Provozní doba knihovna Dolní náměstí a Informační centrum pondělí pátek: 10:00 18:00 sobota: 9:00 12:00 (Informační centrum + půjčovna 2.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Provozní doba knihovna Dolní náměstí a Informační centrum pondělí pátek: 10:00 18:00 sobota: 9:00 12:00 (Informační centrum + půjčovna 2."

Transkript

1 květen 05/2009 Masarykova veřejná knihovna Vsetín Dolní náměstí 1356, Vsetín tel.: , mobil: web: Informační centrum Dolní náměstí 1356, Vsetín tel.: web: Provozní doba knihovna Dolní náměstí a Informační centrum pondělí pátek: 10:00 18:00 sobota: 9:00 12:00 (Informační centrum + půjčovna 2. patro) městské pobočky Luh, Rokytnice, Trávníky pondělí,středa: 10:00 12:00 a 13:00 17:00 úterý, pátek: 10:00 12:00 a 13:00 16:00 čtvrtek, sobota: zavřeno

2 Úvod Dlouho očekávané jaro už je v plném proudu, krásné jako vždycky. Mladá zeleň, svěží barvy, čistý vzduch naše těla i duše pookřívají. Před sebou máte květnové číslo zpravodaje, ve kterém bychom vás opět rádi seznámili s tím, co se právě v knihovně děje. Kromě pravidelných rubrik Přečtěte si, co nás zaujalo a Představujeme, (kde v tomto čísle nahlédnete do zákulisí knihovny) bychom vás rádi upozornili na některé akce: Máme velkou radost, že naše pozvání k besedě přijaly nositelky Thálie herečky Městského divadla Zlín Petra Hřebíčková a Helena Čermáková (28.5. v hodin). Ukončení druhé světové války si připomeneme besedou Vsetín v době protektorátu s Mgr. Pomklou (7. května v hodin). S Mezinárodním rokem rodin jsou spojeny dvě akce: Beseda se Zuzanou Rovenskou Sny, mýty a realita v manželství a partnerství (14. května v hodin) a Rodinné tvořivě odpoledne v K Klubu (13. května od do hodin). Speciální nabídka je určena také dětem a seniorům (čtěte na stránkách č.6 a 7) Rádi bychom vás také upozornili na služby Informačního centra, které je otevřeno jak pro turisty, tak pro vsetínskou veřejnost od pondělí do pátku hodin a v sobotu 9-12 hod. V květnové sváteční dny, tj. 1. a 8. května je otevřeno od 9 12 hod. Najdete zde jak denní tisk, tak také mapy, průvodce a informace o cestování. Můžete zde pracovat na počítačích s přístupem k internetu, využít kopírovací službu nebo si koupit drobné zboží dárky, suvenýry, pohlednice a knížky z Valašska. V jarních měsících probíhá dotazníkové šetření spokojenosti se službami knihovny. Dotazník je umístěn na webových stránkách knihovny a v tištěné podobě ve všech půjčovnách. Souhrnné výsledky šetření budou zveřejněny na podzim 2009 a budeme usilovat o realizaci vašich podnětů v maximální míře. Květen je měsíc, kdy člověka láká především pobyt venku, v přírodě. Věříme však, že si vyberete také z naší nabídky jak literatury, tak nejrůznějších aktivit a do knihovny se vypravíte. Těšíme se na vás. Helena Gajdušková 2

