PRESS KIT. Buďte s námi v kontaktu. Universal Robots A/S. Rok založení 2005 Sídlo Členové vedení

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PRESS KIT. Buďte s námi v kontaktu. Universal Robots A/S. Rok založení 2005 Sídlo Členové vedení"

Transkript

1 Buďte s námi v kontaktu Universal Robots A/S Rok založení 2005 Sídlo Členové vedení Počet zaměstnanců 150 Základní předmět podnikání Cílová skupina Vertikální trhy Obchodní kanály Hlavní produkty Klíčové výhody Odense (Dánsko) Enrico Krog Iversen, výkonný ředitel Esben H. Østergaard, technický ředitel Společnost Universal Robots změnila odvětví průmyslové robotiky zavedením lehkých a flexibilních robotických ramen. Roboty dánské konstrukce automatizují výrobu ve všech odvětvích - dokonce i mezi malými a středně velkými podniky, které automatizaci považují za nepřiměřeně nákladnou, těžkopádnou a obtížnou z hlediska integrace. Malé, střední i velké podniky Kovoobrábění, automobilový průmysl, potravinářství a zemědělství, nábytkářství, farmacie a chemie, plasty a polymery atd. Distribuční síť ve všech částech světa (přes 250 prodejních partnerů ve více než 50 zemích) Průmyslové roboty: roboty s šestikloubovým ramenem UR3: hmotnost manipulovaného nákladu do 3 kg. Pracovní rádius: 50 cm UR5: hmotnost manipulovaného nákladu do 5 kg. Pracovní rádius: 85 cm UR10: hmotnost manipulovaného nákladu do 10 kg. Pracovní rádius: 130 cm Jednoduché programování Snadná instalace Flexibilní nasazení Provoz bez ochranné bariéry Asistenční roboty po vyhodnocení rizik mohou pracovat bez bezpečnostního ohrazení Výhodná investice (rychlá návratnost) Samostatný provoz, který nevyžaduje sledování ani řízení obsluhou Velmi tichý chod žádný nepříjemný robotický hluk Energetická úspornost Stavebnicová konstrukce Certifikace TÜV Absolutní enkodéry s pamětí polohy Není třeba zálohování napájení enkodérů akumulátorem Mnoho vstupů a výstupů - plynulá integrace s externím strojním zařízením

2 Fakta a čísla Více informací o společnosti na adrese Multimediální soubory: Firemní kontakt: Universal Robots A/S CEO Enrico Krog Iversen Energivej 25 DK-5260 Odense S Dánsko Tiskový koordinátor: Universal Robots A/S Marketing Manager Maria Gravesen Energivej 25 DK-5260 Odense S Dánsko Adresy: ÚSTŘEDÍ Universal Robots A/S Energivej 25 DK-5260 Odense S Denmark Fax CVR N0.: REGIONÁLNÍ ZASTOUPENÍ USA Universal Robots USA, Inc. 11 Technology Drive East Setauket, New York USA ČÍNA Universal Robots China (Shanghai) Ltd A, Silver Center No Shaanxi Road North Shanghai Putuo District Shanghai ČÍNA JIŽNÍ EVROPA, MEA, TURECKO Universal Robots Spain S.L. Carrer Pujades 51 B.53 E Barcelona Spain APAC Universal Robots (Singapore) Pte, Ltd. 20 Science Park Road, Teletech Park Science Park II, #03-36/37, SINGAPORE Webová stránka: Případové studie: Sociální média:

3 Management Enrico Krog Iversen, výkonný ředitel Enrico Krog Iversen se stal výkonným ředitelem a společníkem společnosti Universal Robots v roce Ve srovnání s tradičními průmyslovými roboty objevil Enrico Iversen v robotech UR obrovský potenciál v intuitivním programování, jednoduché integraci a flexibilním použití. V průběhu několika let dovedl společnost k neuvěřitelnému růstu a rozvoji. Čerpá z mnohaletých zkušeností v řídicích funkcích i z širokých znalostí z oblasti automatizačních a výrobních procesů. Enrico Krog Iversen zahájil svou kariéru na pozici management trainee v největší dánské společnosti A. P. Moeller/Maersk se sídlem v Kodani. Poté ve společnosti zastával několik funkcí, včetně provozního ředitele ve společnosti Maersk, Inc., se sídlem v New Yorku. Následně na Jihodánské univerzitě v Odense studoval podnikové řízení. Než nastoupil do společnosti Universal Robots, byl společníkem a obchodním ředitelem společnosti Krog Iversen & Co. A/S (dnešní Scan A/S), která je největším dánským výrobcem krbových kamen. Na této pozici byl odpovědný za mezinárodní expanzi společnosti a hrál podstatnou roli v jejím silném růstu. Jazykové znalosti: dánština, angličtina, němčina Fotografie ke stažení:

4 Management Esben H. Østergaard, technický ředitel a zakládající člen Esben H. Østergaard zastává ve společnosti Universal Robots pozici technického ředitele. Je také odpovědný za zdokonalování stávajících modelů robotů a za vývoj nových produktů. Esben H. Østergaard má doktorát v oboru robotika. Esben H. Østergaard patří mezi investory robotického programu společnosti. Za svého působení na Jihodánské univerzitě jako výzkumný pracovník a odborný asistent v oboru robotika a uživatelské systémy položil v letech základy oživení zájmu o průmyslové roboty a v roce 2005 společně se svými kolegy z výzkumu založil společnost Universal Robots, která od té doby přihlásila v oblasti robotické technologie na 30 patentů. Kromě působení v roli technického ředitele se Esben H. Østergaard účastní i dánských výzkumných projektů a externě působí na několika dánských univerzitách. Dříve pracoval jako výzkumný pracovník Laboratoří robotiky USC v Jižní Kalifornii a také jako hostující vědecký pracovník tokijské Asociace pro technologii zpracování železa a oceli. V rámci studia informatiky, fyziky a multimédií na dánské Univerzitě Aarhus se zaměřil výhradně na robotiku a v roce 1998 se stal mistrem světa ve své oblíbené disciplíně, robotickém fotbalu. Jazykové znalosti: dánština, angličtina https://www.linkedin.com/pub/esben-%c3%b8stergaard/7/b6/3bb Fotografie ke stažení:

5 Profil společnosti Společnost Universal Robots zpřístupňuje robotickou technologii na všech průmyslových úrovních. Dánská společnost si podmanila svět jedinečnými průmyslovými roboty, které optimalizují výrobu na stále rostoucích trzích. Vzhledem k cenové dostupnosti, flexibilitě a uživatelsky přívětivému a bezpečnému provozu lze roboty společnosti Universal Robots využít k úzké spolupráci v automatizaci a racionalizaci všech průmyslových procesů. Firemní hodnoty Nejvyšší prioritou společnosti Universal Robots je vytváření oboustranně výhodných hodnot. Veškerá rozhodnutí a činnost všech zaměstnanců je zaměřena na generování finančních hodnot pro zákazníky i společnost UR. Universal Robots vrací řízení průmyslové automatizace zpět do rukou operátorů. Roboty Universal Robots jsou celosvětově známy svojí snadností programování, bezpečností a flexibilitou. Společnost Universal Robots usiluje o to, aby byli distributoři úspěšní. A vybírá a podporuje distributory, kteří si přejí budovat partnerství založené na oboustranném zisku. Společnost Universal Robots usnadňuje rozvoj a sdílení robotických aplikací. Společnost Universal Robots přitahuje a oceňuje zaměstnance motivované zvyšováním výkonů, kteří sdílí ideu budování globálně obdivované společnosti. Při rozhodování a přizpůsobování se různým trhům a kulturám přemýšlí společnost Universal Robots globálně. V souladu se svým globálním zaměřením společnost Universal Robots proaktivně sdílí informace s ostatními kolegy, kteří tak mohou profitovat z našich znalostí a zkušeností.

