Provozní doba knihovna Dolní náměstí a Informační centrum pondělí pátek: 10:00 18:00 sobota: 9:00 12:00 (Informační centrum + půjčovna 2.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Provozní doba knihovna Dolní náměstí a Informační centrum pondělí pátek: 10:00 18:00 sobota: 9:00 12:00 (Informační centrum + půjčovna 2."

Transkript

1 říjen 10/2008 Masarykova veřejná knihovna Vsetín Dolní náměstí 1356, Vsetín tel.: , mobil: web: Informační centrum Dolní náměstí 1356, Vsetín tel.: web: Provozní doba knihovna Dolní náměstí a Informační centrum pondělí pátek: 10:00 18:00 sobota: 9:00 12:00 (Informační centrum + půjčovna 2. patro) městské pobočky Luh, Rokytnice, Trávníky pondělí,středa: 10:00 12:00 a 13:00 17:00 úterý, pátek: 10:00 12:00 a 13:00 16:00 čtvrtek, sobota: zavřeno

2 Milí čtenáři a příznivci knihovny, Úvod 2 Měsíc říjen je z pohledu knihovny nabitý událostmi. Knihovny v celé republice opět společně prožívají Týden knihoven ( října) tentokrát v duchu motta Knihovny rodinné stříbro. Věříme, že vsetínské knihovny k rodinnému stříbru našeho města skutečně patří. V rámci Týdne knihoven, který by měl být příjemný zejména pro vás, naše čtenáře a návštěvníky, proběhne na zahájení Velké říjnové společné čtení, to znamená non stop čtení, které zahájíme čtením z díla bratří Čapků v pondělí 6. října v 9 hodin. Přijďte, srdečně vás zveme. Z dalších mnoha akcí, které jsme v říjnu pro vás připravili, a jejichž přehled je součástí tohoto zpravodaje, jmenujme speciálně alespoň Den seniorů (22. října), besedu v rámci cyklu Nejen vsetínští rodáci Vsetín a historie (30. října), a ke kulatému výročí říjnových událostí 1918 besedu na téma Masaryk a Valašsko (23. října). Speciální pozvání přijměte také na Uvedení knihy Vsetín město a čas, které se koná v neděli 19. října v 15 hodin na vsetínském zámku. Po skončení programu bude publikace v prodeji za zvýhodněnou cenu. Letošní multižánrový festival Dobrá zpráva proběhne ve dnech října. Máme pro vás dva tipy: besedu s P. Zbygniewem Czendlikem (16. října) a koncert Barokní hudba z moravských archívů, který Collegium musicum Brno provede ve vsetínském katolickém kostele dne 28. října v 16 hodin. I sídlištní knihovny připravily pro děti bohatou nabídku, z níž připomeňme alespoň vyhlášení akce Škola naruby (to mají děti rády!) v rámci projektu Kamarádka knihovna. Další programy naleznete na nebo přímo v knihovnách. V aktivitami nabitém podzimu si však musíme také připomenout druhé výročí působení knihovny v nové budově. Mnohé z toho, co vám nyní nabízíme, by ve starých stísněných prostorách nebylo uskutečnitelné. Helena Gajdušková

