OUCo uvnitř najdete. OComenius závěr projektu. OZajímavosti ze školy. ODůležité informace. OInformace KZČ Eldorádo. OInformace ze školní družiny

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "OUCo uvnitř najdete. OComenius závěr projektu. OZajímavosti ze školy. ODůležité informace. OInformace KZČ Eldorádo. OInformace ze školní družiny"

Transkript

1 OUCo uvnitř najdete OComenius závěr projektu OZajímavosti ze školy ODůležité informace OInformace KZČ Eldorádo OInformace ze školní družiny OSportovní zpravodajství

2 OComenius závěr projektu V dubnu proběhla poslední akce související s tříletým projektem Comenius, kterého se naše škola účastnila a který byl financován Evropskou unií. Zajištění celého projektu z naší strany bylo hlavně na bedrech p. Mgr. Martiny Chrastinové. Jí rovněž patří velké poděkování za zdárný průběh celého projektu. Poděkování patří rovněž všem dalším ped. pracovníkům, kteří se na projektu podíleli a kteří vedli děti při zpracovávání úkolů a doprovázeli je na jejich putování Evropou. Pojďte se s námi na závěr krátce za celým projektem ohlédnout. Rumunsko poprvé říjen 2005 Přípravná schůzka celého projektu. Učitelé se opravdu snažili, abychom měli následující tři roky co dělat. :-) Česká republika Trutnov duben 2006 Pro nás nejnáročnější a zároveň nejpřínosnější setkání. Přivítali jsme u nás učitele a studenty z ostatních zemí. Trochu jsme pracovali, předváděli připravené prezentace, trochu cestovali a hlavně jsme si užívali setkání s kamarády a zkoušeli si naše schopnosti komunikace v angličtině. REALLY GREAT!!! Strana 2 (celkem 16)

3 Turecko říjen 2006 Tak z tohohle setkání jsme měli opravdu strach. Odlišná kultura, bombové atentáty, neuvěřitelně přísné prohlídky na letištích... Ale skutečnost... SURPRISE! Neuvěřitelně starostliví lidé, překrásné památky,... ale také bída na pozadí pompéznosti a bohatství, exotická onemocnění zažívacího traktu... ;-) Estonsko duben 2007 Země, do které bychom se asi jinak nepodívali. Čím překvapila? Nádherné, ale velice studené moře; historické, ale trochu malé hlavní město; rozsáhlé bažiny, žádné hory a poněkud zajímavé soužití Rusů a Estonců. A také folklor, skanzen, lidové hry. A středověká škola... Brrrr. A také jsme se stali na chvíli velkými českými umělci a hrdě reprezentovali na jevišti. NICE EXPERIENCE! Itálie říjen 2007 Země antických památek, sopek a hroznového vína. Velice pohostinní lidé, kteří nás okamžitě adoptovali a nechtěli nás pustit zpátky domů. Pizza, těstoviny, mozzarela. A výborné pečené kaštany. Pompeje pohřbené pod popelem. Moře. Přátelství. Vřelost. FANTASTIC! Strana 3 (celkem 16)

4 Rumunsko podruhé duben 2008 závěr projektu Poslední, a proto nejsmutnější setkání. Rumunsko opředené pověstmi a předsudky nás přivítalo velice mile a pohostinně. Pracovali jsme a vyráběli společnou závěrečnou práci, ale také cestovali a užívali si přátelství našich rumunských kamarádů a kamarádek a překvapovali našimi schopnostmi se dorozumět. A také jsme se loučili a byli trochu smutní. GOOD LUCK, OUR FRIENDS! OZajímavosti ze školy Pasování na čtenáře My, prvňáčci, Vás chceme seznámit s tím, co už umíme a co jsme se naučili během sedmi měsíců. Je toho již hodně. Přesvědčili jsme o tom naše paní učitelky. Když pro nás připravily zajímavé soutěže: přesmyčky, kvízy, čtení s porozuměním, křížovky, vymýšlení slov na dané písmeno a hledání slov, Strana 4 (celkem 16)

