Had. Zlatá brána. Zlatá brána otevřená, zlatým klíčem odemčená, kdo do ní vejde, tomu hlava sejde, ať je to ten, nebo ten, praštíme ho koštětem.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Had. Zlatá brána. Zlatá brána otevřená, zlatým klíčem odemčená, kdo do ní vejde, tomu hlava sejde, ať je to ten, nebo ten, praštíme ho koštětem."

Transkript

1 Kolo mlýnský Kolo kolo mlýnský, za čtyry rýnský kolo se nám polámalo mnoho škody nadělalo, udělalo bác. Vezmeme si hoblík pilku zahrajem si ještě chvilku až to kolo spravíme, takhle se zatočíme. Had Had leze z díry, vystrkuje kníry. Bába se ho lekla, na kolena klekla, nic se bábo nelekej, na kolena neklekej, já jsem přece hodný had, co má všechny děti rád. ( děti se chytí za ruce a dělají tělo za hlavou hada, vlní se do rytmu říkadla ) Zlatá brána Zlatá brána otevřená, zlatým klíčem odemčená, kdo do ní vejde, tomu hlava sejde, ať je to ten, nebo ten, praštíme ho koštětem. Pásla ovečky Pásla ovečky v zeleném háječku, pásla ovečky v černém lese. ( děti se chytí za ruce, utvoří kruh a houpavě chodí do středu a od středu kruhu ) Já na ně dupy, dupy, dup ( hlasitě dupeme a jdeme do středu kruhu ) Ony zas cupy cupy cup. ( potichu se na špičkách vzdalujeme ze středu ) Houfem ovečky, seberte se všecky, houfem ovečky seberte se. ( jako na začátku ) Bublina Tiše děti, novina, přiletěla bublina. (chytíme se za ruce, vytvoříme s dětmi kruh, přiblížíme se všichni k sobě a šeptáme) Bublina se nafukuje, letí, letí, poletuje, (bublinu "nafukujeme" tak, že se od sebe vzdalujeme, "letí" otáčíme se po směru kruhu) přiletěla na náš dvůr, udělala prásk a bum. (pustíme se, tleskneme a sedneme si na bobek

2 Brambora Koulela se ze dvora (ruce máme před sebou, motáme s nimi ) tááákhle velká brambora. (ruce rozpažíme ze středu ven a opíšeme kruh ) Neviděla, (dlaněmi zakryjeme oči ) neslyšela, (dlaněmi zakryjeme uši) spadla na ni závora. (zvedneme ruce nad hlavu a spustíme na temeno ) Kam koukáš, ty závoro? (pravou rukou s nataženým ukazovákem ukazujeme na kamaráda ) Na tebe, ty bramboro! (levou rukou se vztyčeným ukazovákem děláme "ty,ty,) Kdyby tudy projel vlak, (krouživými pohyby rukou předvádíme "vlak") byl by z tebe bramborák! (tleskneme rukama) Žáby ( cvičení motoriky ) Žáby žabky, čápi jdou, čápi jdou. Skočte rychle, ať jste zpátky pod vodou. ( při předříkávání skáčeme jako žabky po čtyřech ) Máma pere Máma pere drum drum drum až se třese celý dům. ( rukama naznačujeme pohyb praní se shora dolů ) Máchá prádlo, které spadlo s naší Madlou do bláta, ( rukama mácháme prádlo se strany na stranu ) když honila housata. ( nohama dupeme na místě ) Řežme dříví ( rytmické cvičení ) Řežme dříví na polínka, ať má čím topit maminka, chutě k dílu, tužme sílu, řízy, řízy, říz, ať je dříví víc. ( děti sedí na patách ve dvojicích, ruce spojené křížem a do rytmu říkadla naznačují řezání pilou )