3 3 Přečtěte si, co nás zaujalo Garth Stein: Umění závodit v dešti aneb Jak jsem byl psem Někdy se vám může stát, že odložíte rozečtenou knihu, ale myšlenky vám nedovolí odpoutat se od jejího děje až do té doby, dokud se nedostanete na samotný závěr. Nenechte se mýlit, hlavním hrdinou a vypravěčem celého příběhu je skutečně pes Enzo. Pes s lidskou duší, nesmírně bystrý a inteligentní pozorovatel, který čtenáři glosuje svůj svět psíma očima. Seznamuje nás se svým pánem a automobilovým závodníkem Denny Swiftem, jeho ženou Evou, dcerkou Zoe a mnoha dalšími, z nichž některé bezvýhradně miluje a k jiným svůj vztah teprve hledá. Události, vstupující do Enzova a Dennyho života však nejsou vždycky šťastné. Celý příběh je vlastně metaforou automobilového závodu je plný zatáček, nehod a smyků, ale zároveň také výher, štěstí a radosti. Sálá z něj lidskost, kterou čtenář poznává prostřednictvím psa, který ze všeho nejraději sleduje televizi, jezdí v autě a pomáhá svým lidem. Přestože nemá hlas a chybí mu také pár chápajících palců, rozumí životu lépe než kdo jiný. A také ví, že po psím životě ho čeká ten, o kterém vždycky snil lidský. Vždyť se to dozvěděl z kanálu National Geographic! Umění závodit v dešti je dojemný příběh o lásce, naději a věrnosti v té nejryzejší podobě. Hana Růžičková Roman Pihan: Mistrovství práce se světlem Po úspěšné knize Mistrovství práce s DSLR přichází Institut tvůrčí fotografie s dalším titulem Mistrovství práce se světlem. Jde o významný a logický počin lektorů IDIFu v čele s Romanem Pihanem, vždyť světlo je základním stavebním prvkem fotografie. 240 stran dává vyčerpávající odpovědi na vše co se týče teorie i praktických rad jak zvládnout každou světelnou situaci. Úvodní kapitola je věnována světlu obecně, jak z pohledu nastavení fotoaparátu, tak i tvůrčích možností fotografa. V následujících čtyřech kapitolách je samostatně rozebíráno fotografování v přirozeném světle, v umělém světle, práce s bleskem i fotografování ve studiu či ateliéru. Autor knihy využil osvědčený koncept předchozího titulu, takže v knize nechybějí oblíbené sloupky "Podrobně", které odpovídají na často kladené dotazy či vysvětlují nejdůležitější fakta pro rychlejší orientaci čtenáře. V době, kdy díky dostupnosti fotografické techniky může být fotografem prakticky každý, je tato publikace bezesporu velkým přínosem na poli teorie fotografie. Je otázkou, zda se širší fotografické veřejnosti bude chtít prokousávat místy suchou teorií, nicméně ten, kdo to s fotografováním myslí alespoň trochu vážně, by tuto publikaci rozhodně neměl minout. Michal Kovář Seznam dalších novinek ve fondu knihovny naleznete na:

4 4 Představujeme Centrální půjčovna knih je obrazně řečeno základním kamenem každé veřejné knihovny. Její počátky souvisí se vznikem pravidelné činnosti v roce Za tento dlouhý úsek prošlo oddělení všemi změnami, které se týkaly knihovny. Od nejrůznějších prostor, stěhování, nedobrovolného vyřazování knih, různých názvů až k počítačové technice. Od října 2006 sídlí ve druhém patře Masarykovy veřejné knihovny Vsetín na Dolním náměstí. Půjčovna slouží nejširšímu okruhu uživatelů. Najdete zde knihy zábavné i naučné, cestopisy, životopisy, kuchařky, mapy, poezii, jazykové učebnice, cizojazyčné knihy, fantasy, divadelní hry, ženské romány, detektivky. Knihy se půjčují domů, s výjimkou několika příručních slovníků. Součástí půjčovny je zařízení SelfCheck, určené k samoobslužným výpůjčkám knih. Ve fondu knihovny se čtenáři mohou orientovat prostřednictvím katalogu, umístěného na webových stránkách knihovny a přístupného 24 hodin denně. V tomto oddělení se provádí centrální registrace nových čtenářů. Zájemci z řad uživatelů dostávají pravidelně každý měsíc poštou přehled akcí a přednášek pořádaných v příslušném měsíci a zpravodaj MVK, kde se mohou seznámit s činností knihovny. Čtenářům, kteří nahlásí svou ovou adresu, jsou aktuální informace zasílány elektronicky. Jednotlivá oddělení knihovny jsou propojena a průkaz platí ve všech půjčovnách. Registrovaným uživatelům slouží v centrální půjčovně 4 přístupová místa k veřejnému internetu. Dále mají možnost pracovat se svým osobním účtem prostřednictvím webových stránek knihovny, kde si lze kontrolovat stav výpůjček, prodlužovat a rezervovat knihy. Knihy je možno vracet také v informačním centru v přízemí budovy. Využít můžete bibliograficko-informační službu a meziknihovní výpůjční službu, jejímž prostřednictvím si můžete objednat knihy, které nejsou ve fondu vsetínské knihovny. Nová služba, která vychází vstříc čtenářům, je půjčování bestsellerů. Protože se jedná o nadstandardní službu, tyto výpůjčky nejsou, na rozdíl od klasických, bezplatné. Další výtisk stejného titulu je k dispozici pro běžné půjčování zdarma. Kdo nemá zájem tuto službu využívat, získá jejím prostřednictvím přehled o žádaných titulech.