3 Přečtěte si, co nás zaujalo 3 Miloš Urban: Lord Mord Dá se říct, že jde o lehce morbidní román, odehrávající se v Praze 19.století. Zchudlý hrabě Arco bojuje se svou nemocí, na kterou není lék, trápí ho souchotiny. Alkohol nepomáhá, ale prý existuje nějaký zázračný lék, jen se k němu dostat. Dalším problémem jsou ženy. Má potíže se svou společnicí a navíc se v Praze objevila údajně židovská princezna, velmi krásná dívka, kterou se rozhodl vyhledat a samozřejmě přivlastnit. V židovském ghettu začíná docházet k vraždám prostitutek a některá úmrtí se ho dotýkají přímo osobně. Rozhodne se pátrat po vrahovi na vlastní pěst. Jeho oblíbená čtvrť Staré Židovské město podléhá asanaci a nedaří se zachránit ani rodinný pražský palác. Do toho přijíždí přítel z dětství, bratranec Karel Emanuel hrabě Arco. A s jeho pomocí se hrabě dostává k malým bílým pilulkám. A alespoň zpočátku se zdá, že heroin vyřeší všechny problémy. Věra Klodová Roman Cílek: Oprátka za osm mrtvých Jsou knihy, které přečtete a příliš vás neosloví. A jsou i takové knihy, na které se nedá zapomenout a vy se k nim v myšlenkách neustále vracíte dlouho potom, co jste je dočetli. Jeden takový silný příběh bych vám ráda doporučila. Psal se 10. červenec roku Řada médií přinesla zprávu o tragédii, která se toho dne přesně ve 13 hodin a 50 minut odehrála v Praze. U zastávky tramvaje na třídě Obránců míru vjel nákladní automobil Praga RN na chodník přímo do skupiny čekajících lidí. Tři lidé zůstali na místě mrtví, ostatní zraněné odvážely sanitky do okolních nemocnic. Brzy se měla veřejnost dozvědět víc. Za volantem nákladního automobilu seděla mladá, 22 letá žena, Olga Hepnarová, která se rozhodla zcela chladnokrevně a promyšleně zabíjet. Nešlo o žádnou nehodu, ale dlouhodobý plán s cílem usmrtit co nejvíce lidí. Proč, ptali se tehdy mnozí, proč, ptáme se i dnes. Co všechno se muselo stát v životě mladého člověka, že dospěl k tak hrůznému činu. A byla tato žena duševně zdravá? Mnohé odpovědi naleznete při četbě knihy, řada otázek zůstane nezodpovězena. Alena Geržová Seznam dalších novinek ve fondu knihovny naleznete na:

4 Představujeme 4 Oddělení akvizice a katalogizace Toto oddělení patří do zákulisí knihovny. S jeho činností se uživatelé setkávají pouze zprostředkovaně v podobě již zpracovaných knih, časopisů, map a ostatních informačních pramenů v půjčovnách knihovny a záznamů na ně ve čtenářském katalogu. Oddělení zajišťuje akvizici, evidenci, katalogizaci a revizi knihovního fondu. Úkolem akvizice je nákup a získávání knihovních dokumentů do fondu knihovny. Realizuje se různými způsoby, ať je to přímý nákup v knihkupectví, objednávky prostřednictvím internetu, osobní nabídky dealerů zastupujících různá nakladatelství a firmy, převody a dary. Doplňování fondu probíhá v úzké součinnosti s půjčovnami, které zprostředkovávají požadavky čtenářů a dávají zpětnou vazbu o využitelnosti fondu. Masarykova veřejná knihovna je univerzální veřejnou knihovnou a tomu také odpovídá skladba jejího fondu. Požadavky na úzce specializované tituly jsou vyřizovány prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby a objednávány z odborných knihoven. Nemalý vliv na akvizici má limitovaný finanční rozpočet. Mimo evidenci nově získaných dokumentů oddělení provádí revizi fondu a odpisy zastaralých a opotřebovaných knihovních jednotek. MVK Vsetín má ve svém knihovním fondu kromě knih také časopisy, zvukové dokumenty v různých formátech (hudební CD, mluvené slovo, kazety, videokazety, CD-ROMy, DVD-ROMy), hudebniny, mapy a soubor divadelních her, vhodný pro amatérské soubory. Oddělení katalogizace vytváří na všechny tyto typy knihovních dokumentů tzv. katalogizační záznamy, které jsou základem elektronického čtenářského katalogu a slouží k orientaci ve fondu jak pro uživatele, tak pro knihovníky. Záznamy se zpracovávají i pro ostatní knihovny vsetínského okresu a jsou součástí Souborného katalogu knihoven okresu Vsetín, který je přístupný na webových stránkách knihovny. Záznamy se od roku 1993 zpracovávají v elektronické podobě, nyní v knihovnickém programu KP-Win SQL podle mezinárodních odborných standardů AACR2, ISBD, formát MARC21. Linka zpracování pokračuje technickými operacemi jako je razítkování, značení a balení. Prioritou oddělení akvizice a katalogizace je co nejkratší doba, za kterou se nový knihovní dokument dostane od získání do fondu knihovny na půjčovny k uživatelům.