5 všechny úkoly jsme splnili. Velkou odměnou pro nás byl diplom, zasloužená jednička v notýsku a pasování na čtenáře. Prvňáčci akce školního parlamentu Dne navštívili zástupci našeho školního parlamentu Útulek pro opuštěné a zatoulané psy v Trutnově. Přinesli jim různé dobroty (granule, konzervy, piškoty), starší deky a gumové hračky, které přinášeli žáci naší školy během měsíce března a dubna. Tímto chceme poděkovat všem žákům, kteří takto pomohli vylepšit jídelníček i pelíšky všem pejskům v útulku. Tereza Nosková a Eliška Guldánová z 9.A Návštěva Prahy Strana 5 (celkem 16)

6 AHA, aha.naše Praha Jak to všechno bylo? Ráno, raníčko jsme si přivstali, rodiče nás vypravili a v šest hodin jsme vyrazili ku Praze. S sebou jsme si hlavně přibalili sluníčko a dobrou náladu. Těšili jsme se, co zajímavého nás v neznámém městě čeká. Cesta do Prahy uběhla rychle a najednou se před námi objevilo pražské předměstí. Ucpanou Prahou jsme projížděli velmi zvolna, a tak jsme měli čas se rozhlížet, pokukovat, okukovat, čubrnět, sledovat a hlavně žasnout nad velikostí města a ruchem v něm. Nalevo, napravo se střídavě objevovaly nádherné výhledy na město, řeku Vltavu, Hradčany, Letnou. Než jsme se stačili vzpamatovat, autobus zastavil a vysypal nás do rušných ulic, kterými jsme šli do Divadla Spejbla a Hurvínka. Představení bylo úžasné, zábavné, všichni jsem si odvezli hezkou vzpomínku i poučení o tom, že znalosti, vědomosti, poznatky z knih a ze školních lavic se vždycky mohou hodit na překonání různých životních překážek. Strana 6 (celkem 16)

7 Odpoledne jsme navštívili Slavín hřbitov slavných osobností. Hledali jsme pomníčky známých spisovatelů, malířů, herců, skladatelů, které známe z učebnic a z výuky. Na Vyšehradě jsme vypátrali pozůstatky původního hradiště, o kterém jsme četli ve Starých pověstech českých. Představovali jsme si tu Kroka, Libuši, Přemysla. Nejvíce nás ohromil pohled z hradeb na řeku Vltavu a na celé široké okolí až k Petřínu a Hradčanům. Při pohledu se nám tajil dech (někteří z nás se neodvážili ani podívat) a hned jsme uznali hrdinství Šemíka, který se odtud odvážil skočit do hlubin, aby zachránil Horymíra před popravou. Po návštěvě Vyšehradu nás čekalo rozloučení s Prahou a cesta domů. Praha je krásná, okouzlila nás, ale doma je doma. Hlavně jsme se museli se zážitky rychle s někým podělit. A do Prahy se už zase těšíme. Někdy příště..! Žáci 3. A a 3.B a paní učitelky Miss panenka ZŠ Mládežnická Dne bylo ukončeno hlasování pro letošní školní kolo Miss panenka ZŠ Mládežnická. Všem, kteří se volby zúčastnili děkujeme. Vítězkou pro letošní rok se stala panenka číslo 1 Bianky Pavlistové z 8.C. Blahopřejeme a děkujeme i ostatním tvůrkyním panenek (Adéla Rösselová 8.C, Veronika Kohoušková 8.A, Aneta Suková 7.B a Michaela Cinková 9.A). Odměnou pro ně je koncert Miss panenka ve Filharmonii Hradec Králové. Soňa Knapová Strana 7 (celkem 16)