5 Do budoucna je plánováno rozšíření služeb o donáškovou službu pro imobilní spoluobčany. Osobnost měsíce 5 Jan Kobzáň malíř, spisovatel * Akademický malíř a spisovatel Jan Kobzáň se narodil v Liptále, dětství prožil v Jasenné a brzy osiřel. Navštěvoval měšťanskou školu ve Vsetíně a po jejím absolvování pracoval jako dělník v továrně na ohýbaný nábytek firmy Bratři Thonetové ve Vsetíně. Později pracoval jako dělník na pile firmy Baťa ve Zlíně. Továrník Tomáš Baťa zcela náhodou uviděl jeho kresby k valašským lidovým písničkám. Zalíbily se mu natolik, že navrhnul mladému Kobzáňovi studium na odborné umělecké škole. Vystudoval Uměleckou průmyslovou školu v Praze a Akademii výtvarných umění u profesora Maxe Švabinského. Byl znám jako milovník valašského folklóru, sběratel pověstí a pohádek. Po ukončení studií nastoupil k firmě Baťa, kde pracoval v oddělení reklamy. Byl mimo jiné autorem designu názvu firmy Baťa. Tato práce jej neuspokojovala a vydal se na samostatnou uměleckou dráhu. Jeho oblíbenou technikou byl dřevoryt. Dřevoryty vyzdobil i svou knihu O zbojníkoch a pokladoch, kterou vydal v roce Za druhé světové války se zapojil do odbojového hnutí. Pořídil známé portréty partyzánských velitelů. Vytvořil řadu fresek pro domy v Ostravě, Havířově atd. Žil na chalupě ve Velkých Karlovicích na Soláni, kde také zemřel. Množství jeho obrazů je ve sbírkách Muzea regionu Valašsko ve Vsetíně. Nabídku knih a článků o Janu Kobzáňovi najdete v katalogu Masarykovy veřejné knihovny na adrese (odkaz Katalogy a databáze Souborný katalog), případně v databázi regionálních osobností (Katalogy a databáze Regionální bibliografie).

6 Akce pro seniory AKADEMICKÝ ROK PRO SENIORY Akce pro veřejnost Modul 1: Zdravý životní styl (zdraví, výživa, pohyb, bezpečnost) Rozpis přednášek a lektorů: Jak zůstat fit co nejdéle (MUDr. Jarmila Straňáková); Ve zdravém těle zdravý duch (Ing. Dušan Anděl a Mgr. Milan Drlík); Prevence předejděme nemocem (MUDr. Zdislava Tělupilová); Životospráva (Mgr. Jaroslava Hrabicová Dis.); Právní ochrana (JUDr. Lubomír Gajdušek) vždy v úterý: 16.9., 23.9., 30.9., 7.10., , v době od 9 00 do cena: 200 Kč přihlášky (pouze osobně) a podrobné informace: Kateřina Janošková, tel.: , Modul 2: Počítačový kurz pondělí 20. října pátek 24. října, 8:00 10:30!!! KURZ JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN!!! SENIOŘI KOMUNIKUJÍ pondělí 6. října pátek 10. října počítačový kurz pro seniory, finančně podpořen Nadací Livie a Václava Klausových!!! KURZ JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN!!! Akce pro děti a mládež středa 8. října, 13:00-16:00 hodin, K klub (3. patro) PEXINO VLÁČEK pexeso se strategií zahrajte si s námi vylepšené pexeso, u kterého nejvíce nasbíraných dvojic nemusí znamenat vítězství středa 22. října, 13:00-16:00 hodin, počítačová učebna (1. patro) GAMEZONE počítačová lekce aneb co ještě nevím o počítači 6