5 5 Osobnost měsíce Božena Dadáková výtvarnice * Šlapanice u Brna Kroměříž Narodila se 29. května 1941 ve Šlapanicích u Brna. Po smrti otce se přestěhovala s matkou do Přílep u Holešova, kde žily v rodině matčině. Dědeček Žákovský byl tehdy starostou obce a byl pro ni velkou a laskavou autoritou i útočištěm. Nový domov na úpatí hostýnských hor s nádhernými zahradami a loukami si zamilovala. V roce 1955 byla přijata na uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti, na obor monumentální malby a dekorace, kterou s úspěchem absolvovala v roce Jejími profesory byli Karel Hofman, Vladimír Hroch, Josef Beran, Jan Blažek a další. Tam se též seznámila se svým starším spolužákem Břetislavem Dadákem, za kterého se v roce 1962 provdala. Na umístěnku odešla pracovat nejprve jako propagační pracovník do MEZu Mohelnice. Po narození syna se přestěhovala s rodinou do Vsetína, kde žila po třicet let. Zde opět pracovala v MEZu, později získala místo v Okresním kulturním středisku, kde vedla obory fotografů, filmařů a výtvarníků. Poslední léta pracovala v družstvu IRISA jako návrhářka vánočních ozdob a hraček. Kromě velkého nasazení v práci stihla udělat rozměrnou kolekci své vlastní tvorby. Protože milovala přírodu, lidi, vyjadřovala své pocity kromě pérovek nejraději batikovanými obrázky s náměty lidových písní. Kromě výzdob školek, jeslí a knihoven vytvořila též podklady k animovanému filmu Balada o uherském králi. Vystavovala jednak se svým manželem, ale i samostatně doma i v zahraničí. Její poselství si dnes můžeme připomenout i ve dvou sbírkách pohlednic vydaných Masarykovou veřejnou knihovnou ve Vsetíně a Městem Vsetín. Zemřela 31. srpna 1993 v Kroměříži. Více informací o B. Dadákové získáte v oddělení regionální literatury, 3. patro MVK.

6 Akce pro seniory Akce pro veřejnost 6 UDĚLEJTE NĚCO PRO SVÉ ZDRAVÍ A VYDEJTE SE VEN! SERIÁL TURISTICKÝCH VYCHÁZEK SENIORŮ, JEJICH PŘÁTEL A PŘÍZNIVCŮ KNIHOVNY úterý 12. května, 15:00 hodin, sraz u informačního centra s Alenou Zubkovou, která vás dovede na Ohýřov (Valašský Blaník), odkud jsou nezapomenutelné výhledy na město a okolí úterý 26. května, 14:45 hodin, sraz u informačního centra s Mgr. Milanem Drlíkem, trasa po hřebenu Žambošky: Janišov Nivy Žamboška - Vsetín (3 km) Odjezd autobusem MHD č. 4 z Dolního náměstí do Janišova (14:55 hod., lze přistoupit i v Rokytnici). Všichni jste srdečně zváni CYKLO VYJÍŽĎKY S ING. DUŠANEM ANDĚLEM Květen a červen 2009 úterý, 5.5.,19.5.,2.6.,16.6.,30.6., hodin, sraz u informačního centra Cílová místa: NAUČNÁ STEZKA OKOLÍM VSETÍNA NAUČNÁ STEZKA TESÁK VARTOVŇA VÝSTAVBA ROZHLEDNY HOVĚZÍ POMNÍK VE STŘÍBRNÍKU HUSLENKY PŘÍRODNÍ REZERVACE GALOVSKÉ LÚKY Určeno pro rekreační cyklisty ve věku od let úterý 19. května, 9:00 hodin, společenský sál knihovny (NE)BEZPEČNÝ VĚK rady, jak se vyhnout nepříjemným setkáním s kapsáři, zloději, podvodníky a násilníky. Když víte, co vás může ohrozit, máte větší šanci se bránit! Přednášející: kriminalista z Územního odboru služby kriminální policie a vyšetřování ve Vsetíně a tisková mluvčí vsetínské policie

