ZA MINUTU OSM. 2. číslo

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ZA MINUTU OSM. 2. číslo"

Transkript

1 ZA MINUTU OSM 2. číslo

2 ÚVOD Právě si čtete druhé číslo školního časopisu ZA MINUTU OSM. Kde najdete nové vtipy, nové příběhy a soutěž, u které je hlavní výhra písnička na přání o velké přestávce. Naleznete zde zajímavý rozhovor s naší úspěšnou spolužačkou, tipy na dárky k Valentýnu, několik zajímavých citátů, článek o oblíbené počítačové hře a o fingerboardech a spol. Jistě vás také zaujmou zprávy z našich tříd a z druhého stupně vůbec. Děkujeme, že jste si náš časopis koupili a doufáme, že se vám bude líbit. Zdraví vás vaši redaktoři: Anna Hrdličková, Bára Kárníková, Adelle Mercedes Woodová, Jirka Novotný, Kristýna Ludvíčková a Patrik Bednář Chcete se k nám přidat?... Máte možnost. Redakční schůzky se konají každé úterý v 7:20 v MMU. Nemáte ráno čas? Tak nám své náměty, články, básničky, texty posílejte na adresu redakce: OBSAH Co nás čeká Stalo se Dění ve třídách Úspěchy sportovců Co se děje ve Vysokém Mýtě a možná i dál... Rozhovor, naše literární pokusy Free style Počítačové hry Valentýn Televizní tipy, citáty Zábava a soutěže

3 Co nás čeká a nemine: únor Zeměpisná olympiáda Své zeměpisné znalosti můžete prokázat ve školním kole Zeměpisné olympiády. únor Recitační soutěž Připravte se na klání mezi recitátory! Vyberte si originální text a přijďte ho přednést spolužákům a odborné komisi. Těšíme se na vás! Vítězové obou soutěží postoupí do okresního kola března Jarní prázdniny Huráááá! Lyžařská střediska se už na nás těší!! A ten, kdo nelyžuje, může najít spoustu tipů pro volný čas na 16. května Školní akademie Víme, že květen je ještě daleko, ale pokud mají být vaše vystoupení ohromující a úžasná, je nejvyšší čas začít pracovat na programu.

4 STALO SE: Dějepisná olympiáda Dne 23. listopadu proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. Zúčastnilo se jí 13 žáků. Mezi největší znalce peněz v dějinách patří Vojta Čihák z IX. C, na druhém místě skončil Luděk Hejhal taktéž z IX. C a trojici nejúspěšnějších uzavírá Zdeněk Švec z VIII. A. Vojta nás na začátku února reprezentoval v okresním kole. Vánoční jarmark Dne 7. Prosince byla škola již od rána otevřena dětem z mateřských školek. Odpoledne byl jarmark přístupný veřejnosti. Lidé zde mohli vidět soutěž o nejhezčí perníkový výrobek, mohli si tu zakoupit dárečky a přáníčka vyráběná našimi žáky. V přízemí, kde je kuchyň, bylo možno zakoupit teplé i studené nápoje a nějaké občerstvení. Na programu byl zpěv dětí, které zpívaly koledy. Lidé si tu vyzkoušeli různé vánoční zvyky a poseděli u dobrůtek a kávy. Vánoční atmosféru dodaly ozdobené stromky, svíčky a vánoční výzdoba. Vánoční jarmark se podařil na výtečnou. K. L. Filmová noc 16. prosince se sešlo 13 odvážlivců odhodlaných přespat ve škole. Měli přečteného Shakespearova Romea a Julii a s sebou spacák a hlavně hodně jídla :-) Večer zhlédli filmovou adaptaci, diskutovali, na chvíli se proměnili v Romea a Julii, zažili překvapení a dlouho přes půlnoc sledovali další filmy. I přes menší spánkový deficit všech zúčastněných se akce moc povedla.

5 "ZBRANĚ A ZBROJE Z OBDOBÍ GOTIKY" Skupina historického šermu Pernštejni z Pardubic předvedla žákům život ve středověku: Nejdříve nám ukázali zbroj gotických rytířů ze 14. století, pomohl jim jeden z našich spolužáků. Potom proti sobě bojovali tři spolužáci. Měli za úkol trefit kroužek a potom štít. Nakonec proti sobě bojovali dva PERNŠTEJNI. Bylo to super! Olympiáda v českém jazyce Dne 20. prosince 2011 se uskutečnila na naší škole Olympiáda v českém jazyce. Účastnilo se jí 37 žáků 8. a 9. tříd. Výsledky: 1. místo - Michaela Říhová, z VIII. B, 2. místo Markéta Petřeková z VIII. C a 3. místo - Magdaléna Pohorská z IX. B. Michaela Říhová a Markéta Petřeková postupují do okresního kola. Mladý Démosthénes V 1. kategorii regionálního kola celostátní soutěže "Mladý Demosthenes" se náš žák Patrik Němeček z VI. A umístil na krásném 3.místě. Soutěž v angličtině Minulý týden proběhlo na II. stupni školní kolo soutěže v anglickém jazyce. Dobrovolníci z osmého a devátého ročníku byli podrobeni zkoušce testující jejich schopnosti poslechu a čtení, resp. Práce s textem! Nelehkého testu se zúčastnilo celkem xy soutěžících. Za osmý ročník to jsou jmenovitě: Josef Stehlík, Ondřej Harvan, Kateřina Menclíková, Eva Svobodová, David Novák, Alexander Martinec, Sabina Košňarová a Eva Novotná, která za svoji kategorii postoupila do finálového kola v Pardubicích. Devátý ročník bude v Pardubicích reprezentovat Barbora Nádvorníková, v závěsu za ní se pak umístil Stanislav Holešínský, Magdaléna Pohorská, Michaela Pytlíková, Matyáš Junek a Eliška Kaštánková.

6 Dění v našich třídách 6. třídy na besedě Na začátku ledna, kdy ještě nebyly mrazy, proběhla v Multimediální učebně holčičí beseda. Holky se bavily o věcech, které neměly kluky co zajímat, na konci dostaly malou pozornost. Hodina ulejvání, to byla nááádhera. 8. třídy na rytířích a v USA Celý 2. stupeň zhlédnul rytířské vystoupení, o kterém bude v tomto čísle taky zmínka. Osmáci a deváťáci se zúčastnili přednášky o cestě po USA, která byla spojena s promítáním. 9. třídy testovány a ve stresu To jsou ale stresy! Spousta testování, návštěvy zástupců různých středních škol a výběr povolání do toho. To právě teď prožívají naši deváťáci, chudáci malí Vlastně, zase tak malí už ne! Držíme pěsti! Něco na odreagování, prosím! Mají alespoň něco, co je od toho všeho vždycky na chvíli odtrhne výběr jejich absolventských triček. :-)

7 7. třídy na lyžáku Tento rok se na lyžařský výcvik vypravilo okolo 60 dětí, které se rozdělily do pěti družstev podle svých lyžařských dovedností. 1. Švýcarsko, 2. Norsko, 3. Japonsko, 4. Jamajka a 5. USA. Hned první den se lyžaři a snowboardisti vydali na svah a teprve tam se rozdělili do příslušných týmů. Každý den tyto týmy soutěžily o body do celokurzové hry DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU. Jako první dobyli severní pól Švýcaři. VE SLALOMU ZVÍTĚZILI: DÍVKY: 1. místo Kateřina Jelenová CHLAPCI: 1. místo Martin Kučera, Vojta Vařečka (SNOWBOARD)