8 O klobouk kouzelníka Pokustóna Dne proběhlo na naší škole školní kolo soutěže O klobouk kouzelníka Pokustóna. Soutěž je určena jednotlivcům či dvojicím žáků z 6. až 9. ročníků ZŠ a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Žák (nebo žáci) si připraví pokus s jednoduchými pomůckami na jakékoli téma fyziky (mechanika, optika, apod.) či chemie. Pokus musí umět doprovodit slovním komentářem. Soutěžícími byli žáci Aneta Suková, Denisa Hejzlarová, Michaela Krumpová a Tomáš Krča, všichni ze 7.B. Na místa porotců usedli žáci 9.A. První místo a klobouk kouzelníka Pokustóna získala Denisa Hejzlarová s pokusem Když mě nebaví uklízet nádobí v kuchyni, druhé místo Aneta Suková s pokusem Jak servírovat nápoje zajímavým způsobem a udržet zkumavku ve zkumavce pomocí vody, třetí místo Michaela Krumpová s pokusem Může hořet svíčka i pod vodou? a čtvrté místo Tomáš Krča s pokusem Jak postavit korunu na špičku jehly. Pořadatel vybere žáky, kteří se utkají ve druhém kole - finále. Finále soutěže proběhne 15. května 2008 v Gymnáziu Písnická 760, Praha 4. Pokud budou naši žáci vybráni, přejeme jim hodně úspěchů. Vyučující fyziky ODůležité informace Změna platby za odebrané obědy Vážení rodiče, od dochází ke změně systému úhrady za stravu v naší školní jídelně. Dosud jste za stravu platili zpětně = po skončení měsíce jsme Strana 8 (celkem 16)

9 spočítali přihlášené obědy a za ty jsme inkasovali platbu z Vašeho účtu. Od nového školního roku budeme inkasovat z Vašeho účtu platbu za obědy předem a to tak, že inkasujeme platbu za září ve výši 22 stravovacích dní. Odhlášené obědy v září odečteme v platbě za listopad tzn Žáci, kteří ukončí stravování obdrží přeplatek hotově v kanceláři školní jídelny, stejně tak žáci 9. tříd po skončení docházky. Pro Vás je změnou to, že budeme za stravu inkasovat v červenci (stravné červen) i v srpnu (stravné září). Jiná změna Vás nečeká, do banky chodit nemusíte, Váš současný souhlas k inkasu plně vyhovuje. Připomínám nutnost důsledného odhlašování nemocí, nebo delší nepřítomnosti dítěte. Věřím, že přechod na nový systém platby, který si vyžaduje současná legislativa, proběhne bez problémů, ale i tak Vás prosím o shovívavost. Děkuji. Dvořáková Lenka vedoucí ŠJ Změna výše školného ve školní družině Vážení rodiče, upozorňujeme Vás s předstihem na to, že od nového školního roku 2008/2009 dojde z důvodu růstu provozních nákladů k zvýšení školného ve školní družině na 100,- Kč za jeden měsíc. Ostatní pravidla pro úhradu se nemění. Děkujeme za pochopení. Ředitel školy OPoděkování OVážený pane řediteli, Orádi bychom touto cestou poděkovali Vašim žákům Petru Prellerovi a Tomáši Kosteleckému, kteří spolu s dalšími chlapci ve čtvrtek dne poskytli pomoc a zavolali záchranku našemu zraněnému synovi. ORomana a Karel ŠťastníO OInformace KZČ Eldorádo Strana 9 (celkem 16)

10 UAkce pořádané dubnu se naše družstvo zúčastnilo 1. kola fotbalového turnaje Coca-Cola. První kolo se hrálo systémem každý s každým ve čtyřčlenné skupině, kde naše družstvo obsadilo 2. místo se 2 páry z ReBels Teamu zúčastnily závodů o Pohár Vysočiny v Jihlavě. V kategorii C se umístil pár Michal Zikeš a Kateřina Holubcová na 5. místě a v kategorii Junior Matěj Brabec a Jana Čechová na 7. místě. Blahopřejeme! se na fotbalovém hřišti FK Trutnov uskutečnilo okrskové kolo turnaje Mc Donald s Cup žáků tříd. Družstvo ZŠ Mládežnická si skvělými výkony zajistilo vítěztví v tomto kole a zároveň postup do kola okresního. USLET ČARODĚJNIC Ve čtvrtek se na naší škole konal slet čarodějnic. Setkání bylo mezinárodní, protože dorazili čarodějové i čarodějnice z družební školy z polské Swidnice. Dopoledne si všichni za pomoci p. vychovatelek ze ŠD vyrobili malou čarodějnici a hned po obědě byly na hřišti pro naše i polské děti připraveny stanoviště s čarodějnickými úkoly. Při zapáleném ohni byly vyhodnoceny nej čarodějnice, které získaly sladkou odměnu. Ale i všichni ostatní dostali mňamku, to proto, že všichni byli NEJ! Poděkování patří nejen p.vychovatelkám, ale i dětem z Chobotnice, které byly na stanovištích, a také všem rodičům za pomoc při výrobě čarodějnických převleků! Strana 10 (celkem 16)