7 , hodin, počítačová učebna SENIOŘI KOMUNIKUJÍ III Počítačový kurz pro seniory, který pořádá Masarykova veřejná knihovna Vsetín ve spolupráci s Nadačním fondem manželů Lívie a Václava Klausových Akce pro děti a mládež středa 13. května, 13:00-16:00 hodin, K klub RODINNÉ TVOŘIVÉ ODPOLEDNE Chcete si vyrobit dekoraci do dětského pokoje, obýváku nebo něco jen tak pro radost? Vezměte si sebou nějakou krabičku (nejlépe dřevěnou), skleničku (od kávy), láhev (od vína), dřevěné prkýnko a přijďte k nám tvořit KNÍŽÁTKA KNIHOVNICKÝ KROUŽEK, Dětská knihovna v Luhu každé pondělí od hod. Sledujte pravidelnou nabídku školám na Besedy v měsíci květnu čtvrtek 7. května, 18:00 hodin, společenský sál knihovny VSETÍN V DOBĚ PROTEKTORÁTU ( ) večerem provází Mgr. Zdeněk Pomkla čtvrtek 14. května, 18:00 hodin, společenský sál knihovny SNY, MÝTY A REALITA V MANŽELSTVÍ A PARTNERSTVÍ večerem provází Bc. Zuzana Rovenská akce se uskuteční v rámci Mezinárodního dne rodin partner: Rodinné a mateřské centrum Vsetín, o.s.

8 čtvrtek 28. května, 18:00 hodin, společenský sál knihovny PODVEČER S THÁLIEMI setkání s Petrou Hřebíčkovou a Helenou ČERMÁKOVOU, členkami Městského divadla Zlín, nositelkami Ceny Thálie večerem provází Miroslav Urubek 8 DOTAZNÍKOVÉ ŠETŘENÍ SPOKOJENOSTI UŽIVATELŮ SLUŽEB MASARYKOVY VEŘEJNÉ KNIHOVNY VSETÍN duben červen 2009 Masarykova veřejná knihovna Vsetín chce své služby ještě více přizpůsobit a přiblížit Vašim požadavkům a potřebám. Jsme si vědomi toho, že v naší práci mohou působit různé stereotypy a setrvačnost. Abychom mohli Vaše přání a požadavky přesněji a objektivněji zmapovat, obracíme se přímo na Vás s žádostí o spolupráci a prosíme o vyplnění tohoto dotazníku. Dotazník je anonymní. Můžete ho vyplnit buď v elektronické podobě na webové stránce knihovny nebo v tištěné verzi, která je umístěna u výpůjční služby. Nemusíte uvádět své jméno ani odevzdávat vyplněný dotazník osobně knihovnici. Vhoďte jej, prosím, do schránek, které jsou umístěny ve všech půjčovnách (Dolní náměstí - Informační centrum, Centrální půjčovna, Komunitní klub a v dětských knihovnách v Luhu, Rokytnici a na Trávníkách). Tímto datem sběr dotazníků končí a bude zahájeno vyhodnocování získaných informací a postřehů. Děkujeme za Vaše odpovědi, za trpělivost a čas, které tomuto dotazníku věnujete, a za Váš zájem o knihovnu. Budeme usilovat o realizaci Vašich podnětů co nejdříve a v maximální míře. Tištěná verze dotazníku je přílohou tohoto čísla zpravodaje, najdete ji také ve všech půjčovnách. Masarykova veřejná knihovna Vsetín květen 2009

Výroční zpráva. Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. za rok 2009

Výroční zpráva. Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. za rok 2009 Výroční zpráva Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně za rok 2009 Vsetín 25.3.2010 Název organizace: Masarykova veřejná knihovna Vsetín, Dolní náměstí 1356 755 01 Vsetín IČO: 00851817 ĆÚ: ředitelka: 35234-851/0100

Více

Výroční zpráva. Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. za rok 2008

Výroční zpráva. Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. za rok 2008 Výroční zpráva Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně za rok 2008 Vsetín 25.2.2009 Název organizace: Masarykova veřejná knihovna Vsetín, Dolní náměstí 1356 755 01 Vsetín IČO: 00851817 ĆÚ: ředitelka: 35234-851/0100

Více

Odolen Zpravodaj města Odolena Voda

Odolen Zpravodaj města Odolena Voda 12/2011 Odolen Zpravodaj města Odolena Voda Z. Kocur P. Novotný Z. Kocur Z. Kocur Vodolský dukát Odolena Voda bude mít své platidlo Za přítomnosti starostky Odoleny Vody Ing. Dity Výborové a místostarosty

Více

Yetti našel své přátele v ZUŠ Františka Sušila!

