PRESS KIT. Buďte s námi v kontaktu. Universal Robots A/S. Rok založení 2005 Sídlo Členové vedení

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PRESS KIT. Buďte s námi v kontaktu. Universal Robots A/S. Rok založení 2005 Sídlo Členové vedení"

Transkript

1 Buďte s námi v kontaktu Universal Robots A/S Rok založení 2005 Sídlo Členové vedení Počet zaměstnanců 150 Základní předmět podnikání Cílová skupina Vertikální trhy Obchodní kanály Hlavní produkty Klíčové výhody Odense (Dánsko) Enrico Krog Iversen, výkonný ředitel Esben H. Østergaard, technický ředitel Společnost Universal Robots změnila odvětví průmyslové robotiky zavedením lehkých a flexibilních robotických ramen. Roboty dánské konstrukce automatizují výrobu ve všech odvětvích - dokonce i mezi malými a středně velkými podniky, které automatizaci považují za nepřiměřeně nákladnou, těžkopádnou a obtížnou z hlediska integrace. Malé, střední i velké podniky Kovoobrábění, automobilový průmysl, potravinářství a zemědělství, nábytkářství, farmacie a chemie, plasty a polymery atd. Distribuční síť ve všech částech světa (přes 250 prodejních partnerů ve více než 50 zemích) Průmyslové roboty: roboty s šestikloubovým ramenem UR3: hmotnost manipulovaného nákladu do 3 kg. Pracovní rádius: 50 cm UR5: hmotnost manipulovaného nákladu do 5 kg. Pracovní rádius: 85 cm UR10: hmotnost manipulovaného nákladu do 10 kg. Pracovní rádius: 130 cm Jednoduché programování Snadná instalace Flexibilní nasazení Provoz bez ochranné bariéry Asistenční roboty po vyhodnocení rizik mohou pracovat bez bezpečnostního ohrazení Výhodná investice (rychlá návratnost) Samostatný provoz, který nevyžaduje sledování ani řízení obsluhou Velmi tichý chod žádný nepříjemný robotický hluk Energetická úspornost Stavebnicová konstrukce Certifikace TÜV Absolutní enkodéry s pamětí polohy Není třeba zálohování napájení enkodérů akumulátorem Mnoho vstupů a výstupů - plynulá integrace s externím strojním zařízením

2 Fakta a čísla Více informací o společnosti na adrese Multimediální soubory: Firemní kontakt: Universal Robots A/S CEO Enrico Krog Iversen Energivej 25 DK-5260 Odense S Dánsko Tiskový koordinátor: Universal Robots A/S Marketing Manager Maria Gravesen Energivej 25 DK-5260 Odense S Dánsko Adresy: ÚSTŘEDÍ Universal Robots A/S Energivej 25 DK-5260 Odense S Denmark Fax CVR N0.: REGIONÁLNÍ ZASTOUPENÍ USA Universal Robots USA, Inc. 11 Technology Drive East Setauket, New York USA ČÍNA Universal Robots China (Shanghai) Ltd A, Silver Center No Shaanxi Road North Shanghai Putuo District Shanghai ČÍNA JIŽNÍ EVROPA, MEA, TURECKO Universal Robots Spain S.L. Carrer Pujades 51 B.53 E Barcelona Spain APAC Universal Robots (Singapore) Pte, Ltd. 20 Science Park Road, Teletech Park Science Park II, #03-36/37, SINGAPORE Webová stránka: Případové studie: Sociální média:

3 Management Enrico Krog Iversen, výkonný ředitel Enrico Krog Iversen se stal výkonným ředitelem a společníkem společnosti Universal Robots v roce Ve srovnání s tradičními průmyslovými roboty objevil Enrico Iversen v robotech UR obrovský potenciál v intuitivním programování, jednoduché integraci a flexibilním použití. V průběhu několika let dovedl společnost k neuvěřitelnému růstu a rozvoji. Čerpá z mnohaletých zkušeností v řídicích funkcích i z širokých znalostí z oblasti automatizačních a výrobních procesů. Enrico Krog Iversen zahájil svou kariéru na pozici management trainee v největší dánské společnosti A. P. Moeller/Maersk se sídlem v Kodani. Poté ve společnosti zastával několik funkcí, včetně provozního ředitele ve společnosti Maersk, Inc., se sídlem v New Yorku. Následně na Jihodánské univerzitě v Odense studoval podnikové řízení. Než nastoupil do společnosti Universal Robots, byl společníkem a obchodním ředitelem společnosti Krog Iversen & Co. A/S (dnešní Scan A/S), která je největším dánským výrobcem krbových kamen. Na této pozici byl odpovědný za mezinárodní expanzi společnosti a hrál podstatnou roli v jejím silném růstu. Jazykové znalosti: dánština, angličtina, němčina Fotografie ke stažení:

4 Management Esben H. Østergaard, technický ředitel a zakládající člen Esben H. Østergaard zastává ve společnosti Universal Robots pozici technického ředitele. Je také odpovědný za zdokonalování stávajících modelů robotů a za vývoj nových produktů. Esben H. Østergaard má doktorát v oboru robotika. Esben H. Østergaard patří mezi investory robotického programu společnosti. Za svého působení na Jihodánské univerzitě jako výzkumný pracovník a odborný asistent v oboru robotika a uživatelské systémy položil v letech základy oživení zájmu o průmyslové roboty a v roce 2005 společně se svými kolegy z výzkumu založil společnost Universal Robots, která od té doby přihlásila v oblasti robotické technologie na 30 patentů. Kromě působení v roli technického ředitele se Esben H. Østergaard účastní i dánských výzkumných projektů a externě působí na několika dánských univerzitách. Dříve pracoval jako výzkumný pracovník Laboratoří robotiky USC v Jižní Kalifornii a také jako hostující vědecký pracovník tokijské Asociace pro technologii zpracování železa a oceli. V rámci studia informatiky, fyziky a multimédií na dánské Univerzitě Aarhus se zaměřil výhradně na robotiku a v roce 1998 se stal mistrem světa ve své oblíbené disciplíně, robotickém fotbalu. Jazykové znalosti: dánština, angličtina https://www.linkedin.com/pub/esben-%c3%b8stergaard/7/b6/3bb Fotografie ke stažení:

5 Profil společnosti Společnost Universal Robots zpřístupňuje robotickou technologii na všech průmyslových úrovních. Dánská společnost si podmanila svět jedinečnými průmyslovými roboty, které optimalizují výrobu na stále rostoucích trzích. Vzhledem k cenové dostupnosti, flexibilitě a uživatelsky přívětivému a bezpečnému provozu lze roboty společnosti Universal Robots využít k úzké spolupráci v automatizaci a racionalizaci všech průmyslových procesů. Firemní hodnoty Nejvyšší prioritou společnosti Universal Robots je vytváření oboustranně výhodných hodnot. Veškerá rozhodnutí a činnost všech zaměstnanců je zaměřena na generování finančních hodnot pro zákazníky i společnost UR. Universal Robots vrací řízení průmyslové automatizace zpět do rukou operátorů. Roboty Universal Robots jsou celosvětově známy svojí snadností programování, bezpečností a flexibilitou. Společnost Universal Robots usiluje o to, aby byli distributoři úspěšní. A vybírá a podporuje distributory, kteří si přejí budovat partnerství založené na oboustranném zisku. Společnost Universal Robots usnadňuje rozvoj a sdílení robotických aplikací. Společnost Universal Robots přitahuje a oceňuje zaměstnance motivované zvyšováním výkonů, kteří sdílí ideu budování globálně obdivované společnosti. Při rozhodování a přizpůsobování se různým trhům a kulturám přemýšlí společnost Universal Robots globálně. V souladu se svým globálním zaměřením společnost Universal Robots proaktivně sdílí informace s ostatními kolegy, kteří tak mohou profitovat z našich znalostí a zkušeností.

