ZA MINUTU OSM. 2. číslo

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ZA MINUTU OSM. 2. číslo"

Transkript

1 ZA MINUTU OSM 2. číslo

2 ÚVOD Právě si čtete druhé číslo školního časopisu ZA MINUTU OSM. Kde najdete nové vtipy, nové příběhy a soutěž, u které je hlavní výhra písnička na přání o velké přestávce. Naleznete zde zajímavý rozhovor s naší úspěšnou spolužačkou, tipy na dárky k Valentýnu, několik zajímavých citátů, článek o oblíbené počítačové hře a o fingerboardech a spol. Jistě vás také zaujmou zprávy z našich tříd a z druhého stupně vůbec. Děkujeme, že jste si náš časopis koupili a doufáme, že se vám bude líbit. Zdraví vás vaši redaktoři: Anna Hrdličková, Bára Kárníková, Adelle Mercedes Woodová, Jirka Novotný, Kristýna Ludvíčková a Patrik Bednář Chcete se k nám přidat?... Máte možnost. Redakční schůzky se konají každé úterý v 7:20 v MMU. Nemáte ráno čas? Tak nám své náměty, články, básničky, texty posílejte na adresu redakce: OBSAH Co nás čeká Stalo se Dění ve třídách Úspěchy sportovců Co se děje ve Vysokém Mýtě a možná i dál... Rozhovor, naše literární pokusy Free style Počítačové hry Valentýn Televizní tipy, citáty Zábava a soutěže

3 Co nás čeká a nemine: únor Zeměpisná olympiáda Své zeměpisné znalosti můžete prokázat ve školním kole Zeměpisné olympiády. únor Recitační soutěž Připravte se na klání mezi recitátory! Vyberte si originální text a přijďte ho přednést spolužákům a odborné komisi. Těšíme se na vás! Vítězové obou soutěží postoupí do okresního kola března Jarní prázdniny Huráááá! Lyžařská střediska se už na nás těší!! A ten, kdo nelyžuje, může najít spoustu tipů pro volný čas na 16. května Školní akademie Víme, že květen je ještě daleko, ale pokud mají být vaše vystoupení ohromující a úžasná, je nejvyšší čas začít pracovat na programu.

4 STALO SE: Dějepisná olympiáda Dne 23. listopadu proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. Zúčastnilo se jí 13 žáků. Mezi největší znalce peněz v dějinách patří Vojta Čihák z IX. C, na druhém místě skončil Luděk Hejhal taktéž z IX. C a trojici nejúspěšnějších uzavírá Zdeněk Švec z VIII. A. Vojta nás na začátku února reprezentoval v okresním kole. Vánoční jarmark Dne 7. Prosince byla škola již od rána otevřena dětem z mateřských školek. Odpoledne byl jarmark přístupný veřejnosti. Lidé zde mohli vidět soutěž o nejhezčí perníkový výrobek, mohli si tu zakoupit dárečky a přáníčka vyráběná našimi žáky. V přízemí, kde je kuchyň, bylo možno zakoupit teplé i studené nápoje a nějaké občerstvení. Na programu byl zpěv dětí, které zpívaly koledy. Lidé si tu vyzkoušeli různé vánoční zvyky a poseděli u dobrůtek a kávy. Vánoční atmosféru dodaly ozdobené stromky, svíčky a vánoční výzdoba. Vánoční jarmark se podařil na výtečnou. K. L. Filmová noc 16. prosince se sešlo 13 odvážlivců odhodlaných přespat ve škole. Měli přečteného Shakespearova Romea a Julii a s sebou spacák a hlavně hodně jídla :-) Večer zhlédli filmovou adaptaci, diskutovali, na chvíli se proměnili v Romea a Julii, zažili překvapení a dlouho přes půlnoc sledovali další filmy. I přes menší spánkový deficit všech zúčastněných se akce moc povedla.