6 Profil společnosti Historie společnosti 2003 Esben Østergaard, Kasper Støy a Kristian Kassow na Jihodánské univerzitě v Odense analyzují speciální požadavky na roboty v potravinářském průmyslu. Docházejí k závěru, že na trhu s robotickou technologií převažují těžké, drahé a obtížně manipulovatelné roboty Na základě tohoto přesvědčení vznikla roku 2005 společnost Universal Robots. Zakládající členové si vytyčili za cíl zpřístupnit robotickou technologii malým a středním podnikům zavedením lehkého robota, který se vyznačuje snadnou instalací a programováním. Společnost vznikla i díky rané investici Syddansk Innovation Potenciál společnosti přesvědčil i dánský státní investiční fond, Danish Growth Fund, který vstoupil do managementu Universal Robots a Syddansk Innovation, a stal se dalším investorem Prostřednictvím distributorů v Dánku a Německu se realizuje prodej prvních robotů modelu UR Společnost Universal Robots rozšiřuje svou působnost na území celé Evropy Společnost Universal Robots vstupuje na asijský trh a zakládá pobočku v Číně Společnost Universal Robots představuje robota UR10 s nosností 10 kg. Společnost otevírá pobočku v americkém New Yorku. Po celém světě je v různých odvětvích instalováno celkem robotů UR Společnost Universal Robots zakládá novou dceřinou společnost se sídlem v Šanghaji. Společnost zakládá distribuční síť v Jižní Americe a Oceánii Společnost se stěhuje do nových prostor o rozloze m2, které jsou sedmkrát větší než bývalé sídlo Universal Robots a skýtají denní výrobní kapacitu 150 robotů. Na veletrhu AUTOMATICA v Mnichově a veletrhu IMTS v Chicagu byla představena třetí generace lehkých robotických ramen UR5 a UR10. Roboty Universal Robots s osmi novými konfigurovatelnými bezpečnostními funkcemi jsou jediné roboty na světě, u nichž lze pokročilé bezpečnostní funkce přizpůsobit specifickým aplikacím. Po celém světě je instalováno robotů UR. Společnost Universal Robots taktéž zakládá dceřinou společnost v Barceloně ve Španělsku V Singapuru je otevřena nová dceřiná společnost UR pro asijsko-pacifický region (APAC). Universal Robots představuje model UR3 nejflexibilnější, nejlehčí stolní robot na světě určený pro práci bok po boku s lidmi. Nový robot s manipulačním zatížením 3 kg pro lehké montážní práce a automatizované činnosti na pracovních stolech je představen na veletrzích v Šanghaji, Chicagu a Hannoveru. Společnost Universal Robots je získána společností Teradyne za 285 milionů dolarů. Společnost Teradyne je špičkovým dodavatelem automatizovaných zkušebních zařízení používaných k testování polovodičů, bezdrátových výrobků, datových pamětí a komplexních elektronických systémů. Společnost v současné době zaměstnává přibližně lidí po celém světě. Společnost Universal Robots bude pokračovat v činnosti pod stejným managementem, přičemž ředitelství UR, výzkum a vývoj i výrobní závody zůstanou v Dánsku. Další informace o společnosti Teradyne si můžete vyhledat na

7 Profil společnosti Mezinárodní trh s roboty Pro trh s roboty je dlouhodobě typické, že na něm převládají těžké, drahé a obtížně manipulovatelné roboty, které konstruují inženýři pro inženýry. Společnost Universal Robots stojí v popředí nově se rozvíjejícího trendu spočívajícího ve výrobě robotů nové třídy, které jsou označovány jako kooperativní roboty, protože mohou pracovat vedle zaměstnanců bez nutnosti bezpečnostního ohrazení. Tento typ kooperativních robotů by měl překlenout mezeru mezi plně ruční montáží a plně automatizovanými výrobními linkami. Nejvíce je tato potřeba patrná mezi malými a středně velkými podniky, které dosud vnímaly robotickou automatizaci jako příliš nákladnou a složitou na to, aby o ní vůbec uvažovaly. Na rozdíl od svých velkých bratrů, kteří pracují za sklem v automobilových závodech a na jiných velkých montážních linkách, jsou roboty UR lehké, flexibilní a umožňují snadné přemísťování a přeprogramování na řešení nových úkolů. Splňují tak krátkodobé výrobní požadavky společností, které se přizpůsobují stále vyšším nárokům na zpracování v malých šaržích. Podle RIA (Asociace robotického průmyslu) pouze 10 % společností, pro které by roboty mohly mít přínos, má nějaké roboty nainstalované. Důvod takto nízkého čísla tkví především ve třech problémech, které současné roboty UR řeší: nákladech, uživatelské přívětivosti a aplikovatelnosti. Produkty Prvním robotem společnosti Universal Robots byl model UR5. Tento model se šestikloubovým pohyblivým ramenem způsobil na trhu s průmyslovými roboty revoluci. Hmotnost modelu UR5 byla 18 kg, jeho nosnost až 5 kg a pracovní dosah 85 cm. V roce 2012 společnost Universal Robots uvedla na trh model UR10 s manipulačním zatížením 10 kg a pracovním dosahem 130 cm. Konstrukce modelu UR10 vychází z týchž principů jako konstrukce modelu UR5, těší se tedy stejné flexibilitě a jednoduchému začlenění do výrobního procesu. V roce 2014 byla na trh uvedena zcela nová generace robotických ramen UR5 a UR10, která robotům UR umožňují přizpůsobit pokročilé bezpečnostní funkce jednotlivým specifickým aplikacím. Nová generace robotů má absolutní enkodéry, osm konfigurovatelných bezpečnostních funkcí, 32 zabudovaných vstupů a výstupů a zlepšenou architekturu pro připojování vybavení k řídicím modulům. Bezpečnostní systém UR Safety 3.0 získal certifikaci TÜV. V roce 2015 byl na trh uveden model UR3, nový kompaktní stolní robot vážící pouhých 11 kg, ale s manipulačním zatížením 3 kg, otáčením všech kloubů zápěstí o 360 stupňů a neomezeným otáčením na koncovém kloubu. Díky těmto jedinečným funkcím je model UR3 nejflexibilnější a nejlehčí stolní robot na současném trhu určený pro práci bok po boku se zaměstnanci. Jedná se o ideální volbu pro aplikace vyžadující šestiosé rameno, kde velikost, bezpečnost a náklady hrají rozhodující roli. Podrobné údaje o modelech UR3, UR5 a UR10 a jejich technické parametry najdete na stránce:

8 Profil společnosti Provoz Robotická ramena se vyznačují snadným a intuitivním použitím, nevyžadují žádné zkušenosti s robotikou nebo programováním a jejich obsluhu může zajišťovat každý technický pracovník výrobního závodu. Roboty UT nevyžadují dohled ze strany lidské obsluhy a jsou schopny pracovat nezávisle v plně automatizovaných výrobních prostředích s nepřetržitým provozem. Obchodní síť Sídlo společnosti Universal Robots se nachází v dánském Odense a pobočky najdete v New Yorku, Šanghaji, Singapuru a Barceloně. Prodej robotů společnosti Universal Robots zajišťuje rozsáhlá síť distributorů. Seznam distributorů najdete na stránce:

9 Naše roboty Charakteristiky: Společnost Universal Robots nabízí výjimečnou produktivitu a bezpečnostní výhody i u velmi malých aplikací. Získáte nejrychlejší návratnost investic do automatizace na trhu. Jednoduché programování Patentovaná technologie s 3D vizualizací umožňuje robota nastavit a zprovoznit i uživatelům bez předchozích zkušeností s programováním. Jednoduše přemístěte rameno robota na požadované místo nebo stiskněte kurzorová tlačítka na intuitivním dotykovém tabletu. Rychlé nastavení Společnost Universal Robots způsobila revoluci v oblasti nastavování robotů a snížila dobu potřebnou ke zprovoznění robotické instalace z týdnů na pouhé hodiny. Podle informací získaných od zákazníků činí průměrná doba potřebná ke zprovoznění robota pouhý půlden. I pro nezkušeného uživatele je vybalení, montáž a naprogramování prvního jednoduchého úkonu otázkou pouhé hodiny. Nejrychlejší návratnost na trhu Společnost Universal Robots vám poskytne výhody pokročilé robotické automatizace bez obvyklých dodatečných nákladů souvisejících s programováním a nastavováním nebo vytvářením chráněných manipulačních zón. Konečně je robotizace dostupná i pro malé a střední podniky. Flexibilita při změnách Nenechte se omezovat jednoúčelovými roboty. Robotická ramena Universal Robots jsou velmi lehká, prostorově úsporná a lze je snadným způsobem překonfigurovat pro různé aplikace bez nutnosti zásahů do produkčního uspořádání. Překonfigurování robota na nový výrobní proces je snadné a rychlé a poskytuje vám možnost automatizovat prakticky jakýkoliv manuální úkon včetně malosériové nebo často se měnící produkce. Pro opakující se úkony je robot schopen používat dříve vytvořené programy. Kooperace a bezpečnost Nyní můžete nahradit lidské pracovníky ve špinavém prostředí nebo při nebezpečných nebo jednotvárných operacích, a snížit tím míru úrazovosti vyplývající z nehod nebo námahy při repetitivních pohybech. Po celém světě pracuje osmdesát procent z tisíců instalovaných robotů UR bez ochranných bariér (po posouzení rizik) hned vedle lidských pracovníků. Bezpečnostní systémy našich robotů byly schváleny a certifikovány asociací TÜV (německá asociace pro provádění technických inspekcí). Modulární konstrukce Konstrukce robotů minimalizuje riziko vzniku výrobních prostojů. V případě poruchy nebo závady, může být robot díky své modulární konstrukci velmi rychle a snadným způsobem opraven. Dánský design Moderní elegantní design. Roboty vypadají stejně dobře, jako fungují. Uživatelské rozhraní ve 20 jazycích.