6 Profil společnosti Historie společnosti 2003 Esben Østergaard, Kasper Støy a Kristian Kassow na Jihodánské univerzitě v Odense analyzují speciální požadavky na roboty v potravinářském průmyslu. Docházejí k závěru, že na trhu s robotickou technologií převažují těžké, drahé a obtížně manipulovatelné roboty Na základě tohoto přesvědčení vznikla roku 2005 společnost Universal Robots. Zakládající členové si vytyčili za cíl zpřístupnit robotickou technologii malým a středním podnikům zavedením lehkého robota, který se vyznačuje snadnou instalací a programováním. Společnost vznikla i díky rané investici Syddansk Innovation Potenciál společnosti přesvědčil i dánský státní investiční fond, Danish Growth Fund, který vstoupil do managementu Universal Robots a Syddansk Innovation, a stal se dalším investorem Prostřednictvím distributorů v Dánku a Německu se realizuje prodej prvních robotů modelu UR Společnost Universal Robots rozšiřuje svou působnost na území celé Evropy Společnost Universal Robots vstupuje na asijský trh a zakládá pobočku v Číně Společnost Universal Robots představuje robota UR10 s nosností 10 kg. Společnost otevírá pobočku v americkém New Yorku. Po celém světě je v různých odvětvích instalováno celkem robotů UR Společnost Universal Robots zakládá novou dceřinou společnost se sídlem v Šanghaji. Společnost zakládá distribuční síť v Jižní Americe a Oceánii Společnost se stěhuje do nových prostor o rozloze m2, které jsou sedmkrát větší než bývalé sídlo Universal Robots a skýtají denní výrobní kapacitu 150 robotů. Na veletrhu AUTOMATICA v Mnichově a veletrhu IMTS v Chicagu byla představena třetí generace lehkých robotických ramen UR5 a UR10. Roboty Universal Robots s osmi novými konfigurovatelnými bezpečnostními funkcemi jsou jediné roboty na světě, u nichž lze pokročilé bezpečnostní funkce přizpůsobit specifickým aplikacím. Po celém světě je instalováno robotů UR. Společnost Universal Robots taktéž zakládá dceřinou společnost v Barceloně ve Španělsku V Singapuru je otevřena nová dceřiná společnost UR pro asijsko-pacifický region (APAC). Universal Robots představuje model UR3 nejflexibilnější, nejlehčí stolní robot na světě určený pro práci bok po boku s lidmi. Nový robot s manipulačním zatížením 3 kg pro lehké montážní práce a automatizované činnosti na pracovních stolech je představen na veletrzích v Šanghaji, Chicagu a Hannoveru. Společnost Universal Robots je získána společností Teradyne za 285 milionů dolarů. Společnost Teradyne je špičkovým dodavatelem automatizovaných zkušebních zařízení používaných k testování polovodičů, bezdrátových výrobků, datových pamětí a komplexních elektronických systémů. Společnost v současné době zaměstnává přibližně lidí po celém světě. Společnost Universal Robots bude pokračovat v činnosti pod stejným managementem, přičemž ředitelství UR, výzkum a vývoj i výrobní závody zůstanou v Dánsku. Další informace o společnosti Teradyne si můžete vyhledat na

7 Profil společnosti Mezinárodní trh s roboty Pro trh s roboty je dlouhodobě typické, že na něm převládají těžké, drahé a obtížně manipulovatelné roboty, které konstruují inženýři pro inženýry. Společnost Universal Robots stojí v popředí nově se rozvíjejícího trendu spočívajícího ve výrobě robotů nové třídy, které jsou označovány jako kooperativní roboty, protože mohou pracovat vedle zaměstnanců bez nutnosti bezpečnostního ohrazení. Tento typ kooperativních robotů by měl překlenout mezeru mezi plně ruční montáží a plně automatizovanými výrobními linkami. Nejvíce je tato potřeba patrná mezi malými a středně velkými podniky, které dosud vnímaly robotickou automatizaci jako příliš nákladnou a složitou na to, aby o ní vůbec uvažovaly. Na rozdíl od svých velkých bratrů, kteří pracují za sklem v automobilových závodech a na jiných velkých montážních linkách, jsou roboty UR lehké, flexibilní a umožňují snadné přemísťování a přeprogramování na řešení nových úkolů. Splňují tak krátkodobé výrobní požadavky společností, které se přizpůsobují stále vyšším nárokům na zpracování v malých šaržích. Podle RIA (Asociace robotického průmyslu) pouze 10 % společností, pro které by roboty mohly mít přínos, má nějaké roboty nainstalované. Důvod takto nízkého čísla tkví především ve třech problémech, které současné roboty UR řeší: nákladech, uživatelské přívětivosti a aplikovatelnosti. Produkty Prvním robotem společnosti Universal Robots byl model UR5. Tento model se šestikloubovým pohyblivým ramenem způsobil na trhu s průmyslovými roboty revoluci. Hmotnost modelu UR5 byla 18 kg, jeho nosnost až 5 kg a pracovní dosah 85 cm. V roce 2012 společnost Universal Robots uvedla na trh model UR10 s manipulačním zatížením 10 kg a pracovním dosahem 130 cm. Konstrukce modelu UR10 vychází z týchž principů jako konstrukce modelu UR5, těší se tedy stejné flexibilitě a jednoduchému začlenění do výrobního procesu. V roce 2014 byla na trh uvedena zcela nová generace robotických ramen UR5 a UR10, která robotům UR umožňují přizpůsobit pokročilé bezpečnostní funkce jednotlivým specifickým aplikacím. Nová generace robotů má absolutní enkodéry, osm konfigurovatelných bezpečnostních funkcí, 32 zabudovaných vstupů a výstupů a zlepšenou architekturu pro připojování vybavení k řídicím modulům. Bezpečnostní systém UR Safety 3.0 získal certifikaci TÜV. V roce 2015 byl na trh uveden model UR3, nový kompaktní stolní robot vážící pouhých 11 kg, ale s manipulačním zatížením 3 kg, otáčením všech kloubů zápěstí o 360 stupňů a neomezeným otáčením na koncovém kloubu. Díky těmto jedinečným funkcím je model UR3 nejflexibilnější a nejlehčí stolní robot na současném trhu určený pro práci bok po boku se zaměstnanci. Jedná se o ideální volbu pro aplikace vyžadující šestiosé rameno, kde velikost, bezpečnost a náklady hrají rozhodující roli. Podrobné údaje o modelech UR3, UR5 a UR10 a jejich technické parametry najdete na stránce:

8 Profil společnosti Provoz Robotická ramena se vyznačují snadným a intuitivním použitím, nevyžadují žádné zkušenosti s robotikou nebo programováním a jejich obsluhu může zajišťovat každý technický pracovník výrobního závodu. Roboty UT nevyžadují dohled ze strany lidské obsluhy a jsou schopny pracovat nezávisle v plně automatizovaných výrobních prostředích s nepřetržitým provozem. Obchodní síť Sídlo společnosti Universal Robots se nachází v dánském Odense a pobočky najdete v New Yorku, Šanghaji, Singapuru a Barceloně. Prodej robotů společnosti Universal Robots zajišťuje rozsáhlá síť distributorů. Seznam distributorů najdete na stránce:

9 Naše roboty Charakteristiky: Společnost Universal Robots nabízí výjimečnou produktivitu a bezpečnostní výhody i u velmi malých aplikací. Získáte nejrychlejší návratnost investic do automatizace na trhu. Jednoduché programování Patentovaná technologie s 3D vizualizací umožňuje robota nastavit a zprovoznit i uživatelům bez předchozích zkušeností s programováním. Jednoduše přemístěte rameno robota na požadované místo nebo stiskněte kurzorová tlačítka na intuitivním dotykovém tabletu. Rychlé nastavení Společnost Universal Robots způsobila revoluci v oblasti nastavování robotů a snížila dobu potřebnou ke zprovoznění robotické instalace z týdnů na pouhé hodiny. Podle informací získaných od zákazníků činí průměrná doba potřebná ke zprovoznění robota pouhý půlden. I pro nezkušeného uživatele je vybalení, montáž a naprogramování prvního jednoduchého úkonu otázkou pouhé hodiny. Nejrychlejší návratnost na trhu Společnost Universal Robots vám poskytne výhody pokročilé robotické automatizace bez obvyklých dodatečných nákladů souvisejících s programováním a nastavováním nebo vytvářením chráněných manipulačních zón. Konečně je robotizace dostupná i pro malé a střední podniky. Flexibilita při změnách Nenechte se omezovat jednoúčelovými roboty. Robotická ramena Universal Robots jsou velmi lehká, prostorově úsporná a lze je snadným způsobem překonfigurovat pro různé aplikace bez nutnosti zásahů do produkčního uspořádání. Překonfigurování robota na nový výrobní proces je snadné a rychlé a poskytuje vám možnost automatizovat prakticky jakýkoliv manuální úkon včetně malosériové nebo často se měnící produkce. Pro opakující se úkony je robot schopen používat dříve vytvořené programy. Kooperace a bezpečnost Nyní můžete nahradit lidské pracovníky ve špinavém prostředí nebo při nebezpečných nebo jednotvárných operacích, a snížit tím míru úrazovosti vyplývající z nehod nebo námahy při repetitivních pohybech. Po celém světě pracuje osmdesát procent z tisíců instalovaných robotů UR bez ochranných bariér (po posouzení rizik) hned vedle lidských pracovníků. Bezpečnostní systémy našich robotů byly schváleny a certifikovány asociací TÜV (německá asociace pro provádění technických inspekcí). Modulární konstrukce Konstrukce robotů minimalizuje riziko vzniku výrobních prostojů. V případě poruchy nebo závady, může být robot díky své modulární konstrukci velmi rychle a snadným způsobem opraven. Dánský design Moderní elegantní design. Roboty vypadají stejně dobře, jako fungují. Uživatelské rozhraní ve 20 jazycích.

10 Ocenění Seznam ocenění udělených společnosti Universal Robots: 2015 Ocenění Best Robotics Provider 2015 v soutěži Asian Manufacturing Awards Společnost vyhlášena jako č. 25 mezi Smartest Companies 2015 na seznamu MIT Technology Review Společnost Universal Robots obdržela v listopadu 2014 na veletrhu EMAF v portugalském Portu cenu za inovaci V USA vyhrává robot UR5 cenu RoboBusiness 2013 Game Changer Award v kategorii interakce člověk stroj. Společnost Universal Robots získává cenu Metalworking Industry Outstanding Suppliers Awards udělovanou společností Ringier Trade Media v Číně. Roboty UR5 a UR10 získávají cenu Good Design Award 2013 od Japan Institute of Design Promotion. Robot UR10 je vyhlášen nejinovativnějším výrobkem v Dánsku a získal cenu InnovationSTORM Společnost Universal Robots vyhrává zlatou cenu za kategorii inovativních výrobků na 12. výstavě Int l Industrial Automation and Applied Technology, která byla pořádána v Shandongu v Číně. Společnost Universal Robots je vyhodnocena jako jedna ze 30 nejdůležitějších dánských exportních společností, a je tak zařazena na seznam Export Canon. Ředitel pro technologický rozvoj (CTO) a zakladatel společnosti Universal Robots Esben Østergaard získává cenu DIRA Automation Award Společnost Universal Robots získává ocenění Best Robotics Provider 2013 v soutěži Asian Manufacturing Awards. Společnost Universal Robots získává cenu za rozvoj DI Entrepreneurship Award udělovanou svazem Confederation of Danish Industry (DI). Čtenáři časopisu Control Engineering rozhodli, že se robot UR10 stává výrobkem roku v kategorii Roboty a manipulátory Společnost Universal Robots získává cenu Invention and Entrepreneurship Award udělovanou společností IEEE Robotics, Automation Society a federací IFR Společnost Universal Robots získává v Anglii cenu MWP Award pro nejlepší automatizační systém.

Robotizace jak má být: Jednoduchá Flexibilní Dostupná

Robotizace jak má být: Jednoduchá Flexibilní Dostupná Robotizace jak má být: Jednoduchá Flexibilní Dostupná TECHNICKÉ SPECIFIKACE: www.universal-robots.com/cs Výrobkyr 195 DNÍ PRŮMĚRNÁ DOBA NÁVRATNOSTI Robotizace je konečně dostupná i pro vás Společnost Universal

Více

DALEX SVAŘOVACÍ TECHNIKA TRADICE. INOVACE. VIZE.

DALEX SVAŘOVACÍ TECHNIKA TRADICE. INOVACE. VIZE. DALEX SVAŘOVACÍ TECHNIKA TRADICE. INOVACE. VIZE. 2 VČERA. DNES. ZÍTRA. V roce 1911 začala firma Niepenberg & Co. GmbH vyrábět produkty z vysoce ušlechtilých ocelí, především holicí čepele a žiletky. Po

Více

CENTRAL EUROPEAN INSTITUTE OF TECHNOLOGY

CENTRAL EUROPEAN INSTITUTE OF TECHNOLOGY CENTRAL EUROPEAN INSTITUTE OF TECHNOLOGY Středoevropský technologický institut CEIT (Central European Institute of Technology) nabízí nejmodernější, inovativní a vysoce kvalitní řešení pro průmysl, zdravotnictví

Více

SMC Váš partner pro automatizaci

SMC Váš partner pro automatizaci SMC Váš partner pro automatizaci SMC celosvětový lídr v automatizaci S 32% podílem na globálním trhu jsme předními světovými odborníky v oboru pneumatiky. Jsme silným partnerem pro průmysl a vytváříme

Více

Českomoravská elektrotechnická asociace, MSV 2015, 15.9.2015

Českomoravská elektrotechnická asociace, MSV 2015, 15.9.2015 Českomoravská elektrotechnická asociace, MSV 2015, 15.9.2015 KUKA Roboter GmbH Strana 2 KUKA a Industry 4.0 KUKA je 1898 1956 Společnost KUKA byla založena v Augsburgu jako výrobce acetylénových lamp.

Více

Spojení a kontakty: Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec 1, Masarykova 3, příspěvková organizace

Spojení a kontakty: Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec 1, Masarykova 3, příspěvková organizace Spojení a kontakty: Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec 1, Masarykova 3, příspěvková organizace Ředitel: Ing. Josef Šorm Zástupci ředitele: Mgr. Jan Šimůnek

Více

STROPNÍ STATIVY. ...kvalita provìøená medicínou

STROPNÍ STATIVY. ...kvalita provìøená medicínou STROPNÍ STATIVY...kvalita provìøená medicínou Systémy stropních stativů od společnosti TRUMPF Flexibilita a svoboda designu Optimální využití prostoru a individuální poziční nastavitelnost zařízení to

Více

Our Technology Your Success www.aarongroup.cz

Our Technology Your Success www.aarongroup.cz Our Technology Your Success www.aarongroup.cz Společně s klienty tvoříme budoucnost AARON GROUP je česká společnost zaměřená na dodávky komplexních řešení v oblasti e-commerce. Již více než 15 let jsme

Více

N A N O F O R L I F E

N A N O F O R L I F E NANO FOR LIFE OBSAH KDO JSME? POTENCIÁL NANOVLÁKEN CO NABÍZÍME? TECHNOLOGIE NANOSPIDER KDO JSME? KDO JSME? česká technologická společnost založená v roce 2000, sídlící v Liberci v České republice (v roce

Více

Doveďte svojí skladovou logistiku na pole position Začněte

Doveďte svojí skladovou logistiku na pole position Začněte Doveďte svojí skladovou logistiku na pole position Začněte hned! LFS Vaše softwarové řešení pro optimalizaci řízení skladu, které zároveň snižuje celkové náklady na logistiku 100% zaměřeno na řízení skladu