5 "ZBRANĚ A ZBROJE Z OBDOBÍ GOTIKY" Skupina historického šermu Pernštejni z Pardubic předvedla žákům život ve středověku: Nejdříve nám ukázali zbroj gotických rytířů ze 14. století, pomohl jim jeden z našich spolužáků. Potom proti sobě bojovali tři spolužáci. Měli za úkol trefit kroužek a potom štít. Nakonec proti sobě bojovali dva PERNŠTEJNI. Bylo to super! Olympiáda v českém jazyce Dne 20. prosince 2011 se uskutečnila na naší škole Olympiáda v českém jazyce. Účastnilo se jí 37 žáků 8. a 9. tříd. Výsledky: 1. místo - Michaela Říhová, z VIII. B, 2. místo Markéta Petřeková z VIII. C a 3. místo - Magdaléna Pohorská z IX. B. Michaela Říhová a Markéta Petřeková postupují do okresního kola. Mladý Démosthénes V 1. kategorii regionálního kola celostátní soutěže "Mladý Demosthenes" se náš žák Patrik Němeček z VI. A umístil na krásném 3.místě. Soutěž v angličtině Minulý týden proběhlo na II. stupni školní kolo soutěže v anglickém jazyce. Dobrovolníci z osmého a devátého ročníku byli podrobeni zkoušce testující jejich schopnosti poslechu a čtení, resp. Práce s textem! Nelehkého testu se zúčastnilo celkem xy soutěžících. Za osmý ročník to jsou jmenovitě: Josef Stehlík, Ondřej Harvan, Kateřina Menclíková, Eva Svobodová, David Novák, Alexander Martinec, Sabina Košňarová a Eva Novotná, která za svoji kategorii postoupila do finálového kola v Pardubicích. Devátý ročník bude v Pardubicích reprezentovat Barbora Nádvorníková, v závěsu za ní se pak umístil Stanislav Holešínský, Magdaléna Pohorská, Michaela Pytlíková, Matyáš Junek a Eliška Kaštánková.

6 Dění v našich třídách 6. třídy na besedě Na začátku ledna, kdy ještě nebyly mrazy, proběhla v Multimediální učebně holčičí beseda. Holky se bavily o věcech, které neměly kluky co zajímat, na konci dostaly malou pozornost. Hodina ulejvání, to byla nááádhera. 8. třídy na rytířích a v USA Celý 2. stupeň zhlédnul rytířské vystoupení, o kterém bude v tomto čísle taky zmínka. Osmáci a deváťáci se zúčastnili přednášky o cestě po USA, která byla spojena s promítáním. 9. třídy testovány a ve stresu To jsou ale stresy! Spousta testování, návštěvy zástupců různých středních škol a výběr povolání do toho. To právě teď prožívají naši deváťáci, chudáci malí Vlastně, zase tak malí už ne! Držíme pěsti! Něco na odreagování, prosím! Mají alespoň něco, co je od toho všeho vždycky na chvíli odtrhne výběr jejich absolventských triček. :-)

7 7. třídy na lyžáku Tento rok se na lyžařský výcvik vypravilo okolo 60 dětí, které se rozdělily do pěti družstev podle svých lyžařských dovedností. 1. Švýcarsko, 2. Norsko, 3. Japonsko, 4. Jamajka a 5. USA. Hned první den se lyžaři a snowboardisti vydali na svah a teprve tam se rozdělili do příslušných týmů. Každý den tyto týmy soutěžily o body do celokurzové hry DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU. Jako první dobyli severní pól Švýcaři. VE SLALOMU ZVÍTĚZILI: DÍVKY: 1. místo Kateřina Jelenová CHLAPCI: 1. místo Martin Kučera, Vojta Vařečka (SNOWBOARD)

8 ÚSPĚCHY NAŠICH SPORTOVCŮ Plavání Dne se chlapci z osmého a devátého ročníku účastnili krajského kola v plavání v Poličce. My jsme jeli soutěžit jako vítězové okresu Ústí nad Orlicí, spolu s námi se za startovní bloky měly postavit další tři týmy. Dorazili však jen dva, z Poličky a z Pardubic. V tu chvíli jsme věděli, že na medaili dosáhneme jistě. Ale měli jsme chuť poprat se o co nejlepší kov. Nakonec se na našich krcích rozhoupaly stříbrné medaile! Za skvělé výkony a parádní přístup k reprezentaci školy děkujeme Martinu Viktorinovi, Luďku Hejhalovi, Ondřeji Levinskému, Martinu Jaklovi, Lukáši Malému a Davidu Novákovi! Florbal se v Brandýse nad Orlicí uskutečnilo okresní kolo školního turnaje Orion florbal cupu. Naši starší žáci postoupili do okresního finále z okrskového kola, které pořádala naše škola. V prvním zápase, kdy si naše mužstvo zvykalo na menší prostor brandýské tělocvičny, jsme těsně podlehli ZŠ Jablonné nad Orlicí 2:3. K postupu do semifinále bylo potřeba porazit domácí Brandýs. Tohoto soupeře jsme přehráli po jasném průběhu 7:0. Ve vyřazovacích bojích nám již menší prostor nedělal problémy. V semifinále přišlo vítězství nad ZŠ Horní Čermná 4:2.