10 Ocenění Seznam ocenění udělených společnosti Universal Robots: 2015 Ocenění Best Robotics Provider 2015 v soutěži Asian Manufacturing Awards Společnost vyhlášena jako č. 25 mezi Smartest Companies 2015 na seznamu MIT Technology Review Společnost Universal Robots obdržela v listopadu 2014 na veletrhu EMAF v portugalském Portu cenu za inovaci V USA vyhrává robot UR5 cenu RoboBusiness 2013 Game Changer Award v kategorii interakce člověk stroj. Společnost Universal Robots získává cenu Metalworking Industry Outstanding Suppliers Awards udělovanou společností Ringier Trade Media v Číně. Roboty UR5 a UR10 získávají cenu Good Design Award 2013 od Japan Institute of Design Promotion. Robot UR10 je vyhlášen nejinovativnějším výrobkem v Dánsku a získal cenu InnovationSTORM Společnost Universal Robots vyhrává zlatou cenu za kategorii inovativních výrobků na 12. výstavě Int l Industrial Automation and Applied Technology, která byla pořádána v Shandongu v Číně. Společnost Universal Robots je vyhodnocena jako jedna ze 30 nejdůležitějších dánských exportních společností, a je tak zařazena na seznam Export Canon. Ředitel pro technologický rozvoj (CTO) a zakladatel společnosti Universal Robots Esben Østergaard získává cenu DIRA Automation Award Společnost Universal Robots získává ocenění Best Robotics Provider 2013 v soutěži Asian Manufacturing Awards. Společnost Universal Robots získává cenu za rozvoj DI Entrepreneurship Award udělovanou svazem Confederation of Danish Industry (DI). Čtenáři časopisu Control Engineering rozhodli, že se robot UR10 stává výrobkem roku v kategorii Roboty a manipulátory Společnost Universal Robots získává cenu Invention and Entrepreneurship Award udělovanou společností IEEE Robotics, Automation Society a federací IFR Společnost Universal Robots získává v Anglii cenu MWP Award pro nejlepší automatizační systém.

MEASUREUP ČTVRTÁ PRŮMYSLOVÁ REVOLUCE. Inteligentní budoucnost: Od revoluce k objevům STRANA 8. Uživatelský komfort a vy STRANA 18

MEASUREUP ČTVRTÁ PRŮMYSLOVÁ REVOLUCE. Inteligentní budoucnost: Od revoluce k objevům STRANA 8. Uživatelský komfort a vy STRANA 18 Inteligentní budoucnost: Od revoluce k objevům STRANA 8 Uživatelský komfort a vy STRANA 18 25 let softwaru PC-DMIS STRANA 30 MEASUREUP Magazín Hexagon Metrology Vydání 2/2014 WWW.HEXAGONMETROLOGY.COM ČTVRTÁ

Více

3D: Doplnění možností aditivní výroby

3D: Doplnění možností aditivní výroby 16 Bezpečnost ve firmě 30 Celková efektivita zařízení 54 Plánování v logistice ISSN 1803-4535 Březen 2015 Číslo 1 (44) Ročník VIII 3D: Doplnění možností aditivní výroby Technologie umožňuje použití nových

Více

tec News23 Průlom v energetické účinnosti Trocha inteligence pomůže zvýšit energetickou účinnost Pomoc ze světa kybernetiky Technický bulletin HARTING

tec News23 Průlom v energetické účinnosti Trocha inteligence pomůže zvýšit energetickou účinnost Pomoc ze světa kybernetiky Technický bulletin HARTING tec News23 Technický bulletin HARTING Článek hosta: Prof. Michael B. Hardt Trocha inteligence pomůže zvýšit energetickou účinnost Andreas Huhmann, John Witt Monitorování energie přímo z infrastruktury

Více

Příspěvek hosta p. Herberta Kraibühlera Automatizace: Perspektivní trend i v odvětví vstřikovacího lití

Příspěvek hosta p. Herberta Kraibühlera Automatizace: Perspektivní trend i v odvětví vstřikovacího lití 16 T e c h n o l o g i c k ý m a g a z í n s p o l e č n o s t i HARTING Příspěvek hosta p. Herberta Kraibühlera Automatizace: Perspektivní trend i v odvětví vstřikovacího lití Schopnost propojení zařízení

Více

Automatizace, manipulace

Automatizace, manipulace 25. 2. 10. 3. 2014 21 Přípravy na 22. ročník mezinárodního veletrhu AMPER 2014 jsou v plném proudu. Každým dnem pořadatelé rozšiřují portfolio národních i mezinárodních vystavovatelů. Vzhledem k dosavadní

Více

Hezké vyhlídky. Příspěvek hosta: Prof. Dr.-Ing. Karl-Heinz Niemann. T e c h n o l o g i c k ý m a g a z í n s p o l e č n o s t i H A R T I N G

Hezké vyhlídky. Příspěvek hosta: Prof. Dr.-Ing. Karl-Heinz Niemann. T e c h n o l o g i c k ý m a g a z í n s p o l e č n o s t i H A R T I N G 19 T e c h n o l o g i c k ý m a g a z í n s p o l e č n o s t i H A R T I N G Hezké vyhlídky Příspěvek hosta: Prof. Dr.-Ing. Karl-Heinz Niemann Výkonní pomocníci Andreas Huhmann, Lennart Koch Koncipováno