Více

BMW Group Česká republika

BMW Group Česká republika pro Média Group Česká Dr. Josef Reiter Generální ředitel, Group Česká Group Group je se značkami, MINI a Rolls-Royce jedním z nejúspěšnějších výrobců automobilů a motocyklů na světě. Je globální společností

Více

PRŮMYSLOVÁ AUTOMATIZACE REGULOVANÉ POHONY ROBOTICKÁ PRACOVIŠTĚ KAMEROVÉ SYSTÉMY OBCHOD

PRŮMYSLOVÁ AUTOMATIZACE REGULOVANÉ POHONY ROBOTICKÁ PRACOVIŠTĚ KAMEROVÉ SYSTÉMY OBCHOD PRŮMYSLOVÁ AUTOMATIZACE REGULOVANÉ POHONY ROBOTICKÁ PRACOVIŠTĚ KAMEROVÉ SYSTÉMY OBCHOD ӏ Svařování ӏ Manipulace ӏ Broušení, frézování, řezání ӏ Lepení ӏ Robotické buňky ӏ Jednotlivá pracoviště ӏ Robotické

Více

BalanceLift Manipulace s břemeny bez námahy ve zcela přirozených pohybech

BalanceLift Manipulace s břemeny bez námahy ve zcela přirozených pohybech BalanceLift Manipulace s břemeny bez námahy ve zcela přirozených pohybech IN MADE GERMANY 25 50 75 100 150 300 BalanceLift Vám nabízí jedinečné výhody: Manipulace zavěšeného zboží bez použití proudu Manipulace

Více

Inovativní optické závory

Inovativní optické závory Průmysl je odvětvím, kde se střetávají lidé s otázkou ekologie, technologie, vědy a ekonomické účinnosti to vše vyžaduje holistické myšlení a jednání! To, co děláme, slouží k ochraně lidí před stroji a

Více

Elektrochemické obrábění s novým EXTRUDE HONE EVO s omezením vlivu bludných proudů

Elektrochemické obrábění s novým EXTRUDE HONE EVO s omezením vlivu bludných proudů Pro přímé vydání KONTAKT: Carsten GROMOLL E-MAIL: carsten.gromoll@kennametal.com TELEFON: +1 724 539 8033 Elektrochemické obrábění s novým EXTRUDE HONE EVO s omezením vlivu bludných proudů Speciální technologie

Více

Praktické zkušenosti s klastrováním v českém nábytkářství. Ing. Radek Brychta předseda Klastru českých nábytkářů

Praktické zkušenosti s klastrováním v českém nábytkářství. Ing. Radek Brychta předseda Klastru českých nábytkářů Praktické zkušenosti s klastrováním v českém nábytkářství Ing. Radek Brychta předseda Klastru českých nábytkářů Potřebujeme hledat nové způsoby podpory českého nábytkářství? Jaká je kondice českého nábytkářského

Více

CP1L. » Rozšíře n é f u n kce ří z e n í p o h y b u. » R y c h l é z p r a c o v á n í d a t. » S n a d n é p ři p o j e n í a ko m u n i k a c e

CP1L. » Rozšíře n é f u n kce ří z e n í p o h y b u. » R y c h l é z p r a c o v á n í d a t. » S n a d n é p ři p o j e n í a ko m u n i k a c e CP1L K o m p a k t n í P L C a u t o m a t» R y c h l é z p r a c o v á n í d a t» Rozšíře n é f u n kce ří z e n í p o h y b u» S n a d n é p ři p o j e n í a ko m u n i k a c e Využijte velkou myšlenku

Více

SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT. Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů

SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT. Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů ogimat SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů Výhody Skladovací věž LogiMat Ergonomický a výkonný systém pro skladování a vychystávání drobných dílů LogiMat

Více

SolarEdge. Systém pro distribuovaný sběr energie. Představení společnosti 2014. 2014 SolarEdge

SolarEdge. Systém pro distribuovaný sběr energie. Představení společnosti 2014. 2014 SolarEdge SolarEdge Systém pro distribuovaný sběr energie Představení společnosti 2014 Vize SolarEdge Být jedničkou ve fotovoltaickém průmyslu na poli elektroniky fotovoltaických panelů Přispět k rychlejšímu dosažení

Více

Sika Industry Inventing the Future

Sika Industry Inventing the Future Sika Industry Inventing the Future Segmenty trhu pro potřeby našich zákazníků: automobilový průmysl automotive Aftermarket transportation spotřebiče & komponenty nástroje & kompozity Vyvíjíme řešení pro:

Více

Problémy vytvořené velkou rozmanitosti monitorování tlaku v pneumatikách.

Problémy vytvořené velkou rozmanitosti monitorování tlaku v pneumatikách. ALLIGATOR sens.it Programovatelný senzor tlaku v pneumatikách. Evropská komise se rozhodla zavést monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS), ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu, stejně jako ke snížení

Více

Dotace a investiční pobídky

Dotace a investiční pobídky Dotace a investiční pobídky Deloitte Česká republika 25 CELEBR ATING 25 YE ARS DELOIT TE C ZECH REPUBLIC CZECH AWARD 2015 Operační program Podnikání - omezení v rámci V rámci některých nově vyhlášených

Více

elements[5 kw] prof. wulf schneider & partner

elements[5 kw] prof. wulf schneider & partner Milá čtenářko, milý čtenáři, hledáte krb, jehož velikost, charakter a tvar si můžete spoluutvářet sami? Krb, který nabízí maximální flexibilitu, odpovídá požadavkům Vašeho domova a překonává technické

Více

ByVention. milestone in. laser cutting. Nejmenší laserové řezací zařízení na standardní formáty plechů

ByVention. milestone in. laser cutting. Nejmenší laserové řezací zařízení na standardní formáty plechů milestone in laser cutting ByVention Nejmenší laserové řezací zařízení na standardní formáty plechů ByVention nejvyšší efektivita a vše, co k tomu patří Neobyčejný systém pro řezání laserem ByVention zaručuje

Více

Případová studie. www.softwareone.cz

Případová studie. www.softwareone.cz Případová studie Skupina Metrostav díky SoftwareONE úspěšně prošla změnou multilicenčního programu, migrací na nové produkty i optimalizací procesů v oblasti nakládání se software dle ISO 19770-1 www.softwareone.cz

Více

Portfolio úložišť WD pro datová centra Kapacitní úložiště prošlo vývojem

Portfolio úložišť WD pro datová centra Kapacitní úložiště prošlo vývojem Kapacitní úložiště, které posune váš výkon k inovacím. WD a logo WD jsou registrované ochranné známky společnosti Western Digital Technologies, Inc. v USA a dalších zemích; WD Ae, WD Re+, WD Re, WD Se,

Více

Mobilní zvedací sloupy pro kolejová vozidla

Mobilní zvedací sloupy pro kolejová vozidla Mobilní zvedací sloupy pro kolejová vozidla Výkon díky inovaci Mobilní sloupy s pevným adaptérem Spolupráce s výrobcem SEFAC při řešení vašich projektů pro kolejová vozidla znamená úzkou spolupráci s projektovým

Více

Chaloupková Štěpánka. Čížek Radek

Chaloupková Štěpánka. Čížek Radek Chaloupková Štěpánka Čížek Radek * 27. května 1931, Chicago, Illinois, USA V současnosti je považován za jednoho ze špičkových a nejznámějších autorit v oboru marketingu Spolupracoval s celou řadou úspěšných

Více

samos PRO COMPACT Řízení bezpečnosti nové generace

samos PRO COMPACT Řízení bezpečnosti nové generace samos PRO COMPACT Řízení bezpečnosti nové generace Protože na velikosti skutečně záleží... Bez ohledu na využití hrála velikost řídící skříně dosud vždy hlavní roli. DŘÍVE DNES 2 samos PRO COMPACT Řízení

Více

tisková zpráva Novinky v CONSTRUCTU Nové produkty řady Vario

tisková zpráva Novinky v CONSTRUCTU Nové produkty řady Vario Novinky v CONSTRUCTU Nové vedení společnosti Nové produkty řady Vario Aktualita NOVÉ VEDENÍ SPOLEČNOSTI Společnost CONSTRUCT, působící na českém trhu více než 20 let, prošla zásadní personální změnou.