9 Finálové vítězství 2:1 nad Gymnáziem Česká Třebová zajistil dvěma brankami Filip Wimmer. V této kategorii se v okrese Ústí nad Orlicí turnaje zúčastnilo celkově 30 školních týmů, proto lze považovat naše vítězství za velmi cenné. Sestava: David Šimáček, Ondřej Hübner, Ladislav Rozlivka, Tomáš Pirkl, Pavel Novotný, Filip Wimmer, Jakub Martinec, Petr Kajsrlík, Martin Jakl Jako vítězové okresního kola jsme se poté zúčastnili krajského kola turnaje Orion florbal cupu ve Svitavách, kde jsme skončili na krásném 4. místě. Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci školy a držíme pěsti při dalších sportovních kláních!!!!!

10 CO SE DĚJE U NÁS V MÝTĚ NEBO I DÁL... M-klub Sobota , od 20:00, koncert Citizen37 a Nové zboží Přijďte na koncert mladých kapel, které pochází z okolí Vysokého Mýta. Uslyšíte rozmanitou hudbu od popu až po indie a kapela Nové zboží promítne svůj aktuální videoklip. Sobota 10.3., od 20:00, Klubová scéna MŇÁGA A ŽĎORP Koncert výborné kapely z Valmezu. Co říci o této české legendě? Hity jako: Hodinový hotel, Písnička pro tebe zná zřejmě každý. Vstupné v předprodeji 150 / 200 Kč na místě. Sobota 24.3., od 20:00, Klubová scéna TOXIQUE + afterparty s kapelou CATE Exkluzivní koncert v rámci turné s novou deskou! Vstupné v předprodeji 150/180 na místě. KINO v 17:30 Kovbojové a vetřelci Vstupné 60Kč Program kina na březen nebyl do uzávěrky našeho časopisu znám. Informace o programu v pardubickém multikině CineStar najdete na

11 Kulturní agent doporučuje: TWILIGHT SÁGA: ROZBŘESK 1. ČÁST ROZBŘESK JE POKRAČOVÁNÍ JEDNOHO Z NEJPOPULÁRNĚJŠÍCH ROMANTICKÝCH HORORŮ DNEŠNÍ DOBY. Režiséru Billu Condonovi se toto pokračování opravdu povedlo a tím bych ráda připomněla i předchozí díly Twilight ságy: Stmívání, Nový měsíc a Zatmění. V tomto posledním dílu (tedy jeho 1. části) si Bella Swanová (Kristen Stewart) vezme Edwarda Cullena (Robert Pattinson). A co se bude dít dál? Jaké problémy přinese spojení lidské dívky a upíra? To se musíte zajít podívat sami. Já osobně Twilight ságu miluji a doufám, že závěrečný díl bude stejný trhák jako díly předchozí. Co se asi děje v Pardubicích??!.. Skočte si třeba na hokej Pardubice Slavia 17: Pardubice Třinec 18: Pardubice Litvínov 18:00 Od hokeje dále Broadway on ice Velkolepá muzikálová lední show poprvé v ČR! Broadway On Ice je oslavou krásy, elegance a krasobruslařského umění a v mnohém předčí vše, co u nás zatím bylo na zimních stadionech k vidění. Světové muzikály Chicago, Hallo Dolly, My Fair Lady, Pomáda a další ožijí v originální, zábavné a úchvatné choreografii na ledě. Hudební a taneční čísla slavných hvězd a jejich hostů jsou doprovázena živou hudbou, působivými světelnými, jevištními i pyrotechnickými efekty.

12 Rozhovor měsíce... s žákyní IX. C Kristýnou Harnachovou, MISTRYNÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE SKIBOBECH Ahoj, ty se věnuješ zimnímu sportu, že? Kristýna: Ano, zabývám se skibobem. Co to přesně je? Skiboby jsou individuální zimní sport, provozovaný na sjezdových či slalomových tratích. Závodník se snaží projet určenou trasu v co nejkratším čase na skibobu, což je v podstatě jízdní kolo vybavené místo kol krátkými lyžemi. Krátké lyže má závodník také na nohách. Jak ses k tomuto sportu dostala? A odkdy se jím zabýváš? Kristýna: Od mala jezdím na lyžích. Před pěti lety jsem měla závody na lyžích, zaujaly mě tam skiboby a od té doby jezdím. Máš podporu rodiny? Kristýna: Ano mám, hlavně táty a musím říct, že je to dobrý pocit. Jakého největší ho úspěchu jsi dosáhla? Kristýna: Zvítězila jsem na mistrovství ČR a mistrovství světa. Gratulujeme a děkujeme za rozhovor!