7 7 Kamarádka knihovna - soutěž o nejlepší knihovnu pro děti více informací na O poklad strýca Juráša vyhlášení dalšího ročníku dětské literární soutěže; více info na Nabídka vzdělávacích aktivit pro školy více informací na Vzdělávání, kurzy, semináře ZÁKLADY OBSLUHY OSOBNÍHO POČÍTAČE ANEB POČÍTAČ JE PRO KAŽDÉHO 6., 8., 13., 15., 20., 22., 27. října 2008, v době od do 20 15!!! KURZ JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN!!! LETEM SVĚTEM INTERNETEM úterý 14. října, 8:00 11:30, počítačová učebna knihovny jednodenní kurz zaměřený na základy práce s internetem a em kontaktní osoba: Jana Krajčová, tel.: , Další akce: neděle 19. října, 15:00 hodin, vsetínský zámek UVEDENÍ KNIHY VSETÍN MĚSTO A ČAS Masarykova veřejná knihovna ve spolupráci s Městem Vsetín připravila reprezentativní publikaci k 700. výročí první písemné zmínky o Vsetíně Po skončení programu si můžete knihu zakoupit středa 22. října, Velký sál Domu kultury, 14:00 17:00 hodin DEN PRO SENIORY prezentace programů a služeb pro seniory ve Vsetíně hlavní organizátoři: Charita Vsetín, Masarykova veřejná knihovny Vsetín partner: SPKP, o.p.s.; podpořeno Městem Vsetín 1. září 19. října, schodiště Masarykovy veřejné knihovny, schodiště Domu kultury a foyer kina Vatra LIDÉ A UDÁLOSTI V PROMĚNÁCH DOBY výstava známých i neznámých fotografií obyvatel a událostí ve Vsetíně za uplynulá desetiletí podpořeno Městem Vsetín a Zlínským krajem

8 Besedy v měsíci říjnu čtvrtek 2. října, 18:00 hodin, společenský sál knihovny LADAKH s Davidem Halatou o himalájském putování v zemi zářících sedel 8 pondělí 6. října pátek 10. října TÝDEN KNIHOVEN ANEB KNIHOVNY RODINNÉ STŘÍBRO podrobné informace naleznete v samostatné příloze tohoto zpravodaje pondělí 13. října, 18:00 hodin, společenský sál knihovny ZÁVISLOST JAKO NEZVLÁDNUTÝ EXPERIMENT beseda s Jiřím Švarcem, primářem ochranného léčení Psychiatrické léčebny Bohnice, asistentem Oddělení soudní psychiatrie a psychologie Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví partner: město Vsetín čtvrtek 16.října úterý 21. října DOBRÁ ZPRÁVA multikulturní festival čtvrtek 16.října, 18:00 hodin, společenský sál knihovny O VŠEM A O NIČEM beseda s P. Zbigniewem Czendlikem, administrátorem římskokatolické lanškrounské farnosti partner: Křesťanské občanské sdružení Vsetín, město Vsetín beseda je součástí programu multikulturního festivalu Dobrá zpráva čtvrtek 23. října, 18:00 hodin, společenský sál knihovny MASARYK A VALAŠSKO beseda s Josefem Kramářem a Pavlem Dorčákem čtvrtek 30. října, 18:00 hodin, společenský sál knihovny VSETÍN A HISTORIE beseda v rámci cyklu Nejen vsetínští rodáci David Valůšek, Vladimír Vévoda moderuje: Lubomír Gajdušek

Výroční zpráva. Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. za rok 2008

Výroční zpráva. Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. za rok 2008 Výroční zpráva Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně za rok 2008 Vsetín 25.2.2009 Název organizace: Masarykova veřejná knihovna Vsetín, Dolní náměstí 1356 755 01 Vsetín IČO: 00851817 ĆÚ: ředitelka: 35234-851/0100

Více

Výroční zpráva. Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. za rok 2009

Výroční zpráva. Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. za rok 2009 Výroční zpráva Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně za rok 2009 Vsetín 25.3.2010 Název organizace: Masarykova veřejná knihovna Vsetín, Dolní náměstí 1356 755 01 Vsetín IČO: 00851817 ĆÚ: ředitelka: 35234-851/0100

Více

1 / 2015. Duha online: http://duha.mzk.cz. Informace o knihách a knihovnách z Moravy

1 / 2015. Duha online: http://duha.mzk.cz. Informace o knihách a knihovnách z Moravy Informace o knihách a knihovnách z Moravy studie/články veřejné knihovny medailon konference/akce informace pro knihovny z činnosti MZK recenze rozhovor 1 / 2015 Duha online: http://duha.mzk.cz Obsah Studie/články