11 UAkce chystané na květen - 6. a proběhnou okrsková kola turnaje v malé kopané žáků a tř. okresní kola téhož turnaje se uskuteční ve dnech 12. a všechny tyto turnaje budou uspořádány na travnatém hřišti ZŠ Mládežnická. Krajské kolo kategorie tř. se bude konat v Lázních Bělohrad se členové rybářského kroužku zúčastní dětských závodů Mobil na udici v Dolcích. - Další kola má naplánovaný i Mc Donald s Cup turnaj v minikopané. Okresní kolo bude uspořádáno na hřišti v HSM a krajské kolo v Jičíně. - Ve dnech 16. a proběhne v táborové základně v Horním Bradle tradiční brigáda zaměstnanců ZŠ a jejich rodiných příslušníků, která bude mít jasný cíl provést drobné opravy a generální úklid před započetím sezóny. Všem, kteří budou ochotni přiložit ruku k dílu, předem děkujeme!!! proběhne v Hajnici soutěž mladých hasičů za účasti dětí z našeho kroužku se náš střelecký oddíl zúčastní závodů v Bernarticích. - Svou sportovní miniolympiádu absolvují děti ze zájmového kroužku Sport hrou 4 6 let. - Oddíl akrobatického rokenrolu Drak and Roll plánuje v příštích týdnech účast na několika soutěžích: Mistrovství ČR v Náchodě Mistrovství ČR ve Zlíně Mistrovství Prahy UVOLNÁ MÍSTA na LETNÍCH TÁBORECH Několik volných míst je ještě na 2. běhu pořádaném v Horním Bradle (10 16 let) a na 5. běhu v Horní Sytové (1. 5. tř.). Přihlášky si můžete vyzvednout v KZČ Eldorádo!!! Strana 11 (celkem 16)

12 OInformace ze školní družiny BAREVNÝ TÝDEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ Po šedivé zimě se příroda konečně probudila a s ní i pestrobarevné květy jarních rostlin. Proto i my jsme si prozářili naši družinku veselými barvami jara. Každý den jsme se oblékli do jiné barvy a posuďte sami, jak se nám to podařilo. OSportovní zpravodajství Za vítězství v soutěži dostaly florbalistky pohár FBK při ZŠ Mládežnická SŠIS TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem 4:1 21 Weyskrábová B. ( Horáčková) 22 Koláčná 24 Menzelová M. 25 Horáčková 42 Pávová (Borůvková K.) Podkrkonošské derby slibovalo perfektní nasazení obou celků. Souboj těchto mužstev v letošní sezóně neměl vítěze, oba zápasy skončily nerozhodně. V jednu chvíli oba týmy soupeřily o nejvyšší místo v tabulce. Úvodní třetina byla vyrovnaná, hráčky se rozehrávaly. Góly začaly padat Strana 12 (celkem 16)