13 Naše literární pokusy Mládež z klubu Black Dragones Jak to všechno začalo Bylo krásné letní ráno a já jsem se pomalu hrabala z postele a zakrývala jsem si otráveně oči Slunce, umři! zavrčela jsem a sedla jsem si. Nicky!!! Vstávej!!! zařvala jsem z okna, když už jsem stála pevně na obou nohách a převlékala jsem se Uááááh zívla jsem si a vyběhla jsem z pokoje směrem do kuchyně Ahoj mami! Dneska si vezmu jen tohle jo? křikla jsem na mamku a zamávala jsem jabkem a sušenkou. Ale vždyť slyšela jsem jen Neboj, nebudu mít hlad houkla jsem a vyrazila jsem ven ze dveří na čerstvý vzduch a zabouchala jsem na zadní dveře domu rodičů Nicky. No tak dělej!!! zařvala jsem Nicky rozrazila dveře a něco na mě sykla tak, abych to slyšela jen já. Tím mě naprosto dostala Ještě na mě takhle nevyjela Kliiid odstoupila jsem od ní Ty se uklidni!!! zařvala na mě a sebrala svačinu, která jí při tom útoku vypadla z kapsy Od rána do večera mě komanduješ!!! Už toho mám dost, jelikož jsem stejně stará jako ty a zasloužím si od tebe lepší chování Nechci, abys na mě věčně křičela!!! štěkla na mě a frnkla mi před nosem To jsem od ní ještě nikdy neslyšela Nicky počkej!!! vykřikla jsem za ní a mávala jsem rukama Neslyšela mě Nechtěla mě slyšet Pokračování příště White Twilight X-smile

14 FrEESTYLE BMX, SK8, IN-LINE, KOLOBĚŽKY Fingerboard informace: Fingerboard je zmenšenina skateboardu, která se ovládá dvěma prsty na ruce. Stejně jako skateboard, skládá se fingerboard z koleček, náprav (trucků), šroubků a matiček. Každý jednotlivý díl je možné vyměnit za jiný, například v případě opotřebení. Jezdí se přes speciální překážky, které jsou zmenšeninou klasických skateboardových ramp. Na vzniku Fingerboardingu se podílela skateboardová legenda Lance Mountain, který je autorem článku jak si vyrobit fingerboard v americkém časopise Transworld Skateboarding magazine, který vyšel v roce Historie: Fingerboarding je sport, který vznikl ve Spojených státech kolem roku Časopis Transworld Skateboard Magazine otiskl návod, jak miniaturní skateboard vyrobit slepením sedmi baseballových karet. Podvozek (truck) byl vyroben z mazacích gum z tužek a kolečka s osičkami byla použita z modelů aut - angličáků. V roce 1986 se začaly první fingerboardy vyrábět průmyslově, nejprve jako přívěšky na klíče. Na trhu jsou dostupné primárně 2 druhy fingerboardů, plastové pro začátečníky, které slouží zejména pro sběratelské účely a pro jízdu nejsou příliš vhodné. Druhou variantou jsou fingerboardy profesionální. Jejich hlavní výhodou oproti plastovým fingrům pro začátečníky je dřevěná deska, která se svým tvarem téměř vůbec neliší od tvarů skutečných skateboardů.více o fingerboardech na

15 Fingerbike Fingerbike je zmenšenina BMX -ka, která se ovládá prsty. Skládá se z rámu, řídítek, gripů, pegů (jen ve větších balíčcích), atd, prostě z toho samého jako BMX. Každý dílek je možno vyměnit a vytvářet si vlastní fingerbike. FINGERBIKE se dá kupovat s podstavci, takže si můžete udělat vlastní sbírku. Všechny triky se přebírají z triků na BMX-ku. Více infka na finger scooter finger scooter je zmenšenina freestylové koloběžky, se kterou se dají dělat triky. V balení jsou náhradní kolečka, klíče a řetízek na klíče (občas XD). Obrázky zdroj: google.cz fingerboard zdroj: wikipedia.org

16 POČÍTAČOVÉ HRY Metin 2 Metin 2 je MMORPG hra. Příběh: Kdysi dávno byla jedna jediná říše, která existovala po celém kontinentu. Země klidu a míru, kde neexistovaly války a nemoci. Lidé tu žili šťastní a v harmonickém soužití. Jejich osud se však začal měnit, když z nebe spadl obrovský kámen; kámen známý jako Metin. Ten začal měnit zvířata v příšery, jeho samotná přítomnost vytvářela smrtelné nemoci, které se šířily po celém světě. Nevinní lidé trpěli stejně jako ti, kteří byli zabiti zvířaty nebo zemřeli na následky nemoci později ožili jako nemrtví. Nemrtví působili zkázu a chaos, který se zdál být nekonečným. Vznikla tím pohroma, která neměla konce a žádného východiska. Nakonec se jediné impérium rozpadlo na tři různá království, kde všichni bojují za vlastní přežití. Od tohoto velkého dne se k sobě tyto království chovají jako nepřátelé. Hráči si mohou zvolit jedno ze čtyř povolání: Válečník, Ninja, Šaman nebo Sura. (zdroj:

17 Takže moje vlastní zkušenosti s touto hrou jsou bezva :-) Tato hra se odehrává ve virtuálním světě plných kouzel, bitev, bojů a soubojů. Ve hře se kupují elixíry na oživení života. Expíte se (zvyšujete si levly) a dáváte si souboje s jinými hráči. Hraju Metin 3 roky, ale řeknu vám, že si střídám priváty ale i offiky :-) Tady máte stránku na offik: Teď nějaký priváty ( je jich víííc :-)) > www. Metiin2cool.tk Super mapy v officich např.: WaterMap 1,2 (vodní mapa -> na 90lvl), DT (Věž démonů), Vězení pavouků 1,2. A teď ty hl. mapy: Jinno, Shinsoo, Chunjo!!

18 Valentýn! Ahoj všichni, jak určitě víte, blíží se nám Valentýn a měli byste si připravit překvapení pro toho, koho máte rádi. Ale jste si jisti, že chcete dát kamarádce tradiční růži nebo čokoládičky? A co tento Valentýn prožít nějak netradičně? Jak víte z minulého čísla, pocházím z Londýna a vím hodně o všech svátcích, které se slaví v anglicky mluvících zemích.tak se nechte inspirovat na dárek nebo překvápko.:d Kdy se slaví sv. Valentýn? V anglicky mluvících zemích se slaví sv. Valentýn 14. února. Odtud se tento svátek rozšířil po roce 1989 k nám a slaví se tu ve stejný den. Jaké se dávají dárky k sv. Valentýnu? Většinou se dávají růže a čokolády. Ale mohli byste být i originálnější. Napadlo vás třeba pozvat svoji kamarádku nebo kamaráda na romantický film do kina? Nebo na romantickou procházku?

19 Nejčastější věta v Den sv. Valentýna? Miluji tě I love you (anglicky) Je t'aime(francouzsky) Ti amo (italsky) Co dělají děti? Děti většinou zpívají valentýnské písně a jsou odměněny penězi nebo cukrovinkami (děti si pochutnaj) :-) Co když nejste zamilovaní? Nevadí, valentýnské přání můžete dát mamince, tatínkovi, kamarádovi nebo paní učitelce :-D Mery Valentine wish A. M. W.

20 Televizní tipy PRIMA L VE CHŮVA K POHLEDÁNÍ: Chůva k pohledání je komediální a romantický seriál o ženě jménem FRAN FINE, která se stane chůvou v bohaté rodině Sheffieldových. Jenže se zamiluje do pana Sheffielda. Tento seriál se vysílá 13:35 a 19:50. Mě osobně tento seriál zaujal a doufám, že se vám bude také líbit. SABRINA MALÁ ČARODĚJKA: Sabrina je typická šestnáctiletá dívka, která se liší tím, že je čarodějka. Tuto mladou dívku vychovávají její dvě tety, které jsou samozřejmě také čarodějky. Sabrina a její tety nejsou doma samy, mají doma černého mluvícího kocoura. Tento seriál se vysílá každý všední den ve 13:10. Čas : televizní program najdu tam co hledám.cz Obrázky:

21 Citáty o lásce Koupené věci dělají radost do té doby, než doslouží. Dosloužila už někdy nekoupená pravá láska? By W.T. X-smile Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi. By Kurt Cobain Odmítáme ty co nás milují, a milujeme ty co nás odmítají. By Seneca Neopouštěj toho koho miluješ pro toho, kdo se ti líbí, neboť ten, kdo se ti líbí, tě opustí pro toho, koho miluje. By Neznámý autor První láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pomatuješ jeho číslo. By Emile Zola Comics D. S.