3 Tluče bubeníček ( rytmické cvičení ) Tluče bubeníček, tluče na buben. A svolává hochy, hoši, pojďte ven. Zahrajem si na vojáky, máme flinty a bodáky. Hola, hola, hej, nikdo nemeškej! ( chodíme dokola v kruhu a pochodujeme do rytmu ) Cibulenka ( taneček ) Cib cib cibulenka, mak mak makulenka, ( ruce v bok, v podřepu otáčení na jednu a druhou stranu ) Když jsem byla maličká ( do dřepu na zem ) chovala mě matička ( zvednout a na loktech jako houpat dítě ) a teď když jsem veliká ( vypnout se na špičky s rukama nataženýma co nejvýš ) musím chovat Pepíka. ( zase houpání na loktech ) Pohádka Každá ruka má prstíčky, sevřeme je do pěstičky. ( natažené prsty obou rukou sevřeme do pěsti ) Bum, bum, na vrátka to je pěkná pohádka. ( sevřené pěsti bouchají o sebe ) a nožičky taky máme, pěkně s nimi zadupáme, ( oběma nohama dupeme na místě ) dup, dup, za vrátky to je konec pohádky. ( výrazně dupneme do rytmu jednou nohou )

4 Žába leze do bezu Žába leze do bezu, já tam za ní polezu. Kudy ona, tudy já, až ji chytím, bude má, Na pekáči smažená! Zvoneček Bim bam bom, takhle zvoní zvon cinkylinky, cinkylinky takhle zvoní konvalinky. ( spojené ruce nad hlavou s úklony hlavy dopředu a dozadu, se strany na stranu ) Dešťové kapičky Dešťové kapičky dostaly nožičky, (sedíme, spojený ukazováček a prostředníček jedné ruky ťuká o stejné prsty druhé ruky) běhaly po plechu, dělaly neplechu (stejné prsty ťapou sem a tam po stehnech) Kocour spal v okapu, (položíme hlavu na ruce spojené dlaněmi k sobě) káply mu na tlapu, (rukama plácneme o nárty nohou) kocour se polekal, (třepeme zvednutýma rukama a roztaženými prsty) vyskočil a utíkal. (nadzvedneme se a utíkáme jednosměrně dokola) Ruce ( říkadlo k upevnění hygienických návyků ) To jsou ruce, ( zvedneme ruce do výše očí, dlaněmi od sebe ) to jsou dlaně, ( zvedneme ruce do výše očí, dlaněmi k sobě ) Mýdlo s vodou, patří na ně. ( ruce mneme o sebe, jako bychom je mydlili ) A po mýdle dobré jídlo, ( z jedné ruky uděláme mističku a druhou jako nabíráme a dáváme do úst ) a po jídle, zase mýdlo. ( ruce mneme o sebe, jako bychom je mydlili ) Na procházce ( básnička Jiří Žáček ) Jezevčíci, ti si hoví, vždyť jsou to psi salámoví, podívej se mámo sama, je to salám s nožičkama

5 Na konopky ( cvičení koordinace a orientace v prostoru ) Hráli bychom na konopky, aby byli větší snopky, ( děti chodí za ruce v kruhu ) moc je nás, moc je nás, Běž Aničko pryč od nás. ( oslovené dítě jde z kruhu ven ) Opakuje se, dokud nejsou všechny děti z kruhu venku Hráli bychom na konopky, aby byli menší snopky, ( děti chodí za ruce v kruhu ) málo nás, málo nás, pojď Aničko mezi nás. ( oslovené dítě přijde zpět do kruhu ) Opakuje se, dokud nejsou všechny děti zpět v kruhu Konopka obecná (Carduelis cannabina) je 13 cm velký zpěvný pták z čeledi pěnkavovití (Fringillidae). Sameček má šedé a hnědé zbarvení s charakteristickou cihlově červenou barvou na čele a prsou, samice mají skvrnitou spodní část těla. Žije v Evropě, západní a střední Asii, severozápadní Africe, na Madeiře a Kanárských ostrovech. Obývá křovinaté pastviny, okraje lesů, parky a zahrady. Hnízdo u trávy, kořínků a listí staví samice na keřích. Na 4-5 bílých, rezavě skvrnitých vejcích sedí dní. Stejně dlouho krmí pár mladé v hnízdě. Hnízdí dvakrát za rok. Nejraději sbírá olejnatá semena. Mláďatům dávají hmyz jen v prvních dnech života. Většina našich konopek je tažná a přezimuje v Itálii. Konopka obecná je chráněna zákonem. Žába ( rytmické říkadlo ) Žába leze po žebříku, (ruce před sebe a jako lezeme po žebříku) natahuje elektriku (ruce do upažení, střídavě) nejde to, nejde to (bezradné lomení rukama) necháme to na léto. (tleská se do rytmu)