8 ÚSPĚCHY NAŠICH SPORTOVCŮ Plavání Dne se chlapci z osmého a devátého ročníku účastnili krajského kola v plavání v Poličce. My jsme jeli soutěžit jako vítězové okresu Ústí nad Orlicí, spolu s námi se za startovní bloky měly postavit další tři týmy. Dorazili však jen dva, z Poličky a z Pardubic. V tu chvíli jsme věděli, že na medaili dosáhneme jistě. Ale měli jsme chuť poprat se o co nejlepší kov. Nakonec se na našich krcích rozhoupaly stříbrné medaile! Za skvělé výkony a parádní přístup k reprezentaci školy děkujeme Martinu Viktorinovi, Luďku Hejhalovi, Ondřeji Levinskému, Martinu Jaklovi, Lukáši Malému a Davidu Novákovi! Florbal se v Brandýse nad Orlicí uskutečnilo okresní kolo školního turnaje Orion florbal cupu. Naši starší žáci postoupili do okresního finále z okrskového kola, které pořádala naše škola. V prvním zápase, kdy si naše mužstvo zvykalo na menší prostor brandýské tělocvičny, jsme těsně podlehli ZŠ Jablonné nad Orlicí 2:3. K postupu do semifinále bylo potřeba porazit domácí Brandýs. Tohoto soupeře jsme přehráli po jasném průběhu 7:0. Ve vyřazovacích bojích nám již menší prostor nedělal problémy. V semifinále přišlo vítězství nad ZŠ Horní Čermná 4:2.

9 Finálové vítězství 2:1 nad Gymnáziem Česká Třebová zajistil dvěma brankami Filip Wimmer. V této kategorii se v okrese Ústí nad Orlicí turnaje zúčastnilo celkově 30 školních týmů, proto lze považovat naše vítězství za velmi cenné. Sestava: David Šimáček, Ondřej Hübner, Ladislav Rozlivka, Tomáš Pirkl, Pavel Novotný, Filip Wimmer, Jakub Martinec, Petr Kajsrlík, Martin Jakl Jako vítězové okresního kola jsme se poté zúčastnili krajského kola turnaje Orion florbal cupu ve Svitavách, kde jsme skončili na krásném 4. místě. Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci školy a držíme pěsti při dalších sportovních kláních!!!!!

10 CO SE DĚJE U NÁS V MÝTĚ NEBO I DÁL... M-klub Sobota , od 20:00, koncert Citizen37 a Nové zboží Přijďte na koncert mladých kapel, které pochází z okolí Vysokého Mýta. Uslyšíte rozmanitou hudbu od popu až po indie a kapela Nové zboží promítne svůj aktuální videoklip. Sobota 10.3., od 20:00, Klubová scéna MŇÁGA A ŽĎORP Koncert výborné kapely z Valmezu. Co říci o této české legendě? Hity jako: Hodinový hotel, Písnička pro tebe zná zřejmě každý. Vstupné v předprodeji 150 / 200 Kč na místě. Sobota 24.3., od 20:00, Klubová scéna TOXIQUE + afterparty s kapelou CATE Exkluzivní koncert v rámci turné s novou deskou! Vstupné v předprodeji 150/180 na místě. KINO v 17:30 Kovbojové a vetřelci Vstupné 60Kč Program kina na březen nebyl do uzávěrky našeho časopisu znám. Informace o programu v pardubickém multikině CineStar najdete na

11 Kulturní agent doporučuje: TWILIGHT SÁGA: ROZBŘESK 1. ČÁST ROZBŘESK JE POKRAČOVÁNÍ JEDNOHO Z NEJPOPULÁRNĚJŠÍCH ROMANTICKÝCH HORORŮ DNEŠNÍ DOBY. Režiséru Billu Condonovi se toto pokračování opravdu povedlo a tím bych ráda připomněla i předchozí díly Twilight ságy: Stmívání, Nový měsíc a Zatmění. V tomto posledním dílu (tedy jeho 1. části) si Bella Swanová (Kristen Stewart) vezme Edwarda Cullena (Robert Pattinson). A co se bude dít dál? Jaké problémy přinese spojení lidské dívky a upíra? To se musíte zajít podívat sami. Já osobně Twilight ságu miluji a doufám, že závěrečný díl bude stejný trhák jako díly předchozí. Co se asi děje v Pardubicích??!.. Skočte si třeba na hokej Pardubice Slavia 17: Pardubice Třinec 18: Pardubice Litvínov 18:00 Od hokeje dále Broadway on ice Velkolepá muzikálová lední show poprvé v ČR! Broadway On Ice je oslavou krásy, elegance a krasobruslařského umění a v mnohém předčí vše, co u nás zatím bylo na zimních stadionech k vidění. Světové muzikály Chicago, Hallo Dolly, My Fair Lady, Pomáda a další ožijí v originální, zábavné a úchvatné choreografii na ledě. Hudební a taneční čísla slavných hvězd a jejich hostů jsou doprovázena živou hudbou, působivými světelnými, jevištními i pyrotechnickými efekty.

12 Rozhovor měsíce... s žákyní IX. C Kristýnou Harnachovou, MISTRYNÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE SKIBOBECH Ahoj, ty se věnuješ zimnímu sportu, že? Kristýna: Ano, zabývám se skibobem. Co to přesně je? Skiboby jsou individuální zimní sport, provozovaný na sjezdových či slalomových tratích. Závodník se snaží projet určenou trasu v co nejkratším čase na skibobu, což je v podstatě jízdní kolo vybavené místo kol krátkými lyžemi. Krátké lyže má závodník také na nohách. Jak ses k tomuto sportu dostala? A odkdy se jím zabýváš? Kristýna: Od mala jezdím na lyžích. Před pěti lety jsem měla závody na lyžích, zaujaly mě tam skiboby a od té doby jezdím. Máš podporu rodiny? Kristýna: Ano mám, hlavně táty a musím říct, že je to dobrý pocit. Jakého největší ho úspěchu jsi dosáhla? Kristýna: Zvítězila jsem na mistrovství ČR a mistrovství světa. Gratulujeme a děkujeme za rozhovor!

13 Naše literární pokusy Mládež z klubu Black Dragones Jak to všechno začalo Bylo krásné letní ráno a já jsem se pomalu hrabala z postele a zakrývala jsem si otráveně oči Slunce, umři! zavrčela jsem a sedla jsem si. Nicky!!! Vstávej!!! zařvala jsem z okna, když už jsem stála pevně na obou nohách a převlékala jsem se Uááááh zívla jsem si a vyběhla jsem z pokoje směrem do kuchyně Ahoj mami! Dneska si vezmu jen tohle jo? křikla jsem na mamku a zamávala jsem jabkem a sušenkou. Ale vždyť slyšela jsem jen Neboj, nebudu mít hlad houkla jsem a vyrazila jsem ven ze dveří na čerstvý vzduch a zabouchala jsem na zadní dveře domu rodičů Nicky. No tak dělej!!! zařvala jsem Nicky rozrazila dveře a něco na mě sykla tak, abych to slyšela jen já. Tím mě naprosto dostala Ještě na mě takhle nevyjela Kliiid odstoupila jsem od ní Ty se uklidni!!! zařvala na mě a sebrala svačinu, která jí při tom útoku vypadla z kapsy Od rána do večera mě komanduješ!!! Už toho mám dost, jelikož jsem stejně stará jako ty a zasloužím si od tebe lepší chování Nechci, abys na mě věčně křičela!!! štěkla na mě a frnkla mi před nosem To jsem od ní ještě nikdy neslyšela Nicky počkej!!! vykřikla jsem za ní a mávala jsem rukama Neslyšela mě Nechtěla mě slyšet Pokračování příště White Twilight X-smile