13 ve druhé části hry. Horáčková našla před bránou volnou Weyskrábovou Blanku, která za pomoci gólmanky umístila svůj pokus do hostující sítě. O minutku později bylo vyrovnáno, nejproduktivnější hráčka soutěže Zuzana Koláčná napřáhla a švihem srovnala na 1:1. Trutnov jako by po tomto gólu zařadil na druhý stupeň. Aktivita se domácím vyplatila. Menzelová Monika nahodila míček do brankoviště, který se ocitl za pomoci Dvora v brance, a Trutnov znovu vedl. Ve druhé části se po individuální šanci trefila Eva Horáčková, která dodala klid na střídačku Trutnova. Ve třetí třetině se hrálo především na polovině soupeře. V jednu chvíli trutnovačky roztočily kolotoč v útočném pásmu. Byla jim nabídnuta přesilovka, kterou hráčky sehrály podle taktických plánů. Početní výhoda byla využita, Borůvková Kateřina našla nabízející se Pávovou Michaelu, která dala konečnou podobu zápasu. Vítězství v poměru 4:1 domácí hráčky psychicky podpořilo do dalších bojů. Holky hrály perfektně dozadu a vytvářely si výborné šance uvedl trenér Trutnova Jan Bartoníček. FBC REAST TJ Jablonné nad Orlicí FBK 001 Trutnov 1:1 27 Menzelová Věra (Borůvková K.) 42 Vacková Jednalo se o závěrečné utkání v soutěži s posledním týmem tabulky. K postupu do baráže už Trutnovu nemohlo nic zabránit, ale soupeř vzal zápas prestižně. Od úvodních minut Jablonné zabetonovalo obranné pásmo a trutnovačkám nezbylo nic jiného než vymýšlet, jak se dostat do střeleckých pozic. Soupeř Trutnova spoléhal jen na brejkové situace, které přicházely sporadicky. Ve druhé třetině se podařilo děvčatům Strana 13 (celkem 16)

14 z Podkrkonoší jít do vedení, po přihrávce Borůvkové Kateřiny se trefila svým 40. gólem v kariéře Menzelová Věra. V závěrečné části přišlo vyrovnání na konečných 1:1. Ani závěrečný nápor Trutnova s výsledkem nic neudělal. Po konci zápasu děvčata z Trutnova dostala pohár za vítězství v soutěži. Za týden je čeká těžká baráž o první ligu. Podle trenérů byly na závěrečnou baráž vybrány holky: Gécová Martina, Hepová Iva, Žďárská Jana, Hejnová Lucie, Rejlová Jiřina, Pávová Michaela, Krejčová Kateřina, Novotná Kateřina, Kyralová Aneta, Menzelová Věra, Menzelová Lenka, Menzelová Monika, Borůvková Kateřina, Weyskrábová Blanka, Weyskrábová Lenka, Šafránková Martina, Horáčková Eva, Romančáková Jitka, Culková Martina a Bálintová Jaroslava. Baráž hrála děvčata dubna v Praze. V baráži o první ligu florbalistky Trutnova neuspěly V baráži o druhou nejvyšší florbalovou soutěž žen narazily svěřenkyně Schröfela a Bartoníčka na velmi kvalitní soupeře. V první fázi bylo potřeba se probojovat do finále baráže, do které ze tříčlenné skupiny postupovaly dva celky. Trutnovačky narazily na Bivojky z Litvínova. Severočešky nastoupily se třemi juniorskými reprezentantkami, a jak se ukázalo, tak tyto hráčky rozhodly zápas. Trutnov držel tempo s Litvínovem pouze první třetinu, pak začaly úřadovat reprezentantky ze severu, které nastřílely do trutnovské klece pět branek. Jediný gól východočeského celku vstřelila z trestného úderu výborně hrající Lucie Hejnová. Trutnov Litvínov 1:5. Strana 14 (celkem 16)

15 Rozhodující zápas o postup ze skupiny sehrála děvčata proti Benešovu, který byl sestupujícím mužstvem z první ligy. Koncentrované holky z Trutnova předvedly výkon jako hrom. Z dobře zabezpečené obrany pronikaly do útočného pásma a vytvářely si spousty slibných příležitostí. V první třetině vstřelila důležitý gól Martina Šafránková a bylo vidět, že děvčata se zbavila nervozity. Dokonce přidala i další dvě branky. Nejprve se trefila zpoza branky Lucie Hejnová a další gól přidala Jaroslava Bálintová. Jedinou kaňkou na tomto zápase byla obdržená branka, kterou si výborně chytající Martina Gécová nezasloužila. Trutnov Benešov 3:1. Tímto si hráčky Trutnova zajistily postup do další fáze, ve které bohužel narazily na perfektně sladěný tým Elite Praha pod vedením zkušeného trenéra Karla Vancla. Duely s Elite Praha, které byly dva, protože se hrálo pohárovým systémem, florbalistky z Podkrkonoší nezvládly. V prvním utkání prohrály 11:0 a ve druhém 7:0. Celek Elite má extraligové ambice, o čemž se přesvědčila i děvčata z Trutnova. Jsem rád, že mohu říct, že zápas holky nevypustily, hrály tak, na co měly. Je vidět, že je potřeba do příští sezóny na spoustě věcí zapracovat. Z tohoto duelu jsme si všichni vzali jen to pozitivní, uvedl trenér Trutnova Pavel Schröfel. UGratulace florbalovým týmům! Blahopřejeme našemu žákovskému florbalovému týmu k úctyhodným výsledkům v letošní sezóně 2007/2008 a také k postupu do Ligy starších žáků! Strana 15 (celkem 16)