6 Lenochod ( básnička Jiří Žáček ) Lenochod má líné nožky, Rád si lehne do lenošky, Co tam dělá? Lenoší! Vrní při tom rozkoší. Myška tanečnice ( taneček ) Měl jsem myšku tanečnici ( dlaně na hlavě jako ouška ) tancovala po světnici ( ruce v bok s pohupy na jednu a druhou stranu ) byla černá a bílá ( levou rukou naznačuji pruh od shora dolů, pravou to samé od krku k pupíku ) každému se líbila. ( ruce v bok, pohupy ) Když jsem přišel ze dvorečka ( nohama naznačuji chůzi, ale na místě ) točila se dokolečka ( ruce v bok a točím se dokola ) dupla tam a dupla sem ( dupnu pravou a pak levou nohou ) mrskla fouskem pod nosem ( ukazováčkem pravé a pak levé ruky naznačuji fousy pod nosem, opakovaně ) a zakroutila ocasem. ( rukou naznačuji na zadečku točení ocáskem ) Na jaře ( písnička ) Na jaře, na jaře, čáp jede v kočáře, Hej hopy, hej hopy, hej hopy hop. Čáp veze sluníčko, točí se kolečko, hej hopy, hej hopy, hej hopy hop. Bobr I když bobr není obr, nic se práce neleká. ve své noře, každý kořen, překouše a přeseká.

7 Červený šáteček ( taneček ) Červený šátečku kolem se toč, kolem se toč, kolem se toč, Má milá se hněvá, já nevím proč, já nevím proč já nevím proč. (oběma rukama držíme šátek a mírně s ním pohupujeme ) Tra la la la la la červená fiala, tra la la la la la fialenka. ( točíme se se šátkem dokola ) Když jsem si v potoce ruce myla, ruce myla, ruce myla, šátek jsem do vody upustila, upustila, upustila. ( šátek pustíme na zem ) Tralala la la la červená fiala, tralala la la la fialenka. ( točíme se dokola bez šátku ) Zajíček ( pohybová hra se zpěvem ) Zajíček v své jamce sedí sám, sedí sám, ubožáčku co je ti, že nemůžeš skákati? ( děti se drží za ruce, utvoří kruh, jedno dítě zajíček je uprostřed ) Chutě skoč, chutě skoč a vyskoč! ( dítě zajíček vyskočí na kamaráda a ten je zase zajíčkem ) Tancovala žížala ( písnička ) Tancovala žížala na zahrádce polku, slimákovi pro radost, že jí dal kus vdolku. Pojďte pane slimáku, taky na taneček! Já vám za to upeču sladký lívaneček.

8 Básničky o podzimu Září Už se zase barví listí dočervena, dozlata, je to pro něj velké štěstí, když nespadne do bláta. Jablíčko Červe, červe, červíčku neubližuj jablíčku, jablíčko by plakalo, ze stromu by padalo. Podzime Podzime, podzime, už zas nosíš deště, pěkně tě prosíme, počkej chvíli ještě. Foukej, foukej, větříčku Foukej, foukej, větříčku, shoď mi jednu hruštičku. Shoď mi jednu nebo dvě, budou sladké obě dvě.

KLUB SLŮNĚ. básničky, říkadla a písničky. Dobrý den Dobrý den, dobrý den, přejeme vám krásný den, dobrý den, dobrý den, my dnes zlobit nebudem.