14 FrEESTYLE BMX, SK8, IN-LINE, KOLOBĚŽKY Fingerboard informace: Fingerboard je zmenšenina skateboardu, která se ovládá dvěma prsty na ruce. Stejně jako skateboard, skládá se fingerboard z koleček, náprav (trucků), šroubků a matiček. Každý jednotlivý díl je možné vyměnit za jiný, například v případě opotřebení. Jezdí se přes speciální překážky, které jsou zmenšeninou klasických skateboardových ramp. Na vzniku Fingerboardingu se podílela skateboardová legenda Lance Mountain, který je autorem článku jak si vyrobit fingerboard v americkém časopise Transworld Skateboarding magazine, který vyšel v roce Historie: Fingerboarding je sport, který vznikl ve Spojených státech kolem roku Časopis Transworld Skateboard Magazine otiskl návod, jak miniaturní skateboard vyrobit slepením sedmi baseballových karet. Podvozek (truck) byl vyroben z mazacích gum z tužek a kolečka s osičkami byla použita z modelů aut - angličáků. V roce 1986 se začaly první fingerboardy vyrábět průmyslově, nejprve jako přívěšky na klíče. Na trhu jsou dostupné primárně 2 druhy fingerboardů, plastové pro začátečníky, které slouží zejména pro sběratelské účely a pro jízdu nejsou příliš vhodné. Druhou variantou jsou fingerboardy profesionální. Jejich hlavní výhodou oproti plastovým fingrům pro začátečníky je dřevěná deska, která se svým tvarem téměř vůbec neliší od tvarů skutečných skateboardů.více o fingerboardech na

15 Fingerbike Fingerbike je zmenšenina BMX -ka, která se ovládá prsty. Skládá se z rámu, řídítek, gripů, pegů (jen ve větších balíčcích), atd, prostě z toho samého jako BMX. Každý dílek je možno vyměnit a vytvářet si vlastní fingerbike. FINGERBIKE se dá kupovat s podstavci, takže si můžete udělat vlastní sbírku. Všechny triky se přebírají z triků na BMX-ku. Více infka na finger scooter finger scooter je zmenšenina freestylové koloběžky, se kterou se dají dělat triky. V balení jsou náhradní kolečka, klíče a řetízek na klíče (občas XD). Obrázky zdroj: google.cz fingerboard zdroj: wikipedia.org

16 POČÍTAČOVÉ HRY Metin 2 Metin 2 je MMORPG hra. Příběh: Kdysi dávno byla jedna jediná říše, která existovala po celém kontinentu. Země klidu a míru, kde neexistovaly války a nemoci. Lidé tu žili šťastní a v harmonickém soužití. Jejich osud se však začal měnit, když z nebe spadl obrovský kámen; kámen známý jako Metin. Ten začal měnit zvířata v příšery, jeho samotná přítomnost vytvářela smrtelné nemoci, které se šířily po celém světě. Nevinní lidé trpěli stejně jako ti, kteří byli zabiti zvířaty nebo zemřeli na následky nemoci později ožili jako nemrtví. Nemrtví působili zkázu a chaos, který se zdál být nekonečným. Vznikla tím pohroma, která neměla konce a žádného východiska. Nakonec se jediné impérium rozpadlo na tři různá království, kde všichni bojují za vlastní přežití. Od tohoto velkého dne se k sobě tyto království chovají jako nepřátelé. Hráči si mohou zvolit jedno ze čtyř povolání: Válečník, Ninja, Šaman nebo Sura. (zdroj:

17 Takže moje vlastní zkušenosti s touto hrou jsou bezva :-) Tato hra se odehrává ve virtuálním světě plných kouzel, bitev, bojů a soubojů. Ve hře se kupují elixíry na oživení života. Expíte se (zvyšujete si levly) a dáváte si souboje s jinými hráči. Hraju Metin 3 roky, ale řeknu vám, že si střídám priváty ale i offiky :-) Tady máte stránku na offik: Teď nějaký priváty ( je jich víííc :-)) > www. Metiin2cool.tk Super mapy v officich např.: WaterMap 1,2 (vodní mapa -> na 90lvl), DT (Věž démonů), Vězení pavouků 1,2. A teď ty hl. mapy: Jinno, Shinsoo, Chunjo!!

18 Valentýn! Ahoj všichni, jak určitě víte, blíží se nám Valentýn a měli byste si připravit překvapení pro toho, koho máte rádi. Ale jste si jisti, že chcete dát kamarádce tradiční růži nebo čokoládičky? A co tento Valentýn prožít nějak netradičně? Jak víte z minulého čísla, pocházím z Londýna a vím hodně o všech svátcích, které se slaví v anglicky mluvících zemích.tak se nechte inspirovat na dárek nebo překvápko.:d Kdy se slaví sv. Valentýn? V anglicky mluvících zemích se slaví sv. Valentýn 14. února. Odtud se tento svátek rozšířil po roce 1989 k nám a slaví se tu ve stejný den. Jaké se dávají dárky k sv. Valentýnu? Většinou se dávají růže a čokolády. Ale mohli byste být i originálnější. Napadlo vás třeba pozvat svoji kamarádku nebo kamaráda na romantický film do kina? Nebo na romantickou procházku?

19 Nejčastější věta v Den sv. Valentýna? Miluji tě I love you (anglicky) Je t'aime(francouzsky) Ti amo (italsky) Co dělají děti? Děti většinou zpívají valentýnské písně a jsou odměněny penězi nebo cukrovinkami (děti si pochutnaj) :-) Co když nejste zamilovaní? Nevadí, valentýnské přání můžete dát mamince, tatínkovi, kamarádovi nebo paní učitelce :-D Mery Valentine wish A. M. W.

20 Televizní tipy PRIMA L VE CHŮVA K POHLEDÁNÍ: Chůva k pohledání je komediální a romantický seriál o ženě jménem FRAN FINE, která se stane chůvou v bohaté rodině Sheffieldových. Jenže se zamiluje do pana Sheffielda. Tento seriál se vysílá 13:35 a 19:50. Mě osobně tento seriál zaujal a doufám, že se vám bude také líbit. SABRINA MALÁ ČARODĚJKA: Sabrina je typická šestnáctiletá dívka, která se liší tím, že je čarodějka. Tuto mladou dívku vychovávají její dvě tety, které jsou samozřejmě také čarodějky. Sabrina a její tety nejsou doma samy, mají doma černého mluvícího kocoura. Tento seriál se vysílá každý všední den ve 13:10. Čas : televizní program najdu tam co hledám.cz Obrázky:

21 Citáty o lásce Koupené věci dělají radost do té doby, než doslouží. Dosloužila už někdy nekoupená pravá láska? By W.T. X-smile Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi. By Kurt Cobain Odmítáme ty co nás milují, a milujeme ty co nás odmítají. By Seneca Neopouštěj toho koho miluješ pro toho, kdo se ti líbí, neboť ten, kdo se ti líbí, tě opustí pro toho, koho miluje. By Neznámý autor První láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pomatuješ jeho číslo. By Emile Zola Comics D. S.