Více

Stavbě dálnic předchází práce archeologů. Čtenáře čeká Týden knihoven. Novinářka Ludmila Hyblerová. ročník IV. říjen 2008

Stavbě dálnic předchází práce archeologů. Čtenáře čeká Týden knihoven. Novinářka Ludmila Hyblerová. ročník IV. říjen 2008 říjen 2008 ročník IV 4 Stavbě dálnic předchází práce archeologů 5 Čtenáře čeká Týden knihoven 10 Novinářka Ludmila Hyblerová RPSN od 145,93 % 777 760 960 na dobu 7 až 12 měsíců hotovost až do domu nejvýhodnější

Více

http://poradna.ub.cz > Podadna pro náctileté > nejlepší internetová aplikace ve Zlínském kraji

http://poradna.ub.cz > Podadna pro náctileté > nejlepší internetová aplikace ve Zlínském kraji http://poradna.ub.cz > Podadna pro náctileté > nejlepší internetová aplikace ve Zlínském kraji V y d á v á m ě s t o U h e r s k ý B r o d č e r v e n 2 0 0 9 č í s l o 6 Z D A R M A w w w. u b. c z BRODSKÝ

Více

Městská knihovna Beroun. VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2012

Městská knihovna Beroun. VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2012 Městská knihovna Beroun VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2012 Beroun 2013 1 1. Oddělení pro dospělé Do služeb oddělení pro dospělé spadá výpůjční služba, meziknihovní výpůjční služba (MVS) a služba rešeršní. Další

Více

červenec 7/2013 srpen 8/2013 MAGAZÍN

červenec 7/2013 srpen 8/2013 MAGAZÍN červenec 7/2013 srpen 8/2013 MAGAZÍN MVK Masarykova veřejná knihovna Vsetín Dolní náměstí 1356 755 01 Vsetín tel.: 575 755 141 mobil: 720 449 454 email: mvk@mvk.cz http://www.mvk.cz http://www.facebook.

Více

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření za rok 2010

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření za rok 2010 Výroční zpráva o činnosti a hospodaření za rok 2010 Plzeň květen 2011 OBSAH I. Úvodem... 5 II. Údaje o organizaci... 4 II.1 Základní údaje... 4 II.2 Poslání a cíle... 4 II.3 Struktura... 4 II.4 Zaměstnanci...

Více

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2011

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2011 www.mesto-lipnik.cz ČÍSLO 2 / ROČNÍK XIII ÚNOR 2011 Cena 8 Kč Skončil další ročník Tříkrálové sbírky 2011 v lipnickém regionu. Skupinky koledníků se vydávaly do ulic Lipníka n. Bečvou a okolních obcí ve

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 MĚSTSKÁ KNIHOVNA BŘECLAV PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE Národních hrdinů 9 690 02 BŘECLAV IČO 00089605 Statutární zástupce: Mgr. Marek Uhlíř Zřizovatel: Město Břeclav Obsah MĚSTSKÁ KNIHOVNA

Více

Radniční list. Starostův sloupek. Prachatice opět usilují o celostátní titul. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 3 (březen 2015) www.prachatice.

Radniční list. Starostův sloupek. Prachatice opět usilují o celostátní titul. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 3 (březen 2015) www.prachatice. Měsíčník Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 3 (březen 2015) Starostův sloupek P ř e d p á r t ý d n y uběhlo 100 dní, kdy bylo zvoleno nové v e d e n í n a š e h o města. V této chvíli často přicházejí

Více

prvňáčky letos otevíráme tři třídy. Doufám, že se jim u nás bude líbit, říká zástupkyně ředitele školy Iva Přasličáková.

prvňáčky letos otevíráme tři třídy. Doufám, že se jim u nás bude líbit, říká zástupkyně ředitele školy Iva Přasličáková. Kde najdete tu svou? Frýdlant nad Ostravicí Lhotka, Metylovice Baška Pržno Čeladná, Janovice Malenovice Pstruží Ostravice Kunčice p. O., Staré Hamry Bílá kultura Zpravodaj pro 13 obcí str. 2, 3 str. 4

Více

Rumunská velvyslankyně se zajímala o výročí osvobození Kroměříže i o krásy města SLOVO ÚVODEM