KLUB SLŮNĚ. básničky, říkadla a písničky. Dobrý den Dobrý den, dobrý den, přejeme vám krásný den, dobrý den, dobrý den, my dnes zlobit nebudem. Dobrý den Dobrý den, dobrý den, přejeme vám krásný den, dobrý den, dobrý den, my dnes zlobit nebudem. Dobrý den,dobrý den, to byl dneska krásný den, dobrý den, dobrý den, nashledanou za týden. Zoubky Čistím

Více

Společně, ale každý podle svého II ( Metodika práci s dětmi se SVP vedoucí k jejich integraci- č. 3 )

Společně, ale každý podle svého II ( Metodika práci s dětmi se SVP vedoucí k jejich integraci- č. 3 ) Společně, ale každý podle svého II ( Metodika práci s dětmi se SVP vedoucí k jejich integraci- č. 3 ) Mgr. Jindřiška Gaďourková, Bc.Jana Nováková, Jana Lošťáková Střední škola a Základní škola Lipník nad

Více

V naší školce Víte kde se máme rádi a kde jsme dobří kamarádi? V naší školce, školičce máme se jak v písničce.

V naší školce Víte kde se máme rádi a kde jsme dobří kamarádi? V naší školce, školičce máme se jak v písničce. Básničky, říkadla a písničky Putování po MŠ Podtéma : Naše školka a okolí Školka Moc se těším do školky na kluky a na holky, budeme si spolu hrát, zpívat, cvičit, malovat. V naší školce Víte kde se máme

Více

Zdravá záda. Cvičení na nestabilních pomůckách pro mateřské školy. Mgr. Petra Lustigová

Zdravá záda. Cvičení na nestabilních pomůckách pro mateřské školy. Mgr. Petra Lustigová Zdravá záda Cvičení na nestabilních pomůckách pro mateřské školy Mgr. Petra Lustigová Cvičení na nestabilních pomůckách pro mateřské školy (Vhodné pro děti ve věku 4 6 let) Obsah I. GYMNASTICKÝ MÍČ 4 1.

Více

Z DRAVA. Cvičení na nestabilních pomůckách pro mateřské školy. Mgr. Petra Lustigová

Z DRAVA. Cvičení na nestabilních pomůckách pro mateřské školy. Mgr. Petra Lustigová Z DRAVA Cvičení na nestabilních pomůckách pro mateřské školy Mgr. Petra Lustigová Z d r a v á CVIČENÍ NA NESTABILNÍCH POMŮCKÁCH PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY (Vhodné pro děti ve věku 4-6 let) 2. vydání PODĚKOVÁNÍ

Více

22. píseň TRAVIČKA ZELENÁ. 1. lekce. Projekt: Do školy včas Registrační číslo: CZ.1.07/1.2.00/08.0106

22. píseň TRAVIČKA ZELENÁ. 1. lekce. Projekt: Do školy včas Registrační číslo: CZ.1.07/1.2.00/08.0106 22 píseň TRAVIČKA ZELENÁ 1 lekce Úvod Hra: Na korálky Děti (korálky) se rozptýlí a posadí se na koberec Učitelka chodí, přeříkává říkanku: Korálky se roztrhaly, po zemi se rozsypaly Kde je najdu, kde je

Více

SOUBOR AKTIVIT PRO ROZVOJ MOTORICKÝCH DOVEDNOSTÍ U PŘEDŠKOLNÍCH ŽÁKŮ V PŘÍPRAVNÉ TŘÍDĚ

SOUBOR AKTIVIT PRO ROZVOJ MOTORICKÝCH DOVEDNOSTÍ U PŘEDŠKOLNÍCH ŽÁKŮ V PŘÍPRAVNÉ TŘÍDĚ SOUBOR AKTIVIT PRO ROZVOJ MOTORICKÝCH DOVEDNOSTÍ U PŘEDŠKOLNÍCH ŽÁKŮ V PŘÍPRAVNÉ TŘÍDĚ Mgr. Jindřiška Gaďourková, Jana Nováková, Bc. Střední škola a Základní škola Lipník nad Bečvou, Osecká 301 CZ.1.07/1.2.12/04.0019