22 Soutěže a zábava UHODNI NAŠI HÁDANKU Lionel Messi....víš o něm něco???? Je to slavný fotbalista, to ano. Ale časopis se tě ptá: kdy a kde se narodil??? Odpověď zašli pod heslem Messi na e- mail: Ze správných odpovědí vylosujeme jednoho, který získá možnost NECHAT SI ZAHRÁT PÍSNIČKU NA PŘÁNÍ VE ŠKOLNÍM ROZHLASE!!!!!!!! VTIPY Pepíček: "Tatínku, dnes jsem ušetřil 10 korun!" "Jo, a jak?" "Běžel jsem celou cestu do školy za autobusem." "Tak zítra běž za taxíkem, ušetříš dvě stě!" Lidé vytvořili auta, aby mohli utéct od Chucka Norrise. Aby se ho tak lehce nezbavili, Chuck Norris vymyslel automobilovou nehodu. Stránku pro vás připravil Matis Novis

23 KVÍZ JAK ZNÁŠ TWILIGHT SÁGU??? 1.) Kde bydlí otec Belly?? a) Miami b) Forx c) Boston 2.) Edward je? a) vlkodlak b) člověk c) upír 3.) Bála se Bella upírů??? a) Ano b) Ne c) Hodně 4.) Miluje Jacob Bellu? a) Ano b) Ne c) Vůbec 5) V jakém díle zjistila Bella, že je Jacob vlkodlak??? a) 3 b) 1 c) 2 6) Políbí se Jacob a Bella?? a) Ne b) Ano Znáte odpovědi? Napište je na náš pod heslem Twilight

24 OSMISMĚRKA Slova AMOKY, ANATOMY, AROMA, BESKYDY, BURÁK, BYDLO, CANSAS, CYANKÁLI, DUNĚT, EFEKT, EGOISTÉ, EKZÉM, EPIGRAM, FARMA, GRÁZL, CHARLESTON, INCEST, ISLÁM, KOKON, KOLNA, KOSIT, ŽELVA, LORDI, LOSOS, NARÁŽKA, NOTACE, NYLON, OBYVATELÉ, OMEGA, OPĚRA, OSLAVY, OTAZNÍK, PÁTEK, PIONÝR, POHOZ, POMLK, POSILA, RADAR, RÁDIO, SISAL, SITÁR, SIVÁK, SMALT, SPISY, TRNOŽ, VAZKOST, VERZE, VILÉM, VLASY, YSATY, LISTY, ZVRAT, KRAKSNA, LINKY A Y K CH A R L E S T O N S R G N S K R T M A R G I P E Á R M A I Ě A A M L P T O S D Á Á O T P V D R K N I H A I Z L T B O S L A V Y S O S O L S D I Y M M F R Z O Z N K E I U T S V Y É E N K K A Ý A O N D A É A S L Z G I C O R Ě Ě K T R P T O I N K A L Á S T B Y D L O E T V V K E T Á P T K D S L S L A K Ž Á R A N K O L N A A I É Z Á E O K M U M N M O H S L A N R L F N O A S M A L T I A V Í U V V E R Z E Y D Y K S E B K B A E C A T O N I N C E S T

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

Cool school. Bezva škola NAŠI REDAKTOŘI. Aktuální dění a šéfredaktorka. o pí uč. Polášková. Studijní okénko. o Tereza Hrošová (9.

Cool school. Bezva škola NAŠI REDAKTOŘI. Aktuální dění a šéfredaktorka. o pí uč. Polášková. Studijní okénko. o Tereza Hrošová (9. NAŠI REDAKTOŘI Aktuální dění a šéfredaktorka o pí uč. Polášková Cool school Listopad / 2 Bezva škola Studijní okénko Sport o Tereza Hrošová (9.A) o Martin Zikl (6.C) o Roman Prax (6.C) Rok se s rokem sešel

Více

Leden 2012 CHOVÁM, CHOVÁŠ, CHOVÁME

Leden 2012 CHOVÁM, CHOVÁŠ, CHOVÁME Leden 2012 CHOVÁM, CHOVÁŠ, CHOVÁME Na začátku roku jsme se rozhodli, že vás provedeme naším školním chovákem. O jeho chod se stará parta nadšených dobrovolníků z různých tříd. Scházejí se zde nejen o přestávkách,

Více

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. 8. číslo prosinec 2010

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. 8. číslo prosinec 2010 Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov 8. číslo prosinec 2010 Hoj, ty Štědrý večere, ty tajemný svátku, co že komu dobrého neseš na památku. Vánoce, Vánoce

Více

21 Seznam příloh. Příloha č.1 - Úspěchy v soutěžích. Příloha č.2 - Mistrovství ČR v šachu, tabulka. Příloha č.3 - Přednáška o polárních oblastech

21 Seznam příloh. Příloha č.1 - Úspěchy v soutěžích. Příloha č.2 - Mistrovství ČR v šachu, tabulka. Příloha č.3 - Přednáška o polárních oblastech 21 Seznam příloh Příloha č.1 - Úspěchy v soutěžích Příloha č.2 - Mistrovství ČR v šachu, tabulka Příloha č.3 - Přednáška o polárních oblastech Příloha č.4 - Ocenění školy za charitu Příloha č.5 Návštěva

Více

Trutnodráček březen 2015

Trutnodráček březen 2015 Trutnodráček březen 2015 MÍŠA OSLAVIL JEDENÁCTÉ NAROZENINY Jedenácté narozeniny jsme oslavili dortem, písničkou a milými dárečky. Přejeme Míšovi vše nejlepší do života, především pak stálou vnitřní radost.

Více

Iva a Honza Šnajderovi

Iva a Honza Šnajderovi B U L L E T I N 12/2015 Vážení rodiče, milí přátelé, dostalo se k Vám první číslo našeho malého bulletinu. Rádi bychom Vás informovali co je ve Filia klubu a Filiánku nového. Filia klub působí v Brně již

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

A DA. tanec ekologie. hudba. Semináře. Tábory. Středisko volného času. volný čas. příroda. sport. Zábava

A DA. tanec ekologie. hudba. Semináře. Tábory. Středisko volného času. volný čas. příroda. sport. Zábava Komenského 810/9 787 01 www.doris.cz Středisko volného času a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris počítače příroda Zážitek hudba Zábava Semináře tanec ekologie Tábory zpěv sport

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

Anglické divadlo (24. září 2012)

Anglické divadlo (24. září 2012) Anglické divadlo (24. září 2012) Jackie and the Giant (1. stupeň) Napínavý příběh o malé dívce Jackie, která prchá před zlým obrem a na své cestě se setkává s obrem hodným, který jí může pomoci. V obřím

Více

Redakce 013. Zpravodaj Základní školy Brankovice. Vyšlo: 28. února dvouměsíčník číslo 1 /2013. V lednu mráz - těší nás; v lednu voda - věčná škoda.

Redakce 013. Zpravodaj Základní školy Brankovice. Vyšlo: 28. února dvouměsíčník číslo 1 /2013. V lednu mráz - těší nás; v lednu voda - věčná škoda. Redakce 013 Zpravodaj Základní školy Brankovice Vyšlo: 28. února dvouměsíčník číslo 1 /2013 Pranostiky Leden V lednu moc sněhu, v červnu moc sena. V lednu mráz - těší nás; v lednu voda - věčná škoda. Můžeš-li

Více

Adélka Kavková 3.třída

Adélka Kavková 3.třída Adélka Kavková 3.třída Obsah Obsah...1 Slavíme společně - leden.. 2 Výlet do mýdlárny. 3 Hrátky s čerty.....4 Hurá do kina 5 Prvňáčci v Betlémské kapli 6-7 Adventní dílny ve fotografii.8 Úspěch na IT olympiádě

Více

Cool school Bezva škola

Cool school Bezva škola NAŠI REDAKTOŘI Aktuální dění o pí uč. Polášková Studijní okénko Cool school Bezva škola Leden / 4 o Tereza Hrošová (9. A) Sport o Martin Zikl (6. C) o Roman Prax (6. C) Módní policie o Eva Vejmělková (7.

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

PROSLOV ŠÉFREDAKTORA

PROSLOV ŠÉFREDAKTORA PROSLOV ŠÉFREDAKTORA Jmenuji se Vitaliy Sas a byl jsem zvolen za šéfredaktora tohoto časopisu. V tomto časopise Vám přineseme spoustu zajímavých článků o událostech za posledních pět měsíců, od kulturních

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

VŠEZNÁLKOVY NOVINY č. 1 Třídy 5.B MILÉ DĚTI, po krásných prázdninách jsou tady zase vaše noviny. Vítáme všechny prvňáčky a doufáme, že se vám naše noviny budou líbit. Můžete se těšit na básničku, křížovku,

Více

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová Již 7. ročníkem 10 dní florbalu v České Třebové se mohli pyšnit organizátoři z florbalového klubu FbK Orlicko Třebovsko. Během celého týdne

Více

Z Chorvatska vezeme medaile

Z Chorvatska vezeme medaile Z Chorvatska vezeme medaile Jsou za námi další, již XXIV.Mezinárodní salesiánské hry, které se konaly v chorvatském Zagrebu. Již tradičně několik let Česká republika vyslala své nejlepší stolní tenisty,

Více

SLOVO ÚVODEM OBSAH PRÁVĚ SE TI DO RUKOU DOSTALO PRVNÍ VYDÁNÍ ČASOPISU S NÁZVEM ASTŘÁCKÝ OBČASNÍK, KTERÝ VYTVOŘILY DĚTI Z KROUŽKU NOVINÁŘSKÝ TÝM.