Více

18 Svařování 24 Obloukový výboj 30 Infračervené kamery 44 Pneumatické nářadí. www.udrzbapodniku.cz

18 Svařování 24 Obloukový výboj 30 Infračervené kamery 44 Pneumatické nářadí. www.udrzbapodniku.cz 18 Svařování 24 Obloukový výboj 30 Infračervené kamery 44 Pneumatické nářadí www.udrzbapodniku.cz Automatizace jako základ úspěchu hutnictví AUTOMATIZACE V TĚŽKÉM PRŮMYSLU 2011 KONGRESOVÝ SÁL HORNICKÉHO

Více

ZPRACOVÁNÍ PLECHU. Číslo 4/2011. Zpracování bez zbytkové mříže Úspora materiálu o 10 až 30 % Vysoká kvalita a procesní jistota

ZPRACOVÁNÍ PLECHU. Číslo 4/2011. Zpracování bez zbytkové mříže Úspora materiálu o 10 až 30 % Vysoká kvalita a procesní jistota ČÍSLO 1/2010 Číslo 4/2011 ZPRACOVÁNÍ PLECHU odborný časopis a portál pro zpracovatele plechu www.zpracovaniplechu.cz Zpracování bez zbytkové mříže Úspora materiálu o 10 až 30 % Vysoká kvalita a procesní

Více

Cloud Computing - nové přístupy. Svět IT je v pohybu

Cloud Computing - nové přístupy. Svět IT je v pohybu Cloud Computing - nové přístupy Svět IT je v pohybu 1 Obsah 5 7 7 8 9 12 12 12 12 15 15 16 17 21 25 26 28 30 1. Úvod 2. Cloud computing svět IT se mění! 2.1 Změny v ekosystému IT 2.2 Příklad Microsoftu:

Více

Přehled aplikací a komponent SAP

Přehled aplikací a komponent SAP Lekce 5 Přehled aplikací a komponent SAP Co se v této lekci naučíte: Seznámíme vás s aplikacemi SAP Business Suite Poté přejdeme k řešením společnosti SAP pro malé a středně velké podniky Dozvíte se, jaké

Více

The Blue Rose. NÁKLADŮstr. 4 ZNÁME CESTU KE SNÍŽENÍ. PROJEKTY ZA T I T DNY I 13 LET str. 28. E ENÍ MOBILNÍHO BANKOVNICTVÍ V KOMERâNÍ BANCE str.

The Blue Rose. NÁKLADŮstr. 4 ZNÁME CESTU KE SNÍŽENÍ. PROJEKTY ZA T I T DNY I 13 LET str. 28. E ENÍ MOBILNÍHO BANKOVNICTVÍ V KOMERâNÍ BANCE str. The Blue Rose IBM âr fiíjen 2005 ibm.com/cz/bluerose ZNÁME CESTU KE SNÍŽENÍ NÁKLADŮstr. 4 > řešení > software > hardware > consulting POTRAVINY MUSÍ MÍT SVÒJ RODOKMEN str. 12 E ENÍ MOBILNÍHO BANKOVNICTVÍ

Více

THINK! Smarter Commerce: marketing a prodej pro dnešní svět. IBM CMO Study dává nahlédnout do myšlení marketingových ředitelů

THINK! Smarter Commerce: marketing a prodej pro dnešní svět. IBM CMO Study dává nahlédnout do myšlení marketingových ředitelů THINK! KLIENTSKÝ MAGAZÍN IBM ČESKÁ REPUBLIKA 1/2012 CHYTŘEJŠÍ MĚSTA UMÍ DATA VYUŽÍT aneb jak skloubit procesy a předpisy, aby bylo možné občanům nabídnout pružný a rychlý servis Smarter Commerce: marketing

Více

SBORNÍK Z KONFERENCE PØÍSPÌVKY PARTNERÙ 22. 24. 5. 2013, IDET BRNO, CZECH REPUBLIC

SBORNÍK Z KONFERENCE PØÍSPÌVKY PARTNERÙ 22. 24. 5. 2013, IDET BRNO, CZECH REPUBLIC of Information 2013 SBORNÍK Z KONFERENCE PØÍSPÌVKY PARTNERÙ 22. 24. 5. 2013, IDET BRNO, CZECH REPUBLIC Konferenci poøádají Úvodem Ve dnech 22. až 24. května 2013 se v administrativní budově (sály místnosti

Více

Industry Fórum. Automatizace. dobývá svět. Padesát let značky Simatic. 2008 Digitální továrna. magazín pro partnery a zákazníky divize A&D 2.