Více

Mein erstes Tschechisch Lernspielbuch

Mein erstes Tschechisch Lernspielbuch Mein erstes Tschechisch Lernspielbuch Impressum Herausgeber NÖ Sprach-Kompetenzzentrum Autorin Lenka Večerka Gestaltung, Illustrationen GoMedia Werbeagentur Martin Seidenschwann, Philipp Uschan, Maria

Více

Metodické materiály. Plavání předškoláků. Luboš Kracík. Schválil:

Metodické materiály. Plavání předškoláků. Luboš Kracík. Schválil: ěř Metodické materiály Plavání předškoláků Schválil: Luboš Kracík Cíle výuky: 1. Vštěpovat dětem základní hygienické návyky 2. Seznámit děti s vodním prostředím a připravit je na pravidelný pohyb ve vodě

Více

PUNTÍKY KRÁLÍK HRÁBĚ BLUDIŠTĚ HOUSENKA LÍSTKY BALÓN PASTELKA STŘECHA CIHLY HOLČIČKA MĚSÍC HVĚZDY

PUNTÍKY KRÁLÍK HRÁBĚ BLUDIŠTĚ HOUSENKA LÍSTKY BALÓN PASTELKA STŘECHA CIHLY HOLČIČKA MĚSÍC HVĚZDY PUNTÍKY KRÁLÍK HRÁBĚ BLUDIŠTĚ HOUSENKA LÍSTKY BALÓN PASTELKA STŘECHA CIHLY HOLČIČKA MĚSÍC HVĚZDY Předškoláci.cz 2 / 60 www.predskolaci.cz Slovo úvodem Proč vznikla e-kniha Předškoláci.cz? Aby byla volně

Více

Hlasová cvičení. Studijní materiál k přednáškám a cvičením Komunikativní dovednosti Zpracoval Ing. Mgr. Jiří Svoboda

Hlasová cvičení. Studijní materiál k přednáškám a cvičením Komunikativní dovednosti Zpracoval Ing. Mgr. Jiří Svoboda 2010 Hlasová cvičení Studijní materiál k přednáškám a cvičením Komunikativní dovednosti Zpracoval Ing. Mgr. Jiří Svoboda HLASOVÁ CVIČENÍ Zvládnutí hlasové techniky je nezbytným předpokladem každého člověka,

Více

Mateřská škola Hovorčovice Školní vzdělávací program (ŠVP) (2013/2014)

Mateřská škola Hovorčovice Školní vzdělávací program (ŠVP) (2013/2014) Mateřská škola Hovorčovice Školní vzdělávací program (ŠVP) (2013/2014) Zřizovatel školy: Obec Hovorčovice, Revoluční 33, 250 64 pošta Měšice. Zdroj vzdělávacího cíle: Mateřská škola poskytuje vzdělávání

Více

Grafomotorická přípravka

Grafomotorická přípravka Grafomotorická přípravka autor: Mgr. Dana Stoulilová Obsah ÚVOD 3 GRAFOMOTORICKÁ PŘÍPRAVKA 1. LEKCE 6 GRAFOMOTORICKÁ PŘÍPRAVKA 2. LEKCE 10 GRAFOMOTORICKÁ PŘÍPRAVKA 3. LEKCE 12 GRAFOMOTORICKÁ PŘÍPRAVKA

Více

Umím to. Metodická příručka

Umím to. Metodická příručka I N V E S T I C E D O R O Z V O J E V Z D Ě L Á V Á N Í Umím to Metodická příručka 2 Publikace byla vydána v rámci operačního programu CZ.1.07 OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, prioritní osy 7.1 Počáteční