SLOVO ÚVODEM OBSAH PRÁVĚ SE TI DO RUKOU DOSTALO PRVNÍ VYDÁNÍ ČASOPISU S NÁZVEM ASTŘÁCKÝ OBČASNÍK, KTERÝ VYTVOŘILY DĚTI Z KROUŽKU NOVINÁŘSKÝ TÝM. 1 SLOVO ÚVODEM Moderní doba je rychlá, plná počítačů, mobilů a nejnovější elektroniky, kde mohou mladí lidé získávat informace o dění kolem nich. Virtuální prostor se pomalu, ale jistě stává jejich součástí

Více

KVĚTEN Vrchol sportovních her 4x4 za účasti našich žáků, výměnné pobyty s partnerskými školami z německého Mellendorfu a Wittenbergu nebo další z barevných dnů v 1.A... To je jen ochutnávka aktivit naší

Více

Časopis žáků ZŠ Batelov Číslo 2, květen 2014

Časopis žáků ZŠ Batelov Číslo 2, květen 2014 Časopis žáků ZŠ Batelov Číslo 2, květen 2014 Milí čtenáři, vítáme vás u 2. vydání školního časopisu Soví rozhledy. Doufáme, že vás zaujme a že společně s námi budete sledovat, co se děje u nás ve škole,

Více

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014 Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014 V pátek 24. 1. se na naší škole konalo školní kolo konverzační soutěže v angličtině. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích: IIB (1.-2. ročník) a IIIA (3.-5.

Více

Co je to vlastně Baltík?

Co je to vlastně Baltík? Ve dnech 20. - 22. 4. 2012 se v prostorách Holického Gymnázia uskutečnil 10. ročník celostátní soutěže Mlady programátor v programovacím jazyce Baltík. Co je to Baltík a jak soutěž probíhá? Co je to vlastně

Více

Sportovní aktivity - 23-

Sportovní aktivity - 23- Sportovní aktivity Na škole pracuje Školní sportovní klub v čele s předsedou a absolventem školy Mgr. Šimonem Lánským. Počet členů je 42. Celoročně pracuje v rámci tohoto klubu volejbalový kroužek studentek.

Více

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme!

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme! Fokus divadlo 2014 Pod tímto názvem Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě vyhlásila na podzim 1. ročník soutěže o nejlepší divadelní recenzi a kritiku. Jelikož se v literárním semináři

Více

Finálový turnaj o přeborníka mladších žáků OFS Vsetín sezóny 2014/2015

Finálový turnaj o přeborníka mladších žáků OFS Vsetín sezóny 2014/2015 Finálový turnaj o přeborníka mladších žáků OFS Vsetín sezóny 2014/2015 Termín: sobota 20.6.2015 Místo konání: Účastníci: fotbalové hřiště TJ Sokol Podlesí TJ Sokol Podlesí FC Lhota u Vsetína TJ Sokol Hošťálková

Více

Stalo se ve školním roce 2009-2010. ŠD Kočička ŠD Sluníčko ŠD Srdíčko

Stalo se ve školním roce 2009-2010. ŠD Kočička ŠD Sluníčko ŠD Srdíčko Stalo se ve školním roce 2009-2010 Zde najdete informace o akcích školních družin, které proběhly v minulém školním roce a byla o nich informace na webových stránkách školy ŠD Kočička ŠD Sluníčko ŠD Srdíčko

Více

Ga Ma Ja!! ČTĚTE NÁS!! Obsah čísla:

Ga Ma Ja!! ČTĚTE NÁS!! Obsah čísla: !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA Je zde další číslo našeho oblíbeného časopisu GA-MA-JA a s ní další pořádná porce článků, které pro vás vytvořil tým mladých Ga-ma-jáků. Jak možná víte, nedávno

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Školní kolo soutěže PIŠQWORKY (8. a 9. třída) 1. místo Ladislav Drápal 2. místo Ondřej Burian 3. místo Michal Jirák 4. 8. místo: Pavla

Více

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2015-16

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2015-16 ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2015-16 Školní rok 2015-2016 začíná v úterý 1.září 2015 první pololetí bude ukončeno ve čtvrtek 28.ledna 2016 druhé pololetí bude ukončeno ve čtvrtek 30. Června 2016 Prázdniny

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více

DŘETOVICKÝ M ĚSÍČNÍK. BŘEZEN 2014 (vyšlo 31 3. 2014) Stručné info. Jarní ples 21.3.2014. Akce Rodinného centra. Maškarní bál. Májová zábava.

DŘETOVICKÝ M ĚSÍČNÍK. BŘEZEN 2014 (vyšlo 31 3. 2014) Stručné info. Jarní ples 21.3.2014. Akce Rodinného centra. Maškarní bál. Májová zábava. BŘEZEN 2014 (vyšlo 31 3. 2014) DŘETOVICKÝ M ĚSÍČNÍK Obec Dřetovice, evid.č. MK ČR E 10584, neprodejný výtisk Stručné info. Jarní ples 21.3.2014. Akce Rodinného centra. Maškarní bál. Májová zábava. Placená

Více

(PO)ŠKOLÁČEK číslo 1 ročník II. prosinec 2015

(PO)ŠKOLÁČEK číslo 1 ročník II. prosinec 2015 (PO)ŠKOLÁČEK číslo 1 ročník II. prosinec 2015 Milí čtenáři, v ruce držíte 2. díl časopisu (Po)Školáček. Předešlý díl vydali naši minulí páťáci. V tomto díle se dozvíte něco o adventu a bude tam i hodně

Více

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické.

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1 Školáček Z Á Ř Í Motto školy Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Je třeba si je zasloužit. Například slušným chováním. Školní rok 2014/2015 Nový

Více

PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016

PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016 PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015-2016 Na začátku školního roku při nástupu do školní družiny dostane každý žák pro rodiče: Zápisní lístek (u zápisu) Pokyny pro zájemce ŠD Notýsek školní družiny,,vnitřní řád školní

Více

2.čtvrtletí. Pondělí 14.11. 7.B ARPOK beseda Zambie 8.00-11.40 ve třídě 7.B. 6.B Okresní knihovna 8.15-9.40 Mgr. Hybášková

2.čtvrtletí. Pondělí 14.11. 7.B ARPOK beseda Zambie 8.00-11.40 ve třídě 7.B. 6.B Okresní knihovna 8.15-9.40 Mgr. Hybášková 2.čtvrtletí Pondělí 14.11. 7.B ARPOK beseda Zambie 8.00-11.40 ve třídě 7.B 6.B Okresní knihovna 8.15-9.40 Mgr. Hybášková 2.B projektový den Štrúdlování Mgr.Stránská Úterý 15.11. Slabikářování v 1.třídách

Více

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!!