Industry Fórum. Automatizace. dobývá svět. Padesát let značky Simatic. 2008 Digitální továrna. magazín pro partnery a zákazníky divize A&D 2. Industry Fórum magazín pro partnery a zákazníky divize A&D 2.2008 www.siemens.cz/ad 1973 Simatic S3 1958 Simatic G 1979 Simatic S5 1996 TIA 2002 Simatic IT 4 VELETRH Tři padesátky na MSV 2008 Strojírenský

Více

Nejlepší řešení Microsoft Awards 2015. Přehled nejlepších IT řešení v České republice pro rok 2015 na platformě Microsoft

Nejlepší řešení Microsoft Awards 2015. Přehled nejlepších IT řešení v České republice pro rok 2015 na platformě Microsoft Nejlepší řešení Microsoft Awards 2015 Přehled nejlepších IT řešení v České republice pro rok 2015 na platformě Microsoft Vážení partneři, do sedmnáctého ročníku prestižní soutěže Microsoft Awards přihlásili

Více

Den v technickém muzeu. Elektronická budoucnost: CES 2011. Inovativní procesy a kvalitní technické plyny zvyšují produktivitu

Den v technickém muzeu. Elektronická budoucnost: CES 2011. Inovativní procesy a kvalitní technické plyny zvyšují produktivitu WWW.TECHMAGAZIN.CZ LEDEN 2011 28 Kč 1 EUR Inovativní procesy a kvalitní technické plyny zvyšují produktivitu Kdy budou české elektrické sítě skutečně smart? Elektronická budoucnost: CES 2011 Den v technickém

Více

Technický bulletin HARTING. Průmysl 4.0 továrna v prostředí Big Data. od vize k realitě. Integrovaný průmysl. Orchestrace služeb

Technický bulletin HARTING. Průmysl 4.0 továrna v prostředí Big Data. od vize k realitě. Integrovaný průmysl. Orchestrace služeb Technický bulletin HARTING Článek hosta: Prof. Dr. Jay Lee Průmysl 4.0 továrna v prostředí Big Data Titulní článek: Claus Hilger Orchestrace služeb Článek hosta: Prof. Dr. Dr. h.c. Detlef Zühlke Průmysl

Více

Blue Rose. The TECHNOLOGIE IBM ZEFEKTIVŇUJÍ SPOLUPRÁCI. téma str. 8 CESTA K IT PROJEKTU ROKU 2006

Blue Rose. The TECHNOLOGIE IBM ZEFEKTIVŇUJÍ SPOLUPRÁCI. téma str. 8 CESTA K IT PROJEKTU ROKU 2006 IBM âr ãerven 2007 The Blue Rose ibm.com/cz/bluerose TECHNOLOGIE IBM ZEFEKTIVŇUJÍ SPOLUPRÁCI téma str. 8 CESTA K IT PROJEKTU ROKU 2006 str. 18 NONSTOP SLEDOVÁNÍ VOZIDEL GENERUJE SPOUSTU DAT software str.

Více

Pohonná technologie \ Automatizace pohonů \ Systémová integrace \ Servis a služby. Produkty a inovace

Pohonná technologie \ Automatizace pohonů \ Systémová integrace \ Servis a služby. Produkty a inovace Pohonná technologie \ Automatizace pohonů \ Systémová integrace \ Servis a služby Produkty a inovace Obsah 3 Produkty a inovace Převodové motory a frekvenční měniče Čelní převodovky / čelní převodové motory

Více

zpracování plastů Halogen-free bez omezení! Technologie květen 2013 www.green-electronics.biz Zelená elektronika s termoplasty od společnosti Ticona

zpracování plastů Halogen-free bez omezení! Technologie květen 2013 www.green-electronics.biz Zelená elektronika s termoplasty od společnosti Ticona Technologie Medicínská výroba zpracování plastů květen 2013 Halogen-free bez omezení! Zelená elektronika s termoplasty od společnosti Ticona Inovační inženýrské termoplasty od společnosti Ticona, jako

Více

Rexroth v České republice

Rexroth v České republice Electric Drives and Controls Hydraulics Linear Motion and Assembly Technologies Pneumatics Service Rexroth v České republice The Drive & Control Company Naše zkušenosti ve službách Vašeho úspěchu Vše potřebné

Více

ANALÝZA A NÁVRH ŘEŠENÍ INTERNETOVÉHO OBCHODU

ANALÝZA A NÁVRH ŘEŠENÍ INTERNETOVÉHO OBCHODU VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA PODNIKATELSKÁ ÚSTAV INFORMATIKY FACULTY OF BUSINESS AND MANAGEMENT INSTITUTE OF INFORMATICS ANALÝZA A NÁVRH ŘEŠENÍ INTERNETOVÉHO OBCHODU

Více

Mezinárodní strojírenský veletrh Brno. Soustružení a frézování s minimálními vedlejšími časy Brother M140X1. Technický týdeník 21 8.-21. 10.