Více

Základní škola a mateřská škola Ivaň Ivaň 73, 691 23 Pohořelice, www.zsivan.cz, zsivan@seznam.cz, 519 427 430. celoroční projekt OVOCE A ZELENINA

Základní škola a mateřská škola Ivaň Ivaň 73, 691 23 Pohořelice, www.zsivan.cz, zsivan@seznam.cz, 519 427 430. celoroční projekt OVOCE A ZELENINA Základní škola a mateřská škola Ivaň Ivaň 73, 691 23 Pohořelice, www.zsivan.cz, zsivan@seznam.cz, 519 427 430 celoroční projekt OVOCE A ZELENINA časový rozsah: podle potřeby lze využít během celého roku

Více

MAXÍK. Metodika vytvořená v rámci projektu Učíme se být odpovědní

MAXÍK. Metodika vytvořená v rámci projektu Učíme se být odpovědní MAXÍK Metodika vytvořená v rámci projektu Učíme se být odpovědní Obsah Obsah...1 Informace o projektu...2 Úvod...4 Popis jednotlivých lekcí...6 1. Barvy...6 2. Geometrické tvary...7 3. Propojení barev

Více

Metodická příručka pro logopedické preventistky. v mateřských školách

Metodická příručka pro logopedické preventistky. v mateřských školách Metodická příručka pro logopedické preventistky v mateřských školách V rámci projektu OPVK Logopedická náprava v mateřských školách oblasti Telčska Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního

Více

Šimonovy pracovní listy 16

Šimonovy pracovní listy 16 www.predskolaci.cz Předškoláci.cz 2 / 60 www.predskolaci.cz Slovo úvodem Proč vznikla e-kniha Pohádky? Aby byla volně a zdarma šířena pro nekomerční účely. Komu je e- kniha určena? Všem, kteří věnují čas

Více

PRA.SE SE.LE LE.PID.LO LO.KO.MO.TI.VA VA.JÍČ.KO KO.LÉB.KA PUN.ČO.CHA CHA.LU.PA PA.NEN.KA KA.PUS.TA TA.BU.LE LE.TAD.LO

PRA.SE SE.LE LE.PID.LO LO.KO.MO.TI.VA VA.JÍČ.KO KO.LÉB.KA PUN.ČO.CHA CHA.LU.PA PA.NEN.KA KA.PUS.TA TA.BU.LE LE.TAD.LO SLOVNÍ KOPANÁ B Poslouchejte mě pozorně, děti, řeknu jedno slovo: má-ma. Jakou slabikou to slovo končí (která slabika je poslední)? MA! Zkuste spočítat, kolik má slovo máma slabik. Dvě. Správně. A teď:

Více

Zájmová činnost pro předškolní děti. Mgr. Monika Janičatová

Zájmová činnost pro předškolní děti. Mgr. Monika Janičatová 60 minut 4 6 let 20 účastníků PRÁCE S PŘEDŠKOLÁKY Tematická oblast (odbornost) Autor Zájmová činnost pro předškolní děti Mgr. Monika Janičatová Odbornostní setkání Jihomoravský a Zlínský kraj Místo konání

Více

Pohádková jóga Příprava Housenka & Motýl

Pohádková jóga Příprava Housenka & Motýl Pohádková jóga Nyní se zaměříme na praxi s pohádkovým vyprávěním, nejprve věnované nejmenším předškolákům. Tomu bude přiměřeně odpovídat skladba, postup a náročnost cvičení a motivace. Vyprávění je v uvozovkách

Více

Stránka1 NAŠE ŠKOLKA. časopis Mateřské školy Veltrusy, okres Mělník číslo 22 ročník 4 školní rok 2010/2011 červen 2011

Stránka1 NAŠE ŠKOLKA. časopis Mateřské školy Veltrusy, okres Mělník číslo 22 ročník 4 školní rok 2010/2011 červen 2011 Stránka1 1 NAŠE ŠKOLKA časopis Mateřské školy Veltrusy, okres Mělník číslo 22 ročník 4 školní rok 2010/2011 červen 2011 1 Stránka2 2 RUBRIKY STRANA Co proběhlo 3 Plánujeme 4-9 Blahopřejeme 10-12 Naše projekty