16 Zároveň blahopřejeme týmu juniorů, kteří ve 2. celostátní lize obsadili 3. místo. Vydává vedení ZŠ Mládežnická 536, TRUTNOV 4 v počtu 700 výtisků - 9. května Strana 16 (celkem 16)

Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536

Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536 Základní škola, Mládežnická 536, Trutnov 4 Je to neuvěřitelné, ale ještě před dvaceti lety jsme uměli přežít bez mobilních telefonů, internetu a počítačů. Dnes už nemůžeme pochopit, že jsme si dokázali

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198

Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj 202 Fax

Více

Ocelové sny Pavla Tasovského. ČÍSLO 6 / ROČNÍK XVI ČERVEN 2014 Cena 8 Kč. www.mesto-lipnik.cz

Ocelové sny Pavla Tasovského. ČÍSLO 6 / ROČNÍK XVI ČERVEN 2014 Cena 8 Kč. www.mesto-lipnik.cz www.mesto-lipnik.cz ČÍSLO 6 / ROČNÍK XVI ČERVEN 2014 Cena 8 Kč Detail plastiky Bojovník Pavla Tasovského, foto archiv autora Ocelové sny Pavla Tasovského Od středy 28. května je v přízemí galerie Konírna

Více

a) základní údaje o škole

a) základní údaje o škole Stránka 1 z 27 a) základní údaje o škole Název: Základní škola Dr. Miroslava Tyrše Děčín II, Vrchlického 630/5, příspěvková organizace Adresa: 405 02 Děčín II, Vrchlického 630/5 Právní forma: příspěvková

Více

ROUDNICE 1384-2014 (1. ČÁST)

ROUDNICE 1384-2014 (1. ČÁST) A. Sedláček: Hrady, zámky a tvrze království českého Jedna tvrz roudnická stávala směrem k Homyli ve vzdálenosti dva tisíce kroků od vesnice Na Horkách. Druhé tvrziště bylo dle místního podání u statku

Více

Slovo starosty. Výtah z 12. jednání zastupitelstva obce, konaného 24. 11. 2011

Slovo starosty. Výtah z 12. jednání zastupitelstva obce, konaného 24. 11. 2011 foto: www.nejzahradnictvi.cz V poslední době se poměrně často setkáváme ve všech médiích s různými pohledy na naše školství. Dovolte mi, abych i já vyjádřil svůj názor na tuto součást našeho celospolečenského

Více

Školní stravování odebírání obědů v době nepřítomnosti žáka ve škole

Školní stravování odebírání obědů v době nepřítomnosti žáka ve škole Vážení rodiče, děkujeme Vám za spolupráci a Vaše podněty ve školním roce 2014/2015. Přejeme Vám i Vašim dětem dlouhé slunečné prázdniny a klidnou dovolenou. Vedení školy Co se událo ve škole v posledním

Více

Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536

Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536 Základní škola, Mládežnická 536, Trutnov 4 Dne 27. listopadu 2013 proběhla na naší škole veřejná prezentace žákovského parlamentu, při které došlo k slavnostnímu vyhlášení Konzultačního centra na podporu

Více

Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536

Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536 Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536 ní lad Zák M la, ško ežnick á5 lád 36, Tru t no v4 Kdy dveře nejsou dveřmi? Když jsou otevřené Pojďme si společně připomenout, co vše může být k vidění, pokud