Mezinárodní strojírenský veletrh Brno. Soustružení a frézování s minimálními vedlejšími časy Brother M140X1. Technický týdeník 21 8.-21. 10. Technický týdeník 21 8.-21. 10. 2013 19 Soustružení a frézování s minimálními vedlejšími časy Brother M140X1 Japonská firma Brother je po celém světě známa především díky spotřební a kancelářské elektronice,

Více

Automatizace se bez robotů a pneumatických a hydraulických systémů již neobejde

Automatizace se bez robotů a pneumatických a hydraulických systémů již neobejde TECHNIKA VČERA, DNES A ZÍTRA WWW.TECHMAGAZIN.CZ LEDEN 2014 30 Kč 1 EUR Sibiř, uran a bílí medvědi... Jak by mohl vypadat svět budoucnosti Česko má inovační potenciál, ale potřebuje jasnou strategii...

Více

ZPRACOVÁNÍ PLECHU TAWERS VÝKONNÉ ROBOTICKÉ SVAROVACÍ REŠENÍ VÍCE NA WWW.VALKWELDING.CZ. Číslo 3/2011. a portál pro zpracovatele plechu

ZPRACOVÁNÍ PLECHU TAWERS VÝKONNÉ ROBOTICKÉ SVAROVACÍ REŠENÍ VÍCE NA WWW.VALKWELDING.CZ. Číslo 3/2011. a portál pro zpracovatele plechu Číslo 3/2011 ZPRACOVÁNÍ PLECHU odborný časopis a portál pro zpracovatele plechu www.zpracovaniplechu.cz TAWERS VÝKONNÉ ROBOTICKÉ SVAROVACÍ REŠENÍ VÍCE NA WWW.VALKWELDING.CZ Editorial Vážení čtenáři, uplynuly

Více

ABB news. Ulrich Spiesshofer jmenován novým generálním ředitelem ABB Group. Nepřehlédněte. Externí newsletter ABB Česká republika

ABB news. Ulrich Spiesshofer jmenován novým generálním ředitelem ABB Group. Nepřehlédněte. Externí newsletter ABB Česká republika ABB news 3 13 Externí newsletter ABB Česká republika Nepřehlédněte Finanční výsledky za Q2 2 Díky vyváženému portfoliu jsou výsledky ABB ve 2. čtvrtletí ještě lepší. Fúze & akvizice 3 Společnost ABB získala

Více

Krajská příloha k národní RIS3 za kraj Liberecký

Krajská příloha k národní RIS3 za kraj Liberecký Krajská příloha k národní RIS3 za kraj Liberecký Zpracovatel regionální přílohy Strategie inteligentní specializace České republiky pro území Libereckého kraje: Mgr. Jan Marek Poděkování Na přípravě a

Více

Sen nebo nutnost vysokorychlostních tratí

Sen nebo nutnost vysokorychlostních tratí WWW.TECHMAGAZIN.CZ LISTOPAD 2010 28 Kč 1 EUR Revoluční konstrukční technologie Pařížské vábení Jak rozhýbat vnitřní trh Evropské unie? Na problematiku technického vzdělávání odpovídá ministr průmyslu a

Více

Inovační region budoucnosti. Moravskoslezský kraj

Inovační region budoucnosti. Moravskoslezský kraj Inovační region budoucnosti Moravskoslezský kraj Vážení čtenáři,... Nyní se Vám dostává do rukou publikace, první svého druhu, věnovaná inovacím, kterou vydává Moravskoslezský kraj. Tato publikace je určena

Více

OBSAH HLAVNÍ ČLÁNKY DOBA CYKLU PORADNA ČÍSLO 3. Sinclaire Harding...2. Progresivní Portugalsko...8. O vahadlech ventilů. A umění automatizace...

OBSAH HLAVNÍ ČLÁNKY DOBA CYKLU PORADNA ČÍSLO 3. Sinclaire Harding...2. Progresivní Portugalsko...8. O vahadlech ventilů. A umění automatizace... NUMBER 03 OBSAH ČÍSLO 3 HLAVNÍ ČLÁNKY Sinclaire Harding.........................................................2 Progresivní Portugalsko...................................................8 O vahadlech

Více