Rumunská velvyslankyně se zajímala o výročí osvobození Kroměříže i o krásy města SLOVO ÚVODEM Informační měsíčník města Kroměříže ZDARMA DO VŠECH DOMÁCNOSTÍ 2015 6 Dětské dopravní hřiště ožilo při soutěžích zdravotníků a cyklistů čtěte na str. 3 a 6 Smlouvy uzavírané městem budou k dispozici na

Více

2010 XIX. ROÈNÍK. www.ligavozic.cz

2010 XIX. ROÈNÍK. www.ligavozic.cz www.ligavozic.cz 1 2010 XIX. ROÈNÍK Výherkyně čtenářské soutěže Vozíčkáře 2009 pojede do Františkových Lázní Cestování bez bariér má na železnici zelenou Něco tvořit je jedinečné Časopis vychází s podporou

Více

MISTROVSTVÍ EVROPY V BASKETBALU VOZÍC KÁR U

MISTROVSTVÍ EVROPY V BASKETBALU VOZÍC KÁR U 3 2010 XIX. ROÈNÍK MISTROVSTVÍ EVROPY V BASKETBALU VOZÍC KÁR U www.wbasket.cz Oslavte s námi 20. narozeniny Abilympionikem roku se stal Milan Ševčík z Prostějova Zaplavat špičkový čas nestačí Na co silná

Více

Senioři v komunitní knihovně

Senioři v komunitní knihovně Senioři v komunitní knihovně Metodický materiál Masarykova veřejná knihovna Vsetín Leden 2008 Helena Gajdušková, Marie Pokorná, Kateřina Janošková, Hana Pekárková, Alena Zubková, Zuzana Ježková 1 Obsah:

Více

Srdečně zveme na výroční

Srdečně zveme na výroční 4 Olomoucký arcidiecézní informátor Ročník 21 duben 2011 Arcibiskupství olomoucké Biskupské náměstí 2, 771 00 Olomouc www.ado.cz Velikonoční pastýřský list olomouckého arcibiskupa Drazí bratři a sestry,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 MĚSTSKÁ KNIHOVNA ČESKÁ LÍPA, příspěvková organizace VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 1. Základní informace 2. Zpráva o činnosti městské knihovny 3. Regionální funkce zpráva o činnosti 4. Přehled hospodaření

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA KRAJSKÉ KNIHOVNY FRANTIŠKA BARTOŠE VE ZLÍNĚ, PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE

VÝROČNÍ ZPRÁVA KRAJSKÉ KNIHOVNY FRANTIŠKA BARTOŠE VE ZLÍNĚ, PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE 2013 VÝROČNÍ ZPRÁVA KRAJSKÉ KNIHOVNY FRANTIŠKA BARTOŠE VE ZLÍNĚ, PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE VÝROČNÍ ZPRÁVA Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně, příspěvkové organizace, za rok 2013 Zlín 2014 Výroční

Více

Stálé rubriky 2 MÍSTNÍ KULTURA. Podzimní dovětek ke kronikám a ještě něco navíc...příloha

Stálé rubriky 2 MÍSTNÍ KULTURA. Podzimní dovětek ke kronikám a ještě něco navíc...příloha Měsíčník pro kulturní život v místech a regionech 10 2004 Všichni jsme původně z venkova Městská knihovna Slavonice Malá sonda do kultury Středočeského kraje Aš město tří výrazných kultur Jak se žije kronikáři

Více

VODA TOPENÍ PLYN TRUMF

VODA TOPENÍ PLYN TRUMF ČTRNÁCTIDENÍK MIKROREGIONU ROŽNOVSKO I ČÍSLO 3 I ROČNÍK XXV I 5. ÚNORA 2015 Zpravodajství přinášíme také na webu: www.roznov.cz/aktuality-z-mikroregionu Malebná valašská krajina okouzlila malířku Jaroslavu

Více

Zpravodaj města Břeclavi RADNICE. Opravy zrychlily průjezdy vlaků. Dvojnásobně. Otevřeli lávku na Janohrad. A pokřtili noviny

Zpravodaj města Břeclavi RADNICE. Opravy zrychlily průjezdy vlaků. Dvojnásobně. Otevřeli lávku na Janohrad. A pokřtili noviny Zpravodaj města Břeclavi RADNICE www.breclav.eu červen 2015 Opravy zrychlily průjezdy vlaků. Dvojnásobně Břeclav se může pyšnit jedním z nejmodernějších železničních uzlů v České republice. Druhou etapu