Více

Global Concepts for Local Markets. Tisková konference. Praha, 18. září 2012

Global Concepts for Local Markets. Tisková konference. Praha, 18. září 2012 Global Concepts for Local Markets Tisková konference Praha, 18. září 2012 Kdo jsme: Kolem 80 zaměstnanců společnosti Mesago se ročně angažuje v momentálně 21 akcích s výrazně více než 2 500 vystavovateli

Více

WAGO Úspora elektrické energie při osvětlení průmyslových budov

WAGO Úspora elektrické energie při osvětlení průmyslových budov WAGO Úspora elektrické energie při osvětlení průmyslových budov 1 WAGO profil firma založena v roce 1951, Minden, Německo specializace: pružinová připojení elektrických vodičů řídící systémy pro automatizaci

Více

10 DŮVODŮ PROČ KONICA MINOLTA NAŠÍM CÍLEM JE POMÁHAT VAŠEMU PODNIKÁNÍ. KLADEME DŮRAZ NA SPOLEHLIVOST, EFEKTIVITU, BEZPEČNOST A EKOLOGII.

10 DŮVODŮ PROČ KONICA MINOLTA NAŠÍM CÍLEM JE POMÁHAT VAŠEMU PODNIKÁNÍ. KLADEME DŮRAZ NA SPOLEHLIVOST, EFEKTIVITU, BEZPEČNOST A EKOLOGII. PROČ KONICA MINOLTA NAŠÍM CÍLEM JE POMÁHAT VAŠEMU PODNIKÁNÍ. KLADEME DŮRAZ NA SPOLEHLIVOST, EFEKTIVITU, BEZPEČNOST A EKOLOGII. 1. JSME SOUČÁSTÍ SILNÉ MEZINÁRODNÍ SPOLEČNOSTI zastoupení v 171 zemích celého

Více

Tepelná čerpadla p p 61AF

Tepelná čerpadla p p 61AF Heating Tepelná čerpadla p p 61AF Vzduch A r wat - voda r VYSOKOTEPLOTNÍ VYTÁPĚNÍ Technologie a udržitelnost OD ROKU 1902 Důvěryhodná značka Když Willis Carrier vynalezl v roce 1902 první systém pro klimatizaci

Více

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

TECHNICKÁ SPECIFIKACE TECHNICKÁ SPECIFIKACE Wakemaster je přenosný dvousloupový system pro celoroční zábavu. Wakeboarding, snowboarding, mountainboarding a další. Jako jediný dvousloupový systém na trhu nabízí inteligentní

Více

Flexistar. Shape. Join. Look ahead. Flexibilní výrobní jednotka pro výrobu kvalitních tenkostěnných trubek

Flexistar. Shape. Join. Look ahead. Flexibilní výrobní jednotka pro výrobu kvalitních tenkostěnných trubek Shape. Join. Look ahead. Flexibilní výrobní jednotka pro výrobu kvalitních tenkostěnných trubek Stroje a zařízení pro inovativní technologie tváření, dělení a spojování Obchodní značka firmy weil engineering

Více

Eclipse Magnetics MODULAR. Magnetický upínací systém. Zvýšení produktivity práce Snížení investičních nákladů

Eclipse Magnetics MODULAR. Magnetický upínací systém. Zvýšení produktivity práce Snížení investičních nákladů Eclipse Magnetics MOULAR Magnetický upínací systém Zvýšení produktivity práce Snížení investičních nákladů Power Matrix Modular je variabilní modulová jednotka, nabízí vyšší výhody a úspory nákladů v porovnání

Více

MCS. Inovativní systém pro jedinečnou bezpečnost

MCS. Inovativní systém pro jedinečnou bezpečnost MCS Inovativní systém pro jedinečnou bezpečnost MCS jedinečná technologie a komplexní použití Sys Bezpečnostní technologie MCS byla vyvinuta v úzké spolupráci s technickými univerzitami a využívá magnetickou

Více

Snadná, levná a flexibilní automatizace

Snadná, levná a flexibilní automatizace Snadná, levná a flexibilní automatizace Chopte se automatizace budoucnosti PRŮMĚRNÁ 195 Naše flexibilní a snadno ovladatelné roboty lze velmi jednoduše nainstalovat do stávajících závodů. Proto jsou celkové

Více

HALTER LoadAssistant

HALTER LoadAssistant CZ HALTER LoadAssistant Zvyšte svoje zisky se správnou automatizací CNC strojů! Halter LoadAssistant je jednoduchý, plně vybavený, připraven pro vaše okamžité nasazení a může být připojen Se správnou automatizací

Více

Domovní automatizace Bezdrátové ovládání moderních budov

Domovní automatizace Bezdrátové ovládání moderních budov INFORMAČNÍ PRODUKTOVÝ BULLETIN SPOLEČNOSTI REM-Technik s. r. o. Domovní automatizace Bezdrátové ovládání moderních budov efektivita & design úspora & flexibilita Vážení obchodní partneři a čtenáři REMinfo!

Více

Procesní automatizační systém PC 8000. Stručné informace

Procesní automatizační systém PC 8000. Stručné informace Procesní automatizační systém Stručné Strana 2 PC systém se skládá z několika modulů Ovládací jednotka průmyslového počítače Více kontrolních jednotek (momentálně vždy 1x PAS a FEED) Síťová část a nepřetržité

Více

efficiency in laser cutting Bystar L Velkoformátové laserové řezací systémy na plechy, roury a profily

efficiency in laser cutting Bystar L Velkoformátové laserové řezací systémy na plechy, roury a profily efficiency in laser cutting Bystar L Velkoformátové laserové řezací systémy na plechy, roury a profily 2 Bystar L velký, přesný a autonomní Vzhledem k velikosti pracovní oblasti překračují univerzálně

Více

Flexmaster. weil technology. Shape. Join. Look ahead. Samostatná výrobní jednotka pro flexibilní svařování trubek s vysokou produktivitou výroby

Flexmaster. weil technology. Shape. Join. Look ahead. Samostatná výrobní jednotka pro flexibilní svařování trubek s vysokou produktivitou výroby Shape. Join. Look ahead. Flexmaster Samostatná výrobní jednotka pro flexibilní svařování trubek s vysokou produktivitou výroby weil technology Stroje a zařízení pro inovativní technologie tváření, dělení

Více

Stavebnice stanice hlasatele PVA-CSK PAVIRO

Stavebnice stanice hlasatele PVA-CSK PAVIRO Konferenční systémy Stavebnice stanice hlasatele PVA-CSK PAVIRO Stavebnice stanice hlasatele PVA-CSK PAVIRO www.boschsecurity.cz Stavebnice stanice hlasatele PVA-CSK je deska s tištěnými obvody (PCB) stanice

Více

Profesionalita a spolehlivost

Profesionalita a spolehlivost Profesionalita a spolehlivost Švédská společnost Swegon působící v oblasti vzduchotechniky je synonymem kvality, technické dovednosti a energetické úspory. Swegon je jedním z předních evropských výrobců

Více

CZECHINVEST Agentura pro podporu podnikání a investic

CZECHINVEST Agentura pro podporu podnikání a investic CZECHINVEST Agentura pro podporu podnikání a investic Podpora inovačního potenciálu MSP na regionální úrovni 19. září 2011 Ing. Miroslav Křížek, Ph.D. Generální ředitel Inovace a CzechInvest CO JSOU INOVACE?

