitom jednoduchých pojmů, znaků

Více

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě,

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, doprovázené promítáním filmů na interaktivní tabuli. Dvojice ochranářů ze společnosti

Více

PRO TEBE. mladé plody rostou na starých stromech. Budoucnost dětí pomáhají vytvářet jejich rodiče.

PRO TEBE. mladé plody rostou na starých stromech. Budoucnost dětí pomáhají vytvářet jejich rodiče. mladé plody rostou na starých stromech Budoucnost dětí pomáhají vytvářet jejich rodiče. Ale kdo tvoří budoucnost těch osamělých, které rodiče nemají? Nebo těch, které rodiče opustili, ať z vlastní vůle

Více

After School Club. Téma pro školní rok 2011/12 zní: Indiana Jones and the Time Machine Stručná náplň a popis: Termín:

After School Club. Téma pro školní rok 2011/12 zní: Indiana Jones and the Time Machine Stručná náplň a popis: Termín: Vážení rodiče, i v právě začínajícím školním roce pro Vaše děti otevíráme anglický odpolední klub After School Club. Téma pro školní rok 2011/12 zní: Indiana Jones and the Time Machine Stručná náplň a

Více

školní rok 2006/2007

školní rok 2006/2007 ZÁKLADNÍ ŠKOLA KRUCEMBURK Školní 440, 582 66 Krucemburk, IČ:71004025 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY školní rok 2006/2007 Charakteristika školy: Základní škola Krucemburk je plně organizovanou školou s

Více

Pravidelné akce Klubu seniorů Krupka na rok 2015

Pravidelné akce Klubu seniorů Krupka na rok 2015 Pravidelné akce Klubu seniorů Krupka na rok 2015 Každé pondělí až čtvrtek je otevřen klub v DPS Dlouhá 636, Krupka vždy od 13,00 do 17,00 hodin. Možnost využití dvou počítačů včetně připojení na internet,

Více

Akce školní družiny. Gymnázium, základní škola a mateřská škola Hello s.r.o. Školní rok 2013/2014 ZÁŘÍ. Téma: Plody barevného podzimu

Akce školní družiny. Gymnázium, základní škola a mateřská škola Hello s.r.o. Školní rok 2013/2014 ZÁŘÍ. Téma: Plody barevného podzimu Gymnázium, základní škola a mateřská škola Hello s.r.o. Akce školní družiny Školní rok 2013/2014 ZÁŘÍ Téma: Plody barevného podzimu Tematické vycházky do přírody Pracovní činnosti s přírodními materiály

Více

Vánoce u nás a ve světě

Vánoce u nás a ve světě Rozdělení dílen na projektový den 1. Vánoční ní zvyky Vánoce u nás a ve světě 4. 9. ročník Popis: Vánoční zvyky u nás doma, odlévání plovoucích svíček, ochutnávka cukroví z jiných rodin. psací potřeby,

Více

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka Výsluňský plátek LISTOPAD Připravily: Anička, Jarka a Katka Z obsahu: Fotbalový turnaj osmiček Zamířeno do: 7.C- rozhovor s Martinem Gebellem I učitelé jsou jen lidé - rozhovor s panem ředitelem Jiřím

Více

Projekt BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC zastoupen VUT v Brně, Dětský domov Dagmar a agentura Entity. pořádají

Projekt BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC zastoupen VUT v Brně, Dětský domov Dagmar a agentura Entity. pořádají Projekt BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC zastoupen VUT v Brně, Dětský domov Dagmar a agentura Entity pořádají 8. ročník mezinárodní, integrační akce Setkání bez hranic 2014, plavecké show pro děti z dětských

Více

OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ

OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ Přivítali jsme opět mezi nás své kamarády z lesa, vody a vůbec z celé přírody. VÁŽENÍ RODIČE, V MĚSÍCI ŘÍJNU JSME VÁS NESVOLALI,

Více

Golden Tour Pardubice 2014

Golden Tour Pardubice 2014 2014 spojte příjemné s užitečným udělejte něco pro své zaměstnance zviditelněte svou společnost dejte vzniknout novým obchodním kontaktům zapojte se do nejvýznamnějšího projektu svého druhu ve střední

Více

DĚTSKÝ MAŠKARNÍ REJ. v sobotu 15. března 2014 od 14:00 hodin. o. s. Karabina a SK Zvole zvou všechny maškary na. Vyhlašuji "J a r n í s b í r á n í"

DĚTSKÝ MAŠKARNÍ REJ. v sobotu 15. března 2014 od 14:00 hodin. o. s. Karabina a SK Zvole zvou všechny maškary na. Vyhlašuji J a r n í s b í r á n í Přijďte se podívat mezi nás. Pravidelné tréninky: oddíl Trénink Orientační běh Tomáš Hájek st 17-18.30, 18.45-20.15 Šachy Jana Straková út 17-19, pá 15-17 děti, ne 19-21 dospělí Wushu Tomáš Veselý út 16-19,

Více

McDONALD S CUP - turnaj v minifotbalu ZŠ

McDONALD S CUP - turnaj v minifotbalu ZŠ Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol, několikanásobně oceněný UEFA jako nejlepší projekt grassroots. Ve dvou věkových kategoriích do turnaje každoročně nastupuje téměř 85 tisíc chlapců a

Více

České děti jako čtenáři v roce 2013. Prah 27.2.2014 Vít Richter Národní knihovna ČR vit.richter@nkp.cz

České děti jako čtenáři v roce 2013. Prah 27.2.2014 Vít Richter Národní knihovna ČR vit.richter@nkp.cz České děti jako čtenáři v roce 2013 Prah 27.2.2014 Vít Richter Národní knihovna ČR vit.richter@nkp.cz Hlavní témata Čtou knihy více nebo méně? Čtení mezi zábavou na nudou Co čtou? Čtenářské zázemí v rodině

Více

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková ZŠ Jarošova Havířov Šumbark 24. 6.2011, ročník: 2., č. 4+5 Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková 1 Slovo redaktorů

Více

- 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B. - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř.

- 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B. - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř. - 1. 9. Slavnostní zahájení školního roku - 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř. - 10. 9. divadelní představení na

Více