Více

Základní škola, Tišnov, Smíškova 840 ROČENKA

Základní škola, Tišnov, Smíškova 840 ROČENKA Základní škola, Tišnov, Smíškova 840 ROČENKA 2012/2013 J. Zwiner a D. Kučera, 9. B Milí čtenáři, dovolte mi, abych vás opět po roce přivítal na stránkách naší ročenky. Pevně věřím, že tak jako v minulých

Více

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví Základní škola Otokara Březiny Jihlava, Demlova 34 Waterproject Školní zpravodaj Veletrh zdraví Přehled vycházejících žáků školní rok 2012/2013 Ve školním roce 2012/2013 končí základní vzdělávání 57 žáků

Více

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2007-2008 1. Obsah Září...3 Slovo úvodem...4 Říjen...5 Závody na kolech a koloběžkách...6 Netradiční drakiáda...6 Malované pohádky...6 Pyžámkový den ve školní družině...7 Listopad...8 Dětský čin

Více

Uzávěrka tohoto čísla 5. 6. 2005

Uzávěrka tohoto čísla 5. 6. 2005 6) 2005 Uzávěrka tohoto čísla 5. 6. 2005 Foto V. Derner Třebechovické Haló str. 2 Slovo starosty Třebechovice navazují unikátní partnerství s městem Betlém V souvislosti s hlubokým vztahem našeho města

Více

2/2012 ČTVRTLETNÍK OBCE LUŽICE. Vesnice Jihomoravského kraje roku 2009 LUŽICKÝ ZPRAVODAJ

2/2012 ČTVRTLETNÍK OBCE LUŽICE. Vesnice Jihomoravského kraje roku 2009 LUŽICKÝ ZPRAVODAJ LUŽICKÝ ZPRAVODAJ 2/2012 ČTVRTLETNÍK OBCE LUŽICE Vesnice Jihomoravského kraje roku 2009 Slovo starosty FOTOGRAFOVÁNÍ DO KNIHY O KROJÍCH Foto: Zdeňka Hubačková Foto na titulní stránce: Z archívu Zdeňka

Více

Staroveský zpravodaj. Říjen 2010. www.staraves.cz

Staroveský zpravodaj. Říjen 2010. www.staraves.cz Říjen 2010 www.staraves.cz Vážení občané, 2 Staroveský zpravodaj na sklonku léta přicházíme se zpravodajem, který i přes svou objemnost sděluje informace, týkající se života obce pouze v minulých měsících.

Více

Dvoračka opět zvítězila

Dvoračka opět zvítězila Vychází 31. října 2005 Ročník XI. Číslo 10 Vydává Město Dvůr Králové nad Labem Zdarma Vítězka Volby královny věnných měst Radka Machková ze Dvora Králové nad Labem. Dvoračka opět zvítězila V sobotu 15.10.2005

Více

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2011-2012

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2011-2012 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, ALMANACH 2011-2012 Úvod... 4 Slovo úvodem... 5 Září 2011... 6 Slavnostní uvítání prvňáčků... 7 Adaptační kurz 1. ročníků... 7 Návštěva ze zahraničí... 8 Říjen 2011...

Více

Škola je místem, kde děti žijí.

Škola je místem, kde děti žijí. Škola je místem, kde děti žijí. Základní škola, Dobrovské ul. 63 563 1 Lanškroun tel.: 465 321 99, 465 323 818 e-mail: zslado@lanskroun.cz www.zslado.cz Foto: pracovníci školy Texty: pracovníci školy Redakční

Více

Úvodník. Motýlková školička 2/2013

Úvodník. Motýlková školička 2/2013 Úvodník Jsme obec, kde se nic neděje? Milí obyvatelé obce, pořadatelé kulturních, společenských a sportovních akcí, když se podívám na internetové stránky naší hezké obce, musím si položit otázku: Proč