Více

Výzkumný projekt 14/02/11 Optimalizace sítě ekonomických diplomatů na zastupitelských úřadech

Výzkumný projekt 14/02/11 Optimalizace sítě ekonomických diplomatů na zastupitelských úřadech Výzkumný projekt 14/02/11 Optimalizace sítě ekonomických diplomatů na zastupitelských úřadech Závěrečná zpráva z vědeckého projektu zpracovaného Národním výborem Mezinárodní obchodní komory v České republice

Více

Komplexní řízení bezpečnostních, provozních, technologických systémů budov

Komplexní řízení bezpečnostních, provozních, technologických systémů budov Komplexní řízení bezpečnostních, provozních, technologických systémů budov Nadstavbový systém pro sledování, správu a vyhodnocování elektronických systémů budov a rozlehlých objektů. Umožňuje efektivně

Více

Zlepšete bezpečnost a komunikaci ve zdravotnických zařízeních a nemocnicích IP vnitřní a venkovní video interkomy a IP paging systémy

Zlepšete bezpečnost a komunikaci ve zdravotnických zařízeních a nemocnicích IP vnitřní a venkovní video interkomy a IP paging systémy Zlepšete bezpečnost a komunikaci ve zdravotnických zařízeních a nemocnicích IP vnitřní a venkovní video interkomy a IP paging systémy HIP video interkomy a IP paging systémy společnosti 2N umožní zvýšit

Více

01 PODNIK 01 PODNIK » DR. FRANK SCHNEIDER (CEO) PODNIK

01 PODNIK 01 PODNIK » DR. FRANK SCHNEIDER (CEO) PODNIK PORTRÉT PODNIKU 01 PODNIK 01 PODNIK ÚDAJE O OBRATU V MILIONECH EUR 350 300 250 200 150 100 50» DR. FRANK SCHNEIDER (CEO) 0 1993 1995 2000 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 BUDOUCNOST ZACÍNÁ DNES

Více

Technologie pro automatizaci procesů skladování

Technologie pro automatizaci procesů skladování Konference Logistika Technologie pro automatizaci procesů skladování Bratislava, 28.2.2012 www.kredit.cz 1 AUTOMATIZACE PROCESŮ SKLADOVÁNÍ Obsah prezentace : automatizace - trend módní nebo trhem vynucený

Více

ELVAC systémy pro energetiku

ELVAC systémy pro energetiku ELVAC systémy pro energetiku ELVAC vývoj pro energetický sektor Rok 1998 MCS systém pro řízení v rozvodnách Od 1998 do současnosti instalace systému MCS ve více než 130 rozvodnách ELVAC vývoj pro energetický

Více

Bosch Rexroth v České republice. Produktová brožura

Bosch Rexroth v České republice. Produktová brožura Bosch Rexroth v České republice Produktová brožura 2 Bosch Rexroth, spol. s r. o. Rexroth v České republice PŘEDSTAVENÍ Od roku 1990 zastupujeme Bosch Rexroth AG, tohoto čelního světového výrobce komponentů

Více

FOREX - INVESTICE - TRADING INOVATIVNÍ ZPŮSOB INVESTOVÁNÍ NA TRZÍCH

FOREX - INVESTICE - TRADING INOVATIVNÍ ZPŮSOB INVESTOVÁNÍ NA TRZÍCH FOREX - INVESTICE - TRADING INOVATIVNÍ ZPŮSOB INVESTOVÁNÍ NA TRZÍCH 2 Bohatství je pro moudrého sluhou, pro hloupého pánem. Seneca Využívání algorytmického obchodování vzrostlo z pouhých 2 % v roce 2004

Více

Možnosti pro vyhledávání inovací a partnerů pro zahraniční spolupráci. Jiří JANOŠEC Technologické centrum AV ČR

Možnosti pro vyhledávání inovací a partnerů pro zahraniční spolupráci. Jiří JANOŠEC Technologické centrum AV ČR Možnosti pro vyhledávání inovací a partnerů pro zahraniční spolupráci Jiří JANOŠEC Technologické centrum AV ČR Technologické centrum AV ČR Sdružení právnických osob založeno v roce 1994 Oddělení TC AV

Více

WD Blue pro vysokou spolehlivost při každodenní práci.

WD Blue pro vysokou spolehlivost při každodenní práci. Úložná řešení WD Váš digitální život je jedinečný. Proto společnost WD nabízí celou řadu interních pevných disků. Tato šikovná příručka vám pomůže najít dokonalý disk podle toho, kde a jak ho chcete používat.

Více

Hlavní sídlo COSCOM GmbH telefon: 0049 80 92 / 20 98-0 telefax: 0049 80 92 / 20 98-44 www.coscom.de info@coscom.de

Hlavní sídlo COSCOM GmbH telefon: 0049 80 92 / 20 98-0 telefax: 0049 80 92 / 20 98-44 www.coscom.de info@coscom.de Hlavní sídlo COSCOM GmbH telefon: 0049 80 92 / 20 98-0 telefax: 0049 80 92 / 20 98-44 www.coscom.de info@coscom.de ČR COSCOM Computer s.r.o. Orlí 3 CZ - 60200 Brno Telefon: +420 542 516 410 Telefax: +420

Více

Inteligentní a energeticky úsporný pohon

Inteligentní a energeticky úsporný pohon Logo spoločnosti - JPG rozlíšenie 200x200 pxl. Názov spoločnosti: Wittmann Battenfeld CZ, spol. s r.o. Komodita:(vypísať slovom) Vstrekovacie lisy a periférne zariadenia Základné informácie o spoločnosti:

Více

Thermo Scientific TCAutomation Řešení laboratorní automatizace. Adaptabilní automatizace. ke zrychlení laboratorních procesů

Thermo Scientific TCAutomation Řešení laboratorní automatizace. Adaptabilní automatizace. ke zrychlení laboratorních procesů Thermo Scientific TCAutomation Řešení laboratorní automatizace Adaptabilní automatizace ke zrychlení laboratorních procesů Efektivita a konzistence při manipulaci se vzorky Zvýšení efektivity a bezpečnosti

Více

63. 6 000 12. ročník časopisu měsíční náklad vydání ročně veletržní čísla 9 000 ks

63. 6 000 12. ročník časopisu měsíční náklad vydání ročně veletržní čísla 9 000 ks MEDIADATA 2015 KDO JSME Nakladatelství Sdělovací technika vydává stejnojmenný odborný časopis, provozuje portál www.stech.cz a pořádá konference. Už více než šedesát let je časopis Sdělovací technika zdrojem

Více

Cyklopack, spol. s r.o. SMB Schwede Maschinenbau GmbH Páskovací technika pro keramický průmysl

Cyklopack, spol. s r.o. SMB Schwede Maschinenbau GmbH Páskovací technika pro keramický průmysl Cyklopack, spol. s r.o. SMB Schwede Maschinenbau GmbH Páskovací technika pro keramický průmysl My o nás SMB Schwede Maschinenbau GmbH je jeden z vedoucích výrobců vysoko výkonných páskovacích strojů a

Více

Systémová řešení pro kanceláře a konferenční místnosti

Systémová řešení pro kanceláře a konferenční místnosti Systémová řešení pro kanceláře a konferenční místnosti Produktové skupiny FACILITY Připojte se do světa možností IT POWER DISTRIBUTION Energie pro vaše IT ELEKTROMATERIÁL Komplexní program pro elektroniku

Více

16:30 17:00 příchod hostů 17:00 18:00 představení firem 18:00 19:00 networking raut

16:30 17:00 příchod hostů 17:00 18:00 představení firem 18:00 19:00 networking raut 16:30 17:00 příchod hostů 17:00 18:00 představení firem 18:00 19:00 networking raut JIC, zájmové sdružení právnických osob Brno, U Vodárny 2, PSČ 616 00 tel. +420 511 205 330 fax +420 541 143 011 e-mail

Více

TRADE MEDIA INTERNATIONAL, s.r.o.