Yetti našel své přátele v ZUŠ Františka Sušila! Zpravodaj R duben 15_rousinov_duben 08.04.15 9:30 Stránka 1 DUBEN 2015 ZDARMA VYDÁVÁ MĚSTSKÝ ÚŘAD ROUSÍNOV Yetti našel své přátele v ZUŠ Františka Sušila! Včera, dnes a zítra Tradice dívčí obchůzky o Smrtné

Více

Milevský. zpravodaj ZDARMA 10. Ročník: XIX

Milevský. zpravodaj ZDARMA 10. Ročník: XIX Milevský zpravodaj ZDARMA Od roku 1960 do roku 1993 byla jedinou sociální službou v našem regionu pečovatelská služba (dále jen PS). Byla provozována prostřednictvím Okresního ústavu sociálních služeb

Více

Přeji Vám všem klidné adventní období, krásné a pokojné vánoční svátky a úspěšný vstup do roku 2014. Ing. František Hajdůch, starosta obce

Přeji Vám všem klidné adventní období, krásné a pokojné vánoční svátky a úspěšný vstup do roku 2014. Ing. František Hajdůch, starosta obce Vážení spoluobčané, chladné počasí těchto dnů nám neklamně avizuje blížící se předvánoční období a konec dalšího roku. Zároveň je to doba, kdy se ohlížíme co nám právě končící rok přinesl a rekapitulujeme

Více

Z RCA DLO Z RCA DLO. Vize Muchy: Epopej v Krumlově 300 DRUHŮ KOPAČEK A OBUVI AKCE! PŘIJĎTE SI VYBRAT... VÍCE NEŽ. Nezávislý regionální čtrnáctideník

Z RCA DLO Z RCA DLO. Vize Muchy: Epopej v Krumlově 300 DRUHŮ KOPAČEK A OBUVI AKCE! PŘIJĎTE SI VYBRAT... VÍCE NEŽ. Nezávislý regionální čtrnáctideník www.penizelevne.cz Pavel PROCHÁZKA, IČ: 871 85 202 EXEKUCE? Dluhy? Finanční tíseň? Řešte svoji situaci ještě dnes! volejte: 724 680 736 www.vrata-zaluzie.cz AKCE 2011: 4 rozměry - 10 dekorů CENA 23.950,-

Více

MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE

MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE BŘEZEN 2015 XVIII. ROČNÍK MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE www.chrudim.eu turistický portál: www.navstevnik.cz zpravodajský portál: www.chrudim.tv Rekonstrukce komunikací a veřejného osvětlení v lokalitě IPRM,

Více

www.mestokralupy.cz ralupský

www.mestokralupy.cz ralupský POZOR! a NOVĚ 40 STRAN STÁLE ZA 15 KČ ` POZOR! K www.mestokralupy.cz ralupský Z pravodaj Měsíčník města Kralupy nad Vltavou ŘÍjen / 2011 15,- Kč Část Miřejovické elektrárny v Kralupech ZVEME VÁS DO DIVADLA

Více

Městský úřad STRÁŽNICE

Městský úřad STRÁŽNICE 1 1 4 Foto: V. Koupil Pozvání patří všem, dětem však vzkazujeme něco navíc: Přijďte jako malí vodníčci, víly či rusalky, ale i kapříci a jiné rybky, prostě říční živočichové. Rozhodně budete SLADCE odměněni

Více

Městský úřad STRÁŽNICE

Městský úřad STRÁŽNICE 6/2011 1 Městský úřad STRÁŽNICE http://www.straznice-mesto.cz Informace z jednání rady města USNESENÍ ze 14. zasedání Rady města Strážnice konané dne 18. 4. 2011 Osobní údaje byly dle zákona č. 101/2000

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA KRAJSKÉ KNIHOVNY FRANTIŠKA BARTOŠE VE ZLÍNĚ, PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE

VÝROČNÍ ZPRÁVA KRAJSKÉ KNIHOVNY FRANTIŠKA BARTOŠE VE ZLÍNĚ, PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE 2013 VÝROČNÍ ZPRÁVA KRAJSKÉ KNIHOVNY FRANTIŠKA BARTOŠE VE ZLÍNĚ, PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE VÝROČNÍ ZPRÁVA Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvkové organizace, za rok 2013 Zlín 2014 Výroční

Více

Ples města Slaného se letos uskutečnil již podvanácté

Ples města Slaného se letos uskutečnil již podvanácté Informační zpravodaj Městského úřadu Královského města Slaný Slánská radnice zdarma číslo 4 ročník XVIII duben 2015 Ples města Slaného se letos uskutečnil již podvanácté Foto Pavel Vychodil Městské centrum