Více

Metodická příručka logopedického nácviku

Metodická příručka logopedického nácviku Metodická příručka logopedického nácviku autor: Mgr. Dana Stoulilová OBSAH ÚVOD... 4 METODICKÝ MATERIÁL PRO NÁPRAVU ROTACISMU... 4 SKUPINA Č. 1 - R SE VYSKYTUJE VE SKUPINĚ PO SOUHLÁSCE NA ZAČÁTKU SLOV...

Více

Rozvíjíme empatii u dětí předškolního věku

Rozvíjíme empatii u dětí předškolního věku Rozvíjíme empatii u dětí předškolního věku Bc. Lenka Kocábková, Mateřská škola Borovany Obsah 1. Úvod 3 2. O ovečce 4 3. O rozezpívané vrbě 6 3.1 O kouzelném lese a vrbě u potoka 6 3.2 Jak byla vrba smutná

Více

ZAHRADA ZNÁMÁ NEZNÁMÁ

ZAHRADA ZNÁMÁ NEZNÁMÁ ZAHRADA ZNÁMÁ NEZNÁMÁ Zpracovaly: Hana Erteltová Věra Bartošová Dita Kaliánková Název projektu: Zahrada známá neznámá Cíl projektu: - získat pozitivní vztah k životnímu prostředí Dílčí cíle: - využití

Více

ZŚ K. H. Máchy Doksy BBB červen 2015. Básním, básníš, básníme BBB 2015

ZŚ K. H. Máchy Doksy BBB červen 2015. Básním, básníš, básníme BBB 2015 Básním, básníš, básníme BBB 2015 BBB 2015 literární soutěž zaměřená na tvořivé psaní žáků 6. - 7. a 8. - 9. tříd škol Libereckého kraje vyhlašovaná ZŠ K. H. Máchy Doksy a Městskou knihovnou v Doksech od

Více

Lesní skřítci jsou tu i onde, většinou někde v lese a dělají, co jim přijde správné dělat. Stromíkovi zrovna přišlo správné viset jako netopýr.

Lesní skřítci jsou tu i onde, většinou někde v lese a dělají, co jim přijde správné dělat. Stromíkovi zrovna přišlo správné viset jako netopýr. I. Čáp Béďa se vracel z teplých krajin. Přeletěl louku, rybník a nad lesem se vykadil. Pokračoval dál a byl pryč. Jeho kaďánek spadl do listí a zůstal ležet. Nikdo si toho nevšiml. Tedy skoro nikdo. Ale

Více

Mateřská škola ve Zbraslavicích PROJEKT. Putování s myslivci

Mateřská škola ve Zbraslavicích PROJEKT. Putování s myslivci Mateřská škola ve Zbraslavicích PROJEKT Putování s myslivci Autorky projektu: I. Kapková a M. Holíková OBSAH: 1. Úvod 2. Charakteristika projektu 3. Hlavní cíle 4. Výstupy projektu 5. Vzdělávací nabídka

Více

KŘEMÍLEK A VOCHOMŮRKA

KŘEMÍLEK A VOCHOMŮRKA KŘEMÍLEK A VOCHOMŮRKA ETAPOVÁ HRA NA MOTIVY POHÁDEK VÁCLAVA ČTVRTKA Metodický materiál Pionýr je objevitel nových cest, směrů a hlasatel pokrokových myšlenek; značí ideu hledání, touhy po poznání; zkráceně

Více

Návod a správné odpovědi

Návod a správné odpovědi Návod a správné odpovědi Co kde najdete? Herní návod strana 3 Co znamenají jednotlivé vlastnosti na kartičkách? strana 11 16 hracích žetonů ( žluté, zelené, modré, červené) Herní návod Zábavná a napínavá

Více