22 Soutěže a zábava UHODNI NAŠI HÁDANKU Lionel Messi....víš o něm něco???? Je to slavný fotbalista, to ano. Ale časopis se tě ptá: kdy a kde se narodil??? Odpověď zašli pod heslem Messi na e- mail: Ze správných odpovědí vylosujeme jednoho, který získá možnost NECHAT SI ZAHRÁT PÍSNIČKU NA PŘÁNÍ VE ŠKOLNÍM ROZHLASE!!!!!!!! VTIPY Pepíček: "Tatínku, dnes jsem ušetřil 10 korun!" "Jo, a jak?" "Běžel jsem celou cestu do školy za autobusem." "Tak zítra běž za taxíkem, ušetříš dvě stě!" Lidé vytvořili auta, aby mohli utéct od Chucka Norrise. Aby se ho tak lehce nezbavili, Chuck Norris vymyslel automobilovou nehodu. Stránku pro vás připravil Matis Novis

23 KVÍZ JAK ZNÁŠ TWILIGHT SÁGU??? 1.) Kde bydlí otec Belly?? a) Miami b) Forx c) Boston 2.) Edward je? a) vlkodlak b) člověk c) upír 3.) Bála se Bella upírů??? a) Ano b) Ne c) Hodně 4.) Miluje Jacob Bellu? a) Ano b) Ne c) Vůbec 5) V jakém díle zjistila Bella, že je Jacob vlkodlak??? a) 3 b) 1 c) 2 6) Políbí se Jacob a Bella?? a) Ne b) Ano Znáte odpovědi? Napište je na náš pod heslem Twilight

24 OSMISMĚRKA Slova AMOKY, ANATOMY, AROMA, BESKYDY, BURÁK, BYDLO, CANSAS, CYANKÁLI, DUNĚT, EFEKT, EGOISTÉ, EKZÉM, EPIGRAM, FARMA, GRÁZL, CHARLESTON, INCEST, ISLÁM, KOKON, KOLNA, KOSIT, ŽELVA, LORDI, LOSOS, NARÁŽKA, NOTACE, NYLON, OBYVATELÉ, OMEGA, OPĚRA, OSLAVY, OTAZNÍK, PÁTEK, PIONÝR, POHOZ, POMLK, POSILA, RADAR, RÁDIO, SISAL, SITÁR, SIVÁK, SMALT, SPISY, TRNOŽ, VAZKOST, VERZE, VILÉM, VLASY, YSATY, LISTY, ZVRAT, KRAKSNA, LINKY A Y K CH A R L E S T O N S R G N S K R T M A R G I P E Á R M A I Ě A A M L P T O S D Á Á O T P V D R K N I H A I Z L T B O S L A V Y S O S O L S D I Y M M F R Z O Z N K E I U T S V Y É E N K K A Ý A O N D A É A S L Z G I C O R Ě Ě K T R P T O I N K A L Á S T B Y D L O E T V V K E T Á P T K D S L S L A K Ž Á R A N K O L N A A I É Z Á E O K M U M N M O H S L A N R L F N O A S M A L T I A V Í U V V E R Z E Y D Y K S E B K B A E C A T O N I N C E S T

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Rok: 2013 Číslo: 4. Karolína Hloušová, 8. A

Rok: 2013 Číslo: 4. Karolína Hloušová, 8. A Číslo: 4 Karolína Hloušová, 8. A Úvodník Rok 2013 Slovo šéfredaktorky Stránka 2 Čauko, to nám ten čas rychle utíká. Vánoce už klepou na dveře, a my jsme stále ve škole. Však si těch prázdnin užijeme dost!

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK ZŠ TGM Dolní Bousov Číslo 1 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 obrázek Matěj Říha Blíží se 24. prosince a všichni se začínají těšit na Vánoce. Před pár týdny jsem se koukala na jedno video. Video

Více

SBÍRÁŠ, SBÍRÁM, SBÍRÁME

SBÍRÁŠ, SBÍRÁM, SBÍRÁME ročník 7/ číslo 1 (13) Základní škola Mokrá únor 2014 strana 1 Opět vás zdravíme, neuvěřitelně po třinácté. Co k tomu dodat? Že by dneska stručně? Tady to máte rovnou horké z tiskárny, tak lehce pofoukat

Více

Základní škola, Tišnov, Smíškova 840 ROČENKA

Základní škola, Tišnov, Smíškova 840 ROČENKA Základní škola, Tišnov, Smíškova 840 ROČENKA 2012/2013 J. Zwiner a D. Kučera, 9. B Milí čtenáři, dovolte mi, abych vás opět po roce přivítal na stránkách naší ročenky. Pevně věřím, že tak jako v minulých

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem ŠKOLÁK ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Číslo 3 Ročník sedmý 2014 Školní rok 2013/14 Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem Lidé spolu komunikují už odpradávna. Jako jediní ze zvířat jsme si ale vytvořili

Více

Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč. Nejzajímavější články. Jiří Černý v Divadélku pod schody

Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč. Nejzajímavější články. Jiří Černý v Divadélku pod schody Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč GAG-BEN Základní škola Třebíč, Benešova ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Kultura Buchty a loutky zavítaly opět k nám Loutkové divadlo Buchty a loutky je

Více

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406 PÁTOVINY Březen, duben Č. 2 /2015 Z OBSAHU ČÍSLA JAK NÁS VIDÍ NA NÁVŠTĚVĚ NAIVNÍHO DIVADLA JIRKA V PAPÍROVÉM SVĚTĚ PERNŠTEJNI NA TRŮNU V DENÍKU ČLENOVÉ REDAKCE PÁTOVIN, KTERÉ VYCHÁZEJÍ V RÁMCI VOLITELNÉHO

Více

ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ. Prosinec 2014 PROSINEC ČÍSLO 4, ROČNÍK VI. PLÁN NA PROSINEC MIKULÁŠSKÁ NA KOTLÁŘSKÉ ZIMNÍ SPÁNEK - VÝSLEDKY

ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ. Prosinec 2014 PROSINEC ČÍSLO 4, ROČNÍK VI. PLÁN NA PROSINEC MIKULÁŠSKÁ NA KOTLÁŘSKÉ ZIMNÍ SPÁNEK - VÝSLEDKY ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ PROSINEC ČÍSLO 4, ROČNÍK VI. UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ PLÁN NA PROSINEC 3 MIKULÁŠSKÁ NA KOTLÁŘSKÉ 5 ZIMNÍ SPÁNEK - VÝSLEDKY 7 ROZHOVOR - ADÉLKA, DOMINIK 8 EKOLOGICKÉ OKÉNKO 9 RECENZE -

Více

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka Výroční zpráva školní rok 2009-2010 Obsah 1. Základní údaje o škole... 4 Charakteristika školy... 5 Vybavení školy... 5 2. Obory vzdělání

Více

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 UDĚLILI JSME CENY ŘEDITELKY ŠKOLY za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Ajdinu Naprelacovi za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Jiřímu Kosmákovi

Více

Roman ADAMEC, Pavla KALOUSKOVÁ, Lenka JARÁ

Roman ADAMEC, Pavla KALOUSKOVÁ, Lenka JARÁ Sportovec měsíce: Nikola MANYCHOVÁ 6. A Sběrač bylin: Berenika Viktorie FIALOVÁ 3. A Sběrač papíru: Lucie SOUČKOVÁ 6. B Hádanky na Moodle: Diviška ŠIKOVÁ, Darina DOSTÁLOVÁ, Ondřej RYCHTERA www.zsul.cz

Více

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY Vážení čtenáři, již podruhé Vás oslovujeme ročenkou naší školy, abyste s námi mohli sdílet radosti i strasti uplynulého školního roku. Je toho opravdu hodně, co u nás, mimo

Více

24 hodin na Lysé hoře provázely omrzliny

24 hodin na Lysé hoře provázely omrzliny Kde najdete tu svou? Frýdlant nad Ostravicí Malenovice Pržno Baška Lhotka, Bílá, Janovice Pstruží Metylovice Ostravice, Kunčice p. O. Čeladná Staré Hamry Kultura Zpravodaj pro 13 obcí str. 2, 3, 4 str.

Více

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce Anglie na vlastní oči Žáci hráli žákům Exkurze do Osvětimi Holky versus kluci Rozhovor s panem zástupcem Benešem Moji přátelé z pólů www.zsms.streliceubrna.cz

Více

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32 Strana 1 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj

Více

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo kolem 2 Číslo Občasník školy Ročník XXIV. Červen 2015 zš t. g. masaryka Vimperk 1. máje 268 www.zstgmvimperk.cz Milí deváťáci, začátek, tedy povinnou školní docházku máte za sebou, všechno jste zvládli.

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704. Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704. Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Z obsahu:: ~ Parllament školly a jeho zástupcii v redakčníí radě ~ rozhovor se starostou našeho města ~ rozhovor s učiitellem Valleriie Lažo a zumba

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje beseda s paní TISCHLER, dámou, která přežila 3 koncentrační tábory ze školních kronik pohřeb Karla Hynka Máchy rozhovor Ing. Vlasta Lišková zástupkyně

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Milí čtenáři školního časopisu, léto a s ním i

Více

Multimediální den. Listopad 2012: V tomto čísle: Č a s o p i s G y m n á z i a M o r a v s k ý K r u m l o v

Multimediální den. Listopad 2012: V tomto čísle: Č a s o p i s G y m n á z i a M o r a v s k ý K r u m l o v Č a s o p i s G y m n á z i a M o r a v s k ý K r u m l o v OHLÉDNUTÍ ZA PODZIMEM A ZIMOU 2012/2013 Listopad 2012: Multimediální den Akce pro zájemce o práci reportérů novinového, televizního, rozhlasového

Více

MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY

MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY III-IV 2014/2015 1 Obsah Užijte si prázdniny, v září se těšíme na nové redaktory... 3 Monika Němečková miluje tvoření všeho druhu... 4 Bezpečnost hlídá vrátný Zdeněk Franc...