TRADE MEDIA INTERNATIONAL, s.r.o. TRADE MEDIA INTERNATIONAL, s.r.o. Informace k plánovaným seminářům a konferencím v roce 2016 Seznam plánovaných akcí: - Při kliknutí na vybranou akci budete v rámci tohoto dokumentu odkázání na více informací

Více

Microsoft.NET. AppTima Feedback Solution - komplexní systém pro zjišťování a vyhodnocování spokojenosti zákazníků

Microsoft.NET. AppTima Feedback Solution - komplexní systém pro zjišťování a vyhodnocování spokojenosti zákazníků Microsoft.NET AppTima Feedback Solution - komplexní systém pro zjišťování a vyhodnocování spokojenosti zákazníků Přehled Země: Velká Británie Odvětví: Informační technologie Profil zákazníka Pantek Ltd.

Více

Domovní automatizace Bezdrátové ovládání moderních budov

Domovní automatizace Bezdrátové ovládání moderních budov INFORMAČNÍ PRODUKTOVÝ BULLETIN SPOLEČNOSTI REM-Technik s. r. o. Domovní automatizace Bezdrátové ovládání moderních budov efektivita & design úspora & flexibilita Vážení obchodní partneři a čtenáři REMinfo!

Více

OPPIK Další výzva zveřejněna

OPPIK Další výzva zveřejněna Vážení, po první vlně vyhlášení výzev pro Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) byla v pátek 26. června 2015 zveřejněna další Výzva, a to sice k programu podpory Aplikace.

Více

collect: Kryty šachet Shromažďovat, pojmout a zachycovat

collect: Kryty šachet Shromažďovat, pojmout a zachycovat collect: Kryty šachet Shromažďovat, pojmout a zachycovat 136 Kryty šachet Výplňové kryty Pozinkované a nerezové kryty TopTek UNIFACE GS/SS 140 Hliníkové kryty TopTek UNIFACE AL TopTek UNIFACE SMART AL

Více

Machines. Příkopové válce RW 1503 / RW 1504

Machines. Příkopové válce RW 1503 / RW 1504 Machines Příkopové válce RW 1503 / RW 1504 RW 1503 Výkon v novém provedení s kabelem a/nebo s infračerveným (IR) dálkovým ovládáním RW 1503 Variabilní kontrola stroje Vylepšení Provozní spolehlivost Řízení

Více

Podpora digitalizace a využití ICT na SPŠ CZ.1.07/1.5.00/34.0632 1

Podpora digitalizace a využití ICT na SPŠ CZ.1.07/1.5.00/34.0632 1 Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola technická Brno, Sokolská 1 Šablona: Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název: MS Word Téma: Písemné práce souhrnné opakování. Autor: Ing. Silvana

Více

Energie a média v průmyslu elektrická energie plyn teplo voda tlakový vzduch technické plyny a kapaliny ropné produkty, kapalná a pevná paliva

Energie a média v průmyslu elektrická energie plyn teplo voda tlakový vzduch technické plyny a kapaliny ropné produkty, kapalná a pevná paliva Výroba monitoring energií a zvyšování efektivity výroby Jan Grossmann Schéma Měření spotřeby energií Energie a média v průmyslu elektrická energie plyn teplo voda tlakový vzduch technické plyny a kapaliny

Více

DETAS - Divize DLEDS Komplexní řešení pouličního LED osvětlení

DETAS - Divize DLEDS Komplexní řešení pouličního LED osvětlení DETAS - Divize DLEDS Komplexní řešení pouličního LED osvětlení 1 ZÁKLADNÍ APLIKACE Pouliční osvětlení Světelné věže Tunely Mýtné brány Solární řešení Přechody pro chodce 2 ZÁKLADNÍ VÝHODY Firma s tradicí

Více

Prodejní argumenty ELEKTRA SVÍTIDLA LED

Prodejní argumenty ELEKTRA SVÍTIDLA LED Prodejní argumenty ELEKTRA SVÍTIDLA LED Srovnání osvětlení povrchu Podmínky: vzdálenost osvětleného povrchu 55 cm, úhel vyzařování 65 Srovnání světelného výkonu Konkurence ELEKTRA stejnoměrné osvětlení

Více

Pokročilé systémy na separaci plynů

Pokročilé systémy na separaci plynů Generátory dusíku s technologií PSA na huštění pneumatik Pokročilé systémy na separaci plynů představení společnosti Firma Sysadvance Engineering Systems S.A. je společností specializující se na průmyslové

Více

ODBORNÝ SEMINÁŘ ZIEHL-ABEGG 2014

ODBORNÝ SEMINÁŘ ZIEHL-ABEGG 2014 ODBORNÝ SEMINÁŘ ZIEHL-ABEGG 2014 Díky pozitivní zpětné reakci na seminář konaný v roce 2012, byl opět zorganizovaný firmou ZIEHL- ABEGG s.r.o. Divize pohonů, na podzim roku 2014 odborný seminář zaměřený

Více

Komplexní špičkový systém detekce požáru od společnosti Bosch s technologií místní zabezpečovací sítě (LSN) pro dokonalou ochranu.

Komplexní špičkový systém detekce požáru od společnosti Bosch s technologií místní zabezpečovací sítě (LSN) pro dokonalou ochranu. Prvotřídní požární ochrana luxusního hotelu Hotel Kempinski Hotel The Dome v Turecku je kompletně vybaven systémem elektrické požární signalizace od společnosti Bosch. Kempinski 2 Komplexní špičkový systém

Více

LUKOIL POSKYTUJÍ MOBILITU MILIO- NŮM LIDÍ NA CELÉM SVĚTĚ A DENNĚ SE SPOLEHLIVĚ OSVĚDČUJÍ VE VŠECH OBLASTECH SVÉHO POUŽITÍ.

LUKOIL POSKYTUJÍ MOBILITU MILIO- NŮM LIDÍ NA CELÉM SVĚTĚ A DENNĚ SE SPOLEHLIVĚ OSVĚDČUJÍ VE VŠECH OBLASTECH SVÉHO POUŽITÍ. LUKOIL LUBRICANTS MAZIVA LUKOIL POSKYTUJÍ MOBILITU MILIO- NŮM LIDÍ NA CELÉM SVĚTĚ A DENNĚ SE SPOLEHLIVĚ OSVĚDČUJÍ VE VŠECH OBLASTECH SVÉHO POUŽITÍ. Pravidelné laboratorní kontroly a kompetentní vývojové

Více

ZÁLOHOVÁNÍ. OBNOVOVÁNÍ. SYMANTEC JE SYMANTEC JE

ZÁLOHOVÁNÍ. OBNOVOVÁNÍ. SYMANTEC JE SYMANTEC JE SYMANTEC JE ZÁLOHOVÁNÍ. Symantec nyní dodává rychlou, důvěryhodnou ucelenou datovou a systémovou ochranu pro virtuální i fyzické systémy. SYMANTEC JE OBNOVOVÁNÍ. Virtualizace serverů je Připojte se k rostoucímu

Více

Připravte se na konjunkturu se systémem řízení údržby SGM. SGM moderní nástroj pro řízení údržby nejen výrobních zařízení

Připravte se na konjunkturu se systémem řízení údržby SGM. SGM moderní nástroj pro řízení údržby nejen výrobních zařízení Připravte se na konjunkturu se systémem řízení údržby SGM SGM moderní nástroj pro řízení údržby nejen výrobních zařízení 30.3.2010 konference EAM, Brno Boris Soukeník ředitel Synergit s.r.o. Agenda prezentace

Více

Od myšlenek k aplikacím cílená podpora VaV (je nezbytná)

Od myšlenek k aplikacím cílená podpora VaV (je nezbytná) Od myšlenek k aplikacím cílená podpora VaV (je nezbytná) Rut Bízková předsedkyně TA ČR Konference KE VŠB, Rožnov pod Radhoštěm 9. 9. 2015 Nové společenské výzvy Industry 4.0 a příští výrobní revoluce Industry