Více

(foto Jitka Kadeřábková)

(foto Jitka Kadeřábková) 1 (foto Jitka Kadeřábková) kalendář akcí březen 2012 1. 3. Čt Mateřské centrum 8.30-11.30 h. Schůzka Klubu vojenských důchodců (více: KS) 15.30 h. Rybářský kroužek 16.30 h. 2. 3. Pá Schůzka šachového oddílu

Více

Koupaliště se otevře i letos

Koupaliště se otevře i letos Informační měsíčník města Lovosice náklad 4 000 ks do všech domácností ZDARMA ročník 3 číslo 6 6. června 2013 Rozhovor Servis Děti Sport Ředitelka Deusová Lovosičané se chystají Výměnné pobyty - Turci,

Více

POŘÍČSKÝ ZPRAVODAJ. únor 2013 ÚŘAD INFORMUJE ŠKOLY MĚSTYSE SPOLKY KULTURA RŮZNÉ INZERCE

POŘÍČSKÝ ZPRAVODAJ. únor 2013 ÚŘAD INFORMUJE ŠKOLY MĚSTYSE SPOLKY KULTURA RŮZNÉ INZERCE POŘÍČSKÝ ZPRAVODAJ únor 2013 ÚŘAD INFORMUJE ŠKOLY MĚSTYSE SPOLKY KULTURA RŮZNÉ INZERCE ÚŘAD INFORMUJE Slovo starosty Máte před sebou první Poříčský zpravodaj v letošním roce. Čas letí a ani jsme si nestačili

Více

Co seminář nabídne? Především možnost odborných konzultací se špičkovými profesionály, kterými lektoři akademie ve svých oborech bezesporu

Co seminář nabídne? Především možnost odborných konzultací se špičkovými profesionály, kterými lektoři akademie ve svých oborech bezesporu 7 červenec 2013 ROČNÍK XXIV Cena: 6 Kč LIST MĚSTSKÉHO ÚŘADU PRO OBČANY TELČSKA Největší francouzský kulturní projekt v Česku se blíží k jubileu FČA číslo 19! Novinka akademie? Jedna, ale podle mě významná.

Více

Nový systém informování o veřejných zakázkách

Nový systém informování o veřejných zakázkách X. ROČNÍK www.chrudim-city.cz BŘEZEN 2007 Nový systém informování o veřejných zakázkách Rada města Chrudimi zavádí v novele Směrnice o veřejných zakázkách nový systém informování o veřejných zakázkách.

Více

Ocenění pedagogů. Magazín Zlínského kraje. Kraj podporuje obnovu lidových staveb. Za květinami do Valašského Meziříčí.

Ocenění pedagogů. Magazín Zlínského kraje. Kraj podporuje obnovu lidových staveb. Za květinami do Valašského Meziříčí. Magazín Zlínského kraje květen 2015 ročník XI 5 Kraj podporuje obnovu lidových staveb 4 Ocenění pedagogů Jednadvacet učitelů si letos odneslo ocenění Pedagogický pracovník Zlínského kraje. Slavnostní předání

Více

www.mestokralupy.cz ralupský

www.mestokralupy.cz ralupský K www.mestokralupy.cz ralupský Z pravodaj Měsíčník města Kralupy nad Vltavou únor / 2013 15,- Kč Leden ve znamení prezidentských voleb Poprvé v historii nám byla svěřena pravomoc zvolit si hlavu státu.

Více

Slánská radnice. Slovo na úvod Vážení spoluobčané, milí Slaňáci, Rekonstrukce Ouvalovy ulice

Slánská radnice. Slovo na úvod Vážení spoluobčané, milí Slaňáci, Rekonstrukce Ouvalovy ulice Informační zpravodaj MěȘského úřadu Královského měșa Slaného Březen 2006 ZDARMA Slovo na úvod Vážení spoluobčané, milí Slaňáci, každý starosta dostává mnoho pozvánek na nejrůznější akce. Od reprezentačních

Více

NOVINY. Pelhřimovské. Nenechte si ujít!