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! ročník 5. číslo 3 Únor - Březen 08 vydává: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115. V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! Také zde opět naleznete spoustu zábavy,her,vtipů

Více

Plánujeme: Exkurze do planetária v Hradci Králové Autoškolka. (Cena: 25 30 Kč, 10 Kč doplácí SRPDŠ) (Cena: 25 30 Kč, 10 Kč doplácí SRPDŠ)

Plánujeme: Exkurze do planetária v Hradci Králové Autoškolka. (Cena: 25 30 Kč, 10 Kč doplácí SRPDŠ) (Cena: 25 30 Kč, 10 Kč doplácí SRPDŠ) Plánujeme: v MFC 4. 4. Pořad Chovejte se jako člověk (Cena: 30 35 Kč, 10 Kč doplácí SRPDŠ) 1. třídy v MFC 4. 4. 16. 4. 20. 4. Exkurze do planetária v Hradci Králové Autoškolka (Cena: 25 30 Kč, 10 Kč doplácí

Více

Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády

Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády Koncem února proběhla školní kola biologické olympiády i na naší škole. Zejména o kategorii B byl mimořádný zájem. Studenti tradičně změřili své síly v testu

Více

Monte Bondone (jarní prázdniny) Program a časový harmonogram Sportkids pobytu

Monte Bondone (jarní prázdniny) Program a časový harmonogram Sportkids pobytu Monte Bondone (jarní prázdniny) Program a časový harmonogram Sportkids pobytu Po cca 800km jízdy po dálnici z Prahy sjedete v Itálii u města Trento. Pokračujete jízdou do kopce (20 min.) a jste v Monte

Více

22. základní škola Plzeň

22. základní škola Plzeň 22. základní škola Plzeň Třída: 7. A Jméno: Lenka Hirmanová Datum:29. 11. 2008 1 Skoro každý měl ve školce stejný sen, co by chtěl dělat Jako malá jsem měla různé zájmy, i když některé se moc nezměnily.

Více

KUL TURNI KRONIKA. Centra sociálních služeb Kojetín * * * * * * * * * *

KUL TURNI KRONIKA. Centra sociálních služeb Kojetín * * * * * * * * * * KUL TURNI, KRONIKA Centra sociálních služeb Kojetín * * * * * * * * * * * * 2008 Centrum sociálních služeb Kojetín organizuje pro své obyvatele na domech s pecovatelskou službou a návštevníky Klubu duchodcu

Více

1. kapitola (Petra) No, já sama nevím, jak se ta zastávka jmenuje vím jen, že to kousek od Řešovské.

1. kapitola (Petra) No, já sama nevím, jak se ta zastávka jmenuje vím jen, že to kousek od Řešovské. 1. kapitola (Petra) Stojím na chodbě budovy FSV UK a snažím se zorientovat v plánku. Nervózně si přitom pohrávám s propiskou. Náhle za sebou uslyším povědomý hlas: Honzo, kolikrát jsem ti říkal, že nechci,

Více

Akce v Jestřebích horách červen 2010

Akce v Jestřebích horách červen 2010 Akce v Jestřebích horách červen 2010 datum/čas: 1.6.2010 15.30 místo: ZŠ Úpice-Lány, sborovna název: Jednání Školské rady ZŠ Úpice-Lány popis: Řádná schůzka Školské rady ZŠ Úpice-Lány. kontakt: ZŠ Úpice-Lány,

Více

Společnost Kimex Group

Společnost Kimex Group Společnost Kimex Group oslavila 20 let svého působení na českém trhu Již dvacátý rok úspěšného fungování velkolepě oslavila společnost Kimex Group. Přímo v areálu sídla firmy v Paskově se 11. listopadu

Více

T U R N O V, Městský stadion L.Daňka *** Pátek 3. června 2011 *** ROZPIS ZÁVODU

T U R N O V, Městský stadion L.Daňka *** Pátek 3. června 2011 *** ROZPIS ZÁVODU s ADAMEM 2011 Mezinárodní atletické závody pro žáky 1.- 5.třídy základních škol - z polskiej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego, w Jaworze a ze ZŠ z okrsku Turnovsko T U R N O V, Městský

Více

SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život

SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE Listopad 2014 Motto: Učíme se pro život Obsah : 2. sportovně zábavné odpoledne...1 Vůně koření...2 Návštěva DDM Duchcov.....3

Více

Pravidelné akce Klubu seniorů Krupka na rok 2015

Pravidelné akce Klubu seniorů Krupka na rok 2015 Pravidelné akce Klubu seniorů Krupka na rok 2015 Každé pondělí až čtvrtek je otevřen klub v DPS Dlouhá 636, Krupka vždy od 13,00 do 17,00 hodin. Možnost využití dvou počítačů včetně připojení na internet,

Více

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ V úterý 10. června natáčela Česká televize v Dobříkově reportáž, která by měla být odvysílána v pořadu Toulavá kamera v průběhu července. Reportáž byla natáčena u sochy M. J.

Více

NEWSLETTER - ÚNOR 2014

NEWSLETTER - ÚNOR 2014 NEWSLETTER - ÚNOR 2014 Drazí přátelé, jak už jistě víte, v Latinském kulturním centru se děje mnoho zajímavých akcí, rozhodli jsme se tedy vytvořit pro Vás tento informační newsletter, kde můžete najít

Více

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2011/2012

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2011/2012 Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2011/2012 Září 29. 8. 31. 8. GO KURZ třídy 1. A 31. 8. 2. 9. GO KURZ třídy 1. C 1. 9. zahájení nového školního roku 5. 9. 11. 9. poznávací zájezd do Anglie

Více

Co by chtěli změnit na Očku?

Co by chtěli změnit na Očku? Letos tvoří Očko 8. třída jsme velice kreativní a zábavní a doufáme, že se vám to bude líbit. A to jsme my: Kristýna Menšíková Hana Staniszová Lucie Válková Anna Šamajová Tereza Niemczyková Martina Berešová

Více

Golden Tour Pardubice 2014

Golden Tour Pardubice 2014 2014 spojte příjemné s užitečným udělejte něco pro své zaměstnance zviditelněte svou společnost dejte vzniknout novým obchodním kontaktům zapojte se do nejvýznamnějšího projektu svého druhu ve střední

Více

1. C na škole v přírodě I přes velice chladné a deštivé počasí jsme si naši první

1. C na škole v přírodě I přes velice chladné a deštivé počasí jsme si naši první 1. C na škole v přírodě I přes velice chladné a deštivé počasí jsme si naši první společnou školu v přírodě v Jizbici pod Blaníkem velice užili. Velký dík patří naší vychovatelce Terezce a ostatním instruktorům,

Více

zůstatek pro šk.rok 2005/2006 268,- Matouš Ryška

zůstatek pro šk.rok 2005/2006 268,- Matouš Ryška Zůstatek ze šk.roku 2004/2005 0,- Příjmy: příspěvky žáků 4 440,- Sponzoři 2 800,- Zisky z akcí 1 388,- Obecní úřad + příspěvky na karneval 1 856,- 10 484,- výdaje: příspěvek na výlet (66 žáků) 1 650,-

Více

Číslo 3. Ročník III. Březen 2013

Číslo 3. Ročník III. Březen 2013 Redakční rada: Jan Matoušek, Jakub Matoušek, Adéla Šímová, Aneta Camrdová, Barbora Primaková, Kristýna Horáková, Simona Miláčková, Tomáš Matějíček, Michal Vlach Školní ilustrovaný magazín III. základní

Více

Bajtík. Číslo 1/ šk.r. 2009/10

Bajtík. Číslo 1/ šk.r. 2009/10 Bajtík Číslo 1/ šk.r. 2009/10 Ani jsme se nenadáli a už máme čtvrtinu školního roku skoro za sebou. Blíží se nám zima, Mikuláš a dokonce i Vánoce, ale jsou před námi ne všemi oblíbené čtvrtletní písemné

Více

Kulturní akce pro rok 2015 v obci Velké Losiny

Kulturní akce pro rok 2015 v obci Velké Losiny Kulturní akce pro rok 2015 v obci Velké Losiny Leden sobota 17. 1. 2015 = 1. Velkolosinský ples (Areál zdraví víceúčelová hala, pořadatel MK Rajo s. r. o.) Únor neděle 1. 2. 2015 = Setkání s rysem Od 13