Více

města Frýdku-Místku slovo náměstka primátora Říjen 2008 č. 20 Ročník XVIII. Náklad 25 000 Zdarma do všech schránek

města Frýdku-Místku slovo náměstka primátora Říjen 2008 č. 20 Ročník XVIII. Náklad 25 000 Zdarma do všech schránek ZPRAVODAJ Rady mě sta Frýdku- Místku Říjen 2008 č. 20 Ročník XVIII. Náklad 25 000 Zdarma do všech schránek Zastupitelstvo rozhodlo o převodu stadionu Frýdecko-místečtí radní na svém posledním zasedání

Více

Obsah SLOVO ÚVODEM 2 UPLYNULÝ ŠKOLNÍ ROK 2

Obsah SLOVO ÚVODEM 2 UPLYNULÝ ŠKOLNÍ ROK 2 Obsah SLOVO ÚVODEM 2 UPLYNULÝ ŠKOLNÍ ROK 2 PROSPĚCH A DOCHÁZKA 3 ÚSPĚCHY - VÝSLEDKY OLYMPIÁD ZPRÁVA VÝCHOVNÉ PORADKYNĚ PEDAGOGICKÝ SBOR 26 ZMĚNY V PEDAGOGICKÉM SBORU 27 OZNAČTE SI V KALENDÁŘI ŠKOLNÍ JÍDELNA

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu Milí čtenáři, sluníčko už nás všechny láká

Více

Městský úřad STRÁŽNICE

Městský úřad STRÁŽNICE 1 2 2 4 Informace z městské rady Městský úřad STRÁŽNICE http://www.straznice-mesto.cz USNESENÍ ze 78. zasedání Rady města Strážnice konané dne 10. 3. Osobní údaje byly dle zákona č. 101/00 Sb. z textu

Více

Investiční akce 2013/2014

Investiční akce 2013/2014 4 Kontaktní informace Obec Bílá Třemešná 544 72 Bílá Třemešná 315 okres Trutnov Internetová adresa: http://www.bilatremesna.cz/ Výběr z obsahu OBEC BÍLÁ TŘEMEŠNÁ... 1 SOKOL BÍLÁ TŘEMEŠNÁ... 6 HASIČI A

Více

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32 Strana 1 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj

Více

Prázdninové slovo starosty Jaro ve Společenském centru

Prázdninové slovo starosty Jaro ve Společenském centru 1 Prázdninové slovo starosty Konečně nadešel dětmi tak toužebně očekávaný čas léta a prázdnin, na který jsme se spolu s nimi těšili i my dospělí. Pro mnohé z nás je to čas dovolených a zaslouženého odpočinku.

Více

prosperovali. Moc bychom si všichni přáli, aby se mladým lidem v našem městě

prosperovali. Moc bychom si všichni přáli, aby se mladým lidem v našem městě NOV I N Y Vydává město Dvůr Králové nad Labem Zdarma K R ÁLOVÉDVORSK É R A DN ICE Prosinec 2008 Číslo 12 www.dvurkralove.cz Hodnì zdraví, štìstí, mnoho osobních a pracovních úspìchù v roce 2009 Vážení

Více

OBZOR MĚSÍČNÍK VĚNOVANÝ HOSPODÁŘSKÉMU, KULTURNÍMU A SPOLEČENSKÉMU POVZNESENÍ MĚSTA

OBZOR MĚSÍČNÍK VĚNOVANÝ HOSPODÁŘSKÉMU, KULTURNÍMU A SPOLEČENSKÉMU POVZNESENÍ MĚSTA HORAŽĎOVICKÝ ČERVEN 2010 OBZOR VYBÍRÁME Z OBSAHU Z RADNICE STR. 8 9 OBČAN A ZVÍŘE STR. 9 VOLNOČASOVÝ KLUB STR. 14 MĚSÍČNÍK VĚNOVANÝ HOSPODÁŘSKÉMU, KULTURNÍMU A SPOLEČENSKÉMU POVZNESENÍ MĚSTA ROČNÍK XIII.

Více

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo kolem 2 Číslo Občasník školy Ročník XXIV. Červen 2015 zš t. g. masaryka Vimperk 1. máje 268 www.zstgmvimperk.cz Milí deváťáci, začátek, tedy povinnou školní docházku máte za sebou, všechno jste zvládli.

Více