NOVINY. Pelhřimovské. Nenechte si ujít! Číslo 9 Ročník XVII Zdarma 15. května 2015 Pelhřimovské NOVINY Zpravodaj Městského úřadu Pelhřimov, kulturních zařízení a technických služeb e-mail: noviny@kzpe.cz, telefon: 564/103 303, 777/012 396, www.pelhrimovsko.cz

Více

MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE

MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE ROK BAROKA XIV. ROČNÍK MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE www.chrudim-city.cz, www.chrudim.eu turistický portál: www.navstevnik.cz ČERVENEC SRPEN 2011 Loutkářská Chrudim stále mladá Celostátní přehlídka amatérského

Více

KRAJSKÁ KNIHOVNA VYSOČINY. výroční zpráva 10

KRAJSKÁ KNIHOVNA VYSOČINY. výroční zpráva 10 KRAJSKÁ KNIHOVNA VYSOČINY výroční zpráva 10 Úvod 3 Knihovnické služby 4 Čtenáři, návštěvníci, výpůjčky 4 Meziknihovní výpůjční služba 4 Činnost výpůjčních oddělení 5 Informační služby 11 Specializované

Více

ČÍSLO 11 / ROČNÍK XV LISTOPAD 2013 Cena 8 Kč

ČÍSLO 11 / ROČNÍK XV LISTOPAD 2013 Cena 8 Kč www.mesto-lipnik.cz ČÍSLO 11 / ROČNÍK XV LISTOPAD 2013 Cena 8 Kč V galerii Konírna byla ve čtvrtek 24. října zahájena poslední letošní výstava. Potrvá až do 5. ledna 2014, jmenuje se NOE 20, nejvíc se

Více

číslo 1 leden 2012 www.novy -liskovec.cz e -mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma

číslo 1 leden 2012 www.novy -liskovec.cz e -mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma číslo 1 leden 2012 www.novy -liskovec.cz e -mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma Z obsahu tohoto čísla: strana 1 a 3 Ohlédnutí za rokem 2011 strana 5 Politické okénko Napsali jste nám strana 7 Jsou

Více

BRODSKÝ ZPRAVODAJ VZNIKLA NOVÁ ORGANIZACE SOCIÁLNÍ SLUŽBY UHERSKÝ BROD V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Novoroční zdravice starosty města

BRODSKÝ ZPRAVODAJ VZNIKLA NOVÁ ORGANIZACE SOCIÁLNÍ SLUŽBY UHERSKÝ BROD V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Novoroční zdravice starosty města V y d á v á m ě s t o U h e r s k ý B r o d l e d e n 2 0 0 5 č í s l o 1 5 K č w w w. u b. c z BRODSKÝ ZPRAVODAJ V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Novoroční zdravice starosty města VZNIKLA NOVÁ ORGANIZACE SOCIÁLNÍ

Více

8/ 2013 KONSOLIDACE ÚVĚRŮ NEZABRZDÍ PŘÍŠTÍ INVESTICE, KTERÉ MĚSTO STRAKONICE PLÁNUJE A POTŘEBUJE ŠKOLY SE CHYSTAJÍ NA ZAČÁTEK NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU

8/ 2013 KONSOLIDACE ÚVĚRŮ NEZABRZDÍ PŘÍŠTÍ INVESTICE, KTERÉ MĚSTO STRAKONICE PLÁNUJE A POTŘEBUJE ŠKOLY SE CHYSTAJÍ NA ZAČÁTEK NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU Z P R A V O D A J M Ě S T A S T R A K O N I C E 1 5. R O Č N Í K Č Í S L O 8 / 2 0 1 3 V E S T R A K O N I C Í C H N E P R O D E J N É W W W. S T R A K O N I C E. E U 8/ 2013 VYBÍRÁME Z OBSAHU: FÁMY ZŘEJMĚ

Více

Červen 6/2013 MAGAZÍN

Červen 6/2013 MAGAZÍN Červen 6/2013 MAGAZÍN MVK Masarykova veřejná knihovna Vsetín Dolní náměstí 1356 755 01 Vsetín tel.: 575 755 141 email: mvk@mvk.cz http://www.mvk.cz http://www.facebook. com/mvk.vsetin Informační centrum

Více

http://poradna.ub.cz > Podadna pro náctileté > nejlepší internetová aplikace ve Zlínském kraji

http://poradna.ub.cz > Podadna pro náctileté > nejlepší internetová aplikace ve Zlínském kraji http://poradna.ub.cz > Podadna pro náctileté > nejlepší internetová aplikace ve Zlínském kraji V y d á v á m ě s t o U h e r s k ý B r o d k v ě t e n 2 0 0 9 č í s l o 5 Z D A R M A w w w. u b. c z BRODSKÝ

Více