Více

Soutěže v průběhu školního roku

Soutěže v průběhu školního roku Soutěže v průběhu školního roku ZŠ považuje podporu a rozvíjení nadání, a to ve společenskovědních, přírodních a technických předmětech, sportovních soutěžích, za jednu ze svých hlavních priorit. Tomu

Více

INFORMAČNÍ LETÁK - PROSINEC 2010

INFORMAČNÍ LETÁK - PROSINEC 2010 Mnoho štěstí v kouzlu vánoc, v záři světel stromečku, ať zavítají láska, klid a zdraví, do vašeho domečku. přeje Zastupitelstvo obce a Obecní úřad Borová INFORMAČNÍ LETÁK - PROSINEC 2010 * 13. ročník *

Více

Monte Bondone Program a časový harmonogram Sportkids pobytu jarní prázdniny 2016

Monte Bondone Program a časový harmonogram Sportkids pobytu jarní prázdniny 2016 Monte Bondone Program a časový harmonogram Sportkids pobytu jarní prázdniny 2016 Po cca 800km jízdy po dálnici z Prahy sjedete v Itálii u města Trento. Pokračujete jízdou do kopce (20 min.) a jste v Monte

Více

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka Výsluňský plátek LISTOPAD Připravily: Anička, Jarka a Katka Z obsahu: Fotbalový turnaj osmiček Zamířeno do: 7.C- rozhovor s Martinem Gebellem I učitelé jsou jen lidé - rozhovor s panem ředitelem Jiřím

Více

O Běhu pro život Charitativní projekt Běh pro život každoročně pořádá Nadační fond Tesco.

O Běhu pro život Charitativní projekt Běh pro život každoročně pořádá Nadační fond Tesco. Monitoring z akcí 2012 O Běhu pro život Charitativní projekt Běh pro život každoročně pořádá Nadační fond Tesco. Letošní, již pátý ročník, si dal za úkol pomoci dětem bez rodiny. V současnosti žije v České

Více

Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace

Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace Vranov nad Dyjí 12.-14.6.2015 Za podpory z kampaně P&G Press trip s ambasadorkou Mirkou Knapkovou Na vodě s Mirkou Aktivity na pláži Výlet do okolí DĚKUJEME!

Více

Projekt Karneval. 2. třída Broučci

Projekt Karneval. 2. třída Broučci Projekt Karneval 2. třída Broučci školní rok 2010/2011 Bělohradská mateřská škola Horní Nová Ves, Lázně Bělohrad Pracoviště Horní Nová Ves Název třídy: Broučci 2. třída Školní rok: 2010/2011 Učitelky:

Více

Malá knížka o Amálce

Malá knížka o Amálce Malá knížka o Amálce Ahoj, jmenuji se Amalthea, ale říkají mi Amálka. Jsem bájná koza, první pěstounka, která se starala o malého Dia, když se o něj nemohla postarat jeho vlastní maminka. Proto podle mne

Více

Program školního roku

Program školního roku Program školního roku SOUTĚŽE A PROJEKTY : 2015 2016 Projekt Čtení pomáhá Prohlubování projektu etické výchovy do výuky Nadační fond Dětský čin roku Výtvarné soutěže okresního, krajského i celostátního

Více

Strašecí proběhl dne 15.11. turnaj ve vybíjené. Naše družstvo. (4 dívky a 7 chlapců). Do turnaje se. Rakovník a ZŠ Čistá. Hrálo se 2 x 7 minut.

Strašecí proběhl dne 15.11. turnaj ve vybíjené. Naše družstvo. (4 dívky a 7 chlapců). Do turnaje se. Rakovník a ZŠ Čistá. Hrálo se 2 x 7 minut. Dne 14. listopadu proběhly v naší škole třídní schůzky rodičů. Rodiče vyslechli informace týkající se prospěchu a chování žáků. Dozvěděli se o nejdůležitějších akcích školy. Nejlepšími žáky v I. čtvrtletí

Více

AŤ SE. 2. číslo 2011

AŤ SE. 2. číslo 2011 AŤ SE 2. číslo 2011 VÍ Úvodník Milí čtenáři a čtenářky časopisu Ať se ví! V tomto čísle na nás čeká spoustu nového. Dočtete se zde o turnaji ve florbale a přehazované. Dozvíte se, jak vypadalo vystoupení

Více

MISTROVSTVÍ ČR VE SQUASHI 2013 MUŽI ŽENY - MASTERS Ostrava / 7.-9. března 2013

MISTROVSTVÍ ČR VE SQUASHI 2013 MUŽI ŽENY - MASTERS Ostrava / 7.-9. března 2013 MISTROVSTVÍ ČR VE SQUASHI 2013 MUŽI ŽENY - MASTERS Ostrava / 7.-9. března 2013 ČESKÁ ASOCIACE SQUASHE info@cz-squash.net www.cz-squash.net 1 MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE SQUASHI 2013 Jménem České Asociace

Více

Týden 7. 12. - 13. 12. 2013

Týden 7. 12. - 13. 12. 2013 správný cíl Vaší cesty Týden 7. 12. - 13. 12. 2013 Hradecké lyžaře odveze do Deštného v Orlických horách přímou linkou skibus. Provoz skibusu, který vznikl v roce 2011 jako společný projekt dopravního

Více

Ví tkovice Golden Tour Ostrava 2014

Ví tkovice Golden Tour Ostrava 2014 Ví tkovice Golden Tour Ostrava 2014 spojte příjemné s užitečným udělejte něco pro své zaměstnance zviditelněte svou společnost dejte vzniknout novým obchodním kontaktům zapojte se do nejvýznamnějšího projektu

Více

Zprávičky ze školky listopad

Zprávičky ze školky listopad Zprávičky ze školky listopad Tématem měsíce listopadu byla historie, vynálezy a etiketa. Hned první týden jsme začali vznikem života, povídali jsme si o tom, jak lidé žili dříve a hráli jsme si na staré

Více

Petr Salát třetím otcem v týmu. Má dceru Adélu

Petr Salát třetím otcem v týmu. Má dceru Adélu Petr Salát třetím otcem v týmu. Má dceru Adélu Tinky.cz Game: Dnes předáme mercedes Podpisová karta uvnitř zápasový program 14. kolo Tipsport Superligy Technology Florbal MB vs. 1. SC Vítkovice Oxdog 15.

Více

Čtvrtek 7. května v 17.00 hodin divadelní sál MKD VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ ZUŠ MĚLNÍK Absolventský a ročníkový koncert žáků tanečního oboru ZUŠ Mělník.

Čtvrtek 7. května v 17.00 hodin divadelní sál MKD VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ ZUŠ MĚLNÍK Absolventský a ročníkový koncert žáků tanečního oboru ZUŠ Mělník. PROGRAM MEKUC KVĚTEN 2015 Pondělí 4. května v 17.00 MKD KVĚTEN 1945 NA MĚLNÍKU Přednáška vojenského historika pplk. PhDr. Eduarda Stehlíka doplněná výstavou dobových fotografií a plakátů ze Státního archivu

Více

Školní časopis ZŠ Hroznětín HROZINKY. Vánoční číslo

Školní časopis ZŠ Hroznětín HROZINKY. Vánoční číslo Školní časopis ZŠ Hroznětín HROZINKY Vánoční číslo Pranostiky Na svatého Martina kouřívá se z komína, a na svatou Kateřinu schováme se pod peřinu. Přijede-li Martin na bílém koni, metelice za metelicí

Více

Divadelní žabka. Za účastníky napsala paní učitelka Tománková

Divadelní žabka. Za účastníky napsala paní učitelka Tománková 4 Březen / duben 2009 Naši milí čtenáři! Po delší odmlce vás znovu všechny vítám na stránkách školního časopisu Školáček. Je vidět, že se vám časopis zalíbil, neboť si jej chodíte stále víc a víc půjčovat.