Více

www.vozickar.com XX. ROÈNÍK

www.vozickar.com XX. ROÈNÍK 3 2011 XX. ROÈNÍK V první řadě jsem plavec, říká úspěšný sportovec V Praze měl premiéru znamenitý dokument o hledání cest k porozumění Kladrubské hry www.vozickar.com LÉČEBNÉ POHYBOVÉ PŘÍSTROJE THERA TRAINER

Více

osvícen ORLICE WWW.KOSTELECNO.CZ 11. sobota 14/9/2013 10:00 22:00 h sobota 14/9/2013 10:00 22:00 h 10:00 22:00 h 10:00 22:00 h sobota 14/9/2013

osvícen ORLICE WWW.KOSTELECNO.CZ 11. sobota 14/9/2013 10:00 22:00 h sobota 14/9/2013 10:00 22:00 h 10:00 22:00 h 10:00 22:00 h sobota 14/9/2013 ZPRAVODAJ 9 / 2013 M Ě STA KOSTELEC NAD ORLICÍ ORLICE WWW.KOSTELECNO.CZ P P P P P í í a festival řemesel 11. kostelecké í osvícen í sobota 14/9/2013 sobota 14/9/2013 sobota 14/9/2013 Záštitu nad Kosteleckým

Více

Veterinární správa informovala o ptačí chřipce

Veterinární správa informovala o ptačí chřipce IX. ROČNÍK www.chrudim-city.cz DUBEN 2006 Veterinární správa informovala o ptačí chřipce Pracovníci Krajské veterinární správy informovali dne 7. 3. 2006 zástupce obcí o problematice aviární influenzy

Více

07 08/2014. mč Praha 7. Narozeninové oslavy Prahy 7. Představujeme: kam v létě na pivo? Nulová tolerance hernám Profil: Radomíra Sedláková

07 08/2014. mč Praha 7. Narozeninové oslavy Prahy 7. Představujeme: kam v létě na pivo? Nulová tolerance hernám Profil: Radomíra Sedláková 07 08/2014 Časopis o životě na Sedmičce Zdarma, vydává mč Praha 7 Narozeninové oslavy Prahy 7 Představujeme: kam v létě na pivo? Nulová tolerance hernám Profil: Radomíra Sedláková inzerce Hledáte nového

Více

12 Slovácko patřilo vínu a památkám

12 Slovácko patřilo vínu a památkám Magazín Zlínského kraje listopad 2014 ročník X 12 Slovácko patřilo vínu a památkám 7 Nejlepší jsou Kateřinice Pokud chcete vidět, jak to vypadá v nejlepší obci v zemi, nemusíte jezdit daleko. Vesnicí roku

Více

Přišlo jaro LIST MĚSTSKÉHO ÚŘADU PRO OBČANY TELČSKA. duben 2012 ROČNÍK XXIII. Starosta Roman Fabeš aktuálně pro TL: Cena: 6 Kč

Přišlo jaro LIST MĚSTSKÉHO ÚŘADU PRO OBČANY TELČSKA. duben 2012 ROČNÍK XXIII. Starosta Roman Fabeš aktuálně pro TL: Cena: 6 Kč 4 duben 2012 ROČNÍK XXIII Cena: 6 Kč LIST MĚSTSKÉHO ÚŘADU PRO OBČANY TELČSKA Starosta Roman Fabeš aktuálně pro TL: Rekonstrukce průtahu pokračuje Se začátkem dubna se znovu rozběhnou práce na průtahu silnice

Více

MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE

MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE KVĚTEN 2014 XVII. ROČNÍK MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE www.chrudim.eu turistický portál: www.navstevnik.cz zpravodajský portál: www.chrudim.tv Májová úvaha Jen v máji, se láska ve mně rodí. V máji, já po

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA Klubu dětských knihoven SKIP ČR 2014

VÝROČNÍ ZPRÁVA Klubu dětských knihoven SKIP ČR 2014 VÝROČNÍ ZPRÁVA Klubu dětských knihoven SKIP ČR 2014 1 OBSAH I. Úvod. s. 3 Fungování a okruhy činnosti KDK SKIP.. 3 Mozkový trust.. 3 Valná hromada.. 3 Konference Andersen.. 3 Přehled klubek a projektů..

Více