Více

PRŮMYSLOVÉ POČÍTAČE DYALOX S p o l e h l i v ý p r ů m y s l o v ý d i a l o g

PRŮMYSLOVÉ POČÍTAČE DYALOX S p o l e h l i v ý p r ů m y s l o v ý d i a l o g PRŮMYSLOVÉ POČÍTAČE DYALOX S p o l e h l i v ý p r ů m y s l o v ý d i a l o g» Žádné pohyblivé součásti» 3letá záruka a servis po dobu 7 let» Průmyslové komponenty DyaloX spolehlivá volba Průmyslový počítač

Více

O společnosti. Kvalita především

O společnosti. Kvalita především Profil společnosti O společnosti Kvalita především Naší vizí je dodávat společnostem kvalitní specializované inženýrské služby šité na míru, založené na odbornosti a důvěře. Vážíme si dlouhodobé spolupráce

Více

Regionální sektorová analýza - terénní průzkum v podnicích JM kraje

Regionální sektorová analýza - terénní průzkum v podnicích JM kraje Regionální sektorová analýza - terénní průzkum v podnicích JM kraje Ing. Petr Adámek, MBA 2008 Berman Group. Cíle rozhovorů ve firmách Poznat a popsat situaci ve firmách působících v oborech klíčových

Více

Výsledky výzkumného projektu Společenská odpovědnost firem působících v českém prostředí v roce 2012 Základní výstup prvostupňové třídění údajů

Výsledky výzkumného projektu Společenská odpovědnost firem působících v českém prostředí v roce 2012 Základní výstup prvostupňové třídění údajů Výsledky výzkumného projektu Společenská odpovědnost firem působících v českém prostředí v roce 2012 Základní výstup prvostupňové třídění údajů Organizátor výzkumného projektu: Business Leaders Forum Praha

Více

Evoko Room Manager 2013 2013-03-27

Evoko Room Manager 2013 2013-03-27 Evoko Room Manager 2013 2013-03-27 o Způsob využití a funkce systému o Aktualizace a nové funkce o Cena a možné aplikace Nejčastější příčiny vedoucí k nepříjemným situacím při rezervování zasedacích místností

Více

spoleènosti Představení VÝROBCE SYSTÉMÙ ØÍZENÍ OSVÌTLENÍ A BEZDRÁTOVÝCH SENZORÙ PRO AUTOMATIZACI BUDOV

spoleènosti Představení VÝROBCE SYSTÉMÙ ØÍZENÍ OSVÌTLENÍ A BEZDRÁTOVÝCH SENZORÙ PRO AUTOMATIZACI BUDOV Představení spoleènosti VÝROBCE SYSTÉMÙ ØÍZENÍ OSVÌTLENÍ A BEZDRÁTOVÝCH SENZORÙ PRO AUTOMATIZACI BUDOV SMART SOLUTIONS FOR BUSINESS AND TECHNOLOGY SINCE 1990 WWW.ENIKA.CZ Výrobce bezdrátových senzorù a

Více

Případová studie. O2 Slovakia: Aplikace O2 Univerzita. Aplikace O2 Univerzita. jako nástroj řízení vzdělávání zaměstnanců

Případová studie. O2 Slovakia: Aplikace O2 Univerzita. Aplikace O2 Univerzita. jako nástroj řízení vzdělávání zaměstnanců Případová studie O2 Slovakia: Aplikace O2 Univerzita Aplikace O2 Univerzita jako nástroj řízení vzdělávání zaměstnanců Aplikace O2 Univerzita Vzdělávání je pro naši firmu jedním ze základních pilířů, bez

Více

Spolupráce GORDIC a Adobe přináší rozšířené možnosti využití PDF Vladimír Střálka Country Manager CZ, SK, SLV

Spolupráce GORDIC a Adobe přináší rozšířené možnosti využití PDF Vladimír Střálka Country Manager CZ, SK, SLV Spolupráce GORDIC a Adobe přináší rozšířené možnosti využití PDF Vladimír Střálka Country Manager CZ, SK, SLV Současný způsob práce s dokumenty není efektivní Dopad na organizaci s 1,000 zaměstnanci 1)

Více

Význam strojírenství pro Moravskoslezský kraj

Význam strojírenství pro Moravskoslezský kraj Význam strojírenství pro Moravskoslezský kraj Růstové faktory českého strojírenství Ostrava, 17.4.2014 Miroslav Novák hejtman Moravskoslezského kraje Klíčový význam strojírenství pro kraj Tradiční odvětví,

Více

ISM Online. Informační systém pro správu flotily

ISM Online. Informační systém pro správu flotily ISM Online Informační systém pro správu flotily ISM Online spojuje obchodní a technická data vozíku. ISM Online je webová aplikace s intuitivním ovládáním, která nabízí celou řadu možností reportingu.

Více

ENGEL e-connect.24. rychle a bezpečně opět připraveno k provozu. be the first.

ENGEL e-connect.24. rychle a bezpečně opět připraveno k provozu. be the first. ENGEL e-connect.24 rychle a bezpečně opět připraveno k provozu be the first. Perfektní on-line podpora přímo ve vašem systému: prostřednictvím služby ENGEL e-connect.24 získáte nepřetržitou kvalifikovanou

Více

Enterprise Europe Network

Enterprise Europe Network Enterprise Europe Network Rozvoj služeb sítě za období 2008-2013 22. května 2014 Hlavní bariéry zavádění inovací v MSP Průzkum v MSP Otázka: Jaké překážky vidí manažeři při zavádění inovací ve firmě 0,0

Více

Využití patentů univerzitními spin-off firmami

Využití patentů univerzitními spin-off firmami Využití patentů univerzitními spin-off firmami Mgr. Alena Kodrasová, právník PatentCentrum Sedlák &Partners s.r.o. Společnost patentových zástupců zdroj: www.upv.cz Struktura případové studie Transfer

Více

Cyklopack, spol. s r.o. SMB Schwede Maschinenbau GmbH Páskovací technika pro zpracování potravin

Cyklopack, spol. s r.o. SMB Schwede Maschinenbau GmbH Páskovací technika pro zpracování potravin Cyklopack, spol. s r.o. SMB Schwede Maschinenbau GmbH Páskovací technika pro zpracování potravin My o nás SMB Schwede Maschinenbau GmbH je jeden z vedoucích výrobců vysoko výkonných páskovacích strojů

Více

18-20-M/01 INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE se zaměřením na programování, vývoj aplikací a robotiku

18-20-M/01 INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE se zaměřením na programování, vývoj aplikací a robotiku 18-20-M/01 INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE se zaměřením na programování, vývoj aplikací a robotiku Třída Třídní učitel 1. IT Mgr. Otto Hájek 2. ITA Ing. Petr Valtera 2. ITB Ing. Stanislav Hudák 3. IT Mgr. Tomáš

Více

Řešení Vašeho nástrojového managementu

Řešení Vašeho nástrojového managementu Řešení Vašeho nástrojového managementu TDM Systems komp TDM Systems profesionálové pro správu nástrojových dat Již více než 20 let vyvíjí a prodává společnost TDM Systems GmbH software pro organizaci nástrojů

Více

Správa kontaktů Analýza příležitostí. Finanční účetnictví Nákladové účetnictví. řešení po celém světě. Přes 60% všech

Správa kontaktů Analýza příležitostí. Finanční účetnictví Nákladové účetnictví. řešení po celém světě. Přes 60% všech ZVYŠTE SVOJI PRODUKTIVITU PPS One SOFTWARE PRO PLÁNOVÁNÍ A ŘÍZENÍ VÝROBY SPOJENÍ PPS One SE SAP BUSINESS ONE Prodej Nákup Logistika Správa kontaktů Analýza příležitostí Personalistika Finanční účetnictví

Více

Geniální přepravní řešení

Geniální přepravní řešení Geniální přepravní řešení IN MADE GERMANY s jedinečným pohonným systémem Jednoduše uchopte a jede se! touchmove Chytrý Přepravní přístroje, které jsou již v provozu nebo které jsou koncipovány ve spolupráci

Více