Více

Kids Art Club eská škola bez hranic http://www.czechcentres.cz/london/stranka.asp?id=2793&menu=8499 Kids Art Club www.kidsartclub.org.

Kids Art Club eská škola bez hranic http://www.czechcentres.cz/london/stranka.asp?id=2793&menu=8499 Kids Art Club www.kidsartclub.org. Mikuláš 2008 Kids Art Club pod záštitou ambasády České republiky v Londýně a s intenzivní spoluprací s Českým kulturním centrem v Londýně, byl založen na začátku října 2007. V polovině roku 2008 se stal

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES leden-únor 2015 Co napsali žáci 5. B. Těšíme se na 2. stupeň? Na druhém stupni se

Více

JMENUJI SE: To je otisk mé ruky: Baví mě: S čím si rád/a hraju: Namaluj/napiš na každý prst osobu, která ti pomáhá.

JMENUJI SE: To je otisk mé ruky: Baví mě: S čím si rád/a hraju: Namaluj/napiš na každý prst osobu, která ti pomáhá. To jsem JÁ 1I JMENUJI SE: Baví mě: To je otisk mé ruky: S čím si rád/a hraju: Namaluj/napiš na každý prst osobu, která ti pomáhá. 2I Jmenuji se......... a je mi... let. Žiju společně s: Bydlím v: Nejvíc

Více

Mým nejoblíbenějším fotbalovým týmem je Real Madrid. Mezi oblíbené hráče patří Ronaldo, Őzil, Ramos a Zidan.

Mým nejoblíbenějším fotbalovým týmem je Real Madrid. Mezi oblíbené hráče patří Ronaldo, Őzil, Ramos a Zidan. Kdo jsme? Jmenuji se Jaromír Andrýsek. Mám rád fotbal. Ve škole jsou nejlepší hodiny tělocvik, matematika, anglický a český jazyk. Volný čas využívám tak, že si jdu na hřiště zakopat s kamarády. Jsem hodně

Více

HOKEJOVÝ POHÁR JOSEFA VAŠÍČKA

HOKEJOVÝ POHÁR JOSEFA VAŠÍČKA HOKEJOVÉ KLUBY HC LEDEČ N.S. A HC SVĚTLÁ N.S. pořádají 1. ročník dvoudenního hokejového turnaje mladších a starších žáků HOKEJOVÝ POHÁR JOSEFA VAŠÍČKA Získal Stanley Cup, vyhrál mistrovství světa dospělých

Více

Ga Ma Ja!! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA

Ga Ma Ja!! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA Redakce Lucie Peterková, Ondřej Vavro Martin Ulmann, Mateusz Wojnarowicz Hedvika Stachovcová, Hana Pasková Hugo Hynčica, Tereza Gembalová Magda Štastná, Šimon

Více

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA ROUSÍNOV Květen červen 2008 Pravidelné schůzky se konají na adrese: Skálova 35 (nad Salonem Kleopatra) v tyto dny: Pondělí: 15:30 17:30 herna od května pouze za nepříznivého

Více

Nabídka programů na hradě Šternberk

Nabídka programů na hradě Šternberk Nabídka programů na hradě Šternberk Následující nabídka programů je speciálně vytvořena pro příměstské tábory ASC UP 2012. Cena programu činí 170 Kč. Součástí programu je vždy prohlídka hradu (malý okruh)

Více

Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny?

Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny? Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny? Nikdo si mě za celý týden ani nevšiml. Jsem jen další nová studentka na nové škole. Přestoupila jsem z té minulé z toho důvodu, že se

Více

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník Vychází s finanční podporou Sdružení rodičů a přátel žáků Základní školy Kostelec u Holešova Zahájení nového školního roku Akce ve škole Školní

Více

1. POLOLETÍ 2013/14 SOVIČKA. Základní škola Ostrava, Gebauerova 8. Školní časopis. Novinky, akce a zajímavos ze života naší školičky

1. POLOLETÍ 2013/14 SOVIČKA. Základní škola Ostrava, Gebauerova 8. Školní časopis. Novinky, akce a zajímavos ze života naší školičky SOVIČKA Základní škola Ostrava, Gebauerova 8 1. POLOLETÍ 2013/14 Školní časopis Novinky, akce a zajímavos ze života naší školičky ZÁŘÍ začínáme Po prázdninách jsme se 2. září potkali opět ve škole. V tomto

Více

Exkurze do Galerie moderního umění v HK

Exkurze do Galerie moderního umění v HK Vážení čtenáři, jsme velice rádi, že držíte v rukou náš časopis. Vydáváme ho proto, abychom vás informovali o tom, co se v naší škole děje, a taky proto, že vás chceme pobavit v našich kvízech. Hodně jsme

Více

třídní učitelka: Bc. Kateřina Sedláčková, asistence: Bc. Šárka Klímová

třídní učitelka: Bc. Kateřina Sedláčková, asistence: Bc. Šárka Klímová Výroční zpráva, školní rok 2013 2014, 8. třída třídní učitelka: Bc. Kateřina Sedláčková, asistence: Bc. Šárka Klímová Tento školní rok byl pro osmáky velmi důležitý především v přípravě ročníkových prací.

Více

1.čtvrtletní pedagogická rada

1.čtvrtletní pedagogická rada Pondělí 4.11. Městská policie 5.B 10.00-11.40 Mgr.Holcová Pondělí 4.11. SCIO testy v 9.A + 9.B Městská policie 8.00-9.40 5.A ve třídě 5.A 10.00-11.40 5.B ve třídě 5.A, Okresní knihovna ŠD 13.30-14.30 Výlet

Více

Zeměpisná soutěž Eurorebus

Zeměpisná soutěž Eurorebus Zeměpisná soutěž Eurorebus Vynikajícího úspěchu dosáhli naši studenti ve Veřejném krajském kole soutěže Eururebus, které se konalo 1. dubna v Ostravě. Studenti Tereza Weissmannová, Albert Štěrba a Matěj

Více

ZELENÉ LISTY Číslo 2., Říjen 2015

ZELENÉ LISTY Číslo 2., Říjen 2015 ZELENÉ LISTY Číslo 2., Říjen 2015 Pár slov na začátek. Právě vychází v tomto roce druhé číslo časopisu Zelené listy. Přichází podzim a začíná se ochlazovat. Na podzim se zvířata připravují k zimnímu spánku,

Více

No, jednou jsem takhle poprvé snědla moc třešní a pak jsem to zapila vodou.

No, jednou jsem takhle poprvé snědla moc třešní a pak jsem to zapila vodou. 40.V Ý S T U P Eva, Bára (EVA s BÁROU stojí na lávce, hraje Bářin magnetofon) Mami, byla jsi taky někdy takhle zamilovaná? Nemyslím do táty, myslím úplně poprvé? První láska! Když jsi cítila, že je to

Více

Nováčci v řadách čtenářů naší školy

Nováčci v řadách čtenářů naší školy 4 Nováčci v řadách čtenářů naší školy Pasování žáků 1. tříd 11.1.2011 Na naší škole se již stalo tradici ze prvňáčci kteří se půl roku učí číst pak předvádějí své dovednosti svým i rodičům svých spolužáků.

Více

Základní škola U Lesa 713, Karviná Ráj www.ulesakarvina.cz. leden 2009

Základní škola U Lesa 713, Karviná Ráj www.ulesakarvina.cz. leden 2009 Základní škola U Lesa 713, Karviná Ráj www.ulesakarvina.cz leden 2009 výuka podle Školního vzdělávacího programu, který umožňuje všestranný rozvoj žákovy osobnosti a respektuje jeho individualitu vytváření

Více