Více

DĚTSKÝ DEN LETNÍ DĚTSKÉ TÁBORY JIŽ BRZY. Realitní kancelář KONTAKT- servis KLUB JUNIOR. JUDr. Jan Šimáček & JUDr. Jana Šimáčková

DĚTSKÝ DEN LETNÍ DĚTSKÉ TÁBORY JIŽ BRZY. Realitní kancelář KONTAKT- servis KLUB JUNIOR. JUDr. Jan Šimáček & JUDr. Jana Šimáčková 5 LIBUŠ a PÍSNICE 2 0 0 8 LIBUŠSKO-PÍSNICKÝ JARMARK 17. KVĚTNA 2008 SBÍRKA BRÝLÍ PRO AFRICKÉ DĚTI ODPALOVÁNÍ ZÁBAVNÉ PYROTECHNIKY DVAADVACET CENTIMETRŮ NĚŽNOSTÍ ATD. PŘÍLOHA: TŘETÍ HOSPODA VÝSADNÍ Ulice

Více

ÚVODNÍ SLOVO: Organizace školního roku 2010/11. Zapojili jsme se do projektu Česko čte dětem. www.zsheyrovskeho.cz

ÚVODNÍ SLOVO: Organizace školního roku 2010/11. Zapojili jsme se do projektu Česko čte dětem. www.zsheyrovskeho.cz Občasník základní školy Olomouc, Heyrovského 33 školní rok 2010/11 ÚVODNÍ SLOVO: Vážení čtenáři našich novin, zdá se, že to není tak dávno, co naše škola zářila novotou a s velkou slávou vítala první stovku

Více

Klidné svátky vánoční, hodně štěstí, pevné zdraví a mnoho úspěchů v roce 2010 přeje Obecní úřad Boršice

Klidné svátky vánoční, hodně štěstí, pevné zdraví a mnoho úspěchů v roce 2010 přeje Obecní úřad Boršice č. 3/2009 Vydává Obecní úřad, 687 09 Boršice 7, IČO: 290823, v počtu 950 ks. MK ČR E 10096. Autorem většiny fotografií je Pavel Princ. Toto číslo vyšlo dne 18. 12. 2009 Klidné svátky vánoční, hodně štěstí,

Více

Čtvrtletník č.4/2014. TadyTam TADY? TAM!

Čtvrtletník č.4/2014. TadyTam TADY? TAM! Čtvrtletník č.4/2014 TadyTam TADY? TAM! Milí čtenáři, po krátké časové odmlce jsme tu opět pro vás! Během doby, kdy jsme se neviděli, nám rychlostí blesku před očima proběhla řada svátků a událostí. Těmi

Více

Investiční akce 2013/2014

Investiční akce 2013/2014 4 Kontaktní informace Obec Bílá Třemešná 544 72 Bílá Třemešná 315 okres Trutnov Internetová adresa: http://www.bilatremesna.cz/ Výběr z obsahu OBEC BÍLÁ TŘEMEŠNÁ... 1 SOKOL BÍLÁ TŘEMEŠNÁ... 6 HASIČI A

Více

zs.boskovice.cz/zs3/ leden/únor 2009 ročník: 3 číslo 16 OBSAH: Fotografické úspěchy Filipa Chalupky Zápis dětí do 1. tříd Výlet do Grónska Sportovní úspěch Ivony Braunšlegerové Kniha Ivany Havelkové Lyžák

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu Milí čtenáři, sluníčko už nás všechny láká

Více

Žijeme ve škole. Stalo se: Fotografie: Osmáci v bludišti, Vítězi vánočního turnaje v tenise, Divadelní učebnice a Prvňáčci tvoří vánoční dekorace

Žijeme ve škole. Stalo se: Fotografie: Osmáci v bludišti, Vítězi vánočního turnaje v tenise, Divadelní učebnice a Prvňáčci tvoří vánoční dekorace Žijeme ve škole 1 Žijeme ve škole Stalo se: 7.1. začaly plavat děti ze 4.AB a 1.C 8.1. proběhla schůzka s rodiči vycházejících žáků 12.1. se konalo div. představení Divadelní učebnice pro 5., 8. a 9. ročník

Více